PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπληρώματα αυξητικής ορμόνης



RUHL
14-02-08, 20:08
Συμπληρωματα που αυξανουν την αυξητικη ορμονη

Λοιπον ας μηλισουμε σε αυτο το τοπικ για τετοιου ειδους συμπληρωματα και στην τελικη κανουν δουλεια? η πεταμενα λεφτα ειναι?

Ας αρχησω Arginine αυξανει την αυξητικη ορμονη
οριστε και οι ερευνες
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2386

Το Gaba τι ακριβως κανει?






Σημιωση δεν μιλαω για απαγορευμενες ουσιες τα νατυραλ συμπληρωματα αναφαιρωμε(και να μην πει κανενας αρσεις θανατου και σκουωτ τα ξερουμε :P )

Gasturb
14-02-08, 20:39
ΖΜΑ τέλος.

Gasturb
14-02-08, 21:00
- ΖΜΑ (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=842)

- L. R. Brilla, Zinc and Magnesium Formulation (ZMA) Increases Anabolic Hormones and Strength in Athletes , Western Washington University, Bellingham, WA 98225, and V. Conte, BALCO Laboratories, Burlingame, CA 94010.

Sports Medicine, Training and Rehabilitation Journal, November 1998

toula_nomikou
14-02-08, 22:52
Την αργινινη απο οτι ξερω τη παιρνουν μαζι με ορνιθινη για καλυτερα αποτελεσματα.

Gasturb
14-02-08, 23:00
Δεν έχω πάρει ποτέ μου alex κ τούλα. Αν έχετε απο εμπειρία να προτείνετε κατι που αξίζει im listening carefully :)

RUHL
14-02-08, 23:08
Παιδια εγω περνω αργινηνη καθε μερα μαλον τωρα αρχησα απο τοτε που βρηκα τις ερευνες
δλδ 5 γραμ το πρωι περνω σταματησα να χρησημοποιο πριν την προπονηση

jiujitSu
15-02-08, 02:01
Well η methionine ειναι σαν την αργινινη.
Same bullsh1t κατα εμε...

Το GABA αυξανει την GH ως 400% !

Βλεπουμε 100%,200%,400% αυξησεις στα επιπεδα GH που ισοδυναμουν με κανονικες χορηγησεις συνθετικης rGH.
- Βλεπουμε τα ιδια αποτελεσματα ???
- ΟΧΙ !
- Γιατι ???
- Γιατι ο τροπος που δρουν επηρεαζει και αλλες σωματικες λειτουργιες !

Πχ η αργινινη ή η μεθιονινη αυξανουν την GH response στην GHRH μειωνοντας την σωματοστατινη.
Βεβαια βλεπουμε οτι αυτο ισχυει κυριως για τα basal Levels και οχι για τα stimulated(οπως με την ασκηση). Ποιος μου λεει εμενα οτι και τα βραδινα GH peaks μου (που παλι ειναι stimulated) δεν θα πεσουν ? Υπαρχει καμια overnight ερευνα ?
Ενα αλλο αρνητικο της Αργινινης ειναι οτι δεν αφηνει την γλυκοζη να ριξει την GH ωστε να μειωθει το insulin resistance και να μπει η γλυκοζη μεσα στα κυτταρα, οπως και χρειαζεται μετα τα γευματα.
Arginine abolishes the inhibitory effect of glucose on the growth hormone response to growth hormone-releasing hormone in man (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?db=pubmed&uid=1355580)

Επισης καθυστερει και το glucose disposal
Oral arginine does not stimulate an increase in insulin concentration but delays glucose disposal (http://www.ajcn.org/cgi/content/full/76/5/1016)

Mε λιγα λογια τα πλεονεκτηματα τους αντισταθμιζονται απο τα μειωνεκτηματα.
Influence of chronic supplementation of arginine aspartate in endurance athletes on performance and substrate metabolism - a randomized, double-blind, placebo-controlled study. (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15895316)

Βεβαια σε καποιο κυκλο με συνθετικη GH θα ηταν χρησιμη γιατι μειωνει την καταπιεση των εξωγενων αυξητικων παραγοντων στον GH-axis.

RUHL
15-02-08, 02:32
:bowdown: :bowdown: :bowdown:




jui τελικα βλεπεις καμια διαφορα? με αυτα εστω και μικρη? η τσαμπα τα λεφτα?

