PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή ωρας προπόνησης και γευματα (βραδυνη προπόνηση)



ggeorge
07-07-11, 22:55
καλησπερα

Απο δευτερα θα γυμναζομαι παρέα με ενα φίλο.
Αυτο είναι καλο γιατί θα τραβαει ο ενας τον αλλο. Το προβλημα είναι οτι θα πηγαινουμε αργα. Κατα τις 10 παρα. Μεχρι τωρα πηγαινα στις 18.00.
Στις 19.00 ειχα τελειωσει και ειχα φαει το μεταπροπονητικό και στις 20.00 το φαγητακι μου...
Αργοτερα ετρωγα και ενα ακομα γευμα (συνηθως καζείνη και αμυγδαλα)

Τι γινεται τωρα;
Μεταπροπονητικό στις 23.00+ και τελος; Καζείνη μια ωρα μετα; Υδατανθρακες;
Αν παρω υδατανθρακες και πεσω για υπνο... θα εχω τυψεις...
Αλλα το καλυτερο γευμα (μετα την προπόνηση) καταστρεφεται;

Τι προτεινετε... Δυστυχως ο φίλος δουλευει ωρες μαγαζιών... :unsure:

Σκεφτηκα μετα την μπανανα και τη whey να παίρνω το τελευταιο γευμα (καζείνη και αμυγδαλα) ελπιζοντας η μπανανα να κανει δουλεια ακομα... (σαν υδατανθρακας... Και να εχω φαει και ενα γευμα (αυτο που χανω) στις 19.00 (στις 18.00 τρεξιμο)
Για ριξτε καμια συμβουλη...

Απο αυριο το απογευμα και μεχρι τη δευτερα δε θα εχω ιντερνετ...
(Θα είμαι ελαφόνησο για προπόνηση... ) :P

pepeismenos karga
07-07-11, 23:02
μια χαρα το σκεφτηκες..παρα στο μεταπροπονητικο την πρωτεινη με την μπανανα και μετα στο επομενο και τελευταιο γευμα σου φαε κατι που να εχει πρωτεινη και λιπαρα...οπως ειπες καζεινη και αμυγδαλα...απλα εγω θα σου προτεινα να φας στο τελευταιο γευμα και οχι 2 ροφηματα και υπνο..δεν ξερω εγω μαλλον δνε θα χορταινα με την καμια...θα προτιμουσα λκοτοπουλο με αμυγδαλα ή ολοκληρα αυγα παρα καζεινη...αλλα εσυ κανεις οτι νομιζεις...η μπανανα ειναι υπεραρκετος υδατανθρακς μην ανχωνεσαι...

ggeorge
07-07-11, 23:07
ναι... το να φαω στερεα τροφη σε πρωτεινη δεν είναι προβλημα
Κατι θα εχει περισσεψει απο το μεσημερι...
Αυτο που με αγχωσε είναι το αν κανει να φαω υδατανθρακα αυτη την ωρα...
Δε μου κολλαει καλα, αλλα και το να μη φαω μετα τη προπονηση μου ακουγεται καπως...

Να 'σαι καλα για την απαντηση...