PDA

Επιστροφή στο Forum : IFBB-ΕΟΣΔ 17ο Πανελλήνιο Κύπελλο 02.10.2011



Dreiko
08-08-11, 18:14
Μολις πληροφορηθηκα απο τον Κ.Ιορδανη Λεβεντελη πως φετος το Κυπελλο της IFBB-ΕΟΣΔ θα λαβει χωρα παραλληλα με το All Sports Show and Fashion,την Κυριακη 02/10/2011,στο Metropolitan Expo.
Ειμαστε σε αναμονη για περαιτερω πληροφοριες!

Η αφισα του αγωνα:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=31400&d=1316714305

Tasos Green
08-08-11, 18:19
Θα ειμαι και Αθηνα εκεινη την περίοδο!!! περιμένουμε πληροφοριες....:thumbup: :bbbiceps:

Polyneikos
08-08-11, 18:24
Βαγγελη ευχαριστουμε για την πληροφορία,θεωρω πως οι αθλητες που θελουν να συμμετασχουν θα πρεπει να ξεχασουν τις υπερβολες του καλοκαιριου και να ξεκινησουν δίαιτα.

Polyneikos
08-08-11, 18:27
Προς τους ενδιαφερομενους


Στη μεγαλύτερη διαδραστική γιορτή των sports, της υγείας και της ευεξίας θα έχουν την ευκαιρία να συμμετάσχουν όσοι επισκεφτούν την έκθεση All Sports Show & Fashion, η οποία θα πραγματοποιηθεί από 23 έως 26 Σεπτεμβρίου 2011 (Trade Show) και 23 Σεπτεμβρίου έως 2 Οκτωβρίου 2011 (Αθλητικό Διαδραστικό Πάρκο) στο Εκθεσιακό Κέντρο METROPOLITAN EXPO στον Διεθνή Αερολιμένα «Ελ. Βενιζέλος».

Όντας το ετήσιο σημείο συνάντησης όλων εκείνων που μοιράζονται το ίδιο πάθος για τον αθλητισμό, η ALL SPORTS SHOW & FASHION σας προσκαλεί σε ένα θεαματικό Αθλητικό Διαδραστικό Πάρκο για να ζήσετε μοναδικές interactive στιγμές με τα αγαπημένα σας σπορ.

Φέτος, εκτός από τον βασικό άξονα της έκθεσης των επιχειρήσεων (Trade Show 23 - 26/9), η οποία παρουσιάζεται εξαιρετικά ανεπτυγμένη όσον αφορά σε χώρο και συμμετοχές, η εντυπωσιακά πλούσια διαδραστική εκδήλωση, με μεγαλύτερη χρονική διάρκεια από ποτέ, θα δώσει την ευκαιρία στους επισκέπτες να απολαύσουν όλα τα γνωστά και άγνωστα Sports & Hobbies, μέσα από happenings, παρουσιάσεις, ενημερωτικά workshops, αγώνες και πάνω απ’ όλα πολλή δράση! (23/9 - 02/10).

Από το 2004 που άνοιξε την αυλαία της για πρώτη φορά, η ALL SPORTS SHOW & FASHION, μέσα από συσσωρευμένη εμπειρία και με οδηγό πάντοτε την αγάπη για τον αθλητισμό, κάθε χρόνο κάνει ένα βήμα παραπάνω με τελικό στόχο να γίνει θεσμός, ο οποίος θα συμβάλει αποφασιστικά στην ανάπτυξη του αθλητικού εμπορικού κλάδου.

Ελάτε κι εσείς στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις του METROPOLITAN EXPO για 4 ημέρες αποκλειστικά αφιερωμένες στα sports και στην casual & street μόδα, γεμάτες με αθλητικά brands και fashion icons καθώς και για 10 ημέρες μοναδικών interactive δραστηριοτήτων στο φυσικό περιβάλλον τον αθλημάτων, ενημέρωσης από κορυφαίους αθλητές και προπονητές, live mini συναυλιών καταξιωμένων και νέων καλλιτεχνών καθώς και μίας μακριάς σειράς καθημερινών happenings.

Ο αθλητισμός γιορτάζει και αυτόν τον Σεπτέμβρη και σας καλεί να γιορτάσετε μαζί του με 10 ημέρες γεμάτες παιχνίδι, ψυχαγωγία & ενημέρωση και πάνω απ’ όλα... άπλετη δράση! Μόνο στην All Sports Show & Fashion και μόνο στο METROPOLITAN EXPO!

ALL SPORTS SHOW & FASHION 2011 INFO
23 έως 26 Σεπτεμβρίου 2011 (Trade Show)
METROPOLITAN EXPΟ
Επίσημα Εγκαίνια
Παρασκευή 23/09/2011 και ώρα 20.00μμ.
Ωράριο Λειτουργίας
Παρασκευή 23/09/2011: 17.00μμ. - 22.00μμ.
Σαββάτο 24/09/2011 - Κυριακή 25/09/2011: 10.00πμ. - 22.00μμ.
Δευτέρα 26/09/2011: 12.00πμ. - 22.00μμ.

23 Σεπτεμβρίου έως 2 Οκτωβρίου 2011 (Αθλητικό Διαδραστικό Πάρκο)
METROPOLITAN EXPO
Επίσημα Εγκαίνια
Παρασκευή 23/09/2011: 20.00μμ.
Ωράριο Λειτουργίας
Λειτουργία Καθημερινά: 10.00πμ. - 22.00μμ.
Λειτουργία Σαβ/κο: 10.00πμ. - 22.00μμ.

NASSER
09-08-11, 14:20
Σχετικά νωρίς θα διεξαχθει το Κύπελλο για τα ελληνικά δεδομένα, καθώς οι περισσότεροι αθλητές ξεκουράζονται ή υπολογίζουν πιο αργα την διοργάνωση.
Πιστεύω είναι ευχάριστο γεγονός ότι θα διεξαχθεί σε μια έκθεση όπου οι θεατές θα έχουν την ευκαιρία να δουν και άλλα ενδιαφέροντα.
Καλή επιτυχία σε όσους θα λάβουν μέρος. :thumbup:

savage
09-08-11, 14:44
πραγματι πολυ νωρις το κυπελλο φετος,οποτε οποιος εχουν κρατηθουν σε καλη καταταση και δεν εχουν ξεφυγει τωρα τον αυγουστο λογω διακοπων/ξεκουρασης/καλου φαγητου κτλ θα εχουν ενα προβαδισμα. ελπιζω να δουμε εναν καλο αγωνα και ευχομαι καλη τυχη σε ολους τους συμμετεχοντες.
ευχαριστουμε για την ενημερωση βαγγελη. :thumbup:

Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ
10-08-11, 09:32
Βαγγελη ευχαριστουμε για την ενημερωση !
Πολυ νωρις οντως,αλλα αυτο δεν ειναι θεμα πιστευω.Το θεμα ειναι,οτι δεν εχουμε βρει ακομη την σταθεροτητα,την οποια εχει αναγκη ο καθε Αθλητης και το team του.Σταθεροτητα στην ημερομηνια διεξαγωγης του καθε αγωνα και επισης στον τοπο διεξαγωγης του.Αλλη ομοσπονδια (wabba,δεν ειναι ντροπη να το πω,στο κατω-κατω δεν κατευθηνω) παρεχει αυτην την σταθεροτητα η οποια κρινω (ως αθλητης) πως ειναι απαραιτητη.Οχι μονο για τους Αθλητες,το team ενδεχομενως που μπορει να υπαρχει,αλλα και για τους φιλους και συγγενεις των.Μιλαμε για την επισημη Ομοσπονδια ββ της Ελλαδος και οχι για ..... μπαρμπουτσαλα.
Τι πραγματα ειναι αυτα?Οι Αθλητες τωρα τι θα νοιωσουν στο ακουσμα μιας τετοιας ειδησης?Χαρα διοτι θα γινει το Κυπελλο Ελλαδος?Ολεεεεεεεεεεεεεεε!Η οτι δεν τους υπολογιζει η ΕΟΣΔ ?
Και τι θα πει <<-οποτε οποιος εχουν κρατηθουν σε καλη καταταση και δεν εχουν ξεφυγει τωρα τον αυγουστο λογω διακοπων/ξεκουρασης/καλου φαγητου κτλ θα εχουν ενα προβαδισμα (Savage)>>.Δηλαδη????????
Και παλι θα το ξαναγραψω,δεν ειναι αυτο το θεμα,λιγο πολυ ο καθε Αθλητης βρισκεται σ'ενα επιπεδο κοντα στο Αγωνιστικο του (δεν ξεπερναμε σε ποσοστο λιπους το 10% εξωαγωνιστηκα ή αλλιως,off season),οποτε σε διαστημα 6-8 περιπου εβδομαδων μπορουμε να βρεθουμε κοντα εκει οπου πρεπει(δεν θα γραψω ποσοστα διοτι ο καθενας εχει τα δικα του standar,μπορωκαιθελω!
Το θεμα ειναι πως εγω νιωθω οτι δεν υπολογιζει κανεις(οι υπευθυνοι δηλ.) τους Αθλητες.Λες και εχουμε Ερασιτεχνες Αθλητες παρα πολλους και θελουμε να τους αραιωσουμε.Δεν ειμαστε ουτε 90,αντε 100 (που δεν τους φτανουμε με τιποτα).Οτι μου'ρθει στο κεφαλι?Ετσι παει?
Quo vadis,(που παμε)?Προς το καλυτερο?Ετσι ειναι το καλυτερο?Αν ναι,το χειροτερο τοτε πως ειναι?
Δεν μας υπολογιζει κανεις?(μαγος εισαι?)
Δεν ειναι καλα-καλα 8 εβδομαδες μεχρι τους Αγωνες(7+).Τι λεμε τωρα?Ζωη δεν εχει ο καθε ενας απο εμας? (υποχρεωσεις εννοω).Ολοι λιγο-πολυ εχουμε κανει καποιο προγραμμα στη ζωη μας,στις δουλιες μας,εχουμε υποχρεωσεις και εχουμε βαλει καποιες προτεραιοτητες,αναγκαστηκα,διοτι πρεπει να πληρωσουμε για να συμμετασχουμε στους αγωνες.Εχει κοστος μια προετοιμασια και η συμμετοχη επισης(οποτε γινονται αγωνες δινουμε <<ΣΥΝΔΡΟΜΗ>> 30 euro δηλ.60 το χρονο,σταγονα στον Ωκεανο θα'λεγα),μετακινησεις,διαμονη,εισητηριο εισοδου (για τις οικογενειες μας).Δεν ειμαστε αμοιβομενοι Αθλητες,Αιμοδοτες ειμαστε!Αρα πρεπει να μαζεψουμε για να τα δωσουμε!
Δεν λεω πως δεν ειναι Βαγγελη εγκυρη η πληροφορια που μας δινεις,(και σε ξανα ευχαριστω.Εχεις ενημερωση εκ των εσω ;) , αρα ξερεις καλυτερα)Αλλα η ΕΟΣΔ δεν θα επρεπε φιλοι και φιλες καποια στιγμουλα να κανει μια επισημη Ανακοινωση?
Ευτηχως δηλ.που υπαρχει το :bodybuildinggr: και ολοι οι καλοι φιλοι και μαθενουμε τι επεται !Και οποιος θελει πιστευει ε ?
Να'τανε Πρωταπριλια,θα'λεγα πως προκειται για αστειο (αλλα δεν ειναι :( ).
Χαιρομαι και μου αρεσει πολυ να συμμετεχω,αλλα και να βρισκομαι στους τοπους διεξαγωγης των Αγωνων.Η ολη κατασταση (στους Αγωνες γενικοτερα εννοω)με κανει να χαμογελω με ευχαριστηση.Βρισκομαι με φιλους και γνωστους,αποκτω καινουριους,βλεπω την προοδο των συμμετεχοντων,ειναι πολυ ομορφα (με εκφραζει η ολη φαση)!
Αυτο ομως φιλοι μου δεν ειναι αρκετο .Επειδη μου αρεσει εμενα δηλ.?αυτο φτανει?ειναι αρκετο?Τους Αλλους.....,τους Αλλους εννοω,.....δεν τους αρεσει?
Εμεις εχουμε το γουστο το ββ.Και?Thats it? Ειναι too much ε?
Δεν νομιζω Τακη!
Καντε πλακα να τραβηχτουν οι Αθλητες και να μην συμμετασχουν:rolf::rolf::rolf::rolf:,ετσι για να ταρακουνηθουν λιγο τα πραγματα.Αφου δεν μας ρωταει κανεις!Στην πλατη και με την ανοχη των Αθλητων γινεται οτι γινεται.
Καντε πλακα να συμφωνησουν οι Αθλητες να απεχουν.Ετσι σαν ενδειξη διαμαρτυριας.Στο κατω-κατω δεν πληρωνομαστε,αντιθετως μαλιστα,ειμαστε οι HOSE της υποθεσης.
Ξερω πως καποιοι θα συμφωνησετε και καποιοι οχι.Θα ξερω εγω τουλαχιστον ομως πως διαμαρτυρηθηκα για κατι που δεν μου αρεσε.Και ποιος ξερει,μπορει οι γιοι μου,αλλα και οι υπολοιποι νεοι,καποτε να βρουν καλυτερες συνθηκες στο αγωνιστικο ββ στην Ελλαδα.
Εχουμε ελπιδες λετε ...............?

pepeismenos karga
10-08-11, 10:52
Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ Εχουμε ελπιδες λετε ...............?
στην ερωτηση αυτη ισως να αντιστοιχει και το αντιστοιχο εχουμε ελπιδες ποτε να αλλαξει η ελλαδα ολοκληρη?......
το καθε τι ειναι μικρογραφια της κοινωνιας...του ευρυτερου συνολου......και στη συγκεκριμενη περιπτωση ο αθλητης ειναι πρωταγωνιστης........σιγουρα μια 'παρασταση'[αγωνας] δεν μπορει να ανεβει εαν δεν υπαρχουν ο θιασος ,τα κοστουμια., ο παραγωγος....δηλαδη και αυτοι που το διοργανουν βαζουν και αυτοι αρκετα λεφτα.....αλαλ χωρις τους αθλητες αγωνας δεν γινεται.........και θεωρω πως παντα η μεταχειρηση των αθλητων θα πρεπ να ειναι πολυ καλυτερη γι ανα ανεβει το επιπεδο......οχι πως καπιος μας κακομεταχειριζεται ή μας μαστιγωνει στα παρασκηνια πριν βγουμε...αλαλ οπως ειπε και ο κυριος πεχλιβανης που αγωνιστηκε τν ιουνιο[οπως και εγω] ειμαστε αιμοδοτες κακα τα ψεμματα.......
τωρα θα μου πεις εσυ το διαλεξες,το ηξερες,ειναι εραστιτεχνικο και εκτος αυτουε ιναι και ακριβο σπορ...ισχιει......αλαλ πρπει και η βαση του ερασιτεχνισμου να βοηθαει στην προωθηση του επαγγελματισμου με οποια κινητρα και βοηθειες δινει και παρεχει.......
τεσπα οντως ειναι πολυ νωρις το κυπελλο φετος...αλαλ δνε πειραζει...εγω θα ερθω σαν θεατης να δω τις προσπαθειες οσον θακατεβουν.καλη επιτυχια σε οσους θα κατεβουν........

FiVo-Alex/City
10-08-11, 11:27
Βαγγελη ευχαριστουμε για την ενημερωση !
Πολυ νωρις οντως,αλλα αυτο δεν ειναι θεμα πιστευω.Το θεμα ειναι,οτι δεν εχουμε βρει ακομη την σταθεροτητα,την οποια εχει αναγκη ο καθε Αθλητης και το team του.Σταθεροτητα στην ημερομηνια διεξαγωγης του καθε αγωνα και επισης στον τοπο διεξαγωγης του.Αλλη ομοσπονδια (wabba,δεν ειναι ντροπη να το πω,στο κατω-κατω δεν κατευθηνω) παρεχει αυτην την σταθεροτητα η οποια κρινω (ως αθλητης) πως ειναι απαραιτητη.Οχι μονο για τους Αθλητες,το team ενδεχομενως που μπορει να υπαρχει,αλλα και για τους φιλους και συγγενεις των.Μιλαμε για την επισημη Ομοσπονδια ββ της Ελλαδος και οχι για ..... μπαρμπουτσαλα.
Τι πραγματα ειναι αυτα?Οι Αθλητες τωρα τι θα νοιωσουν στο ακουσμα μιας τετοιας ειδησης?Χαρα διοτι θα γινει το Κυπελλο Ελλαδος?Ολεεεεεεεεεεεεεεε!Η οτι δεν τους υπολογιζει η ΕΟΣΔ ?
Και τι θα πει <<-οποτε οποιος εχουν κρατηθουν σε καλη καταταση και δεν εχουν ξεφυγει τωρα τον αυγουστο λογω διακοπων/ξεκουρασης/καλου φαγητου κτλ θα εχουν ενα προβαδισμα (Savage)>>.Δηλαδη????????
Και παλι θα το ξαναγραψω,δεν ειναι αυτο το θεμα,λιγο πολυ ο καθε Αθλητης βρισκεται σ'ενα επιπεδο κοντα στο Αγωνιστικο του (δεν ξεπερναμε σε ποσοστο λιπους το 10% εξωαγωνιστηκα ή αλλιως,off season),οποτε σε διαστημα 6-8 περιπου εβδομαδων μπορουμε να βρεθουμε κοντα εκει οπου πρεπει(δεν θα γραψω ποσοστα διοτι ο καθενας εχει τα δικα του standar,μπορωκαιθελω!
Το θεμα ειναι πως εγω νιωθω οτι δεν υπολογιζει κανεις(οι υπευθυνοι δηλ.) τους Αθλητες.Λες και εχουμε Ερασιτεχνες Αθλητες παρα πολλους και θελουμε να τους αραιωσουμε.Δεν ειμαστε ουτε 90,αντε 100 (που δεν τους φτανουμε με τιποτα).Οτι μου'ρθει στο κεφαλι?Ετσι παει?
Quo vadis,(που παμε)?Προς το καλυτερο?Ετσι ειναι το καλυτερο?Αν ναι,το χειροτερο τοτε πως ειναι?
Δεν μας υπολογιζει κανεις?(μαγος εισαι?)
Δεν ειναι καλα-καλα 8 εβδομαδες μεχρι τους Αγωνες(7+).Τι λεμε τωρα?Ζωη δεν εχει ο καθε ενας απο εμας? (υποχρεωσεις εννοω).Ολοι λιγο-πολυ εχουμε κανει καποιο προγραμμα στη ζωη μας,στις δουλιες μας,εχουμε υποχρεωσεις και εχουμε βαλει καποιες προτεραιοτητες,αναγκαστηκα,διοτι πρεπει να πληρωσουμε για να συμμετασχουμε στους αγωνες.Εχει κοστος μια προετοιμασια και η συμμετοχη επισης(οποτε γινονται αγωνες δινουμε <<ΣΥΝΔΡΟΜΗ>> 30 euro δηλ.60 το χρονο,σταγονα στον Ωκεανο θα'λεγα),μετακινησεις,διαμονη,εισητηριο εισοδου (για τις οικογενειες μας).Δεν ειμαστε αμοιβομενοι Αθλητες,Αιμοδοτες ειμαστε!Αρα πρεπει να μαζεψουμε για να τα δωσουμε!
Δεν λεω πως δεν ειναι Βαγγελη εγκυρη η πληροφορια που μας δινεις,(και σε ξανα ευχαριστω.Εχεις ενημερωση εκ των εσω ;) , αρα ξερεις καλυτερα)Αλλα η ΕΟΣΔ δεν θα επρεπε φιλοι και φιλες καποια στιγμουλα να κανει μια επισημη Ανακοινωση?
Ευτηχως δηλ.που υπαρχει το :bodybuildinggr: και ολοι οι καλοι φιλοι και μαθενουμε τι επεται !Και οποιος θελει πιστευει ε ?
Να'τανε Πρωταπριλια,θα'λεγα πως προκειται για αστειο (αλλα δεν ειναι :( ).
Χαιρομαι και μου αρεσει πολυ να συμμετεχω,αλλα και να βρισκομαι στους τοπους διεξαγωγης των Αγωνων.Η ολη κατασταση (στους Αγωνες γενικοτερα εννοω)με κανει να χαμογελω με ευχαριστηση.Βρισκομαι με φιλους και γνωστους,αποκτω καινουριους,βλεπω την προοδο των συμμετεχοντων,ειναι πολυ ομορφα (με εκφραζει η ολη φαση)!
Αυτο ομως φιλοι μου δεν ειναι αρκετο .Επειδη μου αρεσει εμενα δηλ.?αυτο φτανει?ειναι αρκετο?Τους Αλλους.....,τους Αλλους εννοω,.....δεν τους αρεσει?
Εμεις εχουμε το γουστο το ββ.Και?Thats it? Ειναι too much ε?
Δεν νομιζω Τακη!
Καντε πλακα να τραβηχτουν οι Αθλητες και να μην συμμετασχουν:rolf::rolf::rolf::rolf:,ετσι για να ταρακουνηθουν λιγο τα πραγματα.Αφου δεν μας ρωταει κανεις!Στην πλατη και με την ανοχη των Αθλητων γινεται οτι γινεται.
Καντε πλακα να συμφωνησουν οι Αθλητες να απεχουν.Ετσι σαν ενδειξη διαμαρτυριας.Στο κατω-κατω δεν πληρωνομαστε,αντιθετως μαλιστα,ειμαστε οι HOSE της υποθεσης.
Ξερω πως καποιοι θα συμφωνησετε και καποιοι οχι.Θα ξερω εγω τουλαχιστον ομως πως διαμαρτυρηθηκα για κατι που δεν μου αρεσε.Και ποιος ξερει,μπορει οι γιοι μου,αλλα και οι υπολοιποι νεοι,καποτε να βρουν καλυτερες συνθηκες στο αγωνιστικο ββ στην Ελλαδα.
Εχουμε ελπιδες λετε ...............?

+1000 :clap:

Παρόλο που ο στόχος μου είναι τέτοιος που θα μπορούσα να κατέβω σε αγώνες όταν τον φτάσω, δεν έχω τέτοιες βλέψεις. Ωστόσο το παραπάνω post με βρίσκει απολυτά σύμφωνο για τις συνθήκες του αγωνιστικού bodybuilding στην Ελλάδα. Πρόσφατα μάλιστα είχα μια συζήτηση με φίλο που προπονούμαστε μαζί στο γυμναστήριο και είπαμε ακριβώς το ίδιο. Τα άτομα που ασχολούνται με τον αγωνιστικό bodybuilding στην Ελλάδα είναι αιμοδότες του αθλήματος αυτή την στιγμή. Χτίζου για το μέλλον του αθλήματος στην χωρά μας με πολλές θυσίες. Πρέπει λοιπόν να αντιμετωπίζονται και με τον ανάλογο σεβασμό, από τις ομοσπονδίες έως και τον απλό κόσμο.
Καλή τύχη σε όσους πάρουν μέρος και από έμενα και μακάρι να μπορέσω να κατεβώ να σας δω από κοντά!

Qlim4X
10-08-11, 11:38
Βαγγελη ευχαριστουμε για την ενημερωση !
Πολυ νωρις οντως,αλλα αυτο δεν ειναι θεμα πιστευω.Το θεμα ειναι,οτι δεν εχουμε βρει ακομη την σταθεροτητα,την οποια εχει αναγκη ο καθε Αθλητης και το team του.Σταθεροτητα στην ημερομηνια διεξαγωγης του καθε αγωνα και επισης στον τοπο διεξαγωγης του.Αλλη ομοσπονδια (wabba,δεν ειναι ντροπη να το πω,στο κατω-κατω δεν κατευθηνω) παρεχει αυτην την σταθεροτητα η οποια κρινω (ως αθλητης) πως ειναι απαραιτητη.Οχι μονο για τους Αθλητες,το team ενδεχομενως που μπορει να υπαρχει,αλλα και για τους φιλους και συγγενεις των.Μιλαμε για την επισημη Ομοσπονδια ββ της Ελλαδος και οχι για ..... μπαρμπουτσαλα.
Τι πραγματα ειναι αυτα?Οι Αθλητες τωρα τι θα νοιωσουν στο ακουσμα μιας τετοιας ειδησης?Χαρα διοτι θα γινει το Κυπελλο Ελλαδος?Ολεεεεεεεεεεεεεεε!Η οτι δεν τους υπολογιζει η ΕΟΣΔ ?
Και τι θα πει <<-οποτε οποιος εχουν κρατηθουν σε καλη καταταση και δεν εχουν ξεφυγει τωρα τον αυγουστο λογω διακοπων/ξεκουρασης/καλου φαγητου κτλ θα εχουν ενα προβαδισμα (Savage)>>.Δηλαδη????????
Και παλι θα το ξαναγραψω,δεν ειναι αυτο το θεμα,λιγο πολυ ο καθε Αθλητης βρισκεται σ'ενα επιπεδο κοντα στο Αγωνιστικο του (δεν ξεπερναμε σε ποσοστο λιπους το 10% εξωαγωνιστηκα ή αλλιως,off season),οποτε σε διαστημα 6-8 περιπου εβδομαδων μπορουμε να βρεθουμε κοντα εκει οπου πρεπει(δεν θα γραψω ποσοστα διοτι ο καθενας εχει τα δικα του standar,μπορωκαιθελω!
Το θεμα ειναι πως εγω νιωθω οτι δεν υπολογιζει κανεις(οι υπευθυνοι δηλ.) τους Αθλητες.Λες και εχουμε Ερασιτεχνες Αθλητες παρα πολλους και θελουμε να τους αραιωσουμε.Δεν ειμαστε ουτε 90,αντε 100 (που δεν τους φτανουμε με τιποτα).Οτι μου'ρθει στο κεφαλι?Ετσι παει?
Quo vadis,(που παμε)?Προς το καλυτερο?Ετσι ειναι το καλυτερο?Αν ναι,το χειροτερο τοτε πως ειναι?
Δεν μας υπολογιζει κανεις?(μαγος εισαι?)
Δεν ειναι καλα-καλα 8 εβδομαδες μεχρι τους Αγωνες(7+).Τι λεμε τωρα?Ζωη δεν εχει ο καθε ενας απο εμας? (υποχρεωσεις εννοω).Ολοι λιγο-πολυ εχουμε κανει καποιο προγραμμα στη ζωη μας,στις δουλιες μας,εχουμε υποχρεωσεις και εχουμε βαλει καποιες προτεραιοτητες,αναγκαστηκα,διοτι πρεπει να πληρωσουμε για να συμμετασχουμε στους αγωνες.Εχει κοστος μια προετοιμασια και η συμμετοχη επισης(οποτε γινονται αγωνες δινουμε <<ΣΥΝΔΡΟΜΗ>> 30 euro δηλ.60 το χρονο,σταγονα στον Ωκεανο θα'λεγα),μετακινησεις,διαμονη,εισητηριο εισοδου (για τις οικογενειες μας).Δεν ειμαστε αμοιβομενοι Αθλητες,Αιμοδοτες ειμαστε!Αρα πρεπει να μαζεψουμε για να τα δωσουμε!
Δεν λεω πως δεν ειναι Βαγγελη εγκυρη η πληροφορια που μας δινεις,(και σε ξανα ευχαριστω.Εχεις ενημερωση εκ των εσω ;) , αρα ξερεις καλυτερα)Αλλα η ΕΟΣΔ δεν θα επρεπε φιλοι και φιλες καποια στιγμουλα να κανει μια επισημη Ανακοινωση?
Ευτηχως δηλ.που υπαρχει το :bodybuildinggr: και ολοι οι καλοι φιλοι και μαθενουμε τι επεται !Και οποιος θελει πιστευει ε ?
Να'τανε Πρωταπριλια,θα'λεγα πως προκειται για αστειο (αλλα δεν ειναι :( ).
Χαιρομαι και μου αρεσει πολυ να συμμετεχω,αλλα και να βρισκομαι στους τοπους διεξαγωγης των Αγωνων.Η ολη κατασταση (στους Αγωνες γενικοτερα εννοω)με κανει να χαμογελω με ευχαριστηση.Βρισκομαι με φιλους και γνωστους,αποκτω καινουριους,βλεπω την προοδο των συμμετεχοντων,ειναι πολυ ομορφα (με εκφραζει η ολη φαση)!
Αυτο ομως φιλοι μου δεν ειναι αρκετο .Επειδη μου αρεσει εμενα δηλ.?αυτο φτανει?ειναι αρκετο?Τους Αλλους.....,τους Αλλους εννοω,.....δεν τους αρεσει?
Εμεις εχουμε το γουστο το ββ.Και?Thats it? Ειναι too much ε?
Δεν νομιζω Τακη!
Καντε πλακα να τραβηχτουν οι Αθλητες και να μην συμμετασχουν:rolf::rolf::rolf::rolf:,ετσι για να ταρακουνηθουν λιγο τα πραγματα.Αφου δεν μας ρωταει κανεις!Στην πλατη και με την ανοχη των Αθλητων γινεται οτι γινεται.
Καντε πλακα να συμφωνησουν οι Αθλητες να απεχουν.Ετσι σαν ενδειξη διαμαρτυριας.Στο κατω-κατω δεν πληρωνομαστε,αντιθετως μαλιστα,ειμαστε οι HOSE της υποθεσης.
Ξερω πως καποιοι θα συμφωνησετε και καποιοι οχι.Θα ξερω εγω τουλαχιστον ομως πως διαμαρτυρηθηκα για κατι που δεν μου αρεσε.Και ποιος ξερει,μπορει οι γιοι μου,αλλα και οι υπολοιποι νεοι,καποτε να βρουν καλυτερες συνθηκες στο αγωνιστικο ββ στην Ελλαδα.
Εχουμε ελπιδες λετε ...............?