Kntrns_MD
16-02-08, 13:15
πεταμένα λεφτά, τουλάχιστον όσο αφορά την αύξηση της ΑΟ.

doctor speaking :wink:

billys15
16-02-08, 13:18
Εγω ειμαι περιεργος να δω αν εχει καποιο αποτελεσμα-πραγματικο ομως αποτελεσμα στην αυξηση gh-με δοση 10+ γρ.

Gasturb
16-02-08, 15:34
πεταμένα λεφτά, τουλάχιστον όσο αφορά την αύξηση της ΑΟ.
Καλα έκανα δλδ τόσο καιρό, ωραιός Jiu κ Kontorinis :awesome:

RUHL
16-02-08, 15:39
κατσε να ανοιξουμε κανενα αλλο τοπικ και πουμε ποια συμπληρωματα οντος αξηζουν να δινουμε λεφτα αμα πουν(Jiu κ Kontorinis) κανενα οκ το επιασα το υπονοουμενο :lol: :lol: :lol: :lol: :chinese:

flexwheeler99
09-05-08, 12:17
πεταμένα λεφτά, τουλάχιστον όσο αφορά την αύξηση της ΑΟ.

doctor speaking :wink:

x2

Parakelsos
10-05-08, 13:37
Kαι για μενα...τετοια συμπληρωματα δεν αποδειχθηκαν εργογονα.(tribulus)
Xαμενα λεφτα......

alekoukosmyconian
11-05-08, 15:30
πεταμένα λεφτά, τουλάχιστον όσο αφορά την αύξηση της ΑΟ.

doctor speaking :wink:



1.αυτό ξαναπές το ..! με το GABA το μόνο ότι κοιμάσαι σαν πουλάκι ανεξάρτητα τις ώρες ή τα προβλήματα που έχεις ξυπνάς γεμάτος ενέργεια.

2.τώρα αργινίνη και ορνιθίνη εμπεριέχονται στα περισσότερα αμινοξέα που κυκλοφορούν στην αγορά οπότε δε χρειάζετα να πάρεις πρόσθετη

3. ένα αντίστοιχο αμινοξύ που θα σου δώσει ενέργεια και ίσως τσίτες πριν την προπόνηση, βοηθώντας παράλληλα στην αύξηση του μεταβολικού σου ρυθμού είναι η τυροσίνη και την αγοράζεις και σκέτη από το φαρμακείο

4. ένα αυτοσχέδιο GABA πολύ απλά είναι να πάρεις
1.ZMA διαφορετικά συμπλήρωμα με ψευδάργυρο
2. συμπλήρωμα μαγνησίου από φαρμακείο Trofocard (περί στα 3,50 ευρώ)
3 βιταμίνη Β6 πυριδοξιδίνη και αυτή από το φαρμακείο με μόλις 0,80 λεπτά

ο συνδυασμός αυτός και ειδικά των 2 τελευταίων βοηθάει σε ότι έγραψα πιο πάνω και βλέπεις και μεγάλη διαφορά μάλιστα

RUHL
11-05-08, 15:47
β-6 στο ΖΜΑ δεν χρειαζετε στο μοιγμα δεν ειναι απαρετητη

Για το Gaba απο τοτε που εκανα το πρωτο ποστ διαβασα μερικα πραγματα οντως καλο ακουγετε και η τιμη του ειναι παρα πολυ χαμηλη

και η τυροσινη ειναι πολυ καλο συμπληρωμα για γραμμωση οτι ειπες + οτι μειωνει την πεινα και + οτι μπορει να κανει boost αλλα συστατικα



Η Λ-τυροσινη απο το φαρμακειο ποσο παει? :chinese: ετσι απο περιεργια

alekoukosmyconian
11-05-08, 16:41
β-6 στο ΖΜΑ δεν χρειαζετε στο μοιγμα δεν ειναι απαρετητη

Για το Gaba απο τοτε που εκανα το πρωτο ποστ διαβασα μερικα πραγματα οντως καλο ακουγετε και η τιμη του ειναι παρα πολυ χαμηλη

και η τυροσινη ειναι πολυ καλο συμπληρωμα για γραμμωση οτι ειπες + οτι μειωνει την πεινα και + οτι μπορει να κανει boost αλλα συστατικα



