PDA

Επιστροφή στο Forum : Aλλαγή σώματος



toula_nomikou
21-01-08, 12:24
Μετά απο πόσο καιρό προπόνησης άλλαξε το σώμα σας?Παρατηρήσατε μαζί με τη δική σας αλλαγή να άλλαξε και η αντιμετώπιση του κόσμου?

Betrex
21-01-08, 16:12
Από την πρώτη στιγμή που άρχισα gym περίμενα κάπου στους 4 μήνες για να δω μια καλή διαφορά.Φυσικά η αντιμετώπιση των ανθρώπων αλλάζει ριζικά.Προσωπικά σε μένα δεν έχουν αλλάξει και πολλά,ίσως να κάνω περισότερη εντύπωση σε κάποιες γυναίκες :toast: :love: :love: :army2: :army2: :clapping: :clapping: Όμως στον κόσμο γενικά και σε φίλους μου,βλέπω σημαντικές αλλαγές.Άτομα που ήταν σο περιθώριο ξαφνικά αποκτάνε αναγνώριση.Δεν νομίζω όμως ότι το κυριότερο είναι η αναγνώριση από τους άλλους(δεν λέω καλό είναι να σου λένε π.χ πω πω τι γ@μ_ατο σώμα έχεις!!!) αλλά σαν κυριότερο είναι η προσωπική ευχαρίστιση που έχεις όταν βλέπεις το σώμα σου να γίνεται καλύτερο :wink:

gpol
21-01-08, 16:19
Άτομα που ήταν στο περιθώριο ξαφνικά αποκτάνε αναγνώριση.

Αυτο φανερωνει ποσο 'κενοι' ειναι καποιοι ανθρωποι ...

Antonio
21-01-08, 16:25
Εγώ άργησα να δώ σοβαρή αλλαγή, σε φάση που να γουστάρω.Βέβαια όταν ξεκίνησα δεν είχα καλό πρόγραμμα και γνώσεις. +το οτι ήμουν πιτσιρικάς (16-17 χρονών)
Μικρο αλλαγές ποτέ δεν τις έπερνα της μετρητής.
Γενικά μετά τα 2 χρόνια...

nickos46
21-01-08, 16:55
μετά από 8 μήνες άρχισα να αλλάζω ριζικά είχα πολύ μεγάλο πρόβλημα παχυσαρκίας που ποιο πολύ έφταιγα εγώ για να μην ρίχνω το φταίξιμο κληρονομικά (που αυτή είναι η αλήθεια) στα 16 όταν ξεκίνησα gym ήμουν 120kg και μέσα σε ένα χειμώνα με καθημερινή κυκλική προπόνηση έπεσα στα 85 με ύψος 1.80 τώρα είμαι 1.87 και σε περίοδο όγκου 110kg με 10 15kg παραπανίσια κιλά λόγο συγκράτησης υγρών από διαφορους παράγοντες και λίπος το πρόγραμμα όγκου δεν το σταματάω ποτε . και ποτε δεν έκατσα να φτιάξω σώμα για παραλια όπως κάνουν πολοι. το μονο που κάνω μειώνω για κάνα μηνα τους υδατάνθρακες και το λίπος πέφτω 5-7kg και συνεχίζω το κάνω γιατί αισθάνομαι ποιο άνετα όταν βγάζω την μπλούζα μου ...στο άλλο θέμα ναι αλλάζει πολύ η συμπεριφορά του κόσμου γιατί είναι κάτι που τραβα τα βλέμματα και αυτό μου αρέσει ίσος να μην αρέσει στον κόσμο το bodybuilding αλλα εμμέναμε ανταμοιβή με αυτό.σχετικά με κάτι που διάβασα παραπάνω ότι βγάζει άτομα από την αφάνεια αυτό ίσος είναι αλήθεια ,αλλα αυτό συμβαίνει σε άτομα με περίεργο χαρακτήρα που είναι αντιπαθητική και ο μονος λόγος που τους κάνουν παρέα είναι για αυτό.

