PDA

Επιστροφή στο Forum : Citrulline Malate (Primaforce)



RUHL
26-01-08, 18:28
Citrulline Malate (Primaforce)

http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/3750043.jpg

Supports Endurance And Recovery For Maximum Results!

Primaforce Citrulline Malate, lab tested for potency and purity, has been clinically shown to support increased performance and lean mass gains, support increased blood flow and amino acid delivery to skeletal muscle, leading to increased protein synthesis (muscle growth), enhance ATP production and support cell volumization, and is a potent precursor to arginine.

Amount Per Servings:
Citrulline Malate 2000mg

Directions For Use:
Consume one to three scoops before, during and after training.


Tι γνωμη εχεται για αυτο?? για νιτρικο ενοω εχει δοκιμασει κανενας?

Gasturb
26-01-08, 18:40
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1973

Gt : Με τόσα που έχεις πάρει από αυτή την εταιρεία αρχίζω να αναρωτιέμαι ρεσυ Ruhl αν είσαι μέτοχος της

RL : χααχαχχαχαχαχααχ, Οχι ενταξη 2 πραματακια ηταν


:clown:

--

Σχετικά με τα νιτρικά όχι δεν χρησιμοποίησα ποτέ ούτε πρόκειτε γιατι προσωπικά τα θεώρω σπατάλη χωρίς ιδιαίτερο λόγο :thumbdown:

Gt

Gasturb
26-01-08, 18:50
Citrulline Malate,

Σύμφωνα με το παρακάτω Link

http://www.bodybuilding.com/store/cit.html

κρατάω τα παρακάτω

1. a nonessential amino acid that is primarily found in melons, and malate, an apple derivative

2. Increases ATP and Phosphocreatine Recovery = κατι σαν την κρεατίνη :shifty:

Απο περιέργεια μπορεί να το δοκιμάσω να δω αν αξίζει περισσότερο ή έστω είναι ισάξιο με την κρεατϊνη

Gt

Gasturb
26-01-08, 19:17
Ενδειαφέρον κομμάτια απο την πολύ σύντομη ερευνα μου στο ιντερνετ

--

It is primarily synthesized from glutamine in the intestines but is also found naturally in trace amounts in some foods.

During intense exercise, the breakdown of proteins produces ammonia in muscle that can accumulate in the cells or is released into the circulation where it travels to the liver.

French researchers reported in several human studies that blood lactate concentrations were reduced and [b]ammonia elimination was increased after physical exertion. Rapid recovery from physical effort correlated to the disappearance of lactate from blood after performance at a high level of acidosis suggesting an essential role in acid-base balance.

The effective dosages commonly seen in the literature is three to four grams twice daily.

Overall, studies suggest that citrulline malate supplementation can boost athletic performance and enhance recovery by eliminating the amino acid breakdown products of protein metabolism and augmenting the detoxifying capacity of liver cells in removal of ammonium and lactate from the blood.

--

Με άλλα λόγια μείωνει τα επίπεδα αμμωνίας στους μυς κ έτσι ελαφρύνει κ το μετέπειτα φόρτο στο συκώτι.

Gt

Gasturb
26-01-08, 19:21
Ελα πριν λιγο με ενημερωσε ο διευθηντης της εταιριας
πάρε στο κινητό κ τον Coleman κάτι θα ξέρει :idea:

RUHL
26-01-08, 19:27
Mπα αποσυρθηκε και δεν θυματε αμα το πηρε τον ρωτησα
ο jay κατι ελεγε κατσε να τον παρω μια :idea: :idea:

Gasturb
26-01-08, 19:32
Μην τον ξεχνάς τον jay κρίμα είναι :(

nickos46
26-01-08, 21:37
εμενα ξέχασες ρε τρελέ :shifty: . α κάτσε gas τώρα με παίρνει τηλέφωνο ο ruhl.. ναι ναι καλο είναι πάρτο ναι ναι εγώ έτσι τουμπάνιασα :chinese: :chinese: :rabbit: τα λέμε φιλαράκι ναι ναι για :rabbit: . ένταξη gas με πήρε και εμενα :rocking:

RUHL
05-02-09, 16:58
bump για τον ραμπο

και απαντηση στον εαυτο μου :lol: :lol:

Tι γνωμη εχεται για αυτο?? για νιτρικο ενοω εχει δοκιμασει κανενας?
Ναι τα καλυτερα πρηξηματα που εχω βιωσει μεχρι τωρα δεν συγκρηνετε και ισως παιζουν και αλλα ωφελη που λεει ο gas πανω 8)

slaine
05-02-09, 17:23
πριν την προπόνα?

