PDA

Επιστροφή στο Forum : Hemavol powder (iForce)



Michaelangelo
30-07-11, 19:50
Πρόκειται για μετατροπή του γνωστού Hemavol σε σκόνη. Οι διαφορες που έχουν από όσο έχω καταλάβει, η σκόνη λειτουργεί πιο γρήγορα και έχει τις διπλες δόσεις!

2916929170

Michaelangelo
30-07-11, 20:47
Μετά από πολλές απογοητεύσεις με τα νιτρικά (θα εξηγήσω παρακάτω τον λόγο), το σκεφτόμουν μιας και είχε προταθεί και το είχε αναφέρει και εδώ ο Bane πιο παλιά. Πρόκειται για ένα stim-free νιτρικό το οποιο υποσχεται κυρίως πολλά pumps!

Ο λόγος που έγραψα ότι είχα απογοητεύσεις, είναι επειδή, όχι μονο έχω κάνει το πιο αρνητικό μου review σε νιτρικό (Hemorush), αλλα και επειδή από κει και πέρα, ΌΛΑ όσα δοκίμασα (Plasmajet, No Xplode, Superpump, Jack3d) είτε από δείγματα, είτε από τράκα, είχα πρόβλημα! Δεν ξέρω τι πρόβλημα έχω, αλλα είτε αν έπαιρνα στην κανονική δόση είχα προβλήματα, όπως ζαλάδες, ναυτίες k.t.l. είτε σε λιγότερη για λιγότερα side-effects, δεν προσφέρανε τίποτα! (λογικό εφόσον έπαιρνα λιγότερο τnς συνιστωμένης δόσnς). Οποτε πιθανώς το πρόβλημα δεν είναι με τα νιτρικά, αλλα με μένα, σε κάτι που περιέχουν αυτά!

To Hemavol, το είχα βάλει καιρό στο μάτι, μιας και είναι stim-free και είχα κρυφή ελπίδα, ανέλπιστη όμως ώστε να το αποφασίσω να το αγοράσω για να το δοκιμάσω έως τώρα! Δεν έχει δημιουργηθεί για να δώσει τόση ενέργεια και δύναμη (όχι ότι δεν υποτίθεται είναι και για αυτό το λόγο) όση τα stim νιτρικά, για αυτό και η εν λόγω εταιρεία έχει το Maximize V2, αλλα από ότι έχω καταλάβει έχουν δώσει βάση, κυρίως στα pumps! Και κατά δεύτερο λόγο ενέργεια και δύναμη. Για αυτό πιθανώς και αναφέρουν τα 2 τους νιτρικά μπορούν να στακαριστουν, μιας και στο καθένα έχουν δώσει διαφορετική βαρύτητα.

Τελικά το Hemavol powder, είχα την τύχη να το πάρω από διαγωνισμό. Με την προϋπόθεση όμως ότι θα κάνω και review! Παρόλο που εξήγησα τι επιπτώσεις είχα με τα αλλα νιτρικά (για να μάη καθαρός από μεριάς μου) και πιθανώς δεν θα είναι τόσο θετικό το review, φάνηκαν να έχουν μεγάλη εμπιστοσύνη στο προϊόν τους και να μην τους νοιάζει που τους έλεγα περί αρνητικού, κάτι που μου έκανε εντύπωση! Anyway, για μένα ήταν ''δώρο' αυτό, καθώς δεν θα χρειαζόταν να ρισκάρω χρήματα για το αν δουλεύει και ήθελα να το δοκιμάσω έτσι κι αλλιώς!