RUHL
21-01-08, 17:12
Εγω παλι σοβαρη διαφορα για να γουσταρω οπως λεει ο αντωνιο την ειδα μετα τα 18 επειδη ειναι πολυ δυσκολο για τους εκτομορφους.
απο τα 14 αρχησα προπονηση αλλα μονο προπονηση δυστιχως απο διατροφη και γνωσης τοτε τιποτα επαιζα στα 75 με 81κιλα χερι 37cm :lol: τα περισοτερα χρονια(16-18 ) ενω το αρχικο βαρος οδοντογλυφιδας ηταν 59 κιλα :lol: με μεγιστη στο παγκο την πρωτη εβδομαδα 17 κιλα :lol: 7 επαναληψεις :lol: .
Mολις εκλησα τα 18 δεν ξερω τι εγινε μαλον αυτο που μου λεγανε τοσα χρονια πριν ακομα --ψηλωνεις και εισαι μικρος για αυτο δεν περνεις και μετα απο ενα απλο προγραμα ογκου(οχι τοσο σοβαρο γιατι τα σκεφτομε και :banghead: ) και μερικα συμπληρωματα πηγα απο τα 81 στα 92 κιλα σε ενα 6μηνο αυτες ηταν κανονικες διαφορες που φενονταν δεν ξερω ποσο ακριβιας ηταν η ζυγαρια παντως καπου ειχε γραμενα τα στοιχεια μου ο γυμναστης απο προηγουμενη χρονια στα 17 μου και βγηκε οτι σε ενα χρονο αυξησα την μυικη μαζα κατα 6 κιλα.

Δυστιχως ο κοσμος δεν ειναι τοσο καλος αυτοι που ξερουν τι τραβας για να χτησεις ενα σωμα στο γυμναστηριο ελεγαν μπραβο αλλα οι περισσοτεροι δεν ηξεραν τι σημαινει προπονηση και γενικα ΒΒ ελεγαν αμα πηγαινα γυμναστηριο θα ημουν καλυτερος χωρις να εχουν την πειθαρχεια να συμπληρωσουν ενα 3μηνο γενικα ο κοσμος ζηλευει και δεν κανει καλα σχολια νομιζει οτι με ενα χρονο διατροφη και γυμναστηριο μπορει ανετα να κατεβει και αγωνες.


ΥΓ:Στις γυναικες ομως αρεσαν τα κολιτα μπλουζακια http://imageshack.gr/files/yt9kf4ak28qvg90c0sxt.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=yt9kf4ak28qvg90c0sxt.gif)

http://imageshack.gr/files/yt9kf4ak28qvg90c0sxt.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=yt9kf4ak28qvg90c0sxt.gif)

http://imageshack.gr/files/yt9kf4ak28qvg90c0sxt.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=yt9kf4ak28qvg90c0sxt.gif)

nickos46
21-01-08, 22:10
ελεγαν θα ημουν καλυτερος [/URL]
έτσι είναι ruhl αλλα μην τους ακούς λεγε τα δικά σου εσύ λολ... :P :green:

billys15
21-01-08, 22:34
Εγω τον πρωτο χρονο που εκανα για πλακα ειχα δει καποια διαφορα,αλλα εννοειται οχι τοσο μεγαλη.Αυτον τον 1.5 χρονο που κανω οσο πιο σοβαρα μπορω εχω δει μεγαλυτερη διαφορα και σε δυναμη και σε μαζα.

pikolo
22-01-08, 01:36
πολυ μεγαλη διαφορα ειδα αυτους τους 6 μηνες που κανω ογκο....πηρα και λιπος αλλαανεβηκα παγκο απο 65 95 κιλα..στισ ιδιες επαναληψεις και τωρα ξαναρχισα να ανεβαινω...με την ληψη κρετινης να σφμειωσω οτι βλεπω μεγαλυτερη διαφορα σε δυναμη και σταθεροτητα..ενα ακομη που καταλαβα σε μενα ηταν οτι εκανα υπερπροπονηση με αποτελεσμα να κολλησω.πριν κανα μηνα .αυτα :wink:

RUHL
22-01-08, 13:55
ελεγαν θα ημουν καλυτερος [/URL]
έτσι είναι ruhl αλλα μην τους ακούς λεγε τα δικά σου εσύ λολ... :P :green:


