PDA

Επιστροφή στο Forum : Creatine Nitrate (APS Nutrition )



vill@g3r
14-08-11, 22:28
2981729817

Serving Size: 4 Capsules
Servings Per Container: 50

Amount Per Serving:
Proprietary Blend 3000mg:
Creatine nitrate, Dicreatine malate, vitamin C
μιας κ παιζουν αρκετα τ νιτρατες τελευταια!!αυτο πως σας φαινεται??
η εταιρεια ειναι αξιοπιστη?θα προτιμουσατε αυτο η τ c-bol themolife?

vill@g3r
17-08-11, 18:36
δεν την εχει δοκιμασει κανεις???!σε συγκριση μ c-bol ποια θα προτιμουσατε?
θα ηταν προτιμοτερο για pre τετοιου ειδους(nitrate) η Krealkalyn?

sofos
17-08-11, 18:37
δεν την εχει δοκιμασει κανεις???!σε συγκριση μ c-bol ποια θα προτιμουσατε?
θα ηταν προτιμοτερο για pre τετοιου ειδους(nitrate) η Krealkalyn?

καλυτερα νιτρικη δοκιμασε την δεν εχεις να χασεις τπτ κ απ οσο θυμαμαι αυτη εδω εχει κ καλα reviews

vill@g3r
17-08-11, 18:50
και εγω για νιτρικη τ εψηνα πιο πολυ!!απλα αυτη ειναι περιπου ιδια τιμη μ τ c-bol ιδιεσ δοσολογιες βγαζει κ δν ξερω ποιες απο τς δυο ειναι καλυτερη ασ πουμε!!!
επισης επειδη μαλλον θα εχω νιτρικο για pre(στυλ superpump max,mesomorph) π εχουν κρεατινη..χαλαει την νιτρικη ν τν παρεις για ποστ?

sofos
17-08-11, 19:19
και εγω για νιτρικη τ εψηνα πιο πολυ!!απλα αυτη ειναι περιπου ιδια τιμη μ τ c-bol ιδιεσ δοσολογιες βγαζει κ δν ξερω ποιες απο τς δυο ειναι καλυτερη ασ πουμε!!!
επισης επειδη μαλλον θα εχω νιτρικο για pre(στυλ superpump max,mesomorph) π εχουν κρεατινη..χαλαει την νιτρικη ν τν παρεις για ποστ?

οχι καμια σχεση δε θα χεις προβλημα

beefmeup
17-08-11, 19:20
και εγω για νιτρικη τ εψηνα πιο πολυ!!απλα αυτη ειναι περιπου ιδια τιμη μ τ c-bol ιδιεσ δοσολογιες βγαζει κ δν ξερω ποιες απο τς δυο ειναι καλυτερη ασ πουμε!!!


παρε την φτηνοτερη απτις 2..

Roid Rage
17-08-11, 22:56
Εγω που εχω παρει και τις 2, αν μου τις εδιναν τσαμπα θα επαιρνα το C-Bol, αλλα την creatine nitrate τη βρισκεις πιο φτηνα και εχει τουλαχιστον 1,5γρ νιτρ. κρεατινη μεσα, ενω το C-bol εχει μεχρι 1,5 γρ. νιτρ. κρ.
Το C-bol το συνδυασα με περιοδους που ειχα πιο πολλη δυναμη, αλλα δε μπορω να του το αποδωσω αποκλειστικα σ`αυτο. Επισης, δε θελω να ενισχυω τη thermolife.
Μπορει να παρω οποιαδηποτε απο τις 2 στο μελλον..

sofos
17-08-11, 23:00
Εγω που εχω παρει και τις 2, αν μου τις εδιναν τσαμπα θα επαιρνα το C-Bol, αλλα την creatine nitrate τη βρισκεις πιο φτηνα και εχει τουλαχιστον 1,5γρ νιτρ. κρεατινη μεσα, ενω το C-bol εχει μεχρι 1,5 γρ. νιτρ. κρ.
Το C-bol το συνδυασα με περιοδους που ειχα πιο πολλη δυναμη, αλλα δε μπορω να του το αποδωσω αποκλειστικα σ`αυτο. Επισης, δε θελω να ενισχυω τη thermolife.
Μπορει να παρω οποιαδηποτε απο τις 2 στο μελλον..

