PDA

Επιστροφή στο Forum : Amino X (BSN)



sofos
09-07-11, 16:02
http://gnc.imageg.net/graphics/product_images/pGNC1-10477858t300x300.jpg
Over the years, BSN® has supplied the supplement world with a host of novel muscle-building products. In our undying quest to bring exciting and innovative products to the marketplace, we have developed the newest supplement breakthrough with BSN®’s highly-anticipated entry into the branched-chain amino acid market with AMINOx™ – the first Effervescent Instantized BCAA Endurance and Recovery Agent. AMINOx™ is designed to support:

Protein Synthesis / Anabolism*
Glycogen Resynthesis*
Insulin Sensitivity*
Anti-Catabolism / Muscle Sparing*
Recovery from Training Sessions*
Muscular Endurance*
Resistance to Muscular Fatigue*
AMINO X™ HIGHLIGHTS:
World’s First Effervescent Instantized Amino Acid Product
10 g of Micronized Anti-Catabolic Amino Acids per Serving!
0 Grams of Sugar per Serving
500 Anabolic IUs of Vitamin D per Serving
Caffeine-Free – Can Be Used Anytime, Day or Night
Mixes Completely (No Clumping)

SUPPLEMENT FACTS
Serving Size: 1 level Scoop (14.5g‡)
Amount Per Serving%
DVTotal Carbohydrate< 1g< 1%†
Vitamin D (as Cholecalciferol)500IU125%
Sodium160mg7%
Anabolic Amino Acid Interfusion*
10g**
[L-Leucine (Micronized), L-Valine (Micronized), L-Isoleucine (Micronized)], L-Alanine, Taurine (Micronized), L-Citrulline (Micronized)
Efforsorb EnDura Composite
2g**
Citric Acid, Malic Acid, Sodium Bicarbonate and Cholecalciferol
**Daily Value (DV) Not Established.
Other Ingredients: Natural & Artificial Flavors, Silicon Dioxide, Lecithin, Sucralose, Acesulfame Potassium and FD&C Blue #1.
*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure or prevent any disease.
ALLERGEN INFORMATION: Contains Soy (Lecithin) ingredients.
ALLERGY WARNING: Manufactured on equipment, which processes products containing milk, egg, soybeans, wheat, and tree nuts.
‡Due to settling, a natural occurrence with powders, variations in the powder height level may vary from bottle to bottle. Additionally, powder density may be affected as a result of the settling which may cause slight variations in the scoop serving size.
χαχαχ μολις βγηκε κ το αστειο ειναι οτι πριν δω τα φακτς περιμενα να χει ταυρινη μεσα και μικροιονισμενα αμινοξεα,ολες οι εταιριες αντιγραφουν οptimum και gaspari

beefmeup
09-07-11, 16:03
χαριτωμενο,αλλα υπαρχουν αλλα τοσα στην αγορα με το ιδιο προφιλ πανω κατω κ μαλλον φτηνοτερα απο αυτο..

sofos
09-07-11, 16:05
χαριτωμενο,αλλα υπαρχουν αλλα τοσα στην αγορα με το ιδιο προφιλ πανω κατω κ μαλλον φτηνοτερα απο αυτο..

ακριβως :thumbup: και σιγουρα η τιμη οπως λες θα ναι πολυ υψηλη,υψηλοτερη απο αλλα καλυτερα εκει εξω :thumbup:

TEFAAtzis
09-07-11, 16:07
δλδ η νεα μοδα του καλοκαιριου που θα καταπιθει απο πολους ειναι τα αμινο με ταυρινη?:P

beefmeup
09-07-11, 16:08
αυτη τη μαλακια της εταιριας δεν μπορω να καταλαβω που τα κανει αναβραζοντα ομως..:unsure:

Tasos Green
09-07-11, 16:08
αμινο-νιτριξ? εμενα πολυ καλο μου φαινεται! τουλάχιστον στο 10λεπτο του pump να μεγιστοποιηθεί η απορρόφηση των αμινο.

sofos
09-07-11, 16:11
αυτη τη μαλακια της εταιριας δεν μπορω να καταλαβω που τα κανει αναβραζοντα ομως..:unsure:

αναβραζοντα?:unsure:

beefmeup
09-07-11, 16:12
the first Effervescent Instantized BCAA Endurance and Recovery Agent.i

καποιοι δεν διαβαζουν ουτε τα δικα τους ποστ..
το ιδιο ειναι κ το noxplode.

sofos
09-07-11, 16:13
καποιοι δεν διαβαζουν ουτε τα δικα τους ποστ..
το ιδιο ειναι κ το noxplode.