Οπως τα λες ειναι.

εγω προσωπικα περιμενα να ειναι μεσα στον νοεμβρη οστε να εχω 12 ευδομαδες τωρα τρεχω και δεν ξερω αν θα φτασω.

TRIANTAFYLLOU
10-08-11, 17:58
είναι δύσκολα αν δεν υπάρχει χρόνος προετοιμασίας και δεν έχει ανακοινωθεί αρκετούς μήνες πρίν να προλάβει ο αθλητής να κάνει τον προγραμματισμό του και σίγουρα θα έχει λιγότερες συμμετοχές και θα επικρατεί στούς τυφλούς ο μονόφθαλμος , αλλα απο την άλλη θα είναι και μια διαφήμηση για το άθλημα επειδη θα γίνει στα πλαίσια της έκθεσης και ήδη θα συρέει κόσμος εκείνες τις μέρες .

σίγουρα κάποιοι λόγοι οδήγησαν τούς υπευθύνους να κάνουν τότε τον αγώνα , εγω έχω εμπειρία απο τέτοια διοργάνωση γιατι η ναββα έκανε αγώνες εκείνη την περίοδο στην έκθεση και μάλιστα 3 συνεχόμενα χρόνια , αλλα δεν ήταν πολλες συμμετοχές και ούτε όλοι οι αθλητές σε τόπ φόρμα , αν όμως ο αθλητής γνωρίζει έγκαιρα τότε δεν υπάρχει λόγος γκρίνιας , αφου πχ και το γιούνιβερς στην αγγλία της ναββα αρχές οκτώβρη έγινε , τότε που είχα κατέβει η και ο τάσος ο μινήδης .

αρα το πρόβλημα δεν είναι η ημερομηνία αλλα η έγκαιρη ενημέρωση ώστε να κάνει την προετοιμασία του ο ενδιαφερόμενος

Qlim4X
10-08-11, 21:17
αρα το πρόβλημα δεν είναι η ημερομηνία αλλα η έγκαιρη ενημέρωση ώστε να κάνει την προετοιμασία του ο ενδιαφερόμενος


:thumbup:

απο μερια μου θα προσπαθησω να ετοιμαστω και οτι βγει. σε 7 ευδομαδες δεν γινοντε θαυματα...

TRIANTAFYLLOU
10-08-11, 21:27
:thumbup:

απο μερια μου θα προσπαθησω να ετοιμαστω και οτι βγει. σε 7 ευδομαδες δεν γινοντε θαυματα...

θαύματα δεν γίνονται αλλα είναι ανθρωπίνως εφικτό μια πολυ σημαντική βελτίωση και φόρμα , εφόσον βρίσκεσαι και σε καλή κατάσταση :thumbup::thumbup:

Qlim4X
10-08-11, 21:44
θαύματα δεν γίνονται αλλα είναι ανθρωπίνως εφικτό μια πολυ σημαντική βελτίωση και φόρμα , εφόσον βρίσκεσαι και σε καλή κατάσταση :thumbup::thumbup:


7 weeks :bodybuilder2:

chrisberg
12-08-11, 12:41
Τι πραγματα ειναι αυτα?Οι Αθλητες τωρα τι θα νοιωσουν στο ακουσμα μιας τετοιας ειδησης?Χαρα διοτι θα γινει το Κυπελλο Ελλαδος?Ολεεεεεεεεεεεεεεε!Η οτι δεν τους υπολογιζει η ΕΟΣΔ ?
Και τι θα πει <<-οποτε οποιος εχουν κρατηθουν σε καλη καταταση και δεν εχουν ξεφυγει τωρα τον αυγουστο λογω διακοπων/ξεκουρασης/καλου φαγητου κτλ θα εχουν ενα προβαδισμα (Savage)>>.Δηλαδη????????
Και παλι θα το ξαναγραψω,δεν ειναι αυτο το θεμα,λιγο πολυ ο καθε Αθλητης βρισκεται σ'ενα επιπεδο κοντα στο Αγωνιστικο του (δεν ξεπερναμε σε ποσοστο λιπους το 10% εξωαγωνιστηκα ή αλλιως,off season),οποτε σε διαστημα 6-8 περιπου εβδομαδων μπορουμε να βρεθουμε κοντα εκει οπου πρεπει(δεν θα γραψω ποσοστα διοτι ο καθενας εχει τα δικα του standar,μπορωκαιθελω!
Το θεμα ειναι πως εγω νιωθω οτι δεν υπολογιζει κανεις(οι υπευθυνοι δηλ.) τους Αθλητες.Λες και εχουμε


Aυτή είναι η αξία της δημοκρατίας και του Forum.
Ο κάθε ένας λέει ότι του κατέβει...
Θέμα να γινετε για να σκοτώσουμε το χρόνο μας και ας γράφουμε μαλ..ίες... (τίποτα προσωπικό)
Αλλά ρε γαμώτο να μιλάς εκ μέρους και των υπολοίπων αθλητών έχωντας αγωνιστικά λίπος 25%
ε αυτό δε θέλει θάρος θέλει θράσος.

Εχωντας άμεση σχέση με το άθλημα απο το 1986 ώς αγωνιστικός αθλητής, από το 1989 'ως προπονητής,
απο το 1994 ώς διοργανωτής αγώνων και μέλος ομοσπονδίων. 22 βραβεύσεις στην Ελλάδα και 4 στο
εξωτερικό, αλλά και ως αναγνωρισμένος διεθνής κριτής, έχοντας αρθρογραφήσει σε όλα, ή σχεδόν σε όλα τα
περιοδικά του χώρου ένοιωσα ντροπή όταν γνώρισα απο κοντά τα άτομα που είχα έρθει σε αντιπαράθεση
στα forums και είπα να μην το ξανακάνω αλλά ρε παιδιά καλή η κριτική σε άτομα που προσπαθούν και προσφέρουν αλλά να μιλάμε και εκ μέρους των αθλητών χωρίς να είμαστε οι ίδιοι ή να μιλάμε για διαθέσιμο χρόνο,
για δίαιτα και προετειμασία... όταν η αγωνιστική μας φόρμα δεν κάνει ούτε για την παραλία και σκάμε
στη σκηνή με μαύρισμα τύπου ΒΕΓΚΟΥ στην ταινεία που έπεσε στα κάρβουνα? "Ξέρεις απο Vespa" ????
MΑΖΕΥΤΕΙΤΕ!!!! :spank::spank::spank:

S. KTISTAKIS
12-08-11, 14:13
Τα χρονια που ημουν ενεργος αθλητης και κυνηγουσα αγωνιστηκες παρουσιες εψαχνα με αγωνια καθε χρονο να υπολογισω μεσω χαρτοριχτρας και μεντιουμ πανω κατω (αποκληση 2-3 εβδομαδων) τις ημερομηνιες καθε αγωνιστικης περιοδου.

Μεχρι που ηρθε η λυση απο εξω !

Επειδη ζουμε στη χωρα της ασταθειας απο την δημιουργια του σαν κρατος υπολογιστε της ημερομηνιες βαση των διεθνων αγωνων καθε Ομοσπονδιας. Ειναι υποχρεωμενες να δινουν με τη ληξη ενος αγωνα την ημερομηνια του επομενου Παγκοσμιου - Πανευρωπαικου - Βαλκανικου - Μεσογειακου πρωταθληματος.

Καπου εκει κοντα 1-2-3 εβδομαδες γινοντε τα εγχωρια "συναπαντηματα" στη χωρα μας.

Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ
12-08-11, 16:36
Aυτή είναι η αξία της δημοκρατίας και του Forum.
Ο κάθε ένας λέει ότι του κατέβει...
Θέμα να γινετε για να σκοτώσουμε το χρόνο μας και ας γράφουμε μαλ..ίες... (τίποτα προσωπικό)
Αλλά ρε γαμώτο να μιλάς εκ μέρους και των υπολοίπων αθλητών έχωντας αγωνιστικά λίπος 25%
ε αυτό δε θέλει θάρος θέλει θράσος.

Εχωντας άμεση σχέση με το άθλημα απο το 1986 ώς αγωνιστικός αθλητής, από το 1989 'ως προπονητής,
απο το 1994 ώς διοργανωτής αγώνων και μέλος ομοσπονδίων. 22 βραβεύσεις στην Ελλάδα και 4 στο
εξωτερικό, αλλά και ως αναγνωρισμένος διεθνής κριτής, έχοντας αρθρογραφήσει σε όλα, ή σχεδόν σε όλα τα
περιοδικά του χώρου ένοιωσα ντροπή όταν γνώρισα απο κοντά τα άτομα που είχα έρθει σε αντιπαράθεση
στα forums και είπα να μην το ξανακάνω αλλά ρε παιδιά καλή η κριτική σε άτομα που προσπαθούν και προσφέρουν αλλά να μιλάμε και εκ μέρους των αθλητών χωρίς να είμαστε οι ίδιοι ή να μιλάμε για διαθέσιμο χρόνο,
για δίαιτα και προετειμασία... όταν η αγωνιστική μας φόρμα δεν κάνει ούτε για την παραλία και σκάμε
στη σκηνή με μαύρισμα τύπου ΒΕΓΚΟΥ στην ταινεία που έπεσε στα κάρβουνα? "Ξέρεις απο Vespa" ????
MΑΖΕΥΤΕΙΤΕ!!!! :spank::spank::spank:

Κ.Χρυσοβεργη θα'θελα μ'ολο τον σεβασμο (αλλωστε εγω δεν ειμαι κριτης να κρινω,το ποιος λεει μαλ..ιες η οχι,ειμαι ενας σκεπτομενος ανθρωπος με ανησυχιες και ιδανικα και οχι καποιο Πρωτευον Θηλαστικο)να σας απευθυνω τον λογο λεγοντας τα εξης:
Ησαστε γνωστος στον χωρο (τα πολλα τελευταια χρονια ως προπονητης),το ματι σας κοβει απο μακρια,εχετε αναγνωρισιμοτητα στον χωρο του ββ (να αναφερω σ'οσους δεν σας ξερουν οτι στο τελευταιο Πρωταθλημα Ελλαδος στη Θεσσαλονικη κατεβασατε τον καταπληκτικο Γιαννη Μαγκο και οπως εχω αναφερθει στο ονομα του σ'αλλο topic, XXXL για τα δεδομενα τα δικα μου και πολλων αλλων ),αρα εγω δεν θα σας πω οτι εχετε δικιο η αδικο σ'αυτα τα απαξιωτικα σχολια τα οποια μου προσαψατε (βεβαια λετε κιολας <<-τιποτα προσωπικο>>:))πως θα μπορουσα αλλωστε,απο σεβασμο και μονο σ'εναν Αρχοντα του ββ στην Ελλαδα,σ'εναν ανθρωπο που γνωριζει απ'εξω κι ανακατωτα τα πραγματα.
Δεν θα μακρυγορισω αλλο,μια ερωτηση εχω μονο:
Τον Ιουνιο στο Βελλιδειο,οπως λετε κ'εσεις αλλωστε μ'ειδατε (και'γω σας ειδα),στον ιδιο χωρο ειμασταν σωστα ?
Αφου ειδατε το χαλι μου,οπως το περιγραψατε και παραπανω στο μηνυμα σας,(δεν θα σχολιασω τους λογους,δεν ενδιαφερει κανεναν πλεον ο λογος )στα αποδυτηρια και οχι μονο,<<μαζι>>ειμασταν και οπως και με τους υπολοιπους,σαν μια οικογενεια αγαπημενοι!Γιατι καλε μου ανθρωπε(αφου οπως λες και'συ,εισαι <<με περγαμηνες>>),δεν ηρθες η δεν εστειλες καποιον αλλον (ειχαμε κοινους γνωστους στο χωρο αρκετους))να μου πει οτι ειμαι ντροπη και ονειδως για το Αθλημα,με καλο η κακο τροπο δεν εχει σημασια,αλλωστε οπως λες και'συ στο μηνυμα σου παραπανω (και συμφωνω μαζι σου )εισαι πολλα χρονια,αρα ξερεις και να απευθυνθεις σε καποιον ανθρωπο <<Αθλητη>>για το επιπεδο του .η για την καταντια του!
Γιατι μ'αφησες,οχι μονο να ντροπιαστω,αλλα και να ντροπιασω και το αθλημα (περωντας μερος αυτο δεν εκανα ?και οχι με 25%λιπος οπως λες,αλλα και με 12% λιπος δεν επρεπε ουτε απ'εξω να περασω),τους παραγοντες,τους γνωστους και φιλους κ.λ.π.
Γιατι μ'αφησες να μας κανω ρεζιλι ολους και προπαντων εμενα?Ας με σταματουσες,εμπειρος εισαι (οπως αλλωστε το τονιζεις οταν εκθειαζεις τον εαυτο σου στο μηνυμα σου).
Γιατι Δασκαλε?
Για το χαλι μου (οπως λες )ευθεινομαι εγω.
Αλλα εσυ αφου μ'εβλεπες γιατι δεν μου μιλησες η γιατι δεν με σταματησες καλε μου ανθρωπε ?
Γιατι μ'αφησες να βγω σαν το Βεγκο και σαν παχυδερμο (25% λιπος,μπλιαχ)?
Κρατηθηκες τοτε αλλα μου την ειχες φυλαγμενη,να μου απευθυνεις τον λογο αργοτερα,προσπαθωντας να με ξευτιλισεις?
Οχι βεβαια.
Εσυ ο Μεγαλος Χρυσοβεργης,σ'εμενα τον μικρο και ασιμο.
Γιατι ?



Υγ.Να σας ευχαριστησω ολους για την ανοχη σας στην εκτος topic (το topic αν δεν κανω λαθος αναφερεται στο Κυπελλο Ελλαδος που επεται)αναφορα μου και προπαντων στους υπευθυνους του forum !

beefmeup
12-08-11, 16:55
χαιρομαι,που καποιοι μας επαναφερουν στην Ελληνικη πραγματικοτητα του ββ με την πρωτη ευκαιρα που βρισκουν...
μπραβο!!γιαυτο το αθλημα στην Ελλαδα ειναι ακριβως εκει που του αξιζει..:toast:

chrisberg
12-08-11, 18:31
Κ.Χρυσοβεργη θα'θελα μ'ολο τον σεβασμο (αλλωστε εγω δεν ειμαι κριτης να κρινω,το ποιος λεει μαλ..ιες η οχι,ειμαι ενας σκεπτομενος ανθρωπος με ανησυχιες και ιδανικα και οχι καποιο Πρωτευον Θηλαστικο)να σας απευθυνω τον λογο λεγοντας τα εξης:
Ησαστε γνωστος στον χωρο (τα πολλα τελευταια χρονια ως προπονητης),το ματι σας κοβει απο μακρια,εχετε αναγνωρισιμοτητα στον χωρο του ββ (να αναφερω σ'οσους δεν σας ξερουν οτι στο τελευταιο Πρωταθλημα Ελλαδος στη Θεσσαλονικη κατεβασατε τον καταπληκτικο Γιαννη Μαγκο και οπως εχω αναφερθει στο ονομα του σ'αλλο topic, XXXL για τα δεδομενα τα δικα μου και πολλων αλλων ),αρα εγω δεν θα σας πω οτι εχετε δικιο η αδικο σ'αυτα τα απαξιωτικα σχολια τα οποια μου προσαψατε (βεβαια λετε κιολας <<-τιποτα προσωπικο>>:))πως θα μπορουσα αλλωστε,απο σεβασμο και μονο σ'εναν Αρχοντα του ββ στην Ελλαδα,σ'εναν ανθρωπο που γνωριζει απ'εξω κι ανακατωτα τα πραγματα.
Δεν θα μακρυγορισω αλλο,μια ερωτηση εχω μονο:
Τον Ιουνιο στο Βελλιδειο,οπως λετε κ'εσεις αλλωστε μ'ειδατε (και'γω σας ειδα),στον ιδιο χωρο ειμασταν σωστα ?
Αφου ειδατε το χαλι μου,οπως το περιγραψατε και παραπανω στο μηνυμα σας,(δεν θα σχολιασω τους λογους,δεν ενδιαφερει κανεναν πλεον ο λογος )στα αποδυτηρια και οχι μονο,<<μαζι>>ειμασταν και οπως και με τους υπολοιπους,σαν μια οικογενεια αγαπημενοι!Γιατι καλε μου ανθρωπε(αφου οπως λες και'συ,εισαι <<με περγαμηνες>>),δεν ηρθες η δεν εστειλες καποιον αλλον (ειχαμε κοινους γνωστους στο χωρο αρκετους))να μου πει οτι ειμαι ντροπη και ονειδως για το Αθλημα,με καλο η κακο τροπο δεν εχει σημασια,αλλωστε οπως λες και'συ στο μηνυμα σου παραπανω (και συμφωνω μαζι σου )εισαι πολλα χρονια,αρα ξερεις και να απευθυνθεις σε καποιον ανθρωπο <<Αθλητη>>για το επιπεδο του .η για την καταντια του!
Γιατι μ'αφησες,οχι μονο να ντροπιαστω,αλλα και να ντροπιασω και το αθλημα (περωντας μερος αυτο δεν εκανα ?και οχι με 25%λιπος οπως λες,αλλα και με 12% λιπος δεν επρεπε ουτε απ'εξω να περασω),τους παραγοντες,τους γνωστους και φιλους κ.λ.π.
Γιατι μ'αφησες να μας κανω ρεζιλι ολους και προπαντων εμενα?Ας με σταματουσες,εμπειρος εισαι (οπως αλλωστε το τονιζεις οταν εκθειαζεις τον εαυτο σου στο μηνυμα σου).
Γιατι Δασκαλε?
Για το χαλι μου (οπως λες )ευθεινομαι εγω.
Αλλα εσυ αφου μ'εβλεπες γιατι δεν μου μιλησες η γιατι δεν με σταματησες καλε μου ανθρωπε ?
Γιατι μ'αφησες να βγω σαν το Βεγκο και σαν παχυδερμο (25% λιπος,μπλιαχ)?
Κρατηθηκες τοτε αλλα μου την ειχες φυλαγμενη,να μου απευθυνεις τον λογο αργοτερα,προσπαθωντας να με ξευτιλισεις?
Οχι βεβαια.
Εσυ ο Μεγαλος Χρυσοβεργης,σ'εμενα τον μικρο και ασιμο.
Γιατι ?



Υγ.Να σας ευχαριστησω ολους για την ανοχη σας στην εκτος topic (το topic αν δεν κανω λαθος αναφερεται στο Κυπελλο Ελλαδος που επεται)αναφορα μου και προπαντων στους υπευθυνους του forum !

Καταρχάς να σε ευχαριστήσω για την ειρωνεία και τα καλά σου λόγια (περίεργο πράγμα για πρωτεύον).
"Κάποτε ο ΜΕΓΑΛΟΣ Χαράλαμπος Σαρακίνης είπε σε γνωστό "αθλητή" νούμερο:
ME ΠΙΟΥ ΤΗΝ ΑΝΟΧΗ ΕΣΥ ΒΡΪΣΚΕΣΑΙ ΕΔΩ! :bowdown::bowdown::bowdown:

Απο τότε, ποτέ δεν ξαναάφησα κάποιον που δεν είχε τα standarts να συμμετάσχει σε αγώνες
της NAC της οποίας είμουν μέλος του ΔΣ και διεθνής κριτής.

Απο την άλλη δικούς μου αθλητές δεν θα τους άφηνα σε αυτήν τη φόρμα ούτε με εισιτήριο να παρακολουθήσουν τον αγώνα.
Αν λοιπόν είμουν μέλος της IFBB, φίλος σου η προπονητής σου, θα προσπαθούσα σίγουρα να σε προστατέψω.

Στη μακρόχρονη πορεία μου ως προπονητής πάντα υποστηρίζω ότι πρέπει να φερόμαστε
στο σώμα μας σύμφωνα με αυτό που είναι και όχι αυτό που θα θέλαμε!!!!

Οταν λοιπόν βλέπω έναν αθλητή Λίαν επιεικώς ενέτοιμο να συμμετάσχει σε έναν τέτοιο αγώνα
παριστάνωντας τον Κay Green ¨η τον Melvin Anthony με Bodypaint καί φούμο και όχι ντυμένος
σαν το ανθρωπάκι της Michelen (αλλά σε μαύρο χρώμα), εγώ τι να πώ.
:turtle::turtle::turtle:
Ο μοναδικός λόγος της παρέμβασης μου είναι βλέποντας σε να σχολιάζεις και μάλιστα καυστικά
(αλλά με το γάντι) τους πάντες και τα πάντα πίστεψα ότι κάποιος θα έπρεπε να σου πεί που
είναι το φρένο της "Vespas".:green:

Mάθετε επιτέλους να σέβεστε ή τουλάχιστον να μην προσβάλετε τους άλλους
με τις υπόδειξεις σας.

Εχουν κουραστεί ξοδέψει και υδρώσει ποιό πολυ απο εσάς που απλά ασκείτε κριτική
εκ του ασφαλούς.

Φίλε μου (επέτρεψε μου να σε λέω έτσι) κράτησε αυτά τα λόγια και κάποτε θα καταλάβεις πως
η ειλικρίνεια μπορεί να μας ενοχλεί αλλά πολλές φορές μας προστατεύει.
Αργησα και γω αλλά το έμαθα και προστάτευσα τον εαυτό μου από λάθη.

Να είσαι σίγουρος πως θα χαρώ πολύ αν σε ξαναδώ σε αγώνες να σε πλησιάσω,
και μόνο κολακευτικά λόγια να έχω να σου πώ και να ξέρεις ότι θα το κάνω φτάνει να το αξίζεις.:clap::clap::clap:

Υ.Σ. Ευχαριστώ για το ΜΕΓΑΛΟΣ!!! σήμερα είδα και λευκές τρίχες στο μούσι μου 43 χρονών βλέπεις.

steg
12-08-11, 18:44
Ομως, το κύριο θέμα είναι το πόσο υπολογίζει η Ομοσπονδία τους αθλητές, με το να μην τους ανακοινώνει επίσημα και έγκαιρα την ημερομηνία που θα αγωνιστούν. Και σ' αυτό δεν δόθηκε απάντηση. Αφού άνοιξε που άνοιξε αυτός ο δημόσιος διάλογος, δεν πρέπει να δοθεί μια απάντηση επ' αυτού;

chrisberg
12-08-11, 18:57
Ομως, το κύριο θέμα είναι το πόσο υπολογίζει η Ομοσπονδία τους αθλητές, με το να μην τους ανακοινώνει επίσημα και έγκαιρα την ημερομηνία που θα αγωνιστούν. Και σ' αυτό δεν δόθηκε απάντηση. Αφού άνοιξε που άνοιξε αυτός ο δημόσιος διάλογος, δεν πρέπει να δοθεί μια απάντηση επ' αυτού;

Πιστεύω να το κάνουν άμεσα οι υπεύθυνοι της IFBB.
Προσωπικά το έκανα πάντα 5-6 μήνες πρίν.

just chris
12-08-11, 21:50
λοιπον θα εχουμε καμια συναντησουλα;;;τι λεει;;;θα μαζευτουμε;;;ακουω ωρα κ μερος!!!

Polyneikos
12-08-11, 22:00
Υγ.Να σας ευχαριστησω ολους για την ανοχη σας στην εκτος topic (το topic αν δεν κανω λαθος αναφερεται στο Κυπελλο Ελλαδος που επεται)αναφορα μου και προπαντων στους υπευθυνους του forum !

Οι υπευθυνοι του φόρουμ παρακολουθουν τα τόπικς και επεμβαινουν όταν χρειαζεται και όπου απαιτείται.όταν εξελίσσεται μια κουβεντα που ανοιχτηκε και προκυπτουν καποιες απαντησεις,πραττουμε αναλογα.Με αυτα που εθεσες (μποικοταζ του αγωνα ,ουτε λίγο ουτε πολυ-δεν ξερω αν ακουγεται βαρια σαν κουβεντα)λογικο και επόμενο είναι ότι καποιος θα επαιρνε τον λόγο,μαλλον λόγω καλοκαιριου δεν εχει ενημερωθει για την τοποθετηση σου καποιος από την Ομοσπονδία,όλοι γενικα παρακολουθουν ομως το φόρουμ.
Επί του αγωνα:Στον συλλογο σου απευθυνθηκες Δημητρη;Εκανες τα αντίστοιχα παραπονα;
Γιατι πρεπει να τηρουνται καποια πρωτοκολλα στις Ομοσπονδίες,περα από την δημοσιοποιηση του στο φόρουμ.Τι σου είπαν οι υπευθυνοι;

Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ
13-08-11, 12:28
Επί του αγωνα:Στον συλλογο σου απευθυνθηκες Δημητρη;Εκανες τα αντίστοιχα παραπονα;
Γιατι πρεπει να τηρουνται καποια πρωτοκολλα στις Ομοσπονδίες,περα από την δημοσιοποιηση του στο φόρουμ.Τι σου είπαν οι υπευθυνοι;

Polyneike εισαι για εμενα,οπως και οι περισσοτεροι υπευθυνοι του forum (πρωτος και καλυτερος βεβαια ο Nasser),ανθρωπος σοβαρος,με εμπεριστατωμενη αποψη και πολλες γνωσεις στον χωρο!Μεχρι στιγμης δεν ειχα την τυχη η την χαρα να εχω μαζι σου μια συζητηση επιπεδου,μεταξυ Ανθρωπων και οχι Ανθρωπου με καποιου ειδους Μονοκυταρου Οργανισμου η Αμοιβαδας,οπως ειχα με αλλους.

