PDA

Επιστροφή στο Forum : Η διατροφη Μερος Β



promitheas25
12-02-08, 19:47
Χαιρετω τους αθλητες του σιτε :thumbsup: Παραθετω τη διατροφη μου μετα της αλλαγες που μου ειχατε υποδειξη σε προηγουμενο τοπικ μου κ θελω να δω αμα κανω καλως η πρεπει να αλλαξω κατι (γιαυτο κ το μερος Β στην επικεφαλιδα)Δεν γνωριζω αμα θα επρεπε να το περιλαβω στο προηγουμενο τοπικ αν ναι συγχωρεστε με :chinese:


Λοιπον εχουμε κ λεμε

Πρωινο 2 Τοστ γαλοπουλα-τυρι η ομελετα η πρωτεινη ροφημα αν δεν προλαβω να φτιαξω (προσπαθησα να φαω βρωμη δεν τη παλεψα ισως καποιο tip) κ 2 χαπια λιποδιαλυτη

κατα της 11 30 ενα σαντουιτσ με γαλοποθλα ντοματα τυρι μαρουλι

1 30 με 2 00 κοτοπουλο φιλετο γυρω στα 400 γρ με ρυζι κ σαλατα με λαχανικα της εποχης

4 30 πινω πρωτεινη 2 χαπια λιποδιαλυτη κ παω γυμναστηριο(αυτο ειναι δηλαδη "πριν τη προπονηση")

Μετα το γυμναστηριο πρωτεινη κ μετα απο καμια ωρα κοτοπουλο με σαλατα κ τελος

Σχολεια

Πειραζει που τρωω τοσο κοτοπουλο ?καμια φορα ειναι ψαρι η γαλοπουλα αλλα το κοτοπουλο ειναι πιο ευκολο να το φτιαξω

δευτερον η προπονηση μου ειναι 3 μερες βαρη δευτ-τετα-παρασκευη, τριτη πεμπτη (κ καμια φορα αλλα οχι τοσο συχνα) και σαββατο αεροβια.Τις μερες που δεν κανω βαρη αλλαζω κατι στη διατροφη η στη ληψη πρωτεινης ?

Σκοπος μου ειναι θυμιζω η μειωση λιπους εχω δει βεβαια αυξηση της μυικης μου μαζας

Τελος πρωτεινη χρησιμοποιω την ELITE Whey protein isolate

Ευχαριστω κ καλη συνεχεια σε ολους

Antonio
12-02-08, 20:19
κατα της 11 30 ενα σαντουιτσ με γαλοποθλα ντοματα τυρι μαρουλι

Εδώ πόση γαλοπούλα βάζεις?


1 30 με 2 00 κοτοπουλο φιλετο γυρω στα 400 γρ με ρυζι κ σαλατα με λαχανικα της εποχης


πολύ κότα. Κάντο 200-250γρ


Τις μερες που δεν κανω βαρη αλλαζω κατι στη διατροφη η στη ληψη πρωτεινης ?


προτίνω για τις ημερες αυτές να μην πίνεις πρωτείνη στο γεύμα που έχεις μετά την προπόνηση αλλά να τρώς κανονικό φαι.

ioannis1
12-02-08, 22:13
συγνωμη που θα το πω αλλα τα δυο πρωτα γευματα δεν ειναι για ββ.

Duke-Nukem
12-02-08, 22:31
μία φέτα γαλόπουλο που περιέχει το σανδουιτσάκι δίνει ούτε 5 gr πρωτείνη. θα σου πρότεινα αντί για αυτό να βάλεις ένα snitsel Κοτόπουλο (αυτά τα έτοιμα) ή ακόμα καλύτερα βραστό κοτοπουλάκι μέσα.
Το πρωίνο σου χρειάζεται κάποια βελτιωσούλα.
Ρίξε στο bleder μία δόση πρωτείνη, 1-2 φρούτα, κανέλα και βρώμη με νερό ή γάλα. Και κανα μπισκοτάκι δεν είναι κακό :army2:

RUHL
12-02-08, 23:55
Ποιος εσβησε το ποστ μου αμαν αυτο το φορουμ :cursing: :cursing:




Λοιπον πρωινο

πινεις πρωτεινη μετα απο 20 λεπτα τρως βρωμη +μελι μια κουταλια (τιπ για την βρωμη αμα βιαζεσε περνα την βρωμη απο μπλεντερ καντην σκονη και σε ενα σεκεικερ με λιγο γαλα και μελι ενα γρηγορο γευμα) αμα εχεις λιγο χρονο ακομα μπορεις να βαλεις 2 αυγα + πολυβιταμηνες βιταμηνες ψαλολαδο