Εσυ γελας αλλα εγω εχω συναντηση και τετοιους αλλα δεν βαζουν μιαλο μεχρι και προσφατα ελεγε ενας ελεγε ελεγε τελικα βγαλαμε μπλουζες να κανουμε τις 6 βασικες ποζες :lol: και ενω ηταν 10 κιλα κατω απο μενα :lol: ειχα μικροτερη μεση :green: στην τελικη ειπε σε ενα εξαμηνο θα σε φτασω και στα κιλα και στο σωμα :lol: δεν παιζοντε μερικοι δλδ απλα πραγματα σε 6 μηνες +10 κιλα και στον παγκο πχ απο τα 70 να παει 110 :lol:

toula_nomikou
22-01-08, 18:00
Eγω πανω στο χρονο ειδα σημαντικες αλλαγες σε 3 χρονια ειχα παει 72 κιλα πολυ καλα βαλμενα επανω μου αλλα μετα το χαλαρωσα το θεμα γιατι παρατηρουσα οτι ο κοσμος φρικαρε οταν με εβλεπε-οχι οτι με ενοιαζε-αλλα δε με βοηθουσε στη δουλεια μου γιατι τρομαζαν οι πελατισσες :shock: :shock: :D :D Τωρα ειμαι 63 κιλα off season και ειναι πιο αποδεχτο το θεαμα απο τον κοσμο.

nickos46
22-01-08, 18:10
τούλα να μας βλέπουν και να φρικάρουν πρέπει :rocking: :rocking: :rocking: :rocking: :rocking: :shock: :shock: :rocking: :rocking: :rocking:

Gasturb
22-01-08, 18:19
ειχα παει 72 κιλα πολυ καλα βαλμενα επανω μου ... φρικαρε οταν με εβλεπε

Έχουμε καμμία φώτο ? :green:

billys15
22-01-08, 19:11
τούλα να μας βλέπουν και να φρικάρουν πρέπει :rocking: :rocking: :rocking: :rocking: :rocking: :shock: :shock: :rocking: :rocking: :rocking:

Ετσι ετσι!!! :thumbup: :rocking: :rocking: :)

RUHL
22-01-08, 20:22
ειχα παει 72 κιλα πολυ καλα βαλμενα επανω μου ... φρικαρε οταν με εβλεπε

Έχουμε καμμία φώτο ? :green:

Σταματα εσυ :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

KATERINI 144
22-01-08, 22:32
πιτσιρικάς οταν ξεκίνησα ββ είδα διαφορές στους 6 μήνες, τώρα πριν 2,5 χρόνια που ξανάρχισα το ββ στα 32 μου, είδα διαφορά στο χρόνο σχεδόν.

toula_nomikou
22-01-08, 22:33
Δυστυχως ειχα ενα αλμπουν το εχασα σε μοια μετακομιση οταν αλλαξα σπιτι και εχω φωτογραφιες μονο απο το 2003 και μετα. :cry: :cry: και η πλακα ειναι οτι επειδη με βλεπουν παντα αδυνατη δε με πιστευουν και νευριαζω απιστευτα :cursing: :cursing:

ioannis1
22-01-08, 22:58
εγω εχω μια περιεργεια να δω σε ποσο καιρο θα επανελθω υστερα απο 3 μηνες αποχη που λογικα θα κανω. :???:

Gasturb
22-01-08, 23:02
Γιάννη είσαι αρχηγόπουλο εσύ δεν έχεις ανάγκη :toast:



και νευριαζω απιστευτα :cursing: :cursing:
Ωχ έχεις κ βαρύ χέρι :oops: :green:

KATERINI 144
22-01-08, 23:03
σε ενα μηνα θα εχεις σφίξει, και σε 3-4 μήνες θα έχεις πάρει και τον όγκο που είχες πριν τον τραυματισμό. :idea:

αν δε πιστεύεις πάμε στοίχημα :moderator:

:welcome:

Gasturb
22-01-08, 23:04
αν δε πιστεύεις πάμε στοίχημα

Ναι βάλτε κ ο χαμένος μου στέλνει μια isolate :green:

ioannis1
22-01-08, 23:18
μεσα ,θα στη στειλω αμεσως στρατο. :thumbsup:

Gasturb
22-01-08, 23:30
ασε εσυ γιαννη :smash: ο rivaldo :dooreek: πληρώνει λέμε :green:

Gasturb
23-01-08, 03:11
πολυ μεγαλη διαφορα ειδα αυτους τους 6 μηνες που κανω ογκο....πηρα και λιπος αλλα ανεβηκα παγκο απο 65 95 κιλα..

