PDA

Επιστροφή στο Forum : 1o Atlas Challenge 2011 by Bodybuilding.gr (3 Δεκεμβρίου, Γυμν. Σπ. Μπουρνάζου)



Σελίδες : 1 2 [3] 4

noz1989
05-12-11, 14:51
thanks, οχι...

KATERINI 144
05-12-11, 15:38
μπράβο παιδιά, φοβεροί ολοι, κρίμα που δεν μπορέσαμε να παραβρεθούμε. :clap::clap::clap:

basiadim
05-12-11, 15:50
θελω να δω τις φωτος με τα βαρια κιλα :-):) ωραιες φωτος!!!!:clap::clap::clap:

Eddie
05-12-11, 15:52
....Οσο για μένα ξαναρχίζω εντατικότερα γυμναστική και καλύτερη διατροφή!!! :):):)

κ Χρηστο βλεπω ειστε σε καλη φορμα,μπραβο!!:clap:


Το ταπεινο μου full squat....

Οχι και ταπεινο ρε φιλε,μη μας τρελενεις!!Για το ΣΒ σου νομιζω ειναι παρα πολυ καλο.Καλη τεχνικη επισης στο βιντεο αλλα εντυπωση μου κανε η φωτο..πολυ καλη!

LION
05-12-11, 16:01
κ Χρηστο βλεπω ειστε σε καλη φορμα,μπραβο!!:clap:






Bασίλη περίμενα να έρθεις στο Αtlas! ;)

Η φόρμα καινούρια ήταν,είναι αλήθεια!!! :)

Το καλό είναι ότι επανέρχομαι γρήγορα...

Αν κατέβεις Αθήνα έλα για προπόνηση...:welcome:

ελμερ
05-12-11, 16:20
μπραβο noz...και μονο η μαγκια που τα σηκωνεις ,που τα δινεις ολα μετραει (οπως ελεγε στο τελος ο προπονητης ο μαυρος στον rocky "with all your heart,with all your soul" αυτο μου θυμησες....αξιεπαινος......:clap::welcome:

Eddie
05-12-11, 16:37
Bασίλη περίμενα να έρθεις στο Αtlas! ;)

Η φόρμα καινούρια ήταν,είναι αλήθεια!!! :)

Το καλό είναι ότι επανέρχομαι γρήγορα...

Αν κατέβεις Αθήνα έλα για προπόνηση...:welcome:

Κι εγω περιμενα να ερθω αλλα τα οικονομικα δε το επετρεψαν..οχι μονο για μενα αλλα και για τους 2 φιλους μου που θα κατεβαιναμε μαζι!Πως και πως περιμενα γι αυτο το event..αναμενουμε το επομενο τωρα!!

Εγινε,πολυ ευχαριστως οταν κατεβω θα μιλησω και με τον Βαγγελη να κανονισουμε προπονηση :)

Dreiko
05-12-11, 16:40
Εγινε,πολυ ευχαριστως οταν κατεβω θα μιλησω και με τον Βαγγελη να κανονισουμε προπονηση :)

ειμαι μεσα απο τωρα βασιλη...:thumbup:

murder
05-12-11, 16:40
επρεπε να ερθει..θα γινομασταν μαρτυρες παγκοσμιου ρεκορ κατα 20 κιλα:thumbup:
βλεπω εχει και το ρεκορ υψους με 2μισι μετρα,ωραιος!
χαχα οχι 2,05 λαθοσ μου ...και το 340 δεν ειναι ρεκορ :)

Dreiko
05-12-11, 16:48
(Dreiko σε περιμενα skinhead,με χαλκα στη μυτη,μανικι τατουαζ και γυρω στα 110 κιλα.......:thumbdown:)

ναι δυστυχώς απογοητεύονται πολλοί στη θέα μου...γι'αυτο αποφευγω τις δημοσιες εμφανισεις και προσπαθω να μενω κλεισμενος σε ενα υγρο και σκοτεινο σπηλαιο....;):thumbup:

murder
05-12-11, 16:52
Το ταπεινο μου full squat....


KZhRq4RYl4o

ωραιοσ ρε φιλε δωσε ε3αερωση :toast::toast::toast:

Giannis12
05-12-11, 17:34
Πολύ όμορφα πράγματα!! Ευχάριστο γεγονός αν και στεναχωρήθηκα λίγο που δεν παραβρέθηκα γιατί ήθελα να παρακολουθήσω αλλά και να συμμετάσχω, και το ήθελα πολύ αλλά μου τα χάλασε μόνο η απόσταση!
Την επόμενη ελπίζω να γίνει (αν γίνει) κάπου στα βόρεια!!
*Eddie ελπίζω να βρεθούμε να squatάρουμε :green:
Πολλά μπράβο στο παλικάρι με τα 250kg squat!!!! όπως και στους υπόλοιπους διαγωνιζόμενους που συμμετείχαν γιατί δεν είναι μόνο λόγια! :)
Μεγάλη εντύπωση η Δημητράκη! έβαλε σε πολλούς τα γυαλιά, και σε δύναμη αλλά και σωματικά!!! :weights:

basiadim
05-12-11, 17:48
Πολύ όμορφα πράγματα!! Ευχάριστο γεγονός αν και στεναχωρήθηκα λίγο που δεν παραβρέθηκα γιατί ήθελα να παρακολουθήσω αλλά και να συμμετάσχω, και το ήθελα πολύ αλλά μου τα χάλασε μόνο η απόσταση!
Την επόμενη ελπίζω να γίνει (αν γίνει) κάπου στα βόρεια!!
*Eddie ελπίζω να βρεθούμε να squatάρουμε :green:
Πολλά μπράβο στο παλικάρι με τα 250kg squat!!!! όπως και στους υπόλοιπους διαγωνιζόμενους που συμμετείχαν γιατί δεν είναι μόνο λόγια! :)
Μεγάλη εντύπωση η Δημητράκη! έβαλε σε πολλούς τα γυαλιά, και σε δύναμη αλλά και σωματικά!!! :weights:


;-) thank you

basiadim
05-12-11, 17:58
35801

ama paw 86 kila tha shkwnw papades :-D wraia empeiria!!!!

Γραφε με ελληνικους μικρους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φορουμ *mods team*

GRF
05-12-11, 18:23
Παιδιά συγχαρητήρια και μπράβο για την ιδέα και τη διοργάνωση, μπράβο επίσης σε όσους και όσες αγωνίστηκαν και περαστικά στο παιδί που τραυματίστηκε.

Mitsoss
05-12-11, 19:00
Παιδια θα αναρτηθουν ολα τα video των αθλητων...!?? :P αν ναι..που??!

nos kos
05-12-11, 19:05
πολλα μπραβο για τη διοργανωση κ για ολους οσους διαγωνιστικαν κ παρεβρεθηκαν!γενικα ηταν κατι το οποιο σε εκανε κ το γουσταρες με το που πατουσες το ποδι σου εκει! :)) οσον αφορα τους κανονισμους θεωρω λιγο αδικια γιατι επρεπε να παιξει κ κατηγορια ανω των 85+ γιατι ηταν πιο ευκολο στους κατοσταρηδες 100kg να σηκωσουν μικροτερο απο το σωματικο τους βαρος..ενα μεγαλο μπραβο στη γυναικεια συμετοχη!και
Τελος να ευχαριστησω κ εμενα που ηρθα καπακι απο γυμναστηριο να παρακολουθησω ενα φιλο που διαγωνιζοταν κ μπηκα κ εγω σφηνα στη light κατηγορια κ διαγωνιστηκα στον παγκο

ευχομαι ακομα καλυτερες διοργανωσεις κ συμμετοχες στο μελλον

υ.γ φωτος απο την κατηγορια 85- bench press??

thegravijia
05-12-11, 19:11
μπραβο για την διοργανωση στα παιδια !!!
ελπιζω καμια στιγμη να μπορεσω να παρεβρεθω κ γω να τα πουμε κ απο κοντα σε καποιο απο τα επομενα event..
συγχαρητηρια σε ολους τους συμετεχοντες ,,!
κ περαστικα στο παιδι που τραυματιστηκε-ευχομαι γρηγορη αναρωση!

GURU S.
05-12-11, 19:21
35833

Εδω στο ζεσταμα τα 140,που εγιναν ευκολα ,ανετα,(και ειχα αλλα 15 τουλαχιστον)λιγα λεπτα πριν.Ο κωστας παρον.Γαμωτο.

Polyneikos
05-12-11, 20:05
Παιδια θα αναρτηθουν ολα τα video των αθλητων...!?? :P αν ναι..που??!



υ.γ φωτος απο την κατηγορια 85- bench press??


Θα μπουν φωτογραφίες και βιντεο απο όλες τις κατηγορίες.όσοι συμμετείχαν θα παρουσιαστουν όπως πρέπει.Απλα ειδικα για τα βιντεο θελει ιδιαιτερη επεξεργασία.:thumbup:

Gianna
05-12-11, 22:54
Τώρα είδα συγκεντρωτικά τις επιδόσεις της Βάσιας, πραγματικά εντυπωσιακές!!!!Χίλια μπράβο:toast:

basiadim
05-12-11, 23:03
ama paw 86 kila tha shkwnw papades :-D wraia empeiria!!!!

Γραφε με ελληνικους μικρους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φορουμ *mods team*
εγινε ξεχαστικα συγνωμη!

nos kos
05-12-11, 23:10
Θα μπουν φωτογραφίες και βιντεο απο όλες τις κατηγορίες.όσοι συμμετείχαν θα παρουσιαστουν όπως πρέπει.Απλα ειδικα για τα βιντεο θελει ιδιαιτερη επεξεργασία.:thumbup:

εισαι αρχοντας,,,,,,,,!!!

Polyneikos
05-12-11, 23:23
Εσυ ποιος είσαι απο τους συμμετεχοντες;:green:

Tasos Green
05-12-11, 23:31
ΜΠΡΑΒΟ σε ολους σας για την διοργάνωση! πραγματικά ειδα φωτο και επαθα πλακά... μπράβο σε ολους τους συμμετέχοντες... :clap:

ηταν ζόρικη περίοδος αλλιώς θα ημουν και γω εκεί!!! ελπίζω την επόμενη φορα να μην το χάσω..

nos kos
05-12-11, 23:43
Εσυ ποιος είσαι απο τους συμμετεχοντες;:green:

Φορουσα μια ισοθερμικη ασπρη μπλουζα κ καπελακι
:)

:green::green::green:

basiadim
05-12-11, 23:58
Τώρα είδα συγκεντρωτικά τις επιδόσεις της Βάσιας, πραγματικά εντυπωσιακές!!!!Χίλια μπράβο:toast:

;):weights::bbbiceps:

Polyneikos
06-12-11, 00:14
Φορουσα μια ισοθερμικη ασπρη μπλουζα κ καπελακι
:)

:green::green::green:

Μηπως εκανες και 21 επαναλήψεις;:P

35895

nos kos
06-12-11, 00:29
Μηπως εκανες και 21 επαναλήψεις;:P

35895

Χαχαχαχαχα ετσι ακριβως...:green::P

KostasA.
06-12-11, 01:10
Ξεκινήσαμε με το Σίμο μαζί το ζέσταμα την ημέρα του αγώνα λίγο πριν την κατηγορία open και είχε άνετα όχι μόνο τα 140kg αλλά και παραπάνω. Εγώ μια εβδομάδα πριν είχα κάνει τα 190kg 2 φορές

Polyneikos
06-12-11, 08:40
Squat 95kg Κατηγορία + 85

Φωτιαδης Αχιλλεας

35917



Αγγελόπουλος Κωστας

35918


Ahmet Mahmuti

35919


Bελουδος Γιαννης

35921

Παπαδημητριου Πετρος

35920

GURU S.
06-12-11, 08:41
Ξεκινήσαμε με το Σίμο μαζί το ζέσταμα την ημέρα του αγώνα λίγο πριν την κατηγορία open και είχε άνετα όχι μόνο τα 140kg αλλά και παραπάνω. Εγώ μια εβδομάδα πριν είχα κάνει τα 190kg 2 φορές

Ατυχες στιγμες Κωστα.Και για σενα που χτυπησε η μπαρα στα στιριγματα ενω φαινοταν οτι μπορουσες ακομη παραπανω.Εχεις το χρονο και την ηλικια να το αντιστρεψεις σε επομενο αγωνα ανετα.Για μενα μετα απο 25 χρονια στις 3/12/2011 τελειωσε ο παγκος οριστικα αλλα οχι το bodybuilding.Ελπιζω τουλαχιστον να εχω καλη εξελιξη στον τραυματιμο.Στις 12 σημερα θα εχω νεα.Keep walking bro!

72K
06-12-11, 09:35
Ατυχες στιγμες Κωστα.Και για σενα που χτυπησε η μπαρα στα στιριγματα ενω φαινοταν οτι μπορουσες ακομη παραπανω.Εχεις το χρονο και την ηλικια να το αντιστρεψεις σε επομενο αγωνα ανετα.Για μενα μετα απο 25 χρονια στις 3/12/2011 τελειωσε ο παγκος οριστικα αλλα οχι το bodybuilding.Ελπιζω τουλαχιστον να εχω καλη εξελιξη στον τραυματιμο.Στις 12 σημερα θα εχω νεα.Keep walking bro!

Μην απογοητεύεσαι. Εχω ολική ρήξη του δεξιού μου στήθους εδω και χρόνια και κάνω προπόνηση δύναμης και κάνω και πάγκο. Βέβαια οι επιδόσεις μου δεν είναι ανάλογες των άλλων lifts αλλά 130 κιλά κλειστή λαβή τα έχω κάνει;)

GURU S.
06-12-11, 09:46
Μην απογοητεύεσαι. Εχω ολική ρήξη του δεξιού μου στήθους εδω και χρόνια και κάνω προπόνηση δύναμης και κάνω και πάγκο. Βέβαια οι επιδόσεις μου δεν είναι ανάλογες των άλλων lifts αλλά 130 κιλά κλειστή λαβή τα έχω κάνει;)

πως το επαθες?σε ποσο καιρο σου περασε και αρχισες προπονηση?γιατι δεν εκανες επεμβαση?εχει δυσμορφια?

72K
06-12-11, 09:56
Το έπαθα όπως και εσύ! Συνέχησα να προπονούμαι μετά απο κανένα δεκαπενθήμερο, αν θυμάμαι καλά. Σαφώς και υπάρχει δυσμορφία η οποία βέβαια φαίνεται μόνο όταν σφίγγω τον μυ. Δεν έκανα επέμβαση διότι δεν εμπιστεύθηκα την δεδομένη στιγμή το ιατρικό δυναμικό της χώρας μας.

GURU S.
06-12-11, 10:05
Το έπαθα όπως και εσύ! Σαφώς και υπάρχει δυσμορφία η οποία βέβαια φαίνεται μόνο όταν σφίγγω τον μυ. Δεν έκανα επέμβαση διότι δεν εμπιστεύθηκα την δεδομένη στιγμή το ιατρικό δυναμικό της χώρας μας.

για πες μου κατι σε παρακαλω φιλε μου μιασ και σε βρηκα.τωρα που περασε καιρος πιστευεις οτι εκανες καλα που δεν εκανες επεμβαση?ποσο καιρο εκανες να συνελθεις?εκανες καποια θεραπεια?

GURU S.
06-12-11, 10:11
εχω 2 φιλους που στον ιδιο αγωνα το 2002 στη κεφαλονια επαθαν το ιδιο.ο ενας εκανε επεμβαση και ο αλλος οχι.εκτος τησ δυσμορφιασ που εχει ο ενασ και οι δυο κανουν περιπου την ιδια προπονηση μετα απο χρονια.

72K
06-12-11, 10:20
Αν ζούσα Αμερική η Ευρώπη σαφώς και θα έκανα την επέμβαση διότι εκεί οι τραυματισμοί αυτοί αντιμετωπίζονται χρόνια. Εδώ δεν ξέρω :unsure:

Θεραπεία. Δυνάμωσα πολύ τους ώμους μου και έκανα πολά pullover με χαμηλά κιλά και πολλές επαναλλήψεις και το έστρωσα, όσο μπορούσε να στρώσει, σχετικά γρήγορα δηλαδή σε κανα εξάμηνο με οκτάμηνο.

