PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαιτα



Ηλαπ
18-07-11, 20:16
Στην προσπαθεια μου να χασω καποια κιλα, εκτος απο γυμναστικη, κανω μια διαιτα με λιγες θερμιδες...ΤΟ διαιτολογιο μου εχει ως εξεις :Το πρωι κατι μικρο (συνηθως ψωμι ή κουλουρι με τυρι) το μεσσημερι κανονικο γευμα και το απογευμα 2 φρυγανιες με λιγο τυρι ή cotage....Αμα πειναω κιαλο μπορει να φαω και ενα γιαουρτι με δημητριακα.....

Γενικα δεν πειναω και βλεπω σιγα-σιγα αποτελεσματα αλλα φοβαμαι μη σκισω τον μεταβολισμο μου και μετα να μου γυρισει μπουμερανγκ....

Πιστευεται οτι πρεπει να συνεχισω ετσι ή πρεπει να αλλαξω διετολογιο??

Ευχαριστω!:)

jannous44
18-07-11, 20:40
χοντρα χοντρα απο οτι βλεπω ουτε καν 700 θερμιδες δν συμπληρωνεις.:shock::shock: ριξε μια ματα εδω σε πολλα αρθα στο θεμα διατροφης και οτι θες ρωτα το στα αναλογα θεματα... παντως αυτο που κανεις δεν ειναι διατροφη. λογικο ειναι να πεινας...

ξεκινωντας απο εδω...
Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο... (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?5923-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF%87%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF...)

tolis93
19-07-11, 15:45
μεγαλε.να αυτοκτονησεις θελεις?

Kostas95
19-07-11, 16:25
γιατι κανεις τοσο εξαντλιτικη διαιτα?ποσα κιλα/υψος εχεις?

Ηλαπ
19-07-11, 20:31
μεγαλε.να αυτοκτονησεις θελεις?

Δεν ειναι στα σχεδια μου :p


γιατι κανεις τοσο εξαντλιτικη διαιτα?ποσα κιλα/υψος εχεις?

Ειμαι 16 χρονων 95 κιλα και υψος γυρω στο 1,85(αλλα αυτο θεωρητικα θα αλλαξει γιατι καθε τετια εποχη περνω οσους ποντους δεν εχω παρει ολη τη χρονια)

tolis93
19-07-11, 23:04
Δεν ειναι στα σχεδια μου :p



Ειμαι 16 χρονων 95 κιλα και υψος γυρω στο 1,85(αλλα αυτο θεωρητικα θα αλλαξει γιατι καθε τετια εποχη περνω οσους ποντους δεν εχω παρει ολη τη χρονια)

πωπω μεγαλε μη κανεις τη βλακεια π κανα εγω!θα χασεις πολυ μυικο ιστο ετσι εγω εγινα χαλια...κ παλευουμε να παρουμε δε παιρνουμε κ ευκολα

Ηλαπ
19-07-11, 23:07
πωπω μεγαλε μη κανεις τη βλακεια π κανα εγω!θα χασεις πολυ μυικο ιστο ετσι εγω εγινα χαλια...κ παλευουμε να παρουμε δε παιρνουμε κ ευκολα

Και τι μπορω να κανω ρε φιλε???

tolis93
19-07-11, 23:08
Και τι μπορω να κανω ρε φιλε???

ενα σωστο προγραμμα ισως?ξερω γω γυμναστικη βαρη 6 γευματα τη μερα σωστη κατανομη θερμιδων υδατανθρακων πρωτεινων κ λιπαρων?

Ηλαπ
19-07-11, 23:28
ενα σωστο προγραμμα ισως?ξερω γω γυμναστικη βαρη 6 γευματα τη μερα σωστη κατανομη θερμιδων υδατανθρακων πρωτεινων κ λιπαρων?

Δηλαδη να συμβουλευτω διετολογο?

tolis93
19-07-11, 23:29
Δηλαδη να συμβουλευτω διετολογο?

γιατι να το κανεις αυτο?απλα διαβασε το φορουμ.εχει παρα πολλα καλα π θα σε βοηθησουν.ασε π οι περισσοτεροι διαιτολογοι ειναι κ πεταμενα λεφτα γιατι σ κανουν οτι να ναι διαιτες....

Ηλαπ
19-07-11, 23:36
γιατι να το κανεις αυτο?απλα διαβασε το φορουμ.εχει παρα πολλα καλα π θα σε βοηθησουν.ασε π οι περισσοτεροι διαιτολογοι ειναι κ πεταμενα λεφτα γιατι σ κανουν οτι να ναι διαιτες....

