PDA

Επιστροφή στο Forum : D-Stunner (Betancourt Nutrition)



sofos
31-08-11, 16:28
http://www.betancourtnutrition.com/images/Products/Products_D-stunner.jpg

Betancourt Nutrition presents the first ever concentrated pre-workout and bronchostimulator D-STUNNER™. In the era of concentrated pre-workouts, the race is on to create stronger and stronger products with no emphasis on long term increases in: performance, muscle growth or preventing devastating ‘crashes’ that can ruin your workouts. The lack of advancement in the stimulants used in other concentrates causes the users to build a higher tolerance which can make it harder for the user to experience the same ‘rush’ as before. D-STUNNER™ features the most advanced stimulytic blend of 1,3 Dimethylamylamine and REV-PEA™ which results in a no crash, sustained energy experience not available in any other concentrate.† REV-PEA™ is an advanced blend of energy and focus enhancing phenylethylamines that are more potent and stable then phenylethylamines alone.† It also features GlycoCarn® for intense pumps not seen in any other concentrate (large amounts of stimulants can cause vasoconstriction, this can limit the ‘pump’ during exercise) and 20-HE which promotes an anabolic response to your workouts every time.†

The most profound advanced in the concentrated pre-workout category however, is that of bronchodilator 3,7 dimethylpurine-2,6-dione. Combined with the mitochondria (energy producing centers of cells) boosting effects of Quercetin, 3,7 dimethylpurine-2,6-dione will boost endurance and performance like never before.†


REFERENCES

Enza Topo at al. The role and molecular mechanism of D-Aspartic Acid in the release and synthesis of LH and testosterone in humans and rats. Reprod Biol Endocrinol. 2009 Oct 27;7:120.

Toshihiro Miura, et al. Corosolic Acid Induces GLUT4 Translocation in Genetically Type II Diabetic Mice

Barrett A.J. et al. The Handbook of Proteolytic Enzymes, 2nd ed. Academic Press, 2003. ISBN 0-12-079610-4.

Testosterone Advantage (US #5962049) is a trademark of and licensed exclusively from VDF FutureCeuticals, Inc., Momence, IL 60954

35 Servings
Serving Size: Coming soon
Servings Per Container: 35
Amount Per Serving Amt %DV
Niacin 20mg 100%
D-Stunner Performance Blend 5,543mg *
Performance: Glycerol Monostearate, Beta-alanine, GlycoCarn (Glycine Propioyl-L-Carnitine HCL), Quercetin (Sophora japonica) (flower). CNS (Central Nervous System): 3,7-diemthylpurine-2,6-dione (Theobromine 99%), Caffeine, L-Taurine, REV-PEA (R-B-phenyelthylamine HCL, N-methyl-B-phenylethylamine HCL, B-Methyl-phenylethylamine HCL), Geranamine (1,3-dimethylamylamine). Hypertrophy: Creatine Monohydrate, 20-Hydroxy-Ecdysterone (20-HE)(Cyanotis vaga)(ROOT)
* % Daily Value is based on a 2,000 calorie diet. Your daily values may be higher or lower based on your calorie needs.
† Daily Value (DV) not established.

Ingredients:
Ingredients: Natural and Artificial Flavor, Citric Acid, Sucralose, Sodium, may contain red No.40 or blue No.2.

Directions for Betancourt Nutrition D-Stunner:
To assess tolerance, begin with half of a scoop 20 minutes before exercise on an empty stomach. Advanced users can use up to one and one half scoops pre exercise. Do not combine with any other stimulant products and do not consume more than two scoops in one day. To avoid sleeplessness, avoid consuming this product within 4 hours of sleep.