SOLID
05-02-09, 19:01
Πολυ καλο αν και προσωπικα περνω τις απαραιτητες ποσοτητες κιτρουλινης απο τα x-tend.

RAMBO
05-02-09, 19:18
αυτο ειναι το πολυποθετο citrulline λοιπον.και που το βρισκεισ γιατι δεν το εχω δει πουθενα.στειλτε κανενα πμ

slaine
05-02-09, 19:22
αυτο ειναι το πολ-υποθετο citrulline λοιπον.και που το βρισκεισ γιατι δεν το εχω δει πουθενα.στειλτε κανενα πμ

RAMBO
05-02-09, 19:24
ΤΙ???

peris
05-02-09, 21:35
ΤΙ???

αργεις να τα πιασεις rambo αστο :P :P :P :nana: :nana: :lol:

RUHL
05-02-09, 22:17
Παλι το μαμησαμε το τοπικ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
αν ειναι για υποθετα δεν στελνω πμ :lol: :lol:

σλαινε και πριν και μετα εχει χρηση ποιο πολυ πριν μετα ειναι για ποιο γρηγορα αναρωση κατι τετοια και οχι ακριβως "αναρωση" εχμμμ πως το εγραφε τωρα εκει :banghead: τεσπα περνετε και μετα :joker:

deluxe
06-03-11, 00:35
Μπορει καποιος να μου πει γιατι ειναι τοσο πικρο; Αναγκαζομαι να το παιρνω μονο πριν τη προπονηση και απευθειας στο στομα, οπως κανουμε και με τη κρεατινη. Μετα τη προπονηση το εβαλα μια φορα στο σεικερ και δε πινοταν με τιποτα! Οποτε το παιρνω μονο πριν.

Dreiko
06-03-11, 00:43
Μπορει καποιος να μου πει γιατι ειναι τοσο πικρο; Αναγκαζομαι να το παιρνω μονο πριν τη προπονηση και απευθειας στο στομα, οπως κανουμε και με τη κρεατινη. Μετα τη προπονηση το εβαλα μια φορα στο σεικερ και δε πινοταν με τιποτα! Οποτε το παιρνω μονο πριν.

ενταξει ειναι πικρο αλλα οχι και να μην πινεται...μετα τη τριτη φορα μεχρι και αγευστο μου φαινοτανε...και να φανταστεις το επινα σκετο σε 200ml νερου και το ανακατευα απλα με το κουταλακι...

sobral
06-03-11, 00:57
ενταξει ειναι πικρο αλλα οχι και να μην πινεται...μετα τη τριτη φορα μεχρι και αγευστο μου φαινοτανε...και να φανταστεις το επινα σκετο σε 200ml νερου και το ανακατευα απλα με το κουταλακι...

μια και το χρησιμοποιείς, τι εντυπώσεις έχεις ως τώρα? σε τι νιώθεις βελτίωση (αν υπάρχει βεβαίως)?ευχαριστώ :)

Dreiko
06-03-11, 01:04
μια και το χρησιμοποιείς, τι εντυπώσεις έχεις ως τώρα? σε τι νιώθεις βελτίωση (αν υπάρχει βεβαίως)?ευχαριστώ :)

κιτρουλινη εχω παρει αυτο και εχω παρει και bulk αυτο το ειχα χρησιμοπιησει πριν καιρο...
κοιτα,εγω την κιτρουλινη τη βαζω με β αλανινη και αμινο για pre workout...επειδη δε με πιανουν τα stims των νιτρικων...pums ειχα κυριως...και μεγαλυτερη αντοχη...η εξτρα επαναληψη που λεμε...(οχι τιποτα ιδιαιτερο..αλλα μαλλον απο τη β αλανινη ηταν πιο πολυ αυτο)...:)


εντιτ.γουσταρω renato....

