PDA

Επιστροφή στο Forum : Πίεση στο κεφάλι



asdf
20-02-08, 20:52
Ο σποτερ μου απο προχθες οταν καναμε προπονηση κατα την διαρκεια των squat πανω στο λειτουργικο ενιωσε μια πολυ μεγαλη πιεση στο κεφαλι του -μια τυπου ζαλαδα και ποναει ισχυρα το κεφαλι σου για κανα 2 λεπτα- και του ειπα να ηρεμησει διοτι εχει συμβει και σε μενα μια φορα και περναει σε ενα δυο λεπτα. Συνεχισαμε κανονικα την προπονηση και μου ειπε στο τελος οτι μαλλον κατι εγινε με την αναπνοη του γιατι την κραταγε μεσα του οταν σηκωνε τα κιλα. Χθες πηγε στον γιατρο για εξετασεις και ειχε 150(!) πιεση (28 χρονων ειναι) .Η γιατρος του ειπε να κανει εξετασεις αιματος κατι το οποιο φυσικα θα κανει.
Σημερα πηγαμε παλι για προπονηση και εκει στον παγκο απο τα πρωτα σετ ενιωσε αρκιβως το ιδιο πραγμα αλλα οχι σε τοσο μεγαλη ενταση. Στην συνεχεια του τονιζα να μην ξεχναει να κανει σωστες αναπνοες και ετσι η ενοχληση μειωθηκε. Η ενοχληση αυτη ειναι μια πιεση στο κεφαλι στην κυριολεξια μεσα στον εγκεφαλο ακριβως πισω απο τα μινηγγια μεχρι πισω στο κρανιο.
Τι μπορει να εχει???? Ξερει κανεις τπτ ?? :???:

ioannis1
20-02-08, 22:53
να παει οπωςδηποτε σε καρδιολογο λεω εγω να κανει υπερηχο.μαλλον ανεβαινει υπρβολικα η πιεση.να το ψαξει καλα.

RUHL
20-02-08, 23:16
θα του περασει σε 1 εβδομαδα εγω χειροτερα ειχα παθει στις 45 μοιρες πιεσεις ποδιων στο μηχανημα ξερουν μερικοι εδω μεσα :green: :green: :green:

Gasturb
21-02-08, 00:51
:shifty: :rolf: :rolf: άρε καφάλα :lol:

Gasturb
21-02-08, 01:02
Συμφωνώ κ με ruhl κ με ioannis. δλδ να κάνει μια αποχή 1 εβδομάδα κ να αρχίσει ξανά κ αν δει πάλι τέτοιο σύμπτωμα να πάει για καμμία εξέταση,

Gt

asdf
21-02-08, 03:41
Απο το νοσοκομειο ερχομαι.....πηγαμε εσπευσμενα και εκανε εξετασεις αιματος κτλ..........................Ειναι γερος σαν ταυρος :box1: (ας ειναι καλα οι διατροφες) και μαλλον τον πειραξε η καφεινη πριν την προπονηση η το οτι δεν ενυδατωθηκε καλα εκεινη την μερα ετσι μας ειπε ο Dr τουλαχιστον....