PDA

Επιστροφή στο Forum : βάφλες με σοκολάτα πρωτεΐνης



AntwnhsSs
29-08-11, 21:27
ανοίγω το θέμα εδώ gt δεν ξέρω που :) λοιπόν δεν είναι δίκια μου συνταγή, αλλα ο τυπάς είναι φοβερός φτιάχνει φαγητά πάντα με προτείνει και low calories και λιπαρά, ελπίζω να σας αρέσουν :) μπορείτε να δείτε όλα του τα videos

http://www.youtube.com/watch?v=91teMDk9_d4&feature=feedu

just chris
29-08-11, 22:15
leanbodylifestyle το καναλι του michael!!πολυ καλος κ τον παρακολουθω καιρο τωρα,εχει απιστευτα ευρηματικες πολυπρωτεινουχες συνταγες!!!του βγαζω το καπελο:clap::clap::clap:

yiantheo
01-09-11, 15:16
μπορουμε να παραγγειλουμε τις βαφλες απο κρεπερι και να τις βαζουμε στην καταψηξη η τις κανουν με αλλα υλικα? επειδη δεν βρισκω κατεψυγμενες

pan0z
01-09-11, 15:24
στα lidl εχει βαφλες αλλα ειναι μικρες σε σχεση με αυτες στο βιντεο.

Giannistzn
01-09-11, 15:25
μπορουμε να παραγγειλουμε τις βαφλες απο κρεπερι και να τις βαζουμε στην καταψηξη η τις κανουν με αλλα υλικα? επειδη δεν βρισκω κατεψυγμενες

Δεν νομιζω οτι εχουν την οποιαδηποτε σχεση με βαφλες που θα βρεις καπου στην ελλαδα. Εκτος αν υπαρχει κρεπερι - βαφλερι - μαγαζι που να βγαζει βαφλα με 75 θερμιδες να παω να στησω αντισκοινω απ'εξω.

AntwnhsSs
01-09-11, 15:26
δεν ξέρω sorry, αλλα για μένα καλύτερα να τις φτιάξεις εσέι ο ίδιος παρα να τις αγοράσεις από κάπου που δεν ξέρεις τι βάζουνε μέσα, και τα περισσότερα καταστήματα χρησιμοποιούν και έτοιμες βάφλες,τουλάχιστον όταν τις φτιάχνεις εσέι ξέρεις τι βάζεις και ίσως μπορείς να τις κανεις και πιο ελαφριές

pan0z
01-09-11, 15:29
ρε παιδια οι βαφλες ειναι γλυκο να κατσεις να το ευχαριστηθεις χωρις να κοιτας θερμιδες και τετοια.Τωρα αν ειναι να το φας και να εχεις στο μυαλο σου πηρα 150θερμιδες απο την βαφλα μετα πιστευω χανει ολοι την αξια του το cheat meal.

PerroMalo
01-09-11, 15:32
:bowdown::bowdown::bowdown:
Τα σπάει ο τυπάς!!Πολύ γκουρμέ πράμα βλέπω...
Για να μη παιδεύομαι τσάμπα όμως..πείτε μου κάτι αν ξέρετε...όλες του οι συνταγές περιέχουν συμπλήρωμα πρωτεΐνης (ή γενικότερα οποιοδήποτε συμπλήρωμα)??

AntwnhsSs
01-09-11, 15:35
όσα video του έχω δει νομίζω πως βάζει προτείνει μέσα τώρα δεν ξέρω έχω δει και αλλα που λέει ότι μπορούμε να την παραλείψουμε

Giannistzn
01-09-11, 15:50
ρε παιδια οι βαφλες ειναι γλυκο να κατσεις να το ευχαριστηθεις χωρις να κοιτας θερμιδες και τετοια.Τωρα αν ειναι να το φας και να εχεις στο μυαλο σου πηρα 150θερμιδες απο την βαφλα μετα πιστευω χανει ολοι την αξια του το cheat meal.

Δεν διαφωνω καθολου. Απλα δεν ξερω αν ειδες το βιντεο, γιατι την εχει σαν σωστο πρωΐνο. Αυτες οι βαφλες εχουν μονο 75 θερμιδες, η σοκολατα ειναι φτιαγμενη απο πρωτεΐνη και το ολο γευμα (και οι 2 βαφλες με σοκολατα απο πρωτεΐνη και η μπανανα) εχουν 350 θερμιδες αν θυμαμαι καλα με πολυ λιγο υδ/κα, δεν ειναι cheat.

Στο cheat πετα και μερεντα και 3 μπαλες παγωτο και εισαι αρχοντας!

jimmy007
01-09-11, 15:56
Πολύ καλή συνταγή. Θα την δοκιμάσω σίγουρα..:thumbup: