PDA

Επιστροφή στο Forum : 1o Atlas Challenge 2011 by Bodybuilding.gr (3 Δεκεμβρίου, Γυμν. Σπ. Μπουρνάζου)



Σελίδες : 1 [2] 3 4

Galthazar
19-11-11, 02:06
Θα υπάρχουν επαγγελματικη ψηφιακη αλλα και καμερα,by :bodybuildinggr: :welcome:

πςςς μεγαλεια!:thumbup: Μπραβο ρε παιδια ο,τι πρεπει για εμας που θα απουσιαζουμε, θα λυσσαξουμε βεβαια αλλα δε βαριεσαι:green:

RAMBO
19-11-11, 02:07
Να σημειώσουμε ότι μεταξύ των κατηγοριών επαναλήψεων και OPEN θα υπάρξει διάλειμμα αρκετό για να ξεκουραστούν οι αθλητές που θα πάρουν μέρος και στις δύο κατηγορίες.

Το διάλειμα αυτό δε θα είναι coffee break, όπως συνιθίζεται στις μη-αθλητικές συναντήσεις, αλλά θα έχουμε κάποιο αθλητικό ρόφημα να κεράσουμε.... "protein break" ή "NO break" ας πούμε :green:

MB

:green::green::green::green::green::green::green:

stelios17
20-11-11, 00:41
Αν εχει wifi το μερος μπορειτε να κανετε και livestreaming ...!

(Ή ζηταω πολλα ? :turtle: )

Polyneikos
20-11-11, 00:55
Ε ναι,ενταξει :green::P

franky94
21-11-11, 19:03
Αν και δεν θα μπορεσω να παρευρεθω ουτε σαν θεατης θα ηθελα πολυ να δω ενα βιντεακι !!

Polyneikos
21-11-11, 22:33
Το team του γυμναστηριου της Νεας Μακρης θα εχει 4 αθλητες.
3 αντρες στην κατηγορία -85 κιλα και μια κοπέλα ,η οποια θα διαγωνιστεί και στις πιεσεις και στα σκουωτ στην -85, ίσως κανει και μια απόπειρα στις open κατηγορίες !! :thumbup:

Babis17
21-11-11, 22:35
Εγω θα ηθελα να ρωτησω αμα υπαρχουν ορια ηλικιας γιατι ειμαι 17 και αμα διακρινονται με βαση την ηλικια τα αγωνισματα

Polyneikos
21-11-11, 22:38
Εγω θα ηθελα να ρωτησω αμα υπαρχουν ορια ηλικιας γιατι ειμαι 17 και αμα διακρινονται με βαση την ηλικια τα αγωνισματα



Βabi αν σε ενδιαφερει να συμμετασχεις σε καποια από τις κινησεις,μπορείς να το κανεις.Επικοινωνησε μαζί μου με πμ.
Υπάρχει σκεψη να δημιουργηθει μια κατηγορία juniors με κατωτερο όριο κιλων από τα 80 στην μπαρα.:welcome:

GREEK POWER
22-11-11, 08:51
Το team του γυμναστηριου της Νεας Μακρης θα εχει 4 αθλητες.
3 αντρες στην κατηγορία -85 κιλα και μια κοπέλα ,η οποια θα διαγωνιστεί και στις πιεσεις και στα σκουωτ στην -85, ίσως κανει και μια απόπειρα στις open κατηγορίες !! :thumbup:

:shock:Ωστε ειμαστε δυναμη στο χωρο..............:weights::toast::toast::toast:

procop
23-11-11, 00:19
απο συμμετοχες συνολικα πως παμε μεχρι τωρα?

Muscleboss
23-11-11, 01:56
Βαζω και 2 φωτος απο το μπλουζάκι του event που θα το πάρουν δωρεάν όσοι αθλητές δηλώσουν συμμετοχή μέχρι και την ερχόμενη Παρασκεύη.

Οι φωτογραφίες δεν είναι πολύ καλές, το χρώμα είναι πιο φωτεινό και έντονο :)


34686

34687

RAMBO
23-11-11, 03:08
Πανο πολυ ωραιες:clap::clap::clap:

Polyneikos
23-11-11, 08:54
απο συμμετοχες συνολικα πως παμε μεχρι τωρα?

Αυτη την στιγμή εχουν δηλώσει 19 ατομα.:thumbup:

Polyneikos
23-11-11, 08:57
Βαζω και 2 φωτος απο το μπλουζάκι του event που θα το πάρουν δωρεάν όσοι αθλητές δηλώσουν συμμετοχή μέχρι και την ερχόμενη Παρασκεύη.

Οι φωτογραφίες δεν είναι πολύ καλές, το χρώμα είναι πιο φωτεινό και έντονο :)


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=34686



http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=34687


Πανο πολυ ωραίες οι μπλούζες,κράτα ενα XXL για τον Ράμπο,οι προπονησεις του με τον Dr.Dre στο γυμναστηριο της Νεας Μακρης για τo επικείμενο γεγονος είναι βαριές και αδυσώπητες.
Σαββάτο μεσημερι θα παμε να τους ελέγξουμε απο κοντά αν πληρουν τις προυποθέσεις για το Atlas Challenge :weights::weights: ;)

Polyneikos
23-11-11, 10:47
:shock:Ωστε ειμαστε δυναμη στο χωρο..............:weights::toast::toast::toast:

Παντα!Δεν ερχεσαι και εσυ;;)

GURU S.
23-11-11, 11:03
Αυτη την στιγμή εχουν δηλώσει 19 ατομα.:thumbup:

Πολυ καλα!Ποσοι στην 85+ αν επιτρεπεται?

Polyneikos
23-11-11, 11:19
Πολυ καλα!Ποσοι στην 85+ αν επιτρεπεται?

Αν θυμαμαι καλα,γιατι δεν εχω την λιστα μπροστα μου,7 ατομα.Προς το παρον:green:

GREEK POWER
23-11-11, 11:24
Παντα!Δεν ερχεσαι και εσυ;;)

Πολυ θα γουσταρα , αλλα πως απαντας στη γυναικα και τα παιδια που θα σου πουν ,που πας ρε γερο θες να δωσεις ειδικο βαρος στους χαμενους για να φανουν οι καλυτεροι:turtle::turtle::turtle::(

GURU S.
23-11-11, 11:36
Πολυ θα γουσταρα , αλλα πως απαντας στη γυναικα και τα παιδια που θα σου πουν ,που πας ρε γερο θες να δωσεις ειδικο βαρος στους χαμενους για να φανουν οι καλυτεροι:turtle::turtle::turtle::(

Χα χα ναι το ιδιο λεει και η δικια μου.Αλλα θα εχει φαση.Εξαλου οι πιο νεοι θα μπορουν ευκολα αν εχουν γνωση και ειναι καλοπροερετοι,να κανουν την απλη εξισωση:αν π.χ στα 50(ετων) τοσα κιλα, στα 30 ποσα κιλα?Η αν εχει συμετοχες βαζει μαστερ και ειναι ολα οκ.Παντως νομιζω οτι ο διαγωνισμος αυτος δημιουργει ενα κινητρο και ενα ενδιαφερων για σκληρη προπονηση.Ειναι πολυ καλη ιδεα και θελει υποστιριξη με συμετοχες.

procop
23-11-11, 13:02
Αυτη την στιγμή εχουν δηλώσει 19 ατομα.:thumbup:

ωραια!και τα μπλουζακια πολυ ωραια φαινονται!:thumbup:

LION
23-11-11, 13:06
Σε αυτή τη φωτογραφία,αυτό που μου έκανε εντύπωση,δεν είναι τα κιλά(που είναι βέβαια πολλά , 225),αλλά κάτι άλλο!
Βρείτε το!:)
Εκπληκτική δύναμη απο τους δίδυμους "Barbarians",Peter Paul και David Paul!





34695

NASSER
23-11-11, 13:09
Η ενδυμασία των αθλητών Χρήστο?? :)

GREEK POWER
23-11-11, 13:10
To αναποδο πιασιμο της μπαρας ?

LION
23-11-11, 13:16
To αναποδο πιασιμο της μπαρας ?



:thumbup::thumbup::thumbup:

GURU S.
23-11-11, 13:22
Mε αυτη την αναποδη λαβη εσπασε το παγκοσμιο ρεκορ ο Αντονυ Κλαρκ πριν χρονια.

ggeorge
23-11-11, 13:48
ποια είναι τα ρεκορ αυτη τη στιγμη για ολες τις κινησεις; (καθισματα και πιεσεις)

GURU S.
23-11-11, 14:09
ποια είναι τα ρεκορ αυτη τη στιγμη για ολες τις κινησεις; (καθισματα και πιεσεις)

Παγκος 1075 λιμπρες με τι σερτ ο Μεντελσον και 715 λιμπρες χωρις ειδικο προστατευτικο τι σερτ ο Κενελυ.Στα σκουοτ μαλλον 1268 με και 952 χωρις.

ggeorge
23-11-11, 14:58
:shock:
Εγω γιατί σηκωνω πιο πολλά στον παγκο απ' οτι στο σκουοτ ; :turtle:
Μπαινω στο youtube να τους βρω. Ποτε γινανε αυτα τα ρεκορ;

edit βρηκα τον παγκο. 2005 και 2010 εγιναν
και 2011 τα καθισματα

GURU S.
23-11-11, 15:06
:shock:
Εγω γιατί σηκωνω πιο πολλά στον παγκο απ' οτι στο σκουοτ ; :turtle:
Μπαινω στο youtube να τους βρω. Ποτε γινανε αυτα τα ρεκορ;

edit βρηκα τον παγκο. 2005 και 2010 εγιναν

Γιατι οι μυες του πανω μερους του σωματος σου ειναι πιο δυνατοι απο τα ποδια σου η γιατι δεν δινεις ολη σου την προσπαθεια στην εξασκηση των ποδιων.Γενικα ομως στα σκουοτς γινονται περισοτερα κιλα απο τι στο παγκο.

LION
23-11-11, 15:12
Η ενδυμασία των αθλητών Χρήστο?? :)


Kι αυτό!!!:P:P:P

Είναι στη μόδα πάλι τα καρό πουκάμισα,αφού η φώτο είναι "τραβηγμένη" πριν το 1995!:green:

Johnnie jackson
23-11-11, 15:27
καλή επιτυχία σε όλους παίδες, λογικά θα συμμετάσχω και εγώ για την εμπειρία. Μπράβο στα παιδιά του bodybuilding.gr για την πρωτοβουλία

Polyneikos
23-11-11, 17:00
καλή επιτυχία σε όλους παίδες, λογικά θα συμμετάσχω και εγώ για την εμπειρία. Μπράβο στα παιδιά του bodybuilding.gr για την πρωτοβουλία

Γεια σου Θωμα! Νεα Μακρη team:thumbup:

basiadim
25-11-11, 03:02
να'μαι και εγω καλησπερα στην ομαδα.... ολοι εκει την αλλη κυριακη ;-) εγω ειμαι λογικα η κοπελα που αναφερετε :thumbup: :green:

Muscleboss
25-11-11, 04:26
^ Βάσια κράτα τα χαρτιά σου κρυμμένα για το διαγωνισμό... μην τρομάξουμε τους υπόλοιπους συμμετέχοντες :green:

Και μια διόρθωση, Σάββατο είναι ο αγώνας, μη μπερδευτείς :toast:

basiadim
25-11-11, 10:28
xaxaxa ok oti peite eseis :-p ;)

Muscleboss
26-11-11, 19:37
Μια εικόνα από τα τρόπαια των νικητών :toast:

34836

34837

Polyneikos
26-11-11, 21:12
Tα κύπελλα ειναι φανταστικα,ωραια δουλεια και προσεγμενη,όπως τα βλεπω απο κοντα..Μπραβο Πανο για την επιμέλεια.:clap:
Εδω θα πρεπει να πουμε ότι οι νικητες των 6 κατηγοριών θα παρει ο καθενας το κύπελλο του,σίγουρα μια μπλουζα καθως και τουλαχιστον ενα συμπλήρωμα!Νομίζω ότι για πρωτο event είναι αρκετα καλα,να ευχαριστησουμε τον Muscleboss για την προσφορα του :thumbup:

RAMBO
26-11-11, 21:16
Πανο πολυ ωραια ολα:clap::clap::clap:...το Νεα Μακρη team ετοιμαζεται πυρετωδως:weights:

GREEK POWER
26-11-11, 21:19
Aντε να δουμε θα μας βγαλει ασπροπροσωπους:green:

RAMBO
27-11-11, 00:09
η προετημασια μας τις τελευταιες βδομαδεσ ειναι εκτος οριων εγω δυστυχωσ δεν θα ειμαι τοσο αδυσωπιτος οσο τα υπολοιπα μελη καθωσ κανω παγκο μονο ενα μηνα τωρα αλλα θα τιμησω το βαρυ ονομα που φερουμε, τον τελευταιο καιρο μιλανε πολλοι για μας προσπαθοντασ να μασ μειωσουν και να μασ ριξουν τα ηθικο αλλα εμεισ τα ανερχομενα θηρια του χωρου βασταμε και δειχνουμε ποιος ειναι ο κυριαρχοσ τησ περιοχης και μια προπονηση μαζι μας θα πεισει πολυ κοσμο για την βαρβαροτητα μας πανω στα σιδερα:P

ο δασκαλος polyneikos ειναι σιγουρα περιφανος να μην πω οτι μπορει και να ανχωνεται για το μελλον και μεχρι που θα φτασουμε...

gym
27-11-11, 00:11
παιδια πολλα μπραβο για τη διοργανωση πραγματικα...πολυ ομορφη κινηση και μακαρι να γινεται κ να καθιερωθει πλεον...:clap::clap:

RAMBO
27-11-11, 03:03
:evil2:.......Σε 7 μερες θα μιλησουν τα σιδερα.........:evil2:

beefmeup
29-11-11, 15:02
:evil2:.......Σε 7 μερες θα μιλησουν τα σιδερα.........:evil2:

:bowdown::bowdown::bowdown:

Polyneikos
29-11-11, 15:05
Ειδατε πόσο σκληροπυρηνικους τους εχω κανει;:turtle::P

COBRA_STYLE
29-11-11, 16:04
εγω θα ερθω με κοριτσια για να "ανεβει" ο Ραμπο:turtle:

RAMBO
29-11-11, 17:34
τα κοριτσια ειναι παντα απαραιτητα...................;)

RAMBO
30-11-11, 00:24
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
ο συναθλητης απο το team της Νεας Μακρης αν και επαξια προπονηθηκε και προετημαστηκε μαζι μου για το atlas τελικα λιγες μερες πριν εγκατελειψε,τον εκανα σκονη απο την προετημασια μονο δεν αντεξε παραπανω.

