PDA

Επιστροφή στο Forum : Pure Karbolyn (Professional Supplements)



deluxe
06-09-11, 23:59
http://www.predatornutrition.com/prod_images_large/professional-supplements-pure-karbolyn-2lbs.jpg

2.2 Lbs. Orange Burst
Serving Size1Scoop(50.8g)
Servings Per Container20

Amount Per Serving

Calories 200
Calories From Fat 0g


% Daily Value*

Total Fat 0g 0%
Saturated Fat 0g 0%
Cholesterol 0mg 0%
Sodium 0mg 0%
Total Carbohydrate 50g 16.6%
Sugars 0g
Protein 0g 0%

Karbolyn™ 50g

* Percent Daily Value based on a 2,000 calorie diet. Daily Value not established.
Ingredients:
Patent Pending Bio-Engineered Karbolyn™ (Homopolysaccharide) Derived From Potatoe, Rice, And Corn., Citric Acid, Natural & Artificial Flavor, FD&C Yellow #6, FD&C Red #40, & Sucralose.


Το εχει δοκιμασει κανεις; Πρεπει να ειναι καινουριο. Και πανακριβο!!

sofos
07-09-11, 00:10
ωραιος χθες ηταν να το ποσταρω αυτο,εχει καλα reviews παντως χεχε

RAMBO
07-09-11, 00:10
τι υποτιθεται οτι κανει?

COBRA_STYLE
07-09-11, 00:44
ποιος ο λογος να δωσεις money για κατι τετοιο?:unsure:

Senereison
07-09-11, 02:27
χαχαχα αφου δεν εχει τπτ

Adinamos
07-09-11, 02:53
ποιος ο λογος να δωσεις money για κατι τετοιο?:unsure:

Για το μεταπροπονητικο του ροφημα ισως?/

Devil
07-09-11, 05:02
Για το μεταπροπονητικο του ροφημα ισως?/

εγω παντως δεν ξαναπλξηρωνω υδατανθρακα για postwo...

αν οντως εχει γρηγορη αποροφηση θα το εβλεπα καλο για intra... ισως μαζι με μερικα bcaa...

Adinamos
07-09-11, 11:36
εγω παντως δεν ξαναπλξηρωνω υδατανθρακα για postwo....

Πολυ ενδιαφερον... Δε χρησιμοποιεις καθολου εννοεις ή δε χρησιμοποιεις κατι 'εξειδικευμενο' για carbs postwo?
Για λεγε γιατι αφορμη ψαχνω να μην ξαναπαρω carbs για postwo.

average_joe
07-09-11, 11:40
εγω παντως δεν ξαναπλξηρωνω υδατανθρακα για postwo...


:thumbup::
ριξε μια ματια στο ποστ 870 του λινκ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?12587-%CE%BF%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF./page35 και αν μπορεις δωσε μια απαντηση

Devil
07-09-11, 13:44
Πολυ ενδιαφερον... Δε χρησιμοποιεις καθολου εννοεις ή δε χρησιμοποιεις κατι 'εξειδικευμενο' για carbs postwo?
Για λεγε γιατι αφορμη ψαχνω να μην ξαναπαρω carbs για postwo.

δεν χρησιμοποιω καθολου πλεον... το επομενο γευμα εχει υδατανθρακα που ειναι στερεο... απο ενεργια και ''αναπληρωση'' γλυκογονου ειμαι μια χαρα παντως...
απλα πλεον δεν τους θεωρω απαραιτητους στο postwo... και ειδικοτερα ρους πιο εξειδικευμενους.... αν θα εβαζα θα εβλεπα κατι για pre-intrawo...


:thumbup::
ριξε μια ματια στο ποστ 870 του λινκ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?12587-οτι-εχει-σχεση-με-το-μεταπροπονητικο./page35 (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?12587-%CE%BF%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF./page35) και αν μπορεις δωσε μια απαντηση

απαντησα εκει...

COBRA_STYLE
07-09-11, 13:49
Για το μεταπροπονητικο του ροφημα ισως?/
ελα ρε συ σοβαρα?:thumbup:

waste of money για μενα....μια απο τα ιδια με το μητσο

deluxe
07-09-11, 14:58
Πως μπορει να ωφελησει ο υδατανθρακας intra; Εφοσον μιλαμε για προπονηση 45 λεπτων μαξιμουμ;

Devil
07-09-11, 15:04
Πως μπορει να ωφελησει ο υδατανθρακας intra; Εφοσον μιλαμε για προπονηση 45 λεπτων μαξιμουμ;

εκει μπορει και να μην ειναι αναγκαιος.... σε 1ωρα+++ βαριας προπονησης ισως και να ειναι.... γενικοτερα δεν βλεπω στανταρ τη χρηση του... εφοσον εχεις φαει πριν υδατανθρακα.... αν μιλαμε για cutting με περιορισμενους υδατανθρακες τοτε οκ...

Eddie
07-09-11, 15:31
εγω παντως δεν ξαναπλξηρωνω υδατανθρακα για postwo...

αν οντως εχει γρηγορη αποροφηση θα το εβλεπα καλο για intra... ισως μαζι με μερικα bcaa...

Μπραβο αγορι μου :clap::clap::clap:

Ειδικα στον ογκο,μου φαινεται πολυ περιττο το συμπληρωμα με carbs.

