PDA

Επιστροφή στο Forum : Νιτρικο σε συνδιασμο με θερμογεννεση



bg75dec
28-08-11, 12:40
Κυριοι / ες
Εδω και λιγες μερες ξεκινησα το Superpump 250 σε συνδιασμο με Xenadrine rzr-x. Παραλληλα χρησιμοποιω και την πρωτεΐνη μου και γλουταμινη μετα τη προπονηση. Η ερωτηση μου ειναι: Νιτρικο με θερμογεννεση υπαρχει περιπτωση να προκαλεσουν καποια παθηση σε ζωτικα οργανα? Κατα την χρηση τους υπαρχει εφιδρωση και ενταση αλλα οχι τρελες ταχυπαλμιες ουτε αυξηση αρτηριακης πιεσης σε ανησυχιτικο βαθμο (12.5 - 8 στο max). Παρακαλω προς βοηθεια και οχι προς παραπομπη σε αλλα παρεμφερη posts και απο ατομα που το χουν δοκιμασει και οχι απαντησεις που βασιζονται σε εικασιες. Ευχαριστω.

Devil
28-08-11, 13:19
Κυριοι / ες
Εδω και λιγες μερες ξεκινησα το Superpump 250 σε συνδιασμο με Xenadrine rzr-x. Παραλληλα χρησιμοποιω και την πρωτεΐνη μου και γλουταμινη μετα τη προπονηση. Η ερωτηση μου ειναι: Νιτρικο με θερμογεννεση υπαρχει περιπτωση να προκαλεσουν καποια παθηση σε ζωτικα οργανα? Κατα την χρηση τους υπαρχει εφιδρωση και ενταση αλλα οχι τρελες ταχυπαλμιες ουτε αυξηση αρτηριακης πιεσης σε ανησυχιτικο βαθμο (12.5 - 8 στο max). Παρακαλω προς βοηθεια και οχι προς παραπομπη σε αλλα παρεμφερη posts και απο ατομα που το χουν δοκιμασει και οχι απαντησεις που βασιζονται σε εικασιες. Ευχαριστω.

και με τα 2 φτανεις κοντα στο 1γρ καφεινη.... δεν νομιζω οτι ειναι και οτι καλητερο...

βασικα δεν βλεπω κανενα λογο να τα παρεις μαζι....

sTeLaKoS
28-08-11, 13:25
^^ +1

To Xenadrine το παίρνεις πριν τη προπόνηση έτσι; Σου δίνει από μόνο του ένα boost, δε χρειάζεσαι το super pump.
Κράτα το για αργότερα :thumbup:

bg75dec
28-08-11, 14:46
Το xenadrine το παιρνω το πρωι με το ξυπνημα και μετα το απογευμα. Το superpump πριν την προπονηση

sTeLaKoS
28-08-11, 20:28
Τι ώρα παίρνεις την απογευματινή δόση του xenadrine και τι ώρα πας προπόνηση;

aepiskeptis
28-08-11, 22:47
μαυρη σοκολατα + coconut oil


νιτρικο και θερμογεννεση

και με long term επιδραση

geo28
29-08-11, 00:05
μαυρη σοκολατα + coconut oil


νιτρικο και θερμογεννεση

και με long term επιδραση

τι ποσοτητα βαζεις στο coconut oil?και γω παντως εχω καθιερωσει 30-40 γρ σοκολατας πρεγουορκ και κατι
κανει η αληθεια ειναι..

bg75dec
29-08-11, 01:18
πρωινο xenadrine στις 8 π.μ.
superpump στις 12.30 μ.μ.
13.00 προπονηση
17.00 απογευματινο xenadrine

muscleboy21
29-08-11, 15:12
σε μια αναλογη περιπτωση βρισκομαι και εγω...βεβαια με αλλα προιοντα απο αυτα που προανεφερε το παλικαρι...εγω εχω μιτοτροπιν και jacked 3d...πιστευετε δηλαδη οτι ειναι υπερβολη ο συνδιασμος τετοιων προιοντων μαζι ε?:unsure:

sTeLaKoS
29-08-11, 18:06
bg75dec (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?4762-bg75dec) απέχουν κάποιες ώρες αλλά πάλι, μαζεύονται πολλά διεγερτικά μέσα στη μέρα. Δε θα πάθεις τίποτα, αλλά γνώμη μου είναι να μη κρατάς το νευρικό σου σύστημα στρεσαρισμένο όλη τη μέρα.

Αυτό που θα μπορούσες να κάνεις, είναι να μεταφέρεις τη προπόνηση κάποιες ώρες αργότερα, ώστε να παίρνεις τη 2η δόση προ-προπονητικά.
Σε περίπτωση που δε γίνεται λόγο ωραρίων, πάρε το μετά τη προπόνηση, όπως κάνεις τώρα.

muscleboy το ίδιο και για 'σένα.
Κρατήστε τα νιτρικά για άλλη περίοδο. Ή έστω κρατήστε τη δοσολογία χαμηλά.