PDA

Επιστροφή στο Forum : Full Combat Pre-Combat ( Ultimate Nutrition)



RAMBO
22-06-11, 23:44
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=27943&d=1308775366
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=27942&d=1308775344

beefmeup
23-06-11, 12:12
το πρωτο blend θα συγκινισει τον ντεβιλ:green:

Devil
23-06-11, 15:31
το πρωτο blend θα συγκινισει τον ντεβιλ:green:

ναι οντως ειναι ολα τα λεφτα.....:green:

αλλα πολυ αργινινη ρε παιδι μου...:green::green::green:

jimmy007
23-06-11, 15:51
Καλό φαίνεται. ΑΑΚG και Citrulline-Malate σε καλές ποσότητες λογικά. Αυτός ο συνδυασμός είναι μέσα στους επόμενους στόχους μου...:green::green:(Αν και τον έχω δοκιμάσει κανα 2 φορές με προσθήκη κιτρουλίνης σε δείγματα "νιτρικών".
Λίγο μέτριες ποσότητες λογικά στο blend με κρεατίνες και b-alanine. Η κρεατίνη ΑΚG έχει καμία διαφορά με την κανονική(σε αυτό που δίνει σαν αποτέλεσμα) ή απλά έβαλαν το AKG έτσι για να το βάλουν?
Καλή επιλογή τα MCT's(γενικά βοηθούν στη λιπόλυση).
Παρεπιπτόντως,(σε Devil και Beef απευθύνομαι κυρίως) τα φωσφορικά τα βάζουν μέσα για το ATP και καλά? Η απλά ενώνουν τους ηλεκτρολύτες με φωσφορικές ομάδες για καλύτερη απορρόφηση π.χ.?

Devil
23-06-11, 16:04
Καλό φαίνεται. ΑΑΚG και Citrulline-Malate σε καλές ποσότητες λογικά. Αυτός ο συνδυασμός είναι μέσα στους επόμενους στόχους μου...:green::green:(Αν και τον έχω δοκιμάσει κανα 2 φορές με προσθήκη κιτρουλίνης σε δείγματα "νιτρικών".
Λίγο μέτριες ποσότητες λογικά στο blend με κρεατίνες και b-alanine. Η κρεατίνη ΑΚG έχει καμία διαφορά με την κανονική(σε αυτό που δίνει σαν αποτέλεσμα) ή απλά έβαλαν το AKG έτσι για να το βάλουν?
Καλή επιλογή τα MCT's(γενικά βοηθούν στη λιπόλυση).
Παρεπιπτόντως,(σε Devil και Beef απευθύνομαι κυρίως) τα φωσφορικά τα βάζουν μέσα για το ATP και καλά? Η απλά ενώνουν τους ηλεκτρολύτες με φωσφορικές ομάδες για καλύτερη απορρόφηση π.χ.?


mct??? ειναι κατω απο 400mg...

ναι για το ATP εχουν μπει κυριως...

jimmy007
23-06-11, 16:39
mct??? ειναι κατω απο 400mg...

ναι για το ATP εχουν μπει κυριως...

Ναι όντως τα έχουν μετά την καφείνη. Τώρα το πρόσεξα. Βασικά ούτε καν 400.. Μπορεί να είναι και 200 mg..

Tα φωσφορικά δεν νομίζω να κάνουν κάτι στο ΑΤP έτσι?

Devil
23-06-11, 16:51
Ναι όντως τα έχουν μετά την καφείνη. Τώρα το πρόσεξα. Βασικά ούτε καν 400.. Μπορεί να είναι και 200 mg..

Tα φωσφορικά δεν νομίζω να κάνουν κάτι στο ΑΤP έτσι?

υποθετικα ναι κανουν και σε atp και cp.... αλλα δεν το εχω ψαξει...

jimmy007
23-06-11, 16:54
υποθετικα ναι κανουν και σε atp και cp.... αλλα δεν το εχω ψαξει...

CP εννοείς φωσφοκρεατίνη έτσι(Creatine Phosphate)?
Oύτε εγώ έχω ψάξει κάτι σχετικό...

Devil
23-06-11, 16:56
CP εννοείς φωσφοκρεατίνη έτσι(Creatine Phosphate)?
Oύτε εγώ έχω ψάξει κάτι σχετικό...

ναι..;)