sobral
06-03-11, 01:34
κιτρουλινη εχω παρει αυτο και εχω παρει και bulk αυτο το ειχα χρησιμοπιησει πριν καιρο...
κοιτα,εγω την κιτρουλινη τη βαζω με β αλανινη και αμινο για pre workout...επειδη δε με πιανουν τα stims των νιτρικων...pums ειχα κυριως...και μεγαλυτερη αντοχη...η εξτρα επαναληψη που λεμε...(οχι τιποτα ιδιαιτερο..αλλα μαλλον απο τη β αλανινη ηταν πιο πολυ αυτο)...:)


εντιτ.γουσταρω renato.... :thumbup:

ευχαριστω για το feedback.
-δεν είναι ο καλύτερος μου αλλά είναι καλός fighter κ τρελός τυπάς γενικότερα τον πάω. Είμαι γενικά με τους βραζιλιάνους στο ΜΜΑ. Ο Anderson Silva όμως είναι Ο fighter.

deluxe
06-03-11, 01:36
Τι δοσολογια κανετε; Τις ημερες που δε παμε γυμναστηριο;

Devil
06-03-11, 15:04
Τι δοσολογια κανετε; Τις ημερες που δε παμε γυμναστηριο;

εχω φτασει και τα 5γρ.... δεν με ''επιανε'' ευκολα.... προβλημα στο στομαχι δεν ειχα...

τις μερες οφ δεν επαιρνα ποτε...

deluxe
07-03-11, 01:05
Λενε οτι μεχρι και 18γρ ειναι καλα.

Devil
07-03-11, 16:08
Λενε οτι μεχρι και 18γρ ειναι καλα.

λολ?????????

σε μια δοση???? δεν παιζει..... εκτος αν δεν εχουν στομαχι....

σπασμενα μεσα στην ημερα.... δεν βρισκω κανενα λογο ομως....:unsure:

Dreiko
07-03-11, 22:05
εχω φτασει και τα 5γρ.... δεν με ''επιανε'' ευκολα.... προβλημα στο στομαχι δεν ειχα...

τις μερες οφ δεν επαιρνα ποτε...

+1:thumbup: εγω εχω φτασει μεχρι 4 γρ...

deluxe
08-03-11, 00:02
λολ?????????

σε μια δοση???? δεν παιζει..... εκτος αν δεν εχουν στομαχι....

σπασμενα μεσα στην ημερα.... δεν βρισκω κανενα λογο ομως....:unsure:Σπασμενα. Μια δοση το πρωι νηστικος, μια δοση πριν το γυμναστηριο, μια μετα το γυμανστηριο και μια πριν τον υπνο. Τωρα δε ξερω αν χρειαζεται τοσο πολυ... Εγω παιρνω μονο πριν και μετα κοντα στα 6γρ + οσο εχει το purple wraath.

pizzass
08-03-11, 13:09
ερωτηση---> επειδη στα συστατικα ειδα να το γραφουν "κιτρουλινη" και σ αλλα προιοντα ειδα στα συστατικα να γραφουν "λ-κιτρουλινη" υπαρχει διαφορα η το ιδιο εννοουν??

deluxe
08-03-11, 13:44
κιτρουλλινη και λ-κιτρουλλινη ειναι το ιδιο πραμα. Αυτο που διαφερει ειναι η citrulline malate.

pizzass
08-03-11, 13:57
δλδ δλδ ?! :unsure:

Devil
08-03-11, 15:38
Σπασμενα. Μια δοση το πρωι νηστικος, μια δοση πριν το γυμναστηριο, μια μετα το γυμανστηριο και μια πριν τον υπνο. Τωρα δε ξερω αν χρειαζεται τοσο πολυ... Εγω παιρνω μονο πριν και μετα κοντα στα 6γρ + οσο εχει το purple wraath.

εγω λεω μονο πριν την προπονηση...

το purple wraath γιατι το παιρνεις postwo???? δεν εχει νοημα....

βαλε διπλη δοση και βαλτο απο pre μεχρι intra....

Devil
08-03-11, 15:42
κιτρουλλινη και λ-κιτρουλλινη ειναι το ιδιο πραμα. Αυτο που διαφερει ειναι η citrulline malate.