Η Λ-τυροσινη απο το φαρμακειο ποσο παει? :chinese: ετσι απο περιεργια



είναι ψιλοακριβή αλλά είναι τώρα και ανάλογα την εταιρεία

π.χ. είχα πάρει της Solgar, 50 ταμπλέτες των 500mg και μπορείς να παίρνεις μέχρι 2 ημερησίως ΜΑΞ σου βγαίνει .11,50 με 12,00 ευρώ κάτι τέτοιο

RUHL
11-05-08, 20:24
εσυ τι δοσεις τυροσηνης επερνες ανα μερα?(δλδ ποσα γραμ η mg ?με αδειο στομαχι η με φαγητο? ποιες ωρες της ημερας? και αμα ηταν μοιρασμενη?)

alekoukosmyconian
11-05-08, 22:32
εσυ τι δοσεις τυροσηνης επερνες ανα μερα?(δλδ ποσα γραμ η mg ?με αδειο στομαχι η με φαγητο? ποιες ωρες της ημερας? και αμα ηταν μοιρασμενη?)


μία με δύο ταμπλέτες δηλαδή από 500mg Μέχρι 1000mg το πολύ.! το ιδανικό είναι δύο ώρες πριν την προπόνηση είτε αυτή είναι αερόβια το πρωί είτε είναι βάρη και αερόβια το βράδυ.! δίνει τσίτες!

Antonio
11-05-08, 23:47
δίνει τσίτες!

Κανένα συμπλήρωμα που να δίνει ταρζάν δεν υπάρχει???? :inandout:

RUHL
11-05-08, 23:53
Eλα μην κοροιδευεις εσυ :smash: :smash: εχω info για αυτο το συμπληρωμα αλλα δεν ποσταρω :smash: :geek: ειναι μυστικο μην το μαθει ο φωτης και παει 110 κιλα κοματια :chinese:





Παντως μικρες δοσεις χρησημοποιουσες αλεξ απο οτι ειδα και στις ερευνες το λιγοτερο που περναν ηταν 2 γραμ ενω οι προτηνομενες ειναι 1,5-3

alekoukosmyconian
12-05-08, 08:45
δίνει τσίτες!

Κανένα συμπλήρωμα που να δίνει ταρζάν δεν υπάρχει???? :inandout:




ΧΑΧΑΧΑΑ μορφή καλημέρα.!θα ψάξω και θα σου πω..ΑΠΛΑ ΤΖΕΙΝ + ΤΑΡΖΑΝ= LOVE FOR EVER axaxaa :clapping: :rocking:

alekoukosmyconian
12-05-08, 08:49
Eλα μην κοροιδευεις εσυ :smash: :smash: εχω info για αυτο το συμπληρωμα αλλα δεν ποσταρω :smash: :geek: ειναι μυστικο μην το μαθει ο φωτης και παει 110 κιλα κοματια :chinese:





Παντως μικρες δοσεις χρησημοποιουσες αλεξ απο οτι ειδα και στις ερευνες το λιγοτερο που περναν ηταν 2 γραμ ενω οι προτηνομενες ειναι 1,5-3



ναι έπαιρνα στανταρ δοσολογίες.ήταν η πρώτη μου χρονιά και δεν ήθελα να πειραματιστώ στα βαριά! στην πορεία δοκίμασα πολλά περισσότερα και ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ πράγματα που μου έδωσαν τσίτες γιατί λόγω δουλειάς και διαιτας πάντοτε την ώρα που πάω προπόνηση νιώθω ατονία και πεσμένος

Vlado
19-05-08, 22:04
Μπα εχω ακούσει και εγώ οτι ο συνδιασμός αργινίνης και ορνιθίνης, αυξάνουν φυσικά τα επίπεδα αυξ. ορμ., όμως νομίζω οτι μάλλον είναι πολύ απίθανο να γίνει αυτό.

RUHL
23-05-08, 13:38
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/1-1.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/2-1.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/3-1.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/4-1.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/5-1.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/6-1.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/7-1.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/8-1.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/9-1.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/10-1.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/11-1.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/12.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/13-1.jpg

gas
23-07-10, 21:34
gaba που μπωρει να βρη κανεις?
:unsure:

flinstone
23-07-10, 21:49
gaba που μπωρει να βρη κανεις?
:unsure:

σε μαγαζιά με συμπλιρόματα ίσως;:green:

gas
23-07-10, 23:24
σε μαγαζιά με συμπλιρόματα ίσως;:green:

που ρωτισα και δεν ειχε:unsure:

Eddie
23-07-10, 23:27
που ρωτισα και δεν ειχε:unsure:

Ειχα βρει ενα παλαιοτερα,αν θες κοιταζω και σου λεω.Ηταν της ultimate nutrition.