Θα'θελα να σχολιασω τα σχολια η τα λεγομενα πολλων,πιστευω ομως πως δεν εχω λογο πλεον.
Πριν απο καποιους μηνες που εγινα μελος στο forum σας-μας,ειχα πει χαρακτηριστηκα <<-Ειμαστε εδω για να προσφερουμε στον χωρο,οτι καλυτερο εχουμε και αν μπορουμε να βοηθησουμε να γινουν τα πραγματα καλυτερα,εχουμε θεση ολοι,αν οχι τοτε καλυτερα να αποχωρησουμε>>.

Ηρθε λοιπον για'μενα αυτη η ωρα!
Οι λογοι ?
Προφανεις και αναξιοι σχολιασμου σε γενικες γραμμες.Ο βασικοτερος ομως ολων ειναι διοτι δεν μπορω (η δεν θελω πια ),να εξηγω για πιο λογο εγραψα,τι.Η λογικη εχει απειρα σημεια προσεγκισης,δεν τιθεται θεμα.
Οτι και να γραψω η εχω γραψει,μην νομιζεται πως εχω καποιο κερδος.Ουτε εμπορευομαι κατι παρεμφερες με το ββ ουτε gym εχω ουτε τιποτα.
Με τα ματια τα δικα μου και το μυαλο μου ο χωρος χρειαζεται τομες.Για ποιον λογο ?Δειτε τα νουμερα,τα σχεδιαγραμματα,προσελευσης Αθλητων στους αγωνες,θεατων,οι εισπραξεις παντου,ολο και χειροτερα ολο και λιγοτερα.Δυστηχως.
Ειναι κριμα αδικο και υποτιμητικο να αναλωνομαι στο να εξηγω τα αυτονοητα,στα Post καποιων (οχι οτι δεν μπορω),οχι τοσο για εμενα αλλα περισοτερο γι'αυτους που καταλαβενουν και Αυτοι Ειστε αρκετοι,οποτε οπως καταλαβενεις ειναι σαν να λεμε τα ιδια και τα ιδια,ξανα και ξανα.Ετσι δεν παει μπροστα.
Χαιρομαι γι'αυτους που χαρηκανε με την παρουσια μου στο forum και στο χωρο γενικοτερα,αλλα υπαρχουν και ανθρωποι οι οποιοι δεν το βλεπουν ετσι.Και ετσι κρινω για μενα πως δεν υπαρχει λογος πλεον να συνεχεισω να παρισταμαι .Δεν την κοπαναω,αλλα το Forum δεν με χρειαζεται διοτι δεν μπορω πλεον να βοηθησω!
Αλλωστε ειμαι πολυ μεγαλος πια,εσεις οι νεοι κοιταξτε να κανεται κατι για το μελλον σας,ισως-ισως θα'λεγα εναν Συλλογο Αθλητων Σωματικης Διαπλασης,για τι οχι,νομιμο και αναγκαιο,ανηκουμε στη Γ.Γ.Αθλητισμου στο Υπουργειο Πολιτισμου.
Σας ευχαριστω για την φιλοξενια και τον χρονο σας!

Υγ.Αν μπορειτε διαγραψτε με απο το forum,σας παρακαλω,θα το προσπαθησω και εγω αλλα δεν ξερω αν θα τα καταφερω.

mantus3
13-08-11, 15:22
Αγαπητέ κύριε Χρυσοβέργη,


Με όλο το σεβασμό που έχω προς το πρόσωπο σας και φυσικά σεβόμενος την πορεία σας τόσο ως αθλητής όσο και ως διοργανωτής, από την θέση του απλού θεατή μερικών αγώνων και ανίδροτου φίλου το αθλήματος μας θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξίς:

1)αναφερθήκατε απαξιώτηκα σε προηγούμενες αναρτήσεις σας, σε άτομα με το οποία είχατε έρθει σε αντιπαράθεση κ γνωρίσατε από κοντα. Αφού το επίπεδο των φόρουμ είναι τόσο χαμηλό γιατί ασχολείστε ακόμα;
2)βγαίνετε και προσβάλετε ανοικτά κάποιον αθλητή, έτσι απλά. Χωρίς να υπάρχει για μας κάποιος λόγος. Μπορείτε σας παρακαλώ να μας τον κοινοποιήσετε; Έγγραψε ο συνονόματος αρχικά κάτι που προσέβαλε εσάς ως άτομο η έστω ως διοργανωτή;
3)όλοι οι αθλητές που κατεβάζατε τόσα χρόνια ήταν όλοι στην τοπ φόρμα της κάθε κατηγορίας;
4)Θα σας δούμε στην ifbb; Κρατάτε πολύ φιλική στάση για κάποιον που πριν μερικά χρόνια την έκραζε ανοικτά. Θα θέλατε κάτι να μας πείτε;


Ειλικρινά θα ήθελα κάποια απάντηση σε όλα τα παραπάνω, όχι για κανέναν άλλον λόγο αλλά επειδή η επωνυμία πολλές φορές δημιουργεί και κάποια ασάφεια..
Δεν ξέρω για τα άλλα παιδιά, αλλά χωρίς να έχω και καμία συμπάθεια στον Δημήτρης, θα με στενοχωρούσε να μην ξαναέγραφε. Γιατί πολύ απλά δεν κάνει αυτό που ανά καιρούς κάνουν πολλοί εδώ μέσα, να γλύφουν παράγοντες, είτε σας αρέσει είτε όχι, τέτοιους αθλητές χρειαζόμαστε..

Polyneikos
13-08-11, 17:45
Δε μπορώ να σου γράψω απάντηση για δύο λόγους πρώτον γιατί οι αμοιβάδες δε γράφουν
και δεύτερον γιατί έβαλα τα κλάματα από στενοχώρια για τη μεγάλη απώλεια!!! :cry::cry::cry:

Κρίμα πάντως γιατί είχα και αθλητές standbuy στην κατηγορία σου...

29788

Mιχαλη το τελευταιο σου ποστ παραείναι προσωπικο,ξεφευγει νομίζω.
Θα μεταφερθει στην Αλανα με τα χαλίκια (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5486-Στην-αλάνα-με-τα-χαλίκια............&p=424638&viewfull=1#post424638).Μην ξεφευγουμε από την ροη του αγωνα.
Η τελευταια ερωτηση του Δημητρη (mantus) ,,


Αγαπητέ κύριε Χρυσοβέργη,


Με όλο το σεβασμό που έχω προς το πρόσωπο σας και φυσικά σεβόμενος την πορεία σας τόσο ως αθλητής όσο και ως διοργανωτής, από την θέση του απλού θεατή μερικών αγώνων και ανίδροτου φίλου το αθλήματος μας θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξίς:

1)αναφερθήκατε απαξιώτηκα σε προηγούμενες αναρτήσεις σας, σε άτομα με το οποία είχατε έρθει σε αντιπαράθεση κ γνωρίσατε από κοντα. Αφού το επίπεδο των φόρουμ είναι τόσο χαμηλό γιατί ασχολείστε ακόμα;
2)βγαίνετε και προσβάλετε ανοικτά κάποιον αθλητή, έτσι απλά. Χωρίς να υπάρχει για μας κάποιος λόγος. Μπορείτε σας παρακαλώ να μας τον κοινοποιήσετε; Έγγραψε ο συνονόματος αρχικά κάτι που προσέβαλε εσάς ως άτομο η έστω ως διοργανωτή;
3)όλοι οι αθλητές που κατεβάζατε τόσα χρόνια ήταν όλοι στην τοπ φόρμα της κάθε κατηγορίας;
4)Θα σας δούμε στην ifbb; Κρατάτε πολύ φιλική στάση για κάποιον που πριν μερικά χρόνια την έκραζε ανοικτά. Θα θέλατε κάτι να μας πείτε;


Ειλικρινά θα ήθελα κάποια απάντηση σε όλα τα παραπάνω, όχι για κανέναν άλλον λόγο αλλά επειδή η επωνυμία πολλές φορές δημιουργεί και κάποια ασάφεια..
Δεν ξέρω για τα άλλα παιδιά, αλλά χωρίς να έχω και καμία συμπάθεια στον Δημήτρης, θα με στενοχωρούσε να μην ξαναέγραφε. Γιατί πολύ απλά δεν κάνει αυτό που ανά καιρούς κάνουν πολλοί εδώ μέσα, να γλύφουν παράγοντες, είτε σας αρέσει είτε όχι, τέτοιους αθλητές χρειαζόμαστε..


θα προτιμουσα να απαντηθει στο τόπικ Ελληνικες Ομοσπονδίες BodyBuilding (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?2213-Ελληνικες-Ομοσπονδίες-BodyBuilding-....).

Θα παρακαλουσα τα μελη να παρακολουθουν την θεματολογία του εκαστοτε τόπικ.
Μετακινηθηκαν καποια ποστς στις Ελληνικες Ομοσπονδίες.
Εδω θα παρακαλουσα να παραμεινουμε σε ότι εχει να κανει με τον αγωνα της IFBB.Ευχαριστω.

barbell
22-08-11, 20:44
...Αχ ρε παιδια το bbing ειναι τοσο μικρο στην Ελλαδα...Αφου ολοι αγαπαμε το ιδιο πραγμα γιατι δεν τα βρισκουμε να το ''μεγαλωσουμε''...Τοσο δυσκολο ειναι?

Dreiko
09-09-11, 16:55
Η ώρα διεξαγωγής του αγώνα θα είναι στις 10 το πρωί και η είσοδος θα είναι δωρεάν!

NASSER
09-09-11, 17:05
Η ώρα διεξαγωγής του αγώνα θα είναι στις 10 το πρωί και η είσοδος θα είναι δωρεάν!

Και έλεγα πως δεν θα έρθω αμα ηταν απογευμα, αλλά τωρα οκ :thumbup:

Dreiko
09-09-11, 17:05
Και έλεγα πως δεν θα έρθω αμα ηταν απογευμα, αλλά τωρα οκ :thumbup:

:thumbup::green::thumbup:

Polyneikos
09-09-11, 17:28
Η εκθεση δεν θα εχει εισητηριο;Θα πληρωσουμε δηλαδη το εισητηριο της εκθεσης και απλα δεν θα δωσουμε κατι εξτρα για τον αγωνα;
Η ωρα είναι σούπερ:thumbup:

Dreiko
09-09-11, 17:29
Nαι Κωστα ετσι καπως θα γινει....:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
10-09-11, 22:46
είναι με την είσοδο της έκθεσης , ακριβώς το ίδιο έργο όπως γινοταν με τούς αγώνες στην έκθεση που κάναμε της ναββα .

είναι καλή φάση μέσα σε ενα χώρο με εκθέματα που αφορούν το ββ και τον αθλητισμό γενικότερα και ήδη θα βρίσκετε πολύς κόσμος στον χώρο :thumbup::thumbup:

Qlim4X
10-09-11, 23:07
είναι με την είσοδο της έκθεσης , ακριβώς το ίδιο έργο όπως γινοταν με τούς αγώνες στην έκθεση που κάναμε της ναββα .

είναι καλή φάση μέσα σε ενα χώρο με εκθέματα που αφορούν το ββ και τον αθλητισμό γενικότερα και ήδη θα βρίσκετε πολύς κόσμος στον χώρο :thumbup::thumbup:


οι αγωνιζομενοι θα πληρονουν και αυτοι? η θα εχουν πασο?

NASSER
10-09-11, 23:15
οι αγωνιζομενοι θα πληρονουν και αυτοι? η θα εχουν πασο?

Ξύσε τις πληγές... :green:
Λογικά ναι αλεξ θα πρέπει να πληρωσουν συμφωνα με το καταστατικό της ομοσπονδίας. μακάρι να υπάρξει εξαίρεση, καθώς αν δεν κάνω λάθος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα οι αθλητές πλήρωσαν τη συνδρομή τους στην ομοσπονδία για το 2011. Όσοι είχαν πληρώσει δεν θα πρέπει να ξαναπληρωσουν. Βάση λογικής το λέω χωρίς να ξέρω :)

sTeLaKoS
10-09-11, 23:19
Ξύσε τις πληγές... :green:
Λογικά ναι αλεξ θα πρέπει να πληρωσουν συμφωνα με το κταστατικό της ομοσπονδίας. μακάρι να υπαρξει εξαίρεση, καθως αν δεν κανω λάθος στο πανελλήνιο πρωταθλημα οι αθλητές πλήρωσαν τησυνδρομη τους στην ομοσπονδία για το 2011. Οσοι είχαν πληρωσει δεν θα πρέπει να ξαναπληρωσουν. Βάση λογικής το λέω χωρίς να ξέρω :)

Και συμπληρώνω Νάσσερ πάλι βάση λογικής.. πιστεύω θα πληρώσουν κανονικά γιατί είναι στα πλαίσια της έκθεσης και θα υπάρχει γενική είσοδος. 6€ πήρε το μάτι μου πως θα είναι. Τους έστειλα e-mail για επιβεβαίωση, θα ενημερώσω. :thumbup:

NASSER
10-09-11, 23:26
Και συμπληρώνω Νάσσερ πάλι βάση λογικής.. πιστεύω θα πληρώσουν κανονικά γιατί είναι στα πλαίσια της έκθεσης και θα υπάρχει γενική είσοδος. 6€ πήρε το μάτι μου πως θα είναι. Τους έστειλα e-mail για επιβεβαίωση, θα ενημερώσω. :thumbup:

Δωσε το site της εκθεσης Στέλιο. Να ξέρει ο κόσμος τι άλλο περιεχει η έκθεση εκεινη τη μέρα.

sTeLaKoS
10-09-11, 23:32
Metropolitan Expo
(http://www.metropolitanexpo.gr/exSdetails.php?l=1&ex=54)
All Sports Show & Fashion

Κ (http://www.sportshow.gr/)αι στο facebook (http://www.facebook.com/allsportsshow)

sTeLaKoS
11-09-11, 22:23
Και συμπληρώνω Νάσσερ πάλι βάση λογικής.. πιστεύω θα πληρώσουν κανονικά γιατί είναι στα πλαίσια της έκθεσης και θα υπάρχει γενική είσοδος. 6€ πήρε το μάτι μου πως θα είναι. Τους έστειλα e-mail για επιβεβαίωση, θα ενημερώσω. :thumbup:

Οι διοργανωτές της έκθεσης μου απάντησαν πως για τον αγώνα, δε θα υπάρχει επιπλέον εισιτήριο πέραν των 6€ της γενικής εισόδου.
Φτάνει να το επιβεβαιώσει και η ομοσπονδία.

Dreiko
12-09-11, 14:18
Φτάνει να το επιβεβαιώσει και η ομοσπονδία.


η είσοδος θα είναι δωρεάν!

το εχω γραψει στελιο....:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
12-09-11, 15:15
εγω θα έχω μερικές προσκλήσεις δωρεάν, μου στέλνουν κάθε χρόνο αρκετές και αν είμαι κάτω θα δώσω όσες με περισσεύουν σε όποιους θέλουν .:thumbup:

chrisberg
12-09-11, 20:06
εγω θα έχω μερικές προσκλήσεις δωρεάν, μου στέλνουν κάθε χρόνο αρκετές και αν είμαι κάτω θα δώσω όσες με περισσεύουν σε όποιους θέλουν .:thumbup:


"Δικούς" μας δηλαδή θα έχει? (συμπληρώματα όργανα κ.λ.π)?

TRIANTAFYLLOU
12-09-11, 20:45
"Δικούς" μας δηλαδή θα έχει? (συμπληρώματα όργανα κ.λ.π)?

τώρα που είδα τις προσκλήσεις μιχάλη γράφουν 23/9-26-9 ημερομηνία έκθεσης και σίγουρα έχει δικούς μας όπως λές , όργανα συμπληρώματα , αλλα ο αγώνας είναι στις 2 /10 εκεί δεν ξέρω τι έκθεση θα είναι

Kazmaier
12-09-11, 22:37
τώρα που είδα τις προσκλήσεις μιχάλη γράφουν 23/9-26-9 ημερομηνία έκθεσης και σίγουρα έχει δικούς μας όπως λές , όργανα συμπληρώματα , αλλα ο αγώνας είναι στις 2 /10 εκεί δεν ξέρω τι έκθεση θα είναι

εκθεση ανθοκομικης:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
12-09-11, 23:58
εκθεση ανθοκομικης:thumbup:

α καλα τότε θα πρέπει να δηλώσω κυπουρός για να πάρω πρόσκληση:P:P

chrisberg
13-09-11, 12:46
α καλα τότε θα πρέπει να δηλώσω κυπουρός για να πάρω πρόσκληση:P:P


TYXEΡΕ κάποιοι άλλοι θα "περάσουν" ώς ΦΥΤΑ!!!:green::green::green:

Qlim4X
22-09-11, 01:01
10 days left :bodybuilder2:

Dreiko
22-09-11, 20:09
Kάνω ενα update λέγοντας οτι η ώρα διεξαγωγής ειναι 12:00 και οχι 10:00.(Προσωπικά προτιμω αυτην την ώρα)
Είσοδος ελεύθερη,μονο με το εισητήριο της Έκθεσης Αθλητισμού.
Έπεται και η αφίσα,η οποία εχει βγεί και τη περιμένω σε ψηφιακή μορφή να την ανεβάσω.

Polyneikos
22-09-11, 20:45
Βαγγελη σε ευχαριστουμε για την ενημερωση,μαλιστα σημερα ειχα αυτη την συζητηση και μενα μου είπανε για τις 12.Ιδανικη η η ωρα.:thumbup:

Πληροφορίες Προσβασης
Η πρόσβαση στο METROPOLITAN EXPO είναι κάτι παραπάνω από εύκολη, με πλήθος επιλογών μετακίνησης, από Metro και Λεωφορείο, έως Αεροπλάνο και Αυτοκίνητο.
Βρίσκεται στο τέλος της Αττικής Οδού προς Αεροδρόμιο, μόλις 2 km μετά από τα κτίρια του και λίγα λεπτά από τον σταθμό του Metro και του Προαστιακού Σιδηροδρόμου.
Επίσης, έχει εύκολη και γρήγορη πρόσβαση για τους εκτός λεκανοπεδίου επισκέπτες, μέσω της σύνδεσης των Εθνικών οδών με την Αττική οδό.
Τέλος, η θέση του το καθιστά ιδανικό προορισμό για μετακινήσεις με αεροπλάνο (μακρινές περιοχές και ξένοι επισκέπτες). Πιο αναλυτικά: Οδικώς
Μέσω της Αττικής Οδού, 2 km μετά από όλους τους χώρους του Αεροδρομίου (Αφίξεις, Αναχωρήσεις, Ξενοδοχείο, σταθμό Metro κλπ), με άνετους χώρους στάθμευσης.
Με αεροπλάνο

Το METROPOLITAN EXPO απέχει ελάχιστα από το Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών «Ελευθέριος Βενιζέλος». Παράλληλα δίνεται η δυνατότητα στην Οργάνωση να παρέχει συνεχή εσωτερική συγκοινωνία (shuttle bus), μεταξύ των χώρων του αεροδρομίου και του εκθεσιακού κέντρου.
Μέσα μαζικής μεταφοράς

Metro
Στάση Αεροδρόμιο, γραμμή 3 – Αιγάλεω / Μοναστηράκι / Δουκ. Πλακεντίας / Αεροδρόμιο

Προαστιακός Σιδηρόδρομος
Στάση Αεροδρόμιο , γραμμή Νερατζιώτισσα – Δουκ. Πλακεντίας / Αεροδρόμιo

ΟΑΣA
Ολα τα λεωφορεία Express της Αττικής για Αεροδρόμιο (X92 / Κηφισιά – X93 / ΚΤΕΛ Κηφισού & Λιοσίων – X94 / Σύνταγμα – X96 / Πειραιάς – X97 / Δάφνη)

ΚΤΕΛ
Σύνδεση με Λιμάνι Ραφήνας, Μαρκόπουλο, Κερατέα, Καλύβια και Λαύριο ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΕΝΤΡΟΥ ΜΕ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ

Για όλες τις στάσεις των Μέσων Μαζικής Μεταφοράς (Metro - Προαστιακός, ΟΑΣΑ - ΚΤΕΛ και Αεροδρόμιο), δίνεται η δυνατότητα στην Οργάνωση να παρέχει απευθείας σύνδεσης και σε ελάχιστο χρόνο (μόλις 5΄), με το METROPOLITAN EXPO, με λεωφορεία (shuttle buses), τα οποία σταθμεύουν έξω από την έξοδο 2 των αφίξεων του Αεροδρομίου, σε στάση με ειδική σήμανση «Εκθεσιακό Κέντρο».

Για την συνεχή ενημέρωση και διευκόλυνση του κοινού υπάρχουν info kiosks με τα δρομολόγια των μέσων μεταφοράς.

Χάρτης Πρόσβασης:


31399

Dreiko
22-09-11, 20:58
Μπραβο Κωστα κατατοπιστικοτο ποστ.....:clap::clap::clap:

Και οπως ειχα υποσχεθει,ιδου η αφισα!

31400

Muscleboss
22-09-11, 21:06
Μπραβο Κωστα κατατοπιστικοτο ποστ.....:clap::clap::clap:

Και οπως ειχα υποσχεθει,ιδου η αφισα!

31402




Ωραία αφίσσα. Ευχαριστούμε Βαγγέλη:thumbup:

Κάποιες πρώτες συμμετοχές άρχισαν ήδη να μαθαίνονται ;)

ΜΒ

Qlim4X
22-09-11, 22:33
Ωραία αφίσσα. Ευχαριστούμε Βαγγέλη:thumbup:

Κάποιες πρώτες συμμετοχές άρχισαν ήδη να μαθαίνονται ;)

ΜΒ

για πες μας και μας :green:

George1993
23-09-11, 00:59
Kάνω ενα update λέγοντας οτι η ώρα διεξαγωγής ειναι 12:00 και οχι 10:00.(Προσωπικά προτιμω αυτην την ώρα)
Είσοδος ελεύθερη,μονο με το εισητήριο της Έκθεσης Αθλητισμού.
Έπεται και η αφίσα,η οποία εχει βγεί και τη περιμένω σε ψηφιακή μορφή να την ανεβάσω.


dreiko επειδή δεν το κατάλαβα μου το εξηγείς?
από που θα προμηθευτούμε αυτό το εισιτήριο ?

Polyneikos
23-09-11, 07:34
To εισητηριο κοβεται στην είσοδο της Εκθεσης και ειναι το γενικο για να δεις οτι προσφερεται για όλους τους επισκεπτες.
Απλα για τον αγωνα που γινεται εντος δεν θα δωσουμε κατι εξτρα.

NASSER
23-09-11, 13:21
Ο αγώνας θα έχει τη συμμετοχή αξιόλογων αθλητών και μάλιστα σε βαριές κατηγορίες!!!
Πραγματικα θα αξίζει να παρευρεθούμε!!!

Polyneikos
23-09-11, 14:16
Ωραία αφίσσα. Ευχαριστούμε Βαγγέλη:thumbup:

Κάποιες πρώτες συμμετοχές άρχισαν ήδη να μαθαίνονται ;)

ΜΒ


Ο αγώνας θα έχει τη συμμετοχή αξιόλογων αθλητών και μάλιστα σε βαριές κατηγορίες!!!
Πραγματικα θα αξίζει να παρευρεθούμε!!!

Πολυ μυστικισμος εχει πεσει ρε παιδια.:PΜόλις ενημερωθηκα για την συμμετοχη του Γιαννη Μαγκου (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1811-Ξ_ιάννηΟ_-Ξ_άγκοΟ_)


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15698


:thumbup::thumbup:

NASSER
23-09-11, 14:17
Πολυ μυστικισμος εχει πεσει ρε παιδια.:PΜόλις ενημερωθηκα για την συμμετοχη του Γιαννη Μαγκου (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1811-Ξ_ιάννηΟ_-Ξ_άγκοΟ_):thumbup::thumbup:

Τον πρώτο τον είπες... :P
Ο Γιάννη ετοιμάζεται και για το μεσογειακό της IFBB. Μέχρι τότε έχουμε όμως καιρο.

Nive
25-09-11, 22:34
Nasser από Βραχάτι είσαι ρε θηρίο...?:P

NASSER
25-09-11, 22:50
Nasser από Βραχάτι είσαι ρε θηρίο...?:P

Μη κακό μου να είμαι απο Βραχάτι... απλά έχω την τύχη/ατυχία να μένω Βραχάτι :green:

Nive
25-09-11, 23:07
Σε πέτυχα πολλές φορές αυτό το καλοκαίρι...μία σε ποδήλατο..μία να κουβαλάς σωσίβια για παιδάκια...:P

Galthazar
26-09-11, 14:29
Καλα να περασετε οσοι πατε και καλη επιτυχια σε οσους αγωνιζονται (ειδικα στο καλικατζαρακι :P)

Θα' θελα να μπορουσα να ερχομουν και εγω αλλα εχω κανονισει να παω στον μαραθωνιο που πραγματοποιει το αλμα ζωης..

Antonis Giannoulis
26-09-11, 16:18
Μη κακό μου να είμαι απο Βραχάτι... απλά έχω την τύχη/ατυχία να μένω Βραχάτι :green:

κοιτα να δεις...στο βραχατι ημουν τον αυγουστο.. δεν ηξερα οτι μενεις εκει βρε νασερ, θα ερχομουν σε επαφη μαζι σου... κριμα..

NASSER
26-09-11, 16:25
κοιτα να δεις...στο βραχατι ημουν τον αυγουστο.. δεν ηξερα οτι μενεις εκει βρε νασερ, θα ερχομουν σε επαφη μαζι σου... κριμα..

Αντώνη τωρα το ξέρεις! Και όποιος έρχεται στη Κορινθία, ευχαρίστως να βρεθούμε και να κάνουμε και προπονήσεις και να διασκεδάσουμε παρέα.
Το καλοκαίρι είναι ιδανικό μέρος για χαλάρωση.
Τα Σαββατοκύριακα του χειμώνα είμαι Αθήνα γιατι όπως αντιλαμβάνεστε υπάρχει έντονη δραστηριότητα γύρω απο το άθλημα, με συναντήσεις, grand prix και πανελλήνια κύπελλα.

Όσο αφορά τον πανελλήνιο κύπελλο της Κυριακής, οι θεατές και οι αθλητές θα μπορούν να ενημερώνονται απο τους συλλόγους της ομοσπονδίας!!

NASSER
26-09-11, 16:33
Tηλέφωνα επικοινωνίας στους υπεύθυνους των συλλόγων

1. 6972214425 κο Λεβεντέλη Ιορδάνη ''προεδρος ομοσπονδιας ΕΟΣΔ'' και ''σύλλογος Υγεία και Δύναμη''(Αθήνα)
2. 6944392760 κο Γκολιάς Χρήστος ''σύλλογος Ο ΚΟΥΡΟΣ'' (Αθήνα)
3. 6939442445 κο Κωνσταντινίδη Γεώργιο ''συλλογος Ολυμπιον ζευς''(Κατερινη)
4. 6937324056 κο Κατσέλο Παναγιώτη ''συλλογος διαπλασης Λαρισας'' (Λαρισα)
5. 6936109763 κο Βασάλο Ιωάννη ''συλλογος Ειρηνικος παιαν''(Αθηνα)
6. 6944311469 κο Παπαγεωργίου Νίκο ''συλλογος Πολυνικης'' (Θεσσαλονικη)
7. 6981138747 κο Παπαντώνη Δημήτρη ''PhD Hellas'' (Θεσσαλονικη)
8. 6948083283 κο Χανδρούλης Ακης ''συλλογος Aθλος'' (Θεσσαλονικη)
9. 2310743733 κο Ξενοκώστας Χρήστος"σύλλογος Ναρκισσος" Αμπελόκηποι Θεσσαλονίκης
10. 2108820927 κο Σπυράκος Κωνσταντίνου ''σύλλογο Αθηνών η Διάπλαση'' (Αθήνα: Πατησίων & Τροίας 28, του Σ. Μπουρνάζου)

Οι αθλητές θα πρέπει να απευθυνθούν οπωσδήποτε για την εξασφάλιση ανανέωσης του δελτίου για συμμετοχή τους.
Επίσης θα έχουν τη δυνατότητα να προμηθεύονται τον νέο τύπο βαφής που ισχύει απο το Νοεμβρη του 2010.

chrisberg
29-09-11, 13:17
Τον πρώτο τον είπες... :P
Ο Γιάννη ετοιμάζεται και για το μεσογειακό της IFBB. Μέχρι τότε έχουμε όμως καιρο.