δλδ δλδ ?! :unsure:

η cintruline malate ειναι κιτρουλινη δεμενη με malic acid......

pizzass
08-03-11, 16:47
Με μια γρηγορη ερευνα στο γκοογκλε(:rolf:)----> Malic acid is a natural substance found in fruit and vegetables - one of the richest sources being apples. It is also naturally present in your body's cells and large amounts of it are formed and then eventually broken down again on a daily basis. It possesses many health-related benefits such as boosting immunity, maintaining oral health, reducing the risk of poisoning from a build-up of toxic metals and promoting smoother and firmer skin.

με την κιτρουλινη πως συνδιαζεται??

Devil
08-03-11, 18:01
Με μια γρηγορη ερευνα στο γκοογκλε(:rolf:)----> Malic acid is a natural substance found in fruit and vegetables - one of the richest sources being apples. It is also naturally present in your body's cells and large amounts of it are formed and then eventually broken down again on a daily basis. It possesses many health-related benefits such as boosting immunity, maintaining oral health, reducing the risk of poisoning from a build-up of toxic metals and promoting smoother and firmer skin.

με την κιτρουλινη πως συνδιαζεται??

δημιουργει αλας με την κιτρουλινη... οπως και με την κρεατινη....

το malic acid ειναι ενδιαμεσο και του κυκλου του Krebs....

pizzass
08-03-11, 18:10
αρα ειναι + γ εμασ ετσι?

Devil
08-03-11, 18:33
αρα ειναι + γ εμασ ετσι?

ναι...... λογικα ναι.....

pizzass
08-03-11, 18:35
thanks ρε καταραμενε :turtle: :P

deluxe
09-03-11, 02:59
εγω λεω μονο πριν την προπονηση...

το purple wraath γιατι το παιρνεις postwo???? δεν εχει νοημα....

βαλε διπλη δοση και βαλτο απο pre μεχρι intra....Την κιτρουλλινη παιρνω πριν και μετα, οχι το Purple wraath! :P

Devil
09-03-11, 18:54
Την κιτρουλλινη παιρνω πριν και μετα, οχι το Purple wraath! :P

και παλι δεν εχει νοημα να παρεις κιτρουλινη postwo.....

deluxe
09-03-11, 19:19
Για πες μονο πριν δλδ; Το πρωι λεει τιποτα;

Devil
09-03-11, 19:20
Για πες μονο πριν δλδ; Το πρωι λεει τιποτα;

ναι.... ουσιαστικα μονο πριν απο την προπονηση θες ενα NO booster....

pizzass
31-03-11, 02:25
λοιπον 2η μερα που το χρησιμοποιησα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος! και τις 2 φορες απο 3 γρ σε 200 μλ νερο..νταξει πινεται ρε μαγκες:thumbup: τωρα στην προπονηση..εχω γενικα καλη φλεβικοτητα καθως και πλ λιγο λιπος οποτε πεταγονται πλ οι φλεβες..τις ειδα ομως λιγακι πιο φουσκωτες αυτες τις μερες :green: + οτι μετα απο εντονα σετ ενιωθα τους μυς μ σαν να φουσκωνουν εσωτερικα και να πονανε για λιγο..ειδικα στα χερια..μετα απ λιγο εφευγε ο πονος και ενιωθα μονο το φουσκωμα..(τονιζω ΕΝΙΩΘΑ δν ειδα τπτ ιδιαιτερο να φουσκωνει :turtle:) γενικα μ αρεσε και σκοπευω απο βδομαδα να αυξησω τη δοση στα 4γρ... τι λετε??

Devil
31-03-11, 11:09
αν δεν σου δινει προβλημα στο στομαχι τοτε οκ....

pizzass
31-03-11, 11:20
απο βδομαδα τοτε το επομενο ρεβιου :thumbup:

amateur666
06-04-11, 15:38
citrulline σε ποιο καταστημα τ βρικατε στην ellada..τ εχει καποιοσ χορηγοσ τ forum?...

andreasaxo
03-08-11, 15:45
citrulline σε ποιο καταστημα τ βρικατε στην ellada..τ εχει καποιοσ χορηγοσ τ forum?...

