PDA

Επιστροφή στο Forum : Αυγα ψαριού



alex_switch
22-02-08, 02:04
Γνωρίζει κάποιος τι διατροφική αξία έχουν τα αυγά του ψαριού?Καποιος μου είπε οτι έχουν αρκετη ποσοτητα πρωτεινης!Αληθευει?Και αν ναι θα μπορουσε να γινει ενα καλό συμπληρωμα του πιατου μας?Φυσικά ψητά και όχι τηγανιτά!! :geek: :geek:

Gasturb
22-02-08, 02:52
Για μισό για το χαβιάρι λες? :unsure:

RUHL
22-02-08, 03:58
ναι ρε ακριβα γουστα εχεις φιλε :P :P :P :P :P αμα ειναι να τρωμε αυτο για να φουσκοσουμε καικαμε που τοσα λεφτα????? :lol: :green:

alex_switch
22-02-08, 10:56
Οχι παιδια δεν μιλαω για χαβιαρι!! Αυγά ψαριού που ειναι μέσα στο ψάρι, οχι ετοιμα σε βαζακια!!!
Αμέσως Ruhl να κατακρίνεις!!! :P :P :P

alex_switch
27-02-08, 01:03
Τελικά δεν ξέρει κανείς ε?? :???: :???: :???: :sneaky:

Kntrns_MD
27-02-08, 14:09
Alex, νομίζω περιέχουν αρκετά διατροφικά στοιχεία και βιταμίνες, αλλά δεν έχω υπόψην μου τις ακριβείς αναλογίες. ούτως η άλλως η ποσότητά τους είναι πολύ μικρή για να τα λαμβάνεις υπόψην στη διατροφή σου....

δε μπορείς ας πούμε στο γεύμα σου να βάλεις 200 γρ αυγά ψαριού :chinese: :green:

alex_switch
27-02-08, 14:44
Εννοης οτι δεν μπορώ γιατι δεν βρίσκω?η για κάποιον αλλο λόγο διατροφικο??
Ρωτάω γιατι ναι μπορώ να βρω να έχω καθε 2-3 μερες 200γρ αυγά! :wink:

RUHL
27-02-08, 15:26
χαχαχα αντε τωρα που οπου νανε θα ειναι η εποχη που γενανε τα διαφορα ψαρια μετα τι θα κανεις :P :P :P :P δεν εχω συντηση κονσερβα για αυτο λεω αυτη την λογικη :geek: :geek:

εχεις δοκιμασει?ποτε δεν μιλαω για χαβιαρι αλλα αυγα απο ψαρια :P εμενα μου δεν μου αρεσαν παντως :P :green:

alex_switch
27-02-08, 15:53
Εχω γνωστό ψαράδικο που δίνει μου δινει σακούλες με αυγα γι αυτό το λέω...χεχε!! :P :P
Μου αρέσουν τα αυγά και πολύ μάλιστα!Ε και απο το να τα μοιραζω δεξια και αριστερά λεω να αρχισω να το τρωω σε μεγαλύτερες ποσότητες!!!