GURU S.
06-12-11, 10:24
Αν ζούσα Αμερική η Ευρώπη σαφώς και θα έκανα την επέμβαση διότι εκεί οι τραυματισμοί αυτοί αντιμετωπίζονται χρόνια. Εδώ δεν ξέρω :unsure:

Θεραπεία. Δυνάμωσα πολύ τους ώμους μου και έκανα πολά pullover με χαμηλά κιλά και πολλές επαναλλήψεις και το έστρωσα, όσο μπορούσε να στρώσει, σχετικά γρήγορα δηλαδή σε κανα εξάμηνο με οκτάμηνο.

Αψογος!Ειμαι 46 ετων και το παθος για κιλα και τελειοτητα σβηνει σιγα σιγα.θα δω τι θα πουν και θα σκεφτω.Σε ευχαριστω φιλε μου.

72K
06-12-11, 10:27
Εδώ μου επιτρέπεις να σου πω ότι κάνεις λάθος. Ισα ίσα τώρα είναι που πρέπει να το δεις πιο ζεστά το θέμα.
For the record είμαι 7 χρόνια μικρότερος σου και το έπαθα πριν 10 χρόνια.

GURU S.
06-12-11, 10:46
Εδώ μου επιτρέπεις να σου πω ότι κάνεις λάθος. Ισα ίσα τώρα είναι που πρέπει να το δεις πιο ζεστά το θέμα.
For the record είμαι 7 χρόνια μικρότερος σου και το έπαθα πριν 10 χρόνια.

Καταλαβαινω τι λες.δεν λεω οτι θα αποσυρθω αλλα λεω οτι αν δεν μπορω να σηκωσω κιλα η αν το σωμα μου δεν ειναι οπως πρεπει δεν χαλασε ο κοσμος.τα καλα χρονια σε αθληματα δυναμης ειναι μεχρι τα 40.κανεις δεν περιμενει τον Πυρο Δημα να σηκωνει κιλα στα 45 η τον ταισον να ριχνει κατω τους αντιπαλους του.δες την αρση βαρων, το στρονγκεστμαν,το παουερλιφτινγ το μποντυμπιλντινγ.ποιοι βγαινουν πρωτοι?οι ηλικιες 30 με 40 το πολυ και ολοι χτυπανε κορυφαια φορμα στα 35 περιπου.μετα δεχεσαι τον χρονο και οσα αυτος φερνει (παντα βεβαια προσπαθωντας να τον φρεναρεις) αλλιως πιο πολλα προβληματα δημιουργεις.τα 7 αυτα χρονια που λες ειναι σημαντικα χρονια.απο 30 σε 37 π.χ δεν νιωθεις αλλαγες εισαι σε ευθεια γραμμη αλλα απο 39 σε 46 υπαρχει διαφορα.το περασα και το ξερω οπως και συ περασες τον τραυματισμο και ξερεις.Ειδα τα κιλα που εχεις σηκωσει και καταλαβαινω οτι εισαι εμπειρος και δυνατος.Να εισαι καλα.

72K
06-12-11, 11:00
Σαφώς και δεν χάλασε ο κόσμος! Το λέω με την έννοια του ότι δεν πρέπει να απογοητευτείς και να τα παρατήσεις. Αντιθέτως αυτός ο τραυματιμός μπορεί να σου δώσει την μοναδική ευκαιρία να επαναπροσδιορίσεις τους στόχους σου και το προπονητικό σου στυλ.

GURU S.
06-12-11, 11:04
Σαφώς και δεν χάλασε ο κόσμος! Το λέω με την έννοια του ότι δεν πρέπει να απογοητευτείς και να τα παρατήσεις. Αντιθέτως αυτός ο τραυματιμός μπορεί να σου δώσει την μοναδική ευκαιρία να επαναπροσδιορίσεις τους στόχους σου και το προπονητικό σου στυλ.

Ναι.Πολυ σωστα.ΤΟ SOHP που λες τι εναι? πιεσεις ωμων?Strict overhead press?>

COBRA_STYLE
06-12-11, 11:34
Ναι.Πολυ σωστα.ΤΟ SOHP που λες τι εναι? πιεσεις ωμων?Strict overhead press?>

ναι αυτο ειναι.

Εχω μια απορια ρε σεις,αν καποιος εχει ρηξη θωρακικου και δυσμορφια οπως μιλαμε εδω,με την επεμβαση φευγει η δυσμορφια και φτιαχνει ξανα το στηθος οπως ηταν πριν?:unsure:

GURU S.
06-12-11, 11:42
ναι αυτο ειναι.

Εχω μια απορια ρε σεις,αν καποιος εχει ρηξη θωρακικου και δυσμορφια οπως μιλαμε εδω,με την επεμβαση φευγει η δυσμορφια και φτιαχνει ξανα το στηθος οπως ηταν πριν?:unsure:

Aπο οσο ξερω και εχω δει ναι.αλλα η επεμβαση δεν ειναι ευκολη και εχει μεγαλο χρονο αποθεραπειας.συν την ουλη που αφηνει στο μπρατσο.

KostasA.
06-12-11, 11:50
H αρρώστια μας για τα βάρη είναι μεγαλή! Φαντάσου πριν 12 χρόνια είχα τραυματιστεί στον δεξί ώμο και αντι σταματίσω έκανα μονόζυγο μόνο με το αριστερό χερι. Αν και έχει μελανιασει το μισό αριστερο μου στήθος και πονάω σήμερα θα κάνω στήθος... Νο Guts, No Glory....!

Johnnie jackson
06-12-11, 12:28
H αρρώστια μας για τα βάρη είναι μεγαλή! Φαντάσου πριν 12 χρόνια είχα τραυματιστεί στον δεξί ώμο και αντι σταματίσω έκανα μονόζυγο μόνο με το αριστερό χερι. Αν και έχει μελανιασει το μισό αριστερο μου στήθος και πονάω σήμερα θα κάνω στήθος... Νο Guts, No Glory....!

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

morbit_killer
06-12-11, 12:39
καλημέρα σε όλους και όλες το στήθος είναι μια περιοχή που θέλει ιδιαίτερη προσοχή μιας και είναι μυική ομάδα που <<τραβάει>> πολλά κιλά . εγώ όταν παίζω πάγκο ξεκινάω με μόνο τη μπάρα 12 επαναλήψεις , μετά βάζω 20 +20 +μπάρα= 60 κιλα και πάω για 12 επαναλήψεις , μετά ανεβαίνω στα 100κιλά χ12 επαναλήψεις και φτάνω στο 70% του μέγιστού μου δηλαδή 160 κιλα για 8 με 10 επαναλήψεις . Κατασλήγοντας ανεξάρτητα του πόσο δυνατός είσαι μήν ενθουσιάζεσε τα βάρη θέλουν σεβασμό

GREEK POWER
06-12-11, 12:58
^^^ Οκ ολα αυτα αλλα σε μια προπο , πηγαινοντας ομως σε ενα διαγωνισμο οσο και λαιτ να ειναι αυτος παντα υπαρχη το στοιχειο του ανταγωνισμου , ενθουσιασμου και ισως της προσδοκιας του αθλουμενου για το κατι παραπανω απο της δυνατοτητες του, ε εκει καραδοκουν οι κακοτοπιες.

ελμερ
06-12-11, 13:48
παιδια,την υγεια μας να χουμε ολοι ,να παμε και στο atlaς 2 και στο atlas 12,να γινομαστε μια μεγαλη παρεα....δεν εχω τη δυναμη που εχουν τα παιδια που συμμετειχαν ,αλλα μ αρεσε η αμιλλα και ο ανταγωνισμος γι αυτο χειροκροτησα ολες τις προσπαθειες ....εχω και καποιες ιδεες για το atlas 2 αν και ειναι νωρις ακομα......:squat: :welcome:

pepeismenos karga
06-12-11, 15:17
ηταν πολυ ωραια διοργανωση ακι κυριως πολυ ωραια εμπειρεια...συνχαρητηρια σε ολα τ απιαδια ,αυτους που παραβρευθηκαν εκει περα και εμψυχωναν τους αθλητες αλλα ακι ολους οσους το διοργανωσαν..γρηγορη αναρρωση ευχομαι στο σιμο....περασα πολυ ωραια...φαγαμε και κουραμπιεδες χεχεεεεχεεχχε...και ειδα και παιδια απο το φορουμ...ςραια πραγματα...αιντε στο ατλας 2 μακαρι να ειμαστε περισσοτεροι......

Polyneikos
06-12-11, 15:38
Παιδια δωστε μας λίγο χρονο να ταξινομησουμε τις φωτο και να επεξεργαστουν τα βιντεο...Μεχρι τελος της εβδομαδας θα εχει ανεβει μπόλικο υλικο..
Συγχωρεστε μας αλλα και οι υπόλοιπες υποχρεωσεις λίγο μας τραβανε πίσω....:(
Μεχρι τότε παρτε μερικες παρασκηνιακες :weights::weights:


35925


35934


35933


35932


35931


35930


35929


35928


35927



35926


35935

COBRA_STYLE
06-12-11, 16:30
^^μπραβο ελμερ ωραια στρογγυλοκαθισες:green::P

ελμερ
06-12-11, 18:55
διαλογισμος....(με φοντο τα επαθλα....:green:

tolis93
06-12-11, 19:43
ok....με το φραπε εγω...καλα ο δημητρης με το ταπερακι δε παιζεται.πολυ τοπ

TheWorst
06-12-11, 19:45
ok....με το φραπε εγω...καλα ο δημητρης με το ταπερακι δε παιζεται.πολυ τοπ

Και ενα αγριο βλεμμα που'χεις ριξει,εισαι ετοιμος να ορμηξεις :P

tolis93
06-12-11, 19:47
Και ενα αγριο βλεμμα που'χεις ριξει,εισαι ετοιμος να ορμηξεις :P

σα γκομπλιν φενομαι εδω.γκραν κινιολ τελειως.αλλα οκ. μετρησε παντως σα χειμενος ειμαι:green:

TheWorst
06-12-11, 19:53
Κανα ντοπινγκ τεστ σας κανανε ? :P

COBRA_STYLE
06-12-11, 19:56
με στενοχωρει που κανενα μελος δε με αναγνωρισε σε καμια απο τις photos:(:(

:green::green:

Polyneikos
06-12-11, 19:57
Κανα ντοπινγκ τεστ σας κανανε ? :P

Ναι,βαλαμε καποιον να δοκιμασει τα ούρα τους:P
Ο δοκιμαστης τελικα ψόφησε σε μια γωνια.θες την επομενη φορα να το κανεις εσυ;:turtle:

ελμερ
06-12-11, 20:40
:rolf::rolf::rolf:

thanos col
06-12-11, 20:44
:bowdown::bowdown::bowdown: χαχχαχαχχαχαχα

TheWorst
06-12-11, 20:48
χαχαχα :green:

Polyneikos
06-12-11, 21:22
:toast::toast:

ελμερ
06-12-11, 21:25
polyneike του χρονου να μαστε καλα να θεσπισουμε και βραβειο καλυτερου θεατη,εκει εχουμε ελπιδα να παρουμε το επαθλο.....:green::welcome:

Polyneikos
06-12-11, 21:31
polyneike του χρονου να μαστε καλα να θεσπισουμε και βραβειο καλυτερου θεατη,εκει εχουμε ελπιδα να παρουμε το επαθλο.....:green::welcome:

Tην επόμενη φορα θα παίξεις:thumbup:

ελμερ
06-12-11, 21:32
θα διασυρθω.....αν ειχε καμψεις δικεφαλων θα συμμετειχα :squat::squat: :):welcome:

Polyneikos
06-12-11, 21:36
Του χρόνου θα βαλουμε και πλακοτο και φεύγα ,για τους ταβλαδόρους :P

ελμερ
06-12-11, 21:39
Αν μου λεγες pac-man κατι γινοτανε....:P και κατι επι του θεματος....ο φιλος που ειχα ερθει μαζι που δνε ειναι στο forum και ειναι ουδετερος κριτης ενθουσιαστηκε με το event και το παρειστικο κλιμα.του χρονου ψηνεται να συμμετεχει....:welcome:

COBRA_STYLE
06-12-11, 21:39
Του χρόνου θα βαλουμε και πλακοτο και φεύγα ,για τους ταβλαδόρους :P

χαχαχαχααχαχ τι ειπε ο θεος:rolf::rolf::rolf::rolf:

Polyneikos
06-12-11, 21:41
Αν μου λεγες pac-man κατι γινοτανε....:P και κατι επι του θεματος....ο φιλος που ειχα ερθει μαζι που δνε ειναι στο forum και ειναι ουδετερος κριτης ενθουσιαστηκε με το event και το παρειστικο κλιμα.του χρονου ψηνεται να συμμετεχει....:welcome:

Καλό ειναι αυτο,το ότι αρεσε σε ξενα ατομα.
Στο επόμενο event μαλλον θα χρειαστεί να κανουμε κατηγορίες ανα 10κ.,π.χ. 70-80,80-90,90-100,100+.
Θα εχουμε τον χρόνο και πλεον την εμπειρία να το σχεδιασουμε:thumbup:

Goofonly
06-12-11, 21:44
με στενοχωρει που κανενα μελος δε με αναγνωρισε σε καμια απο τις photos:(:(

:green::green:

Που είσαι μάνα μου και δεν σε βλέπω? :P

ελμερ
06-12-11, 21:45
εγω θα προτεινα να γινοτανε και ενας διαγωνισμος bodybuilding σε ατομα του forum στο atlas του χρονου,οχι ατομα που εχουν κατεβει σε διαγωνισμο,ερασιτεχνες αθλητες......η επιτροπη ειναι ετοιμη και πολυπειρη.........:bbbiceps: :welcome:

gym
06-12-11, 21:45
παντως ζηλευω πολυ που δεν τα καταφερα να ειμαι εκει...πολυ ωραιο κλιμα παιδια και πολυ εμψυχωτικο!αιντε ετσι να εχουμε κ μελλον με τετοιες διοργανωσεις!

πολλα μπραβο στα ατομα που εστησαν το ολο event!:thumbup::thumbup::thumbup:

COBRA_STYLE
06-12-11, 21:52
Που είσαι μάνα μου και δεν σε βλέπω? :P




http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=35603







http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=35662



:turtle::turtle::turtle::green:

giak
06-12-11, 22:06
Επίσης αποδείχθηκε ο διαχωρισμος -85κιλα & + 85κιλα ότι δεν ηταν αρκετος.
Το να διαγωνιστει καποιος 86,5 κιλα με καποιον 105 δεν ειναι ότι πιο δίκαιο και ανταγωνιστικο για τον ελαφρυτερο που μόλις περναει την κατηγορία +85 .
Τελευταια στιγμη δεν ξεραμε καν για τους έφηβους καθως ο μονος σίγουρος ήταν ο Κωστας (Rambo),οπότε βαλαμε και αυτη την κατηγορία όταν προστεθηκαν αλλοι 3 αθλητες.
Ναι μου έκανε και μένα εντύπωση που υπήρχαν αυτές οι κατηγορίες. Νομίζω υπάρχει μαθημαιτκός τύπος που βάση βάρους και επίδοσης δίνει πόντους, ή θα μπορούσε να διαγωνιστεί ο καθένας στο πόσες επαναλύψεις βγάζει στο σωματικό του βάρος.
Την επόμενη φορά λοιπόν σίγουρα θα είναι καλύτερα.

Goofonly
06-12-11, 22:13
Αυτήν η κούκλα στα δεξιά? Και που μένεις είπαμε...? :turtle::turtle:

COBRA_STYLE
06-12-11, 22:16
ναι ειχα την τυχη να βγαλω φωτο με τον τεραστιο Μητσο(pepeismeno karga):green:

βασικα η φωτο με αδικει,απο κοντα ειμαι καλυτερη:green:

tolis93
06-12-11, 23:04
ναι ειχα την τυχη να βγαλω φωτο με τον τεραστιο Μητσο(pepeismeno karga):green:

βασικα η φωτο με αδικει,απο κοντα ειμαι καλυτερη:green:

ρε συ κομπρα εδω π τα λεμε μ θυμιζεις λιγο τον σταλονε στα ροκυ:green:

COBRA_STYLE
06-12-11, 23:20
ρε συ κομπρα εδω π τα λεμε μ θυμιζεις λιγο τον σταλονε στα ροκυ:green:

που να με δεις και χωρις μπλουζα:green:

Goofonly
06-12-11, 23:20
που να με δεις και χωρις μπλουζα:green:

όπα εσύ άντρα να ουμ

tolis93
06-12-11, 23:22
που να με δεις και χωρις μπλουζα:green:

ε εκει δε μοιαζετε σιγουρα.ο σταλονε ειναι ανορεξικος μπροστα σου:green:

Polyneikos
07-12-11, 08:35
Open Bench Press !!