Ρε παιδιά ξέρετε κάτι που δεν ξέρω???

Αντωνης
29-09-11, 13:25
Εκπληκτικο το αγαλμα στην αφισα:shock::thumbup:

NASSER
29-09-11, 15:48
Ρε παιδιά ξέρετε κάτι που δεν ξέρω???

Σίγουρα όχι περισσότερα απο σένα Μιχάλη. Δώσε μας πληροφορίες...
Απο Αυγουστο ξέραμε πως Μεσογειακό θα συμμετάσχει ο Μάγκος και ο Παπαδάκης. Την προηγούμενη εβδομάδα μάθαμε πως δεν θα παίξει ο Παπαδάκης Μεσογειακό γιατί δήλωσε πως δεν είναι έτοιμος, αλλά ο Μάγκος θα παίξει. Και για τους δύο όμως ακούσαμε για συμμετοχή στο κύπελλο της ΕΟΣΔ.
Για πες μας και εσυ τι ξέρεις, να ενώσουμε το πάζελ :)

chrisberg
29-09-11, 19:31
Σίγουρα όχι περισσότερα απο σένα Μιχάλη. Δώσε μας πληροφορίες...
Απο Αυγουστο ξέραμε πως Μεσογειακό θα συμμετάσχει ο Μάγκος και ο Παπαδάκης. Την προηγούμενη εβδομάδα μάθαμε πως δεν θα παίξει ο Παπαδάκης Μεσογειακό γιατί δήλωσε πως δεν είναι έτοιμος, αλλά ο Μάγκος θα παίξει. Και για τους δύο όμως ακούσαμε για συμμετοχή στο κύπελλο της ΕΟΣΔ.
Για πες μας και εσυ τι ξέρεις, να ενώσουμε το πάζελ :)

Eίναι λογικό να μην είσαι απόλυτα ενημερωμένος φίλε....
Εδώ δεν ήταν μέχρι χθές ο πρόεδρος του συλλόγου μας ("Πολυνίκης").
Θα μιλήσω με σιγουριά μόνο για το Γιάννη...
Ο Γιάννης θα συμμετάσχει μόνο στο Παν. Κύπελλο και αυτό λόγο έλειψης ενημέρωσης
από την πλευρά της ομοσπονδίας.

Καταλαβαίνεις πως δε μπορώ να ετοιμάσω τον αθλητή μου για αγώνες όταν
μετά από 10 τηλέφωνήματα δε βγάλαμε άκρη...

Δε βαριέσαι μια απο τα ίδια...
αλλά, μαθημένα τα βουνά απ' τα χιόνια όπως λέει και ο λαός μας!!!

Για το Γιώργο παρόλο που μας συνδέι φιλία 10 χρόνων και όχι μόνο...
δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά για τίποτα!!!
Θα πήγαινε στους Μεσογειακούς και θα ερχόταν στο κύπελλο στην αρχή μόνο σα θεατής,
μετά σαν guest και λιγό αργότερα και σα συμμετάσχοντας...

Τελικά μόνο ο ιδιος ξέρει...

Πάντως ο Γιώργος δε θα κατέβει αν δεν είναι σε φόρμα :thumbup::thumbup::thumbup:
και αν δεν του πληρώσουν τα εισιτήρια...:green::green::green:

S. KTISTAKIS
29-09-11, 19:43
Eίναι λογικό να μην είσαι απόλυτα ενημερωμένος φίλε....
Εδώ δεν ήταν μέχρι χθές ο πρόεδρος του συλλόγου μας ("Πολυνίκης").
Θα μιλήσω με σιγουριά μόνο για το Γιάννη...
Ο Γιάννης θα συμμετάσχει μόνο στο Παν. Κύπελλο και αυτό λόγο έλειψης ενημέρωσης
από την πλευρά της ομοσπονδίας.

Καταλαβαίνεις πως δε μπορώ να ετοιμάσω τον αθλητή μου για αγώνες όταν
μετά από 10 τηλέφωνήματα δε βγάλαμε άκρη...

Δε βαριέσαι μια απο τα ίδια...
αλλά, μαθημένα τα βουνά απ' τα χιόνια όπως λέει και ο λαός μας!!!


Ο κ Χρυσοβεργης εξω απο την πορτα του "Πολυνικης" :turtle:

Εγω στα ελεγα οτι οσο πιο δυνατα φωναζεις εκει οι "πορτες" θα κλεινουν ευκολοτερα! :turtle::turtle::turtle:



LNlZ4BZZn6w

Polyneikos
29-09-11, 21:02
Aντιθετως αν ειχε διαγωνιστει στο Ktistakis Challenge o κ. Χρυσοβεργης με τον Γιαννη Μαγκο και δεν το είχαν παρει αψηφιστα θα εμπαιναν καπως έτσι τωρα στην σκηνη του αγωνα και "υποχρεωτικα" θα τους ακουγανε,παρακολουθηστε τα πρωτα 15'' του βιντεο


http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs


:turtle::turtle:

S. KTISTAKIS
29-09-11, 21:09
Aντιθετως αν ειχε διαγωνιστει στο Ktistakis Challenge o κ. Χρυσοβεργης με τον Γιαννη Μαγκο και δεν το είχαν παρει αψηφιστα θα εμπαιναν καπως έτσι τωρα στην σκηνη του αγωνα και "υποχρεωτικα" θα τους ακουγανε,παρακολουθηστε τα πρωτα 15'' του βιντεο


http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs


:turtle::turtle:

Πες τα ρε Κωστα !

Ο Τσουρης απο οτι μαθαινω δεν κατεβαινει απο το ΚΤΜ !

Παντως να ευχυθω σε ολους τους αθλητες καλη επιτυχια οπου και αν συμμετασχουν τωρα το χειμωνα.

NASSER
29-09-11, 23:41
Eίναι λογικό να μην είσαι απόλυτα ενημερωμένος φίλε....
Εδώ δεν ήταν μέχρι χθές ο πρόεδρος του συλλόγου μας ("Πολυνίκης").
Θα μιλήσω με σιγουριά μόνο για το Γιάννη...
Ο Γιάννης θα συμμετάσχει μόνο στο Παν. Κύπελλο και αυτό λόγο έλειψης ενημέρωσης
από την πλευρά της ομοσπονδίας.

Καταλαβαίνεις πως δε μπορώ να ετοιμάσω τον αθλητή μου για αγώνες όταν
μετά από 10 τηλέφωνήματα δε βγάλαμε άκρη...

Δε βαριέσαι μια απο τα ίδια...
αλλά, μαθημένα τα βουνά απ' τα χιόνια όπως λέει και ο λαός μας!!!

Για το Γιώργο παρόλο που μας συνδέι φιλία 10 χρόνων και όχι μόνο...
δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά για τίποτα!!!
Θα πήγαινε στους Μεσογειακούς και θα ερχόταν στο κύπελλο στην αρχή μόνο σα θεατής,
μετά σαν guest και λιγό αργότερα και σα συμμετάσχοντας...

Τελικά μόνο ο ιδιος ξέρει...

Πάντως ο Γιώργος δε θα κατέβει αν δεν είναι σε φόρμα :thumbup::thumbup::thumbup:
και αν δεν του πληρώσουν τα εισιτήρια...:green::green::green:

Καταλαβαίνω την πίκρα που νιώθεις Μιχάλη και όχι τόσο για σένα όσο για τον αθλητή σου.
Επομένως σίγουρα θα σας δούμε την Κυριακή από κοντά!

chrisberg
30-09-11, 10:38
Ο κ Χρυσοβεργης εξω απο την πορτα του "Πολυνικης" :turtle:

Εγω στα ελεγα οτι οσο πιο δυνατα φωναζεις εκει οι "πορτες" θα κλεινουν ευκολοτερα! :turtle::turtle::turtle:



LNlZ4BZZn6w

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ
Καλλιτέχνης να ζωγραφίζει τα γραφώμενα μου
προκειμένου να γίνονται κατανοητά από τον Στέλιο!!!
:turtle::turtle::turtle:

Μια χαρά τα πάω με τον Πολυνίκη!!!:P:P:P
Ο Νικόλας είναι ΛΕΒΕΝΤΙΑ!!!
Αλλωστε για μένα και τους αθλητές μου ΟΛΕΣ οι πόρτες ανοιχτές είναι!!!
Ξέρω το μυστικό... "ΣΟΥΣΑΜΙ ΑΝΟΙΞΕ" :green::green::green:

ΟΠΟΥ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΚΟΛΛΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΟΥ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ!!!;););)

S. KTISTAKIS
30-09-11, 11:15
ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ
Καλλιτέχνης να ζωγραφίζει τα γραφώμενα μου
προκειμένου να γίνονται κατανοητά από τον Στέλιο!!!
:turtle::turtle::turtle:

Μια χαρά τα πάω με τον Πολυνίκη!!!:P:P:P
Ο Νικόλας είναι ΛΕΒΕΝΤΙΑ!!!
Αλλωστε για μένα και τους αθλητές μου ΟΛΕΣ οι πόρτες ανοιχτές είναι!!!
Ξέρω το μυστικό... "ΣΟΥΣΑΜΙ ΑΝΟΙΞΕ" :green::green::green:

ΟΠΟΥ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΚΟΛΛΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΟΥ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ!!!;););)

Ελα ρε μην τσιμπας ! :turtle:

Δωσε χαιρετησματα στον Γιαννη και πες του καλη επιτυχια. ;)

Στο πινακα που μου ανεβασες σου αφιερωνω μια "ζωγραφια" :turtle::turtle::turtle:

chrisberg
30-09-11, 11:48
Ελα ρε μην τσιμπας ! :turtle:

Δωσε χαιρετησματα στον Γιαννη και πες του καλη επιτυχια. ;)

Στο πινακα που μου ανεβασες σου αφιερωνω μια "ζωγραφια" :turtle::turtle::turtle:

Καλά ρε φίλε αφου με ξέρεις, μπορώ να μη σου ανταποδώσω τη "ζωγραφιά"...

S. KTISTAKIS
30-09-11, 11:52
Καλά ρε φίλε αφου με ξέρεις, μπορώ να μη σου ανταποδώσω τη "ζωγραφιά"...

Ετσι ετσι ! :turtle::turtle::turtle:

Να εισαι καλα φιλαρακι και σε οτι κανεις. Αντε και μετα απο αυτο τον αγωνα και με αθλητη στο OLYMPIA ! :P

Polyneikos
30-09-11, 12:00
Κυριοι ας επανελθουμε στην θεματολογια του τοπικ που ειναι ο αγωνας της IFBB.:thumbup:

chrisberg
30-09-11, 12:03
Ετσι ετσι ! :turtle::turtle::turtle:

Να εισαι καλα φιλαρακι και σε οτι κανεις. Αντε και μετα απο αυτο τον αγωνα και με αθλητη στο OLYMPIA ! :P

Ευχαριστώ φιλαράκι.
Τις καλύτερες ευχές μου και σ' εσένα...
Αντε και του χρόνου στα ΚΟΛΥΜΠΙΑ!!!
Χα Χα Χα Χα θυμάσαι???

Polynike με χάλασες και του είχα κάτι καλό....
Χα Χα Χα Χα!!!


Ραντεβού στο Πανελλήνιο Κύπελο της IFBB.
Να μη λείψει κανείς!!!! (και έτσι είμαστε στο θέμα).

steg
30-09-11, 16:48
Το εισιτήριο για την έκθεση (και άρα για τον αγώνα) έχει 6 ευρώ. Πάλι καλά... :welcome:

Polyneikos
02-10-11, 09:02
Καλη επιτυχια σε όλους τους συμμετεχοντες!
Ξεκιναμε για την Εκθεση,οσοι πιστοί,προσέλθετε:thumbup::thumbup:

Giannistzn
02-10-11, 10:07
Καλη επιτυχια σε ολους οσους συμετασχουν! Βγαλτε και καμια φωτογραφια να δουμε και εμεις παιδες ;)

BODYMPAL
02-10-11, 10:34
Καλη επιτυχια σε όλους και απο εμενα!!!! περιμένουμε φώτο!!!!!:):):welcome::welcome:

andrikos3kala
02-10-11, 12:38
Και από μένα μέσα από την καρδια μου καλή επιτυχια σε ολους τους αθλητες

Muscleboss
02-10-11, 14:16
Κάποια πρώτα αποτελέσματα για μια πρώτη εικόνα από τον αγώνα:

Εφηβοι: 1 συμμετοχή

Bodybuilding Classic: 6 συμμετοχές (Νικητής αθλητής του Σπύρου Μπουρνάζου)

Γυναικείο Bodyfitness:
1η Ελένη Κρητικοπούλου
2η Νόρα Κόλλια
3η Μουρατίδου

Γυναικείο Fitness: 1 συμμετοχή - Νάντια Crow Κεραμιδάκη

Bikini: 2 συμμετοχές

Bodybuilding Mastes: 2 συμμετοχές

Bodybuilding -80
1. Καραγιάννης Γρηγόρης
2. Αλεξ Qlim4x

Bodybuilding -90: Νικητής Τσιτώνας Γεώργιος

Bodybuuilding +100:
1. Γιάννης Μάγκος
2. Στέλιος Κουτρής

Guest Posing έκανε ένας αλλοδαπός αθλητής που δεν είχε δικαίωμα συμμετοχής.

Γενικός νικητής του αγώνα:
Γιάννης Μάγκος :clap::clap::clap:

sofos
02-10-11, 14:41
μπραβο στον αλεξ :thumbup:

giannis64
02-10-11, 14:41
απο πολυ νωρις βλεπω βγηκαν τα αποτελεσματα.
μαλλον απο τη μικρη συμετοχη αθλητων λογο εποχης.

ενα μεγαλο μπραβο στον Μαγκο..:toast:

Dreiko
02-10-11, 15:19
Tα αποτελεσματα του αγωνα:

Juniors
1. Mελιάδης Αναστάσιος

BB Classic
1. Φύκας Σπυρίδων
2. Τσιμπραιλίδης Κωνσταντίνος
3. Παπαντωνίου Αλέξανδρος
4. Κατίρας Αθανάσιος
5. Δερεδίδης Στέφανος
6. Παπαδημητρίου Ανδρέας

Body Fitness
1. Κρητικοπούλου Ελένη
2. Κόλλια Νόρα
3. Μουρατίδου Δήμητρα

Fitness
1. Κεραμιδάκη Νάντια

Bikini
1. Κατσέλου Άντρεα
2. Τσιάμη Γεωργία

Bodybuilding -80κιλα
1. Καραγιάννης Γρηγόρης
2. Δούμας Αλέξανδρος

Bodybuilding -90κιλα
1. Τσιτόνας Γεώργιος
2. Βένιος Αντωνιος
3. Μπουρμπάκης Γεώργιος

Bodybuilding +100κιλα
1. Μάγκος Ιωάννης
2. Κουτρής Στέλιος

Masters
1. Σαρρής Ηλίας
2. Γκίκας Χαράλαμπος

Overall
Μάγκος Ιωάννης

Φωτογραφίες σύντομα...:thumbup:

Galthazar
02-10-11, 15:47
Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια και ιδιαιτερα στον Αλεξη!!:thumbup:
Ο μεγαλος αγωνας σου δικαιωθηκε...

Polyneikos
02-10-11, 16:11
Ενα photo express του αγωνα

Juniors
1. Mελιάδης Αναστάσιος

31762



BB Classic
1. Φύκας Σπυρίδων
2. Τσιμπραιλίδης Κωνσταντίνος
3. Παπαντωνίου Αλέξανδρος
4. Κατίρας Αθανάσιος
5. Δερεδίδης Στέφανος
6. Παπαδημητρίου Ανδρέας

31763



Body Fitness
1. Κρητικοπούλου Ελένη
2. Κόλλια Νόρα
3. Μουρατίδου Δήμητρα


31765

Fitness
1. Κεραμιδάκη Νάντια

31767



Bikini
1. Κατσέλου Άντρεα
2. Τσιάμη Γεωργία

31766



31768

Polyneikos
02-10-11, 16:16
Bodybuilding -80κιλα
1. Καραγιάννης Γρηγόρης
2. Δούμας Αλέξανδρος

31772





31773


Bodybuilding -90κιλα
1. Τσιτόνας Γεώργιος
2. Βένιος Αντωνης
3. Μπουρμπάκης Γεώργιος

31775



31774


Bodybuilding +100κιλα
1. Μάγκος Ιωάννης
2. Κουτρής Στέλιος

31776


Masters
1. Σαρρής Ηλίας
2. Γκίκας Χαράλαμπος


31778


31779

Overall
Μάγκος Ιωάννης


31771

31777

Eddie
02-10-11, 16:27
Μπραβο στον Αλεξ :clap:

Πολυ καλα τα ποδια του και η μεση του.Χανει πολυ στα χερια διπλα στον Καραγιαννη και στο στηθος.Νταξει ο Μαγκος ειναι απο αλλο πλανητη :bowdown:

aqua_bill
02-10-11, 16:28
Μπραβο στον Αλεξ :clap:

Πολυ καλα τα ποδια του και η μεση του.Χανει πολυ στα χερια διπλα στον Καραγιαννη και στο στηθος.Νταξει ο Μαγκος ειναι απο αλλο πλανητη :bowdown:

+1

μπραβο στα παιδια

COBRA_STYLE
02-10-11, 16:35
Μπραβο στον Αλεξ,εμενα μαρεσαν πολυ τα ποδια του....οπως ειπε ο Εντυ χανει πολυ στα χερια,κατι πρεπει να κανει με αυτα.


Ρε σεις,στους Μαστερς του δεξιου του εχει φυγει για τα καλα η gyno ή κανουν πουλακια τα ματια μου?:unsure::shock:

Qlim4X
02-10-11, 16:45
Ευχαριστω ολα τα παιδια απο εδω μεσα αλλα περισοτερο την οικογενια μου που ηταν διπλα μου και την προπονητρια μου nadia crow φυσικα.

το οτι σταθικα διπλα σε εναν αθλητη 35 ετων με αρκετα χρονια στην πλατη του για μενα λεει πολα. ετσι και αλλιος σε 2 σημια ιστερουσα διπλα του ;)

το μονο που μπορω να πω ειναι οτι υποσχομε στην επομενη εμφανηση μου να βελτιοσω στο μεγιστο τα σημια που χριαζοντε χωρις να ξεφυγω απο σημετρια.;)

sofos
02-10-11, 16:59
Μπραβο στον Αλεξ,εμενα μαρεσαν πολυ τα ποδια του....οπως ειπε ο Εντυ χανει πολυ στα χερια,κατι πρεπει να κανει με αυτα.


Ρε σεις,στους Μαστερς του δεξιου του εχει φυγει για τα καλα η gyno ή κανουν πουλακια τα ματια μου?:unsure::shock:

λεγε τετοια εσυ να φας κανα μπαν :P btw το επιπεδο ηταν πολυ καλο και οι κοπελιες στην κατηγορια μπικινι πολυ καλες :green::turtle:

NASSER
02-10-11, 17:17
Η διοργάνωση είχε 22 αθλητές/τριες με μερικού να ξεχωρίζουν για την καλή προετοιμασία τους και μερικούς να είναι φαβορί στην πρώτη θέση!
Συγχαρητήρια στον Aλέξη και εύχομαι και άλλοι φίλοι του φόρουμ να πετύχουν να ανέβουν στη σκηνή.
Ο γενικός νικητής, Γιάννη Μάγκος ήταν απλά καταπληκτικός αν και δεν ήταν στο 100% της φόρμας του.
Οι γυναικίες κατηγορίες για άλλη μια φορά ξεχώρισαν από τον αριθμό συμμετοχών που για την περίοδο της διοργάνωσης ήταν αρκετά ικανοποιητικές. Φυσικά όλων τα βλέμματα έπεσαν στην πάντα καλά προετοιμασμένη Ελένη Κρητικοπούλου και στη χορογραφία της Νάντια Κεραμιδάκη (Crow).
Δυστυχώς ο φωτισμός δεν ήταν καλός στο να αναδείξει τους αθλητές/τριες σε αυτούς που παρακολούθησαν τον αγώνα από κοντά. Λογικό και από φώτο να μην έχουν οι αναγνώστες του φόρουμ την καλύτερη αντίληψη του αγώνα.

RAMBO
02-10-11, 17:56
Αλεξ συνχαρητηρια πολυ καλος και ο Μαγκος φανταστικος:clap:

stelios17
02-10-11, 18:08
Ενα photo express του αγωνα




Bikini
1. Κατσέλου Άντρεα
2. Τσιάμη Γεωργία

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=31766






Ομορφιες!!!!!!!!!....

:love::love::love::love:

Polyneikos
02-10-11, 20:24
Θα ξεκινησω μια παρουσιαση του αγωνα με ότι υλικο διαθετω,αν και σε αυτον τον αγωνα ειχα τεχνικες δυσκολίες :(

Στην κατηγορία Junior διαγωνίστηκε ενας αθλητης, ο Μελιαδης,χωρις ουσιαστικα συναγωνισμο...



31799


31800


31801

31798

Polyneikos
02-10-11, 20:32
Η κατηγορία Classic Bodybuilding (Fitness) απαρτιστηκε από 6 αθλητες.

BB Classic
1. Φύκας Σπυρίδων (νο37)
2. Τσιμπραιλίδης Κωνσταντίνος (νο38 )
3. Παπαντωνίου Αλέξανδρος (νο39)
4. Κατίρας Αθανάσιος
5. Δερεδίδης Στέφανος (νο35)
6. Παπαδημητρίου Ανδρέας

Ο Φυκας Σπυριδων (νο37)ειναι αθλητης του Σπυρου Μπουρναζου και με την πρωτη του συμμετοχη κερδισε την κατηγορία του !


31802




31810

31809

31808


31807


31806


31805

31804


31803

Dreiko
02-10-11, 20:35
κωστα το 35 ειναι ο Δερεδίδης Στέφανος...:thumbup:
το 39 αν δε κανω λαθος ειναι ο Παπαντωνίου...

Polyneikos
02-10-11, 20:41
Οκ,το διορθωνω Βαγγελη;)

Polyneikos
02-10-11, 20:44
Classic Bodybuilding συνεχεια...


31811


31812

31813

31814

31815

31816


31817

Polyneikos
02-10-11, 21:21
Στην κατηγορία Body Fitness ειχαμε τρεις συμμετοχες:
Της Ελένης Κρητικοπούλου,της Κολια Νορας και της Μουρατίδου Δήμητρας.
Η Ελένη Κρητικοπουλου ειναι σε παγκόσμιο επίπεδο πλεον για αυτη την κατηγορία.
Την επόμενη εβδομαδα διαγωνίζεται για το Αrnold Classic το Ευρωπαικο στην Ισπανία (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16310-Arnold-Classic-Europe-(7-9.10.2011)-I�_�_ανία&p=448653#post448653)και αποδυκνείει ότι σε αυτη την κατηγορία δύσκολα "παίζεται".Καλη της επιτυχια στο δύσκολο αγωνα που πρόκειται να παίξει.
Η Νορα Κόλια μεταπήδησε από την Fitness κατηγορία που έπαιξε τον Ιουνιο στην Θεσσαλονικη στην Bοdy Fitness και στοχευει να παίξει σε 4 εβδομαδες στο Μεσογειακο,κανωντας ενα τεστ σε αυτο τον αγωνα.Καλη της επιτυχια επίσης.
Τελος η Δημητρα Μουρατίδου με καποια ωραια σημεια ,συνολικα όμως εδειξε ανετοιμη σχετικα για αυτο τον αγωνα καθως την εχουμε πετυχει σε σαφως καλύτερη φόρμα,ειναι παντως αθλητρια με σταθερες παρουσίες τα τελευταια χρόνια.


31826


31827


31828





31830

31831

31829

Kostas95
02-10-11, 21:23
Παιδια μια ερωτηση?Γιατι ειχε τοσο λιγους συμμετεχοντες?Στα Τζουνιορ μονο ενα ατομο?:shock: Δηλαδη οι αθλητες για να λαβουν μερος πρεπει να περνανε καποια συγκεκριμενα κριτηρια?

Polyneikos
02-10-11, 21:30
Παιδια μια ερωτηση?Γιατι ειχε τοσο λιγους συμμετεχοντες?Στα Τζουνιορ μονο ενα ατομο?:shock: Δηλαδη οι αθλητες για να λαβουν μερος πρεπει να περνανε καποια συγκεκριμενα κριτηρια?

Ο αγωνας προκυρηχθηκε τελη Αυγουστου δίνωντας περιθωριο 1-1,5 μηνα στους αθλητες να προετοιμαστουν.Καποιοι από τις καλοκαιρινες τους διακοπες έπρεπε να ξεκινησουν αγωνιστικη προετοιμασία.Αλλοι το αποτόλμησαν,αλλοι εκριναν ότι δεν θα είναι όπως θελουν οπότε το αφησαν τελειως.
Αθλητες αλλα και κοινο εχουν συνηθισει τους φθινοπωρινους αγωνες να γίνονται Νοέμβριο,το Κυπελλο δηλαδη...
Επίσης μην ξεχναμε ότι βιωνουμε περιοδο ισχυρης κρίσης στην Ελλαδα και οι προετοιμασίες κοστίζουν.
Αυτοι είναι οι σοβαρότεροι λογοι κατ΄εμε.

Kostas95
02-10-11, 21:38
Ο αγωνας προκυρηχθηκε τελη Αυγουστου δίνωντας περιθωριο 1-1,5 μηνα στους αθλητες να προετοιμαστουν.Καποιοι από τις καλοκαιρινες τους διακοπες έπρεπε να ξεκινησουν αγωνιστικη προετοιμασία.Αλλοι το αποτόλμησαν,αλλοι εκριναν ότι δεν θα είναι όπως θελουν οπότε το αφησαν τελειως.
Αθλητες αλλα και κοινο εχουν συνηθισει τους φθινοπωρινους αγωνες να γίνονται Νοέμβριο,το Κυπελλο δηλαδη...
Επίσης μην ξεχναμε ότι βιωνουμε περιοδο ισχυρης κρίσης στην Ελλαδα και οι προετοιμασίες κοστίζουν.
Αυτοι είναι οι σοβαρότεροι λογοι κατ΄εμε.

Ευχαριστω πολυ Πολυνεικε,με καλυψες πληρως!!:)

Polyneikos
02-10-11, 21:47
Κατηγορία Fitness

H Ναντια (Crow) Κεραμιδακη παντα ετοιμοπόλεμη και σε φόρμα ειναι σταθερη αξία εδω και χρόνια στην IFBB,ανταμοίβωντας τους θεατες με ενα ξεχωριστο χορευτικο

31841

Δυστυχως δεν πρόλαβα να το βιντεοσκοπήσω :(

Κατηγορία Bikini

2 νεαρές κοπέλες,η Κατσέλου Αντρεα και η Τσαμη Γεωργία δωσαν μια δροεσερη νότα στον αγωνα.