το διαβασα αλλα δε ξερω καλα αγγλικα :green::P:P

beefmeup
09-07-11, 16:14
τωρα που εμαθες μπορεις να μου λυσεις την απορεια που εχω??:P

sofos
09-07-11, 16:15
τωρα που εμαθες μπορεις να μου λυσεις την απορεια που εχω??:P

δε ξερω πασαμ μπορει να το κανουν αυτο για να μην εχει κανεις στομαχικες διαταραχες κ τρεχει τουαλετα οπως με καποια supps μπορει ομως κ για καλυτερη υποτιθεται απορροφηση :P:P

Tasos Green
09-07-11, 16:16
αυτη τη μαλακια της εταιριας δεν μπορω να καταλαβω που τα κανει αναβραζοντα ομως..:unsure:

παιζει κανενα αρνητικο ρολο το αναβραζον? οπως σε μερικες πολυβιταμηνες που πρεπει να τις πιεις γρηγορα για παραδειγμα η μπααα?

beefmeup
09-07-11, 16:18
δ για καλυτερη υποτιθεται απορροφηση :P:P

γι αυτο εδω το κανουν που γραφεις,αλλα αντε καλα να το κανεις στις βιταμινες..
αυτα εδω αμινοξεα ειναι ποσο πιο γρηγορη αποροφηση δλδ να εχουν,η βιοδιαθεσιμοτητα..?
πολλυ εφε για το τπτ..

sofos
09-07-11, 16:21
γι αυτο εδω το κανουν που γραφεις,αλλα αντε καλα να το κανεις στις βιταμινες..
αυτα εδω αμινοξεα ειναι ποσο πιο γρηγορη αποροφηση δλδ να εχουν,η βιοδιαθεσιμοτητα..?
πολλυ εφε για το τπτ..

γι αυτο αρχισε να πιανει πατο σιγα σιγα η bsn :green:

Tasos Green
09-07-11, 16:25
γι αυτο αρχισε να πιανει πατο σιγα σιγα η bsn :green:

εμενα μου αρεσε η συνθεση τους... ακομα και αναβραζοντα να ειναι ... ειναι κατι διαφορετικο οπως και να το κανουμε.. μια χαρα...

beefmeup
09-07-11, 18:14
γι αυτο αρχισε να πιανει πατο σιγα σιγα η bsn :green:

πατο δεν πιανει,απορω που το εχεις δει..
ειναι μια εταιρια που εχει 3-4 προιοντα με σχεδον σταθερα μπλεντς κ τους κανει μια μικρη αλλαγη μια στο τοσο..
αυτο την κανει τουλαχιστον τιμια,αλλα κ σημαινει οτι τα προιοντα της πουλανε ως εχουν.
αλλες εταιριες καθε 6μηνο βγαζουν νεα προιοντα για να τα σταματησουν μετα απο 6 μηνες.

deluxe
09-07-11, 18:16
Το noxplode ειναι αναβραζων; Δε μου φανηκε κατι τετοιο εμενα.. :unsure:

sofos
09-07-11, 19:16
πατο δεν πιανει,απορω που το εχεις δει..
ειναι μια εταιρια που εχει 3-4 προιοντα με σχεδον σταθερα μπλεντς κ τους κανει μια μικρη αλλαγη μια στο τοσο..
αυτο την κανει τουλαχιστον τιμια,αλλα κ σημαινει οτι τα προιοντα της πουλανε ως εχουν.
αλλες εταιριες καθε 6μηνο βγαζουν νεα προιοντα για να τα σταματησουν μετα απο 6 μηνες.

δεν εχει τις ιδιες πωλησεις με πριν 1-2 χρονια,τοτε ηταν κορυφη σε πωλησεις μαζι με την muscletech,τωρα δε νομιζω....

Kaloutsikos
10-08-11, 14:48
29705

29706

Πως το βλέπετε, το καινούριο της Bsn?

Lao
10-08-11, 14:53
Καθόλου άσχημο.

Τιμούλα; Να αρχίσω να κλαίω; :green:

sofos
10-08-11, 16:01
καποιοι ειστε λιγο απροσεκτοι :green: http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15822-Amino-X(BSN)

Kaloutsikos
10-08-11, 19:13
Καθόλου άσχημο.

