PDA

Επιστροφή στο Forum : road to muscleworld



Σελίδες : [1] 2

tolis93
07-09-11, 00:02
καλησπεριζω και απο εδω...ειπα να ανοιξω ενα λογκ σα παιδι κ εγω γιατι σκοπευει να μπει πολυυυυυυυς μυικος ογκος πανω μ...εχω καταφερει να παρω 1μισι κιλο καθαρο σε περιπου 1μισι μηνα και χερομαι για αυτο.αλλα επειδη τα πραγματα λιγο βαρανε πλατω σιγα σιγα κ δν ανεβαινει η ζυγαρια ουτε ο ογκος μου.ξεκιναω πιο δραστηκα.αρχικα ποσταρω διατροφη κ μετα προπονηση

μια τυπικη ημερα

πρωινο
3 φρουτα(ροδακινο-μηλο)
100 γρ γιαουρτι 2%
100 γρ κοτατζ 2%
2 ασπραδια
1 κουταλια γλυκου ταχινι
25 γρ πρωτεινη αναλογιας 30-70(πρωτεινη υδατανθρακας) σε 200 μλ γαλα(αυτο 1 ωρα μετα το φαγητο 1 πριν τη προπονηση)
προπονηση 2 ωρες
κατευθειαν μετα 25 γρ πρωτεινη αναλογιας 30-70
1 ωρα μετα
μεταπροπονητικο.
4 ασπραδια 50 γραμμαρια ρυζι η 150 γρ γλυκοπατατα η 200 γρ καλαμποκι η 100 γρ μακαρονια η 60 γρ βρωμη σε νερο
μεσημεριανο
σπιτικο φαγητο (200-250 γρ κοτοπουλο η μοσχαρι απαχο.σπανια χοιρινο ψαρονεφρι.1 φορα τη βδομαδα ψαρι η θαλασσινα.μαζι με 100 γρ μακαρονια η 50 γρ ρυζι η 150 γρ γλυκοπατατα)
απογευματινο
2 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα 2 τυρι 5% ντοματα κετσαπ.50 γρ βρωμη σε νερο με 10 γρ πρωτεινη αναλογιας 30-70 η πιτα βρωμης με 50 γρ βρωμη 2-4 ασπραδια 10 γρ πρωτεινη και 1 γιαουρτι 0% με 1 κ σουπας ταχινι
βραδυ
απαχο κρεας(250-300 γρ κοτοπουλο συνηθως) χωρις υδατανθρακα
προ υπνου.
1 γιαουρτι 0% με 10 γρ πρωτεινη αναλογιας 30-70 και 2 χωνακια παγωτου μικρα(τα ξεμπαρκα)


προπονηση
δευτερα- στηθος τρικεφαλα κοιλιακους
τριτη-ποδια
τεταρτη-κοιλιακους
πεμπτη-πλατη δικεφαλα
παρασκευη-ωμους
σαββατο-κοιλιακους
κυριακη-ξεκουραση
το προγραμμα αλλαζει σε θεμα ασκησεων παρολα αυτα σταθερες ασκησεις ειναι πιεσεις παγκου σε ημικλινη κατακλινη.πεκ ντεκ βυθισεις σε δυζηγο βυθισεις τρικεφαλων εκτασεις τρικεφαλων σκουωτ πρεσσα εκτασεις τετρακεφαλων προβολες ελξεις σε μονοζυγο κοπηλατικη με αναποδη λαβη καθιστη κοπηλατικη καμψεις ζοτμαν ασκηση 21 στρατιωτικες πιεσεις εκτασεις εμπροσθιες κ πλαγιες.και απο κοιλιακους τιποτα δε μενει σταθερο...
υψος 1,93.βαρος 78,8 κιλα.ηλικια 18.σωματοτυπος εκτομορφος.ποσοστο λιπους 8% κοντα.
στη διατροφη μου παντα υπαρχουν σαλατες με μεσημεριανο κ βραδυνο.τα πρωινα φρουτα αλλωτε εναλλασονται με βρωμη αλλωτε με συν 100 γρ γιαουρτι η κοτατζ. απο νερο καταναλωνω 3μισι 4 λιτρα την ημερα.κ ετσι για το καλο να πω οτι πινω κ περιπου 3 καφεδες.

thegravijia
07-09-11, 00:11
ποσα κιλα εισαι ?
60-70 θες κοντα 140γραμμαρια πρωτεινης την ημερα
εσυ τρως πολυ παραπανω (ο κολεμαν τρωει 300γραμμαρια κρεας σε ενα γευμα οχι εσυ)
προσεχε γιατι θα κανεις τιποτα εξετασεις στα νεφρα και μετα θα συζηταμε παλι οταν φταινε τα συμπληρωματα (αφου θα στο χει πει ο γιατρος πρωτα):P:green:

tolis93
07-09-11, 00:13
ποσα κιλα εισαι ?
60-70 θες κοντα 140γραμμαρια πρωτεινης την ημερα
εσυ τρως πολυ παραπανω (ο κολεμαν τρωει 300γραμμαρια κρεας σε ενα γευμα οχι εσυ)
προσεχε γιατι θα κανεις τιποτα εξετασεις στα νεφρα και μετα θα συζηταμε παλι οταν φταινε τα συμπληρωματα (αφου θα στο χει πει ο γιατρος πρωτα):P:green:

78,8 κιλα το εχω γραψει κατω κατω.τα ζυγιζω αψητα ξεχασα να αναφερω:green::green:

thegravijia
07-09-11, 00:16
[QUOTE=tolis93;436128]78,8 κιλα το εχω γραψει κατω κατω.τα ζυγιζω αψητα ξεχασα να αναφερω:green::green:[/QUOTEρ

η διαφορα στα γραμμαρια ποση ειναι ?

pepeismenos karga
07-09-11, 01:01
τι να πω...καληα ρχη...αλαλ ρε πουτι μουυυυυυυυυυυ....εισια 78,8 κιλα και τρως και τοσο και παλι δνε περνεις...φαντασου ποσο πρεπι αν φας για να παρεις και αλλα κιλα...ειναι τυχεροι καποιοι ανθρωποι...μεγαλοι κωλοφαρδοι...εχω και εγω κατι τετια φιλαρακια και τρωνε και τζανκ μαλιστα απο το πρωι μεχρι το βραδυ και παλι ειναι γραμμωμενοι...αστα...αμα δεις οτι κολλαει η ζυγαρια οπως λες αυξησε φαι...αλλα οπως ειπε ο τεραβιγια μην αυξησεις αλλο την πρωτεινη ειναι ηδη πολυ αυτα που τρως αυξησε υδατανθρακες ή λιπαρα που σε καποια γευματα[αρκετα αποτι ειδα] βλεπω δεν εχεις ιδιατερα....και αυτο ειναι λαθος.....αμα αυξησεις και τα λιπαρα θα παρεις και αλλες καλες θερμιδες που οπως λες και θες σου λειπουν και τις χρειαζεσαι...

Αντωνης
07-09-11, 02:55
Φιλε δεν μπορω να καταλαβω γιατι ζοριζεσαι να λαμβανεις τοσα γρ. πρωτεινης,σου ειναι αχρειαστα με την παρουσα μυικη μαζα σου...Εκτος αυτου ειναι τζαμπα λεφτα...
Επισης απ τις φωτο που εχεις ανεβασει δεν νομιζω να σαι τοσο κατω σε λιπος.Στο 8% ο διαχωρισμος αναμεσα στους κοιλιακους φαινεται πολυ εντονα...

Τελος μια συμβουλη απο μια προχειρη ματια που εριξα στις ασκησεις σου,την 21 μην την εχεις σαν σταθερη ασκηση,ειναι περισσοτερο για να σοκαρει τα δικεφαλα κατα διαστηματα και οχι για να γινεται συνεχεια..Και τα πεκ ντεκ μπορεις να τα εναλλασεις με ανοιγματα.Για τον κατακλινη ισχυει το ιδιο,ο οριζοντιος γυμναζει μια χαρα το κατω μερος...
Οπως και να χει καλη αρχη στο λογκ σου:toast:

Txc
07-09-11, 12:24
Καλη αρχη Τολι με το log σου!
Εμενα απο την αλλη η διατροφη του, μου φαινετε super με εξαιρεση το γευμα πριν τον υπνο...
Το 80% ειναι η διατροφη, το 10% η προπονηση και το αλλο 10% ειναι η γενετικη προδιαθεση...
Αφου τρωει και δεν βαζει, βαλε και αλλα λιπαρα Τολι, βγαλε τα παγωτα πριν τον υπνο και βαλε ταχινι ξερω γω...

tolis93
07-09-11, 14:51
Καλη αρχη Τολι με το log σου!
Εμενα απο την αλλη η διατροφη του, μου φαινετε super με εξαιρεση το γευμα πριν τον υπνο...
Το 80% ειναι η διατροφη, το 10% η προπονηση και το αλλο 10% ειναι η γενετικη προδιαθεση...
Αφου τρωει και δεν βαζει, βαλε και αλλα λιπαρα Τολι, βγαλε τα παγωτα πριν τον υπνο και βαλε ταχινι ξερω γω...

αδερφε χωνακια παγωτου εγραψα οχι παγωτο δεν ειμαι τρελος:green: σε ευχαριστω για τα λογια σου αρχικα.η διατροφη μου οντως σε πρωτεινη παιζει αρκετα.εχω τον υδατανθρακα στα 200 γραμμαρια χωρις υπολογισμο συμπληρωματων κ λαχανικων.με αυτα παω καπου στα 270-280 την ημερα.τα λιπαρα οντως θελουν ανεβασμα δε μου βγαινουν κ οι θερμιδες πλεον...

tolis93
07-09-11, 14:52
Φιλε δεν μπορω να καταλαβω γιατι ζοριζεσαι να λαμβανεις τοσα γρ. πρωτεινης,σου ειναι αχρειαστα με την παρουσα μυικη μαζα σου...Εκτος αυτου ειναι τζαμπα λεφτα...
Επισης απ τις φωτο που εχεις ανεβασει δεν νομιζω να σαι τοσο κατω σε λιπος.Στο 8% ο διαχωρισμος αναμεσα στους κοιλιακους φαινεται πολυ εντονα...

Τελος μια συμβουλη απο μια προχειρη ματια που εριξα στις ασκησεις σου,την 21 μην την εχεις σαν σταθερη ασκηση,ειναι περισσοτερο για να σοκαρει τα δικεφαλα κατα διαστηματα και οχι για να γινεται συνεχεια..Και τα πεκ ντεκ μπορεις να τα εναλλασεις με ανοιγματα.Για τον κατακλινη ισχυει το ιδιο,ο οριζοντιος γυμναζει μια χαρα το κατω μερος...
Οπως και να χει καλη αρχη στο λογκ σου:toast:
ευχαριστω για τις συμβουλες.φωτο εχω να ανεβασω καιρο δεν ειμαι οπως ημουν.χανω τρελα ευκολα λιπος.3 μερες απλα εκοψα υδατανθρακα...και οχι τελειως.επαιζα στα 60-80 γραμμαρια.αυτο ηταν...οσο για τη πρωτεινη δε ζοριζομαι :green:

tolis93
07-09-11, 14:55
τι να πω...καληα ρχη...αλαλ ρε πουτι μουυυυυυυυυυυ....εισια 78,8 κιλα και τρως και τοσο και παλι δνε περνεις...φαντασου ποσο πρεπι αν φας για να παρεις και αλλα κιλα...ειναι τυχεροι καποιοι ανθρωποι...μεγαλοι κωλοφαρδοι...εχω και εγω κατι τετια φιλαρακια και τρωνε και τζανκ μαλιστα απο το πρωι μεχρι το βραδυ και παλι ειναι γραμμωμενοι...αστα...αμα δεις οτι κολλαει η ζυγαρια οπως λες αυξησε φαι...αλλα οπως ειπε ο τεραβιγια μην αυξησεις αλλο την πρωτεινη ειναι ηδη πολυ αυτα που τρως αυξησε υδατανθρακες ή λιπαρα που σε καποια γευματα[αρκετα αποτι ειδα] βλεπω δεν εχεις ιδιατερα....και αυτο ειναι λαθος.....αμα αυξησεις και τα λιπαρα θα παρεις και αλλες καλες θερμιδες που οπως λες και θες σου λειπουν και τις χρειαζεσαι...

ευχαριστω για τα λογια σου κ τις συμβουλες σου αρχικα.εχω παθει εξαρτηση απο το ταχινι τελευταια οποτε τα λιπαρα τα βλεπω να ανεβαινουν οσο να ναι:green: υδατανθρακας κ λιπαρα ανεβαινουν ευκολα.πολυυυ ευκολα... τωρα το γεγονος οτι δε παιρνω αποταιλει συνθεση πολλων παραγωντων απο ηλικια δραστηριοτητες κτλπ μεχρι κ σωματοτυπο και γονιδια(να σαι καλα παππου!!!) δε βαζω κ ευκολα μυικη μαζα αλλα με το λιπος πλεον λες κ ειμαι τσακωμενος...απλα του λεω φυγε κ φευγει σαν τον τσακ νορρις ενα πραμα

tolis93
07-09-11, 14:56
[QUOTE=tolis93;436128]78,8 κιλα το εχω γραψει κατω κατω.τα ζυγιζω αψητα ξεχασα να αναφερω:green::green:[/QUOTEρ

η διαφορα στα γραμμαρια ποση ειναι ?

ε παει αρκετα.τα 350 με ψησιμο μπορει να πανε κ 240-250.για να εχεις 350 ψημενο κρεας ειδικα κοτοπουλο.η βρασμενο.πρεπει να ειναι κανα μισοκιλο αψητο...

tolis93
07-09-11, 15:04
μετα τη χτεσινη ρεστ μερα.με τα ελαφροτσιτακια της (λογω απουσιας απο το σπιτι βασικα ολη μερα) μπηκα δυναμικα σημερα.
προπονηση εκανα ποδια.γιατι η ρεστ μερα πηγε αναγκαστικα χτες.οποτε εχουμε τα εξης
13 λεπτα σχοινακι σε HIIT
ασκησεις για ζεσταμα
απο ενα σετ η ασκηση.12 επαναληψεις
ελξεις σε μονοζυγο
40 καμψεις
αρσεις θανατου
αρσεις ομων
σκυφτες εκτασεις ομων
κοπηλατικη σε ιμικλινη παγκο
κυριως προγραμμα
σκουωτ 5 σετ των 15 12 12 12 κ 15 επαναληψεων
τετρακεφαλοι σε μηχανημα 4 σετ των 10
προβολες με μπαρα 4 σετ των 10 8 8 κ 10
πιεσεις γαμπων με μπαρα 4 σετ των 15
καμψεις γαμπων σε ελβετικη μπαλα 4 σετ των 15
τα κιλα π επαιξα ηταν σε σκουωτ 60.τετρακεφαλοι 70 προβολες 60.πιεσεις γαμπων 80.. σημερα εκανα και κοιλιακους.5 σετ των 30,20 20 20 20 ροκανισματα με επιβαρυνση 60 κιλα.κατω κοιλιακοι σε ελβετικη μπαλα.εγκαρσιοι κοιλιακοι με μπαρα.και φυσικα ραχιαιους.5 σετ των 30 20 20 20 20
τελος...διατασεις.και 10 λεπτα σχοινακι παλι με HIIT.
προπονηση κανω με δεστρες επιβαρυνσης στα ποδια συνολικα 10 κιλα.

COBRA_STYLE
07-09-11, 15:06
γενικα με το σησαμελαιο μην το παρακανεις(δε θες να το κανεις αυτο στην libido και στην καρδια σου αν δεν κανω λαθος;))...μπορεις να προσθεσεις αμυγδαλα και καρυδια απο τον να αυξησεις το ταχινι κατα πολυ

tolis93
07-09-11, 15:09
γενικα με το σησαμελαιο μην το παρακανεις(δε θες να το κανεις αυτο στην libido και στην καρδια σου αν δεν κανω λαθος;))...μπορεις να προσθεσεις αμυγδαλα και καρυδια απο τον να αυξησεις το ταχινι κατα πολυ

ευχαριστω για τη συμβουλη.δε σκοπευω να το αυξησω πολυ.υπαρχουν κ οι πολυαγαπημενοι κροκοι αυγων.ποσο μαλλον το παραδισενιο φυστικοβουτηρακι...το ελαιολαδο απεχθανομαι γαμωτο.πρεπει να χω μερακλωσει τρελα κ να την εχω δει ελληναρας να κοψω καμια χωριατικη κ εκει παιζει να βαλω κ παλι πλ λιγο...παλι καλα π μαγειρευει η μανουλα τα λαδερα της π κ π.χωρις να το παρακανει δωξα το θεο...αλλιως λαδι δε παιρνω.δε κατεβαινει

tolis93
08-09-11, 23:42
ωρα για ενημερωση...η μερα σημερα ηταν ιδιαιτερα σκληρη μπορω να πω...με 5μισι ωρες υπνο.σηκωθηκα στις 6μισι σημερα.πρωινο.πρωτεινη,κ μετα γυμναστηριο...γιατι επρεπε να παω να κανω ψωνια για το σπιτι απο ικεα να παω κολλεγιο κτλπ...και απογευμα ειχα μαθημα οδηγησης οποιος ρωτησει γιατι δν εκανα απογευμα γυμναστικη.
λοιπον.σημερα ειχαμε πλατη δικεφαλα και κοιλιακους.
παιξαμε στα κλασικα με το σκοινακι14 λεπτα σημερα για αρχη παλι σε χιιτακι και 11 λεπτα παλι με χιιτακι στο τελος.σε μορφη πυραμιδας σημερα
απο ασκησεις ειχα τα εξης.
ελξεις σε μονοζυγο 4 σετ των 10
κοπηλατικη 4 σετ των 12 με μπαρα
goodmornings 4 σετ των 12.
κοπηλατικη με κλειστη λαβη χαμηλη(φερνοντας τα χερια δλδ κοντα στο στομαχι) 4 σετ των 10
δικεφαλα εκανα στραβομπαρα 4 σετ των 15 10 10 15
μετα επικλινη παγκο εναλλαξ με αλτηρες 15 12 12 15
στη συνεχεια με αλτηρες συνολικα 6 σετ των 8 (μιση πανω μιση κατω δλδ κατι σαν την 21)
και μετα σφυρια 3 σετ των 8 8 και 10
αλτηρες επαιξα στα 27 κιλα συνολο και μπαρα στα 65 κιλα.ανεβικα 5 κιλα απο τη προηγουμενη βδομαδα και συνεχιζω.


απο διατροφη ειχαμε...2 πιτες βρωμης 30 κ 30 γρ βρωμη 2 κ 2 ασπραδια 1 κ 1 κουταλια γλκ πρωτεινοσυμπληρωμα 30-70 γευση βανιλια απο κροκους εβαλα 1 και 1. 200 γρ γιαουρτι τοταλ 0% 1 μηλο 1 ροδακινο 1 νεκταρινι.
πριν κ μετα τη προπονηση απο 25 γρ πρωτεινη ροφημα.ναι ναι τη βανιλια λεω

μεταπροπονητικο γευμα
μιση γλυκοπατατα 4 ασπραδια 1 φετα γαλοπουλα.
μεσιμεριανο
μισο κοτοπουλο εκτος απο το μπουτι(παιδακια στηθος κτλπ) με καπου στα 80 γρ ρυζι(παιρνω τα ζωγραφος εχουν και πρωτεινη παρα πολυ και συνθετο υδατανθρακα)μαζι με σαλατα παντα και πολυυ κουνουπισι
απογευμα
2 σαντουιτς με 1 κουταλια φυστικοβουτηρο.απο 1 φετα τυρι αρλα 5% κ απο μια φετα μοσχαρισιο μπουτι στεγνο κρεατακι..200 γρ γιαουρτι 2%1 κουταλια γλυκου ταχινι 1 μηλο κ μια πιτα βρωμης με 2 ασπραδια 1 κουταλια βρωμη κ 1 κ γλυκου βανιλια
βραδυνο.μισο κοτοπουλο εκτος το μπουτι.με πολυ λαχανικο
προ υπνου.200 γρ γιαουρτι 2%
μπορω να πω πως βλεπω διαφορες πανω μου αρκετες κιολας.αλλα τα αποτελεσματα τα εμφανη... σε καμια βδομαδα κ βλεπουμε...ισως κ 2..παντως παιρνω πολυ ευκολα και δε παιρνω λιπος.και χερομαι για αυτο

Αντωνης
09-09-11, 00:38
Γραψε βρε συ τα κιλα που κανεις διπλα στα σετ της καθε ασκησης,log χωρις να υπαρχουν τα φορτια για να φαινεται η προοδος με τον καιρο ειναι δωρον αδωρον.

tolis93
09-09-11, 23:10
λοιπον....εχουμε κ λεμε σημερα.θα ξεκινησω με τη διατροφη γιατι τη χαρηκα ιδιαιτερα.
πρωινο
. 500 γρ γιαουρτι 0% με 1 ροδακινο 1 μηλο ενα νεκταρινι 1 κουταλια σουπας ταχινι.
δεκατιανο.
ομελετα 2 ασπραδια 1 κροκος 1 φετα μοσχαρι 50 γρ κοτατζ(οποιος δε το χει δοκιμασει να το κανει τωρα...ΤΩΡΑ!) μιση φετα τρυμμενη αρλα 5%
μεσημεριανο
50 γρ αβραστα φακες 1 κοτατζ ντοματοσαλατα
απογευματινο(εδω ειμαστε)
1 σαντουιτς με 3 φετες ψωμι.2 φετες τυρι.μιση κουταλια γλυκου κατικι.1 φετα γαλοπουλα.1 φετα μοσχαρι.ντοματα πιπερια. 1 φετα με φυστικοβουτηρο(1 κουταλια γλυκου) Κ 1 κουταλια γλυκου μαρμελαδα ζωγραφος. 2 πιτες βρωμης (2 ασπραδια μισο κροκο 2 κουταλιες βρωμης 1 κουταλια γλυκου βανηλια η καθε μια)1 μηλο 1 ροδακινο.200 γρ γιαουρτι 0%
1 ωρα μετα ροφημα πρωτεινης 25 γρ πρωτεινη 30-70
προπονηση.ωμοι σημερα
αμεσως μετα αλλη μια πρωτεινουλα
βραδυνο
270 γρ τονος σε νερο με 1 κιλο μαρουλι .2 ντοματες 1 πιπερια 10-12 μανηταρια.1 καροτο.1 σαλατα λαχανο 250 γρ κουνουπιδι
προ υπνου.200 γρ γιαουρτι 0%

προπονησουλα σημερα
ωμουληδες...
στρατιωτηκες καμψεις. 40 κιλα.4 σετ 12-10-10-12
ανυψωσεις με αλτηρες.28 κιλα.4 σετ των 15-12-12-15
shrugs.60 κιλα.4 σετ των 12
εκτασεις ψ.28 κιλα.4 σετ των 10-8-8-8
σκυφτες εκτασεις.28 κιλα.4 σετ των 12-10-10-10
πλαγιες εκτασεις.23 κιλα.4 σετ των 12-10-10-10
εμπροσθιες εκτασεις.23 κιλα.4 σετ των 12-10-10-10
εμπολε ζετε.28 κιλα.4 σετ των 10-10-8-10
σκοινακι 13 λεπτα πριν τα βαρη σε HIIT και 10 λεπτα μετα τα βαρη παλι HIIT
ασκησεις προθερμανσης εκανα
αρσεις θανατου.70 κιλα.1 σετ των 12
μονοζυγο.12 επαναληψεις.
45 καμψεις με ποδια σε ελβετικη μπαλα και 5 κιλα στη πλατη
γεφυρες(κανονικη κ πλαγιες)απο 40 δευτερολεπτα
εκτασεις ψ σε επικλινη παγκο.28 κιλα.1 σετ των 15
βαθια καθησματα με μπαρα.65 κιλα.1 σετ των 12

αυτα τα ομορφα για σημερα....

Txc
09-09-11, 23:14
Οχι ταχινι στο πρωινο ρε συ...
Βαλε μελι στο πρωινο...
Στο πρωινο και στο post workout shake θελεις εκκριση ινσουλινης...
Οι αρσεις θανατου που κολανε με τους ωμους?
Εγω κανω αρσεις θανατου σε back workout...

tolis93
09-09-11, 23:33
Οχι ταχινι στο πρωινο ρε συ...
Βαλε μελι στο πρωινο...
Στο πρωινο και στο post workout shake θελεις εκκριση ινσουλινης...
Οι αρσεις θανατου που κολανε με τους ωμους?
Εγω κανω αρσεις θανατου σε back workout...

με ποιανει στους ωμους δε ξερω γιατι.απλα με κραταει στο πρωινο το ταχινι εκει ειναι το θεμα.βαζω κ λιγο μαρμελαδιτσα κ φρουτα για το θεμα ινσουλινης κ γιαουρτι π απο οτι ξερω ανεβαζει ινσουλινη

tolis93
10-09-11, 23:44
σημερα παιξαμε κοιλιακους απο γυμναστικουλα...
κ ειχαμε τα εξης.κλασικα σκοινακι πριν κ μετα με χιιτακια.15 λεπτα πριν τους κοιλιακους 13 λεπτα μετα.
εκανα ασκησεις προθερμανσης για ολο το σωμα
μονοζυγο 15 επαναληψεις.
αρσεις θανατου 12 επαναληψεις με 80 κιλα σημερα
σκυφτες εκτασεις ομων με 28 κιλα 15 επαναληψεις
50 καμψεις με ποδια σε ελβετικη μπαλα κ 5 κιλα στη πλατη
15 επαναληψεις πιεσεις στηθους σε ημικλινη παγκο με αλτηρες 30 κιλα
και σκουωτ με 80 κιλα 15 επαναληψεις
σφυρια με αλτηρες 28 κιλα 10 επαναληψεις
κυριως προγραμματακι
ροκανισματα με 60 κιλα επιβαρυνση 5 σετ των 30-20-20-20-20
κατω κοιλιακους με τη μεση σε ελβετικη μπαλα 5 σετ των 15
πλαγιους κοιλιακους 5 σετ των 15(σε καθε πλευρα)
εκγαρσιος κοιλιακος με μπαρα 5 σετ των 15
ραχιαιους 5 σετ των 30-20-20-20-20 με επιβαρυνση 10 κιλα
πλαγιους ραχιαιους 5 σετ των 15(η καθε πλευρα) με 20 κιλα
γεφυρες κανονικη κ πλαγιες απο 40 δευτερολεπτα
διατασεις
ολες οι ασκησεις εγιναν με δεστρες επιβαρυνσης 10 κιλα συνολικα(πηρα μεγαλυτερες:green:)

απο διατροφουλα...
πρωινο. 1 πιτα βρωμης(2 ασπραδια 30 γρ βρωμη 1 κουταλια γλκ πρωτεινη)
500 γρ γιαουρτι 0% με 1 κουταλια σουπας ταχινι 2 ροδακινα κ 1 μηλο κ 1 κουταλια γλυκου μαρμελαδα με φρουκτοζη
1 ωρα μετα 1 ροφημα πρωτεινης
προπονηση
αμεσως μετα 1 ροφημα πρωτεινης
μεταπροπονητικο 100 γρ μακαρονια με 4 ασρπαδια αυγων(τα μακαρονια εχουν 20 γρ πρωτεινης στα 100 γρ) και 5 γαριδες μεσαιου μεγεθους
μεσημεριανο 300 γρ μοσχαρισια μπριζολα με κουνουπιδι ντοματοσαλατα βλητα
απογευμα
1 πιτα βρωμης(30 γρ βρωμη 2 ασπραδια 1 κροκος 1 κ γλυκου βανηλια)1 μπανανα 1 κουταλια σουπας βρωμη 100 γρ γιαουρτι 2% 1 τοστ ολικης με τονο
βραδυ.300 γρ κοτοπουλο με κουνουπιδι βλητα πιπεριες κ μανηταρια πλευρωτους
πριν τον υπνο.1 γιαουρτι 0% με 1 κ γλυκου πρωτεινη

πανω κατω αυτα για σημερα.παρατηρησα αυξηση βαρους αλλα πηρα κ 1 με 1μισι ποντο σε υψος οποτε δε ξερω κατα ποσο πηρα μυικα...χτεσινες φωτο π δεν καταφερα να ανεβασω λογω προβληματος νετ ελπιζω να ανεβουν σημερα

tolis93
10-09-11, 23:46
μερικες εδω...

tolis93
10-09-11, 23:50
οι 3 τελευταιες ειναι πριν 15 ημερες περιπου.οι 2 πρωτες ειναι παρασκευιατικες...