γιατι δε θελεις να ενισχυεις την thermolife?:unsure::unsure:

Roid Rage
17-08-11, 23:08
Για τον αντιστυχo λογο που δεν ενισχυω τη muscletech.
E-Bol/T-Bol τολμω να πω σαν πρωτος κυκλος με ΑΑΣ.... yeah rigth!

sofos
17-08-11, 23:11
Για τον αντιστυχo λογο που δεν ενισχυω τη muscletech.
E-Bol/T-Bol τολμω να πω σαν πρωτος κυκλος με ΑΑΣ.... yeah rigth!

σιγα τοσο καλα ηταν αυτα τα 2?η ετσι το γραψες ειρωνικα?:unsure::unsure:

geo28
17-08-11, 23:15
σιγα τοσο καλα ηταν αυτα τα 2?η ετσι το γραψες ειρωνικα?:unsure::unsure:
θελει να πει οτι τα πλασσαρουν σαν αας οπως και οι αισχρες διαφημισεις των προιοντων της μασκλτεκ..αν
θυμαμαι και ο bane ειχε γραψει οτι αυτα τα 3 της thermolife μπορουν να θεωρηθουν εξισου δυνατα οπως ενας light πρωτος κυκλος..

Roid Rage
17-08-11, 23:21
Σ`αυτο ανανφερομαι ναι..

ginus
17-08-11, 23:47
εχετε μπερδεψει λιγο το τι ειναι η creatine nitrate
δεν ειναι κρεατινη με νιτρικο..η σωστη χημικη ονομασια θα πρεπε να ναι νιτροξειδικη κρεατινη..
δεν εχω δοκιμασει ουτε "νιτρικη" ουτε kre-alkalyn
αλλα τα feeds Που εχω απο ατομα που εχουν δοκιμασει ειναι πανω κατω τα εξης
"νιτρικη" = δυναμη και καλα πρηξηματα
αλκαλικη=δυναμη αντοχη
και οι 2 λιγα νερα
και οι 2 δυναμη καθοτι και κρεατινη ;)
αλλα οπως ειπα αυτα ειναι αξιολογησεις φιλων-γνωστων και οχι δικιες μου..

vill@g3r
19-08-11, 21:42
οχι δν εχω μπερδεψει την νιτρικη μ νιτρικο!!απλα επειδη τν προτινουν γ δοσολογιες σε πρε γ αυτο ρωτησα!!αν θυμαμαι κ γ τ c-bol τ επαιρναν γ πρε κ γ ποστ μονουδρικη!!ρωτησα επειδη ακουγονται καλα reviews για αυτην τν μορφη κρεατινης!!!

Devil
19-08-11, 23:16
οχι δν εχω μπερδεψει την νιτρικη μ νιτρικο!!απλα επειδη τν προτινουν γ δοσολογιες σε πρε γ αυτο ρωτησα!!αν θυμαμαι κ γ τ c-bol τ επαιρναν γ πρε κ γ ποστ μονουδρικη!!ρωτησα επειδη ακουγονται καλα reviews για αυτην τν μορφη κρεατινης!!!

το cbol οι δοσεις ειναι μια pre και μια μια ωρα μετα το postwo...

ginus
19-08-11, 23:31
οχι δν εχω μπερδεψει την νιτρικη μ νιτρικο!!απλα επειδη τν προτινουν γ δοσολογιες σε πρε γ αυτο ρωτησα!!αν θυμαμαι κ γ τ c-bol τ επαιρναν γ πρε κ γ ποστ μονουδρικη!!ρωτησα επειδη ακουγονται καλα reviews για αυτην τν μορφη κρεατινης!!!