εβγαλε κ αυτη το pre της με γερανιο κ εχει κ αλλα καλα μεσα αλλα κλασικα μικρο και blend οπως ολα τα νεα pre..

deluxe
31-08-11, 18:46
Hypertrophy: Creatine Monohydrate, 20-Hydroxy-Ecdysterone (20-HE)(Cyanotis vaga)(ROOT) Τι ειναι αυτο και γιατι το εχει στο τελος;

beefmeup
31-08-11, 19:45
20-ecdy..
adaptogen ειναι,ψαξτο στο φορουμ,η googlare το..
στο τελος το εχει γιατι ειναι μικρη δοση του μεσα στο μπλεντ.

deluxe
01-09-11, 01:35
Βασικα για την κρεατινη ρωτουσα, γιατι την εχει στο τελος.

Devil
01-09-11, 15:46
Βασικα για την κρεατινη ρωτουσα, γιατι την εχει στο τελος.

γιατι πιθανοτατα εχει μικρη ποσοτητα...

πολλα στιμς και αυτο...

deluxe
01-09-11, 16:07
Μικροτερη ποσοτητα και απο το γερανιο; Δλδ ουτε 50mg δεν εχει μεσα κρεατινη; Δε μου φαινεται λογικο!

Devil
01-09-11, 16:10
Μικροτερη ποσοτητα και απο το γερανιο; Δλδ ουτε 50mg δεν εχει μεσα κρεατινη; Δε μου φαινεται λογικο!

μικροτερη ποσοτητα απο το 1ο blend εννοω...

deluxe
01-09-11, 20:36
Εμ, ετσι οπως ειναι γραμμενα. Τωρα το επιασα. :green:

sobral
11-11-12, 17:10
http://www.betancourtnutrition.com/images/962x400cropdstunner.png

http://www.betancourtnutrition.com/images/300x472productswebdstunner.png

http://www.betancourtnutrition.com/images/D-stunner%20blue%20raspberryNEW%20VERSION.png

Άλλαξε σύνθεση κ αυτό. Αυτά είναι τα συστατικά του χωρίς το γεράνιο αλλά και αρκετά αλλαγμένη από την προηγούμενη σε κάποια σημεία. Τούμπανο κ πάλι.

muscleboy21
06-07-13, 16:16
το αγόρασα χ8ές...με 2 λόγια ...ένα από τα καλύτερα pre workout που έχω δοκιμάσει ποτέ....τρομερή ενέργεια σε όλη την προπόνηση,πολύ καλό focus...πριξήματα αρκετά καλά.....θα γράψω εντυπώσεις τις επόμενες μέρες αφότου θα το εχω δοκιμάσει αρκετές φορές...

Mcstefan7
07-07-13, 20:56
το CRAZE το εχεις δοκιμασει? αν ναι κανε τους μια σύγκριση!

muscleboy21
08-07-13, 13:18
το CRAZE το εχεις δοκιμασει? αν ναι κανε τους μια σύγκριση!

δυστυχώς δεν το έχω δοκιμάσει φίλε μου....

MyoBomb
09-01-14, 18:06
Σήμερα το πήρα απο τη γνωστή αλυσίδα.

(κλασικά μόλις το ζήτησα οι καθυστερημένοι πωλητές μου είπαν ''τι το θέλω'' και οτι υπάρχουν πολύ καλύτερα απο warriorlab κτλ..εννοείται πως γέλασα με το αστειάκι)


Εχω ξυπνήσει απο τις 6 το πρωι....πριν το πάρω δλδ ήμουν αρκετά χώμα, έτοιμος για ύπνο...μέχρι που με σήκωσε...για τα καλά.


Πρηξίματα 0/10 (έχει λίγο μονουδρική αλλά δεν...)
Δύναμη 6/10 (όχι κάτι το ιδιαίτερο)
Τσίτες και focus 25/10 (στα 2,5 scoops άκουγα στερεοφωνικά. Εκει που έλεγα να πάρω ένα μεσημεριανό υπνάκο γιατι ήμουν σχεδόν άυπνος ......πήγα προπόνηση....τι άλλο θελετε..).

καλό pre work out για όσους ζητάνε focus.>>> θα συνεχίσω review κ τις επόμενες μέρες.