31839




31838



31840


Όλες οι κατηγορίες επί σκηνης

31833


31837


31836


31835


31834


31842

Muscleboss
02-10-11, 21:53
Να λοιπόν που στην ΕΟΣΔ αρχίζουμε να ξαναβλέπουμε σταθερά γυναικίες κατηγορίες με συμμετοχές και υψηλό επίπεδο. :clap:

Συγχρητήρια σε όλες τις αθλήτριες, κάθε μία είχε τη χάρη της και τα δυνατά της σημεία.

Για αυτές που θα αγωνιστούν στο εξωτερικό θα είναι σίγουρα ένα γερό τεστ! Ευχόμαστε καλή επιτυχία :toast:


ΜΒ

Polyneikos
02-10-11, 21:55
Να κανω μια παυση στις φωτογραφίες και να αναφερω ότι παρευρεθησαν πολλα μελη αλλα και φιλοι-γνωστοι του φόρουμ και γενικότερα του χωρου στο σημερινο αγωνα..
Ο Σπύρος Μπουρναζος,ο Γιαννης Διακογιαννης,η Κωνσταντίνα Κασκανη,η Έλενα Καββά,ο Χρήστος Γκολιάς (LION),ο Νικος Παπαγεωργίου,ο Δημητρης Παπαντωνης ,ο Μιχαλης Χρυσοβεργης (coach του Γιαννη Μαγκου),ο Τασος Ζαχαροπουλος,ο Γιαννης Τσουνος, η Βασω Γιαννιωτη και αλλοι πολλοι που μου διαφευγουν και δεν θελω να αδικησω...
Τo team της διαχείρισης εκπροσωπήθηκε από τον Νασσερ,τον Dreiko και τον γραφών.
Στο τελος των κατηγοριων θα υπαρξουν και οι απαραίτητες φωτογραφίες :thumbup:

Kaskani Konstantina
02-10-11, 22:22
Ευχαριστω ολα τα παιδια απο εδω μεσα αλλα περισοτερο την οικογενια μου που ηταν διπλα μου και την προπονητρια μου nadia crow φυσικα.

το οτι σταθικα διπλα σε εναν αθλητη 35 ετων με αρκετα χρονια στην πλατη του για μενα λεει πολα. ετσι και αλλιος σε 2 σημια ιστερουσα διπλα του ;)

το μονο που μπορω να πω ειναι οτι υποσχομε στην επομενη εμφανηση μου να βελτιοσω στο μεγιστο τα σημια που χριαζοντε χωρις να ξεφυγω απο σημετρια.;)


Αγοράκι μου ησουνα καταπληκτικός κ το εννοώ εγω δεν πίστευα στα μάτια μου, σε πολύ καλό επίπεδο το σώμα σου, κ για πρώτη σου συμμετοχή αξίζεις πολλά συγχαρητήρια, δεν θα ψάξουμε τώρα για λεπτομέρειες οταν στήνεσαι δίπλα απο τον Γρηγόρη μας χρόνια ψημένο αθλητή στον χώρο με πρωτιές στο ενεργητικό του, μην τρελαθούμε σου αξίζουν πολλά πολλά συγχαρητήρια, συνέχισε ετσι το εχεις!!!!Επίσης συγχαρητήρια σε ολους τους αθλητές/τριες που συμμετείχαν!:)

Qlim4X
02-10-11, 22:54
Αγοράκι μου ησουνα καταπληκτικός κ το εννοώ εγω δεν πίστευα στα μάτια μου, σε πολύ καλό επίπεδο το σώμα σου, κ για πρώτη σου συμμετοχή αξίζεις πολλά συγχαρητήρια, δεν θα ψάξουμε τώρα για λεπτομέρειες οταν στήνεσαι δίπλα απο τον Γρηγόρη μας χρόνια ψημένο αθλητή στον χώρο με πρωτιές στο ενεργητικό του, μην τρελαθούμε σου αξίζουν πολλά πολλά συγχαρητήρια, συνέχισε ετσι το εχεις!!!!Επίσης συγχαρητήρια σε ολους τους αθλητές/τριες που συμμετείχαν!:)

εσενα μανα σε αγαπω γιατι ο λογος σου ειναι αληθινος και συμβολεο. εισαι απο τα ατομα στον χωρο που ποτε μα ποτε δεν αδικισες κανεναν.

σε ευχαριστω για την στιρηξη σου αλλη μια φορα. και οπως ειπαμε. 2013;)

Polyneikos
02-10-11, 23:03
Σε αυτη την κατηγορία ειχαμε 2 συμμετοχες.
Τον πολυ καλο και εμπειρο αθλητη Γρηγορη Καραγιαννη (μελος του φόρουμ grego (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?5386-grego)),ο οποιος μετα την νικη του στο Πανελληνιο Πρωταθλημα της IFBB-ΕΟΣΔ στην Θεσσαλονικη τον Ιουνιο,αποφασισε να κατεβει και στο Κυπελλο ,κατα την διαρκεια της προετοιμασία του για το Μεσογειακο στην Μαλτα (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16834-27th-IFBB-Mediterranean-Bodybuilding-Championships-28-30-10-11&p=442461#post442461)που πραγματοποιείται στις 28-30 Οκτωβρίου.Με ενα τελικο φινιρισμα ο Γρηγορης νομιζω ότι θα μας εκπροσωπήσει επάξια :thumbup::thumbup:
Επίσης συμμετείχε ο Αλεξης Δουμας ή κατα κόσμο του φόρουμ Qlim4x, oπου κανωντας την παρθενικη του εμφανιση σε αγωνες εκανε μια πολυ καλη σκηνικη παρουσια.Νομίζω ότι εχει τις προδιαγραφες να παει ακομα πιο ψηλα:clap:
Νικητης ανακυρήχθηκε ο Γρηγορης Καραγιαννης.

31861


31862


31863


31864


31865


31866


31867


31868


31869

Polyneikos
02-10-11, 23:06
H συνεχεια των κατηγοριων (-90 κ., +100, Μasters,Οverall) αυριο :welcome::welcome:

NASSER
02-10-11, 23:15
Για τον Γρηγόρη Καραγιάννη μου είναι δύσκολο να εκφραστώ καθώς είναι φίλος και είναι ξεχωριστός για το ήθος του σαν άνθρωπος και σαν αθλητής. Για τα δεδομένα της Ελλάδας θα είναι δύσκολο να σταθεί κάποιος δίπλα του στη κατηγορία του και ήδη στόχος του είναι η διάκριση σε διεθνής αγώνες. Ο Μεσογειακός είναι ένας δύσκολος αγώνας και ελπίζω να πετύχει το 100% της φόρμας του.
Γρηγόρη καλή επιτυχία σε ότι κάνεις:thumbup:

Wargod
02-10-11, 23:29
Να κανω μια ερωτηση ασχετου; Τι διαφορα εχουν οι κατηγοριες στις οπιες αγωνιζονται οι γυναικες μεταξυ τους; Και η κατηγορια clasic BB με τις υπολιπες BB;

TRIANTAFYLLOU
02-10-11, 23:38
βλέπω είχε αρκετα καλούς αθλητές και καλό επίπεδο γενικότερα , με μοναδικό μείον λόγω της ημερομηνίας την ποσότητα των αθλητών , αλλα αυτο ήταν αναμενόμενο.
ο άλεξ εμφανήστηκε πάρα πολυ καλός και για πρώτη συμμετοχή έδειξε πολύ καλά στοιχεία , απο την άλλη ο γιάννης μάγκος ήταν εκτός συναγωνισμού διότι το επίπεδό του είναι για αγώνες στο εξωτερικό.
οι κοπέλες πολύ καλές με την κρητικοπούλου που δεν με εξέπληξε γιατι πρίν μια εβδομάδα που την είδα ήταν σε καταπληκτική κατάσταση και δεν θα μπορούσε να μην είναι τέλεια σ αυτον τον αγώνα , αφού έχει μεγαλεπήβολα σχέδια για το άρνολντ κλάσικ το ευρωπαικό και το σώμα της έχει τις προδιαγραφές να σταθεί με αξιώσεις σε τέτοια επίπεδα , το καλούπι τό έχει και τώρα πλέον έχει φτάσει και στην μυική ωριμότητα να πρωταγωνιστήσει σε τέτοιους αγώνες .

αλλα και η κατηγορία μπικίνι κουκλίτσες με ομορφια και θηλυκότητα αφού αυτα είναι τα κύρια χαρακτηριστικά αυτής της κατηγορίας .

και μπράβο και στούς ρεπόρτερ του φόρουμ για την ενημέρωση με φωτο ρεπορτάζ:clap::clap::clap:

LION
03-10-11, 12:19
Πρώτα απ' όλα θάθελα να πω συγχαρητήρια στους αθλητές και τις αθλήτριες που συμμετείχαν!:clap:

Κατά δεύτερο κάποια πράγματα που είχα απορία κι εγώ ο ίδιος στην αρχή,αλλά τελικά έβγαλα ένα συμπέρασμα στο τέλος.
Απόρησα όταν είδα τόσο νωρίς την ημερομηνία διεξαγωγής των αγώνων!Πολύ νωρίς για να είναι "έτοιμοι" οι αθλητές.:unsure:
Μετά μου είπαν ότι θα γίνει παράλληλα με την αθλητική έκθεση,που γίνεται κάθε χρόνο.Καλό αυτό,σκέφτηκα,θα έχει αρκετό κόσμο για να δει τους αγώνες και τους αθλητές από κοντά (αν και η έκθεση κάθε πέρσι και καλύτερα είναι!).
Τελικά η διεξαγωγή των αγώνων θα γινόταν σε διπλανό χώρο,διαδραστικό πάρκο όπως το ονόμαζαν,όπου διατηρούσαν περίπτερα κι άλλες επίσημες ομοσπονδίες,άρσης βαρών,πάλης,πινγκ πονγκ,κλπ...(αυτό θεωρώ είναι το πιο σημαντικό και για μένα,αλλά κυρίως για τον πρόεδρο που έκρινε ως πιο σωστό).
Το καλό είναι ότι ο αγώνας "κύλησε" ομαλά (έστω και με λίγες συμμετοχές) και με αρκετό κόσμο να παρακολουθεί!Ανάμεσα σε άλλες ομοσπονδίες,μονοπωλήσαμε το ενδιαφέρον του κόσμου,που οι περισσότεροι ήταν όρθιοι!
Και για τους λίγους καναπέδες που καταφέραμε να τοποθετήσουμε,την τελευταία στιγμή,ευχαριστώ και κάποιους φίλους του forum,που προσφέρθηκαν εθελοντικά για βοήθεια!:thumbup::thumbup::thumbup:
[ας μην αναφερθώ ονομαστικά!;)]

Polyneikos
03-10-11, 14:18
Στην κατηγορία -90 κιλα διαγωνιστηκαν 3 αθλητες,η σειρα καταταξης είχε ως εξης:

1. Τσιτόνας Γεώργιος
2. Βένιος Αντωνης
3. Μπουρμπάκης Γεώργιος

Ο Τσιτόνας Γιωργος,εμπειρος αθλητης και με αρκετες συμμετοχες κυριαρχησε με τις μαζες του στην κατηγορία,αν και οχι στο 100% της φορμας του
Ο Βενιος Αντωνης εκανε την πρωτη του εμφανιση σε αγωνες και ηταν πολυ καλα προετοιμασμενος,αν και από ότι ξερω στοχευε στην -85 να παίξει αλλα δεν δημιουργηθηκε κατηγορία λογω ελλειψης αθλητων.
Τελος και ο Μπουρμπακης Γιωργος διεθετε αρκετη μυικότητα αλλα καποια τεχνικα λαθη πιθανον του στερησαν μια καλύτερη εμφανιση.....


31879


31886


31885


31884



31883


31882


31881


31880


31878


31887

Polyneikos
03-10-11, 14:40
Δυο συμμετοχες στην βαρια κατηγορία του αγωνα.Ο Στελιος Κουτρης και ο Γιαννης Μαγκος.
Με το που βγηκε ο Γιαννης Μαγκος ξεχειλισε η σκηνη με όγκο και μαζες :shock::shock:

31888



31893


31892


31891

31889


31890


Προσωπικη μου αποψη είναι οτι ο Μαγκος ειναι ο Ελληνας αθλητης που εχει το πακετο (ηλικια-μυικη αναπτυξη-προοπτικες - περιθωρια βελτιωσης - ταλεντο) για να γινει ο επόμενος επαγγελματίας...Αν φυσικα ειναι στα σχεδια του κατι τετοιο......
Καλο είναι οι ιθυνοντες να προσεξουν την περιπτωση του χωρις να χαθει πολυτιμος χρονος με διαδικαστικα....


31894

COBRA_STYLE
03-10-11, 15:04
και γω αυτο ηθελα να πω Κωστα...οτι ο Μαγκος εχει ολα τα φοντα για να γινει pro στο μελλον....ξερουμε ηλικια?

ioannis1
03-10-11, 15:06
Στην κατηγορία Body Fitness ειχαμε τρεις συμμετοχες:
Της Ελένης Κρητικοπούλου,της Κολια Νορας και της Μουρατίδου Δήμητρας.
Η Ελένη Κρητικοπουλου ειναι σε παγκόσμιο επίπεδο πλεον για αυτη την κατηγορία.
Την επόμενη εβδομαδα διαγωνίζεται για το Αrnold Classic το Ευρωπαικο στην Ισπανία (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16310-Arnold-Classic-Europe-%287-9.10.2011%29-I%EF%BF%BD_%EF%BF%BD_%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CE%B1&p=448653#post448653)και αποδυκνείει ότι σε αυτη την κατηγορία δύσκολα "παίζεται".Καλη της επιτυχια στο δύσκολο αγωνα που πρόκειται να παίξει.
Η Νορα Κόλια μεταπήδησε από την Fitness κατηγορία που έπαιξε τον Ιουνιο στην Θεσσαλονικη στην Bοdy Fitness και στοχευει να παίξει σε 4 εβδομαδες στο Μεσογειακο,κανωντας ενα τεστ σε αυτο τον αγωνα.Καλη της επιτυχια επίσης.
Τελος η Δημητρα Μουρατίδου με καποια ωραια σημεια ,συνολικα όμως εδειξε ανετοιμη σχετικα για αυτο τον αγωνα καθως την εχουμε πετυχει σε σαφως καλύτερη φόρμα,ειναι παντως αθλητρια με σταθερες παρουσίες τα τελευταια χρόνια.


31826


31827


31828





31830

31831

31829



πολυ καλες και οι τρεις αθλητριες.δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις πολυνικε η δημητρα ηταν ανετοιμη.....εγω δεν ειδα κατι τετιο.ισως εσυ με την εμπειρια σου να κρινεις πιο σωστα.

Polyneikos
03-10-11, 16:11
πολυ καλες και οι τρεις αθλητριες.δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις πολυνικε η δημητρα ηταν ανετοιμη.....εγω δεν ειδα κατι τετιο.ισως εσυ με την εμπειρια σου να κρινεις πιο σωστα.

O κατω κορμος απεχει παρασαγγας από τον ανω κορμο της αθλητριας,την Μουρατιδου την εχω δει κανα 2 φορες ακομα σε αγωνες και την εχω δει αρκετα καλυτερη....Αυτο λεει το δικο μου ματι που τα ειδα απο κοντα.
Το δικο σας σαφως πιο εμπειρο ματι τι λεει/βλέπει κυριε Αναγνωστου;

S. KTISTAKIS
03-10-11, 16:55
O κατω κορμος απεχει παρασαγγας από τον ανω κορμο της αθλητριας,την Μουρατιδου την εχω δει κανα 2 φορες ακομα σε αγωνες και την εχω δει αρκετα καλυτερη....Αυτο λεει το δικο μου ματι που τα ειδα απο κοντα.
Το δικο σας σαφως πιο εμπειρο ματι τι λεει/βλέπει κυριε Αναγνωστου;

Θυμαμαι την συγκεκριμενη αθλητρια σε καποιο αγωνα της ΝΑΒΒΑ πριν καποια χρονια και την συμβουλη που της εδωσα :"Δουλεψε "εξυπνα" στη προπονηση σου και δωσε εμφαση στην πλατη - ωμους καθως και στο ποζαρισμα σου !"

Παρεξηγηθηκα.....αλλα ακομα βλεπω το ιδιο "σχημα" ! Κριμα γιατι εχει δυνατοτητες....

Muscleboss
03-10-11, 17:09
Παρεξηγηθηκα.....

Ως συνήθως φίλε Στέλιο :green:

ΜΒ

S. KTISTAKIS
03-10-11, 17:17
Το σωμα της συγκεκριμενης αθλητριας ειναι δουλεμενο σωστα απο αποψη "εντασης" απλα δεν εχει δουλευτει εκει που "ποναει" !

Ειναι κριμα με τοση δουλεια και προσπαθεια (φενετε αλλωστε) να υπαρχει αυτο το αποτελεσμα.

chrisberg
03-10-11, 17:39
και γω αυτο ηθελα να πω Κωστα...οτι ο Μαγκος εχει ολα τα φοντα για να γινει pro στο μελλον....ξερουμε ηλικια?
31 Μαίων :green::green::green:

COBRA_STYLE
03-10-11, 17:45
31 Μαίων :green::green::green:
μπόμπα μπόμπα τοτε!!!εχει πολυ μελλον:clap:

flexakis
03-10-11, 19:18
O κατω κορμος απεχει παρασαγγας από τον ανω κορμο της αθλητριας,την Μουρατιδου την εχω δει κανα 2 φορες ακομα σε αγωνες και την εχω δει αρκετα καλυτερη....Αυτο λεει το δικο μου ματι που τα ειδα απο κοντα.
Το δικο σας σαφως πιο εμπειρο ματι τι λεει/βλέπει κυριε Αναγνωστου;
Κωστα κατ'εμε δικαιος πηρε την 3η θεση.
Αλλα πιστευω οτι ηταν καλυτερη απο τον αγωνα του Ιουνιου.
Τωρα θα συμφωνησω με τον Στελιο,και με την ασυμμετρια.
Ειναι θεμα ''κατασκευης'' οποτε επρεπε να δουλεψει εξυπνα.
Αλλα με λαθος καθοδηγηση (οχι δικη μου) η Δημητρα εκανε off season 2 φορες ποδια την εβδομαδα για να τα''λεπτινη''!!!
Εγω την συμβουλεψα να κανει πλατη 2 φορες αλλα οπως θα ειδατε και με το αποτελεσμα δεν εισακουστηκα.

chrisberg
03-10-11, 19:20
Το σωμα της συγκεκριμενης αθλητριας ειναι δουλεμενο σωστα απο αποψη "εντασης" απλα δεν εχει δουλευτει εκει που "ποναει" !

Ειναι κριμα με τοση δουλεια και προσπαθεια (φενετε αλλωστε) να υπαρχει αυτο το αποτελεσμα.


A ρε Στελάρα μου έλειψες...


31900

Πάντως συμφωνώ μαζί σου!!!

chrisberg
03-10-11, 19:20
Και μια φωτογραφία για το φόρουμ


31901

m3ssias
03-10-11, 19:44
Κι εγω με τη σειρα μου να συχγαρω την Διοργανωση που ηταν πολυ καλη καιθως και ολα τα παιδια που συμμετειχαν:clap:
Χαρηκα πολυ με τον Qlim4x που ηταν πολυ καλος και εκανε εξαιρετικη εμφανιση!
Επισης με τον Μαγκο, με τον οποιο ειχα την τιμη να παιξω τον Μαιο που περασε και με εκανε τρομερη εντυπωση , σαν αθλητης και σαν χαρακτηρας! Ειμαι σιγουρος οτι θα παει πολυ ψηλα και τουα αξιζει να γινει pro στην φαση που ειναι!
Ευχομαι καλη συνεχεια και καλη τυχη σε ολους τους αθλητες, και πλεον καλη ξεκουραση:toast:

LION
03-10-11, 20:36
A ρε Στελάρα μου έλειψες...31900



Και μένα μού'λειψε,για να πω την αλήθεια,συμφωνώ-διαφωνώ μαζί του,για οποιοδήποτε θέμα!:)


Κάτι άλλο τώρα που γράφεται επανειλλημένα,σχετικά με τις κάρτες pro.

Ο αθλητής που θα λάβει κάρτα pro και θα την "ενεργοποιήσει" λαμβάνοντας μέρος σε επαγγελματικό αγώνα,αυτόματα χάνει τη δυνατότητα συμμετοχής σε ερασιτεχνικούς αγώνες και grand prix.
Eπομένως χρειάζεται αρκετή σκέψη,με ποιους αθλητές θα βρεθεί δίπλα και θα ανταγωνιστεί,εφόσον αισθάνεται κι ο ίδιος/α έτοιμος/η,ακόμη κι αν λάβει την κάρτα.
Είναι δρόμος χωρίς επιστροφή και ίσως πριν αξιοποιήσει όλες τις δυνατότητές του σε αγώνες του εξωτερικού!

Polyneikos
03-10-11, 20:39
Κωστα κατ'εμε δικαιος πηρε την 3η θεση.
Αλλα πιστευω οτι ηταν καλυτερη απο τον αγωνα του Ιουνιου.
Τωρα θα συμφωνησω με τον Στελιο,και με την ασυμμετρια.
Ειναι θεμα ''κατασκευης'' οποτε επρεπε να δουλεψει εξυπνα.
Αλλα με λαθος καθοδηγηση (οχι δικη μου) η Δημητρα εκανε off season 2 φορες ποδια την εβδομαδα για να τα''λεπτινη''!!!
Εγω την συμβουλεψα να κανει πλατη 2 φορες αλλα οπως θα ειδατε και με το αποτελεσμα δεν εισακουστηκα.

Ακη δεν ειχα σκοπο να εννοησω οτι η Δημητρα δεν εχει προπονηθει ή δεν εχει δουλεψει...Και να διαπιστωνα κατι τετοιο δεν θα το εξεφραζα ανοικτα.
Το ανετοιμη μπορεί να σημαινει πολλα,ακομα και η τελευταια εβδομαδα μπορει να αποβει μοιραια σε εναν αθλητη για το τελικο αποτελεσμα,δεν σημαινει ότι δεν προετοιμαστηκε.
Απλα είπα ότι την εχω δει σε καλύτερη φορμα (αρα αυτο σημαινει ότι εχει περισσότερες δυνατοτητες),ισως δεν ακολουθησε σωστη τακτικη όπως μου επιβεβαιωνεις.Η εποικοδομητικη κριτικη ή σχολια στοχευουν στην βελτιωση του αθλητη όχι στην μειωση της αξίας του. :toast::welcome:

ioannis1
03-10-11, 21:44
απο ψυχολογια σκιζετε ολοι σας.συγχαρητηρια....

ioannis1
03-10-11, 21:45
an evgene proti tha isastan dipla tis...

ioannis1
03-10-11, 21:46
πολυνικε ξερω ποσο μαγαπατε χαχαχαχα...

Polyneikos
03-10-11, 21:52
απο ψυχολογια σκιζετε ολοι σας.συγχαρητηρια....


an evgene proti tha isastan dipla tis...


πολυνικε ξερω ποσο μαγαπατε χαχαχαχα...


Γιαννη το γυριζεις πολυ στο προσωπικο λες και επαιξες εσυ στον αγωνα.Εγραψα κατι ,όπως και σε αλλους αθλητες και μονος σου το εκανες θεμα.
Δεν σε καταλαβαινω ορισμενες φορες.Το κανεις λες και εχουμε πρόβλημα μαζι σου.Ας μιλησουμε για τον αγωνα σε αυτο το τόπικ.

Polyneikos
03-10-11, 22:10
Και μια φωτογραφία για το φόρουμ


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=31901&d=1317658918



Ευχαριστουμε για την αφιερωση :thumbup::thumbup::thumbup:

TRIANTAFYLLOU
03-10-11, 22:15
τα χαιρετίσματά μας στον Γιάννη Μιχάλη και τον ευχαριστούμε για την αφιέρωση στο φόρουμ:thumbup:

NASSER
03-10-11, 22:23
τα χαιρετίσματά μας στον Γιάννη Μιχάλη και τον ευχαριστούμε για την αφιέρωση στο φόρουμ:thumbup:

+1 :thumbup:
Για τον Γιάννη θα είναι χάσιμο χρόνου να ξανά συμμετάσχει σε εθνικό επίπεδο. Είναι αθλητής που πρέπει να προωθηθεί.

Polyneikos
03-10-11, 22:30
Συνεχίζω την παρουσιαση των κατηγοριων με την κατηγορία Masters.
Συμμετειχαν 2 αθλητες.
Η κατάταξη:


1. Σαρρής Ηλίας
2. Γκίκας Χαράλαμπος


31909

31908

31910

31911

31912

31913

Dreiko
03-10-11, 22:40
Σε αυτο το σημειο θα ηθελα να σημειωσω κατι για τον Γκίκα Χαράλαμπο,μιας και τον γνωριζω προσωπικα,ειναι ενας αθλητης με ατσαλινη θεληση!
Και πραγματικα χαιρομαι να τον βλεπω στη σκηνη...:clap:

Polyneikos
03-10-11, 22:40
Oι νικητες των 4 κατηγοριων διαγωνιστηκαν για τον Γενικο Τίτλο

31914

31915

31924



31922


31923

31918


31917


31916



31926

31925

Muscleboss
03-10-11, 23:40
Κώστα ευχαριστούμε για το υλικό και το ρεπορτάζ. :clap:

Από την εικόνα που (μπορώ να) έχω από το φωτογραφικό υλικό, τα αποτελέσματα φαίνονται δίκαια και λογικά.

Υπήρξαν παράπονα από πλευράς αθλητών; φωνές από τους θεατές προς την επιτροπή ή τίποτε άλλες "απαράδεκτες" συμπεριφορές;

ΜΒ

Qlim4X
03-10-11, 23:46
Υπήρξαν παράπονα από πλευράς αθλητών; φωνές από τους θεατές προς την επιτροπή ή τίποτε άλλες "απαράδεκτες" συμπεριφορές;

ΜΒ

τιποτα απολυτος.

ηταν λες και ειχαν συμφονιση ολοι, αθλητεσ, κρητεσ, κοινο.

σαν αθλητης ετσι το ειδα. σαν συνοδος σε αλλη ομοσπονδια εχω δει πολα παρατραγουδα απ ολες τις μεριες.

NASSER
04-10-11, 00:08
Και εγώ πιστεύω πως τα αποτελέσματα ήταν δίκαια και οι αθλητές/τριες το αναγνώρισαν.
Δυστυχώς μερικοί ακόμα δεν έχουν καταφέρει να προβάλλουν σωστά το σώμα τους επί σκηνής. Η σκηνική παρουσία είναι αυτή που μετράει εν τέλη, και σε πολυάριθμες κατηγορίες τα πράγματα είναι ακόμα πιο δύσκολα. Και σε αυτό το σημείο ο Qlim4X δούλεψε πάρα πολύ κι αυτό φάνηκε :thumbup:

TRIANTAFYLLOU
04-10-11, 00:09
εγω πιστεύω όταν είναι ξεκάθαρα τα αποτελέσματα δεν δημιουργούνται εντάσεις και γκρίνιες , ειδικα αν δεν είναι και πολυπληθείς οι κατηγορίες πιο εύκολα και με καθαρό μυαλό οι κριτές κρίνουν .

ενω αν είναι πολλοί οι αθλητές υψηλό το επίπεδο και μερικοί κοντα σε σωματικό επίπεδο ακούγονται και γκρίνιες να λέει ο άλλος πχ δεν έπρεπε να βγώ 7ος έπρεπε 6ος και σε ορισμένες περιπτώσεις εκτός τον πρώτο οι άλλοι είναι δυσαρεστημένοι .