Txc
11-09-11, 00:11
Ωραιος :clap:
Φαινετε η δουλεια στο γυμναστηριο :clap:
Θελεις παραπανω ογκο...
Κeep it up boy :thumbup:
Πρεπει να εισαι hard gainer :)

tolis93
11-09-11, 00:23
Ωραιος :clap:
Φαινετε η δουλεια στο γυμναστηριο :clap:
Θελεις παραπανω ογκο...
Κeep it up boy :thumbup:
Πρεπει να εισαι hard gainer :)

a lot...φτυνω αιμα να παρω ογκο αλλα δε...νταξει παιρνω.αλλα αργα.το καλο ειναι πως δε λιπωνω ευκολα. κ ανεβαζω δυναμη

Txc
11-09-11, 00:24
a lot...φτυνω αιμα να παρω ογκο αλλα δε...νταξει παιρνω.αλλα αργα.το καλο ειναι πως δε λιπωνω ευκολα. κ ανεβαζω δυναμη

Ψαξτο λιγο για hard gainers στο bb.com...

tolis93
11-09-11, 00:25
Ψαξτο λιγο για hard gainers στο bb.com...

κατι εχω διαβασει ευχαριστω παντως.δε το ψαξα σε βαθος.ακομα..:green:

tolis93
11-09-11, 22:50
Ε-ΝΗ-ΜΕΡΩΣΗ!Ε-ΝΗ-ΜΕΡΩΣΗ! λοιπον καλησπερααα.....η σημερινη μερα ηταν λιγο περιεργη.επαιξαν κουλα γευματα λιγο πολυ αλλα ελεγε.ξεκιναμε με το πρωινο....2 πιτες βρωμης(συνολο 60 γρ βρωμη 4 ασπραδια 1 κροκος).1 μπανανα.1 ροδακινο.200 γρ γιαουρτι 0% κ 5 σκανδιναβικες φυγανιες.
1 ωρα μετα πρωτεινη. μιση ωρα μετα προπονηση
κοιλιακους σημερα ιδιο προγραμμα με το χτεσινο(εγινε μπερδεμα μεσα στη βδομαδα λογω υποχρεωσεων κ με μετακινησεις στις προπονησεις μ πεσαν μαζι...)
μεταπροπονητικο ροφημα.πρωτεινη
καμια ωρα μετα μια ομελετα με 4 ασπραδια.μιση πατατα.2 κ σουπας φασολια(καπου στα 20-30 γρ)κοκκινα.1 φετα μοσχαρι.1 κ σουπας κετσαπ light.
μεσημεριανο.εδω φαγαμε εξω σημερα... 1 σαλατα ροκα με βινεγκρετ απο μπαλσαμικο.ειχε κ τυρι αλλα δε το πολυ ακουμπησα.1 φιλετο κοτοπουλο σχαρας με λαχανικα σχαρας(καπου στα 300 γραμμαρια για πλακα) λιγο σαλατα με ανιθο κατικι ντοματα παξιμαδια(2 πιρουνιες)καπου στα 50 γρ κοτοπουλο φιλετο φουρνου με παρμεζανα.
απογευμα. 60 γρ βρωμη σε 200 μλ γαλα 2 κουταλιες γλυκου πρωτεινη βανηλια 1 κ σουπας ταχινι.2 τοστ με μοσχαρι τυρι(απο μια φετα) και γαλοπουλα τυρι(απο μια φετα) και φυστικοβουτηρο(απο 1 κουταλια γλυκου)
βραδυνο
1 ψαρονεφρι(300 γρ κοντα) 200 γρ μανηταρια πλευρωτους στο φουρνο με σαλτσα ντοματας σκορδο κ βασιλικο.1 λαχανοσαλατα.1 κολοκυθακι στο φουρνο.300 γρ κουνουπιδι.2 ντοματες.
πριν τον υπνο. ενα γιαουρτι 0%
ειδα μια διαφορα σημερα στη προπονηση.επαιξα αρσεις θανατου στα 85 κιλα
κατα τα αλλα ολα ως εχουν.

MusclesOfShadow
11-09-11, 22:58
Oυτε εγω δεν τρωω τοσο πολυ:shock::shock::shock:
(Μετα τα 18 ομως ναιιιι, θα κανω το σουπερμαρκετ πλουσιοοοοοοοοοο, μμμμ, εχω πολυ αποθημενο φιλεεε.....)

Λοιπον πιστευω Tolis93 πρεπει να κοβεις σιγα σιγα τα πολλα αεροβια. Τα βασικα μονο για να μην χασεις την φορμα σου. Ειδα τις προπονησεις σου και περιεχουν πολλη αεροβια προπονηση. Δεν ειναι κακο, αλλα εισαι και hard gainer (μπουρδες, μια χαρα εισαι:turtle:), οποτε θεωρω να μετριασεις τις αεροβιες, να δωσεις εμφαση στα βαρη. Μικρες αλλα εντονες προπονησεις.:welcome:

tolis93
11-09-11, 23:44
Oυτε εγω δεν τρωω τοσο πολυ:shock::shock::shock:
(Μετα τα 18 ομως ναιιιι, θα κανω το σουπερμαρκετ πλουσιοοοοοοοοοο, μμμμ, εχω πολυ αποθημενο φιλεεε.....)

Λοιπον πιστευω Tolis93 πρεπει να κοβεις σιγα σιγα τα πολλα αεροβια. Τα βασικα μονο για να μην χασεις την φορμα σου. Ειδα τις προπονησεις σου και περιεχουν πολλη αεροβια προπονηση. Δεν ειναι κακο, αλλα εισαι και hard gainer (μπουρδες, μια χαρα εισαι:turtle:), οποτε θεωρω να μετριασεις τις αεροβιες, να δωσεις εμφαση στα βαρη. Μικρες αλλα εντονες προπονησεις.:welcome:

Το σκευτικα αλλά εφόσον τώρα ακόμα παίρνω συνεχίζω μόλις κολλησω μειωνω αεροβια γιατί να βάλω κ άλλο φαΐ ε θα γίνει ξεφτίλα το θεμα

Gianna
12-09-11, 00:01
[QUOTE μια φετα μοσχαρισιο μπουτι στεγνο κρεατακι..[/QUOTE]

Το βρίσκεις στο supermarket ή εννοείς ότι το έχεις ψήσει εσύ και κόβεις μια φέτα, γιατί αν υπάρχει έτοιμο (τι μάρκα αλήθεια;;) ακούγεται πολύ καλό!!!

tolis93
13-09-11, 00:12
[QUOTE μια φετα μοσχαρισιο μπουτι στεγνο κρεατακι..

Το βρίσκεις στο supermarket ή εννοείς ότι το έχεις ψήσει εσύ και κόβεις μια φέτα, γιατί αν υπάρχει έτοιμο (τι μάρκα αλήθεια;;) ακούγεται πολύ καλό!!![/QUOTE]

σουπερμαρκετ στον παγκο στα αλλαντικα το χουν ομως. nikas H ifantis blackline μοχαρι μπουτι το εχει.τιμη οσο κ η γαλοπουλα 12-12 ευρω το κιλο.αλλα δεν ειναι αλλειωμενο κτλπ ειναι καθαρο το μπουτο το παιρνει το κοβει του βγαζει το κοκκαλο κ το περναει σε μηχανημα οπως ειναι κ στο κοβει φετες.απλα νομιζω το βραζουν πρωτα η γευση βραστο μ κανει καπνιστο δυσκολο.κ δεν εχει κ αλατια κ τετοιες ιστοριες.απο λιπος τπτ βλακειες εχει συνηθως ενα πλ μικρο κομματακι π κανει μπαμ με το ματι.απο γευση τουμπανο.για ογκο ειν οτι πρεπει

tolis93
13-09-11, 00:25
τουμπανιες σημερα ξεγυρησμενες!!!
ξεκιναμε με διατροφη!
πρωινο!
2 πιτες βρωμης(4 ασπραδια 1 κροκο 60 γρ βρωμη) 1 μπανανα 1 μηλο 1 κ γλυκου φυστικοβουτηρο 1 φετα μοσχαρι 1 φετα τυρι κ 100 γρ γιαουρτι 2%
δεκατιανο.ομελετα με 4 ασπραδια 1 φετα μοσχαρι 100 γρ κοτατζ κ 1 ροφημα πρωτεινης
μεσημεριανο.250-300 γρμ αρακα 100 γρ κοτατζ 400 γρ κουνουπιδι 20 γρ φασολια
απογευματινο προ προπονησης
2 σαντουιτς με 1 φετα μοσχαρι 1 γαλοπουλα 30 γρ κοτατζ 100 γρ μακαρονια 1 κουταλια σουπας ταχινι.1 ωρα μετα 1 ροφημα πρωτεινης
μεταπροπονητικο 1 ροφημα πρωτεινης
βραδυνο
300 γρ φιλετο κοτοπουλο 400 γρ κουνουπιδι 2 ντοματες 150 γρ μανηταρια 1 κολοκυθακι 2 καροτα 20 γρ φασολια
προ υπνου.1 γιαουρτι 0% 1 ζελε φρουτων(35 θερμιδες)
προπονηση επαιξε στηθος σημερα.παγκο ανεβηκαμε κατα 5 κιλα...
εκανα σκοινακι 15 λεπτα πριν κ 13 λεπτα μετα τα βαρη σε χιιτακι και σημερα
ασκησεις προθερμανσης
πουλ οβερ με 20 κιλα 15 επαναληψεις
αρσεις θανατου με 95(οοοο ναιι) κιλα 12 επαναληψεις
κοπηλατικη ορθια με αλτηρες με 28 κιλα 15 επαναληψεις
45 καμψεις με ποδια σε ελβετικη μπαλα
15 ελξεις σε μονοζυγο
αρσεις για βραχιωνες 15 επαναληψεις με αλτηρες στα 28 κιλα
κυριως προπονηση!
πιεσεις σε επικλινη παγκο στα 70 κιλα 5 σετ των 15-10-8-10-12
πιεσεις με αλτηρες σε ιμικλινη παγκο με 30 κιλα 5 σετ των 15
ανοιγματα σε επικλινη παγκο με 28 κιλα 4 σετ των 12-0-10-12
ανοιγματα σε ιμικλινη παγκο με 18 κιλα 4 σετ των 12
βυθιζεις σε δυζιγο 4 σετ των 10
εκτασεις τρικεφαλων με 14 κιλα(καθε χερι ξεχωριστα) 4 σετ των 8(καθε χερι)
γαλικες πιεσεις με στραβομπαρα 4 σετ των 10 πρωτο κ τελευταιο σετ με 37 κιλα τα 2 ενδιαμεσα με 32
εκτασεις τρικεφαλων πισω απο το κεφαλι με 14 κιλα στο καθε χερι 4 σετ των 8
αυτα.......παντως βλεπω καθημερινα βελτειωσεις και χερομαι!

tolis93
13-09-11, 22:47
καλησπερεεες...πωπω σημερα τα ειδα ΟΛΑ...ξυπνημα στις 6μισι. γυμναστικη στις 8...και απο τις 10 π τελειωσα απλα τρεχω...ενι γουει:green: θα ξεκινησω με διατροφη
πρωινο
1 πιτακι βρωμης το συνηθησμενο πλεον(4 ασπραδια 1 κροκο 60 γρ βρωμη) 1 γιαουρτι βιταλαιν(πηρα κ αυτο να το δοκιμασω.οκ ελεγε αρκετα βασικα)0%
προπονηση
μετα τη προπονηση 1 ροφημα πρωτεινης
ενδιαμεσα λογω υποχρεωσεων 1 ροφημα πρωτεινης
μεταπροπονητικο 250 γρ μοσχαρι με δε ξερω ποσο ρυζι...7-8 κουταλιες της σουπας αβραστο...πολυ τελος παντων μαζι με μπροκολο κουνουπιδι και ντοματοσαλατα και κοκκινα φασολια
απογευματινο 300 γρ γιαουρτι 2% 1 κ σουπας ταχινι 1 μηλο 1 ροδακινο 1 νεκταρινι 2 τοστ.το ενα με γαλοπουλα κοτατζ μαρουλι ντοματα κετσαπ φασολια κοκκινα το αλλο(δωστε βαση) με 1 αυγο ολοκληρο περασμενο στο αντικολλητικο(τουμπανο βγηκε)χωρις λαδι.φυστικοβουτηρο 1 κ γλυκου κ 1 κ γλυκου μελι
βραδυνο.300 γρ κοτοπουλο. 300 γρ μπροκολο 300 γρ κουνουπιδι 3 μικρες ντοματες 2 κολοκυθακια 2 καροτα 3 πιπεριες κοκκινα φασολια...
προ υπνου.1 γιαουρτι 0% με μισο σκουπ πρωτεινη 100%
προγραμματακι παιξαμε ποδια σημερα.ξεσκιστικα...σκουωτ στα 65 κιλα 5 σετ των 15 12 12 12 15
τετρακεφαλους σε μηχανημα 4 σετ των 12 με 80 κιλα
προβολές με 60 κιλα μπαρα 4 σετ των 12
αρσεις γαμπων με 95 κιλα μπαρα 4 σετ των 20
αρσεις γαμπων σε ελβετικη μπαλα 4 σετ των 15 επαναληψεων
σκοινακι τα συνηθησμενα 15 λεπτα πριν 12 μετα σε χιιτ
ασκησεις προθερμανσης.πρεσα 15 επαναληψεις στα 80 κιλα
ελξεις σε μονοζυγο 15 επαναληψεις.
αρσεις θανατου με 85 κιλα 12 επαναληψεις
45 καμψεις με τα ποδια σε ελβετικη μπαλα και επιβαρυνση 5 κιλα
αυτα πανω κατω....:green:

Gianna
13-09-11, 23:04
[QUOTE σουπερμαρκετ στον παγκο στα αλλαντικα το χουν ομως. nikas H ifantis blackline μοχαρι μπουτι το εχει.τιμη οσο κ η γαλοπουλα 12-12 ευρω το κιλο.αλλα δεν ειναι αλλειωμενο κτλπ ειναι καθαρο το μπουτο το παιρνει το κοβει του βγαζει το κοκκαλο κ το περναει σε μηχανημα οπως ειναι κ στο κοβει φετες.απλα νομιζω το βραζουν πρωτα η γευση βραστο μ κανει καπνιστο δυσκολο.κ δεν εχει κ αλατια κ τετοιες ιστοριες.απο λιπος τπτ βλακειες εχει συνηθως ενα πλ μικρο κομματακι π κανει μπαμ με το ματι.απο γευση τουμπανο.για ογκο ειν οτι πρεπει[/QUOTE]

Thanks, θα το πάρω να δοκιμάσω!

tolis93
13-09-11, 23:50
[QUOTE σουπερμαρκετ στον παγκο στα αλλαντικα το χουν ομως. nikas H ifantis blackline μοχαρι μπουτι το εχει.τιμη οσο κ η γαλοπουλα 12-12 ευρω το κιλο.αλλα δεν ειναι αλλειωμενο κτλπ ειναι καθαρο το μπουτο το παιρνει το κοβει του βγαζει το κοκκαλο κ το περναει σε μηχανημα οπως ειναι κ στο κοβει φετες.απλα νομιζω το βραζουν πρωτα η γευση βραστο μ κανει καπνιστο δυσκολο.κ δεν εχει κ αλατια κ τετοιες ιστοριες.απο λιπος τπτ βλακειες εχει συνηθως ενα πλ μικρο κομματακι π κανει μπαμ με το ματι.απο γευση τουμπανο.για ογκο ειν οτι πρεπει

Thanks, θα το πάρω να δοκιμάσω![/QUOTE]

μαζι με ενα αυγο σε αντικολλητικο.φυστικοβουτηρο.λιγο μελι κ ολο αυτο αναμεσα σε 2 ψημενα ψωμακια ειναι τουμπανο.για πρωινο ειδικα...σε κραταει κιολας.ναι ειμαι λιγο ανωμαλος

tolis93
08-11-11, 00:31
εχω να γραψω πολυ καιρο.αλλα μιας κ π ξεκινησα κετο ειπα να γραψω κ εδω τπτ.
υψος 1,92 κιλα 83 ποσοστο λιπους 10% αυτη τη στιγμη.μπαινω 2η βδομαδα κετο.μετα το βαρυ χτεσινο καρμπ απ(μιλαμε για κανα 400αρι κ βλεπουμε υδατανθρακα) σημερα επαιξα πολυ καλα κιλα κ επαναληψεις
στηθος σημερα
πιεσεις σε επικλινη παγκο 80 κιλα 5 σετ των 15 12 12 12 15 επαναληψεων
πιεσεις σε ιμικλινη με αλτηρες 32 κιλα συνολο 5 σετ των 15 12 12 12 15 επαναληψεων
εκτασεις σε ιμικλινη με αλτηρες 32 κιλα 4 σετ των 12 επαναληψεων
εκτασεις σε επικλινη με αλτηρες 32 κιλα 4 σετ των 12 επαναληψεων
τρικεφαλα ειχαμε εκτασεις σε τροχαλια 45 κιλα 4 σετ των 12 επαναληψεων
εκτασεις με αλτηρα πισω απο το κεφαλι 16 κιλα στο καθε χερι 4 σετ 12 επαναληψεις
εκτασεις με μπαρα σε επικλινη παγκο 32 κιλα συνολο 4 σετ 12 επαναληψεις.
συνολικο αεροβιο 35-40 λεπτα υβριδικη αεροβια
σημερινο μενου
πρωινο.μισο μπιφτεκι(100-120 γρ) γεμιστο με αυγο(μισο) 8 κεφτεδακια και 8 μικρα λουκανικα.1 φετα τυρι.μεσημερι 210 γρ μπακαλιαρο με μαγιονεζα. απογευμα 4 ασπραδια αυγων.βραδυ 200 γρ κοτοπουλο με 30 μλ σως σιζαρ.εννοειται πρασινα λαχανιακ σε καθε γευμα.ενδιαμεσα 1 ποτηρι γαλα σογιας 20 φυστικια και 1 μικρο φλυτζανι γαλα καρυδας. λιγο φαι σημερα αλλα μετα το χτεσινο δε κατεβαινε τπτ.απο τη προηγουμενη βδομαδα ειμαι 3 κιλα κατω.κ παρολο το γερο καρμπ απ θολωσα ελαφρα κ πιστευω μεχρι αυριο-μεθαυριο θα χει φυγει

TheWorst
08-11-11, 12:57
Ωραια τα κιλα τολη :P Ογκο θες , αλλα γιατι δε παιρνεις ?
Ισως να αρχισεις να κανεις προπονηση μονο 2-3 / εβδομαδα και να τρως πολυ υ/α ? γυρω στα 85 κιλα , ανετα 350-400 γραμμαρια υ/ες καθημερηνως , απλα για να δεις :P

tolis93
08-11-11, 14:50
Ωραια τα κιλα τολη :P Ογκο θες , αλλα γιατι δε παιρνεις ?
Ισως να αρχισεις να κανεις προπονηση μονο 2-3 / εβδομαδα και να τρως πολυ υ/α ? γυρω στα 85 κιλα , ανετα 350-400 γραμμαρια υ/ες καθημερηνως , απλα για να δεις :P

carb up μερες δλδ καθε κυριακη αυτο κανω.και παραπανω φτανω μη σου πω.θελω να δω μηπως γινεται κ ετσι δουλεια. η αληθεια ειναι οτι εχω τρελο πιασιμο σημερα αν κ η χτεσινη προπονηση ηταν μπομπα δε ξερω αν εχω ξανα κανει τοσο ωραια προπονηση.ανετη κ χαλαρη.δε θελω να ξεπερασω τα 85 τωρα γιατι θα παω κ στο ατλας και πανω απο 85 μπαινω σε αλλη κατηγορια.μετα θα δειξει τι θα κανω.αλλα αν δω πως παιρνω μυικο ογκο και ετσι τοτε δε με βλεπω να αλλαζω συνηθειες διατροφης για πολυ καιρο...

TheWorst
08-11-11, 23:08
Νταξει τοτε , μετα το ατλας βλεπεις :P

Ενας φιλος ειναι 78-79 κιλα και εχει 400-450 υ/ες και μια μερα (Κυριακη και αυτος) τρωει 650-700 υ/ες , σκαει δλδ :P

tolis93
09-11-11, 00:01
Νταξει τοτε , μετα το ατλας βλεπεις :P

Ενας φιλος ειναι 78-79 κιλα και εχει 400-450 υ/ες και μια μερα (Κυριακη και αυτος) τρωει 650-700 υ/ες , σκαει δλδ :P

κ αυτος εκτομορφιλα ε? νταξει εχω κανει κ κατι τετοια απλα προτειμω λιπαρα πρωτεινες....

tolis93
09-11-11, 00:04
σημερα ειχαμε ποδαρακια.πολυ καλα κ η σημερινη προπονηση.
σκουατ ελευθερα με 85 κιλα 5 σετ των 15 12 12 12 15
προβολες με 85 κιλα 4 σετ των 12
extensions με 80 κιλα 4 σετ των 15
leg curls με 80 κιλα 4 σετ των 15 παλι
και τελος πρεσσουλα 100 κιλα 4 σετ των 15
αεροβιο κλασικα 15 λεπτα πριν 20 λεπτα μετα.μπορω να πω οτι ειχα μειωμενη ενεργεια σημερα και μιλαμε για τρελες πινες ολη μερα αλλα οκ βγηκε χαλαρα η προπονηση...αντε να δουμε πως θα παει ως το σαββατο.παλι λιωμα με βλεπω αλλα αξιζει γιατι απο δευτερα παλι δε θα νιωθω μια

TheWorst
09-11-11, 00:14
κ αυτος εκτομορφιλα ε? νταξει εχω κανει κ κατι τετοια απλα προτειμω λιπαρα πρωτεινες....

Οχι , βασικα μεζομορφος,παλια ηταν 1,65 110 κιλα λιπος μονο .. :green: Αλλα σε 2 χρονια εχει αλλαξει πολυ και μοιαζει με μεσομορφο ή πως το λενε τελοσπαντων :green:

tolis93
09-11-11, 00:17
Οχι , βασικα μεζομορφος,παλια ηταν 1,65 110 κιλα λιπος μονο .. :green: Αλλα σε 2 χρονια εχει αλλαξει πολυ και μοιαζει με μεσομορφο ή πως το λενε τελοσπαντων :green:

τον νιωθω.οκ 105 εφτασα οχι 110.κ με κατι εκατοστα παραπανω αλλα τελοσπαντων:green: παλικαρι πες του

Gianna
11-11-11, 23:42
[QUOTE σουπερμαρκετ στον παγκο στα αλλαντικα το χουν ομως. nikas H ifantis blackline μοχαρι μπουτι το εχει.τιμη οσο κ η γαλοπουλα 12-12 ευρω το κιλο.αλλα δεν ειναι αλλειωμενο κτλπ ειναι καθαρο το μπουτο το παιρνει το κοβει του βγαζει το κοκκαλο κ το περναει σε μηχανημα οπως ειναι κ στο κοβει φετες.απλα νομιζω το βραζουν πρωτα η γευση βραστο μ κανει καπνιστο δυσκολο.κ δεν εχει κ αλατια κ τετοιες ιστοριες.απο λιπος τπτ βλακειες εχει συνηθως ενα πλ μικρο κομματακι π κανει μπαμ με το ματι.απο γευση τουμπανο.για ογκο ειν οτι πρεπει[/QUOTE]

Το ψαχνα, το ψαχνα το ρημάδι και μόλις χθες έτυχε να το βρω στον Σκλαβενίτη που είχα πάει τυχαία (Νίκας 13 ευρώ περίπου το χει), είναι πολύ....κρέας!!!:thumbup:

Qlim4X
12-11-11, 02:56
carb up μερες δλδ καθε κυριακη αυτο κανω.και παραπανω φτανω μη σου πω.θελω να δω μηπως γινεται κ ετσι δουλεια. η αληθεια ειναι οτι εχω τρελο πιασιμο σημερα αν κ η χτεσινη προπονηση ηταν μπομπα δε ξερω αν εχω ξανα κανει τοσο ωραια προπονηση.ανετη κ χαλαρη.δε θελω να ξεπερασω τα 85 τωρα γιατι θα παω κ στο ατλας και πανω απο 85 μπαινω σε αλλη κατηγορια.μετα θα δειξει τι θα κανω.αλλα αν δω πως παιρνω μυικο ογκο και ετσι τοτε δε με βλεπω να αλλαζω συνηθειες διατροφης για πολυ καιρο...

