PDA

Επιστροφή στο Forum : ποσοτητα ONE STOP χωρις γυμναστηριο



thanasis76
10-08-11, 09:21
καλημερα!!!!
παιδια το γυμναστηριο θα κλεισει απο 15 αυγουστου - 20 αυγουστου.
στην διατροφη μου απο συμπληρωματα υπαρχουν τα εξης...

με το πρωινο 25γρ moutant whey
πριν την προπ 25γρ mutant rage ( νιτρικο )
πετα την προπ. 75γρ one stop ( reflex )

αυτες τις 5 μερες σκεφτομαι να χαμηλωσω λιγο τον υδατανθρακα στην διατροφη μου, να μην περνω το νιτρικο και αντι για one stop το απογευμα να περνω 35γρ mutant whey...
θελω την αποψη σας. να το κανω ετσι οπως λεω? να σταματησω μονο το νιτρικο και τα αλλα κανονικα?? να μειωσω το one stop στο μισο??
ευχαριστω!!!

Lao
10-08-11, 09:54
καλημερα!!!!
παιδια το γυμναστηριο θα κλεισει απο 15 αυγουστου - 20 αυγουστου.
στην διατροφη μου απο συμπληρωματα υπαρχουν τα εξης...

με το πρωινο 25γρ moutant whey
πριν την προπ 25γρ mutant rage ( νιτρικο )
πετα την προπ. 75γρ one stop ( reflex )

αυτες τις 5 μερες σκεφτομαι να χαμηλωσω λιγο τον υδατανθρακα στην διατροφη μου, να μην περνω το νιτρικο και αντι για one stop το απογευμα να περνω 35γρ mutant whey...
θελω την αποψη σας. να το κανω ετσι οπως λεω? να σταματησω μονο το νιτρικο και τα αλλα κανονικα?? να μειωσω το one stop στο μισο??
ευχαριστω!!!

Το να μην πάρεις τίποτα και απλά να απολαύσεις το καλοκαιράκι, παίζει; :green:

thanasis76
10-08-11, 10:08
Το να μην πάρεις τίποτα και απλά να απολαύσεις το καλοκαιράκι, παίζει; :green:

γιατι να αφησω για 5 μερες τον οργανισμο μου χωρις τροφη για τους μυες???
οτι οτι θα ξεκουραστω 5 μερες ειναι καλο, αλλα οχι να να μην ταιζω τους μυες...
το καλοκαιρι το απολαμβανω πραγματικα!!!! η διατροφη και το γυμναστηριο ειναι τροπος ζωης...:thumbup::thumbup:

GREEK POWER
10-08-11, 10:13
Το να μην πάρεις τίποτα και απλά να απολαύσεις το καλοκαιράκι, παίζει; :green:

+ 1 :thumbup:

Lao
10-08-11, 10:18
γιατι να αφησω για 5 μερες τον οργανισμο μου χωρις τροφη για τους μυες???
οτι οτι θα ξεκουραστω 5 μερες ειναι καλο, αλλα οχι να να μην ταιζω τους μυες...
το καλοκαιρι το απολαμβανω πραγματικα!!!! η διατροφη και το γυμναστηριο ειναι τροπος ζωης...:thumbup::thumbup:

Πίστεψέ με, δεν θα πάθεις κάτι ούτε οι μύες σου θα ατροφήσουν επειδή δεν θα πάρεις πρωτεϊνη για 5 μέρες.

Ίσα ίσα, είναι μια καλή ευκαιρία να ξεκουραστούν τα νεφρά και το συκώτι σου και, γενικώς, το σώμα σου από την διαδικασία του να μεταβολίζει πράγματα.

thanasis76
10-08-11, 11:35
Πίστεψέ με, δεν θα πάθεις κάτι ούτε οι μύες σου θα ατροφήσουν επειδή δεν θα πάρεις πρωτεϊνη για 5 μέρες.

Ίσα ίσα, είναι μια καλή ευκαιρία να ξεκουραστούν τα νεφρά και το συκώτι σου και, γενικώς, το σώμα σου από την διαδικασία του να μεταβολίζει πράγματα.

