PDA

Επιστροφή στο Forum : Super Mass Gainer (Dymatize)



Giannhs.
05-08-11, 15:30
Eκανα ενα search αλλα δεν βρηκα κατι για την συγκεκριμενη πρωτεινη...

29489

μια γνωμη θα ηθελα..φυσικα μιλαμε για φυσιολογικες δοσολογιες..
100 gr μετα την προπονηση.

xristosgaz
05-08-11, 15:43
Τι ακριβως σκοπο εχεις να βαλεις κιλα ?στα 100 γραμμαρια η πρωτεινη που αναλογει για μετα την προπονηση ειναι 16-17 γραμμαρια .... πολυ λιγο το βρισκω μαλλον πρπει να πας πιο πανω 180 - 200.βασικα για μετα την προπονηση δοκιμασε καλυτερα μια πρωτεινη τυπου isolate σε συνδυασμο με υδατανθρακα της επιλογης σου!

Giannhs.
05-08-11, 15:55
Τι ακριβως σκοπο εχεις να βαλεις κιλα ?στα 100 γραμμαρια η πρωτεινη που αναλογει για μετα την προπονηση ειναι 16-17 γραμμαρια .... πολυ λιγο το βρισκω μαλλον πρπει να πας πιο πανω 180 - 200.βασικα για μετα την προπονηση δοκιμασε καλυτερα μια πρωτεινη τυπου isolate σε συνδυασμο με υδατανθρακα της επιλογης σου!

βασικα λογικα καταλαβα λαθος..γιατι 200 γραμμαρια δεν παιρνω ολη την μερα....θα τα παρω μετα την προπονηση?
ε και ναι κοιταω να βαλω κιλα..αλλα οχι σαβουροκιλα...απο οτι ειδα εχει αρκετη ζαχαρη μεσα...μεταπροπονητικα ομως νομιζω δεν κανει μεγαλη ζημια..κανει?

xristosgaz
05-08-11, 16:01
βασικα λογικα καταλαβα λαθος..γιατι 200 γραμμαρια δεν παιρνω ολη την μερα....θα τα παρω μετα την προπονηση?

Φιλε μου αυτο το συμπληρωμα δεν ειναι απλη πρωτεινη ειναι φορμουλα αυξησης βαρους το λεει κιολας.εχει και κρεατινουλα μεσα......μικρη ποσοτητα μεν αλλα βοηθα ειδικα αν δεν εχεις ξαναπιει.Αν δεν εχεις ξαναπαρει καποιο συμπληρωμα ξεκινα με μια απλη whey 2-3 φορες τη μερα (η μια μετα την προπονηση).Η μαλλον φτιαξε τη διατροφη πρωτα........

Giannhs.
05-08-11, 16:08
Φιλε μου αυτο το συμπληρωμα δεν ειναι απλη πρωτεινη ειναι φορμουλα αυξησης βαρους το λεει κιολας.εχει και κρεατινουλα μεσα......μικρη ποσοτητα μεν αλλα βοηθα ειδικα αν δεν εχεις ξαναπιει.Αν δεν εχεις ξαναπαρει καποιο συμπληρωμα ξεκινα με μια απλη whey 2-3 φορες τη μερα (η μια μετα την προπονηση).Η μαλλον φτιαξε τη διατροφη πρωτα........

δικο μου λαθος 200 εννοουσες ολα μαζι..ναι για πρωτεινη νομιζα....
Οποτε λες αυτο το σκευασμα οπως ειναι δεν λεει πολλα ε?

xristosgaz
05-08-11, 21:11
δικο μου λαθος 200 εννοουσες ολα μαζι..ναι για πρωτεινη νομιζα....
Οποτε λες αυτο το σκευασμα οπως ειναι δεν λεει πολλα ε?

Βασικα δεν ελεγα ολα μαζι ελεγα για μετα την προπονηση 200 γραμμαρια απευθειας με νερο.Εσενα τωρα σε τρομαζει η ποσοτητα λες οτι εφοσον πχ μια πρωτεινη εχει 30 γραμμαρια σκουπ αυτο 200 ειναι παρα πολλα ομως απο τα 200 γραμμαρια σκονη τα 150 ειναι υδατανθρακας (μαλτοδεξτρινη απο οτι ειδα).Εμενα πιστευω οτι για να παρω κιλα που ειμαι 1.77 80 κιλα θα με βοηθουσε αλλα αυτα ειναι προσωπικη επιλογη.εγω θα συγκρινω και με αλλα και ισως τον χειμωνα να τη δοκιμασω

Μαριος
18-12-11, 00:55
Βασικα δεν ελεγα ολα μαζι ελεγα για μετα την προπονηση 200 γραμμαρια απευθειας με νερο.Εσενα τωρα σε τρομαζει η ποσοτητα λες οτι εφοσον πχ μια πρωτεινη εχει 30 γραμμαρια σκουπ αυτο 200 ειναι παρα πολλα ομως απο τα 200 γραμμαρια σκονη τα 150 ειναι υδατανθρακας (μαλτοδεξτρινη απο οτι ειδα).Εμενα πιστευω οτι για να παρω κιλα που ειμαι 1.77 80 κιλα θα με βοηθουσε αλλα αυτα ειναι προσωπικη επιλογη.εγω θα συγκρινω και με αλλα και ισως τον χειμωνα να τη δοκιμασω

με λιγα λογια ως συμπληρωμα διατροφης για ογκο παντα, ειναι καλη??

