PDA

Επιστροφή στο Forum : WABBA-ΠΕΣΔ Κύπελλο - Mr Οδυσσεια 2011 (27 Νοεμβρίου, Novotel)



Polyneikos
16-08-11, 23:31
Το παραδοσιακο ραντεβου του Νοεμβριου της WABBA-ΠΕΣΔ θα πραγματοποιηθει στις 27 Νοεμβρίου στο ξενοδοχείο Νοvotel (Μ. Βοδα 2).
Αναμενεται η συμμετοχή πολλων αθλητων και το επίπεδο υψηλο.
Ο αγωνας θα αποτελεσει πρόκριση για τους νικητες αθλητες για το Mr - Ms Universe που θα γινει στις 4 Δεκεμβρίου στην Γερμανια.
Θα σας ενημερωνουμε τακτικα:thumbup:

33352

Qlim4X
16-08-11, 23:33
Το παραδοσιακο ραντεβου του Νοεμβριου της WABBA-ΠΕΣΔ θα πραγματοποιηθει στις 27 Νοεμβρίου στο ξενοδοχείο Νοvotel (Μ. Βοδα 2).
Αναμενεται η συμμετοχή πολλων αθλητων και το επίπεδο υψηλο.
Ο αγωνας θα αποτελεσει πρόκριση για τους νικητες αθλητες για το Mr - Ms Universe που θα γινει στις 4 Δεκεμβρίου στην Γερμανια.
Θα σας ενημερωνουμε τακτικα:thumbup:



see you on stage :green:

Polyneikos
16-08-11, 23:38
See ya under the stage :thumbup::thumbup:
Kαλη επιτυχια Αλεξ,εχεις 3 γεματους μηνες!

Qlim4X
16-08-11, 23:41
See ya under the stage :thumbup::thumbup:
Kαλη επιτυχια Αλεξ,εχεις 3 γεματους μηνες!

im ready m8 ;) im working on details now :thumbup:

Polyneikos
18-08-11, 09:03
Και μια αποκλειστικη ειδηση για την αφίσα του αγωνα.
Οι αθλητες Ρουμπανης Γιωργος-Τριουλίδης Σταυρος-Κασκανη Κωνσταντίνα-Καργιατλή Νικη θα βρίσκονται στην επίσημη αφισα του αγωνα όπου θα εκδοθει σε λιγο καιρο.:thumbup:
30005

Antonis Giannoulis
18-08-11, 13:31
Εχω την εντυπωση οτι καθε χρονο στην αφισα μπαινουν μόνο οι αθλητές που πηραν την πρωτη θεση στον αμεσως προηγουμενο αγωνα της ομοσπονδιας (στην
προηγουμενη σεζον δηλαδη) και στο αντιστοιχο πανευρωπαικο ή παγκοσμιο της wabba. Ετσι δεν ειναι ?
Νομιζω πως δεν βγηκαν ολοι πρωτοι απο τα παιδια που προαναφερθηκαν..
Αν κανω λαθος, παρακαλω διορθωστε με...

Qlim4X
18-08-11, 13:36
Εχω την εντυπωση οτι καθε χρονο στην αφισα μπαινουν μόνο οι αθλητές που πηραν την πρωτη θεση στον αμεσως προηγουμενο αγωνα της ομοσπονδιας (στην
προηγουμενη σεζον δηλαδη) και στο αντιστοιχο πανευρωπαικο ή παγκοσμιο της wabba. Ετσι δεν ειναι ?
Νομιζω πως δεν βγηκαν ολοι πρωτοι απο τα παιδια που προαναφερθηκαν..
Αν κανω λαθος, παρακαλω διορθωστε με...

τα εχουμε ξανα πει αυτα. στην ελλαδα ειμαστε οτι θελουμε κανουμε ;)

Polyneikos
18-08-11, 13:53
Εχω την εντυπωση οτι καθε χρονο στην αφισα μπαινουν μόνο οι αθλητές που πηραν την πρωτη θεση στον αμεσως προηγουμενο αγωνα της ομοσπονδιας (στην
προηγουμενη σεζον δηλαδη) και στο αντιστοιχο πανευρωπαικο ή παγκοσμιο της wabba. Ετσι δεν ειναι ?
Νομιζω πως δεν βγηκαν ολοι πρωτοι απο τα παιδια που προαναφερθηκαν..
Αν κανω λαθος, παρακαλω διορθωστε με...

Aπό τους αθλητες που βλεπουμε ο μονος που δεν πήρε 1η θεση σε Πανελληνιο (δεν συμμετεχει πλεον στα Πανελληνια) ή Πανευρωπαικο ειναι η Κωνσταντίνα (Κασκανη),πήρε 2 θεση (στο Πανευρωπαικο).
Η Καργιατλη πήρε την 1η θεση στο Πανευρωπαικο στην κατηγορία Models.
o Tριουλίδης ειναι νικητης κατηγορίας και ο Ρουμπανης γενικος νικητης του Ελλας και νικητης ψηλης κατηγορίας στο Πανευρωπαικο.Ελπίζω να τα θυμαμαι καλα;)

Tsounakis
19-08-11, 08:51
Καλημερα σε ολους !
Εχουν ξεκινισει οι προετοιμασιες για τον ιστορικο αγωνα κυπελο wabba -πεσδ 2011 !
Εχουν δηλωσει απο τωρα μεγαλα ονοματα αθλητων και θα ειναι ενας πολυ πετυχημενος αγωνας !
Οσο για την αφισσα τα εχουμε ξανα πει !
Μπαινουν αθλητες για να τιμηθουν κατα εκτιμηση της ομοσπονδιας που ηταν νικητες απο τους τελευταιους αγωνες !
Καλη επιτυχια σε ολους τους αθλητες που θα λαβουν μερος !

TRIANTAFYLLOU
19-08-11, 15:46
καλή επιτυχία σε όλους αθλητές και διοργανωτές και να είναι μια καλή διοργάνωση όπως πάντα , το φόρουμ ενοείτε θα δώσει βροντερό παρόν για μια ακόμη φορά :toast::toast:

niki kargiatli
05-09-11, 23:56
Καλημερα σε ολους !
Εχουν ξεκινισει οι προετοιμασιες για τον ιστορικο αγωνα κυπελο wabba -πεσδ 2011 !
Εχουν δηλωσει απο τωρα μεγαλα ονοματα αθλητων και θα ειναι ενας πολυ πετυχημενος αγωνας !
Οσο για την αφισσα τα εχουμε ξανα πει !
Μπαινουν αθλητες για να τιμηθουν κατα εκτιμηση της ομοσπονδιας που ηταν νικητες απο τους τελευταιους αγωνες !
Καλη επιτυχια σε ολους τους αθλητες που θα λαβουν μερος ! καλη επιτυχια σε ολους!!δασκαλε να σε ρωτησω κατι???τις φωτο ποιος τις διλεγει???μην βαλετε αυτη καλε σαν τον κυκλωπα ειμαι :shock::shock::shock:!!!εχω πολυ ωραιες απο το παγκοσμιο.......

Muscleboss
06-09-11, 01:21
Καλη επιτυχία, θα είμαστε στο Νοβοτελ ως συνήθως :thumbup:

Αναμείνατε για εκπλήξεις.

ΜΒ

ΜrΚommatias
07-09-11, 14:09
Καλη επιτυχια σε ολους οσους αγωνιστουν;)

Polyneikos
07-09-11, 14:18
Ακη χαθηκαμε,αλλαξανε τα ωραρια μας στο γυμναστηριο.:welcome:
Θα παιξεις τελικα τον Νοέμβριο;;)

P.Pournaras
09-09-11, 00:06
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΥΣ....

ΜrΚommatias
09-09-11, 10:52
Ακη χαθηκαμε,αλλαξανε τα ωραρια μας στο γυμναστηριο.:welcome:
Θα παιξεις τελικα τον Νοέμβριο;;)
Nαι βρε Κωστα χαθηκαμε οντως.:(Εχω ξεκινησει την προετοιμασια μου και μεχρι στιγμης ολα καλα:thumbup:.Τωρα θα δουμε τι θα γινει μεχρι τον Νοεμβρη.Ελπιζω να ειμαι οπως πρεπει για να διαγωνιστω;)

Kaskani Konstantina
27-09-11, 16:44
Aπό τους αθλητες που βλεπουμε ο μονος που δεν πήρε 1η θεση σε Πανελληνιο (δεν συμμετεχει πλεον στα Πανελληνια) ή Πανευρωπαικο ειναι η Κωνσταντίνα (Κασκανη),πήρε 2 θεση (στο Πανευρωπαικο).
Η Καργιατλη πήρε την 1η θεση στο Πανευρωπαικο στην κατηγορία Models.
o Tριουλίδης ειναι νικητης κατηγορίας και ο Ρουμπανης γενικος νικητης του Ελλας και νικητης ψηλης κατηγορίας στο Πανευρωπαικο.Ελπίζω να τα θυμαμαι καλα;)


Kαλησπέρα Κώστα!!!Δεν συμμετείχαμε σε Πανευρωπαικό αλλα σε Παγκόσμιο τον Ιούνιο!! Εγω πλεον δεν αγωνίζομαι στην Ελλαδα καθότι μόνιμα Πρωταθλήτρια Ελλαδος απο οταν αρχισα να αγωνίζομαι, οπως σωστά ανέφερες πήρα την 2η θέση στο Παγκόσμιο στην κατηγορία body fitness, η Καργιατλή επίσης πήρε την 1η θέση στην κατηγορία models, o Τριουλίδης τα 4 τελευταία χρόνια είναι μόνιμα νικητής τις κατηγορίας του στην Ελλάδα, 1η θέση στο Πανευρωπαικό κ 3η θέση στο Παγκόσμιο κ ο Ρουμπάνης νικητής στο Hellas k 1η θέση στο Παγκόσμιο!!! Η ομοσπονδία εκρινε λοιπόν πολύ σωστά ποιους αθλητές θα τιμήσει!!!Το ""στην Ελλάδα είμαστε οτι ναναι"" δεν ισχύει στο συγκεκριμένο θέμα, κατι περισσότερο ξέρουν αυτοί που κρατάνε ψηλά την ομοσπονδία τόσα χρόνια!!!Ας μην λέμε οτι θέλουμε απλά για να πούμε κάτι!

Polyneikos
25-10-11, 20:41
Πληροφορίες λενε για συμμετοχή αρκετων αθλητων στον αγωνα του Νοεμβριου,ηδη εχουν ακουστει διαφορα ονοματα που θα δωσουν το παρων.
Ο αγωνας θα αποτελεσει πρόκριση για το Wabba Mr - Ms Universe 4.12.2011, Alzey (Germany) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?17711-Wabba-Mr-Ms-Universe-4.12.2011-Alzey-(Germany)).
Καλη επιτυχία σε διοργανωτες και συμμετεχοντες,αναμενουμε την αφισα.:thumbup:

Polyneikos
27-10-11, 21:10
H αφισα του αγωνα της WABBA,οι τελευταιες πληροφορίες λενε για αρκετες συμμετοχες καλων αθλητων,νεων και παλιων:thumbup:

33353

Muscleboss
28-10-11, 00:48
Πληροφορίες λενε για συμμετοχή αρκετων αθλητων στον αγωνα του Νοεμβριου,ηδη εχουν ακουστει διαφορα ονοματα που θα δωσουν το παρων.

Η αλήθεια είναι ότι οι φήμες μιλάνε για πολύ δυνατές συμμετοχές σε όλες τις κατηγορίες. :thumbup:

ΜΒ

COBRA_STYLE
28-10-11, 00:51
θα κατεβει για πρωτη φορα και ενα παλικαρι απο το γυμναστηριο μου ο οποιος ειναι μπομπα:thumbup:για να δουμε

Muscleboss
28-10-11, 01:00
cobra θα σαι εκεί να παρακολουθησεις τον αγώνα;

RAMBO
28-10-11, 01:04
boss εγω τελικα θα ειμαι καμεραμαν?:unsure:(αν γινετε να ειμαι περιτρυγυρισμενοσ απο τα κοριτσια του φορουμ):green:

Muscleboss
28-10-11, 01:07
^ rambo για κάμεραμαν δε ξέρω γιατί φοβάμαι λίγο τα ζουμ σου στις γυναικείες κατηγορίες, όπως και κάτω απο τη σκηνή σε ότι σου ελκύει το ενδιαφέρον... ξεκίνα με βοηθός κάμεραμαν και βλέπουμε. :green:

ΜΒ

RAMBO
28-10-11, 01:12
εχεισ δικιο θα εστιαζω αλλου το εχω ξαναπαθει:green:

TRIANTAFYLLOU
28-10-11, 02:13
εχεισ δικιο θα εστιαζω αλλου το εχω ξαναπαθει:green:

γι αυτο θα είμαι εγω κάμεραμάν και θα σε έχω βοηθό να βλέπεις να μαθαίνεις :P:P:P:P

Annie
28-10-11, 16:47
γι αυτο θα είμαι εγω κάμεραμάν και θα σε έχω βοηθό να βλέπεις να μαθαίνεις :P:P:P:P

...εσύ ηλία ξέρεις που θα καθήσεις...... πρώτη σειρά.....όλο και κανένα ενδιαφέρον "ατύχημα" θα πετύχεις:P:green:

COBRA_STYLE
28-10-11, 17:23
cobra θα σαι εκεί να παρακολουθησεις τον αγώνα;

δεν ξερω,θα δειξει

TRIANTAFYLLOU
28-10-11, 19:15
...εσύ ηλία ξέρεις που θα καθήσεις...... πρώτη σειρά.....όλο και κανένα ενδιαφέρον "ατύχημα" θα πετύχεις:P:green:

ενοείτε και αν ευνοήσει η θεά τύχη όπως μια προηγούμενη φορα θα έχω μια ευχάριστη έκπληξη ,που σπάει την μονοτονία , αλλα λένε τέτοια όμορφα "ατυχήματα" δεν συμβαίνουν συνέχεια γι αυτο και έχουν σασπένς και αξία :P:P:P:toast::toast:

Annie
29-10-11, 11:26
ενοείτε και αν ευνοήσει η θεά τύχη όπως μια προηγούμενη φορα θα έχω μια ευχάριστη έκπληξη ,που σπάει την μονοτονία , αλλα λένε τέτοια όμορφα "ατυχήματα" δεν συμβαίνουν συνέχεια γι αυτο και έχουν σασπένς και αξία :P:P:P:toast::toast:

κάτι σαν το kinder έκπληξη που περιμένουν τα παιδάκια με ανυπομονησία να δουν το δωράκι τους......???:P
:turtle::turtle:
να δεις που κάποια στιγμή τα "ατυχήματα" θα γίνονται επιτηδευμένα....έτσι για να ανεβαίνει λίγο η θερμοκρασία...:green:

TRIANTAFYLLOU
29-10-11, 15:41
κάτι σαν το kinder έκπληξη που περιμένουν τα παιδάκια με ανυπομονησία να δουν το δωράκι τους......???:P
:turtle::turtle:
να δεις που κάποια στιγμή τα "ατυχήματα" θα γίνονται επιτηδευμένα....έτσι για να ανεβαίνει λίγο η θερμοκρασία...:green:

βεβαίως αυτα είναι δωράκια έκπληξη για μεγάλα παιδάκια !!:P:Pοικονομία πάνω απ όλα με μερικά επιτηδευμένα τέτοια ατυχήματα δεν θα χρειάζετε και η χρήση κλιματιστικού , μάλλον θα ανοίγουμε και παράθυρα:turtle::turtle:

onymos
29-10-11, 18:52
θα ανεβω και γω μαλλον παιδια!!! για πρωτη φορα!! περιμενω πως και πως! εχω και ενα γνωστο που κατεβαινει στο φιτνεσσ:weights::weights:

RAMBO
30-10-11, 01:14
αντε οι μερες κοντευουν να μαζευτουμε και παλι,πιστευω να ειμαστε ακομη περισσοτεροι αυτη την φορα και να μην υπαρχουν ατομα που μας ειδαν και δεν μασ μιλησαν ,ντροπεσ δεν χρειαζονται η εξεδρα μασ θα ειναι παλι μαζεμενοι να παρακολουθησουμε τον αγωνα και να αντεξουν ολοι μεχρι την τελευταια στιγμη της βραβευσης.μακαρι να ισχυει το ιδιο και στους υπολοιπους επισκεπτες που δυστυχωσ αποχωρουν νωρισ κατα των πληστων και μενουμε λιγοι στην ανακοινωση των αποτελεσματων,αν η κριση δεν πτοησει θα τιγκαρει για ακομα μια φορα το ΝΟVOTEL που μου φενεται οτι εχει αρχισει να θεωρειται μικροσ χωροσ απο την ελευση κοσμου,
η ομαδα απο το πρωι θα ειναι εκει να βοηθησει οπωσ παντα στο στησιμο των διαφημιστικων πανο,και να μεταδοσει τισ πρωτεσ φωτο και πληροφοριεσ απο τον πρωινο αγωνα.ας φορεσουμε τα μπλουζακια μας και να παμε.:toast::toast::toast:

jimis7
30-10-11, 23:27
Επειδή δεν έχω ξαναπάει είσοδος τι παίζει ακριβώς??

RAMBO
31-10-11, 00:20
10 ευρω το πρωι στα προκριματικα και 15 το απογευμα στους τελικους

Annie
04-11-11, 17:02
βεβαίως αυτα είναι δωράκια έκπληξη για μεγάλα παιδάκια !!:P:Pοικονομία πάνω απ όλα με μερικά επιτηδευμένα τέτοια ατυχήματα δεν θα χρειάζετε και η χρήση κλιματιστικού , μάλλον θα ανοίγουμε και παράθυρα:turtle::turtle:

:turtle::turtle::turtle:

nicksigalas
05-11-11, 14:39
καλη επυτηχια και απο εμενα σε ολους

ΦΑΝΗΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ
05-11-11, 22:35
Καλησπέρα σε όλους, δυστυχως το τρέξιμο σε πλέον καθημερινή βάση δεν μου έχει δώσει χρόνο αρκετο για να μπω να γράψω στο forum. Εύχομαι καλή επιτυχια σε όλους τους αθλητές, είμαστε σε δύσκολους καιρούς και το ότι έχουμε ακόμα το ζήλο και την αγάπη για αυτο το άθλημα σημαινει πολλα .
Φέτος θα κατάβασω μια καινούργια αθλήτρια νέο αίμα μια κοπέλα που πάνω απο ολα αγαπάει τη γυμναστική και δουλεύει απίστευτα με πάθος και πεισμα για να κατάκτησει τους στόχους της .. Η Χρυσα Κανάκη λοιπόν θα είναι μαζί σας στους αγώνες της wabba, μια όμορφη νέα κοπέλα που πάνω απο ολα είναι και ενα πολυ καλο παιδι! Εγω απο τώρα λέω συχαρητηρια στην αθλητρια μου γιατί δούλεψε πολυ σκληρά για τους στόχους που βάλαμε μαζί....

NASSER
05-11-11, 22:53
Καλησπέρα σε όλους, δυστυχως το τρέξιμο σε πλέον καθημερινή βάση δεν μου έχει δώσει χρόνο αρκετο για να μπω να γράψω στο forum. Εύχομαι καλή επιτυχια σε όλους τους αθλητές, είμαστε σε δύσκολους καιρούς και το ότι έχουμε ακόμα το ζήλο και την αγάπη για αυτο το άθλημα σημαινει πολλα .
Φέτος θα κατάβασω μια καινούργια αθλήτρια νέο αίμα μια κοπέλα που πάνω απο ολα αγαπάει τη γυμναστική και δουλεύει απίστευτα με πάθος και πεισμα για να κατάκτησει τους στόχους της .. Η Χρυσα Κανάκη λοιπόν θα είναι μαζί σας στους αγώνες της wabba, μια όμορφη νέα κοπέλα που πάνω απο ολα είναι και ενα πολυ καλο παιδι! Εγω απο τώρα λέω συχαρητηρια στην αθλητρια μου γιατί δούλεψε πολυ σκληρά για τους στόχους που βάλαμε μαζί....

Φάνη τουλάχιστον μας δίνεις ευχάριστα νέα :thumbup: Καλή επιτυχία στη Χρύσα και σε σένα που την προετοιμάζεις!
Θα τα πούμε Νοβοτέλ και θα απολαύσουμε τον αγώνα!

Polyneikos
05-11-11, 23:07
καλη επυτηχια και απο εμενα σε ολους

Γεια σου Νικόλα,εχω μαθει ότι ετοιμαζεις και εναν γνωστο αθλητη,αρα εγγυημενη επιτυχία με τετοιο coach,αντε να τα πουμε και απο κοντα παλιοφιλε :toast:


Φέτος θα κατάβασω μια καινούργια αθλήτρια νέο αίμα μια κοπέλα που πάνω απο ολα αγαπάει τη γυμναστική και δουλεύει απίστευτα με πάθος και πεισμα για να κατάκτησει τους στόχους της .. Η Χρυσα Κανάκη λοιπόν θα είναι μαζί σας στους αγώνες της wabba, μια όμορφη νέα κοπέλα που πάνω απο ολα είναι και ενα πολυ καλο παιδι! Εγω απο τώρα λέω συχαρητηρια στην αθλητρια μου γιατί δούλεψε πολυ σκληρά για τους στόχους που βάλαμε μαζί....

Καλη επιτυχια στην αθλητρια σου Φανη:thumbup:

Polyneikos
14-11-11, 10:52
Καθως πλησιάζει και αυτος ο αγωνας, μια μικρη υπενθύμιση των κατηγοριων για τους ενδιαφερομενους αθλητες & θεατές

1)Κατηγορία Juniors: Kατω των 25 ετων,δηλαδη μεχρι 24 ετων,11 μηνων και 30 ημερων.

2) Fitness Ανδρων > Υψος Και Βαρος Δηλαδη Αθλητης Με Υψος 1.80 Πρεπει Το Βαρος Του Να Ειναι Μεχρι 80 Kg (Προσοχη: Ποζαρισμα Fitness )

3)Body Fitness Ανδρων > Το Βαρος Του Μπορει Να Ειναι Μεχρι 5% Πανω Απο Το Υψος Του Δηλαδη Αθλητης Με Υψος 1.80 Μπορει Να Ειναι Το Βαρος Του Μεχρι 84 Kg (Ποζαρισμα Body Building )

4)Fitness Γυναικων > Φυσικη Κατασταση, Μυικοτητα, Παρουσιαση, Συμμετρια


5)Shape Γυναικων > Φυσικη Κατασταση, Μυικο Τονο, Παρουσιαση, Συμμετρια

6)Masters > Απο 40-49 Ετων

7)Super Masters > Ανω των 50

8 )Μen Body >Μεχρι 1.68 Υψος (Χαμηλη )

9)Μen Body > Μεχρι 1.78 Υψος ( Μεσαια )

10) Men Body > Απο 1,78 Και Πανω (Ψηλή)

Kostas95
16-11-11, 23:05
Το Νοβοτελ που ακριβως ειναι Αθηνα γιατι ειμαι Πατρινος και δεν εχω ιδεα..

beefmeup
16-11-11, 23:32
5 λεπτα με τα ποδια απο σταθμο λαρισης ειναι..

Kostas95
16-11-11, 23:36
5 λεπτα με τα ποδια απο σταθμο λαρισης ειναι..

Για να δω ποσο βγαινει με εισητηρια,να παρακολουθησεις αγωνα και ελπιζω να με εκει..

nicksigalas
18-11-11, 19:30
Γεια σου Νικόλα,εχω μαθει ότι ετοιμαζεις και εναν γνωστο αθλητη,αρα εγγυημενη επιτυχία με τετοιο coach,αντε να τα πουμε και απο κοντα παλιοφιλε :toast:





Κωστακο μου καλησπερα φετος ετοιμαζω δυο αθλητες οι οποιοι ειμαι σιγουρος οτι θα σαρωσουνε :clap: ο ενας ειναι στα fitness και ο αλλος στην χαμηλη κατηγορια και οι δυο αθλητες εχουν καλο παρελθον στους αγωνες :thumbup: ονοματα καλο ειναι να μην πω για πολλους και διαφορους λογους. Επισης θελω να πω σε ολα τα παιδια του φορουμ να ειναι στο νοβοτελ στις 27/11/11 για να στηριξουν τους αθλητες και τον αγωνα,

Polyneikos
18-11-11, 19:35
Νικο θα ειμαστε εκει,πρωι-βραδυ,με καμερες-ψηφιακες και με πολύ λαο.Καλη επιτυχία στους αθλητες σου :welcome::welcome:

noz1989
18-11-11, 21:59
Τιμη εισητηριου?

Στην τιμη περιλαμβανονται προκρηματικα και τελικοι?

Kostas95
18-11-11, 22:24
Τιμη εισητηριου?

Στην τιμη περιλαμβανονται προκρηματικα και τελικοι?

10 ευρω το πρωι στα προκριματικα και 15 το απογευμα στους τελικους το χει αναφερει ο ραμπος λιγα ποστ ποιο πανω..

ΜrΚommatias
21-11-11, 13:01
Κωστακο μου καλησπερα φετος ετοιμαζω δυο αθλητες οι οποιοι ειμαι σιγουρος οτι θα σαρωσουνε :clap: ο ενας ειναι στα fitness και ο αλλος στην χαμηλη κατηγορια και οι δυο αθλητες εχουν καλο παρελθον στους αγωνες :thumbup: ονοματα καλο ειναι να μην πω για πολλους και διαφορους λογους. Επισης θελω να πω σε ολα τα παιδια του φορουμ να ειναι στο νοβοτελ στις 27/11/11 για να στηριξουν τους αθλητες και τον αγωνα,Σιγαλακο τι χαμπαρια?Θα τα πουμε την Παρασκευη εμεις;););)

Polyneikos
22-11-11, 11:55
Για να κρατησουμε το τόπικ του αγωνα "καθαρο",όσον αφορα την συναντηση των μελων του φόρουμ υπαρχει τόπικ στα Εκτός Θεματος

Συναντηση μελων στο Mr Οδυσσεια WABBA (27.11.2011) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18086-Συναντηση-μελων-στο-Mr-Οδυσσεια-WABBA-(27.11.2011)) , αντε να δηλώνουμε παρουσίες !

Ariel
22-11-11, 15:51
boss εγω τελικα θα ειμαι καμεραμαν?:unsure:(αν γινετε να ειμαι περιτρυγυρισμενοσ απο τα κοριτσια του φορουμ):green:
πονηρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:P

RAMBO
23-11-11, 03:11
βρε Γιωτα ειναι για την ψυχολογικη υποστηριξη-στηριξη(της καμερας)δεν ειμαι πονηρος:green:

chrisberg
24-11-11, 20:53
καλη επυτηχια και απο εμενα σε ολους

Kαλή επιτυχεία και από εμένα σε αθλητές και διοργανωτές!!!

Πάντως προς ενημέρωση των μελών του forum o Γιάννης Μάγκος
δεν θα συμμετάσχει σε κάποιο περίπτερο γνωστής εταιρίας συμπληρωμάτων
(πράγμα που συζητήθηκε από αρκετούς) αφού μείναμε στα λόγια:(:(:(
και καμία επαφή δεν υπήρξε μεταξύ μας (εμένα και του επιχειρηματία)
αφού ως manager αλλά και ώς προπονητής του Γιάννη ήμουν ό αρμόδιος γιά το θέμα!!!;););)

Ariel
25-11-11, 02:33
βρε Γιωτα ειναι για την ψυχολογικη υποστηριξη-στηριξη(της καμερας)δεν ειμαι πονηρος:green:
:P

barbell
25-11-11, 17:24
Kαλή επιτυχεία και από εμένα σε αθλητές και διοργανωτές!!!