:???: καπου κανεις λαθος νομίζω

RUHL
23-01-08, 03:56
Μπορει να περνει απο τα αλλα ρε :chinese: :chinese: :chinese: :chinese: εχω ακουσει και για παραπανω κιλα σε 6 μηνες :P

Playmobil
23-01-08, 05:04
Γειά σου Picolo ΚουΤαλιΑνΕ ... να τα τρως σιγά σιγά όμως μην βαρυστομαχιάσεις :P
Διαφορά είδα στους 4 μήνες περίπου, αν αφαιρέσουμε και μερικούς ακόμα που έκανα προπονήσεις τρώγοντας όλη μέρα ένα σάντουιτσ και ξυπνώντας το βράδυ για να πιω Κόλα, αυτοί δεν μετράνε ...

Gasturb
23-01-08, 05:21
Δύσκολη ερώτηση για μένα γιατί έκανα 3 4 χρόνια γυμναστήριο χωρίς καν να ξέρω οτι υπάρχει whey. Η προοδός μου βέβαια ήταν πολύ αργή κ έχασα πραγματικά πάρα πολύ χρόνο τότε αλλα σίγουρα απέκτησα κάποιο σφίξιμο κ βάσεις στο σώμα μου για την συνέχεια. Η άγνοιά μου βέβαια είχε κ το αντίστοιχο αντίτιμο..

Πρησμένος αγκώνας (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=773/)
Το 2004-5 μετά την γνωριμία μου με τον Πάνο (MB) άρχισα να μαθαίνω για τις πρωτεϊνες :idea: εκφράζοντας (πριζοντάς τον καλύτερα :lol:) τους φόβους μου για την χρήση της κρεατϊνης :rolf: καθώς έπινε το μεταπροπονητικό του ρόφημα στα αποδητήρια :lol: (αντε να βρει την ησυχία του ο άνθρωπος μαζί μου :banghead: :banghead: ).

Τελωσπάντων για να μην τα πολυλογώ με την διόρθωση στις διατροφικές μου συνήθειες (μαζί με αεροβική) είδα αλλαγή μετα από 2 μήνες στο κοιλιακό λίπος (είχα κοντα 22 με 25% πριν) κ όταν καταστάλαξα στο πρώτο μου σοβαρό πρόγραμμα μαζί με τα απαραίτητα συμπληρώματα (συν την διατροφή) άρχισε το 'φούσκωμα' περίπου 2 μήνες. Αν βέβαια δεν υπήρχαν όπως είπα οι βάσεις στα χρονια μου στα γυμναστήρια σίγουρα θα μου έπαιρνε παραπάνω. Την περίοδο που βελτιώθηκα σωματικά οι φιλικές μου σχέσεις δεν άλλαξαν αλλα άρχισαν όλοι να με ρωτάνε τι πίνω κ δεν τους δίνω άλλα όλα τα δεχόμουν με χιούμορ κ έτσι το χαιρόμουν..

Gt

Antonio
23-01-08, 10:55
Το 2004-5 μετά την γνωριμία μου με τον Πάνο (MB) άρχισα να μαθαίνω για τις πρωτεϊνες εκφράζοντας (πριζοντάς τον καλύτερα ) τους φόβους μου για την χρήση της κρεατϊνης καθώς έπινε το μεταπροπονητικό του ρόφημα στα αποδητήρια (αντε να βρει την ησυχία του ο άνθρωπος μαζί μου ).


Και ο ΜΒ Gasturb κάπως έτσι ξεκίνησε... :P :rabbit:

argyrakis
23-01-08, 17:05
Εγώ παιδία με δυο μήνες προπόνησης κατέβηκα σε αγώνες το 1993 και από εκεί και περά το σόμα μου άλλαζε συνέχεα αλλά την μεγάλη διαφορά την είδα μετά από τον στρατό που έκανα καλύτερη δουλειά και προετοιμάστηκα περίπου δύο χρόνια και κατέβηκα σε αγώνες στην κατηγορία αντρών



Δείτε και μόνη σας

1993
http://i216.photobucket.com/albums/cc195/argyrakis1/0003.jpg

1995http://i216.photobucket.com/albums/cc195/argyrakis1/0004.jpg
1999http://i216.photobucket.com/albums/cc195/argyrakis1/0005.jpg
2007http://i216.photobucket.com/albums/cc195/argyrakis1/HPIM0747.jpg