Μέχρι τώρα το έχω πάρει 4 φορες, από 2 συνεχόμενες μέρες. Παρόλο που ίσως το review μου να μην είναι το πιο θετικό που έχετε δει, μπορώ να πω, ότι είναι το πιο θετικό review που θα μπορούσα να φτάσω να κάνω σε νιτρικό, καθώς είναι και το πρώτο νιτρικό που μου δούλεψε και κάτι έκανε πάνω μου! Πριν κάνω περί αποτελεσμάτων, απλά θα πω ότι η γεύση λεμόνι, ήταν επίσης από τις πιο ωραίες που έχω πιει! Αναλυτικά:


Απόπειρα 1η:
Δόση: 1,2 scoop
Από την αρχή είχα το αίσθημα ότι δεν θα πήγαινε πολύ καλά, καθώς είχα την προδιάθεση, έστω και σε μικρότερο βαθμό των άλλων νιτρικών! Σε 35 λεπτά που έφτασα στο γυμναστήριο, ήλπιζα θα μειωθεί. Δυστυχώς κάτι τέτοιο δεν έγινε και στο γυμναστήριο όσο ανέβαζα ένταση, τόσο με ενοχλούσε! Μετά από 1+ ώρα προπόνησης, που αισίως έβγαζα, χωρίς να με ενοχλεί ιδιαιτερα μέχρι εκείνη τι στιγμή η ζαλάδα τόσο ώστε να μην βγάλω την άσκηση. Ίσως να πήγαινε να βοηθήσει κιόλας να βγει πιο εύκολα, αλλα πως να το καταλάβεις όταν σε ενοχλεί? Όσο πέρναγε όμως η ώρα και ανέβαινε η ένταση, επειδή χειροτέρευε, αναγκαστικά σε κάποια στιγμή να βγάλω από μέσα μου, ''λίγο' έστω. Αισθάνθηκα πολύ καλύτερα και πήγα να ολοκληρώσω την άσκηση! Μέσα στα αρνητικά, το καλο ήταν, ότι στα pumps, οι mus μου είχαν πρηστεί πολύ! Πράγμα που... ένοιωθα και το επόμενο πρωί? Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό και ήταν η ιδέα μου η δεν ήταν το νιτρικό, πάντως βάζοντας τα χερια μου πίσω από την πλάτη μου, μπορώ να πιάσω το άλλο όλο, πάνω προς τα κάτω εύκολα και εκείνη τι στιγμή ήταν μακριά από το να το αγγίξω! Λέω, τουλάχιστον εκεί! Αλλα έμεινα με την πικρα, ότι, άλλο ένα αξιόλογο συμπλήρωμα, που ο οργανισμός μου, δεν μπορεί να το αποδεχτεί!

Απόπειρα 2η:
Δόση: 0.7 scoop (τι να κάνω? φοβάμαι πλέον τα νιτρικά!)
Εκεί δεν ένοιωσα τίποτα! Κανένα side effect! Ένοιωθα χαρούμενος για αυτό, αλλα να δούμε αν θα συνεχιζόταν κιόλας, η στην ένταση θα το ένοιωθα. Και φυσικά και το ερώτημα, αν με μόλις το 70% τις δόσης θα κάνει δουλειά! Λόγω αναποδιάς, έκανα πάνω από μια ώρα για να αρχίσω την προπόνηση. Σε όλη την διάρκεια, δεν ένοιωσα τίποτα από ζαλάδες k.t.l. Δυστυχώς όμως, όσον αφορά και την δύναμη, ενέργεια k.t.l., λίγα πράγματα! Ίσως κάτι, αλλα λίγα! Τέσσρα, δεν περίμενα να δώσει και πολλά με το 70% τις δόσης! Τώρα όσον αφορά τα pumps, ήταν ακόμα περισσότερα από τις προηγουμενης μέρας, μιας και ακόμα και το βραδυ, πονάγανε τα χερια μου, γιατί είχαν γεμίσει τελείως τα χερια μου και το δέρμα δεν... αποδεχόταν επιπλέον! Όχι ότι δεν mάρεσε βεβαια αυτό! Αξίζει να σημειωθεί ότι σε εκείνη τι μέρα, λόγω του φιάσκου τις προηγουμενης, για περίπτωση που δεν μπορώ να το ανεχτώ, έδωσα μια δόση σε έναν Φινλανδό εδώ. Η απάντηση που πείρα, στα μέσα τις προπόνησης: ''Dude! WTF is that?''. Είχε φοβηθεί ότι του είχα δώσει κάτι παράνομο! Είχε pumpms και ισχυρίστηκε ότι έβγαζε και τραίνο την προπόνηση! Να σημειωθεί βεβαια, ότι δεν είχε χρησιμοποιήσει και ως τώρα νιτρικό.

