PDA

Επιστροφή στο Forum : Cuts II & III (Prolab)



alex_switch
08-02-08, 11:51
Το cuts της Prolab το γνωριζει κανείς?το εχεει χρησιμοποιησει κάποιος μηπως να μου πει την γνώμη του?
Επιδή έχω prob και δεν μπορώ να καταπιώ χάπι καψουλα κτλ :geek: :geek: γνωρίζεται αν μπορεί να διαλυθεί ώστε να το πάρω με νερο?η αν γνωρίζεται κάποιο άλλο προιόν σε υγρή μορφη η που να μπορεί να χρησιμοποιηθεί με αυτο τον τρόπο :???: :???:


Cuts II (Prolab)

Tο Cuts II έχει σχεδιαστεί με υψηλές δόσεις L-καρνιτίνης ,ολίνης,ινοσιτόλης λινολεϊκού και ολεϊκού οξέος ,λεκιθίνης ,βιταμίνης Β6 ,μεθειονίνης ,πικολινικού χρωμίου και βοτάνων για την απομάκρυνση του περιττού νερού .

Αποτελεί κορυφαία φόρμουλα για τη διατροφική υποστήριξη του ελέγχου του βάρους και απευθύνεται σε αθλητές και άτομα που επιθυμούν ένα πιο γραμμωμένο σώμα.

ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ : 6tabs την ημέρα , 2tabs 1ώρα μετά από κάθε γεύμα ,3 φορές την ημέρα.
Βασικά Διατροφικά Στοιχεία (ανά δόση = 2 tbs):
Υδατάνθρακες 3,5 gr θερμίδες 112
Πρωτεϊνη 20 gr Λιπαρά 2 gr
L-Glutamine 2 gr Χοληστερόλη 15 gr

http://www.fitnessheaven.gr/eshop/image.php?type=P&id=55


Cuts III (Prolab)

Tο THERMOGENIC CUTS III περιέχει ένα συνδυασμό συστατικών που έχει αποδειχτεί ότι αυξάνει την καύση του λίπους μέσα από μια διαδικασία η οποία λέγεται θερμογένεση.
Ο συνδυασμός Synephrine ,αποστάγματος Guarana, και η Λευκή Ιτιά διεγείρουν τις μεταβολικές διαδικασίες που οδηγούν στην καύση του λίπους συμπληρώνοντας ένα προγραμμα ελέγχου του βάρους που περιέχει τακτική εξάσκηση και σωστές διατροφικές συνήθειες.

ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ : 2 caps την ημέρα ,1 πρωί και 1 πρίν την προπόνηση.

Βασικά Διατροφικά Στοιχεία - Ανά 1 capsule :
Chromium 100 mcg Synephrine 500 mg
Quarana 325 mg Green Tea 20 mg
L-Carnitine 30 mg

http://www.fitnessheaven.gr/eshop/image.php?type=P&id=56

Duke-Nukem
08-02-08, 12:05
και εγώ είχα πρόβλημα με το να καταπίνω χάπια κτλ και πλέον μπορώ να καταπίω μέχρι ολόκληρη ελιά :geek:
ότι είναι σε κάψουλα δεν είναι τυχαία. η κάψουλα διαλύεται στο στομάχι. αν την ανοίξεις και το διαλύσεις σε νερό τότε είναι που είναι απειροελάχιστη η ποσότητα που έχει μέσα, μέχρι να φτάσει στο στομάχι η μίση θα έχει μείνει στην διαδρομή στόμα- στομάχι. :chinese:

alex_switch
08-02-08, 12:25
υπάρχουν σκευάσματα κ σε ταμπλετες νομιζω αυτα δεν παιζει να μπορουν να διαλυθούν?

RUHL
08-02-08, 12:27
Δεν καταλαβα ποιο λες εψαξα και δεν βρηκα αντε κανε και αυτο το ποστ οπως τα αλλα βαλε φωτο και συστατικα

RUHL
08-02-08, 13:50
Λοιπον οπως το βλεπω με τα συστατικα το cuts 2 ειναι πεταμα σιγα μην γραμωσεις με αυτο


με το 3 ειναι καλυτερο απο το 2 αλλα θερμογενεση(απο το πρασινο τσαι κατι γινεται αλλα η δοση ειναι πολυ μικρη) απο ποιο προκαλειτε το μονο που δεν ξερω ειναι το Synephrine 500 mg




Eνδιαφερον τελικα αυτο το συστατικο ειναι που κανει την δουλεια τα αλλα μαλον τα βαζουν να γεμιζει το ματι


Synephrine is one of the adrenergic amines that stimulates the beta-3 receptors with minimal impact on the other receptor sites. This functions to increase the metabolic rate without affecting heart rate or blood pressure. Synephrine releases adrenaline and noradrenaline only in the beta-3 receptor sites (mostly adipose tissue and the liver). Stimulation of the beta-3 receptor sites elicits the breakdown of lipolysis (fat).

Synephrine is used to activate the adrenaline system without the stimulatory effect posed by ephedra-based products.


Synephrine is a stimulant, similar to caffeine and ephedrine. It is thought to have similar effects in terms of providing an energy boost, suppressing appetite and increasing metabolic rate leading to the burning or more calories. It is used as a safer alternative to Ma Huang, synephrine is theorized to stimulate fat metabolism without the negative cardiovascular side effects experienced by some people with Ma Huang.

The most likely explanation for weight loss effects attributed to citrus aurantium (synephrine) supplements is the stimulant like effects of the alkaloids. Although this effect is likely to be somewhat less dramatic than effects induced by Ma Huang (ephedra - also known as Sida Cordifolia), users can expect variable effects including reduced appetite and heightened feelings of energy (similar to caffeine), both of which are likely to result in weight loss.