Gasturb
23-01-08, 17:12
Απο μικρός στα 'κόλπα' βλέπω :lol: :oops:

toula_nomikou
23-01-08, 17:49
Aπο οτι βλεπω Στρατο το σωμα ειχε πολυ καλες αναλογιες απο πιτσιρικας :clapping: :clapping:

RUHL
23-01-08, 17:57
Κατσε κατσε Στρατο(mod) απο το τιποτα(δλδ ουτε μπαρα ειχες πιασει) και εδειχνες ετσι οπως στην πρωτη φωτο με 2 μηνες προπονησης διατροφης?
Η μηπως μερικα χρονια-μηνες πηγαινες δεν πηγαινες(δεν εκανες τιποτα σοβαρο) και μετα σε επιασε κατι και προετημαστηκες για 2 μηνες και εδειχνες ετσι?

argyrakis
23-01-08, 19:02
Στην πρώτη φωτώ ήμουν 17 χρονών πότε τα έκανα αυτά που λες

pikolo
23-01-08, 19:23
πολυ μεγαλη διαφορα ειδα αυτους τους 6 μηνες που κανω ογκο....πηρα και λιπος αλλα ανεβηκα παγκο απο 65 95 κιλα..

:???: καπου κανεις λαθος νομίζω


οχι απλα ηταν κιλα γραμμωσης...μαλλον επρεπε να πω απο 80 κιλα που κανα περισυ στον ογκο....πηγα 95

RUHL
23-01-08, 19:24
Δεν καταλαβα παλι δλδ απο εντελως αγυμναστος χωρις τιποτα επιασες τα βαρη 2 μηνες και εγηνες ετσι? αυτο λεω?

argyrakis
23-01-08, 19:37
Αν εννοείς με βάρη ναι αγύμναστος δεν ήμουν ποτέ βάρη δεν είχα κάνει καμιά φορά

pikolo
23-01-08, 19:46
αδυνατω να το πιστεψω....σορρυ κιολας αλλα ..

gpol
23-01-08, 20:44
Και μενα παραξενο μου φαινεται ... αλλα, οπως το σωμα τωρα, ξεχωριζει σε συγκριση με αλλους αθλητες, ετσι και τοτε με καποιο τροπο θα ξεχωριζε

KATERINI 144
23-01-08, 21:02
με δυο μήνες προπόνηση ?! :? :???:

ρε Στράτο σοβαρά μιλάς?! πως γίνεται αυτό ?! :!: :?:

billys15
23-01-08, 21:17
Χωρις να θελω να φανω ο σπασικλας ή να υποννοησω κατι κακο,Στρατο μηπως ειχες και ορμονικη υποστηριξη οταν αρχισες βαρη? Σπανιο φαινομενο,γι'αυτο ρωταω.Εδω αλλοι κανουν χρονια και παλι δεν εχουν τετοιο σωμα.Μπραβο παντως! :thumbup:

Gasturb
23-01-08, 21:28
πολυ μεγαλη διαφορα ειδα αυτους τους 6 μηνες που κανω ογκο....πηρα και λιπος αλλα ανεβηκα παγκο απο 65 95 κιλα..

:???: καπου κανεις λαθος νομίζω


οχι απλα ηταν κιλα γραμμωσης...μαλλον επρεπε να πω απο 80 κιλα που κανα περισυ στον ογκο....πηγα 95

:evilno:

argyrakis
23-01-08, 21:33
Αν θα με βλέπατε τότε θα καταλαβαίνατε
Ίσως να οφείλετε στον σωματοτυπο μου γι αυτό μπορώ και τα παρατώ όλα τρώω ότι θέλω και όσο να χαλάσω όταν κάνω προετοιμασία γίνομαι πάλι καλός
Γι αυτό όταν με βλέπουν κάποιοι που δε με ξέρουν λένε πώς έχω γίνει έτσι

argyrakis
23-01-08, 21:37
Όχι δεν είχα έξτρα ορμονική υποστήριξη

Gasturb
23-01-08, 21:39
Έπαιρνες τότε στράτο κανένα συμπλήρωμα?