Απόπειρα 3n:
Δόση; 0.9 scoop (ήλπιζα να ανεβάζω σιγά σιγά ώστε να συνηθίσω)
Κατάλαβα ότι αυτό είναι το όριο μου όσον αφορά τα side effects! Το ένοιωθα καθόλη τι διάρκεια τις προπόνησης, δεν με ενοχλούσε ώστε να λειτουργήσει αρνητικά για την προπόνηση, αλλα το ένοιωθα λίγο. Δεν μπορούσε και να βοηθήσει και θετικά όμως, όπως ίσως θα μπορούσε! Όσον αφορά τα pumps, ευχαριστημένος όπως την πρώτη μέρα!

Απόπειρα 4η:
Δόση 0,7 scoop:
Τελικά αποφάσισα να μείνω σταθερός στην δόση που δεν με ενοχλεί. Αν θέλω να κρατήσω το συμπλήρωμα για την party μου! Τα πράγματα ήταν ακριβώς ίδια με την δεύτερη μέρα. Το ίδιο και στα pumps! (εκτος ότι δεν πόναγα πλέον). Έχω παρατηρήσει ότι όταν το παίρνεις 2 συνεχόμενες μέρες, έχει μεγαλύτερα pumps! Ίσως αυτός είναι και ο λόγος που λέει να μην το παίρνουμε πάνω από 4 φορες τι βδομάδα.

Γενικό συμπέρασμα:
Κακά τα ψέμματα, από μένα δεν μπορεί να βγει πλήρες αντικειμενικό συμπέρασμα! Παρόλα αυτά όμως μπορώ να δώσω μια ιδέα! Παρόλο που έπαιρνα μόλις το 70% τις δόσης, ίσως να βοηθάει ελαφρώς σε δύναμη και ενέργεια. (του αλλουνού βεβαια, τον έκανε θηρίο!). Τώρα όσον αφορά τα pumpms, ίσως να μην υπάρχει άλλο τέτοιο συμπλήρωμα! Αν με το 70% τις δόσης με κάνει έτσι, απλά επικό! Αυτό ίσως βεβαια και να οφείλεται στο ότι ο οργανισμός ανταποκρίνεται καλά στην αγματινn, έτσι? Γενικά, σαν το πρώτο νιτρικό που μπορώ (όπως μπορώ τέλος πάντων) να χρησιμοποιήσω και να μου γίνεται κάποια δουλειά, δεν μπορώ να έχω παράπονο! Γενικά, η iForce, έχει αρχίσει να μου γίνεται συμπαθητική εταιρεία! Λάτρεψα τον λιποδιαλυτή τους, συμπάθησα το νιτρικό τους, δεν συνηθίζω να κολλάω σε εταιρείες.

Τέλος, αν θα το πρότεινα Πιστεύω, ότι με τα όσα είδα, οποιος θέλει ένα stim free Νιτρικό, αξίζει να το δοκιμάσει!
Αναμένονται updates!:turtle:

Roid Rage
30-07-11, 23:16
lol και να φανταστεις οτι η δοση ειναι 2 scoops..
Καλα ο Φιλανδος πηρε ισχυρο placebo

Michaelangelo
30-07-11, 23:44
lol και να φανταστεις οτι η δοση ειναι 2 scoops..
Καλα ο Φιλανδος πηρε ισχυρο placebo

Η δόση είναι μονο ένα scoop! Εμενα με έπιασε (pump kuriws) με 70% του scoop, δεν βρίσκω λόγο να μην τον έπιασε καλά κάποιον που δεν έχει δοκιμάσει νιτρικό! Και τα pumps που είχε, φυσικά δεν είναι placebo!