Πάντως προς ενημέρωση των μελών του forum o Γιάννης Μάγκος
δεν θα συμμετάσχει σε κάποιο περίπτερο γνωστής εταιρίας συμπληρωμάτων
(πράγμα που συζητήθηκε από αρκετούς) αφού μείναμε στα λόγια:(:(:(
και καμία επαφή δεν υπήρξε μεταξύ μας (εμένα και του επιχειρηματία)
αφού ως manager αλλά και ώς προπονητής του Γιάννη ήμουν ό αρμόδιος γιά το θέμα!!!;););)

Μα πως εγινε αυτο?Εγω νομιζα πως την Ελλαδα οι εν λογο επιχειρηματιες αν μη τι αλλο υποστηριζουν τους αθλητες..

chrisberg
25-11-11, 20:08
Μα πως εγινε αυτο?Εγω νομιζα πως την Ελλαδα οι εν λογο επιχειρηματιες αν μη τι αλλο υποστηριζουν τους αθλητες..


Kαλοοοο!!!!!!!!!:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

Polyneikos
26-11-11, 23:20
Αυριο πρωι στο Novotel,στο κλασσικο μας ραντεβου του Νοεμβρίου.
Oσοι πιστοί προσέλθετε,θα ειναι ενας πολυ καλος αγώνας :welcome:

Polyneikos
27-11-11, 17:51
Ενα μίνι review του αγωνα από τα προκρίματικα...
Μεγαλος αριθμος αθλητων,ικανοποιητικος για την εποχή,το επίπεδο πολύ υψηλο,σε ορισμενες κατηγορίες τα comparisons ηταν μεγαλης διαρκειας
Συνολο συμμετεχόντων 59.
Σε αυτους θα προστεθεί στον Γενικο Τίτλο ,το βραδυ, ο παλαιος πρωταθλητης και παγκόσμιος νικητης για το 2010,Τασος Κολιγκιωνης...



Αναφέρω τις κατηγορίες όπως βγηκαν στην σκηνη

Masters : 14
Juniors : 4
Fitness Ανδρων : 11
Βody Fitness Ανδρων : 10
Fitness Γυναικων : 1
Shape Γυναικων : 2
Χαμηλή ΒΒ : 4
Μεσαία ΒΒ : 8
Ψηλή : 5.


Μερικες φωτογραφίες ,ενδεικτικες των κατηγοριων....

Masters


34851


34847


34848


34849


Juniors

34850

34852


Fitness



34853


34854

Body Fitness


34856


34855


Women Fitness


34861

Women Shape


34859


34860



34858


34857

Polyneikos
27-11-11, 17:58
Xαμηλή ΒΒ

34864

34863


34862







Μεσαία ΒΒ


34865


34866

34867


34868




Ψηλή ΒΒ

34869

34870

Muscleboss
27-11-11, 18:15
Από τους καλύτερους "φθινοπωρινούς" αγώνες των τελευταίων ετών. Σαν θεατές μείναμε πολύ ικανοποιημένοι απο τα προκριματικά, ενώ και η προσέλευση του κόσμου ηταν αρκετά καλή για πρωινούς προκριματικούς.

Περιμένουμε με αγωνία την εμφάνιση του Τάσσου Κολιγκιώνη στην κατηγορία των Πρωταθλητών καθώς πληροφορίες λένε οτι έχει πιάσει την καλύτερη κατάσταση της αγωνιστικής του καρριέρας.

Αξιοσημείωτο ειναι το γεγονός ότι θα υπάρξει γενικός νικητής των κατηγοριών fitness-bodyfitness ο οποίος και μόνο αυτός θα μας εκπροσωπίσει στους αγώνες του εξωτερικού καθώς πλέον η κατηγορία fitness έχει καταργηθεί στους διεθνείς αγώνες της WABBA.

Μείνετε συντονισμένοι για το υλικό των βίντεο που θα ακολουθήσει καθώς και έναν σχολιασμό έκπληξη! :thumbup:

Να αναφέρουμε ότι η μόνη απουσία των πρωινών προκριματικών ήταν αυτή του Ηλία Τριανταφύλλου ο οποίος όταν φτάνανε οι πρώτοι αθλητές στο ξενοδοχείο (περί τις 8.30) αυτός επέστρεφε απο τη βραδυνή του έξοδο :turtle:

ΜΒ

NASSER
27-11-11, 18:20
Δύσκολο το έργο της κριτικής επιτροπής για απόψε καθώς αρκετοί αθλητές είναι συγκριτικά κοντά ο ένας με τον άλλο και κάποιοι παρουσιάζουν διαφορετικά καλά στοιχεία που τους κάνουν να ξεχωρίζουν.
Οι φίλοι του bodybuilding.gr θα μπορούν να απολαύσουν τον αγώνα απόψε παρέα με την ομάδα της σελίδας που καλύπτει επαγγελματικά τον αγώνα με φωτογραφικό υλικό, βίντεο και σχόλια από καταξιωμένους αθλητές του ελληνικού bodybuilding ;)
Καλή επιτυχία σε όλους τους αθλητές και οι θεατές ευχόμαστε να απολαύσουν τον αγώνα! :toast:

sTeLaKoS
27-11-11, 18:37
Όντος υψηλό το επίπεδο! Μπράβο στους συμμετέχοντες, φαίνονται πολύ καλά προετοιμασμένοι :clap:
Ήθελα πολύ να παρακολουθήσω από κοντά :(

Οι φωτογραφίες επαγγελματικής ποιότητας, κάνετε πολύ καλή δουλειά! :thumbup:

Stella
27-11-11, 21:04
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=34861


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=34859



Δώσε μας και κάποιες πληροφορίες για τις κοπέλες αυτές!
Πολύ καλές, ειδικά αυτή του fitness!

Blast
28-11-11, 00:33
Η κοπέλα που αγωνίστηκε στην κατηγορία fitness λέγεται Έλλη Ιωσιφίδου, κατέβηκε πρώτη φορά άν δεν κάνω λάθος σε αγώνα, είναι personal trainer. Τα ξέρω αυτά γιατί έκανε προπόνηση στο γυμναστήριο που πήγαινα όσο ήμουν στην Αθήνα, τώρα δεν γνωρίζω άν προπονείται ακόμη εκεί. Η κοπέλα στην Κατηγορία Shape λέγεται Χρύσα Κανάκη άν δεν κάνω λάθος, περισσότερες λεπτομέριες δεν γνωρίζω.

m3ssias
28-11-11, 01:12
Φοβερο επιπεδο διωργανωσης και αθλητων.....πολυ bodybuilderαδικοι αγωνες.....πολυ ανεβασμενο επιπεδο και κατηγοριες πολυ σκληρες.....μακαρι να μπορουσα να δω αυτον τον αγωνα απο κοντα!! πραγματικα αξιζε!!:clap::clap:

COBRA_STYLE
28-11-11, 01:27
Το παιδι με το κοκκινο μαγιο απο τους Juniors ειναι απο το γυμναστηριο μου που σας ελεγα,που ειχε φορτωσει 250-260kg squat:thumbup: Τρομερος,ειδικα για 1η φορα που κατεβηκε.

Colobos
28-11-11, 01:58
παιδες βαλτε καμια φοτο αλη απο fitness ανδρων να με δω καλητερα παρακαλω πολυ!!!!

Madd_Chadd
28-11-11, 03:58
Συνχαρητηρια στην ομοσπονδια,στους αθλητες και γενικα σε οσους βοηθησαν στο να γινει αυτο ο αγωνας.Το επιπεδο οπως ανεφεραν και οι περισσοτεροι ηταν υψηλο δε χωραει καμια αμφιβολια!!!:clap::thumbup: Ηταν απο τους αγωνες που επρεπε να παμε οσοι δε μπορεσαμε,επισης θα ηθελα να ευχαριστησω απο μεριας μου για το υλικο που ανεβηκε τοσο γρηγορα.:clap::clap:

Polyneikos
28-11-11, 04:14
ΓΕΝΙΚΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ - ΜR ΟΔΥΣΣΕΙΑ 2011 ο Τάσος Κολιγκιώνης !!



34876

Polyneikos
28-11-11, 04:22
34861


34859

Δώσε μας και κάποιες πληροφορίες για τις κοπέλες αυτές!
Πολύ καλές, ειδικά αυτή του fitness!


παιδες βαλτε καμια φοτο αλη απο fitness ανδρων να με δω καλητερα παρακαλω πολυ!!!!

Παιδια μολις γυρισαμε από το Novotel.Το υλικο ειναι πλουσίο και θα σας ανταμοίψει.
Απλα θα θελαμε να κανετε λιγο υπομονη,να επεξεργαστουμε το υλικο και να παρουσιαστουν οι κατηγορίες μια-μια,σύμφωνα με την ροή του αγωνα.
Ετσι θα γινει μια σωστη παρουσιαση του αγωνα έτσι ωστε να αποκτησουν όλοι οι αναγνωστες και μη παρευρισκόμενοι μια σωστη και ολοκληρωμενη εικονα του αγωνα.:thumbup::thumbup:

G.TZILOPOULOS
28-11-11, 10:55
ΓΕΝΙΚΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ - ΜR ΟΔΥΣΣΕΙΑ 2011 ο Τάσος Κολιγκιώνης !!

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=34876



Γεια σας και από μένα .
Να πω ένα μεγάλο μπράβο σε όλους που έτρεξαν για την πολλή καλή διοργάνωση του αγώνα.
και ένα μπράβο στα παιδιά που κατέβηκαν στον αγώνα ,
άξια συνχαριτηριον είναι βέβαια και όλοι όσοι βοήθησαν πίσω από την σκηνή να ετοιμαστούνε όλοι οι αθλητές,
να μην ξεχνάμε ότι είναι ένα μεγάλο ποσοστό φίλων του αθλήματος δεν ακούγονται ποτέ ,
μπράβο και στον Τάσο κολιγκιονη για τον γενικό τίτλο που κατέκτησε ….
καλή επιτυχία στα παιδιά που θα συνεχίσουν,,

Polyneikos
28-11-11, 13:30
Πριν προχωρησω στην παρουσιαση των κατηγοριων,θα ηθελα να κανω μια υποσημειωση:
Οι πρωταρχικες φωτογραφιες που θα μπουν,θα είναι από τα προκριματικα που γιναν το πρωι.
Αυτο το αναφερω καθως οι οι κρίσεις των αθλητων οπως και οι βαθμολογίες ολοκληρωνονται το πρωι,οπότε εκει βγαίνουν τα αποτελεσματα.
Οπότε ετσι ο αναγνωστης αποκτα μια πρωτη εικονα του αγωνα και των κατηγοριων.
Δεν θελω να μακρυγορησω και να γίνω κουραστικος,απλα οφείλω να μεταφερω και την ατμόσφαιρα του αγωνα.
Οχι πολλα λόγια πλεον, ξεκινα το φωτορεπορταζ!

Polyneikos
28-11-11, 13:54
Ο αγωνας ξεκίνησε με μια ευχάριστη έκπληξη: Η σκηνή γεμισε από αθλητες !
Συνολο συμμετεχόντων :14.
Παλιοι και γνωστοι πρωταθλητες ,βετερανοι πλεον με συμμετοχες για πολλα χρόνια,διαγωνιστηκαν σε αυτη την κατηγορία

Ο Μαλτέζος Χρηστος (νο54) απο την Πατρα,με μια αποχή 10 ετων και ενα come back 15 μερες πριν,στο 2ο Twinlab grand prix στην Καλαμάτα,επανήλθε για το Μr Oδύσσεια.
Ο Σαζακλης Γιώργος (νο51) από την Πάτρα επίσης,παλαιος πρωταθλητης της δεκαετίας του 1980,με ενα περσινο come back στον αγωνα του Νοεμβρίου της WABBA,επανήλθε και φετος.
Ο αθλητης Τσίτσικας Κωνσταντίνος (νο50),επίσης με συμμετοχες πριν 20 χρονια,επανήλθε σε πολυ καλή κατασταση.
Ο Μανώλης Σπύρου (νο67),ο γίγαντας των 2μέτρων (!),με πολλες συμμετοχές στην IFBB-ΕΟΣΔ,την δεκαετια του ΄90,εποχές Παυλου Μεντη,για όσους θυμουνται,αλλα και πιο πρόσφατες στην δεκαετια του 2000,επανήλθε το 2010 τον Νοεμβριο και ξανα φέτος!
Ο Χειμώνας Χρήστος (νο53),με σταθερες παρουσίες τα τελευταια χρόνια,θυμάμαι το 2008 στην ίδια διοργανωση που είχε νικησει την κατηγορία Μasters.
Ο Σταυριανακης Σωτηρης (νο71),15 μερες πριν συμμετείχε στο 2ο Twinlab grand prix στην Καλαμάτα παίρνωντας την 3η θεση,καθώς και με μια 2η θεση το 2010.
Ο Καγκελαρης Γιωργος (νο49),με πολλες συμμετοχές σε αγωνες,εδω και 20 χρόνια.
Ο Ιακωβος Ιακωβου (νο52),Κύπριος αθλητης με συμμετοχες πρόσφατες και στην Wabba,to 2009 & 2010,αλλα με συμμετοχές και στην Αγγλία όπου διαμενει,αν θυμαμαι καλα.
Ο Μεταξακης Παναγιώτης (νο21),επίσης ενα come back μετα από πολλα χρόνια,πολλοι τον θυμούνται απο τις συμμετοχες του τη δεκαετία του 1990,οι πιο παλιοι τον θυμούνται και ως έφηβο,με συμμετοχες σε αγωνες της WABBA,εποχές Ζαπατινα,την δεκαετια του ' 80.

34878

34886


34885


34884


34883


34882


34881



34880


34879


34887

Polyneikos
28-11-11, 14:05
34888


34889


34897


34890



34896


34895



34894



34893




34892


34891

Polyneikos
28-11-11, 14:10
34900


34899


34898


34901


34902


34903

34904



34905

34906

sofos
28-11-11, 14:58
κλασσικα wabba παντα τρελο το επιπεδο,respect,παντα βλεπω τους αγωνες της και μενω αφωνος :clap: οι περισσοτεροι αθλητες εχουν εδω ΚΑΙ ΠΟΔΙΑ :green::clap: οχι οπως σε αλλους αγωνες...

Polyneikos
28-11-11, 15:18
Aτομικα ποζαρίσματα απο τους τελικους :

Μανωλης Σπύρου


34913


34912



Μαλτέζος Χρηστος


34911

34910



Χειώνας Χρήστος


34908



34909



Καγκελαρης Γιωργος


34919


34918

Τζίτζικας Κωνσταντίνος

34917



34916



Σαζακλής Γιώργος


34915


34914

Polyneikos
28-11-11, 15:25
Καποια βραδυνα comparisons

34922


34931

34930

34929



34932

34928


34927

34926

34925


34924


34923


34920


34921

Polyneikos
28-11-11, 15:36
Tελος της κατηγορίας Μasters με ελευθερο ποζάρισμα και απονομες.

34935


34934

34933


34936


34937


34938

Tελικη κατάταξη

1. Χειμώνας Χρήστος (νο53)
2. Μαλτέζος Χρήστος (νο54)
3. Σπύρου Μανώλης (νο67)
4. Σαζακλής Γιώργος (νο51)
5. Τσιτσικας Κωνσταντίνος (νο50)
6. Καγκελάρης Γιώργος (νο 49)



Απονομή από τον βετερανο πρωταθλητη,Γιαννη Κουκο καθως και τον παλαιο πρωταθλητη,Σπύρο Μαραγκάκη,ιδιοκτήτη των X-treme Stores.


34939



34940

sTeLaKoS
28-11-11, 15:52
Πολύ καλός ο Χειμώνας, δίκαια βγήκε πρώτος.
Μήπως ξέρουμε την ηλικία του; Φαίνεται μεγαλύτερος από τους υπόλοιπους. Μπράβο του και πάλι! :clap:

Muscleboss
28-11-11, 16:15
Ο αγωνας ξεκίνησε με μια ευχάριστη έκπληξη: Η σκηνή γεμισε από αθλητες !
Συνολο συμμετεχόντων :14.
Παλιοι και γνωστοι πρωταθλητες ,βετερανοι πλεον με συμμετοχες για πολλα χρόνια,διαγωνιστηκαν σε αυτη την κατηγορία

Τα πρωινά comparisons της κατηγορίας κράτησαν πάνω από 30 λεπτά... Πολλοί αθλητές με πολλές απαιτούμενες συγκρίσεις για να βγεί τελικά μια ικανοποιητική κατάταξη. Τους έλιωσαν στις συγκρίσεις.

Το "προβλημα" αν μπορεί να χαρακτηριστεί έτσι ήταν ότι οι κριτές κλήθηκαν να βαθμολογήσουν μια κατηγορία με αρκετή ανομοιογένεια. Κάποιοι αθλητές υπερήχαν στη μάζα, άλλοι στη γράμμωση, άλλοι στο σχήμα και σίγουρα ήταν δύσκολο να βγει κατάταξη. Μεγάλες διαφορές μεταξύ των κρίσεων τους ήταν αναμενόμενες. Αρκετοί πολύ καλοί αθλητές εκτός εξάδας και έκφρασή διαφωνιών από μέρος του κοινού.

Κάποια γρήγορα σχόλιά μου για την κατηγορία:

Ο Γιώργος Καγγελάρης... μια από τα γνωστά... μέγεθος αλλά χωρίς διαχωρισμό.(6ος)
Αρκετοί από τους θεατές είχαν τον Κώστα Τσίτσικα για πολύ ψηλότερα από την 5η θέση. Αθλητής με παλιές συμμετοχές, ήταν από τους πιο συμπαγείς και γεμάτους της σκηνής. Το μάτι σου σίγουρα έπεφτε πάνω του σε πολλά comparisons.
Ο Γιώργος Σαζακλής νομίζω ήταν στεγνότερος από την περσινή εμφάνιση του, αλλά ίσως και μικρότερος σε μέγεθος. Δεν έμεινε ικανοποιημένος απο την κατάταξή του και εξέφρασε τη δυσαρέσκιά του (4ος).
Σπύρου Μανώλης, εντυπωσιακό μέγεθος... ΣΚΙΑΣΕ τη σκηνή (3ος). Δύσκολο να τον κατατάξεις λόγω της διαφορετικότητάς του.
Μεγάλη βελτίωση από τον Χρήστο Μαλτέζο σε σχέση με τον αγώνα της Καλαμάτας πριν 2 εβδομάδες. Πολύ στεγνότερος με ωραίο V-shape, μικρή μέση, και ευχάριστη αισθητική. (2ος)
Χειμώνας Χρήστος, από την Κω. Ικανοποιητικό μέγεθος και εντυπωσικό ποζάρισμα και παρουσία. Σίγουρα όχι το "φρεσκότερο" κορμί της κατηγορίας, αλλά σχετικά ολοκληρωμένος. (1ος)

Χρήστος Τριανταφύλλου
28-11-11, 17:47
Πολυ ανωτερος αγωνας σε επιπεδο ,τουλαχιστον με τον αντιστοιχο περσινο που ειχα δει.

Μπραβο στα παιδια του forum ,που εκτος απο τις φωτο .εχουν κ ενα σχολιο ατομικα για καθε αθλητη.:clap:

GREEK POWER
28-11-11, 18:08
Δεν εχω δει πολλους αγωνες , αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οι μεγαλες ηλικιες:shock: , υπαρχη λογος η ηταν τυχαιο στο συγκεκρημενο.

Polyneikos
28-11-11, 18:44
Πολυ ανωτερος αγωνας σε επιπεδο ,τουλαχιστον με τον αντιστοιχο περσινο που ειχα δει.

Μπραβο στα παιδια του forum ,που εκτος απο τις φωτο .εχουν κ ενα σχολιο ατομικα για καθε αθλητη.:clap:

Xρηστο μεγάλη μας χαρα που γνωριστήκαμε απο κοντα!
Είχαμε την ευκαιρία να παρακολουθησουμε μαζί τον αγωνα και να ανταλλάξουμε απόψεις και απο κοντα :thumbup:

Polyneikos
28-11-11, 18:45
Δεν εχω δει πολλους αγωνες , αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οι μεγαλες ηλικιες:shock: , υπαρχη λογος η ηταν τυχαιο στο συγκεκρημενο.

Ο λόγος είναι ότι ο αγωνας ξεκινησε με την κατηγορία Μasters (ηλικία 40+ ).
Στην επόμενη κατηγορία που θα παρουσιασουμε θα επέλθει η ισορροπία ;)

Polyneikos
28-11-11, 19:34
Προχωραμε λοιπον στην κατηγορία Juniors.
Βασει κανονισμων της WABBA δικαιωμα συμμετοχής εχουν οι αθλητες με ηλικια εως 25 χρ.
Eιχαμε 4 πολυ καλες συμμετοχές σε αυτη την κατηγορία:
Ρετσίνας Γιώργος (νο5), δυνατη συμμετοχή,με ενεργεια πανω στην σκηνη
Σγουρός Κωστας (νο4)
Κιτσίλης Αγγελοσ (νο8 )
Ζαφείρης Αλεξανδρος (νο2 )

34957


34965



34964


34963


34962



34961


34960


34958


34966


34970


34969

34968



34967

Dreiko
28-11-11, 19:41
Ρετσίνας Γιώργος (νο5), δυνατη συμμετοχή,με ενεργεια πανω στην σκηνη


oντως πολυ δυνατη συμμετοχη.....:thumbup:
οσο για την ενεργεια κωστα.....και λιγα λες.....:green:

Polyneikos
28-11-11, 19:46
Φωτογραφίες πλέον από τα τελικα,το βράδυ


35003


35006


35007


35009


35004


35005


35008



35010

Polyneikos
28-11-11, 19:54
35014


35011

35016

35012

35015


35013

Polyneikos
28-11-11, 19:59
Τελική κατάταξη

1) Ρετσίνας Γιώργος (νο5)
2) Σγουρός Κωστας (νο4)
3) Κιτσίλης Αγγελοσ (νο8 )
4) Ζαφείρης Αλεξανδρος (νο2 )

Απονομή απο τους Τασο Ζαχαρόπουλο και Γιάννη Πολιουδάκη

35020


35019

35018


35017

COBRA_STYLE
28-11-11, 20:02
Αψογος ο Γιωργαρας!!!Πολλα μπραβο!!!:thumbup::clap:

Polyneikos
28-11-11, 20:37
Βackstage φωτογραφίες των μελων κατα την διαρκεια και μετά τον αγωνα θα τοποθετηθουν σε αυτο το τόπικ, Συναντηση μελων στο Mr Οδυσσεια WABBA (27.11.2011) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18086-Συναντηση-μελων-στο-Mr-Οδυσσεια-WABBA-(27.11.2011)/page3):thumbup: :thumbup::thumbup:

Johnnie jackson
28-11-11, 21:24
πολύ καλό το επίπεδο, πολλές συμμετοχές και αρίστη οργάνωση του αγώνα. Πραγματικά το απόλαυσα φέτος

stefanosbmx
28-11-11, 22:11
Βασικα θελω να πω ενα μεγαλο μπραβο σε ολους τους αθλητες που πηραν μεροσ ς στους αγωνες.Ωστοσο οι διοργανωτες του αγωνα θα επρεπε να ντρεπονται που εβαλαν τους συνοδους να πληρωσουν.Δεν μπορει εγω που βοηθαω εναν αθλητη για να κατεβει να μου ζητανε να πληρωσω και το πρωι και το απογευμα για να βαψω τον αθλητη μου.Ντροπη και αισχος.Ευχαριστω

Polyneikos
28-11-11, 22:17
Κατηγορία Fitness Ανδρων
Eδω υπάρχουν ειδικα κριτηρια σε αυτη την κατηγορία,δηλαδη:
Υψος Και Βαρος : Αθλητης Με Υψος 1.80 Πρεπει Το Βαρος Του Να Ειναι Μεχρι 80 Kg (Προσοχη: Ποζαρισμα Fitness )

Σε αυτη την κατηγορία συμμετείχαν 11 αθλητες.
Γρηγορα ξεχωρισαν οι πιο έμπειροι και προχωρημενοι αθλητες της κατηγορίας:
ο Νίκος Ηλίας (νο15), ο Ακης Βουλγαρελης (νο 30) και ο Παρης Νικολαου (νο43)
Ολοι εχουν υπάρξει νικητες της κατηγορίας τους ,παραπάνω απο μια φορα στο παρελθόν,αρα η αναμετρηση αναμενοταν σκληρη.
Ο καθενας διαθετει καποια ξεχωριστά ατού:
Ο Νικος Ηλίας,με σωματότυπο που δεν παραπέμπτει τόσο σε fitness κατηγορία αλλά σε body,εχει ανεπτυγμενη μυικότητα.
Ο Ακης Βουλγαρελης,με την γνωστη του γράμμωση,σημα κατατεθεν της κατηγορίας Fitness.
O Παρης Νικολαου,ξερωντας να αναδείξει με τον καλύτερο τρόπο τα δυνατα του σημεια,καθε χρονια μας εκπλησσει και καθηλωνει με τα ιδιαιτερα χορευτικα του .

35038



35030


35032


35034


35037


35029

35031


35033

35036

Polyneikos
28-11-11, 22:27
35040


35050


35049




35048


35047


35046


35045


35044


35043


35042


35041


35039


35051

Polyneikos
28-11-11, 23:58
Καποιες φωτογραφίες απο τα τελικα,το βράδυ

35055




35056


35052


35053


35054



35057

35058

35059

35061

35060

Polyneikos
29-11-11, 00:04
Τελική κατάταξη στην κατηγορία Fitness Ανδρών

1. Ηλίας Νίκος
2. Βουλγαρέλης Χριστόφορος
3. Νικολάου Παρασκευάς
4. Χαμπίρας Τάσος
5. Παπαζαχαρίας Παναγιώτης
6. Καλαντζής Βασίλης

Στις απονομές ο Γιάννης Διακογιάννης,o αθλητής που απέκτησε πρώτος επαγγελματική καρτα IFBB στην Ελλάδα,καλός φίλος και συνεργάτης του :bodybuildinggr:

35064

35063


35065


35066


35067


35068


35069


35070

COBRA_STYLE
29-11-11, 00:08
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=35054



καλα η πλατη του παιδιου αριστερα δεν υπαρχει!!Πολλα μπραβο!:thumbup:

Colobos
29-11-11, 01:54
πραγματικα ολοι ηταν πολυ καλοι συγχαριτηρια :thumbup::thumbup:

Polyneikos
29-11-11, 09:38
Body Fitness Ανδρων

Εδώ υπήρχαν 10 συμμετοχές,με αρκετα υψηλό επίπεδο αθλητων


35107



35109

35108


35115


35114


35113



35112


35111


35110



35116

Polyneikos
29-11-11, 09:43
35119


35126


35125


35124


35123



35122


35121



35120


35117


35118


35127

Polyneikos
29-11-11, 10:15
Φωτογραφίες απο τα τελικα το βράδυ

Μπερδεπες Πολυδωρος

35130




35128


35129



Γιαννακόπουλος Γιάννης

35140


35139


35138



35141



Μαραγκός Μάκης

35134

35133

35132


35131


Τριανταφυλλόπουλος Δημήτρης

35135

35136


35137

Polyneikos
29-11-11, 10:23
Κατηγορία Bodyfitness Ανδρών - Τελική Κατάταξη

1. Μπερδεπές Πολύδωρος (Νο23)
2. Γιαννακόπουλος Ιωάννης (Νο34 )
3. Μαραγκός Μάκης (Νο 24)
4. Τριανταφυλλόπουλος Δημήτρης (Νο 32)
5. Συκουρής Αλέξανδρος (νο 9)
6. Τσικνής Αθανάσιος (Νο 45)


35144

35143

35142


35145

35146

35147


35148



Απονομή της κατηγορίας από τον πρόεδρο της ΠΕΣΔ,Γιώργο Καπετανάκη

35149

35150

Tsounakis
29-11-11, 11:35
Η ομοσπονδια και εγω προσωπικα ευχαριστουμε τους αθλητες που ελαβαν μερος στον αγωνα θεσμο στην χωρα μας ακομα ευχαριστουμε τους χορηγους που στηριξαν οπως παντα την ομοσπονδια μας ! ενα μεγαλο ευχαριστω στο bodybuilding.gr και μπραβο τους για τον ζηλο και τον επαγγελματισμο τους .