Τιμούλα; Να αρχίσω να κλαίω; :green:

Δεν το έχει πάρει το μάτι μου στην Ελλάδα,
φαντάζομαι όμως όταν το πάρει η τιμή θα είναι λίγο τσουχτερή! :green:


καποιοι ειστε λιγο απροσεκτοι :green: http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15822-Amino-X(BSN)

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Δείξε έλεος,
δεν φταίω εγώ αλλά το ψαχτήρι.:P:P:P

sofos
10-08-11, 19:46
Δεν το έχει πάρει το μάτι μου στην Ελλάδα,
φαντάζομαι όμως όταν το πάρει η τιμή θα είναι λίγο τσουχτερή! :green:


στο ββ.κομ απ οτι ειδα δεν ειναι τσουχτερη χεχε

Kaloutsikos
10-08-11, 21:39
στο ββ.κομ απ οτι ειδα δεν ειναι τσουχτερη χεχε

Kαλά εκεί ρε συ όλα είναι πολύ φθηνά!

kazabubu
03-10-11, 10:06
Σε 1 εβδομαδα περιπου θα τα εχω να τα δοκιμασω.
Μαζι με ISO 100% ISOLATE DYMATIZE πως λετε να τα παιρνω σε συνδιασμο και τα 2 ;;;;;
Πριν την προπονηση 100% ISOLATE και μετα την προπονηση μια δοση Amino-x ?????

Xxlakis
03-10-11, 16:28
Οταν παιρνετε συμπληρωματα χωρις να ξερετε απο πριν πως θα τα χρησιμοποιησετε κατι με πιανει....

Devil
04-10-11, 03:14
Σε 1 εβδομαδα περιπου θα τα εχω να τα δοκιμασω.
Μαζι με ISO 100% ISOLATE DYMATIZE πως λετε να τα παιρνω σε συνδιασμο και τα 2 ;;;;;
Πριν την προπονηση 100% ISOLATE και μετα την προπονηση μια δοση Amino-x ?????

αντιθετα.... πριν απο την προπονηση το amino-x και μετα την isolate...



Οταν παιρνετε συμπληρωματα χωρις να ξερετε απο πριν πως θα τα χρησιμοποιησετε κατι με πιανει....

και εμενα κατι με πιανει.... για αυτο απανταω συνηθως και δεν κανω ακυρα ποστ...;)

kazabubu
19-10-11, 09:45
Λοιπον τα AMINO-X ηρθαν και μετα απο 2 φορες που τα καταναλωσα πάντα 20 λεπτα πριν απο την προπονηση εχω να πω τα παρακάτω:

1. Γευση καρπουζακι 8/10
2. Αποκατασταση 9/10
3. Δυαλιτοτητα 10/10
4. Ενεργεια 7/10
5. Αφωμείωση 10/10


Παιδια ολα τα παραπανω ειναι μονο με 2 φορες που τα καταναλωσα και σε λιγες μερες θα εχω και το τελικο review απο το προιον.
Με ολα αυτα παραγγειλα και 2,5 κιλα hydrolysed απο MYPROTEIN και την περιμενω σε λιγες μερες αφου η ISO 100% DYMATIZE τελειωνει σε 5 μερες.
Σκεφτομαι λοιπον να παιρνω 1 δοση AMINO-X πριν την προπονηση και αμεσως μετα αλλη μια δοση μαζι με την υδρολυμενη πρωτεινη για καλυτερο recovery....τι λετε????? αξιζει η μηπωε ειναι υπερβολη??????

beefmeup
19-10-11, 10:23
τι λετε????? αξιζει η μηπωε ειναι υπερβολη??????

τσαμπα θα πηγαινουν τα αμινο φιλε αφου περνεις πρωτεινη σε εκεινη την φαση.
κρατα τα για πριν καλυτερα.

kazabubu
19-10-11, 11:08
τσαμπα θα πηγαινουν τα αμινο φιλε αφου περνεις πρωτεινη σε εκεινη την φαση.
κρατα τα για πριν καλυτερα.


ΟΚ Beef ευχαριστω για την απαντηση αυτο θα κανω και με το καλο μολις παραλαβω και την υδρολυμενη απο myprotein θα postαρω μια αναθεωρηση...

Devil
16-01-12, 11:37
αναλητικα απο αμινοξεα εχει αυτα μεσα....