το βαθρο του νικητη χωραει μονο εναν:bbbiceps:

(θα παει 5ημερη με το σχολειο):P

GREEK POWER
30-11-11, 09:00
Να ο λογος μη σημετοχης μου , η ψυχολογικη εξοντωση των αντιπαλων και ο σφετερισμος της πρωτης θεσης με αθεμιτους τροπους:turtle:

RAMBO
30-11-11, 21:23
εγω θα ερθω με κοριτσια για να "ανεβει" ο Ραμπο:turtle:

cobra να μου πεις τον αριθμο των κοριτσιων να φερω να τους δωσω μπουζακια με το αρωμα μου και να βγαλουμε και αναμνηστικες φωτο;)

Johnnie jackson
01-12-11, 18:51
Πόσες περίπου συμμετοχές θα έχει το challenge γνωρίζουμε??

Polyneikos
01-12-11, 23:21
Αυτη την στιγμη υπάρχουν 17 ατομα δηλωμενα,να δουμε τωρα τι θα προκυψει και την τελευταία στιγμη:weights:

hunteranimator
02-12-11, 12:44
Μολις το ειδα,γαματο.Ειμαι και εγω μεσα,θα ερθω με ενα φιλο. Ωραιο θα ητανε να ειχε και leg press

RAMBO
02-12-11, 16:03
:moderator::moderator::moderator:......λιγες ωρες μενουν μεχρι να μετακινηθουν οι τεκτωνικες πλακες της γης....:moderator::moderator::moderator:

Johnnie jackson
02-12-11, 16:56
να φοβόμαστε δηλαδή?? :P

Polyneikos
02-12-11, 19:31
Επειδη ο Ραμπο και οι λοιποί βραζει το αίμα σας και σας βλέπω με αγριες διαθεσεις ,το Atlas Challenge θα διαθετει παρόντες 2 φυσικοθεραπευτες,για καθε ενδεχόμενο (αχρειαστοι να είναι φυσικα!)...
Τα μελη velinos (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?7876-velinos)& και ο γνωστος μας οfficer Dreiko (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?5200-Dreiko)θα προσφέρουν τις υπηρεσίες τους στο event!Toυς ευχαριστουμε :welcome::welcome:

hunteranimator
02-12-11, 23:39
ποοοοοοοοοο Παιδια καμια μαγικη συμβουλη να χασω 3 κιλακια για να ειμαι στην μικρη κατηγορια ειμαι 87,5 κιλα. Το καθαρτικο το εχω σκεφτει :turtle:

COBRA_STYLE
02-12-11, 23:48
ποοοοοοοοοο Παιδια καμια μαγικη συμβουλη να χασω 3 κιλακια για να ειμαι στην μικρη κατηγορια ειμαι 87,5 κιλα. Το καθαρτικο το εχω σκεφτει :turtle:

κουμπωσε καθαρτικο πριν τον υπνο και πριν το πρωινο σου και στο Ατλας ζυγισου γυμνος και 8α εισαι τζετ!:thumbup:

hunteranimator
02-12-11, 23:50
χαχαχααχα θα ερθω με ενα φιλο συκιας

Καραφλό Ακτινίδιο
02-12-11, 23:52
ποοοοοοοοοο Παιδια καμια μαγικη συμβουλη να χασω 3 κιλακια για να ειμαι στην μικρη κατηγορια ειμαι 87,5 κιλα. Το καθαρτικο το εχω σκεφτει :turtle:

Απλό το πρωι αυριο γεμιζεις την μπανιέρα με χοντρο αλατι και καυτό νερο , μπαίνεις μέσα για μιση ωρα, βγαινεις και μπαινεις κάτω απο κουβερτες για κανενα τεταρτο , επαναλαβμανεις αλλες 2 φορες, σε 1,5 ωρα δηλαδή θα είσαι 3-4 κιλά κάτω
απλά μην πιεις νερά πριν την ζύγιση

Καραφλό Ακτινίδιο
02-12-11, 23:54
Η μαμακία είναι πως έχεις μια ώρα μόνο να επανέλθεις (τα υγρα σου) και αν δεν επανέλθουν ετοιμάσου για κράμπες

Polyneikos
02-12-11, 23:57
Ηρεμηστε ρε παιδια,γιατι με αυτα που λετε ο φυσικοθεραπευτης δεν θα μας φτάνει :P:P

Καραφλό Ακτινίδιο
03-12-11, 00:03
Ηρεμηστε ρε παιδια,γιατι με αυτα που λετε ο φυσικοθεραπευτης δεν θα μας φτάνει :P:P

Ξερεις , ότι αν έχει ψιλοαφυδατοθεί και πάει να σηκώσει 90 κιλά , θα μείνει κοκκαλομένος με την μπαρα λίγο πάνω από το στήθος και κλειδωμένα τα δικέφαλα, :turtle::turtle::turtle: πλάκα θα έχει, να δούμε και τις ικανότητες των φυσιοθεραπευτών :P:P:P

hunteranimator
03-12-11, 00:26
Μαματη ιδεα θα την δοκιμασω καποια στιγμη.Απλα μαλλον θα πρεπει να το χωνεψω οτι την κατηγορια των 85+ δεν την γλυτωνω.

pepeismenos karga
03-12-11, 02:43
λιγες ωρες εμεινανν...αιντε για ακονιστε ολοι τισ μπαρες......εχει μαχη αυριο.........και μετα μαχη με σουβλακια χεεχεχχεεεχεχ

tolis93
03-12-11, 10:07
Παιδείας ξέρουν τι ώρα θα τελείωσει? Δουλεύω στις 9 ρε γαμώτο. Το καλό είναι ότι είμαι ψηστης... θα πέσει ένα όργιο κρεάτων μετά τούμπανο! Άντε ρε λίγες ώρες έμειναν!

hunteranimator
03-12-11, 11:34
Για την εγγραφη στις 5 η ωρα το απογευμα σημερα θα χρειαστουμε να φερουμε και ταυτοτητες?

Polyneikos
03-12-11, 13:44
Ελάτε όπως ειστε !! (Χριστόδουλος) :welcome::welcome:

murder
03-12-11, 15:12
κριμα ρε γ*****ο που δεν μπορω να παρεβρεθω :( θα γνωριζομασταν και απο κοντα :(

tolis93
03-12-11, 16:00
εφυγα για το γυμναστηριο ρε τρελοπαιδα.....τα λεμε εκει....:toast::toast::bblifthard::bblifthard::liftheavy::squat::bodybuildinggr:

COBRA_STYLE
03-12-11, 16:19
πωπω ολοι τουρμπινισμενοι ειναι...θα περασουμε ωραια:turtle::turtle::green:

ελμερ
03-12-11, 16:20
εγω ειμαι ατμοσφαιρα........:rolf::rolf: :welcome:

Eddie
03-12-11, 23:23
Τι γινεται βρε παιδια,εχουμε κανα νεο??

Υ.Γ.Μερικες μερικες να ανοιγετε και κανα τηλεφωνο.. :smash:

Qlim4X
03-12-11, 23:44
Τι γινεται βρε παιδια,εχουμε κανα νεο??

Υ.Γ.Μερικες μερικες να ανοιγετε και κανα τηλεφωνο.. :smash:

τα κινητα δεν πιανουνε κατο ;)

μολις γυρισα γιατι πιναγα. χαβαλε ειχε. συντομα φωτος και αναλιτικη καταταξι.

mg_24
04-12-11, 00:26
Μόλις επέστρεψα από το gym του Σ.Μπουρναζου.
Ήταν ενας πολύ όμορφος διαγωνισμός,με ικανοποιητική συμμετοχή αθλητών και ακόμα περισσότερο,ένθερμο κοινό.
Αποκάλυψη του event,ενας συμπαθέστατος έγχρωμος αθλητής,ο οποίος με σωματικό βάρος ΜΟΛΙΣ 82 κιλα,κερδισε την ανοιχτή κατηγορία του squat με 250 κιλα!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
Επίσης πολλά μπράβο στην μοναδική αθλήτρια,η οποία ελαβε μέρος και στις 4 ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ,με καταπληκτικές επιδόσεις(1χ120 πάγκος,1χ130 squat)!:thumbup:
Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση στον άτυχο αθλητή που τραυματίστηκε κατα την προσπάθεια του στον πάγκο!

geo28
04-12-11, 00:32
Μόλις επέστρεψα από το gym του Σ.Μπουρναζου.
Ήταν ενας πολύ όμορφος διαγωνισμός,με ικανοποιητική συμμετοχή αθλητών και ακόμα περισσότερο,ένθερμο κοινό.
Αποκάλυψη του event,ενας συμπαθέστατος έγχρωμος αθλητής,ο οποίος με σωματικό βάρος ΜΟΛΙΣ 82 κιλα,κερδισε την ανοιχτή κατηγορία του squat με 250 κιλα!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:


:shock:,τι λες τωρα..συμμετειχες και συ?στον παγκο ποσο ηταν η max,που κερδισε?
3+x bw ο διαολος,αυτα ειναι...

geo28
04-12-11, 00:48
respect και στην αθλητρια,εξωγηινος ο παγκος της!

mg_24
04-12-11, 00:49
:shock:,τι λες τωρα..συμμετειχες και συ?στον παγκο ποσο ηταν η max,που κερδισε?
3+x bw ο διαολος,αυτα ειναι...

Η καλύτερη επίδοση στον πάγκο ήταν 170 κιλά!
Υπήρξε και προσπάθεια για τα 180,αλλά κατά την ανάβαση δυστυχώς η μπάρα προσέκρουσε στα μεταλλικά στηρίγματα και καταστράφηκε η προσπάθεια!
Όχι δεν ελαβα μέρος.Αν επαναληφθεί του χρόνου και είμαι σε καλύτερη ψυχολογική κατάσταση,θα ήταν μια ωραία εμπειρία!

Johnnie jackson
04-12-11, 00:52
Εγώ ένα έχω να πω για το Atlas Challenge. "ΠΟΡΩΣΗ". Χίλια μπράβο στους διοργανωτές

Dreiko
04-12-11, 00:59
Τι γινεται βρε παιδια,εχουμε κανα νεο??

Υ.Γ.Μερικες μερικες να ανοιγετε και κανα τηλεφωνο.. :smash:

ανοιχτο το ειχα ρε συ....μονο μια φορα πηρες....:turtle::P

Eddie
04-12-11, 01:08
Η καλύτερη επίδοση στον πάγκο ήταν 170 κιλά!
Υπήρξε και προσπάθεια για τα 180,αλλά κατά την ανάβαση δυστυχώς η μπάρα προσέκρουσε στα μεταλλικά στηρίγματα και καταστράφηκε η προσπάθεια!
Όχι δεν ελαβα μέρος.Αν επαναληφθεί του χρόνου και είμαι σε καλύτερη ψυχολογική κατάσταση,θα ήταν μια ωραία εμπειρία!

Πολυ καλη επιδοση ο παγκος αλλα οχι και καμια εξωπραγματικη,νομιζα θα βλεπαμε καμια 190αρα!Καλα το παιδι με τα 180 πως την πατησε ετσι ρε γαμωτο..?Κριμα..ειναι πολυ σπασιμο αυτο το πραγμα.

Αν θυμαμαι καλα απ το nickname σου εισαι εσυ με τα δυνατα FS και deads?Καλη φαση θα ναι!Επειδη βλεπω ψηθηκαν αρκετα ατομα νομιζω θα ηταν καλο να γινει και πιο προσφατα :clap:

Μπραβο και στον τσακαλο με τα σκουοτ!Ειναι πραγματα που αν δε δεις δε τα πιστευεις..ποιος να το πιστευε αν ελεγε καποιος οτι με 82 κιλα ΣΒ κανει 250 squat!!:shock:

GURU S.
04-12-11, 01:11
Μόλις επέστρεψα από το gym του Σ.Μπουρναζου.
Ήταν ενας πολύ όμορφος διαγωνισμός,με ικανοποιητική συμμετοχή αθλητών και ακόμα περισσότερο,ένθερμο κοινό.
Αποκάλυψη του event,ενας συμπαθέστατος έγχρωμος αθλητής,ο οποίος με σωματικό βάρος ΜΟΛΙΣ 82 κιλα,κερδισε την ανοιχτή κατηγορία του squat με 250 κιλα!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
Επίσης πολλά μπράβο στην μοναδική αθλήτρια,η οποία ελαβε μέρος και στις 4 ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ,με καταπληκτικές επιδόσεις(1χ120 πάγκος,1χ130 squat)!:thumbup:
Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση στον άτυχο αθλητή που τραυματίστηκε κατα την προσπάθεια του στον πάγκο!

Ευχαριστω,να εισαι καλα.Το λαθος μου ηταν οτι ημουν ενασ κουρσμενος μεσηληκας που ειχε ταλαιπωρησει χρονια το σωμα του με τα βαρη και δεν ηθελε να πιστεψει οτι δεν ειναι δυνατος πια.Με αστεια κιλα εγινε κατι σοβαρο που αλλαζει η πορεια μου στο σπορ.Οτι εγινε εγινε.

mg_24
04-12-11, 01:15
Πολυ καλη επιδοση ο παγκος αλλα οχι και καμια εξωπραγματικη,νομιζα θα βλεπαμε καμια 190αρα!Καλα το παιδι με τα 180 πως την πατησε ετσι ρε γαμωτο..?Κριμα..ειναι πολυ σπασιμο αυτο το πραγμα.