μετα μπορεις να παρεις το τοστ μαζι σου η το σαντουιτς με λιγα αμυγδαλα


μετα μετα προπονετικο δεν εχεις υδατανθρακα βαλε δεξροζη εκει


και δεν υπαρχει τελευτεο γευμα με καζεινη και whey

τα υπολοιπα ο γκας γιατι γουσταρει κατι τετοια :lol: :lol: :lol: :bowdown:

Gasturb
13-02-08, 00:53
Ποιος εσβησε το ποστ μου αμαν αυτο το φορουμ :cursing: :cursing:

???? ποιο ποστ κ πότε έγινε αυτό??

promitheas25
13-02-08, 12:48
Εχετε δικιο πρεπει να βελτιωσω πολυ το πρωινο μου,Ποτε δεν μπορουσα να φαω το πρωι πολυ αλλα το δουλευω μου ακουγετε ωραια ιδεα αυτη με το μπλεντερ για τη βρωμη θα δοκιμασω κ της 2 εκδοχες που μου προτινατε!!Κατι ακομα σαν πηγη υδατανθρακα ρυζι μονο? Κατα τα αλλα δηλαδη καλα το παω δεν κανω κατι λαθος βεβαια καταλαβαινω οτι ισως να χρειαζοντε πολλα περισοτερα αλλα προσπαθω :clown2:

RUHL
13-02-08, 15:14
Ποιος εσβησε το ποστ μου αμαν αυτο το φορουμ :cursing: :cursing:

???? ποιο ποστ κ πότε έγινε αυτό??



:P :P :P :P Xτες πριν φυγω για γυμναστηριο ειδα πρωτος σχετικα το ποστ :P για απαντησω εγραψα πατησα submit αλλα μαλον θα κολισε το συστημα η το error Που βγαζει θυρα 80 και τσαμπα τα εγραψα :cursing: :cursing: :cursing:




:weights:

ioannis1
13-02-08, 15:35
αλεξ ουτε εγω πειραξα κατι,να ξερεις.

Gasturb
15-02-08, 17:42
Για αρχή απλά να πω έχεις βρει πόσες θερμίδες χρειάζεσαι για την διαιτά σου? Ξέρεις τα διατροφικά στοιχεία του κάθε γευματός σου για να μπορείς εύκολα να ξέρεις τι πόσο τρώς κ να κάνεις εύκολα αλλάγες?


Πρωινο 2 Τοστ γαλοπουλα-τυρι η ομελετα η πρωτεινη ροφημα αν δεν προλαβω να φτιαξω (προσπαθησα να φαω βρωμη δεν τη παλεψα ισως καποιο tip)
νουμερο 1 η βρώμη, νούμερο 2 το musli.


κατα της 11 30 ενα σαντουιτσ με γαλοποθλα ντοματα τυρι μαρουλι
Είσαι σε δίατα αν όχι κομένα τα γαλακτομικά περιορίσε τα. Πρόσθεσε καλά λιπαρά κ 70 γρ ρύζι


1 30 με 2 00 κοτοπουλο φιλετο γυρω στα 400 γρ με ρυζι κ σαλατα με λαχανικα της εποχης
Κοτόπουλο κοντα στα 150 γ. Ρύζι πόσο? Πρόσθεσε λάδι


Μετα το γυμναστηριο πρωτεινη κ μετα απο καμια ωρα κοτοπουλο με σαλατα κ τελος
Μεταπροπονητικό ελλειπές, στο γεύμα πρόσθεσε λινέλαιο


Πειραζει που τρωω τοσο κοτοπουλο ?καμια φορα ειναι ψαρι η γαλοπουλα αλλα το κοτοπουλο ειναι πιο ευκολο να το φτιαξω
Όχι αλλα κάθε τροφή είναι απαραίτητη για τον αργανισμό κ ένα παραπάνω για έναν αθλητή που δεν μπορεί να φάει τα πάντα. Οπότε προσπάθησε κάθε εβδομάδα να τρως κοτόπουλο, γαλαπούλα ψάρι κτλ


Τις μερες που δεν κανω βαρη αλλαζω κατι στη διατροφη η στη ληψη πρωτεινης ?
+ 1 γεύμα πλούσιο σε πρωτεϊνες + υδατάνθρακες + καλά λιπαρά