Edit:Βρηκα,σου στελνω πμ.

Surfer
24-07-10, 10:16
ZMA πάντα κλασικό...Μα το γεγονός ότι βρίσκεσαι σε βαθύ ύπνο σημαίνει ότι το συμπλήρωμα λειτουργεί και για αυτό "πέφτεις" σε επιπεδο RAM ύπνου (όνειρα κτλ).

Arginine/Ornithine πάντα σε αναλογία 2/1. Πόλυ καλός συνδυασμός με ECDY. Tip: αυξάνεις την κατανάλωση πρωτεϊνης σε 2,5γρ/κιλό βάρους.

Από τα δύο, για πριν τον ύπνο, προτιμώ ZMA.

thegravijia
24-07-10, 10:20
ZMA πάντα κλασικό...Μα το γεγονός ότι βρίσκεσαι σε βαθύ ύπνο σημαίνει ότι το συμπλήρωμα λειτουργεί και για αυτό "πέφτεις" σε επιπεδο RAM ύπνου (όνειρα κτλ).

Arginine/Ornithine πάντα σε αναλογία 2/1. Πόλυ καλός συνδυασμός με ECDY. Tip: αυξάνεις την κατανάλωση πρωτεϊνης σε 2,5γρ/κιλό βάρους.

Από τα δύο, για πριν τον ύπνο, προτιμώ ZMA.
γιατι αν δεν επερνες το συμπληρωμα δεν θα γινοταν αυτο?

Eddie
24-07-10, 11:08
Εγω το εχω ξαναπει.Σε διαφορα αρθρα που διαβαζα για τον υπνο,ελεγαν οτι οταν βλεπουμε ονειρα ποσο μαλλον εφιαλτες εχουμε ανησυχο υπνο.Εγω το πιστευω.

Οταν πεφτω και σηκωνομαι σαν να ημουν σε κομα νιωθω πιο ξεκουραστος,μπορει να ειναι και ιδεα μου αλλα δε νομιζω.

Zma δεν εχω παρει γιατι παιρνω και καζεινη πριν τον υπνο,το Gaba παντως κανει δουλεια.

giorgospet
24-07-10, 11:08
ZMA πάντα κλασικό...Μα το γεγονός ότι βρίσκεσαι σε βαθύ ύπνο σημαίνει ότι το συμπλήρωμα λειτουργεί και για αυτό "πέφτεις" σε επιπεδο RAM ύπνου (όνειρα κτλ).

Arginine/Ornithine πάντα σε αναλογία 2/1. Πόλυ καλός συνδυασμός με ECDY. Tip: αυξάνεις την κατανάλωση πρωτεϊνης σε 2,5γρ/κιλό βάρους.

Από τα δύο, για πριν τον ύπνο, προτιμώ ZMA.

R.E.M , το καλύτερο είναι 8+ωρος ύπνος.

giorgospet
24-07-10, 11:32
Το βασικό για να ξυπνήσεις ξεκούραστος είναι σε ποια περίοδο του ύπνου θα ξυπνήσεις. Αν ξυπνήσεις βίαια κατά την διάρκεια που είσαι σε κατάσταση REM ή πριν μπεις σε αυτή ακόμα και 12 ώρες να κοιμάσαι , θα είσαι κουρασμένος.
Αν ξυπνήσεις μετά την κατάσταση REM, τότε είσαι ξεκούραστος ακόμα και αν κοιμήθηκες 2 ώρες.
Όταν λέμε κατάσταση R.E.M. εννοούμε την κατάσταση βαθύ ύπνου, όπου βλέπουμε και τα όνειρα. Στην κατάσταση αυτή τα μάτια μας κινούνται πολύ γρήγορα κάτω από τα κλειστά βλέφαρα Rapid Eyes Movie. Σε αυτή την κατάσταση έχουμε έκκριση τεστοστερόνης και Α.Ο και διατελείτε , κατά το μεγαλύτερο ποσοστό, η ανακατασκευή του οργανισμού μας. Παρατηρήστε , όταν ξυπνάτε και έχετε σεξουαλικές ορέξεις ότι είστε ξεκούραστοι, όπως επίσης αν θυμάστε το τελευταίο όνειρο που είδατε.