Σου ειναι ευκολο να μου δωσεις καποιο λινκ απο καποιο τοπικ με διαιτα ??Τα περισσοτερο που εχω δει λενε για την διαιτα που ακολουθουν αυτοι και συνηθως εχει και συμπληρωματα που εγω θελω να τα αποφυγω(οσο γινεται)

tolis93
19-07-11, 23:44
Σου ειναι ευκολο να μου δωσεις καποιο λινκ απο καποιο τοπικ με διαιτα ??Τα περισσοτερο που εχω δει λενε για την διαιτα που ακολουθουν αυτοι και συνηθως εχει και συμπληρωματα που εγω θελω να τα αποφυγω(οσο γινεται)

τα συμπληρωματα δεν ειναι απαραιτητα ποσο μαλλον στη φαση π εισαι.εγω δεν παιρνω τπτ.ειμαστε μικροι ακομα κ εσυ κ εγω. παρε εδω ενα καλο λινκ
http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=87:2009-09-25-06-39-02&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4
εχει παρα πολλα δε χρειαζεται να τα διαβασεις και ολα.απλα καλο θα ηταν να διαβαζες αρκετα

Ηλαπ
19-07-11, 23:53
τα συμπληρωματα δεν ειναι απαραιτητα ποσο μαλλον στη φαση π εισαι.εγω δεν παιρνω τπτ.ειμαστε μικροι ακομα κ εσυ κ εγω. παρε εδω ενα καλο λινκ
http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=87:2009-09-25-06-39-02&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4
εχει παρα πολλα δε χρειαζεται να τα διαβασεις και ολα.απλα καλο θα ηταν να διαβαζες αρκετα

Σε ευχαριστω πολυ φιλε!

tolis93
19-07-11, 23:54
Σε ευχαριστω πολυ φιλε!

οτι θες εδω ειμαι.κ εγω κ ολα τα παιδια του φορουμ

della
20-07-11, 00:30
πηγαινε για μισο χρονο σε κανεναν διαιτολογο αν μπορεις οικονομικα που θα σε μετρησει και θα ξερει τι πρεπει να σου δωσει αλλιως κατσε διαβασε απο εδω αλλα καλυτερα αποτελεσματα θα εχεις με διαιτολογο.
απο φαι αν κοψεις τις μπουρδες και τρως καθαρα φαγητα οι ποσοτητες θα ειναι πολυ ποιο μεγαλες απο αυτα που ετρωγες μεχρι τωρα :P (παθον αργησα να μαθω για διατροφη στα 17μιση ξεκινησα :( )
ΥΓ αν μπορεις γραψου και σε ενα γυμναστηριο γιατι το παν ειναι να χασεις λιπος και οχι μυικη μαζα και εκτος αυτου θα σε βοηθησει να χασεις και ποιο γρηγορα λιπος ;)

Ηλαπ
20-07-11, 00:47
πηγαινε για μισο χρονο σε κανεναν διαιτολογο αν μπορεις οικονομικα που θα σε μετρησει και θα ξερει τι πρεπει να σου δωσει αλλιως κατσε διαβασε απο εδω αλλα καλυτερα αποτελεσματα θα εχεις με διαιτολογο.
απο φαι αν κοψεις τις μπουρδες και τρως καθαρα φαγητα οι ποσοτητες θα ειναι πολυ ποιο μεγαλες απο αυτα που ετρωγες μεχρι τωρα :P (παθον αργησα να μαθω για διατροφη στα 17μιση ξεκινησα :( )
ΥΓ αν μπορεις γραψου και σε ενα γυμναστηριο γιατι το παν ειναι να χασεις λιπος και οχι μυικη μαζα και εκτος αυτου θα σε βοηθησει να χασεις και ποιο γρηγορα λιπος ;)


Εχω ξεκινησει γυμνασστηριο απο τα μεσα του προηγουμενου μηνα...Επισεις εχω κοψει τις βλακειες( οσο μπορω) εχω να φαω γλυκο απο τις αρχες του ιουλιου και επισεις εχω κοψει τα πατατακια και ολα αυτα....Το μονο που δεν μπορω να κοψω ειναι τους χοιμους.... :P

tolis93
20-07-11, 14:57
Εχω ξεκινησει γυμνασστηριο απο τα μεσα του προηγουμενου μηνα...Επισεις εχω κοψει τις βλακειες( οσο μπορω) εχω να φαω γλυκο απο τις αρχες του ιουλιου και επισεις εχω κοψει τα πατατακια και ολα αυτα....Το μονο που δεν μπορω να κοψω ειναι τους χοιμους.... :P

φυσικοι απο τα χερακια σου κ ειναι πλ καλυτερα...κ υγειινα....

Ηλαπ
20-07-11, 15:00
φυσικοι απο τα χερακια σου κ ειναι πλ καλυτερα...κ υγειινα....

Και κανεις και μπρατσα οταν τους στιβεις :P

della
20-07-11, 19:41
καλυτερα ειναι να τα τρως με τη μια απο το να τα κανεις χυμους το απολαμβανεις και περισσοτερο :P

Ηλαπ
20-07-11, 20:27
καλυτερα ειναι να τα τρως με τη μια απο το να τα κανεις χυμους το απολαμβανεις και περισσοτερο :P

Ε το ιδιο ειναι :P

della
20-07-11, 20:30
Ε το ιδιο ειναι :P

δεν ειναι το ιδιο... οταν το κανεις χυμο χανει διαφορα συστατικα

Ηλαπ
20-07-11, 20:33
δεν ειναι το ιδιο... οταν το κανεις χυμο χανει διαφορα συστατικα

Αλλα εχει καλυτερη γευση....

della
21-07-11, 14:38
Αλλα εχει καλυτερη γευση....

αναλογα το καθε ανθρωπο εμενα ποτε δε μου αρεσε να τα κανω χυμους...