Roid Rage
31-07-11, 00:33
Δε λεω οτι ειναι placebo. Το εχω παρει και γω, το χαπια-version και ειχα αυτο το αποτελεσμα (pump). Αλλα με μια γουλια τον επιασε αυτον; Εστω 1 δοση... και χωρις να προλαβει να αφομοιωθει. Εκτος αυτου, αυτο το συμπληρωμα θελει και πολυ νερο, πανω απο 1 λιτρο μαζι. Μπορει απο αυτο να ειναι οι πονοκεφαλοι. Παντως δεν προσφερει κατι αλλο περαν αυτου, προσκαιρα pumps. Αυτο δεν εχει να δωσει κανενα περαιτερω οφελος. Η παλια εκδοση με τα χαπια, ειναι 10 η δοση, που βγαζει οσο 2 scoops αυτο και ειναι 16 δοσεις, δλδ 32/2. Και ο TEFAAtzhs που το παιρνει 13 χαπια παιρνει, δλδ 2,6 scoops απο αυτο και ξερω κιαλλους που τα κατεβαζαν στο ετσι, για να τελειωσει..
Ειναι καλο για αυτο που κανει, αλλα αυτο που κανει ειναι ψιλοαχρηστο. Αν ειχε τα μισα λεφτα μπορει να το ξαναπαιρνα.

Michaelangelo
31-07-11, 01:48
Δε λεω οτι ειναι placebo. Το εχω παρει και γω, το χαπια-version και ειχα αυτο το αποτελεσμα (pump). Αλλα με μια γουλια τον επιασε αυτον; Εστω 1 δοση... και χωρις να προλαβει να αφομοιωθει. Εκτος αυτου, αυτο το συμπληρωμα θελει και πολυ νερο, πανω απο 1 λιτρο μαζι. Μπορει απο αυτο να ειναι οι πονοκεφαλοι. Παντως δεν προσφερει κατι αλλο περαν αυτου, προσκαιρα pumps. Αυτο δεν εχει να δωσει κανενα περαιτερω οφελος. Η παλια εκδοση με τα χαπια, ειναι 10 η δοση, που βγαζει οσο 2 scoops αυτο και ειναι 16 δοσεις, δλδ 32/2. Και ο TEFAAtzhs που το παιρνει 13 χαπια παιρνει, δλδ 2,6 scoops απο αυτο και ξερω κιαλλους που τα κατεβαζαν στο ετσι, για να τελειωσει..
Ειναι καλο για αυτο που κανει, αλλα αυτο που κανει ειναι ψιλοαχρηστο. Αν ειχε τα μισα λεφτα μπορει να το ξαναπαιρνα.

Και εγώ το πίνω με πολύ νερό λόγο των πονοκεφάλων! Βασικά με είχαν συμβουλεύσει να το πάρω με ένα γεύμα γρηγορης αφομοιώσεις υδατανθράκων λόγω του πονοκεφάλου, λόγω ότι ένα μικρό ποσοστό, τους πιάνει καλύτερα με γεύμα από χωρίς. Πάντως, εμενα, πιθανώς λόγω ότι με πιάνει η αγματινn, με έπιασε με το 70% ενός scoop! (pumps kiriws milame). Το παλικάρι που τον έπιασε για τα καλά, είχε ήδη αφομοιωθεί μιας και είχαμε αρχίσει αρκετά μετά και υποτίθεται πάει πιο γρήγορα η σκόνη. Αν δεν είχα πρόβλημα με αυτά γενικά, δεν θα είχα πρόβλημα στο να το ξαναπάρω. Αλλα νομίζω ότι αυτό το φτιάξανε κυρίως για τα pumps! Για αυτό και σου λένε στακαρε το με Maximize V2 ;)

VaughnTrue
01-08-11, 21:54
Thanks for a great review!