Eddie
24-07-10, 11:42
Δε καταλαβαινω που θες να καταληξεις,δλδ αυτοι που δε βλεπουν ονειρα σημαινει οτι δεν εκκρινουν η οτι εκκρινουν λιγοτερο τεστ και ΑΟ απο αυτους που βλεπουν ονειρα?

giorgospet
24-07-10, 11:54
Όλοι βλέπουμε όνειρα κάθε βράδυ, και μάλιστα πάρα πολλά.

Surfer
24-07-10, 13:36
γιατι αν δεν επερνες το συμπληρωμα δεν θα γινοταν αυτο?



sorry RΕΜ...:thumbup:
Γενικότερα δε κάνω καλό ύπνο. Παρατήρησα ότι τη περίοδο που έπαιρνα ZMA η ποιότητα του ύπνου ήταν εξαιρετική. Κάθε βράδυ έβλεπα όνειρα. Το πρωι ξυπνούσα εντελώς ξεκούραστος.

arisfwtis
24-07-10, 13:38
Όλοι βλέπουμε όνειρα κάθε βράδυ, και μάλιστα πάρα πολλά.

να βγαινε και κανενα αληθινο καλα θα ταν
http://www.emperor.gr/forums/images/smilies/smoking-030.gif

Roid Rage
25-07-10, 14:05
Το βασικό για να ξυπνήσεις ξεκούραστος είναι σε ποια περίοδο του ύπνου θα ξυπνήσεις.

Σωστο


Αν ξυπνήσεις βίαια κατά την διάρκεια που είσαι σε κατάσταση REM ή πριν μπεις σε αυτή ακόμα και 12 ώρες να κοιμάσαι , θα είσαι κουρασμένος.
Αν ξυπνήσεις μετά την κατάσταση REM, τότε είσαι ξεκούραστος ακόμα και αν κοιμήθηκες 2 ώρες.
Όταν λέμε κατάσταση R.E.M. εννοούμε την κατάσταση βαθύ ύπνου, όπου βλέπουμε και τα όνειρα. Στην κατάσταση αυτή τα μάτια μας κινούνται πολύ γρήγορα κάτω από τα κλειστά βλέφαρα Rapid Eyes Movie. Σε αυτή την κατάσταση έχουμε έκκριση τεστοστερόνης και Α.Ο και διατελείτε , κατά το μεγαλύτερο ποσοστό, η ανακατασκευή του οργανισμού μας. Παρατηρήστε , όταν ξυπνάτε και έχετε σεξουαλικές ορέξεις ότι είστε ξεκούραστοι, όπως επίσης αν θυμάστε το τελευταίο όνειρο που είδατε.

Κανεις ενα λαθος. Αυτα που αναφερεις γινονται στο τεταρτο σταδιο του υπνου που ειναι το βαθυ και οχι το REM που ειναι το δευτερο, ελαφρυ σταδιο, που βλεπουμε τα ονειρα και ειναι το σταδιο που ξυπναμε αυθορμητα.

mayday
09-01-11, 21:00
Διαβαζοντας στο ιντερνετ για διαφορα συμπληρωματα αυξητικης ορμονης προσπαθω να καταλαβω αν ειναι πραγματικα αυτα που υποσχονται ή ειναι απλα χαπια πλασιμπο.
Γνωριζω και δε νομιζω να κανω λαθος οτι η πραγματικη αυξητικη ορμονη σε ενεση ειναι πολυ δυσκολο να διατηρηθει ή και να αποθηκευτει....Αρα τα χαπια αυξητικης μηπως ειναι παραμυθι
Θα ηθελα τις αποψεις σας ή αν γνωριζετε καποια συμπληρωματα σαν αυτα που αναφερω παραπανω θα ηθελα την γνωμη σας

giannis64
09-01-11, 21:03
αδικος κοπος και χρημα.

beefmeup
09-01-11, 21:03
IGF-1 (Now Foods) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9779)

Devil
09-01-11, 21:06
υπαρχουν μερικα με πεπτιδια αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι βιοδιαθεσημα oral....

δεν ειμαι σιγουρος οτι κανουν δουλεια...

mayday
09-01-11, 21:07
αδικος κοπος και χρημα.

