PDA

Επιστροφή στο Forum : Συγκρίσεις για γράμμωση και συμβουλές



krhthkos
20-07-11, 17:56
Χρησιμοποιώ τα εξής συμπληρώματα Optimum Platinum HydroWhey, Animal Nitro και το Lipo 6 Black θα ήθελα να μου προτείνετε κάτι καλύτερο από αυτά τα συμπληρώματα, μέχρι στιγμής σκέφτομαι να πάρω αυτά εδώ:

http://www.pvl.com/europe/products/isogold.php PVL ISO-GOLD.
http://www.pvl.com/europe/products/xtravol.php PVL Xtravol.
http://www.xtr.gr/lipotropika/672/MITOTROPIN_/180_tabs_%28GASPARI%29.htm Gaspari Mitotropin.

Χρειάζομαι κάποιο άλλο συμπλήρωμα? αν ναι τι έχετε να προτείνετε? Να σας γνωστοποιήσω ότι είμαι 27 χρόνων και έχω Ίδη πρόγραμμα από διαιτολόγο επειδή όμως τελειώνουν αυτή τι στιγμή τα Ίδη υπάρχοντα συμπληρώματα θέλω να διαλέξω διαφορετικά και βέβαια καλύτερα από αυτά που είχα για να ξαναβγάλει πρόγραμμα ο διαιτολόγος. Δεν με ενδιαφέρει το κόστος για το λόγο οτι όλα τα συμπληρώματα μου τα παραγγέλνω απο εξωτερικό ;) ;)


Ευχαριστώ

thanasis76
20-07-11, 19:10
καλησπερα!! για να παρεις συμβουλες, πρεπει να ξερουμε για σενα λιγα πραγματα...
οσα θεματα ειδα που εχεις ανοιξει ειναι ολα για συμπληρωματα....
μιλησε μας για σενα... πες μας πως εισαι, πως γυμναζεσαι , τι τρως...

krhthkos
20-07-11, 20:11
ευχαριστώ για την απάντηση σου, σχετικά με εμένα λοιπόν είμαι 1,85 στο ύψος, 73 κιλά, το πρωί τρώω 2 γιαούρτια 2% λιπαρά με 10 αμύγδαλα και 2 αχλάδια το ίδιο το επαναλαμβάνω μετά από 3 ώρες το μεσημέρι τρώω 1 τόνο σε νερό μαζί με 3 αγγούρια, 2 ντομάτες και μιάμιση κουτάλια λάδι της σούπας συν λεμόνι, μετά από τρείς ώρες τρώω τα μισά του πρωινού δηλαδή 1 γιαούρτι 5 αμύγδαλα και 1 αχλάδι και μετά πάλι από τρείς ώρες το ίδιο με το μεσημεριανό γυμνάζομαι περίπου 9 μήνες. να προσθέσω ακόμα ότι πηγαίνω 6 φορές την εβδομάδα στο γυμναστήριο οι 4 από αυτές έχουν ως εξής : 10 λεπτά αερόβια μετά βάρη και μετά πάλι αερόβια για 30 ώρα και οι άλλες δύο μέρες που πηγαίνω είναι καθαρά αερόβια για 1:30 ώρα.

Kaloutsikos
20-07-11, 22:51
ευχαριστώ για την απάντηση σου, σχετικά με εμένα λοιπόν είμαι 1,85 στο ύψος, 73 κιλά, το πρωί τρώω 2 γιαούρτια 2% λιπαρά με 10 αμύγδαλα και 2 αχλάδια το ίδιο το επαναλαμβάνω μετά από 3 ώρες το μεσημέρι τρώω 1 τόνο σε νερό μαζί με 3 αγγούρια, 2 ντομάτες και μιάμιση κουτάλια λάδι της σούπας συν λεμόνι, μετά από τρείς ώρες τρώω τα μισά του πρωινού δηλαδή 1 γιαούρτι 5 αμύγδαλα και 1 αχλάδι και μετά πάλι από τρείς ώρες το ίδιο με το μεσημεριανό γυμνάζομαι περίπου 9 μήνες. να προσθέσω ακόμα ότι πηγαίνω 6 φορές την εβδομάδα στο γυμναστήριο οι 4 από αυτές έχουν ως εξής : 10 λεπτά αερόβια μετά βάρη και μετά πάλι αερόβια για 30 ώρα και οι άλλες δύο μέρες που πηγαίνω είναι καθαρά αερόβια για 1:30 ώρα.

Αυτό το πρόγραμμα φίλος στο έβγαλε ο διατροφολόγος?:unsure:

marvin
20-07-11, 22:56
ευχαριστώ για την απάντηση σου, σχετικά με εμένα λοιπόν είμαι 1,85 στο ύψος, 73 κιλά, το πρωί τρώω 2 γιαούρτια 2% λιπαρά με 10 αμύγδαλα και 2 αχλάδια το ίδιο το επαναλαμβάνω μετά από 3 ώρες το μεσημέρι τρώω 1 τόνο σε νερό μαζί με 3 αγγούρια, 2 ντομάτες και μιάμιση κουτάλια λάδι της σούπας συν λεμόνι, μετά από τρείς ώρες τρώω τα μισά του πρωινού δηλαδή 1 γιαούρτι 5 αμύγδαλα και 1 αχλάδι και μετά πάλι από τρείς ώρες το ίδιο με το μεσημεριανό γυμνάζομαι περίπου 9 μήνες. να προσθέσω ακόμα ότι πηγαίνω 6 φορές την εβδομάδα στο γυμναστήριο οι 4 από αυτές έχουν ως εξής : 10 λεπτά αερόβια μετά βάρη και μετά πάλι αερόβια για 30 ώρα και οι άλλες δύο μέρες που πηγαίνω είναι καθαρά αερόβια για 1:30 ώρα.

Ποσο καιρο συντηρησε μονο με 5 γιουρτια -2 τονους..πολλα αγγουρια..κ.λ.π.;

thanasis76
20-07-11, 22:56
Αυτό το πρόγραμμα φίλος στο έβγαλε ο διατροφολόγος?:unsure:

:unsure::unsure::unsure: ιδιο ερωτημα...
η διατροφη ειναι λαθος και συγνωμη που στο λεω...
με αυτη την διατροφη και συμφωνα με το υψος και τα κιλα σου, σε τι αποσκοππει???
τι θελεις να κανεις στο σωμα σου???

Kaloutsikos
20-07-11, 23:00
Και μετά κάποιοι λένε να πάνε σε διατροφολόγο για μια σωστή διατροφή
:banana::banana::banana::banana::banana:

Πυγμάχος
20-07-11, 23:04
Δε νομιζω να βγήκε απο διατροφολόγο αυτο το προγραμμα ..

krhthkos
21-07-11, 09:35
καλημέρα,

ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, μάλιστα! ο διατροφολόγος μου το έχει βγάλει, να υπενθυμίσω ότι έχει και άλλα φαγητά σαν διατροφή αλλά επειδή δεν ξέρω να μαγειρεύω προτιμώ αυτά που σας έδειξα. Θέλω να αλλάξω διατροφολόγο και για αυτό θέλω την συμβουλή σας για τα συμπληρώματα ώστε να πάω να μου βγάλει μια διατροφή μαζί με αυτά, την διατροφή την είχα ξεκινήσει πριν πολύ καιρό όταν ήμουν 90 κιλά και κράτησα την ίδια έως τώρα.

marvin
21-07-11, 12:24
καλημέρα,

ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, μάλιστα! ο διατροφολόγος μου το έχει βγάλει, να υπενθυμίσω ότι έχει και άλλα φαγητά σαν διατροφή αλλά επειδή δεν ξέρω να μαγειρεύω προτιμώ αυτά που σας έδειξα. Θέλω να αλλάξω διατροφολόγο και για αυτό θέλω την συμβουλή σας για τα συμπληρώματα ώστε να πάω να μου βγάλει μια διατροφή μαζί με αυτά, την διατροφή την είχα ξεκινήσει πριν πολύ καιρό όταν ήμουν 90 κιλά και κράτησα την ίδια έως τώρα.