Εγώ πάντως ξέρω ότι εκέινη την περίοδο τα συμπληρώματα ήταν δυναμίτες μέχρι να βγουν οι νόμοι απαγόρευσης των αναβολικών στην κυκλοφορία. Και αν έπαιρνε ο στράτος κ στην ηλικία που ήταν σίγουρα θα τον ανέβασαν πολύ + τα γεννετικα χαρακτηριστικα του για bb

Gt

ioannis1
23-01-08, 22:00
Αν θα με βλέπατε τότε θα καταλαβαίνατε
Ίσως να οφείλετε στον σωματοτυπο μου γι αυτό μπορώ και τα παρατώ όλα τρώω ότι θέλω και όσο να χαλάσω όταν κάνω προετοιμασία γίνομαι πάλι καλός
Γι αυτό όταν με βλέπουν κάποιοι που δε με ξέρουν λένε πώς έχω γίνει έτσι
εγω ειμαι σιγουρος τοσα χρονια που σε ξερω απο κοντα οτι εχεις πολυ καλο μεταβολισμο.ολα τα αλλα ειναι μπαρουφες.ξερω ατομα που ειναι συνεχεια μεσα και δεν βλεπονται. :thumbsup:

_kwstas_
23-01-09, 23:13
κοιταχτε με το στρατο εχουμε ενα κοινο χαρακτιριστικο μεσα σε 6 μηνες 0ταν ξεκηνισα ειχα γινει το τουμπανο του τουμπανου αφου ειχαμε με ενα φιλο μου ξεκηνισει μαζι
και αυτος αυτην την αναπτυξη την ειχε μετα απο τρια χρονακια που ειχα εγω στους πρωτους 6 μηνες. επισεις τα κιλα ειχαν ανεβει επικυνδινα τον πρωτο καιρο απο τα 14 που ξεκηνισα εκανα παγκο μονο με την μπαρα χωρις ουτε ενα κικλο. στα 14,5 ειχα φτασει τα 55-60 κg απο οτι θυμαμε.. ισως οφιλετε σε κλιρονομικοτητα(ο πατερας μου ηταν πρωην αρσιβαριστας) βεβαια εμεινα με την ελπιδα γιατι αν συνεχιζε η τοσο γρηγορη αναπτυξη θα ειμουνα hulk τωρα ... 8) 8) 8) αλλα και τωρα δεν εχω κανενα παραπονω!!

tezaman
23-01-09, 23:42
:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Muscleboss
23-01-09, 23:48
κοιταχτε με το στρατο εχουμε ενα κοινο χαρακτιριστικο...
και αυτος αυτην την αναπτυξη την ειχε μετα απο τρια χρονακια που ειχα εγω στους πρωτους 6 μηνες.

μεγάλε έυτυχώς που σταμάτησες γιατί θα γινόσουν ο Mr Olympia!!!!

MB

the_big_litho
23-01-09, 23:59
κοιταχτε με το στρατο εχουμε ενα κοινο χαρακτιριστικο...
και αυτος αυτην την αναπτυξη την ειχε μετα απο τρια χρονακια που ειχα εγω στους πρωτους 6 μηνες.

μεγάλε έυτυχώς που σταμάτησες γιατί θα γινόσουν ο Mr Olympia!!!!

MB

χαχχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ :turtle: :turtle: :turtle:

psv
24-01-09, 00:49
Εγω ειδα τις πρωτες σημαντικες διαφορες τους τελευταιους μηνες(τελη Ιουλιου και μετα)τοτε δηλαδη που αρχισα να ασχολουμαι συστηματικα...

κοιταχτε με το στρατο εχουμε ενα κοινο χαρακτιριστικο...
και αυτος αυτην την αναπτυξη την ειχε μετα απο τρια χρονακια που ειχα εγω στους πρωτους 6 μηνες.

μεγάλε έυτυχώς που σταμάτησες γιατί θα γινόσουν ο Mr Olympia!!!!

MB

Ο Hulk ειναι καλυτερος απο Μr. Olympia 8)

embrance
24-01-09, 01:05
Εγω βλεπω διαφορες στο σωμα ανα 4 μηνες.Συνολικα για να δω φοβερη διαφορα μου πηρε 8 μηνες.Καμια σχεση με παλια.Τωρα ανα 4 μηνες βλεπω μικροβελιτωσεις και συνεχιζουμε...:)

TRIANTAFYLLOU
24-01-09, 01:23
για τον στρατή τουλάχιστον μπορώ να μιλήσω εγώ γιατί τότε όταν πρότεινα κάποιον για να κατεβεί σε αγώνες ,επειδή δεν υπήρχε περίπτωση να ακουμπήσει αας ,το κριτήριο ήταν η σωματική του κατασκευή όχι αν ήταν χοντρός αυτό δεν με απασχολούσε γιατί μπορεί να έκανε χάλια διατροφή και να έπαιρνε κιλά αλλά και λόγω εμπειρίας δεν έπεσα ποτε έξω,οπότε μόλις είχε έρθει στο γυμναστήριο μετά απο μερικούς μήνες του είχα πει να κάνει πιό σοβαρή προπόνηση και διατροφή για να κατεβεί σε αγώνες .

