PDA

Επιστροφή στο Forum : Complete Gainer (Warriorlab)



jonsboy
29-07-11, 13:13
Παιδιά ήθελα μια πρωτεΐνη για αύξηση μυϊκής μάζας και μου πρότειναν την COMPLETE GAINER(WARRIORLAB) τι γνώμη έχετε? συγνώμη δεν ξέρω πως να βάλω εικόνα :(


29132


29133

vaggos@
29-07-11, 14:20
κοιτα καλυτερα να παρεις μια whey και ξεχωριστα τον υδατανθρακα γιατι τα gainer εχουν αχρηστες θεριδες απο ζαχαρες και θα σε λοιποσουν π.χμαλτοδεχτρινη μεταπροπονητικα και στο πρωινο βρωμη τωρα αν θες οποσδηποτε gainer υπαρχουν και καλυτερα οπως instand mass η το mass factor poy periexoyn πιο καλη αναλογια πρωτεινης υδατανθρακα εχω ακουσει καλα λογια αν και δεν εχω δοκιμασει κατι απο αυτα...

exkaliber
29-07-11, 14:22
καλουτσικο προιον
400 θερμιδες στα 30 γρ πρωτεινης
μονο 2 γρ σακχαρα

αναλογια πρωτεινης υαδτανθρακα 1:2

εχει και λιγη κρεατινη μεσα


παντως αύξηση μυϊκής μάζας που σου ειπανε μν περιμενεις
λιγο λιπακι,λιγο νερακι,λιγο θολωμα,
αυτα

jannous44
29-07-11, 14:24
απο οτι φενεται δεν εχει πολυ ζαχαρη αυτο. 2γ ζαχαρη στα 100γ γραφει... για συμπληρωση θερμιδων μια χαρα ειναι.. βαλτο αν θες το πρωι η μετα τη προπονηση η και στα 2 αναλογος με τις θερμιδες που θες να παρεις...

vaggos@
29-07-11, 14:28
δηλαδη το προτιμας απο αυτα που ανεφερα γιατι απο τιμη πανω κατω ιδια ειναι!

jonsboy
29-07-11, 17:08
δηλαδη το προτιμας απο αυτα που ανεφερα γιατι απο τιμη πανω κατω ιδια ειναι!vaggo συμφωνώ με τα λεγόμενα σου θα το ψάξω λίγο καλύτερα το θέμα.! ευχαριστώ πάντος

jonsboy
29-07-11, 17:11
καλουτσικο προιον
400 θερμιδες στα 30 γρ πρωτεινης
μονο 2 γρ σακχαρα

αναλογια πρωτεινης υαδτανθρακα 1:2

εχει και λιγη κρεατινη μεσα


παντως αύξηση μυϊκής μάζας που σου ειπανε μν περιμενεις
λιγο λιπακι,λιγο νερακι,λιγο θολωμα,
αυταναι όντος ετσι ειναι οι περισσοτερες υποσχοντε πολλα παραπανω απ οτι δινουν.

jonsboy
29-07-11, 17:47
και κάτι ακόμα, έχω σκοπό να την παίρνω 4 φορές την μέρα συγκεκριμένα το πρωί με το πρωινό 30γ. το απόγευμα πριν την προπόνηση 30γ. + μετά την προπόνηση 46γ, και το βράδυ πριν κοιμηθώ 20γ. όπως χρησιμοποιούμε μια απλή whey, είναι σωστό?

exkaliber
29-07-11, 17:53
και κάτι ακόμα, έχω σκοπό να την παίρνω 4 φορές την μέρα συγκεκριμένα το πρωί με το πρωινό 30γ. το απόγευμα πριν την προπόνηση 30γ. + μετά την προπόνηση 46γ, και το βράδυ πριν κοιμηθώ 20γ. όπως χρησιμοποιούμε μια απλή whey, είναι σωστό?




μια χαρα ειναι:thumbup::thumbup::thumbup:

sotos2911
29-07-11, 17:53
φιλε επιδι και εγω ειχα δουλεψει τωρα τελευτεα κατι παρομιο!νομιζω για εμενα καλητερα ειναι μια bsn syntha-6 6 πηγων προτεινη γιατι ειναι και ποιο καθαρη!!καταληλη και για μετα την προπ και και για τον πριν τον υπνο καθοσ περιεχει και κασεινη!προτη φορα θα παεισ καποιο συμπλιρομα?

onymos
29-07-11, 18:05
s einai dyskolo na fas ligo quaker? ligo ryzi? to dykolo sti diatrofi kai pio dapaniro einai i proslipsi ikanopoihtikis posothtas proteinhs.giayto kalytera mia whey gt mayto to tropo de 8a 'peta3eis' ta lefta s.;)


**Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φόρουμ.Mods Team***

sotos2911
29-07-11, 18:16
s einai dyskolo na fas ligo quaker? ligo ryzi? to dykolo sti diatrofi kai pio dapaniro einai i proslipsi ikanopoihtikis posothtas proteinhs.giayto kalytera mia whey gt mayto to tropo de 8a 'peta3eis' ta lefta s.;)

φιλε μ σωστο αυτο π λεσ!αλλα νομιζω πωσ για περιοδο ογκου καλητερα θα ηταν μια προτεινη αρκετον πιγων για να καλιβουν ολεσ τσ αναγκεσ και ασ μην ξεχναμε την διατροφη!!!ειναι το α και το ω!!