L-Leucine 2000 mg
L-Isoleucine 1000 mg
L-Valine 1000 mg
L-Alanine 3000 mg
L-Citrulline 2000 mg
Taurine 1000 mg

traffic
17-01-12, 02:15
Eλα ρε Devil!!!!!Ωραιος!!!Τα αγορασα πριν κατι μερες,αλλα εχω παρει μια δόση μονο!Απο γευση και διλαυτοτητα τα παμε πολυ καλα....για τα υπολοιπα θεματα θα γράψω αργοτερα(αν και bcaa ειναι τι να δω?) χεχε! :green:

sofos
17-04-12, 20:48
λοιπον σημερα δοκιμασα δειγμα γευση fruit punch,γευση δε θα του βαζα πανω απο 7 δε μου θυμιζε και τοσο fruit punch....διαλυτοτητα με κουταλακι και δεν αφησε τιποτα κατω στο ποτηρι,πρηξιματα τιποτα....αντοχη ισως λιγη περισσοτερη απο αλλες φορες....δε ξερω αν θα το παιρνα και με απογοητευσε και η κιτρουλινη,εκτος και αν θελει καμια 5γρ και σε καθημερινη βαση για να δεις καποια διαφορα μετα απο μερες....

leftis
24-06-12, 23:08
Παιδιά αυτά είναι οκ για πριν την προπόνηση αν κάνω νηστικός?

Dimitrios
24-06-12, 23:12
Παιδιά αυτά είναι οκ για πριν την προπόνηση αν κάνω νηστικός?

Ναι μια χαρά είναι.;)

leftis
08-09-12, 13:31
Από γεύση το fruit punch τι λέει?

Dimitrios
13-09-12, 19:17
Παιδιά για όποιον τα έχει δοκιμάσει το μήλο τι λέει; Επίσης με:unsure: αυτό που είναι αναβράζον σκόνη τι ακριβώς παίζει;

Steloukos
04-10-12, 22:47
To fruit punch μου αρεσε σαν γευση.Το συγκεκριμενο συμπληρωμα το παιρνω κατα την διαρκεια της προπονησης και το μεταπροπονητικο ροφημα το παιρνω 30 λεπτα μετα το τελος της.Αμα κανω αεροβια το παιρνω 15 λεπτα πριν.Θα ελεγα οτι εχω μεινει ευχαριστημενος απο το συγκεκριμενο προιον.:thumbup:Επισης διαλυεται τελεια με το νερο.

beefmeup
07-12-12, 12:23
παιδια πηρα γευθη πραθινο μηλο..
μιλαμε ειναι Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ εχω φαει απο συμπληρωμα σε γευση φρουτων..εφαμιλο με τις πρωτεινες nectar(syntrax)..σχεδον σαν να πινεις πρωτεινη ειναι η γευση του..τελεια διαλυτοτητα..
απο μονο του δεν λεει κ πολλα με μια δοση,αλλα εγω το τουρμπιζω με αλλα εξτρα 5-γρ λευκινη κ αλλα τοσα γλουταμινη,κ ειναι μπομπα..
η απλα πεταω μεσα αγευστα διακλαδισμενης(5-6γρ),οποτε ειναι σαν να περνω διπλη δοση..

Dragonbreath
31-12-12, 13:14
παιδια πηρα γευθη πραθινο μηλο..
μιλαμε ειναι Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ εχω φαει απο συμπληρωμα σε γευση φρουτων..εφαμιλο με τις πρωτεινες nectar(syntrax)..σχεδον σαν να πινεις πρωτεινη ειναι η γευση του..τελεια διαλυτοτητα..
απο μονο του δεν λεει κ πολλα με μια δοση,αλλα εγω το τουρμπιζω με αλλα εξτρα 5-γρ λευκινη κ αλλα τοσα γλουταμινη,κ ειναι μπομπα..
η απλα πεταω μεσα αγευστα διακλαδισμενης(5-6γρ),οποτε ειναι σαν να περνω διπλη δοση..

και εγώ κάπως έτσι το χρησιμοποίησα,(μπλε σμέουρο η γεύση, συμπαθητική), δηλαδή μία δόση από αυτό και 7-8 γρ. bcaa 2/1 μαζί, πριν την προπόνηση και με έδινε πολύ καλό boost ενέργειας.
Σου φάνηκε η σκόνη αναβράζουσα??:unsure Εμένα πάντως όχι. με μιξεράκι το ετοίμαζα.

beefmeup
31-12-12, 13:15
ολα ετσι ειναι τα αναβραζοντα της εταιριας...ειναι καπως..
αν θες να καταλαβεις ποσο αναβραζουσα ειναι,χτυπα την σε σεηκερ...:green:

vasilisot
31-12-12, 21:26
το εκανα εγω κ ειχα ενα εκτρικτικο αποτελεσμα :P :shock:

Dragonbreath
01-01-13, 11:57
ευχαριστώ παιδιά!!θα ακολουθήσω σιγουρα τις συστάσεις σας, μέρες γιορτινες που είναι.... ΘΑ το χρησιμοποιήσω ως σαμπάνια..για πρόποση μεταξύ φίλων!:P:green:

beefmeup
06-03-13, 23:47
τελικα κ η γευση καρπουζι ειναι απλα τελεια..
ισως θα την προτιμησω περισοτερο στο μελλον απο το πραθινο μηλο,γιατι ειναι πιο δροσερη κ δεν ξινιζει τοσο..καπου στην πορεια την ψιλοβαρεθηκα αυτη την ξινιλα που εβγαζε το πραθινο μηλο..
κ απο διαλυτοτητα το ιδιο καλη:thumbup:

koukoutsaki
06-03-13, 23:53
κ γω τα πηρα αυτα... βεβαια μονο μια φορα τα εχω χρησιμοποιησει ,θα τα εχω για πιο μετα ανοιξη μερια προς καλοκαιρι ... το καρπουζι εμενα πιο πολυ σε μανταρινι μου εκανε ...:unsure:
πολυ σαπουναδα ομως ....

beefmeup
06-03-13, 23:55
ετσι ειναι τα περισοτερα προιοντα με αμινοξεα διακλαδισμενης αλυσιδας,γιατι ειναι πολυ δυσδιαλυτα απο την φυση τους σε νερο..
φαντασου οτι αν παρεις σκετα χυμα bulk κ τα ριξεις σε νερο,οσο να κ να τα χτυπας αυτα μενουν στην επιφανεια..
οποτε καπως ετσι δικαιολογει αυτο εδω την σαπουναδα..:turtle:
μανταρινι?
οχι καλε,μια χαρα καρπουδι ηταν..:P

koukoutsaki
06-03-13, 23:58
ωραια ...

ελπιζω να βοηθησουν για να παλευω αργοτερα την πολλη αεροβια ;)

beefmeup
07-03-13, 00:02
αμφιβαλω αν θα καταλαβεις διαφορα οπως την εννοεις στο ποστ σου..
οτι θα βοηθησουν,θα βοηθησουν σε υποθερμιδικη κ με σωστη χρηση,αλλα οχι απο θεματα ενεργειας..
εκτος αν σε πιανει ταση για κατι γλυκο εκεινη την ωρα,οποτε καπως θα σε ξεγελασουν..κ το καλο ειναι οτι δεν εχουν θερμιδες απο ζακχαρα..
αν κ τα γλυκαντικα καπου θα κανουν κατι με την ινσουλινη,αλλα λεπτομεριες αν κανεις ολα τα υπολοιπα σωστα..
ετσι κ αλλιως αν τα περνεις λιγο λιγο κατα την διαρκεια της αεροβιας δεν θα μπορεσει να κανει κορυφωσεις σε εκεινη την φαση..

koukoutsaki
07-03-13, 00:05
αναφερομαι στην (ελαφρα ) υποθερμιδικη - γιατι δεν ειμαι κ της πολλης πεινας εγω- :green:
καθως κ σε αυτο που λες, να σε πιασει ταση για γλυκο ... επειδη εχω κ πολυ χαμηλο ζαχαρο ;)
οποτε σε μια προπο πιο μεγαλης διαρκειας θελω να πιστευω οτι κατι θα προσφερει ... :thumbup:

beefmeup
07-03-13, 00:06
ναι κομπλε θα εισαι ετσι..:bbbiceps:

koukoutsaki
07-03-13, 00:06
τελειαααα ευχαριστω

Glorysm8
30-03-13, 16:50
παιδες πριν την προπονηση ενα σκουπ και μετα αλλο ενα ειναι οκ η μηπως δεν χρειαζεται το ενα απο τα δυο?

vasilisot
30-03-13, 17:21
αμα εχεις πρωτεινη μετα την προπονα δεν χρειαζεται

tsoumi7
22-06-13, 14:56
Παίδες 45λεπτα πριν περνώ νιτρικο.μετα την προπονα περνώ φόρμουλα κρεατινης κ 30λρπτα μετά whey.ποτε να το βάζω;

a-mad
22-06-13, 15:44
βαλτο μεσα στην προπο........εγω παιρνω μισο σκουπ πριν και μισο μεσα.