Devil
07-09-11, 15:35
Μπραβο αγορι μου :clap::clap::clap:

Ειδικα στον ογκο,μου φαινεται πολυ περιττο το συμπληρωμα με carbs.

εν τελη αυτο πιστευω.... βεβαια υπαρχουν και εξερεσεις.... πχ περιση οταν εκανα bulk επρεπε να παρω αναγκαστικα postwo με υδατανθρακα... και πολυ μαλιστα.... απλα και μονο γιατι δεν μου εφταναν οι θερμιδες... και λογο των 3-4 γευματων που εκανα αναγκαστικα επρεπε να φευγει γρηγορα απο το στομαχι για να κανω το επομενο γευμα...

σε τετοιες περιπτωσεις το βλεπω θετικο να χρησιμοποιει καποιος υδατανθρακα....

Eddie
07-09-11, 15:38
εν τελη αυτο πιστευω.... βεβαια υπαρχουν και εξερεσεις.... πχ περιση οταν εκανα bulk επρεπε να παρω αναγκαστικα postwo με υδατανθρακα... και πολυ μαλιστα.... απλα και μονο γιατι δεν μου εφταναν οι θερμιδες... και λογο των 3-4 γευματων που εκανα αναγκαστικα επρεπε να φευγει γρηγορα απο το στομαχι για να κανω το επομενο γευμα...

σε τετοιες περιπτωσεις το βλεπω θετικο να χρησιμοποιει καποιος υδατανθρακα....

Εγω το βλεπω αλλιως..

εχει καποιος τη δυνατοτητα να φαει βρωμη,πατατα,ρυζι,καλαμποκι κλπ κλπ και θα προτιμησει τη σκονη??σιγα τα ωα..αυτα ειναι γι αυτους που πιστευουν σε αναβολικα πατζουρια..εε συγνωμη,παραθυρα :turtle:

average_joe
07-09-11, 16:23
Εγω το βλεπω αλλιως..

εχει καποιος τη δυνατοτητα να φαει βρωμη,πατατα,ρυζι,καλαμποκι κλπ κλπ και θα προτιμησει τη σκονη??σιγα τα ωα..αυτα ειναι γι αυτους που πιστευουν σε αναβολικα πατζουρια..εε συγνωμη,παραθυρα :turtle:



εν τελη αυτο πιστευω.... βεβαια υπαρχουν και εξερεσεις.... πχ περιση οταν εκανα bulk επρεπε να παρω αναγκαστικα postwo με υδατανθρακα... και πολυ μαλιστα.... απλα και μονο γιατι δεν μου εφταναν οι θερμιδες... και λογο των 3-4 γευματων που εκανα αναγκαστικα επρεπε να φευγει γρηγορα απο το στομαχι για να κανω το επομενο γευμα...

σε τετοιες περιπτωσεις το βλεπω θετικο να χρησιμοποιει καποιος υδατανθρακα....


γενικα, δεν χρησιμοποιω υδατανθρακα σε σκονη οποτε και σε καποιον αλλο θα προτεινα το αντιστοιχο (δεν ειμαι κατα των συμπληρωματων, χρησιμοποιω αρκετα). απλα ο υδατανθρακας απο φαγητο ειναι φθηνος ετσι κι αλλιως (σε σχεση με την πρωτεινη που εκει ισως οικονομικα να συμφερει η αγορα της σε σκονη) και γενικα προτιμω αυτες τις kcal να τις "ευχαριστιεμαι" απο το φαγητο. τωρα σε περιοδους διατροφης ογκου που εσκαγα απο το πολυ φαγητο, χρησιμοποιουσα υδατανθρακα στο μεταπροπονητικο μου καθως οι υγρες θερμιδες καταναλωνονται πολυ πιο ευκολα απο τις στερεες αλλα και παλι οχι δεξτροζη (προτιμω μαλτοδεξτρινη ή waxy/ κορν φλαουερ). οποτε θα σου προτεινα αρχικα μην το χρησιμοποιησεις και καθως βαθμιαια οπως λες και συ ανεβαινεις θερμιδες και δεις απο ενα σημειο και μετα οτι δεν μπορεις να καταναλωνεις μεγαλα ή κοντινης συχνοτητας γευματα (καθως η πεινα σου θα εχει κορεσθει) τοτε σκεψου την χρηση υδατανθρακα σε σκονη.

υπο προυποθεσεις συμφωνω και με τους δυο. :thumbup:




εκει μπορει και να μην ειναι αναγκαιος.... σε 1ωρα+++ βαριας προπονησης ισως και να ειναι.... γενικοτερα δεν βλεπω στανταρ τη χρηση του... εφοσον εχεις φαει πριν υδατανθρακα.... αν μιλαμε για cutting με περιορισμενους υδατανθρακες τοτε οκ...

σε αυτο εχω διαφορετικη νοοτροπια. ειμαι που ειμαι σε cutting και προφανως λιγο πολυ πειναω να χανω θερμιδες απο υγρο υδατανθρακα αυο και αν μου φανταζει χειροτερο. νταξει απλα μια αποψη ακομα.

sorry για το off.

ον τοπικ αλλο ενα συμπληρωμα υδατανθρακα που λογικα με την καινουργια πατεντα θα ναι πανακριβο.