PDA

Επιστροφή στο Forum : Δυσανάλογο μεγάλωμα μυών



alex_switch
02-02-08, 04:01
Παιδια κάνω gym σοβαρά εδς κ 4 μηνες περιπου και βλέπω στο σώμα μου ενα περιεργο πράγμα!η αριστερή μου πλευρά ειναι πολυ ποιο ογκόδης κ φουσκομένη απο την δεξιά!!χωρίς ομως να βλέπω διαφορα στην αντοχη στις ασκήσεις!! Δηλαδή αριστερός όμως και στηθος ειναι πού ποιο φουσκομένα απο τα δεξια κ κατα την διαρκεια τις ασκησης αλλα κ μετα! :banghead: :banghead: :banghead:
εχει κανεις να μου δωσει καποια εξήγηση και καποια λύση? :???: :???:
έχει σχέση οτι ειναι αριστερά η καρδια?? :moderator: :moderator: :???: :???: :???: :???:

ioannis1
02-02-08, 11:10
δεν νομιζω.εγω εχω το ιδιο με την δεξια πλευρα.εισαι αριστεροχειρας;

billys15
02-02-08, 13:10
Ολοι μας εχουμε καποια ασυμμετρια,ακομα και αυτοι που πανε στο Olympia π.χ. δεν ειναι 100% συμμετρικοι.Απλα προσπαθησε να δινεις την ιδια δυναμη και με τα 2 χερια/ποδια.

alex_switch
02-02-08, 13:30
δεξιοχειρας ειμαι αυτη ειναι η πλακα!! :banghead: :banghead: :banghead:
δεν νομιζω οτι κλεβω απο την μια μερια!την ιδια ενταση εχω κ δεν νοιωθω οτι απο την μια πλευρα κουραζομαι ποιο πολυ κ απο την αλλη λιγοτερο!!

Theristis
02-02-08, 20:44
ακριβώς το ίδιο πράγμα έχω και εγώ ο ώμος και η αριστερή πάνω μεριά του στήθους πολύ πιο τούμπανη απο την δεξιά και όταν κάνω προπονήσεις ιδιαίτερα πάγκο νιώθω το δεξί να κουράζετε πιο πολύ.Τώρα για το αν είμαι και εγώ αριστερόχειρας νομίζω ναι γιατί μπορεί να γράφω με το δεξί αλλά όποια βαριά δουλειά θέλω να κάνω ή όπου χρειάζετε δύναμη βάζω το αριστερό.

RUHL
02-02-08, 22:40
Ελα παιδια γενικο φενομενο αλλο ενα πραγμα που μετραει ειναι που εχεις καλυτερο μυικο ελενχο (χεχε οποιος καταλαβε καταλαβε)

Και εγω εχω διαφορες σε σημεια αλλα απο 4 μετρα αποσταση νομιζω δεν φενοντε :^^: αρα μην ανχονεστε :geek: :wave:

alex_switch
03-02-08, 05:25
Δεν νομίζω να κάνω τις βαριές δουλείες με το αριστερό!δεν το εχω προσεξει τουλαχτιστον, θα το τσεκαρω κ αυτο!οσο για τον αντεχει ποιο πολυ το ενα απο το αλλο νομιζω οτι δεν εχουν διαφορα! ακριβώς σε αυτο το σημείο που λες theristi στον αριστερό όμω και στην αριστερή πάνω πλευρά του στήθους! Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να μετρηαστεί αυτη η διαφορά ε? :???: :???:
Γιατι φοβάμε μήπως στην συνέχεια που θέλω να αυξήσω κ αλλο όγκο μεγαλώση η διαφορά κ φενετε και απο τα 4 μετρα!! :rolf: :rolf: :rolf: :banghead: :banghead: :banghead:
Αν στις ασκήσης που ειναι εναλάξ η μια πλευρά με την αλλη κάνω περισοτερες επαναλήψης?η λιγο παραπανω κιλα?οχι λέτε?

toula_nomikou
03-02-08, 13:51
Μην ανυσηχεις δε θα μεγαλωση η διαφορα σε ολους τους ανθρωπους υπαρχει αυτη η διαφορα δε πρεπει κατα τη γνωμη μου να γυμναζεις με πιο ιδιαιτερο τροπο την μικροτερη μυικη σου πλευρα απλα οταν γυμναζεσαι σε οσες ασκησεις μπορεις να τις κανεις με ενα- ενα χερι η ποδι πχ τις εκτασεις για ωμους τα μηριαια δικεφαλα τους τετρακεφαλους στο εξτενσιον κτλ.

alex_switch
08-02-08, 11:38
Thanks!!! :green: :green:
Ναστε καλα ρε παδια για τις συμβουλες!Θα περασει λιγος καιρος κ θα ξαναποσταρο να δουμε τι αποτελεσματα θα εχω!! :bodybuilder2:

nickos46
08-02-08, 16:02
ότι και να κάνουμε αυτό είναι φυσικό το ανθρώπινο σώμα από την μια πλευρά πάντα είναι ποιο αδύνατο σε θέμα μάζας ακόμα και στα δάκτυλα άμα πάρετε ένα δακτυλίδι και στο ένα χέρι μπαίνει ισα ισα τότε στο άλλο η θα κολυμπάει η δεν θα κάνει..απλά σε εμάς λόγο τις γυμναστικής φαίνεται παραπάνω από ότι σε ένα άτομο που δεν ασχολείται καθόλου και είναι ποιο επίπεδο το σώμα του....ότι και να κάνετε αυτό δεν αλλάζει

jojos46
17-10-09, 21:45
Καλησπερα....Ξεθαβω το θεμα εχοντας μια ερωτηση

Εχω ασσυμετρια στα χερια,το δεξι μου ειναι πιο ογκωδες...διαφορα στην δυναμη δεν βλεπω.Να πω πως ειμαι αριστεροχειρας...

Τι μπορω να κανω για να βελτιωσω την εικονα μου???


Ευχαριστω προκαταβολικα

Γιωργος....

mantus3
17-10-09, 21:48
υπομονη κ σταθερη προπονιση. με τον καιρο θα στροσουν

thegravijia
17-10-09, 22:01
Καλησπερα....Ξεθαβω το θεμα εχοντας μια ερωτηση

Εχω ασσυμετρια στα χερια,το δεξι μου ειναι πιο ογκωδες...διαφορα στην δυναμη δεν βλεπω.Να πω πως ειμαι αριστεροχειρας...

Τι μπορω να κανω για να βελτιωσω την εικονα μου???


Ευχαριστω προκαταβολικα

Γιωργος....
ολοι το εχουμε αυτο...
δυσκολα θα βρεις ανθρωπο να εχει ακριβως και τα 2 χερια ιδια.

gas
01-05-10, 13:26
γεια σας παιδια :welcome: ξαφνηκα πηγα να δω το στηθος μου στον καθρεπτη και αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το δεξι μερος του στηθους εναι λιγακι μεγαλιτερο απο το αριστερο γιατι αυτο?

***Συγχωνευτηκε το τόπικ με ήδη αναλογο τόπικ.Mods Team ****