ArgoSixna
22-06-13, 16:14
Παίδες 45λεπτα πριν περνώ νιτρικο.μετα την προπονα περνώ φόρμουλα κρεατινης κ 30λρπτα μετά whey.ποτε να το βάζω;

5λεπτα μετα απο την κρεατινη και φαγητο μετα απο 30λεπτα .

cuntface
04-12-13, 19:48
σκευτομαι να το παρω 1 σκοοπ πριν 1 μετα αλλα με χαλανε πολλα οπως η κιτρουλινη και η ταυρινη π εχει μεσα δεν τα θελω για μετα την προπ

ArgoSixna
04-12-13, 20:10
με 0.5-1 σκουπ intra το δουλευω εγω.βαζω και 2-3γρ κιτρουλινη και 3 σταγονες στεβια! εχω παρει 4-5 κουτια μεχρι τωρα απο αυτο, εχω και ενα κλειστο!

cuntface
04-12-13, 20:14
με 0.5-1 σκουπ intra το δουλευω εγω.βαζω και 2-3γρ κιτρουλινη και 3 σταγονες στεβια! εχω παρει 4-5 κουτια μεχρι τωρα απο αυτο, εχω και ενα κλειστο!

oποτε λες να παιρνω 1 σκοοπ πριν και 0.5 μετα ?

dimitrispump
04-12-13, 21:06
εγω ενα μετα βαζω και μετα φαγητο σε καμια ωρα

sobral
04-12-13, 21:40
τα δοκίμασα σε πράσινο μήλο. Ακόμη έχουν μείνει καμιά 10αριά δόσεις γεμάτες. Δεν θα το ξαναγόραζα, όχι γιατί είχε κάτι, τα συστατικά του μια χαρά κομπλέ είναι (γενικά καλή επιλογή) αλλά έχω θέμα, τα άμινο σε σκόνη μου αρέσει να μην είναι έντονα. Αυτά ήταν πολύ γλυκά ακόμη και σε 500-750μλ νερό και αυτό δεν μου άρεσε. Άσε που λογικά έχουν πολύ γλυκαντικό, έβλεπα τα κίτρινα και τα μπλε στην σκόνη (μόλις ακουμπούσαν το νερό) και φτιαχνόταν το πράσινο χρώμα.;) Σαν τα anabolic state τίποτα ως τώρα. Πολύ ελαφριά και ωραία γεύση. Όπως και της PVL το xtravol που είχα δοκιμάσει παλαιότερα.

dio32
02-04-15, 22:00
καλησπερα παιδια σκεφτομε να το παρω γιατι βλεπω εχει ωραια πραγματακια μεσα και για μεσα στην προπονηση πιστευω θα κανει δουλεια.
μια απορια ομως εχω επειδη θα το παρω απο το βοτανο,βλεπω εχει δυο εκδοσεις το ενα το ονομαζει
BSN, Amino X, Effervescent BCAA Formula,
και το αλλο BSN, AminoX, Endurance & Recovery Agent, Non-Caffeinated,
τι διαφορα εχουν?κοιταω τα στατς τα ιδια νομιζω εχουν

ArgoSixna
02-04-15, 22:38
Kαμια διαφορα στις εκδοσεις, αμινοξεα με αναλογια 2:1:1 ειναι στο σκουπ και καποια αλλα προσθετα.

λ αλανινη 3.5
ταυρινη 2.5
λ αργινινη 0.09

dio32
02-04-15, 23:15
αυτα εχει μεσα συν κατι αλλα
Amino Acid Interfusion
Micronized BCAA Blend (L-Leucine, L-Valine, L-Isoleucine), L-Alanine, Micronized Taurine, Micronized L-Citrulline 10 g

ArgoSixna
02-04-15, 23:30
L-Leucine 2gr,
L-Valine 1gr
L-Isoleucine 1gr),


αυτα που σου εγραψα πριν +αυτα που εγραψα τωρα. Το 2:1:1 ειναι 2γρ : 1γρ : 1γρ απο τα 3 βασικα αμινοξεα
L citrulline το δικο μου δεν εχει , ειναι η ευρωπαικη εκδοση

dio32
03-04-15, 06:18
αυτα που σου εγραψα πριν +αυτα που εγραψα τωρα. Το 2:1:1 ειναι 2γρ : 1γρ : 1γρ απο τα 3 βασικα αμινοξεα
L citrulline το δικο μου δεν εχει , ειναι η ευρωπαικη εκδοση

ψιλοψοφια μου φαινετε η ευρωπαικη εκδοση θα προτιμησω την αμερικανικη απο το βοτανο.
οκ ευχαριστω .

ArgoSixna
03-04-15, 11:01
Σου βαζω και την φωτογραφια της ευρωπαικης εκδοσης. Τα συστατικα και τα "αλλα συστατικα" παρατηρω οτι λειπει μονο η λ κιτρουλινη και εχει λ αργινινη.
92294

sobral
03-04-15, 11:28
Κάντε μία σύγκριση με το αμερικάνικο:

L-Leucine 2000 mg
L-Isoleucine 1000 mg
L-Valine 1000 mg
L-Alanine 3000 mg
L-Citrulline 2000 mg
Taurine 1000 mg

ΠΟΛΥ καλύτερο το ευρωπαϊκό που ανέβηκε ακριβώς από πάνω!:clap:

edit: το σκουπ γράφει 14.5γρ κ τα αμινοξέα 20γρ?? κάτι γίνεται εδώ..