νομιζα οτι το χες μπερδεψει απο το παρακατω ποστ...


επισης επειδη μαλλον θα εχω νιτρικο για pre(στυλ superpump max,mesomorph) π εχουν κρεατινη..χαλαει την νιτρικη ν τν παρεις για ποστ?

σορρυ:green:
οτι ειπε ο devil για τις δοσεις

vill@g3r
20-08-11, 14:09
devil απλως επειδη θυμαμαι απο δικο σ review η τ beef ελεγε οτι κατεληξε ν τ παιρνει μονο για πρε!!απλα επειδη λογικα θα παιξει νιτρικο μ κρεατινη γ πρε ελεγα μονο για ποστ η nitrate!!
μια ωρα ομως μετα οτν ειναι γ ποστ?πολυ δν ειναι!?γτ οχι αμεσως για ποστ κ μετα απο κανενα 20λεπτο κλασικα whey+dextrose?

Devil
20-08-11, 14:47
devil απλως επειδη θυμαμαι απο δικο σ review η τ beef ελεγε οτι κατεληξε ν τ παιρνει μονο για πρε!!απλα επειδη λογικα θα παιξει νιτρικο μ κρεατινη γ πρε ελεγα μονο για ποστ η nitrate!!
μια ωρα ομως μετα οτν ειναι γ ποστ?πολυ δν ειναι!?γτ οχι αμεσως για ποστ κ μετα απο κανενα 20λεπτο κλασικα whey+dextrose?

του beef ηταν το review... εγω θα σου ελεγα να παρεις το cbol μονο pre και μονο τις μερες που εχεις προπονηση....

δεν υπαρχει λογος υπαρξης αλλου νιτρικου.... γτανει το cbol.... πολυ πολυ να αυξησεις τη δοση...

vill@g3r
04-11-11, 20:43
λοιπον ενα μινι review!τν χρησιμοποιω 3 βδομαδες τωρα!εχω ανεβει σε πριξιματα,λιγο σε δυναμη(ο υδατανθρακας εμεινε σταθεροσς γ ν δω πως παω μονο μ τ sypplements),με την στορμ ειχα ανεβει πιο πολυ σ δυναμη,μ αυτην εχω πιο πολη πριξιμο!!η αληθεια ειναι πως δν τν χρησιμοποιησα μονη της αλλα σ συνδιασμο με τ mesomorph,launch san,citrulline malate κ δν μπορω ν βγαλω καθαρο συμπερασμα!
χτες στ χερια πηρα γ πρε μια δοση mesomorph,μια δοση launch san,4gr citrulline malate,μιση δοση creatine nitrate.....απλα,τρομερο πριξιμο π μενει κ μετα!!προσωπικα θα προτεινα ενα συνδιασμο μ νιτρικο χωρισ κρεατινη+creatine nitrate για πρε κ στορμ γ μετα γ κανενα δημινο σιγουρα!!

sofos
04-08-12, 22:07
σχετικα με την νιτρικη κρεατινη που χω βρει καποια ενδιαφεροντα πραγματα,απο ενδιαφερον blog...επεισης κανει αναφορα και συγκεκριμενα σ αυτη εδω την νιτρικη της APS....

Hey, what's your opinion of creatine nitrate? What would you say based on the science out there? Is it just more hype or is it really better than good old creapure?
Answer: The answer would be very short, if I solely based it "on the science out there", because there simply is no exercise- or supplement-related science behind C4H9N3O2.HNO3, or in plain English, the molecular combination of creatine (C4H9N3O2) and nitric acid (HNO3). The result is a bulky molecule weighing 194.5g/mol, i.e. 45.35g/mol more than regular creatine monohydrate (149.14844 g/mol) and 63.2 g/mol more than creatine anhydrous (131.3 g/mol). That being said, it probably won't surprise you that 63.2 g/mol is the exact molecular weight of nitric acid (HNO3, the popular oxidizer in liquid rocket fuel ;-).