Αφετηρία :120 κιλα

Ιgiwy Antony

36003



Βασια Δημητρακη
36004

130 κιλα

Βασια Δημητρακη

36005


140 κιλά

Παυλάτος Σίμος

36008



Αγγελόπουλος Κωστας


36007



Βελούδος Γιαννης

36006

170 κιλα


Αγγελόπουλος Κώστας



36009



Μπέκας Δημητρης

36010



180 κιλά

Μπέκας Δημητρης


36011

Αγγελόπουλος Κώστας
(ειχε την ατυχία να βρει στην αρση της μπαρας στους ορθοστατες,την είχε!)



36012

Polyneikos
07-12-11, 14:24
Οpen Squat

36020


36021


36022


36023


36024


36025


36027


36026

36028

GREEK POWER
07-12-11, 14:34
^^^To βλεπω και το ξαναβλεπω και δεν το πιστευω ...............250 !!! :bowdown:

procop
07-12-11, 17:44
μ εκανε εντυπωση,που ειχε 250 και κατεβηκε λαμπαδα.και οταν ειδα τα ποδια του στα αποδητηρια και μιλουσαμε,δεν ηταν πολυ ογκωδη..δεν το περιμενα να τα σηκωσει.μπραβο του.

Polyneikos
07-12-11, 17:58
Kαι ο Βασίλης Φυσατίδης είχε αψογο στυλ,αρσιβαριστικο και δυναμικο...Να φανταστείτε ζητησε και εκανε ενα σετ προθέρμανσης στα 170 κιλα :shock::shock:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=36025&d=1323256947

LION
07-12-11, 18:43
Kαι ο Βασίλης Φυσατίδης είχε αψογο στυλ,αρσιβαριστικο και δυναμικο...



:thumbup::thumbup::thumbup:


...Να αναφέρουμε παρακαλώ και τον Πάνο(Muscleboss),ως φοβερό spotter και εμψυχωτή!!!

Ειδικά όταν τον άκουγα να λέει: "πάμε δυνατά,20 κιλά είναι μόνο"!!! :)
Ασχετα αν ήταν 200+ φορτωμένα στην μπάρα !:turtle::turtle::turtle:

GREEK POWER
07-12-11, 19:31
^^^ +1 Και οχι μονο εμψυχωση , παιζει να εχουνε (οι σποτερ) τραβηξει και τα περισσοτερα κιλα του Ατλας , ειδικα στη fail προσπαθια του αγγελοπουλου το ζωρι που τραβαει ο nasser ειναι επικο:turtle:

Eddie
07-12-11, 20:18
Οντως,αυτο φαινεται πολυ!!Ηθελα κι εγω να το επισημανω,πρεπει να τραβηξατε μεγαλο ζορι και ειδικα ο boss που ειναι σε καθε φωτο και τον βλεπω σε ετοιμοτητα..μπραβο παιδια.

Τα κιλα που παιχτηκαν ηταν ικανοποιητικα αλλα η αληθεια ειναι οτι περιμενα να δω και περισσοτερα στον παγκο στις μονες,ενω στις κατηγοριες με τις επαναληψεις πολλα ατομα εκαναν πολυ καλες προσπαθειες!!Εντυπωση μου εκανε που οι περισσοτεροι στις φωτο χρησιμοποιουν κλειστη λαβη στον παγκο :???:

Polyneikos
07-12-11, 20:30
Ως προς το spotting θα πρεπει να δώσουμε τα ευσημα στον Πανο,στον Νασσερ και στον Βαγγέλη,αλλα και στον Στελιο και τον Διονυση,όπου τους ξεκούραζαν,ή προς το τελος όταν τα κιλα ηταν πολλα ήθελε έξτρα προσοχή και συμμετείχαν όλοι.



http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=36028



Στον παγκο νομίζω ότι στην αντοχή βγηκαν πολυ καλες επιδοσεις...
Στις μονές θα μπορουσαν καποιοι να πιεσουν περισσότερα κιλα αλλα ειναι και θεμα ημερας..
:weights:

GREEK POWER
07-12-11, 20:41
Στο διονυση τα περισσοτερα που κραταει τη κολωνα ισια.........:P:turtle:

Polyneikos
07-12-11, 20:55
:green::green:

ελμερ
07-12-11, 21:01
ολοι οι διαχειριστες κουραστηκαν στο event.. (nasser ,dreiko,beef,polyneikos,boss) σκεφτειτε εγω καποια στιγμη κουραστηκα που ημουν ορθιος και εκατσα ...ποσο μαλλον αυτοι που τρεχανε πανω κατω....ο polyneikos ειναι πολυ ταπεινος για να το πει.....(ελα cobra,πες οτι γλυφω παλι...:P::P:P :welcome:

COBRA_STYLE
07-12-11, 21:13
ρε παιδια τι γλειψιμο ειναι αυτο που ριχνει ο ελμερ?ελπιζει σε μια θεση officer στο μελλον.







:green::green::green::P

ελμερ
07-12-11, 21:18
μπα,κοιταω να αποφυγω μελλοντικα ban....:rolf::rolf::wave::wave:

tripolitsiotis dimitris
07-12-11, 23:43
μπραβο σε ολα τα παιδια!

NASSER
07-12-11, 23:44
μπραβο σε ολα τα παιδια!

Καλώς ήρθες Δημήτρη στο φόρουμ :thumbup:

basiadim
07-12-11, 23:45
μπραβο σε ολα τα παιδια!

γεια σου δημητρη πρωταθλητη καλως ηρθες στο club!!!:P:P:P

KostasA.
08-12-11, 00:01
Kαλησπέρα σε όλους!

velinos
08-12-11, 00:21
ηταν ολοι φοβεροι mb nasser polyneikos .... οσοι ησασταν εκει νιωσατε σιγουρα αυτο που γινοταν , πολυ ζεστο κλημα η ολη διοργανωση ηταν σε επιπεδο οικογενειακο οπως το χαρακτηρησε μετα το τελος της και ο Σπυρος Μπουρναζος πραγματικα αξιζε και με το παραπανω και πραγματικα
περασα πολυ καλυτερα απο το να πηγαινα να επινα 2-3 ποτα με φιλους :)

α και ολα τα ευσημα στον ραμπο ηταν φοβερος σκηνοθετης :P

Polyneikos
08-12-11, 00:30
α και ολα τα ευσημα στον ραμπο ηταν φοβερος σκηνοθετης :P

Παρασκευη βραδυ θα εχουμε το πρωτο βιντεο,θα δουμε τι καταφερε ο Ραμπο;)

Goofonly
08-12-11, 00:36
Παρασκευη βραδυ θα εχουμε το πρωτο βιντεο,θα δουμε τι καταφερε ο Ραμπο;)

:clap:

KostasA.
08-12-11, 00:50
Ωχ, θα κλειστούμε πάλι μέσα στο σπίτι παρασκευή βράδυ..! Μια με τις προπονήσεις μια με τα βίντεο θα μας διώξει στο τέλος η γυναίκα που δεν την βγάζουμε έξω....!

Goofonly
08-12-11, 00:57
Ωχ, θα κλειστούμε πάλι μέσα στο σπίτι παρασκευή βράδυ..! Μια με τις προπονήσεις μια με τα βίντεο θα μας διώξει στο τέλος η γυναίκα που δεν την βγάζουμε έξω....!

πολλά πες της θέλει... :P άκου εκεί να τη βγάλουμε και έξω :green:

KostasA.
08-12-11, 01:03
Ελα μου ντε!

thanos col
08-12-11, 01:03
λυτοτητα!ακου εκει εξοδο

Johnnie jackson
08-12-11, 02:57
Παρασκευη βραδυ θα εχουμε το πρωτο βιντεο,θα δουμε τι καταφερε ο Ραμπο;)

το περιμένουμε πως και πως :clap::clap:

Muscleboss
08-12-11, 04:10
Φωτογραφίες από απονομές :thumbup:

1) Εφηβοι
Πιέσεις Παγκου Mεγιστες Επαναλήψεις

Νικητης: Χρυσόστομος Φωτιάδης

36095

2) Κατηγορία -85κ. σωματικο βαρος
Πιέσεις Παγκου Mεγιστες Επαναλήψεις

Νικητης: Ιan Steintherson

36096


3) Κατηγορία -85κ. σωματικο βαρος
Squat Mεγιστες Επαναλήψεις

Νικητης: John Mergy

36097


4)Overall Κατηγορίας -85κ. σωματικο βαρος

Νικητης: Δημήτρης Σταματόπουλος

36100

5)Κατηγορία +85κ. σωματικο βαρος
Πιέσεις Παγκου Mεγιστες Επαναλήψεις

Νικητης: Γιάννης Βελούδος

36099


6) Κατηγορία +85κ. σωματικο βαρος
Squat Mεγιστες Επαναλήψεις

Νικητης: Δημήτρης Αθανασόπουλος

36098


7) Overall Κατηγορίας +85κ. σωματικο βαρος

Νικητης: Γιάννης Βελούδος

36101

guidestar74
08-12-11, 04:19
Kαλησπέρα σε όλους!

Γεια σου Κωστα..!!

Muscleboss
08-12-11, 04:26
8 ) Οpen Kατηγορία Πιεσεις Παγκου
Mεγιστα κιλά για 1 επανάληψη

Δημήτρης Μπέκας

36102

Κωστας Αγγελόπουλος

36103

9) Οpen Κατηγορία Squat
Mεγιστα κιλά για 1 επανάληψη

John Mergy

36104

Βασίλης Φυσατίδης

36105

Muscleboss
08-12-11, 04:34
Και φυσικά Βάσια Δημητράκη

36106

36107

KostasA.
08-12-11, 06:29
Γεια σου Κωστα..!!


Καλημέρα Δημήτρη γίγαντα όλα καλά?

GREEK POWER
08-12-11, 08:58
To μεγαλυτερο κερδος των παιδιων και αυτο που θα τους μηνει οταν θα πεσει η "σκονη" ειναι η φωτο διπλα στο γιγαντα ΜΠΟΥΡΝΑΖΟ:clap:

sofos
08-12-11, 12:33
χαχαχαχ ο κομπρα σε καθε φωτο στεκεται απο πισω σα σαμποτερ :turtle::P:P

Polyneikos
08-12-11, 12:42
Μπα,κανα κουτι παραμονευει να "φαει",αλλα όλο τον πιανει ο φακος:P

LION
08-12-11, 12:58
Μπα,κανα κουτι παραμονευει να "φαει",αλλα όλο τον πιανει ο φακος:P


Tον παρακολουθώ εγώ,επειδή από την αρχή μου φάνηκε "επικίνδυνος"!!! :turtle::turtle::turtle:

sofos
08-12-11, 13:03
Μπα,κανα κουτι παραμονευει να "φαει",αλλα όλο τον πιανει ο φακος:P

φανηκε απο δω :rolf::turtle:


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=36104&d=1323307486

exkaliber
08-12-11, 13:08
νομιζω οτι δεχτηκε να συμετασχει στην φωτογραφηση ωστε να εχει το εβεντ μεγαλυτερη απηχηση στο γυναικειο φυλο

COBRA_STYLE
08-12-11, 13:42
χαχαχαχα...δεν πατε καλα ρε...με καταθαψατε:turtle::P:P:P

ειχα σταμπαρει τις κρεατινες αλλα ειχαν καλους security:green:

tolis93
08-12-11, 14:40
χαχαχαχα...δεν πατε καλα ρε...με καταθαψατε:turtle::P:P:P

ειχα σταμπαρει τις κρεατινες αλλα ειχαν καλους security:green:

χαλαλι δικαιωθηκες χτες. επαιζε ταινια σου στο σταρ:green:

basiadim
09-12-11, 14:29
καλημερες κανενα νεο εχουμε??? τιποτα καινουργιο απο υλικο :-):welcome::welcome::bbbiceps:

Muscleboss
09-12-11, 14:54
Σημερα το βράδυ κάποια πρώτα βίντεο από επαναλήψεις :thumbup:

ΜΒ

Galthazar
09-12-11, 15:46
αν και λιγο καθυστερημενα συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που κουραστηκαν για να πραγματοποιηθει ο αγωνας και ακομα περισσοτερα σε οσους αγωνιστηκαν!! Αντε και του χρονου με περισσοτερα ατομα (βαζω και μενα μεσα)..

basiadim
09-12-11, 16:47
Σημερα το βράδυ κάποια πρώτα βίντεο από επαναλήψεις :thumbup:

ΜΒ

ok περιμενουμε με αγωνια :-);):bowdown:

Muscleboss
09-12-11, 21:43
Μιας και υποσχέθηκα για απόψε το 1ο βίντεο απλά να ενημερώσω ότι βρίσκεται εδώ και αρκετή ώρα σε διαδικασία upload, αλλά αναμένεται να καθυστερήσει αρκετά ακόμα λόγω της υψηλής του ανάλυσης... για όσους περιμένουν ;)

ΜΒ

basiadim
09-12-11, 22:57
:thumbup::thumbup::thumbup:
Μιας και υποσχέθηκα για απόψε το 1ο βίντεο απλά να ενημερώσω ότι βρίσκεται εδώ και αρκετή ώρα σε διαδικασία upload, αλλά αναμένεται να καθυστερήσει αρκετά ακόμα λόγω της υψηλής του ανάλυσης... για όσους περιμένουν ;)

ΜΒ

Polyneikos
09-12-11, 23:01
1ος STEINTHERSON IAN 28 επ.

36245



36247


36246



2ος ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ(Mitsoss) 27 επ.


36248



36250



36249


3η ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΒΑΣΙΑ (basiadim) 22 επ.


36251




36254


36252

36253

4ος ΚΡΙΚΡΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ (procop) 21επ.

36258



36257


36256


36255

Polyneikos
09-12-11, 23:17
5ος ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ (ΔΙΟΝ_88 ) 21 επ


36261

36260

36259


6ος ΜΑΚΡΟΓΑΜΒΡΑΚΗΣ 21επ

36263


36262


36264


7ος ΜΥΛΩΝΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ (Johnie_jackson) 19 επ.

36265




36268

36267



36266

8ος ΑΠΕΡΓΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 16 επ.

36271


36270


36269

Polyneikos
09-12-11, 23:28
9oς ΛΟΓΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ 16 επ.

36275



36274


36272


36273


10ος ΜΠΑΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (touas) 8 επ

36276



36279


36278


36277


11ος ΓΑΛΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 4 επ.

36280



36281




36282

Polyneikos
10-12-11, 01:22
1oς ΒΕΛΟΥΔΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 34 επ.

36287


36289


36288


2ος ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ (KostasA.) 28 επ.

36290


36291


36293


36292


3ος ΚΟΚΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 26επ.

36295


36296

36294



4ος ΠΑΝΤΕΛΕΟΥΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 24επ.

36298


36297


36299

basiadim
10-12-11, 01:25
πολυ καλοι ολοι μας μπραβο μας και του χρονου ακομα καλυτερα!!!
;);):bowdown:

Polyneikos
10-12-11, 01:32
5ος ΑΗΜΕΤ ΜΑΗMUTI 23 επ.

36301

36303


36300


36302


6ος GIWI ANTONY 23 επ.


36304


36306


36305



7ος ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 21 επ.


36308


36309



36307



8ος ΠΑΥΛΑΤΟΣ ΣΙΜΟΣ (GURU S.) 21 επ.



36311


36310



36312


36313

Eddie
10-12-11, 01:34
Γαματες φωτο!!!!!!!Μπραβο :clap:

Κωστα περιμενουμε το βιντεο ε!Ακομα ανεβαινει?Τι διαλο,ανηφορα εχει? :P

Polyneikos
10-12-11, 01:38
9ος ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (pepeismenos karga) 20 επ.


36316


36315


36314



10ος ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 16 επ.


36317


36320


36319



36318


11ος ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ 9 επ.


36323


36322


36321


36324

Polyneikos
10-12-11, 01:40
Γαματες φωτο!!!!!!!Μπραβο :clap:

Κωστα περιμενουμε το βιντεο ε!Ακομα ανεβαινει?Τι διαλο,ανηφορα εχει? :P

Το ανεβαζει ο Πανος,απλα όσο μεγαλυτερη αναλυση ειναι τοσο αργεί να ανεβει...:thumbup:

Polyneikos
10-12-11, 18:43
1oς Χρυσόστομος Φωτιάδης 34 επ


36347

36345

36346


2ος Αδαμ Ελυσαίος 27 επ

36336

36337

36335


3ος Πικροδημητρης Κωστας (Rambo) 11επ

36344


36343

36342


4ος Ανδρουλης Αποστολος (tolis93) 9 επ


36341




36340


36339


36338

Polyneikos
10-12-11, 19:50
36349

36350


36358


36357


36356


36355


36354


36353


36352


36351


36348


36359

Polyneikos
10-12-11, 19:58
36360


36362



36370


36369


36368


36367


36366



36371

36365


36364


36363





36361

Polyneikos
10-12-11, 20:04
36374





36373


36381


36380



36379


36378


36377



36376



36375



36372


36383


36382

Polyneikos
10-12-11, 20:29
1ος Mergy John 40 επ

36386


36388


36387


36384


36385


2ος Σταματόπουλος Δημητρης(Μitsoss) 34 επ


36389

36392


36391


36390


3oς Λόγης Λευτερης 32

36395


36394



36393


36396

Polyneikos
10-12-11, 20:37
4η Δημητρακη Βασια (basiadim) 29 επ

36399

36400


36397


36398


5ος Απέργης Στελιος 23 επ.


36401


36402


36403



36404


36405

Johnnie jackson
11-12-11, 00:05
τελειες οι φωτο! :thumbup:

Muscleboss
11-12-11, 01:56
Αναλυτικότατο φωτογραφικό υλικό! :clap:


Επόμενο βίντεο σε σειρά οι επαναλήψεις των squat. Λογικά θα δημοσιευτείς αργά το βράδυ ή αύριο πρωί. :thumbup:


Ζητω συγνώμη για την καθυστέρηση του βίντεο αλλά δεν είχα χρόνο να το ολοκληρώσω σήμερα όπως υπολόγιζα. Πιστεύω θα γίνει αύριο.

ΜΒ

ΜrΚommatias
11-12-11, 12:10
Εστω και καθυστερημενα λογω καποιων προβληματων θελω να πω πολλα μπραβο:clap::clap::clap::clap::clap:στο team γιατι πραγματικα ηταν ολα αψογα!Μακαρι να εχουμε και συνεχεια...;)

basiadim
11-12-11, 18:14
Εστω και καθυστερημενα λογω καποιων προβληματων θελω να πω πολλα μπραβο:clap::clap::clap::clap::clap:στο team γιατι πραγματικα ηταν ολα αψογα!Μακαρι να εχουμε και συνεχεια...;)

θα εχουμε μην μασατε του χρονου θα ειμαστε ακομα καλυτεροι χριστοφορε καλησπερα :-):welcome::bbbiceps::bowdown:

Stella
11-12-11, 19:55
Nα πω και΄γω συγχαρητηρια σε όλους όσους συμετείχαν και κυρίως στη Βάσια!!!
Τη θαυμάσαμε όλοι και μας εξέπληξε!!!
ΜΠΡΑΒΟ!:clap::clap::clap:

(Μα πως στο καλό καταφέρνετε και φτάνετε σε τέτοια επίπεδα δύναμης, εμένα με έχουν ταράξει οι τραυματισμοί!)

Βασία αν κάνεις κάποια στιγμή γράμμωση θελουμε οπωσδήποτε φωτό!!!
...και μακάρι να σε δούμε και στη σκηνη κάποια στιγμή!

basiadim
11-12-11, 20:18
Nα πω και΄γω συγχαρητηρια σε όλους όσους συμετείχαν και κυρίως στη Βάσια!!!
Τη θαυμάσαμε όλοι και μας εξέπληξε!!!
ΜΠΡΑΒΟ!:clap::clap::clap:

(Μα πως στο καλό καταφέρνετε και φτάνετε σε τέτοια επίπεδα δύναμης, εμένα με έχουν ταράξει οι τραυματισμοί!)

Βασία αν κάνεις κάποια στιγμή γράμμωση θελουμε οπωσδήποτε φωτό!!!
...και μακάρι να σε δούμε και στη σκηνη κάποια στιγμή!

ευχαριστω πολυ στελλα να εισαι καλα :-) γραμμωση ξεκιναω σε λιγοτερο απο μηνα απλα γεμισα λιγο παραπανω για να ειμαι πολυ καλυτερη και παω καλα... ευχαριστω οσο για την σκηνη αναμεινετε :welcome::welcome::welcome:

Stella
11-12-11, 20:42
Tέλεια!!!

ovelix
12-12-11, 00:10
μπραβο παιδια !!!

ιδεες εχουν πολλοι ...ΑΛΑ δυστυχως λιγοι τις πραγματοποιουν

και φυσικα πολλα συνχαρητηρια και στα παιδια που πηραν μερος :thumbup:

Goofonly
12-12-11, 00:50
Κάτι που νομίζω πως δεν αναφέρθηκε όμως και βγήκε από όλο αυτό είναι το εξής. Βλέποντας τις δυνατότητες των ατόμων που συμμετείχαν, είτε άτομα που ξέρουμε, είτε όχι, συνεχίζουμε ακόμα πιο δυνατά τις προσπάθειές μας και θέτουμε πιο υψηλούς στόχους. Η αγάπη για αυτό που κάνουμε, και ο ανταγωνισμός, είναι κάτι που εξιτάρει, γίνεσαι πιο παθιασμένος και κάνεις πιο δυνατές προσπάθειες για να φτάσεις ακόμα πιο ψηλά.

Polyneikos
12-12-11, 18:36
1oς ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (pepeismenos karga) 41 επ

36501

36503



36502


2ος ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 40 επ

36504


36506


36505


3ος ΑΗΜΕΤ ΜΑΗMUTI 34 επ.


36507




36509



36508



4ος ΓΚΙΚΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (Gkikas_X) 33 επ.

36511


36512


36510


5ος ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ (KostasA.) 32 επ.

36514



36513



36515

Polyneikos
12-12-11, 18:48
6ος ΒΕΛΟΥΔΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 30 επ


36518




36521


36520



36516



36517

Ε-ΝΤΑ-ΣΗ !!

36519

7ος ΜΠΟΝΙΑΚΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ (noz_1989) 20 επ.




36522


36524


36523


8ος ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ 16 επ


36526






36527



36525


9ος ΑΝΔΡΟΥΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ (tolis93) 6 επ


36529


36528


36530

GREEK POWER
12-12-11, 18:49
Παντος σε αυτη την κατηγορια νομιζω ο ενχρωμος τη πατησε γιατι σταματησε στις 40 νομιζοντας οτι ειναι αρκετες (τουλαχιστον ετσι εγω καταλαβα ) και ο πεπισμενος μολις εκανε την 41 σταματησε.:green:

NASSER
12-12-11, 18:51
Στις φώτο θαυμάζουμε το πάθος των αθλητών αλλά και την αγωνία των θεατών σε όλες τις προσπάθειες!! :clap::clap::clap:
Μάλλον θα πρέπει να αρχίσουμε να προγραμματίζουμε το επόμενο event με την υπογραφή του bodybuilding.gr :thumbup:

Eddie
12-12-11, 21:20
Στις φώτο θαυμάζουμε το πάθος των αθλητών αλλά και την αγωνία των θεατών σε όλες τις προσπάθειες!! :clap::clap::clap:
Μάλλον θα πρέπει να αρχίσουμε να προγραμματίζουμε το επόμενο event με την υπογραφή του bodybuilding.gr :thumbup:

Συμφωνω.. :clap:

Kαι τωρα που ειδατε πως εχουν τα πραγματα,θα ξερετε πως να χωρισετε κατηγοριες καλυτερα και να σκεφτειτε μηπως σας παιρνει να βαλετε και deadlifts να ολοκληρωθει το τριο :clap:

COBRA_STYLE
12-12-11, 21:56
ο 8ος ηταν ο hunteranimator:green:

Polyneikos
12-12-11, 22:06
Α ναι;Και κανει την παπια τοσο καιρό;:green:

COBRA_STYLE
12-12-11, 22:23
xaxa....αα νομιζα το ηξερες,αλλα μετα εβλεπα οτι εγραφες το name του στις photos χωρις το nickname,ε και λεω κατσε να τον επισημανουμε και αυτον:P

κολλητος της lilas ειναι:turtle:

tolis93
12-12-11, 22:54
τοπ οι φωτος! τους βλεπεις ολους κ ειναι με τσιτα τις φλεβιτσες οσο δε παει

Διακογιαννης Γιαννης
12-12-11, 23:54
Σχετικά με την τεχνική, πολλές επαναλήψεις αθλητών δεν μέτρησαν τελικά ενώ τις εκτελούσαν γιατί δεν ήταν αρκετά χαμηλές ή ήταν πολύ γρήγορες. Φαίνεται και στο βίντεο αυτό.
Μπορεί να μην εφαρμόστηκαν πολύ αυστηρά οι κανονισμοί, αλλά εφαρμόστηκαν το ίδιο για όλους.

Όσο για τον Γιάννη Βελούδο, ήταν απο τις εντυπωσιακότερες παρουσίες του αγώνα. Το κάθισμά του ήταν στην ουσία βαθύτερο από την προβλεπόμενη παράλληλη θέση των μηρών, αλλά η τεχνική του δεν ήταν η καλύτερη καθώς έπαιρνε σημαντικό βάρος με τη μέση και ήταν επικίνδυνο.

Αξίζει να ανφέρουμε ότι κανείς αθλητής δεν παραπονέθηκε για την εφαρμογή των κανονισμών καθώς θεωρώ ότι όλοι αισθάνθηκαν ίσης μεταχείρησης και απόλαυσαν πάνω από όλα το κλίμα και την παρέα βάζοντας στην άρκη προσωπικούς εγωισμούς επιδόσεων. Αυτό ήταν η μεγαλύτερη επιτυχία για μένα :thumbup:

ΜΒ

Πολυ σωστες οι τοποθετησεις σου φιλτατε Παναγιωτη.Να συμπληρωσω και εγω οτι ο Ορεστης Μπονιακος εκανε τη τελειοτερη εκτελεση,απο ολους διοτι:
1)Κατεβηκε αρκετα χαμηλοτερα απο την παραλληλια 2)Δεν εσκυβε ,αλλα αντιθετως ηταν σχεδον κατακορυφος 3)Δεν εκτελουσε με εκρηκτικη ταχυτητα την ασκηση,αλλα ησυχα και σωστα.

lila_1
13-12-11, 00:47
xaxa....αα νομιζα το ηξερες,αλλα μετα εβλεπα οτι εγραφες το name του στις photos χωρις το nickname,ε και λεω κατσε να τον επισημανουμε και αυτον:P

κολλητος της lilas ειναι:turtle:
Διασυρμός!
Cobra τράβα αγαπήσου σαπαρακαλωπολύ...

Muscleboss
13-12-11, 19:32
Ξέρω ότι πολλοί περιμένουν το 3 μέρος του βίντεο αφιερώματος με τις κατηγορίες Open Powerlifting, απλά είχαμε κάποια προβλήματα στην επεξεργασία των βίντεο που μας καθυστέρησαν. Πιστεύω αύριο βράδυ να έχει ανέβει...

ΜΒ

noz1989
13-12-11, 20:43
Πολυ σωστες οι τοποθετησεις σου φιλτατε Παναγιωτη.Να συμπληρωσω και εγω οτι ο Ορεστης Μπονιακος εκανε τη τελειοτερη εκτελεση,απο ολους διοτι:
1)Κατεβηκε αρκετα χαμηλοτερα απο την παραλληλια 2)Δεν εσκυβε ,αλλα αντιθετως ηταν σχεδον κατακορυφος 3)Δεν εκτελουσε με εκρηκτικη ταχυτητα την ασκηση,αλλα ησυχα και σωστα.Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια!!!:welcome:

velinos
15-12-11, 20:13
Ο ένας όμως σήκωσε τον ποπό του από τον πάγκο...;)

αυτό δεν απαγορεύεται

πολυ καλοι ολοι και επειδη συζητηθηκε τον αν καπιοι αθλητες που δηλωσαν πως δεν ηταν καλα στους αγωνες και μπορουσαν να σηκωσουν και 210 στηθος δειτε και μονοι σας πως ειναι στα καλα τους
http://www.youtube.com/watch?v=ytyAOflaSlk&feature=g-upl&context=G1f664AUAAAAAAAAAA :clap::clap::clap::clap::clap:

GURU S.
15-12-11, 20:29
αυτό δεν απαγορεύεται

πολυ καλοι ολοι και επειδη συζητηθηκε τον αν καπιοι αθλητες που δηλωσαν πως δεν ηταν καλα στους αγωνες και μπορουσαν να σηκωσουν και 210 στηθος δειτε και μονοι σας πως ειναι στα καλα τους
http://www.youtube.com/watch?v=ytyAOflaSlk&feature=g-upl&context=G1f664AUAAAAAAAAAA :clap::clap::clap::clap::clap:

3 παρατηρησεις αν μου επιτρεπεις
1.στο powerlifting απαγορευεται να σηκωνονται οι γλουτοι
2.στο βιντεο που ανερτησες τα κιλα πρεπει να ειναι 195
3.ο βοηθος βαζει χερια στη μπαρα και αυτο ειναι βοηθεια.

Eddie
16-12-11, 01:48
3 παρατηρησεις αν μου επιτρεπεις
1.στο powerlifting απαγορευεται να σηκωνονται οι γλουτοι
2.στο βιντεο που ανερτησες τα κιλα πρεπει να ειναι 195
3.ο βοηθος βαζει χερια στη μπαρα και αυτο ειναι βοηθεια.

Σωστος ο Σιμος.. :clap:

Ειδικα στο 3ο,αν δε "παθεις" δε μαθαινεις.Ειχα σποττερ που ελεγε (και το πιστευε,και τον πιστευα και εγω οτι δεν ελεγε ψεμματα) οτι δε βοηθουσε αλλα απλως ακουμπουσε τα χερια στη μπαρα.Οταν αποφασισα να κανω μονος μου με τον σποττερ να μενει μακρια απ τη μπαρα διαπιστωσα οτι η διαφορα ειναι μεγαλη,ξαφνικα τα κιλα βαρυναν..

velinos
16-12-11, 02:47
εγω επιμενω πως το να ειναι η μεση στον αερα δεν απαγορευεται μπορειτε να κανετε μια ανηχνευση στο site της παγκοσμιας ομοσπονδιας
powerlifting και να το δειτε η ακομα και απο αγωνες επισημους στο εξωτερικο

-Πρωτων τα κιλα δεν ειναι 195 ειναι 8 πλακες των 20 κιλων, 2 πλακες των 10 κιλων και 2 πλακες των 5 κιλων επισεις η μπαρα ειναι ζυγισμενη
19,800 γραμμαρια (χωρις τους σφικτηρες)
Οποιος πιστευει στη μη αληθη η βοηθουμενη προσπαθεια μπορει να παει στο γυμναστηριο του Σπυρου Μπουρναζου οπου και αθλητε ο
Κοκλας Γιωργος και να διαπιστωσει μετα του οφθαλμου του αν ειναι γνησια τα κιλα .

ολα τα σχολια καλοδεχουμενα αλλα μην βγαζουμε πορισμα για κατι στο οποιο δεν ειμαστε μπροστα , ολα αυτα προς αποφυγειν καθε παρεξηγησης\:)

Eddie
16-12-11, 02:53
εγω επιμενω πως το να ειναι η μεση στον αερα δεν απαγορευεται μπορειτε να κανετε μια ανηχνευση στο site της παγκοσμιας ομοσπονδιας
powerlifting και να το δειτε η ακομα και απο αγωνες επισημους στο εξωτερικο

-Πρωτων τα κιλα δεν ειναι 195 ειναι 8 πλακες των 20 κιλων, 2 πλακες των 10 κιλων και 2 πλακες των 5 κιλων επισεις η μπαρα ειναι ζυγισμενη
19,800 γραμμαρια (χωρις τους σφικτηρες)
Οποιος πιστευει στη μη αληθη η βοηθουμενη προσπαθεια μπορει να παει στο γυμναστηριο του Σπυρου Μπουρναζου οπου και αθλητε ο
Κοκλας Γιωργος και να διαπιστωσει μετα του οφθαλμου του αν ειναι γνησια τα κιλα .