ναι καταλαβαινω τι θελεις, να πεις και δεν εχεις αδικο, αλλα δεν θα πρεπει να μην πεσει πολυ η πρωτεινη ανα μερα?
θελω να πω να μην βαλω λιγο φαγητο τις στιγμες που επερνα την πρωτεινη για να ειμαι οκ.??
το λεω γιατι αν δεν βαλω κατι, θα πεσει η πρωτεινη 53γρ, υδατανθρακες 15γρ λιπαρα 6γρ.
δεν σου πω κοντρα, εχεις δικιο με το σκεπτικο σου απλα ρωταω αν πρεπει να αναπληρωσω τις ποσοτητε με φαγητο... :thumbup:

giorgospet
10-08-11, 11:47
Τίποτα μη παίρνεις, για μια εβδομάδα δεν χάνεις τίποτα. Αντίθετα αυτή η αποχή θα βοηθήσει τον οργανισμό σου να γίνει ποιο δεκτικός όταν ξαναρχήσεις.

thanasis76
10-08-11, 12:02
οκ, παιδια!! ευχαριστω!! για να το λετε ολοι μαζι με μια φωνη:turtle::turtle::turtle: κατι θα ξερετε...:thumbup::thumbup:

Lao
10-08-11, 12:05
ναι καταλαβαινω τι θελεις, να πεις και δεν εχεις αδικο, αλλα δεν θα πρεπει να μην πεσει πολυ η πρωτεινη ανα μερα?
θελω να πω να μην βαλω λιγο φαγητο τις στιγμες που επερνα την πρωτεινη για να ειμαι οκ.??
το λεω γιατι αν δεν βαλω κατι, θα πεσει η πρωτεινη 53γρ, υδατανθρακες 15γρ λιπαρα 6γρ.
δεν σου πω κοντρα, εχεις δικιο με το σκεπτικο σου απλα ρωταω αν πρεπει να αναπληρωσω τις ποσοτητε με φαγητο... :thumbup:

Λέω απλά να χαλαρώσεις, να αφεθείς λίγο και να ξεκολλήσεις από το τριπάκι του «πρέπει». Και έναν μήνα να «υποσιτιστείς» που λέει ο λόγος, ΟΚ θα σαι. Κάνε μια αποχή, ξεκουράσου σωματικά και νοητικά και θα δεις ότι στο τέλος θα νιώθεις ανανεωμένος. Μην σου γίνεται αυτοσκοπός το όλο θέμα. ;)

thanasis76
10-08-11, 12:09
Λέω απλά να χαλαρώσεις, να αφεθείς λίγο και να ξεκολλήσεις από το τριπάκι του «πρέπει». Και έναν μήνα να «υποσιτιστείς» που λέει ο λόγος, ΟΚ θα σαι. Κάνε μια αποχή, ξεκουράσου σωματικά και νοητικά και θα δεις ότι στο τέλος θα νιώθεις ανανεωμένος. Μην σου γίνεται αυτοσκοπός το όλο θέμα. ;)

οχι , δεν εχει γινει τριπακι του πρεπει, και βγαινω και περναω καλα και τρωω και αν θελω κατι αλλο...
απλα οπως ειπα εχει γινει τροπος ζωης η διατροφη... εξαλου τα συμπληρωματα δεν θα τα περνω συνεχεια...

Lao
10-08-11, 12:12
οχι , δεν εχει γινει τριπακι του πρεπει, και βγαινω και περναω καλα και τρωω και αν θελω κατι αλλο...
απλα οπως ειπα εχει γινει τροπος ζωης η διατροφη... εξαλου τα συμπληρωματα δεν θα τα περνω συνεχεια...

ΟΚ αδερφέ :toast:

thanasis76
10-08-11, 12:18
ΟΚ αδερφέ :toast:

ευχαριστω!!! :thumbup::thumbup:

vagg
10-08-11, 12:53
ρε μην τους ακους,δεν θελουν το καλο σου...παρτα ολα

Jumaru
10-08-11, 13:27
ρε μην τους ακους,δεν θελουν το καλο σου...παρτα ολα

:rolf::rolf::rolf:κλαίω

sofos
10-08-11, 16:39
πινε απ την mutant ενα σκουπ το πρωι κ κανε τη διατροφη που κανεις κ οταν πας gym

giannis64
10-08-11, 16:57
Το να μην πάρεις τίποτα και απλά να απολαύσεις το καλοκαιράκι, παίζει; :green:

+1:thumbup: καλο θα κανεις στον οργανησμο σου παρα κακο. ειναι ευκαιρια σου, και η μερες ειναι λιγες. 5 αν δεν κανω λαθος.;)

thanasis76
10-08-11, 19:21
+1:thumbup: καλο θα κανεις στον οργανησμο σου παρα κακο. ειναι ευκαιρια σου, και η μερες ειναι λιγες. 5 αν δεν κανω λαθος.;)

ναι μονο 5 ειναι... αν ηταν παραπανω θα πηγαινα και θα εκανα μαζι με την εργασιες που θα κανουν....χαχαχαχα:turtle::turtle:

Polyneikos
10-08-11, 23:45
καλημερα!!!!
παιδια το γυμναστηριο θα κλεισει απο 15 αυγουστου - 20 αυγουστου.
στην διατροφη μου απο συμπληρωματα υπαρχουν τα εξης...

με το πρωινο 25γρ moutant whey
πριν την προπ 25γρ mutant rage ( νιτρικο )
πετα την προπ. 75γρ one stop ( reflex )

αυτες τις 5 μερες σκεφτομαι να χαμηλωσω λιγο τον υδατανθρακα στην διατροφη μου, να μην περνω το νιτρικο και αντι για one stop το απογευμα να περνω 35γρ mutant whey...
θελω την αποψη σας. να το κανω ετσι οπως λεω? να σταματησω μονο το νιτρικο και τα αλλα κανονικα?? να μειωσω το one stop στο μισο??
ευχαριστω!!!

Eγω θα σου πρότεινα να συνεχίσεις να πινεις την πρωτεινη στο πρωινο.Εκτος αν θες να την αντικατασταστησεις με αυγα ομελετα κτλ..(ως πρωινο διακοπων)
Νιτρικο δεν εχει ουσία να παιρνεις,κοψτο.Επίσης και το One Stop,αν δεν σου βγαινει η ποσοτητα ημερησιας πρωτεινης παρε την Mutant whey.
Στις διακοπες κανουμε λανθασμενα (αναποφευκτα) γευματα,αλλα δεν χρειαζεται να εισαι ανεπαρκης στα πολυτιμα στοιχεία για τον οργανισμο.
Αν κανεις δραστηριότητες στις διακοπες σου,θαλασσια σπορ,κολυμπι,εισαι αρκετες ώρες έξω κτλ,κρατα τον υδατανθρακα ως εχει,ειδαλλως μειωσε τον κομματακι,μαζι με την αφυδατωση του ήλιου,θα κοψεις και λίγο.;)
υ.γ. Αν παλι όλα αυτα σου φαίνονται διαδικασίες,απόλαυσε ελευθερα τις διακοπες σου και γυρνα με γεματες τις μπαταρίες για προπονηση:weights::weights:

thanasis76
11-08-11, 00:49
Στις διακοπες κανουμε λανθασμενα (αναποφευκτα) γευματα,αλλα δεν χρειαζεται να εισαι ανεπαρκης στα πολυτιμα στοιχεία για τον οργανισμο.


βασικα αυτο θελω να αποφυγω, να μην ειναι ανεπαρκης απο πολυτιμα στοιχεια.
παντος διακοπες δεν θα παω:( απλα κλεινει το γυμναστηριο για 5 μερες, οποτε θα ξεκουραστω κι εγω!!!!
απο δραστηριοτητες, οπως και τωρα , δουλεια, μπανιο, βολτες, καφεδες.
θα κρατησω την διατροφη κανονικα, δεν θα αλλαξει κατι, και αν δεν φτανω τις πρωτεινες που θελω θα βαλω λιγη mutant whey...
ευχαριστω!!!

aprosektos
11-08-11, 01:25
θα κρατησω την διατροφη κανονικα,

αυτο ειναι το πιο βασικο κατα την γνωμη ασε τα συμπληρωματα μολις ξεκινησεις προπονηση