μην σε τρομαξω θα κατεβει και ενας κοντος 69 κιλα. επικινδινος πολυ οριακα παιζομαστε σε αρσεις και βηθισματα.

xristosgaz
12-11-11, 03:03
σημερα ειχαμε ποδαρακια.πολυ καλα κ η σημερινη προπονηση.
σκουατ ελευθερα με 85 κιλα 5 σετ των 15 12 12 12 15
προβολες με 85 κιλα 4 σετ των 12
extensions με 80 κιλα 4 σετ των 15
leg curls με 80 κιλα 4 σετ των 15 παλι
και τελος πρεσσουλα 100 κιλα 4 σετ των 15
αεροβιο κλασικα 15 λεπτα πριν 20 λεπτα μετα.μπορω να πω οτι ειχα μειωμενη ενεργεια σημερα και μιλαμε για τρελες πινες ολη μερα αλλα οκ βγηκε χαλαρα η προπονηση...αντε να δουμε πως θα παει ως το σαββατο.παλι λιωμα με βλεπω αλλα αξιζει γιατι απο δευτερα παλι δε θα νιωθω μια

Με τα ιδια κιλα που κανεις squat κανεις και προβολες;Μου φαινεται περιεργο γτ σκεψου οτι τα ιδια κιλα που σηκωνεις με τα δυο ποδια στο squat τα ριχνεις μετα κυριως πανω στο ενα.Επισης......αφου βλεπεις οτι εχεις μειωμενη ενεργεια τι το θες το αεροβιο πριν και μετα φιλε μου;Πριν να το δεχτω ...για ζεσταμα,μετα ομως;στα extension ,curl ειναι σιγουρα σε κιλα τα νουμερα που αναφερεις;Θελει λιγο φτιαξιμο απο αποψη σειρας το προγραμμα σου αποψη μου.την πρεσσα που γυμναζει κυριως τετρακεφαλα γτ την εχεις στο τελος;

tolis93
12-11-11, 16:30
Με τα ιδια κιλα που κανεις squat κανεις και προβολες;Μου φαινεται περιεργο γτ σκεψου οτι τα ιδια κιλα που σηκωνεις με τα δυο ποδια στο squat τα ριχνεις μετα κυριως πανω στο ενα.Επισης......αφου βλεπεις οτι εχεις μειωμενη ενεργεια τι το θες το αεροβιο πριν και μετα φιλε μου;Πριν να το δεχτω ...για ζεσταμα,μετα ομως;στα extension ,curl ειναι σιγουρα σε κιλα τα νουμερα που αναφερεις;Θελει λιγο φτιαξιμο απο αποψη σειρας το προγραμμα σου αποψη μου.την πρεσσα που γυμναζει κυριως τετρακεφαλα γτ την εχεις στο τελος;

τη πρεσα την εχω στο τελος γιατι για καποιο λογο την εκτελω καλυτερα.το αεροβιο το μετα αν δω οτι δε βγαινει το κοβω πλεον.για τα κιλα ναι ειμαι σιγουρος.οσο για τις προβολες δε με δυσκολευουν και τοσο.το ολο θεμα ειναι το βαθυ καθισμα στα σκουωτ αλλιως θα επαιζαν παραπανω κιλα εκει...απο σειρα τι προτεινεις?

tolis93
12-11-11, 16:30
μην σε τρομαξω θα κατεβει και ενας κοντος 69 κιλα. επικινδινος πολυ οριακα παιζομαστε σε αρσεις και βηθισματα.

γουσταρω....μ δινεις κινητρο να λιωσω κιαλο:green:

xristosgaz
12-11-11, 17:34
τη πρεσα την εχω στο τελος γιατι για καποιο λογο την εκτελω καλυτερα.το αεροβιο το μετα αν δω οτι δε βγαινει το κοβω πλεον.για τα κιλα ναι ειμαι σιγουρος.οσο για τις προβολες δε με δυσκολευουν και τοσο.το ολο θεμα ειναι το βαθυ καθισμα στα σκουωτ αλλιως θα επαιζαν παραπανω κιλα εκει...απο σειρα τι προτεινεις?

Ξεχωρισε τετρακεφαλα δικεφαλα.Προτιμω:
squat,legpress,προβολες και extention στην αρχη η στο τελος.Απλα αν το δουλεψεις στην αρχη μην το φορτωσεις πολυ για να εχεις δυναμη στο squat.
και για δικεφαλα μοιριαια βαλε αλλη μια ασκηση πχ θα προτινα stiff deadlifts η curl ενα ενα ποδι.

Αν σου βγαινει μεγαλο το προγραμμα βγαλε μια ασκηση απο τετρακεφαλο.Λογικα αφου κανεις ογκο βγαλε προβολες η extension

Qlim4X
12-11-11, 17:35
γουσταρω....μ δινεις κινητρο να λιωσω κιαλο:green:

Δεν ξερω τι προπονησεις κανεις αλλα θα πρεπει να αλαξεις προσεγκιση αν σε ενδιαφερει η μεγηστη δυναμη.

tolis93
12-11-11, 17:38
Ξεχωρισε τετρακεφαλα δικεφαλα.Προτιμω:
squat,legpress,προβολες και extention στην αρχη η στο τελος.Απλα αν το δουλεψεις στην αρχη μην το φορτωσεις πολυ για να εχεις δυναμη στο squat.
και για δικεφαλα μοιριαια βαλε αλλη μια ασκηση πχ θα προτινα stiff deadlifts η curl ενα ενα ποδι.

Αν σου βγαινει μεγαλο το προγραμμα βγαλε μια ασκηση απο τετρακεφαλο.Λογικα αφου κανεις ογκο βγαλε προβολες η extension

ωραιος μαρεσει...θνξ

xristosgaz
12-11-11, 17:41
ωραιος μαρεσει...θνξ

δουλεψε το να μου πεις πως πηγε....

tolis93
19-11-11, 09:48
δουλεψε το να μου πεις πως πηγε....

Οντως δουλεύει...

tolis93
19-11-11, 10:01
Τελείωσα τη κετο κ μπήκα πλέον σε νορμάλ διατροφή γραμμωσης γιατί δε παλευοταν σερνομουν... η διατροφή μ τώρα είναι αυτή
πρωινό. 100 γρ βρωμη 250 γρ κοτατζ 4 ασπραδια 1 μικρό μήλο
μεταπροπονητικο. 20 γρ πρωτεινη με 100 μλ απαχο γαλα
δεκατιανο.. 100 γρ ψάρι με λαχανο κ 1 κ γλκ ταχινι
μεσημέρι κοτόπουλο η ψάρι 200 γρ με Μπροκολο η κουνουπιδι κ 2 φορές τή βδομάδα 80 γρ ρύζι κ 20 γρ λινελαιο
απογευματινό 4-5 ασπραδια. Με αρακα κ γαλοπουλα
βράδυ ότι κ το μεσημέρι χωρίς υδατανθρακα δλδ μόνο Μπροκολο κ 20 γρ λινελαιο
Μ βγάζει κάπου στα 180-190 γρ πρωτεινη 150 στο φουλ υδατανθρακα κ κάπου στα 60 -70 γρ λιπαρά
αν θελει διορθώσεις τις δέχομαι εννοείται. Στόχος να στεγνωσω τελείωςγια να παίξει καλός όγκος μετά

jannous44
19-11-11, 10:44
Τελείωσα τη κετο κ μπήκα πλέον σε νορμάλ διατροφή γραμμωσης γιατί δε παλευοταν σερνομουν... η διατροφή μ τώρα είναι αυτή
πρωινό. 100 γρ βρωμη 250 γρ κοτατζ 4 ασπραδια 1 μικρό μήλο
μεταπροπονητικο. 20 γρ πρωτεινη με 100 μλ απαχο γαλα
δεκατιανο.. 100 γρ ψάρι με λαχανο κ 1 κ γλκ ταχινι
μεσημέρι κοτόπουλο η ψάρι 200 γρ με Μπροκολο η κουνουπιδι κ 2 φορές τή βδομάδα 80 γρ ρύζι κ 20 γρ λινελαιο
απογευματινό 4-5 ασπραδια. Με αρακα κ γαλοπουλα
βράδυ ότι κ το μεσημέρι χωρίς υδατανθρακα δλδ μόνο Μπροκολο κ 20 γρ λινελαιο
Μ βγάζει κάπου στα 180-190 γρ πρωτεινη 150 στο φουλ υδατανθρακα κ κάπου στα 60 -70 γρ λιπαρά
αν θελει διορθώσεις τις δέχομαι εννοείται. Στόχος να στεγνωσω τελείωςγια να παίξει καλός όγκος μετά

αν μιλας για κανονικη γραμμωση.. θα σου ελεγα να βγαλεις τελειως τα γαλακτοκομικα μιας και θολονουν σε ενα βαθμο οπως και το κοτοπουλο σιγα σιγα να το αλλαξεις σε γαλοπουλα:thumbup: +πολυ αεροβιο αυτα απο μενα:toast:

tolis93
19-11-11, 15:11
αν μιλας για κανονικη γραμμωση.. θα σου ελεγα να βγαλεις τελειως τα γαλακτοκομικα μιας και θολονουν σε ενα βαθμο οπως και το κοτοπουλο σιγα σιγα να το αλλαξεις σε γαλοπουλα:thumbup: +πολυ αεροβιο αυτα απο μενα:toast:

ελα ρ θολωνει το κοτοπουλο?αυτο πρωτη φορα το ακουω.παιζει κοτοπουλο γαλοπουλα δν ειναι παντα κοτοπουλο.μωρε για τα γαλακτοκομικα το ξερω αλλα τι αλλο να βαλω για πρωτεινη εκει?γιατι για πρωτεινη τα χρησιμοποιω πιο πολυ.γιατι παιρνω 25 γρ το πρωι κ αλλα 10-12 με το γαλα π συνολο πανε στα 35-37 γρ.δε τα λες κ λιγα...καλα αεροβιο 15 λεπτα πριν τη προπονηση 20 λεπτα μετα τη προπονηση κ περπατιμα τουλαχιστον 1 ωρα τη μερα.κ βλεπουμε....αεροβιο παντα εκανα

SilverMan
19-11-11, 17:30
αεροβιο για μενα καν΄το ολο μαζι!κανε πχ 5 λεπτα στην αρχη πριν τα βαρυ(αν θεσ για ζεσταμα) και στο τελος κανε ενα καλο 40 λεπτο.

xristosgaz
19-11-11, 17:35
αν μιλας για κανονικη γραμμωση.. θα σου ελεγα να βγαλεις τελειως τα γαλακτοκομικα μιας και θολονουν σε ενα βαθμο οπως και το κοτοπουλο σιγα σιγα να το αλλαξεις σε γαλοπουλα:thumbup: +πολυ αεροβιο αυτα απο μενα:toast:

Γιατι γαλοπουλα και οχι κοτοπουλο;Αν μπορεις να μας πεις απο που προκυπτει;

xristosgaz
19-11-11, 17:38
Οντως δουλεύει...

Ε γραψε μας ρε τι κιλα επαιξες........

tolis93
19-11-11, 21:23
αεροβιο για μενα καν΄το ολο μαζι!κανε πχ 5 λεπτα στην αρχη πριν τα βαρυ(αν θεσ για ζεσταμα) και στο τελος κανε ενα καλο 40 λεπτο.

αχα το σκεφτηκα και αυτο κ το κοβω να το εφαρμοζω.αυτο εξυπηρετει σε μεγαλυτερη καυση λιπους?

tolis93
19-11-11, 21:27
ξεκινησα με σκουατ 75 κιλα αυτη τη φορα με 15-12-12-12-15 επαναληψεις. συνεχισα με λεγκ πρες στα ιδια κιλα με 4 σετ των 15. μετα προβολες με 50 κιλα(μειωσα αρκετα αλλα βγηκαν τελεια) 5 σετακια των 15 επαναληψεων κ η τελευταια 20αρα.
και τελος εξτενσιονς με 90 κιλα 4 σετ 12αρες επαναληψεις. εβαλα και curl στο τελος με 90 κιλα παλι 4 σετ 12αρες επαναληψεις. τα πρωτα σε υψιλη ενταση εκτος απο τα curl k extentions

TheWorst
20-11-11, 00:17
Ρε τολη , δε καταλαβαινω τι γραμμωση θες . Μονο για ογκο εισαι , κρεας θες :P

tolis93
20-11-11, 02:09
Ρε τολη , δε καταλαβαινω τι γραμμωση θες . Μονο για ογκο εισαι , κρεας θες :P

Σε κανα 2 βδομαδουλες θα αυξησω θερμιδες και θα παω σε ήπιο όγκο. Ουσιαστικά η γραμμωση τώρα γίνεται καθαρά κ μόνο για να μη γίνω λιποκυτταρο μετά

TheWorst
20-11-11, 02:43
Σιγα μη γινεις και λιποκυτταρο :lol::lol::lol::lol:
Θες τωρα 2 κιλα πατατες την ημερα με 1 κιλο κοτοπουλο και εισαι μια χαρα xax :P

tolis93
20-11-11, 09:00
Σιγα μη γινεις και λιποκυτταρο :lol::lol::lol::lol:
Θες τωρα 2 κιλα πατατες την ημερα με 1 κιλο κοτοπουλο και εισαι μια χαρα xax :P

στον ογκο 2 ειναι τα φαγητα....μακαρονια κ βρωμη.πολυ ομως

gym
09-01-12, 09:48
τολαραααα τι εγινε ρε?δεν κανεις προπ αλλο?η βαριεσαι να γραψεις πουλακι μ εεεε??????:green:

tolis93
09-01-12, 15:50
τολαραααα τι εγινε ρε?δεν κανεις προπ αλλο?η βαριεσαι να γραψεις πουλακι μ εεεε??????:green:

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕ ΓΡΑΦΩ!!!ειναι δυνατον να μη κανω εγω προπονηση?ανελειπως καθημερινα(εκτος απο μια μερα.εχουμε ρεπο.φωναζει κ η κοπελια κριμα ειναι:green:)
απλα κανω κατι λιγο διαφορετικο αυτη τη περιοδο και θα τα γραψω οοολα μαζι.παντως μεχρι τωρα λειτουργει αψογα...σε 1 μηνα επεσα στο 10% λιπος κ η μαζα μ ανεβηκε στο 45% απο 43,8. το δε λιπος μ ηταν 12,6%

Gianna
09-01-12, 23:06
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕ ΓΡΑΦΩ!!!ειναι δυνατον να μη κανω εγω προπονηση?ανελειπως καθημερινα(εκτος απο μια μερα.εχουμε ρεπο.φωναζει κ η κοπελια κριμα ειναι:green:)
απλα κανω κατι λιγο διαφορετικο αυτη τη περιοδο και θα τα γραψω οοολα μαζι.παντως μεχρι τωρα λειτουργει αψογα...σε 1 μηνα επεσα στο 10% λιπος κ η μαζα μ ανεβηκε στο 45% απο 43,8. το δε λιπος μ ηταν 12,6%

Ανυπομονούμε να μάθουμε το μυστικό. Εξάλλου, μας κρατάς παρέα με τις συνταγές.:P

tolis93
09-01-12, 23:48
Ανυπομονούμε να μάθουμε το μυστικό. Εξάλλου, μας κρατάς παρέα με τις συνταγές.:P

βασικα να πω τι κανω ετσι κ αλλιως μυστικο δεν ειναι;)
μια μερα 2800 θερμιδες. την αλλη 2000. και στη προπονηση σουπερσετ.επισης. δε παιζει υδατανθρακας μετα τη προπονηση.απλα πολυ πρωτεινη.γενικα πολυ πρωτεινη (230 γρ τη μερα τουλαχιστον δλδ κοντα στο 3 επι το βαρος μ.μετα βαζω λιπαρα.κ μετα υδατανθρακα.απλα πολυ ποσοτητα στο πρωινο.δλδ ολα στο πρωινο παιζονται. 1000 με 1500 θερμιδες το πρωι κ μετα 400 400 και 200 (μεσημερι βραδυ κ μετα τη προπονηση)) και στη προπονηση παιζω παντα 8-12 επαναληψεις. βασικες ασκησεις τπτ περιεργο και 30-35 λεπτα διαδρομο η σκοινακι εναλαξ μετα τα βαρη. αποδιδει τελεια.κ ενεργεια εχω.και ανετα βγαζω προπονησεις.και βλεπω πολυ καλα αποτελεσματα

gym
11-01-12, 23:52
τι λες μωρε?1500 μαζεμενες πρωινο?
συμμορφωσου θα βγαλω μαγκουρα...χανεις τον ελεγχο!ιου ιου ιου!:moderator::moderator:

tolis93
11-01-12, 23:57
τι λες μωρε?1500 μαζεμενες πρωινο?
συμμορφωσου θα βγαλω μαγκουρα...χανεις τον ελεγχο!ιου ιου ιου!:moderator::moderator:

Tην υπόλοιπη μέρα παίρνω άλλες 1000 όμως :-) με ββολεύει γιατί κάνω προπόνηση μετά το πρωινό κανα 3 ωρο μετα. Δε κάνει τόσες μαζεμενες?? Coach teach me

gym
12-01-12, 00:02
το θεωρω υπερβολικο τολαρα!

δεν θα σχολιασω το τι τρως καθε μερα...ολα τσιταρισματα ειναι τα δικα σου μαναμ!;)

αλλα αφου το γουσταρεις,καντο!

το θεμα ειναι βρε αγορινα μου...αυτες τις χιλιες...το καημενο το στομαχακι σου ...δεν το σκεφτεσαι?

και ποσες νομιζεις πια αφομοιωνει το σωμα σου σε ενα γευμα?θα σκασεις!μην πεις δεν σκας,θα φας ηλεκτρονικη σφαλιαριτσα...δεν παιεζει να τρως χιλιες απο καθαρες τροφες κ να μην σκας...

ποσα γρ.πρωτεινης λες εσυ οτι αφομοιωνεις στο πρωτο σου δηλαδη 1000αρι γευμα?

εγω λεω να το ξανασκεφτεις λιγο το θεμα της διατροφης σου...νορμαλ πραγματα...σε πιανει μανια πια να διωξεις νερα πχ διαβασα καπου ε?
τολαραααααα ποια νερα αγορινα μου?
σε αγωνες θα πας?
κατσε εκει νεο παιδι κανε την προπονηση σου,φαε σωστα σαν αγορακι που εισαι,θα φας και τα χαζα σου...αλλα οκ!ειπαμε τροπο ζωης...οχι τροπο κουζινας!;)

μια συμβουλη θα σου δωσω...προπονησου σαν να θες παντα να μεγαλωσεις και τρωγε σαν να θες να εισαι φετες!αυτο σημαινει καλα κιλα στις προπονησεις σου,να ζοριζεσαι κ οχι σαλακιες και να τρως εξυπνα κ οχι υστεριες με δοκιμες κ πειραματα!

αυτααααα

geo28
12-01-12, 00:08
εχουμε 2 χρονια μερες που εχουμε εξαντλησει το ποσο και τι μπορει να αφομοιωσει ο οργανισμος σε συγκεκριμενα χρονικα σιαστηματα,
εχουμε ποσταρει ενα καρο ερευνες που καμια σχεση εχουν με τους μυθους περι μαγικων αριθμων ποσοτητας πρωτεινης ή θερμιδων ή
αλλα γραφικα περι ξεχειλωματος στομαχιου,ολες σχεδον λενε οτι λιγα τεραστια γευματα γευματα ειναι ιδια ή καλυτερα απο τα πολλα μικροτερα
και ακομα το ιδιο βιολι...τολη μια χαρα ειναι το μεγαλο γευμα για πρωινο,αν θες κανε μερικα adjusments και προσαρμοσε το σε fasting αφου
μπορεις και κατεβαζεις τον αγλαιωρα..

TheWorst
12-01-12, 00:08
gym,δες λιγο ΙΦ οπου τρως το 40% των συνολικων θερμιδων της ημερας μετα τη προπονηση..Σκεψου 3000 θερμιδες αν εχεις..

3000χ40/100=1200 θερμιδες μονο μεταπροπονητικα

Qlim4X
12-01-12, 00:08
τι λες μωρε?1500 μαζεμενες πρωινο?
συμμορφωσου θα βγαλω μαγκουρα...χανεις τον ελεγχο!ιου ιου ιου!:moderator::moderator:

τι να πουμε και εμεις με 4-5 γευματα απο 800-1200 :green:

tolis93
12-01-12, 00:08
Στο θέμα περί αφομοίωσης παίζει να ισχυει. Το τελευταίο καιρό βασικα τρώω αρκετά καθαρα. Μρ βλέπω να σπαω το πρωινό κ να παίζω οσο καθαρα γίνεται. Οσο για τη προπόνηση απλά λιωνω οσο δε παει. Thnx

gym
12-01-12, 00:14
εχουμε 2 χρονια μερες που εχουμε εξαντλησει το ποσο και τι μπορει να αφομοιωσει ο οργανισμος σε συγκεκριμενα χρονικα σιαστηματα,
εχουμε ποσταρει ενα καρο ερευνες που καμια σχεση εχουν με τους μυθους περι μαγικων αριθμων ποσοτητας πρωτεινης ή θερμιδων ή
αλλα γραφικα περι ξεχειλωματος στομαχιου,ολες σχεδον λενε οτι λιγα τεραστια γευματα γευματα ειναι ιδια ή καλυτερα απο τα πολλα μικροτερα
και ακομα το ιδιο βιολι...τολη μια χαρα ειναι το μεγαλο γευμα για πρωινο,αν θες κανε μερικα adjusments και προσαρμοσε το σε fasting αφου
μπορεις και κατεβαζεις τον αγλαιωρα..

οτι κ να λες,ειναι πολλα για τον τολη...σε ενα γευμα...

το υφακι σου λιγο προσεχε μονο γιατι οι ξερολες δεν μου λενε κατι...

geo28
12-01-12, 00:17
οτι κ να λες,ειναι πολλα για τον τολη...σε ενα γευμα...

το υφακι σου λιγο προσεχε μονο γιατι οι ξερολες δεν μου λενε κατι...

οχι δε προσεχω τιποτα,μια χαρα ειναι το υφος...εσυ να διαβασεις περισσοτερο..

tolis93
12-01-12, 00:18
Βασικα δε κατεβαίνουν δύσκολα γτ οι περισσότερες θερμιδες είναι από ταχινι αμυγδαλα κ ετσι. Η βρωμη κατεβαίνει άνετα κ η δε πρωτεινη από γιαούρτι είναι δλδ δεν είναι τραγικές ποσότητες απλά έχουν περιεκτικότητα θερμίδων

gym
12-01-12, 00:22
τολη μου τι να σου πω...

ειμαι κατα των ''πειραματων''τετοιου ειδους σε διατροφη...

θεωρεις νορμαλ να τρως 1500 σε ενα γευμα κ μετα να εισαι με τα λιγοτερα στο υπολοιπο?
εσυ ξερεις καλυτερα πως λειτουργεις...

εγω σου ειπα την γνωμη μου πανω στο τι θεωρειται νορμαλ(υποκειμενικο για καποιους αυτο)αλλα ειναι δικη μου αποψη...;)

tolis93
12-01-12, 00:30
τολη μου τι να σου πω...

ειμαι κατα των ''πειραματων''τετοιου ειδους σε διατροφη...

θεωρεις νορμαλ να τρως 1500 σε ενα γευμα κ μετα να εισαι με τα λιγοτερα στο υπολοιπο?
εσυ ξερεις καλυτερα πως λειτουργεις...

εγω σου ειπα την γνωμη μου πανω στο τι θεωρειται νορμαλ(υποκειμενικο για καποιους αυτο)αλλα ειναι δικη μου αποψη...;)

Θα κάνω σπάσιμο το πρωινό σε 2 γεύματα κ θα δω τί θα γινει. Ελπίζω να δω αποτελέσματα :-)

Gianna
12-01-12, 01:09
βασικα να πω τι κανω ετσι κ αλλιως μυστικο δεν ειναι;)
μια μερα 2800 θερμιδες. την αλλη 2000. και στη προπονηση σουπερσετ.επισης. δε παιζει υδατανθρακας μετα τη προπονηση.απλα πολυ πρωτεινη.γενικα πολυ πρωτεινη (230 γρ τη μερα τουλαχιστον δλδ κοντα στο 3 επι το βαρος μ.μετα βαζω λιπαρα.κ μετα υδατανθρακα.απλα πολυ ποσοτητα στο πρωινο.δλδ ολα στο πρωινο παιζονται. 1000 με 1500 θερμιδες το πρωι κ μετα 400 400 και 200 (μεσημερι βραδυ κ μετα τη προπονηση)) και στη προπονηση παιζω παντα 8-12 επαναληψεις. βασικες ασκησεις τπτ περιεργο και 30-35 λεπτα διαδρομο η σκοινακι εναλαξ μετα τα βαρη. αποδιδει τελεια.κ ενεργεια εχω.και ανετα βγαζω προπονησεις.και βλεπω πολυ καλα αποτελεσματα

To super set πράγματι κάνει καλή δουλειά. :weights:Την πρώτη φορά που το χα κάνει στο personal, ανοίγματα στο μηχάνημα στήθος με πους απς, τα χα δει όλα!!!

tolis93
12-01-12, 01:16
To super set πράγματι κάνει καλή δουλειά. :weights:Την πρώτη φορά που το χα κάνει στο personal, ανοίγματα στο μηχάνημα στήθος με πους απς, τα χα δει όλα!!!

Δίνουν Ωραιορατα πριξηματα πάντως

TheWorst
12-01-12, 01:18
Αν θες καλα πρηξηματα κανε γερμαν βολιουμ τρεινινγκ!
Τετοιο πρηξημο ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΔΕΙ :green: Το χερι μου λες κι μεγαλωσε με 5-6 εκατοστα :turtle:

giannis64
12-01-12, 20:00
εχουμε 2 χρονια μερες που εχουμε εξαντλησει το ποσο και τι μπορει να αφομοιωσει ο οργανισμος σε συγκεκριμενα χρονικα σιαστηματα,
εχουμε ποσταρει ενα καρο ερευνες που καμια σχεση εχουν με τους μυθους περι μαγικων αριθμων ποσοτητας πρωτεινης ή θερμιδων ή
αλλα γραφικα περι ξεχειλωματος στομαχιου,ολες σχεδον λενε οτι λιγα τεραστια γευματα γευματα ειναι ιδια ή καλυτερα απο τα πολλα μικροτερα
και ακομα το ιδιο βιολι...τολη μια χαρα ειναι το μεγαλο γευμα για πρωινο,αν θες κανε μερικα adjusments και προσαρμοσε το σε fasting αφου
μπορεις και κατεβαζεις τον αγλαιωρα..

ναι. με την διαφορα, πως καθε μια απο αυτες τις ερευνες δεν εδειξαν ποτε πως τα λιγα γευματα (εθδικα αυτα που ειναι κατω απο 3) ειχαν τα αποτελεσματα των 4-5-6 γευματων.

τολη σταματα τα λιγα γευματα και πορευσου με τα σιγουρα. εκτος και αν δεν εχεις αλλες επιλογες.
κανεις δεν μπορει να σου πει στανταρ πως αν εχεις 2-3 γευματα με τοσες θερμιδες, δεν θα εχεις και κανα προβλημα στην πορεια. ουτε πως θα εχεις και τα αποτελεσματα που αναζητας.

οσο για τις ερευνες? εχω αναφερει και στο παρελθον την αποψη μου.

tolis93
12-01-12, 23:31
παιζω με 4 γευματα τη μερα.καποιες φορες κ 5 κυριως λογω οτι ειμαι πολλες ωρες εκτος σπιτιου.αλλα εσπασα τις θερμιδες. δλδ γυρω στις 700 το καθε γευμα.κ ολα τα γευματα πληρη. θα διξει πως θα παει.το θεμα πιστευω ειναι η σωστη κατανομη μακρος μεσα στη μερα παρα ο αριθμος των γευματων. δλδ 4-5-6 κτλπ.
ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως

tolis93
19-01-12, 01:07
special thanks to gym and dimitris 1988 για τις συμβουλες τους. μεσα σε μια βδομαδα.ειδα πολυ καλυτερα αποτελεσματα και απο αποψη αναρωσης και απο αποψη γυμναστηριου.οι επιδοσεις μου πολυ ανωτερες.πολυ πιο ξεκουραστος και με πολυ καλα αποτελεσματα.μενοντας στα ιδια κιλα προσεξα μειωση λιπους 0,5% και αντιστοιχη αυξηση μυικης μαζας 0,25% με μετρησεις παντα. θα ανεβουν κ φωτος αλλα απο φεβρουαριο

gym
20-01-12, 10:04
special thanks to gym and dimitris 1988 για τις συμβουλες τους. μεσα σε μια βδομαδα.ειδα πολυ καλυτερα αποτελεσματα και απο αποψη αναρωσης και απο αποψη γυμναστηριου.οι επιδοσεις μου πολυ ανωτερες.πολυ πιο ξεκουραστος και με πολυ καλα αποτελεσματα.μενοντας στα ιδια κιλα προσεξα μειωση λιπους 0,5% και αντιστοιχη αυξηση μυικης μαζας 0,25% με μετρησεις παντα. θα ανεβουν κ φωτος αλλα απο φεβρουαριο

εσυ ξερεις το σωμα σου καλυτερα απο τον καθενα....απλα μαθε να το ακους αυτο βασικα και γενικα να φλιτραρεις τις γνωσεις που παιρνεις απο παντου!;)

tolis93
01-02-12, 16:27
αλλαξα τη διατροφη μ. εδω κ 2 μηνες σχεδον εκανα αυτη εδω
πρωινο
50 γρ βρωμη 400 γρ γιαουρτι 2 % 2-3 μικρα μηλα 1 μπανανα 1 κ σουπας μελι
Δεκατιανο
4 φετες ψωμι με γαλοπουλα(2 τοστ χοντρικα)
μεσημεριανο
200-300 γρ κοτοπουλο/μοσχαρι/ψαρι με σαλατα πρασινη
απογευμα-μεταπροπονητικο
8 αυγα ασπραδια με σαλατα πρασινη
βραδυ
οτι κ το μεσημερι

πλεον απο αυριο δλδ αρχιζω αυτο
πρωινο.
60 γρ βρωμη 3 ασπραδια αυγα 400 γρ γιαουρτι 1 μηλο 1 κ γλυκου μελι
δεκατιανο
1 τοστ
μεσημερι
200-300 γρ κρεας-ψαρι-μοσχαρι με 300 γρ γλυκοπατατα η 100 γρ μακαρονια κ σαλατα
απογευμα-μεταπροπονητικο
8 ασπραδια αυγα με σαλατα η ψαρι με σαλατα
βραδυ.
οτι κ το μεσημερι χωρις γλυκοπατατες η μακαρονια

2000 θερμιδες 210 γρ πρωτεινη 225 γρ υδατανθρακες 25 γρ λιπαρα
τα λιπαρα τα κραταω χαμηλα γιατι καθε φορα π τα αυξησα μονο καλο δεν ειδα...σταδιακα θα μειωνω τους απλους υδατανθρακες κ θα βαζω συνθετους...

ακουω γνωμες διορθωσεις κτλπ...
θερμιδες παντα εκει επαιζα.2000-2200 και συνηθως με 1 τσιτ τον μηνα. με καλυπτει η διατροφη μ ως εχει...

tolis93
27-02-12, 19:16
μια σημερινη φωτο. το τελευταιο καιρο παιζω με 240-250 γρ πρωτεινη 150-160 γρ υδατανθρακες και αρκετα λιπαρακια γυρω στις 2400-2300 η διατροφη.

franky94
27-02-12, 20:09
οπα??βαζουμε κρεατακι????γεμιζεις βλεπω!!γενικα ανεβηκες πολυ!!στηθος χερια ομους και κοιλιακα απ οτι βλεπω μια χαρα εισαι!!
ps :καλα ρε τρελε 5 η ωρα το πρωι την εβγαλες και σου κλεισανε τα ματια χαχαχαχα:green:

tolis93
27-02-12, 20:46
οπα??βαζουμε κρεατακι????γεμιζεις βλεπω!!γενικα ανεβηκες πολυ!!στηθος χερια ομους και κοιλιακα απ οτι βλεπω μια χαρα εισαι!!
ps :καλα ρε τρελε 5 η ωρα το πρωι την εβγαλες και σου κλεισανε τα ματια χαχαχαχα:green:

βασικα εχασα κιλακια;) οχι αλλα 5 ξυπνησα.κ αυριο μια απο τα ιδια με προπονηση στις 6 το πρωι.χαρντκοριες λεμε

TheWorst
27-02-12, 20:54
Ααα πολυ καλυτερα.Γεμιζε , γεμιζε , να γινεις μεγαλος :green:
Παντως τα κιλα δε σου φαινονται , πραγματικα :turtle::green:

tolis93
27-02-12, 21:13
Ααα πολυ καλυτερα.Γεμιζε , γεμιζε , να γινεις μεγαλος :green:
Παντως τα κιλα δε σου φαινονται , πραγματικα :turtle::green:

τωρα ειμαι 86 με 1,92 υψος. ειχα φτασει τα επικα 92 παρακαλω πολυ αλλα ειχα μπαλονιασει και δεν ελεγε.οποτε ειπα να πεσω μια και να αρχισω ξανα το ανεβασμα.παντως ανεβαζω γελοια ευκολα τους τελευταιους μηνες....

franky94
29-02-12, 00:29
εισαι και ψιλοεκτομορφος..καλα ρε μαν τι ποσοτητες τρως για να περνεις τοσο γρηγορα κιλα δε μπορω να φανταστω!!να υποθεσω πανω απο 3κ θερμιδες?

Gianna
29-02-12, 00:34
Μ' αρέσουν οι ώμοι:clap:

tolis93
01-03-12, 00:23
gianna thnx θα ανεβασω βεβαια πολυ καλυτερη με ωμους και θα βγαλω γενικες με κανονικη φωτογραφικη γιατι το κιν απλα δε τη παλευει.θολωνει τρελα τελικα και το προσεξα χθες. φρανκ....2200 με 2300 παιρνω αντε το μαξ 2400 σ ε μια μερα:green: απλα πολυ πρωτεινη. βασικα μεσοεκτομορφοενδομορφος ειμαι.κατι δικο μ θα λεγα:green:

tolis93
05-03-12, 16:26
Με τις θερμιδες αρκετα κατω ειπα να αρχισω να ανεβαζω λιγο.γιατι νορμαλ ανθρωπος με 3ωρες προπονησεις καθημερινα και 2000-2200 θερμιδες δε γινεται....
η διατροφη μ θα ειναι η εξης

Πρωινο
2 τοστ με ψωμι ολικης αλεσεως τυρι 10% γαλοπουλα ντοματα
400 γρ γιαουρτι 20 γρ δημητριακα 1 κ σουπας μελι 10 γρ κρανμπερις
μεσημερι
250 γρ γλυκοπατατα η 80 γρ μακαρονια ολικης αλεσεως με κοτοπουλο
η οσπρια η λαχανικα(φακες φασολακια αρακα) με 1 τυρι κοτατζ
απογευμα
8 ασπραδια αυγα με πρασινη σαλατα
βραδυ
κοτοπουλο η ψαρι με λαχανικα
προ υπνου
200 γρ γιαουρτι 2%


εν ολιγοις εβγαλα τα φρουτα κ εβαλα συνθετο υδατανθρακα. καποιες φορες αντι για 2 τοστ θα παιζουν 80-100 γρ βρωμη και 2-3 ασπραδια(ιδιες θερμιδες περιπου)

τα μακρος τωρα ειναι 2200 θερμιδες 220 γρ υδατανθρακα(με τις φυτικες ινες) 230 πρωτεινη 30-35 γρ λιπαρα
θα αυξανω σταδιακα σταδιακα καθε βδομαδα 50-100 θερμιδες γιατι αλλιως δε παλευεται.τη προηγουμενη φορα ειχα γινει σα μπαλονι π ανεβαζα 200-200

tolis93
14-04-12, 18:08
.

Apollonas
14-04-12, 18:18
Με τις θερμιδες αρκετα κατω ειπα να αρχισω να ανεβαζω λιγο.γιατι νορμαλ ανθρωπος με 3ωρες προπονησεις καθημερινα και 2000-2200 θερμιδες δε γινεται....
η διατροφη μ θα ειναι η εξης

Πρωινο
2 τοστ με ψωμι ολικης αλεσεως τυρι 10% γαλοπουλα ντοματα
400 γρ γιαουρτι 20 γρ δημητριακα 1 κ σουπας μελι 10 γρ κρανμπερις
μεσημερι
250 γρ γλυκοπατατα η 80 γρ μακαρονια ολικης αλεσεως με κοτοπουλο
η οσπρια η λαχανικα(φακες φασολακια αρακα) με 1 τυρι κοτατζ
απογευμα
8 ασπραδια αυγα με πρασινη σαλατα
βραδυ
κοτοπουλο η ψαρι με λαχανικα
προ υπνου
200 γρ γιαουρτι 2%


εν ολιγοις εβγαλα τα φρουτα κ εβαλα συνθετο υδατανθρακα. καποιες φορες αντι για 2 τοστ θα παιζουν 80-100 γρ βρωμη και 2-3 ασπραδια(ιδιες θερμιδες περιπου)

τα μακρος τωρα ειναι 2200 θερμιδες 220 γρ υδατανθρακα(με τις φυτικες ινες) 230 πρωτεινη 30-35 γρ λιπαρα
θα αυξανω σταδιακα σταδιακα καθε βδομαδα 50-100 θερμιδες γιατι αλλιως δε παλευεται.τη προηγουμενη φορα ειχα γινει σα μπαλονι π ανεβαζα 200-200

Αδερφέ μήπως κάνεις πολύ αερόβιο και σε σπάει σε όγκο...;;

tolis93
14-04-12, 18:25
Αδερφέ μήπως κάνεις πολύ αερόβιο και σε σπάει σε όγκο...;;

κανω πολυ τωρα γιατι απο σεπτεμβρη αεροβιο μηδεν.για να ξεκολλησω λιγο γιατι οταν θελω να κοψω το αεροβιο ειναι σα να μη μ κανει τπτ

Apollonas
14-04-12, 18:37
κανω πολυ τωρα γιατι απο σεπτεμβρη αεροβιο μηδεν.για να ξεκολλησω λιγο γιατι οταν θελω να κοψω το αεροβιο ειναι σα να μη μ κανει τπτ

Αν θές όγκο σταμάτα για λίγο αερόβιο γιατί δε βοηθάει καθόλου. Γνώμη μου πάντα να ανεβάσεις και θερμίδες στο φαγητό και στο γυμναστήριο καλό είναι να έχεις κάποιον να σε βοηθάει, μερικές αρνητικές είναι καλό να τις κάνεις..!!! ;)

tolis93
14-04-12, 19:21
Αν θές όγκο σταμάτα για λίγο αερόβιο γιατί δε βοηθάει καθόλου. Γνώμη μου πάντα να ανεβάσεις και θερμίδες στο φαγητό και στο γυμναστήριο καλό είναι να έχεις κάποιον να σε βοηθάει, μερικές αρνητικές είναι καλό να τις κάνεις..!!! ;)

κανω γυμναστικη στο σπιτι οποτε η μονη περιπτωση να εχω σποτερ βοηθο κτλπ ειναι οταν κανω γυμναστικη μαζι με τον πατερα μου.παντως θα το δοκιμασω.να σαι καλα για τις συμβουλες

Apollonas
14-04-12, 23:40
κανω γυμναστικη στο σπιτι οποτε η μονη περιπτωση να εχω σποτερ βοηθο κτλπ ειναι οταν κανω γυμναστικη μαζι με τον πατερα μου.παντως θα το δοκιμασω.να σαι καλα για τις συμβουλες


No pain, no gain...!! Keep goin' Toli..!!:thumbup:

destroyerody94
15-04-12, 15:34
Ωραίος, φαίνεται να έχει πάρει η πλάτη. Αν μάθεις να πατάς καλύτερα στη δευτερη πόζα θα είσαι ακόμα καλύτερα:thumbup:

tolis93
15-04-12, 20:42
Ωραίος, φαίνεται να έχει πάρει η πλάτη. Αν μάθεις να πατάς καλύτερα στη δευτερη πόζα θα είσαι ακόμα καλύτερα:thumbup:

σε ανοιγμα πλατης δε μπορω να ανοιξω με τπτ.βγαζω 10 φωτο καθε φορα να ουμ:green:

tolis93
17-04-12, 22:00
ανασταση μια καλη πλατης

Gianna
17-04-12, 22:02
Όντως, πολύ καλή (και η φώτο και η πλάτη)

Ωραίο γυμναστήριο έχεις κάνει!!! Και σάκος, τέλειο!!!

tolis93
17-04-12, 22:06
Όντως, πολύ καλή (και η φώτο και η πλάτη)

Ωραίο γυμναστήριο έχεις κάνει!!! Και σάκος, τέλειο!!!

μαρεσε κ εμενα η φωτο αλλιως δεν υπηρχε λογος να την ανεβασω.ευχαριστω για τα θετικα σχολια.ο σακος ωραιος αλλα θελει στρωσιμο ακομα κ ειναι σκληρος :green:

destroyerody94
17-04-12, 22:11
E σάπισέ τον στις μάπες και ασε τις φωτογραφίες :thumbup::thumbup:
Είσαι πολύ καλά σε λίπος πάντως

koukoutsaki
17-04-12, 22:11
Ωραιες πλατες μπραβο σου :thumbup:

tolis93
17-04-12, 22:15
ευχαριστω και τους 2. με τη πλατη ειχα θεμα γιατι περαν του οτι δε παιρνει ευκολα σε ανοιγμα κ γεμισμα παρολο π το ψοφαω σε κοπηλατικες κ ελξεις εχω κ σχετικα φαρδυα μεση και δε βοηθαει καθολου.σε λιπος ειμαι γυρω στο 11% τωρα συμφωνα με τη ζυγαρια μ παντα.στο 13 με κοβω βεβαια αλλα οκ.εχουμε χρονο να κοψουμε για το καλοκαιρακι κ μετα ντου για ογκο παλι:green:

vaggan
17-04-12, 22:28
μπραβο τολακο συνεχισε δυνατα βαλε αναποδες κωπηλατικες για πλατη :clap::clap:κανουν θαυματα

tolis93
17-04-12, 22:29
μπραβο τολακο συνεχισε δυνατα βαλε αναποδες κωπηλατικες για πλατη :clap::clap:κανουν θαυματα

αμα σου πω οτι το χα σκοπο απο την επομενη προπονηση...για να το λες κ εσυ 14 χρονια γυμναστηριο.κατι παραπανω θα ξερεις.θα το εφαρμωσω κ θα δειξει:thumbup:

tolis93
20-05-12, 10:23
αρχικα να πω οτι η πλατη εχει βελτειωθει τρελα μεσα σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα με το π ξεκινησα αναποδες λαβες.εκανα μια ψιλοδιαιτουλα το τελευταιο καιρο κ εχασα 2-3 κιλα.αλλα πιο αυστηρα δε ξερω γιατι λες κ δεν εχω το κουραγιο και μ κανει εντυπωση.βεβαια ειναι κ η εποχη τετοια π τρεχω ολη μερα απο το πρωι ως το βραδυ και οσο ναν αι το φαγητο ειναι καλη παρεα...

goldenera
20-05-12, 12:05
αρχικα να πω οτι η πλατη εχει βελτειωθει τρελα μεσα σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα με το π ξεκινησα αναποδες λαβες.εκανα μια ψιλοδιαιτουλα το τελευταιο καιρο κ εχασα 2-3 κιλα.αλλα πιο αυστηρα δε ξερω γιατι λες κ δεν εχω το κουραγιο και μ κανει εντυπωση.βεβαια ειναι κ η εποχη τετοια π τρεχω ολη μερα απο το πρωι ως το βραδυ και οσο ναν αι το φαγητο ειναι καλη παρεα...


Βγάλε καμιά φωτό το gym σου να το δούμε καλύτερα. Φαίνεται πολύ καλό:clap:

tolis93
20-05-12, 17:27
Βγάλε καμιά φωτό το gym σου να το δούμε καλύτερα. Φαίνεται πολύ καλό:clap:

με τη πρωτη ευκαιρια θα βαλω κ αλλες.ειχα βαλει παλαιωτερα εδω

billys15
20-05-12, 19:06
Τολη για αλλη μια φορα μπραβο που κρατας την αλλαγη σου και συνεχιζεις να βαζεις μαζα :thumbup:

Παρατηρεις παντως οτι βαζεις πιο δυσκολα λιπος οσο πεφτεις χαμηλα σε ποσοστο,ετσι? Αν κρινω κι απο τα cheat σου... :green: Το yo-yo που λενε πιθανοτατα να ισχυει επειδη οι συγκεκριμενοι που το παθαινουν ξαναγυριζουν σε 4-5000 θερμιδες καθημερινα μετα απο καποια διαιτα.

tolis93
21-05-12, 01:11
Τολη για αλλη μια φορα μπραβο που κρατας την αλλαγη σου και συνεχιζεις να βαζεις μαζα :thumbup:

Παρατηρεις παντως οτι βαζεις πιο δυσκολα λιπος οσο πεφτεις χαμηλα σε ποσοστο,ετσι? Αν κρινω κι απο τα cheat σου... :green: Το yo-yo που λενε πιθανοτατα να ισχυει επειδη οι συγκεκριμενοι που το παθαινουν ξαναγυριζουν σε 4-5000 θερμιδες καθημερινα μετα απο καποια διαιτα.
να σαι καλα billy.ναι αυτο με το γιογιο π λες το παρατηρω.βεβαια 4 κ 5 χιλιαδες δε παιζω.αλλα αν πχ πω παω ενα καλο δυνατο ογκο επειδη ερχομαι στανταρ απο δυνατη διαιτα παιζω 2800 3000 θερμιδες ετσι στο χαβαλε βαζω λιπαρα οσο δε παει κτλπ μονο κ μονο επειδη ειμαι τιγκα εξαντλημενος απο διαιτα.κ μετα απλα αλλαζω τις τροφες.μενω σε ιδια ποσοτητα αλλα μειωνω θερμιδες.ετσι οσο να ναι ανεβοκατεβαινω πιο ευκολα.το καλο ειναι οτι πχ περσι με αυτα τα κιλα π ειμαι (86 μισο) ειχα πολυ παραπανω λιπος.ανυπομονω να με δω σε 2-3-4 χρονακια:green:

tolis93
27-05-12, 13:41
οπως φενεται οι αναποδες λαβες οπως ειπε ο vaggan ποιανουν αρκετα καλα:green: μερικες φωτο.στα 84 κιλα(επεσα πολυ δε ξερω πως εγινε αυτο)

gym
28-05-12, 13:22
τολη κανω λαθος η λιπωσες στην περιοχη της κοιλιας αρκετα?εκτος κ αν οι φωτο ειναι χαλια κ με μπερδευουν...

σε τι φαση βρισκεσαι?

billys15
28-05-12, 15:38
Αν δεν κανω λαθος παει για μαζα ο Τολης,αρα δικιολογειται αν εχει βαλει λιπακι.:) Ειναι κι οι φωτογραφιες ομως που δεν βοηθανε!

tolis93
28-05-12, 22:42
κ ομως ειναι πολυ θωλες οι φωτο δυστυχως.δε ξερω γιατι. εχω χασει 4 κιλα κοντα απο τη τελευταια φαση ογκου.84 κιλα ειμαι τωρα.θα δοκιμασω με φωτογραφικη κιολας.

exkaliber
28-05-12, 22:44
τολη εχεις καπου το προγραμμα σου?
να γραψω τπτ-και καλα οτι ξερω :geek:

tolis93
28-05-12, 23:02
κανω upper-lower aυτη τη περιοδο
ΔΕΥΤΕΡΑ

ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΘΟΥΣ 5 σετ 12 επαναλληψεις 65-65-65-65-85 κιλα
Εκτασεις με αλτηρες 4 σετ 12 επαναλληψεις 38 κιλα
Κωπηλατικη αναποδη λαβη με μπαρα 75 κιλα 4 σετ των 12
κωπηλατικη με αλτηρες 38 κιλα 4 σετ των 15
shrugs με 60 κιλα 4 σετ 12 επαναληψεις
πιεσεις ώμων 4 σετ των 12 40 κιλα με αλτηρες
καμψεις αυτοσυγκεντρωσης δικεφαλων 4 σετ των 12 με 16κιλο αλτηρα
τρικεφαλα τροχαλια 4 σετ των 12 με 40-45 κιλα

ΤΡΙΤΗ
ΣΚΟΥΑΤ 5 σετ των 12 επαναληψεων 85 κιλα
ΠΡΟΒΟΛΕΣ 4 σετ των 15 επαναληψεων με 40 κιλα αλτηρες
πιεσεις στηθους σε ιμικλινη παγκο με αλτηρες 5 σετ των 15 με 40 κιλα
αρσεις γαμπων με μπαρα 4 σετ των 20 με 80 κιλα
εκτασεις τετρακεφαλων 4 σετ των 12 με 90 κιλα
ΤΕΤΑΡΤΗ
κοιλιακοι
4 σετ των 30 με βαρος 15 κιλα προσθετο σε ροκανισματα
4 σετ των 30 πλειωμετρικους
4 σετ των 30 πλαγιους (ποδηλατο και με προσθετα βαρη σε μηχανημα ραχιαιων)
4 σετ των 25 κατω με προσθετο βαρος 15 κιλα

ΠΕΜΠΤΗ
Ελξεις σε μονοζυγο 4 σετ των 15
καμψεις δικεφαλων με μπαρα 4 σετ των 12 με 35 κιλα
γαλλικες πιεσεις με στραβομπαρα 4 σετ των 12 με 45 κιλα
πηχεις με αλτηρες 16 κιλα ο καθε ενας 4 σετ των 12 επαναληψεων
Βυθισεις σε δυζυγο 4 σετ των 12-15

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Κοιλιακους οτι κ τη τεταρτη

ΣΑΒΒΑΤΟ
Στρατιωτικες πιεσεις με μπαρα 50 κιλα 4 σετ των 12 επαναληψεων
πλαγιες εκτασεις ώμων 4 σετ των 12-15 με αλτηρες 30 κιλα
εμπροσθιες εκτασεις με αλτηρες 4 σετ των 15-18 με 18 κιλα
καμψεις γαμπών σε μηχανημα 4 σετ των 15 με 40 κιλα
καμψεις δικεφαλων σε ιμικλινη παγκο με αλτηρες 4 σετ των 12 με 32 κιλα
εκτασεις τρικεφαλων πισω απο το κεφαλι με 1 αλτηρα 4 σετ των 15 σε καθε χερι με 16 κιλα

πανω κατω αυτο.συν 30 λεπτα αεροβιο σε καθε προπονηση.και δευτερες τριτες πεμπτες και σαββατο εχω και μποξ απο περιπου 1 ωρα και 10 λεπτα.

Απο διατροφη δε.απλα παιζω υποθερμιδικα (2000-2200 θερμιδες) κραταω πρωτεινη στο 200αρακι. υδατανθρακες στους 170-200 και λιπαρα στα 20-40. αναλογα τις μερες. Κυριακη δε κανω τπτ

exkaliber
28-05-12, 23:18
λιγο βαρυ μου φαινεται :bbbiceps:
πως σε παει?


εγω εχω δικεφαλα τρικεφαλα ξεχωριστα,μια δυο ασκησεις την φορα

και κοιλιακους με ποδια ραχιαιους

tolis93
28-05-12, 23:20
λιγο βαρυ μου φαινεται :bbbiceps:
πως σε παει?


εγω εχω δικεφαλα τρικεφαλα ξεχωριστα,μια δυο ασκησεις την φορα

και κοιλιακους με ποδια ραχιαιους

ξεχασα τους ραχιαους ο βλακας. κανω κ ραχιαιους 4 σετακια των 25 με τους κοιλιακους

κοιτα δεν ειναι κ ελαφρυ αλλα οχι οτι δε βγαινει. κουραζει ναι αλλα βγαινει.και εχω δει κ αποτελεσματα μπορω να πω.ειδικα σε ωμους

billys15
29-05-12, 00:35
Γενικα εισαι fan του μεγαλου ογκου προπονησης ή ετυχε να κανεις δοκιμη αυτο το προγραμμα?

tolis93
29-05-12, 14:47
Γενικα εισαι fan του μεγαλου ογκου προπονησης ή ετυχε να κανεις δοκιμη αυτο το προγραμμα?

εσκασε τελειως τυχαια. ειχα παρα πολυ ελευθερο χρονο σε μια περιοδο.κ λεω δε βαζω κ καμια ασκηση παραπανω?ειδα οτι με "εποιανε" καλυτερα το ενα παραπανω κ εβαλα ετσι κ λιγα σετακια εξτρα κτλπ.οταν βλεπω πως δε παιζει χρονος κοβω απο αεροβιο παντα.αλλα μιλαμε για 10-15 λεπτα κατα τα αλλα βρησκω χρονο ακομα κ στις 11-12 το βραδυ πχ να παω να κανω τα 10-15 λεπτα που πχ δε προλαβα το πρωι. και εγινα φαν ετσι τετοιου ειδους προπονησης

Ultra_b
29-05-12, 15:16
Ρε σι τολη.. Κατι κανεις λαθος... Εγω απο τις προηγουμενες φωτογραφιες δεν βλεπω καμια μυικη αναπτηξη , εκτος μιας παρα πολυ μικρης στην πλατη. Και ισα ισα ειδα μονο να λιπωνεις... Μηπως δεν εχεις σωστη τεχνικη στις ασκησεις ? μηπως κανεις κατι αλλο λαθος? Φιλικα παντα...

GeoDask
29-05-12, 15:27
κανω upper-lower aυτη τη περιοδο
ΔΕΥΤΕΡΑ

ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΘΟΥΣ 5 σετ 12 επαναλληψεις 65-65-65-65-85 κιλα
Εκτασεις με αλτηρες 4 σετ 12 επαναλληψεις 38 κιλα
Κωπηλατικη αναποδη λαβη με μπαρα 75 κιλα 4 σετ των 12
κωπηλατικη με αλτηρες 38 κιλα 4 σετ των 15
shrugs με 60 κιλα 4 σετ 12 επαναληψεις
πιεσεις ώμων 4 σετ των 12 40 κιλα με αλτηρες
καμψεις αυτοσυγκεντρωσης δικεφαλων 4 σετ των 12 με 16κιλο αλτηρα
τρικεφαλα τροχαλια 4 σετ των 12 με 40-45 κιλα

ΤΡΙΤΗ
ΣΚΟΥΑΤ 5 σετ των 12 επαναληψεων 85 κιλα
ΠΡΟΒΟΛΕΣ 4 σετ των 15 επαναληψεων με 40 κιλα αλτηρες
πιεσεις στηθους σε ιμικλινη παγκο με αλτηρες 5 σετ των 15 με 40 κιλα
αρσεις γαμπων με μπαρα 4 σετ των 20 με 80 κιλα
εκτασεις τετρακεφαλων 4 σετ των 12 με 90 κιλα
ΤΕΤΑΡΤΗ
κοιλιακοι
4 σετ των 30 με βαρος 15 κιλα προσθετο σε ροκανισματα
4 σετ των 30 πλειωμετρικους
4 σετ των 30 πλαγιους (ποδηλατο και με προσθετα βαρη σε μηχανημα ραχιαιων)
4 σετ των 25 κατω με προσθετο βαρος 15 κιλα

ΠΕΜΠΤΗ
Ελξεις σε μονοζυγο 4 σετ των 15
καμψεις δικεφαλων με μπαρα 4 σετ των 12 με 35 κιλα
γαλλικες πιεσεις με στραβομπαρα 4 σετ των 12 με 45 κιλα
πηχεις με αλτηρες 16 κιλα ο καθε ενας 4 σετ των 12 επαναληψεων
Βυθισεις σε δυζυγο 4 σετ των 12-15

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Κοιλιακους οτι κ τη τεταρτη

ΣΑΒΒΑΤΟ
Στρατιωτικες πιεσεις με μπαρα 50 κιλα 4 σετ των 12 επαναληψεων
πλαγιες εκτασεις ώμων 4 σετ των 12-15 με αλτηρες 30 κιλα
εμπροσθιες εκτασεις με αλτηρες 4 σετ των 15-18 με 18 κιλα
καμψεις γαμπών σε μηχανημα 4 σετ των 15 με 40 κιλα
καμψεις δικεφαλων σε ιμικλινη παγκο με αλτηρες 4 σετ των 12 με 32 κιλα
εκτασεις τρικεφαλων πισω απο το κεφαλι με 1 αλτηρα 4 σετ των 15 σε καθε χερι με 16 κιλα

πανω κατω αυτο.συν 30 λεπτα αεροβιο σε καθε προπονηση.και δευτερες τριτες πεμπτες και σαββατο εχω και μποξ απο περιπου 1 ωρα και 10 λεπτα.

Απο διατροφη δε.απλα παιζω υποθερμιδικα (2000-2200 θερμιδες) κραταω πρωτεινη στο 200αρακι. υδατανθρακες στους 170-200 και λιπαρα στα 20-40. αναλογα τις μερες. Κυριακη δε κανω τπτ


Πολύ κακό πρόγραμμα σαν δομή. Μόνος σου το έφτιαξες ;

Χριστοφορος123
29-05-12, 16:57
Πολύ κακό πρόγραμμα σαν δομή. Μόνος σου το έφτιαξες ;

Upper/lower θα το εκανα εκανα καπως ετσι
bench press
dumbbell rows
dips
chin ups
tricep extension
DB Curls-
lower 1

deadlift
leg press
leg curl
leg extension
calfs
ABS

upper2


Military Press
Chin ups
Inclinate Bench
Row
Lateral deltoid
Biceps σε σουπερ σετ με Triceps


lower 2

Squat
RDL
leg extension
leg curl
calfs
ABS

GeoDask
29-05-12, 17:59
Upper/lower θα το εκανα εκανα καπως ετσι

bench press
dumbbell rows
db incline
chin ups
tricep press down or skull crushers
DB Curls-
lower 1

deadlift
leg press
leg curl
calfs
ABS

upper2

Military Press
lat pull down
Incline Bench
Rows
Lateral deltoid
Biceps ez-bar or straight
Triceps - press down or skull crushers


lower 2

Squat
RDL
leg curl
calfs
ABS

Στο έφτιαξα λίγο.

tolis93
29-05-12, 19:08
Ρε σι τολη.. Κατι κανεις λαθος... Εγω απο τις προηγουμενες φωτογραφιες δεν βλεπω καμια μυικη αναπτηξη , εκτος μιας παρα πολυ μικρης στην πλατη. Και ισα ισα ειδα μονο να λιπωνεις... Μηπως δεν εχεις σωστη τεχνικη στις ασκησεις ? μηπως κανεις κατι αλλο λαθος? Φιλικα παντα...

μ αρεσει να ακουω ειληκρινεις γνωμες. απο οσα βλεπεις απο διατροφη κ προπονηση.γιατι εδω τα χω ολα.τι πιστευεις οτι ειναι λαθος? η τι θα σηκωνε βελτειωση? δε ξερω αν φταιει το γεγονος οτι μεχρι κ πριν 1μισι χρονο τα χα τα κιλακια μ κ ισως το σωμα μ προσπαθει να γυρισει στη προηγουμενη κατασταση.δλδ τινει να παει εκει π ειχε μαθει πολλα χρονια να ειναι σε θεμα βαρους

tolis93
29-05-12, 19:10
να σας πω την αληθεια θα το δοκιμασω κ αυτο το προγραμματακι.μ αρεσε.το προηγουμενο μονος μ το εφτιαξα ναι απλα εψαξα ασκησεις π να ειναι βασικες και γενικα να με ποιανουν οσο καλυτερα γινεται

gym
29-05-12, 20:37
τολη μου εγω θα ηθελα να σε δω σε μια διατροφη χωρις πολλα πολλα...να δεις πως αντιδραει κ εκει το σωμα σου...

εσυ απο οτι εχω δει οι περισσοτερες σου μερες σαν τσιτ ειναι...για να μην σχολιασω την ποσοτητα γλυκαντικων που κατεβαζεις...

GeoDask
29-05-12, 20:41
να σας πω την αληθεια θα το δοκιμασω κ αυτο το προγραμματακι.μ αρεσε.το προηγουμενο μονος μ το εφτιαξα ναι απλα εψαξα ασκησεις π να ειναι βασικες και γενικα να με ποιανουν οσο καλυτερα γινεται

Κάντο αυτό που λές απλά δόμησε το σαν push-pull σειρά ή το αντίστροφο.

4 Πολυαρθρικές σε μορφή push-pull-push-pull ή pull-push-pull-push την 5η σου θα την βάζεις σε κάτι ουδέτερο για να σπάσει λιγο την ένταση π.χ lateral raises, dumbell flyes, peck deck κλπ και τελειώνεις με δικέφαλα, τρικέφαλα ή το αντίστροφο αναλόγως την σειρά που ξεκίνησες στην αρχή.

Πρόσεξε επίσης τις επαναλήψεις σου και τα σετ. Δώσε βάση στις πολυαρθρικές και λιγότερο στις isolation. Oμοίως και στα διαλείματα.

tolis93
29-05-12, 21:02
τολη μου εγω θα ηθελα να σε δω σε μια διατροφη χωρις πολλα πολλα...να δεις πως αντιδραει κ εκει το σωμα σου...

εσυ απο οτι εχω δει οι περισσοτερες σου μερες σαν τσιτ ειναι...για να μην σχολιασω την ποσοτητα γλυκαντικων που κατεβαζεις...

αν θεωρειται τσιτ τα μπαχαρικα στο φαγητο.το λεμονι το κακαο και η ζαχαρινη ναι τσιταρω.αλλιως νοπ. γλυκαντικα κατεβαζω πολυ μειωμενα.αλλα εφοσον ειμαι σε αυτες τις θερμιδες π ειμαι πως γινεται να βαλω λιπος?μετρημενες οι θερμιδες μ αυτες π εχω

tolis93
29-05-12, 21:04
Κάντο αυτό που λές απλά δόμησε το σαν push-pull σειρά ή το αντίστροφο.

4 Πολυαρθρικές σε μορφή push-pull-push-pull ή pull-push-pull-push την 5η σου θα την βάζεις σε κάτι ουδέτερο για να σπάσει λιγο την ένταση π.χ lateral raises, dumbell flyes, peck deck κλπ και τελειώνεις με δικέφαλα, τρικέφαλα ή το αντίστροφο αναλόγως την σειρά που ξεκίνησες στην αρχή.

Πρόσεξε επίσης τις επαναλήψεις σου και τα σετ. Δώσε βάση στις πολυαρθρικές και λιγότερο στις isolation. Oμοίως και στα διαλείματα.

διαλλειματα παιζω 15-30 δευτερολεπτα εκτος απο κατι σκουατ κτλπ κ μετα το 4ο σετ θελω κανα λεπτο να στανιαρω κ να επανελθω.παιζω με γρηγορη ενταση παντα τα κιλα μ.και παντα πολυαρθρικες παρα απομονωσης. οπως κ να χει θα το δοκιμασω αυτο το push-pull και το αναποδο. σε τι οφελει αυτο βεβαια? dubbell flyes k peck deck δεν θεωρουνται κ οι 2 push ομως?

GeoDask
29-05-12, 21:09
διαλλειματα παιζω 15-30 δευτερολεπτα εκτος απο κατι σκουατ κτλπ κ μετα το 4ο σετ θελω κανα λεπτο να στανιαρω κ να επανελθω.παιζω με γρηγορη ενταση παντα τα κιλα μ.και παντα πολυαρθρικες παρα απομονωσης. οπως κ να χει θα το δοκιμασω αυτο το push-pull και το αναποδο. σε τι οφελει αυτο βεβαια? dubbell flyes k peck deck δεν θεωρουνται κ οι 2 push ομως?

Φίλε ο χρόνος που ξεκουράζεσαι είναι σχεδόν ανύπαρκτος. Ανεβάζεις κιλά με τέτοια διαλείματα ; ρίξε μια ματιά στο παλιό log μου να δείς λίγο χρόνους και δομή. Απο ασκήσεις επιλέγεις εσύ τι σε πιάνει καλύτερα.

Απλά με push-pull-push-pull αντί για push-push-pull-pull ή το αντίστροφο δεν εξουθενώνεις τον μύ. Χώρια που αν μπείς απο push σε pull τραβάς καλύτερα. Δοκίμασε το και θα το καταλάβεις.

Όχι, πιο πολύ isolation είναι τα flyes και το πεκ ντεκ, δεν εμπλέκετε τόσο πολύ ο ώμος όπως και δεν επιβαρύνονται τα 3κέφαλα. Χώρια που δεν σε ενδιαφέρουν τόσο πολύ τα κιλά εκεί.

Χριστοφορος123
29-05-12, 21:29
Στο έφτιαξα λίγο.

:thumbup:
Πανω κατω ειναι το ιδιο..εγω απλα ηθελα να πω πως αυτη ειναι η δομη του upper/lower

Χριστοφορος123
29-05-12, 21:30
Φίλε ο χρόνος που ξεκουράζεσαι είναι σχεδόν ανύπαρκτος. Ανεβάζεις κιλά με τέτοια διαλείματα ; ρίξε μια ματιά στο παλιό log μου να δείς λίγο χρόνους και δομή. Απο ασκήσεις επιλέγεις εσύ τι σε πιάνει καλύτερα.

Απλά με push-pull-push-pull αντί για push-push-pull-pull ή το αντίστροφο δεν εξουθενώνεις τον μύ. Χώρια που αν μπείς απο push σε pull τραβάς καλύτερα. Δοκίμασε το και θα το καταλάβεις.

Όχι, πιο πολύ isolation είναι τα flyes και το πεκ ντεκ, δεν εμπλέκετε τόσο πολύ ο ώμος όπως και δεν επιβαρύνονται τα 3κέφαλα. Χώρια που δεν σε ενδιαφέρουν τόσο πολύ τα κιλά εκεί.

+φωνω....στα σετ κρατα 60-90 δευτερα ... γιατι με αυτο που κανεις ειναι σα να μην κανεις διαλειμμα
Στα πιο βαρια σετ μπορεις και 2

gym
29-05-12, 21:34
αν θεωρειται τσιτ τα μπαχαρικα στο φαγητο.το λεμονι το κακαο και η ζαχαρινη ναι τσιταρω.αλλιως νοπ. γλυκαντικα κατεβαζω πολυ μειωμενα.αλλα εφοσον ειμαι σε αυτες τις θερμιδες π ειμαι πως γινεται να βαλω λιπος?μετρημενες οι θερμιδες μ αυτες π εχω

ναι τολη το λεμονι κ τα μπαχαρικα εννοουσα...;)

τεσπα...εφοσον εσυ βλεπεις αποτελεσμα ,συνεχισε ετσι...

tolis93
29-05-12, 21:45
Φίλε ο χρόνος που ξεκουράζεσαι είναι σχεδόν ανύπαρκτος. Ανεβάζεις κιλά με τέτοια διαλείματα ; ρίξε μια ματιά στο παλιό log μου να δείς λίγο χρόνους και δομή. Απο ασκήσεις επιλέγεις εσύ τι σε πιάνει καλύτερα.

Απλά με push-pull-push-pull αντί για push-push-pull-pull ή το αντίστροφο δεν εξουθενώνεις τον μύ. Χώρια που αν μπείς απο push σε pull τραβάς καλύτερα. Δοκίμασε το και θα το καταλάβεις.

Όχι, πιο πολύ isolation είναι τα flyes και το πεκ ντεκ, δεν εμπλέκετε τόσο πολύ ο ώμος όπως και δεν επιβαρύνονται τα 3κέφαλα. Χώρια που δεν σε ενδιαφέρουν τόσο πολύ τα κιλά εκεί.

ανεβαζω κιλα ετσι αλλα οντως δυσκολα.αρκετα δυσκολα.θα δοκιμασω με μεγαλυτερα διαλλειματα και με push pull. τα flyes παντως με ποιανουν τρελα. θα διξει λογικα σε κανα 2 μηνο αν ξεκινησω απο τη δευτερα θα δω διαφορες

gym
και αυτα τα χω μειωσει κατα 80% σε σχεση με αυτα π κανα τα εμπειρα.αν εξαιρεσουμε το σημερινο βραδυνο π τρωω σκορδο με κοτοπουλο κ οχι κοτοπουλο με σκορδο:green:

GeoDask
29-05-12, 22:09
ανεβαζω κιλα ετσι αλλα οντως δυσκολα.αρκετα δυσκολα.θα δοκιμασω με μεγαλυτερα διαλλειματα και με push pull. τα flyes παντως με ποιανουν τρελα. θα διξει λογικα σε κανα 2 μηνο αν ξεκινησω απο τη δευτερα θα δω διαφορες


Tα flyes δεν σου χτίζουν το στήθος. Οι πιέσεις το κάνουν. Μόνο με πιέσεις στον ίσιο και στον επικληνή πρέπει να δείς αποτέλεσμα.

Εμένα με έχει βοηθήσει πολύ η αρχή του progressive overload στο να ανεβάζω κιλά.

Πολύ χοντρικά λέει το εξής.

Έστω οτι στις πιέσεις έχω στόχο τα 3 σετ 6-8 επαναλήψεις. Βάζω 90 κιλά και τα κρατάω σταθερά και στα 3 σετ.

Αν τα σετ μου είναι 8,8,6 ή 8,7,6 στο επόμενο σετ θα ανεβάσω το ελάχιστο +2,5 ή +5 σύνολο αναλόγως την άσκηση.

Αν τα σετ μου την επόμενη φορά στα π.χ 95 κιλά είναι π.χ 8,6,5 ή 7,5,5 την επόμενη φορά θα κρατήσω τα ίδια κιλά και θα προσπαθήσω να ανεβάσω επαναλήψεις για να μπώ στο έυρος-στόχο.

Προσωπικά ανεβάζω κιλά όταν πετύχω κάτι σε 8,8,8 ή 8,8,7 ή 8,8,6 για 2 συνεχόμενες εβδομάδες.

Εννοείτε οτι πριν μπεις στα λειτουργικά κάνεις και το αντίστοιχο ζέσταμα.

tolis93
29-05-12, 22:13
Tα flyes δεν σου χτίζουν το στήθος. Οι πιέσεις το κάνουν. Μόνο με πιέσεις στον ίσιο και στον επικληνή πρέπει να δείς αποτέλεσμα.

Εμένα με έχει βοηθήσει πολύ η αρχή του progressive overload στο να ανεβάζω κιλά.

Πολύ χοντρικά λέει το εξής.

Έστω οτι στις πιέσεις έχω στόχο τα 3 σετ 6-8 επαναλήψεις. Βάζω 90 κιλά και τα κρατάω σταθερά και στα 3 σετ.

Αν τα σετ μου είναι 8,8,6 ή 8,7,6 στο επόμενο σετ θα ανεβάσω το ελάχιστο +2,5 ή +5 σύνολο αναλόγως την άσκηση.

Αν τα σετ μου την επόμενη φορά στα π.χ 95 κιλά είναι π.χ 8,6,5 ή 7,5,5 την επόμενη φορά θα κρατήσω τα ίδια κιλά και θα προσπαθήσω να ανεβάσω επαναλήψεις για να μπώ στο έυρος-στόχο.

Προσωπικά ανεβάζω κιλά όταν πετύχω κάτι σε 8,8,8 ή 8,8,7 ή 8,8,6 για 2 συνεχόμενες εβδομάδες.

Εννοείτε οτι πριν μπεις στα λειτουργικά κάνεις και το αντίστοιχο ζέσταμα.exv diαβασει για αυτη τη μεθοδο αλλα ποτε δε τη δοκιμασα.τα flyes τοτε τι τα βαζουμε? παντως ενα αναλογο προγραμματακι με βλεπω να το κανω καπου τον νοεμβρη δεκεμβρη πανω σε περιοδο ογκου

Χριστοφορος123
29-05-12, 22:22
Tα flyes δεν σου χτίζουν το στήθος. Οι πιέσεις το κάνουν. Μόνο με πιέσεις στον ίσιο και στον επικληνή πρέπει να δείς αποτέλεσμα.

Εμένα με έχει βοηθήσει πολύ η αρχή του progressive overload στο να ανεβάζω κιλά.

Πολύ χοντρικά λέει το εξής.

Έστω οτι στις πιέσεις έχω στόχο τα 3 σετ 6-8 επαναλήψεις. Βάζω 90 κιλά και τα κρατάω σταθερά και στα 3 σετ.

Αν τα σετ μου είναι 8,8,6 ή 8,7,6 στο επόμενο σετ θα ανεβάσω το ελάχιστο +2,5 ή +5 σύνολο αναλόγως την άσκηση.

Αν τα σετ μου την επόμενη φορά στα π.χ 95 κιλά είναι π.χ 8,6,5 ή 7,5,5 την επόμενη φορά θα κρατήσω τα ίδια κιλά και θα προσπαθήσω να ανεβάσω επαναλήψεις για να μπώ στο έυρος-στόχο.

Προσωπικά ανεβάζω κιλά όταν πετύχω κάτι σε 8,8,8 ή 8,8,7 ή 8,8,6 για 2 συνεχόμενες εβδομάδες.

Εννοείτε οτι πριν μπεις στα λειτουργικά κάνεις και το αντίστοιχο ζέσταμα.

Κι ομως τα flyes πιανουνε πολυ καλα..κι αν ειναι ετσι γιατι τα βαζουνε;

GeoDask
29-05-12, 22:52
Δεν θεωρείται βασική άσκηση τα flyes παιδιά, ούτε και το πεκ ντεκ. Συμπληρωματικές είναι περισσότερο για σχήμα και λεπτομέρεια παρά για μάζα στο στήθος.

Καλύτερα να δίνετε έμφαση στις πιέσεις σε επικληνή και ίσιο και να παίζετε με τις λαβές παρά σε οτιδήποτε άλλο.

billys15
30-05-12, 03:47
Συμφωνω με Geο Τολη,τα διαλειμματα ειναι ελαχιστα και δεν σε βοηθουν να ανεβασεις κιλα.

Οσο για flyes κλπ,δεν λεγονται τυχαια δευτερευουσες...

magavaTOUT
30-05-12, 05:11
Δεν θεωρείται βασική άσκηση τα flyes παιδιά, ούτε και το πεκ ντεκ. Συμπληρωματικές είναι περισσότερο για σχήμα και λεπτομέρεια παρά για μάζα στο στήθος.

Καλύτερα να δίνετε έμφαση στις πιέσεις σε επικληνή και ίσιο και να παίζετε με τις λαβές παρά σε οτιδήποτε άλλο.
πιεσεις ισιο/επικλινη + βυθισεις = :bodybuilder2:

tolis93
30-05-12, 15:15
το χω. ξεσκισμα στο παγκο με λιγα λογια:thumbup:

tolis93
30-05-12, 15:59
Να πω επισης οτι η διατροφη απο αυριο πρωι θα παει καπως ετσι μεχρι να παιχτει πληρως καθαρισμα. το εχω ξανα πει αλλα υπενθυμιζω οτι με τα λιπαρα δε τα παω καλα.ουτε ενεργεια.θολωμα οσο δε παει.αν τα αρχισω ξεφευγω σε ποσοτητες κτλπ.

Γευμα 1)
120 γρ σογια βρασμενη σε νερο.1 κ σουπας κακαο.1 μηλο
Η
6-8 ασπραδια αυγων. 60 γρ πιτουρο σιτου.100 γρ γιαουρτι.1 μηλο (πιτακι δλδ)

Γευμα 2)
80-100 γρ μακαρονια η ρυζι παντα ολικης αλεσεως. 200-220 γρ κοτοπουλο στηθος η ψαρι. σαλατα (συνηθως μισο μπροκολο)

Γευμα 3)
300 γρ γιαουρτι. 1 κ γλυκου κακαο.1 μηλο.20 γρ πιτουρο σιτου.1 κ σουπας μελι.

Γευμα 4)
200-220 γρ κοτοπουλο στηθος-η ψαρι-η 8 ασπραδια αυγων.η 1 τονος σε νερο 150 γρ. σαλατα

γευμα 5)
300 γρ γιαουρτι 2% 1 κ σουπας κακαο.

μ βγαζει 2000-2100 θερμιδες με γυρω στα 30 γρ λιπαρα. καπου στα 160-180 γρ υδατανθρακα (30 φυτικες ινες) και 220-240 πρωτεινη αναλογως τις ημερες. καθε γνωμη δεκτη

billys15
30-05-12, 16:46
Δεν θελεις να ανεβασεις λιγο το λιπος? Καπου στα 50γρ εστω και ριξε λιγο απο πρωτεϊνη ή υδατανθρακα.Επισης,στο 1ο γευμα αν εχεις σογια καλυτερα θα ηταν να εβαζες και λιγη ζωικη πρωτεϊνη.Π.χ. 80γρ σογιας και γαλα/αυγο/μισο scoop...

Γραψε κιολας την προπονηση που σκεφτεσαι να ακολουθησεις τωρα με σετ-επαναληψεις-διαλειμματα κλπ. ;)

tolis93
30-05-12, 17:17
Δεν θελεις να ανεβασεις λιγο το λιπος? Καπου στα 50γρ εστω και ριξε λιγο απο πρωτεϊνη ή υδατανθρακα.Επισης,στο 1ο γευμα αν εχεις σογια καλυτερα θα ηταν να εβαζες και λιγη ζωικη πρωτεϊνη.Π.χ. 80γρ σογιας και γαλα/αυγο/μισο scoop...

Γραψε κιολας την προπονηση που σκεφτεσαι να ακολουθησεις τωρα με σετ-επαναληψεις-διαλειμματα κλπ. ;)

καποιες μερες παιζουν κ αυτα απλα με το λιπος δε τη πολυπαλευω.βεβαια καποιες μερες θα ριχνω απο υδατανθρακα.πχ το μελι κ κανα φρουτο ωστε να μπαινει κ κανενα ελαιολαδο. απο προπονηση ακομα τη διαμορφωνω παντως θα χρησιμοποιησω μεθοδο pull push σιγουρα και με μεγαλυτερα διαλλειματα

billys15
30-05-12, 17:52
Ωραιος ;) Για λιπος παρε κανα φυστικοβουτυρο,ευκολη λυση και νοστιμη! Κοιταξε μονο να βρεις αυτο που εχει λιγους υδατανθρακες ανα 100γρ.Αυτο που παιρνω εγω εχει 9γρ συγκεκριμενα.Τα περισσοτερα ξεφευγουν,εχουν 25-30γρ...Μπορεις να ψαχτεις και με ταχινι.

tolis93
30-05-12, 17:55
Ωραιος ;) Για λιπος παρε κανα φυστικοβουτυρο,ευκολη λυση και νοστιμη! Κοιταξε μονο να βρεις αυτο που εχει λιγους υδατανθρακες ανα 100γρ.Αυτο που παιρνω εγω εχει 9γρ συγκεκριμενα.Τα περισσοτερα ξεφευγουν,εχουν 25-30γρ...Μπορεις να ψαχτεις και με ταχινι.