αυτός απόρησε βέβαια αλλά όταν ήρθε είχε όπως είδατε στις φοτο όχι βέβαια όπως είναι εκεί καλή κατασκευή και συμετρία ,αλλά υπόψην δούλευε οικοδομές τότε με τον πατέρα του και στο σχολείο είχε ασχοληθεί με στίβο αλλά όπως είπε βάρη δεν έκανε και το ξέρω γιατί δεν είχαν και αργότερα όταν έκαναν και βάρη έκαναν στο γυμναστήριό μου ο στρατής δεν έκανε ,αλλά ήταν δουλεμένο παιδί .

μετά απο μερικούς μηνες τον βλέπω λέω καλός θα γίνεις και λέει λίγος δεν είμαι και θυμάμε του λέω χαρακτηριστικά που το έχω ξαναπεί σε κάποιο πόστ , λίγος ξελίγος εσύ θα κερδίσεις μόνο με το ρηλάξ και τα πόδια τελείωσε .

του λέω για κάθησε ρηλάξ να σε δώ και αυτός κάθετε κυριολεκτικά ρηλάξ σαν να πίνει ποτό στο μπαράκι και του λέω όχι έτσι ρε πατημένος πλάτη , πόδια κοιλιά και του έδειξα στον καθρέφτη και λέω βλέπεις τι ωραία που φαίνετε , κάποιοι λέγαν λίγος είναι και τούς λέω έχει να κερδίσει αυτός τεράστιους που ούτε φανταζόσαστε και πράγματι σαν έφηβος κέρδισε πανελλήνιο και μια φορά νομίζω βγήκε δεύτερος αλλά πραγματικά είχε κάτι τουμπανιασμένους στην κατηγορία του τότε δεν είχε και φίτνες ,έβλεπα να έχουν κάτι στήθια τεράστια ώμους χερούκλες αλλά στα πόδια και σε σύνολο όπως και γράμωση υπερτερούσε .

αυτό τουλάχιστον το έζησα όπως και παλιότερα είχα τέτοια περιστατικά το 89 και 90 που ενω ήταν λίγοι κέρδιζαν με το καλούπι και γράμωση.

και εγώ ακόμη το 86 που κατέβηκα πρώτη φορά ήμουν σκέλετορ, λίγος γιατί έκανα δίαιτα και μετά έμαθα πωςδεν χρειαζόμουν δίαιτα μόνο σωστή διατροφή για κανένα μήνα,μετα στεγνωμα και έτοιμος για αγώνες αλλά προπόνηση σαν τα ζώα αλλά γι αυτό τωρα δεν κάνω τίποτε λόγω υποχρεώσεων και κάπως κρατιέμε είναι η υποδομή τόσων χρόνων.

γι αυτό τονίζω συνέχεια πρέπει να μάθουν οι νέοι να αγαπήσουν την προπόνηση είναι φάρμακο και όχι μόνο το αποτέλεσμα .

the_big_litho
24-01-09, 01:24
απο τοτε που ξεκινησα δεν εχω σταματησει να βλεπω διαφορες επανω μου..... Βεβαια ημουν πολυ τυχερος γιατι η μητερα φυση μου εδωσε πολυ καλα γονιδια και τα δυνατα μου σημεια ηταν η κοιλια και οι γαμπες δυσκολα σημεια να γυμνασθουν....
ωστοσο το μεγαλο μπαμ εγινε μετα το πρωτο 6μηνο που πρωτοξεκινησα, εβαλα μπολικα κιλα κρεας .....

kutsup
24-01-09, 09:34
αυτό τουλάχιστον το έζησα όπως και παλιότερα είχα τέτοια περιστατικά το 89 και 90 που ενω ήταν λίγοι κέρδιζαν με το καλούπι και γράμωση.