οι πρωταθλητες της αποστολης που θα λαβουν μερος στο universe wabba στης 4 Δεκεμβριου ειναι

ΚΟΛΙΓΚΙΩΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΡΕΤΣΙΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΑΛΙΜΠΕΡΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΚΑΤΣΕΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΗΛΙΑΣ
ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΕΛΛΗ

Καλη επιτυχια στα παιδια μας

Muscleboss
29-11-11, 12:13
^ Νίκο ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

--

Από τις κατηγορίες που παρουσιάστηκαν θα ήθελα να ανφερθώ στον νικητή της junior Ρετσίνα Γιώργο, ο οποίος κατά τη γνώμη μου έχει πολλές προδιαγραφές να φτάσει ψηλά, αρκεί να παραμείνει προσγειωμένος και σοβαρός.

Στη κατηγορία fitness τα μάτια των περισσοτέρων ήταν καρφωμένα στη συμμετοχή του πολλές φορές νικητή της κατηγορίας Άκη Βουλγαρέλη. Η γνώμη μου είναι ότι ο Άκης δεν ήταν στη φόρμα που είχε εμφανιστεί στις τελευταίες συμμετοχές. Γνωρίζω ότι είχε μια δύσκολη προετοιμασία με σοβαρά προβλήματα, και πιστεύω το ότι κατάφερε να συμμετάσχει τελικά ήταν άθλος. Παρά το πολύ καλό φινίρισμά του και τις λεπτομέριες που έβγαζε, οι πιο γεμάτοι μυες του Νίκου Ηλία τον ανέδειξαν νικητή. Ακόμα πιστεύω ότι το ποζάρισμα του Άκη μπορεί να βελτιωθεί πολύ, αλλά αυτό θα το σχολιάσει κάποιος πιο κατάλληλος.
Θεωρώ δεδομένο ότι το στραβοπάτημα του Βουλγαρέλη θα αποτελέσει κίνητρο επόμενης προετοιμασίας που θα συντρίψει κάθε ανταγωνισμό. Αν ο Άκης βγει στο 100% δε νομίζω οτι κερδίζεται σε αυτη τη κατηγορία. He 'll be back... 8-)

Η body fitness για άλλη μια φορά αποδεικνύεται από τις δυσκολότερες κατηγορίες του αγώνα. Σκληρή μάχη μεταξύ του πρώτου νικητή Μπερδεπέ Πολύδωρου (Νο23) και του δεύτερου Διαμαντόπουλου Ιωάννη (Νο34 ) με παρόμοιους σωματότυπους. Και οι δύο πολύ καλά προετοιμασμένοι τους αξίζουν συγχρητήρια. Η μυική πυκνότητα του νικητή ήταν πραγματικά εντυπωσιακή, μου θύμισε κάτι από Μάκη Μαυροδήμο στις πρώτες του εμφανίσεις.

ΜΒ

Polyneikos
29-11-11, 13:32
Αξιοσημείωτο ειναι το γεγονός ότι θα υπάρξει γενικός νικητής των κατηγοριών fitness-bodyfitness ο οποίος και μόνο αυτός θα μας εκπροσωπίσει στους αγώνες του εξωτερικού καθώς πλέον η κατηγορία fitness έχει καταργηθεί στους διεθνείς αγώνες της WABBA.

ΜΒ

Νίκος Ηλίας - Μπερδεπές Πολύδωρος

35155


35156


35157


35158


35159



Aπονομή από τον πρωταθλητη της ΒodyFitness,Σταύρο Τριουλίδη

35160


Νικητής ο Μπερδεπές Πολύδωρος

35161

Polyneikos
29-11-11, 14:01
Μια συμμετοχή, η πρωτοεμφανιζόμενη Έλλη Ιωσηφίδου!

35162



35164


35165



35163

35166

Εντυπωσιακη παρουσία, ξεσήκωσε τον κόσμο της αίθουσας !:clap::clap:

ελμερ
29-11-11, 14:19
μπραβο για το πλουσιο φωτογραφικο υλικο...πολυ κατατοπιστικο για ολους εμας που δεν ημασταν στον αγωνα.....:clap::clap: :welcome::welcome:

Polyneikos
29-11-11, 14:42
35168


35176

35175


35174


35173


35172


35171


35170


35169


35167

Polyneikos
29-11-11, 14:49
35178


35177

35179



H απονομή της αθλητριας από την Κωνσταντίνα Κασκάνη !!

35180


35181

GREEK POWER
29-11-11, 14:50
Καλα νταξει τι να λεμε :shock: Σ αυτον που επιασε το φωτογραφικο μομεντουμ:clap: , η στη κοπελα που σαρωσε επι σκηνης :bowdown:

ελμερ
29-11-11, 14:51
σωματαρα και κουκλα!! :thumbup::thumbup::welcome:

NASSER
29-11-11, 15:11
Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και στη διοργάνωση της wabba-ΠΕΣΔ. Με ικανοποιεί η επιλογή της αποστολής για το universe wabba στις 4 Δεκεμβρίου που δεν είναι μόνο οι νικητές των κατηγοριών αλλά οι αθλητές που μπορούν να φέρουν καλά αποτελέσματα σε έναν διεθνή αγώνα.
Υπήρξαν πολλές διαφωνίες για την τελική κατάταξη κάποιων κατηγοριών, ξεκινώντας απο τους master έπειτα στην κατηγορία fitness και στη συνέχεια στις κατηγορίες χαμηλής και μεσαίας ανδρών. Όμως δεν πρέπει να ξεπερνάμε πως οι αθλητές κρίθηκαν και βαθμολογήθηκαν από τον προκριματικό άσχετα αν το βράδυ έδειχναν καλύτεροι. Επίσης είναι κρίμα ενώ είδαμε αθλητές που ήταν καλά προετοιμασμένοι και μπορούσαν να διακριθούν, δεν πλασαρίστηκαν γιατί πολύ απλά δεν ήξεραν να προβάλλουν το σώμα τους.
Τέλος αξίζει να αναφέρουμε πως ο Τάσος Κολιγκιώνης ήταν άξιος νικητής της βραδιάς και τον ευχαριστούμε τόσο για την ενθάρρυνση να συνεχίζει η ομάδα του φόρουμ να προσφέρει στη προβολή του αθλήματος όσο και για τα καλά του λόγια! Εύχομαι να του πηγαίνουν πάντα όλα καλά!

Polyneikos
29-11-11, 15:42
Εχουμε την τιμή τον σχολιασμο των κατηγοριων να κανει ο κ. Γιάννης Διακογιαννης στο άρθρο του αγώνα ,ο οποίος παρακολουθησε τον αγωνα,κρατώντας πολλές σημειωσεις για τους αθλητές.
Δάσκαλε περιμένουμε τα έμπειρα σχόλια σου :thumbup:

KATERINI 144
29-11-11, 15:51
http://www.youtube.com/watch?v=AZtJV7J7GH4&feature=player_embedded

Muscleboss
29-11-11, 16:02
^ Φωτη καλό το βίντεο, αλλά ανέμενε να δείς σήμερα το ποζάρισμα της Έλλης σε High-Definition , λες και είσαι στη θέση των κριτών :green:


Εχουμε την τιμή τον σχολιασμο των κατηγοριων να κανει ο κ. Γιάννης Διακογιαννης στο άρθρο του αγώνα ,ο οποίος παρακολουθησε τον αγωνα,κρατώντας πολλές σημειωσεις για τους αθλητές.
Δάσκαλε περιμένουμε τα έμπειρα σχόλια σου :thumbup:

+1
Περιμένουμε τα σχόλια του Γιάννη τα οποία έχουν ιδιαίτερη βαρύτητα :thumbup:

ΜΒ

Διακογιαννης Γιαννης
29-11-11, 18:52
Για αλλη μια φορα, το bodybuilding.gr μου εδωσε την ευκαιρια ,να δραστηριοποιηθω μεσα στο αθλημα μας,και μαλιστα, αυτη τη φορα ,σε μια πολυ ευαισθητη θεση ,δηλαδη αυτη του σχολιαστη των αγωνων.Δεν σας κρυβω, οτι αυτο μου εδωσε μεγαλη χαρα,και με μεγαλη προθυμια στις 9:30 το πρωι της Κυριακης ,εφθασα στο NOVOTEL.

Ο Μuscleboss και ο Πολυνεικος ειχαν προηγηθει απο μενα, και βρισκονταν επι ποδος ,για ολες τις δραστηριοτητες που απαιτουνται.
Φυσικα ,o Νικος Τσουνακης, ο Νικος Σιγαλας ,και ολο το επιτελειο των αγωνων,εργαζονταν πυρετωδως και μεθοδικα ,οπως παντα αλλωστε.Ολα ξεκινησαν καλα.
Η πρωτη ωραια εκπληξη ηταν, οταν αντικρισα ,τον πανακριβο εξοπλισμο ,που απο εδω και περα διαθετει το φορουμ μας,και θα μας εξασφαλιζει τελεια καλυψη,σε καθε εκδηλωση.

Η επομενη ωραια εκπληξη εγινε στις 11:30 οταν ξεκινησαν οι αγωνες και εμφανιστηκαν οι 14 διεκδικητες της κατηγοριας Μasters.
Τι εκπληξις! Ηταν ολοι φοβεροι.Δεν υπαρχει ωραιοτερο συναισθημα, απο το να βλεπεις ενα πληθος αθλητων, με ηλικια πανω απο 40 ετων,να εχουν πιασει φορμα που θα ζηλευαν και οι εικοσιπενταρηδες.Νοιωθεις ενα πλημμυρισμα αισοδοξιας και αλκης να σε κατακλιζει.Αυτο ομως εκανε δυσκολη τη ζωη των κριτων,διοτι (οπως θα δειτε και στις φωτογραφιες και στα βιντεο) ηταν πολυ διαφορετικα τα σωματα αυτα μεταξυ τους.

35189

Ατελειωτα κομπαριζονς, κουραση και αγχος ,για αθλητες και κριτες.Και μαλιστα ,νομιζω οτι χρειαζονταν και αλλες συγκρισεις,με τοσο μεγαλο επιπεδο αλλα και ανομοιομορφια που υπηρχε.
Για αυτο και εγω ,θα παρακαλεσω τους υπευθυνους του φορουμ, να μου κανουν μια μεγαλη χαρη και καποια στιγμη ,να δημοσιευσουν εστω και μια φωτογραφια για τον καθε αθλητη χωριστα,ωστε να γραψω κατι,προσωπικα για το καθε ενα, αφου υπαρχουν αθλητες ,που ενω δεν μπηκαν στην εξαδα ,διεθεταν κορμια ακομα και για διεκδικηση της κατηγοριας των Ανδρων.
Ενδιαφερον εχει και το γεγονος οτι μερικοι αθλητες ειχαν ασυνήθιστα μεγαλη μυικη μαζα ,αλλα δεν διακριθηκαν λογω ελλειψεως γραμμωσης και μαλιστα μερικοι ειχαν τα παντα και ομως δεν προκριθηκαν.


35193

Οι αγωνες τελειωσαν, ομως οι φωτογραφιες που θα μπουν, θα μεινουν για παντα, και αυτο θα ειναι καλο, και για αυτους τους αθλητες (που πετυχαν και οι 14 ,τοσο αξιοσημειωτες επιδοσεις, ωστε να εχουν πελαγωσει οι κριτες -μη σας πω και οι αρθρογραφοι...) αλλα και για τους φιλαθλους.

Προσωρινα λοιπον ας περιορισθουμε στην εξαδα.Την εκτη θεση κατελαβε ο Γιωργος ο Καγκελαρης με το νουμερο 49.
Ελαχιστοι αθλητες εχουν αγωνιστει σε τοσους αγωνες.
Εχει πολυ ωραιο καλουπι αν και χρειαζεται να επεκτεινει λιγο το φαρδος της πλατης του.Εχει πολυ σωστη σπονδυλικη στηλη,και πολυ ωραιες ποζες 3/4 απο τη πισω πλευρα.Οι τρικεφαλοι του ειναι πολυ καλοι, και παρολο που ηταν αγραμμωτος οι τετρακεφαλοι του εβγαζαν κοντρες.

35186


Τη πεμπτη θεση κατελαβε ο Κωστας ο Τζιτζικας με το νουμερο 50.
Απιστευτος αθλητης.Ειχε τα παντα.Μεγαλος ογκος ,γραμμωση συμμετρια ,απιστευτη σκληραδα,μεχρι και στο χρωμα ηταν αψογος.
Αν βαλει για στοχο του τις διεθνεις διακρισεις ,να προσεξει λιγο το στησιμο του, στις μπροστινες του ποζες-ετσι για τη τελειοτητα.Στις πισω ειναι αψογος.
Επεσημανα οτι εχει τα παντα ,αλλα να διευκρινισω οτι ειχε και κορυφαιες γαμπες πραγμα σπανιο ακομα και για τους συμμετρικους .Οπως πολυ σωστα αναφερει ο ΜΒ το ονομα του συζητηθηκε πολυ και μας εντυπωσιασε σε μεγιστο βαθμο.

35187


Στη τεταρτη θεση βρεθηκε ο Γιωργος ο Σαζακλης με το νουμερο 51.
Πασιγνωστος αθλητης.Εκκπληκτικη συμμετρια.Γραμμωμενος στο επακρο.Εμπειρη παρουσιαση.Λεπτολογος.Μακαρι να ειχε λιγο ακομα ογκο πραγμα δυσκολο με τοσο στεγνωμα.Οταν εβαζε μεσα το υπογαστριο του,στις πλαινες ποζες,οι πλαγιοι κοιλιακοι του γινοντουσαν ινες.
Στο ελευθερο ποζαρισμα του μας φανερωσε μια απιστευτη κορυφη δικεφαλων.Η πλατη του αρχιζει απο πολυ χαμηλα και συγχρονως παρουσιαζει εξοχο V σχημα.Λογω της εξαντλησεως του ,οι θωρακικοι του ,χαρακωναν ,μονο οταν τους εσφιγγε παρα πολυ.Θα ελεγα να προσθεσει και λιγο μαζα στις γαμπες του.

35188


Νουμερο 67 στο μαγιω.Νουμερο XXXXXXXXL στο σωμα του ,ο γιγαντας Μανωλης Σπυρου, ο οποιος κατεκτησε τη τριτη θεση στη σκηνη αλλα και μια ιδιαιτερη θεση στη συνειδηση ολων μας.
Με 2 μετρα υψος, το κατορθωμα του ειναι οντως ιστορικο.Δυσκολο να τον καταταξεις αναμεσα σε τοσο διαφορετικες κατασκευες.
Θελω να επισημανω οτι στα καλα του σημεια ,ειναι καλος ,οχι μονο λογω του τεραστιου μεγεθους του ,αλλα οι μυς του ειναι υπεραρκετοι ωστε να γεμιζουν και να πληρουν τον τεραστιο σκελετο του.
Εννοω οτι εχει μεγαλες μαζες σαν απολυτη τιμη (πραγμα φυσικο λογω του οτι ειναι γιγαντας ),αλλα κατορθωνει να ειναι και επαρκεις(οι μαζες του) ωστε να ειναι καλος και αναλογικα.Αν γεμισει τα σημεια στα οποια ειναι μετριοτερος ,θα γινουν απιστευτες εξελιξεις.

35192

Με το νουμερο 54 ο Χρηστος Μαλτεζος κατεκτησε τη δευτερη θεση.
Πληρεστατος,και γραμμωμενος και με αιματωση,ωραιοτατο χρωμα ,ψυχραιμος σοβαρος.
Για τον σκελετο του παρουσιαζει και καποιο γεμισμα.Μου θυμιζει ενα Γερμανο αθλητη του '70 τον Καρλ Λινκ.Εχει πολυ εντονο τον πισω ωμο.Η γραμμωση του ηταν πολυ ζωντανη και εδωσε τη μαχη του με υπομονη και επιμονη.
Δεν εχει μεγαλο ογκο και ανεβηκε τα σκαλοπατια της διακρισης του σιγα- σιγα και και με σθεναρες πραξεις και κινησεις.
Απο μπροστα ,χρειαζεται λιγο γεμισμα στο χαμηλο μερος των μηρων στο εσωτερικο τους μερος (μηριαιος δικεφαλος).

35191


Ξεκαθαρος νικητης ο Χρηστος Χειμωνας με το νουμερο 53.Εντυπωσιασε αμεσως.
Τεραστιος ογκος με απιστευτη σκληραδα,ζωντανο χρωμα,γραμμωμενος και παρα πολυ ενθουσιωδης και με αθλητικη μεγαλοπρεπεια.
Στο ποουζ νταουν καταχειροκροτηθηκε ποζαροντας μαζι με τον γιγαντα Μανωλη Σπυρου.
Ο Χειμωνας ειναι πληθωρικοτατος επιβλητικος και μας καθηλωσε.Μη ξεχναμε οτι μιλαμε για κατηγορια Μαστερ.Στο ελευθερο ποζαρισμα του ξεσηκωσε την αιθουσα.
Στους μυς του (οι οποιοι ειναι τεραστιοι και γραμμωμενοι) θα μπορουσε να δωσει λιγο καλυτερο σχημα ,ειδικα αν εχει στοχο του τις διεθνεις διακρισεις.
Ο μονος που δεν μας αγχωσε ,σε αυτη τη δυσκολη αναμετρηση ,διοτι απο την αρχη φανηκε οτι θα παρει τη πρωτη θεση.


35190

TRIANTAFYLLOU
29-11-11, 18:54
πολύ ωραίος αγώνας με πολλες και καλές συμμετοχές , αλλα και κοινό ,κάποιες κατηγορίες δύσκολες θα έλεγα και αμφισβητούμενες αφού θα μπορούσε και ο τρίτος να σταθεί πρώτος , δεν θα θεωρούσα αδικία αλλα λόγω διαφορετικότητας των αθλητών , ο καθένας είχε τα δυνατά του σημεία

οι γυναίκες αν και λίγες πάρα πολύ καλές και μιας και πρόσφατα μπήκαν φωτο της Ελλης Ιωσηφίδου ,έχω να πω εντυπωσιακή παρουσία και όμορφη , δικαιολογημένα τόσες φωτο και άλλες τόσες δεν θα έβλαπτε .:turtle:

ο τάσος κολιγκιώνης στην καλύτερη φόρμα του και δικαια ήταν ο γενικός νικητής του αγώνα , οι ομάδα του bodybuilding.gr έκανε καλή δουλεια με την παρουσίαση του αγώνα όπως και ο φίλος μας ο Γιάννης Διακογιάννης με τον σχολιασμό του αγώνα .
άλλο ένα ακόμη ευχάριστο σε αυτούς τούς αγώνες είναι που βλέπουμε παλαίμαχους φίλους πρωταθλητές , όπως Σπύρο μπουρναζο , Γιάννη Κούκο, Λαμπη αβελκίου , Γιάννη Διακογιάννη , Αλέκο σιατραβανη :clap::clap::clap:

Kaskani Konstantina
29-11-11, 19:17
Η ομοσπονδια και εγω προσωπικα ευχαριστουμε τους αθλητες που ελαβαν μερος στον αγωνα θεσμο στην χωρα μας ακομα ευχαριστουμε τους χορηγους που στηριξαν οπως παντα την ομοσπονδια μας ! ενα μεγαλο ευχαριστω στο bodybuilding.gr και μπραβο τους για τον ζηλο και τον επαγγελματισμο τους .

οι πρωταθλητες της αποστολης που θα λαβουν μερος στο universe wabba στης 4 Δεκεμβριου ειναι

ΚΟΛΙΓΚΙΩΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΡΕΤΣΙΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΑΛΙΜΠΕΡΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΚΑΤΣΕΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΗΛΙΑΣ
ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΕΛΛΗ

Καλη επιτυχια στα παιδια μας


Η καλύτερη επιλογή!!!!!!! Τάσος Κολιγκιώνης στην καλύτερή του φόρμα φίλος αδερφικός, συγκινούμαι απίστευτα..... Γιάννης Αλιμπέρτης η αδυναμία μου ενα ποζάρισμα που δεν συγκρίνεται, μετά απο μια πολύ σκληρη προετοιμασία ολοκλήρωσε κ τα πόδια, κ κομμάτιααααα, Κατσένης Βασίλης μας τρέλανε το σκληρό του βλέμα στην σκηνή :turtle:καταπληκτικός αθλητής, Κατσαρός Ηλίας απο τα καλύτερα καλούπια στο ββ, Ρετσινας Γιώργος μας ηρθε με φόρα παραλίγο να σπασει την σκηνή:rolf::rolf: εχει μέλλον με το ομορφο καλούπι του κ με τον Τριουλίδη δίπλα του;)Οσο για την Ελλη είναι αστεράκι fitness, καλή επιτυχία στους αθλητές μας περιμένουμε τα καλύτερα, λίγα λεπτά στην σκηνή είναι μόνο......δώστε τα ΟΛΑ γιατί είναι σκληρές οι προετοιμασίες κ πρέπει να γυρνάμε με επαθλο, να πάτε σαν Λιοντάρια να τους "'φάτε""!!!!!

stefanosbmx
29-11-11, 20:19
Τιμη εισητηριου?

Στην τιμη περιλαμβανονται προκρηματικα και τελικοι?

ενοειται φιλε.εδω βαλανε και τους συνοδους να πληρωσουν και το πρωι κ το βραδυ.Να χαιρονται την ομοσπονδια τους.Ντροπη.....

oxandroloni
29-11-11, 20:26
Πολυ ωραία πραματα παιδια πολυ μου αρεσαν μπραβο

agisilaos
29-11-11, 20:48
Όλα πραγματικά πολύ ωραία δεν λέω ....
αλλά κανένας κουβέντα ρε για τους συνοδούς?? τα παπιά?? :unsure:σφυράμε κλέφτικα ε????
Λίγο τσίπα ρε σείς όχι να πλερώ κ οι συνοδοί που ακούστηκε αυτό????:?::?:

Goofonly
29-11-11, 20:55
πραγματικα ολοι ηταν πολυ καλοι συγχαριτηρια :thumbup::thumbup:

εσύ ποιος από αυτούς είσαι? :unsure:

Polyneikos
29-11-11, 21:12
Όλα πραγματικά πολύ ωραία δεν λέω ....
αλλά κανένας κουβέντα ρε για τους συνοδούς?? τα παπιά?? :unsure:σφυράμε κλέφτικα ε????
Λίγο τσίπα ρε σείς όχι να πλερώ κ οι συνοδοί που ακούστηκε αυτό????:?::?:

Aυτο ειναι στην ευχερεια της ομοσπονδίας να τοποθετηθει Αγησιλαε.
Εφόσον οι υπεύθυνοι της WABBA είναι μελη της σελίδας και επισκεπτονται το φόρουμ μπορουν να τοποθετηθούν επ΄αυτου,αν κρινουν.
Τωρα εμεις να αρχισουμε να μιλαμε για εισητηρια και εισοδους και συνοδους,δεν θα βγαλει καπου.
Αρα ας αφησουμε τα ησυχα πτηνα στην θεση τους ;)

stefanosbmx
29-11-11, 21:19
Όλα πραγματικά πολύ ωραία δεν λέω ....
αλλά κανένας κουβέντα ρε για τους συνοδούς?? τα παπιά?? :unsure:σφυράμε κλέφτικα ε????
Λίγο τσίπα ρε σείς όχι να πλερώ κ οι συνοδοί που ακούστηκε αυτό????:?::?:

Πες στα ρε αγορι μου.ολοι κανουν την παπια.Ειχαν βαλει καποιους ασχετους στην πορτα και την εβλεπαν ιστορια.Ηρθε ενας αθλητης απο επαρχια με την γυναικα του κ οταν εφτασε στην πορτα τον σταματησανε και του ηπαν να πληρωσει και αυτη.οταν τους ειπε οτι ηταν συνοδος επικαλεστηκαν οτι εχουν παρει εντολη απ τον προεδρο οτι ολοι πληρωνουν(ημουν μπροστα σε ολο το σκηνικο)ΞΕΦΤΙΛΑ!!!!!!!!!

beefmeup
29-11-11, 23:06
Για αλλη μια φορα, το bodybuilding.gr μου εδωσε την ευκαιρια ,να δραστηριοποιηθω μεσα στο αθλημα μας,και μαλιστα, αυτη τη φορα ,σε μια πολυ ευαισθητη θεση ,δηλαδη αυτη του σχολιαστη των αγωνων.Δεν σας κρυβω, οτι αυτο μου εδωσε μεγαλη χαρα,και με μεγαλη προθυμια στις 9:30 το πρωι της Κυριακης ,εφθασα στο NOVOTEL.



η χαρα ειναι δικη μας κυριε Διακογιαννη μιας κ ειναι πολυ σημαντικο να διαβαζουμε την παρουσιαση του αγωνα μεσα απο την δικη σας οπτικη που περιλαμβανει την εμπειρια πολλων ετων στο αθλημα..
κ σιγουρα μας παρουσιαζετε κ πτυχες του αγωνα που μπορει να μην εχουμε προσεξει,συμβαλλοντας ετσι σε μια ολοκληρωμενη αποψη..
η συμβολη σας στην παρουσιαση ειναι πολυ σημαντικη....:toast:

NASSER
29-11-11, 23:30
η χαρα ειναι δικη μας κυριε Διακογιαννη μιας κ ειναι πολυ σημαντικο να διαβαζουμε την παρουσιαση του αγωνα μεσα απο την δικη σας οπτικη που περιλαμβανει την εμπειρια πολλων ετων στο αθλημα..
κ σιγουρα μας παρουσιαζετε κ πτυχες του αγωνα που μπορει να μην εχουμε προσεξει,συμβαλλοντας ετσι σε μια ολοκληρωμενη αποψη..
η συμβολη σας στην παρουσιαση ειναι πολυ σημαντικη....:toast:

+1 :thumbup:
H περιγραφή του κύριου Διακογιάννη είναι αρκετή στο να δώσει στον αναγνώστη πλήρη εικόνα της εξέλιξης του αγώνα, σαν να ήταν εκεί.
Περιμένουμε το σχολιασμό και των υπόλοιπων κατηγοριών!!! :clap:

Muscleboss
29-11-11, 23:44
Για αλλη μια φορα, το bodybuilding.gr μου εδωσε την ευκαιρια ,να δραστηριοποιηθω μεσα στο αθλημα μας,και μαλιστα, αυτη τη φορα ,σε μια πολυ ευαισθητη θεση ,δηλαδη αυτη του σχολιαστη των αγωνων.

Γιάννη είσαι ένας άνθρωπος ερωτευμένος με το bodybuilding και είναι τιμή μας να είσαι στην παρέα μας και να σχολιάζεις τον αγώνα μεταφέροντάς μας τη γνώση και την εμπειρία σου με ένα μοναδικό τρόπο. :clap::clap:


Σχετικά με την κριτική στην πολιτική των εισιτηρίων, ας αναλογιστούν κάποιοι ότι η WABBA θα στείλει φέτος (όπως και κάθε φορά) 6 αθλητές στο εξωτερικό και κάποιους συνοδούς με τα έξοδά τους πληρωμένα, και για να γίνει αυτό δε χωράνε εκπτώσεις.