Τελικά υπάρχει Ελλάδα;

amateur666
03-08-11, 17:11
Τελικά υπάρχει Ελλάδα;

τσου...:(

muscleboy21
31-05-12, 14:27
μολις παρελαβα το συγκεκριμενο συμπληρωμα......αυτο τον καιρο χρησιμοποιω και το assault της muscle pharm..ηθελα να ροτησω αν ενδεικνυται η παραλληλη χρηση του μαζι με το assault για πριν την προπονηση..το λεω γτ και το assault εχει απο μονο του citrulline malate..!

COBRA_STYLE
31-05-12, 14:57
δεν υπαρχει θεμα...μπορεις να προσθετεις επιπλεον αμα θες.

andreasaxo
31-05-12, 15:11
Εγώ εδώ και ένα χρόνο δούλευα με κάτι ταμπλέτες citruline malate, πολύ καλές αλλά ακριβές.
Πήρα αυτήν λιπών της primaforce (πλέων έρχεται Ελλάδα) και την χρησιμοποίησα όλων αυτών τον μήνα.
Ένα θα πω ΜΑΚΡΙΑ, απίστευτη ξινίλα, έτρεχαν τα μάτια μου και η μύτη μου μέχρι να καταφέρω να πάρω 3 scoop, άσε που μέχρι να τα πάρω πέρναγε κάνα 10λεπτο.
Δράμα η κατάσταση, προπόνηση δεν μπορούσα να κάνω, το στομάχι μου έκανε συσπάσεις, προσπάθησα να το καταναλώσω, εχθές λιπών είδα ότι είχαν ακόμα μέσα καμιά 10ρια scoop και τα άδειασα στην λεκάνη για να πετάξω και την συσκευασία.
Ποτέ ξανά citruline malate σε σκόνη, ποτέ.

beefmeup
31-05-12, 15:16
κανε αυτο που μου προτεινε ο σοφος μαν κ με εσωσε κ για την αλκαρ....
πετα τα σκουπ σε ενα σφηνοποτηρο με χυμο,κ καντο μια κ εξω ολο κατω..δεν θα καταλαβεις τπτ.

pizzass
31-05-12, 15:23
εγω γιατι την ανακατευα λιγο σε ενα ποτηρι νερο με ενα κουταλακι και την κατεβαζα χωρις προβλημα? :green: νταξει δν ηταν και ευχαριστη η γευση αλλα την αντεχα..

andreasaxo
31-05-12, 15:49
Αμπα μπα μπα, ανατρίχιασα πάλι μόνο που το σκέφτηκα.

muscleboy21
31-05-12, 19:31
η αληθεια ειναι οτι η γευση της ειναι απλα τραγικη....καθως πηγαινα στο γυμναστηριο την επινα λιγο λιγο και μονο που δεν εκανα εμετο..μετα βιας την ηπια..και αυτο ενα scoop...βεβαια νομιζω οτι σαν συμπληρωμα αξιζει τα λεφτα του...ειχα καλυτερο pumping...απο αυριο θα παω στα 4gr και θα γραψω εντυπωσεις..!!

ChRiSbB
05-06-12, 15:11
Αξίζει να το αγοράσει κανείς;;
Είμαι μεταξύ αυτού και του jack3d εσείς τι λέτε;

primordial
05-06-12, 18:20
Αξίζει να το αγοράσει κανείς;;
Είμαι μεταξύ αυτού και του jack3d εσείς τι λέτε;

Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο ρε φίλε...???
Για τι σκοπό προορίζεται αυτό που θές να αγοράσεις...???

nostos
16-07-12, 21:18
καλησπερα σε ολους,απο σημερα θα το δοκιμασω και εγω το εργαλιο πριν παω gym
η εροτιση μου ειναι ποση ωρα πριν να τιν πιω ? 30-40 λεπτα? και κατι αλο,ολοι λετε για την κακη γευση,αν τιν πιω με χιμο ιπαρχι προβλιμα? ευχαρηστω

beefmeup
16-07-12, 22:03
κανα 20 λεπτο πριν..
βασικα για την γευση μην την διαλυσεις σε πολυ νερο,γιατι απλα δεν πινεται..
βαλτην σε λιγο χυμο κ καντην σφηνακι..

nostos
16-07-12, 22:38
αν την βαλω σε 100 μλ χιμο τι πεζι?ευχαρηστω

beefmeup
16-07-12, 22:43
κανε αυτο που μου προτεινε ο σοφος μαν κ με εσωσε κ για την αλκαρ....
πετα τα σκουπ σε ενα σφηνοποτηρο με χυμο,κ καντο μια κ εξω ολο κατω..δεν θα καταλαβεις τπτ.