αν σου πω οτι κοιτουσα το λογκ σ κ αυτο σκεφτομουν?:green:¨θα κανω αμυγδαλοβουτηρο βασικα απο βιολογικα ωμα αναλατα αμυγδαλα.μ φερε μια θεια μ π εχει εμμονη με αυτα μια σακουλαρα να με το συμπαθειο κ 3 κιλα πιτουρακι σιτου.κ ολα αυτα επειδη πηγα μαζι της γυμναστηριο να κανει σκουατ.:green: φυστικοβουτηρο φτιαχνω εγω μιας κ μ ρχεται πολυ πιο φθηνα.αλλα επειδη παω για οσο καθαρα γινεται εχω θεμα με τα φυστικια.τα περισσοτερα ειναι ψημενα εχουν αλατια αλλα κατι λαδια περιεργα κτλπ κ δε πολυγουσταρω.το δε ταχινι αν το αρχησω μπιλ θα ξεφυγω πολυ δυστυχως κ δε μαζευομαι μετα.......

billys15
30-05-12, 18:02
Τοτε ναι μεινε με αμυγδαλα.Καλη ιδεα παντως,θα το δοκιμασω κι εγω σπιτι.Blender και ο,τι βγει.:)

tolis93
30-05-12, 18:06
Τοτε ναι μεινε με αμυγδαλα.Καλη ιδεα παντως,θα το δοκιμασω κι εγω σπιτι.Blender και ο,τι βγει.:)

στο "ποιος χρειαζεται τα τσιτ" εχω βαλει συνταγες.αν σε βοηθανε δες τες.βγαινουν ωραια;)

Gianna
30-05-12, 23:23
To αμυγδαλοβούτυρο δεν παίζεται!!!!! Εγώ έτοιμο έχω πάρει από ωμά αναποφλοίωτα αμύγδαλα, δεν συμφέρει αν το βάζεις συχνά, αλλά από γεύση :P:P:P

tolis93
31-05-12, 10:28
σημερα εκανα ολο το αεροβιο το πρωι μαζι με καποιες ασκησουλες για ζεσταμα γιατι εχω μαθημα κ μετα θα εκανα προπονηση 2 με 4 ξερω γω.θα κατεληγα να φαω μακαρονια με συκωτι μοσχαρισιο στις 5 το απογευμα δε λεει:green: εχασα κ ενα γευμα χτες μαμωτο:( οχι τπτ αλλο αλλα επεσε πεινα βραδυατικα.οπως κ να χει. εκοψα τελειως μπαχαρικα κ το κακαο το περιορισα κατα πολυ (1 κ γλυκου τη μερα και αν) γιατι ηταν θερμιδες π δε μετρουσα καλως η κακως.
παντως νηστικος το πρωι κ βγηκε ανετα το αεροβιο ενω αλλες φορες σερνομαι.και δεν εφαγα κ το τελευταιο γευμα χτες:green:
μια αποροια βεβαια.ακυρη με τα παραπανω
το να παιζω με υδατανθρακα κυκλικα δλδ ρυζι μακαρονια(ολικης παντα) πατατα γλυκοπατατα ειναι οκ? εννοω να το παω με εναλαγη καθε μερα κ αλλο

GeoDask
31-05-12, 12:44
σημερα εκανα ολο το αεροβιο το πρωι μαζι με καποιες ασκησουλες για ζεσταμα γιατι εχω μαθημα κ μετα θα εκανα προπονηση 2 με 4 ξερω γω.θα κατεληγα να φαω μακαρονια με συκωτι μοσχαρισιο στις 5 το απογευμα δε λεει:green: εχασα κ ενα γευμα χτες μαμωτο:( οχι τπτ αλλο αλλα επεσε πεινα βραδυατικα.οπως κ να χει. εκοψα τελειως μπαχαρικα κ το κακαο το περιορισα κατα πολυ (1 κ γλυκου τη μερα και αν) γιατι ηταν θερμιδες π δε μετρουσα καλως η κακως.
παντως νηστικος το πρωι κ βγηκε ανετα το αεροβιο ενω αλλες φορες σερνομαι.και δεν εφαγα κ το τελευταιο γευμα χτες:green:
μια αποροια βεβαια.ακυρη με τα παραπανω
το να παιζω με υδατανθρακα κυκλικα δλδ ρυζι μακαρονια(ολικης παντα) πατατα γλυκοπατατα ειναι οκ? εννοω να το παω με εναλαγη καθε μερα κ αλλο

Eγώ πάντως θα σου έλεγα μόνο καστανό ρύζι και γλυκοπατάτα, τα μακαρόνια άστα στην άκρη.

tolis93
31-05-12, 15:17
Eγώ πάντως θα σου έλεγα μόνο καστανό ρύζι και γλυκοπατάτα, τα μακαρόνια άστα στην άκρη.

ναι το εχω ξανα ακουσει αυτο αλλα ποτε δε μ πε κανενας γιατι.δεν ειναι κατι το επεξεργασμενο.νερο με σιμιγδαλη κυριως ειναι απο οσο θυμαμαι

Gianna
31-05-12, 22:14
ναι το εχω ξανα ακουσει αυτο αλλα ποτε δε μ πε κανενας γιατι.δεν ειναι κατι το επεξεργασμενο.νερο με σιμιγδαλη κυριως ειναι απο οσο θυμαμαι

Πάρε μακαρόνια σίκαλης, πολύ καλύτερο συστατικό από σιμιγδάλι. Γενικά η σίκαλη από τα δημητριακά είναι αυτή με τον χαμηλότερο γλυκαιμικό δείκτη, μέχρι και για διαβητικούς τη συνιστούν. Υπάρχουν και άλλα από ντίνκελ ή αλεύρι ολικής σταρένιο.

tolis93
31-05-12, 22:33
Πάρε μακαρόνια σίκαλης, πολύ καλύτερο συστατικό από σιμιγδάλι. Γενικά η σίκαλη από τα δημητριακά είναι αυτή με τον χαμηλότερο γλυκαιμικό δείκτη, μέχρι και για διαβητικούς τη συνιστούν. Υπάρχουν και άλλα από ντίνκελ ή αλεύρι ολικής σταρένιο.

παιρνω ολικης αλεσεως με ενισχυμενη πρωτεινη. της φυτρο κ ζωγραφος κ κατι αλλα ιταλικα. διαφορετικα ολικης αλλα σπανια να μη βρω αυτα π τρωω.δε τρωω κ συχνα.

παντως απο ρυζι μιας κ το αναφεραμε παραπανω.μη παρετε για κανενα λογο το uncle ben's. μαπα τελειως.νερα δε τραβαει.σκληρο βγαινει κ θελει κ 3 χρονια βρασιμο

GeoDask
01-06-12, 01:52
παιρνω ολικης αλεσεως με ενισχυμενη πρωτεινη. της φυτρο κ ζωγραφος κ κατι αλλα ιταλικα. διαφορετικα ολικης αλλα σπανια να μη βρω αυτα π τρωω.δε τρωω κ συχνα.

παντως απο ρυζι μιας κ το αναφεραμε παραπανω.μη παρετε για κανενα λογο το uncle ben's. μαπα τελειως.νερα δε τραβαει.σκληρο βγαινει κ θελει κ 3 χρονια βρασιμο

To καστανό ρύζι uncle ben᾽s λες ;

gym
01-06-12, 09:08
To καστανό ρύζι uncle ben᾽s λες ;

το αγαπημενο μου....κ γρηγορα βραζεται κ πεντανοστιμο σκετο...

GeoDask
01-06-12, 12:13
το αγαπημενο μου....κ γρηγορα βραζεται κ πεντανοστιμο σκετο...

Nαι και εγώ αυτό τρώω, ο Τόλης σε ποιό αναφέρεται ;

tolis93
01-06-12, 17:08
σε αυτο αναφερομαι.μονο fytro μαρεσει τρελα το ρυζι.φουσκωνει κ ωραια. και το βιολογικο της αγκρινο π χα παρει.καλο μεν αλλα θελει πολυυυυυυ ωρα.δε μιλαω για το uncle bens το στιγμιαιο.μιλαω για καστανο ρυζι

GeoDask
01-06-12, 22:14
σε αυτο αναφερομαι.μονο fytro μαρεσει τρελα το ρυζι.φουσκωνει κ ωραια. και το βιολογικο της αγκρινο π χα παρει.καλο μεν αλλα θελει πολυυυυυυ ωρα.δε μιλαω για το uncle bens το στιγμιαιο.μιλαω για καστανο ρυζι

Eγώ με το καστανό ρύζι του θείου Μπέν πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα...:unsure:

tolis93
01-06-12, 22:16
Eγώ με το καστανό ρύζι του θείου Μπέν πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα...:unsure:

ποση ώρα το βράζεις? αυριο θα παιξει ρυζακι θειου μπεν. αν και προπονηση λογω υποχρεωσεων θα κανω το πρωι και το πρωινο θα ναι κ 1ο γευμα και μεταπροπονητικο με τη μια.δε νομιζω να υπαρχει και τοσο προβλημα με αυτο. αλλα θα παιξει ρυζακι το μεσημερι.ουτε εκει θα παιξει προβλημα λογω υψιλου ΓΔ ετσι?

GeoDask
01-06-12, 22:20
ποση ώρα το βράζεις? αυριο θα παιξει ρυζακι θειου μπεν. αν και προπονηση λογω υποχρεωσεων θα κανω το πρωι και το πρωινο θα ναι κ 1ο γευμα και μεταπροπονητικο με τη μια.δε νομιζω να υπαρχει και τοσο προβλημα με αυτο. αλλα θα παιξει ρυζακι το μεσημερι.ουτε εκει θα παιξει προβλημα λογω υψιλου ΓΔ ετσι?

10 λεπτά. Το καστανό δεν έχει υψηλό ΓΔ απ´ όσο ξέρω. Έχω να φάω καστανό ρύζι παντως και μακαρόνια κάτι μήνες...:green:

tolis93
01-06-12, 22:23
10 λεπτά. Το καστανό δεν έχει υψηλό ΓΔ απ´ όσο ξέρω. Έχω να φάω καστανό ρύζι παντως και μακαρόνια κάτι μήνες...:green:

γιατι ετσι? δε τραβαει νερο με τπτ στο 10λεπτο.εχω κ μακαρονια αλλα δε γουσταρω παλι.προτειμω ρυζι.μετα θα παιξει κ πατατα κ γλυκοπατατα.αν αξιωθω να βρω ασπρες

GeoDask
01-06-12, 22:26
γιατι ετσι? δε τραβαει νερο με τπτ στο 10λεπτο.εχω κ μακαρονια αλλα δε γουσταρω παλι.προτειμω ρυζι.μετα θα παιξει κ πατατα κ γλυκοπατατα.αν αξιωθω να βρω ασπρες

Τρώω ψωμί ολικής Κασίμη απο Βασιλόπουλο, μακράν ότι καλύτερο σε ψωμί με 4 μόνο συστατικά.

Το fytro βγάζει αντίστοιχο καστανό ;

tolis93
01-06-12, 22:27
Τρώω ψωμί ολικής Κασίμη απο Βασιλόπουλο, μακράν ότι καλύτερο σε ψωμί με 4 μόνο συστατικά.

Το fytro βγάζει αντίστοιχο καστανό ;

ψωμι το εκοψα πριν 2 μερες μη μ τα κανεις αυτα:green: η φυτρο βγαζει το καλυτεορ ρυζι.κ εχει και καστανο και εχει και αναποφλοιωτο.πολυ τοπ κ τα 2 της

GeoDask
01-06-12, 22:31
ψωμι το εκοψα πριν 2 μερες μη μ τα κανεις αυτα:green: η φυτρο βγαζει το καλυτεορ ρυζι.κ εχει και καστανο και εχει και αναποφλοιωτο.πολυ τοπ κ τα 2 της

Θα το δοκιμάσω.

Το συγκεκριμένο ψωμί φίλε είναι μακράν απο τα καλύτερα. Το έχω ψάξει πολύ επειδή είμαι φαν :green:

Απλά μην βάζεις σε όλα τα γεύματα υ/α Τόλη.

tolis93
01-06-12, 22:36
Θα το δοκιμάσω.

Το συγκεκριμένο ψωμί φίλε είναι μακράν απο τα καλύτερα. Το έχω ψάξει πολύ επειδή είμαι φαν :green:

Απλά μην βάζεις σε όλα τα γεύματα υ/α Τόλη.

μα μονο πρωι εχω το μεσημερι το περισσοτερο και 1 φρουτο με 2-3 finn crisp το απογευμα. μεχρι το απογευμα εχω ουσιαστικα. αν και απο οσο ξερω οι θερμιδες μετρανε.στα 5 γρυματα μ τα 3 εχουν υδατανθρακα

Gianna
01-06-12, 22:39
[QUOTE=GeoDask;585445]Τρώω ψωμί ολικής Κασίμη απο Βασιλόπουλο, μακράν ότι καλύτερο σε ψωμί με 4 μόνο συστατικά.

Το fytro βγάζει αντίστοιχο καστανό ;[/QUOTE

:thumbup:Συμφωνώ και επαυξάνω!!!
Φέρνει και κάτι γερμανικά καλά ο Βασιλόπουλος (καλά και γω τώρα είμαι σε φάση που έχω μειώσει πολύ ψωμί, αλλά όντως είναι κορυφή αυτό που λες)

GeoDask
02-06-12, 12:42
Το ψωμί δεν παχαίνει παιδιά, ούτε ο υ/α, αν ξεπερνάτε τις θερμίδες που έχετε θέσει ως στόχο ανεξαρτήτως τι τρώτε τότε θα παχύνετε.

tolis93
02-06-12, 12:48
Το ψωμί δεν παχαίνει παιδιά, ούτε ο υ/α, αν ξεπερνάτε τις θερμίδες που έχετε θέσει ως στόχο ανεξαρτήτως τι τρώτε τότε θα παχύνετε.

φυσικα και δε παχαινει το ψωμι.ο λογος π το εκοψα ειναι καθαρα γιατι προσπαθω να κανω τη διατροφη μ οσο πιο καθαρη γινεται(και φυσικη παραλληλα)

GeoDask
02-06-12, 12:51
φυσικα και δε παχαινει το ψωμι.ο λογος π το εκοψα ειναι καθαρα γιατι προσπαθω να κανω τη διατροφη μ οσο πιο καθαρη γινεται(και φυσικη παραλληλα)

Γι αυτό σου πρότεινα το συγκεκριμένο ;)

tolis93
02-06-12, 12:52
Γι αυτό σου πρότεινα το συγκεκριμένο ;)

σημερα π θα παω για ψωνια θα το τσεκαρω :green: απο μακρος πως παει?

GeoDask
02-06-12, 13:58
σημερα π θα παω για ψωνια θα το τσεκαρω :green: απο μακρος πως παει?

Aπ οσο θυμάμαι δεν γράφει τίποτα πάνω :green::green:

tolis93
02-06-12, 14:03
Aπ οσο θυμάμαι δεν γράφει τίποτα πάνω :green::green:

τοτε πως θα ξερω τι τρωω ρ συ??:green:

GeoDask
02-06-12, 14:17
τοτε πως θα ξερω τι τρωω ρ συ??:green:

νερό, μαγιά, αλεύρι ολικής και αλάτι.

tolis93
02-06-12, 14:54
νερό, μαγιά, αλεύρι ολικής και αλάτι.

τα συστατικα τα σπανε ξερα.αλλα απο μακρος? αν κ το ψηνω να το στειλω για αναλυση σ εμια φιλη μικροβιολογο π μπορει να κανει κ τετοια.θα δειξει

tolis93
02-06-12, 19:19
2 μερες εκοψα τελειως ζαχαρινες.αρκετο κακαο ζελε φρουτων(με γλυκαντικα εε) και οποιαδηποτε μορφη σως.νομιζω κατι εγινε ε?

gym
02-06-12, 20:37
καλα φοβερη ληψη ρε...αχχαχ...

α μπα γιατι τα κοψες?αφου αυτα ειναι μια χαρα βρε...:P:P:P:P

Giannistzn
02-06-12, 21:08
Ωραίος τολη. Τζιμ, για σαλτσες, ζαχαρινη οκ. Αλλά το κακαο γιατί; Μηδενικά σακχαρα και λιπαρά που χρειάζονται έχει..

vaggan
02-06-12, 21:47
τολη μεσα σε δυο μερες δεν βλεπεις διαφορες φιλε πρεπει να επιμενεις στη διατροφη για καιρο οχι για δυο μερες.κοιταζοντας τις φωτο σου θα ελεγα να βαλεις ογκο και οχι να κανεις γραμμωση.ασε την γραμμωση για οταν βαλεις την απαραιτητη μαζα..εισαι ψηλος θες φαι οχι αστεια. βαλε καθε μερα μακαρονια με κιμα και τρωγε και πιτσα απλα τις θερμιδες σου φροντιζε να τις αυξανεις βαθμιαια.ασε τα κοτοπουλα και τις διατροφες για οταν ερθει η ωρα.τα αγαλματα λαξευονται πανω σε ογκωδη βραχια και οχι σε βοτσαλακια. ΦΑΙ ΦΑΙ ΦΑΙ και μαλιστα βρωμικο φαι εκει ειναι η δυναμη με κοτοπουλακια ασπραδακια και τα συναφη μην περιμενεις να εχεις ουτε ενταση ουτε δυναμη...αρχαριος εισαι τρωγε:P:P:welcome:

gym
02-06-12, 22:19
Ωραίος τολη. Τζιμ, για σαλτσες, ζαχαρινη οκ. Αλλά το κακαο γιατί; Μηδενικά σακχαρα και λιπαρά που χρειάζονται έχει..

δεν ειπα για κακαο εγω ρε...

gym
02-06-12, 22:21
τολη μεσα σε δυο μερες δεν βλεπεις διαφορες φιλε πρεπει να επιμενεις στη διατροφη για καιρο οχι για δυο μερες.κοιταζοντας τις φωτο σου θα ελεγα να βαλεις ογκο και οχι να κανεις γραμμωση.ασε την γραμμωση για οταν βαλεις την απαραιτητη μαζα..εισαι ψηλος θες φαι οχι αστεια. βαλε καθε μερα μακαρονια με κιμα και τρωγε και πιτσα απλα τις θερμιδες σου φροντιζε να τις αυξανεις βαθμιαια.ασε τα κοτοπουλα και τις διατροφες για οταν ερθει η ωρα.τα αγαλματα λαξευονται πανω σε ογκωδη βραχια και οχι σε βοτσαλακια. ΦΑΙ ΦΑΙ ΦΑΙ και μαλιστα βρωμικο φαι εκει ειναι η δυναμη με κοτοπουλακια ασπραδακια και τα συναφη μην περιμενεις να εχεις ουτε ενταση ουτε δυναμη...αρχαριος εισαι τρωγε:P:P:welcome:

βαγγο ο τολης ερχεται ομως απο μεγαλη απωλεια κιλων...με τις βρωμιες που του προτεινεις να τρωει τοσο σχυνα,λιπακι θα βαλει...


αν δυσκολευεται να βαλει θα φαει κ σαβουρα αλλα οχι κ μονιμα...ας κανει συνδυασμο καθαρης με σαβουρα...;)

οπως και να χει το θεμα ειναι να κραταει ενα καλο θερμιδικο πλαισιο κ να τα δινει ολα στην προπ...αλλα ολα αυτα σε διαρκεια...θελει χρονο...

tolis93
03-06-12, 09:44
νταξει τωρα δε παω και για τη φουλ γραμμωση.ετσι για καλοκαιρακι παω λιγο γιατι ειχα βαλε ιαρκετο λιπος.απο σεπτεμβρη παλι μπαινω ογκο.εγω αν δε φτασω 90-92 καθαρα κιλα δεν ειμαι ικανοποιημενος.γιατι ειμαι κ 1,91-1,92 και τα ποιανω αυτα τα κιλα με φυσικο τροπο.αλλα και σε ογκο προτειμω να τρωω 2 κιλα πατατες παρα και πιτσες κ τετοια.οταν ερθει εκεινη η ωρα θα δειξει.για αυτο το λογο ανεβασα τη φωτο.γιατι σε 2 μερες κανονικα δε βλεπεις διαφορες.αυτη τη στιγμη ειμαι 84 κιλα απο ποσοστα λιπους δεν εχω ιδεα.αλλα περσι με ιδιο ποσοστο τετοια εποχη ημουν 78.κατι π με χαροποιει.διοτι αν συνεχισω σχεδον ετσι(οκ ιδια μαζα δε βαζω με τπτ)τον επομενο χρονο θα μαι 87:green: καλα η δε παρομοιοση περι βραχων και βοτσαλων απλα τα σπασε.με τις δε θερμιδες εχω θεμα. αν παω πανω απο 2200 βαζω κιλα σα τρελος

TEFAAtzis
03-06-12, 09:51
τολη μεσα σε δυο μερες δεν βλεπεις διαφορες φιλε πρεπει να επιμενεις στη διατροφη για καιρο οχι για δυο μερες.κοιταζοντας τις φωτο σου θα ελεγα να βαλεις ογκο και οχι να κανεις γραμμωση.ασε την γραμμωση για οταν βαλεις την απαραιτητη μαζα..εισαι ψηλος θες φαι οχι αστεια. βαλε καθε μερα μακαρονια με κιμα και τρωγε και πιτσα απλα τις θερμιδες σου φροντιζε να τις αυξανεις βαθμιαια.ασε τα κοτοπουλα και τις διατροφες για οταν ερθει η ωρα.τα αγαλματα λαξευονται πανω σε ογκωδη βραχια και οχι σε βοτσαλακια. ΦΑΙ ΦΑΙ ΦΑΙ και μαλιστα βρωμικο φαι εκει ειναι η δυναμη με κοτοπουλακια ασπραδακια και τα συναφη μην περιμενεις να εχεις ουτε ενταση ουτε δυναμη...αρχαριος εισαι τρωγε:P:P:welcome:


Αυτο θα πει οτι να ναι!!!
Αν τρωει δλδ υπερθερμιδικα με τα κοτοπουλακια τους και τα ασπραδακια του δεν θα βαλει κιλα,πρεπει να τρωει τις πιτσες για να γινει κουβαδανθρωπος!!!:unsure:

vaggan
03-06-12, 09:57
βαγγο ο τολης ερχεται ομως απο μεγαλη απωλεια κιλων...με τις βρωμιες που του προτεινεις να τρωει τοσο σχυνα,λιπακι θα βαλει...


αν δυσκολευεται να βαλει θα φαει κ σαβουρα αλλα οχι κ μονιμα...ας κανει συνδυασμο καθαρης με σαβουρα...;)

οπως και να χει το θεμα ειναι να κραταει ενα καλο θερμιδικο πλαισιο κ να τα δινει ολα στην προπ...αλλα ολα αυτα σε διαρκεια...θελει χρονο...ναι σε συνδυασμο με καθαρη οχι να τρωει μια πιτσα τη μερα.λιπος θα βαλει ετσι κιαλλιως αλλα με μονο καθαρες τροφες θα πρεπει να μασουλαει ολη μερα για να βαλει κρεας και αυτο ειναι πολυ κουραστικο.παντως ακομα για γραμμωση δεν ειναι ο φιλος μας θα διχνει πολυ μα πολυ αδυνατος για το υψος του

vaggan
03-06-12, 10:10
Αυτο θα πει οτι να ναι!!!
Αν τρωει δλδ υπερθερμιδικα με τα κοτοπουλακια τους και τα ασπραδακια του δεν θα βαλει κιλα,πρεπει να τρωει τις πιτσες για να γινει κουβαδανθρωπος!!!:unsure:καταρχην αλλαξε τονο!!!!τα οτι να ναι σε κανα πιτσιρικα οχι σε μενα. αυτη ειναι η αποψη μου ποιος εισαι εσυ που θα μου πεις οτι να ναι? υπρθερμιδικα με κοτοπουλα ειναι πολυ κουραστικο καθε μερα και πολυ δυσκολο. ειδικα σε εναν ανθρωπο με υψος 1,92. μαζι με μυς θα βαλεις και λιπος δεν γινεται αλλιως...

tolis93
03-06-12, 10:34
σε περιοδους ογκου τη παλευω με φυστικοβουτηρα με ελαιολαδο κτλπ και χτυπαω κατι ξεγυρισμενα shake π κατεβαινουν ευκολα δεν ειναι εκει το θεμα.απλα και απο τωρα να αρχισω να σαβουριαζω τον αγλεωρα.μυες γρηγοροτερα δε παιζει να βαλω.ειτε τρωω 200 παραπανω ειτε τρωω 500 παραπανω.οποτε γιατι να πιεστω με το φαγητο?δεν ειναι τοσο θεμα.συν του οτι οταν θελω κατεβαζω τον αγλεωρα...

TEFAAtzis
03-06-12, 10:40
καταρχην αλλαξε τονο!!!!τα οτι να ναι σε κανα πιτσιρικα οχι σε μενα. αυτη ειναι η αποψη μου ποιος εισαι εσυ που θα μου πεις οτι να ναι? υπρθερμιδικα με κοτοπουλα ειναι πολυ κουραστικο καθε μερα και πολυ δυσκολο. ειδικα σε εναν ανθρωπο με υψος 1,92. μαζι με μυς θα βαλεις και λιπος δεν γινεται αλλιως...

Αν τρωει πιτσες που λες φυσικα και θα γεμισει λιπος και εννοειται πως μπορει να βαλλει καθαρα με σχεδον καθολου εως ελαχιστο λιπος.Και γω γυρω στο 1,90 ειμαι σε υψος και ξερω πως μια χαρα βαζεις μαζα και με τα κοτοπουλα και τις πιτσες ας τις φαει 1 φορα τη βδομαδα αντε 2.Οσο για το δυσκολο που λες αν ηταν ευκολο θα το κανε ο καθενας,αλλα αν εσυ τρως πιτσες επειδη δεν μπορεις να ακολουθησεις μια συγκεκριμενη καθαρη διατροφη δεν θα λες και στους αλλους φαε πιτσες γιατι θα γινουν κουβαδες.Ερε τι ακουμε πρωινιατικα!!!

vaggan
03-06-12, 11:10
Αν τρωει πιτσες που λες φυσικα και θα γεμισει λιπος και εννοειται πως μπορει να βαλλει καθαρα με σχεδον καθολου εως ελαχιστο λιπος.Και γω γυρω στο 1,90 ειμαι σε υψος και ξερω πως μια χαρα βαζεις μαζα και με τα κοτοπουλα και τις πιτσες ας τις φαει 1 φορα τη βδομαδα αντε 2.Οσο για το δυσκολο που λες αν ηταν ευκολο θα το κανε ο καθενας,αλλα αν εσυ τρως πιτσες επειδη δεν μπορεις να ακολουθησεις μια συγκεκριμενη καθαρη διατροφη δεν θα λες και στους αλλους φαε πιτσες γιατι θα γινουν κουβαδες.Ερε τι ακουμε πρωινιατικα!!!γιατι στεκεσαι στην πιτσα. ειπα φαε και πιτσα.ε ρε με αυτη τη πιτσα:):)οσο για το κουβας πανε ριξε μια ματια στη φωτο του προφιλ μου να δουμε αν μοιαζω για κουβας:welcome:

Devil
03-06-12, 11:43
Αν τρωει πιτσες που λες φυσικα και θα γεμισει λιπος και εννοειται πως μπορει να βαλλει καθαρα με σχεδον καθολου εως ελαχιστο λιπος.Και γω γυρω στο 1,90 ειμαι σε υψος και ξερω πως μια χαρα βαζεις μαζα και με τα κοτοπουλα και τις πιτσες ας τις φαει 1 φορα τη βδομαδα αντε 2.Οσο για το δυσκολο που λες αν ηταν ευκολο θα το κανε ο καθενας,αλλα αν εσυ τρως πιτσες επειδη δεν μπορεις να ακολουθησεις μια συγκεκριμενη καθαρη διατροφη δεν θα λες και στους αλλους φαε πιτσες γιατι θα γινουν κουβαδες.Ερε τι ακουμε πρωινιατικα!!!

αρε γιου σουρ? γιατι νομιζω οτι χασαμε λιγο την αρχηδια-τηρησης ενεργειας...:green:

δλδ τι διαφορα θα εχει αν καταλωσει πχ... 3000 θερμιδες...( σπασμενες πχ.. 200γρ πρωτ.. 400γρ υδατ.. και 65γρ λιπος... ) απο πιτσες μακαρονια κτλ κτλ... και απο ρυζια μπροκολα και κοτοπουλα?

εχουμε φτασει στο 2012... και μερικοι ακομα πιστευουν οτι με καθαρο φαι θα βαλεις μυς με ελαχιστο λιπος.... whatever...

TheWorst
03-06-12, 11:45
Μην ξεχνατε την συνταγη πιτσας μου :thumbup: :green:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20305-%CE%A0%CE%B9%CF%84%CF%83%CE%B1-%CF%83%CE%B5-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BF%CE%B4%CE%BF-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82

tolis93
03-06-12, 12:05
παω να χτυπησω πιτσα χατ unlimited ρε να φυγει η καψα της πιτσας. το ολο θεμα ειναι τα μικροσυστατικα πιστευω.βιταμινες μεταλα ιχνοστοιχεια κτλπ παρα τα μακρος.οκ μια πιτσα δεν εχει τοα ω3 και ω6 και ω9 π θα χει αντοιστιχα ενα ψαρι η ενα μοσχαρι.κ ειναι κ θεμα υγειας (http://metavolismos.com/?p=3761).αλλο το μακαρονι με το βουτηρο τιγκα στο κορεσμενο αλλο το μακαρονι ολικης αλεσεως νεροβραστο.δεν εχει να κανει η καθε επιλογη μ με θεμα θα παχυνω θα αδυνατισω.αυτο ειναι καθαρα θεμα θερμιδων αποδεδειγμενα (http://ntaksi.blogspot.gr/2012/01/blog-post_22.html) κιολας

vaggan
03-06-12, 12:09
αρε γιου σουρ? γιατι νομιζω οτι χασαμε λιγο την αρχηδια-τηρησης ενεργειας...:green:

δλδ τι διαφορα θα εχει αν καταλωσει πχ... 3000 θερμιδες...( σπασμενες πχ.. 200γρ πρωτ.. 400γρ υδατ.. και 65γρ λιπος... ) απο πιτσες μακαρονια κτλ κτλ... και απο ρυζια μπροκολα και κοτοπουλα?

εχουμε φτασει στο 2012... και μερικοι ακομα πιστευουν οτι με καθαρο φαι θα βαλεις μυς με ελαχιστο λιπος.... whatever...πεστα ρε διαολε:green::Pασε που για να φτασεις το νουμερο των υψηλων θερμιδων (3000)και πανω πρεπει να μασας ολη μερα και μεγαλες ποσοτητες που θα σου φερνουν εξτρα φουσκωμα....

vaggan
03-06-12, 13:14
παω να χτυπησω πιτσα χατ unlimited ρε να φυγει η καψα της πιτσας. το ολο θεμα ειναι τα μικροσυστατικα πιστευω.βιταμινες μεταλα ιχνοστοιχεια κτλπ παρα τα μακρος.οκ μια πιτσα δεν εχει τοα ω3 και ω6 και ω9 π θα χει αντοιστιχα ενα ψαρι η ενα μοσχαρι.κ ειναι κ θεμα υγειας (http://metavolismos.com/?p=3761).αλλο το μακαρονι με το βουτηρο τιγκα στο κορεσμενο αλλο το μακαρονι ολικης αλεσεως νεροβραστο.δεν εχει να κανει η καθε επιλογη μ με θεμα θα παχυνω θα αδυνατισω.αυτο ειναι καθαρα θεμα θερμιδων αποδεδειγμενα (http://ntaksi.blogspot.gr/2012/01/blog-post_22.html) κιολαςρε τολακο δεν ειπαμε να τρεφεσαι αποκλειστικα με πιτσα. φαε κατα την διαρκεια της μερας και τα φρουτακια σου και τα σαλατικα σου και εισαι μια χαρα

tolis93
03-06-12, 23:01
ρε τολακο δεν ειπαμε να τρεφεσαι αποκλειστικα με πιτσα. φαε κατα την διαρκεια της μερας και τα φρουτακια σου και τα σαλατικα σου και εισαι μια χαρα

μα ακριβως το ιδιο λεω και εγω.:green:
βεβαια ακομα δε καταλαβαινω πως γινεται με το π ποιανω 2200-2300 θερμιδες τη μερα να βαζω κιλα.επρεπε να θελω τουλαχιστον 2800-3000 για να μπει κιλο πανω μ:unsure: κ τις μετραω ολες... και κανω κ ποσες ωρες περαν απο τα βαρη και μποξ....:unsure:

RAMBO
03-06-12, 23:03
Σεφ του φορουμ:green: πολυ καλος στις φωτο:clap:

tolis93
03-06-12, 23:05
Σεφ του φορουμ:green: πολυ καλος στις φωτο:clap:
thnx ramb. κ εσενα δε σε βλεπω να πας πισω ομως.παρακολουθω το ημερολογιακι σ;)

RAMBO
03-06-12, 23:05
Υπομονη λιγο καιρο θα βαλω και γω ......θελω να πιστευω ανανεωμενος:green:

tolis93
03-06-12, 23:07
Υπομονη λιγο καιρο θα βαλω και γω ......θελω να πιστευω ανανεωμενος:green:

εγω θελω να το δω.δε θελω να πιστευω.θελω να το ξερω;) οσο για τα τηγανιτα νταξει. κοβε οτι θες τηγανιτο λεπτες φετες κ πετα το στο φουρνο μεχρι να ξεροκαει σα τηγανιτο ειναι:green:

tolis93
04-06-12, 14:37
τελευταια βδομαδα σημερα του προγραμματος π εχω.ολες τις ασκησεις τις επαιξα push pull
παγκος ισοκλινης με μπαρα 70 κιλα 15 αργες και βασανιστικες επαναληψεις 5 σετ
κωπηλατικη με αλτηρες 40 κιλακια 15 αργες κ βασανιστικες επαναληψεις 4 σετ
ανοιγματα με αλτηρες 40 κιλακια αλλες 15 αργες κ βασανιστικες επαναληψεις για αλλα 4 σετ
κωπηλατικη με μπαρα με 15 επαναληψεις αναποδη λαβη 70 κιλα.4 σετ.2 κλειστη 2 ανοιχτη λαβη
καμψεις δικεφαλων 12 επαναληψεις αργες αργες με 15 κιλα το καθε χερι.4 σετ
τρικεφαλοι σε τροχαλια 12 επαναληψεις εξισου βασανηστικες με 40 κιλα
shrugs με 40 κιλα αλτηρες.15-20-20-15 οι επαναληψεις για 4 σετ. παλι βασανηστικα
και τελος οριζοντιες πιεσεις ώμων με αλτηρες 40 κιλα 4 σετ των 15
και κοιλιακους
4 σετ 30αρακια ροκανισματα με 10 κιλα βαρος
4 σετ για πλειομετρικους
4 σετ 20αρια κατω κοιλιακους με 20 κιλα βαρος

και αεροβιο 20 λεπτα στην αρχη και 15 στο τελος

ημουν τοσο χωμα π μποξ δε το παλευα σημερα.


βεβαια θελω να μειωσω λιγο τη προπονηση μ.γιατι οκ.οπως ειναι το προγραμμα μ μαζι με κατι ασκησεις για ζεσταμα κτλπ και το μποξ μ παει κανα 3ωρο τη μερα.δε τη παλευω.και εχω αρχισει να βαριεμαι απιστευτα πριν παω για προπο γιατι ξερω οτι θα μαι σα χωμα μετα.τι προτεινετε να αρχισω να μειωνω?

billy89
04-06-12, 15:00
Όντως κάνεις πάρα πολλά σετ...:shock: Γιατί τόσο? Θα μπορούσες να κάνεις όλες τις ασκήσεις σου από 3 σετ αντί για 4... Αυτό το σπλιτ πόσες μέρες τη βδομάδα σου βγάζει?

tolis93
04-06-12, 15:03
Όντως κάνεις πάρα πολλά σετ...:shock: Γιατί τόσο? Θα μπορούσες να κάνεις όλες τις ασκήσεις σου από 3 σετ αντί για 4... Αυτό το σπλιτ πόσες μέρες τη βδομάδα σου βγάζει?

6 μερες αδερφε...
δεν ειναι τα βαρη μ το προβλημα.τα βαρη τα παλευω δλδ στις τελευταιες 2 ασκησεις μαξ ψοφαω κ δεν ειναι τοσες καθε μερα.σημερα ηταν η μεγαλυτερη προπονηση της βδομαδας.κ το χω ετσι γιατι κυριακη καθομαι. απλα ειμαι σε φαση 2100 θερμιδες με 6 φορες τη βδομαδα προπονηση και 2μισι 3 ωρες προγραμμα με αρκετο αεροβιο.1μισι ωρα κ τις 4 φορες αν βαλω κ το μποξ μεσα. τον εχω μ@μ@σ@ το μεταβολισμο μ στανταρ κ δε ξερω πως να τον επαναφερω οποτε λεω σιγα σιγα να κοψω κατι.λογικα αεροβιο

billy89
04-06-12, 15:32
Εγώ από αυτά που βλέπω ένα πράγμα μου έρχεται στο μυαλο... Υπερπροπόνηση!:P Και να πω ότι είσαι κανένας που χρειάζεται να χάσει κιλά... Γιατί τόσο μίσος?!!!

tolis93
04-06-12, 15:51
Εγώ από αυτά που βλέπω ένα πράγμα μου έρχεται στο μυαλο... Υπερπροπόνηση!:P Και να πω ότι είσαι κανένας που χρειάζεται να χάσει κιλά... Γιατί τόσο μίσος?!!!

δε ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο με την υπερπροπονηση.
μισος γιατι εχω δει καλα αποτελεσματα με τετοιο ογκο προγραμματος.δε ξερω αν θα εχωτο ιδιο καλα αν μειωσω ασκησεις κτλπ.

τωρα θα μ πεις ολοι οι αλλοι εδω μεσα π μια χαρα προοδο εχουν κ δε κανουν τοσα ειναι οι απολυτα γενετικα προικησμενοι?:green:

Χριστοφορος123
04-06-12, 16:05
δε ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο με την υπερπροπονηση.
μισος γιατι εχω δει καλα αποτελεσματα με τετοιο ογκο προγραμματος.δε ξερω αν θα εχωτο ιδιο καλα αν μειωσω ασκησεις κτλπ.

τωρα θα μ πεις ολοι οι αλλοι εδω μεσα π μια χαρα προοδο εχουν κ δε κανουν τοσα ειναι οι απολυτα γενετικα προικησμενοι?:green:

Κι εγω αυτο πιστευω..η υπερπροπονηση ειναι μυθος.δεν το στηριζω καπου αλλα ξερω πολλα παιδια που προπονουνται 6 φορες την εβδομαδα και εχουνε τρελους μυς!

margarita02
04-06-12, 16:28
Μειώνεις ό,τι καταλαβαίνεις πως σε κουράζει και έχεις αρχίσει να το βαριέσαι. Εάν είναι το αερόβιο κόψε λίγο ίσα να ανακάμψεις ώστε να πηγαίνεις τρέχονταις και με όρεξη μετά γι αυτό.Εφ΄όσον καταλαβαίνεις ότι διαλύεσαι και το φαγητό δεν σε φταίνει κάνεις ένα διάλλειμμα για λίγο. Δε νομίζω να σε πάει τόσο πίσω. Εσύ ξέρεις πότε θα είσαι έτοιμος να μπεις και πάλι δυναμικά. Εγώ όταν κουράζομαι από βάρη κόβω για λίγο βάρη. Και νομίζω αυτά είναι που με κουράζουν περισσότερο με την έννοια ό,τι νιώθω λίγο τις αρθρώσεις μου βαριές ή πόνους στα γόνατα που σημαίνει πως καταπονούνται αρκετά. ΄Με κουράζει όμως και το αερόβιο πολλές φορές και αυτό όταν το παρακάνω.

Σημασία έχει να καταλαβαίνεις ότι προλαβαίνεις να ανακάμψεις. Αν ξεκινάς πτώμα δεν νομίζω σε οφελεί πουθενά. Μπορεί να θες να κάνεις κι άλλα πράγματα τα οποία δεν προλαβαίνεις λόγω του προγράμματος που ακολουθείς. Μείωσε λίγο και μην πιέζεσαι να βγάλεις βαριά προγράμματα. Κάνε κι άλλα πράγματα εκτός από γυμναστική και διατροφή να ξεκουραστείς και λίγο ψυχικά. Εννοείται θα τα κάνεις κι αυτά αλλά με λίγο πιο χαλαρούς ρυθμούς. Κάνε με άλλα λόγια κάτι που σε ξεκουράζει.

Τμήματα στο γυμναστήριό σου έχετε; Είναι μια καλή εναλλακτική όταν είσαι κουρασμένος. Δεν είναι βαριά προπόνηση, κάνεις τη γυμναστική σου αλλά συγχρόνως κάνεις και κάτι διαφορετικό σε άλλο στυλ το οποίο μπορεί και να σε ξεκουράσει. Όταν με κουράζει το γυμναστήριο παίρνω το ποδήλατό μου και πάω μια μεγάλη βόλτα. Καταβαίνω Φλοίσβο ή αναβαίνω πάρκο Τρίτση κτλ. Στο γυρισμό τα βρίσκω λίγο μαύρα καμιά φορά αλλά τα καταφέρνω. Σημασία έχει να μην τα παρατάς τελείως. Το να ξεκουραστείς για λίγο ή να κόψεις ελάχιστα από κάπου ώστε να μην γυρνάς και νιώθεις σκοτωμένος δεν θα σε πάει πίσω.

tolis93
04-06-12, 16:51
μαργαριτα ευχαριστω για το ολο κειμενο. γυμναστηριο εχω σπιτι και κανω σπιτι και σπανια στο γυμναστηριο στο κολλεγιο οταν εχω χρονο μεταξυ των μαθηματων.τα βαρη δε με κουραζουν ισα ισα τα γουσταρω οπως ειναι.με το αεροβιο εχω κουραστει κ βλεπω να κοβω το αεροβιο κ να κραταω το μποξ οσο κανω για καποιο χρονικο διαστημα κ να βαζω αεροβια τις μερες π δεν εχω μποξ ωστε να ισοσταθμιζεται καπως το ολο θεμα.τωρα εχει αρχισει κ εχει κ ζεστη, για το σημερινο ετυχε βεβαια.λιγο η πολυ ζεστη,λιγο το οτι κοιμηθηκα χαλια.λιγο οτι το σαββατο δουλευα κ ημουν 5 ωρες τρεξιμο κ κουβαλιμα,λιγο π πηγα κ για μπανακι χτες....

παντως εχω πολλες ενασχολιες περαν της γυμναστικης.πραγματικα πολλες:green:

billy89
04-06-12, 18:23
Αν αισθάνεσαι κουρασμένος μπορείς να κάνεις "ενεργητική ανάνηψη" (αν το γράφω λάθος ζητώ συγγνώμη:green:) το point είναι πάντως ότι κάνεις μια βδομάδα κάθε τόσο όπου παίζεις 20 επαναληψεις σε κάθε σετ με το 1/3 των κιλών που κάνεις κανονικά. Αυτό σε βοηθάει να ξεκουραστείς για λίγο χωρίς να πέσεις στα κιλά λόγω αδράνειας, και να μπεις πιο δυνατά την επόμενη βδομάδα!:thumbup:

tolis93
04-06-12, 21:01
Αν αισθάνεσαι κουρασμένος μπορείς να κάνεις "ενεργητική ανάνηψη" (αν το γράφω λάθος ζητώ συγγνώμη:green:) το point είναι πάντως ότι κάνεις μια βδομάδα κάθε τόσο όπου παίζεις 20 επαναληψεις σε κάθε σετ με το 1/3 των κιλών που κάνεις κανονικά. Αυτό σε βοηθάει να ξεκουραστείς για λίγο χωρίς να πέσεις στα κιλά λόγω αδράνειας, και να μπεις πιο δυνατά την επόμενη βδομάδα!:thumbup:

ωραια μαγκια κ δε το σκεφτηκα να σ πω.το χα κανει το προηγουμενο καλοκαιρι κ τα αποτελεσματα με εξεπληξαν.διοτι εκανα τη καλυτερη γραμμωση κ μυικο διαχωρισμο τοτε.οχι οτι ειχα κ κανενα τρελο μυικο συστημα.αλλα κ σε πιο πισω φωτο μπορεις να το δεις.
θα το εφαρμοσω πριν αλλαξω προγραμμα

tolis93
05-06-12, 14:17
σημερα κοιμηθηκα γαματα.επεσα στι 1 σηκωθηκα 10,με μια μικρη παυση μεταξυ 8 με 8μισι π σηκωθηκα γιατι πεινουσα:green: εφαγα πρωινο κ ξανακοιμηθηκα ως τις 10. δλδ 8μισι ωρες υπνο κοντα.ποιος εγω π κοιμαμαι 6-7 ωρες μαξ.

η προπονηση πηγε κομπλε
ξεκινησα με ενα τεταρτακι αεροβιο να ξυπνησω λιγο να ξεπιαστω κιολας.ακολουθησαν μερικες ασκησεις για ζεσταμα κ εχουμε κ λεμε
-σκουοτ 5σετ 13 επαναληψεις με βαθυ καθισμα.κατω απο τη παραλληλη μεταξη γονατου μοιρου(ο κωλος μ ακομα με ποναει) με 80 κιλα
καλα στο 4ο πηγε να μ φυγει η μπαρα πως τη κρατησα δε ξερω μιλαμε εχασα 20 χρονια απο το φοβο μ

-πιεσεις στηθους σε ιμικλινη παγκο με αλτηρες 40 κιλα για 5 σετ 15 επαναληψεις.αργα αργα

-προβολες με 40 κιλα 15 επαναληψεις σε καθε ποδι για 3 σετ σε καθε ποδι κ αυτες αργα αργα

-ανοιγματα σε ιμικλινη παγκο με αλτηρες 40 κιλα για 4 σετ 15 επαναληψεις πραγματικα αργα(5 δευτερολεπτα η επαναληψη. εδω στο 3ο σετ αρχισα να βλεπω αστερακια)

-επαιξα μια ωραιοτατη 21 σημερα με στραβομπαρα 7κιλα+20 κιλα πανω για 4 σετ

-και τελος εκλεισα με κοπηλατικη σε καθιστη θεση με κλειστη λαβη 80 κιλα για 12 αργες και βασανιστικες επαναληψεις

-συνεχισα με λιγες ασκησεις για ξεποιασμα κ διατασεις

-εκανα 20 λεπτακια αεροβιο μετα και πηγα και μποξ κ βγηκε κομπλε κ η προπονηση

απο διατροφη τωρα

-6 ασπραδια με 6 φρυγανιες. 4 μανταρινια.100 γρ γιαουρτι 1 κ σουπας μελι

-110 γρ μπασματι ρυζι με 250 γρ κοτοπουλο.4 αγκιναρες 1 πιπερια

-300 γρ γιαουρτι 2% 1 κ σουπας μελι.3 φρυγανιες 1 μηλο 2-3 βερυκοκα

-200-250 γρ φιλετο παγκασιους με σαλατα η μπροκολο

-300 γρ γιαουρτι με 10-15 αμυγδαλα

ολο το πακετο μ βγαζει 1950 θερμιδες.κ καπου θα βαλω κ αλλες.στοχο εχω να παιξω 2100 σημερα και για ολη τη βδομαδα.μετα 2200. μεχρι να φτασω σε σημειο να μη χανω κιλα να μενω σταθερος γιατι επεσα πολυ αποτομα απο τα 87 στα 84 π ειμαι τωρα και δεν εχω καθαρισει κ με το καλυτερο τροπο.

οπως κ να χει αυτα για σημερα

tolis93
06-06-12, 19:01
σημερα ειχαμε κοιλιακους. πηγε κομπλε το ολο θεμα. με αρκετο υπνο (8ωρο) και ειχα και πυγμαχια σημερα κ παλι ειμαι τζετ

πυγμαχια ειχα το πρωι 10 με 11 σημερα. και το προγραμμα στο γυμναστηριο πηγε καπως ετσι
ξεκινησα στις 4 με λιγες διατασεις μερικα πους απς μονοζυγο και κωπηλατικες με λιγα βαρη για να ψιλοζεσταθω

αεροβιο 20 λεπτα σχοινακι

κυριως προγραμμα

ροκανισματα σε ελβετικη μπαλα με 10 κιλα 4 σετ 30 επαναληψεων(τα χερια τεντωμενα πισω)

πλειομετρικοι κοιλιακοι χωρις βαρος 4 σετ των 40

πλαγιοι κοιλιακοι με εναλλαγες ποδηλατο και κλασικα ροκανισματα 4 σετ των 35 χωρι βαρος

κατω κοιλιακοι με 20 κιλα προσθετα σε μονοζυγο 4 σετ των 25

συνεχισα αλλα 20 λεπτα αεροβιο. λιγες διατασεις και η προπονηση ηταν αυτη για σημερα

απο διατροφη τωρα

πρωι
150 γρ σογια βρασμενη σε νερο.200 γρ πεπονι 1 μηλο 2 βερυκοκα.δε το αντεξα ολο λιγο παραπανω απο το μισο εφαγα τελικα:green:

μεσημερι
300 γρ φασολακια νεροβραστα και 150 γρ κοτοπουλο.1 αγγουρι μια ντοματα

απογευμα(μεταπροπονητικο)
300 γρ γιαουρτι 2% 1 μηλο 5 φρυγανιες (αρκετα μικρες,ολικης αλεσεως σιταριου) 100 γρ πεπονι 20 γρ μελι

βραδυ
ψαρι 200-250 γρ με πρασιναδα

προ υπνου
300 γρ γιαουρτι 2% με 10 αμυγδαλα και 5-10 κερασια,1 κ γλυκου κακαο


χοντρικα αφτα για σημερα. μενω στις 2100 πινω πολυ νερο και βλεπω και ενα μικρο σχετικο ξεθόλωμα και ενα πρηξιμο αλλα μονο στα χερια.λογικα απο τη προηγουμενη προπονηση. το προγραμμα μου θα αλλαξει απο δευτερα με το καλο αν κ παλι κομματια θα μαι γιατι κυριακη δουλευω.
Τελος.Αυριο γυμναστικη θα παιξει το πρωι νηστικος γιατι εχω υποχρεωσεις μετα,και εχω υποσχεθει και στον αδερφο μου να τον παω σε πισινα το απογευμα, καλη η γυμναστικη αλλα οικογενεια πανω απο ολα.

billys15
06-06-12, 19:56
Πολυ πραμα στα κοιλιακα ρε φιλε! :green: Μπραβο παντως που συνεχιζεις τυπικη διατροφη.

tolis93
06-06-12, 21:46
Πολυ πραμα στα κοιλιακα ρε φιλε! :green: Μπραβο παντως που συνεχιζεις τυπικη διατροφη.

ευχαριστω.γιατι ν μη συνεχιζω αλωστε? η συγκεκριμενη με ικανοποιει πληρως κιολας. πιστευεις χρειαζεται να αλλαξω κατι?

billys15
07-06-12, 05:23
Αν βλεπεις οτι σε βοηθαει στο να κρατας ή να χανεις το λιπος και να ανεβαινεις στο γυμναστηριο,κρατησε την.Σε κανα 2-3 βδομαδες αν δεις οτι κολλας στο βαρος χαμηλωσε λιγο υδατανθρακα.Η μονη παρατηρηση μου ειναι στο πρωινο οπου θα ηταν καλα να εβαζες λιγη ζωικη πρωτεϊνη.;)

tolis93
07-06-12, 11:12
σημερα με το που ξυπνησαμε κατευθειαν για μερεμετια στο γυμναστηριο:green:
κουμπωσα λιγα αμινο.ηπια και μισο λιτρακι νερο και ξεκινησα
εκανα σχοινακι 30 λεπτα και μερικες ασκησεις για ζεσταμα

στο κυριως προγραμμα ειχαμε
ελξεις σε μονοζυγο 4 σετ των 13 με εναλαγες σε βυθισεις χωρις διαλλειμα

καμψεις αυτοσυγκεντρωσης δικεφαλα 4 σετ των 15-14-13-12 με 15 κιλα

σκυφτες εκτασεις ωμων με αλτηρες 40 κιλα 4 σετ των 12-15-15-12

γαλλικες με στραβομπαρα 45 κιλα 4 σετ των 12-15-15-12

εκτασεις τρικεφαλων με αλτηρα 15 κιλα πισω απο το κεφαλι 4 σετ των 15 επαναληψεων σε καθε χερι

ασκηση για πηχεις κε καιρπους με 40 κιλα 4 σετ των 15-15-20-20 επαναληψεων

επαιξα και λιγο σακο κανα μισαωρακι μιας κ ειχα λιγο χρονακο

απο διατροφη τωρα

γευμα 1(μεταπροπονητικο)
6 ασπραδια αυγων. 6 φρυγανιες milba toast multigrain 20 γρ σογια κιμας αλεσμενη 100 γρ γιαουρτι 2 % 150 γρ πεπονι.2 βερυκοκα 1 μηλο

γευμα 2)
100 γρ μακαρονια ολικης αλεσεως με πρωτεινη και 220 γρ μοσχαρισιο μπιφτεκι. και βλητα

γευμα 3)
300 γρ γιαουρτι 2% 1 κ σουπας μελι(20 γρ) 1 μηλο 5 φρυγανιες milba toast multigrain

γευμα 4)
250 γρ ψαρι,βλητα

γευμα 5)
300 γρ γιαουρτι 15 αμυγδαλα 2 φρυγανιες milba toast multigrain

χοντρικα αυτα για σημερα. παρολο π πηγα και χωρις καφε και νηστικος η προπονηση βγηκε τοοοοοοσο ανετα και τοοοοοσο τελεια π το γουσταρα να παω και 2ο γυρο

vaggan
07-06-12, 11:31
δεν πιστευω να εννοεις εκτασεις σκυφτες με 40 κιλα ο καθε αλτηρας?εννοεις και οι δυο φταναν τα 40 κιλα

Giannistzn
07-06-12, 11:36
Και 20 να ειναι, υπερβολικα δεν ειναι για αυτη την ασκηση?

tolis93
07-06-12, 11:47
δεν πιστευω να εννοεις εκτασεις σκυφτες με 40 κιλα ο καθε αλτηρας?εννοεις και οι δυο φταναν τα 40 κιλα

φυσικα εννοω κ τους 2 μαζι.ποιος ειμαι ο γκοτζιλα?:green:

Χριστοφορος123
07-06-12, 11:52
φυσικα εννοω κ τους 2 μαζι.ποιος ειμαι ο γκοτζιλα?:green:

Πολλα δεν ειναι;;
Αμα κανεις εκτασεις 20 κιλα αλτηρες λογικα δικεφαλα πρεπει να κανεις πανω απο 25 τον αλτηρα..

tolis93
07-06-12, 12:36
Πολλα δεν ειναι;;
Αμα κανεις εκτασεις 20 κιλα αλτηρες λογικα δικεφαλα πρεπει να κανεις πανω απο 25 τον αλτηρα..