εχω την εντυπωση οτι μαλλον ειναι φυκια για μεταξωτες κορδελες φιλε

mayday
09-01-11, 21:09
υπαρχουν μερικα με πεπτιδια αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι βιοδιαθεσημα oral....

δεν ειμαι σιγουρος οτι κανουν δουλεια...

αναλυσε το λιγο περισσοτερο γιατι δεν ειμαι και εξπερτ:unsure:

giannis64
09-01-11, 21:10
μιας και μιλαμε για συμπληρωματα Α.Ο εγινε συγχωνευση 2 θεματων.

ριξτε μια ματια το θεμα απο την αρχη.

COBRA_STYLE
09-01-11, 21:12
ζχ
:unsure:

giannis64
09-01-11, 21:14
εχω την εντυπωση οτι μαλλον ειναι φυκια για μεταξωτες κορδελες φιλε


εσυ ρωτησες.... σε εμενα απαντας?

mayday
09-01-11, 21:17
εσυ ρωτησες.... σε εμενα απαντας?

το συζηταμε....απλα απο το ψαξιμο προς τα κει κλεινω

Devil
09-01-11, 21:17
αναλυσε το λιγο περισσοτερο γιατι δεν ειμαι και εξπερτ:unsure:

εννοω οτι υπαρχουν καπια πεπτιδια (ghpr) τα οποια υποτιθετε οτι αυξανουν την αυξιτικη.... βεβαια σε χορηγιση απο το στομα δεν νομιζω οτι κανουν τιποτα...

sofos
09-01-11, 21:19
vpx hemogex..... ισως απ τα καλυτερα για αυξηση,αυξητικης ;)

Devil
09-01-11, 21:21
vpx hemogex..... ισως απ τα καλυτερα για αυξηση,αυξητικης ;)

γιατι?

giannis64
09-01-11, 21:21
θα ήθελα αν γίνεται όποιοι αναφέρουν ότι αυτά δουλεύουν να γράψουν και πως το συμπέραναν αυτό.

Devil
09-01-11, 21:23
θα ήθελα αν γίνεται όποιοι αναφέρουν ότι αυτά δουλεύουν να γράψουν και πως το συμπέραναν αυτό.

στο μυαλο μου εισαι....;)

mayday
09-01-11, 21:28
ναι μια τεκμηριωση χρειαζεται....

beefmeup
09-01-11, 21:30
γιατι?

απτο στομα μου το πηρες..:green:

mojo
14-01-11, 18:31
geia sas.akousa oti uparxoun prwteines pou ephreazoun thn auxhtikh, opote epitaxunetai kai auxanetai h swmatikh anaptuxh kai psilwneis.ti gnwrizetai gia auta ta xapia?hgh legontai kai apo oti mou eipan isws ta kalutera einai ta genf20 plus.eimai kainourios sto bodybuilding.ti pisteuetai gia auta ta xapia?gia poso kairo prepei na ta parw gia na dw kapoia apotelesmata?exetai na proteinetai kapoies alles prwteines tetoiou tupou?euxaristw.

beefmeup
14-01-11, 19:13
πρωτα απο ολα φιλε μου γραφεις ελληνικα γιατι ειναι κανονας του φορουμ.

2ον,πρωτεινες τετοιες που λες δεν υπαρχουν.

3ον το σκευασμα που αναφερεις ειναι συπληρωμα κ δεν κανει τπτ.

κ τελος αφου εισαι νεος στο αθλημα κοιτα να μαθεις πρωτα 5 βασικα πραγματα,κ μετα κοιτας για αυτα που ρωτας στο ποστ σου.:welcome:

mojo
14-01-11, 20:35
σόρρυ γία τα αγγλικα..όταν λέω οτι ειμαι καινούριος εννοώ ότι κανω 3.5 χρόνια ρίψεις αλλα παντα με ενδέφερε πιο πολύ να πεταξω λίγο πιo μακρυα τη σφαίρα παρά να φτιάξω σώμα(αν και σε αυτό το άθλημα πάνε καπως μαζί αυτά).έχω ωραιο σώμα και πλέον πρoσανατολίζομαι προς το body building.όμως μου λειπει κάμποσο ύψος ρωτησα έναν γνωστό μου που ασχολείται και μου ειπε να πάρω genf20 plus..σημειωτέον ειμαι 18.5 χρονών και δεν έχει τελεώσει η ανάπτυξή μου.το ανοιγμα χεριώ ειναι 6 ποντους μεγαλύτερο από το ύψος μoυ και έω βγάλει λίγα γένια.γιαυτό πίστεψα ότι θα με βοηθoύσε αυτό το προιόν.έχεις κάτι άλλο να μου προτείνεις βάσει τον αναγκών μoυ;τι εννοείς δεν κάνει τίποτα;σε ξένα sites διαβασα ότι κάνει..ευχαριστώ.

beefmeup
14-01-11, 20:39
δεν εχει σχεση με αυξητικη το σκευασμα αυτο..

