PDA

Επιστροφή στο Forum : συμπληρωματα σε σοκολατες και χυμους



tolis93
15-08-11, 13:40
θεωρησα πως και ενα τετοιο ποστ πρεπει να υπαρχει και μου εκανε εντυπωση π κανενας σας δεν ειχε ανοιξει.τι γνωμη εχετε για τετοιας μορφης συμπληρωματα?κυκλοφωρουν κατι πολυ καλα απο οτι ειδα....εχει παρει κανενας?γνωμες?

Kagias
15-08-11, 13:42
Οταν λες σοκολατες εννοεις αυτες τις μπαρες πρωτεινης ;;; Που ειναι σα γκοφρετες;;

tolis93
15-08-11, 15:08
Οταν λες σοκολατες εννοεις αυτες τις μπαρες πρωτεινης ;;; Που ειναι σα γκοφρετες;;

ε ναι τις lacta να εννοω?:P

Kagias
15-08-11, 15:17
χαχα οχι νομιζα στην αρχη εννοουσες πρωτεινη με γευση σοκολατα ...

Θυμαμαι στο παλιο μου το γυμναστηριο μας φερνανε τετοιες γκοφρετες και νομιζαμε οτι ηταν διαφημιστικα με αποτελεσμα να φαμε τρεις τεσσερεις καρτελες σε βαθος δυο βδομαδων ολο το τζιμ πριν μας βαλει χερι ο υπευθυνος :P Γενικα εχω την εντυπωση οτι ειναι κυριως για weight gain σκοπους γιατι συνηθως εχουν και πολυ υδατανθρακα αλλα φανταζομαι θα υπαρχουν και πιο καθαρης μορφης ... Ακομη θα ελεγα οτι ειναι πιθανο να απορροφωνται πιο αργα απο την αντιστοιχη υγρη μορφη διαλυτοποιημενης πρωτεινης λογω του οτι ειναι στερεη τροφη ... Απλες σκεψεις κανω, δεν τα χω ψαξει ...

Giannistzn
15-08-11, 15:26
Οσον αφορα τις μπαρες πρωτεΐνης στις οποιες αναφερεστε, το ειχα ψαξει πιο παλια το θεμα, και εχει αναφερθει και αρκετες φορες.

Εχουν πρωτεΐνη σογιας μεσα η οποια επηρεαζει τα οιστρογοννα. Στις γυναικες (ακουγεται οτι) σχετιζεται και με τον καρκινο του μαστου. Απο εκει και περα, οτι θελει ο καθενας κανει, παντως αν θελετε σοκολατα, καλυτερα η lacta απο τις μπαρες τελικα..

tolis93
15-08-11, 15:28
Οσον αφορα τις μπαρες πρωτεΐνης στις οποιες αναφερεστε, το ειχα ψαξει πιο παλια το θεμα, και εχει αναφερθει και αρκετες φορες.

Εχουν πρωτεΐνη σογιας μεσα η οποια επηρεαζει τα οιστρογοννα. Στις γυναικες (ακουγεται οτι) σχετιζεται και με τον καρκινο του μαστου. Απο εκει και περα, οτι θελει ο καθενας κανει, παντως αν θελετε σοκολατα, καλυτερα η lacta απο τις μπαρες τελικα..

μπορω να πω πως δν το ξερα αυτο...αλλα δεν γραφουν οτι εχει πρωτεινη σογιας μεσα.γενικα η σογια περιεργο πραμα

Giannistzn
15-08-11, 15:50
μπορω να πω πως δν το ξερα αυτο...αλλα δεν γραφουν οτι εχει πρωτεινη σογιας μεσα.γενικα η σογια περιεργο πραμα

Οσες εχω δει εγω το γραφουν κανονικοτατα. Soy protein. Τσεκαρε το.