Αν θυμαμαι καλα απ το nickname σου εισαι εσυ με τα δυνατα FS και deads?Καλη φαση θα ναι!Επειδη βλεπω ψηθηκαν αρκετα ατομα νομιζω θα ηταν καλο να γινει και πιο προσφατα :clap:

Μπραβο και στον τσακαλο με τα σκουοτ!Ειναι πραγματα που αν δε δεις δε τα πιστευεις..ποιος να το πιστευε αν ελεγε καποιος οτι με 82 κιλα ΣΒ κανει 250 squat!!:shock:

Μάλλον με μπερδεύεις με άλλον :green:
Όντως,το κάθισμα του παληκαριού ήταν εκπληκτικό!!!Μιλάμε για 3bw κάθισμα! :shock: :shock: :shock:
Λόγικά αργότερα,θα ανέβουν και βίντεο από άλλους συμφορουμίτες! :thumbup:

Καραφλό Ακτινίδιο
04-12-11, 01:17
εξαιρετική η διοργάνωση , με πάρα πολύ κόσμο , Συγχαρητήρια για την προσπάθεια
Οι συμμετοχές ήταν αρκετές παραπάνω από όσες περιμέναν και η προσελευση του κοσμου απίστευτη
5 ώρες κράτησε περιπου η όλη διαδικασία και ήταν πορωση

Respect στην κοπέλα ,Respect στον Μαυρούλη που χαλαρά σήκωσε τα 250 και επίσης Respect στον τύπο που βγήκε δευτερος στις επαναλήψεις στα squat για την τεχνικη του και το βαθυ του κάθισμα,τέλος περάστικα στο παλικάρι που τραυματίστικε

72K
04-12-11, 01:19
Ευχαριστω,να εισαι καλα.Το λαθος μου ηταν οτι ημουν ενασ κουρσμενος μεσηληκας που ειχε ταλαιπωρησει χρονια το σωμα του με τα βαρη και δεν ηθελε να πιστεψει οτι δεν ειναι δυνατος πια.Με αστεια κιλα εγινε κατι σοβαρο που αλλαζει η πορεια μου στο σπορ.Οτι εγινε εγινε.

Περαστικά. Ελπίζω να μην έκοψες τίποτα...

GURU S.
04-12-11, 01:22
Περαστικά. Ελπίζω να μην έκοψες τίποτα...

Ευχαριστω φιλε.Επαθα ριξη τον μειζον θωρακικο απο τι μου ειπαν στο κατ.Δευτερα η μανητικη θα δειξει αν θελει επεμβαση,αλλα μαλλον θελει.

Eddie
04-12-11, 01:22
εξαιρετική η διοργάνωση , με πάρα πολύ κόσμο , Συγχαρητήρια για την προσπάθεια
Οι συμμετοχές ήταν αρκετές παραπάνω από όσες περιμέναν και η προσελευση του κοσμου απίστευτη
5 ώρες κράτησε περιπου η όλη διαδικασία και ήταν πορωση

Respect στην κοπέλα ,Respect στον Μαυρούλη που χαλαρά σήκωσε τα 250 και επίσης Respect στον τύπο που βγήκε δευτερος στις επαναλήψεις στα squat για την τεχνικη του και το βαθυ του κάθισμα,τέλος περάστικα στο παλικάρι που τραυματίστικε

Aυτα ειναι!! :clap:

Στις επαναληψεις ποιος βγηκε πρωτος στα σκουοτ?Ο πεπεισμενος ποσες εκανε?


@Guru περαστικα...!

Devil
04-12-11, 01:24
Aυτα ειναι!! :clap:

Στις επαναληψεις ποιος βγηκε πρωτος στα σκουοτ?Ο πεπεισμενος ποσες εκανε?




παιζει και να κανει ακομα...:green::turtle:

grego
04-12-11, 01:25
συνχαρητηρια σε ολους τους διοργανωτες κ σε οσους στηριξαν αυτον τον αγωνα,πραγματικα ηταν μια ωραια βραδια με πολυ ζεστη ατμοσφαιρα στο "μουσειο" του σπυρου μπουρναζου,αλλα κ μπραβο σε ολους τους συμμετεχοντες που μας
εδειξαν με την υπερπροσπαθεια τους,τι σημαινει προσπαθεια κ ορια του εαυτου μας.εξαιρετικη η μοναδικη γυναικεια παρουσια με πολλη ψηλα στανταρ.καλη αναρωση στον αθλητη σε μια ατυχη στιγμη,αλλα κ μπραβο στους παρευρισκομενους ως θεατες,για την στηριξη κ το χειροκροτημα ενθαρυνσης προς ολους τους διαγωνιζομενους!

GURU S.
04-12-11, 01:26
Aυτα ειναι!! :clap:

Στις επαναληψεις ποιος βγηκε πρωτος στα σκουοτ?Ο πεπεισμενος ποσες εκανε?


@Guru περαστικα...!

Ευχαριστω,να εισαι καλα.

Johnnie jackson
04-12-11, 01:26
Περαστικά και καλή ανάρρωση και απο μένα, εύχομαι να επανέλθεις σύντομα και δυνατότερος

TheWorst
04-12-11, 01:27
Καμια φωτο απο σημερα με τον Μπουρναζο να ποζαρει εχετε ? :green:

Polyneikos
04-12-11, 01:28
Aυτα ειναι!! :clap:

Στις επαναληψεις ποιος βγηκε πρωτος στα σκουοτ?Ο πεπεισμενος ποσες εκανε?


@Guru περαστικα...!

Αν θυμαμαι καλα 41!

GURU S.
04-12-11, 01:28
συνχαρητηρια σε ολους τους διοργανωτες κ σε οσους στηριξαν αυτον τον αγωνα,πραγματικα ηταν μια ωραια βραδια με πολυ ζεστη ατμοσφαιρα στο "μουσειο" του σπυρου μπουρναζου,αλλα κ μπραβο σε ολους τους συμμετεχοντες που μας
εδειξαν με την υπερπροσπαθεια τους,τι σημαινει προσπαθεια κ ορια του εαυτου μας.εξαιρετικη η μοναδικη γυναικεια παρουσια με πολλη ψηλα στανταρ.καλη αναρωση στον αθλητη σε μια ατυχη στιγμη,αλλα κ μπραβο στους παρευρισκομενους ως θεατες,για την στηριξη κ το χειροκροτημα ενθαρυνσης προς ολους τους διαγωνιζομενους!

ευχαριστω πολυ.ηταν μια πολυ καλη διοργανωση,ολοι ευγενικοι,ολα αψογα.

GURU S.
04-12-11, 01:29
Περαστικά και καλή ανάρρωση και απο μένα, εύχομαι να επανέλθεις σύντομα και δυνατότερος

ευχαριστω πολυ.

Polyneikos
04-12-11, 01:30
Ευχαριστω,να εισαι καλα.

Σιμο μας στεναχωρησες σημερα :(,ελπίζω να ειναι περαστικα,γρηγορα αναρρωση σου ευχομαι με το μικρότερο δυνατο κόστος :toast:

GURU S.
04-12-11, 01:33
Σιμο μας στεναχωρησες σημερα :(,ελπίζω να ειναι περαστικα,γρηγορα αναρρωση σου ευχομαι με το μικρότερο δυνατο κόστος :toast:

σε ευχαριστω πολυ.πηρα αλλο ενα μαθημα.δεν νικιεται ο χρονος.και κατι αλλο τα κιλα που μπορει να το παθει κανεισ δεν ειναι σωνει καλα τα οριακα σου.συγχαρητηρια για την διοργανωση και την ευγενια σας.

noz1989
04-12-11, 01:35
Φιλε καλη αναρωση... Προσωπικα φρικαρα οταν το ειδα!!!!

Και respect στους νικητες.... Ειδικα στο παλικαρι με τα 250.... Εξωγηινος και για πλακα τα εκανε!!!

tolis93
04-12-11, 01:36
περαστικα σου και ελπιζουμε να σε ξανα δουμε σε περιπτωση π ξανα διωργανωθει ενα τετοιο event. εγω προσωπικα περασα απλα καταπληκτικα. γνωρισα κοσμο ειδα κατι κουφα οσο ημουν εκει ( το δημητρη να βαραει 41 επαναληψεις σκουατ και το παλικαρι π ειρθε δευτερο να τα δινει ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΑ) και εννοειται πως αν ξανα γινει κατι τετοιο θα ειμαι εκει!!! αξιζε το κραξιμο στη δουλεια π αργησα:green:

GURU S.
04-12-11, 01:38
ευχαριστω ολουσ,συγχαρητηρια σε ολους και στουσ νικητες.

Polyneikos
04-12-11, 01:41
σε ευχαριστω πολυ.πηρα αλλο ενα μαθημα.δεν νικιεται ο χρονος.και κατι αλλο τα κιλα που μπορει να το παθει κανεισ δεν ειναι σωνει καλα τα οριακα σου.συγχαρητηρια για την διοργανωση και την ευγενια σας.


H αλήθεια ειναι ότι όλοι ξαφνιαστηκαμε καθως τα κιλα (νομίζω στα 130 εγινε) ήταν "δικά" σου.Κακιά στιγμη.:(

George1993
04-12-11, 01:43
Συγχαρητήρια παιδια!
Η Βάσια ήταν από το yava gym λυκόβρυση?
εντυπωσιακή :weights:

Muscleboss
04-12-11, 01:44
Μεγάλη επιτυχία το event. Ωραίο κλίμ και καλοί αθλητές. Σύντομο αναλυτικό φωτογραφικό υλικό και βίντεο.

Μια φωτο από κάποιους αθλητές με τον Σπύρο. :thumbup:

35602

GURU S.
04-12-11, 01:45
H αλήθεια ειναι ότι όλοι ξαφνιαστηκαμε καθως τα κιλα (νομίζω στα 130 εγινε) ήταν "δικά" σου.Κακιά στιγμη.:(

στα 140,που ειχα κανει πριν λιγο στο παγκο της προθερμανσης και τα ειχα κανει 4 επαν πριν λιγες μερες.να μη πω για το παρελθον.

grego
04-12-11, 01:46
5

RAMBO
04-12-11, 01:53
ολα ηταν αψογα,ο κοσμος γεμισε ολο το γυμναστηριο,οι συμμετεχοντες αρκετοι και ο διαγωνισμος αρκετα ενδιαφερον.
επιτελους ειδα να ειμαστε τοσοι πολυ απο το forum και ηρθαν και ατομα για πρωτη φορα και γνωριστηκαμε απο κοντα
συνχαρητηρια σε οσουσ πηραν μερος περαστηκα στον guru s που επαθε το ατυχημα ευχομαι γρηγορη αναρρωση,συνχαρητηρια στην Βασια που ανταξια επαιξε με τους αντρες..:clap:
χαρηκα πολυ που γνωρισα πρωσοπικα τον κ.Μπουρναζο πραγματικα πολυ αξιολογος ανθρωπος και πολυ φιλοξενος ειδα το γυμναστηριο-μουσειο το οποιο ηταν καταπλητικο πολυ προσεγμενο σε ολα τα σημεια,οι φωτογραφιες που στολιζουν τον χωρο απλα:bowdown:.
οσο για την συμμετοχη μου ηταν για κλαμματα αλλα εξ αρχης πιο πολυ ηθελα να παρω μερος για την συμμετοχη και την παρεα.. αν και κουραστηκα το θεαμα ηταν ευχαριστο και αναμενω την επομενη φορα που θα ξαναγινει να ειμαστε ακομα περισοοτεροι με ακομα περισσοτερα κιλα μεχρι τοτε ασ φοραμε τα μπλουζακια μας να το θυμομαστε....

ΔΙΟΝ_88
04-12-11, 01:54
ευχαριστω ολουσ,συγχαρητηρια σε ολους και στουσ νικητες.

Καταπληκτική διοργάνωση μόνο αυτό έχω να πω...πρέπει κ ενα κύπελο σε σας που το σκεφτίκατε!!!

ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΩΣΗ...ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ!!!ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΡΟΜΑΞΕΣ ΟΛΟΥΣ...

KostasA.
04-12-11, 02:02
Σίμο περαστικά και ταχεία αναρρώση. Η δύναμη ΠΟΤΕ δεν χάνεται...! Μπράβο σε όλους. Κώστας Αγγελόπουλος (Του χρόνου δίνω υπόσχεση για 210 παγκο!)

Polyneikos
04-12-11, 02:08
Σίμο περαστικά και ταχεία αναρρώση. Η δύναμη ΠΟΤΕ δεν χάνεται...! Μπράβο σε όλους. Κώστας Αγγελόπουλος (Του χρόνου δίνω υπόσχεση για 210 παγκο!)

Γεια σου Κωστα!Απο τις δυνατες συμμετοχες!
Πιεσες τα 170 κιλα και εσυ στις πιέσεις ,όσα και ο νικητης !!
Η διαφορα σας ήταν το σωματικο βαρός που ησουν βαρυτερος.Επίσης σταθηκες ατυχος με τα 180 γιατι τα είχες πιεσει αλλα μας τα χαλασε ο παγκος και εχασες την κινηση!!Του χρονου :welcome:

tolis93
04-12-11, 02:10
αν θυμαμαι καλα βιντεοσκοπηθηκε το ολο event σωστα? παιζει να το παρουμε στα χερια μας καπως?

Polyneikos
04-12-11, 02:14
Κατι θα κανουμε παιδια.Dont worry.Σιγουρα θα αναρτηθει μεσα στην εβδομάδα πολυ υλικο μεσα στο topic.
Προς το παρον λειτουργω και απαντω αυθόρμητα,θα αναφερθω λεπτομερως από αυριο,- μολις συγκροτησω την σκεψη μου και την μνημη μου από την κουραση της βραδιάς- σε όσους συμμετείχαν και συντελεσαν σε αυτο το επιτυχημενο event!:thumbup:

tolis93
04-12-11, 02:17
Κατι θα κανουμε παιδια.Dont worry.Σιγουρα θα αναρτηθει μεσα στην εβδομάδα πολυ υλικο μεσα στο topic.
Προς το παρον λειτουργω και απαντω αυθόρμητα,θα αναφερθω λεπτομερως από αυριο,- μολις συγκροτησω την σκεψη μου και την μνημη μου από την κουραση της βραδιάς- σε όσους συμμετείχαν και συντελεσαν σε αυτο το επιτυχημενο event!:thumbup:

οντως...απολυτα κατανοητο! αυτο π θυμαμαι απο εσας ειναι μετρησεις μετρησεις μετρησεις ανακοινωσεις ανακοινωσεις ανακοινωσεις... οσο να ναι η συγκροτηση ολοκληρου event ειναι αθλος βασικα οχι απλα δυσκολη δουλεια

ελμερ
04-12-11, 02:18
Εγω τα ειπα και στα παιδια στο event το λεω και εδω,ενα μεγαλο ευχαριστω στους αφανεις ηρωες,πολυνικο,μασλμπος,στελακο,ντρεικο,νασσερ,μπιφ και αν ξεχναω καποιον συγχωρεστε με για την για ολη τους την προσπαθεια και την κουραση τους για να περασουμε ολοι εμεις καλα......:clap::clap::clap::welcome:

tolis93
04-12-11, 02:19
Εγω τα ειπα και στα παιδια στο event το λεω και εδω,ενα μεγαλο ευχαριστω στους αφανεις ηρωες,πολυνικο,μασλμπος,στελακο,ντρεικο,νασσερ,μπιφ και αν ξεχναω καποιον συγχωρεστε με για την για ολη τους την προσπαθεια και την κουραση τους για να περασουμε ολοι εμεις καλα......:clap::clap::clap::welcome:
καλα γιατι εγω ο στραβουλιακας δε τους προσεξα τους συγκεκριμενους???

TRIANTAFYLLOU
04-12-11, 02:19
συγχαρητήρια σε όλους γι αυτη την επιτυχημένη διοργάνωση , κάτι τέτοια παλια τα είχαμε σε σταθερή βάση στο γυμναστήριο στην καβαλα.
συγχαρητήρια σ αυτούς που το σκεύτηκαν , σ αυτούς που βοήθησαν στην διοργάνωση και στον σπύρο μπουρνάζο που το γυμναστήριό του είναι σημείο αναφορας στο ελληνικό ββ και είναι ο πλέον κατάληλος χώρος , γιατι εμπνέει πάνω απ όλα και συγχαρητήρια σε όσους συμμετείχαν , δεν παίζει ρόλο παιδια μόνο να νικήσεις , αλλα και η χαρα του να αγωνίζεσαι και χαίρομαι που ακούω απο συμμετέχοντες όπως ο μεγάλος ράμπο , ότι θέλουν να ξανασυμμετέχουν .

το μόνο λυπηρό είναι ο τραυματισμός του guruμακάρι να μην είναι κατι σοβαρό και έχω να πώ ότι μπορείς να πάθεις τέτοια ζημια χωρίς να φτάσεις οριακά στα κιλά σου , αν υπάρχει μια αποχή και δεν βρισκόμαστε σε τοπ φόρμα τότε τα κιλά που δεδομένα τα έχουμε μπορεί να μας τραυματίσουν , καμια φορα φταίει και το ελειπές ζέσταμα εχω δεί πολλες παρόμοιες περιπτώσεις και αν δεν βρισκόμουν αθήνα την προηγούμενη βδομάδα θα κατέβαινα και γω και γιατι όχι να πάρω και μέρος εκτός στο αγαπημένο μου σκουώτ γιατι είναι διαλυμένα τα γόνατά μου .

επίσης πολλα συγχαρητήρια στην μοναδική γυναικεία συμμετοχή όχι μόνο για την συμμετοχή αλλα και για τις επιδόσεις της :clap::clap::clap::clap:

ελμερ
04-12-11, 02:32
Σιμο περαστικα.....σιδερενιος!!!!:welcome:

NASSER
04-12-11, 02:36
Θα ξεκινήσω με τα περαστικά στον Σίμο που μας στεναχώρησε ο τραυματισμός του αλλά χαίρομαι πως δεν έχει χάσει τη διάθεση του και είναι τώρα στον υπολογιστή του παρέα στο φόρουμ. Ατυχές συμβάν που μπορούσε να συμβεί στον καθένα.
Πρωτα θα πρέπει να ευχαριστήσουμε τον κ. Σπύρο Μπουρνάζο που μας βοήθησε στην υλοποίηση αυτής της ευχάριστης διοργάνωσης, σε έναν ζεστό χώρο, σεβαστό σε όλους τους φίλους και πιστεύω έγινε αγαπητός σε όλους που το επισκέφτηκαν σήμερα για πρώτη φορά. Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές που ήταν οι πρωταγωνιστές της βραδιάς και φυσικά κάθε χειροκρότημα τους άξιζε. Έπειτα είχαμε ένα θερμό κοινό που αγκάλιασε τη διοργάνωση, ενθάρρυνε τους αγωνιζόμενους με τον καλύτερο τρόπο και έδειξαν πως απόλαυσαν τη βραδιά! Ευχαριστούμε που μας τιμήσατε!!
Τρεις άνθρωποι ήταν από την αρχή κοντά μας και υποστήριξαν τη διοργάνωση ως κριτική επιτροπή. δεν πιστεύω πως μπορούσαμε να είχαμε μεγαλύτερη τιμή στο να έχουμε αυτούς τους ανθρώπους κοντά μας. Ονομαστικά: Σπύρος Μπουρνάζος, Διακογιάννης Γιάννης και Γκολιάς Χρήστος!! Τους ευχαριστούμε μέσα από τη καρδιά μας.
Τέλος είμαι περήφανος για όλη την ομάδα διαχείρισης του φόρουμ που έδωσε τον καλύτερο εαυτό της σαυτή τη διοργάνωση και το αποτέλεσμα ήταν καταπληκτικό! (όσοι δεν ήταν παρόντες θα μου πείτε πως ευλογάω τα γένια μας, αλλά όσοι παρευρέθηκαν δεν πιστεύω πως μπορούν να διαφωνήσουν :P )

Λεπτομέρειες και φωτογραφικό υλικό από αύριο! :)

ελμερ
04-12-11, 02:41
nasser γιναμε μια μεγαλη παρεα,πολυ καλο και φιλικο το κλιμα...σιγουρα ενα ευχαριστω και στον Σπυρο Μπουρναζο....:toast:

Muscleboss
04-12-11, 02:45
στα 140,που ειχα κανει πριν λιγο στο παγκο της προθερμανσης και τα ειχα κανει 4 επαν πριν λιγες μερες.να μη πω για το παρελθον.

Σίμο να σου αφιερώσουμε μια φωτογραφία σου τουλάχιστον, και να σου ευχηθω και από εδώ περαστικά, πριν περάσουμε στην αναλυτική φωτογραφική παρουσίαση του event. :thumbup:


Στη πρακάτω φώτο, ενώ ετοιμάζει ο Σίμος τα περικάρπιά του ενώ δίπλα του διακρίνεται ο Hall of Famer του ελληνικού Bodybuilding Γιαννης Κούκος και κάποια μέλη του φόρουμ.:toast:

35603

Dreiko
04-12-11, 03:01
Σιμο περαστικα σου...σιδερενιος και πιο δυνατος σου ευχομαι....:toast:
Να ευχαριστησω με τη σειρα μου τον Κ.Μπουρναζο για τη φιλοξενια και ολους εσας που ανταποκριθηκατε στο καλεσμα....:thumbup:

Mitsoss
04-12-11, 05:11
Γεια σας παιδια και απο μενα,αν θυμαμαι καλα 2 η 3 φορα γραφω στο φορουμ..ειμαι το παιδι που βγηκε 1ος στο Overall -85 ..Συγχαρητηρια για την οργανωση σε ολους,στους συναθλητες μου και περαστικα στο Σιμο που τραυματιστηκε..

GURU S.
04-12-11, 08:38
Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις ευχεςκαι ιδιαιτερα οσους διοργανωσαν τον διαγωνισμο και τον Σπυρο Μπουρναζο που μας φιλοξενησε.

Polyneikos
04-12-11, 11:09
Eξω απο το το ιστορικο γυμναστηριο

35656


Στελιος και Γιαννης Διακογιαννης συζητωντας τις τελευταιες λεπτομερειες...


35650


Στελιος και Βαγγελης κανωντας τις εγγραφες


35660

35661


Στηνωντας το σημα κατατεθεν του :bodybuildinggr:

35653



35654

Η πίσω πλευρα του πανώ,με καταγεγραμένες τις παρουσίες του team σε events

35655


Τα επαθλα ,περιμενωντας τους νικητες


35652


Ενα μικρο δείγμα του μπουφε που επιμελήθηκαν η Βασω και η Λενα (αψογες οικοδέσποινες!)


35651


Κανωντας το απαραιτητο "γέμισμα"

35662

Η Βασια σε μια απαραίτητη διπλη δικεφαλων :bbbiceps:

35659

Οι 2 κριτες Διακογιαννης και Γκολιάς σχεδιαζουν πόσο αυστηροι θα πρεπει να είναι στις κρίσεις τους:P

35658


35657

sofos
04-12-11, 11:32
κανα βιντεο δεν εχει?:green::turtle:

Αντωνης
04-12-11, 11:49
Τρελη δυναμη η κοπελα!!!
Ο εγχρωμος αθλητης συμμετειχε και στο challenge των επαναληψεων?Αν οχι,ποιος κερδισε την 85- κατηγορια?

LION
04-12-11, 11:56
Συγχαρητήρια σε όλες και όλους που παρευρέθηκαν,είτε ως αγωνιζόμενοι είτε ως κοινό!
Το κλίμα μέσα στο γυμναστήριο ήταν θερμό,με επιβράβευση από χειροκροτήματα και επευφημίες για όλες τις προσπάθειες.

Ως κριτική επιτροπή,σταθήκαμε ίσως πιο "ελαστικοί" σε κανόνες και διαδικασίες,προκειμένου να υπάρξει "ισορροπία" στη συνέχιση του αγώνα.

Εύχομαι το ατυχές συμβάν του φίλου Σίμου,να είναι "περαστικό" και να επανέλθει γρήγορα στις προπονήσεις του.
Μας ξάφνιασε πραγματικά,σε κιλά που φαινόταν ότι τα "είχε".Καλή ανάρρωση.:welcome:

Polyneikos
04-12-11, 12:23
Τρελη δυναμη η κοπελα!!!
Ο εγχρωμος αθλητης συμμετειχε και στο challenge των επαναληψεων?Αν οχι,ποιος κερδισε την 85- κατηγορια?

Θα συγκεντρωθούν τα χαρτια με τα αποτελεσματα και τις επαναλήψεις και θα αναρτηθουν,πολύ σύντομα :thumbup:



κανα βιντεο δεν εχει?:green::turtle:

Συντομα :thumbup:

basiadim
04-12-11, 12:34
περασα ωραια... βασικα την επομενη φορα θα ειναι ακομα καλυτερα... ξαφνιαστικα λιγο με τον παγκο γιατι ειμαι λιγο κοντουλα.. μπορουσα καλυτερα :P :weights:

tolis93
04-12-11, 12:38
περασα ωραια... βασικα την επομενη φορα θα ειναι ακομα καλυτερα... ξαφνιαστικα λιγο με τον παγκο γιατι ειμαι λιγο κοντουλα.. μπορουσα καλυτερα :P :weights:

το οτι ξεφτυλισες τους μισους αγωνιζωμενους νομιζω ειναι αρκετο:green: συνχαρητηρια. οντως για τον παγκο σε ακουσα π εβριζες:green:

GREEK POWER
04-12-11, 12:40
Μπραβο ρε παιδια ! Απο τις φωτο και ζηλεψα :( Αλλα επρεπε να μην ερθω για να μπορεσουν να διακρηθουν οι υπολοιποι:P:green:ΥΓ. ειστε πραγματικα μια οικογενια :clap:

basiadim
04-12-11, 12:41
το οτι ξεφτυλισες τους μισους αγωνιζωμενους νομιζω ειναι αρκετο:green: συνχαρητηρια. οντως για τον παγκο σε ακουσα π εβριζες:green:

βασικα δεν εβρισα ενταξει ειπαμε :-D απλα δεν το περιμενα να ειναι τοσο ψηλος και απο την κλιση του σωματος με επιασαν οι ραχιαιοι μου διοτι δεν πατουσα καλα κατω για να μπορεσω να τα δωσω ολα σε ευχαριστω παντως ολου σας γιατι με αγκαλιασατε πραγματικα :-)

basiadim
04-12-11, 12:44
συγχαρητήρια σε όλους γι αυτη την επιτυχημένη διοργάνωση , κάτι τέτοια παλια τα είχαμε σε σταθερή βάση στο γυμναστήριο στην καβαλα.
συγχαρητήρια σ αυτούς που το σκεύτηκαν , σ αυτούς που βοήθησαν στην διοργάνωση και στον σπύρο μπουρνάζο που το γυμναστήριό του είναι σημείο αναφορας στο ελληνικό ββ και είναι ο πλέον κατάληλος χώρος , γιατι εμπνέει πάνω απ όλα και συγχαρητήρια σε όσους συμμετείχαν , δεν παίζει ρόλο παιδια μόνο να νικήσεις , αλλα και η χαρα του να αγωνίζεσαι και χαίρομαι που ακούω απο συμμετέχοντες όπως ο μεγάλος ράμπο , ότι θέλουν να ξανασυμμετέχουν .

το μόνο λυπηρό είναι ο τραυματισμός του guruμακάρι να μην είναι κατι σοβαρό και έχω να πώ ότι μπορείς να πάθεις τέτοια ζημια χωρίς να φτάσεις οριακά στα κιλά σου , αν υπάρχει μια αποχή και δεν βρισκόμαστε σε τοπ φόρμα τότε τα κιλά που δεδομένα τα έχουμε μπορεί να μας τραυματίσουν , καμια φορα φταίει και το ελειπές ζέσταμα εχω δεί πολλες παρόμοιες περιπτώσεις και αν δεν βρισκόμουν αθήνα την προηγούμενη βδομάδα θα κατέβαινα και γω και γιατι όχι να πάρω και μέρος εκτός στο αγαπημένο μου σκουώτ γιατι είναι διαλυμένα τα γόνατά μου .

επίσης πολλα συγχαρητήρια στην μοναδική γυναικεία συμμετοχή όχι μόνο για την συμμετοχή αλλα και για τις επιδόσεις της :clap::clap::clap::clap:

σας ευχαριστω παρα πολυ :-)

Polyneikos
04-12-11, 12:45
περασα ωραια... βασικα την επομενη φορα θα ειναι ακομα καλυτερα... ξαφνιαστικα λιγο με τον παγκο γιατι ειμαι λιγο κοντουλα.. μπορουσα καλυτερα :P :weights:

Βασια ησουν η ατραξιον της βραδυάς!!Εισέπραξες τα πιο θερμά χειροκροτήματα !
Η μονη κοπελα που αγωνιστηκε, στα κιλα μάλιστα που διαγωνιστηκαν οι αντρες,και στις 4 κινησεις που είχες δικαίωμα, (Βench Press Max Reps,Squat Max Reps,Open Bench Press,Open Squat),με κιλα και επιδόσεις που θα ζηλευαν πολλοι αντρες !Αξια!:clap:


Σου αφιερωνω τις παρακατω φωτογραφίες,θα ακολουθησουν και άλλες !

35664


35665


Το team της Νεας Μακρης

35663


35666


35667

GREEK POWER
04-12-11, 12:55
Στο team της Νεας Μακρης το παλικαρι διπλα σου ποιος ?

Διακογιαννης Γιαννης
04-12-11, 12:55
Πολυ μεγαλυτερη επιτυχια,απο οτι αναμενοταν ,σημειωσε το πρωτο Ατλας τσαλεντζ,αποδεικνυοντας οτι η ιδεα του bodybuilding.gr ηταν σπουδαια.
Ο Σπυρος ο Μπουρναζος μας παρειχε φιλοξενια μοναδικη,που δειχνει οτι διαθετει ενα ψυχικο κοσμο ,καλυτερο ακομα και απο το περιφημο σωμα του.
Αλλα και οι πανεμορφες κοπελες του επιτελειου του,επαιξαν κορυφαιο ρολο,οχι μονο επειδη αποτελουν απο μονες τους στολιδια,αλλα και με την τελεια περιποιηση που μας προσφεραν.Ο κοσμος εμεινε κατενθουσιασμενος, και απο χθες ηδη ξεκινησαν ολοι, να ανυπομονουν, για το ποτε θα πραγματοποιηθει το δευτερο Ατλας .
Συγχαρητηρια επισης ,και σε ολο το επιτελειο του φορουμ,αλλα και σε αθλητες και φιλαθλους ,για την εκπληκτικη ατμοσφαιρα που δημιουργησαν.
Ο Ηρωας της βραδυας,ο Σιμος,εχει τις ευχες ολων μας,και ελπιζω μαζι και με τις προσευχες μας,να πανε ολα καλα.

Polyneikos
04-12-11, 12:58
Στο team της Νεας Μακρης το παλικαρι διπλα σου ποιος ?

Ακης Βουλγαρέλης (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3528-Ξ_ΞΏΟ_λγαΟ_έληΟ_-Ξ_ΞΊΞ·Ο_&highlight=Ακης), στον κόσμο του φόρουμ mrkommatias (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?1592-mrkommatias) :thumbup:

ελμερ
04-12-11, 13:14
Βασια συγχαρητηρια...φοβερη δυναμη!!!!!:squat: :welcome:

basiadim
04-12-11, 13:24
Βασια συγχαρητηρια...φοβερη δυναμη!!!!!:squat: :welcome:

ευχαριστω βρε παιδια ανεβασατε κανενα βιντεο και δεν το ξερω??? :P

ελμερ
04-12-11, 13:35
οχι σε ειδαμε live....;) :welcome:

Qlim4X
04-12-11, 13:55
Ακης Βουλγαρέλης (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3528-Ξ_ΞΏΟ_λγαΟ_έληΟ_-Ξ_ΞΊΞ·Ο_&highlight=Ακης), στον κόσμο του φόρουμ mrkommatias (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?1592-mrkommatias) :thumbup:

πως γινετε καθε φορα που βλεπω τον ακι να ειναι πραγματικα κομματια συνεχια? τι κανει μπορεις να μου πεις?

Johnnie jackson
04-12-11, 14:03
Μπράβο ρε Βασια θηρίο, συγχαρητήρια, τρομερές επιδόσεις.
Υ.Γ. Ζηλεύω που έλειπα απο τη φωτο με το τεαμ της Ν. Μακρης αλλα επρεπε να φυγω... Την επομενη φορά :)

tasos2
04-12-11, 14:26
Η Βασια κανει powerlifting ή bodybuilding ??

Polyneikos
04-12-11, 16:31
1ο Αtlas Challenge by :bodybuildinggr:


3-12-2011


35706

Γυμναστηριο Σπύρου Μπουρνάζου

Θα ήθελα να κανω μια αναφορα σε όσους συντέλεσαν σε αυτη την πολύ όμορφη και δυναμική βραδυά.

Κατ΄αρχην να ευχαριστήσουμε τον Σπύρο Μπουρνάζο που μας φιλοξένησε στο γυμναστηριο-θρύλος,φιλικός και δοτικός όπως πάντα ,εκανε τα παντα για να υποδεχθεί θερμά όλους τους επισκέπτες,συμμετέχοντες και μη.Δεν είναι τυχαίο ότι ο Σπύρος ειναι αγαπητός σε όλους ..:thumbup:

Ιδιαιτερη αναφορα θα πρεπει να κανουμε και σε όλη την ομάδα του Σπύρου (Βασω και Λενα - αψογες οικοδέσποινες αλλα και τα υπόλοιπα παιδια).Για αλλη μια φορα μας εχουν σκλαβώσει,με όσα εχουν κανει.:toast:

Στην κριτική επιτροπή,ο Σπύρος Μπουρναζος,ο Γιάννης Διακογιάννης και ο Χρηστος Γκολιάς συντέλεσαν στο να είναι δίκαιη η συμμετοχή για όλους,χωρίς να είναι απόλυτα αυστηροί ,όπου το επέτρεπε η περίσταση,δινωντας ιδιαιτερη έμφαση στην συμμετοχή και όχι απαραίτητα στην θέσπιση και τήρηση αυστηρων κανονισμών,έτσι ώστε το event να έχει ενα γιορτινο κλίμα ευγενούς αμιλλας αλλά παράλληλα και καποιους κοινούς κανόνες.

Στους πολλους επισκέπτες οι οποίοι τίμησαν το event,δινωντας ενθάρρυνση και παλμό στους συμμετεχοντες στην δυσκολη τους προσπάθεια.

Στους παλαιούς αλλα και νεους αθλητες οι οποίοι παρευρέθησαν και μας τιμησαν με την παρουσία τους.
Με ολους είχαμε επαφη την διαρκεια του αγωνα,με αλλους μεγαλύτερη ή μικρότερη,όσο το επέτρεπε η ροή του αγώνα.
Ιδιαιτερη αναφορα θα ήθελα να κανω στον Γιαννη Κούκο,τον Κωστα Μπουρνάζο,τον Γιάννη Τσούνο ,τον Γρηγορη Καραγιάννη,Ακη Βουλγαρέλη,Σωτηρη Σταυριανακη,Γιωργο Τουλιάτο,Γιάννη Πολιουδάκη ,πιθανόν να ξεχνάω καποιον.

Σε πολλους συμμετέχοντες οι οποιοι εκ των προτερων ίσως ήξεραν ότι δεν θα είναι πρωταγωνιστές με τις επιδοσεις τους αλλα ήθελαν να παρουν την χαρα της συμμετοχής αλλά και τεστάρουν τις δυναμεις τους σε μια τετοια πρόκληση!
Και φυσικα σε αθλητες σαφώς πιο προχωρημένους,προερχόμενοι και από άλλους χωρους,όπως το powerlifting,αρση βαρων αλλα και το σκληροπυρηνικό bbing,οι οποίοι ανεβασαν το level του αγωνα.

Και βεβαιώς στα μελη του φόρουμ που συμμετείχαν,οι οποιοι απέδειξαν ότι το επίπεδο των μελών του forum είναι υψηλό και ανταγωνιστικο.Θα κανω ξεχωριστο ποστ με τους συμμετέχοντες-μελη .
Μπραβο παιδιά!:clap:


Θα αναρτηθουν σύντομα τα πληρη αποτελεσματα,με τις επιδόσεις ΟΛΩΝ των συμμετεχόντων.


Σύνολο συμμετεχόντων αθλητών: 31

Οι νικητές του 1ου Atlas Challenge :

1) Εφηβοι
Πιέσεις Παγκου Mεγιστες Επαναλήψεις (60 κ.)

Νικητης: Χρυσόστομος Φωτιάδης 34 επαναλήψεις

2) Κατηγορία -85κ. σωματικο βαρος
Πιέσεις Παγκου Mεγιστες Επαναλήψεις (80 κ.)

Νικητης: Ιan Steintherson 28 επαναλήψεις

3) Κατηγορία -85κ. σωματικο βαρος
Squat Mεγιστες Επαναλήψεις (85κ.)

Νικητης: John Mergy 40 επαναλήψεις

4)Overall Κατηγορίας -85κ. σωματικο βαρος
(Για όσους συμμετείχαν και στις 2 κινησεις,Πιεσεις Παγκου & Squat Μεγ. Επ.)

Νικητης: Δημήτρης Σταματόπουλος 27 επ BP + 34 επ SQ = 61 επαναλήψεις

5)Κατηγορία +85κ. σωματικο βαρος
Πιέσεις Παγκου Mεγιστες Επαναλήψεις (90 κ.)

Νικητης: Γιάννης Βελούδος 34 επαναλήψεις

6) Κατηγορία +85κ. σωματικο βαρος
Squat Mεγιστες Επαναλήψεις (95κ.)

Νικητης: Δημήτρης Αθανασόπουλος 41 επαναλήψεις

7) Overall Κατηγορίας +85κ. σωματικο βαρος
(Για όσους συμμετείχαν και στις 2 κινησεις,Πιεσεις Παγκου & Squat Μεγ. Επ.)

Νικητης: Γιάννης Βελούδος 34 επ BP + 30 επ SQ = 64 επαναλήψεις

8 ) Οpen Kατηγορία Πιεσεις Παγκου
Mεγιστα κιλά για 1 επανάληψη

Εδω ειχαμε 2 αθλητες που πιεσαν επιτυχημενα 170 κιλα.
Τον Μπέκα (μου διαφευγει αυτη την στιγμη το μικρό του όνομα) και τον Κωστα Αγγελόπουλο.
Λόγω μικρότερου σωματικου βάρους σύμφωνα την ζύγιση,νικητης ανακυρήχθηκε ο Μπέκας

9) Οpen Κατηγορία Squat
Mεγιστα κιλά για 1 επανάληψη

John Mergy,επιτυχημένη κίνηση στα 250 κιλά

Dreiko
04-12-11, 16:41
Εκτος του John Mergy ο οποιος ηταν εξωγηινος.....θα ηθελα να σταθω στην ΑΨΟΓΗ τεχνικη του Γιαννη Βελουδου!!!!!:clap::clap::clap::clap:
Μπραβο επισης για την επισης τρομερη τεχνικη στα καθισματα του noz1989!!!:clap::clap:
Για τη Βασια τα λογια ειναι περιττα....:clap::clap::clap:
Χιλια μπραβο σε ολους τους αθλητες για τη προσπαθεια τους!!!!!!:toast:

GURU S.
04-12-11, 16:55
Eυχαριστω τον lion και τον κυρο Διακογιαννη για τα καλα του λογια.Μια ερωτηση αν επιτρεπεται:ο Μπεκας που βγηκε πρωτος στο οpen πιεσεων παγκου τι σωματικο βαρος ειχε?

Polyneikos
04-12-11, 16:56
Ζυγίστηκε 101 κιλα.:thumbup:

GURU S.
04-12-11, 16:58
Ζυγίστηκε 101 κιλα.:thumbup:

Πολυ καλα!

procop
04-12-11, 17:11
μπραβο σε ολους τους διοργανωτες αλλα και στον κοσμο που βρεθηκε εκει,που πραγματικα εμψύχωνε τους αθλητες.Πολυ καλη εμπειρια,και μακαρι να γινεται πιο συχνα.Ακόμη ενα μπραβο στην Βασια,με ξαφνιασε με την δυναμη της.Τελος να πω περαστικα στον GURU και ευχομαι ταχεια αναρρωση.

GURU S.
04-12-11, 17:12
μπραβο σε ολους τους διοργανωτες αλλα και στον κοσμο που βρεθηκε εκει,που πραγματικα εμψύχωνε τους αθλητες.Πολυ καλη εμπειρια,και μακαρι να γινεται πιο συχνα.Ακόμη ενα μπραβο στην Βασια,με ξαφνιασε με την δυναμη της.Τελος να πω περαστικα στον GURU και ευχομαι ταχεια αναρρωση.

Ευχαριστω φιλε!

murder
04-12-11, 17:23
ευχαριστω ολουσ,συγχαρητηρια σε ολους και στουσ νικητες.

περαστικα φιλε μου και καλη αναρωση :toast:

murder
04-12-11, 17:24
παγkος ποσο πηγε max?

basiadim
04-12-11, 17:27
Η Βασια κανει powerlifting ή bodybuilding ??

το δευτερο κανω αλλα τα συνδιαζω ολα μ'αρεσει να εχω απο ολα :-) :thumbup: ;)

George1993
04-12-11, 17:29
Βάσια καταπληκτική χθες ! Συγχαρητήρια :clap::clap::clap:
Που γυμνάζεσαι αν επιτρέπεται?
(επειδή νομίζω σε έχω δει :) )

Polyneikos
04-12-11, 17:31
παγkος ποσο πηγε max?

Το εχω αναφέρει λίγο πιο πανω,170 κιλα.:thumbup:

basiadim
04-12-11, 17:33
Βάσια καταπληκτική χθες ! Συγχαρητήρια :clap::clap::clap:
Που γυμνάζεσαι αν επιτρέπεται?
(επειδή νομίζω σε έχω δει :) )

κοιτα αυτη την στιγμη γυμναζομαι νεα μακρη με τον χριστοφορο βουλγαρελη και αλλους μεγαλους στο αθλημα... αλλα γενικα επιδη κανω αρκετα χρονια αλλαζω γυμναστηρια συχνα μ'αρεσει να αλλαζω... σε ευχαριστω.. εσυ εκει ησουν???

Polyneikos
04-12-11, 17:33
Μπράβο ρε Βασια θηρίο, συγχαρητήρια, τρομερές επιδόσεις.
Υ.Γ. Ζηλεύω που έλειπα απο τη φωτο με το τεαμ της Ν. Μακρης αλλα επρεπε να φυγω... Την επομενη φορά :)

Θωμα ναι,την επόμενη φορα.Ή βγάζουμε όλοι μαζί μια στο γυμναστηριο ;);)

beefmeup
04-12-11, 17:34
και αλλους μεγαλους στο αθλημα...

ραμπο,δικαιωνεσαι!!!:bowdown::bowdown::bowdown:

George1993
04-12-11, 17:36
κοιτα αυτη την στιγμη γυμναζομαι νεα μακρη με τον χριστοφορο βουλγαρελη και αλλους μεγαλους στο αθλημα... αλλα γενικα επιδη κανω αρκετα χρονια αλλαζω γυμναστηρια συχνα μ'αρεσει να αλλαζω... σε ευχαριστω.. εσυ εκει ησουν???

οχι καμία σχέση... λυκόβρυση γυμνάζομαι αλλά είναι μια κοπελιά που σου μοιάζει απίστευτα.... και κάνει και εκείνη αρκετά κιλά από ότι έχω δει:weights:

RAMBO
04-12-11, 17:36
ευχαριστω beef για την υποστηριξη;)

Giannistzn
04-12-11, 17:37
Πολυ ωραια διοργανωση παιδες. Συγχαρητηρια σε ολους και περαστικα στους τραυματισμενους. Μακαρι να ημουν Αθηνα να ερχομουν και εγω.

Περα απο την πλακα μπιφ, ο ραμπο εχει γεμισει πολυ :green:

Polyneikos
04-12-11, 17:38
ραμπο,δικαιωνεσαι!!!:bowdown::bowdown::bowdown:


ευχαριστω beef για την υποστηριξη;)

Εεεετσι,εεεετσι :thumbup:

Polyneikos
04-12-11, 17:50
Ο κόσμος εχει αρχίσει να μαζευεται και όλα ειναι ετοιμα....

35718




35721

35722

35720


35719

Στην κατηγορία των εφήβων ειχαμε 4 συμμετοχές

Τον Αδαμ Ελυσαίο (σ.β. 86,5 ): 27 επαναλήψεις

35724

35725


Τον Αποστόλη Ανδρούλη (tolis 93) (σ.β. 89,5),ο οποίος είχε ερθει να διαγωνιστεί κυρίως σε σκουωτ.
Τελικα δεν συγκροτηθηκε κατηγορία στους εφηβους και διαγωνίστηκε πιεσεις παγκου στους εφηβους και σκουωτ στην -85 με τους αντρες : 9 επαναλήψεις


35729

Τον Κωστα Πικροδημήτρη (γνωστο και στο καλλιτεχνικο στερέωμα Rambo :P ) με σωματικο βαρος 65 ποιοτικα κιλα : 12 επαναλήψεις
(Το δε μπλουζακι,για τους πολύ παρατηρητικους,John Rambo).

35726


Kαι τον Χρυσοστομο Φωτιαδη (σ.β. 80 ): 34 επαναλήψεις


35727

tolis93
04-12-11, 17:53
αχ αχ βρε αυτο το επιθετο γιατι ολοι το μπερδεβετε??:green: ανδρούλης. στο υ ο τονος. το διορθωσα πιο πανω. στη συν 85 αγωνιστικα. 89 κ κατι με εβγαλε η ζυγαρια:green:

Polyneikos
04-12-11, 17:56
Οκ,το διόρθωσα ;) :thumbup:

basiadim
04-12-11, 17:56
Εεεετσι,εεεετσι :thumbup:

παιδια ηταν τελεια φοβερα!!!!!!!

basiadim
04-12-11, 17:59
οχι καμία σχέση... λυκόβρυση γυμνάζομαι αλλά είναι μια κοπελιά που σου μοιάζει απίστευτα.... και κάνει και εκείνη αρκετά κιλά από ότι έχω δει:weights:

εσυ θα πηγαινεις στο γυμναστηριο που ηταν john weider και αλλαξε ονομασια.. αν πηγαινεις εκει μαλλον θα μιλας για την ελενα καββα εκει παει και ο λευτερης σιδιροπουλος και ο δημητρης ροκκας... εχω ερθει και εχω κανει προπονηση εκει 3 με 4 φορες μπορει οντως να με εχεις δει :thumbup: αλλα γενικα με μπερδευουν πολυ με την ελενα καββα εχουμε ιδια χρωματα :-)

Polyneikos
04-12-11, 18:05
πως γινετε καθε φορα που βλεπω τον ακι να ειναι πραγματικα κομματια συνεχια? τι κανει μπορεις να μου πεις?

Θα στο πω λοιπον ,απλά δεν ειναι ευκολο

35730

:green::green::P

72K
04-12-11, 18:05
Συγχαρητήρια σε όλους, αθλητές και διοργανωτές.
Στις εποχές της ψηφιακής απομόνωσης τέτοιες κινήσεις μας υπενθυμίζουν ότι κάπως αλλιώς είναι τα πράγματα;)

ΥΓ: Δηλώνω προκαταβολικά συμμετοχή σε ανάλογο event στη Β. Ελλάδα:green:

murder
04-12-11, 18:16
Το εχω αναφέρει λίγο πιο πανω,170 κιλα.:thumbup:

ενα παλικαρι απο χαλκιδα εχει 340 2,5 υψοσ 160 κιλα :thumbup:αχαχαχ ηταν να ερθει :(

Johnnie jackson
04-12-11, 18:37
Παίδες, βλεπω τις φωτο που ανεβάζετε και συνειδητοποιώ πόσο όμορφα περάσαμε. Ανυπομονώ για το επόμενο!
Κώστα οπωσδήποτε φώτο όλο το team της Ν. Μακρης, το κανονίζουμε στο gym!

geo28
04-12-11, 18:40
ενα παλικαρι απο χαλκιδα εχει 340 2,5 υψοσ 160 κιλα :thumbup:αχαχαχ ηταν να ερθει :(

επρεπε να ερθει..θα γινομασταν μαρτυρες παγκοσμιου ρεκορ κατα 20 κιλα:thumbup:
βλεπω εχει και το ρεκορ υψους με 2μισι μετρα,ωραιος!

TheWorst
04-12-11, 18:43
Αυτα 60 κιλα δεν ειναι ???

72K
04-12-11, 18:43
επρεπε να ερθει..θα γινομασταν μαρτυρες παγκοσμιου ρεκορ κατα 20 κιλα:thumbup:
βλεπω εχει και το ρεκορ υψους με 2μισι μετρα,ωραιος!


ΛΟΛ :turtle:

Eddie
04-12-11, 18:46
ΥΓ: Δηλώνω προκαταβολικά συμμετοχή σε ανάλογο event στη Β. Ελλάδα:green:

χαχαχαχ η πρωτη θεση θα ειναι κατοχυρωμενη δηλαδη :turtle:


ενα παλικαρι απο χαλκιδα εχει 340 2,5 υψοσ 160 κιλα :thumbup:αχαχαχ ηταν να ερθει :(

χαχαχαχαχ ξερω ποιον λες,τον εχω δει..παλικαρι το λες αυτο η γκοτζιλα?εχει κατι πηχεις οσο ειναι τα μπουτια μου :shock:



επρεπε να ερθει..θα γινομασταν μαρτυρες παγκοσμιου ρεκορ κατα 20 κιλα:thumbup:
βλεπω εχει και το ρεκορ υψους με 2μισι μετρα,ωραιος!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ νταξ υπερβαλει λιγο (λιγο) αλλα ειναι βουνο ο ανθρωπος

TheWorst
04-12-11, 18:48
επρεπε να ερθει..θα γινομασταν μαρτυρες παγκοσμιου ρεκορ κατα 20 κιλα:thumbup:
βλεπω εχει και το ρεκορ υψους με 2μισι μετρα,ωραιος!

Μονο που το ρεκορ στον παγκο ειναι 487 κιλα αλλα τεσπα :P

geo28
04-12-11, 18:50
Μονο που το ρεκορ στον παγκο ειναι 487 κιλα αλλα τεσπα :P

ξυπνα ,δεν εννοω με bench suits,εννοω κανονικο ρεκορι,,

Devil
04-12-11, 18:50
Μονο που το ρεκορ στον παγκο ειναι 487 κιλα αλλα τεσπα :P

με εξοπλησμο..... για raw μιλαει ο geo...


εδιτ: εισαι γρηγορος τελικα....

mg_24
04-12-11, 18:53
Το world record στον πάγκο(χωρίς την χρήση powerlifting suit) ειναι 325 κιλάκια :P ,από τον Mendelson!

TheWorst
04-12-11, 18:54
Ωραιος δλδ ο τυπος 2,5 μετρα και 340 κιλα

noz1989
04-12-11, 18:57
καλα πολλα ακουστηκαν εχτες... καποιοι λεγαν οτι κανουν 4αρες στα 200 κλπ....

Τι ωρα???? :turtle:

Τα σιγανα ποταμακι να φοβαστε.... ο mergy ταπεινα εκανε 250... στα 82 kg σ.β. :shock:

Βιντεο χωρις να ανεβει στο youtube γινεται?

Devil
04-12-11, 18:58
Το world record στον πάγκο(χωρίς την χρήση powerlifting suit) ειναι 325 κιλάκια :P ,από τον Mendelson!

με τοσες σφαλιαρες που εφαγε απο τη γυναικα του αυτο ελειπε να μην το κανει...:green:

basiadim
04-12-11, 19:02
ανεβασατε κανενα βιντεο και δεν το βλεπω?? στο youtube μηπως??? και αν ναι μπορω να εχω το link? την καλησπερα μου!

KostasA.
04-12-11, 19:08
Mπράβο σε όλους! Καιρός ήταν να καθιερωθεί κατι τετοιο.

Eddie
04-12-11, 19:11
καλα πολλα ακουστηκαν εχτες... καποιοι λεγαν οτι κανουν 4αρες στα 200 κλπ....

Τι ωρα???? :turtle:

Τα σιγανα ποταμακι να φοβαστε.... ο mergy ταπεινα εκανε 250... στα 82 kg σ.β. :shock:

Βιντεο χωρις να ανεβει στο youtube γινεται?

Μπορεις μεσω photobucket νομιζω η αλλιως στο utube να το βαλεις μη καταχωρισμενο για να μη μπορει να το δει κανενας ο οποιος δεν εχει το λινκ..δλδ στην αναζητηση δε θα φαινεται,θα το βλεπουν μονο οσοι μπαινουν μεσω του φορουμ.

giorgosss
04-12-11, 19:11
οντως , εχει ανεβει καποιο βιντεο ? θελω ξαναδω το γιαννη βελουδο !!! ειναι πολυ πορωτικος !!!

RAMBO
04-12-11, 19:15
οχι θα ανεβουν μεσα στην βδομαδα:thumbup:

Polyneikos
04-12-11, 19:24
καλα πολλα ακουστηκαν εχτες... καποιοι λεγαν οτι κανουν 4αρες στα 200 κλπ....

Τι ωρα???? :turtle:

Τα σιγανα ποταμακι να φοβαστε.... ο mergy ταπεινα εκανε 250... στα 82 kg σ.β. :shock:

Βιντεο χωρις να ανεβει στο youtube γινεται?

O Μergy, ο οποίος γυμναζεται στο γυμναστηριο του Μπουρναζου,όπως τον ψυχολογησα πρεπει να είχε και παραπανω από 250.
Απλα ο τελευταίος αντίπαλος (Βασίλης) ειχε κανει την τελευταία του προσπαθεια και ο Mergy με την προηγουμενη στα 240 ήταν ήδη νικητης.Φυσιολογικα λοιπον στην 3η του δεν ρίσκαρε περισσότερο και εκανε με 250.
Πολυ δυνατος στα σκουωτ.Αλλα και ο Βασίλης που βγηκε 2ος ήταν δυνατός παίκτης.Μπραβο και στους 2.:clap:

Polyneikos
04-12-11, 19:27
οντως , εχει ανεβει καποιο βιντεο ? θελω ξαναδω το γιαννη βελουδο !!! ειναι πολυ πορωτικος !!!

Παικταράς!Πολύ καλό και βαθύ κάθισμα!Αν ακολουθουσε αλλη τακτική θα εκανε πολλές ακομα.:squat::squat:

noz1989
04-12-11, 19:27
Για παρτη σας!!!

250kg squat


http://youtu.be/SGKs8rcIXxo


http://youtu.be/SGKs8rcIXxo

NASSER
04-12-11, 19:35
Το βιντεάκι τα σπάει. :thumbup:
Ήταν απλα μια γεύση απο το κλήμα που επικρατούσε :clap:

Polyneikos
04-12-11, 19:36
Mεσα στην εβδομάδα θα δείτε βιντεο σε πολύ υψηλή ανάλυση και απο πολλους συμμετέχοντες..Λιγη υπομονη ;)

Αντωνης
04-12-11, 20:13
Για παρτη σας!!!

250kg squat


http://youtu.be/SGKs8rcIXxo


http://youtu.be/SGKs8rcIXxo

Τρομερος!!!
Και απ οτι διακρινω τα εβγαλε και με σχετικη ανεση,ειχε τουλαχιστον +10kg ακομα:shock::shock::shock::shock:

Goofonly
04-12-11, 20:27
Ένα μπράβο σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν, γνωστοί άγνωστοι. Καλή ανάρρωση στον τραυματία, άτυχη στιγμή.

Το παλικάρι στο τέλος έβγαλε τα 250 κιλά squot σχετικά εύκολα απότι κρίνω στο βίντεο, μεγάλα μπράβο, θέλει πολύ ψυχή για να φτάσεις σε σημείο να βγάλεις τέτοια κιλά.