ολα τα σχολια καλοδεχουμενα αλλα μην βγαζουμε πορισμα για κατι στο οποιο δεν ειμαστε μπροστα , ολα αυτα προς αποφυγειν καθε παρεξηγησης\:)

Νταξει ο Σιμος ειπε "πρεπει να ειναι" γιατι οντως τοσα φαινονται..8 20αρες 2 ταληρα και 2 των 2.5,αλλα για να το λες εσυ που εισαι στο γυμναστηριο κατι θα ξερεις..μη ξεχναμε οτι υπαρχουν και 45κιλες πλακες που δειχνουν στο ματι μικροτερες απο κατι 20αρες.Εγω μπηκα στο καναλι σου και ειδα και τα υπολοιπα βιντεο,ειναι πολυ δυνατο παιδι..τωρα πως και με τετοια κιλα δεν δοκιμασε για καλυτερες προσπαθειες,ειναι αλλο θεμα.

velinos
16-12-11, 03:25
Ναι ενοειτε δε παω να δημιουργησω θεμα προς θεου ειπα καθε σχολιο αποδεκτο και καλοδεχουμενο :)

Επισεις το παιδι αν θελεται μπορειτε να μου πειτε με προσωπικο μηνυμα και να κανει οποιος θελει μαζι του προπονηση,
ναι ειναι απ'τα ποιο δυνατα ατομα που εχω συναντησει βεβαια ειναι λογικο ομως , αθλητε 16 χρονια εντατικα και προσεχει μεχρι αηδιας θα μπορουσα να πω την διατροφη του τρωει για παραδειγμα αλογο βουβαλι κ.α !!! :bowdown:

Δεν εβαλε παραπανω κιλα γιατι τωρα ξανα ξεκινησε διατροφη και καλη προπονηση γιατι ειχε καποια προσωπικα δυσκολα προβληματα και για ενα μηνα τα ειχε παρατησει παρα πολυ πιστευω περιπου σε δυο εβδομαδες να προσπαθησει να κανει 220 230 240 οπως και μου υποσχεθηκε . Α επισεις το παιδι εχει σωματικο βαρος 91,293 κιλα στο βιντεο.

( δε θες να μαθεις τι κραξιμο τρωω καθε φορα που με βλεπει :2guns:
και δεν εχω χασει τα κιλα που εχουμε συμφωνησει βαζουμε στοιχηματα μεταξι μας ολη την ωρα εγω ποσα θα εχω χασει μεχρι να βρεθουμε αυτος ποσα παραπανω θα κανει):P

72K
16-12-11, 09:14
H μέση δεν απαγορεύεται να είναι στον αέρα εξού και το γνωστό arching. Ο κώλος όμως απαγορεύεται.:thumbup:

LION
16-12-11, 11:50
H μέση δεν απαγορεύεται να είναι στον αέρα εξού και το γνωστό arching. Ο κώλος όμως απαγορεύεται.:thumbup:


:thumbup:


Aναφέρθηκε κι από μένα σε όλους μπροστά,στην πρώτη προσπάθεια που έκανε ο φίλος.Aσχετα αν μετρήθηκε ως έγκυρη τελικά!

Υπάρχουν κι άνθρωποι που γνωρίζουν και τα διαβάζουν και καλό είναι να αποφεύγουμε τις ανακρίβειες.



IPFrulebook
2. The lifter must lie on his back with head, shoulders and buttocks in contact with the bench surface. The
feet must be flat on the floor (as flat as the shape of the shoe will allow). His hands and fingers must
grip the bar positioned in the rack stands with a thumbs around grip. This position shall be maintained
throughout the lift. Foot movement is permissible but must remain flat on the platform

Gaspari
16-12-11, 17:35
Μπράβο, πολύ ωραία τα βίντεο και μπράβο στους αθλητές που πήραν μέρος! :clap::clap:

KostasA.
16-12-11, 18:08
Mπράβο και από μένα Παναγιώτη (MuscleBoss) για τα βίντεο!

Muscleboss
16-12-11, 20:52
Mπράβο και από μένα Παναγιώτη (MuscleBoss) για τα βίντεο!

Κωστα εμείς ευχαριστούμε εσένα και τα υπόλοιπα παιδιά που με τη παρουσία σας τιμήσατε το event του Atlas Challenge και σας περιμένουμε στο επόμενο ραντευού μας, πρώτα ο Θεός, του χρόνου. Ξεκινήστε προετοιμασία από τώρα, καθώς ειδικά εσένα θα περιμένουν να σε δούν αρκετοί :toast:

ΜΒ

KostasA.
16-12-11, 21:23
Ok, Muscleboss για του χρονου δίνω υπόσχεση σε όλους τους φίλους για 220kg στο παγκο...

Eddie
16-12-11, 21:34
Ok, Muscleboss για του χρονου δίνω υπόσχεση σε όλους τους φίλους για 220kg στο παγκο...

Παιχνιδακι για σενα..εκτος κι αν πας για 3 χαχα :P

tasos2
16-12-11, 22:27
Kακως δεν ανεβασατε ολες τις προσπαθειες...:(
Κι οι αλλοι προσπαθησαν...

Polyneikos
16-12-11, 22:30
Kακως δεν ανεβασατε ολες τις προσπαθειες...:(
Κι οι αλλοι προσπαθησαν...

Ολα ευκολα τα εχετε παιδια.Δεν ειμαστε επαγγελματιες φορουμίστες,ότι γινεται στον ελευθερο χρόνο μας,και τα βιντεο συγκεκριμενα θελουν τρομερη επεξεργασία ,κοψιμο ραψιμο,πρεπει να είσαι μιση μερα πανω απο τους υπολογίστες,αδιακοπα,για να ανεβει ενα βίντεο 10 λεπτων.Χαλαρωστε.

tasos2
16-12-11, 23:00
Ολα ευκολα τα εχετε παιδια.Δεν ειμαστε επαγγελματιες φορουμίστες,ότι γινεται στον ελευθερο χρόνο μας,και τα βιντεο συγκεκριμενα θελουν τρομερη επεξεργασία ,κοψιμο ραψιμο,πρεπει να είσαι μιση μερα πανω απο τους υπολογίστες,αδιακοπα,για να ανεβει ενα βίντεο 10 λεπτων.Χαλαρωστε.

Ναι οκ. Χτυπαει ομως ασχημα σε καποιους. Θα μπορουσε να γινει πιο αντικειμενικη επιλογη τουλαχιστον. Για παραδειγμα γιατι να μην ανεβουν οι προσπαθειες αυτων που εκαναν σε open bench press 120 και 130 κιλα και να ανεβει της βασιας δημητρακη? Ή γιατι να μην ανεβει του παιδιου που εκανε στα 60 κιλα 20τοσες επαναληψεις και να ανεβει του ραμπο. Αν ηταν δυσκολο ας ανεβαιναν μονο οσοι επιασαν κορυφη. Δε ξερω αν ημουν εγω θα φαινοταν πολυ ασχημο παντως, εκεινους μπορει να μη τους ενοχλησε...

Eddie
16-12-11, 23:04
Ρε συ τασο δικιο εχει ο κωστας,τι να λεμε τωρα..!Αν εβαζαν ολες τις προσπαθειες θα ηταν 3 ωρες τα βιντεο..ποιος θα καθοταν να τα δει ολα?Πολυ λιγοι.Εκτος αυτου δε νομιζω να πηγαν πολυ μονοι τους στο event..αλλος με κοπελα αλλος με φιλο ολο και καποιος θα εχει τις προσπαθειες απο κινητο.Και για την επιλογη αυτων παλι δε βρισκω κατι λαθος..σιγα να μην ανεβαζαν και με βαση τον αλφαβητικο καταλογο.

tasos2
16-12-11, 23:06
Και για την επιλογη αυτων παλι δε βρισκω κατι λαθος..σιγα να μην ανεβαζαν και με βαση τον αλφαβητικο καταλογο.

Ναι εχεις δικιο. Το να επιλεξω καποιον που τα πηγε χειροτερα απο καποιον αλλο και να μην επιλεξω τον δευτερο ειναι απολυτα λογικο

Eddie
16-12-11, 23:15
Ναι εχεις δικιο. Το να επιλεξω καποιον που τα πηγε χειροτερα απο καποιον αλλο και να μην επιλεξω τον δευτερο ειναι απολυτα λογικο

Δεν υπαρχει λογικη φιλε πανω στο συγκεκριμενο θεμα.Επιλεγεις καποιους απ ολες τις προσπαθειες..το να εβαζαν μονο τους νικητες δηλαδη θα ηταν καλυτερα?Τεσπα,βγαζουμε το θεμα οφ νομιζω.

Polyneikos
16-12-11, 23:19
Ναι εχεις δικιο. Το να επιλεξω καποιον που τα πηγε χειροτερα απο καποιον αλλο και να μην επιλεξω τον δευτερο ειναι απολυτα λογικο

Tασο εκφράζεις μια ανεξηγητη δυσαρεσκεια για ενα γεγονος που είχες δηλωσει συμμετοχη και τελικα δεν ηρθες...Αρα το αγνοησες επιδεικτικα σε πρωτη φαση...
Επίσης δεν ειχες επικοινωνησες ουτε για λόγους τακτ για να πεις ότι παιδια ακυρο,κατι μου ετυχε,σαν μελος που μπαίνεις και γραφεις καθημερινα και δειχνεις εγκλιματισμενος με το φόρουμ..Αφου θελεις να τα πουμε και ετσι λοιπον...
Στην κριτικη στους αλλους είμαστε όλοι καλοι,στην αυτοκριτικη ,χωλαινουμε...

Τωρα για τα βιντεο ξαφνικα σε επιασε το αίσθημα δικαιοσύνης για τους δευτερους και επειδη μπηκαν οι τριτοι οι τεταρτοι;;
Και για δεις ότι προτρέχεις λοιπόν,διαβαζε καλυτερα αλλη φορα το τόπικ



πολλα μπραβο για το βιντεο αψογο! εγιναν πιλογη ομως στις προσπαθειες δεν ειναι ολες
;)


Σε πρωτη φαση παιδια θα παρουσιασουμε 2-3 βιντεο ενδεικτικα...Για οσους ηταν αλλα και δεν ηταν...Να παρουσιαστει το event...
Μολις γινει όλο αυτο θαμπουν και βιντεο με αυτοτελείς τις κατηγορίες...Kατι αντίστοιχο όπως γινεται και με τις φωτογραφίες....
Το εχω ξαναπεί,όλοι όσοι συμμετείχαν θα παρουσιαστουν.:thumbup::thumbup:


Εnd of story

tasos2
16-12-11, 23:32
OK. Δεν φανταστηκα οτι ηταν τοσο δεσμευτικο οτι δηλωσα συμμετοχη οτι θα εχανε δηλαδη συμμετοχη καποιος αλλος για να ερθω εγω γιατι ειχες πει οτι ενδεικτικα ρωταγες για να εχεις μια εικονα και οτι μπορουσε καποιος να ερθει και χωρις να εχει δηλωσει. Δεν το ανγοησα απλα οταν υπαρχει conflict με τον επαγγελματικο τομεα δεν εχεις επιλογη...

Polyneikos
16-12-11, 23:38
Δεν ηταν δεσμευτικο όποιος δηλωνε ότι πρεπει να ερθει υποχρεωτικα.Αρκετοι παρόλα αυτα στείλαν ενα μηνυμα να το ακυρωσουν ή το δήλωσαν ότι δεν θα ερθουν.
Οπως και εμειςμε την σειρα μας δεν δεσμευτηκαμε οτι θα ανεβασουμε 3 ωρες βιντεο.Αν με καταλαβαίνεις.
Και κανεις δεν θα εχανε την συμμετοχή του για σενα,αλίμονο.

morbit_killer
17-12-11, 10:36
αυτό δεν απαγορεύεται

πολυ καλοι ολοι και επειδη συζητηθηκε τον αν καπιοι αθλητες που δηλωσαν πως δεν ηταν καλα στους αγωνες και μπορουσαν να σηκωσουν και 210 στηθος δειτε και μονοι σας πως ειναι στα καλα τους
http://www.youtube.com/watch?v=ytyAOflaSlk&feature=g-upl&context=G1f664AUAAAAAAAAAA :clap::clap::clap::clap::clap:

ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΕΓΚΥΡΗ ΠΙΕΣΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΒΗΘΟΥ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΠΟΥΝ ΤΗ ΜΠΑΡΑ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 40 ΚΙΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΔΕΙ ΣΤΑ ΤΟΠΙΚΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΠΙΔΟΞΟΥΣ ΜΥΘΟΜΑΝΗΣ

GURU S.
17-12-11, 11:54
ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΕΓΚΥΡΗ ΠΙΕΣΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΒΗΘΟΥ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΠΟΥΝ ΤΗ ΜΠΑΡΑ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 40 ΚΙΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΔΕΙ ΣΤΑ ΤΟΠΙΚΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΠΙΔΟΞΟΥΣ ΜΥΘΟΜΑΝΗΣ

Δες και τα αλλα βιντεο του ιδιου.Οι αλτηρες ειναι 10 κιλα λιγοτεροι απο τι λεει.Αυτα λενε πολλοι και ισοπεδωνουν τις προσπαθεις ολων οσων εχουν κανει πραγματικα κιλα.Δεν τολμας να πεις οτι εχεις κανει π.χ 180 κιλα, που ειναι ενα μεγαλο νουμερο, και τσουπ! πετιεται καποιος που η ο ιδιος, η ο ξαδελφος του, η μπατζανακης του εχουν κανει 280!Αν ηταν ετσι θα βλεπαμε συνεχως ντουλαπες γυρω μας.Ανθρωποι κουραστικαν ,τραυματιστηκαν,χαλασαν χρημα για να ειναι δυνατοι και να εχουν σωμα και καποιοι αλλοι τα ισοπεδωνουν ολα.Ενας ανοιχτος διαγωνισμος ηταν αυτος που εγινε σε γνωστο γυμναστηριο,το εμαθε σχεδον ολη η ελλαδα,ειχαν χρονο να προετοιμαστουν,σε μια καλη περιοδο που ολοι φορτωνουν κιλα, και ειδαμε τα κιλα που ειδαμε.Σιγουρα υπαρχουν καποιοι που κανουν 200 και παραπανω,δεν τους εχω δει ποτε,αλλα θα υπαρχουν,ομως αυτοι ειναι ελαχιστοι στο τοπο μας.

mg_24
17-12-11, 12:08
Χχαχαχχαχχα,εδω ρε παιδιά ο ίδιος χρήστης έχει ανεβάσει βίντεο με hammer curls,όπου ισχυρίζεται ότι χρησιμοποιούνται 50κιλοι αλτήρες(ενω στην πραγματικότητα οι αλτήρες ζυγίζουν περίπου 32 κιλά,δισκοι+αξονάκι)...Στην συνέχεια έκανε αλλαγή του τίτλου σε hammer curls με 38κιλους αλτήρες! :turtle: :turtle:

GURU S.
17-12-11, 12:17
Χχαχαχχαχχα,εδω ρε παιδιά ο ίδιος χρήστης έχει ανεβάσει βίντεο με hammer curls,όπου ισχυρίζεται ότι χρησιμοποιούνται 50κιλοι αλτήρες(ενω στην πραγματικότητα οι αλτήρες ζυγίζουν περίπου 32 κιλά,δισκοι+αξονάκι)...Στην συνέχεια έκανε αλλαγή του τίτλου σε hammer curls με 38κιλους αλτήρες! :turtle: :turtle:

Χαχα !Εγραφε 50,τωρα το εκανε 38(και ειναι 32).Και στο στηθος θελει διωρθωση.Στο παγκο ειναι 195 + δυο χερια,και στους αλτηρες επικληνη 10 κιλα περιπου λιγοτερα απο οσα λεει.

noz1989
17-12-11, 12:22
ΣΣΣσσσσσσ,,, δεν κανει να τα λεμε αυτα....

