PDA

Επιστροφή στο Forum : Επικαλαμίδες και επιγονατίδες ?



perseas
15-08-11, 12:31
Ξάχνω να βρω Επικαλαμίδα γιατι αυτες που έδωσαν απο την σχολή kick box με μου αρέσανε.
Έχω βρει τα παρακάτω:
Ποιες θεωρείτε καλύτερες:

*************************

**************************

****************************

Με ενδιαφέρει να είναι άνετες οπωσδήποτε να αντέχουν δυνατά χτυπήματα και ανετα εκει που χωρίζεται η Καλαμίδα απο το Κουτουπιέ.

Επίσης στην σχολή που πάω εκτός απο καλαμίδες και γάντια δεν φοράμε κανενα άλλο προστατευτικό πχ προστατευτικό για το πρόσωπο (βασικά δεν έχει) με αποτέλεσμα να είναι συχνά τα χτυπήματα. Είναι συνηθισμένο το παραπάνω για τις σχολές kick boxing? Με έχει κουράσει που κάποιοι ατσούμπαλοι δεν προσέχουν πχ ειχα χτύπημα κάτω απο το μάτι με γόνατο με αποτέλεσμα να τσαντίζομαι απίστευτα με την απροσεξία κάποιων.

Επίσης σκέφτομαι να πάρω και επιγονατίδες για επαφές γόνατο με γόνατο που είναι ιδιαίτερα επίπονο και επικίνδυνο. Αυτες είναι καλές?



**********************

Ευχαριστώ.

perseas
17-08-11, 18:25
Τα ανέβασα με photos για να μου πείτε γνώμες...

exkaliber
27-08-11, 17:54
καλες φαινονται
ειναι ανετες?
πως τις νιωθεις?

θυμαμαι εμεις στο γυμναστηριο ειχαμε κατι παλιες κοκινες olympus που καλυπτανε μονο το καλαμι
οταν πετυχενες με το κουντουπιε αγκωνα καταλαβαινεις
ωραιες εποχες

παντως νε τον καιρο συνηθιζεις τα χτυπηματα στο καλαμι και μαθαινεις να προστατευεσαι καλυτερα με χειροτερο εξοπλισμο
γνωμη μου

perseas
04-10-11, 23:10
Τελικά πήρα τις επικαλαμίδες της τρίτης εικόνας στα 29 ευρώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος.