PDA

Επιστροφή στο Forum : 100% Whey Protein Isolate (American Pure Whey)



krhthkos
18-08-11, 08:46
ήρθα να σας βάλω σε δίλημμα σχετικά με την τιμή αυτής εδώ της isolate :D την παίρνει ο ξάδερφος μου στην Αμερική εδώ και 2 χρόνια και μου λέει ότι αξίζει τα λεφτά της και δεν έχει βρει ούτε ένα ψεγάδι υπάρχουν και κουπόνια που δίνει η εταιρία για εκπτώσεις σε μεγάλες παραγγελίες και πέφτει και άλλο η τιμή π.χ :

*** Δεν επιτρεπονται τιμες προιοντων στο φόρουμ ***


30004


30003


[OVERVIEW
Isolate is the latest technological breakthrough in tailor made protein development for athletes. This product contains the highest percentage of protein by composition of any whey protein product on the market. With 29 g of pure isolate protein per serving this is the ultimate formula.

Quality isolate whey proteins have been associated with many healthful benefits such as anti-oxidant activity, and enhancing the immune system. Also of importance to any hard training athlete is protein's ability to push them into a state of positive nitrogen balance. Getting back into positive nitrogen after a workout creates the best anabolic environment for your muscles.

The benefits of Isolate to the athlete go way beyond the fast absorption and muscle building qualities of whey protein. The whey protein isolate in Isolate plays a significant role in an athlete's immune system and anti-oxidant activity. This is of particular importance to heavy training athletes who may be suppressing their immune systems from the stress of high intensity training.

Isolate's sole protein source is ISO94, a glutathione boosting multi-filtered pure protein. ISO94 contains protein fractions that are in part made up of an amino acid sequence that has been shown to be a glutathione precursor. Glutathione levels have been linked to anti-oxidant activity and immuno-enhancing capabilities.

FEATURES
Highest quality whey isolate protein
29 g of protein per serving
Extremely high biological value
Fortified with glutamine peptides to further support muscle tissue integrity and immune system efficiency
Aspartame free
Rich in Branch chain amino acids and Glutamine
Rich in immune system enhancing protein fractions

exkaliber
21-08-11, 15:35
απο οτι ειδα εχει καλα feedbacks

εφοσον ειναι και φθηνη,μια χαρα τοτε

krhthkos
22-08-11, 14:11
απο οτι ειδα εχει καλα feedbacks

εφοσον ειναι και φθηνη,μια χαρα τοτε

ναι είναι αρκετά φθηνή και το καλύτερο από όλα είναι ότι έχει πολλά mg γλουταμίνης :D δεν ξέρω αν στην χοληστερόλη είναι μεγάλη η δόση εσύ τι λες ?

Stamer
22-08-11, 21:10
λευκινη ισολευκινη βαλινη καλη..γλουταμινη επισης!!!Η χοληστερόλη ειναι χαμηλη.. μην αγχωνεσαι:thumbup::thumbup:

lila_1
23-08-11, 01:11
Κάτι δεν πάει καλά...
29 γραμμάρια πρωτείνης ανα 30 γραμμάρια σκόνης , whey ISOLATE και έχει 47 ευρώ το 5κιλο???
Ούτε η νουτρισπορτ έτσι...

SilverMan
23-08-11, 01:16
1oz ειναι τα 30γρ?αν ειναι ετσι οντως ειναι λιγο περιεργο!:shock:

lila_1
23-08-11, 01:37
xmmm.... κ αυτό (http://www.americanpurewhey.com/) είναι το επίσημο site της συγκεκριμένης πρωτείνης???
Ας καγχάσω:turtle:

krhthkos
23-08-11, 11:26
xmmm.... κ αυτό (http://www.americanpurewhey.com/) είναι το επίσημο site της συγκεκριμένης πρωτείνης???
Ας καγχάσω:turtle:

παιδιά δεν είναι 30γρ το scoop βγαίνει περίπου στα 33 γραμμάρια το είπα και εγώ στον ξάδερφο μου αυτό και το μέτρησε στην ζυγαριά του που μετατρέπει τα oz σε γραμμάρια. εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου η εμφάνιση του site.

isis
23-08-11, 14:09
παιδιά δεν είναι 30γρ το scoop βγαίνει περίπου στα 33 γραμμάρια το είπα και εγώ στον ξάδερφο μου αυτό και το μέτρησε στην ζυγαριά του που μετατρέπει τα oz σε γραμμάρια. εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου η εμφάνιση του site.

τα reviews πάντως , τουλάχιστο για την isolate και τη matrix , είναι αρκετά θετικά. Το καλύτερο είναι πως δε χρεώνουν μεταφορικά για διεθνείς παραγγελίες. Καταραμένο τελωνείο! :(:(:(

lila_1
23-08-11, 17:22
παιδιά δεν είναι 30γρ το scoop βγαίνει περίπου στα 33 γραμμάρια το είπα και εγώ στον ξάδερφο μου αυτό και το μέτρησε στην ζυγαριά του που μετατρέπει τα oz σε γραμμάρια. εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου η εμφάνιση του site.

Για να μαστε ακριβείς, όποιο weight converter συμβουλευτείς σου δίνει ότι 1ounce= 28,34gram

Σα να λεμε ότι η ετικέτα γράφει 29 γραμμάρια πρωτείνης ανα 28,3 γραμμάρια σκόνης :turtle::green::green::green::turtle:

krhthkos
23-08-11, 20:33
Για να μαστε ακριβείς, όποιο weight converter συμβουλευτείς σου δίνει ότι 1ounce= 28,34gram

Σα να λεμε ότι η ετικέτα γράφει 29 γραμμάρια πρωτείνης ανα 28,3 γραμμάρια σκόνης :turtle::green::green::green::turtle:


στην κεντρική σελίδα http://www.americanpurewhey.com/whey-isolate-01.html λέει 33 γραμμάρια

Babis Stinson
23-08-11, 20:46
Παιδιά 1 ounce = 28.3495231 grams ;)

beefmeup
24-08-11, 10:23
Κάτι δεν πάει καλά...
29 γραμμάρια πρωτείνης ανα 30 γραμμάρια σκόνης , whey ISOLATE και έχει 47 ευρώ το 5κιλο???
Ούτε η νουτρισπορτ έτσι...

αυτο...
ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να εχει αυτες τις αναλογιες σε σκονη/πρωτεινη..
29γρ πρωτεινης ανα ounce(30γρ σκονης),ουτε στο σταρ τρεκ..