PDA

Επιστροφή στο Forum : Πολλά σπυριά στην πλάτη.



leftis
02-07-11, 22:39
Εδώ και κανα 2βδόμαδο έχω εντοπίσει πολλά σπυριά στην πλάτη. Πιστεύω πως είναι είνα απο τα παρακάτω.

1) Πολυβιταμίνες (που τις πέρνω εδώ και 2βδομάδες στο περίπου)
2) Ιχθυέλαιο (ίδιο με πάνω)
3) Ακμή (16 ετών όμως ποτέ δεν έβγαζα σπυριά στην πλάτη)
4) Μεγάλη ποσότητα αυγών (έχω την εντύπωση ότι σχετίζεται αλλά δεν είμαι σίγουρος)
5) Ιδρώτας

Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος και να μου πεί αν κάποιο από αυτά είναι τελείως άκυρο για να αποκλείω περιπτώσεις?

Ευχαριστώ.

MusclesOfShadow
02-07-11, 22:41
Ή το 2 ή το 3!!!!

ginus
02-07-11, 23:00
ακμη ειναι...μην τρελενεσαι

leftis
02-07-11, 23:04
Απλά με παραξένεψε γιατί άρχησα να τα βλέπω λίγο μετά την χρήση των συμπληρωμάτων που προανέφερα.
Αυτά δεν παίζει με την καμία να έχουν κάποια τέτοια επίδραση πάνω μου?

Kazmaier
03-07-11, 03:31
Απλά με παραξένεψε γιατί άρχησα να τα βλέπω λίγο μετά την χρήση των συμπληρωμάτων που προανέφερα.
Αυτά δεν παίζει με την καμία να έχουν κάποια τέτοια επίδραση πάνω μου?

ποιος ειπε οτι δεν παιζει? εγω a long time ago που επαιρνα μια πρωτεινη της on fraoyla και ειχα τραβηγματα με την ακμη εβγαζα επιπλεον σπυρακια στο λαιμο μολις την εκοβα εφευγαν την αρχισα ξαναβγαζα ε και τα κοψα ολα εκανα και θεραπεια και τελος, πειραματισου με τα supps που παιρνεις για να δεις τι φταιει αν φταινε αυτα

leftis
03-07-11, 11:37
ποιος ειπε οτι δεν παιζει? εγω a long time ago που επαιρνα μια πρωτεινη της on fraoyla και ειχα τραβηγματα με την ακμη εβγαζα επιπλεον σπυρακια στο λαιμο μολις την εκοβα εφευγαν την αρχισα ξαναβγαζα ε και τα κοψα ολα εκανα και θεραπεια και τελος, πειραματισου με τα supps που παιρνεις για να δεις τι φταιει αν φταινε αυτα

Στο περίπου πόσο θέλει αποχή? Καμιά βδομάδα?

tolis93
03-07-11, 11:46
Στο περίπου πόσο θέλει αποχή? Καμιά βδομάδα?

παντως αν ειναι ακμη βαζε αντιλιακο κ να καθεσαι στον ηλιο.τραβαω παρα πολλα χρονια το λουκι της ακμης κ δε μιλαω για μικρα σπιρακια.μιλαω για κατι γομαρια μεχρι κ 2 cm διαμετρο....οτι κ να πηρα οτι κ να εβαλα μονο με τον ηλιο εφυγαν.τωρα π ναι κ καλοκαιρακι αντιλιακο κ ηλιος.αν ειναι ακμη παντα

Giannistzn
03-07-11, 11:59
Για τα αυγα που λες, δεν νομιζω να ειναι αυτο γιατι οι αλεργια στα αυγα που εχουν καποια πιστιρικια (1-3 ετων) κατα 80% εξαφανιζεται μετεπειτα. Αλλα, πιθανες τροφικες αλεργιες στα

Οστρακοειδη, ψαρια, ξηρους καρπους, οσπρια, αγελαδινο γαλα και καποια αλλα μπορει να τις εχεις και να μην το ξερεις. Οι ξηροι καρποι πειραζουν σε μεγαλο ποσοστο στην ακμη και λογω της λιπαροτητας τους.

Για εμενα το καλυτερο θα ηταν να κοιταξεις τι αλλαγες ειχες στη διατροφη σου τις τελευταιες 1-2 εβδομαδες, και να τα ξανα αλλαζεις 1-1 ομως οχι ολα μαζι, για να δεις εαν θα καλυτερευσει.

Αλλιως, ειναι απλα ακμη και παιρνεις κανενα σαπουνι ;)

Kazmaier
03-07-11, 12:02
εγω κανα μηνα τουλαχιστον την εκοβα την πρωτεινη τοτε, κοφτην εσυ και βλεπεις

Giannistzn
03-07-11, 12:04
εγω κανα μηνα τουλαχιστον την εκοβα την πρωτεινη τοτε, κοφτην εσυ και βλεπεις

Εγω που εχω αλεργια παντως στα ξηροκαρπικα, μολις φαω π.χ. το βραδυ καρυδια το επομενο πρωι-μεσημερακι φουντωνει το προσωπο. Και με τα φυστικια το ιδιο, δλδ αν βγω κανενα βραδυ και ξεχαστω και τσιμπισω 2-3, την επομενη, αντε βαρια μεθεπομενη βγαζω.

Μολις τα κοψω για μερικες μερες, βλεπω οτι αρχιζει να ηρεμει (δεν εξαφανιζονται απο τη μια μερα στην αλλη φυσικα) αλλα ειναι εμφανης η διαφορα. Στον μηνα που λες θα καθαρισει τελειως σιγουρα εαν φταιει κατι.

Δεν ξερουμε και τι εκταση εχει το ολο θεμα.

mantus3
03-07-11, 13:56
Τα σπυράκια στην πλάτη είναι πολύ συχνό φαινόμενο. Βγάζω και εγώ ανα καιρούς… έχει μήπως ο πατέρας σου η κάποιος συγγενής; Μπορεί να είναι βέβαια και μια απλή αλλεργία.. το καλύτερο είναι να πας σε έναν δερματολόγο να σου πεί τι παίζει…

leftis
03-07-11, 19:32
εγω κανα μηνα τουλαχιστον την εκοβα την πρωτεινη τοτε, κοφτην εσυ και βλεπεις

Δεν παίρνω πρωτεϊνη


Τα σπυράκια στην πλάτη είναι πολύ συχνό φαινόμενο. Βγάζω και εγώ ανα καιρούς… έχει μήπως ο πατέρας σου η κάποιος συγγενής; Μπορεί να είναι βέβαια και μια απλή αλλεργία.. το καλύτερο είναι να πας σε έναν δερματολόγο να σου πεί τι παίζει…

Ο πατέρας μου πρέπει να έχει αλλά όχι σίγουρα. Όμως μου βγήκαν πρόσφατα δεν νομίζω να είναι κληρονομικό.