ArgoSixna
03-04-15, 12:07
Κυριε οφφισερμανε , ειναι 1 serving και μετα τα 20γρ τα δινει στα 2 serving.

Μαλλον τυπογραφικο εγινε , η γι αυτους το 1 serving ειναι πολυ λιγο και σου προτινουν 2 σκουπ ως 1. μπερδεμα.

Παντως στα 20 γρ η αναλογια παει 4:2:2 , δηλαδη 2 σκουπ απο 2:1:1

Ειναι 14.5 , 10γρ αμινοξεα + τα προσθετα χρωμα γευση κτλ

sobral
03-04-15, 13:46
Κυριε οφφισερμανε , ειναι 1 serving και μετα τα 20γρ τα δινει στα 2 serving.

Μαλλον τυπογραφικο εγινε , η γι αυτους το 1 serving ειναι πολυ λιγο και σου προτινουν 2 σκουπ ως 1. μπερδεμα.

Παντως στα 20 γρ η αναλογια παει 4:2:2 , δηλαδη 2 σκουπ απο 2:1:1

Ειναι 14.5 , 10γρ αμινοξεα + τα προσθετα χρωμα γευση κτλ

Άδικα χάρηκα, τυπογραφικό λάθος θα είναι. Εσυ που το έχεις στα χέρια σου έχεις την ετικέτα που πόσταρες; είδα αυτή τη γεναία δόση λευκίνης στο ένα σκουπ κ χάρηκα αλλά δεν..καλά εμένα δεν μου αρέσει η γεύση στο συγκεκριμένο οπότε απλά πληροφοριακά ρωτάω.

ArgoSixna
03-04-15, 14:37
Nαι ειναι ακριβως με την φωτο που εβαλα ,δηλαδη 4γρ στα 2 σκουπ.

sobral
03-04-15, 15:33
Nαι ειναι ακριβως με την φωτο που εβαλα ,δηλαδη 4γρ στα 2 σκουπ.

εννοώ αν κ η ετικέτα έχει αυτό το λάθος στο σκουπ ή όχι. Γιατί η ετικέτα που πόσταρες όπως είπαμε είναι λάθος. Ρωτάω μήπως είναι κ στο κουτί έτσι. Πάντως για 2 σκουπ δεν πάει, 30γρ σκόνης απλά για bcaa είναι πολλά.

ArgoSixna
03-04-15, 17:20
Ιδια ετικετα κουτι με αυτο που ποσταρα

sobral
03-04-15, 18:00
Ιδια ετικετα κουτι με αυτο που ποσταρα

Άρα έχει θέμα η ετικέτα. Αν είναι έτσι να στείλουμε ένα μέιλ στην εταιρία.

beefmeup
03-04-15, 18:11
για να μην μπερδευομαστε..
η ετικετα ειναι αυτη που ποσταρε ο argo απο πανω..
κ λεει ξεκαθαρα οτι το ενα σκουπ ειναι 14.5γρ προιοντος ,αλλα στα διατροφικα απο κατω δινει τις αναλογιες στα 2 σκουπ κ το αναγραφει κιολας στην ετικετα.

οποτε λαθος δεν ειναι ,απλα επιλογη της εταιριας να το γραψει ετσι..δεν ειναι η πρωτη φορα που γινεται σε συμπληρωμα..τωρα γιατι το κανουν ,δεν ξερω.


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=92306&stc=1

sobral
03-04-15, 18:20
Τώρα το κοίταξα πιο προσεχτικά κ έχεις δίκιο. Πάντως καθαρογραμμένη δεν την λες την ετικέτα με μισή ετικέτα στο ένα σκουπ κ την άλλη μισή με τα δύο σκουπ. Συνήθως έχουν 2 κάθετες στήλες που στη μία αναφέρονται τα συστατικά του ενός σκουπ κ στην διπλανή των δύο. Όλα καλά πάντως αφού διευκρινίστηκε.:toast:

ArgoSixna
03-04-15, 18:42
το 12 που επερνα τα 30αρια , ειχα ανακαλυψει οτι ειχαν και δευτερη "κρυφη" ετικετα απο κατω.

Η ευρωπαικη εκδοση δεν το εχει που κοιταξα τωρα.