Soldier
29-07-12, 22:11
Ξεθαβω λιγο το θεμα..:P Αυτην την πρωτεινη δοκιμαζω εγω την συγκεκριμενη περιοδο και σε 2 βδομαδες εχω παρει 3 κιλα μεχρι στιγμης.Ημουν 72 και τωρα ειμαι 75,5 και συνεχιζω.3 φορες την μερα απο 2 scoop.Βεβαια ηδη τελειωνει η 2η σακουλα και παω για τριτη...:(

angus young
29-07-12, 22:20
Μηπως λοιπον,χρυσοπληρωνεις χωρις λογο τον υδατανθρακα??

Soldier
29-07-12, 22:34
Ειμαι λιγο ψαρακας στα συμπληρωματα και εχεις απολυτο δικιο..το θεμα ειναι οτι δουλευει σε μενα και μου ειναι δυσκολο να παρω αλλη πρωτοβουλια!και υαδατανθρακα πινω πριν και μετα το γυμναστηριο.

angus young
29-07-12, 22:40
Ο υδατανθρακας και η ζαχαρη,σε ολους δουλευουν και τους βαζουν κιλα...χεχεχε!!
εμενα παντα η γνωμη μου ηταν,να παιρνεις μια καθαρη πρωτεινουλα (whey ή isolate) για μετα την προπονηση και αλλη μια φορα μεσα στη μερα μαζι με ενα σνακ,και να παιρνεις υδατανθρακα μονο απο τις τροφες σου...τοσες τροφες υπαρχουν με υδατανθρακα,και μαλιστα πιο ποιοτικο...την γνωμη μου σου λεω βεβαια,δεν ειναι αναγκη να συμφωνεις....

Soldier
29-07-12, 22:49
ολες οι γνωμες ειναι καλοδεχουμενες και ποσο μαλλον οταν εχεις το nickname Angus Young:thumbup: αυτο που θελω εγω ειναι να φτασω μεχρι τα 80 κιλα και μετα να παω στα πιο "καθαρα".και αυτη η πρωτεινη με βοηθαει μεχρι στιγμης και μαλιστα γρηγορα.μετα ομως θα το γυρισω οπως λες σε καθαρη..

angus young
29-07-12, 22:55
Χαχαχαχα,ωραιος!!:rocking:
ενταξει,οπως νομιζεις....παντως,απο οτι εχω ακουσει και εχω διαβασει,ειναι απο τις καλυτερες φορμουλες αυξησης βαρους....απο 'κει και περα,ειναι στην κριση σου!;)

panos 077
14-09-12, 16:52
κατα την γνομη σας ποια ειναι καλητερη? η super mass gainer η complet gainer της warriolab ?

beefmeup
14-09-12, 20:18
αυτη που σου δινει περισοτερη πρωτεινη στις ιδιες θερμιδες.

billys15
30-09-12, 15:31
πως βλέπετε η ζάχαρη είναι πολύ ?
δεν θέλω να πάρω ποιο πολύ λίπος απλά μια βοήθεια στο θέμα της μυικής μάζας

Υπαρχει θεμα...

1300 θερμιδες σε μια δοση,με 250γρ υδατανθρακα,θα 'λεγα οτι ειναι υπερβολη.

Xxlakis
30-09-12, 21:19
Ξεθαβω λιγο το θεμα..:P Αυτην την πρωτεινη δοκιμαζω εγω την συγκεκριμενη περιοδο και σε 2 βδομαδες εχω παρει 3 κιλα μεχρι στιγμης.Ημουν 72 και τωρα ειμαι 75,5 και συνεχιζω.3 φορες την μερα απο 2 scoop.Βεβαια ηδη τελειωνει η 2η σακουλα και παω για τριτη...:(

Δηλαδη 750 γρ. υ/α και 3600 θερμιδες τη μερα μονο απο αυτο....ετοιμασου για μαγουλακια....

cuntface
01-10-12, 10:57
για πιο λογο να παρει καποις την super gainer της dynamize και οχι τιν elite mass με 1γ ζαχαρη και 600θερμιδες ανα δοση απλα δν το καταλαβενω:green::green::green:

ChRiSbB
01-10-12, 11:57
για πιο λογο να παρει καποις την super gainer της dynamize και οχι τιν elite mass με 1γ ζαχαρη και 600θερμιδες ανα δοση απλα δν το καταλαβενω:green::green::green:

Λόγο τιμής :P:P:P
Στο Gym που πάω μόνο εγώ δεν παίρνω την Super Mass Gainer... βλέπω άτομα που την καταναλώνουν πριν και μετά την προπόνηση :shock:

billys15
01-10-12, 12:02
Ερχεται χειμωνας και οι πρωτεϊνες "ογκου" αυξανονται τωρα...Εφοσον υπαρχει η εντυπωση οτι τα gainers εχουν πρωτεϊνη που προοριζεται για ογκο,σε αντιθεση με τις κλασσικες whey που σε "γραμμωνουν",αυτο το φαινομενο θα συνεχιστει,ασχετα με την ζαχαρη που βρισκεται μεσα και τις θερμιδες που ουσιαστικα δεν μπορουν να απορροφηθουν.

ChRiSbB
01-10-12, 12:26
Δυστυχώς billys15 δεν το καταλαβαίνουν.

cuntface
01-10-12, 13:52
252υ υδατανθρακα ειναι παρα πολλα και ποσο μαλλον 1280θερμιδες αν θελετε σονι και καλα ''ογκου'' παρτε τπτ σε καλυτερεσ αναλογιεσ οπος 60Protein 70-80carb θα ειναι πιστευω ποιο χρησημι παρα αυτο το πραμα και σιγα την τιμη εχω βρη την elite mas 4500KG 67 ευρω

brane
06-11-14, 22:26
παιδια ενας φιλος μου επερνε αυτη την gainer για 3 μηνες και του αυξησε το σιδηρο απο το οριο που ειναι το 300 σε 550 και του εκανε και προβλημα στο συκώτι ξερει καποιος αν αυτες η παρενεργειες οντως προερχοντε απ την gainer αυτη;

ειχε καποιος παρομια προβληματα;

christos22
31-12-14, 17:44
καλησπερα και χρονια πολλα καταρχην με υγεια!!!!!
Επειδη περνω δυσκολα σωματικο βαρος και γυμναζομαι αρκετα μετα απο αρκετη ερευνα αποφασισα να παρω μια gainer της Dymatize ως συμπληρωμα διατροφης
για περισσοτερες θερμιδες.Επιδη μ λενε πολλα θελω να μ πειτε εσεις ποια θεωρειτε εσεις καλυτερη δοσολογια ως πολυ ποιο εμπειροι απο μενα.Ευχαριστω εκ τον προτερων:unsure:

beefmeup
31-12-14, 17:57
ξεκινα με 1 σκουπ σπασμενο σε δυο δοσεις μεσα στη μερα κ βλεπεις πως σε παει..
σου δινει +600 περιπου θερμιδες.

christos22
31-12-14, 18:05
χωραει 250g to scoop απο 125 να περνω δηλαδη:)

beefmeup
31-12-14, 18:11
πως ειναι δυνατον αυτο.
αφου τα 2 σκουπ σου δινουν 334γρ:unsure:

christos22
31-12-14, 18:19
πως ειναι δυνατον αυτο.
αφου τα 2 σκουπ σου δινουν 334γρ:unsure: η φωτο ειναι απο το ιντερνετ 250 λεει απ την αλλη:/
http://shop.fitwhey.com/admin/promotion/plugins/ckeditor/kcfinder-2.51/upload/files/scoop_SM2-3.jpg

beefmeup
31-12-14, 18:25
καλα επειδη δεν βγαινει ακρη γιατι ,η εχουν κανει μαλακια η καπου εγινε μπερδεμα ξεκινα με 170γρ περιπου ,σπασμενα σε 2 δοσεις μεσα στην μερα για καμια 10αρα μερες κ αν δεις οτι δεν σε καλυπτει ανεβαζε την δοση.

christos22
31-12-14, 18:28
καλα επειδη δεν βγαινει ακρη γιατι ,η εχουν κανει μαλακια η καπου εγινε μπερδεμα ξεκινα με 170γρ περιπου ,σπασμενα σε 2 δοσεις μεσα στην μερα για καμια 10αρα μερες κ αν δεις οτι δεν σε καλυπτει ανεβαζε την δοση.