Νομιζω πως τζαμπα τον πληρωνεις τον ανθρωπο.Αυτος θα σου εδωσε ενα προγραμμα με βαση το τι πρεπει να φας και οχι τι σε βολευει.δεν μπορεις να συγκρινεις 2 γιαουρτια με στηθος κοτοπουλου..μοσχαρι...ψαρι....!!!Σιγουρα θα χασεες μεχρις ενα σημειο με αυτα που τρως αλλα δεν ξερω αν θα ειναι λιπος!!!

thanasis76
21-07-11, 12:46
μάλιστα! ο διατροφολόγος μου το έχει βγάλει,

:shock::shock::shock::bowdown::bowdown::bowdown:

krhthkos
21-07-11, 12:49
οντώς έχασα 17 κιλα αλλα μαζί με το γυμναστήριο, παρ αυτα μήπως καποιος έχει να μου προτίνει κατι καλύτερο απο τα συμπληρώματα που πέρνω?? ειναι καλύτερα αυτα που έχω διαλέξει?

marvin
21-07-11, 12:56
Μαλλον θελεις να ακουσεις αυτα που σου αρεσουν και οχι αυτα που πρεπει.Τι να κανεις το συμπληρωμα οταν απο η διατροφη σου ειναι λαθος.Τεσπα θα ξερεις καλυτερα.:turtle::turtle::turtle:

krhthkos
21-07-11, 12:59
θα αλλάξω διατροφολόγο έχω ήδη κλίσει ραντεβού για παρασκευή απόγευμα το θέμα είναι ότι θέλει να του πάω εκτυπωμένα τα συμπληρώματα για να ξέρει τι διατροφή να μου βγάλει από όσο μου είπε στο τηλέφωνο.

amateur666
21-07-11, 13:35
Χρησιμοποιώ τα εξής συμπληρώματα Optimum Platinum HydroWhey, Animal Nitro και το Lipo 6 Black θα ήθελα να μου προτείνετε κάτι καλύτερο από αυτά τα συμπληρώματα, μέχρι στιγμής σκέφτομαι να πάρω αυτά εδώ:

http://www.pvl.com/europe/products/isogold.php PVL ISO-GOLD.
http://www.pvl.com/europe/products/xtravol.php PVL Xtravol.
http://www.xtr.gr/lipotropika/672/MITOTROPIN_/180_tabs_%28GASPARI%29.htm Gaspari Mitotropin.

Χρειάζομαι κάποιο άλλο συμπλήρωμα? αν ναι τι έχετε να προτείνετε? Να σας γνωστοποιήσω ότι είμαι 27 χρόνων και έχω Ίδη πρόγραμμα από διαιτολόγο επειδή όμως τελειώνουν αυτή τι στιγμή τα Ίδη υπάρχοντα συμπληρώματα θέλω να διαλέξω διαφορετικά και βέβαια καλύτερα από αυτά που είχα για να ξαναβγάλει πρόγραμμα ο διαιτολόγος. Δεν με ενδιαφέρει το κόστος για το λόγο οτι όλα τα συμπληρώματα μου τα παραγγέλνω απο εξωτερικό ;) ;)


Ευχαριστώ


θα παρεις καπακι τ μιτο μετα το λιπο 6 μπλακ :banghead: :shock: :shock: :shock:

προσευχομαι για τ θυρεοειδη σ ηδη!!!!..:affraid:

thanasis76
21-07-11, 13:51
θα αλλάξω διατροφολόγο έχω ήδη κλίσει ραντεβού για παρασκευή απόγευμα το θέμα είναι ότι θέλει να του πάω εκτυπωμένα τα συμπληρώματα για να ξέρει τι διατροφή να μου βγάλει από όσο μου είπε στο τηλέφωνο.

διατροφολογοι και συμπληρωματα δεν πανε μαζι να το ξερεις!!!!!

krhthkos
21-07-11, 15:25
καλησπέρα, για το Animal Nitro πέρνω 1 σακουλάκι πριν την προπόνηση και ένα μετα το Lipo 6 Black πέρνω 2 το πρωί και 2 7 ώρες πρίν παω για ύπνο.
Αρα δεν χρειάζεται να πάω στον διατροφολόγο τα συμπληρώματα που θα διαλέξω??? έλεος μου φένεται πως θα βρώ άλλο διατροφολόγο πρίν ακόμα παω σε αυτόν.

jGod
21-07-11, 15:38
διατροφολογοι και συμπληρωματα δεν πανε μαζι να το ξερεις!!!!!