Σόρυ για το off topic αλλά εσύ είχες καταβάσει το 89 στο Mr ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ένα παιδί από τη Θάσο στην junior που βγήκε 1ος στην βαριά αλλά έχασε στη γενική;

mitsakos
24-01-09, 09:59
εγω εχω πολυ λιπος για να πω για διαφορες.σε ενα μηνα ομως(απο ιανουαριο που ξεκινησα)επεσα 3% λιπος και 4,5 κιλα
η διαφορα ηταν αισθητη στα ρουχα μου.αλλα γενικα με το ματι δεν μπορω να καταλαβω διαφορες πανω μου.μου χρειαζεται ζωνη παντος τωρα :P + οτι ανεβηκε το ΔΜΣ

slaine
24-01-09, 14:09
έχασες και ανέβηκε ο ΔΜΣ? τράβα βιντεάκια/φωτογραφίες κάθε μήνα να βλέπεις τις διαφορές μόνο έτσι έχεις καλή εικόνα νομίζω ο καθρέφτης "χάνει"

mitsakos
24-01-09, 14:59
έχασες και ανέβηκε ο ΔΜΣ? τράβα βιντεάκια/φωτογραφίες κάθε μήνα να βλέπεις τις διαφορές μόνο έτσι έχεις καλή εικόνα νομίζω ο καθρέφτης "χάνει"

επειδη μαλλον κατι ειπα λαθος μισο να το ξαναδιατυπωσω

ανεβηκε η απαχη μαζα και επεσε το λιπος.δεν ξερω αν φαινεται περιεργο αλλα το ειπα σωστα :P

slaine
24-01-09, 15:04
ναι το κατάλαβα ότι αυτό ήθελες να πεις. ΔΜΣ = βάρος/(ύψος^2) άρα σε σένα λογικά θα έπεσε :wink:

καλή συνέχεια :awesome:

TRIANTAFYLLOU
24-01-09, 15:47
αυτό τουλάχιστον το έζησα όπως και παλιότερα είχα τέτοια περιστατικά το 89 και 90 που ενω ήταν λίγοι κέρδιζαν με το καλούπι και γράμωση.


Σόρυ για το off topic αλλά εσύ είχες καταβάσει το 89 στο Mr ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ένα παιδί από τη Θάσο στην junior που βγήκε 1ος στην βαριά αλλά έχασε στη γενική;

κατάλαβα ποιόν λές τον άγγελο τον κακάνη αλλά δεν τον είχα κατεβάσει εγω τότε τον έλεγα προγράμματα προπόνησης και διατροφή όπως και μετά ,αλλά πρέπει να τον είχε κατεβάσει ο ζαχείλας ,ο άγγελος μια φορά μου έλεγε πως ήθελε να κολυμπήσει στα βαθια και επειδή εγω δεν υπήρχε περίπτωση επειδη ήταν τζούνιορ αλλά είχε σκαρί και γι αυτό δεν κολήσαμε ,
αλλά ήταν καλός αθλητής.

mitsakos
24-01-09, 16:15
ναι το κατάλαβα ότι αυτό ήθελες να πεις. ΔΜΣ = βάρος/(ύψος^2) άρα σε σένα λογικά θα έπεσε :wink:

καλή συνέχεια :awesome:
thnx :D
αντε μπας και καταφερω αυτα που θελω φετος

mantus3
25-01-09, 00:23
δυσκολη ερωτηση... δυστοιχως εμενα το σωμα μου ειναι με τα κεφια του... απο το πρωτο εξαμινο υπηρχαν βελτιοσεις αλλα οχι αυτες που θα ηθελα... κ καλος η κακος ακομα κ τωρα δεν ανταποκρινετε οπως θα ηθελα...

τωρα οσο για την αντιμετοπιση του κοσμου ειναι λιγο παραξενη ερώτηση... μεσα στο γυμναστιριο σιγουρα εχει αλαξει κατα πολυ.. ειδικα αμα δεν παιζει κατι "καλο" τριγιρο. εκτως γυμναστιριου δεν νομιζω, δεν μου αρεσουν οι κολιτες μπλουζες κτλ οποτε... :clown2: :unsure: :chinese: στην δουλια μου ομως σιγουρα.. οχι λογο εμφανισης αλλα λογο "ανυψωτικής" ικανότητας....