κατι αμινοξεα εχει μεσα κ φυτικα ματζουνια,που δεν κανουν τπτ..μην πιστευεις οτι διαβαζεις,οσον αφορα τις διαφημισεις τετοιων προιοντων...να πουλησουν θελουν.
ο φιλος που στο προτεινε δεν πρεπει να ασχολειται κ πολυ για να στο προτεινει..

οι στοχοι σου δεν καταλαβα ποιοι ειναι..οι ριψεις η το ββ?

ετσι κ αλλιως μικρος εισαι ακομα,κ εχεις μπροστα σου χρονο για βελτιωση.

mojo
14-01-11, 20:53
πλέoν είναι να φτιάξω όσο καλύτερο σώμα μπορώ..θέλω όμώς πρώτα να ψηλώσω..γιαυτό έψαξα και βήκα αυτά.το καλοκαίρι θα παρατήσω τις ρίψεις.μήπως ξέρεις κάποιο προιον ν με βοηθήσει να ψηλώσω;πάντως για το gnf20 plus διάβασ σε ξένo forum..

exkaliber
14-01-11, 21:11
.μήπως ξέρεις κάποιο προιον ν με βοηθήσει να ψηλώσω;

ε?:unsure::unsure::unsure:
γιατι τοσο αγχος να ψηλωσεις ρε φιλε?
τι υψος εχεις δλδ??
το γραψες παραπανω???

τι να πω? το μπασκετ μηπως βοηθαει???:unsure::unsure:

giannis64
14-01-11, 21:14
αν κάποιος θέλει να διαφημίσει αυτό το προϊόν αυτά θα πει και θα γράψει.

η ΗGH όντος ένας από τους λόγους που την χρησιμοποιούν φαρμακευτικά είναι για τον νανισμό (αύξηση ύψους). αλλά εδω μιλάμε για ιατρικές θεραπείες που κοστίζουν πανάκριβα και όχι με ένα συμπλήρωμα το οποίο η τιμή του δεν φτάνει ούτε το 1/1000 τι τιμής.

μην διαβάζεις και ακούς και παρασέρνεσαι και δίνεις λεφτά άδικα για να πάρεις ύψος με κάποιο συμπλήρωμα.

καλύτερα να κρέμεσαι από το μονόζυγο για Κανά 5ωρο κάθε μέρα.:green:

edit: δεν υπαρχει συμπληρωμα που να σε βοηθησει να παρεις υψος.

mojo
14-01-11, 21:31
ντάξει δεν είμαι νάνος...ούτε πολύ κοντός..167 είμαι..λίγους πόντους κάτω από το κανονικό..παίζω λίγo μπάσκετ αλλά από μόνο του δεν κάνε πολλά.κάνω και μονόζυγο αλλά δεν ξεπερνάω τις 25 επναλήψεις.βασικά εχω πολύ μικρό κεφάλι σε σύγκριση με το σώμα.

giannis64
14-01-11, 21:38
edit: δεν υπαρχει συμπληρωμα που να σε βοηθησει να παρεις υψος.

:thumbup:

exkaliber
14-01-11, 21:44
κάνω και μονόζυγο αλλά δεν ξεπερνάω τις 25 επναλήψεις.

:shock:
:thumbup::thumbup::thumbup:

ου μασας
κι ο Ζαμπιδης τοσο ειναι

Niiick
15-01-11, 08:34
αν κάποιος θέλει να διαφημίσει αυτό το προϊόν αυτά θα πει και θα γράψει.

η ΗGH όντος ένας από τους λόγους που την χρησιμοποιούν φαρμακευτικά είναι για τον νανισμό (αύξηση ύψους). αλλά εδω μιλάμε για ιατρικές θεραπείες που κοστίζουν πανάκριβα και όχι με ένα συμπλήρωμα το οποίο η τιμή του δεν φτάνει ούτε το 1/1000 τι τιμής.