αυτο απο που συμπερενεται? οι δικεφγαλοι μ ειναι για πεταμα:green:

tolis93
08-06-12, 21:36
σημερα ειχε κοιλιακους το μενου. κλασικο προγραμματακι
αεροβιο 30-35 λεπτα. και μιση ωριτσα σακο το πρωι π ειχα ενα κενο αναμεσα στα μαθηματα. χτυπησα 1 λιτρο νερο μετα.πηγα για αλλο μαθημα και κατα τις 4μισι κατεληξα σπιτι και τσουβαλιαστηκα οπως ημουν στο γυμναστηριο
το προγραμμα μετα το αεροβιο ειχε
ασκησεις για ζεσταμα
κλασικα ροκανισματα σε ελβετικη μπαλα με 10 κιλα βαρος.4 σετ των 35 επαναληψεων(και μαλιστα δεν ενιωθα κ να με ποιανουν σημερα)
συνεχισαμε με πλαγιους κοιλιακους. ποδηλατακι 4 σετ των 35 επαναληψεων χωρις βαρος
και τελειωσαμε με πλειομετρικους κυλισμα με μπαρα 4 σετ των 25 πραγματικα οδεινυρων επαναληψεων
κατω κοιλιακους εκανα το πρωι στο γυμναστηριο σε ρωμαικη καρεκλα με ανυψωσεις ποδιων με 20 κιλα 4 σετακια 25 επαναληψεις
ειχα κ παρεα σημερα τη μανα κ τη γιαγια μ( η μανα στο διαδρομο η γιαγια σε μια καρεκλα και πανω μ στα πους απς...)

απο διατροφη επαιξε το εξης
γευμα 1) 6 ασπραδια 60 γρ σογια κιμας 20 μλ γαλα 100 γρ πεπονακι 1 μηλο 3 βερυκοκα 100 γρ γιαουρτι 1 κ γλυκου κακαο

γευμα 2) 1 κονσερβα τονο(ημουν εξω)

γευμα 3)κατεληξε στις 8 παρα μαμωτο. 300 γρ γιαουρτι φρυγανιες melba toast 1 μηλο 2 βερυκοκα 20 γρ σπιτικοτατο γλυκο κουταλιου βατομουρο-αγριοκερασο χωρις ζαχαρη.

γευμα 4) 250 γρ ενα ψαρι π πηρα δε θυμαμαι καν ονομα με σαλατουλιτσα

γευμα 5) 300 γρ γιαουρτι 2 φρυγανιες finn crisp 100 γρ πεπονι 1 κ γλυκου κακαο

δε το κοβω να τα κανω και τα 2 τελευταια αλλα δε βαριεσαι...

just for the record ηρθε και μια ωραιοτατη παραγγελεια σημερα.....

2 κιλα βιολογικο κους κους, 2 κιλα βιολογικες χυλοπιτουλες ολικης αλεσεως 3χ400γρ κρητικο βιολογικο μελι.2χ400 γλυκα κουταλιου φυσικα χωρις ζαχαρη αγριοκερασο και βατομουρο 1χ400 γρ βιολογικη μαρμελαδα χωρις ζαχαρη φρουτα του δασους, πλιγουρι βιολογικο 1 κιλο.και αυτα ειναι η μιση κουτα....

RAMBO
08-06-12, 21:40
Τολη ανοιξε εστιατοριο και ασε τα βαρη,εισαι γεννημενος μαγειρας υψηλων προδιαγραφων:bowdown:

tolis93
08-06-12, 21:41
Τολη ανοιξε εστιατοριο και ασε τα βαρη,εισαι γεννημενος μαγειρας υψηλων προδιαγραφων:bowdown:

χαχαχα ρε συ ειναι και καλος τροπος να ριχνεις τις γυναικες η μαγειρικη.ειδικα εσυ πρεπει να το εφαρμοσεις το θεμα:green:

RAMBO
08-06-12, 21:42
Μα ο ερωτας ως γνωστον περναει απο το στομαχι...νηστικο αρκουδι δεν χορευει:green:

tolis93
09-06-12, 14:17
ωραια μερα σημεραααα

ξυπνησα στις 7μισι.εφαγα πρωινο κ στις 8 εριξα εεεεεναν υπνο μεχρι τις 11 ξεγυρισμενο κ πηγα για μια προπονηση αααλλο πραμα.

ξεκινησα με αεροβιο 10 λεπτα διαδρομο

επαιξα λιγες ασκησεις και εκανα κοιλιακους

παμε στο κυριως προγραμμα

στρατιωτικες πιεσεις με μπαρα 4 σετ των 15-12-13-15 με 50 κιλα

παραλληλα με εναλλαγες εκανα και leg curl με 40 κιλα για 4 σετ των 15 σε καθε ποδι.εκανα δλδ μια ασκηση πηγαινα στην αλλη κτλπ

συνεχισαμε με πιεσεις ώμων σε μηχάνιμα για 4 σετ των 15 με 50-60 κιλα δε θυμαμαι( παντως μ βγηκε η πιστη)

παραλληλα εκανα εκτασεις τετρακεφαλων 4 σετ των 15 επαναληψεων με 90 κιλα

συνεχισαμε με πλαγιες εκτασεις ώμων με αλτηρες συνολο 30 κιλα για 4 σετ των 12-13-13-12

μετα το μενου ειχε εμπροσθιες εκτασεις ώμων με 20 κιλα συνολο αλτηρες 4 σετ των 15 επαναληψεων

τελειωσα με εκτασεις γαμπών με μπαρα 100 κιλα για 4 σετ των 20-25-25-20

εκανα αλλα 20 λεπτα σχοινακι και τελος για σημερα


απο διατροφη

1)
20 γρ σογια κιμας,2 finn crisp 6 ασπραδια, 100 γρ πεπονι,1 μηλο 100 γρ γιαουρτι,1 κ γλυκου μαρμελαδα αγριοκερασο χωρις ζαχαρη

2)(ακομα τρωω)

100 γρ μπασματι αναμειγμενο με πιπερια κοκκινη,100 γρ αγκιναρες 2 μανηταρια 1 κ σουπας φασολια μαυροματικα 1 κ σουπας καλαμποκι λιγο κρεμμυδι.250 γρ γαλοπουλα και σαλατα.1 πιπερια 1 αγγουρι 1 ντοματα και γλυκανισο

3)
300 γρ γιαουρτι 1 μηλο 1 κ σουπας μαρμελαδα αγριοκερασο χωρις ζαχαρη 5 melba toast.

4) 250 γρ βακαλαο με σαλατα

5)
300 γρ γιαουρτι 25 γρ σογια

αυτα τα ωραια για σημερα. και μια σημερινη φωτο αν κ πολυυυυ θωλος σημερα

tolis93
11-06-12, 14:41
χθες κ καλα ξεκουραστηκαμε(δουλεια επι 5ωρο 6ωρο δε ξερω κ εγω κ ηταν σερι και κουβαλημα οσο δε παει ειχε κ τη κωλοζεστη ψοφισα)

σημερα σηκωθηκα νωρις νωρις (7 παρα) πηγα εκανα το αεροβιο μ μετα χτυπησα το 1ο γευμα κ πηγα να γραψω.μωλις γυρισα δλδ μετα απο 2-3 ωρες ειχαμε τα εξης

το προγραμμα το αφησα ιδιο διοτι δε προλαβα να κανω καν αλλαγες κ να το μελετησω οπως ηθελα.οποτε αλλη μια βδομαδα στο ιδιο(δεν εγινε κ κατι σιγα)

παγκο σημερα ανεβηκα κ ειχαμε 5 σετ με 75 κιλα 15-14-13-13-15 επαναληψεις (αν κ στα 2 τελευταια σετ επαιξε ενα διαλλειμα στη 10η επαναληψη)

μετα κωπηλατικη με αναποδη λαβη στα ιδια κιλα με 4 σετ 12-15-15-12 επαναληψεις

ανοιγματα σε ισιο παγκο με αλτηρες 35 κιλακια 4 σετ των 13-13-15-15 επαναληψεων

κωπηλατικη με αλτηρες σε παγκο 40 κιλα 4 σετ των 15

καμψεις δικεφαλων σε παγκο επικλινη με εναλλαγες 4 σετ των 15 (σε καθε χερι) με συνολο 32 κιλα

τροχαλια τρικεφαλα 4 σετ των 12 με 40 κιλα(βγηκαν ανετα)

εκτασεις ώμων με αλτηρες 32 κιλα 4 σετ των 15

και εκλεισα με shrugs 4 σετ των 20 με μπαρα 70 κιλα συνολο


ακολουθησαν λιγοι κοιλιακοι (ροκανισματα,κατω και πλειομετρικοι απο 4 σετακια για 30-40 επαναληψεις) και τελος ραχιαιοι (3 σετ των 50 σε καρεκλα )

λιγες διατασεις και 10 λεπτα τρεξιμο για ξεποιασμα,


απο διατροφη

1) 130 γρ βρωμη 250 μλ γαλα 1,7 % 1 μηλο

2)150 γρ φακες(βρασμενες) 60 γρ ρυζι (αβραστο) 300 γρ μπακαλιαρο

3)300 γρ γιαουρτι 2% 1 κ σ μελι 1 μηλο 5 melba toast

4)200 γρ παγκασιους 280 γρ φασολακια

5)300 γτ γιαουρτι 2% 3 finn crisp

θ 2130 πρ 225-230 υδ 235-240(ινες 30-35 γρ) λ 28-30 γρ

Spyrous
11-06-12, 22:43
Φετονι τολη!Απο διατροφη νταξει τι να πουμε..:green: Οσο αφορα την προπονιση ειπες οτι ασχολεισαι με πυγμαχια γιατι δεν κανεις ενα body και κανεις σπλιτ?

tolis93
11-06-12, 22:52
Φετονι τολη!Απο διατροφη νταξει τι να πουμε..:green: Οσο αφορα την προπονιση ειπες οτι ασχολεισαι με πυγμαχια γιατι δεν κανεις ενα body και κανεις σπλιτ?

αρχικα ευχαριστω για τα καλα λογια.απο διατροφη παλευω να μη στερουμαι και οσα μ αρεσουν πχ γιαουρτι φρουτα μελι κτλπ. οσο για αυτο τι ακριβως εχεις στο μυαλο σ?

Spyrous
11-06-12, 22:57
Οτι βλεπω λεω..Λοιπον επειδη ασχολεισαι με πυγμαχια αν δεν κανω λαθος 8α σε βοηθουσε να παιζεις το καθε μερος του σωματος σου ξεχωριστα εκτος εκεινες τις μερες που θα πεις σημερα θα κανω μονο προπονισει και φυσικα τις μερες που θα διαλεξεις για ξεκουραση.Αρχικα θα σου προτεινα να δωσεις εμφαση σε ομως διοτι βοηθαει πολυ στα χτυπηματα(speed)την επομενη στηθος χερια ποδια καπως ετσι θα το εστοινα το σκηνικο!

tolis93
11-06-12, 23:03
Οτι βλεπω λεω..Λοιπον επειδη ασχολεισαι με πυγμαχια αν δεν κανω λαθος 8α σε βοηθουσε να παιζεις το καθε μερος του σωματος σου ξεχωριστα εκτος εκεινες τις μερες που θα πεις σημερα θα κανω μονο προπονισει και φυσικα τις μερες που θα διαλεξεις για ξεκουραση.Αρχικα θα σου προτεινα να δωσεις εμφαση σε ομως διοτι βοηθαει πολυ στα χτυπηματα(speed)την επομενη στηθος χερια ποδια καπως ετσι θα το εστοινα το σκηνικο!

once more thanx a lot. :toast: εχω σκεφτει να το ξανα γυρισω ετσι οπως λες απλα το ειχα ως εξης

1-στηθος πλατη
2-ποδια
3-δικεφαλα τρικεφαλα
4-κοιλιακους
5-ωμοι
6-ολο το σωμα συν κοιλιακους
7-ολη μερα ξαπλα

τωρα αν το παιξω παλι ετσι μαζι εμ προπονησεις 1η 3η μερα θα μαι νεκρος:green:

αν ειναι να παιξω ετσι σκεφτομαι κατι τετοιο

1-στηθος -δικεφαλα μποξ
2-ποδια μποξ
3-κοιλιακους μποξ
4-πλατη τρικεφαλα μποξ
5-ωμοι
6-κοιλιακους
7- ξυσιμο

Spyrous
11-06-12, 23:07
once more thanx a lot. :toast: εχω σκεφτει να το ξανα γυρισω ετσι οπως λες απλα το ειχα ως εξης

1-στηθος πλατη
2-ποδια
3-δικεφαλα τρικεφαλα
4-κοιλιακους
5-ωμοι
6-ολο το σωμα συν κοιλιακους
7-ολη μερα ξαπλα

τωρα αν το παιξω παλι ετσι μαζι εμ προπονησεις 1η 3η μερα θα μαι νεκρος:green:

αν ειναι να παιξω ετσι σκεφτομαι κατι τετοιο

1-στηθος -δικεφαλα μποξ
2-ποδια μποξ
3-κοιλιακους μποξ
4-πλατη τρικεφαλα μποξ
5-ωμοι
6-κοιλιακους
7- ξυσιμο
1)Στηθος κοιλια
2)Ποδια Μποξ
3)Ομοι/τραπεζ
4Μποξ 2κεφαλο
5)3κεφαλο
6) χαλαρος
7)χαλαρος
1)δευτερα κ.ο.κ !!!:unsure:

tolis93
11-06-12, 23:10
1)Στηθος κοιλια
2)Ποδια Μποξ
3)Ομοι/τραπεζ
4Μποξ 2κεφαλο
5)3κεφαλο
6) χαλαρος
7)χαλαρος
1)δευτερα κ.ο.κ !!!:unsure:

μποξ εχω δευτερα τριτη τεταρτη πεμπτη αυτη τη περιοδο

τωρα δεν εχω πλατη ετσι κοιλιακους 1 φορα και αν παιζω μια μερα δικεφαλα μια μερα 3 κεφαλα θα κανω μιση ωρα προπ:green:

Spyrous
11-06-12, 23:14
Δεν την ειχα υπολογισει αυτη την παραμετρο οντος ειναι πολλες οι μερες του μποχ και δυσχερενουν τα σιδερα..:green:

tolis93
11-06-12, 23:56
Δεν την ειχα υπολογισει αυτη την παραμετρο οντος ειναι πολλες οι μερες του μποχ και δυσχερενουν τα σιδερα..:green:

θα βγαλω ακρη δεν ανχωνομαι εγω;):green:

tolis93
17-06-12, 23:27
δεν εγραψα τιποτα ολη τη βδομαδα γιατι πηγε οπως η προηγουμενη.ειχα πολλα τρεξιματα μεν ελειπα απειρες ωρες απο το σπιτι εγιναν κ κανα 2 μικροτσιτακια αλλα να παει στα κομματια.επεσα κ αλλο σε λιπος κ εμεινα περιπου ιδια κιλα (84 απο 84 μισο) θα παιξω με το εξης προγραμμα κ με 2200 θερμιδες λογικα μεχρι τελη αυγουστου(ισως ανεβω μεχρι κ 2400 θα διξει με το πως αντιδρασει το σωμα μ) και απο σεπτεμβρη μπαινω σε ωραιοτατο ογκο με στοχο να βαλω οσο το δυνατον περισσοτερα καθαρα κιλα και χωρις το ποσοστο λιπους να ξεφυγει ανω του 15%. το προγραμμα θα το παω ως εξης

Δευτερα- Στηθος-πλατη-χερια #1

Πιεσεις παγκου 5 σετ των 12-15

κωπηλατικη με αλτηρες 4 σετ των 12-15

πιεσεις σε επικλινη παγκο με αλτηρες 5 σετ των 15

κωπηλατικη με μπαρα αναποδη λαβη 4 σετ των 12-15

βυθισεις σε διζυγο 4 σετ των 15

κωπηλατικη με τροχαλια 4 σετ των 12-15

δικεφαλα με αλτηρες εναλλαγες 4 των 12

τρικεφαλα σε τροχαλια 4 σετ των 12

Τριτη- ποδια-ωμοι #1

σκουατ με μπαρα 5 σετ των 12-15

προβολες με αλτηρες 4 σετ των 12-15

σκυφτες εκτασεις 4 σετ των 12-15

οριζοντιες πιεσεις 4 σετ των 15

σραγκς 4 σετ των 12

πηχεις 4 σετ των 15

Τεταρτη-κοιλιακοι
ροκανισματα 4 σετ των 25-30

πλαγιοι κοιλιακοι 4 σετ των 30

κατω κοιλιακοι 4 σετ των 25

εγκαρσιος-πλειομετρικοι με εναλλαγες 4 σετ των 25-30

ραχιαιοι 4 σετ των 30

πλαγιοι ραχιαιοι 4 σετ των 25

Πεμπτη-πλατη-στηθος-χερια #2

μονοζυγο 4 σετ των 12-15

ανοιγματα σε ισιο παγκο με αλτηρες 4 σετ των 12-15

καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 4 σετ των 12 με αλτηρες

ανοιγματα σε επικλινη παγκο 4 σετ των 12

εκτασεις τρικεφαλων 4 σετ των 12 (σε ισιο παγκο με αλτηρα)

2 φορες το μηνα ασκηση 21 για δικεφαλα με μπαρα

Παρασκευη-κοιλιακοι

ιδιο με τεταρτη

Σαββατο-ποδια ωμοι #2

Στρατιωτικες πιεσεις 4 σετ των 12

γαμπες σε τροχαλια 4 σετ των 12-15

πιεσεις ώμων σε μηχανημα 4 σετ των 15

εκτασεις τετρακεφαλων 4 σετ των 12-15

πλαγιες εκτασεις ώμων 4 σετ των 12-15

εμπροσθιες εκτασεις ώμων 4 σετ των 12-15

ανυψωσεις γαμπών με μπαρα 2 σετ των 25



το προγραμμα θα παει ετσι.βγαινει μαζι με αεροβια περιπου 2 ωρες κ κατι. δε παιζω ενδιαμεσ αλλους κοιλαικους ουτε εξτρα ασκησεις για ξεμουδιασματα κτλπ.ειναι σαφως μικροτερο απο το προηγουμενο και το παω στο να γυμναζω ολο το σωμα . κυριακες θα ειναι ημερες αφιερωμενες στο κρεβατι και στο dvd player μου. τσιτ δε προβλεπονται για πανω απο 2 το μηνα.τουλαχιστον για ιουλιο. θα παιξουν 2 εβδομαδες διαλλειμα τον αυγουστο κ μετα ντου σε ογκο. ο στοχος τωρα ειναι να διατηρησω οτι εχω(τα επιπεδα λιπους να μην αυξηθουν η κ να μειωθουν και να μηνει η οτι μυικη μαζα εχω η κ να αυξηθει) και μετα παμε για τρελα ανεβασματα

Χριστοφορος123
17-06-12, 23:29
δεν εγραψα τιποτα ολη τη βδομαδα γιατι πηγε οπως η προηγουμενη.ειχα πολλα τρεξιματα μεν ελειπα απειρες ωρες απο το σπιτι εγιναν κ κανα 2 μικροτσιτακια αλλα να παει στα κομματια.επεσα κ αλλο σε λιπος κ εμεινα περιπου ιδια κιλα (84 απο 84 μισο) θα παιξω με το εξης προγραμμα κ με 2200 θερμιδες λογικα μεχρι τελη αυγουστου(ισως ανεβω μεχρι κ 2400 θα διξει με το πως αντιδρασει το σωμα μ) και απο σεπτεμβρη μπαινω σε ωραιοτατο ογκο με στοχο να βαλω οσο το δυνατον περισσοτερα καθαρα κιλα και χωρις το ποσοστο λιπους να ξεφυγει ανω του 15%. το προγραμμα θα το παω ως εξης

Δευτερα- Στηθος-πλατη-χερια #1

Πιεσεις παγκου 5 σετ των 12-15

κωπηλατικη με αλτηρες 4 σετ των 12-15

πιεσεις σε επικλινη παγκο με αλτηρες 5 σετ των 15

κωπηλατικη με μπαρα αναποδη λαβη 4 σετ των 12-15

βυθισεις σε διζυγο 4 σετ των 15

κωπηλατικη με τροχαλια 4 σετ των 12-15

δικεφαλα με αλτηρες εναλλαγες 4 των 12

τρικεφαλα σε τροχαλια 4 σετ των 12

Τριτη- ποδια-ωμοι #1

σκουατ με μπαρα 5 σετ των 12-15

προβολες με αλτηρες 4 σετ των 12-15

σκυφτες εκτασεις 4 σετ των 12-15

οριζοντιες πιεσεις 4 σετ των 15

σραγκς 4 σετ των 12

πηχεις 4 σετ των 15

Τεταρτη-κοιλιακοι
ροκανισματα 4 σετ των 25-30

πλαγιοι κοιλιακοι 4 σετ των 30

κατω κοιλιακοι 4 σετ των 25

εγκαρσιος-πλειομετρικοι με εναλλαγες 4 σετ των 25-30

ραχιαιοι 4 σετ των 30

πλαγιοι ραχιαιοι 4 σετ των 25

Πεμπτη-πλατη-στηθος-χερια #2

μονοζυγο 4 σετ των 12-15

ανοιγματα σε ισιο παγκο με αλτηρες 4 σετ των 12-15

καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 4 σετ των 12 με αλτηρες

ανοιγματα σε επικλινη παγκο 4 σετ των 12

εκτασεις τρικεφαλων 4 σετ των 12 (σε ισιο παγκο με αλτηρα)

2 φορες το μηνα ασκηση 21 για δικεφαλα με μπαρα

Παρασκευη-κοιλιακοι

ιδιο με τεταρτη

Σαββατο-ποδια ωμοι #2

Στρατιωτικες πιεσεις 4 σετ των 12

γαμπες σε τροχαλια 4 σετ των 12-15

πιεσεις ώμων σε μηχανημα 4 σετ των 15

εκτασεις τετρακεφαλων 4 σετ των 12-15

πλαγιες εκτασεις ώμων 4 σετ των 12-15

εμπροσθιες εκτασεις ώμων 4 σετ των 12-15

ανυψωσεις γαμπών με μπαρα 2 σετ των 25



το προγραμμα θα παει ετσι.βγαινει μαζι με αεροβια περιπου 2 ωρες κ κατι. δε παιζω ενδιαμεσ αλλους κοιλαικους ουτε εξτρα ασκησεις για ξεμουδιασματα κτλπ.ειναι σαφως μικροτερο απο το προηγουμενο και το παω στο να γυμναζω ολο το σωμα . κυριακες θα ειναι ημερες αφιερωμενες στο κρεβατι και στο dvd player μου. τσιτ δε προβλεπονται για πανω απο 2 το μηνα.τουλαχιστον για ιουλιο. θα παιξουν 2 εβδομαδες διαλλειμα τον αυγουστο κ μετα ντου σε ογκο. ο στοχος τωρα ειναι να διατηρησω οτι εχω(τα επιπεδα λιπους να μην αυξηθουν η κ να μειωθουν και να μηνει η οτι μυικη μαζα εχω η κ να αυξηθει) και μετα παμε για τρελα ανεβασματα

Μπορεις να μου πεις τα κιλα στα ανοιγματα;;

tolis93
17-06-12, 23:31
Μπορεις να μου πεις τα κιλα στα ανοιγματα;;

για στηθος μιλαμε? με 32-40 κιλα παιζω αλλα τι σημασια εχει?:unsure:

Χριστοφορος123
17-06-12, 23:53
για στηθος μιλαμε? με 32-40 κιλα παιζω αλλα τι σημασια εχει?:unsure:

Τιποτα απο απορια γιατι εχω παθει κατι με τα ανοιγματα :P:P
Αν και πολλα μου φενονται 32-40 σε καθε χερι..

tolis93
17-06-12, 23:59
Τιποτα απο απορια γιατι εχω παθει κατι με τα ανοιγματα :P:P
Αν και πολλα μου φενονται 32-40 σε καθε χερι..

ρε συ συνολο τοσα οχι σε καθε χερι. δε με λενε αρνολντ ουτε τζει ουτε φιλ τολη με λενε...

Konstantinos!
18-06-12, 00:26
Ένα πράγμα θέλω να ρωτήσω. Με τι λογική στο στήθος κάνεις ανοίγματα και πιέσεις με ίδιους αλτήρες.

Τι εννοώ;

2 τα τινά.

Είτε δεν κάνεις σωστά ανοίγματα
Είτε δεν βάζεις τα κιλά που μπορείς στις πιέσεις


Το λέω επειδή εγώ πιέσεις με αλτήρες κάνω με 32-40 κιλούς αλτήρες σε κάθε χέρι, ενώ ανοίγματα βάζω το πολύ 18.

tolis93
18-06-12, 09:19
Ένα πράγμα θέλω να ρωτήσω. Με τι λογική στο στήθος κάνεις ανοίγματα και πιέσεις με ίδιους αλτήρες.

Τι εννοώ;

2 τα τινά.

Είτε δεν κάνεις σωστά ανοίγματα
Είτε δεν βάζεις τα κιλά που μπορείς στις πιέσεις


Το λέω επειδή εγώ πιέσεις με αλτήρες κάνω με 32-40 κιλούς αλτήρες σε κάθε χέρι, ενώ ανοίγματα βάζω το πολύ 18.

πιεσεις μπορω πολυ παραπανω αλλα δεν εχω σκοπο να φτασω αυτα τα κιλα.θελω να παιξω παραπανω επαναληψεις κ ενταση. συν οτι τελειωνοντας τον παγκο με μπαρα δεν μπορω να αποδοσω το μεγιστο.ενω με λιγοτερα κιλα κ παραπανω ενταση κ επαναληψεις βγαινει καλυτερο.