ΜΒ

noz1989
29-11-11, 23:44
Έλλη Ιωσηφίδου Αρρωστια!!!!!:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Polyneikos
29-11-11, 23:45
To πρωι στα προκριματικά οι 3 γυναίκες που διαγωνιστηκαν σε 2 κατηγορίες (Women Fitness & Women Shape) εμφανίστηκαν απο κοινου στην σκηνή.
Η Ελλη Ιωσηφίδου,η οποία παρουσιαστηκε νωρίτερα,αγωνιστηκε στην κατηγορία Fitness .


35218

35221


35220



35219



H αθλητρια με το νο3 ,Κανάκη Χρύσα,ηταν πρωτοεμφανιζόμενη και μπορω να πω εκλεψε τις εντυπωσεις καθως με την εμπειρη καθοδηγηση του προπονητη της και γνωστου πρωταθλητη Φανη Αντωνόπουλου παρουσιασε ενα πολυ καλο,athletic look,αποτέλεσμα.


35225



35224




35223





35222



Η Φακέ Χρύσα,με το νο1,εχωντας κανει αρκετες εμφανίσεις τα τελευταία χρόνια,ήταν νομίζω η πιο μυωδης της κατηγορίας.


35229

35228


35226

35231

Ariel
29-11-11, 23:49
:clap:

gym
30-11-11, 00:02
φοβερη η ιωσηφιδου...μπραβο της!:bowdown::bowdown:

Polyneikos
30-11-11, 00:51
35240




35242

35241


1η η Χρύσα Κανακη!




35248


35247


35246


35245


35244

35243


2η η Χρύσα Φακέ


35249

Απονομή από την Σοφία Γόλαμ,της εταιρίας Maximuscle

35250


35252

TRIANTAFYLLOU
30-11-11, 01:00
με την αρθρογράφηση του Γιάννη Διακογιάννη στο φόρουμ θεωρώ ότι έχουμε παρουσίαση επαγγελματικού επιπέδου , ώστε ο επισκέπτης να κατανοεί καλύτερα τον αγώνα και τα χαρακτηριστικά των αθλητών και τις θέσεις που κατέλαβε ο καθένας.

αυτο μόνο αν κάποιος αγαπάει και έχει όρεξη μπορεί να το κάνει αλλα παράλληλα αν έχει και την εμπειρία στο άθλημα , όπως ο Γιάννης , έτσι ο επισκέπτης μπαίνει στο νόημα του αγώνα σαν να βρισκόταν στην αίθουσα και να τον παρακολούθησε λάιβ
και είναι τιμή και χαρά μας να τον έχουμε στην ομάδα μας :clap::clap::clap:

Polyneikos
30-11-11, 08:45
Εδω είχαμε 4 συμμετοχές αθλητων υψηλού επιπέδου.

35263

35271


35270


35269


35268


35267


35266


35265


35264


35272

Polyneikos
30-11-11, 09:10
Με το νο12 , ο Γιάννης Αλιμπέρτης,με 2 νικες στο παρελθον το 2008 και το 2009 στην χαμηλη κατηγορία

35279


Με το νο10, ο Κατσαρος Ηλίας,πολυ σωστα προετοιμασμενος αθλητής.

35280


Με το νο6, ο Γκουζος Παναγιωτης.


Με το νο 27, ο Πονήρης Παντελής.

35283


35273


35282


35281


35278


35277


35276


35275


35274

vaggan
30-11-11, 10:28
και ο κατσαρος και ο αλιμπερτης ηταν για πρωτια:clap::clap:

Tsounakis
30-11-11, 10:31
ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ Η ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ .... ΑΥΤΟ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ FORUM ............. ΟΠΩΣ BMX FORUM ΑΣ ΠΟΥΜΕ

Kaskani Konstantina
30-11-11, 11:10
ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ Η ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ .... ΑΥΤΟ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ FORUM ............. ΟΠΩΣ BMX FORUM ΑΣ ΠΟΥΜΕ


Δεν γνωρίζει ο κόσμος το οικονομικο κόστος, οπως επίσης δεν γνωρίζει οτι σε κάποιες αλλες ομοσπονδίες πληρώνουν οι αθλητές ολα τα εξοδα για την συμμετοχή τους αεροπορικά εισητήρια, φαγητό ξενοδοχείο κτλ!!Αν είναι δυνατόν να γίνεται θέμα για 15ε!!

Kaskani Konstantina
30-11-11, 11:22
ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΙΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ απίστευτος!!!!

Muscleboss
30-11-11, 11:39
Ένα πρώτο βίντεο με αποσπάσματα από τον αγώνα. Θα ακολουθήσει και 2ο μέρος με τις κατηγοίρες bodybuilding και το Γενικό τίτλο.

Επιλέξτε μεγάλη ανάλυση HD και πλήρη οθόνη για να δείτε όλες τις λεπτομέρειες από την θέση των κριτών.

Ολόκληρο το βίντεο του αγώνα θα μπορείτε σύντομα να το προμηθευτείτε όσοι ενδιαφέρεστε απο την WABBA. :toast:


http://youtu.be/hnx_D1tkl70

Polyneikos
30-11-11, 11:51
Αλλάξτε την αναλυση από την μπαρα κατω από τα 360p στα 1080HD και ειναι σαν να βρίσκεστε εκει !!:shock::shock:
Ευχαριστουμε Πανο για το βίντεο :clap:

NASSER
30-11-11, 11:58
Πολύ καλή δουλειά Πάνο :thumbup:
Σε συντομία αυτό το βίντεο δίνει εικόνες του αγώνα και στιγμιότυπα από τους αθλητές που ξεχώρισαν. Αναμένουμε για τη συνέχεια!!!

agisilaos
30-11-11, 12:52
Δεν γνωρίζει ο κόσμος το οικονομικο κόστος, οπως επίσης δεν γνωρίζει οτι σε κάποιες αλλες ομοσπονδίες πληρώνουν οι αθλητές ολα τα εξοδα για την συμμετοχή τους αεροπορικά εισητήρια, φαγητό ξενοδοχείο κτλ!!Αν είναι δυνατόν να γίνεται θέμα για 15ε!!
Ε καθήστε τότε με την elite του κύκλου σας και απολαύστε μόνοι σας τους αγώνες σας..ε μα
δεν είναι όλοι προύχοντες στον χώρο σας!:welcome:
έχει παιδιά που τα χώνουν όλα στο άθλημα ακόμα κ δανεικά είπαμε κάπου καταντάει κ άρρωστο.

COBRA_STYLE
30-11-11, 13:00
καλα συζητηθηκε πολυ και κλαιγανε:green: χθες στο γυμναστηριο το σκηνικο στην επομενη κατηγορια μετα τους juniors, οπου ενας κοπανησε 2-3 φορες πολυ δυνατα την φτερνα στο δαπεδο για να πατησει το ποδι,ο οποιος ποναγε μετα και εκανε μπαμ:shock:

ΜrΚommatias
30-11-11, 13:24
Πες στα ρε αγορι μου.ολοι κανουν την παπια.Ειχαν βαλει καποιους ασχετους στην πορτα και την εβλεπαν ιστορια.Ηρθε ενας αθλητης απο επαρχια με την γυναικα του κ οταν εφτασε στην πορτα τον σταματησανε και του ηπαν να πληρωσει και αυτη.οταν τους ειπε οτι ηταν συνοδος επικαλεστηκαν οτι εχουν παρει εντολη απ τον προεδρο οτι ολοι πληρωνουν(ημουν μπροστα σε ολο το σκηνικο)ΞΕΦΤΙΛΑ!!!!!!!!!''ΠΡΟΕΔΡΟΣ'' ειναι οτι θελει κανει!!!Καθε χρονο τα ιδια και χειροτερα...
:(

Madd_Chadd
30-11-11, 13:35
Ε καθήστε τότε με την elite του κύκλου σας και απολαύστε μόνοι σας τους αγώνες σας..ε μα
δεν είναι όλοι προύχοντες στον χώρο σας!:welcome:
έχει παιδιά που τα χώνουν όλα στο άθλημα ακόμα κ δανεικά είπαμε κάπου καταντάει κ άρρωστο.

Μπορει να μη πηγα στον αγωνα αλλα 15 ευρω δεν ειναι πολλα τσακαλε,οταν πας στο κλαμπ το σαββατο και δινεις τα ιδια χωρις να σου προσφερει το θεαμα που σου εδωσε ο αγωνας τοτε μαλλον δε το γουσταρεις τοσο το αθλημα.Μπορω να σου αναφερω πολλες περιπτωσεις που δινεις 15 ευρω για αερα και ουτε τα κλαις.

Για εμενα προσωπικα ο χωρος δεν χρειαζεται τσαμπατζηδες και στη τελικη να μη τα εδινες ουτε εσυ ουτε τα παιδια που λες οτι τα χωνουν αφου νιωθατε ετσι.

Τωρα αν εβαλαν καποιους να πληρωσουν 2πλο εισητηριο αυτο ειναι κλεψια και δεν δικαιολογείτε οτι επιχειρημα και αν δοθει.8)

ΜrΚommatias
30-11-11, 13:37
ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΙΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ απίστευτος!!!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Polyneikos
30-11-11, 15:39
Τελικη κατάταξη

1. Αλιμπερτης Γιαννης

35312



35314


35311



35313


35305

2.Κατσαρός Ηλίας

35310



35304



35308




35307

3.Γκούζος Παναγιώτης

35306



35343

4.Πονήρης Παντελής

35344

35318




35319


35320

m3ssias
30-11-11, 15:59
Μπορει να μη πηγα στον αγωνα αλλα 15 ευρω δεν ειναι πολλα τσακαλε,οταν πας στο κλαμπ το σαββατο και δινεις τα ιδια χωρις να σου προσφερει το θεαμα που σου εδωσε ο αγωνας τοτε μαλλον δε το γουσταρεις τοσο το αθλημα.Μπορω να σου αναφερω πολλες περιπτωσεις που δινεις 15 ευρω για αερα και ουτε τα κλαις.

Για εμενα προσωπικα ο χωρος δεν χρειαζεται τσαμπατζηδες και στη τελικη να μη τα εδινες ουτε εσυ ουτε τα παιδια που λες οτι τα χωνουν αφου νιωθατε ετσι.

Τωρα αν εβαλαν καποιους να πληρωσουν 2πλο εισητηριο αυτο ειναι κλεψια και δεν δικαιολογείτε οτι επιχειρημα και αν δοθει.8)

Πολυ σωστα Γιανναρα!!! δεν μπορω να συμφωνησω πιο πολυ :clap::clap::clap:

Kaskani Konstantina
30-11-11, 17:54
Ε καθήστε τότε με την elite του κύκλου σας και απολαύστε μόνοι σας τους αγώνες σας..ε μα
δεν είναι όλοι προύχοντες στον χώρο σας!:welcome:
έχει παιδιά που τα χώνουν όλα στο άθλημα ακόμα κ δανεικά είπαμε κάπου καταντάει κ άρρωστο.

Aυτά που λες τα ακούμε κάθε χρόνο, αλλα οπως βλέπεις κ βλέπω ο κόσμος κάθε χρόνο είναι ολο κ περισσότερος κ απο αποψη αθλητών κ θεατών!!Κανένας δεν είναι αναγκασμένος να ερθει, οποιος δεν μπορεί να ανταπεξέλθει στην τιμή ενος απλου εισητηρίου να βλέπει τους αγώνες μέσω ιντερνετ!! Και ουτε εσυ ουτε κανενας μας δεν είναι αξιος να κρίνει τι είναι διατεθειμένος να κάνει ο κάθε αθλητής για να πετύχει τον στόχο του!! Δεν νομίζω να κάνεις παράπονο οταν πας στο γήπεδο κ πληρώνεις να δεις την ομάδα σου!!

giannis64
30-11-11, 18:26
και 15 να ηταν, και 25 να ηταν. που το θεμα ρε παιδια? δεν ειναι και κανενα υπερβοληκο ποσο για εναν αγωνα στον οποιο θα παει καποιος για να τιμησει πρωτα πρωτα τον ιδρωτα των αθλητων δινοντας τους κουραγιο με την παρουσια ολων των φιλαθλων, μιας και οι στιγμες πανω στην σκηνη μαλλον ειναι η πιο δυσκολες.
σε οσους αγωνες και αν εχουμε παρεβρεθοι, εχουμε δει διαφορες τιμες. ποτε δεν μας χαλασε και ποτε απο οσους αγαπανε αυτοπου λεγετε ββ δεν παραπονεθηκε.

την μονη φορα που εχω γινει εξαλος με την τιμη εισοδου ειναι οταν πηγα να δω τον ρουβα. τα εκλαψα τα λεφτα, και ο λογος ηταν επιδη δεν το κανω κεφι αυτο το σοου., και πηγα απο αγκαρια.

επισης σε εναν αγωνα υπαρχουν πολυ πιο ενδιαφερον πραγματα που αξιζουν σχολιασμο.

Kaskani Konstantina
30-11-11, 18:37
και 15 να ηταν, και 25 να ηταν. που το θεμα ρε παιδια? δεν ειναι και κανενα υπερβοληκο ποσο για εναν αγωνα στον οποιο θα παει καποιος για να τιμησει πρωτα πρωτα τον ιδρωτα των αθλητων δινοντας τους κουραγιο με την παρουσια ολων των φιλαθλων, μιας και οι στιγμες πανω στην σκηνη μαλλον ειναι η πιο δυσκολες.
σε οσους αγωνες και αν εχουμε παρεβρεθοι, εχουμε δει διαφορες τιμες. ποτε δεν μας χαλασε και ποτε απο οσους αγαπανε αυτοπου λεγετε ββ δεν παραπονεθηκε.

την μονη φορα που εχω γινει εξαλος με την τιμη εισοδου ειναι οταν πηγα να δω τον ρουβα. τα εκλαψα τα λεφτα, και ο λογος ηταν επιδη δεν το κανω κεφι αυτο το σοου., και πηγα απο αγκαρια.

επισης σε εναν αγωνα υπαρχουν πολυ πιο ενδιαφερον πραγματα που αξιζουν σχολιασμο.


+1000000

Διακογιαννης Γιαννης
30-11-11, 18:37
Σας ευχαριστω ολους για τα πολυ κολακευτικα σχολια που εχετε κανει για το κειμενο μου της κατηγοριας Μαστερ.

Για τη κατηγορια Τζουνιορ ,το πρωτο συναισθημα που εννοιωσα βλεποντας τους ,ηταν η ικανοποιηση ,διοτι αντικρισα τεσσερεις αθλητες ,οπου ολοι,ειχαν εντυπωσιακους τετρακεφαλους.Αρα ,εχουμε να κανουμε με αθλητες που σκεπτονται ωριμα, παρολο που ειναι νεαροι.Φυσικα, δεν αποτελεσε εκπληξη η πρωτη θεση του Γιωργου Ρετσινα,αφου η ανωτεροτητα του ηταν εμφανεστατη.Ομως ολοι οι αθλητες ηταν αρκετα γυμνασμενοι, και η θεση της επιτροπης δεν ηταν ευκολη.



Ο Αλεξανδρος Ζαφειρης με το νουμερο 2 πηρε τη τεταρτη θεση.Μου εκανε πολυ καλη εντυπωση.Οι τετρακεφαλοι του θυμιζαν τον Ολεβ Ανους(παλιος αθλητης της IFBB στη δεκαετια του '80).Οι μυς του εδειχναν πολυ σκληρα γυμνασμενοι, ειδικα στα χερια και στα ποδια.Στις πλαινες ποζες τα χερια του πλησιασαν επικινδυνα, ακομα και τον Ρετσινα.Το κεντρικο μερος των μηρων,, του ηταν και γραμμωμενο και σκληρο και με πολυ ογκο.Ομως στην ολη εικονα του σωματος του ,εδειχνε ελλειψη γραμμωσης,αλλα κυριως αισθητη ελλειψη σωστου σχηματος.Πολυ γυμνασμενος ομως αθλητης.

35357


Στην τριτη θεση ,βρεθηκε ο Αγγελος Κιτσιλης με το νουμερο 8.Αμεσως κανει αισθηση το ανοιγμα των ωμων του.Παρουσιαζει ωραιο V σχημα εδικα στο μπραστινο ανοιγμα πλατης.Εντονη αναπτυξη παρουσιαζει στη μπροστινη και μεσαια κεφαλη των ωμων του,αλλα και στην εσωτερικη κεφαλη των γαμπων του.Χρειαζεται περισσοτερη, μαζα λογω του μεγαλου του σκελετου και διαθετει καλες γεννετικες προδιαγραφες.

35360



Με το νουμερο 4 ο Κωστας ο Σγουρος κατελαβε τη δευτερη θεση.Ηταν πολυ γραμμωμενος.Κοιλιακοι και τετρακεφαλοι πολυ εντονα διαμορφωμενοι.Εχει μικρη κατασκευη στον θωρακικο του κλωβο,και αυτο τον δυσκολευει στην αναπτυξη των μυωνων της πλατης και κυριως του πλατιου ραχιαιου.Αλλα μην ξεχναμε ,οτι και ο Dexter Jackson εχει μικρα οστα στον κλωβο του, κι ομως, πηρε το Ολυμπια. Εχει δωσει μεγαλη σημασια στη γραμμωση αλλα και στο σχημα.Και εκει που ειναι γεννετικα ευνοημενος και εκει που υστερει.Στις ποζες του,ειναι πολυ προσεκτικος και ξερει καλα το σωμα του.Σε ενθουσιαζει με το ποζαρισμα του.

35358

Πρωτος και ανετα ,ο Γιωργος ο Ρετσινας.Σπανιο καλουπι.Καταπληκτικα γεννετικα χαρακτηριστικα,παντου.Τελεια σχηματισμενος απο πλευρας συμμετριας και πληροτητας.Χρωμα αψογο.Διεθνους κλασεως αθλητης. Μπορει να φερει αμετρητες διακρισεις στη πατριδα μας.Δεν εχω κατι να του διορθωσω.Οσο γυμναζεται ,τοσο θα αυξανουν τα επαθλα του.Η ολη του εικονα ειναι τελεια και ολοι οσοι τον ειδαν ,μιλουν συνεχεια για το καταπληκτικο του σωμα.Ποζαρει πολυ μαχητικα και αποφασιστικα.Στις 4 Δεκεμβριου,θα εχουμε και τη πρωτη του διεθνη συμμετοχη.Περιμενουμε ολοι με ανυπομονησια.

35359

agisilaos
30-11-11, 19:26
Aυτά που λες τα ακούμε κάθε χρόνο, αλλα οπως βλέπεις κ βλέπω ο κόσμος κάθε χρόνο είναι ολο κ περισσότερος κ απο αποψη αθλητών κ θεατών!!Κανένας δεν είναι αναγκασμένος να ερθει, οποιος δεν μπορεί να ανταπεξέλθει στην τιμή ενος απλου εισητηρίου να βλέπει τους αγώνες μέσω ιντερνετ!! Και ουτε εσυ ουτε κανενας μας δεν είναι αξιος να κρίνει τι είναι διατεθειμένος να κάνει ο κάθε αθλητής για να πετύχει τον στόχο του!! Δεν νομίζω να κάνεις παράπονο οταν πας στο γήπεδο κ πληρώνεις να δεις την ομάδα σου!!


και 15 να ηταν, και 25 να ηταν. που το θεμα ρε παιδια? δεν ειναι και κανενα υπερβοληκο ποσο για εναν αγωνα στον οποιο θα παει καποιος για να τιμησει πρωτα πρωτα τον ιδρωτα των αθλητων δινοντας τους κουραγιο με την παρουσια ολων των φιλαθλων, μιας και οι στιγμες πανω στην σκηνη μαλλον ειναι η πιο δυσκολες.
σε οσους αγωνες και αν εχουμε παρεβρεθοι, εχουμε δει διαφορες τιμες. ποτε δεν μας χαλασε και ποτε απο οσους αγαπανε αυτοπου λεγετε ββ δεν παραπονεθηκε.

την μονη φορα που εχω γινει εξαλος με την τιμη εισοδου ειναι οταν πηγα να δω τον ρουβα. τα εκλαψα τα λεφτα, και ο λογος ηταν επιδη δεν το κανω κεφι αυτο το σοου., και πηγα απο αγκαρια.

επισης σε εναν αγωνα υπαρχουν πολυ πιο ενδιαφερον πραγματα που αξιζουν σχολιασμο.


Μπορει να μη πηγα στον αγωνα αλλα 15 ευρω δεν ειναι πολλα τσακαλε,οταν πας στο κλαμπ το σαββατο και δινεις τα ιδια χωρις να σου προσφερει το θεαμα που σου εδωσε ο αγωνας τοτε μαλλον δε το γουσταρεις τοσο το αθλημα.Μπορω να σου αναφερω πολλες περιπτωσεις που δινεις 15 ευρω για αερα και ουτε τα κλαις.

Για εμενα προσωπικα ο χωρος δεν χρειαζεται τσαμπατζηδες και στη τελικη να μη τα εδινες ουτε εσυ ουτε τα παιδια που λες οτι τα χωνουν αφου νιωθατε ετσι.

Τωρα αν εβαλαν καποιους να πληρωσουν 2πλο εισητηριο αυτο ειναι κλεψια και δεν δικαιολογείτε οτι επιχειρημα και αν δοθει.8)

Καταρχην δεν ειμαι ποδοσφαιροφιλος να το διευκρινησουμε αυτο!
Καταδευτεον μιλαω μονο για τους συνοδους!
Κατα τριτον το ποιος μου τα περνει η τα δινω αερα αστε να το ξερω εγω καλυτερα τσακαλακια...
και τελος ειμαι αθλητης πολλα χρονακια στα γυμναστηρια 18 απο οσο θυμαμαι αλλα κ αγωνιστικα και το θεμα μας δεν ειναι αν θα εχετε κοσμο που θα ερχεται να δει το θεαμα αλλα αθλητες!!Τα 15 εουρα χτυπανε στο ηθικο κομματι ολης αυτης της δαπανερης προσπαθειας του αθλητη (πολλα γιουρια$$ ) Γιατι αυτοι ειναι που στιριζουν γενικως το σπορ...και μη στεναχωριεσαι ξερω πολυ καλα τι μπορει να κανει ενας αθλητης για να πετυχει το στοχο του οταν αυτος δεν ειναι απο θεση ισχυος..κατανοητο??:welcome:

TRIANTAFYLLOU
30-11-11, 20:10
κουβέντα γίνετε παιδια και σεβαστή η κάθε άποψη , βεβαίως και συμφωνω με κάποια που είπώθηκαν όπως και με τον γιάννη και βεβαίως όταν κάποιος είναι φίλαθλος μπορεί να κόψει απο αλλού όπως όταν πάει να δεί την ομάδα του .

αλλα δεν μπορούμε να αγνοήσουμε και το γεγονός ότι πολλοι θέλουν να δούν ενα αγώνα ββ χωρίς όστόσο να σκίζουν και το μαγιό τους για να τον δούν αν πχ δεν τούς συμφέρει το οικονομικό , γιατι σε δύσκολους καιρούς που διανύουμε , δεν μπορεί ο καθένας να το παίζει μπρούκλης .
βέβαια καλό θα ήταν ειδικα για το άθλημά μας να υπήρχε χαμηλότερη τιμή γιατι το δικό μας άθλημα έχει ανάγκη απο περισσότερο κόσμο που δεν είναι φίλαθλοι , απλα για να γίνουν , όπως στο ποδόσφαιρο πχ που έχει ευρεία αποδοχή
και αυτό θα είναι καλό για να έρθει περισσότερος κόσμος και να γνωρίσουν το όμορφο και θεαματικό άθλημά μας και την προσπάθεια που καταβάλουν οι αθλητές .
μακάρι δηλαδή να γινόταν και τζάμπα όπως έχουμε κάνει αγώνες με δωρεάν είσοδο , αλλα αυτα προυποθέτουν απο κάπου να βγούν τα έξοδα και να υπάρχουν δυνατοί χορηγοί , αλλα δυστυχώς δεν έχουμε φτάσει σε τέτοιο επίπεδο ώστε να θέλουν να μπούν χορηγοί και εκτός του χώρου μας , δηλαδή συμπληρωματάδες και εξοπλισμοί γυμναστηρίων και άθλησης
οπότε με μειωμένο μπάτζετ και έχοντας κατ αρχήν τα λειτουργικά έξοδα μιας διοργάνωσης και κατα δεύτερον τα έξοδα της αποστολής των αθλητών για το εξωτερικό , είναι δύσκολο κάτι τέτοιο


γιατί αν δεν μπορούν να βγούν αθλητες έξω η ο αγώνας γίνει σε αίθουσες τρόγλες , μετα θα έχουμε άλλη γκρίνια ότι δεν σέβονται αθλητές και θεατές και γίνονται αγώνες παρακμηακοί .

αλλα σε καμια περίπτωση δεν θα διαφωνήσω ότι υπάρχει στενότητα και είναι δύσκολο για κάποιον να βρεθεί και πρωί και απόγευμα , κάποιοι έχουν την άνεση και κάποιοι δεν την έχουν και το ββ δεν έχει για όλους την ίδια προτεραιότητα , παράλληλα κανείς δεν θέλει να είμαστε ενα γκέτο απο μια χούφτα ανθρώπων και μόνο οι ίδιοι να έρχονται καθε φορα σε αγώνες . αυτο δεν χαροποιεί κανέναν ούτε τούς αθλητες

εγω πχ έχω δώσει πολυ περισσότερα για εναν αγώνα και πολλές φορές , αλλα δεν είμαι απόλυτος να έχω την απαίτηση να το βλέπει ο καθένας έτσι , ο άλλος όπως είπα δεν καίγετε και τόσο , σου λέει αν είναι η τιμη προσιτη θα πάω αν όχι δεν πάω

και γνώμη μου παρ όλο που γεμίζει η αίθουσα δεν είναι κάτι σπουδαίο και εξηγω γιατι , όταν πχ στην ατική υπάρχουν τουλάχιστον 1000 γυμναστήρια , για πλάκα αν πάνε 3 άτομα απο καθε γυμναστήριο θα έπρεπε να έχει χαλαρα 3000 κόσμο και κάτι ανυσηχητικό που παρατηρώ αρκετές φορές σε αγώνες , είναι ότι στα μισά του αγώνα αδειάζει η μισή αίθουσα και στις απονομές ειδικα στις τελευταίες κατηγορίες μένουν λιγότεροι απο τούς μισούς

και ειδικα οι αγώνες της wabba στην αθήνα είναι πάντα με καλό επίπεδο και πολλούς θεατές και ο θεατής που θα πάει ξέρει και το τίμημα και την ποιότητα του θεάματος που θα παρακολουθήσει , οπότε είναι άδικο να λέμε εκ των υστέρων για τιμή και τέτοια , δεν θα ήταν άδικο αν λέγαν πχ η τιμή είναι 15 το απόγευμα και ο θεατής όταν πήγαινε να πληρώσει τού ελεγαν 20 , εκεί θα είχε τα δίκια του γιατι δεν είχε κάνει τα κουμάντα του και βρέθηκε προ εκπλήξεων

Polyneikos
30-11-11, 21:03
Καταρχην δεν ειμαι ποδοσφαιροφιλος να το διευκρινησουμε αυτο!
Καταδευτεον μιλαω μονο για τους συνοδους!
Κατα τριτον το ποιος μου τα περνει η τα δινω αερα αστε να το ξερω εγω καλυτερα τσακαλακια...
και τελος ειμαι αθλητης πολλα χρονακια στα γυμναστηρια 18 απο οσο θυμαμαι αλλα κ αγωνιστικα και το θεμα μας δεν ειναι αν θα εχετε κοσμο που θα ερχεται να δει το θεαμα αλλα αθλητες!!Τα 15 εουρα χτυπανε στο ηθικο κομματι ολης αυτης της δαπανερης προσπαθειας του αθλητη (πολλα γιουρια$$ ) Γιατι αυτοι ειναι που στιριζουν γενικως το σπορ...και μη στεναχωριεσαι ξερω πολυ καλα τι μπορει να κανει ενας αθλητης για να πετυχει το στοχο του οταν αυτος δεν ειναι απο θεση ισχυος..κατανοητο??:welcome:

Eχεις δικιο για τους συνοδους οτι θα έπρεπε να μην πληρωνουν..
Ειδικα όταν πρόκειται για συζυγους,οι οποιοι μαζι με τους πρωταγωνιστες (αθλητες) υπομενουν και βοηθανε σε όλο το μερος της προετοιμασίας τους ,με ότι συνεπαγεται αυτο,καθως η υλικη,ψυχικη,σωματικη κόπωση επηρεαζει και την εσωτερικη ηρεμια μιας οικογενειας.
Δεν νομίζω κανενας να νιωθει ανετα να ζηταει εισόδους απο συζυγους λοιπον,προπονητες (και για τους ίδιους το ίδιο ισχύει,σε μικρότερο βαθμό κοστους),πατερες,αδερφια κτλ.Και εαν υπήρχε δυνατότητα δεν θα το έκανε.
Αν όμως δεν γίνει αυτο σε ενα τόσο χαμηλης θεαματικότητας αθλημα,μαλλον τα έσοδα θα ειναι ελαχιστα.Εχω βρεθεί σε αγωνα όπου ο καθενας για να περασει τσαμπε δηλωνει γνωστος-γνωστου,ξαφερφος,κολλητος.
Αρα για να μην μακρυγορουμε ο καθε διοργανωτης χαραζει μια τακτικη στο πως θα αποκομίσει εσοδα για να καλύψει τα εξοδα της διοργανωσης,τα εξοδα αποστολης αθλητων στο εξωτερικο κτλ.
Μακαρι να ειχαμε εναν Κοκκαλη,ενα Μαρινακη και ενα Βαρδινογιαννη στο αθλημα μας.Θα ήταν ευχής εργον..