sotos2911
29-07-11, 18:26
και κατι ακομα φιλε jonsboy κοιτα να εχεισ συνεχεισ προσλιψει τροφησ και προτεινησ καθε 2.30 με 3ρισ ωραισ και με τουλαχιστων 25 γραμαρια προτεινη σ καθε γευμα!κατι ακομα ειναι το οτι για καθε σ κιλο χριαζεσε 2-3 γραμ προτεινησ καθε μερα γιαυτο κανονισε τ με το φαγιτο σ η μ το συμπλιρομα π θα παρεισ να καληπτεισ αυτεσ τισ αναγκεσ!και αν θεσ να δουλεψεισ και κρεατινη παρε καλητερα μια καθαρι μονουδρικη και οχι φορμοθλα κρεατινησ γιατι εχουν αρκετη ζαχαρι και πραγματα π δεν χριαζεσε!παρε ενα καλο συμπλιρομα προτεινησ μια κρεατινη αν θελεισ καθαρη κανενα εναν κυκλο και προσεχε πολυ τ φαγητο σ ;)

jonsboy
29-07-11, 18:29
φιλε επιδι και εγω ειχα δουλεψει τωρα τελευτεα κατι παρομιο!νομιζω για εμενα καλητερα ειναι μια bsn syntha-6 6 πηγων προτεινη γιατι ειναι και ποιο καθαρη!!καταληλη και για μετα την προπ και και για τον πριν τον υπνο καθοσ περιεχει και κασεινη!προτη φορα θα παεισ καποιο συμπλιρομα?διάβασα για την bsn syntha-6! πολύ ενδιαφέρον συστατικά ίσως να την προτιμήσω αργότερα,όχι δεν είναι η πρώτη φορά στο παρελθόν ειχα χρησιμοποιήσει κρεατίνη MET-RX high performance kai virtago crx.πρωτείνη πρώτη φορά ομως

sotos2911
29-07-11, 18:33
οκ παντοσ αν θελεισ να εχεισ στο νου σ καποια πραγματα π σ ειπα παραπανο εγω με αυτα και καλη προπ εχω δει αποτελεσματα ;)

jonsboy
29-07-11, 18:38
s einai dyskolo na fas ligo quaker? ligo ryzi? to dykolo sti diatrofi kai pio dapaniro einai i proslipsi ikanopoihtikis posothtas proteinhs.giayto kalytera mia whey gt mayto to tropo de 8a 'peta3eis' ta lefta s.;)φίλε όλα αυτά που είπες τα καταναλώνω στον υπερθετικό βαθμό:), απλά οπως είπε και ο φίλος sotos2911 σε περίοδο όγκου είναι απαρέτιτη η χρήση συμπληρωμάτων, α και οσο για το κόστος που ανέφερες τα τρόφιμα που καταναλώνω κοστιζουν τα 3πλασια :)

jonsboy
29-07-11, 18:44
και κατι ακομα φιλε jonsboy κοιτα να εχεισ συνεχεισ προσλιψει τροφησ και προτεινησ καθε 2.30 με 3ρισ ωραισ και με τουλαχιστων 25 γραμαρια προτεινη σ καθε γευμα!κατι ακομα ειναι το οτι για καθε σ κιλο χριαζεσε 2-3 γραμ προτεινησ καθε μερα γιαυτο κανονισε τ με το φαγιτο σ η μ το συμπλιρομα π θα παρεισ να καληπτεισ αυτεσ τισ αναγκεσ!και αν θεσ να δουλεψεισ και κρεατινη παρε καλητερα μια καθαρι μονουδρικη και οχι φορμοθλα κρεατινησ γιατι εχουν αρκετη ζαχαρι και πραγματα π δεν χριαζεσε!παρε ενα καλο συμπλιρομα προτεινησ μια κρεατινη αν θελεισ καθαρη κανενα εναν κυκλο και προσεχε πολυ τ φαγητο σ ;)φίλε σοτο τα λες πολυ καλα. θα τα εχω υποψη μου οσα μου ειπες οσο για κρεατινες εχω ακουσει αρκετα αρνιτηκα σχολια και φοβαμαι λιγο να ξαναχρησιμοποιησω:)

sotos2911
29-07-11, 18:45
φίλε όλα αυτά που είπες τα καταναλώνω στον υπερθετικό βαθμό:), απλά οπως είπε και ο φίλος sotos2911 σε περίοδο όγκου είναι απαρέτιτη η χρήση συμπληρωμάτων, α και οσο για το κόστος που ανέφερες τα τρόφιμα που καταναλώνω κοστιζουν τα 3πλασια :)

οσο για το κοστοσ σιγουρα τα συμπιροματα συμφερουν!

jonsboy
29-07-11, 18:48
οκ παντοσ αν θελεισ να εχεισ στο νου σ καποια πραγματα π σ ειπα παραπανο εγω με αυτα και καλη προπ εχω δει αποτελεσματα ;)το πιστευω σοτο! μακάρι και εγω να αρχισω να βλέπω σιγα σιγα το σωμα μου να αλλαζει σχημα προς το καλητερο. ευχαριστω παρα πολυ παντος η βοηθεια σου πολυ πολιτημη :thumbup:

ionos1
30-07-11, 00:32
φιλος σορρυ κιολας αλλα ειναι απατη.. δινεις 60ε και αν πεις να παιρνεις 2 σκουπ τη μερα σου βγαζει 17 μερες το πολυ
αντιστοιχα αν παρεις μια whey απο τις τοσες που κυκλοφορουν (80%) θα εχεις για 35 μερες αν παιρνεις 2 σκουπ τη μερα και θα ξερεις τη ριχνεις και στο συκωτι σου!
πιστευω οτι τετοια συμπληρωματα πανω απο μια φορα το χρονο δεν αξιζουν ... παρε μια whey + 1 creatine και την βγαζεις πολυ πιο οικονομικα και παιρνεις πολυ λιγοτερη χημεια


pS Γραφεις καπου θελεις να την χρησιμοποιεις 4 φορες τη μερα :shock: 4χ3γρ κρεατινης = 12 γρ σαν πολλα δεν ειναι???

vaggos@
30-07-11, 02:08
+1

exkaliber
30-07-11, 11:19
και κάτι ακόμα, έχω σκοπό να την παίρνω 4 φορές την μέρα συγκεκριμένα το πρωί με το πρωινό 30γ. το απόγευμα πριν την προπόνηση 30γ. + μετά την προπόνηση 46γ, και το βράδυ πριν κοιμηθώ 20γ. όπως χρησιμοποιούμε μια απλή whey, είναι σωστό?

4 φορες την ημερα x 400 θερμιδες η δοση μας κανει 1600
πες οι 450 περιπου να ναι απο πρωτεινη οι αλλες 1200 περιπου ειναι απο σακχαρο,που θα γινει λπος στο σωμα σου
επισης ειναι λαθος να ανεβασεις αποτομα της θερμιδες που παιρνεις τοσο πολυ

μονο για μετα προπο να την εχεις



υ.γ. 12 γρ ειναι αν βαζει 170 γρ,στα 100 που ειναι η δοση βγαινει λιγοτερο

jannous44
30-07-11, 12:42
4 φορες την ημερα x 400 θερμιδες η δοση μας κανει 1600
πες οι 450 περιπου να ναι απο πρωτεινη οι αλλες 1200 περιπου ειναι απο σακχαρο,που θα γινει λπος στο σωμα σου
επισης ειναι λαθος να ανεβασεις αποτομα της θερμιδες που παιρνεις τοσο πολυ

μονο για μετα προπο να την εχεις



υ.γ. 12 γρ ειναι αν βαζει 170 γρ,στα 100 που ειναι η δοση βγαινει λιγοτερο

:shock:. η καθε δοση εχει μεσα 2γ ζαχαρα... πως εβγαλε οτι 1200 θερμιδες θα ειναι μονο απο ζαχαρα? αν κανεις σωστα τις πραξεις απο ζαχαρο θα παρει μονο 2γ χ 4(μεριδες) = 8γ ζαχαρο χ 4(θερμιδες)=16 θερμιδες απο ζαχαρη... σε σχεση με αλλα gainers δεν εχει καθολου ζαχαρη ειναι οτι πρεπει να συμπληρωση θερμιδων... αλλα και παλι πως θα γινει λιπος αν το παιρνει σε σωστες ωρες... ας πουμε οι καλυτερες ωρες ειναι το πρωι και μετα η προπονηση που ο οργανισμος χρειαζετε υψηλο υδατ για να αποροφησει γρηγορα αυτα που του δινεις...:thumbup:

exkaliber
30-07-11, 12:57
δεν ειπα ζαχαρη ειπα σακχαρο:P:P:green:

εψαξα αλλα δεν βρηκα τι υ/α περιεχει,
μαλον μαλτο,στην καλυτερη περιπτωση



οφ τοπικ
αυτο για την αποτομη αυξηση των θερμιδων το γραφει στην αρχικη σελιδα του φορουμ
αυτα για τους γρηγορους υ/α δε τα πιστευω

jannous44
30-07-11, 13:03
οσο να πεις βοηθαει στην αποκατασταση τουλαχιστον σε μενα αυτο εχω δει με τους υψηλους... σε αντιθεση με μερες που εκοβα και μετα τη προπονηση δεν ειχα καθολου υδατ... ημουν εξαντλημενος ολη μερα..

sotos2911
30-07-11, 14:11
το πιστευω σοτο! μακάρι και εγω να αρχισω να βλέπω σιγα σιγα το σωμα μου να αλλαζει σχημα προς το καλητερο. ευχαριστω παρα πολυ παντος η βοηθεια σου πολυ πολιτημη :thumbup:

τιποτα φιλε μ νασε καλα!και αν το βαλεισ στοχο θα τα καταφερεισ απλοσ ψαξου λιγου σε ολλα τα θεματα για να κερδιζεισ χρονο απο βλακιεσ π.χ. οχι καλη προπ !η προπ ειναι τοσο σιμαντικη οσο το φαγητο ;)

panosbardas
30-07-11, 21:46
pS Γραφεις καπου θελεις να την χρησιμοποιεις 4 φορες τη μερα :shock: 4χ3γρ κρεατινης = 12 γρ σαν πολλα δεν ειναι???[/QUOTE]

Σε φαση φορτωσης ειναι οκ..

sotos2911
30-07-11, 21:49
pS Γραφεις καπου θελεις να την χρησιμοποιεις 4 φορες τη μερα :shock: 4χ3γρ κρεατινης = 12 γρ σαν πολλα δεν ειναι???

Σε φαση φορτωσης ειναι οκ..[/QUOTE]

φιλεεε :P η δοσει ειναι 170 γραμ αν περνει 4ρισ φορεσ την ημερα !πρωτον δν θα μπορει να το πιει γιατι θα γινετε σαν ζιμαρι και δευτερων θα τελειωσει σ μια εβδομαδα :P

panosbardas
30-07-11, 22:18
χαχαχαχαχα.. ναι εχεισ δικιο.. αλλα σιγα μην μπορει κανεισ να παρει τοσεσ πολλεσ θερμιδεσ..

sotos2911
30-07-11, 22:28
χαχαχαχαχα.. ναι εχεισ δικιο.. αλλα σιγα μην μπορει κανεισ να παρει τοσεσ πολλεσ θερμιδεσ..

απλοσ το παιδι απο μονοσ του ηθελε να παρε τοσεσ δοσεισ!αν βαλεισ 170 γραμ προτεινη και μισο λιτρο γαλα σ ενα φορμακι και το βαλεισ στν φουρνο βγαζεισ κεικ χχαχαχαχαχαχαχα :turtle:

jonsboy
31-07-11, 13:00
απλοσ το παιδι απο μονοσ του ηθελε να παρε τοσεσ δοσεισ!αν βαλεισ 170 γραμ προτεινη και μισο λιτρο γαλα σ ενα φορμακι και το βαλεισ στν φουρνο βγαζεισ κεικ χχαχαχαχαχαχαχα :turtle:xaxaxaxaxaxaxa οντος παιδια ειναι υπερβολη 4 φορες νομιζω θα ειναι καλα το πρωι και μετα την προπονιση