To the posters above, HemaVol is far more than just a temporary pump. By increasing Nitric Oxide we are able to shuttle more nutrients and oxygen to your muscles. This directly translates into quicker recovery and enhanced growth.

Just 1 tub of HemaVol will show you exactly what I mean. You will be bigger, stronger, and faster :)

TEFAAtzis
01-08-11, 21:56
Thanks for a great review!


To the posters above, HemaVol is far more than just a temporary pump. By increasing Nitric Oxide we are able to shuttle more nutrients and oxygen to your muscles. This directly translates into quicker recovery and enhanced growth.

Just 1 tub of HemaVol will show you exactly what I mean. You will be bigger, stronger, and faster :)

οπα ρε φιλε ουτε ο κατασκευαστης του να σαι.Δεν ξετρελαθηκα προσωπικα παιδια

Dreiko
01-08-11, 21:59
οπα ρε φιλε ουτε ο κατασκευαστης του να σαι.Δεν ξετρελαθηκα προσωπικα παιδια

χαχαχα βασικα για την iforce δουλευει...που ζεις ρε????:P
τσεκαρε εδω....http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?14859-Dexaprine-(iForce)

sofos
01-08-11, 22:01
οπα ρε φιλε ουτε ο κατασκευαστης του να σαι.Δεν ξετρελαθηκα προσωπικα παιδια

εριξε την ατακα του bill ο κατασκευαστης του :P:P

TEFAAtzis
01-08-11, 22:38
εριξε την ατακα του bill ο κατασκευαστης του :P:P

;).Δεν το ξερα οτι ειναι ο κατασκευαστης,τωρα που τον βρηκα λετε να μου δωσει τα λεφτα μου πισω???:unsure:

sofos
01-08-11, 23:10
;).Δεν το ξερα οτι ειναι ο κατασκευαστης,τωρα που τον βρηκα λετε να μου δωσει τα λεφτα μου πισω???:unsure:

μπα ζορικα χαχαχα

Michaelangelo
01-08-11, 23:12
οπα ρε φιλε ουτε ο κατασκευαστης του να σαι.Δεν ξετρελαθηκα προσωπικα παιδια

Βασικά είναι ο κατασκευαστής! Και παίζει και να τα πιστεύει ότι λέει, γιατί εγώ είχα προειδοποιήσει εξαρχής για αρνητικό review! θα σου συνιστούσα, αφού δεν είχες μείνει ευχαριστημένος με τις ταμπλέτες, να το αναφέρεις! Εγώ φιλε το και το! Γραφτά και συζητήστε το! Για αυτό τον βάλαμε εδώ!

Roid Rage
01-08-11, 23:18
You will be bigger, stronger, and faster :)

Slow the eggs!
ελληνιστι "σιγα τα αυγα"
just tenporary pump, not necessarily more nutrients, not necessarily more growth

TEFAAtzis
01-08-11, 23:38
Βασικά είναι ο κατασκευαστής! Και παίζει και να τα πιστεύει ότι λέει, γιατί εγώ είχα προειδοποιήσει εξαρχής για αρνητικό review! θα σου συνιστούσα, αφού δεν είχες μείνει ευχαριστημένος με τις ταμπλέτες, να το αναφέρεις! Εγώ φιλε το και το! Γραφτά και συζητήστε το! Για αυτό τον βάλαμε εδώ!