Εφοσον ομως εχεις υπάρξει αθλητης όπως λες,θα σου θεσω το εξης: Αυτη την στιγμη μονοπωλουμε το άρθρο του αγωνα την στιγμη που καποιοι αθλητες περιμενουν να δουν τις φωτογραφίες με την συμμετοχή τους.Εκεινοι λοιπον ειναι οι πρωταγωνιστες,οι συμμετεχοντες.
Περιμενουν με την σειρα τους να ακουσουν καποια σχόλια,αγωνιστικου περιεχομενου για την προετοιμασία τους και την συμμετοχή τους..
Προσωπικα απολαμβανω την περιγραφη του κ. Διακογιαννη στα αγωνιστικα ζητήματα.:clap:

Ας αναλωθουμε λοιπον στην περιγραφη του αγωνα και υπάρχει αναλογο θεμα ( Ελληνικες Ομοσπονδίες BodyBuilding .... (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?2213-Ελληνικες-Ομοσπονδίες-BodyBuilding-....) )όπου μπορουμε να συζητησουμε τετοιου είδους σημεία.Το θεμα τεθηκε.Αν υπάρχει δυνατότητα ανταπόκρισης οι αρμοδιοι θα το επιληφθουν.

KATERINI 144
30-11-11, 22:01
και ο κατσαρος και ο αλιμπερτης ηταν για πρωτια:clap::clap:

συμφωνώ με αυτη τη σειρά που λες στο ποστ ;)

Sissy!
30-11-11, 23:38
Η πρώτη φορά που παρακολούθησα αγώνες του συγκεκριμένου τομέα (επιτρέψτε μου να ονομάσω "γυμναστική των υψηλών προσδοκιών") με γέμισε θετικές εντυπώσεις και σύνετέλεσε στην ένταξη μου στην όμαδα του bobybuilding.gr.Με αφορμή λοιπόν τις εικόνες που κράτησα από την Κυριακή, κοινοποιώ και το πρώτο μου μήνυμα και χαιρετίζω όλα τα μέλη του forum.
Με εντυπωσίασε ιδιαίτερα η παρουσία όλων των αθλητών,όχι μόνο για την προφανέστατη προσπαθεια που έχουν καταβάλει αλλά κυρίως για την αυτοκυριαρχία που το αποτέλεσμα που είδαμε ένεχει.
Εκτιμώ πως χρειάζεται μεγάλος βαθμός από την ανωτέρω αρετή προκειμένου να έπιτευχθεί ένα τόσο υψηλό αποτέλεσμα και ως μορφή της ελευθερίας η αυτοκυριαρχία μας μετέδωσε ένα θέαμα υψηλών προδιαγραφών.
Τα θερμά μου συγχαρητήρια και στους εκπροσώπους του bodybuilding.gr για την λεπτομερή κάλυψη του αγώνα και την γενικότερη παρουσία στο χώρο.

Polyneikos
01-12-11, 00:16
Σισσυ σε ευχαριστουμε για τα καλα σου λόγια.καλως ήρθες στην παρέα μας.Περνα αν θες απο τα νεα μελη να συτηθείς και να σε χαιρετισουν τα μελη:welcome:

Polyneikos
01-12-11, 00:40
Η παραδοσιακά πιο δύσκολη κατηγορία των αγωνων.
Υπήρξαν 8 συμμετοχές.
ο Θανασης Υφαντόπουλος (νο 8 ) με πολλές παρουσίες τα τελευταία χρόνια,σοβαρός αθλητης και πάντα στους διεκδικητές
ο Θοδωρης Καραγιαννης (νο 20) με σταθερες παρουσίες επίσης,παντασ σωστα προετοιμασμενος
ο Νικος Λεμπεσης (νο17) κανωντας την πρωτη του εμφανιση σε body κατηγορία , 2 χρονια μετα από την τελευταια του εμφανιση στα bodyfitness (2009).
Ο Μαρκου Βαγγέλης (νο73) γνωστός από τις συμμετοχες του στην μεσαια κατηγορία.Παντα ανταγωνιστικος.
Το ίδιο ισχύει και για τον Γιασσερ Μουσταφα (νο33),με συμμετοχές στην μεσαία κατηγορία στους τελευταίους αγωνες.

35373


35381

35380

35379



35386

35387



35388

35378


35377


35376


35375


35374


35382

35384


35385

sofos
01-12-11, 00:43
η ιωσηφιδου γυναικαρα,μια πραγματικη αμαζονα :)

COBRA_STYLE
01-12-11, 01:03
Kριμα ρε γαμωτο...χαλαει ολη την αισθητικη του :roll:


βασικα εκει που δειχνεις εσυ δε φαινεται...εδω φαινεται πιο εντονα


Xαμηλή ΒΒ

34864

Eddie
01-12-11, 01:06
βασικα εκει που δειχνεις εσυ δε φαινεται...εδω φαινεται πιο εντονα

Ε οκ,οπου και να κοιταξεις φαινεται..αλλου πιο εντονα αλλου πιο λιγο.Κανονικα δε θα πρεπε να του κοψουν πολλους βαθμους γι αυτο?

COBRA_STYLE
01-12-11, 01:11
Ε οκ,οπου και να κοιταξεις φαινεται..αλλου πιο εντονα αλλου πιο λιγο.Κανονικα δε θα πρεπε να του κοψουν πολλους βαθμους γι αυτο?

προσωπικα δεν εχω ιδεα...αλλα η αληθεια ειναι οτι μονο οταν παταει most muscular φαινεται,γιατι αμα δεις στις αλλες photos σε ποζες οπως διπλη δικεφαλων,πλαινη ποζα,relax κτλ δεν το παρατηρεις αυτο.

Polyneikos
01-12-11, 10:24
Mετακινηθηκαν καποια μηνυματα τα οποία ηταν αγενη ,κακοπροαιρετα ή υπερβολικα επίμονα.
Επίσης όταν ενα μελος ανωνυμα μιλαει προς ενα επωνυμο μελος θα πρεπει να προσεχει περισσότερο τους τονους του.
Δόθηκαν συστασεις και καποιοι συνεχίζουν.
Και επειδη καποιος ανεφερε ότι ετσι μιλαει και σε όποιον αρεσει,ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ BODYBUILDING.GR KAI ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙ.
Προχωραμε στην παρουσιαση του αγωνα και δεν θα ανεχτουμε αλλο τετοιου είδους ποστ.

tomaxok
01-12-11, 12:07
μια χαρα επιπεδο ειχε ο αγωνας.περιμανουμε φοτο

barbell
01-12-11, 18:54
Εγω παιδια τον καταευχαριστηθηκα τον αγωνα αν και κουραστηκα αρκετα,απο θεμα διοργανωσης απο τους καλυτερους που εχω παραστει.Τα αποτελεσματα ηταν γενικως δικαια αν και πιστευω(οπως και πολλοι απο το κοινο)πως ο Αλιμπερτης επρεπε να βγει 2ος.Γενικα ηταν μια πολυ ευχαριστη μερα πιστευω για οποιον αγαπαει το bbing

ΦΑΝΗΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ
01-12-11, 19:17
Συγχαρητηρια και απο εμενα στους ανθρωπους της WABBA HELLAS για μια ακομη τελεια διοργανωση,και πολλα συγχαρητηρια σε ολους τους αθλητες που σε τετοιες εποχες που ζουμε ειδαμε τοσες συμμετοχες,και πολλα ακομα συγχαρητηρια να δωσω στην αθλητρια μου την χρυσα την κανακη που με εβγαλε με την νικη της και εμενα ασπροπροσωπο αν και πρωτη της συμμετοχη σε εναν τετοιο αγωνα σταθηκε στην σκηνη σαν πεπειραμενη αθλητρια,ενα μεγαλο μπραβο σε ολους και ευχομαι καλη συνεχεια και διακρισεις σε ολους τους αθλητες.Τωρα για κατι ακριβα εισητηρια που ακουσα και τετοια ημαρτον ρε παιδια,δυο φορες τον χρονο ειναι οι αγωνες δηλαδη συνολο 50ε τον χρονο ειναι για τον θεο,καντετο δια 12 και θα δειτε ποσο ειναι την ημερα,ουτε να το κανουμε θεμα δεν αξιζει πιστευω,μια συνδρομη το μηνα σε γυμναστηριο ειναι,στην τελικη τον αυγουστο που ριλαξαρετε απο το gym κρατηστε τα λεφτα για τα εισητηρια,τοσο απλο ειναι...

Διακογιαννης Γιαννης
01-12-11, 19:59
Στη κατηγορια αυτη συμμετειχαν 11 διεκδικητες με πολυ μεγαλες διαφορες μεταξυ τους οπως υψος ,βαρος ,σωματοτυπος,αθλητικη κατευθυνση κλπ.Η συμμετρια και η γραμμωση, ειναι το ονομα του παιχνιδιου ,στο συγκεκριμενο χωρο.Αυτο ακουγεται πολυ ευκολο,αλλα στη πραγματικοτητα δεν ειναι και τοσο απλο.Μερικοι αθλητες μοιαζουν σαν να θελουν να γινουν μποντυμπιλντερς,και επειδη αυτο θελει αρκετα χρονια,μεχρι τοτε συμμετασχουν στα fitness ,και για την εμπειρια των αγωνων,για να αισθανονται μαχημοι και για βρισκονται σε εγρηγορση,στο μακρυ δρομο που τους περιμενει.Για παραδειγμα μερικοι ηταν αγραμμωτοι η ειχαν αδιαμορφωτο σχημα ,πραγμα παραξενο για fitness.Αυτο δεν ειναι κακο σαν τακτικη.Απλα το σχολιαζω.

Οταν παραταχθηκαν οι αθλητες ,ξεχωρησε αμεσως,στο κεντρο,ο Χριστοφορος Βουλγαρελης με το νουμερο 30 και την αστραφτερη του γραμμωση,και φυσικα ο Νικος Ηλιας με το νουμερο 15 ο οποιος ειναι ψηλος και με μεγαλες μεγαλες γραμμωμενες μυικες μαζες,ειδικα στα καλα σημεια του.Στους τελικους ειδαμε ποζαρισματα πραγματικα εντυπωσιακα,που ενω δεν βαθμολογουνται ,οι αθλητες πρεπει να κοπιασαν πολυ για να τα ετοιμασουν.Δηλαδη ,στους προκριματικους ,οπου βγαινουν και τα αποτελεσματα,δεν εγιναν ατομικα ποζαρισματα πλην των γυναικειων κατηγοριων.Αρα οι κριτες δινουν βαση στον αθλητικο τομεα,και στα fitness,και δεν βαθμολογουν το show ,το οποιο ειναι για τη ψυχαγωγια των θεατων και για τους τελικους μονο.Και εμενα με βρισκει συμφωνο αυτη η κατευθυνση.

Ας παμε τωρα στην εξαδα μας.Εκτος με το νουμερο 29 κατεταγη ο Βασιλης Καλαντζης.Γραμμωμενος αθλητης με καλυτερο σημειο του τα ποδια.Χρειαζεται και αλλες μαζες διοτι ο σκελετος του δειχνει αδειος.Ειδικα ο μπροστινος και πλαγιος δελτοειδης εχει μεγαλη αναγκη μπαλαρισματος .Ισως δινει αυτη την εντυπωση φλαταρισματος επειδη οι δελτοειδεις του εχουν μεγαλο μηκος .Αυτο ομως σημαινει οτι αν δουλεψει καλα, θα αποκτησει γρηγορα μεγαλη μαζα.Διαθετει ομως την πισω μοιρα πραγμα που αποτελει σπανιο συνδιασμο.Οι κοιλιακοι του ειναι πολυ στεγνοι ,αλλα λογω ελλειψης μυικης μαζας, δεν μπορουσαν να παρουσιασουν βαθιες χαραξιες.


35433

Τη πεμπτη θεση με το νουμερο 28 πηρε ενας πολυ καλος διεκδικητης,ο Παναγιωτης Παπαζαχαριας. Ειχε καλη μαζα παντου,με πολυ ωραιο καλουπι,αλλα υστερουσε σε γραμμωση και χρωμα.Να σημειωθει οτι σε σχεση με το υψος του,εχει ικανοποιητικη μαζα αλλα παρολα αυτα δεν πρεπει να επαναπαυεται, διοτι σε σχεση με τις αρθρωσεις του,δεν δειχνει γεμισμενος.Δειχνει οτι εχει μεν μυς,αλλα ειναι μονοκομματοι,και ειδικα στα ρηλαξ.Αν δειτε ομως το βιντεο,παρατηρειστε ,οτι αλλαζει προς το καλυτερο στις ποζες.Εχει εξαιρετικες γαμπες.

35432


Ο Τασος Χαμπιρας πηρε τη τεταρτη θεση με το νουμερο 13.Σκληρο σωμα με εντονο προσδιορισμο σε αρκετους μυς.Εχει αναγκη απο μαζες σε σχεση με τον σκελετο του ο οποιος ομως ειναι μεγαλος.Εντυπωσιαζει στους κοιλιακους και στους τετρακεφαλους.Υστερει στους μηριαιους δικεφαλους(κυριως χαμηλα) και στις γαμπες.Η πλατη του, ενω εχει φαρδος,δεν παροσιαζουν βαθος οι μυς της, διοτι χρειαζεται και αλλες μαζες για τον δικο του σωματοτυπο.Μεγαλη προσοχη στο χρωμα.Ηταν κατασπρο και με τους προβολεις απο πανω,σιγουρα εχασε πολλα, απο την πραγματικη του εικονα.

35431


Τριτος και με το νουμερο 43 ο Παρασκευας Νικολαου.Κοιλιακοι πρωτης κλασεως.Εδω φαινεται ξεκαθαρα τι εννοω οταν γραφω για βαθος μυωνων.Κοιλιακοι χωρις λιπος ειχαν αρκετοι αθλητες στους αγωνες.Αν κοιταξετε ολες τις κατηγοριες, θα βρειτε αρκετους.Ομως ο Παρασκευας ειχε και μεγαλους μυς στους κοιλιακους του, εκτος φυσικα απο το οτι δεν ειχε λιπος.Ειναι πολυ συμμετρικος και δειχνουν γεματοι οι μυς του,ισως και επειδη ,οι περισσοτερες αρθρωσεις του ,δεν ειναι μεγαλες.Μου αρεσε πολυ η ολοκληρωμενη του,δουλεια στο τομεα και του ογκου και της γραμμωσης και της συμμετριας.Και με εμφαση σε προχωρημενους κοιλιακους ,αποτελει σωστο παραδειγμα fitness.

35430


Ο Χριστοφορος Βουλγαρελης με το νουμερο 30 βγηκε δευτερος.Κανει και τους γραμμωμενους να δειχνουν συμβατικοι.Πραγματικα ειναι φετες.Στο ρηλαξ του ,οι γραμμες των θωρακικων του,ειναι οπως η μοστ μασκιουλαρ ,σε αλλους αθλητες.Η συμμετρια του ειναι εξαιρετικη,και αν δειτε το χαμογελο του -σε αρκετες φωτογραφιες-ευκολο ειναι να υποθεσετε,οτι για να χαμογελαει ετσι ,προφανως απο κατω γινοταν χαμος.Με τετοια εξαντληση βεβαια δυσκολευοταν να παταει συνεχως τους μυς του,και ετσι θα ελεγα οτι η γραμμωση του ειχε μικρο-διακυμανσεις.Σιγουρα ενα κιλο σωματικου βαρους με την ιδια γραμμωση,θα του ηταν χρησιμο.Βεβαια αυτο λεγεται ευκολα,αλλα ειναι δυσκολο να γινει,διοτι,ενα κιλο τετοιας αιχμηρης μαζας,σημαινει οτι σε ολες τις ασκησεις, η δυναμη του θα πρεπει να αυξηθει 10,ισως και 20 τοις εκατο.Μια προσοχη πρεπει να δωσει στο χειρισμο της ωμοπλατης του, σε μερικες ποζες.

35429



Με το νουμερο 15 ο Νικος Ηλιας κατεκτησε τη πρωτη θεση.Ηταν ξεκαθαρα ο πιο πληθωρικος αθλητης στη κατηγορια αυτη.Αυτο φανηκε αμεσως.Σοβαρα προετοιμασμενος, διατηρωντας μυς μεγαλους,με φλεβικοτητα και ζωντανια παρολη τη διαιτα.Οι τετρακεφαλοι του ηταν σημα κατατεθεν.Γενικως τα ποδια του ειναι πολυ προχωρημενα,καθως επισης και οι τρικεφαλοι του.Το ανοιγμα πλατης απο πισω,καλυπτει τον δυσκολο σκελετο του,επαξια.Ομως για καλυτερη συμμετρια πρεπει να φροντισει τη μαζα της πλατης του,σε αλλες ποζες διοτι εκει γινεται αισθητη η ελλειψη της.Ο κορμος του ειναι μακρυς σε σχεση με τα ποδια του και ηλεκανη του καπως φαρδια.Αρα για να ολοκληρωθει και στη συμμετρια ,θα χρειασθει μαζες στο κορμο.Περα απο τα σχολια μου για τη συμμετρια,ο Νικος ειναι πολυ προχωρημενος και επεβληθη αμεσως .Πολυ προχωρημενος για fitness ,και μπραβο του, που κατορθωνει με τη γραμμωση του, να να μπαινει στη κατηγορια αυτη,παρολο που διαθετει τοσο μεγαλους μυς.

35428

Polyneikos
01-12-11, 22:15
Συνεχίζω το φωτορεπορταζ της μεσαίας κατηγορίας ...

35410



35423



35422


35421


35420



35419


35418



35417



35416


35415


35414


35413


35412


35411


35424

Polyneikos
01-12-11, 22:20
Τελική καταταξη Μεσαίας Κατηγορίας ΒΒ

1) Θανασης Υφαντόπουλος (νο35)
2) Θοδωρης Καραγιαννης (Νο20)
3) Μαρκου Βαγγελης (νο73)
4) Λεμπέσης Νίκος (17)
5) Γιασσερ Μουσταφα (νο33)
6) Φλαμπουρης Θανασης (νο22)

35425



35426

35427

Polyneikos
01-12-11, 23:08
Εδω είχαμε 5 συμμετοχές
Τον γνωστο Βασίλη Κατσενη (νο54) ,ο οποίος πρωταγωνιστεί για πολλά χρόνια στην ψηλή κατηγορία,εχωντας κερδίσει αρκετες φορές.
Τον Κυρλή Γιάννη (νο19 ),από την Κω,στην 2η του συμμετοχή σε αγωνες΄,όπου περυσι είχε κερδισει την 2η θεση
Τον Θεοχάρη Γιαννη(νο 37),προερχόμενος απο το πρόσφατο Twinlab grand prix,εχωντας κερδίσει την 1η θεση.
Τον Καρκαδουρο Βασίλη (νο11 ) ,-μου διαφευγουν οι συμμετοχές του- και τελος τον Μοχαμαντ Αλ Μασσίρι (νο 44),ο οποιος είχε συμμετασχει και στους προσφατους φθινοπρωινους αγωνες της IFBB-ΕΟΣΔ και της NABBA.

35435


35444


35443


35442


35441



35439


35438


35437



35436


35445

biohazard
01-12-11, 23:24
Εγω παιδια τον καταευχαριστηθηκα τον αγωνα αν και κουραστηκα αρκετα,απο θεμα διοργανωσης απο τους καλυτερους που εχω παραστει.Τα αποτελεσματα ηταν γενικως δικαια αν και πιστευω(οπως και πολλοι απο το κοινο)πως ο Αλιμπερτης επρεπε να βγει 2ος.Γενικα ηταν μια πολυ ευχαριστη μερα πιστευω για οποιον αγαπαει το bbing

Φιλε barbell αυτη ειναι η προσωπικη σου γνωμη δεν πιστευω πως εκπροσωπεις το κοινο.Εγω πχ εχω αντιθετη αποψη και ακουγα το κοινο να λεει πως οχι μονο τιμια βγηκε πρωτος αλλα του αντιστοιχουσε και καλυτερη θεση στο overall.Ολα αυτα ειναι κακοπροαιρετες κριτικες και δν θα επρεπε να γινονται για εναν τοσο καλα φορμαρισμενο αθλητη..

Χρήστος Τριανταφύλλου
01-12-11, 23:31
Αυτην την αναλυτικη παρουσιαση του Γιαννη Διακογιαννη ,για εναν εναν ξεχωριστα τους αθλητες, ειχα να την δω απο το Μρ Ελλας WABBA 1983. Toτε το περιοδικο ΑΘΛΗΤΗΣ που τους διοργανωνε, ειχε βγαλει πολυσελιδο τευχος,ειδικη εκδοση,μονο για τον συγκεκριμενο αγωνα. Απο τοτε δεν ειχα ξαναδει τετοια παρουσιαση αγωνα κ ουτε περιμενα να ξαναδω. Να ομως ,που ποτε μην λες ποτε. Μπορει οχι σε περιοδικο ,αλλα διαδικτυακα ξαναβλεπω μια παρουσιαση αγωνων απο τον Γιαννη πολυ ανωτερη κ με πολυ μεγαλητερες γνωσεις απο τον συμπαθεστατο κατα τα αλλα αρθρογραφο του τοτε.
Γνωμη μου ειναι ,οτι οι ποιο κερδισμενοι με μια τετοια παρουσιαση,δεν ειμαστε ολοι εμεις που διαβαζουμε,κ ειδικα αυτοι που δεν ειδαν τον αγωνα κ τους βαζει μεσα , αλλα οι ιδιοι οι αθλητες. Γιατι κακα τα ψεματα ρε παιδια,μετα απο τοσες θυσιες ,θελουν καποιος να ασχοληθει μαζι τους,κατι να μεινει γραμμενο γι αυτους,να διαβαζουν την ατομικη τους κριτικη ,οτι ειναι καλοι αλλα σε καποια σημεια θελουν βελτιωση , κ να λενε .να! Καποιοι με προσεξανε ,δεν εκανα τοσες θυσιες κ περασα στο ''ντουκου'',θα προσπαθησω για το καλητερο. Και δεν μιλαω φυσικα για τις πρωτες θεσεις ,αλλα για ολα τα παιδια που προσπαθησανε τοσο. Ειναι τουλαχιστον μια ηθικη ικανοποιηση. (Γνωμη μου ,παντα!)

Dreiko
01-12-11, 23:33
^^^^σωστος σε ολα!!!!!:clap::clap::clap:

Υ.Γ.Εσυ εισαι στο αβαταρ ε???Ιδιος εχεις μεινει....:thumbup:

Polyneikos
01-12-11, 23:39
Χρηστο συμφωνω μαζί σου !!
Και εχει σημασία να λεγεται κατι τετοιο από εναν αθλητη,που εχει περασει αυτη την διαδικασία αγωνων.
Επίσης τα σχόλια του Γιαννη μπορουν να αποτελεσουν αφορμη για εναν καποιον να εντοπίσει τα λαθη του και να βελτιωσει καποιες αδυναμίες του,περα από τα καλα λόγια για τα ήδη καλα του σημεια.:clap::clap:
υ.γ. Εβλεπα τα αλμπουμ σου,αντε σιγα σιγα γινονται τα αποκαλυπτήρια!Ωραια εικονα στο αβαταρ σου:thumbup::thumbup:

Polyneikos
01-12-11, 23:42
Εγω παιδια τον καταευχαριστηθηκα τον αγωνα αν και κουραστηκα αρκετα,απο θεμα διοργανωσης απο τους καλυτερους που εχω παραστει.Τα αποτελεσματα ηταν γενικως δικαια αν και πιστευω(οπως και πολλοι απο το κοινο)πως ο Αλιμπερτης επρεπε να βγει 2ος.Γενικα ηταν μια πολυ ευχαριστη μερα πιστευω για οποιον αγαπαει το bbing


Φιλε barbell αυτη ειναι η προσωπικη σου γνωμη δεν πιστευω πως εκπροσωπεις το κοινο.Εγω πχ εχω αντιθετη αποψη και ακουγα το κοινο να λεει πως οχι μονο τιμια βγηκε πρωτος αλλα του αντιστοιχουσε και καλυτερη θεση στο overall.Ολα αυτα ειναι κακοπροαιρετες κριτικες και δν θα επρεπε να γινονται για εναν τοσο καλα φορμαρισμενο αθλητη..

Εγω παντως δεν το εκλαμβανω ως κακοπροαιρετη κριτικη,όπως το θετει ο φίλος barbell.
Ο καθενας εχει την αποψη του.Την γνωμη του κοινου μπορει να την εξελαβες σε σημειο όπου ήταν πολυ υποστηρικες του ΑΛιμπερτη,ή και το αντίστροφο να συμβαινει για τον αθλητη που βγηκε 2ος.(Κατσαρος)
Ειδικα για την χαμηλη κατηγορία πολλοι θελανε στην 1η θεση τον Κατσαρο,χωρίς να ειναι γνωστοί του.
Ο αθλητης είχε πιασει φοβερη φόρμα.Και δεν το λεω εγω,αλλα πολλοί (και πολύ) έμπειροι αθλητες.
Και φυσικα δεν ειναι και τυχαίο που ακολουθεί την αποστολη στο εξωτερικο,αν και 2ος στην καταταξη.
Και αυτο σίγουρα δεν μειωνει την αξία του Αλιμπερτη ή την φορμα που επιασε.:thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
01-12-11, 23:44
Υ.Γ.Εσυ εισαι στο αβαταρ ε???Ιδιος εχεις μεινει....:thumbup:


Περασε ,κ δεν ακουμπησε;);):P

TRIANTAFYLLOU
01-12-11, 23:52
πραγματικα επειδη ο γιάννης διακογιάννης 'εχει την εμπειρία απο αγώνες αλλα και την όρεξη και τον χρόνο που είναι βασική προυπόθεση , παρακολούθησε τον αγώνα κρατώντας σημειώσεις , ώστε να αποτυπώσει καλύτερα και αξιόπιστα την παρουσίαση των αγώνων .