μην διαβάζεις και ακούς και παρασέρνεσαι και δίνεις λεφτά άδικα για να πάρεις ύψος με κάποιο συμπλήρωμα.

καλύτερα να κρέμεσαι από το μονόζυγο για Κανά 5ωρο κάθε μέρα.:green:

edit: δεν υπαρχει συμπληρωμα που να σε βοηθησει να παρεις υψος.


Αυτο το εχω δει με τα ματια μου σε αδερφο φιλου μου.. τωρα δε ξερω ποση επαιρνε πως επαιρνε και τι του κανε ο γιατρος, αλλα ηταν το παιδι 17 χρονων 1.60? ουτε.. σιγουρα λιγοτερο.. ο αδερφος του 1.75 και γω 1.78 και μετα απο εναμιση χρονο μου σκαει ενα κεφαλι:welcome: Αλλα φανταζομαι πρεπει να διατρεχει προβλημα, και σιγουρα να μην εχουν κλισει οι επιφυσεις, και η θεραπεια να κραταει μεχρι το τελος της αναπτυξης του παιδιου.

Αλλα πρεπει να υπαρχει προβλημα, τι διαολο, αλλιως πολλοι αγωστικοι ή χομπιστες, ανηλικοι ή ενηλικοι που χρησιμοποιουν θα πρεπε να ναι αναλογικα με το χρονο και τη δοση πιο ψηλοι και απο το κτιριο της interamerican.

mojo
15-01-11, 12:52
φίλε niiick, ο φίλος σου έπαιρνε χάπια η ενέσεις με hgh;για πόσο καιρό τα έπαιρνε; αν ήταν χάπια μήπως ξέρεις τι χάπια ήταν;έμεινε ευχαριστημένος η δεν τα προτείνει;

Αντωνης
15-01-11, 12:59
Για το βολλευ ακουγεται πολυ οτι αν ασχολεισαι καποια χρονια παιρνεις καποιους εξτρα ποντους..Οχι τιποτα τρελο...2-4 ποντους...

Μπορει αυτα να ειναι και μαιμουδιες βεβαια...

beefmeup
15-01-11, 13:16
φίλε niiick, ο φίλος σου έπαιρνε χάπια η ενέσεις με hgh;για πόσο καιρό τα έπαιρνε; αν ήταν χάπια μήπως ξέρεις τι χάπια ήταν;έμεινε ευχαριστημένος η δεν τα προτείνει;

φιλε χαπια αυξητικης ΔΕΝ υπαρχουν..
μονο αν πας σε γιατρο να σου γραψει την αναλογη ενεσιμη θεραπεια,κ για να μην γραφουμε οτι ναναι εδω μεσα,πανε σε εναν κ ρωτα τον τι παιζει με το θεμα σου.

Niiick
15-01-11, 18:15
Φιλε μου οτι ειπε και ο απο πανω.. Σε ενεσιμη μορφη ηταν, του τα γραφε ο γιατρος, τα παιρνε παραπανω απο χρονο ευχαριστημενος φανταζομαι σιγουρα εμεινε αφου ψηλωσε και ουτε εφαγε καλα side effects αφου τα ειχε αναγκη. Το θεμα ειναι τα χεις αναγκη?

Ολοι θα θελαμε να μαστε λιγο ψηλοτεροι αλλα δεν εχουμε προβλημα αναπτυξης.. και εαν δεν εχεις αμφιβαλλω και αν θα σε αναλαβει ο γιατρος και αν θα δουλεψουν πανω απ ολα. Παντως δεν ειναι εξαιρετικα δυσκολο να σου βρει αν εχεις περιθωριο αναπτυξης, βλεπει αμα εκλεισαν οι επιφυσιακες πλακες και κρινει αναλογα.

Α, και για να τα λεω ολα, μετα απο ενα 6μηνο μεστη θεραπεια εκανε περιτομη επειδη του το ειπε ο γιατρος και τοτε εκανε ενα σχετικο μπαμ στο υψος του ενω επαιρνε τα φαρμακα..τωρα τυχαιο? ιδεα δεν εχω απλα μου το ειπε και στο λεω.

mojo
17-01-11, 17:40
Σας ευχαριστώ όλους παίδες για τισ απαντήσεις σας.