PDA

Επιστροφή στο Forum : Dextrose (Warriorlab)



leftis
06-08-11, 19:09
Είναι καλή?

2955229553

Tasos Green
06-08-11, 19:13
ρε συ leftis... δεξτροζη ειναι τι να σου πουμε?

leftis
06-08-11, 19:21
Δεν ξέρω...όλες ίδιες είναι? Πρώτη φορά πάω για δεξτρόζη οπότε δεν ξέρω τίποτα για αυτά.

Σόρρυ αν είναι άσκοπο το θέμα.

Tasos Green
06-08-11, 19:24
Δεν ξέρω...όλες ίδιες είναι? Πρώτη φορά πάω για δεξτρόζη οπότε δεν ξέρω τίποτα για αυτά.

Σόρρυ αν είναι άσκοπο το θέμα.

οποια σε συμφέρει περισοτερο παρε... σύγκρινε κιλα/τιμη και οποια ειναι φτηνότερη παρτην...;)

leftis
06-08-11, 19:39
οποια σε συμφέρει περισοτερο παρε... σύγκρινε κιλα/τιμη και οποια ειναι φτηνότερη παρτην...;)


Οκ, να'σαι καλά ;)

ChRiSbB
06-08-11, 22:02
Την έχω πάρει.
Αν την αγοράσεις την πρώτη φορά που θα την δοκιμάσεις ίσως να μην σου αρέσει η γεύση... εγώ μετά από 2-3 φορές την συνήθισα
και μου φαίνεται τώρα σαν να μην έχει γεύση (πάλι καλά).

RAMBO
06-08-11, 22:10
παρε απο το φαρμακειο ειναι πανφτηνη;)

leftis
07-08-11, 13:29
παρε απο το φαρμακειο ειναι πανφτηνη;)

Δηλαδή για τι τιμές μιλάμε?

Spyrous
07-08-11, 13:33
Ρε φιλε φαε το μπασματι σου και την πατατουλα σου και ασε τις μ%@%@ς

alexgi
07-08-11, 13:47
εγω οταν ειχα παρει πριν καιρο εδωσα 3 ευρω το κιλο!

Polyneikos
07-08-11, 14:03
Ρε φιλε φαε το μπασματι σου και την πατατουλα σου και ασε τις μ%@%@ς

Oι πατατες και το ρύζι εχουν μεσαιο γλυκαιμικο δείκτη.Εχουν θεση αλλα στο πρωτο γευμα μετα το μεταπροπονητικο ρόφημα.
Η δεξτροζη και γενικα απλοι υδανανθρακες υψηλου γλυκαιμικου δείκτη προσφερουν ταχεία και μεγαλη εκκριση της ινσουλίνης,αρα ταχυτερα μεταφορα γλυκόζης πρωτεινης,αμινοξεων κτλ στα κυτταρα των μυων.Κοινως δεν είναι μ%@%@ς

Spyrous
07-08-11, 14:07
Oι πατατες και το ρύζι εχουν μεσαιο γλυκαιμικο δείκτη.Εχουν θεση αλλα στο πρωτο γευμα μετα το μεταπροπονητικο ρόφημα.
Η δεξτροζη και γενικα απλοι υδανανθρακες υψηλου γλυκαιμικου δείκτη προσφερουν ταχεία και μεγαλη εκκριση της ινσουλίνης,αρα ταχυτερα μεταφορα γλυκόζης πρωτεινης,αμινοξεων κτλ στα κυτταρα των μυων.Κοινως δεν είναι μ%@%@ς

Μια ερωτιση 8α σε κανω με σεβασμο παντα ετσι.Σε αρεσουν οι καινουργιοι ή οι παλιοι ββερς?Παλια ετρωγαν τετοια?Δεν νομιζω τλσπ μ@$#@ς δεν ειναι απλα η8ελα να διξω την αντι8εση μου με αυτην την λεξη!

Polyneikos
07-08-11, 14:12
Σεβομαστε και αγαπαμε τους παλιους πρωταθλητες αλλα αποδεχομαστε και παραλληλα τα νεα δεδομενα.Ειδαλλως γιατι δεν γυμναζομαστε τρεις ωρες ,όπως οι παλιοι;Αν κατι ειναι 60% ιδανικο για μια περιπτωση και εσυ μπορείς να λαβεις το 100%,τι θα προτιμησεις;

Spyrous
07-08-11, 14:18
Σεβομαστε και αγαπαμε τους παλιους πρωταθλητες αλλα αποδεχομαστε και παραλληλα τα νεα δεδομενα.Ειδαλλως γιατι δεν γυμναζομαστε τρεις ωρες ,όπως οι παλιοι;Αν κατι ειναι 60% ιδανικο για μια περιπτωση και εσυ μπορείς να λαβεις το 100%,τι θα προτιμησεις;

Συμφωνω εχει εξελιχ8ει η επιστημη σε ολους τους τομεις ποσο μαλλον στην διατροφη και σε ολο το ευρυ φασμα που την περιβαλλει απλα εγω δεν μενω στην 8εωρια εγω ετσι μιλαω παντα προσωπικα αλλα στην πραξη συγκρινω και παιρνω γιατι εχω ατομα μεσα στον οικογενειακο μου περιβαλλον που ασχολουνται με την σωματικη διαπλαση 30χρονια..και τα εχουνε φαει ολα αυτα με το κουταλι..

Polyneikos
07-08-11, 14:19
Συμφωνω εχει εξελιχ8ει η επιστημη σε ολους τους τομεις ποσο μαλλον στην διατροφη και σε ολο το ευρυ φασμα που την περιβαλλει απλα εγω δεν μενω στην 8εωρια εγω ετσι μιλαω παντα προσωπικα αλλα στην πραξη συγκρινω και παιρνω γιατι εχω ατομα μεσα στον οικογενειακο μου περιβαλλον που ασχολουνται με την σωματικη διαπλαση 30χρονια..και τα εχουνε φαει ολα αυτα με το κουταλι..

Ποιοι ειναι;Ονοματα;

Spyrous
07-08-11, 14:23
Ποιοι ειναι;Ονοματα;

Ερασετεχνηκα οχι επαγγελματικα και συγκεκριμενα ο πατερας μου

Polyneikos
07-08-11, 14:29
Ερασιτεχνικα προπονιουνται πολλοι...Κια εγω ειχα κατι 55αρηδες στην δουλεια που καναν 200 καμψεις δικεφαλων και 50 ελξεις στο μονοζυγο και μου λεγανε ότι με το γαλα εδεσαν τα κοκκαλα τους,κατα τα αλλα εχουν εγχειρισεις στην μεση στους καρπους κτλ....Καποιες απόψεις ειναι απαρχαιωμενες.Καταλαβαινεις...Ειμαι δυσπιστος.....Αν εχεις καποια θεωρια,παρεθεσε την,όχι εδω ομως,μην ξεφυγουμε στο θεμα της αξιολογησης.;)

Spyrous
07-08-11, 14:33
Συμφωνω δεν λεω καμψεις και ελξεις τα οποια δεν ειναι τιποτα τλσπ δεν εχω κανενα κερδος με το να σου πω ψεματα εισαι ευπροσδεκτος αν τυχει να περασεις απο Κοζανη ;)
*Sorry lefti*

Polyneikos
07-08-11, 14:43
Δηλαδή για τι τιμές μιλάμε?

Λεφτη δες και αυτο εδω το ποστ,απο φαρμακειο
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?2448-Μαλτοδεξτρίνη-και-Δεξτρόζη&p=114146&viewfull=1#post114146

leftis
07-08-11, 14:53
Λεφτη δες και αυτο εδω το ποστ,απο φαρμακειο
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?2448-Μαλτοδεξτρίνη-και-Δεξτρόζη&p=114146&viewfull=1#post114146

Ευχαριστώ πολυ, είναι το ίδιο πράγμα έτσι? Δηλάδη για το μεταπροπονητικό ρόφημα?
Στο φαρμακείο την ζητάω ως δεξτρόζη ή γλυκόζη?

Polyneikos
07-08-11, 15:02
Ακριβως το ίδιο.Γλυκοζη σε σκονη πες:thumbup:

leftis
07-08-11, 16:57
Ακριβως το ίδιο.Γλυκοζη σε σκονη πες:thumbup:

Να'σαι καλά :toast:

Panhell34
28-10-16, 13:45
Πρόσφατα την πήρα,διαλύεται εύκολα στο νερό σα να πίνεις ζαχαρόνερο! :green: Προσωπικά δεν μου άρεσε σαν γεύση,πολύ γλυκιά αλλά τι να κάνουμε!Και χρησιμοποιώ 15 γρ. σχεδόν!ούτε καν τα 40 γρ. που προτείνει

ΑΘΛΗΤΗΣ
31-10-16, 16:54
Οι περισσότεροι που πέρνουν τη Δεξτρόζη μας λένε ότι την βάζουν μαζί με την καθαρή τους πρωτεΐνη μετά από την προπόνηση. Με τον τρόπο αυτό καλύπτουν τις ανάγκες τους τόσο σε πρωτεΐνη όσο και σε γλυκογόνο. Αν την πάρεις μόνη της είναι πράγματι πολύ γλυκιά για τα γούστα των περισσοτέρων.

Όπως και πολλά άλλα προϊόντα WARRIORLAB, έτσι και η Δεξτρόζη εκτός από κουτί διατίθεται και σε οικονομική συσκευασία σε σακουλάκια refill. Δείτε το εδώ. (http://athlitis.gr/simpliromata/ydatanthrakes/dextrose-4x1500g-bag-warriorlab/)
Αυτή τη συσκευασία προτιμούν τελευταία οι περισσότεροι.