jonsboy
31-07-11, 13:12
φιλος σορρυ κιολας αλλα ειναι απατη.. δινεις 60ε και αν πεις να παιρνεις 2 σκουπ τη μερα σου βγαζει 17 μερες το πολυ
αντιστοιχα αν παρεις μια whey απο τις τοσες που κυκλοφορουν (80%) θα εχεις για 35 μερες αν παιρνεις 2 σκουπ τη μερα και θα ξερεις τη ριχνεις και στο συκωτι σου!
πιστευω οτι τετοια συμπληρωματα πανω απο μια φορα το χρονο δεν αξιζουν ... παρε μια whey + 1 creatine και την βγαζεις πολυ πιο οικονομικα και παιρνεις πολυ λιγοτερη χημεια


pS Γραφεις καπου θελεις να την χρησιμοποιεις 4 φορες τη μερα :shock: 4χ3γρ κρεατινης = 12 γρ σαν πολλα δεν ειναι??? σωπα ρε φιλε τοσο απατεωνες ειναι με την ποσοτητα? 3 κιλα παριγιλα εγω ποσο λες να εχει μεσα? παντος θα την δουλεψω μεχρη να τελιωσει και μετα θα κοιταξω για μια πιο καθαρη σιγουρα. Ισως την bsn syntha-6 που ειπε ο Σοτος, μεχρι τοτε ομως εχει ο θεος :)

sotos2911
31-07-11, 13:21
xaxaxaxaxaxaxa οντος παιδια ειναι υπερβολη 4 φορες νομιζω θα ειναι καλα το πρωι και μετα την προπονιση

για εμενα καλητερα ειναι μισο σκουπ το πρωι με μισο λιτρο γαλα πλιρεσ μετα την προπ ενα σκουπ με μισο λιτρο γαλα και μισο σκουπ και μισο λιτρο γαλα πριν τον υπνο!μην νομιζεισ πσ τ σκουπ ειναι μικρο 85 γραμαρια ειναι σαν σεσουλα την ειχε ενασ φιλοσ!για εμενα να την ξαναπαρεισ αλλον ενα μινα αφου την παριγκιλεσ γιατι εχει και την κρεατινη και καλα ειναι να ξαναπαρεισ αλλο ενα μηνα :)

ionos1
31-07-11, 13:22
σωπα ρε φιλε τοσο απατεωνες ειναι με την ποσοτητα? 3 κιλα παριγιλα εγω ποσο λες να εχει μεσα? παντος θα την δουλεψω μεχρη να τελιωσει και μετα θα κοιταξω για μια πιο καθαρη σιγουρα. Ισως την bsn syntha-6 που ειπε ο Σοτος, μεχρι τοτε ομως εχει ο θεος :)

μπορει και λιγο παραπάνω... βασικα δεν καταλαβες σε ποιο θεμα ειναι η ενσταση μου...και 15 κιλα να επαιρνες τα ιδια θα σου ελεγα!(μπορει και παραπανω)
τεσπα παρτην τωρα δοκιμασε αλλα να ξερεις στο μελλον αν συνεχισεις να ασχολεισαι δυσκολα θα ακουμπας τα λεφτα σου σε κατι τετοια (θα με θυμηθεις) !

ionos1
31-07-11, 13:25
pS Γραφεις καπου θελεις να την χρησιμοποιεις 4 φορες τη μερα :shock: 4χ3γρ κρεατινης = 12 γρ σαν πολλα δεν ειναι???

Σε φαση φορτωσης ειναι οκ..[/QUOTE]

φαση φορτωσης εγω δεν θα εκανα με κατω απο 15 γρ αρα για μενα δεν ειναι ΟΚ...20γρ βασικα θα εκανα... αλλα δεν νομιζω ο φιλος να την προοριζει για κατι τετοιο;)

sotos2911
31-07-11, 13:29
Σε φαση φορτωσης ειναι οκ..

φαση φορτωσης εγω δεν θα εκανα με κατω απο 15 γρ ...20γρ βασικα θα εκανα... αλλα δεν νομιζω ο φιλος να την προοριζει για κατι τετοιο;)[/QUOTE]

ναι μονο παιδια π το παιδι πηρε μια φορμουλα προτεινησ και στην δοση των 170 γραμαριων εχει 3 γραμαρια κρεατινησ!δεν κανεισ φαση φορτοσησ με φορμουλα!ελεοσ μην τρελαθουμε τελειωσ ρε παιδια :P :turtle: :shock:

ionos1
31-07-11, 13:35
φαση φορτωσης εγω δεν θα εκανα με κατω απο 15 γρ ...20γρ βασικα θα εκανα... αλλα δεν νομιζω ο φιλος να την προοριζει για κατι τετοιο;)

ναι μονο παιδια π το παιδι πηρε μια φορμουλα προτεινησ και στην δοση των 170 γραμαριων εχει 3 γραμαρια κρεατινησ!δεν κανεισ φαση φορτοσησ με φορμουλα!ελεοσ μην τρελαθουμε τελειωσ ρε παιδια :P :turtle: :shock:[/QUOTE]

ναι ρε φιλε αυτο λεω και εγω....αυτο το πραγμα δεν κανει ουτε για φορτωση ουτε και για κυκλο κρεατινης.. κοιτα και τα πιο πανω μηνυματα ! για αυτο μαλλιασε η γλωσσα οτι ειναι ενα πολυ μετριο προιον!!!

sotos2911
31-07-11, 13:38
ναι μονο παιδια π το παιδι πηρε μια φορμουλα προτεινησ και στην δοση των 170 γραμαριων εχει 3 γραμαρια κρεατινησ!δεν κανεισ φαση φορτοσησ με φορμουλα!ελεοσ μην τρελαθουμε τελειωσ ρε παιδια :P :turtle: :shock:

ναι ρε φιλε αυτο λεω και εγω....αυτο το πραγμα δεν κανει ουτε για φορτωση ουτε και για κυκλο κρεατινης.. κοιτα και τα πιο πανω μηνυματα ! για αυτο μαλλιασε η γλωσσα οτι ειναι ενα πολυ μετριο προιον!!![/QUOTE]

μετριο ξεμετριο εγω με κατι τετοιο και σωστο φαγιτο πηρα 4 κιλα σ 3ρισ εβδομαδεσ μπορει η κρεατινη να μην ειναι επαρκεισ για φαση φορτοσησ και συντιρισησ αλλα συμπλιρονει και βοηθαει τον οργανισμο γιατι απομονοσ του παραγει 1 με 1μιση γραμαριο κρεατινησ π πολεσ φορεσ δεν ειναι επαρκεισ αρα και τα 3 γραμαρια ναι μεν μικρη ποσοτιτα αλλα μια βοηθαει ;)

jonsboy
31-07-11, 14:37
ναι ρε φιλε αυτο λεω και εγω....αυτο το πραγμα δεν κανει ουτε για φορτωση ουτε και για κυκλο κρεατινης.. κοιτα και τα πιο πανω μηνυματα ! για αυτο μαλλιασε η γλωσσα οτι ειναι ενα πολυ μετριο προιον!!!