οτι να ναι..

jGod
21-07-11, 15:39
καλησπέρα, για το Animal Nitro πέρνω 1 σακουλάκι πριν την προπόνηση και ένα μετα το Lipo 6 Black πέρνω 2 το πρωί και 2 7 ώρες πρίν παω για ύπνο.
Αρα δεν χρειάζεται να πάω στον διατροφολόγο τα συμπληρώματα που θα διαλέξω??? έλεος μου φένεται πως θα βρώ άλλο διατροφολόγο πρίν ακόμα παω σε αυτόν.

οτι να ναι 2 ! τι σχεση εχει το αν θα πας στον διατροφολογο με τα συμπληρωματα σου?αλλωστε αχρηστα ειναι..αλλα και να μη του τα πας τα συγγεκριμενα δεν εχει μεγαλη διαφορα..μακροθρεπτικα στοιχεια δεν σου δινουν..αν εξαιρεσουμε τα αμινοξεα .

thanasis76
21-07-11, 15:44
οτι να ναι..

οτι να ναι εσυ μαλλον....
οι διατροφολογοι ειναι αντιθετοι απο τα συμπληρωματα του ΒΒ....
ισως με ελαχιστες εξερεσεις...

jGod
21-07-11, 15:46
οτι να ναι εσυ μαλλον....
οι διατροφολογοι ειναι αντιθετοι απο τα συμπληρωματα του ΒΒ....
ισως με ελαχιστες εξερεσεις...

μαλλον δεν ξερεις οτι η πρωτεινη δεν χρησιμοποιειται μονο σε bodybuilders ουτε τα αμινοξεα...ουτε η κρεατινη ουτε η πολυβιταμινη και πολλα αλλα!
τωρα αν πηγες σε ενα διαιτολογο και δεν σου προτεινε συμπληρωματα καλα εκανε..γιατι μαλλον δεν ξερεις οτι ειναι τελειως αχρηστα!

thanasis76
21-07-11, 15:51
μαλλον δεν ξερεις οτι η πρωτεινη δεν χρησιμοποιειται μονο σε bodybuilders ουτε τα αμινοξεα...ουτε η κρεατινη ουτε η πολυβιταμινη και πολλα αλλα!
τωρα αν πηγες σε ενα διαιτολογο και δεν σου προτεινε συμπληρωματα καλα εκανε..γιατι μαλλον δεν ξερεις οτι ειναι τελειως αχρηστα!

επιδη δεν με ξερεις για να ξερεις τι ξερω και τι οχι, κρατα την γνωμη σου ( για εμενα ) για σενα...
αν πας σε ενα διατροφολογο και του πεις πρωτεινες, αμινοξεα, κρεατινες + + + θα παθει τιποτα αν δεν ειναι διατροφολογος ΒΒ η γενικα αθλητισμου...
εχουν την εντυπωση οτι ολα πρεπει να τα περνεις απο υγειινη διατροφη και μονο και πως με τα συμπληρωματα θα κανεις κακο στον οργανισμο σου...

jGod
21-07-11, 15:58
να παω σε διαιτολογο δυσκολα γιατι ειμαι ο ιδιος.

οσο για αυτο που λες: ''εχουν την εντυπωση οτι ολα πρεπει να τα περνεις απο υγειινη διατροφη και μονο και πως με τα συμπληρωματα θα κανεις κακο στον οργανισμο σου..''

μια χαρα εντυπωση εχουν!!ολα τα περνεις απο την υγιεινη διατροφη ΟΛΑ!
και το οτι μπορει να κανεις κακο στην υγεια σου με τα συμπληρωματα ειναι ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ!
απλα γεμισαμε πολυταλαντους ελληναραδες!
:inandout:

thanasis76
21-07-11, 16:05
να παω σε διαιτολογο δυσκολα γιατι ειμαι ο ιδιος.

οσο για αυτο που λες: ''εχουν την εντυπωση οτι ολα πρεπει να τα περνεις απο υγειινη διατροφη και μονο και πως με τα συμπληρωματα θα κανεις κακο στον οργανισμο σου..''

μια χαρα εντυπωση εχουν!!ολα τα περνεις απο την υγιεινη διατροφη ΟΛΑ!
και το οτι μπορει να κανεις κακο στην υγεια σου με τα συμπληρωματα ειναι ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ!
απλα γεμισαμε πολυταλαντους ελληναραδες!
:inandout:

επιδη τελικα εισαι οπως ειπες και πιο πανω οτι να ναι... και δεν κοιταξες καν να δεις πως φερομαι στο φορουμ, σου λεω οτι αποτρεπω πολλους απο τα συμπληρωματα , ειδικα μικρα παιδια και οσους δεν ξερουν... το οτι οι διατροφολογοι αποτρεπουν λογικο ειναι. σπουδασαν διατροφολογοι, οχι διατροφολογοι συμπληρωματων...

thanasis76
21-07-11, 16:07
μια χαρα εντυπωση εχουν!!ολα τα περνεις απο την υγιεινη διατροφη ΟΛΑ!


σε αυτο εδω θα διαφωνησω καθετα!!!! ολα τα περναμε και ισως θα μπορουσαμε να τα παρουμε απο μια υγιεινη διατροφη... το κακο ειναι οτι τα υγιεινα προιοντα δεν υπαρχουν!!!!!!!!:shock::shock::shock:

krhthkos
21-07-11, 16:28
οτι να ναι 2 ! τι σχεση εχει το αν θα πας στον διατροφολογο με τα συμπληρωματα σου?αλλωστε αχρηστα ειναι..αλλα και να μη του τα πας τα συγγεκριμενα δεν εχει μεγαλη διαφορα..μακροθρεπτικα στοιχεια δεν σου δινουν..αν εξαιρεσουμε τα αμινοξεα .

φίλε μου έμενα με ρώτησε ο διατροφολόγος αν πέρνω συμπληρώματα και του είπα ναι πέρνω, και μου λεεί φέρετα να τα δώ, πριν λίγο πείρα τον διατροφολόγο να τον ρωτήσω τι να τα κάνει και μου λέει οτι θέλει να δει πόσες θερμίδες μου δείνουν και τι μου δείνουν γενικά για να μην μου δώσει παραπάνω απο όσο πρέπει θερμίδες και υδατάνθρακες.

della
21-07-11, 16:36
και εγω με την διαιτολογο μου μια χαρα τις εχω πει τα συμπληρωματα που παιρνω
και μου ειχε πει βιταμινες αν θελω να παιρνω(απλα με λιγο ψαξιμο εγω πηρα και αλλα :P )
τωρα για το αν κανουν αυτα του ειδους διαφορα απο κανονικες τροφες μονο με 2 ζωες θα μπορεσει κανεις να το καταλαβει :P

jGod
21-07-11, 17:10
φίλε μου έμενα με ρώτησε ο διατροφολόγος αν πέρνω συμπληρώματα και του είπα ναι πέρνω, και μου λεεί φέρετα να τα δώ, πριν λίγο πείρα τον διατροφολόγο να τον ρωτήσω τι να τα κάνει και μου λέει οτι θέλει να δει πόσες θερμίδες μου δείνουν και τι μου δείνουν γενικά για να μην μου δώσει παραπάνω απο όσο πρέπει θερμίδες και υδατάνθρακες.

και πολυ σωστα σου ειπε..!πρεπει να προσθαφαιρεσει τα υπολοιπα μακροθρεπτικα στοιχεια που χρειαζεσαι ωστε να εκτελεσει το πλανο διατροφης σου

marvin
21-07-11, 18:33
φίλε μου έμενα με ρώτησε ο διατροφολόγος αν πέρνω συμπληρώματα και του είπα ναι πέρνω, και μου λεεί φέρετα να τα δώ, πριν λίγο πείρα τον διατροφολόγο να τον ρωτήσω τι να τα κάνει και μου λέει οτι θέλει να δει πόσες θερμίδες μου δείνουν και τι μου δείνουν γενικά για να μην μου δώσει παραπάνω απο όσο πρέπει θερμίδες και υδατάνθρακες.

Θα προτιμουσα να σε ρωτησει ποτε εκανες τελευταια φορα εξετασεις αιματος και αν δεν εχεις κανει προσφατα..να κανεις και να τις πας να τις δει.Ετσι θεωρω πως λειτουργει καταρχας ο σωστος διατροφολογος!!!!!Να σου φτιαξει ενα πλανο αναλογα με τις αναγκες σου με βαση το φαγητο..να ξαναδειτε τις επομενες εξετασεις και το τι δειχνουν και ισως καποια στιγμη σου προτινε και συπληρωματα!!!!:turtle::turtle:
Και ολα αυτα γιατι απλα θες να πας σε διατροφολογο.Γιατι ειπαμε απλα για να φτασεις στο στοχο σου υπαρχουν πολλοι δρομοι..απλα εσυ επιλεγεις ποιος θα ειναι αυτος!!!

thanasis76
21-07-11, 20:21
Και ολα αυτα γιατι απλα θες να πας σε διατροφολογο.Γιατι ειπαμε απλα για να φτασεις στο στοχο σου υπαρχουν πολλοι δρομοι..απλα εσυ επιλεγεις ποιος θα ειναι αυτος!!!

:thumbup::thumbup: η βαση για ενα καλο σωμα ειναι σωστη διατροφη και γυμναστηριο....
τα συμπληρωματα ερχονται πολυ μετα και αυτα αν χρειαζονται...

Giannistzn
21-07-11, 20:41
σε αυτο εδω θα διαφωνησω καθετα!!!! ολα τα περναμε και ισως θα μπορουσαμε να τα παρουμε απο μια υγιεινη διατροφη... το κακο ειναι οτι τα υγιεινα προιοντα δεν υπαρχουν!!!!!!!!:shock::shock::shock:

Βιολογικα.

Οσο για το φιλο που ανοιξε το θεμα, 2 τονους τη μερα καθε μερα?? Ειπε κανενας αλλος για τα βαρεα μεταλλα που εχει ο τονος?? (μπορει να μην το προσεξα γι'αυτο ρωταω).

Ο τονος φιλε μου δεν κανει για πανω απο 3-4 φορες την εβδομαδα. (το παρα πολυ)

Kaloutsikos
21-07-11, 20:42
:thumbup::thumbup: η βαση για ενα καλο σωμα ειναι σωστη διατροφη και γυμναστηριο....
τα συμπληρωματα ερχονται πολυ μετα και αυτα αν χρειαζονται...

Οχι αν,
χρειάζονται και αυτά αλλά σε τελευταία φάση:thumbup:

Kaloutsikos
21-07-11, 20:44
Βιολογικα.

Οσο για το φιλο που ανοιξε το θεμα, 2 τονους τη μερα καθε μερα?? Ειπε κανενας αλλος για τα βαρεα μεταλλα που εχει ο τονος?? (μπορει να μην το προσεξα γι'αυτο ρωταω).

Ο τονος φιλε μου δεν κανει για πανω απο 3-4 φορες την εβδομαδα. (το παρα πολυ)

Αλλοι τρώνε κάθε μέρα και δεν έχουνε πάθει τίποτα,
και γω όμως είμαι της άποψης 2-3 φορές την βδομάδα,

jGod
21-07-11, 20:44
Οχι αν,
χρειάζονται και αυτά αλλά σε τελευταία φάση:thumbup:

σε ποια φαση ακριβως?τι θα πει τελευταια φαση?

thanasis76
21-07-11, 20:54
Βιολογικα.

Οσο για το φιλο που ανοιξε το θεμα, 2 τονους τη μερα καθε μερα?? Ειπε κανενας αλλος για τα βαρεα μεταλλα που εχει ο τονος?? (μπορει να μην το προσεξα γι'αυτο ρωταω).

Ο τονος φιλε μου δεν κανει για πανω απο 3-4 φορες την εβδομαδα. (το παρα πολυ)


καλα και το βιολογικα ενας θεος το ξερει....
δεν ξερω γιατι αλλα νομιζω οτι ειναι πολυ της μοδας και του μαρκετινκ...
ολος ο πλανητης εχει παρει την κατω βολτα, καλος η κακος σπανια τρωμε κατι καθαρο....

thanasis76
21-07-11, 20:57
σε ποια φαση ακριβως?τι θα πει τελευταια φαση?

εγω δεν το βλεπω σαν φαση...
απλα λογο της ζωης μας, καθημερινο τρεξιμο, δουλεια, σπιτι, γυναικα, ( παιδια ) δεν προλαβαινει παντα ο καθε ενας να μαγειρευει, η δεν προλαβαινει να τρωει 5-6 γευματα την μερα... καπου εκει μπορει να παρει καποια συμπληρωματα ....
και γι αυτο και λεγονται συμπληρωματα διατροφης....
αλλα οχι να γινουν τα συμπληρωματα διατροφης, η κανονικη διατροφη ολη μερα , καθε μερα...

Giannistzn
21-07-11, 21:05
Αλλοι τρώνε κάθε μέρα και δεν έχουνε πάθει τίποτα,
και γω όμως είμαι της άποψης 2-3 φορές την βδομάδα,

Καλα ναι δεν ειναι στανταρ οτι θα παθεις κατι, αλλα ειδικα αν το κανεις σε βαθος χρονου αυτο, καλο δεν θα ειναι για τον οργανισμο σου. Τον επιβαρυνεις αρκετα, και ακομα και αν δεν σου δημιουργησουν προβλημα τωρα, μπορει σε 5-10 χρονια να εμφανιστει.

Kaloutsikos
21-07-11, 21:05
σε ποια φαση ακριβως?τι θα πει τελευταια φαση?

Εννοώ ότι πρέπει πρώτα να προσέξουμε
διατροφή,ύπνος,σωστή προπόνηση και μετά τα συμπληρώματα

jGod
21-07-11, 21:35
Εννοώ ότι πρέπει πρώτα να προσέξουμε
διατροφή,ύπνος,σωστή προπόνηση και μετά τα συμπληρώματα

δεκτόν!:clap:

προσωπικα πιστευω οτι οι επαγγελματιες δεν παιρνουν τπτ απο συμπληρωματα..μαλλον καμια ενεσιμη βιταμινη σιγουρα..και γενικα μονο ενεσιμα! :P

krhthkos
22-07-11, 09:09
καλημέρα, ωραίες οι απαντήσεις σας και ευχαριστώ πολύ, μήπως μπορείτε να μου συγκρίνετε της 2 πρότεινες και τα 2 αμινοξέα.

είναι καλύτερη η Platinum HydroWhey ή η PVL ISO-GOLD???
είναι καλύτερα τα Animal Nitro ή της PVL XtraVol???

krhthkos
08-08-11, 09:56
Καλημέρα.

Έχω ξεκινήσει από τις 4/7/2011 την διατροφή μου οπού την έχω επισυνάψει, την είχα συνδυάσει με την PVL ISO-GOLD και το PVL Xtravol τα αποτελέσματα είναι αρκετά καλά μπορώ να πω. Αυτή τη στιγμή έχω 11% λίπος επάνω μου σύμφωνα με της μετρήσεις του διατροφολόγου και είμαι 72 κιλά. Θέλω την γνώμη σας για κάτι παραπάνω από αυτά τα συμπληρώματα που παίρνω γιατί μου τελειώνουν ή να τα κρατήσω γιατί είναι αρκετά καλά? Έχω παραγγείλει το Jetmass (GAT) για
να το προσθέσω μαζί με τα προϊόντα της PVL που παίρνω παραπάνω, να προσθέσω ότι με ενδιαφέρει η γράμμωση και λίγο ο όγκος. Γενικά λυπεί κάποιο συμπλήρωμα? αν ναι? Ποιο είναι αυτό?

296232962429625296262962729628

Ευχαριστώ

krhthkos
10-08-11, 14:55
Σκέφτηκα να αντικαταστήσω το PVL Xtravol με το Nitro AminoFX της Muscletech, για pre-workout έχω διαλέξει Allmax Nutrition MusclePrime και από μεριά κρεατίνης έχω διαλέξει το JetMass της GAT(μιας και το έχω παραγγείλει),
από κάτω σας παραδίδω τις διεύθυνσης για τα συμπληρώματα.

http://www.pvl.com/europe/products/isogold.php PVL ISO-GOLD.
http://www.pvl.com/europe/products/xtravol.php PVL Xtravol.
http://www.allmaxnutrition.com/products-type/muscleprime/
http://www.teamgat.com/jetmass.php
http://www.muscletech.com/products/nitroaminofx/index.shtml#suppfacts_tab

τα βρίσκετε σωστά αυτά τα συμπληρώματα που έχω διαλέξει ή μου λείπει κάτι? πώς προτείνετε να τα περνώ αυτά εδώ?


Ευχαριστώ