έχουν γίνει και στο παρελθόν κάποιες προσπάθειες αλλα δεν είχαν διάρκεια και δεν ευδοκίμησαν , μια ενέργεια που θυμάμε ήταν μια εφημερίδα σαν περιοδικό που μοιραζόταν δωρεάν στα γυμναστήρια , με νέα απο αγώνες και αθλητές του αθλήματός μας που την έβγαζε ο ανάργυρος τσοπουρίδης .
επίσης κατάταξη αθλητών με διαφορετικά κρητήρια ανάλογα με θέσεις και συμμετοχές , δηλαδή μπορεί κάποιος να κέρδιζε πρωτια σε πανελλήνιο και άλλος με πολυπληθείς συμμετοχές και καλές θέσεις να είχε καλύτερη θέση σ αυτη την κατάταξη που δημοσιευόταν σ αυτη την εφημερίδα , περίπου θα έλεγα κάτι σαν το hol of fame .

τωρα στην εποχή μας με το νετ η ενημέρωση είναι καλύτερη και πιο γρήγορη αρκεί να υπάρχουν άνθρωποι να την προωθουν :thumbup::thumbup::thumbup:

TRIANTAFYLLOU
01-12-11, 23:58
Περασε ,κ δεν ακουμπησε;);):P

τώρα που είδα την φωτο σε θυμήθηκα χρήστο απο περιοδικα της εποχής , ήσουν αρμονικός και ολοκληρωμένος αθλητής , απλα σου έλειπε ο εξτρίμ όγκος να κάνεις την διαφορα , πράγμα που πιστεύω δεν ήταν και στίς προτεραιότητές σου , έκανες αυτό που σου άρεσε και αγαπούσες μέσα στα όρια που εσύ επέλεξες , σε καταλαβαίνω γιατι και γω έτσι λειτουργούσα :clap::clap:

Polyneikos
02-12-11, 00:24
Ψηλη κατηγορία

35460



35461


35462

35463

35464

35465

35466

Τελικη καταταξη

1.Κατσένης Βασίλης
2. Κυρλής Γιάννης
3. Θεοχάρης Γιάννης
4. Καρκαδούρος Βασίλης
5. Μοχάμαντ Αλ Μασσίρι

35468

35467

35469

Polyneikos
02-12-11, 10:14
Ο Γενικος Τίτλος ειχε την συμμετοχή των αθλητων των bb Κατηγοριων,με την προσθηκη του πρωταθλητη Τασου Κολιγκιώνη.
Ο Τασος Κολογκιωνης ανοιξε τον διαγωνισμό κάνωντας το ατομικό του,ενθουσιαζωντας τον κόσμο στην αίθουσα.



35482


35483



35484



35485





35486




35487



35488


35489

Polyneikos
02-12-11, 10:34
Comparisons Γενικού

35509


35512

35510



35511



35508




35507



35506


35505

korasanis
02-12-11, 11:02
O αγωνας ηταν παρα πολυ καλος με πολλες συμετοχες και πολλους θεατες.Ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια που προσπαθησαν τοσο σκληρα για να δοσουν τον καλητερο τους εαυτο!!!Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ας σταματησουμε αυτο το θεμα με τα αποτελεσματα και ας αποδεχτουμε με χαρα την θεση τις κριτικης επιτροπης.Ειναι ο τροπος κρισης του αθληματος τετοιος που θα υπαρχουν παντα αυτα!!Ας δουμε λιγο στο εξωτερικο πως αποδεχονται τις κρισεις οι αθλητες...ειδικα οι επαγγελματιες ,και να ξερεται οτι οποιοσδηποτε και αν αδικηθει ο μονος τροπος να κερδισει κατι ειναι να ξανα κατεβει την επομενη χρονια και να αποδηξει στους κριτες ποσο λαθος εκαναν!!!!!

Kaskani Konstantina
02-12-11, 12:25
O αγωνας ηταν παρα πολυ καλος με πολλες συμετοχες και πολλους θεατες.Ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια που προσπαθησαν τοσο σκληρα για να δοσουν τον καλητερο τους εαυτο!!!Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ας σταματησουμε αυτο το θεμα με τα αποτελεσματα και ας αποδεχτουμε με χαρα την θεση τις κριτικης επιτροπης.Ειναι ο τροπος κρισης του αθληματος τετοιος που θα υπαρχουν παντα αυτα!!Ας δουμε λιγο στο εξωτερικο πως αποδεχονται τις κρισεις οι αθλητες...ειδικα οι επαγγελματιες ,και να ξερεται οτι οποιοσδηποτε και αν αδικηθει ο μονος τροπος να κερδισει κατι ειναι να ξανα κατεβει την επομενη χρονια και να αποδηξει στους κριτες ποσο λαθος εκαναν!!!!!

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Muscleboss
02-12-11, 13:53
Τον Θεοχάρη Γιαννη(νο 37),προερχόμενος απο το πρόσφατο Twinlab grand prix,εχωντας κερδίσει την 1η θεση.


Να προσθέσω ένα σχόλιο για τον Γιάννη Θεοχάρη, αγωνιζόταν πριν 3 χρόνια περίπου στις κατηγορίες fitness της ΝΑΒΒΑ του Σερέτη, όπου και είχε διακριθεί με πρώτη θέση αν θυμάμαι καλά. Από τότε κατάφερε να ανεβάσει το αγωνιστικό του βάρος 13 ολόκληρα κιλά και στάθηκε φέτος πολύ καλά στη ψηλή Bodybuilding. Του εύχομαι να συνεχίσει να πετυχαίνει το ίδιο εντυπωσιακές αλλαγές στο σώμα του, έχει όλες τις δυνατότητες. :toast:

ΜΒ

ΜrΚommatias
02-12-11, 14:43
O αγωνας ηταν παρα πολυ καλος με πολλες συμετοχες και πολλους θεατες.Ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια που προσπαθησαν τοσο σκληρα για να δοσουν τον καλητερο τους εαυτο!!!Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ας σταματησουμε αυτο το θεμα με τα αποτελεσματα και ας αποδεχτουμε με χαρα την θεση τις κριτικης επιτροπης.Ειναι ο τροπος κρισης του αθληματος τετοιος που θα υπαρχουν παντα αυτα!!Ας δουμε λιγο στο εξωτερικο πως αποδεχονται τις κρισεις οι αθλητες...ειδικα οι επαγγελματιες ,και να ξερεται οτι οποιοσδηποτε και αν αδικηθει ο μονος τροπος να κερδισει κατι ειναι να ξανα κατεβει την επομενη χρονια και να αποδηξει στους κριτες ποσο λαθος εκαναν!!!!!Kαταρχην μπραβο σε εσενα Σταυρο που ησουν αψογος στις υποχρεωσεις σου σαν υπευθυνος αποδυτηριων!Συμφωνω απολυτα με οσα λες ΟΜΩΣ τι γινετε στην περιπτωση που Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΣΕ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΩΤΟ,ΚΑΙ ΕΝΑΣ:weights:ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΨΗΦΟΥ,ΑΛΛΙΩΝΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΒΓΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΔΕΥΤΕΡΟ?????????????????????????????????????????????????????????????????

aprosektos
02-12-11, 17:14
http://www.youtube.com/watch?v=JZUteULrkrI&feature=player_embedded
:bowdown:

korasanis
02-12-11, 18:16
Kαταρχην μπραβο σε εσενα Σταυρο που ησουν αψογος στις υποχρεωσεις σου σαν υπευθυνος αποδυτηριων!Συμφωνω απολυτα με οσα λες ΟΜΩΣ τι γινετε στην περιπτωση που Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΣΕ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΩΤΟ,ΚΑΙ ΕΝΑΣ:weights:ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΨΗΦΟΥ,ΑΛΛΙΩΝΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΒΓΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΔΕΥΤΕΡΟ?????????????????????????????????????????????????????????????????

Φιλε μου αυτο που λες δεν το γνωριζω.Το σχολιο μου ηταν γενικο τωρα στην δικη σου περιπτωση δεν ξερω τι εγινε.:unsure::unsure:Εισαι ενας πολυ καλος αθλητης και ξερεις την αξια σου νομιζω!!Αυτα δεν πρεπει να σε πτοουν.:thumbup:

Διακογιαννης Γιαννης
02-12-11, 21:51
Σκληρη κατηγορια,οπως ηδη εχει επισημανει ο Παναγιωτης.
Ειδικα οι τρεις πρωτοι,ανετα θα μπορουσαν να συμμετασχουν στη κατηγορια μοντυμπιλντινγκ,αλλα γενικα το επιπεδο των περισσοτερων ειναι ενα βημα πριν απο τους σκληροπυρηνικους.

Ο Αθανασιος Τσικνης πηρε την εκτη θεση εχοντας το νουμερο 45.Εχει πυκνο σωμα ,με σκελετο που ενω δεν επεκτεινεται ιδιαιτερα ,δειχνει αρκετα στιβαρος.Ετσι ειναι και οι μυς του,αρκετα πυκνοι,χωρις ακομα να ειναι τεραστιοι.Η περιοχη της κοιλιας του ειναι επιπεδη (χωρις φουσκωμα).Εχει πολυ καλες γαμπες και γενικως ηταν συμμετρικος,με καλοσχηματισμενους μυς.


35533


Την πεμπτη θεση με τον αριθμο 9 πηρε ο Αλεξανδρος Συκουρης.Ειναι ψηλος αθλητης με φαρδιες κλειδες και χωρις χονδρα οστα και αρθρωσεις.Το εμβαδον των θωρακικων του, ειναι ασυνηθιστα μεγαλο.Εφτιαξε ενα σωστο σχημα που ταιριαζει στο σωματοτυπο του.Δεν εχει πολυ ογκο για το υψος του,αλλα ειναι καταγραμμωμενος και οι φλεβες του ειναι πεταγμενες, ακομα και χωρις να σφιγγεται.
Η πλατη του ειναι πληρως -παντου αναπτυγμενη, και με τους μπαλαρισμενους ωμους του,γεμισε περισσοτερο εκει που χρειαζοταν ,αφου αν επαναπαυοταν στα φαρδια οστα του και μονο,(συνιθισμενο λαθος που κανουν αθλητες με φαρδια κατασκευη), τοτε θα εδειχνε αδειος.

35532


Τεταρτος με τον αριθμο 32 ο Δημητρης Τριανταφυλλοπουλος.Πολυ γραμμωμενος με τραχια οψη στο δερμα του.Το βραδυ εκανε ενα εντυπωσιακο show και παρουσιαζε τσιτωμενο δερμα ,καθως εκτελουσε τα χορευτικα ,και ακομα και σε κινησεις που ειναι δυσκολο να φανερωθουν γραμμωσεις,σφιγμενος η οχι, το σωμα του χαρακωνε .Υστερουσε σε ογκο και στις ανοικτες ποζες.
Ισως να τον βοηθησει μια αναθεωρηση του στυλ, με το οποιο κανει μερικες απο τις ποζες.Στις κλειστες ποζες ειναι καλυτερος.

35531


Τριτος βγηκε ο Μακης Μαραγκος με το νουμερο 24.Πολυ καλος αθλητης.εχει μερικα στοιχεια πολυ σπανια.Αν δειτε τη διπλη δικεφαλων απο πισω, οταν τη μαζευει, ειναι ιδιος ο Φιλ Γουιλιαμς.Αν το τσεκαρετε, μην μπερδευτειται με τον Τσακ ουτε με τον Τζεφ Γουιλιαμς.
Υποθετω ομως, οτι εκεινος εχει για προτυπο τον Φλεξ.Ειναι κριμα, ενας τοσο καλος αθλητης, να μην παταει σωστα τις ποζες του ,και για αρκετη ωρα.Ειναι πιθανο, και οι φωτογραφιες να μην επιασαν τις πολυ καλες φασεις ,αφου τις κραταγε τελειες για μια στιγμη μονο,αν και συνηθως δεν τις ολοκληρωνε ποτε.Οσο περναγε η ωρα ομως,τις βελτιωνε .
Οι κοιλιακοι του ειναι γραμμωμενοι και τεραστιοι, αλλα δεν τους καμπτει αρκετα,ουτε φυσαει τον αερα εξω,και ετσι δεν φαινονται ποσο καλοι ειναι.Μια-δυο φορες που το εκανε μας τρελλανε.
Τον βλεπω ,που προσπαθει να κανει καποιες ιδιαιτεροτητες , σε μερικες ποζες ,οπως στο ανοιγμα πλατης απο πισω,αλλα ακομα δεν εχει βρει το δρομο του.Εχει αρκετο ογκο,ειναι συμμετρικος ,οι μυς του ειναι ολοι πολυ προχωρημενοι ,πυκνοι,με φοβερη μοστ μασκιουλαρ,αλλα με το ωραιο του χαμογελο δειχνει και πολυ συμπαθης.

35530

Δευτερος με το νουμερο 34 ο Ιωαννης Γιαννακοπουλος.Εκανε μεγαλη αισθηση στους προκριματικους.Εμοιαζε οτι θα παρει τη πρωτια.Εναι γραμμωμενος αλλα και με μεγαλες μαζες.Ο σκελετος του ειναι μικρος ,ειδικα στο κορμο,αλλα οι μυς του πολυ μεγαλοι.Στη μεγαλη μαχη που εδωσε με τον πρωτο, υπερτερουσε σαφως στη πλατη, ειδικα, απο πισω και παρα πολυ στους ωμους.Γεματος φλεβες παντου,με εξαιρετικη αιματωση, χωρις ασθενη σημεια και μαχητικοτατος.

35529


Πρωτος λοιπον με το νουμερο 23 ο Πολυδωρος Μπερδεπες.Τα ποδια του κατεπληξαν και απο το ρηλαξ ακομα.Διασχιζονται απο βαθυτατους πανεμορφους μυς σαν λωριδες.Διεθετε και ογκοδεστατους μηριαιους δικεφαλους.Οι γαμπες του ειναι απιστευτα ογκωδεις,κυριως εσωτερικα.
Παρα πολυ γραμμωμενος,με κοιλιακη χωρα επιπεδη φλαταρισμενη καλα,και πολυ χαραγμενους τους πλαγιους στις πλαινες ποζες.Εχει χαρισματικο καλουπι ,αλλα πρεπει λιγο να προσεξει τα ρηλαξ του.Εχει πολυ μεγαλα χερια και ποδια και του υπολοιπονται μερικα πολυ ευκολα βηματα για καλυτερη συμμετρια .Με τα σπανια γεννετικα του προσοντα, θα ειναι ζητημα ρουτινας το να τα καταφερει.
Ευτυχως, στους τελικους ,εβαλε ενα καλο χρωμα και ετσι πετυχε μια πραγματικη μεταμορφωση,δεδομενου οτι στους προκριματικους ηταν κατασπρος, πραγμα πολυ λανθασμενο,ειδικα για τετοιας κλασεως αθλητη.Εχει λοιπον πολυ ογκο με ολοσωστα διαμορφωμενους μυς,και ειναι πολυ γραμμωμενος.

35528

Διακογιαννης Γιαννης
02-12-11, 21:51
Ο νικητης της κατηγοριας fitness Νικος Ηλιας και ο νικητης της body fitness,Πολυδωρος Μπερδεπες,εδωσαν μια ωραια μαχη, για να επιλεγει ο αθλητης που θα μας εκπροσωπησει στο εξωτερικο .

35536


Νικητης αναδειχθηκε ο Πολυδωρος Μπερδεπες,αφου ηταν και ογκωδεστερος και πληρεστερος του αντιπαλου του.
Και ο Νικος ομως, στα καλα του σημεια στεκοταν ανετα διπλα του,κυριως στους τετρακεφαλους.
Ο Πολυδωρος ηταν σαφως πληρεστερος και ετσι,χωρις καμμια εκπληξη,κατεταγη πρωτος over all νικητης

35534

35535

Polyneikos
02-12-11, 23:52
Γιαννη σε ευχαριστούμε για ακόμη μια φορα για τις πολυ ωραίες περιγραφές σου.:thumbup::thumbup::thumbup:

Polyneikos
02-12-11, 23:59
Βαζω μερικες ακόμα από το Overall,ωστε να ολοκληρωθεί το παζλ από τον αγωνα...

35547


35556


35555


35554


35553


35552


35551


35550


35549


35548



35557

35559



35558

35560

NASSER
03-12-11, 00:03
Άποψη μου, η κατηγορία body fitness είχε αρκετούς ταλαντούχους αθλητές, ειδικά η εξάδα. Το αρνητικό είναι πως τα νέα παιδιά δεν ξέρουν να προβάλλουν σωστά το σώμα τους. Είχαμε και περιπτώσεις πως δεν είχαν κάνει σωστή επιλογή βαψίματος και μαγιό.. ελπίζω στους επόμενους αγώνες όλοι οι αθλητές να έχουν τη βοήθεια έμπειρων ανθρώπων.

Muscleboss
03-12-11, 02:53
Θα γίνω γραφικός και θα ξανα ευχαριστήσω τον κ. Διακογιάννη για τις κατατοπιστικότατες περιγραφές του που θυμίζουν παλιά περιοδικά και τον Polyneiko για το πλούσιο φωτογραφικό υλικό. :clap:

Θα προσθέσω και εγώ με τη σειρά μου το 2ο μέρος του βίντεο-αφιερώματος στον αγώνα με τις κατηγορίες bodybuilding και γενικού τίτλου. να υπενθυμίσω ότι προτείνω να το παρακολουθήσετε σε πλήρη οθόνη και HD για μέγιστη λεπτομέρεια.

Το κερασάκι στη τούρτα του αγώνα ήταν η σύντομη εκφώνηση από τον γενικό νικητή Τάσο Κολιγκιώνη, μη τη χάσετε στο τέλος του βίντεο.


http://www.youtube.com/watch?v=FSHHIacVgQc

barbell
03-12-11, 09:38
Φιλε barbell αυτη ειναι η προσωπικη σου γνωμη δεν πιστευω πως εκπροσωπεις το κοινο.Εγω πχ εχω αντιθετη αποψη και ακουγα το κοινο να λεει πως οχι μονο τιμια βγηκε πρωτος αλλα του αντιστοιχουσε και καλυτερη θεση στο overall.Ολα αυτα ειναι κακοπροαιρετες κριτικες και δν θα επρεπε να γινονται για εναν τοσο καλα φορμαρισμενο αθλητη..

Προφανως εχεις προβλημα αναγνωσης καθως εξεφρασα καθαρα την αποψη μου και καποιων που ηταν διπλα μου,σε κανενα σημειο δεν μειωσα την αξια του αθλητη...

barbell
03-12-11, 09:45
Να προσθέσω ένα σχόλιο για τον Γιάννη Θεοχάρη, αγωνιζόταν πριν 3 χρόνια περίπου στις κατηγορίες fitness της ΝΑΒΒΑ του Σερέτη, όπου και είχε διακριθεί με πρώτη θέση αν θυμάμαι καλά. Από τότε κατάφερε να ανεβάσει το αγωνιστικό του βάρος 13 ολόκληρα κιλά και στάθηκε φέτος πολύ καλά στη ψηλή Bodybuilding. Του εύχομαι να συνεχίσει να πετυχαίνει το ίδιο εντυπωσιακές αλλαγές στο σώμα του, έχει όλες τις δυνατότητες. :toast:

ΜΒ

Συμφωνω πως αυτο το παιδι εχει πολυ μελλον:thumbup:

nicksigalas
03-12-11, 18:41
θελω και απο την μερια μου να σας ευχαριστησω που για μια ακομα φορα στηρηξατε τον αγωνα :clap: ευχομαι τα παιδια που θα εκπρωσοπισουν τα χρωματα τις ελλαδος στην γερμανια να μας φερουν πρωτιες:bowdown: καλα θα κανουν ορισμενοι κυριοι για καποιους σχολιασμους που υποθηκαν να σεβονται την κουραση και την ταλεπορια αυτων τον παιδιων και να μην τους ευτελιζουν κατα αυτον τον τροπο ευχαριστω

Muscleboss
04-12-11, 02:51
Ατομικό ποζάρισμα του γενικού νικητή Τάσου Κολιγκιώνη :thumbup:


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=A-rmcKOfsos

Polyneikos
04-12-11, 16:55
Πανο σε ευχαριστουμε για το βίντεο!
Φοβερος ο Κολιγκιώνης,αν μην τι αλλο δείχνει να το απολαμβάνει το ατομικο του :clap::clap:

Διακογιαννης Γιαννης
04-12-11, 20:37
Στη κατηγορια αυτη ειχαμε μια μονο συμμετοχη,αυτην της Ελλης Ιωσιφιδου.Αυτη η μια ομως ,ηταν καταπληκτικη ,και αρκετοι ανθρωποι (κυριως αρρενες) εχασαν τον υπνο τους.

35732

Προκειται για μια αθλητρια ,που συνδιασε ενα ικανποιητικοτατο μυικο συστημα ,σε μια κατηγορια που θα αρκουσε και ενα μικροτερο.Ολα αυτα ομως,ενω εχει ενα πολυ μεγαλο σκελετο,και πανυψηλο αναστημα.Ευκολο ειναι ,να διαπιστωσει ο καθε ενας ,παρατηρωντας τις πισω ποζες της,οτι ενω ειναι πανυψηλη και με απιστευτο ανοιγμα στις ωμοπλατες της,κατορθωνει να εχει αναγλυφους μυς ,που να τυλιγουν τα εν λογω οστα,γεγονος που δειχνει οτι δεν αρκεσθηκε στη μαγευτικη ομορφια της,και την σαγηνευτικη θυλυκοτητα της ,για να μας εντυπωσιασει.
Αντιθετως, εχει γυμναστει παρα πολυ ,για να καλυψει ,το παρα πολυ μεγαλο κομι της.Αυτοι οι σωματοτυποι δυσκολα γεμιζουν,και ομως η Ελλη το εφθασε σε πολυ καλα επιπεδα,και για το σωματοτυπο της και για το ειδος του fitness.Θελω να ξεκαθαρισω οτι ειναι καλη αθλητρια,και οχι απλως μια πανεμορφη γυναικα.
Το φλογερο της ταμπεραμεντο, αποκαλυφθηκε πληρως,στο πολυπλευρα καταπληκτικο της ποζαρισμα.Αγρια θυληκοτητα ,αλλα με επιπεδο.Επιδειξη αθλητικων επιτευγματων, αλλα και με τελεια χορευτικα.Στο ποζαρισμα της δεν μιμειται καμμια,ειναι ο εαυτος της ,και μονον ο εαυτος της.


35733


Εχει εξαιρετικη συμμετρια ,σωστο σχημα στους μυς,γυμνασμενη παντου,και εχει γραμμωσει χωρις να δειχνει ελλειψεις μαζας,και το πιο γραμμωμενο της σημειο ειναι οι κοιλιακοι της,πραγμα πολυ δυσκολο για ενα τοσο μεγαλο σωμα.Η φυση, της εδωσε απλοχερα πολλα προσοντα,και σε συνδιασμο με το οτι ειναι ο πρωτος της αγωνας ,προβλεπω λαμπρο μελλον.

Polyneikos
04-12-11, 20:47
Νομίζω ότι ηταν η αποκάλυψη του αγωνα Γιαννη,απέκτησε γρήγορα πολλους θαυμαστες η Ιωσηφίδου και εισέπραξε θαυμασμο για το δυναμικό της ποζάρισμα :clap:

barbell
04-12-11, 22:35
Εγω παντως ''χαζεψα'' με την εν λογω αθλητρια..:clap:

Διακογιαννης Γιαννης
04-12-11, 23:15
Η κατηγορια Shape ειχε δυο διαφορετικες κοπελες ,με πολυ διαφορετικα σωματα και με διαφορετικη παρουσιαση, ως διεκδικητριες.Ειχε καταλαβει πολυ καλα , καθε μια απο τις δυο αθλητριες, τι ακριβως πρεσβευει,και πολυ προσεκτικα η καθε μια ,σχεδιασε καταλληλα το ποζαρισμα της.Το μονο που ειχαν ιδιο ηταν το μικρο τους ονομα .Χρυσα και η μια ,Χρυσα και η αλλη.

Τη δευτερη θεση κατελαβε η Χρυσα Φακε,που ειχε το νουμερο 1.Ειναι μια σοβαρη και επιβλητικη αθλητρια.Ειχε μεγαλυτερους μυς απο την αλλη Χρυσα και ηταν γυμνασμενη παντου.Ολοι οι μυς της ειναι πολυ μεγαλοι.Ηταν ομως αγραμμωτοι,και αυτο ειναι η αιτια ,που δεν ειναι ευκολο να αντιληφθει καποιος οτι ηταν και συμμετρικη.Γιαυτο ,το τονιζω ιδιαιτερα οτι η Χρυσα Φακε ειναι πραγματικα αναπτυγμενη παντου.Δεν αποκλειεται ,το πιο δουλεμενο σημειο της, να ειναι οι κοιλιακοι,αλλα η ελλειψη γραμμωσης το κρυβει και αυτο ,οπως και το ζητημα της συμμετριας, που( οπως προανεφερα) διαθετει.

35764

Τα οστα της ειναι πολυ δυνατα,το ιδιο και οι αρθρωσεις της ,κατα συνεπεια απαιτουν μεγαλο μυικο συστημα.Αρα συμφωνω με το δρομο που ακολουθει.Δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι για να της διορθωσω, αφου εχει μυικες μαζες παντου και με σωστη ανατομια.Αν γραμμωσει πολυ, και οι μυς της,καλυπτουν τα δυνατα οστα της,τοτε νομιζω οτι θα ειναι δυσκολο να ηττηθει.Ειχε σωστη εκτιμιση ,για το ειδος της παρουσιασης που ταιριαζει στην εικονα της.Τα χορευτικα της ηταν τετοια, που αποτελουσαν αφορμη, και την διευκολυναν, να παρουσιαζει και να αναδεικνυει τους πολυ προχωρημενους μυς της.Εμφανιστηκε με στολη μονομαχου, και αφου ειναι γνησια χαρντκορ αθλητρια,φυσικο ηταν, που της ταιριαζε πολυ.

35763



Με το νουμερο 3 ,εμφανιστηκε η Χρυσα Κανακη,η οποια ηταν και χρυση τομη.Κατελαβε τη πρωτη θεση.Δημιουργησε ενα πληρως γυμνασμενο συνολο, με πολυ γραμμωση και ικανοποιητικο ογκο ,για την κατηγορια Shape.Το ποζαρισμα της ,ενω ηταν ενα ωραιοτατο,ζωντανο και χορευτικο,συγχρονως, ηταν ξεκαθαρα και δυναμικο και αθλητικο.Οτι πρεπει για μια κοπελα με μεγαλους και γραμμωμενους μυς.Μαλιστα μου θυμισε παρουσιασεις -επιδειξεις αεροβικης,που κατα καιρους εχουμε απολαυσει σε αθλητικες εκδηλωσεις.Την αποκαλω λοιπον, χρυση τομη ,γιατι ειχε τα παντα σε ικανοποιητικο βαθμο.Ογκο, γραμμωση ,συμμετρια ,παρουσιαση.