ευχαριστω πολυ να σαι καλα:thumbup:

Nikolakias
17-08-16, 01:30
Μου την προτειναν για τον υδατανθρακα της.
Καποια γνωμη??πολλες θερμιδες διαβασα στα πιο πανω σχολοια κ θα ηθελα κατι πιο λαιτ

DeadMan
14-12-16, 20:41
Μου την προτειναν για τον υδατανθρακα της.
Καποια γνωμη??πολλες θερμιδες διαβασα στα πιο πανω σχολοια κ θα ηθελα κατι πιο λαιτ

Είναι απο τις καλύτερες gainer που κυκλοφορούν.... αν δεν θες να φας ενα σκαμσο λεφτά σε φαγητό... (και τσουζουν οι τιμες εβδομαδιαίος) εγω θα την πρότεινα.... είναι απο τις καλύτερες που κυκλοφορούν... εγω επειδή ειναι πολλά τα έξοδα για πολλά γεύματα για παροχή θερμίδων με τις gainer την βγάζω καθαρή.... (και μέχρι στιγμής καμιά δεν μου έβαλε κοιλιά όπως λένε πολλοί (τωρα τρέχω την moutant mass).... τώρα για 19 γραμμάρια ζάχαρη δεν έγινε και τίποτα..... αν παλι θες με ποιο λίγες θερμίδες μια καλή θα ήταν η PVL Essential Sport Gainer άλλα εξαρτάτε και τι στόχους εχεις..... εγω βγάζω αρκετά βαριές προπονήσεις.... θέλω απλα δύναμη και μεγάλους μύες... τίποτα άλλο

aepiskeptis
14-12-16, 22:53
Αυτό παίζει να είναι το χειρότερο σχόλιο που γίνει εβερ για πρωτεινη μάζας.


Μία πρωτεινη πολλών πηγών κ μαλτοδεξτρινη είναι. Τι το ιδιαίτερο;

DeadMan
15-12-16, 14:49
Αυτό παίζει να είναι το χειρότερο σχόλιο που γίνει εβερ για πρωτεινη μάζας.


Μία πρωτεινη πολλών πηγών κ μαλτοδεξτρινη είναι. Τι το ιδιαίτερο;

Αυτό που έγραψα εννοείς?

LuNaT1C
15-12-16, 21:44
Με 39γρ ζάχαρες νομίζω θα την αντικαταστήσει επάξια μια πιατέλα μελομακάρονα... :)

DeadMan
16-12-16, 16:05
Με 39γρ ζάχαρες νομίζω θα την αντικαταστήσει επάξια μια πιατέλα μελομακάρονα... :)

δεν νομίζω γιατί κάθε συνταγή ξεκινάει από 150-200 gr και πανω :P:P... μα η dymatize εδώ έχει μόνο 19

όλες η gainer έχουν ζάχαρη... όποιος ξέρει κάποια που να μην... ας ποσταρει

orck
16-12-16, 16:48
Δεν ειναι κακη η ιδεα ενα σκουπ απο whey με ενα μελομακαρονο, ειτε σαν συνοδευτικο ειτε διαλυμενο στο σεικερ.
Προφανος μετα απο αυτο δεν πας για Ολυμπια

LuNaT1C
16-12-16, 17:12
Αυτοί που πάνε για Ολύμπια τι carbs τρώνε? :)

Polyneikos
16-12-16, 17:54
δεν νομίζω γιατί κάθε συνταγή ξεκινάει από 150-200 gr και πανω :P:P... μα η dymatize εδώ έχει μόνο 19

όλες η gainer έχουν ζάχαρη... όποιος ξέρει κάποια που να μην... ας ποσταρει

Δες αυτήν ως επιλογή Mass Gainz (IForce Nutrition) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?34924-Mass-Gainz-(IForce-Nutrition)), σαφώς ανώτερη επιλογή

DeadMan
16-12-16, 21:28
Δες αυτήν ως επιλογή Mass Gainz (IForce Nutrition) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?34924-Mass-Gainz-(IForce-Nutrition)), σαφώς ανώτερη επιλογή

Ευχαριστω φιλε Polyneiko... πολυ καλο!!!! ειναι η πρωτη gainer που βλέπω με τοσο λίγη ζάχαρη .. ολες οι άλλες είναι απο 30 και πάνω


προαιρετικά να πω και τους στόχους μου..... powerlifting δύναμη οσο περισσότερο γίνεται και πυκνούς μύες-μυική μαζα ανέβασμα ποιοτικών κιλών ας υπάρχει και λίγο λίπος (το φυσιολογικό) αρκεί να διατηρητέ η μέση μου κατω απο 100 cm (δεν με ενδιαφέρει η γράμμωση ούτε τα κοψίματα ούτε στεγνώματα ούτε γενικός το πως θα δείχνω στο Mr.Paralia)

ανάλογα λοιπόν τι θέλει ο καθένας για αυτο και ρώτησα τον φίλο απο πάνω τι στόχους έχει και τι χρήμα είναι σε θέση να δώσει για να γινόμαστε και ξεκάθαροι γιατι πολύ νομίζουν οτι πάμε ολοι μόνο για παραλία :P:P