μετριο ξεμετριο εγω με κατι τετοιο και σωστο φαγιτο πηρα 4 κιλα σ 3ρισ εβδομαδεσ μπορει η κρεατινη να μην ειναι επαρκεισ για φαση φορτοσησ και συντιρισησ αλλα συμπλιρονει και βοηθαει τον οργανισμο γιατι απομονοσ του παραγει 1 με 1μιση γραμαριο κρεατινησ π πολεσ φορεσ δεν ειναι επαρκεισ αρα και τα 3 γραμαρια ναι μεν μικρη ποσοτιτα αλλα μια βοηθαει ;)[/QUOTE] πως καταφερες βρε Σωτηρη τοσα κιλα? εγω μονο με διατροφη και ασκηση πηρα 4 κιλα σε 3 μινες και χαρηκα. μπορεις να γραψεις για την διατροφη σου? sorry για το off topic παιδια!

sotos2911
31-07-11, 15:06
δν εχω κατι στανταρ στν διατροφη μ!εκτοσ απο το προινο και το πριν υπνου και το μεταπροπονιτικο π ειναι προτεινη!π.χ το πρωι πινω τν προτεινη μετα απο 2.30 μ 3ρισ ωραισ τρωω παλι κατι πχ 300 -350 ml γαλα και 2 τοστ η δυο αυγα μετα το μεσιμεριανο μετα την προπ περνω τν προτεινη το απογευμα αναλογα τι θα εχω στο σπιτι θα φαω κτι με πανο απο 25 30 γραμαρια προτεινησ π το γευμα αυτο δν θα εχει περασει πανο απο 3ρισ ωραισ απο την ωρα π ειχα παρει τν προτεινη ,το βραδυ θα φαω παλι κτι καλο και πριν τον υπνο πρωτενι!και κοιταω καθε μερα να περνω 2,5 μ 3 γραμαρια για καθε μ κιλο!και καλη προπ!!εμενα παντοσ με επιασαν αυτα!και ενταξη ο καθε οργανισμοσ περνει διαφορετικα κιλα!απλοσ προσπαθισε να τρωσ πολλεσ φορεσ και οχι τεραστιεσ ποσοτιτεσ αλλα σωστεσ!

JohnyB
31-07-11, 15:45
Μια και αναλύουμε το προιον να πω και γω τη γνωμη μου!Δεν ξερω για το συγκεκριμένο αλλα η whey της ίδιας εταιρίας δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε ως προς γεύση και διαλυτότητα.Γευση σοκολάτα (απο της ποιο χαλια) για να διαλυθεί πολυ νερο και παλι άφηνε μια αίσθηση άσχημη στο στομα!!!

sotos2911
31-07-11, 16:00
Μια και αναλύουμε το προιον να πω και γω τη γνωμη μου!Δεν ξερω για το συγκεκριμένο αλλα η whey της ίδιας εταιρίας δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε ως προς γεύση και διαλυτότητα.Γευση σοκολάτα (απο της ποιο χαλια) για να διαλυθεί πολυ νερο και παλι άφηνε μια αίσθηση άσχημη στο στομα!!!

πολεσ προτεινεσ με νερο δν ειναι ωραιεσ!με γαλα τν δοκιμασεσ καθολου?

JohnyB
31-07-11, 16:06
Ναι αλλα και παλι δεν τρελάθηκα!Αλλα μετα την προπόνηση με νερο την πίνεις οποτε πρέπει να πίνεται και να διαλύεται ευκολα!Βεβαια γουστα ειναι αυτα σε αλλους μπορει ν αρεσει....!!!!!

sotos2911
31-07-11, 16:18
Ναι αλλα και παλι δεν τρελάθηκα!Αλλα μετα την προπόνηση με νερο την πίνεις οποτε πρέπει να πίνεται και να διαλύεται ευκολα!Βεβαια γουστα ειναι αυτα σε αλλους μπορει ν αρεσει....!!!!!

οι γει ουτοσ η αλλοσ δν φιμιζοντε για τσ γευσεισ τσ :P αλλα ενταξη!

ionos1
31-07-11, 16:21
οι γει ουτοσ η αλλοσ δν φιμιζοντε για τσ γευσεισ τσ :P αλλα ενταξη!

Whey shake (syntrax) δοκιμασε την και θα παθεις την πλακα σου!:P:P

sotos2911
31-07-11, 16:24
καλη γευση?

JohnyB
31-07-11, 16:30
Ξεφεύγουμε νομιζω απ το θεμα.................:green:

ionos1
31-07-11, 17:54
καλη γευση?

απιστευτη αλλα ξεφευγουμε ...οπως λεει και ο φιλος αν εχεις αποριες στειλε πμ ή διαβασε το αντιστοιχο review

sotos2911
31-07-11, 17:56
Ξεφεύγουμε νομιζω απ το θεμα.................:green:

δν πειραζει υγεια πανο απολα :green: :green: :green: :green:

panosbardas
01-08-11, 16:08
Σε φαση φορτωσης ειναι οκ..

φαση φορτωσης εγω δεν θα εκανα με κατω απο 15 γρ αρα για μενα δεν ειναι ΟΚ...20γρ βασικα θα εκανα... αλλα δεν νομιζω ο φιλος να την προοριζει για κατι τετοιο;)[/QUOT ειναι αναλογα με τα κιλα κιολας 0,3 γρ κρεατινης ανα κιλο σε φορτωση και 0,1 σε συντηριση..

jonsboy
01-08-11, 21:29
Παιδιά σήμερα την χρησιμοποίησα,έχει καλή γεύση(σοκολάτα) και μέτρια διαλυτότητα. απο οτι καταλαβα κανει δουλεια, ενταξι θα διξει και ο καιρος σίγουρα :)

sotos2911
02-08-11, 23:16
Παιδιά σήμερα την χρησιμοποίησα,έχει καλή γεύση(σοκολάτα) και μέτρια διαλυτότητα. απο οτι καταλαβα κανει δουλεια, ενταξι θα διξει και ο καιρος σίγουρα :)

καλη ειναι φιλε μν ανισιχεισ :)

jGod
02-08-11, 23:51
καλη ειναι φιλε μν ανισιχεισ :)


πειρες και συ τα απαχα μυικα κιλα που λεει? :) o ασχετος συμβουλευει τον ασχετο ..και ετσι διαιωνιζεται το ειδος!

Polyneikos
03-08-11, 00:01
πειρες και συ τα απαχα μυικα κιλα που λεει? :) o ασχετος συμβουλευει τον ασχετο ..και ετσι διαιωνιζεται το ειδος!

Εσυ γιατι παθιαζεσαι τόσο και χαρακτηριζεις;Τα παιδια μπορεί να μην ξερουν αλλα όλοι καπου ξεκινησαμε.Στην τελικη εδω μπηκαν να μαθουν όχι να τους παρόυμε από τα μουτρα.

jGod
03-08-11, 02:31
Εσυ γιατι παθιαζεσαι τόσο και χαρακτηριζεις;Τα παιδια μπορεί να μην ξερουν αλλα όλοι καπου ξεκινησαμε.Στην τελικη εδω μπηκαν να μαθουν όχι να τους παρόυμε από τα μουτρα.


μαλλον γιατι εχασα αρκετα λεφτα σε αχρηστα συμπληρωματα μεχρι να μαθω!!απλα το να εισαι αρχαριος και να συμβουλευεις αλλον αρχαριο ειναι τελειως λαθος(εχω υποπεσει και εγω σαυτο:unsure:) !!

αποψη μου ειναι να παρετε μια απλη και χωρις ζαχαρες και αχρηστους υδατανθρακες πρωτεινες(και οσοι θα πουνε οι συγγεκριμενη εχει 2 σακχαρα στα 100..ας ψαξουν να βρουν τι ειναι τα αλλα 60γρ. υδατανθρακα)

οπως αυτη του σαιτ. http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=52&category_id=34&option=com_virtuemart&Itemid=15 :P

sotos2911
03-08-11, 16:15
μαλλον γιατι εχασα αρκετα λεφτα σε αχρηστα συμπληρωματα μεχρι να μαθω!!απλα το να εισαι αρχαριος και να συμβουλευεις αλλον αρχαριο ειναι τελειως λαθος(εχω υποπεσει και εγω σαυτο:unsure:) !!

αποψη μου ειναι να παρετε μια απλη και χωρις ζαχαρες και αχρηστους υδατανθρακες πρωτεινες(και οσοι θα πουνε οι συγγεκριμενη εχει 2 σακχαρα στα 100..ας ψαξουν να βρουν τι ειναι τα αλλα 60γρ. υδατανθρακα)

οπως αυτη του σαιτ. http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=52&category_id=34&option=com_virtuemart&Itemid=15 :P

ωραιοσ φιλε ;) εγω για αυτο π ειπεσ παραπανο πηρα κιλα με κατι τετοιο σχεδον ιδιο μ αυτο π θελει τ παιδι και δν ειχα παρει καθολου λιποσ και δν ειναι θεμα ασχετοσινησ φιλαρακι αλλα ειναι πς αντιδρα και ο καθε οργανισμοσ και ποσο λιποσ καιει εμενα ο οργανισμοσ μ δν κραταει καθολου λιποσ και μ εβαλε μια χαρα κιλα και μια τετεοια προτεινη οπωσ θελει να παρει να παρει το παιδι ειναι καλητερη για εμενα για τουσ εξεισ λογουσ!γιατι καποιοσ μπορει να μην τρωει συνεχια καλα προτεινουχα γευματα!και μια προτειηνη σαν και αυτη π εχει προτεινεσ γρηγορησ μεσησ και αρφησ απελευθεροσεισ ειναι μια χαρα και για για το προι και για μετα προπ και για πριν το υπνο ;)εχει και τν κρεατινουλα τ μια χαρα ειναι ;)

jannous44
03-08-11, 16:22
μαλλον γιατι εχασα αρκετα λεφτα σε αχρηστα συμπληρωματα μεχρι να μαθω!!απλα το να εισαι αρχαριος και να συμβουλευεις αλλον αρχαριο ειναι τελειως λαθος(εχω υποπεσει και εγω σαυτο:unsure:) !!

αποψη μου ειναι να παρετε μια απλη και χωρις ζαχαρες και αχρηστους υδατανθρακες πρωτεινες(και οσοι θα πουνε οι συγγεκριμενη εχει 2 σακχαρα στα 100..ας ψαξουν να βρουν τι ειναι τα αλλα 60γρ. υδατανθρακα)

οπως αυτη του σαιτ. http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=52&category_id=34&option=com_virtuemart&Itemid=15 :P

waxy?

T0ny
03-08-11, 16:29
waxy?
Όχι ακατόρθοτο αλλά δύσκολο να βάζουνε waxy...

jannous44
03-08-11, 16:33
Όχι ακατόρθοτο αλλά δύσκολο να βάζουνε waxy...

αν δεις την τιμη της ειναι σχετικα τσιμπιμενη με αλλες πρωτεινης ογκου οπως και σε αναλογια ειναι πιο λιγη(συνηθως η warriorlab προσπαθει να ανταγωνιστη αλλες εταιριες εχοντας μειωμενη τιμη βλεπε την whey και τα bcaa) ... οποτε αν το παμε με την λογικη αφου το waxy ειναι 2-3 φορες ποιο ακριβο απο τη μαλτο/δεξτροζξ και αφου γραφει οτι εχει 2γ ζαχαρη στα 100. εγω το σκευτομαι σαν waxy:thumbup:

T0ny
03-08-11, 16:44
αν δεις την τιμη της ειναι σχετικα τσιμπιμενη με αλλες πρωτεινης ογκου οπως και σε αναλογια ειναι πιο λιγη(συνηθως η warriorlab προσπαθει να ανταγωνιστη αλλες εταιριες εχοντας μειωμενη τιμη βλεπε την whey και τα bcaa) ... οποτε αν το παμε με την λογικη αφου το waxy ειναι 2-3 φορες ποιο ακριβο απο τη μαλτο/δεξτροζξ και αφου γραφει οτι εχει 2γ ζαχαρη στα 100. εγω το σκευτομαι σαν waxy:thumbup:

Τέσπα αποψή μου πως άμα είχε waxy θα το έγραφε!!!

jGod
03-08-11, 18:25
ωραιοσ φιλε ;) εγω για αυτο π ειπεσ παραπανο πηρα κιλα με κατι τετοιο σχεδον ιδιο μ αυτο π θελει τ παιδι και δν ειχα παρει καθολου λιποσ και δν ειναι θεμα ασχετοσινησ φιλαρακι αλλα ειναι πς αντιδρα και ο καθε οργανισμοσ και ποσο λιποσ καιει εμενα ο οργανισμοσ μ δν κραταει καθολου λιποσ και μ εβαλε μια χαρα κιλα και μια τετεοια προτεινη οπωσ θελει να παρει να παρει το παιδι ειναι καλητερη για εμενα για τουσ εξεισ λογουσ!γιατι καποιοσ μπορει να μην τρωει συνεχια καλα προτεινουχα γευματα!και μια προτειηνη σαν και αυτη π εχει προτεινεσ γρηγορησ μεσησ και αρφησ απελευθεροσεισ ειναι μια χαρα και για για το προι και για μετα προπ και για πριν το υπνο ;)εχει και τν κρεατινουλα τ μια χαρα ειναι ;)


η ασχετοσυνη δεν σταματαει να μιλαει ποτε!μετα εγω φταιω?!:bowdown::bowdown:

Spyrous
03-08-11, 19:36
Σορυ για το οφ γιατι jGod 8εωρεις την whey shake fail?

sotos2911
03-08-11, 20:07
η ασχετοσυνη δεν σταματαει να μιλαει ποτε!μετα εγω φταιω?!:bowdown::bowdown:

κλα θα φυγουν ολοι οι μοντερειτορ και ο αντμινιτραιτορ και θα ηφισουμε εσενα που εισαι σχετικοσ γιατι ολλοι οι αλλοι ημαστε ασχετοι χωρισ να βαζω μοντρ.και αντμιν, στο ιδιο επιπεδο μ εμενα!αλλα γενικα ολλοι οσοι ημαστε εδω μεσα ημαστε ασχετοι και εσυ εισαι ο σχετικοσ

jGod
04-08-11, 02:54
Σορυ για το οφ γιατι jGod 8εωρεις την whey shake fail?


ακριβως το αντιθετο. best value for money!

Blast
18-09-11, 17:18
Προσωπικά την χρησομοποιώ σαν υποκατάστατο γεύματος 1 φορά την ημέρα σηνήθως το απόγευμα μαζί με 10 γραμμάρια αμύγδαλα ή καρύδια (δεν τα βάζω μαζί στο σέικερ εννοείτε). Η διαλυτότητα της είναι καλή, η γεύση μου αρέσει πολύ (φράουλα), η τιμής της είναι ακόμα καλύτερη και με έχει βοηθήσει τα μέγιστα ώστε να τρώω 6 φορές την ημέρα όπου και άν βρίσκομαι (θάλασσα, δουλειά κτλ.) Όσο για τα μυικά κιλά, πιστεύω ό,τι και να παίρνεις πρέπει να προπονήσαι σύμφωνα με τις ανάγκες του σώματος σου (ένταση, διαλείμματα, κιλά κτλ.), να τρώς σύμφωνα με τον σωματότυπο σου 6 φορές την ημέρα και να κοιμάσαι 8-10 ώρες την ημέρα ώστε να δείς αντίκρυσμα στους κόπους σου.

Kaloutsikos
21-09-11, 17:34
Προσωπικά την χρησομοποιώ σαν υποκατάστατο γεύματος 1 φορά την ημέρα σηνήθως το απόγευμα μαζί με 10 γραμμάρια αμύγδαλα ή καρύδια (δεν τα βάζω μαζί στο σέικερ εννοείτε). Η διαλυτότητα της είναι καλή, η γεύση μου αρέσει πολύ (φράουλα), η τιμής της είναι ακόμα καλύτερη και με έχει βοηθήσει τα μέγιστα ώστε να τρώω 6 φορές την ημέρα όπου και άν βρίσκομαι (θάλασσα, δουλειά κτλ.) Όσο για τα μυικά κιλά, πιστεύω ό,τι και να παίρνεις πρέπει να προπονήσαι σύμφωνα με τις ανάγκες του σώματος σου (ένταση, διαλείμματα, κιλά κτλ.), να τρώς σύμφωνα με τον σωματότυπο σου 6 φορές την ημέρα και να κοιμάσαι 8-10 ώρες την ημέρα ώστε να δείς αντίκρυσμα στους κόπους σου.