EeFfAqbNXvo

velinos
17-12-11, 15:26
ΕΣΑΣ ΑΝ ΧΩΡΙΖΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΑΣ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΊΝΑΤΕ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΟΙ ειστε λειαν επιεικως λαθος ολοι μαζι και οπως εχω ξανα πει μπορειτε να πατε απο το γυμναστηριο του Σπυρου Μπουρναζου καθε μερα περιπου 6 η ωρα το απογευμα και να τα δειτε ολα με τα ματια σας αυτα περι βοηθων και βλακειες ειναι ασχετα και με βοηθο και χωρις βοηθο τα ιδια κανει , εν καιρο και βιντεο για τους δυσπιστους τα υπολοιπα λογια ειναι περιτα,και οπως ειδη ξερεται
" οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια " ... θεωρω πως η συζυτηση πρεπει να ληξει εδω μονο και μονο απο σεβασμο προς το φορουμ και τα ατομα που το διαχειριζονται και κοπτουν απο την προσωπικη τους ωρα για να ασχοληθουν με αυτο , που με τα σχολια που κανετε δε φενεται να σεβεστε ουτε αυτο μα ουτε και αυτους.. αν θελεται τωρα να καθομαστε να ξεκατινιαζομαστε σα μωρα υπαρχουν και τα πρωσοπικα μηνυματα

υ.γ στο μονο που εχετε δικιο ειναι πως στα σφυρια ειναι 38 απ'οτι 50 που ειχα γραψει και ειναι καθαρα λαθος δικο μου

Polyneikos
17-12-11, 16:26
Παιδια μην εκθετουμε προσωπικα δεδομένα,δεν νομίζω να ειναι πρεπων ,ούτε απαραίτητο.
Ειχαμε ενα απλο διαγωνισμό,δεν θεωρουταν καν επίσημος αγωνας powerlifting,ο καθενας ήρθε να κανει μια προσπαθεια,από εκει και περα τα αποτελεσματα υπάρχουν και οι επιδόσεις του καθενος,δεν εχει ουσία να αναλωνομαστε με κιλα που εχουμε δει και εχουμε ακουσει...:thumbup:

basiadim
17-12-11, 17:17
Ναι οκ. Χτυπαει ομως ασχημα σε καποιους. Θα μπορουσε να γινει πιο αντικειμενικη επιλογη τουλαχιστον. Για παραδειγμα γιατι να μην ανεβουν οι προσπαθειες αυτων που εκαναν σε open bench press 120 και 130 κιλα και να ανεβει της βασιας δημητρακη? Ή γιατι να μην ανεβει του παιδιου που εκανε στα 60 κιλα 20τοσες επαναληψεις και να ανεβει του ραμπο. Αν ηταν δυσκολο ας ανεβαιναν μονο οσοι επιασαν κορυφη. Δε ξερω αν ημουν εγω θα φαινοταν πολυ ασχημο παντως, εκεινους μπορει να μη τους ενοχλησε...

εχεις κανενα προβλημα μαζι μου??

tasos2
17-12-11, 18:29
εχεις κανενα προβλημα μαζι μου??

Oχι.

NASSER
17-12-11, 19:22
Παιδιά μερικοί έχετε ξεφύγει απο το θέμα. Εδω παρουσιάζουμε μια εκδήλωση που για μας ήταν επιτυχής με τον τρόπο που την στελέχωσαν αθλητές και θεατές. Συνοπτικά ανεβάσαμε καποιες φωτογραφίες και κάποια βίντεο. Οι φωτογραφίες που λήφτηκαν έτσι ενημερωτικά πρέπει να ξεπερνάνε τις 500 και το συνολικό βίντεο είναι απο τις 18.00 μέχρι τις 23.00. Δεν είναι εύκολο και δυνατό να παρουσιαστούν όλα, καθώς χρειάζονται επεξεργασία και αυτό σημαίνει χρόνος που δεν περισσεύει σε κανέναν μας.
velinos το βιντεάκι και τα σχόλια δεν ανήκουν στο θέμα της εκδήλωσης. κακώς πήρες την πρωτοβουλία να παρουσιάσεις και να υποστηρίξεις κάτι που δεν απασχολεί την εκδήλωση. Την επόμενη φορά να είμαστε όλοι καλά και να περάσουμε καλύτερα!!! Γιατί σκοπός ήταν αν το χαρούμε και όχι να υποδείξουμε τις δυνάμεις του καθένα... Κάποια παιδιά ήρθαν με πυρετό και άλλοι στη πορεία τραυματίστηκαν αλλά δεν παραπονέθηκαν. Καλό είναι να παραμείνουμε σαυτο το κλήμα και να μην ξεφεύγουμε. :toast:

ελμερ
17-12-11, 19:29
συμφωνω με τον nasser......ηταν μια ωραια γιορτη ,ας μην την χαλασουμε με σχολια προσωπικα....εγω χειροκροτησα ολες τις προσπαθειες και μου ηταν αδιαφορο αν ο αθλητης σηκωνε 30 κιλα η 130 .....η προσπαθεια μετραγε.....εξαλλου να χουμε την υγεια μας του χρονου θα γινει παλι η γιορτη (ελπιζω ;) ) οποιος θελει μπορει να διαγωνιστει και αν ειναι ο πιο δυνατος να κερδισει.....Ειρήνη Ημίν ,γιορτες ερχονται......:toast::toast::welcome:

ala
17-12-11, 19:29
συμφωνω με τον απο αποπανω μου :P
εγω καθομαι και διαβαζω το θεμα αυτο και ζηλευω που αν και πολυ νεος εδω μεσα δεν βρεθηκα εκει να γνωρισω και μερικα ατομα απο κοντα και να δω τις προσπαθειες ολων, οχι για να μετρησω ποσα βιντεο μπηκαν και ποσα οχι.
τελειως φιλικα και χωρις να επεμβαινω αναμεσα σε παιδια που ισως γνωριζονται πολυ καιρο.

Polyneikos
17-12-11, 19:36
Eνημερωτικα παντως,συμφωνα και με αυτο που ειχα γραψει


Σε πρωτη φαση παιδια θα παρουσιασουμε 2-3 βιντεο ενδεικτικα...Για οσους ηταν αλλα και δεν ηταν...Να παρουσιαστει το event...
Μολις γινει όλο αυτο θαμπουν και βιντεο με αυτοτελείς τις κατηγορίες...Kατι αντίστοιχο όπως γινεται και με τις φωτογραφίες....
Το εχω ξαναπεί,όλοι όσοι συμμετείχαν θα παρουσιαστουν.:thumbup::thumbup:

προσπαθω να ανεβει το βίντεο της -85Kg, στις Πιεσεις Παγκου Max Reps.
Από το μεσημερι εχει ξεκινησει η επεξεργασία του και αφου ολοκληρωθηκε προσπαθουμε να ανεβει,ειναι μεγαλης χωρητικότητας (1.8 gb) λόγω της υψηλής αναλυσης της βιντεοκαμερας.Hδη το upload κυμαινεται στις 2 ωρες και το υπολογίζω γύρω στις 8,αν μου το επιτρεψουν να ανεβει...
Όλη αυτη η αναλυση για να καταλαβουν καποιοι ότι δεν ειναι τοσο ευκολο και θελει μεγαλο περθωριο χρόνου μεσα στην ίδια ημερα,καθως αυτες οι διαδικασίες δεν διακόπτονται,οταν το ξεκινας πρεπει να περιμενεις την ολοκληρωση του.

basiadim
17-12-11, 20:19
ωραια χαιρομαι προσωπικα για ολο το υλικο σας ευχαριστουμε και για τις φωτο και για τα βιντεο οντως επιδη προσωπικα ασχολουμε με αυτα το να κοβεις και να ραβεις βιντεο οπως και φωτογραφιες θελει πολυ χρονο και σας καταλαβαινω.... μην μασατε περασαμε τελεια και την επομενη φορα θα ειναι ακομα καλυτερα!!! :welcome::bowdown::bbbiceps:

giannis64
17-12-11, 21:13
kai εγω ελεγα τοσο καιρο!!! ολα καλα θα πηγεναν? καμια ιντριγκα?
οποτε γινετε ενας αγωνας σωματικης διαπλασης, μετα απο αυτον γινετε χαμος με τα αποτελεσματα, με τα μεταλια, με τους κριτες..

εε και εδω δεν θα μπορουσε να μη υπαρξει κατι. και αφου δεν ειχαμε αλλα θεματα, να που γελαστικατε και καποιο θεμα ξεπροβαλε στον αφρο..;)

morbit_killer
18-12-11, 11:10
εγω να πω οτι ελευθερο squat δεν ειχα κανει ποτε στην ζωη μου... δεν ετυχε ουτε στο γυμναστηριο που παω να εχει ουτε στα αλλα που πηγαινω... οποτε μια χαρα τα πηγα για πρωτη φορα... αλλα μην ξεχνατε οτι ειναι δυσκολο και παγκο με επαναληψεις και μεγιστες μετα και squat επαναληψεις παλι και πιο μετα μεγιστες.... ειναι πολυ κουραστικο που πρωτο παει το αιμα??? πανω η κατω???.... μην τα βλεπετε απεξω οτι ολα ειναι ευκολα... τουλαχιστον εγω και σαν γυναικα που ειμαι θα μπορουσα να τα παω καλυτερα... σηκωσα 120 κιλα στον παγκο και 130 squat δεν επιτρεπεται:unsure:!!!! του χρονου θα δουμε πρωτα ο θεος... :bbbiceps:

ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΙΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ , ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ


*** Γραφε με μικρούς χαρακτήρες,ειναι κανονας του φόρουμ.Mods Team ***

basiadim
18-12-11, 16:41
ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΙΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ , ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ


*** Γραφε με μικρούς χαρακτήρες,ειναι κανονας του φόρουμ.Mods Team ***

σε ευχαριστω ναι γιατι οχι :welcome::bbbiceps:

morbit_killer
19-12-11, 20:59
Σωστος ο Σιμος.. :clap:

Ειδικα στο 3ο,αν δε "παθεις" δε μαθαινεις.Ειχα σποττερ που ελεγε (και το πιστευε,και τον πιστευα και εγω οτι δεν ελεγε ψεμματα) οτι δε βοηθουσε αλλα απλως ακουμπουσε τα χερια στη μπαρα.Οταν αποφασισα να κανω μονος μου με τον σποττερ να μενει μακρια απ τη μπαρα διαπιστωσα οτι η διαφορα ειναι μεγαλη,ξαφνικα τα κιλα βαρυναν..

έχεις απόλυτο δίκιο το ίδιο έχω πάθει και εγώ είχα βάλει 220κιλα !!!! στον ίσιο πάγκο και πήγα με βοηθό για 6 επαναλήψεις έκανα όμως το λάθος (περιέργεια βλέπεις ) να δοκιμάσω μόνος πίστεψέ με ήταν τραυματική εμπειρία

morbit_killer
23-12-11, 13:58
Οi επαναληψεις με τοσο λιγα κιλα (90)ειναι πιο πολυ θεμα αντοχης,η μια επαναληψη θεμα δυναμης.

ΚΑΛΗΜΈΡΑ GURU
http://www.youtube.com/watch?v=BmFAUI2KB4M&feature=related ΔΕΣ το και πές μου τη γνώμη σου

GURU S.
23-12-11, 14:28
ΚΑΛΗΜΈΡΑ GURU
http://www.youtube.com/watch?v=BmFAUI2KB4M&feature=related ΔΕΣ το και πές μου τη γνώμη σου

Καλημερα Κιλερ!Τι να πω?μια χαρα και οι δυο.Βεβαια το λαθος και εδω ειναι οτι στις επαναλψεις επρεπε να βαλουν στη μπαρα το σωματικο βαρος του καθενα ξεχωριστα.Οσο αφορα αυτο που ειπα πιο πανω να προσθεσω οτι μπορει καποιος να εχει και δυναμη και αντοχη,το ενα δεν αναιρει το αλλο.Ομως οι πολλες επαναληψεις με μικρο βαρος ειναι βασικα θεμα αντοχης.Δεσ στον δικο μας αγωνα,ο Γιαννης εκανε 34 επαν.,ο Κωστας 28 αν θυμαμαι καλα ,με μεγαλυτερο σωμ.βαρος αλλα στην μεγιστη επαναληψη υπερισχυσε ο Κωστας.

GREEK POWER
23-12-11, 14:40
Λογικο ηταν να παει καλυτερα το Ατλας , αυτοι δεν ειχανε ΜΠΟΥΡΝΑΖΟ:clap:

tasos2
23-12-11, 17:01
Οσο αφορα αυτο που ειπα πιο πανω να προσθεσω οτι μπορει καποιος να εχει και δυναμη και αντοχη,το ενα δεν αναιρει το αλλο.Ομως οι πολλες επαναληψεις με μικρο βαρος ειναι βασικα θεμα αντοχης.Δεσ στον δικο μας αγωνα,ο Γιαννης εκανε 34 επαν.,ο Κωστας 28 αν θυμαμαι καλα ,με μεγαλυτερο σωμ.βαρος αλλα στην μεγιστη επαναληψη υπερισχυσε ο Κωστας.

Nαι ετσι ειναι. Ενα μελος στο atlas που εκανε 120 κιλα μαξ ρεπ ειναι πολυ κοντα σε μενα (εχω 117,5) αλλα στα 80 κιλα εκανε 20φευγα και εγω δεν μπορω ουτε 10. Τιποτα δεν σημαινουν λοιπον οι πολλες για την μεγιστη

TheWorst
23-12-11, 17:02
Nαι ετσι ειναι. Ενα μελος στο atlas που εκανε 120 κιλα μαξ ρεπ ειναι πολυ κοντα σε μενα (εχω 117,5) αλλα στα 80 κιλα εκανε 20φευγα και εγω δεν μπορω ουτε 10. Τιποτα δεν σημαινουν λοιπον οι πολλες για την μεγιστη

Για σενα,εμενα ομως , σημαινουν :P

Eddie
23-12-11, 17:20
Nαι ετσι ειναι. Ενα μελος στο atlas που εκανε 120 κιλα μαξ ρεπ ειναι πολυ κοντα σε μενα (εχω 117,5) αλλα στα 80 κιλα εκανε 20φευγα και εγω δεν μπορω ουτε 10. Τιποτα δεν σημαινουν λοιπον οι πολλες για την μεγιστη

Συμφωνω :clap:

Παιζει ρολο το τι ειδους προπονηση κανεις,αν παιζεις με πολλες η λιγες ρεπς,και φυσικα ποιου τυπου μυικες ινες υπερισχυουν..

Αν επαιζε ρολο στις πολλες η δυναμη,τοτε ο rychlak η ο mendelson θα επρεπε να κανουν 120 επαναληψεις με τα 90,αλλα....δε νομιζω τακη!

chro
23-12-11, 18:51
Καλημερα Κιλερ!Τι να πω?μια χαρα και οι δυο.Βεβαια το λαθος και εδω ειναι οτι στις επαναλψεις επρεπε να βαλουν στη μπαρα το σωματικο βαρος του καθενα ξεχωρισταΑκριβώς, ώστε όλοι να αγωνίζονται σε μία κατηγορία. Δεν είχε κάποια λογική το -85 και +85. Το ίδιο και με τη μέγστη, μία κατηγορία και αποτέλεσμα βάση κλίμακας.

NASSER
23-12-11, 19:06
Ακριβώς, ώστε όλοι να αγωνίζονται σε μία κατηγορία. Δεν είχε κάποια λογική το -85 και +85. Το ίδιο και με τη μέγστη, μία κατηγορία και αποτέλεσμα βάση κλίμακας.

Ερασιτεχνικός διαγωνισμός για τους φίλους και για να περάσουμε όλοι καλά έγινε και όχι για κάποια διάκριση ή μετάλλιο...
Κάποιοι το πήραν πολύ προσωπικά το θέμα και αυτό βγάζει μια αρνητική εικόνα στο πρόσωπο τους... Ίσως θα έπρεπε να είμαστε πιο προσεκτικοί πως διατυπώνουμε κάποιες σκέψεις μας ;)

GURU S.
23-12-11, 19:17
Ακριβώς, ώστε όλοι να αγωνίζονται σε μία κατηγορία. Δεν είχε κάποια λογική το -85 και +85. Το ίδιο και με τη μέγστη, μία κατηγορία και αποτέλεσμα βάση κλίμακας.

Ναι,τα παιδια εκαναν μια πολυ καλη προσπαθεια,μας φιλοξενησαν,μας εδωσαν κινητρο,δωρα, και ολα μια χαρα.Η επομενη νομιζω θα ειναι καλυτερη.Τα σημεια που χρειαζονται αλλαγες κατα τη γνωμη μου ειναι πανω κατω τα εξης:το πρωτο, αυτο που ανεφερα πιο πανω,το δευτερο, η μεγιστη μαλλον να προηγειται των πολλων επαναληψεων,τριτο, ο παγκος ζεσταματος να ειναι σε σημειο ευκολα προσβασημο και ανετο,τεταρτο ,εφοσον υπαρχουν ατομα,πιο πολλες κατηγοριες κιλων αλλα και ηλικιων.Τους ευχαριστουμε και να ειμαστε καλα για την επομενη.

Polyneikos
23-12-11, 21:43
Ακριβώς, ώστε όλοι να αγωνίζονται σε μία κατηγορία. Δεν είχε κάποια λογική το -85 και +85. Το ίδιο και με τη μέγστη, μία κατηγορία και αποτέλεσμα βάση κλίμακας.


Ναι,τα παιδια εκαναν μια πολυ καλη προσπαθεια,μας φιλοξενησαν,μας εδωσαν κινητρο,δωρα, και ολα μια χαρα.Η επομενη νομιζω θα ειναι καλυτερη.Τα σημεια που χρειαζονται αλλαγες κατα τη γνωμη μου ειναι πανω κατω τα εξης:το πρωτο, αυτο που ανεφερα πιο πανω,το δευτερο, η μεγιστη μαλλον να προηγειται των πολλων επαναληψεων,τριτο, ο παγκος ζεσταματος να ειναι σε σημειο ευκολα προσβασημο και ανετο,τεταρτο ,εφοσον υπαρχουν ατομα,πιο πολλες κατηγοριες κιλων αλλα και ηλικιων.Τους ευχαριστουμε και να ειμαστε καλα για την επομενη.

Παιδια αυτες τις διορθωσεις θα πρέπει να τις λαβουμε σοβαρα υπόψην μας στο επομενο event.Θεωρω ότι ειναι καλοπροαιρετες ,οπότε τις σημειωνουμε για την επόμενη φορά.

Εκ των υστερων ,κανωντας και την αυτοκριτική μας,μπορεί σιγουρα να φανουν ότι υπήρχαν ανομοιομορφίες.
Οι κατηγορίες +85 και - 85 δόθηκαν αρχικά ως βάση, καθως δεν ξεραμε πόσες συμμετοχές θα υπάρξουν.(Τελικα,τελευταία στιγμή,καναμε και κατηγορία εφήβων,για να ευχαριστηθούν και καποιοι νεότεροι..)

Αλλά: Συμφωνα με τις εκδηλωσεις ενδιαφεροντος,πριν το event,υπήρχαν 17 συμμετοχες.Μολις 2 πανω απο τα 95 κιλα.
Οι υπόλοιποι +85 ηταν μεταξυ 86-92 κιλα.
Τελικα από 17 συμμετοχές ήρθαν οι 12 ,και μόλις οι 5 ειχαν επιβεβαιωσει με απαντηση σε μηνυμα που τους εστάλη την τελευταια εβδομαδα,αρα ήμασταν λίγο στον "αέρα".
Χαίρομαι που μας τιμησαν καποια παιδια εκτός φόρουμ ,οι οποιοι πλεον θεωρουνται φίλοι και θα χαρουμε να τους ξαναδουμε και καπως ετσι οι συμμετοχές τελικα εφτασαν στις 31 και το event θεωρείται κατι παραπάνω από επιτυχημένο :thumbup:


Γιατι αναφερω όλους αυτους τους αριθμους και όλες τις λεπτομέρειες και γινομαι λιγο αναλυτικος ή κουραστικος;

α)Για να σας δείξω για την επόμενη φορα πόσο σημαντικο είναι να ξερουμε εκ των προτερων τις συμμετοχες

β)Για να σας τονίσω πόσο αβεβαιες ηταν οι συμμετοχές μεχρι και τελευταια και η θέσπιση των κατηγοριων.

γ)3 ή 4 συμμετοχές ήταν κυριολεκτικα την τελευταια στιγμη,καθως μου τους ανακοινωναν όσο η κατηγορία τους "'επαιζε".
Χαρακτηριστικο παράδειγμα,ο νικητης Μπεκας Δημητρη,μπορεί να το επιβεβαιωσει και ο ίδιος,πρωτα επαιξε και μετα ζυγίστηκε ,καθως υπήρχε ισοπαλια στα κιλα με τον Αγγελόπουλο ,αρα κερδιζε ο ελαφρύτερος και ήρθε τελευταια στιγμη ο ανθρωπος..

Αρα μιλαμε για ενα ενα αυθόρμητο και παρειστικο κλίμα ,δεν ήμασταν με τα κομπιουτερακια στα χέρια,να μετραμε αναλογίες,ποσοστωσεις και αριθμούς.
Επίσης στα 3/4 των συμμετοχων θα πρεπει να κοβαμε επαναληψεις ή προσπαθειες,σε βαθμο που θα είχαμε και αλλα αποτελεσματα.
Αν δουμε τα βιντεο δηλαδη,το παρατηρουμε...

δ) Δεν μιλαμε για επίσημο powerlifting grand prix ή πρωτάθλημα,καθως δεν είμαστε καταρτισμένοι ,ουτε αρμοδιοι να κανουμε κατι τετοιο.
Αν χρειαστεί να γινει κατι τετοιο,θα πρεπει να γινει συνεννοηση με την ελληνική IFBB-ΕΟΣΔ,που εχει την επίσημη αναγνωριση για Powerlifting διοργανωσεις,οπότε εκει θα μιλαμε για αυστηρους κανονες,δεν ξερω κατα πόσο όμως αυτο μπορεί να θεωρηθει πλεον event του φόρουμ..

Αρα για να καταλήξω,χωρις να φαίνεται ότι απολογουμαι,αλλα ειναι αυτο που λεμε εξηγουμαστε για να μην παρεξηγουμαστε,κραταμε τις θετικες σκεψεις και εχουμε ήδη κρατησει τις "σημειωσεις" μας για την επόμενη φορα,αρκει να μην γινει πολύ "τυπικο" το θεμα,γιατι όσο χανεται και ο αυθορμητισμός καμια φορα χάνεται και η μαγεία.Keep iron:weights:

Johnnie jackson
23-12-11, 23:19
προσωπικά θεωρώ πως οι κατηγορίες ήταν ιδανικές, ειδικά για τον ερασιτεχνικό χαρακτήρα που είχε το "Ατλας". Επίσης εκ τους ασφαλούς όλοι μπορούμε να κρίνουμε, ας μπούμε όμως για λίγο στη θέση των παιδιών του Φόρουμ που έκαναν αυτή την προσπάθεια, να φέρουν σε πέρας ένα τόσο δύσκολο εγχείρημα.

KostasA.
24-12-11, 13:40
Kαλημέρα σε ολους! Σε δυο πραγματάκια θα αναφερθώ με αγάπη. Όπως πολύ σωστά γράφτηκε απο το Σίμο (Guru), oι πολλές επαναλήψεις σε σχέση με την μέγιστη χρειάζεται εντελώς διαφορετική προπόνηση... Στην μέγιστη αυτο που μετράει είναι μόνο η μέγιστη δύναμη που καταβάλλεις ενώ στις πολλές μετράει η φυσική κατάσταση και το σημαντικότερο η τεχνική. Παραδειγμα: Άν κάποιος ερασιτέχνης στην Ελλάδα βγάζει 30 πραγματικές επαναλήψεις στα 100 κιλά θα μπορούσε να βγάλει μία στα 230? Όχι. Αν πάλι κάνει τα 230 μια μπορεί να κάνει τα 100 κιλά 30 φορές? Πάλι όχι. Και μην βιαστεί να πει κανείς εχω έναν ξάδερφο ή ο θείος της κουμπάρας του φιλου του αδερφου μου το κάνει αυτό και άλλα τετοια που ακούγονται κατα καιρούς. Το δεύτερο είναι το ότι πιστεύω ότι όσοι συμμετείχαν στο ΑΤΛΑΣ σε κανέναν την επόμενη μέρα δεν άλλαξε η ζωή του. Και πάλι οι ίδιοι ήμασταν. Απλά το κάναμε για να περάσουμε κάλά. Γκρίνιες και μικρότητες δεν πρέπει να βγαίνουν προς τα έξω. Και πάλι όλα αυτά τα λέω με αγάπη. Καλές γιορτές και του χρόνου... Διπλοί!

TheWorst
24-12-11, 14:18
Δε χρειαζεται να λεω για ξαδερφους και αδερφια :P Το κανω ο ιδιος , απλα με μικροτερα (πολυ) νουμερα :green:

chro
24-12-11, 18:43
Παιδια αυτες τις διορθωσεις θα πρέπει να τις λαβουμε σοβαρα υπόψην μας στο επομενο event.Θεωρω ότι ειναι καλοπροαιρετες ,οπότε τις σημειωνουμε για την επόμενη φορά.

Το ότι ήταν επιτυχημένο το event δε αμφισβητείται τα βίντεο τα λένε όλα. Ωστόσο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Εγώ πρότεινα να αγωνίζονται όλοι σε μία κατηγορία γιατί αυτή η λογική υιοθετείται στο εξωτερικό σε αθλήματα δύναμης όπως άρση βαρών και power lifting όταν γίνονται τέτοιες διοργανώσεις με σχετικά μικρό αριθμός αθλητών.

Φυσικά και την επόμενη φορά θα είναι καλύτερο. Ειδικά όταν έχεις 100 ιδέες και μπορείς να διαλέξεις.

Κάποιοι έχουν τη γλώσσα για να μιλάν και κάποιοι για να γλείφουν. Σεβαστή η επιλογή πως θέλει να τη χρησιμοποιήσει ο καθένας.

guidestar74
25-12-11, 08:10
Παιδια αυτες τις διορθωσεις θα πρέπει να τις λαβουμε σοβαρα υπόψην μας στο επομενο event.Θεωρω ότι ειναι καλοπροαιρετες ,οπότε τις σημειωνουμε για την επόμενη φορά.

Εκ των υστερων ,κανωντας και την αυτοκριτική μας,μπορεί σιγουρα να φανουν ότι υπήρχαν ανομοιομορφίες.
Οι κατηγορίες +85 και - 85 δόθηκαν αρχικά ως βάση, καθως δεν ξεραμε πόσες συμμετοχές θα υπάρξουν.(Τελικα,τελευταία στιγμή,καναμε και κατηγορία εφήβων,για να ευχαριστηθούν και καποιοι νεότεροι..)

Αλλά: Συμφωνα με τις εκδηλωσεις ενδιαφεροντος,πριν το event,υπήρχαν 17 συμμετοχες.Μολις 2 πανω απο τα 95 κιλα.
Οι υπόλοιποι +85 ηταν μεταξυ 86-92 κιλα.
Τελικα από 17 συμμετοχές ήρθαν οι 12 ,και μόλις οι 5 ειχαν επιβεβαιωσει με απαντηση σε μηνυμα που τους εστάλη την τελευταια εβδομαδα,αρα ήμασταν λίγο στον "αέρα".
Χαίρομαι που μας τιμησαν καποια παιδια εκτός φόρουμ ,οι οποιοι πλεον θεωρουνται φίλοι και θα χαρουμε να τους ξαναδουμε και καπως ετσι οι συμμετοχές τελικα εφτασαν στις 31 και το event θεωρείται κατι παραπάνω από επιτυχημένο :thumbup:


Γιατι αναφερω όλους αυτους τους αριθμους και όλες τις λεπτομέρειες και γινομαι λιγο αναλυτικος ή κουραστικος;

α)Για να σας δείξω για την επόμενη φορα πόσο σημαντικο είναι να ξερουμε εκ των προτερων τις συμμετοχες

β)Για να σας τονίσω πόσο αβεβαιες ηταν οι συμμετοχές μεχρι και τελευταια και η θέσπιση των κατηγοριων.

γ)3 ή 4 συμμετοχές ήταν κυριολεκτικα την τελευταια στιγμη,καθως μου τους ανακοινωναν όσο η κατηγορία τους "'επαιζε".
Χαρακτηριστικο παράδειγμα,ο νικητης Μπεκας Δημητρη,μπορεί να το επιβεβαιωσει και ο ίδιος,πρωτα επαιξε και μετα ζυγίστηκε ,καθως υπήρχε ισοπαλια στα κιλα με τον Αγγελόπουλο ,αρα κερδιζε ο ελαφρύτερος και ήρθε τελευταια στιγμη ο ανθρωπος..

Αρα μιλαμε για ενα ενα αυθόρμητο και παρειστικο κλίμα ,δεν ήμασταν με τα κομπιουτερακια στα χέρια,να μετραμε αναλογίες,ποσοστωσεις και αριθμούς.
Επίσης στα 3/4 των συμμετοχων θα πρεπει να κοβαμε επαναληψεις ή προσπαθειες,σε βαθμο που θα είχαμε και αλλα αποτελεσματα.
Αν δουμε τα βιντεο δηλαδη,το παρατηρουμε...

δ) Δεν μιλαμε για επίσημο powerlifting grand prix ή πρωτάθλημα,καθως δεν είμαστε καταρτισμένοι ,ουτε αρμοδιοι να κανουμε κατι τετοιο.
Αν χρειαστεί να γινει κατι τετοιο,θα πρεπει να γινει συνεννοηση με την ελληνική IFBB-ΕΟΣΔ,που εχει την επίσημη αναγνωριση για Powerlifting διοργανωσεις,οπότε εκει θα μιλαμε για αυστηρους κανονες,δεν ξερω κατα πόσο όμως αυτο μπορεί να θεωρηθει πλεον event του φόρουμ..

Αρα για να καταλήξω,χωρις να φαίνεται ότι απολογουμαι,αλλα ειναι αυτο που λεμε εξηγουμαστε για να μην παρεξηγουμαστε,κραταμε τις θετικες σκεψεις και εχουμε ήδη κρατησει τις "σημειωσεις" μας για την επόμενη φορα,αρκει να μην γινει πολύ "τυπικο" το θεμα,γιατι όσο χανεται και ο αυθορμητισμός καμια φορα χάνεται και η μαγεία.Keep iron:weights:

:thumbup: :thumbup: :thumbup: ...;)

basiadim
25-12-11, 08:36
ρε παιδια ελεος πρωτη φορα εγινε μην τρελαθουμε εδω δεν μιλαω εγω που σαν γυναικα δηλωσα συμμετοχη και επαιξα με αντρες και μιλανε ατομα που ουτε καν δηλωσαν συμμετοχη και δεν αγωνιστηκαν?? προσωπικα το ευχαριστηθηκα και περασα τελεια πρωτογνωρο για μ'ενα... ηθελα να πω και ενα ευχαριστω στους διοργανωτες του φορουμ και στον κυριο μπουρναζο για την φιλοξενια που μας παρειχε και σε ολο τον κοσμο που μας εμψυχωνε φυσικα!!! χρονια πολλα σε ολο το φορουμ σε ολη την ελλαδα σε ολο τον κοσμο να περασετε ολοι πολυ ομορφη πρωτοχρονια με υγεια...και του χρονου καλυτεροι ;-) :bbbiceps:

ΔΙΟΝ_88
26-12-11, 18:02
μιλανε ατομα που ουτε καν δηλωσαν συμμετοχη και δεν αγωνιστηκαν?? προσωπικα το ευχαριστηθηκα και περασα τελεια πρωτογνωρο για μ'ενα... ηθελα να πω και ενα ευχαριστω στους διοργανωτες του φορουμ και στον κυριο μπουρναζο για την φιλοξενια που μας παρειχε και σε ολο τον κοσμο που μας εμψυχωνε φυσικα!!! χρονια πολλα σε ολο το φορουμ σε ολη την ελλαδα σε ολο τον κοσμο να περασετε ολοι πολυ ομορφη πρωτοχρονια με υγεια...και του χρονου καλυτεροι ;-) :bbbiceps:

+100

LION
29-12-11, 18:12
.Να συμπληρωσω και εγω οτι ο Ορεστης Μπονιακος εκανε τη τελειοτερη εκτελεση,απο ολους διοτι:
1)Κατεβηκε αρκετα χαμηλοτερα απο την παραλληλια 2)Δεν εσκυβε ,αλλα αντιθετως ηταν σχεδον κατακορυφος 3)Δεν εκτελουσε με εκρηκτικη ταχυτητα την ασκηση,αλλα ησυχα και σωστα.


Tο έγραψε ο κ.Διακογιάννης,το επισημαίνω κι εγώ εκείνη τη στιγμή,για την σωστότερη εκτέλεση σε όλες τις επαναλήψεις που έκανε!

Αν ισχύσουν αυστηροί κανονισμοί,έτσι πρέπει να γίνονται όλες οι επαναλήψεις,προκειμένου να θεωρούνται έγκυρες!

Polyneikos
30-12-11, 21:58
Ανοιξα ενα θεμα εδω για τον τραυματισμο του Σίμου,μεταφερωντας καποια ποστς :thumbup:


Eκτεταμένη θλαση του μειζονος θωρακικου μυος (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18553-Eκτεταμένη-θλαση-του-μειζονος-θωρακικου-μυος)

Babis17
31-12-11, 00:48
Ξερεται αν ή ποτε θα ξαναγινει ο επομενος διαγωνιασμος δυναμης....