Numerouno
09-01-14, 18:29
Σήμερα το πήρα απο τη γνωστή αλυσίδα.

(κλασικά μόλις το ζήτησα οι καθυστερημένοι πωλητές μου είπαν ''τι το θέλω'' και οτι υπάρχουν πολύ καλύτερα απο warriorlab κτλ..εννοείται πως γέλασα με το αστειάκι)


Εχω ξυπνήσει απο τις 6 το πρωι....πριν το πάρω δλδ ήμουν αρκετά χώμα, έτοιμος για ύπνο...μέχρι που με σήκωσε...για τα καλά.


Πρηξίματα 0/10 (έχει λίγο μονουδρική αλλά δεν...)
Δύναμη 6/10 (όχι κάτι το ιδιαίτερο)
Τσίτες και focus 25/10 (στα 2,5 scoops άκουγα στερεοφωνικά. Εκει που έλεγα να πάρω ένα μεσημεριανό υπνάκο γιατι ήμουν σχεδόν άυπνος ......πήγα προπόνηση....τι άλλο θελετε..).

καλό pre work out για όσους ζητάνε focus.>>> θα συνεχίσω review κ τις επόμενες μέρες.

Ωραίος! Περιμένουμε

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

MyoBomb
11-01-14, 14:22
3η προπόνηση σήμερα με το D-stunner. Εκανα 5άρες στήθος-πλάτη ...και στο τέλος είχα τόση όρεξη που έτρεξα διαδρομο 25 λεπτά lol.

Πρηξίματα δεν υπάρχουν 0-3/10
Δυναμη και πάλι οχι κατι τρελό...

Αλλά το γ-αμημένο το focus είναι ασταμάτητο..!!.10/10 Θυμίζει craze τις πρώτες μέρες!!!

Νιώθω αυτη την ''ήρεμη δύναμη'' που είχα με το craze ίσως και πιο δυνατά...και χωρίς crash χωρις sides, τίποτα όλα στην πένα!!

Απο Δευτέρα παραγγέλνω άλλα 2 να υπάρχουν :P

cuntface
11-01-14, 14:40
εχετε την εκδοση με το γερανιο γιατι ολο τρελα πραγματα ακουω

MyoBomb
11-01-14, 14:49
Οχι κανένα γεράνιο.

Εχω την έκδοση με τα 50 κιλά PEA. Στα 2,5 με 3 scoop με γονατίζει.

Είχα άλλα με γεράνιο όπως το swollen κ το mr Hide εξίσου καλά, αλλά μου φέρνανε άπειρα νεύρα. Αυτό εδώ είναι κάπως πιο ..light, πιο ''ευφορικό''

MyoBomb
25-01-14, 18:21
Οχι κανένα γεράνιο.

Εχω την έκδοση με τα 50 κιλά PEA. Στα 2,5 με 3 scoop με γονατίζει.

Είχα άλλα με γεράνιο όπως το swollen κ το mr Hide εξίσου καλά, αλλά μου φέρνανε άπειρα νεύρα. Αυτό εδώ είναι κάπως πιο ..light, πιο ''ευφορικό''


Λοιπόν μόλις τελείωσα το κουτί και με μια πιο ολοκληρωμένη άποψη πρέπει να πώ οτι:

1. Μετά τις πρώτες 7-8 προπονήσεις όπου έπινα 2-2,5 scoop, σταμάτησε να με πιάνει τελείως.
Πήγα στα 3,5 scoop όπου έκανα και μικρό εμετό (άθλια γεύση) και πάλι δεν με έπιανε τόσο.

2. Σε δύναμη δε δίνει απολύτως τίποτα...σε πρηξίματα πολύ λίγα πράγματα.

Με άλλα λόγια καλό σαν stimulant για 2-3 εβδομάδες.

υ.γ. Ξεκινάω mr Hyde V2 σε λίγες μέρες θα γράψω και για αυτό.