αλλα όταν υπάρχει επίπεδο όχι μόνο αγωνιστικό αλλα και πνευματικό αυτα τα φαινόμενα είναι σπάνια έως απίθανα

noz1989
04-10-11, 00:23
Εμενα μου εκανε πολυ καλη εντυπωση το στησιμο και το ποζαρισμα του Μαγκου! Πολυ καλος!:thumbup:

Muscleboss
04-10-11, 00:31
εγω πιστεύω όταν είναι ξεκάθαρα τα αποτελέσματα δεν δημιουργούνται εντάσεις και γκρίνιες , ειδικα αν δεν είναι και πολυπληθείς οι κατηγορίες πιο εύκολα και με καθαρό μυαλό οι κριτές κρίνουν .

Έτσι είναι. Πολύ σωστή η παρατηρηση του Ηλία. Και από όσο βλέπω από τις φωτογραφίες σε αυτό τον αγώνα οι κριτές δεν δυσκολέυτηκαν πολύ, αυτό όμως δεν αναιρεί το έργο τους. Απλά το έχω σαν απορία και θα θελα να δω πώς θα χειριστεί η IFBB κάποιο "παρατράγουδο" παραπόνων αν ποτέ αντιμετώπιζε κάτι τέτοιο.

(Αλήθεια στην κριτική επιτροπή πόσοι και ποιοί ήταν; )

ΜΒ

Ariel
04-10-11, 00:33
μπραβο Qlim4x:weights:

NASSER
04-10-11, 09:25
Έτσι είναι. Πολύ σωστή η παρατηρηση του Ηλία. Και από όσο βλέπω από τις φωτογραφίες σε αυτό τον αγώνα οι κριτές δεν δυσκολέυτηκαν πολύ, αυτό όμως δεν αναιρεί το έργο τους. Απλά το έχω σαν απορία και θα θελα να δω πώς θα χειριστεί η IFBB κάποιο "παρατράγουδο" παραπόνων αν ποτέ αντιμετώπιζε κάτι τέτοιο.

(Αλήθεια στην κριτική επιτροπή πόσοι και ποιοί ήταν; )

ΜΒ

Η κριτική επιτροπή ήταν 5 άτομα, με Γιάννη Βασάλο, Χρήστο Γκολιά, κυρ. Κατσέλου, κ. Κωνσταντινίδη και έναν κύριο που μου διαφεύγει το όνομα του και είναι συχνά στην κριτική επιτροπή της ΕΟΣΔ.

chrisberg
04-10-11, 11:10
Η κριτική επιτροπή ήταν 5 άτομα, με Γιάννη Βασάλο, Χρήστο Γκολιά, κυρ. Κατσέλου, κ. Κωνσταντινίδη και έναν κύριο που μου διαφεύγει το όνομα του και είναι συχνά στην κριτική επιτροπή της ΕΟΣΔ.

Eχω δει και χειρώτερα!!!:(:(:(

chrisberg
04-10-11, 11:13
τα χαιρετίσματά μας στον Γιάννη Μιχάλη και τον ευχαριστούμε για την αφιέρωση στο φόρουμ:thumbup:

Εμείς Ευχαριστουμε Ηλιά και ξέρουμε ότι μας αγαπάτε!!!
:thumbup::thumbup::thumbup:

chrisberg
04-10-11, 11:15
+1 :thumbup:
Για τον Γιάννη θα είναι χάσιμο χρόνου να ξανά συμμετάσχει σε εθνικό επίπεδο. Είναι αθλητής που πρέπει να προωθηθεί.

Το ξέρω ρε φίλε...
Τωρα που πήραμε και τις ευλογίες απο τον ΠΑΠΑ!!!!
Τι άλλο ακόμα θέλουμε...
Σα δε ντρεπόμαστε λέω εγώ...

S. KTISTAKIS
04-10-11, 12:41
2 λογια για τον Γενικο Νικητη :

Ο Γιαννης ειναι ενα "παιδι" με φοβερο χαρακτηρα και με μεγαλη αγαπη για το bodybuilding.
Τον θυμαμε απο μικρο που εψαχνε ,ρωτουσε συνεχεια για το τι ειναι καλυτερο ωστε να φτασει εκει που παντα ονειρευοτανε.

Ειναι ανθρωπος που δεν σηκωνει μυγα στο σπαθι του και σαν χαρακτηρας σταθερος στις επιλογες του (κ Χρυσοβεργη εισαι "τυχερος") !

Σαν αθλητης εχει το καλουπι για να κυριαρχησει σε Ελλαδα και να πλασαριστει σε Ευρωπαικα - Παγκοσμια Πρωταθληματα σε ΟΛΕΣ τις Ομοσπονδιες του εξωτερικου.

Προσωπικα δεν μου "αρεσει" το φινιρησμα που εχει επι σκηνης καθως το σωμα του ΕΧΕΙ να βγαλει και να δειξει ΠΟΛΛΑ περρισοτερα (κ Χρυσοβεργη σας κανω ΕΜΜΕΣΑ προταση συνεργασιας χωρις να θελω να μειωσω τις γνωσεις σας).

Τωρα για την καρτα θεωρω οτι ειναι νωρις να του "χαριστει" καθως και να την παρει δεν εχει την βαση να κερδησει κατι σε Επαγγελματικους Αγωνες η Gran Prix.
Mπορει να κερδησει πολλα περισοτερα με συμμετοχες σε ερασητεχνικους αγωνες.

Στον συγκεκριμενο αγωνα δεν υπηρχε καποιος να τον κοντραρει και η αναδειξη του ως Γενικος Νικητης ηταν προφανες (δεν μειωνω την αξια του αθλητη μην προτρεξουν καποιοι το οφθαλμοφανες γραφω).

Να ευχηθω στον Γιαννη και στο team που εχει να παρουν σωστες αποφασεις για το μελλον του και οπως και ο ιδιος ξερει ειμαι παντα στη διαθεση του.
Συγχαρητηρια και στον κ Χρυσοβεργη για την στηρηξη τοσων ΠΟΛΛΩΝ ετων στο προσωπο του αθλητη γιατι ξερω πολυ καλα τι θα πει να εισαι διπλα σε καποιον και τι απαιτησεις υπαρχουν.

Polyneikos
04-10-11, 16:10
Κώστα ευχαριστούμε για το υλικό και το ρεπορτάζ. :clap:

Από την εικόνα που (μπορώ να) έχω από το φωτογραφικό υλικό, τα αποτελέσματα φαίνονται δίκαια και λογικά.

Υπήρξαν παράπονα από πλευράς αθλητών; φωνές από τους θεατές προς την επιτροπή ή τίποτε άλλες "απαράδεκτες" συμπεριφορές;

ΜΒ

Πανο τα αποτελεσματα ήταν ξεκαθαρα και αθλητες-θεατες δεν ειχαν κανενα παραπονο,δεν ακουστηκε κατι.
Απλα αυτο που με ξενισε ως θεατη ειναι ότι δεν υπήρχαν καρεκλες για τους θεατες,παλι καλα που σε 1,5-2 ωρες τελειωσε ο αγωνας.
Για αυτο το event της εκθεσης έπρεπε να ειχε προβλεφθει ότι θα εχει το περισσότερο κοινο και να υπήρχαν 3-4 σειρες καθισματων.
Δεν παθαμε και κατι αλλα αυτο ειναι το σωστο.:green:

Polyneikos
04-10-11, 16:25
Mερικες τελευταιες φωτογραφίες από το προσωπικο μου υλικο απο τον Γενικο Τίτλο.


31945


31946


31947



31948

31949

Polyneikos
04-10-11, 16:41
Ο φιλικος κυκλος του φόρουμ ολοενα και μεγαλωνει,καθε αγωνα πλεον τον περιμενουμε ως γιορτη...Για αυτο και οι backstage φωτογραφίες έχουν την χαρη τους...Join :welcome:

Chrisberg-Nasser (ειδαν φως και τρούπωσαν:P:P)

31952

Dreiko-Διακογιαννης-Μπουρναζος

31958

Μπουρναζος-Κωνσταντίνα-Aλεξ

31956


Διακογιαννης-Γρηγορης Καραγιαννης(grego) και ο προπονητης του Τασος Ζαχαροπουλος

31955


Διακογιαννης-Χρηστος Γκολιάς (Lion)

31960



Oι συνηθεις ύποπτοι

31950

31953

31959

Διακογιαννης -Καραγιαννης

31954


Απλα Μάγκος :thumbup::shock:

31957

RAMBO
04-10-11, 16:53
Ο φιλικος κυκλος του φόρουμ ολοενα και μεγαλωνει,καθε αγωνα πλεον τον περιμενουμε ως γιορτη...Για αυτο και οι backstage φωτογραφίες έχουν την χαρη τους...Join :welcome:
Απλα Μάγκος :thumbup::shock:

31957

κωστα θες ογκο.....:P:turtle:...ολες οι φωτο πολυ καλες ο μαγκος εχει ξεφυγει πολυ καλος

Polyneikos
04-10-11, 16:56
κωστα θες ογκο.....:P:turtle:...ολες οι φωτο πολυ καλες ο μαγκος εχει ξεφυγει πολυ καλος

Φιλε υπάρχει κρίση και δεν το τρωω όλο το φαγητο μου,ελα να σταθεις εσυ δίπλα στον Μαγκο να δουμε πως θα φαίνεσαι (αν) :P:P

chrisberg
04-10-11, 16:59
2 λογια για τον Γενικο Νικητη :

Ο Γιαννης ειναι ενα "παιδι" με φοβερο χαρακτηρα και με μεγαλη αγαπη για το bodybuilding.
Τον θυμαμε απο μικρο που εψαχνε ,ρωτουσε συνεχεια για το τι ειναι καλυτερο ωστε να φτασει εκει που παντα ονειρευοτανε.

Ειναι ανθρωπος που δεν σηκωνει μυγα στο σπαθι του και σαν χαρακτηρας σταθερος στις επιλογες του (κ Χρυσοβεργη εισαι "τυχερος") !

Σαν αθλητης εχει το καλουπι για να κυριαρχησει σε Ελλαδα και να πλασαριστει σε Ευρωπαικα - Παγκοσμια Πρωταθληματα σε ΟΛΕΣ τις Ομοσπονδιες του εξωτερικου.

Προσωπικα δεν μου "αρεσει" το φινιρησμα που εχει επι σκηνης καθως το σωμα του ΕΧΕΙ να βγαλει και να δειξει ΠΟΛΛΑ περρισοτερα (κ Χρυσοβεργη σας κανω ΕΜΜΕΣΑ προταση συνεργασιας χωρις να θελω να μειωσω τις γνωσεις σας).

Τωρα για την καρτα θεωρω οτι ειναι νωρις να του "χαριστει" καθως και να την παρει δεν εχει την βαση να κερδησει κατι σε Επαγγελματικους Αγωνες η Gran Prix.
Mπορει να κερδησει πολλα περισοτερα με συμμετοχες σε ερασητεχνικους αγωνες.

Στον συγκεκριμενο αγωνα δεν υπηρχε καποιος να τον κοντραρει και η αναδειξη του ως Γενικος Νικητης ηταν προφανες (δεν μειωνω την αξια του αθλητη μην προτρεξουν καποιοι το οφθαλμοφανες γραφω).

Να ευχηθω στον Γιαννη και στο team που εχει να παρουν σωστες αποφασεις για το μελλον του και οπως και ο ιδιος ξερει ειμαι παντα στη διαθεση του.
Συγχαρητηρια και στον κ Χρυσοβεργη για την στηρηξη τοσων ΠΟΛΛΩΝ ετων στο προσωπο του αθλητη γιατι ξερω πολυ καλα τι θα πει να εισαι διπλα σε καποιον και τι απαιτησεις υπαρχουν.

Ο σοφός μίλησε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

LION
04-10-11, 16:59
Αν και δεν ξέρω αν μου πέφτει ο λόγος ως "διάκονος" να προσπαθήσω και πάλι να καταλάβω που ακριβώς υπάγεται το πρόβλημα!

Παρόλο που είπαμε κάποια πράγματα από κοντά,δεν διευκρινίστηκε αν είναι οικονομικό ή διαδικαστικό.

Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι για τη συμμετοχή κάποιου αθλητή σε επίσημο αγώνα,απαιτείται να δηλωθεί ένα συγκεκριμένο διάστημα πριν.

Αν αφορά το οικονομικό,η συμμετοχή επιβαρύνει το σύλλογο ή τον ίδιο τον αθλητή/α.

Και ακόμη για να μη θεωρηθεί ότι γίνονται διακρίσεις ανάμεσα στους αθλητές/τριες,μπορώ να το δηλώσω εφόσον το γνωρίζω,ότι και η Ελένη Κρητικοπούλου για την συμμετοχή της στο Arnold Europe,θα πληρώσει εξ ολοκλήρου τα έξοδα από την τσέπη της.

chrisberg
04-10-11, 17:05
Ο σοφός μίλησε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


Εβαλα αυτό για να μη βάλω αυτό!!!

chrisberg
04-10-11, 17:09
Αν και δεν ξέρω αν μου πέφτει ο λόγος ως "διάκονος" να προσπαθήσω και πάλι να καταλάβω που ακριβώς υπάγεται το πρόβλημα!

Παρόλο που είπαμε κάποια πράγματα από κοντά,δεν διευκρινίστηκε αν είναι οικονομικό ή διαδικαστικό.

Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι για τη συμμετοχή κάποιου αθλητή σε επίσημο αγώνα,απαιτείται να δηλωθεί ένα συγκεκριμένο διάστημα πριν.

Αν αφορά το οικονομικό,η συμμετοχή επιβαρύνει το σύλλογο ή τον ίδιο τον αθλητή/α.

Και ακόμη για να μη θεωρηθεί ότι γίνονται διακρίσεις ανάμεσα στους αθλητές/τριες,μπορώ να το δηλώσω εφόσον το γνωρίζω,ότι και η Ελένη Κρητικοπούλου για την συμμετοχή της στο Arnold Europe,θα πληρώσει εξ ολοκλήρου τα έξοδα από την τσέπη της.

1ον Εμεις θέλαμε πρώτα την έγκριση του ΠΑΠΑ!!!
Και 2ον ως πότε οι αθλητές θα κάνουν "μάγκες" τους προέδρους
και τους παρατρεχάμενους των ομοσπονδιών?
3ον Μην δηλώνεις Διάκονος γιατί έχω πρόβλημα με τον "κλήρο".
31963

LION
04-10-11, 17:14
1ον Εμεις θέλαμε πρώτα την έγκριση του ΠΑΠΑ!!!
Και 2ον ως πότε οι αθλητές θα κάνουν "μάγκες" τους προέδρους
και τους παρατρεχάμενους των ομοσπονδιών?

Μακάρι και πάλι να γινόσαστε πιο σαφής,για να μιλάμε "έξω απ'τα δόντια"!Μεγάλα παιδιά είμαστε!

LION
04-10-11, 17:49
Στο τέλος θα γίνω κι εγώ σαν αυτόν!



31965

chrisberg
04-10-11, 17:51
Μακάρι και πάλι να γινόσαστε πιο σαφής,για να μιλάμε "έξω απ'τα δόντια"!Μεγάλα παιδιά είμαστε!

Εξ αρχής ήμουν αρνητικός γνωρίζοντας από παλιά τα Κυρίαρχα πρόσωπα της ομοσπονδίας.
Ο Νίκος Παπαγεωργίου μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη και 22 μέρες πριν τον αγώνα της Θεσσαλονίκης
μπήκα στην διαδικασία να ετειμάσω τον αθλητή μου για τον επερχόμενο αγώνα γνωρίζωντας ότι και
σαν το ΗΕΑΤΗ να ήταν το αποτέλεσμα θα ήταν το ίδιο!!! (καμία αμφισβίτηση για τα αποτελέσματα)
Ειδα ένα πραγματικά μεγάλο αγώνα.
Τα πάντα ήταν τέλεια οργανωμένα.
Τελικά διαπίστωσα ότι ήταν θέμα διοργανωτών και όχι ομοσπονδίας...
Εις υγεία των κορόιδων δηλαδή.
Ο Γιάννης θέλοντας να δίξει ποιό είναι πραγματικά το επίπεδο του με παρακάλεσε να τον ετοιμάσω ξανά
για αγώνες και αυτό έκανα.
σε 3,5 μήνες (χρόνος που κάπιοι χρειάζονται για να ξεκουραστούν) Ο Γιάννης κατέβηκε σε αυτόν τον
αγώνα με στερήσεις μέσα στο καλοκαίρι και με νυχτερινή δουλειά (εως τις 7 το πρωί).
Ο στόχος μας ήταν το Μεσογειακό ή το Amateur Arnold Classic.
Kατόπιν συνενοήσεως με τον πρόεδρο του συλλόγου μας αφού ο ΠΑΠΑΣ συγνώμη ο Πρόεδρος της ομοσπονδίας
ήθελα να πώ... μας επέβαλε ρητά (λες και είμαστε στο στρατό) να απευθυνόμαστε στο σύλλογο μας για ότι
θέλαμε ο κ. Παπαγεωργίου ήταν ΑΝΕΝΗΜΕΡΩΤΟΣ (κατά τη γνώμη μου δεν είναι χρήσιμος πια στην ομοσπονδία).
Αφού τον αγώνα που θα μας "έκανε μάγκες" μας τον έκανε!!!
Σε συννενόηση του αθλητή με τον κύριο Παπαντώνη ο δεύτερος του απάντησε (του Μάγκου)
ότι πρώτα έπρεπε να τον δεί ο κ. Πρόεδρος. (να δει αν ήταν αρκετά καλός).
Βέβαια εκτός από τον συνοδό που άλλαξε πριν λίγες μέρες χωρίς καμιά ενημέρωση και σε αυτόν
η υπόλοιπη αποστολή χωρίς τον (Μάγκο και τον Παπαδάκη) ήταν έτοιμη.

Το μόνο που αποκομίσαμε από την πλευρά της ομοσπονδίας ήταν ένα ευτελές κύπελο ένα δίπλωμα χωρίς
την υπογραφή του προέδρου (ισως δεν την αξιζαν οι αθλητές) και ένα σκουριασμένο μετάλλιο σε μέγεθος
δίευρου ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΙΚΗΤΗ... ΑΝΕΙΠΩΤΗ ΞΕΥΤΙΛΑ!!!!

Α... ξέχασα είχαμε και δυο προσκλήσεις για να αλλάξουμε ΜΑΝΤΡΙ... σύλλογο ήθελα να πώ!!!

Dreiko
04-10-11, 18:01
παρακαλω να κρατηθει η συζητηση στο σχολιασμο του αγωνα....οτιδηποτε αλλο περι παραπονων για προσωπα,ομοσπονδιες κτλ. να γινει σε αλλο θεμα....ειναι καλυτερα και για τους αναγνωστες...

crow
04-10-11, 18:19
Ευχαριστω ολα τα παιδια απο εδω μεσα αλλα περισοτερο την οικογενια μου που ηταν διπλα μου και την προπονητρια μου nadia crow φυσικα.

το οτι σταθικα διπλα σε εναν αθλητη 35 ετων με αρκετα χρονια στην πλατη του για μενα λεει πολα. ετσι και αλλιος σε 2 σημια ιστερουσα διπλα του ;)

το μονο που μπορω να πω ειναι οτι υποσχομε στην επομενη εμφανηση μου να βελτιοσω στο μεγιστο τα σημια που χριαζοντε χωρις να ξεφυγω απο σημετρια.;)

:love::love::love::love::love:
Να σου πω κ απο εδω ενα μεγαλο μπραβο για την υπομονη σου κ την επιμονη σου.Σημασια δεν εχει τη θεση πήρες αλλα το οτι καταφερες να βγεις στη καλυτερη κατασταση που ηταν εφικτο.
Αλλωστε εγω πιστευω πως ο μαναδικος αντιπαλος ειναι ο εαυτος μας κ κανεις αλλος.Επιτυχια ειναι να ειμαστε καθε φορα κ λιγο καλυτεροι απο την προηγουμενη
Πιστευω πως η IFBB εχει διοργανωση πολυ καλύτερους αγωνες....τουλαχιστον δεν ειχαμε παρατραγουδα κ επισης ενα θετικο....μας ειδε ασχετος κοσμος που δεν θα μας εβλεπε ισως ποτε
Η Μουρατιδου ειναι μια αθλητρια που αν θυμαμαι καλα πρωτο εμφανιστηκε το 2009.Η βελτιωση της σε αυτα τα 2,5χρονια ειναι μεγαλη κ της αξιζουν συγχαρητηρια. Σιγουρα εχει πιασει καλυτερη φορμα ομως καλο θα ητανε να σκεφτουμε πριν σχολιασουμε αν αυτη η αθλητρια εχει στοχο καποιον αλλο μελλοντικό αγωνα κ δεν την ενδιεφερε να πιασει τωρα φορμα για να τη βγαλει μετα.Κ εγω που θα παω στο Παγκοσμιο σε 10 μερες ουτε καν με ενδιεφερε να πιασω τη καλυτερη μου φορμα τωρα διοτι μετα δεν θα μου εβγαινε. Τουλαχιστον ετσι δρω εγω που ξερω οτι μια φορα μπορω να πιασω φορμα σε τοσο μικρο διάστημα.
Ξεχασα να αναφερω το μοναδικό πραγμα που με χαλασε στη διοργανωση κ ητανε ο φωτισμος......ισως και να φαινομασταν καλυτερα αν δεν ειχαμε καθολου φωτα

crow
04-10-11, 18:27
Και μια φωτογραφία για το φόρουμ


31901

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Απλα κορυφαιος..............ενα μεγαλο μπραβο στο Γιαννη κ βεβαια κ ενα μεγαλο μπραβο στο προπονητη του:clap::clap::clap:

chrisberg
04-10-11, 18:28
:love::love::love::love::love:
Να σου πω κ απο εδω ενα μεγαλο μπραβο για την υπομονη σου κ την επιμονη σου.Σημασια δεν εχει τη θεση πήρες αλλα το οτι καταφερες να βγεις στη καλυτερη κατασταση που ηταν εφικτο.
Αλλωστε εγω πιστευω πως ο μαναδικος αντιπαλος ειναι ο εαυτος μας κ κανεις αλλος.Επιτυχια ειναι να ειμαστε καθε φορα κ λιγο καλυτεροι απο την προηγουμενη
Πιστευω πως η IFBB εχει διοργανωση πολυ καλύτερους αγωνες....τουλαχιστον δεν ειχαμε παρατραγουδα κ επισης ενα θετικο....μας ειδε ασχετος κοσμος που δεν θα μας εβλεπε ισως ποτε
Η Μουρατιδου ειναι μια αθλητρια που αν θυμαμαι καλα πρωτο εμφανιστηκε το 2009.Η βελτιωση της σε αυτα τα 2,5χρονια ειναι μεγαλη κ της αξιζουν συγχαρητηρια. Σιγουρα εχει πιασει καλυτερη φορμα ομως καλο θα ητανε να σκεφτουμε πριν σχολιασουμε αν αυτη η αθλητρια εχει στοχο καποιον αλλο μελλοντικό αγωνα κ δεν την ενδιεφερε να πιασει τωρα φορμα για να τη βγαλει μετα.Κ εγω που θα παω στο Παγκοσμιο σε 10 μερες ουτε καν με ενδιεφερε να πιασω τη καλυτερη μου φορμα τωρα διοτι μετα δεν θα μου εβγαινε. Τουλαχιστον ετσι δρω εγω που ξερω οτι μια φορα μπορω να πιασω φορμα σε τοσο μικρο διάστημα.
Ξεχασα να αναφερω το μοναδικό πραγμα που με χαλασε στη διοργανωση κ ητανε ο φωτισμος......ισως και να φαινομασταν καλυτερα αν δεν ειχαμε καθολου φωτα

Kαι με φώτα και χωρίς ΚΟΥΚΛΑ είσαι!!! :P:P:P

LION
04-10-11, 18:29
Εξ αρχής ήμουν αρνητικός γνωρίζοντας από παλιά τα Κυρίαρχα πρόσωπα της ομοσπονδίας.
Ο Νίκος Παπαγεωργίου μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη και 22 μέρες πριν τον αγώνα της Θεσσαλονίκης
μπήκα στην διαδικασία να ετειμάσω τον αθλητή μου για τον επερχόμενο αγώνα γνωρίζωντας ότι και
σαν το ΗΕΑΤΗ να ήταν το αποτέλεσμα θα ήταν το ίδιο!!! (καμία αμφισβίτηση για τα αποτελέσματα)
Ειδα ένα πραγματικά μεγάλο αγώνα.
Τα πάντα ήταν τέλεια οργανωμένα.
Τελικά διαπίστωσα ότι ήταν θέμα διοργανωτών και όχι ομοσπονδίας...
Εις υγεία των κορόιδων δηλαδή.
Ο Γιάννης θέλοντας να δίξει ποιό είναι πραγματικά το επίπεδο του με παρακάλεσε να τον ετοιμάσω ξανά
για αγώνες και αυτό έκανα.
σε 3,5 μήνες (χρόνος που κάπιοι χρειάζονται για να ξεκουραστούν) Ο Γιάννης κατέβηκε σε αυτόν τον
αγώνα με στερήσεις μέσα στο καλοκαίρι και με νυχτερινή δουλειά (εως τις 7 το πρωί).
Ο στόχος μας ήταν το Μεσογειακό ή το Amateur Arnold Classic.
Kατόπιν συνενοήσεως με τον πρόεδρο του συλλόγου μας αφού ο ΠΑΠΑΣ συγνώμη ο Πρόεδρος της ομοσπονδίας
ήθελα να πώ... μας επέβαλε ρητά (λες και είμαστε στο στρατό) να απευθυνόμαστε στο σύλλογο μας για ότι
θέλαμε ο κ. Παπαγεωργίου ήταν ΑΝΕΝΗΜΕΡΩΤΟΣ (κατά τη γνώμη μου δεν είναι χρήσιμος πια στην ομοσπονδία).
Αφού τον αγώνα που θα μας "έκανε μάγκες" μας τον έκανε!!!
Σε συννενόηση του αθλητή με τον κύριο Παπαντώνη ο δεύτερος του απάντησε (του Μάγκου)
ότι πρώτα έπρεπε να τον δεί ο κ. Πρόεδρος. (να δει αν ήταν αρκετά καλός).
Βέβαια εκτός από τον συνοδό που άλλαξε πριν λίγες μέρες χωρίς καμιά ενημέρωση και σε αυτόν
η υπόλοιπη αποστολή χωρίς τον (Μάγκο και τον Παπαδάκη) ήταν έτοιμη.

Το μόνο που αποκομίσαμε από την πλευρά της ομοσπονδίας ήταν ένα ευτελές κύπελο ένα δίπλωμα χωρίς
την υπογραφή του προέδρου (ισως δεν την αξιζαν οι αθλητές) και ένα σκουριασμένο μετάλλιο σε μέγεθος
δίευρου ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΙΚΗΤΗ... ΑΝΕΙΠΩΤΗ ΞΕΥΤΙΛΑ!!!!

Α... ξέχασα είχαμε και δυο προσκλήσεις για να αλλάξουμε ΜΑΝΤΡΙ... σύλλογο ήθελα να πώ!!!


Καταρχήν για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου απέναντι στον αθλητή,δεν νομίζω να χρειάζεται να αναφέρω ότι είναι εξαιρετικός!

Αυτό που μπορώ να καταλάβω από τα γραφόμενά σου,είναι ότι υπήρξε "λάθος" συννενόηση,ώστε να δηλωθεί έγκαιρα.

Δεν νομίζω ο πρόεδρος να είχε καμμία αντίρηση για τη συμμετοχή του,εφόσον έλαβε μέρος και στο Πανελλήνιο του Ιουνίου και στο Elite.

Eίναι καταγεγραμμένος πιστεύω και με δελτίο αθλητικής ιδιότητας. Είναι πιο απλά τα πράγματα και πολύ τα μπερδεύουμε!

chrisberg
04-10-11, 18:30
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Απλα κορυφαιος..............ενα μεγαλο μπραβο στο Γιαννη κ βεβαια κ ενα μεγαλο μπραβο στο προπονητη του:clap::clap::clap:


Ευχαριστώ!!!
Η αλήθεια είναι οτι το σχόλιο για το φωτισμό το έκανα πριν να δω το post σου για το Γιάννη.:green::green::green:

crow
04-10-11, 18:34
Ευχαριστώ!!!
Η αλήθεια είναι οτι το σχόλιο για το φωτισμό το έκανα πριν να δω το post σου για το Γιάννη.:green::green::green:

:^^::^^::^^::^^:
Eυχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!

chrisberg
04-10-11, 18:36
Καταρχήν για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου απέναντι στον αθλητή,δεν νομίζω να χρειάζεται να αναφέρω ότι είναι εξαιρετικός!

Αυτό που μπορώ να καταλάβω από τα γραφόμενά σου,είναι ότι υπήρξε "λάθος" συννενόηση,ώστε να δηλωθεί έγκαιρα.

Δεν νομίζω ο πρόεδρος να είχε καμμία αντίρηση για τη συμμετοχή του,εφόσον έλαβε μέρος και στο Πανελλήνιο του Ιουνίου και στο Elite.

Eίναι καταγεγραμμένος πιστεύω και με δελτίο αθλητικής ιδιότητας. Είναι πιο απλά τα πράγματα και πολύ τα μπερδεύουμε!

Ευχαριστώ για την προσπάθεια...
Λυπάμαι που δε με κάλυψες...
Καλή συνέχεια στην προσπάθεια σου για να γίνει το άθλημα μας καλύτερο στη χώρα μας.


Ενα μεγάλο μπράβο σε όσους συμμετείχαν σε αυτόν το αγώνα!!!:clap::clap::clap:
(Ετσι δε θα μας βάλει χέρι και ο officer)!!! xa xa xa

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
04-10-11, 18:39
Καλησπέρα σε όλους.Οπως κάνω συνήθως ,θα παραλληλήσω το άθλημα μας με τα άλλα για να γίνω πιό κατανοητός(ειδικά από τους σοφούς).
Η Εθνική Ομάδα στίβου που μας αντιπροσωπεύει σε διεθνείς αγώνες είναι ευθύνη του ΣΕΓΑΣ και όχι του Ηρακλή ή του Πανελληνίου.Υπάρχουν ομοσπονδιακοί προπονητές,συνοδοί κ.λ.π.Το ίδιο και στο ποδόσφαιρο .Δεν στέλνει η Παοκάρα με έξοδά της τον Σαλπιγγίδη ή τον Φωτάκη να παίξει με την Νικαράγουα.Τούς καλεί ο ομοσπονδιακός προπονητής κι αν δεν υπάρχει η ίδια η ΕΠΟ η οποία έχει την ευθύνη όλης της αποστολής και ουχί οι σύλλογοι.
Τα έξοδα βαρύνουν την Ομοσπονδία και αν δεν υπάρχουν χρήματα επιβαρύνονται οι ίδιοι οι αθλητές(εκτός και βρούν σπόνσορες ή άτομα που αγαπούν το άθλημα και πιστεύουν στον εκάστοτε αθλητή).Οπως συνόδευσα εγώ προσωπικά εθνική ομάδα ολυμπιακού αθλήματος το καλοκαίρι στην Γαλλία και τα έξοδα τα επιβαρύνθηκαν οι αθλητές.Ελπίζω να έγινα κατανοητός τόσο στο διαδικαστικό όσο και στο οικονομικό.
Τώρα επειδή ελέχθη κατά πόσο είναι νόμιμο ένα σωματείο να είναι διοργανωτής Grand Prix ,σας δίνω το δεδικασμένο για να μιλάν μερικοί μόνο αν έχουν γνώση του αντικειμένου.Ενας από τους 10 καλύτερους Μαραθώνιους στον κόσμο με χρηματικά έπαθλα γίνεται κάθε χρόνο στην Θεσσαλονίκη (Πέλλα -Θεσσαλονίκη) με την ονομασία Αλέξανδρος από το αθλητικό σωματείο "ΤΡΙΤΩΝ" στο οπίο ήμουν επί χρόνια στο Δ.Σ.
Αυτά εν συντομία γιά να ακολουθήσουν και περισσότερα.

chrisberg
04-10-11, 18:40
:^^::^^::^^::^^:
Eυχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!

Δεν ξέρω αν οι φατσούλες που βάζεις ειναι ποιο γλυκές ή εσύ???
;););)

Αλήθεια το κυπελλο του Γιάννη (της κατηγορίας γιατί για το γενικό δεν πήρε)
έχει πάνω μια αθλήτρια μηπως το ξέχασε καμιά???

Που είσε ρε Στέλιο με τα κύπελλα σου!!!:unsure::unsure::unsure:

LION
04-10-11, 18:49
Ευχαριστώ για την προσπάθεια...
Λυπάμαι που δε με κάλυψες...
Καλή συνέχεια στην προσπάθεια σου για να γίνει το άθλημα μας καλύτερο στη χώρα μας.


Ενα μεγάλο μπράβο σε όσους συμμετείχαν σε αυτόν το αγώνα!!!:clap::clap::clap:
(Ετσι δε θα μας βάλει χέρι και ο officer)!!! xa xa xa


Για το Arnold classic σίγουρα δεν προλαβαίνει,για το μεσογειακό αν θέλεις το "ψάχνω" προσωπικά και σου απαντώ.

Αν δεν είμαστε μέσα στο θέμα μιλώντας για το γενικό νικητή,τότε πότε θάμασταν!

Κι έτσι για τελευταίο, να αναφέρω ότι ποτέ δεν ήμουν "υπάκουος" σε διαταγές,αν διαφωνούσα.Ακόμη και στο στρατό πρόβλημα είχα!:welcome:

S. KTISTAKIS
04-10-11, 19:44
Η Εθνική Ομάδα στίβου που μας αντιπροσωπεύει σε διεθνείς αγώνες είναι ευθύνη του ΣΕΓΑΣ και όχι του Ηρακλή ή του Πανελληνίου.Υπάρχουν ομοσπονδιακοί προπονητές,συνοδοί κ.λ.π.Το ίδιο και στο ποδόσφαιρο .Δεν στέλνει η Παοκάρα με έξοδά της τον Σαλπιγγίδη ή τον Φωτάκη να παίξει με την Νικαράγουα.
Τα έξοδα βαρύνουν την Ομοσπονδία και αν δεν υπάρχουν χρήματα επιβαρύνονται οι ίδιοι οι αθλητές(εκτός και βρούν σπόνσορες ή άτομα που αγαπούν το άθλημα και πιστεύουν στον εκάστοτε αθλητή).

Απολυτα ΣΩΣΤΟΣ και ΝΟΜΙΜΟΣ ο κ Παπαγεωργιου !

(και ενα παραπανω οταν αναφερετε στην ομαδα που αγαπω ΠΑΟΚΑΡΑ)



Εξ αρχής ήμουν αρνητικός γνωρίζοντας από παλιά τα Κυρίαρχα πρόσωπα της ομοσπονδίας.
Ο Νίκος Παπαγεωργίου μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη και 22 μέρες πριν τον αγώνα της Θεσσαλονίκης
μπήκα στην διαδικασία να ετειμάσω τον αθλητή μου για τον επερχόμενο αγώνα γνωρίζωντας ότι και
σαν το ΗΕΑΤΗ να ήταν το αποτέλεσμα θα ήταν το ίδιο!!! (καμία αμφισβίτηση για τα αποτελέσματα)


Την αλλη φορα να ρωτας εαν κατεβαζω και εγω αθλητη ωστε να μην σε ξαναπικρανει η θεση που θα παρει ο "HEATH" σου !




Το μόνο που αποκομίσαμε από την πλευρά της ομοσπονδίας ήταν ένα ευτελές κύπελο ένα δίπλωμα χωρίς
την υπογραφή του προέδρου (ισως δεν την αξιζαν οι αθλητές) και ένα σκουριασμένο μετάλλιο σε μέγεθος
δίευρου ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΙΚΗΤΗ... ΑΝΕΙΠΩΤΗ ΞΕΥΤΙΛΑ!!!!

Α... ξέχασα είχαμε και δυο προσκλήσεις για να αλλάξουμε ΜΑΝΤΡΙ... σύλλογο ήθελα να πώ!!!

Σταματα την κλαψα Χρυσοβεργη !

Η συγκεκριμενη Ομοσπονδια ειχε αναφερθει στα επαθλα που δινει στις διοργανωσεις της και προς τιμη της εδω και καιρο !

Πηγαινε σε κανενα πρατηριο και παρε κανενα αντισκουριακο για το μεταλλιο, το εκανες θεμα και ΑΥΤΟ !

Οσο και εαν σε ΠΟΝΑΕΙ δεν εκαναν κατι που να μην το ειχαν πει απο πριν.

Kazmaier
04-10-11, 19:54
παντως εγω σαν αφελης παρατηρητης και επειδη ημουν στον αγωνα εχω μια απορια, τοσος κοπος του μαγκου για να κατεβει σε ενα προχειρο αγωνα , με μικρη σχετικα συμμετοχη, μετριο ανταγωνισμο και επαθλο μια χαρτινη αφισα ενα κυπελλακι και ενα μεταλειακι οπως λεει και ο προπονητης του?α ναι ειναι πανελληνιο κυπελο, τοσο μεγαλειωδης τιτλος που σου διαφευγει, ισως επειδη στην ελλαδα καθε χρονο γινονται αμετρητοι αγωνες απο ισαριθμες ομοσπονδιες και μπερδευεσαι με τοσους πρωταθλητες(ενιοτε και "βασιλιαδες") ελλαδος!:thumbup:χαρας στο κουραγιο του κατα τα αλλα πολυ καλου και με προοπτικες μαγκου, οπως και του chrisberg.ξαναλεω ειμαι ενας απλος θεατης , δεν γνωριζω πραγματα και καταστασεις απο μεσα απλα λεω τις εντυπωσεις μου.

Madd_Chadd
04-10-11, 19:57
Εγω καταλαβα πως καποιοι οπως ο Κυριος Κτιστακης βαζουν λεφτα απο τη τσεπη τους και βρισκουν σπονσορες για να κανουν ακριβες διοργανωσεις,επισης ομοσπονδιες οπως η Ναββα (κατωτερη της ΙFBB οπως εχουν πει καποιοι) στελνουν αθλητες στο εξωτερικο με λεφτα που μαζευουν απο εισιτηρια και σπονσορες.Ενω η IFBB που ειναι η μεγαλυτερη ομοσπονδια παγκοσμιος σφιγγεται με τα λεφτα.

aqua_bill
04-10-11, 20:00
γιατι τετοια φαγομαρα και μουρμουρα ρε παιδια.ετσι θα παμε μπροστα?

TRIANTAFYLLOU
04-10-11, 20:27
να πώ και γω την άποψή μου , γιατι εύκολα είναι να κράζουμε η να απαξιώνουμε και θα ήταν εύκολο να αρχίσω να λέω αρνητικά και παραλληλισμούς , βέβαια ο καθένας έχει την άποψή του και την στηρίζει.

πχ στην ναββα παρ όλα τα οικονομικά προβλήματα κάποιοι αθλητές βγαίνουν έξω με έξοδα της ομοσπονδίας , αν θέλουν και κάποιοι άλλοι να δοκιμάσουν τις δυνατότητές τους πάλι μπορούν , αλλα με δικά τους έξοδα και εφόσον δηλώσουν έγκαιρα.

αλλα να λέμε και τα πράματα όπως είναι , στην ιφββ έχει δυνατότητα ό άλλος να φτάσει σε επαγγελματικό επίπεδο , μπορεί βέβαια μικρό ποσοστο να έχει τέτοιους στόχους αλλα υπάρχει και σαν να λέμε επικρατεί όπως είναι φυσικό και ο νόμος του μονοπωλείου

βασική προυπόθεση είναι να γνωρίζει ο καθένας και να φροντίσει να ενημερώνετε για τούς κανονισμούς της ομοσπονδίας που συμμετέχει , η ιφββ με συντονισμένες ενέργειες έχει την κρατική αναγνώρηση και έχει κάποιους κανονισμούς , όταν αυτα τα γνωρίζει κανείς απο πρίν, δεν βρίσκετε πρό εκπλήξεων .

δηλαδή αν εγω συμμετέχω ενω γνωρίζω εκ των προτέρων ότι για να βγώ έξω θα πρέπει να καταβάλω τα έξοδα , η δεν θα συμμετέχω, η αν θα συμμετάσχω εφόσον γνωρίζω τι μέλη γεννέσθε , μετα θα είμαι άκυρος να λέω οτιδήποτε.

και στο ταεκβοντο όταν συμμετέχουν αθλητές με δελτία αθλητικής ιδιότητος καταβάλουν κάποιο ποσό συμμετοχής , αυτα βέβαια αλλάζουν κατα καιρούς ανάλογα με τις ισχύουσες νομοθεσίες .

ήμουν πολλα χρόνια και γω στην ιφββ και γνωρίζω κάποια πράγματα αλλα όταν δεν ήταν ακόμη αναγνωρισμένη ομοσπονδία και παρ όλα αυτα δεν πληρώναμε δραχμή τότε σε αποστολές εξωτερικού , αλλα αλλάζουν οι καιροί και τα στάνταρ όταν πλέον θεωρείτε αναγνωρισμένη απο το κράτος .
για μένα θα έπρεπε να ήταν όπως παλια που οι αθλητες συμμετείχαν καθαρα με έξοδα της ομοσπονδίας , αλλα όπως είπα όταν κάποιος γνωρίζει , ζυγίζει τα πράματα και αποφασίζει αν τον συμφέρει η όχι .

στο θέμα των επάθλων δεν τα είδα βέβαια επειδή δεν ήμουν στον αγώνα , είναι ωραία τα εντυπωσιακά έπαθλα , αλλα όπως έχω ξαναπεί η αξία της θέσης δεν μετριάζετε αν είναι μικρό η μεγάλο το έπαθλο , είναι απο τις περιπτώσεις που λέμε το μέγεθος δεν μετράει , δεν μειώνετε η αξία της θέσης αν το κύπελο είναι μικρό , αρκεί να είναι αξιοπρεπές , γιατι όταν όλη η χώρα σφίγγει τα ζωνάρια και σε όλους τούς τομείς γίνονται περικοπές , δεν θα αποτελούσε εξαίρεση το ββ .

και για να κάνω και το δικηγόρο του διαβόλου επειδη τα ξέρω τα γράμματα , ποιός δεν έχει δεί σε αγώνες θεατές να μπαίνουν στη ζούλα η να λουφάρουν το εισητήριο , που αυτα αποτελούν τα έσοδα ώστε να καλυφτούν διάφορες υποχρεώσεις , αν λοιπόν οι ονομαζόμενοι φίλαθλοι είναι τελικά μόνο στα λόγια , πως θα πάει μπροστα το άθλημα και μετα αβίαστα μπορεί να ασκούν και αρνητική κρητική

aqua_bill
04-10-11, 20:32
εγω λεω να στραφουν οι αρμοδιοι να βγαλουν νεους αθλητες να ζησουμε τα οσα ακουμε απο τα παλια. πολλοι ειναι αυτοι που ενδιαφερνται αλλα χωρις καθοδηγησει χανονται στη μουρμουρα τη φαγωμαρα και τη μυστικοπαθεια του Ελληνα .

S. KTISTAKIS
04-10-11, 20:34
Λιακο συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ μαζι σου αλλα και με την γραμμη που εχει η IFBB !

Οι ανθρωποι οτι εχουν πει το κανουν και στα μεταλλια και για τις αποστολες του εξωτερικου. Οπως ειπες εμεις πρεπει να ζυγησουμε απο πριν τις καταστασεις και τα θελω μας.

LION
04-10-11, 20:45
παντως εγω σαν αφελης παρατηρητης και επειδη ημουν στον αγωνα εχω μια απορια, τοσος κοπος του μαγκου για να κατεβει σε ενα προχειρο αγωνα , με μικρη σχετικα συμμετοχη, μετριο ανταγωνισμο και επαθλο μια χαρτινη αφισα ενα κυπελλακι και ενα μεταλειακι οπως λεει και ο προπονητης του?α ναι ειναι πανελληνιο κυπελο, τοσο μεγαλειωδης τιτλος που σου διαφευγει, ισως επειδη στην ελλαδα καθε χρονο γινονται αμετρητοι αγωνες απο ισαριθμες ομοσπονδιες και μπερδευεσαι με τοσους πρωταθλητες(ενιοτε και "βασιλιαδες") ελλαδος!:thumbup:χαρας στο κουραγιο του κατα τα αλλα πολυ καλου και με προοπτικες μαγκου, οπως και του chrisberg.ξαναλεω ειμαι ενας απλος θεατης , δεν γνωριζω πραγματα και καταστασεις απο μεσα απλα λεω τις εντυπωσεις μου.


Τους λόγους για να έχει δικαίωμα συμμετοχής σε αγώνα του εξωτερικού στην I.F.B.B. ως Έλληνας,τους έχουμε αναφέρει πολλές φορές.


(Οσο για τα μετάλλια και τα κύπελλα και σ'αυτό υπάρχει απάντηση,την οποία δεν μπορώ να την εκθεσω δημόσια,μια που δεν αναφέρθηκε στην διάρκεια του αγώνα.Το γράφω απλώς επειδή θα διαβαστεί ίσως και δοθεί η εξήγηση από τους ίδιους!)

Polyneikos
04-10-11, 20:47
παντως εγω σαν αφελης παρατηρητης και επειδη ημουν στον αγωνα εχω μια απορια, τοσος κοπος του μαγκου για να κατεβει σε ενα προχειρο αγωνα , με μικρη σχετικα συμμετοχη, μετριο ανταγωνισμο και επαθλο μια χαρτινη αφισα ενα κυπελλακι και ενα μεταλειακι οπως λεει και ο προπονητης του?α ναι ειναι πανελληνιο κυπελο, τοσο μεγαλειωδης τιτλος που σου διαφευγει, ισως επειδη στην ελλαδα καθε χρονο γινονται αμετρητοι αγωνες απο ισαριθμες ομοσπονδιες και μπερδευεσαι με τοσους πρωταθλητες(ενιοτε και "βασιλιαδες") ελλαδος!:thumbup:χαρας στο κουραγιο του κατα τα αλλα πολυ καλου και με προοπτικες μαγκου, οπως και του chrisberg.ξαναλεω ειμαι ενας απλος θεατης , δεν γνωριζω πραγματα και καταστασεις απο μεσα απλα λεω τις εντυπωσεις μου.

Eσυ ησουνα εκει και εκανες πως δεν μας είδες; :green:

Dreiko
04-10-11, 20:49
Eσυ ησουνα εκει και εκανες πως δεν μας είδες; :green:

μας περιμενε πιο ομορφους κωστα και ξενερωσε...:turtle:

Polyneikos
04-10-11, 20:50
Καλα δεν ειναι και ο μονος:P

TRIANTAFYLLOU
04-10-11, 20:59
μας περιμενε πιο ομορφους κωστα και ξενερωσε...:turtle:

ασε τα σάπια σου βαγγελάκη απο τις φωτο που είδα όλοι όμορφοι είσασταν σε καλή μερα βρισκόσασταν φρεσκαδούρες , να βλέπουν οι νύφες (τούς ελεύθερους ενοώ:P) και να ξερογλύφονται:turtle::turtle:

Kazmaier
04-10-11, 21:48
Eσυ ησουνα εκει και εκανες πως δεν μας είδες; :green:

σε μπανισα καποια στιγμη ρε τρελε αλλα μιλουσες και εγω ειχα την καμερα και τραβαγα κατι φωτος , ε λεω ασε μην τον ενοχλησω καλυτερα και θυμηθει τπτ παλια infractions και εχουμε φασαριες:green::green: μονο στον νασσερ μιλησα καποια στιγμη τυχαια που τον αναγνωρισα , το νοεμβριο παλι

Polyneikos
04-10-11, 21:58
Κανονικα με τοσα infraction και ban εγω θα έπρεπε να κρυβομαι.:P:P
Αντε τον Νοεμβρη τότε:thumbup:

chrisberg
05-10-11, 09:12
Απολυτα ΣΩΣΤΟΣ και ΝΟΜΙΜΟΣ ο κ Παπαγεωργιου !

(και ενα παραπανω οταν αναφερετε στην ομαδα που αγαπω ΠΑΟΚΑΡΑ)


Την αλλη φορα να ρωτας εαν κατεβαζω και εγω αθλητη ωστε να μην σε ξαναπικρανει η θεση που θα παρει ο "HEATH" σου !


Σταματα την κλαψα Χρυσοβεργη !

Η συγκεκριμενη Ομοσπονδια ειχε αναφερθει στα επαθλα που δινει στις διοργανωσεις της και προς τιμη της εδω και καιρο !

Πηγαινε σε κανενα πρατηριο και παρε κανενα αντισκουριακο για το μεταλλιο, το εκανες θεμα και ΑΥΤΟ !

Οσο και εαν σε ΠΟΝΑΕΙ δεν εκαναν κατι που να μην το ειχαν πει απο πριν.

Tελικά ρε Στέλιο φέρεις τον τίτλο επάξια!!!

chrisberg
05-10-11, 09:23
παντως εγω σαν αφελης παρατηρητης και επειδη ημουν στον αγωνα εχω μια απορια, τοσος κοπος του μαγκου για να κατεβει σε ενα προχειρο αγωνα , με μικρη σχετικα συμμετοχη, μετριο ανταγωνισμο και επαθλο μια χαρτινη αφισα ενα κυπελλακι και ενα μεταλειακι οπως λεει και ο προπονητης του?α ναι ειναι πανελληνιο κυπελο, τοσο μεγαλειωδης τιτλος που σου διαφευγει, ισως επειδη στην ελλαδα καθε χρονο γινονται αμετρητοι αγωνες απο ισαριθμες ομοσπονδιες και μπερδευεσαι με τοσους πρωταθλητες(ενιοτε και "βασιλιαδες") ελλαδος!:thumbup:χαρας στο κουραγιο του κατα τα αλλα πολυ καλου και με προοπτικες μαγκου, οπως και του chrisberg.ξαναλεω ειμαι ενας απλος θεατης , δεν γνωριζω πραγματα και καταστασεις απο μεσα απλα λεω τις εντυπωσεις μου.


Ο Νίκος Παπαγεωργίου μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη (σε συνάντηση μας στη Θεσσαλονίκη)
και 22 μέρες πριν τον αγώνα της Θεσσαλονίκης
μπήκα στην διαδικασία να ετειμάσω τον αθλητή μου για τον επερχόμενο αγώνα.
Τα πάντα ήταν τέλεια οργανωμένα.

Ο Γιάννης θέλοντας να δίξει ποιό είναι πραγματικά το επίπεδο του με παρακάλεσε να τον ετοιμάσω ξανά
για αγώνες και αυτό έκανα.
σε 3,5 μήνες (χρόνος που κάπιοι χρειάζονται για να ξεκουραστούν) Ο Γιάννης κατέβηκε σε αυτόν τον
αγώνα με στερήσεις μέσα στο καλοκαίρι και με νυχτερινή δουλειά (εως τις 7 το πρωί).
Ο στόχος μας ήταν το Μεσογειακό ή το Amateur Arnold Classic.

Το μόνο που αποκομίσαμε από την πλευρά της ομοσπονδίας ήταν ένα ευτελές κύπελο ένα δίπλωμα χωρίς
την υπογραφή του προέδρου (ισως δεν την αξιζαν οι αθλητές) και ένα σκουριασμένο μετάλλιο σε μέγεθος
δίευρου ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΙΚΗΤΗ... ΑΝΕΙΠΩΤΗ ΞΕΥΤΙΛΑ!!!!

Α... ξέχασα είχαμε και δυο προσκλήσεις για να αλλάξουμε ΜΑΝΤΡΙ... σύλλογο ήθελα να πώ!!!

Καλό είναι πριν γράψουμε οτι παπαριά μας κατέβει για τις εντυπώσεις
να ρίχνουμε μια ματιά σε προηγούμενα post!!! :green::green::green:

Τώρα για τους δεκάδες πρωταθλητές σε λάθος άνθρωπο τα λές.
Εχω το χρίσμα του Προέδρου της ΝΑC στην Ελλάδα και δεν κάνω αγώνες
για να μην προσθέσω και άλλους πρωταθλητές στους ήδη πολλούς που υπάρχουν κάθε χρόνο.
Απο την άλλη να σου θυμήσω οτι ο Γιάννης έχει πάρει τίτλους ( 9 συνολικά )
σε όλες τις ομοσπονδίες και απο το 2004 που ήταν ο πρώτος του αγώνας είναι
αήττητος στην κατηγορία του.

Για λόγους αξιοπρέπειας και επειδή το Κύπελλο και το μετάλλιο άνήκαν σε άλλους
σήμερα θα τα συσκευάσω και θα τα επιστρέψω στην ομοσπονδία.

Αλήθεια το αγαλματίδιο που ήταν μαζί με τα κύπελλα στο τραπέζι ξέρει κανείς τί ήταν???
(Το μόνο σίγουρο είναι οτι λίγες ώρες πριν τα κύπελλα ήταν στη προθήκη γυμναστηρίου.

S. KTISTAKIS
05-10-11, 10:48
Tελικά ρε Στέλιο φέρεις τον τίτλο επάξια!!!

Χρυσοβεργη στα ελεγα αλλα δεν "ακουγες" !

Πιες την "πορτοκαλαδα" τωρα απο λεμονια και ασε τον καραγκιοζη στη παραγκα του ! :turtle::turtle::turtle:


r_mSdMYY1xg



Αλήθεια το αγαλματίδιο που ήταν μαζί με τα κύπελλα στο τραπέζι ξέρει κανείς τί ήταν???
(Το μόνο σίγουρο είναι οτι λίγες ώρες πριν τα κύπελλα ήταν στη προθήκη γυμναστηρίου.


Μην ρωτας για πραγματα που δεν σου ανηκουν ! Πηρες οτι σου αξιζε και σου ειχαν πει απο πριν !





Για λόγους αξιοπρέπειας και επειδή το Κύπελλο και το μετάλλιο άνήκαν σε άλλους
σήμερα θα τα συσκευάσω και θα τα επιστρέψω στην ομοσπονδία.


Καλη συσκευασια και απ' εξω γραψε "ΕΥΘΡΑΣΤΟ" και "ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗΣ ΑΞΙΑΣ" ! :turtle::turtle::turtle:




Εχω το χρίσμα του Προέδρου της ΝΑC στην Ελλάδα και δεν κάνω αγώνες
για να μην προσθέσω και άλλους πρωταθλητές στους ήδη πολλούς που υπάρχουν κάθε χρόνο.

Ποιο χρισμα και κουραφεξαλα ?
ΜΟΝΟΣ εμεινες και αυτο το "εγκατελειψες" η το "πουλησες" εφοσον δεν διοργανωνεις καν αγωνες !