NASSER
31-12-11, 10:56
Ξερεται αν ή ποτε θα ξαναγινει ο επομενος διαγωνιασμος δυναμης....

Αν πρόκειται να λάβεις μέρος, απλά μείνε σε επαφή με το φορουμ.;)

Ariel
02-01-12, 21:22
ερωτηση:εχουν μπει οοοοοολες οι φωτογραφιες???

giannis64
02-01-12, 21:30
ειναι καποια που ξερεις οτι τραβηχτηκε και δεν ανεβηκε?

RAW
02-01-12, 22:15
Ενα μεγάλο μπράβο σε όλους. Ευχομαι να συνεχιστεί αυτός ο θεσμός. Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

Ariel
02-01-12, 22:41
ειναι καποια που ξερεις οτι τραβηχτηκε και δεν ανεβηκε?
ισως!!!...:)παντως οτι ηταν να μπει μπηκε???

beefmeup
02-01-12, 22:42
ερωτηση παγιδα ειναι αυτο?:unsure:

η μηπως κερδιζουμε κατι αν απαντησουμε?

Ariel
02-01-12, 22:51
ερωτηση παγιδα ειναι αυτο?:unsure:

η μηπως κερδιζουμε κατι αν απαντησουμε?
χαχαχαχ,,τι παγιδα βρε???ειχατε βγαλει και μερικες εξω απο γυμναστηριο στο διαλειμμα!

vaggan
04-01-12, 10:57
αν ξαναγινει το event θα ερθω και εγω πολυ ωραια διοργανωση θελω να ρωτησω οι αγωνες ηταν drug free δηλαδη δινεις καποιο δειγμα ουρων και πρεπει να εισαι καθαρος,η οχι δεν ειχαν περιορισμους?

NASSER
04-01-12, 11:02
αν ξαναγινει το event θα ερθω και εγω πολυ ωραια διοργανωση θελω να ρωτησω οι αγωνες ηταν drug free δηλαδη δινεις καποιο δειγμα ουρων και πρεπει να εισαι καθαρος,η οχι δεν ειχαν περιορισμους?

Η διοργάνωση δεν ήταν υπό την αιγίδα καμίας ομοσπονδίας και δεν είχε κανέναν περιορισμό και κανέναν έλεγχο όπως γίνεται στις επίσημες ομοσπονδίες αθλητισμού. Ήταν καθαρά ψυχαγωγική διοργάνωση με διοργανωτή το bodybuilding.gr και τον κ. Μπουρνάζο Σπύρο που παραχώρησε το γυμναστήριο του γιαυτη τη διοργάνωση και έκανε αξιόλογη φιλοξενία σε όσους παρευρέθηκαν!!
Να είμαστε καλά να ξανά διοργανωθεί!

morbit_killer
05-01-12, 12:22
Η διοργάνωση δεν ήταν υπό την αιγίδα καμίας ομοσπονδίας και δεν είχε κανέναν περιορισμό και κανέναν έλεγχο όπως γίνεται στις επίσημες ομοσπονδίες αθλητισμού. Ήταν καθαρά ψυχαγωγική διοργάνωση με διοργανωτή το bodybuilding.gr και τον κ. Μπουρνάζο Σπύρο που παραχώρησε το γυμναστήριο του γιαυτη τη διοργάνωση και έκανε αξιόλογη φιλοξενία σε όσους παρευρέθηκαν!!
Να είμαστε καλά να ξανά διοργανωθεί!

Ποιός έλεγχος nasser στο επίσημο powerlifting IPF όλοι παίρνουν σκληρά αναβολικά τα οποία δεν θέλω να κατονομάσω , οστόσω η ιδέα του drug free έχει καταντήσει ανέκδοτο , όλοι το παίζουν drug free και είναι οι ποιό drug in

NASSER
05-01-12, 12:36
Ποιός έλεγχος nasser στο επίσημο powerlifting IPF όλοι παίρνουν σκληρά αναβολικά τα οποία δεν θέλω να κατονομάσω , οστόσω η ιδέα του drug free έχει καταντήσει ανέκδοτο , όλοι το παίζουν drug free και είναι οι ποιό drug in

Δεν γνωρίζω τι γίνεται στο επίσημο powerlifting IPF και γιαυτο δεν μπορώ να κρίνω. Έλεγχος όμως γίνεται στις επίσημες ομοσπονδίες, όπως λέει το καταστατικό τους. Τώρα τι λένε και τι γίνεται είναι άλλου παπά ευαγγέλιο ;)
Τώρα ότι κάποιοι ''το παίζουν drug free και είναι οι ποιό drug in'' φυσικά δεν τους τιμάει γιατί ξεφτιλίζονται απο μόνοι τους. Στη συγκεκριμένη διοργάνωση ευτυχώς κανένας δεν αναφέρθηκε σαυτο και οι συμμετέχοντες εκ των πλείστων το διασκέδασαν και το ευχαριστήθηκαν. Φυσικά μετέπειτα είχαμε ακούσματα κόμπλεξ... αλλά δεν βαριέσαι... παντού συμβαίνουν αυτά :)

vaggan
05-01-12, 21:54
του χρονου να συμπεριλαβουμε και deadlifts μπορω να παρω και εγω μερος?κερδιζεις καμια πρωτεινη αμα βγεις τελευταιος?:)

chro
06-01-12, 22:14
Ποιός έλεγχος nasser στο επίσημο powerlifting IPF όλοι παίρνουν σκληρά αναβολικά τα οποία δεν θέλω να κατονομάσω , οστόσω η ιδέα του drug free έχει καταντήσει ανέκδοτο , όλοι το παίζουν drug free και είναι οι ποιό drug inΌχι όλοι. Η μειοψηφία στο σύνολο των αθλητών. Αυτοί που είναι επαγγελματίες και έχουν οικονομικό κόνητρο και γι' αυτό καταστρέφουν την υγεία τους.
Μιας και βλέπω ότι δε γνωρίζετε επί του θέματος, οι έλεγχοι ντόπινγκ διεξάγονται από τη WADA (http://www.wada-ama.org/) σε διεθνές επίπεδο και από τον ΕΣΚΑΝ στην Ελλάδα. Οι ομοσπονδίες σε αυτούς απευθύνονται για τον έλεγχο. Οι έλεγχοι είναι αυστηροί και απαγορεύονται αρκετά φάρμακα και μεγάλος αριθμός συμπληρωμάτων που οι bodybuilders τα θεωρούν drug free.
Οι λίγοι επαγγελματίες αθλητές που έχουν τη δυνατότητα, κατασεκυάζουν δικές τους μάσκες ώστε να περνάν από τον έλεγχο ενώ έχουν λάβει απαγορευμένες ουσίες.

NASSER
06-01-12, 22:18
Όχι όλοι. Η μειοψηφία στο σύνολο των αθλητών. Αυτοί που είναι επαγγελματίες και έχουν οικονομικό κόνητρο και γι' αυτό καταστρέφουν την υγεία τους.
Μιας και βλέπω ότι δε γνωρίζετε επί του θέματος, οι έλεγχοι ντόπινγκ διεξάγονται από τη WADA (http://www.wada-ama.org/) σε διεθνές επίπεδο και από τον ΕΣΚΑΝ στην Ελλάδα. Οι ομοσπονδίες σε αυτούς απευθύνονται για τον έλεγχο. Οι έλεγχοι είναι αυστηροί και απαγορεύονται αρκετά φάρμακα και μεγάλος αριθμός συμπληρωμάτων που οι bodybuilders τα θεωρούν drug free.
Οι λίγοι επαγγελματίες αθλητές που έχουν τη δυνατότητα, κατασεκυάζουν δικές τους μάσκες ώστε να περνάν από τον έλεγχο ενώ έχουν λάβει απαγορευμένες ουσίες.

chro είσαι εκτός θέματος και έπειτα δεν μας λες κάτι που δεν έχει αναφερθεί στο φορουμ σε άλλες ενότητες. Μάλλον εσύ δεν γνωρίζεις καλά το φορουμ...
Τα οφ τοπικ να σταματήσουν παρακαλώ.

agisilaos
09-01-12, 16:23
Βασια ησουν η ατραξιον της βραδυάς!!Εισέπραξες τα πιο θερμά χειροκροτήματα !
Η μονη κοπελα που αγωνιστηκε, στα κιλα μάλιστα που διαγωνιστηκαν οι αντρες,και στις 4 κινησεις που είχες δικαίωμα, (Βench Press Max Reps,Squat Max Reps,Open Bench Press,Open Squat),με κιλα και επιδόσεις που θα ζηλευαν πολλοι αντρες !Αξια!:clap:


Σου αφιερωνω τις παρακατω φωτογραφίες,θα ακολουθησουν και άλλες !


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=35664


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=35665


Το team της Νεας Μακρης

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=35663&d=1322991688


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=35666



http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=35667





:P

morbit_killer
06-03-12, 12:03
του χρονου να συμπεριλαβουμε και deadlifts μπορω να παρω και εγω μερος?κερδιζεις καμια πρωτεινη αμα βγεις τελευταιος?:)

οχι ο τελευταίος δεν κερδίζει τίποτα μονο ο πρώτος μια πρωτείνη tempro ερασιτεχνικό πολυ εγώ θα ήθελα να δώ και τούς φουσκωτούς της νύχτας να δούμε τι κιλά κάνουν
χωρίς drugs free και τέτοιες τρίχες είμαι πολύ περίεργός πάντως πιστέυω ότι ελάχιστοι έχουν 200κιλα καθαρή πίεση :shock:

tolis93
06-03-12, 16:19
οχι ο τελευταίος δεν κερδίζει τίποτα μονο ο πρώτος μια πρωτείνη tempro ερασιτεχνικό πολυ εγώ θα ήθελα να δώ και τούς φουσκωτούς της νύχτας να δούμε τι κιλά κάνουν
χωρίς drugs free και τέτοιες τρίχες είμαι πολύ περίεργός πάντως πιστέυω ότι ελάχιστοι έχουν 200κιλα καθαρή πίεση :shock:

γιατι μ φενεται καπως αυτο το ποστ?:unsure:

Polyneikos
06-03-12, 17:18
Σε όλους καπως φανηκε Τόλη,απλα εχουμε βαρεθει να ασχολουμαστε με του καθενος τις μικροπρέπειες.
Ελπίζουμε να γινουν και καλυτερες προσπαθειες από τις δικες μας και να δινεται ενα Hammer ας πουμε για επαθλο....
Παντως εντελως μεταξυ μας,για να το σκεφτονται ακομα καποιοι,μαλλον επιτυχία είχε:green:

Mentzer
07-03-12, 05:49
τα Hammer μηχανηματα ειναι υπερεκτιμημενα

Πιο δυνατος γινεται καποιος με ορθοστατες μπαρα δισκους παγκο αποτι με ολλα τα Hammer μηχανηματα του κοσμου
http://img88.imageshack.us/img88/422/zrules.jpg






παντος στο arnold classic εχει επαθλο Hummer :green:
http://img221.imageshack.us/img221/452/article125372803e24cc10z.jpg

Mentzer
07-03-12, 05:59
οχι ο τελευταίος δεν κερδίζει τίποτα μονο ο πρώτος μια πρωτείνη tempro ερασιτεχνικό πολυ εγώ θα ήθελα να δώ και τούς φουσκωτούς της νύχτας να δούμε τι κιλά κάνουν
χωρίς drugs free και τέτοιες τρίχες είμαι πολύ περίεργός πάντως πιστέυω ότι ελάχιστοι έχουν 200κιλα καθαρή πίεση :shock:


προοδευτικη υπερφορτωση :thumbup:
http://www.bodybuilding.com/fun/goulet11.htm
http://www.bodybuilding.com/fun/randy14.htm
http://www.bodybuilding.com/fun/randy142.htm
http://stronglifts.com/madcow/Topics/Microloading.htm
41701

Polyneikos
07-03-12, 08:43
τα Hammer μηχανηματα ειναι υπερεκτιμημενα

Πιο δυνατος γινεται καποιος με ορθοστατες μπαρα δισκους παγκο αποτι με ολλα τα Hammer μηχανηματα του κοσμου
http://img88.imageshack.us/img88/422/zrules.jpg






παντος στο arnold classic εχει επαθλο Hummer :green:
http://img221.imageshack.us/img221/452/article125372803e24cc10z.jpg

Προφανως εννουσα ενα Ηammer jeep και όχι ενα hammer μηχανημα....
Ειθισται στους διαγωνισμους bbing να χαριζεται στους νικητες,το θεωρησα γνωστο για να μην κανω περαιτέρω επισημανσεις.

Hercules
12-03-12, 23:41
Παιδια δωστε μας λίγο χρονο να ταξινομησουμε τις φωτο και να επεξεργαστουν τα βιντεο...Μεχρι τελος της εβδομαδας θα εχει ανεβει μπόλικο υλικο..
Συγχωρεστε μας αλλα και οι υπόλοιπες υποχρεωσεις λίγο μας τραβανε πίσω....:(
Μεχρι τότε παρτε μερικες παρασκηνιακες :weights::weights:




35933



παιδια στην τριτη φωτογραφια,τον ξερετε τον κυριο αυτον,ειναι καποιος "γνωστος"?ρωταω γιατι τον εχω δει αρκετες φορες στα βορεια προαστια σε καφετεριες,μπαρακια κτλ.

morbit_killer
13-03-12, 13:49
Σε όλους καπως φανηκε Τόλη,απλα εχουμε βαρεθει να ασχολουμαστε με του καθενος τις μικροπρέπειες.
Ελπίζουμε να γινουν και καλυτερες προσπαθειες από τις δικες μας και να δινεται ενα Hammer ας πουμε για επαθλο....
Παντως εντελως μεταξυ μας,για να το σκεφτονται ακομα καποιοι,μαλλον επιτυχία είχε:green:

Για να ξεκαθαρίσω την θέση μου , δεν είχα πρόθεση ειρωνική ,το έπαθλο είναι συμβολικό αυτό ήθελα να τονίσω και δεν είμαι γενικώς μικροπρεπής
αντικειμενικός ναι κακόβουλος ποτε;)

ares
13-03-12, 14:55
τα Hammer μηχανηματα ειναι υπερεκτιμημενα

Πιο δυνατος γινεται καποιος με ορθοστατες μπαρα δισκους παγκο αποτι με ολλα τα Hammer μηχανηματα του κοσμου

sry για το off αλλα το hammer ειναι ολα τα λεφτα, αν βρεις gym να διαθετει εισαι τυχερος.

BlooDdeaD_MefiSt
13-03-12, 15:03
Για να ξεκαθαρίσω την θέση μου , δεν είχα πρόθεση ειρωνική ,το έπαθλο είναι συμβολικό αυτό ήθελα να τονίσω και δεν είμαι γενικώς μικροπρεπής
αντικειμενικός ναι κακόβουλος ποτε;)

Nτάξει ρε φίλε τι θες να είναι δηλαδή? Σκέψου ότι η είσοδος είναι τσάμπα και χωρίς κάποια πρόκριση κλπ...Και αυτά τα event κατά την γνώμη μου γίνονται για να συναντηθούμε και να περάσουμε καλά όχι για να κερδίσουμε κάποια δώρα.Εμένα και μόνο η ευχαρίστηση του να βγεις σε κάποιο από αυτά τα αγωνίσματα πρώτος μέσα σε τόσο κόσμο θα μου έφτανε και με το παραπάνω..τώρα αν εσένα δεν..δεν σε υποχρέωσε και κανείς να πας;) Φιλικά πάντα έτσι :toast:


p.s Θα γίνει και φέτος κάτι παρόμοιο?:green:

vaggan
14-03-12, 00:46
Nτάξει ρε φίλε τι θες να είναι δηλαδή? Σκέψου ότι η είσοδος είναι τσάμπα και χωρίς κάποια πρόκριση κλπ...Και αυτά τα event κατά την γνώμη μου γίνονται για να συναντηθούμε και να περάσουμε καλά όχι για να κερδίσουμε κάποια δώρα.Εμένα και μόνο η ευχαρίστηση του να βγεις σε κάποιο από αυτά τα αγωνίσματα πρώτος μέσα σε τόσο κόσμο θα μου έφτανε και με το παραπάνω..τώρα αν εσένα δεν..δεν σε υποχρέωσε και κανείς να πας;) Φιλικά πάντα έτσι :toast:


p.s Θα γίνει και φέτος κάτι παρόμοιο?:green:μπορει