Μακάρι να μπορούσα να παρευρεθώ, δυστυχώς για εμάς που μένουμε μακριά ( Θεσσαλονίκη ) ήταν πολύ δύσκολο να είμαστε εκεί όσο και να θέλαμε. Η Αθήνα παρά τα μειονεκτήματα που υπάρχουν, δεν παύει να έχει και τέτοια θετικά.

crow
04-12-11, 20:36
Μπραβο σε ολα τα παιδια που πηραν μερος......ηθελα κ εγω να ερθω αλλα δεν μπορεσα :( Next time
Βασια τα σπας........εισαι δυναμη , και οπως σου ειχα πει καποτε ,εσυ δεν εισαι για bb εισαι γεννημενη για power lifting!!!!! ;)

basiadim
04-12-11, 20:43
Μπραβο σε ολα τα παιδια που πηραν μερος......ηθελα κ εγω να ερθω αλλα δεν μπορεσα :( Next time
Βασια τα σπας........εισαι δυναμη , και οπως σου ειχα πει καποτε ,εσυ δεν εισαι για bb εισαι γεννημενη για power lifting!!!!! ;)

σε ευχαριστωω.. βασικα τα συνδιαζω οσο μπορω αχαχαχα θα δειξει εναν αγωνα θα τον κανω απο κει και υστερα ολα θα παρουν το δρομο τους :-D την επομενη σε θελουμε εκει !!!!!!

tasos2
04-12-11, 20:59
Μονο που το ρεκορ στον παγκο ειναι 487 κιλα αλλα τεσπα :P

Aυτο το ρεκορ ειναι στον παγκο με βοηθιτικο εξοπλισμο. Στο ελευθερο ειναι 325

Polyneikos
04-12-11, 21:08
Γιαννης Βελούδος,νικητής στις Πιεσεις Παγκου 90 κιλα Μax Rep με 34 επαναλήψεις

35738




35737



ο Γιάννης Διακογιάννης ενθουσιασμένος από τις επιδόσεις του Atlas:P


35740




35741

(Νομίζω οι αντιδράσεις οφείλωνται στο ότι εχει δει τον Κωστα Μπουρνάζο):green:

35734

35742



35739





35736

35735

35743

Ariel
04-12-11, 21:12
rambooooooooooooooooo............:clap:

Dreiko
04-12-11, 21:13
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=35734




μπραβο ρε σεις εγω γραφω και σεις πισω απο τη πλατη μου γλεντατε και βγαζετε φωτογραφιες....στελιο καταλαβες??μας χωσανε για να μην μας εχουν στο πλανο...:turtle::turtle::turtle::P

tasos2
04-12-11, 21:21
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=35664



http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=35665



Γενναιος ο rambo που βγηκε διπλα στη βασια.:green: Εγω δε θα βγαινα, θα με ειχε πιασει κομπλεξ κατωτεροτητας :turtle:

Polyneikos
04-12-11, 21:24
Η μπλούζα ολα τα λεφτα :thumbup::P

ελμερ
04-12-11, 21:34
και το γυμναστηριο κανονι...σιδεραδικο απο τα παλια καλα....μου θυμισε ενα που εκανα γυμναστικη πιστιρικας (θυμηθηκα αυτο που ειχε πει ο muscleboss πως εκει τα κιλα ειναι πραγματικα :):welcome:

Eddie
04-12-11, 21:37
Ο Βελουδος παιδια ειναι μελος του φορουμ?Ξερουμε με τι ασχολειται,ββ η pl ξερω γω..?Μονη στον παγκο ποσο εκανε?

Μορφη!Επιβλητικος πολυ :clap:

Polyneikos
04-12-11, 22:01
Βασίλη ο Βελούδος μονη εκανε επιτυχημενη στα 160 κιλα (2η προσπάθεια) και δοκιμασε την 3η του προσπαθεια στα 180 αλλα δεν τα κατάφερε

Eddie
04-12-11, 22:15
Βασίλη ο Βελούδος μονη εκανε επιτυχημενη στα 160 κιλα (2η προσπάθεια) και δοκιμασε την 3η του προσπαθεια στα 180 αλλα δεν τα κατάφερε

Μαλιστα,ευχαριστω Κωστα :thumbup:

ελμερ
04-12-11, 22:39
35748 σ αυτη τη photo ειμαι πισω δεξια με το μπεζ σακακι.τι κοιταω και ειναι τα ματια μου σα δαιμονισμενου?:rolf::rolf::rolf:

Polyneikos
04-12-11, 23:22
Κατηγορία Εφηβων

35754

Gianna
04-12-11, 23:32
Καλησπέρα και από εμένα! Καταρχήν συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και τους διοργανωτές του event, περαστικά στον κ. τραυματία και γρήγορη ανάρρωση. Επειδή μένω κοντά στο γυμναστήριο του κ. Μπουρνάζου, θα το μετάνιωνα σίγουρα αν δεν ερχόμουν, έστω και για λίγο, να δω τι παίζει βρε παιδί μου, να πω ένα γεια σε κανα μέλος του φόρουμ. Έτσι και έκανα, δυστυχώς δεν μπορούσα να μείνω πολύ λόγω κάποιων υποχρεώσεων που είχα μετά, (κρίμα δεν πρόλαβα και κανα μπλουζάκι) αλλά όσο έκατσα, ήταν ενδιαφέρουσα εμπειρία. Η ατμόσφαιρα πολύ ζεστή, ο μπουφές είχε πολύ πλάκα και οι αθλητές πολύ καλοί!!!Βέβαια είχε πολύ κόσμο και η αλήθεια είναι ότι δεν είχα πάρει καλή θέση και δεν έβλεπα και πολλά πράγματα, δεν ήξερα και πολύ κόσμο, οπότε δεν το ευχαριστήθηκα τόσο, αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι είχε κάτι το....πωρωτικό. :clap:

RAMBO
04-12-11, 23:33
το μπλουζακι το φορεσα να τιμησω το ονομα μου και το ατομο που με εκανε να ασχοληθω με το bodybuilding:clap:
αν και τα τελευταια χρονια εχω κοψει το μαλλι παλιοτερα ημασταν φτυστοι:green:

οι φωτο πολυ καλες απο το καταμεστο γυμναστηριο-μουσειο..αναμενουμε τα βιντεο ανυπομονα να δω και τι τραβηξα ολοκληροσ καμερα man...(αναλαμβανω βαφτισια-γαμους):P

tolis93
04-12-11, 23:41
το μπλουζακι το φορεσα να τιμησω το ονομα μου και το ατομο που με εκανε να ασχοληθω με το bodybuilding:clap:
αν και τα τελευταια χρονια εχω κοψει το μαλλι παλιοτερα ημασταν φτυστοι:green:

οι φωτο πολυ καλες απο το καταμεστο γυμναστηριο-μουσειο..αναμενουμε τα βιντεο ανυπομονα να δω και τι τραβηξα ολοκληροσ καμερα man...(αναλαμβανω βαφτισια-γαμους):P

α ρε ραμπο...στη φαση με το πιτσιρικι απο διπλα να σου κοβει τα μισα πλανα κ τον αντι αν θυμαμαι καλα( ντερεκι ολοκληρο) να μη κουνιεται κ να εχει κατσει στη μεση. κ εγω ο λακαμας να σου παταω το καλοδιο της μηχανης. δν υπηρχε η φαση

RAMBO
04-12-11, 23:43
δυσκολη η δουλεια του καμερα man,γι αυτο την ανεθεσαν σε εναν βετερανο πρασινομπερε:army2:

tolis93
04-12-11, 23:45
δυσκολη η δουλεια του καμερα man,γι αυτο την ανεθεσαν σε εναν βετερανο πρασινομπερε:army2:

ρ συ ραμπο.οταν πιεζες εσυ.ποιος βιντεοσκοπουσε??:green:

RAMBO
04-12-11, 23:47
στο αυτοματο την εχω εκπαιδευση την καμερα;)..ειναι σαν τι γυναικες,πρεπει απο την αρχη να τους μαθεις τα κολπα για να μην κανουν τα δικα τους

COBRA_STYLE
04-12-11, 23:47
το μπλουζακι το φορεσα να τιμησω το ονομα μου και το ατομο που με εκανε να ασχοληθω με το bodybuilding:clap:
αν και τα τελευταια χρονια εχω κοψει το μαλλι παλιοτερα ημασταν φτυστοι:green:

οι φωτο πολυ καλες απο το καταμεστο γυμναστηριο-μουσειο..αναμενουμε τα βιντεο ανυπομονα να δω και τι τραβηξα ολοκληροσ καμερα man...(αναλαμβανω βαφτισια-γαμους):P

ασε ρε...περισσοτερο εκατσα εγω πισω απο την καμερα παρα εσυ:P:turtle::P

tolis93
04-12-11, 23:50
στο αυτοματο την εχω εκπαιδευση την καμερα;)..ειναι σαν τι γυναικες,πρεπει απο την αρχη να τους μαθεις τα κολπα για να μην κανουν τα δικα τους

οπως μ χε πει μια μερα ενας καφετζης στα εξαρχεια. η γυναικα ειναι σα το πλακακι. θελει καλο πατημα στην αρχη για να στρωσει.μετα δε στρωνει με τπτ:green:

Καραφλό Ακτινίδιο
05-12-11, 00:12
O Μergy, ο οποίος γυμναζεται στο γυμναστηριο του Μπουρναζου,όπως τον ψυχολογησα πρεπει να είχε και παραπανω από 250.
Απλα ο τελευταίος αντίπαλος (Βασίλης) ειχε κανει την τελευταία του προσπαθεια και ο Mergy με την προηγουμενη στα 240 ήταν ήδη νικητης.Φυσιολογικα λοιπον στην 3η του δεν ρίσκαρε περισσότερο και εκανε με 250.
Πολυ δυνατος στα σκουωτ.Αλλα και ο Βασίλης που βγηκε 2ος ήταν δυνατός παίκτης.Μπραβο και στους 2.:clap:

μου είπε το παλικάρι πως πριν λίγο καιρό είχε βγάλει 270.... με ρώτησε ποσα πρέπει να σηκωσει για να πάρει πρώτη θέση και του είπα οτι νομίζω καμιά 200-220 και μου λεει "ok i have it .. few months ago , i ve squat 270"

Να σας πω την αληθεια δεν τον πολυπίστεψα :P:P:P :unsure::unsure::unsure:

Polyneikos
05-12-11, 00:27
35758

Polyneikos
05-12-11, 01:08
Κατηγορία +85κ σ.β.


35762

35761

Goofonly
05-12-11, 02:44
Παιδιά, η κατηγορία που πήραν μέρος ο Rambo και ο Τόλης, τι ηλικιακά όρια είχε? Επίσης, υπήρχε συγκεκριμένη κίνηση στον πάγκο ( αργή, γρήγορη... ) ή σε ότι ταχύτητα ήθελε ο καθένας?

RAMBO
05-12-11, 02:54
οριο ηλικιας μεχρι τα 21 και οχι δεν ειχε καποιο περιορισμο

Goofonly
05-12-11, 02:57
οριο ηλικιας μεχρι τα 21 και οχι δεν ειχε καποιο περιορισμο

συνολικά παίξατε δηλαδή με 60 κιλά μπάρα? 2χ20 δίσκοι και 20 η λαβή? ε γαμώτο να μην μένω αθήνα, ήθελα πολύ να πάρω μέρος...

RAMBO
05-12-11, 03:01
ναι:thumbup:...ετοιμασου για του χρονου πρωτα ο Θεος να ειμαστε ολοι καλα και να τιμησουμε την διοργανωση:clap::weights:

sTeLaKoS
05-12-11, 03:19
μπραβο ρε σεις εγω γραφω και σεις πισω απο τη πλατη μου γλεντατε και βγαζετε φωτογραφιες....στελιο καταλαβες??μας χωσανε για να μην μας εχουν στο πλανο...:turtle::turtle::turtle::P


Κατάλαβα φίλε.. οικογένεια κι αδέρφια λένε μερικοί... ε ρε και να ξεραν μαχαιριές που πέφτουν :P :turtle:



Σίμο περαστικά φίλε, άτυχη στιγμή.

Βάσια είσαι σπουδαία, πολλοί άντρες θα ζήλευαν τα κιλά σου! :thumbup:


Να δώσω συγχαρητήρια στα ξαδέρφια μου Χρυσόστομο και Αχιλλέα Φωτιάδη που πήρανε μέρος στον αγώνα με πολύ καλές επιδόσεις! Ο Χρυσόστομος πρώτος στις επαναλήψεις εφήβων με 34 πιέσεις τα 60 κιλά πάγκο και ο Αχιλλέας 2ος στην Over All 85+ με 61 επαναλήψεις και επίσης 2ο στα σκουωτ στη βαριά κατηγορία με 40 επαναλήψεις! :clap::clap:


Ευχαριστούμε πολύ τους συμμετέχοντες αλλά και τους παρευρισκομένους! Και του χρόνου με υγεία!

basiadim
05-12-11, 03:23
Κατάλαβα φίλε.. οικογένεια κι αδέρφια λένε μερικοί... ε ρε και να ξεραν μαχαιριές που πέφτουν :P :turtle:



Σίμο περαστικά φίλε, άτυχη στιγμή.

Βάσια είσαι σπουδαία, πολλοί άντρες θα ζήλευαν τα κιλά σου! :thumbup:


Να δώσω συγχαρητήρια στα ξαδέρφια μου Χρυσόστομο και Αχιλλέα Φωτιάδη που πήρανε μέρος στον αγώνα με πολύ καλές επιδόσεις! Ο Χρυσόστομος πρώτος στις επαναλήψεις εφήβων με 34 πιέσεις τα 60 κιλά πάγκο και ο Αχιλλέας 2ος στην Over All 85+ με 61 επαναλήψεις και επίσης 2ο στα σκουωτ στη βαριά κατηγορία με 40 επαναλήψεις! :clap::clap:


Ευχαριστούμε πολύ τους συμμετέχοντες αλλά και τους παρευρισκομένους! Και του χρόνου με υγεία!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!! :-):welcome:

Madd_Chadd
05-12-11, 03:34
Συνχαρητηρια σε αυτους που βοηθησαν να πραγματοποιηθει ο αγωνας και φυσικα στους αθλητες/τριες που τιμησαν με την παρουσια τους την προσπαθεια των ανθρωπων.Μακαρι στο μελλον να γινουν πολλα Ατλας challenge και να συμμετεχουν ακομα περισσοτεροι αθλητες/αθλητριες απο ολη την Ελλαδα.:clap::clap::clap::thumbup:

(Dreiko σε περιμενα skinhead,με χαλκα στη μυτη,μανικι τατουαζ και γυρω στα 110 κιλα.......:thumbdown:)

m3ssias
05-12-11, 04:41
Εχει πολυ καιρο που σταματησα να φωρτωνω κιλα, αλλα βλεποντας τις φωτο πωρωθηκα πολυ ασχημα.....
Πολυ ωραιο event παιδια, παντα τετοια!!! Αμα ημουν κατω σιγουρα θα ερχομουν , απ οτι ειδα εισασταν και μεγαλη κ καλη παρεα εκει!!!

grtech
05-12-11, 06:27
Συγχαρητήρια και πολλά μπράβο σε όλους όσους συμμετείχαν ή παρευρέθησαν αυτού του ξεχωριστού και πετυχημένου event δύναμης. Να ευχηθώ καλή ανάρρωση στον φίλο Σίμο και να εκφράσω τον θαυμασμό μου για την Βάσια που με την προσπάθεια της μας θυμίζει ότι δεν υπάρχει αδύναμο φύλο παρά μόνο όμορφο.

