PDA

Επιστροφή στο Forum : Xpert Whey (Bodymaxx)



d3m
24-06-11, 20:33
28021

28020




Σημερα πηρα αυτη τι πρωτεινουλα 1 κιλο για να τι δοκιμασω περισσοτερο απο περιεργεια να κανω και μια αλλαγη απο τι whey τις universal.
Απο τι καταλαβα ειναι ολλανδικη εταιρια.
Καλη γευση σοκολατα χωρις φουσκωματα και αρκετα καλη διαλυτοτιτα.
Την εχει δοκιμασει κανεις αλλος να μας πει καποια αποψη?

karpoutzidis
24-06-11, 21:32
ολλανδική εεεε!χμμμ πως ένιωσες όταν την δοκίμασες??είδες τπτ περίεργο?χιχιχιχιιχιχ

d3m
24-06-11, 21:50
Εγινα πρασινος σαν το hulk:green:
Τι εννοεις δεν σ αρεσε το προφιλ αμινοξεων?

karpoutzidis
25-06-11, 01:17
Εγινα πρασινος σαν το hulk:green:
Τι εννοεις δεν σ αρεσε το προφιλ αμινοξεων?

οχι βρε εγω το πηγα στα χασησια και καλα :P

beatshooter
25-06-11, 01:18
Την πινεις και νταγκλα ολη μερα:)

oxandroloni
18-11-11, 11:43
χαχαχα όλοι μαστουρομένοι θα πηγαίνουν στο γυμναστήριο.

Polyneikos
18-11-11, 14:11
Stay on topic please:thumbup:

agisilaos
29-11-11, 00:07
Παιδιά είναι απ'τίς καλήτερες πρωτε'ί'νες που έχω αγοράσει ever.........:thumbup::thumbup::thumbup::P

manosthess24
01-02-12, 17:21
Γεια σας παιδες!ειπα κι εγω για αλλαγη να δοκιμαζω αυτη την πρωτεινη!μολις την αγορασα δοκιμασα για να την δω,ωραια γευση εχει ευκολοδιαλυτη ειναι!τωρα απο εκει και περα για πειτε κανεις αποτελεσματα!

oldhiphop
26-04-12, 22:40
σε σιτε απο τον χορηγο την βρικα 45ευρακια τα 2.5 kg αξιζει? απο γευση λεει τιποτα ?

Madd_Chadd
27-04-12, 14:50
Tην επαιρνα τους 2 προηγουμενους μηνες,η γευση σοκολατα και βανιλια ειναι κομπλε και για τα λεφτα της ειναι μια χαρα.

billys15
27-04-12, 15:18
Με λιπαρα-υδατανθρακες χαμηλα και πρωτεϊνη στα 23,προσωπικα την βλεπω μια χαρα! Θα την εχω στα υπ'οψην.

dromeas_83
27-04-12, 23:16
Καλη φαινεται η συγκεκριμενη πρωτεινη αλλα δεν βλεπω να αναγραφεται η τιμη της χοληστερολης.Μηπως ξερει κανεις την τιμη της χοληστερολης λοιπον;

bab13
03-05-12, 21:09
την πιρα και εγω την προτεεινη σημερα σε γευση κρεμα μπισκοτο.
διαλυτοτητα 10/10
γευση καλη 10/10 ( αν και δεν εχει κα8ολου καλη μυρωδια)
ΔΕΝ αφηνε κα8ολου φουσκοματα

manosthess24
16-08-12, 18:09
τελικα μετα απο ποσο καιρο που την χρησιμοποιησα ειναι μια χαρα πρωτεινη!ειχα παρει με γευση κρεμα μπισκοτο,ευκολοδιαλυτη,δεν σε φουσκωνει,εμενα προσωπικα με καλυπτει,την δικιλη την βρισκω φθηνα,οποτε σε αυτη θα καταληξω για αρκετο καιρο!

satsok
19-10-12, 15:33
μηπως γνωριζει κανεις απο που μπορω να αγορασω την xpertwhey bodymaxx?

xgiwrgos
08-04-13, 03:18
Την έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει γεύση και διαλυτότητα?
64494 64495
64493

H BODY-MAXX δημιούργησε την XPERT WHEY, με πολλαπλές πηγές πρωτεϊνών ορού γάλακτος (whey) με προσθήκη πεπτικών ενζύμων. Κάθε δόση περιέχει 25 γραμμάρια μείγματος υψηλής ποιότητας 80% whey protein concentrate, 34% whey protein concentrate και 90% whey protein isolate, με μόνο 1 γραμμάριο λίπους ανά μερίδα. Έχουμε προσθέσει επιπλέον πρωτεολυτικά ένζυμα για ακόμα μεγαλύτερα οφέλη.

Η XPERT WHEY έχει επίσης ένα εξαιρετικό μείγμα αμινοξέων, που αφομοιώνονται γρήγορα και είναι βιοδιαθέσιμα. Αυτή η φόρμουλα περιέχει τις καθαρότερες, και πιο ισχυρές διαθέσιμες πηγές πρωτεΐνης. Η πρωτεΐνη ορού γάλακτος (whey) (WPC) καθαρίζεται με μια διαδικασία υπερδιήθησης και χρωματογραφίας ανταλλαγής ιόντων. Αυτή η φόρμουλα είναι πλούσια σε πρωτεΐνες ορού γάλακτος, συμπεριλαμβανομένων, β-γαλακτοσφαιρίνης, αλφα-γαλακτοσφαιρίνης, ανοσοσφαιρίνες (IgG, IgA και IgM), γλυκομακροπεπτίδια, αλβουμίνη βόειου ορού (BSA), λακτοφερρίνη, enzymese γαλακτοϋπεροξειδάσης. Αυτά τα κλάσματα είναι μεγάλης ανοσολογικής, πεπτικής και διατροφικής σημασίας.

Η πρωτεΐνη ορού γάλακτος (whey) (WPI) παράγεται από περαιτέρω καθαρισμό με ένα σταυρό ροής (μικροδιήθηση /υπερδιήθηση) ώστε να αποδώσει ένα από τα πιο καθαρλα και με την πιο υψηλή συγκέντρωση πρωτεϊνών, σκεύασμα πρωτεϊνης που αναπτύχθηκε ποτέ.

Πολυάριθμες μελέτες έχουν αποδείξει τα οφέλη της WPC και WPI στη διέγερση της πρωτεϊνικής σύνθεσης και υποστήριξη της ανάπτυξης, τη συντήρηση και την επισκευή του μυϊκού ιστού.

Theologos
08-04-13, 11:42
Καλημερα φιλε μου!!ναι εγω τωρα αυτην εχω ακουσα καλα λογια και ειπα να την δοκιμασω...απο γευση μου φαινεται πολυ καλη.αν και δεν εχω προβλημα με τις γευσεις ετσι κ αλλιως για αλλο σκοπο την πινουμε.απο διαλυτοτητα ετσι και ετσι.ζβολιαζει λιγο αλλα οκ.

Dido 09
08-06-13, 01:18
Γεια σου φιλε, εγω σημερα δοκιμασα για πρωτη φορα αυτην την πρωτεινη με γευση κούκις (κρεμα+μπισκοτο) :)...δεν με ξετρελανε η γευση αλλα γενικα καλη ειναι πίνετε! και οπως ειπε ο Θεολογος δεν την πινουμε σαν ροφημα η σαν ποτο αλλα για εναν συνγκεκριμενο λογο! Η αληθεια ειναι οτι δεν διαλυεται τελεια, θελει αρκετη ωρα. Τωρα αν κανει δουλεια δεν ξερω αλλοι που την εχουν δοκιμασει μου ειπαν πως ειδαν αποτελεσματα αλλα για να δουμε! ;)

ελμερ
08-06-13, 07:25
Εγινε συγχωνευση γιατι το θεμα προυπηρχε......:welcome:

Dido 09
09-06-13, 01:39
την πιρα και εγω την προτεεινη σημερα σε γευση κρεμα μπισκοτο.
διαλυτοτητα 10/10
γευση καλη 10/10 ( αν και δεν εχει κα8ολου καλη μυρωδια)
ΔΕΝ αφηνε κα8ολου φουσκοματα

Πως την διαλύεις και σε ποσα ml νερο? Στην γευση δεν σκιζει κιολας... (ναι ασε, χαλια η μυρωδια)