Οπως η muscletech εχει πινακακι με 1 σκουπ ταδε συστατικα 3σκουπ ταδε συστατικα , ετσι επρεπε και η BSN , να εχει διπλο πινακακι.

beefmeup
03-04-15, 18:46
γενικα εχω την εντυπωση οτι τα περισοτερα προιοντα της εταιριας απο ενα σημειο κ μετα ειχαν διπλες ετικετες..

ΑΘΛΗΤΗΣ
30-04-15, 11:43
Η BSN εδώ και αρκετό καιρό είναι τμήμα της Glanbia και όλα της τα προϊόντα που κυκλοφορούν Ευρώπη είναι εναρμονισμένα στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία. Οπότε όντως μπορεί οι ετικέτες να διαφέρουν από αυτές στις H.Π.Α.

Το Amino-X παίζει αυτές τις μέρες προσφορά στο e-shop!

ArgoSixna
30-04-15, 18:23
Με τιμη οσο 4 καφεδακια , ξαναπηρα για την παρεα μερικα

93153

beefmeup
10-10-16, 16:35
το ξαναπηρα σαν ιντρα, προσφατα μιας κ υπηρχε σε μια προσφορα απο τα xtreme σε γευση blue raz..δεν ηθελα κατι κλασσικο απο γευση, οποτε γιαυτο κ η επιλογη μου, κ ετσι κ αλλιως μου αρεσει σαν γευση αν εχει βγει σωστη απο την καθε εταιρια..
εδω ειναι οπως πρεπει, λιγο γλυκια, καπως ουδετερη με ελαχιστο ξινο, που ουσιαστικα δεν το πολυ καταλαβαινεις..
ελαφρυ μου εκατσε στο στομαχι, χωρις φουσκωματα κ ανακατωουρες...μια χαρα.

ΑΘΛΗΤΗΣ
11-10-16, 12:02
Παρόλο που οι γεύσεις Fruit Punch και Watermelon είναι οι πιο δημοφιλείς, εντούτοις και οι Blue Raspberry έχει το κοινό της.

Οι τιμές στα προϊόντα της BSN γενικά έπεσαν μετά από συνεννόηση με την εταιρία παραγωγής. Οπότε για το προσεχές διάστημα τουλάχιστον οι τιμές θα είναι όπως τις βλέπετε στο e-shop εδώ (http://athlitis.gr/bsn/).

basilis(cult)
22-11-16, 23:02
θα τα αγοραω αυριο...πριν την προπ πινω pre workout οποτε να το πινω κατα ητην δειαρκεια της προπ και πριν κοιμηθω ή μονο μεσα στην προπ?

beefmeup
23-11-16, 22:31
μεσα στην προπονηση φιλε, τι να τα κανεις πριν τον υπνο?

basilis(cult)
15-12-16, 15:14
μεσα στην προπονηση φιλε, τι να τα κανεις πριν τον υπνο?

Οκ ευχαριστω!Τιποτα ειχα καταλαβαει κατι λαθος,σρυ:)

sobral
15-12-16, 15:33
Μιας και αναφερθήκατε στο συγκεκριμένο προϊόν. Έχοντας δοκιμάσει το αμερικάνικο πριν πολλά χρόνια (το οποίο παρακαλούσα να τελειώσει γιατί ήταν θεόγλυκο) το ευρωπαϊκό που κυκλοφορεί εδώ τα τελευταία χρόνια, είναι πολύ καλύτερο. Πιο ελαφρύ, με πολύ ωραία γεύση χωρίς να σε λιγώνει μες στην προπόνηση. Ναι μεν πιο γλυκό από άλλα της αγοράς, αλλά όχι σε κακό βαθμό. Το καρπούζι είναι το καλύτερο για μένα.

ΑΘΛΗΤΗΣ
05-07-17, 13:55
Μία δυνατή προσφορά ισχύει αυτές τις μέρες στον ΑΘΛΗΤΗ στην συσκευασία των 435g, μέχρι εξάντλησης των αποθεμάτων.
Δείτε το εδώ. (https://athlitis.gr/simpliromata/aminoksea/amino-x-435g-bsn/)

ΑΘΛΗΤΗΣ
20-03-18, 16:01
Αυτές τις μέρες η μεγάλη συσκευασία σε απίστευτα χαμηλή τιμή εδώ (https://athlitis.gr/simpliromata/aminoksea/1015-gr-bsn/).

Polyneikos
12-05-22, 09:54
To facelift της συσκευασίας του AminoX της BSN
(https://www.xtr.gr/el/amino-x-435g-bsn.html?variation_id=6428)

138316


138317