Πρέπει να επαινέσουμε την μέγιστη προσπάθεια της ομάδας του bodybuilding.gr (αυτούς με τα μπλουζάκια στα χρώματα της εθνικής Ολλανδίας λέω αλλά και την κριτική επιτροπή) που καταφέρανε να συνδυάσουν σε σουπερσετ την κάλυψη του Mr.Οδύσσεια 2011 και εντός λίγου χρόνου διοργάνωσαν το Atlas.
Η κούραση φαίνεται στα πρόσωπά τους αλλά είμαι σίγουρος ότι η προσέλευση του κόσμου και οι θερμή ατμόσφαιρα ήταν οι καλύτερη επιβράβευση.

Πολλά ευχαριστώ στον Σπύρο Μπουρνάζο και τους συνεργάτες του που αφιλοκερδώς παρείχαν τον χώρο του ιδιωτικού του γυμναστηρίου αλλα και την φιλοξενία τους δίνοντας την ευκαιρία να πραγματοποιηθεί το αθλητικό συμβάν.


Εχει πολυ καιρο που σταματησα να φωρτωνω κιλα, αλλα βλεποντας τις φωτο πωρωθηκα πολυ ασχημα.....
Πολυ ωραιο event παιδια, παντα τετοια!!! Αμα ημουν κατω σιγουρα θα ερχομουν , απ οτι ειδα εισασταν και μεγαλη κ καλη παρεα εκει!!!
Έτσι, είδες Χρήστο, εξεπίτηδες το κάνουν τα παλιόπαιδα για να ζηλεύουμε εμείς του εξωτερικού.

guidestar74
05-12-11, 10:00
Πολυ καλα!

ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΟΝΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΕΚΑΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΣΙΜΟ ΜΕ ΕΥΧΕΣ ΥΓΕΙΑΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ,
ΑΝ Κ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΚΩΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΡΟΠΟΝΗΤΟΣ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ Κ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΖΕΣΤΑΜΑ ΛΟΓΟ ΚΟΣΜΟΥ,
ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΑ 180kg. ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΣΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ Κ ΤΑ ΣΗΚΩΣΑ ΑΝΤΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗΣ ΛΟΓΟ ΜΙΚΡΗΣ ΕΝΟΧΛΗΣΗΣ ΣΤΟΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΩΜΟ Μ..
ΔΕΝ ΡΙΣΚΑΡΑ,ΑΝ Κ ΕΞ'ΑΡΧΗΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΡΟΣ,ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..!

Polyneikos
05-12-11, 10:34
Δημητρη καλως ήρθες στην παρεα μας και συγχαρητηρια για την συμμετοχή σου και την νικη σου!
Σημερα θα αναρτηθούν και τα αποτελεσματα των ανοικτων κατηγοριων.Ελπίζουμε να περασατε καλα:thumbup:

υ.γ. Γραφε μονο αν θελεις με μικρους χαρακτήρες γιατι στο νετ τα κεφαλαια δηλωνουν εντονη γραφη :toast:

Polyneikos
05-12-11, 11:18
35771

GURU S.
05-12-11, 12:25
τις 11/2/2012 σε 10 βδομαδες εχει παρομοιο διαγωνισμο στη κεφαλονια,με αυστηρουσ κανονες παουερλιφτινγ,μονο που οι επαναληψεισ ειπαμε οτι θα ειναι σε σωματικο βαρος.δηλαδη καποιος που ειναι 85 κιλα θα βαλει 85 και η μονη επαναληψη θα προηγηθει των επαν σωμ.βαρους για να ειναι οι αθλητεσ ξεκουραστοι.το επιπεδο 2-3 ατομων υψηλο.πρηγουμενο ρεκορ αγωνα 175 ανετα χωρις την πιεση του συναγωνισμου αφου ο δευτερος εκανε 157,5,ρεκορ νησιου σε γυμναστηριο 187,5 με 96,6 πρωινο σωματικο βαρος και επισης διπλασιασμος σωματικου βαρους.με 82 κιλα 165 και με 85 κιλα 130 χ10 επαν.Οσοι πιστοι προσελθεται.

GURU S.
05-12-11, 12:28
Ευχαριστω ολους για τις ευχες.η μαγνητικη εγινε αποτελεσματα το απογευμα η αυριο πρωι.

Polyneikos
05-12-11, 12:39
τις 11/2/2012 σε 10 βδομαδες εχει παρομοιο διαγωνισμο στη κεφαλονια,με αυστηρουσ κανονες παουερλιφτινγ,μονο που οι επαναληψεισ ειπαμε οτι θα ειναι σε σωματικο βαρος.δηλαδη καποιος που ειναι 85 κιλα θα βαλει 85 και η μονη επαναληψη θα προηγηθει των επαν σωμ.βαρους για να ειναι οι αθλητεσ ξεκουραστοι.το επιπεδο 2-3 ατομων υψηλο.πρηγουμενο ρεκορ αγωνα 175 ανετα χωρις την πιεση του συναγωνισμου αφου ο δευτερος εκανε 157,5,ρεκορ νησιου σε γυμναστηριο 187,5 με 96,6 πρωινο σωματικο βαρος και επισης διπλασιασμος σωματικου βαρους.με 82 κιλα 165 και με 85 κιλα 130 χ10 επαν.Οσοι πιστοι προσελθεται.

Σιμο ευχαριστούμε για την ενημερωση.Καλή επιτυχία στο event:thumbup:

Εμεις ουσιαστικα δεν κανουμε powerlifting και σιγουρα υπήρξαν ατέλειες και λαθη,καθως ουτε εμπειροι είμαστε και το κανουμε πρωτη φορα,ούτε μπορουσαμε να προβλεψουμε την ανταπόκριση του κοσμου.
Όταν ανεβουν τα βίντεο σε καποιες εκτελεσεις θα φανουν οι τυχόν λαθος κινησεις ή η ελαστικότητα των κριτων.
Σιγουρα σε ενα καθαυτου Powerlifting event δεν θα επιτρεπόταν αυτο.
Επίσης αποδείχθηκε ο διαχωρισμος -85κιλα & + 85κιλα ότι δεν ηταν αρκετος.
Το να διαγωνιστει καποιος 86,5 κιλα με καποιον 105 δεν ειναι ότι πιο δίκαιο και ανταγωνιστικο για τον ελαφρυτερο που μόλις περναει την κατηγορία +85 .
Τελευταια στιγμη δεν ξεραμε καν για τους έφηβους καθως ο μονος σίγουρος ήταν ο Κωστας (Rambo),οπότε βαλαμε και αυτη την κατηγορία όταν προστεθηκαν αλλοι 3 αθλητες.
Αυτο που είναι σίγουρο ειναι το 1ο Atlas θα αποτελέσει οδηγός και για τα επόμενα.:green::thumbup:

Polyneikos
05-12-11, 12:40
Ευχαριστω ολους για τις ευχες.η μαγνητικη εγινε αποτελεσματα το απογευμα η αυριο πρωι.

Να πανε όλα καλα κ να εχεις τα καλύτερα αποτελεσματα.Ενημερωσε μας οταν εχεις νεα :toast:

Muscleboss
05-12-11, 12:42
Σίμο ότι νεότερο έχεις ενημέρωσε μας, είτε από το event της Κεφαλονιάς είτε κυρίως από την εξέλιξη του στήθους σου.:thumbup:

Εγώ να απευθύνω ένα μεγάλο ευχαριστώ εκ μέρους όλων στον Κώστα Polyneiko ο οποίος επωμίστηκε το μεγαλύτερο βάρος της διοργάνωσης του Atlas Challenge και την βραδυά του αγώνα συνείσφερε τα μέγιστα. :clap::clap::clap:

Στη παρακάτω φώτο ο Κώστας επι το έργον!

35800

Polyneikos
05-12-11, 12:48
35801

GURU S.
05-12-11, 12:49
Να πανε όλα καλα κ να εχεις τα καλύτερα αποτελεσματα.Ενημερωσε μας οταν εχεις νεα :toast:

Ολα ηταν μια χαρα.Οι καλυτεροι νηκησαν ετσι κι αλλιως.Ουτε εδω παουερλιφτινγ κανουμε απλα προτεινα να δωσουμε σημασια στη λεπτομερια για να μην δημιουργηθει η αισθηση της αδικιας σε καποιον.ισωσ φετος μετα απο 10 χρονια σπασουν τα ρεκορ μου χα χα.οπως ειπα και του Σπ.Μπουρναζου στο τηλεφωνο ειαστε σε ολα αψογοι και ιδιαιτερα στη πολιτισμενη- ευγενικη συμπεριφορα.Συνεχιστε,θα σας παρακολουθω.και θα σας ενημερωσω,ευχαριστω.

Polyneikos
05-12-11, 13:00
Συνοψίζω σε ένα ποστ τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών
Παρακαλω αν εχω κανει καποιο λαθος να επικοινωνήσετε μαζι μου να διορθωθει

Κατηγορία Εφήβων

35802

Κατηγορία -85κ.

35803


Κατηγορία +85κ.


35804


Open Bench Press


35805

Open Squat

35806

Διακογιαννης Γιαννης
05-12-11, 13:14
Φιλε Σιμο ,περιμενουμε ολοι τα νεα σου.Το αργοτερο αυριο λοιπον.Ολα θα πανε καλα.

tasos2
05-12-11, 13:30
Εκαναν ολοι τρελα νουμερα :shock:

Polyneikos
05-12-11, 13:32
Αθανασόπουλος Δημητρης (pepeismenos_karga)

35807



Παντελέους Γιαννης


35808




Βελούδος Γιάννης


35809


Αγγελόπουλος Κωστας (ΚostasA.)

35810

35811

Igiwi Antony


35812


Καραμπάτσος Βασίλης

35813

Παυλάτος Σιμος (GURU S.)


35814

Κόκλας Γιωργος

35815

Polyneikos
05-12-11, 13:48
Ορεστης (noz1989) με αψογο στυλ :squat: :squat:

35817


35818

LION
05-12-11, 13:54
Όταν ανεβουν τα βίντεο σε καποιες εκτελεσεις θα φανουν οι τυχόν λαθος κινησεις ή η ελαστικότητα των κριτων.
Σιγουρα σε ενα καθαυτου Powerlifting event δεν θα επιτρεπόταν αυτο.


Σχετικά μ'αυτό Κώστα,για να μη νιώθουν κάποιοι αδικημένοι και για να έχουμε την υπεύθυνη στάση που αρμόζει,θάθελα να αναφέρω τα εξής:

Oι κανόνες μελετήθηκαν σχολαστικά,μέσα από το rulelbook της IPF.(Κρατώ τα πιο βασικά σημεία στο χέρι μου,φαίνεται στο βίντεο,μη τυχόν υπήρχε αμφισβήτηση για ακύρωση προσπάθειας!)

Δεν ήταν δυνατόν να τηρηθούν,καθότι απαιτούσε αναλυτική ενημέρωση στους αθλητές,κατανόησης αυτών και εφαρμογή τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή,κάτι που δεν θα είχαν συνηθίσει ίσως στις προπονήσεις τους.
Σε πολλές προσπάθειες δεν μετρήθηκαν κάποιες επαναλήψεις,ενώ θεωρήθηκε έγκυρη η συνολική προσπάθεια.
Και στον πάγκο και στα squat επισημάνθηκαν τα λάθη!Αλλα προσπεράστηκαν με την ανοχή μας κι άλλα ακυρώθηκαν,χωρίς να έγινε τίποτα σκόπιμα.

Muscleboss
05-12-11, 14:04
Χρήστο πολύ σωστά αυτά που λές. Εγώ δε θυμάμαι να άκουσα κάποιο παράπονο σχετικά με τις κρίσεις και την ακύρωση ή όχι προσπαθειών. Όσες φορές ακυρώθηκαν επαναλήψεις είτε ολόκληρες προσπάθειες, οι αθλητές το δέχτηκαν.

ΜΒ

Polyneikos
05-12-11, 14:04
Σωστα Χρήστο :thumbup:

tolis93
05-12-11, 14:04
πανω απο ολα το event ηταν το θεμα. εξ αρχης γνωριζαμε ολοι οσοι θελαμε να λαβουμε μερος οτι ειναι καθαρα φιλικο θεμα κ οχι αγωνας. δε νομιζω οτι εγινε κ τπτ να μετρηθηκε μια ακυρη η ακομα κ να ακυρωθηκε μια εγκυρη προσπαθεια. απλα νουμερα ειναι στη τελικη. τωρα απο οτι βλεπω στις πιεσεις στηθους εχει ενα 27 κ ενα 28. ε εκει παιζει να πεσε λιγο ξενερωμα απο τους αθλητες αλλα σιγα:green:

LION
05-12-11, 14:10
Y.Γ.

Ωραίες οι φωτογραφίες!:thumbup:

....Οσο για μένα ξαναρχίζω εντατικότερα γυμναστική και καλύτερη διατροφή!!! :):):)

Polyneikos
05-12-11, 14:12
Mergy John

35826




35827



Σταματόπουλος Δημήτρης (Mitsoss)

35821


Λόγης Λευτερης


35820



Δημητράκη Βασια


35822


35823




Απέργης Στέλιος


35824


35825

noz1989
05-12-11, 14:14
Το ταπεινο μου full squat....


KZhRq4RYl4o

72K
05-12-11, 14:22
Το ταπεινο μου full squat....


KZhRq4RYl4o

:clap::clap::clap:

geo28
05-12-11, 14:28
congratz ρε noz,πολυ καλο depth...pr ηταν τα 140?