35765

Το ποζαρισμα της,ταιριαξε ομορφα,ετσι δυναμικο οπως ηταν,αφου ειναι προχωρημενη αθλητρια.Ηταν πολυ καλο και απο χορευτικης πλευρας,και διακριτικα ,εξεφραζε και μια θηλυκοτητα.Δηλαδη ,την εξεφρασε, με τον τροπο που αρμοζει στο στυλ της, και μαλιστα και οι εκφρασεις του προσωπου της, εκαναν και αυτες κατι αντιστοιχο.Ξεχειλιζε απο ενθουσιασμο στα χορευτικα της ,αλλα η θυληκοτητα ηταν τοσο διακριτικη ,που θα μπορουσε να εκληφθει και σαν παιδικοτητα.

35766


Οι κοιλιακοι της ηταν πολυ γραμμωμενοι και κυριως οι πλαγιοι,οι οποιοι ηταν βαθια χαρακωμενοι.Οι ωμοι της ,χωρις να ειναι πολυ ογκωδεις,ειναι ιδιαιτερα πυκνοι,συμπεριλαμβανομενης και της πισω μοιρας.Θελει λιγο προσοχη,στη πλατη της, διοτι εχει μεγαλο υψος σπονδυλικης στηλης.Επισης χρειαζοταν μια νοτα σκουροτερο χρωμα

ΜrΚommatias
05-12-11, 19:52
Φιλε μου αυτο που λες δεν το γνωριζω.Το σχολιο μου ηταν γενικο τωρα στην δικη σου περιπτωση δεν ξερω τι εγινε.:unsure::unsure:Εισαι ενας πολυ καλος αθλητης και ξερεις την αξια σου νομιζω!!Αυτα δεν πρεπει να σε πτοουν.:thumbup: To γνωριζω οτι μιλας γενικα και εγω μιλαω ομως για την κατηγορια μου στην οποια Ο κ.ΤΣΟΥΝΑΚΗΣ ΑΛΛΟΙΩΣΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2 ΦΟΡΕΣ και δεν εχω καταλαβει ακομα το γιατι?????????????????ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΚΑΙ ΥΠΟΒΙΒΑΖΕΙ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΝΤΡΟΠΗΗΗΗΗΗΗΗ
:(

Antonis Giannoulis
05-12-11, 21:02
οκ ρε παιδια ολα αυτα που λετε, αλλα πως γινεται να γνωριζει ο αθλητης τι εκανε η κριτικη επιτροπη ή ο προεδρος?
Εαν αλαξανε ή οχι το αποτελεσμα μπορει να εγινε, αλλα πως γινεται να το γνωριζει αυτο ο αθλητης?

stefanosbmx
05-12-11, 22:06
To γνωριζω οτι μιλας γενικα και εγω μιλαω ομως για την κατηγορια μου στην οποια Ο κ.ΤΣΟΥΝΑΚΗΣ ΑΛΛΟΙΩΣΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2 ΦΟΡΕΣ και δεν εχω καταλαβει ακομα το γιατι?????????????????ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΚΑΙ ΥΠΟΒΙΒΑΖΕΙ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΝΤΡΟΠΗΗΗΗΗΗΗΗ
:(
Φιλε καλησπερα τον ειδα ολον τον αγωνα σου.Δεν μπορω να καταλαβω ησουνα κατηγορια fitness και ξερω οτι μετραει η γραμωση περισσοτερο.την δικια σου ομως δεν πρεπει να την πρωσεξανε.Ησουνα κομματια και ερεπε να βγεις πρωτος.απο εκει και περα.......ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΙΝΑΙ.......Συνεχισε ετσι

Διακογιαννης Γιαννης
06-12-11, 00:39
Διαγωνιστηκαν τεσσερεις αθλητες.Δυο αρκετα γυμνασμενοι ,και αλλοι δυο πραγματικα θηρια.

Στη τεταρτη θεση κατεταγη ο Παντελης Πονηρης με το νουμερο 27.Το καλυτερο του σημειο ειναι εμφανεστατα η πλατη του.Ανοιγει απο πολυ χαμηλα,και σαν βενταλια επεκτεινεται πολυ ,σχηματιζοντας ενα εντυπωσιακο ανοιγμα.Ειδικα στς πισω ποζες,διαπιστωνεις το πλατος των μυωνων του,και πανω και φυσικα και χαμηλα ,που ειναι και το μεγαλο του προτερημα.Πασχει πολυ στη συμμετρια.Για παραδειγμα εχει καλους μηρους αλλα σε μερικα σημεια(των μηρων του),υπαρχουν σοβαρα κενα.Οι γαμπες ειναι καλες.Εχει κανει διαιτα,αλλα στις ποζες κοιλιακων με δυσκολια σχηματιζονται οι μυς του.Στη διπλη δικεφαλων,μπροστα και πισω εχει καλα χερια ,αλλα στα ρηλαξ του δειχνουν μικρα.Η πλατη του εχει φοβερο ανοιγμα,αλλα ουτε σε μια πισω ποζα του δεν βλεπουμε βαθος μυωνων.Ισως να εχει αλλα δυστυχως μονο την ανοιγει,και ποτε δεν τη μαζευει,ωστε να δουμε αν διαθετει και βαθος μυωνων.Απο μπροστα ,οταν εισπνεει,ο σκελετος του θωρακα του,φουσκωνει τοσο ,που οι μυς των θωρακικων του εξαφανιζονται διοτι ειναι μικροι και δεν επαρκουν.Αλλα ακομα και η πλατη του (που ειναι το καλυτερο του σημειο),με δυσκολια τον γεμιζει στις μπροστινες.Εχει τοσο σπανια προικισμενο σκελετο στο θωρακα που θα δυσκολευτει να γεμισει.Το ιδιο γινεται και στη μοστ μασκιουλαρ.Δηλαδη,εχει τοσο φαρδια τα οστα της ωμοπλατης,που η πισω μοιρα του ωμου του, εξαφανιζεται στη μοστ μασκιουλαρ,διοτι η μαζα του δεν επαρκει για να καλυψει τα μεγαλα οστα του.Χρειαζοταν καλυτερο χρωμα,και ειχε ελλειψη αιματωσης.Καλος αθλητης,αλλα με δυσκολες ιδιομορφιες.

35897



Με το νουμερο 6 ο Παναγιωτης Γκουζος βγηκε τριτος .Εχει χονδρα οστα και αρθρωσεις,και πυκνους μυς.Η πυκνοτητα του ειναι το βασικο του χαρακτηριστικο.Υστερει σε γραμμωση αλλα δεν ηταν παρα πολυ εμφανες,γιατι διεθετε αξιοσημειωτη ζωντανια και αιματωση.Τα ποδια ομως ηταν θαμπα.Απο πλευρας συμμετριας χρειαζεται βελτιωση στη χαμηλη πλατη και στο χαμηλο μερος των μηρων μπροστα και πισω.Εχει πολυ καλους και οσκωδεις ωμους ,πυκνοτατους,και δενουν ωραια με την πανω μοιρα των τραπεζοειδων, στις πισω ποζες.Αυτο ομως δεν ισχυει για τη πισω μοιρα του ωμου του,οταν κανει τα πισω ανοιγματα,διοτι χανεται αυτος ο μυωνας παρολο που στις μαζεμενες και πυκνες κατασκευες(σαν του Παναγιωτη) αυτο συνηθως δεν συμβαινει.Με πυκνους,συμπαγεις,αναγλυφους και ζωντανους αιματωμενους μυς,εκανε καλη αισθηση και σου δινει την εντυπωση οτη αναπτυσσεται ευκολα σε μαζα και δυναμη.Πιστευω-αν συνεχισει επιμονα-οτι εχει πολλα περιθωρια αναπτυξης.

35898



Και τωρα το δεκα το καλο-οπως λεμε.
Ο Ηλιας ο Κατσαρος πηρε τη δευτερη θεση,με τον αριθμο 10.Απιστευτος αθλητης.
Παρα πολυ πυκνος,με εκπληκτικο ογκο, μπαλαρισματα,γεμισμα σε ολους του τους μυς,πουθενα κενα, καμμια ασυμμετρια.Σκελετος οπου το καθε του οστο ειναι χονδρο σε σχεση με το μηκος του,αρα ιδανικο για να ξεχειλισει απο μαζα.Εχει μεγαλο πλεονασμα λεπτομερειων.Εχει εμφανισει τοσες πολλες ανατομικες λεπτομερειες,που και εγω που ειμαι ιδιαιτερα λεπτολογος,εντυπωσιαστηκα.

35899


Ειναι τρισδιαστστος.Σε οτι ποζα κανει, εμφανιζει τα αναμενομενα για αυτη τη ποζα,και αλλα τοσα,που κατα ενα τροπο ειναι εξτρα-δεν τα περιμενες να εμφανισθουν-αφου ειναι λεπτομερειες, που χαρακτηριζουν αλλες ποζες.Ηταν και γραμμωμενος και φλεβωμενος,σε ολο τον αγωνα.Εχει και μια ασυμμετρια:Οι ωμοι του,ειδικα στις πλαινες,εχουν μαζα που θα αρκουσε και για αθλητη 120 κιλων.Δεν γνωριζω αν εχει προπονητη η αν γυμναζεται μονος,παντως τετοια αγαλματινη ποιοτητα, δυσκολα συναντας και εκτος Ελλαδος.Εχει παντρεψει ολες τις σχολες,παλιες και μοντερνες,χαρντ-κορ και καλιτεχνικες.Τεραστιες μπαλαρισμενες πανεμορφες μαζες παντου.Σπανιος αθλητης.


Στη πρωτη θεση,ανακυρηχθηκε νικητης, ο επισης πολυ χαρισματικος αθλητης ο Γιαννης Αλιμπερτης με το νουμερο 12.Εχει-νομιζω-λιγο μεγαλυτερο αναστημα απο τον Ηλια,και εχει καπως μεγαλο υψος κορμου πανω στην ανατομια του.Ετσι λοιπον, χωρις να εχω στοιχεια υπ'οψη μου,νομιζω οτι ειναι πολυ βαρυ σωμα.Ειναι γεννημενος μποντυμπιλντερ.

35900


Με στενο κρανιο,και θεοφαρδες κλειδες και ωμοπλατες (θεοφαρδεις ακομα και για τον υψηλο κορμο του),δειχνει απιστευτα φαρδυς,και καταλαμβανει πολυ χωρο επι της σκηνης.Εχει καταλαβει πληρως τη τελευταια μοδα που εχει καθιερωθει στο αθλημα μας,και διαθετει και τα γεννετικα χαρακτηριστικα για να την πραγματοποιησει.Μπορει να εκληφθει και σαν ασυμμετρια, αλλα ο Γιαννης λειτουργει σιγουρα βαση σχεδιου,και η εικονα που δημιουργησε,ειναι η πιο δημοφιλης αποψη,σημερα.Δηλαδη,δινουμε εμφαση σε οτιδηποτε μας φαρδαινει,και μπαλαρουμε πολυ χερια και ωμους.Αρα πλατη με εξτρα αναπτυξη στο ανοιγμα ,χαμηλα και ψηλα για πολυ εντονο V,τραπεζοειδεις με ογκο για να φαινεται μικρο το κρανιο,ωμους με τρομερη μαζα για να δωσει φαρδος πιο περα απο την πλατη του,η οποια οπως ηδη ειπαμε εχει σμιλευτει με εμφαση στο ανοιγμα.
Αλλα εκεινο που μου εκανε πολυ εντυπωση ειναι οτι ενω ολοι, οταν κανουν μοστ μασκιουλαρ στενευουν,ο Γιαννης ανοιγει κι αλλο.Πολυ σπανιο χαρακτηριστικο.Ειναι πολυ μαχητικος και ενθουσιαζει το κοινο.Η μαχη που δωθηκε ηταν εππικη.Τα χερια του ειναι παρα πολυ εντυπωσιακα ,ειδικα στις πλαινες,η πλατη του εχει τεραστιο φαρδος ,στο πισω ρηλαξ η πισω μοιρα του ωμου σχηματιζει λοφο,και η μεσαια βουνο πραγματα σπανια για το πισω ρηλαξ.Παρ'ολη τη κουραση του (εδωσε προσφατα κι αλλο αγωνα) οταν παταγε τις ποζες οι μυς του επερναν φωτια.
Εχει πολυ διαφορετικο σκελετο απο τον Ηλια, και τελειως διαφορετικη στρατηγικη, οσον αφορα την εικονα που θελει να διαμορφωσει.Το κοινο τον αποθεωσε.

TRIANTAFYLLOU
06-12-11, 00:50
Φιλε καλησπερα τον ειδα ολον τον αγωνα σου.Δεν μπορω να καταλαβω ησουνα κατηγορια fitness και ξερω οτι μετραει η γραμωση περισσοτερο.την δικια σου ομως δεν πρεπει να την πρωσεξανε.Ησουνα κομματια και ερεπε να βγεις πρωτος.απο εκει και περα.......ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΙΝΑΙ.......Συνεχισε ετσι

κάνεις μεγάλο λάθος , δεν μετράει μόνο η γράμμωση δεν μπορεί δηλαδή ενας που απλα γραμώνει κομμάτια να κερδίσει εναν με περισσότερη μάζα συμμετρία και γράμμωση , , ας είναι λιγότερο γραμμωμένος δεν μπορεί να θεωρηθεί αγράμμωτος , αυτα τα λέω με την ιδιότητά μου ως κριτής.

τωρα στον συγκεκρημένο αγώνα δεν ήμουν κριτής αλλα μπορώ να πώ θα μπορούσε να είναι ο Άκης πρώτος , γιατι όπως πάντα ήταν σε τοπ φόρμα , αλλα όπως το είδα δεν θεωρώ ότι έγινε κάτι μεμπτό , δηλαδή αν έβγαζαν τον Άκη πρώτο μια χαρα θα καθόταν , ήταν δηλαδή μια δύσκολη κατηγορία με τούς αθλητες να έχει ο καθένας τα δυνατά του σημεία .
δηλαδή σ αυτη την περίπτωση ενας κριτής θα μπορούσε να δικαιολογήσει την απόφασή του να βάλει πρώτο τον Ηλία με επιχειρήματα , απλα και σε καλούς αθλητές και ισάξιους πρέπει να βγεί κατάταξη κάποιος θα είναι πρώτος κάποιος δεύτερος , δεν γίνετε να βγούν ισόβαθμοι

επίσης είναι και τι στάνταρ έχει η κάθε κατηγορία ανάλογα με αυτα που θέτει η εκάστοτε ομοσπονδία , δηλαδή πχ σε κάποιες κατηγορίες γυναικών πχ στην ναββα η στην ιφββ μπορεί μια γραμωμένη να χάσει , απο μια με λιγότερη γράμωση με αρμονία και θηλυκότητα , γιατι δεν είναι το ζητούμενο η υπερβολή στην γράμωση στις γυναικείες φίτνες κατηγορίες , αντίθετα στις χαρτ κορ κατηγορίες η υπερβολική μυικότητα και γράμωση είναι το ζητούμενο

crow
06-12-11, 01:21
Στη κατηγορια αυτη ειχαμε μια μονο συμμετοχη,αυτην της Ελλης Ιωσιφιδου.Αυτη η μια ομως ,ηταν καταπληκτικη ,και αρκετοι ανθρωποι (κυριως αρρενες) εχασαν τον υπνο τους.

35732

Εχει εξαιρετικη συμμετρια ,σωστο σχημα στους μυς,γυμνασμενη παντου,και εχει γραμμωσει χωρις να δειχνει ελλειψεις μαζας,και το πιο γραμμωμενο της σημειο ειναι οι κοιλιακοι της,πραγμα πολυ δυσκολο για ενα τοσο μεγαλο σωμα.Η φυση, της εδωσε απλοχερα πολλα προσοντα,και σε συνδιασμο με το οτι ειναι ο πρωτος της αγωνας ,προβλεπω λαμπρο μελλον.

:thumbup::thumbup::thumbup:
Πολυ καλη η Ελλη....μπραβο της!!!!!!
Αν λεπτυνει κ τη μεση της λιγο θα ναι ασυναγωνιστη στη κατηγορια

Εμενα μου αρεσε παρα πολυ κ η Χρυσα Κανακη,την οποια θεωρω τελεια για Φιτνεσ!!!!!!!!;)

Polyneikos
06-12-11, 09:33
Διαγωνιστηκαν τεσσερεις αθλητες.Δυο αρκετα γυμνασμενοι ,και αλλοι δυο πραγματικα θηρια.

Στη τεταρτη θεση κατεταγη ο Παντελης Πονηρης με το νουμερο 27.Το καλυτερο του σημειο ειναι εμφανεστατα η πλατη του.Ανοιγει απο πολυ χαμηλα,και σαν βενταλια επεκτεινεται πολυ ,σχηματιζοντας ενα εντυπωσιακο ανοιγμα.Ειδικα στς πισω ποζες,διαπιστωνεις το πλατος των μυωνων του,και πανω και φυσικα και χαμηλα ,που ειναι και το μεγαλο του προτερημα.Πασχει πολυ στη συμμετρια.Για παραδειγμα εχει καλους μηρους αλλα σε μερικα σημεια(των μηρων του),υπαρχουν σοβαρα κενα.Οι γαμπες ειναι καλες.Εχει κανει διαιτα,αλλα στις ποζες κοιλιακων με δυσκολια σχηματιζονται οι μυς του.Στη διπλη δικεφαλων,μπροστα και πισω εχει καλα χερια ,αλλα στα ρηλαξ του δειχνουν μικρα.Η πλατη του εχει φοβερο ανοιγμα,αλλα ουτε σε μια πισω ποζα του δεν βλεπουμε βαθος μυωνων.Ισως να εχει αλλα δυστυχως μονο την ανοιγει,και ποτε δεν τη μαζευει,ωστε να δουμε αν διαθετει και βαθος μυωνων.Απο μπροστα ,οταν εισπνεει,ο σκελετος του θωρακα του,φουσκωνει τοσο ,που οι μυς των θωρακικων του εξαφανιζονται διοτι ειναι μικροι και δεν επαρκουν.Αλλα ακομα και η πλατη του (που ειναι το καλυτερο του σημειο),με δυσκολια τον γεμιζει στις μπροστινες.Εχει τοσο σπανια προικισμενο σκελετο στο θωρακα που θα δυσκολευτει να γεμισει.Το ιδιο γινεται και στη μοστ μασκιουλαρ.Δηλαδη,εχει τοσο φαρδια τα οστα της ωμοπλατης,που η πισω μοιρα του ωμου του, εξαφανιζεται στη μοστ μασκιουλαρ,διοτι η μαζα του δεν επαρκει για να καλυψει τα μεγαλα οστα του.Χρειαζοταν καλυτερο χρωμα,και ειχε ελλειψη αιματωσης.Καλος αθλητης,αλλα με δυσκολες ιδιομορφιες.

35897


Με το νουμερο 6 ο Παναγιωτης Γκουζος βγηκε τριτος .Εχει χονδρα οστα και αρθρωσεις,και πυκνους μυς.Η πυκνοτητα του ειναι το βασικο του χαρακτηριστικο.Υστερει σε γραμμωση αλλα δεν ηταν παρα πολυ εμφανες,γιατι διεθετε αξιοσημειωτη ζωντανια και αιματωση.Τα ποδια ομως ηταν θαμπα.Απο πλευρας συμμετριας χρειαζεται βελτιωση στη χαμηλη πλατη και στο χαμηλο μερος των μηρων μπροστα και πισω.Εχει πολυ καλους και οσκωδεις ωμους ,πυκνοτατους,και δενουν ωραια με την πανω μοιρα των τραπεζοειδων, στις πισω ποζες.Αυτο ομως δεν ισχυει για τη πισω μοιρα του ωμου του,οταν κανει τα πισω ανοιγματα,διοτι χανεται αυτος ο μυωνας παρολο που στις μαζεμενες και πυκνες κατασκευες(σαν του Παναγιωτη) αυτο συνηθως δεν συμβαινει.Με πυκνους,συμπαγεις,αναγλυφους και ζωντανους αιματωμενους μυς,εκανε καλη αισθηση και σου δινει την εντυπωση οτη αναπτυσσεται ευκολα σε μαζα και δυναμη.Πιστευω-αν συνεχισει επιμονα-οτι εχει πολλα περιθωρια αναπτυξης.

35898



Και τωρα το δεκα το καλο-οπως λεμε.
Ο Ηλιας ο Κατσαρος πηρε τη δευτερη θεση,με τον αριθμο 10.Απιστευτος αθλητης.
Παρα πολυ πυκνος,με εκπληκτικο ογκο, μπαλαρισματα,γεμισμα σε ολους του τους μυς,πουθενα κενα, καμμια ασυμμετρια.Σκελετος οπου το καθε του οστο ειναι χονδρο σε σχεση με το μηκος του,αρα ιδανικο για να ξεχειλισει απο μαζα.Εχει μεγαλο πλεονασμα λεπτομερειων.Εχει εμφανισει τοσες πολλες ανατομικες λεπτομερειες,που και εγω που ειμαι ιδιαιτερα λεπτολογος,εντυπωσιαστηκα.

35899


Ειναι τρισδιαστστος.Σε οτι ποζα κανει, εμφανιζει τα αναμενομενα για αυτη τη ποζα,και αλλα τοσα,που κατα ενα τροπο ειναι εξτρα-δεν τα περιμενες να εμφανισθουν-αφου ειναι λεπτομερειες, που χαρακτηριζουν αλλες ποζες.Ηταν και γραμμωμενος και φλεβωμενος,σε ολο τον αγωνα.Εχει και μια ασυμμετρια:Οι ωμοι του,ειδικα στις πλαινες,εχουν μαζα που θα αρκουσε και για αθλητη 120 κιλων.Δεν γνωριζω αν εχει προπονητη η αν γυμναζεται μονος,παντως τετοια αγαλματινη ποιοτητα, δυσκολα συναντας και εκτος Ελλαδος.Εχει παντρεψει ολες τις σχολες,παλιες και μοντερνες,χαρντ-κορ και καλιτεχνικες.Τεραστιες μπαλαρισμενες πανεμορφες μαζες παντου.Σπανιος αθλητης.


Στη πρωτη θεση,ανακυρηχθηκε νικητης, ο επισης πολυ χαρισματικος αθλητης ο Γιαννης Αλιμπερτης με το νουμερο 12.Εχει-νομιζω-λιγο μεγαλυτερο αναστημα απο τον Ηλια,και εχει καπως μεγαλο υψος κορμου πανω στην ανατομια του.Ετσι λοιπον, χωρις να εχω στοιχεια υπ'οψη μου,νομιζω οτι ειναι πολυ βαρυ σωμα.Ειναι γεννημενος μποντυμπιλντερ.

35900


Με στενο κρανιο,και θεοφαρδες κλειδες και ωμοπλατες (θεοφαρδεις ακομα και για τον υψηλο κορμο του),δειχνει απιστευτα φαρδυς,και καταλαμβανει πολυ χωρο επι της σκηνης.Εχει καταλαβει πληρως τη τελευταια μοδα που εχει καθιερωθει στο αθλημα μας,και διαθετει και τα γεννετικα χαρακτηριστικα για να την πραγματοποιησει.Μπορει να εκληφθει και σαν ασυμμετρια, αλλα ο Γιαννης λειτουργει σιγουρα βαση σχεδιου,και η εικονα που δημιουργησε,ειναι η πιο δημοφιλης αποψη,σημερα.Δηλαδη,δινουμε εμφαση σε οτιδηποτε μας φαρδαινει,και μπαλαρουμε πολυ χερια και ωμους.Αρα πλατη με εξτρα αναπτυξη στο ανοιγμα ,χαμηλα και ψηλα για πολυ εντονο V,τραπεζοειδεις με ογκο για να φαινεται μικρο το κρανιο,ωμους με τρομερη μαζα για να δωσει φαρδος πιο περα απο την πλατη του,η οποια οπως ηδη ειπαμε εχει σμιλευτει με εμφαση στο ανοιγμα.
Αλλα εκεινο που μου εκανε πολυ εντυπωση ειναι οτι ενω ολοι, οταν κανουν μοστ μασκιουλαρ στενευουν,ο Γιαννης ανοιγει κι αλλο.Πολυ σπανιο χαρακτηριστικο.Ειναι πολυ μαχητικος και ενθουσιαζει το κοινο.Η μαχη που δωθηκε ηταν εππικη.Τα χερια του ειναι παρα πολυ εντυπωσιακα ,ειδικα στις πλαινες,η πλατη του εχει τεραστιο φαρδος ,στο πισω ρηλαξ η πισω μοιρα του ωμου σχηματιζει λοφο,και η μεσαια βουνο πραγματα σπανια για το πισω ρηλαξ.Παρ'ολη τη κουραση του (εδωσε προσφατα κι αλλο αγωνα) οταν παταγε τις ποζες οι μυς του επερναν φωτια.
Εχει πολυ διαφορετικο σκελετο απο τον Ηλια, και τελειως διαφορετικη στρατηγικη, οσον αφορα την εικονα που θελει να διαμορφωσει.Το κοινο τον αποθεωσε.


Γιαννη οι περιγραφές σου και οι αναλύσεις αναφορικα με τα χαρακτηριστικα των αθλητων ειναι απολαυστικες και πολύ ευστοχες!:thumbup:
Σε ευχαριστουμε για αλλη μια φορα που μας δίνεις το δικο σου,εμπειρο πρίσμα,αναφορικά με το πως είδες εσυ τις κατηγορίες του αγώνα.
Ισως πολλοι αναγνωστες να ειναι αρκετα μικροί για να εχουν προλαβει άρθρα σου σε περιοδικα του bodybuilding,δεκαετια του 80 & 90,αλλά τωρα εχουν την ευκαιρία να διαβασουν λεπτομέρεις από εναν ανθρωπο που ξερει το bodybuilding όσο λίγοι!:clap::clap:

ΦΑΝΗΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ
06-12-11, 12:00
Παντα στο τελος καθε αγωνα δεν μπορουν να ειναι ολοι ικανοποιημενοι με τα αποτελεσματα,αυτο ομως δεν πρεπει να πτοει τους αθλητες ουτε να τους απελπιζει,απλα συνεχιζουν για τον επομενο αγωνα και αυτοι που αξιζουν θα φανουν με τα χρονια,για μενα αθλητης θεωρειται αυτος που εχει διαρκεια στο χρονο,οι κομμητες οπως λεω εγω κανουν ενα περασμα και γεια σας

ΦΑΝΗΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ
06-12-11, 12:02
τα πολλα μπραβο μου και στον κυριο ΔΙΑΚΟΓΙΑΝΝΗ για τις περιφραφες των αθλητων,ελλειπε χρονια αυτο

ΜrΚommatias
06-12-11, 19:25
οκ ρε παιδια ολα αυτα που λετε, αλλα πως γινεται να γνωριζει ο αθλητης τι εκανε η κριτικη επιτροπη ή ο προεδρος?
Εαν αλαξανε ή οχι το αποτελεσμα μπορει να εγινε, αλλα πως γινεται να το γνωριζει αυτο ο αθλητης?Φιλαρακι το ξερω γιατι μου το ειπαν οι κριτες.Αν εισαι χρονια στο αθλημα μπορεις να τα μαθαινεις αυτα

ΜrΚommatias
06-12-11, 19:27
Φιλε καλησπερα τον ειδα ολον τον αγωνα σου.Δεν μπορω να καταλαβω ησουνα κατηγορια fitness και ξερω οτι μετραει η γραμωση περισσοτερο.την δικια σου ομως δεν πρεπει να την πρωσεξανε.Ησουνα κομματια και ερεπε να βγεις πρωτος.απο εκει και περα.......ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΙΝΑΙ.......Συνεχισε ετσιΣε ευχαριστω πολυ φιλαρακι;)

ΜrΚommatias
06-12-11, 19:35
κάνεις μεγάλο λάθος , δεν μετράει μόνο η γράμμωση δεν μπορεί δηλαδή ενας που απλα γραμώνει κομμάτια να κερδίσει εναν με περισσότερη μάζα συμμετρία και γράμμωση , , ας είναι λιγότερο γραμμωμένος δεν μπορεί να θεωρηθεί αγράμμωτος , αυτα τα λέω με την ιδιότητά μου ως κριτής.

τωρα στον συγκεκρημένο αγώνα δεν ήμουν κριτής αλλα μπορώ να πώ θα μπορούσε να είναι ο Άκης πρώτος , γιατι όπως πάντα ήταν σε τοπ φόρμα , αλλα όπως το είδα δεν θεωρώ ότι έγινε κάτι μεμπτό , δηλαδή αν έβγαζαν τον Άκη πρώτο μια χαρα θα καθόταν , ήταν δηλαδή μια δύσκολη κατηγορία με τούς αθλητες να έχει ο καθένας τα δυνατά του σημεία .
δηλαδή σ αυτη την περίπτωση ενας κριτής θα μπορούσε να δικαιολογήσει την απόφασή του να βάλει πρώτο τον Ηλία με επιχειρήματα , απλα και σε καλούς αθλητές και ισάξιους πρέπει να βγεί κατάταξη κάποιος θα είναι πρώτος κάποιος δεύτερος , δεν γίνετε να βγούν ισόβαθμοι

επίσης είναι και τι στάνταρ έχει η κάθε κατηγορία ανάλογα με αυτα που θέτει η εκάστοτε ομοσπονδία , δηλαδή πχ σε κάποιες κατηγορίες γυναικών πχ στην ναββα η στην ιφββ μπορεί μια γραμωμένη να χάσει , απο μια με λιγότερη γράμωση με αρμονία και θηλυκότητα , γιατι δεν είναι το ζητούμενο η υπερβολή στην γράμωση στις γυναικείες φίτνες κατηγορίες , αντίθετα στις χαρτ κορ κατηγορίες η υπερβολική μυικότητα και γράμωση είναι το ζητούμενοΗλια μου ξερεις ποσο σε σεβομαι και παντα ακουω την γνωμη σου στους αγωνες.Δεν ειχα προβλημα να χασω.Με πειραξε ομως ο τροπος τον οποιο εχασα.Αλλο πραγμα να σε βγαζει η επιτροπη δευτερο,τριτο,τεταρτο κτλ και να πετας τα μεταλια να βριζεις και να ειρωνευεσαι πανω στην σκηνη (ΑΥΤΑ ΕΓΩ ΤΑ ΟΝΟΜΑΖΩ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΛΙΚΙΑ) και αλλο πραγμα να σε βγαζει πρωτο και ο καθε ΠΡΟΕΔΡΟΣ να κανει τα παντα για να μην βγεις νικητης.Αυτο ειναι το παραπονο μου.Με εκτιμηση Χ.Βουλγαρελης.

TRIANTAFYLLOU
06-12-11, 22:29
Ηλια μου ξερεις ποσο σε σεβομαι και παντα ακουω την γνωμη σου στους αγωνες.Δεν ειχα προβλημα να χασω.Με πειραξε ομως ο τροπος τον οποιο εχασα.Αλλο πραγμα να σε βγαζει η επιτροπη δευτερο,τριτο,τεταρτο κτλ και να πετας τα μεταλια να βριζεις και να ειρωνευεσαι πανω στην σκηνη (ΑΥΤΑ ΕΓΩ ΤΑ ΟΝΟΜΑΖΩ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΛΙΚΙΑ) και αλλο πραγμα να σε βγαζει πρωτο και ο καθε ΠΡΟΕΔΡΟΣ να κανει τα παντα για να μην βγεις νικητης.Αυτο ειναι το παραπονο μου.Με εκτιμηση Χ.Βουλγαρελης.

για τον συγκεκρημένο αγώνα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη Άκη γιατι είδες μιλήσαμε και δεν είχα προλάβει να δώ τούς προκριματικούς εγω γενικά αναφέρομαι ότι καλύτερη βαθμολογία αποκομίζει όποιος έχει όλο το πακέτο δηλαδη συγκεντρώνει περισσότερα θετικά στοιχεία αξιολόγησης .

και θα ήμουν άδικος αν μιλούσα για μαγειρέματα χωρίς να γνωρίζω , απλα στο δικό μας άθλημα δεν λέω ότι δεν μπορεί να μεροληπτήσει ενας κριτής , αλλα θα έπρεπε να είναι λίγα τα κρούσματα έως καθόλου γιατι δεν παίζονται και τεράστια συμφέροντα , η οικονομικά οφέλη , για να αξίζει να μπεί κάποιος στην διαδικασία αυτη

και πιστεύω και καμια φορα να αδικείτε ενας αθλητής δεν γίνετε εσκεμένα , αλλα λάθος εκτίμηση κάποιων κριτών , γιατι την βαθμολογία δεν την βγάζει ένας και καμια φορα και μια ψήφος μπορεί να κάνει την διαφορα , σε πολλες κατηγορίες μπορεί να έχει και ο δεύτερος πρώτες θέσεις και να κρίνετε η θέση στον πόντο

επίσης είναι νόμος η ψηφοφορία να είναι μυστική και κανονικα ,βέβαια δεν το κάνουμε, αλλα δεν πρέπει ούτε να μιλάν οι κριτές μεταξύ τους , γιατι όλα αυτα μπορεί καποιος να τα εκλάβει σαν υπονοούμενα , αλλα συνήθως ανταλάσουμε και καμια κουβέντα με τον διπλανό μας όχι εκ τού πονηρού , αλλα μερικές φορές αντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας

Διακογιαννης Γιαννης
07-12-11, 01:47
Παντα αυτη η κατηγορια εχει πολλες συμμετοχες,και κανει δυσκολη τη ζωη των κριτων,αλλα στο συγκεκριμενο αγωνα ,ειχαμε μια προσθετη δυσκολια.Οι αθλητες ειχαν διαφορετικες ασυμμετριες ο καθε ενας,ενω σε σωματικη μαζα,ηταν ολοι κοντα ο ενας στον αλλον.Ακομα και στο τομεα της γραμμωσης,δεν μπορεις να πεις οτι ο ενας ηταν καλος και ο αλλος απροετοιμαστος,αλλα αντιθετως εβλεπες οτι,αλλου ηταν εντονα κομμενος ο ενας αθλητης,και αλλου ο αλλος.




Εκτος με το νουμερο 22 βγηκε ο Θανασης Φλαμπουρης.Εχει τεραστιο σκελετο ,αλλα καταφερε να αποκτησει και μυς επαρκεις ,ωστε να τον καλυπτουν.Οπωσδηποτε ομως πρεπει να γραμμωσει διοτι ηταν χαρακτηριστικα αγραμμωτος.
Εμοιαζε off season.Οι τετρακεφαλοι του ,και οι μηριαιοι του δικεφαλοι,ηταν τα καλυτερα του σημεια,αλλα συγκεκριμενα οι μηριαιοι του δικεφαλοι ,υστερουσαν σε μαζα στα χαμηλα τους σημεια, και μαλιστα αρκετα.Επισης η πλατη του ηταν πολυ μεγαλη και ολοκληρωμενη.Αξιολογος παντως αθλητης αφου εχει χειρισθει ενα τοσο μεγαλο σκελετο τοσο καλα.

36029



Πεμπτος βγηκε με το νουμερο 33 ο Γιασσερ Μουσταφα.Καλα γραμμωμενος με σκληραδα και αγγεια.Μεγαλος σκελετος,ομως,και ετσι,χρειαζεται και αλλο ογκο.Τα ποδια του ,δειχνουν ισια και χωρις καμπυλες ,κυριως στις γαμπες και στο μηριαιο δικεφαλο,παρ'ολο που ειναι γυμνασμενα.Η πλατη του ειναι μεγαλη ψηλα αλλα υστερει χαμηλα.Οι ωμοι του ειναι καλοι απο πισω,αλλα φλαταρισμενοι στις μπροστινες.Οι θωρακικοι γραμμωμενοι αλλα, οταν τους σφιγγει στις ανοικτες ποζες του, μαζευουν-συρρικνωνονται.Χερια καλα.Οι μυς του ειναι πολυ ζωντανοι, και τους παταγε πολυ μαχητικα στις συγκρισεις.Στεκοταν ανετα διπλα σε οποιονδηποτε,διοτι ειχε μεγαλο και σκληρο σωμα.Λογω σκελετου ομως,χρειαζεται και αλλη μαζα.Επειδη,πιστευω οτι γυμναζεται δυναμικα,πιστευω οτι θα παρει γρηγορα ογκο,και μακαρι να ειναι και σωστα διαμορφωμενος.

36018


Τεταρτος με το νουμερο 17 ο Νικος Λεμπεσης.Εχει πολυ βαθια χαραγμενους τους μυς των τετρακεφαλων του,γενικως πολυ καλογυμνασμενα ποδια και γλουτιαιους,μπαλαρισμενους ωμους,καλα χερια,ειναι αρκετα γραμμωμενος ,διαθετει ολες τις βασικες γραμμωσεις, αλλα λειπουν οι λεπτες γραμμωσεις, η οπως λεμε, οι ινες.Τα ποδια του οσο χαμηλωνουν, γινονται καπως μυτερα, εκει κοντα στα γονατα.Οταν καμπτει καλα τους κοιλιακους του αναδεικνυει πολυ ωραιο σχημα,με το σπανιο χαρακτηριστικο ,να ειναι ολοι σε ευθειες γραμμες παρατεταγμενοι, και χωρις να εξεχουν οι πλαγιοι του.

36017


Τριτος ο Βαγγελης Μαρκου με τον αριθμο 73.Ο Βαγγελης κατεπληξε.Ειχε μεγαλους μυς παντου.Οχι με τελειες αναλογιες μεταξυ τους,αλλα παντως δεν εχει ασθενη σημεια.Ομως εδω ειδαμε ενα περιεργο φαινομενο.Το πρωι, ενω ηταν ολοφανερα στεγνος ,οι μυς του ηταν σαν να μη μπορουσε να τους σφιξει.Σαν να μην ειχε αιμα.Και επι πλεον ηταν σχεδον ασπρος.Και το βραδυ, εμφανιστηκε με ενα καταπληκτικο χρωμα, και σιδενιες ινες στη γραμμωση του.Ο Πολυνεικος -πολυ οριμα σκεπτομενος-σε καθε κατηγορια εχει χωριστα τις πρωινες φωτογραφιες απο τις βραδυνες.Μελετηστε τες.Θα εκπλαγειτε.Προσεξτε, γιατι στις πισω ποζες, τις πρωινες(οπου φυσικα δεν φαινεται το προσωπο του) ισως να μην τον εντοπισετε ευκολα,πραγμα που δεν ειναι αναμενομενο για ενα τοσο καλο αθλητη.Οι μηροι του ειναι τερατωδεις και ομορφοι.Ειναι παντου αρκετα αναπτυγμενος.Χρειαζεται περισσοτερη μαζα στη πλατη του ,και βαθυτερες αυλακωσεις στους κοιλιακους του.Δεν συμπεριλαμβανω τους πλαγιους γιατι αυτοι ηταν πολυ ωραιοι.


36016


Δευτερος με το νουμερο 20 ο Θοδωρης Καραγιαννης.Μεγαλος ογκος ,τραχυτατος, καταγραμμωμενος, ατσαλινος σε οψη, με ολους του τους μυς αναπτυγμενους.Στα ρηλαξ ηταν καλος,αλλα οταν σφιγγοταν,γινοταν αγνωριστος .Πολυ γραμμωμενος αλλα και ζωντανος με αιμα,αγγεια παρα πολλα,και καλυτερο σημειο του ,τους τετρακεφαλους.Δεν ειναι ευκολο να το περιγραψω, αλλα κατα καποιο τροπο,ολοι του οι μυς ενω διεθεταν τα παντα ,ολοι ειχαν καποια ελλειψη απο αισθητικης πλευρας.Δεν μιλαω για ασυμμετρια, διοτι απλουστατα ειχε τα παντα.Ομως, δεν ηταν καλουπωμενοι πολυ καλα,σου αφηνε μια αισθηση,σαν οτι δεν εχει ολοκληρωθει.Με καθαρα αθλητικα κρητηρια αυτο δεν σημαινει τιποτα,αλλα το αθλημα μας,εχει καθιερωθει να το βλεπουμε και με καλλιτεχνικο ματι, και γι'αυτο κανω τα συγκεκριμενα σχολια.

36015


Με το νουμερο 35 ο Θανασης Υφαντοπουλος κερδισε τη κατηγορια.Οσο περναγε η ωρα, κερδιζε συνεχως εδαφος.Απο την αρχη εδειξε φοβερο φαρδος ωμων, αλλα συγχρονως με μπαλαρισμα μεγαλο επανω τους.Τα ποδια του ειναι ποιημα.Ογκωδη γραμμωμενα,συμμετρικα,πανεμορφα.Γυρω-γυρω καταπληκτικα.Τα χαμηλα τους σημεια, κοντα στα γονατα,(δηλαδη τα δυσκολοτερα σημεια των ποδιων) ,ηταν τα καλυτερα του αγωνα.Γενικα,στα καλα του σημεια,εδειχναν πολυ καλα σχηματισμενοι οι μυς του,με εξαιρετικο περιγραμμα-προσδιορισμο.Οπου δεν ηταν πολυ αναπτυγμενος,ειχε δουλεψει τοσο σωστα και στη προπονηση και στο ποζαρισμα, ωστε να μη σου δωσει το δικαιωμα να του αφαιρεσεις ποντους.Εδειχνε οτι,οι μυς του ηταν γεματοι γλυκογονο,και οτι ολα τα υγρα τα ειχε βαλει μεσα στα κυτταρα,και εξω δεν υπηρχε τιποτα.Εκανε στα παντα λοιπον επιστημονικη δουλεια-μεχρι και στο χρωμα.Ετσι για να διορθωσω και κατι,θα αναφερω οτι χρειαζεται λιγο ακομα μαζα στη πλατη.

36014

ΜrΚommatias
07-12-11, 14:58
για τον συγκεκρημένο αγώνα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη Άκη γιατι είδες μιλήσαμε και δεν είχα προλάβει να δώ τούς προκριματικούς εγω γενικά αναφέρομαι ότι καλύτερη βαθμολογία αποκομίζει όποιος έχει όλο το πακέτο δηλαδη συγκεντρώνει περισσότερα θετικά στοιχεία αξιολόγησης .

και θα ήμουν άδικος αν μιλούσα για μαγειρέματα χωρίς να γνωρίζω , απλα στο δικό μας άθλημα δεν λέω ότι δεν μπορεί να μεροληπτήσει ενας κριτής , αλλα θα έπρεπε να είναι λίγα τα κρούσματα έως καθόλου γιατι δεν παίζονται και τεράστια συμφέροντα , η οικονομικά οφέλη , για να αξίζει να μπεί κάποιος στην διαδικασία αυτη

και πιστεύω και καμια φορα να αδικείτε ενας αθλητής δεν γίνετε εσκεμένα , αλλα λάθος εκτίμηση κάποιων κριτών , γιατι την βαθμολογία δεν την βγάζει ένας και καμια φορα και μια ψήφος μπορεί να κάνει την διαφορα , σε πολλες κατηγορίες μπορεί να έχει και ο δεύτερος πρώτες θέσεις και να κρίνετε η θέση στον πόντο

επίσης είναι νόμος η ψηφοφορία να είναι μυστική και κανονικα ,βέβαια δεν το κάνουμε, αλλα δεν πρέπει ούτε να μιλάν οι κριτές μεταξύ τους , γιατι όλα αυτα μπορεί καποιος να τα εκλάβει σαν υπονοούμενα , αλλα συνήθως ανταλάσουμε και καμια κουβέντα με τον διπλανό μας όχι εκ τού πονηρού , αλλα μερικές φορές αντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφανταςΣυμφωνω απολυτα σε ολα οσα λες Ηλια μου ομως ειναι ΑΔΙΚΟ να χανεις με τετοιο τροπο!Στην τελικη υποβιβαζεις και την κριτικη επιτροπη με το να ΑΛΛΟΙΩΝΕΙΣ την ψηφο του καθε κριτη.Μιλαω γιατι ξερω πολυ καλα τι εγινε.Σιγουρα μπορει να γινει λαθος εκτιμηση απο καποιους κριτες και οπως ανεφερες η πρωτια να κρινετε στον ποντο γιατι και οι 2 να ειναι παρα πολυ καλοι.Ομως το αποτελεσμα ηταν ΞΕΚΑΘΑΡΟ στην κατηγορια μου 4-3 υπερ μου.Τωρα γιατι αλλοιωθηκε με τετοιο τροπο ρωτηστε τον ''ΠΡΟΕΔΡΟ''.

Muscleboss
07-12-11, 22:33
τα πολλα μπραβο μου και στον κυριο ΔΙΑΚΟΓΙΑΝΝΗ για τις περιφραφες των αθλητων,ελλειπε χρονια αυτο

+1 :clap::clap::clap:

:bowdown:

MB

Διακογιαννης Γιαννης
07-12-11, 23:03
Πεντε αθλητες εμφανιστηκαν σε αυτη τη κατηγορια,και χωρις να υπαρχει ιδιαιτερο αγχος ,οι κριτες κατεταξαν τους συμμετεχοντες ως εξης:

Στη πεμπτη θεση με το νουμερο 44 ο Μοχαμαντ Αλ Μασσιρι.Ο Μοχαμαντ εδωσε μια ωραια και αξιοπρεπη μαχη,χωρις μιζερια και ηττοπαθεια.Εχει δουλεψει και πραγματοποιησε και ολοκληρωμενη προετοιμασια και διατροφη.Θωρακικοι,ωμοι,χερια,κοιλιακοι,τα πιο καλα του σημεια.

36086


Στη τεταρτη θεση με το νουμερο 11 ο Βασιλης Καρκαδουρος.Σωστα γυμνασμενος,με κλασικο σχημα στους μυς του.Ειναι πολυ ωριμος αθλητης.Ολα σωστα.Εχει σωστα ρηλαξ,ποζες,γραμμωση,αιματωση,μπαλαρισματα,σωστα σχηματα και συμμετρια.Καθε κιλο σωματικου βαρους που θα παιρνει,θα δειχνει πολυ επανω του ,ετσι σωστα που δουλευει.Αν καταφερει να παρει και αλλη μαζα,θα εναι φοβερος.

36085


Ο Γιαννης Θεοχαρης ηλθε τριτος με το νουμερο 37.Εχει εντυπωσιακο τετρακεφαλο,με εμφαση διογκωμενο στο κεντρικο του σημειο,θωρακικοι και ωμοι με καλο μπαλαρισμα και πλατη με πολυ ανοιγμα,που υστερει σε πυκνοτητα στις κλειστες.Ολα αυτα με λεπτες αρθρωσεις.Εχει κατορθωσει (με ολα αυτα που επισημαινω) να εντυπωσιαζει παρ'ολο που δεν εχει τεραστιες μαζες.

36084


Ο Γιαννης Κυρλης πηρε τη δευτερη θεση με τον αριθμο 19.Εχει κτισει ενα συμμετρικο σωμα,χωρις ατελειες και με ικανοποιητικα γεμισματα.Σωστα διαιτωμενος ,καταφερε να ειναι ζωντανος και με πεταγμενα αγγεια σε ολο τον αγωνα.Εχει πολυ καλο τον προσθιο βραχιονιο(ο μυωνας που βρισκεται κατω απο το δικεφαλο),και επισης ο δικεφαλος του,δεν εχει πολυ κορυφη.Αυτα εχουν σαν αποτελεσμα ,σε οποιες ποζες τεντωνεται ο δικεφαλος του, αλλα και σε μερικες πλαινες,ο προσθιος βραχιονιος του,να καλυπτει τον δικεφαλο στα χαμηλα σημεια.Αυτο δεν ειναι κακο,διοτι συνεβη,μαλλον απο τη πολυ εξασκηση πλατης, και γι'αυτο η πλατη του, χωρις να ειναι πολυ φαρδια ,εχει ακετη πυκνοτητα και βαθος.Αυτο,δεν τον εμποδισε στο να παρουσιασει στη μπροστινη διπλη δικεφαλων εναν τελειο προσδιορισμο,σε ολη την επιφανεια των χεριων του.Οι γαμπες του εχουν μακριους μυς,και γι'αυτο χρειαζονται λιγη μαζα ακομα.Δεν καταλαμβανει πολυ χωρο,με την εννοια οτι δεν εχει τεραστια ανοιγματα,ομως,οσο χωρο καταλαμβανει τον καταλαμβανει καλα,με την πυκνοτητα των μυωνων του,η οποια αλλωστε ειναι το βασικο του ατου.Κεφατος και δυναμικος ,χειροκροτηθηκε αρκετα ,και εδωσε ωραια μαχη.


36083


Ο Βασιλης Κατσενης βγηκε πρωτος με το νουμερο 54, αφου πρωτα πλημμυρισε τη σκηνη με τις γιγαντιες μαζες του,και κυριως με την ανεπαναληπτη πλατη που παρουσιαζει στις πισω ποζες.Βεβαια και στα αλλα του σημεια ειναι θηριωδης, οπως για παραδειγμα στα ποδια του ,αλλα εκει που και που, βλεπουμε και αλλους κορυφαιους αθλητες.Ειδικα στη πλατη του ο Βασιλης εχει γραψει ιστορια.Πιστευω πολυ σε αυτον τον αθλητη.Η φυση,του δωρισε ενα τεραστιο σκελετο, και εκεινος με τον ιδρωτα του,καταφερε να τον γεμισει με τεραστιους χαλυβδινους γραμμωμενους μυς.Μονο η συμμετρια του εχει καποιες εκκρεμοτητες.Οταν ολοκληρωθει και αυτη,τοτε, πρεπει να γινουν και μερικες αλλαγες στην εκτελεση που κανει σε ορισμενες ποζες.Τα γεννετικα του χαρακτηριστικα ειναι φοβερα και μπορει να πετυχει οτιδηποτε βαλει ως στοχο.Μας εδωσε ωραιο θεαμα με το Ηρακλειο σωμα του και το βαρυ επιβλητικο του ποζαρισμα.

36082

pirgianos
08-12-11, 16:33
Ενα μεγάλο μπράβο στο Γιώργο, (ειχα να τον δω απο τον στρατο ) και οντως εχει ανεβει πολυ !!
αν συνεχισει ετσι τον βλεπω για μεγαλα πραγματα....


35014


35011

35016

35012

35015


35013

Διακογιαννης Γιαννης
09-12-11, 00:15
Ο αγωνας ολoκληρωθηκε με την αναδειξη του γενικου νικητη.
Ελαβαν μερος, ο νικητης της καθε μιας απο τις κατηγοριες των Ανδρων του ΒΒ,ο νικητης των Μαστερ ,και ο Τασος Κολιγκιωνης.
Πεμπτος βγηκε ο Χρηστος Χειμωνας ,τεταρτος ο Γιαννης Αλιμπερτης,τριτος ο Βασιλης Κατσενης,δευτερος ο Θανασης Υφαντοπουλος,και πρωτος ο Τασος Κολιγκιωνης.
Εχω ηδη περιγραψει τους υπολοιπους διεκδικητες ,οποτε θα αναφερθω τωρα μονο στον Τασο ο οποιος ηταν αλλωστε και ο νικητης.



36214


Ειναι προετοιμασμενος καθαρα για αγωνες διεθνεις.Ολα επανω του ειναι συμμετρικα,αλλα και αναγλυφα.Δεν ξεφευγει τιποτε .Βοηθαει και η κατασκευη του σε αυτο ,δεδομενου οτι δεν εχει ασθενη σημεια.Εχει αρκετο ογκο και στη γραμμωση εφθασε στα ορια.Δεν μου φανηκε να εχει κανει ολοκληρωμενη διαδικασια για υδατανθρακωση.Αν εχω καταλαβει σωστα,εβαλε στοχο του, τους ξενους αγωνες και εδωσε εκει προτεραιοτητα.Αλλωστε ετσι οπως ειναι ο ανθρωπος δεν του ηταν απαραιτητη.Με τοσο μεγαλους μυς, και λιπος κοντα στο μηδεν, και τον καλυτερο προσδιορισμο του αγωνα, συμμετρικος και με ωραια παρουσιαση,ηταν ζητημα χρονου η αναδειξη του ως νικητη.Θελω να προσεξετε το πισω ανοιγμα της πλατης του.Ανοιγει απο πολυ χαμηλα και φαρδαινει απιστευτα.Η ματια,γλυστραει επανω του.

36215



Δεν μπορεις να του βρεις ψεγαδι.Αυτο που θελω να υπερτονισω ειναι οτι εχει προσδιορισμο πολυ σπανιο.Ακομα και σε αυτη τη κατηγορια ,που ολοι ηταν οι πρωτοι της βραδυας,ο προσδιορισμος του Τασου τραβει τη προσοχη σου αυτοματως.Ολοι οι μυς του ,διαχωριζονται με τοσο βαθιες χαραδρες μεταξυ τους,που νομιζεις οτι εχουν σκαλισθει.Και να σκεφθει κανεις οτι εξω παιζει στο Μαστερ...
Μετα τη νικη του,κρατωντας τη γλυκητατη κορουλα του στην αγκαλια του, ειπε δυο πολυ ωραια λογια απο μικροφωνου ,στους φιλαθλους ,και αυτο εφερε καταιγισμο χειροκροτηματων,διοτι μας φανερωσε και τη βελουδινη πλευρα της ψυχης του.


36216

Polyneikos
09-12-11, 18:42
Γιαννη σε ευχαριστουμε πολυ για την πλήρη περιγραφη του αγωνα!
Οι περιγραφες σου εκαναν το άρθρο του αγωνα πολυ πιο πλούσιο :clap::clap:

------------

Να βαλω και μερικες φωτογραφίες απο απονομες αθλητων με διακρισεις στο προηγουμενο Παγκόσμιο Πρωταθλημα,οι οποιοι τιμηθηκαν από την WABBA
Γιωργος Ρουμπανης,Σταυρος Τριουλίδης,Κωνσταντινα Κασκανη και Νικη Καργιατλη





36232


36233


36234


36235



36236



36237



36230

36231

Madd_Chadd
09-12-11, 19:30
Tι ωραια γυναικα η Νικη Καργιατλη!!!:love:

Diomidis Mavroudis
10-12-11, 18:57
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους όσους κουράστηκαν για την κάλυψη του αγώνα !!!! Θα ήθελα επίσης να προσθέσω πως ο σχολιασμός του αγώνα από τον κ. Διακογιάννη ήταν μια ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΙΔΕΑ !!!! Του χρόνου ελπίζω να τα πάω καλύτερα έτσι ώστε να μάθω κι εγώ ποια σημεία πρέπει να βελτιώσω...Συνεχίστε την εξαιρετική δουλειά !!!!!!!!!!

Muscleboss
13-12-11, 17:14
Ολόκληρος ο αγώνας των τελικών, στο βίντεο από τον Νίκο Αλεξίου (CTN Television) :thumbup:


http://www.youtube.com/watch?v=Gp9yFo8KpCo


http://www.youtube.com/watch?v=npBy4qPrOU4


http://www.youtube.com/watch?v=vEvps6x0mQo

Madd_Chadd
13-12-11, 19:23
Παρα πολυ ωραιος αγωνας,ευχαριστω απο μεριας μου Boss για τα βιντεο!!!(720hd):thumbup::clap:

nikosalexiou
12-01-12, 15:20
Καλησπέρα σε όλους του φίλους εδω ... και μολις θα δημοσιευαμε το βιντεο αλλα μας προλαβε ο muscleboss .. να ειστε καλα ...