So, basically, creatine nitrate (CN) is an ionic bond of creatine and nitrate, in other words, a salt. And what happens to a salt if it goes into solution? Correct: It disassociates, so that your stable creatine nitrate molecule breaks up into a creatine ion and a nitrate ion, which - at least to my knowledge - would not provide any advantage over taking nitrate and creatine at a ratio of 77:23 individually. In both cases you will get performance increases, intracellular water retention and all the other well-known benefits of creatine plus the vasolidating effects nitrates have to offer.

Did you know? Contrary to advertisement claims, a healthy gut absorbs almost 100% of the good old creatine monohydrate and the consequent creatine retention in muscle from creatine monohydrate easily outperforms that of purpotedly superior forms of creatine such as creatine-ethyl-esther

Creatine + Nitrate = Self-Made Creatine Nitrate ;-)

Now, that we that 100mg of creatine nitrate disassociate in your stomach to 77 mg creatine anhydrous and 23 mg nitrate, one could come up with the outrageous idea of "tinkering" his/her own "creatine nitrate" - but how would one do that?


Assuming that few of you would get their creatine nitrate pound-wise from bulk-suppliers in China you would probably like to copy the effects of a product like APS' Creatine Nitrate. In most cases, thanks to proprietary blends, you would yet not even know how much of the actual ingredient you would need to get the desired effect: a 3g serving of the APS product, for example, contains, next to creatine nitrate (CN), undisclosed amounts of di-creatine-malate (dCM) and vitamin C (VitC). And the only clue we have with regard to the actual amount of CN in this product, comes from the fact that CM is listed as the first of the three ingredients in the APS product. Accordingly, one serving should contain at least 1 µg more than 1,000 mg of CN, because otherwise the nitric acid salt of creatine would not contribute the largest amount of weight to the 3g formula and would thus have to be listed at the second or third position, respectively.

If we assume that there are "only" 500mg of vitamin C (certainly the cheapest ingredient) and more creatine nitrate than di-creatine malate in the product, a possible ratio of the three ingredients would be 3:2:1 (CN:dCM:VitC), which would leave us with 1,500mg of CN per serving, this would reduce our glorious mission (the reproduction of the effects of creatine nitrate) to the quest for dietary sources of 1,155mg of creatine anhydrous and 345mg nitrate.


plain creatine monohydrate;
cheap and effective!
According to Schuster and Lee 1987 fresh beets contain on average 2304µmol of NO 3 (organic beets contain more nitrate than conventionally grown beets) per 100g (Lee. 1987). With a molecular weight of 62g/mol, 100g of fresh beets would thus contain about 142mg of nitrate. On the other hand, data from a study on the blood pressure lowering effects of beet root juice by Webb et al. (Webb. 2008) references the nitrate content of Planet Organic beetroot juice with 45mmol/L (= 2,790mg/L or 279mg/100ml). This means that commercially available beetroot juice has roughly twice as much nitrate as whole beets (note: there were only trace amounts of nitrite in the juice). Both, in view of the faster absorption kinetics and from a practical point of view, it would thus be prudent to chose the juice over the whole beets as the preferred nitrate source for our "self-made creatine nitrate".

To know the true promise of "creatine nitrate", the one thing still left to do, is to put 1,312mg of creatine monohydrate (we have to compensate for the additional molecular weight that comes with the "monohydrate" vs. the creatine anhydrous) into 125ml of beetroot juice, down it and get ready for what APS describes as "full, swollen muscle bellies complimented by road map vascularity all wrapped in a tight, dry show quality package" and should look similar to what you see in image 1 ;-)


στο τελος καταληγει λεγωντας πως καλυτερα να βαλεις σε χυμο απο παντζαρι μονουδρικη και θα χεις το προιον που λεει η εταιρια οτι σου δινει καλα πρηξιματα κτλπ....