:thumbup:
αλλιως δεν θα πινεται ο χυμος.

Polyneikos
16-07-12, 23:02
Εγω όταν τα ειδα σκουρα ακολουθησα την διαδικασία κουταλι απευθειας στην γλώσσα και καταποση με πολυ νερό,να μην σταθεί καθόλου στον ουρανίσκο:green:

nostos
17-07-12, 12:28
ok beef ευχαρηστω!!!πολυνεικε μου φενετε λιγακι λοκο αφτο που εκανες,δεν κσερω αν θελω να
το δοκιμασω :)

ελμερ
19-07-12, 20:38
Πηρα σημερα μια δοση και θα ξεκινησω παλι απο 1 Αυγουστου.....την ηπια οπως ειπε ο sofos με χυμο σε σφηνακι,μια χαρα ελαχιστη πικριλα καταλαβα :thumbup:...στο γυμναστηριο ειχα καλα πρηξιματα (εκανα δικεφαλα τρικεφαλα) και καποιους μικρους πονους στους πηχεις.....ειχα καλυτερη φλεβικοτητα....θα ξεκινησω κανονικα,εμεινα ικανοποιημενος να δω σε συνεχη χρηση πως θα ειναι.....:):welcome:

aqua_bill
20-07-12, 10:22
εγώ πάλι το συνήθισα, έπαιρνα τη συγκεκριμένη επί ένα μνα μαζι με αμινο ajimoto στην αρχή δεν πινόταν με τίποτα

ελμερ
07-09-12, 10:38
Σημερα την ηπια με μισο ποτηρι χυμο "καμπος χιου" μανταρινι.....δυνατο ανακατεμα και μπαμ και κατω.....η γευση της κατα 90 % εξαφανιστηκε :thumbup::welcome:

chourdakis
17-01-13, 13:52
θα ακουστω χαζος γιατι εψαξα στο νετ και δεν βρηκα παρομοια συμπτωματα..λοιπον,αρχικα πηρα σημερα 2η φορα μετα απο 3ις μερες περιπου 6-6.5γρ..εκανα Upper body 2.δεν με πιασε καθολου,ουτε φλεβικοτητα περισσοτερη ειδα ουτε περρισσοτερα πρηξιματα την ωρα της προπονας.Το μονο που ισως να παρατηρησα ηταν οτι και 30 ωρα μετα τα δικεφαλα ηταν ακομα πρησμενα ενω συνηθως δεν ειναι,αλλα τιποτα ιδιαιτερο γενικα.Το μεγαλο προβλημα ειναι αλλο,και σημερα και την τριτη που την πηρα παιζοντας lower body 1 παρατηρησα οτι 20 λεπτα μετα την προπονα την καρδια μου να την αισθονομαι αβολα/βαρια.ξερω απο που και ως που,δεν πηρα κατι αλλο μονο 2 κουταλιες καφε που για μενα προσωπικα δεν ειναι τιποτα,ουτε στην προπονηση εκανα κατι καινουργιο..

υ.σ..1.90 υψος,94-96 κιλα,δεν εχω/ειχα θεματα με την καρδια +κανω αεροβιο απο 3-5 φορες την εβδομαδα Καθε εβδομδα..

chourdakis
17-01-13, 13:54
επισης δεν εχω ξαναπαρει ποτε μου κατι σε στιλ pre workout...

chourdakis
21-01-13, 12:51
αν μπορειτε να μου κανετε delete τα κομμεντ....ο πονος στην καρδια που προανεφερα προερχοταν τελικα απο μεγαλη καταποση coca cola zero (4.5 λιτρα λολ)....οσο για την citruline με 8-8.5 γρ ειδα μια Α διαφορα σε φλεβικοτητα ^^

beefmeup
21-01-13, 20:21
αν μπορειτε να μου κανετε delete τα κομμεντ....ο πονος στην καρδια που προανεφερα προερχοταν τελικα απο μεγαλη καταποση coca cola zero (4.5 λιτρα λολ)....οσο για την citruline με 8-8.5 γρ ειδα μια Α διαφορα σε φλεβικοτητα ^^