μολις του στειλα pm:weights:

Michaelangelo
02-08-11, 00:14
μολις του στειλα pm:weights:

Είναι καλύτερα να τα βάζεις και εδώ! Εξάλλου, αξιολόγηση είναι, να βλέπουν και οι άλλοι τι προτείνει! ;)

TEFAAtzis
02-08-11, 00:20
Αυτο του γραψα.Μπορει να χω κανει καποιο λαθος στο αγγλικο:P

Dear sir
I see that you are the boss behind the supplement hemavol.I send you this letter because I must tell you that I am not satisfied at all with the product.I used half of it by so far.When I took the classical dose of 10 caps with water I didnt see any pumps not even in placebo.Only when I took the dose to 13 and 14 caps I saw some pumps but nothing of the pumps that you promise.And it was and so expensive.I am very dissapointing with the results

jGod
02-08-11, 01:20
θες να σου επιστρεψει μηπως και τα λεφτα σου ?αχαχχα τραγικος εισαι ψηλε.εγω σου λεγα μην περνεις π@π@ριες πανε στον κρεοπωλη!

TEFAAtzis
02-08-11, 01:25
θες να σου επιστρεψει μηπως και τα λεφτα σου ?αχαχχα τραγικος εισαι ψηλε.εγω σου λεγα μην περνεις π@π@ριες πανε στον κρεοπωλη!

για την ακριβεια πηγε η μανα μου.1,5 κιλο συκωτι αυριο για μεσημεριανο.Welcome protein,welcome gas:)

sofos
02-08-11, 12:05
για την ακριβεια πηγε η μανα μου.1,5 κιλο συκωτι αυριο για μεσημεριανο.Welcome protein,welcome gas:)

αχαχχααχαχαχ θεος :bowdown::bowdown: εγραψες παλι :bowdown:

Michaelangelo
02-08-11, 16:18
TEFAATZIS, δοκίμασε να το πάρεις μια, ενώ είσαι κάνα 3ro νηστικός και αν δεν δουλέψει, δοκίμασε να το πάρεις μαζί με 25gr υδατάνθρακα! Ίσως να δεις κάτι έτσι. Εγώ προσωπικά το περνώ νηστικός (μόλις ξυπνάω δηλαδή μετά από κάποια ώρα πάω gym) και πολύ λιγότερη δόση από ότι λέει λόγω των ζαλάδων, αλλα στα pumps ρε φιλε μέχρι που πονάει το δέρμα μου!

sofos
02-08-11, 16:22
η νορβαλινη πιστευω κανει καλη δουλεια για pumps το animal pump που χε τουλαχιστον μ αυτο ειχα καλα pumps και οι αλλες ουσιες που χει φαινονται καλες για pump σιγουρα καλυτερες απο την αργινινη...

beefmeup
07-08-11, 19:29
η νορβαλινη πιστευω κανει καλη δουλεια για pumps

μπα..υποτιθεται οτι δουλευει συνδιαστικα με την αργινινη.

Dreiko
17-11-11, 21:13
μου ηρθε με τη παραγγελια μου ενα δειγμα..το πηρα με αδειο στομαχι 20 λεπτα πριν τη προπονα...ειχα χερια σημερα....

Pumps:Τι το πηρα τι να μη το επερνα ενα και το αυτο....:thumbdown:
Γευση:Τα σπαει...μου θυμιζει το Game Day κατι σε lime!!

aqua_bill
13-05-12, 15:33
:thumbdown: μιλάμε για το απολυτο τίποτα! μετά απο γεύμα(2.30 ώρες) και 30 λεπτά πριν την προπόνηση...σα να μην το πηρα καθόλου

Mikekan
25-01-13, 17:31
Λέγεται ότι είναι τρομερό σε στακ με craze.

Ξέρετε που μπορώ να το βρω, γιατί στον πορτογάλο έχει εξαντληθεί? (όπως και η προσφορά με το assault, πρέπει να τα πήραν όλα Έλληνες! :turtle:)

primordial
27-01-13, 15:10
Δεν ξέρω που λέγεται, πάντως με μια δοκιμή που έκανα με ενα sample που είχα από Hemavol μαζί με Craze..... δεν είδα κάποια διαφορά στα pumps & δεν είδα κάποιο όφελος από το στακάρισμα...!!!!
...:welcome: