PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση για συμπλήρωμα!



Allex
27-06-11, 00:10
Γεια σας!! Είμαι σχετικά πρωτάρης σε θέμα συμπληρωμάτων και θέλω να ρωτήσω τώρα που ξεκινάω ένα πρόγραμμα όγκου τι συμπλήρωμα μου προτείνετε , ακόμα ξεκινάω και ένα πρόγραμμα διατροφής παράλληλα (πιο προσεκτικό για την συγκεκριμένη περίπτωση) και θα ήθελα να παίρνω και κάποιο συμπλήρωμα κυρίως μετα την γυμναστική ή και στο πρωινό! Λίγο προσιτό σε θέμα λεφτών γιατι τα οικονομικά μας δεν είναι και πολύ καλά :P
χαχαχαχαχα :green:

wonderboy
27-06-11, 09:48
Καλως ηρθες στη παρεα

Allex
27-06-11, 11:36
Καλός σας βρήκα!:) Καμιά απάντηση όμως στην ερώτηση μου; :P

Toxical
27-06-11, 11:40
μπορεις να παρεις πρωτεινη αμα η διατροφη σου δεν πληρει την καταλληλη ποσοτητα πρωτεινης που χρειαζεσαι καθημερινα.

wonderboy
27-06-11, 11:45
Συμφωνω με τον προλαλησαντα,τρωγε αρκετα και καθαρα και συμπληρωνε τα γευματα σου οπου αυτα χρειαζονται με μια απλη πρωτεινη

Allex
27-06-11, 11:52
Έχετε κάποια να μου προτείνεται ; σχετικά προσιτή σε θέμα λεφτών και να είναι δοκιμασμένη; Απ ‘όσα έχω διαβάσει σε κάτι forum μάλλον να καταλήξω στην Complete whey της Warriorlab. Καλό θα ήταν όμως και να είχα και μια δεύτερη γνώμη.:P

Kaloutsikos
27-06-11, 14:08
Έχετε κάποια να μου προτείνεται ; σχετικά προσιτή σε θέμα λεφτών και να είναι δοκιμασμένη; Απ ‘όσα έχω διαβάσει σε κάτι forum μάλλον να καταλήξω στην Complete whey της Warriorlab. Καλό θα ήταν όμως και να είχα και μια δεύτερη γνώμη.:P

Καλύτερα αγόρασε μια whey,
αλλά ο βασικό σου στόχος να είναι πολύ και ποιοτικό φαγητό.;)

wonderboy
27-06-11, 14:10
Syntrax whey

tonycub
27-06-11, 14:31
Εγω θα σου προτεινω την Whey Shake της Syntrax για μενα πολυ καλη πρωτεινη,τελεια διαλυτοτητα.ελαφρια,πολυ ωραια γευση (σε σοκολατα) εχει καλη ποσοτητα σχετικα σε αμινο και την εχω προτιμησει για δευτερη φορα :thumbup:

ska
27-06-11, 14:42
Ειναι whey concentrate βεβαια και οχι isolate αλλα αμα δε σε νοιαζει δεν υπαρχει προβλημα μια χαρα θα κανει τη δουλεια της

Allex
27-06-11, 15:18
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.:) Να ρωτήσω και κάτι ακόμα , θα ήταν καλό να την καταναλώνω μετα ή πριν από την γυμναστική (γιατι έχω ακούσει πολλα) και θα πρέπει μήπως και στο πρωινό; Ακόμα επειδή έχω διαβάσει πως τις αναμιγνύουν με γάλα ή νερό ή και χυμό , έχουν κάποια διαφορά αυτά τα τρία μεταξύ τους ή είναι καθαρά θέμα γεύσης;

tonycub
28-06-11, 14:31
Βασικα θα την παιρνεις οπποτε πιστευεις οτι απο την διατροφη σου δεν συμπληρωνεις τις ποσοτητες που χρειαζεσαι...πρεπει πρωτα στην διατροφη σου να μοιρασεις τις ποσοτητες σε 4-5 γευματα κ αναλογως προσθετεις και την whey.Παντως σιγουρα θα την εχεις για μετα την προπωνηση κ με νερο για γρηγοροτερη αφομοιωση.Το πρωι αν θες και με γαλα.

ka2sel
30-06-11, 14:59
σε αυτη τη περιοδο πιστευω πως ειναι λαθος να αρχισεις προγραμμα ογκου με συμπληρωματα κρεατινης κτλ γιατι δεν θα εχεις τα καλυτερα δυνατα αποτελεσματα... απο την αποψη οτι το καλοκαιρι ο οργανισμος χανει ευκολα υγρα,δεν μπορεις ευκολα να κρατησεις το προγραμμα και τη σειρα σου λογω διακοπων,κτλ...απο τη στιγμη που εισαι πρωταρης αυτο που πρεπει να σε νοιαζει στη παρουσα φαση ειναι να βαλεις καποιες βασεις ωστε να μπεις δυνατα απο σεπτεμβρη-οκτωβρη... βεβαια παιζει ρολο και πως ειναι ο σωματοτυπος σου και ο μεταβολισμος σου...καλυτερο θα ηταν να κανεις εναν συνδυασμο 2 πρωτεινων διαφορετικων πηγων με σωστη διατροφη...τελος,ως συμβουλη, να εχεις στο μυαλο σου το στοχο σου και να προσπαθεις για αυτο, μην περιμενεισ τρομερα αποτελεσματα αμεσως...και κατι αλλο NO PAIN NO GAIN...;);););)

Allex
30-06-11, 20:46
Ναι το ξέρω αυτό , άμα δεν ιδρώσεις και πονέσεις δεν βλέπεις διαφορά :) Ευχαριστώ για τις πληροφορίες :D