οχι ρε φιλε εισαι σιγουρος?
σιγουρα δλδ δεν φταιει η κιτρουλινη?

liveris
21-01-13, 20:50
αν μπορειτε να μου κανετε delete τα κομμεντ....ο πονος στην καρδια που προανεφερα προερχοταν τελικα απο μεγαλη καταποση coca cola zero (4.5 λιτρα λολ)....οσο για την citruline με 8-8.5 γρ ειδα μια Α διαφορα σε φλεβικοτητα ^^


4,5 λιτρα?????!!!!!!!!!:shock:

Keysersoze27
21-01-13, 21:23
ο πονος στην καρδια που προανεφερα προερχοταν τελικα απο μεγαλη καταποση coca cola zero (4.5 λιτρα λολ)....

427mg καφεινη !!! Δεν ειναι και λιγα :green:

H citrulline malate αντιθετος κανει καλο στην καρδια και στην πιεση....

sobral
21-01-13, 21:31
"α ρε αυτά τα σκευάσματα του διαβόλου παίρνετε..." πφφφφ 4.5 λίτρα λέει :shock::shock:

chourdakis
22-01-13, 01:01
αμα πω οτι εχω πιει πιο μεγαλες ποσοτητες σε καλοκαιρινους περιοδους θα με κυνηγατε?τεσπα η κοκα κολα ειναι εθιστικη κακα τα ψεματα,σε φουσκωνει και δεν εχεις πολυ ορεξη να φας οσο εισαι φουσκομενος..Δεν με πονουσε για την καφεινη,εκει και αν εχω κανει καταχρηση κατα καιρους με μεγαλες ποσοτητες καφεινης+yohimbine..τεσπα το μαθημα παθημα,coca cola zero ποτεεεεε πια.....(θα πινω light xD)

liveris
22-01-13, 02:02
αμα πω οτι εχω πιει πιο μεγαλες ποσοτητες σε καλοκαιρινους περιοδους θα με κυνηγατε?τεσπα η κοκα κολα ειναι εθιστικη κακα τα ψεματα,σε φουσκωνει και δεν εχεις πολυ ορεξη να φας οσο εισαι φουσκομενος..Δεν με πονουσε για την καφεινη,εκει και αν εχω κανει καταχρηση κατα καιρους με μεγαλες ποσοτητες καφεινης+yohimbine..τεσπα το μαθημα παθημα,coca cola zero ποτεεεεε πια.....(θα πινω light xD)

προσεχε με την κοκα γνωστος μου του τρυπησε το στομαχι απο την καταχρηση..

nikoskaz
22-01-13, 12:30
Aλλη επιλογη ειναι να βαζεις την κιτρουλινη σε αλλο pre με γευση λεμονι , απλα θα γινει πιο ξινο ! εγω ας πουμε την προσθετω στο white flood και το πινω ευχαριστα ! Και γω οταν την δοκιμασα σκετη μου πεταχτηκαν τα ματια εξω , ετσι ομως μπορω να πω οτι μου αρεσει κιολας !!

panosralliart
19-05-13, 19:15
παιδια η κιτρουλινη δινει ενεργεια καθολου?

Mikekan
19-05-13, 19:20
Είναι καλό σαν Preworkout εγώ θα το έπαιρνα ξανά. Φλεβικότητα με ότι αυτό συνεπάγεται δίνει σίγουρα πάντως.

s0k0s
28-05-13, 10:44
Αμινοξυ ειναι κ δν αναφερει πουθενα για αυξηση atp :/ προσωπικα δν προσεξα τιποτα ενω κανω παρα πολυ συχνη χρηση.

tzouas
23-06-13, 16:38
παιδια να ρωτησω κατι...διαβασα ολο το θεμα αλλα δεν ειπατε καπου αν χρειαζεται οφφ...δηλαδη παει ολο το χρονο η σαν την κρεατινη,βητα αλανινη ενα διμηνο ον και μετα οφφ?