Απο την άλλη να σου θυμήσω οτι ο Γιάννης έχει πάρει τίτλους ( 9 συνολικά )
σε όλες τις ομοσπονδίες και απο το 2004 που ήταν ο πρώτος του αγώνας είναι
αήττητος στην κατηγορία του.



ΚΑΙ ? Εχω JUNIOR με αυτο το σκορ και δεν λεω τιποτα!
Δεν θα επρεπε να εισαι χαρουμενος που παλευεις 8 χρονια και περνεις ΜΟΝΟ την κατηγορια με τον αθλητη σου ?

ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΜΙΝΗΔΗ ΜΕ ΤΟΥΣ 9 ΓΕΝΙΚΟΥΣ ΣΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ ! :P



ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΙΚΗΤΗ... ΑΝΕΙΠΩΤΗ ΞΕΥΤΙΛΑ!!!!




Επιτελους εκτος απο πρωτιες σε κατηγοριες ΠΗΡΕΣ και ενα ΓΕΝΙΚΟ ! :clap::clap::clap:

chrisberg
05-10-11, 11:06
Χρυσοβεργη στα ελεγα αλλα δεν "ακουγες" !

Πιες την "πορτοκαλαδα" τωρα απο λεμονια και ασε τον καραγκιοζη στη παραγκα του ! :turtle::turtle::turtle:


r_mSdMYY1xg




Μην ρωτας για πραγματα που δεν σου ανηκουν ! Πηρες οτι σου αξιζε και σου ειχαν πει απο πριν !




Καλη συσκευασια και απ' εξω γραψε "ΕΥΘΡΑΣΤΟ" και "ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗΣ ΑΞΙΑΣ" ! :turtle::turtle::turtle:




Ποιο χρισμα και κουραφεξαλα ?
ΜΟΝΟΣ εμεινες και αυτο το "εγκατελειψες" η το "πουλησες" εφοσον δεν διοργανωνεις καν αγωνες !




ΚΑΙ ? Εχω JUNIOR με αυτο το σκορ και δεν λεω τιποτα!
Δεν θα επρεπε να εισαι χαρουμενος που παλευεις 8 χρονια και περνεις ΜΟΝΟ την κατηγορια με τον αθλητη σου ?

ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΜΙΝΗΔΗ ΜΕ ΤΟΥΣ 9 ΓΕΝΙΚΟΥΣ ΣΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ ! :P




Επιτελους εκτος απο πρωτιες σε κατηγοριες ΠΗΡΕΣ και ενα ΓΕΝΙΚΟ ! :clap::clap::clap:


Να είσαι σίγουρος ότι σου έχω έτοιμη απάντηση για ΟΛΑ!!!
Παρόλα αυτά δε θα μπω στη διαδικασία.
Εσύ ξέχασες ότι σε γνωρίζω αγωνιστικά απο το 1996.
Αν ανεβάσω VIDEO θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι...
αν και δεν χριάζεται γελάνε ούτος ή άλλος
Κακός πάντος!!! Δεν είναι και λίγο αυτό που σου συμβαίνει
Συνέχισε να κάνεις τον Καραγκιόζη είναι ο μόνος τρόπος να ασχολούνται μαζί σου!

31977

Muscleboss
05-10-11, 11:10
Να παρακαλέσουμε να τελειώσει εδώ αυτη η προσωπική αντιπαράθεση και να επιστρέψουμε στη συζήτηση-σχολιασμό του αγώνα. Ενδέχεται κάποια μηνύματα να μεταφερθούν.

ΜΒ

chrisberg
05-10-11, 11:14
Να παρακαλέσουμε να τελειώσει εδώ αυτη η προσωπική αντιπαράθεση και να επιστρέψουμε στη συζήτηση-σχολιασμό του αγώνα. Ενδέχεται κάποια μηνύματα να μεταφερθούν.

ΜΒ

Ο Στέλιος ειναι φίλος και ότι κάνουμε το κάνουμε
για να ανεβάσουμε τη θεαματικότητα στο Forum!!!
:green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green:;)

S. KTISTAKIS
05-10-11, 11:17
Να παρακαλέσουμε να τελειώσει εδώ αυτη η προσωπική αντιπαράθεση και να επιστρέψουμε στη συζήτηση-σχολιασμό του αγώνα. Ενδέχεται κάποια μηνύματα να μεταφερθούν.

ΜΒ

Πανο δεν ειναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ αντιπαραθεση .

Βλεπεις οτι ΟΛΑ μου τα σχολια ειναι πανω στον αγωνα !

Θεωρω και βρισκω ΣΩΣΤΗ την IFBB καθως οτι μας ελεγαν οι ανθρωποι πριν (για μεταλλια και τιτλους) το εκαναν.

Τωρα εαν ο Χρυσοβεργης και ο καθε Χρυσοβεργης κλαιγετε για ολα αυτα χαρτομαντηλα! ΤΑ ΞΕΡΑΜΕ ΜΑΣ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ !

LION
05-10-11, 13:04
(Οσο για τα μετάλλια και τα κύπελλα και σ'αυτό υπάρχει απάντηση,την οποία δεν μπορώ να την εκθεσω δημόσια,μια που δεν αναφέρθηκε στην διάρκεια του αγώνα.Το γράφω απλώς επειδή θα διαβαστεί ίσως και δοθεί η εξήγηση από τους ίδιους!)




Kαι δεν αναφέρομαι στην ομοσπονδία.




Για λόγους αξιοπρέπειας και επειδή το Κύπελλο και το μετάλλιο άνήκαν σε άλλους
σήμερα θα τα συσκευάσω και θα τα επιστρέψω στην ομοσπονδία.


Τα κύπελλα και τα μετάλλια που δόθηκαν,ανήκαν στην ομοσπονδία.

(Οι βιαστικές κινήσεις είναι αυτές που προκαλούν εντάσεις.)

NASSER
05-10-11, 13:57
Τα έξοδα βαρύνουν την Ομοσπονδία και αν δεν υπάρχουν χρήματα επιβαρύνονται οι ίδιοι οι αθλητές(εκτός και βρούν σπόνσορες ή άτομα που αγαπούν το άθλημα και πιστεύουν στον εκάστοτε αθλητή).Οπως συνόδευσα εγώ προσωπικά εθνική ομάδα ολυμπιακού αθλήματος το καλοκαίρι στην Γαλλία και τα έξοδα τα επιβαρύνθηκαν οι αθλητές.Ελπίζω να έγινα κατανοητός τόσο στο διαδικαστικό όσο και στο οικονομικό.




(Οσο για τα μετάλλια και τα κύπελλα και σ'αυτό υπάρχει απάντηση,την οποία δεν μπορώ να την εκθεσω δημόσια,μια που δεν αναφέρθηκε στην διάρκεια του αγώνα.Το γράφω απλώς επειδή θα διαβαστεί ίσως και δοθεί η εξήγηση από τους ίδιους!)



Αλήθεια το αγαλματίδιο που ήταν μαζί με τα κύπελλα στο τραπέζι ξέρει κανείς τί ήταν???
(Το μόνο σίγουρο είναι οτι λίγες ώρες πριν τα κύπελλα ήταν στη προθήκη γυμναστηρίου.

H αλήθεια είναι πως ο γραπτός λόγος του chrisberg είναι καυστικός, αλλά εκπροσωπεί έναν πολύ καλό αθλητή και παράλληλα απογοητευμένου, που όλοι είπαμε αξίζει να πάει παραπέρα... Σίγουρα δεν ξεκίνησε μαζί με τον αθλητή του μια προετοιμασία μόνο για εμφάνιση στο κύπελλο, άλλωστε ήδη είχε το δικαίωμα συμμετοχής από τον Ιούνιο για διεθνή αγώνα. Πίστεψε όμως πως αυτοί που του έλεγαν ‘’προχώρα είμαστε μαζί σου’’, θα είναι όχι μόνο ηθικά αλλά και οικονομικά! Ο Γιάννης για να πάει στο μεσογειακό από τη Ρόδο όπου βρίσκεται θέλει να έχει στη τσέπη 1000€... συν τα απρόβλεπτα έξοδα.
Η όλη αναφορά στα μετάλλια δεν ήταν τυχαία, καθώς λίγο πολύ έγινε γνωστό πως δεν υπήρξε σωστή συνεννόηση για την διεξαγωγή του αγώνα, με αποκορύφωση τα μετάλλια και κύπελλα. Την ευθύνη χρεώνεται η διοίκηση της ομοσπονδίας αλλά ευθύνη έχουν όλοι όσοι απαρτίζουν την ομοσπονδία.
Ο Γιάννης έκανε μια τελευταία προσπάθεια, σεβούμενος πρώτα τον εαυτό του, έπειτα τον προπονητή του, το σύλλογο που εκπροσώπησε και τέλος την ομοσπονδία, καθώς από το πρωί της Κυριακής διέκρινε πως τίποτα δεν ήταν σωστά οργανωμένο και δεν υπήρξε σωστή συνεννόηση. Ωστόσο πλήρωσε τη συμμετοχή του και αγωνίστηκε.
Από εδώ και στο εξής όμως δεν θα μπορεί κανείς τα του πει πως δεν προσπάθησε ή δεν δοκίμασε να προχωρήσει παραπέρα. Επομένως καλά έκανε και ήρθε και συμμετείχε και ας είχε εικόνα από πριν πως η ομοσπονδία ίσως και να μην τον βοηθήσει ή ίσως και να τον βοηθήσει.
Η όλη συζήτηση θα πρέπει να την έχουν υπόψη οι ομοσπονδιακοί για να μην επαναλαμβάνονται τα ίδια λάθη ή παρεξηγήσεις. :)


Τα μέλη του φόρουμ στις διοργανώσεις που παρευρισκόμαστε καλό είναι να μας πλησιάζουν και να συστήνονται για να γνωριζόμαστε και από κοντά. Μην ντρέπεστε... αλλά μπορείτε να μας πλησιάσετε και να μας πείτε και το παράπονο σας... δεν θα σας μπανάρουμε :):toast::)

LION
05-10-11, 16:40
H αλήθεια είναι πως ο γραπτός λόγος του chrisberg είναι καυστικός, αλλά εκπροσωπεί έναν πολύ καλό αθλητή και παράλληλα απογοητευμένου, που όλοι είπαμε αξίζει να πάει παραπέρα... Σίγουρα δεν ξεκίνησε μαζί με τον αθλητή του μια προετοιμασία μόνο για εμφάνιση στο κύπελλο, άλλωστε ήδη είχε το δικαίωμα συμμετοχής από τον Ιούνιο για διεθνή αγώνα. Πίστεψε όμως πως αυτοί που του έλεγαν ‘’προχώρα είμαστε μαζί σου’’, θα είναι όχι μόνο ηθικά αλλά και οικονομικά! Ο Γιάννης για να πάει στο μεσογειακό από τη Ρόδο όπου βρίσκεται θέλει να έχει στη τσέπη 1000€... συν τα απρόβλεπτα έξοδα.
Η όλη αναφορά στα μετάλλια δεν ήταν τυχαία, καθώς λίγο πολύ έγινε γνωστό πως δεν υπήρξε σωστή συνεννόηση για την διεξαγωγή του αγώνα, με αποκορύφωση τα μετάλλια και κύπελλα. Την ευθύνη χρεώνεται η διοίκηση της ομοσπονδίας αλλά ευθύνη έχουν όλοι όσοι απαρτίζουν την ομοσπονδία.
Ο Γιάννης έκανε μια τελευταία προσπάθεια, σεβούμενος πρώτα τον εαυτό του, έπειτα τον προπονητή του, το σύλλογο που εκπροσώπησε και τέλος την ομοσπονδία, καθώς από το πρωί της Κυριακής διέκρινε πως τίποτα δεν ήταν σωστά οργανωμένο και δεν υπήρξε σωστή συνεννόηση. Ωστόσο πλήρωσε τη συμμετοχή του και αγωνίστηκε.
Από εδώ και στο εξής όμως δεν θα μπορεί κανείς τα του πει πως δεν προσπάθησε ή δεν δοκίμασε να προχωρήσει παραπέρα. Επομένως καλά έκανε και ήρθε και συμμετείχε και ας είχε εικόνα από πριν πως η ομοσπονδία ίσως και να μην τον βοηθήσει ή ίσως και να τον βοηθήσει.
Η όλη συζήτηση θα πρέπει να την έχουν υπόψη οι ομοσπονδιακοί για να μην επαναλαμβάνονται τα ίδια λάθη ή παρεξηγήσεις. :)


Τα μέλη του φόρουμ στις διοργανώσεις που παρευρισκόμαστε καλό είναι να μας πλησιάζουν και να συστήνονται για να γνωριζόμαστε και από κοντά. Μην ντρέπεστε... αλλά μπορείτε να μας πλησιάσετε και να μας πείτε και το παράπονο σας... δεν θα σας μπανάρουμε :):toast::)



Προκειμένου να μην οξυνθούν περισσότερο τα πράγματα και αποβλέποντας στο καλό του αθλητή και μόνο,να αναφέρω ότι παρόλο που έχει περάσει η ημερομηνία δήλωσης του αθλητή για το Μεσογειακό(15 Σεπτεμβρίου έληξε),υπάρχει η δυνατότητα να συμμετάσχει,όσον αφορά το διαδικαστικό.
Από πλευράς μου μόνο αυτό μπορώ να πω.


Νάσσερ το τι συνέβη με τα κύπελλα και τα μετάλλια,νομίζω το ξέρεις καλύτερα κι από μένα!
Μπορώ να αποδεχθώ ευθύνες δικές μου κι όχι να φορτωθώ άλλων!

Dreiko
05-10-11, 21:15
να ανεβάσω και μια φωτογραφια που επεσε στα χερια μου απο το επισημο φωτογραφικο υλικο των αγωνων....:thumbup:

31987

NASSER
05-10-11, 23:21
Νάσσερ το τι συνέβη με τα κύπελλα και τα μετάλλια,νομίζω το ξέρεις καλύτερα κι από μένα!
Μπορώ να αποδεχθώ ευθύνες δικές μου κι όχι να φορτωθώ άλλων!

Χρήστο και μόνο που βγαίνεις δημόσια να αποδεχθείς αν υπάρχουν ευθύνες στο πρόσωπο σου, πιστεύω ικανοποιεί αθλητές και θεατές, αλλά τιμάς και την ομοσπονδία με το χαρακτήρα σου.
Το θέμα πρέπει να λήξει εδω. Πιστεύω πως δεν υπάρχει λόγος αντιπαραθέσεων και διαφωνιών. Θα πρέπει να κοιτάξουν όλοι το καλό του αθλήματος, γιατι και οι καιροί είναι δύσκολοι.


Dreiko οσες φώτο μπορείς να έχεις από τον επίσημο φωτογράφο, θα ήταν χαρά μας να τις δούμε :)

Muscleboss
05-10-11, 23:23
να ανεβάσω και μια φωτογραφια που επεσε στα χερια μου απο το επισημο φωτογραφικο υλικο των αγωνων....:thumbup:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=31987&d=1317838490

in :love: με όλες!!! κούκλες!

ΜΒ

chrisberg
06-10-11, 08:53
Τα κύπελλα και τα μετάλλια που δόθηκαν,ανήκαν στην ομοσπονδία.

(Οι βιαστικές κινήσεις είναι αυτές που προκαλούν εντάσεις.)

1ον Δεν πάρθηκαν απο το ράφι του γυμναστηρίου και είναι και από δεύτερο χέρι?

2ον Οταν σφάλω ζητάω συγνώμη και κοιτά να επανορθώσω η ομοσπονδία τι θα κάνει?

3ον Θα φροντήσει να επανορθώσει και να αντικαταστήσει τα "επαθλα" που έδωσε?

Λοιπόν να είσαι σίγουρος πως δε θα το κάνει ποτέ!!!
Εκτός αν βρεθεί κανένας χορηγός να το κάνει.
Μάλλον το γνωστό "κορόίδο"....:green::green::green:


Χρήστο και μόνο που βγαίνεις δημόσια να αποδεχθείς αν υπάρχουν ευθύνες στο πρόσωπο σου, πιστεύω ικανοποιεί αθλητές και θεατές, αλλά τιμάς και την ομοσπονδία με το χαρακτήρα σου.

:clap::clap::clap::clap::clap:


H αλήθεια είναι πως ο γραπτός λόγος του chrisberg είναι καυστικός, αλλά εκπροσωπεί έναν πολύ καλό αθλητή και παράλληλα απογοητευμένου, που όλοι είπαμε αξίζει να πάει παραπέρα... Σίγουρα δεν ξεκίνησε μαζί με τον αθλητή του μια προετοιμασία μόνο για εμφάνιση στο κύπελλο, άλλωστε ήδη είχε το δικαίωμα συμμετοχής από τον Ιούνιο για διεθνή αγώνα. Πίστεψε όμως πως αυτοί που του έλεγαν ‘’προχώρα είμαστε μαζί σου’’, θα είναι όχι μόνο ηθικά αλλά και οικονομικά! Ο Γιάννης για να πάει στο μεσογειακό από τη Ρόδο όπου βρίσκεται θέλει να έχει στη τσέπη 1000€... συν τα απρόβλεπτα έξοδα.
Η όλη αναφορά στα μετάλλια δεν ήταν τυχαία, καθώς λίγο πολύ έγινε γνωστό πως δεν υπήρξε σωστή συνεννόηση για την διεξαγωγή του αγώνα, με αποκορύφωση τα μετάλλια και κύπελλα. Την ευθύνη χρεώνεται η διοίκηση της ομοσπονδίας αλλά ευθύνη έχουν όλοι όσοι απαρτίζουν την ομοσπονδία.
Ο Γιάννης έκανε μια τελευταία προσπάθεια, σεβούμενος πρώτα τον εαυτό του, έπειτα τον προπονητή του, το σύλλογο που εκπροσώπησε και τέλος την ομοσπονδία, καθώς από το πρωί της Κυριακής διέκρινε πως τίποτα δεν ήταν σωστά οργανωμένο και δεν υπήρξε σωστή συνεννόηση. Ωστόσο πλήρωσε τη συμμετοχή του και αγωνίστηκε.
Από εδώ και στο εξής όμως δεν θα μπορεί κανείς τα του πει πως δεν προσπάθησε ή δεν δοκίμασε να προχωρήσει παραπέρα. Επομένως καλά έκανε και ήρθε και συμμετείχε και ας είχε εικόνα από πριν πως η ομοσπονδία ίσως και να μην τον βοηθήσει ή ίσως και να τον βοηθήσει.
Η όλη συζήτηση θα πρέπει να την έχουν υπόψη οι ομοσπονδιακοί για να μην επαναλαμβάνονται τα ίδια λάθη ή παρεξηγήσεις. :)


:thumbup::thumbup::thumbup:
:clap::clap::clap:

LION
06-10-11, 10:37
Χρήστο και μόνο που βγαίνεις δημόσια να αποδεχθείς αν υπάρχουν ευθύνες στο πρόσωπο σου, πιστεύω ικανοποιεί αθλητές και θεατές, αλλά τιμάς και την ομοσπονδία με το χαρακτήρα σου.






Nάσσερ μάλλον παρανόησες αυτά που έγραψα!!!Αν είναι μόνο για θέμα ηθικής ικανοποίησης να γίνω "εξιλαστήριο θύμα",το δέχομαι!

Αυτό πάντως που εννοώ είναι ότι στην παρούσα φάση ο "υπαίτιος" δεν έχει αναλάβει τις ευθύνες του (τον οποίο πιστεύω γνωρίζεις),πράγμα που θα το έκανα αμέσως, ΑΝ ήμουν εγώ!


Crishberg τα μετάλλια και τα κύπελλα δεν ήταν από δεύτερο χέρι κι ούτε είχαν απονεμηθεί πριν!
Υπήρχαν αποθεματικό στην ομοσπονδία (κι ευτυχώς),για κάτι τέτοιες στιγμές!Το τι θα γίνει στο μέλλον,δεν το γνωρίζω.
Πάνω στον εκνευρισμό σου δεν ξέρω αν βοηθάς, τους αθλητές.
Αυτό που μπορούσα να κάνω, ερχόμενος σε επαφή με τον πρόεδρο, το έκανα.Κρίνε και αποφάσισε.

madlen
06-10-11, 11:42
Καλημερα σε ολους και ολες.Ελεγα να μην ανακατευτω στην ολη αντιπαραθεση που υπαρχει εδω και 3-4 μερες μετα τον αγωνα αλλα δεν κρατηθηκα οπως φαινεται τελικα.Κανενας αγωνας απο οτι ξερουμε οσοι παρακολουθουν απο κοντα ειτε απο μακρια δεν ειναι τελειος.Παντου υπαρχουν παρατραγουδα ,διαφωνιες και παρεξηγησεις.Το θεμα εγκειται στο να επισημαινουμε τα λαθη και να μην επαναλαμβανονται ξανα.Για μενα ολοι οι αθλητες και αθλητριες που κατεβαινουν ειναι αξιοι συνχαρητηριων εφοσον εχουν υποβαλλει τον ευατο τους σε μια διαδικασια δυσκολη με πολλες θυσιες και επιπονη (την γνωριζω απο πρωτο χερι).Σαφως και πρεπει να ανταμειβονται για αυτη εστω την "προσπαθεια".Καλα λοιπον θα κανει η ομοσπονδια και καθε διοργανωση να τιμαει τους αθλητες της αλλα και να τους δινει το κινιτρο να συνεχισουν.Ο αγωνας ηταν αρκετα καλος με καλο επιπεδο βεβαια με μικρη συμμετοχη λογω του οτι ηταν πολυ νωρις για φετος. Το γεγονος των επαθλων τωρα ειναι ενα θεμα που συζητηθηκε πολυ καθως δεν ηταν και τα καλυτερα....Πηραν μονο οι πρωτοι σε καθε κατηγορια και αυτο ηταν ενα αρκετα λιτο κυπελλο..καθως να προσθεσω οτι αν τυχαινε να υπηρχαν περισσοτερες κατηγοριες θα ψαχναμε να βρουμε επαθλα...Οπως και να εχει ομως δεν μας χαλασε την ψυχολογια και προχωραμε παραπερα δρυμιτεροι!!!!Μην ξεχνατε απο ολους μας εξαρταται να ανεβασουμε το αθλημα του ββ στην Ελλαδα και με "μικροπρεπειες" ας μου επιτραπει η εκφραση ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ δυστυχως!!!!

giannis64
06-10-11, 17:15
πολλά ποστ από την αρχή της σελίδας μέχρι και αυτό το ποστ (το δικό μου) είναι εκτός θέματος. οφ τοπικ που λέμε.

στα επόμενα θα υπάρχουν διαγραφές από όποιον και αν είναι και μάλιστα χωρίς καμία ενημέρωση. αρκετά με τις προσωπικές ίντριγκες. αν κάποιοι έχουν πρόβλημα δεν είναι ανάγκη να σπαμαρουν συνεχώς. αλλάξτε τηλ και σφαχτείτε, η πείτε τα με πμ.

edit: θα έπρεπε σε αυτό το θεμα να σχολιάζουμε μόνον την παρούσα διοργάνωση και τους αθλητές που έλαβαν μέρος. αν και αυτό οι περισσότεροι δεν ήμαστε άξιοι να το κάνουμε. οπότε καλύτερα να παραμείνουμε στην ενημέρωση των Φώτο που μας προσφέρουν κάποιοι σαν ενημέρωση από τον αγώνα.

NASSER
06-10-11, 21:55
Μετά το 17ο Πανελλήνιο Κύπελλο, είχαμε την τιμή να έχουμε αποκλειστική συνέντευξη της Ελένης Κρητικοπούλου! Αναγνωρισμένη ως η καλύτερη Ελληνίδα αθλήτρια της ΕΟΣΔ-IFBB.
Δείτε εδω τη συνέντευξη: Κρητικοπούλου Ελένη + Aποκλειστικη Συνεντευξη πριν απο το Arnold Classic 2011 (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?11380-Κρητικοπούλου-Ελένη-Aποκλειστικη-Συνεντευξη-πριν-απο-το-Arnold-Classic-2011)

Polyneikos
15-10-11, 17:20
Μεταφερθηκαν καποια πιο γενικου τύπου σχόλια που αφορουσαν τις ομοσπονδίες εδω:

Ελληνικες Ομοσπονδίες BodyBuilding .... (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?2213-Ελληνικες-Ομοσπονδίες-BodyBuilding-..../page15)

Νομίζω οτι εκει είναι πιο κατάλληλο τόπικ να ανοιχτεί τετοια συζητηση

chrisberg
27-10-11, 20:23
1ον Δεν πάρθηκαν απο το ράφι του γυμναστηρίου και είναι και από δεύτερο χέρι?

2ον Οταν σφάλω ζητάω συγνώμη και κοιτά να επανορθώσω η ομοσπονδία τι θα κάνει?

3ον Θα φροντήσει να επανορθώσει και να αντικαταστήσει τα "επαθλα" που έδωσε?

Λοιπόν να είσαι σίγουρος πως δε θα το κάνει ποτέ!!!
Εκτός αν βρεθεί κανένας χορηγός να το κάνει.
Μάλλον το γνωστό "κορόίδο"....:green::green::green:


:thumbup::thumbup::thumbup:


EΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
Το πήραμε το κύπελλο του γενικού νικητή
Ευχαριστούμε τον κύριο Παπαντώνη που κράτησε το λόγο του
και μας το έστειλε (ώς χορηγός της ομοσπονδίας).

Υ.Σ Ξέροντας ότι ο πρόεδρος μας είναι και αναγνώστης του forum
θα ήθελα να του θυμίσω ότι ήμουν "φίλος και χορηγός της IFBB το 1998
Δεν είχα καμιά πρόθεση να ασχοληθώ και να κάνω μάγκες με τις 177
συνολικά συμμετοχές αθλητών μου κανέναν "τελειωμένο πρόεδρο".
Αυτός προτίμησε τις "επαφές" με πρώην αθλητή μου αντί για να μιλάει μαζί μου!!!
Εδώ υπήρξε παράβλεψη ιεραρχείας αν και ο ίδιος την υποστηρίζει!!!
Πρόεδρε μπορώ και θέλω να προσφέρω!!!
Σίγουρα δε θα κάνεις εμένα μόνο μάγκα στέλνοντας αθλητή μου στο εξωτερικό!!!

chrisberg
31-10-11, 13:28
EΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
Το πήραμε το κύπελλο του γενικού νικητή
Ευχαριστούμε τον κύριο Παπαντώνη που κράτησε το λόγο του
και μας το έστειλε (ώς χορηγός της ομοσπονδίας).

Υ.Σ Ξέροντας ότι ο πρόεδρος μας είναι και αναγνώστης του forum
θα ήθελα να του θυμίσω ότι ήμουν "φίλος και χορηγός της IFBB το 1998
Δεν είχα καμιά πρόθεση να ασχοληθώ και να κάνω μάγκες με τις 177
συνολικά συμμετοχές αθλητών μου κανέναν "τελειωμένο πρόεδρο".
Αυτός προτίμησε τις "επαφές" με πρώην αθλητή μου αντί για να μιλάει μαζί μου!!!
Εδώ υπήρξε παράβλεψη ιεραρχείας αν και ο ίδιος την υποστηρίζει!!!
Πρόεδρε μπορώ και θέλω να προσφέρω!!!
Σίγουρα δε θα κάνεις εμένα μόνο μάγκα στέλνοντας αθλητή μου στο εξωτερικό!!!


3352333524


O Γιάννης Μάγκος στο Chrisberg Fitness Shop
μετά την παραλαβή του επάθλου του Γεν. Νικητή
στο Πανελ. κύπελλο 2011.
Ας είναι καλά ο Χορηγός!!!

Στη δεύτερη φωτο διακρίνεται η χαρά του αθλητή!!!