RUHL
08-02-08, 13:55
Aκου γινεται να την ανοιξης βεβαια αλλα αυτο που ειναι μεσα μερικες φορες το βαζουν με αυτο το σκοπο γιατι χωρις την καψουλα μυριζει αρκετα εως πολυ το περιεχομενο αμα εισαι "δυνατος" και δεν νιωθεις τις γευσεις ανοιγε και πηνε αλλα μετα δεν σε συμφερει καλυτερα να προτειμας τα bulk μορφης μην πληρωνεις αδικα τις καψουλες

nickos46
08-02-08, 16:06
πάντως με αυτά τα σκευάσματα δεν πρόκειται να δεις καμια τρομερή διαφορα. καλύτερα να έβαζες και λίγο greipfrout κάθε μέρα...

RUHL
08-02-08, 16:30
Ενταξη θα αρχισω τα Clen :lol: :lol: :lol: :P

alex_switch
08-02-08, 16:35
Ma Huang :???: :???: τι ειναι αυτο?
Όταν είναι ταμπλέτες δεν ειναι κατι σαν ασπιρινι depon?αυτο δεν μπορεις να το σπασεις κ να το παρεις?αυτο λεω!
Το cuts III το είχε πάρει ενας φίλος για ένα μήνα και με μπόλικη αερόβια άσκηση κ σωστό φαί είχε στεγνώση αρκετα!δεν εννοω οτι είχε κόπεί κατι τέτοιο μόνο με ένεση απο ότι ξέρω το καταφέρνεις σε τρελά αποτελέσματα!
Αυτό που θέλω να κάνω εγώ είναι να σταματήσω τον όγκο μετά το πάσχα περίπου κ να πάρω ένα λιποδιαλίτη ώστε να έχω κάποια αποτελέσματα σε ``κόψιμο`` και κυρίως να χάσω το μπυροκίλη της κρεατίνης!!! :banghead: :banghead: :banghead:
Με ένα απο αυτα τα δύο δεν θα δω αποτελέσματα?

RUHL
08-02-08, 17:25
Ma Huang=εφεδρινη(πλεον απαγορευμενο) :bowdown: :bowdown: :bowdown: αν δεν ξερεις τι κανει αρχηνα το διαβασμα

Εγω μαλον θα σου πρωτεινα αυτο το συστατικο που αναλυω καλο το βρισκω :geek:

alex_switch
08-02-08, 17:35
γνωρίζω κάποια πραγματάκια ενταξει...! :geek:
Είχα δει σε κάποιο ποστ σου οτι είχες αναφέρει για κάποιο παλι έτσι λιποτροπικο οτι περιέχει κάτι σαν ασπιρίνη, white bark κατι τελως παντων, επιδεί δεν μπορώ να πάρω ασπιρίνη απαγορευετε, μου λείπει καποιο ένζυμο, υπάρχει περίπτωση αυτα τα σκευάσματα τα λιποτροπικά να έχουν μέσα το συστατατικό της ασπιρίνης?να το ψάξω καλύτερα?
Μάλλον αυτο θα πάρω το cuts III έχω δεί κ αποτελέσματα πάνω σε άλλον οπότε μάλλον θα το πάρω.αλλα αργοτερα... :geek: :geek:

nickos46
08-02-08, 20:08
ruhl μην σηστηνεις απαγορευμενα προιοντα στο ελευθερο παιδιο :evilno: :evilno: .

RUHL
08-02-08, 20:41
Synephrine :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: sida :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

nickos46
08-02-08, 20:52
τι να πω αφου τα βλεπεις ολα για πλακα και δεν μπορουμε να πουμε δυο σοβαρες κουβεντες.

billys15
09-02-08, 02:28
......και κυρίως να χάσω το μπυροκίλη της κρεατίνης!!! :banghead: :banghead: :banghead:

Off Topic:
Κατσε λιγο,εννοεις οτι η κρεατινη σου εδωσε κοιλια?? Πώς ειναι δυνατον αυτο?? ( μηπως ειχες παρει φορμουλα με πολλους υδατανθρακες? )

alex_switch
09-02-08, 03:45
αν και off topic θα σου πω billy ότι αυτο που εννοω για την κρεατίνη είναι οτι με έχει φουσκόσει κ στην κοιλιά αρκετά!! :smash: :smash:
και να φανταστείς δεν πείνω τρελές ποσότητες νερού!το έχω ξαναπεί κ το έχω ποστάρει αυτο στο topic με τις διαφορες παρενεργειες απο σκεάσματα!!

billys15
09-02-08, 04:18
Ναι αλλα οσο περισσοτερο νερο πινεις,τοσο λιγοτερο κραταει ο οργανισμος σου :wink: (....αλλα και τοσο καλυτερα δουλευει η κρεατινη)

RUHL
09-02-08, 12:08
Πεστα ρε στους νεους βασηλακη γιατι δεν βαζουν μιαλο :P :green: :geek:

alex_switch
09-02-08, 17:51
Αυτο δεν το ηξερα bill!! :wink: :wink:
Thanks!! :awesome: :awesome:

killbill
16-06-12, 00:24
παιδια ποσες ταμπλετες πρεπει να περνεις την μερα?

Giannistzn
16-06-12, 00:26
Λεει στο πρωτο ποστ, αναλογα με ποιο απο τα 2 εχεις/θες να παρεις.

deluxe
16-06-12, 00:57
Υπαρχουν ατομα που εν ετη 2012 αγοραζουν ακομα τετοια προϊοντα;