Και ένας φίλος μου που την πήρε νόμιζε ότι έκανε θαύματα,

είχε να κάνει ένα μήνα γυμναστήριο, πήγε έκανε πρήστηκε και νόμιζε πως ήταν από αυτό, :green:

από δοσολογίες που κοίταξα λίγο καλή μου φάνηκε!

s0k0s
13-03-12, 18:19
5 Μηνες την επερνα.
Ανεβηκα 6 κιλα και απο ποσοστο λιπους μονο 1,5%+ πηγα.
Φυσικα διατροφη, νερα, υπνος και σωστη γυμναστικη. :)

Noobas
10-05-12, 08:44
Καλημέρα με την δοσολογία τί παίζει? εγω ελεγα να παιρνω μισο σκοοπ καθε πρωι και ενα μετα την προπονηση ή να την παιρνω μονο τις ημερες τις προπόνησης μισο σκοοπ πριν και ενα μετά?

επίσης μετά από πόσο καιρό συνεχόμενης χρήσης πρέπει να κάνουμε αποχή ή δν υπάρχει πρόβλημα?

Eυχαριστώ...

s0k0s
10-05-12, 09:25
Καλημέρα με την δοσολογία τί παίζει? εγω ελεγα να παιρνω μισο σκοοπ καθε πρωι και ενα μετα την προπονηση ή να την παιρνω μονο τις ημερες τις προπόνησης μισο σκοοπ πριν και ενα μετά?

επίσης μετά από πόσο καιρό συνεχόμενης χρήσης πρέπει να κάνουμε αποχή ή δν υπάρχει πρόβλημα?

Eυχαριστώ...

Oσο για το πρωι αναλογα με την διατροφη σου.
Μετα την προπονηση σιγουρα ενα σκουπ κ εισαι οκ.

polo0
25-05-12, 15:03
σημερα την τελειωσα και μπορω να πω πως ειναι μια καλη πρωτεινη..!εχει και τν κρεατινη τς να σου παρεις και ενα κλικ παραπανω, λοιπον στ κυριως τωρα..γευση 9/10 ετσι γιατι καμοια δν ειναι τελεια :P διαλυτοτητα 8/10...ααα γευσηη σοκολατα!στο μελλον θα τν ξανα παρω! :turtle::green:

ktm620
08-09-13, 22:27
Υπάρχουν κάπου τα ακριβή συστατικά ? Αναγράφονται μόνο τα μακροστοιχεία κτλ αλλά όχι απο τι φτιάχνεται....

HasheSss
17-09-13, 17:50
Υπάρχουν κάπου τα ακριβή συστατικά ? Αναγράφονται μόνο τα μακροστοιχεία κτλ αλλά όχι απο τι φτιάχνεται....

Αν θές τα βασικά (πρωτείνη - υδατάνθρακα) επειδη την έχω χρησιμοποιήσει πρόσφατα..έχει maltodextrin , whey protein concentrate , creatine monohydrate , soya protein isolate..

ΑΘΛΗΤΗΣ
25-09-15, 15:00
Τον προηγούμενο χειμώνα ήταν η πρώτη σε πωλήσεις gainer στον ΑΘΛΗΤΗ.
Αυτές τις μέρες την έχουμε σε προσφορά σε όλες τις συσκευασίες της, για να κάνετε έγκαιρα τις απαραίτητες προμήθειες.

Complete Gainer 3kg (http://athlitis.gr/simpliromata/afkiseis-varous/complete-gainer-3000gr-warriorlab/)

HAMMERSTRENGTH
08-10-15, 20:10
Αγόρασα μερικά ανταλλακτικά σακουλάκια για να ξαναγεμίσω το κουτί μου όταν αδειάζει! Στην δόση που παίρνω μου δίνει 3γρ κρεατίνη και μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτήν την ποσότητα ακόμα και για 4-5 μήνες χρήση. Σωστά;

LostAvenue
09-10-15, 21:32
Με 3γρ όχι δεν υπάρχει πρόβλημα

Nukos
27-09-16, 17:53
Καλησπερα ασχολουμε με το crossfit και θελω να αυξησω το βαρος μου γιατι ειναι περιπου 1.80 και 60 κιλα.
Σκευτομαι να παρω αυτη την φορμουλα ποια ειναι η γνωμη σας;;;
Complete gainer warriorlab

Feth
27-09-16, 18:13
Υπαρχει ηδη θεμα για την παραπανω φορμουλα αυξησης βαρους:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16132-Complete-Gainer-(Warriorlab)

Η πρωτεινη αυτη καθαυτη δεν θα σου αυξησει το σωματικο βαρος σου,θα πρεπει να φας αρκετες θερμιδες ωστε να εισαι υπερθερμιδικα.

Nukos
27-09-16, 18:14
Ευχαριστω

Polyneikos
28-09-16, 08:16
Καλησπερα ασχολουμε με το crossfit και θελω να αυξησω το βαρος μου γιατι ειναι περιπου 1.80 και 60 κιλα.
Σκευτομαι να παρω αυτη την φορμουλα ποια ειναι η γνωμη σας;;;
Complete gainer warriorlab

Θα σε βοηθησει, για να μαζευεις τις απαιτούμενες θερμίδες προκειμένου να κανεις bulking.
Απλά σιγουρα θελει και φαγητο, να εισαι πάνω από τις θερμίδες συντήρησης.

ΑΘΛΗΤΗΣ
14-11-16, 17:06
Άλλη μία συσκευασία του προϊόντος, σε φακελάκι 85gr έχει έρθει στον ΑΘΛΗΤΗ πριν από λίγες μέρες. Δείτε το εδώ. (http://athlitis.gr/simpliromata/afkiseis-varous/complete-gainer-85gr-warriorlab/)

111448

ΑΘΛΗΤΗΣ
04-01-17, 15:41
Αυτές τις μέρες σε προσφορά στον ΑΘΛΗΤΗ!

Δείτε τη συσκευασία των 3kg εδώ (http://athlitis.gr/simpliromata/afkiseis-varous/complete-gainer-3000gr-warriorlab/) καθώς και των συσκευασιών refil εδώ (http://athlitis.gr/simpliromata/afkiseis-varous/complete-gainer-4x1500g-bag-warriorlab/).