PDA

Επιστροφή στο Forum : 1o Atlas Challenge 2011 by Bodybuilding.gr (3 Δεκεμβρίου, Γυμν. Σπ. Μπουρνάζου)



Σελίδες : [1] 2 3 4

Muscleboss
09-09-11, 19:11
1o Atlas Challenge by Bodybuilding.gr

To Atlas Challenge θα είναι ένα event δύναμης το οποίο θα πραγματοποιηθεί για πρώτη φορά στις 3 Δεκεμβρίου 2011 και ώρα 18:00 στην Αθήνα, στο πρώην γυμναστήριο του Σπύρου Μπουρνάζου και τώρα αναγνωρισμένο σωματείο από την ΕΟΣΔ και τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού, με την επωνυμία "Διάπλαση" όπου ιδρυτής και πρόεδρος είναι ο Σπύρος Μπουρνάζος.


30968


Οι κινήσεις δύναμης στις οποίες θα διαγωνιστούν οι συμμετέχοντες θα είναι 2:

Κινήσεις
1. Squat (Καθίσματα με ελέυθερη μπάρα)
2. Bench press (Πιέσεις στήθους σε οριζόντιο πάγκο με ελέυθερη μπάρα)

Οι συμμετέχοντες θα διαχωριστούν σε 2 κατηγορίες ανάλογα με το σωματικό τους βάρος.

Κατηγορίες βάρους (Κλάσεις)
1. -85 κιλών
2. +85 κιλών

Σε περίπτωση που υπάρχουν αρκετοί συμμετέχοντες άνω των 100 κιλών, ενδέχεται να γίνει και μια 3η κλάση +100 κιλών.

Το βάρος το οποίο θα είναι πάνω στην μπάρα θα είναι δεδομένο και οι συμμετέχοντες θα διαγωνιστούν στο ποιός θα εκτελέσει τις περισσότερες επαναλήψεις με τα κιλά αυτά.

Συνολικό βάρος μπάρας
Squat:
Κλάση -85: 85 κιλά
Kλάση +85: 95 κιλά

Bench press:
Κλάση -85: 80 κιλά
Κλάση +85: 90 κιλά

Συνολικά θα υπάρξουν δηλαδή 4 κατηγορίες διαγωνισμού:
1. Squat -85
2. Squat +85

3. Bench press -85
4. Bench press +85

Ο κάθε διαγωνιζόμενος θα μπορεί να συμμετέχει σε μόνο μία ή και στις δύο κινήσεις της κλάσης του. Στο τέλος του event, από κάθε κλάση θα υπάρχει ένας γενικός νικητής, από τους αθλητές που συμμετείχαν και στις 2 κινήσεις, και θα είναι αυτός που θα έχει το μεγαλύτερο άθροισμα επαναλήψεων στις 2 κινήσεις. (π.χ. κάποιος αθλητής μπορεί να έχει 9 επαναλήψεις στο σκουατ και 15 στον πάγκο, σύνολο 24 επαναλήψεις).

Πέρα από τις παραπάνω κατηγορίες θα υπάρχουν και δύο Open κατηγορίες (χωρίς διαχωρισμό βάρους) 1 μέγιστης επανάληψης (powerlifting).

5. OPEN Squat MAX– 1 επανάληψη με μέγιστο βάρος
6. OPEN Bench Press MAX – 1 επανάληψη με μέγιστο βάρος

Οι νικητές (και όχι μόνο) πέρα από τα βραβεία τους θα κερδίσουν και συμπληρώματα διατροφής προσφορά του Bodybuilding.gr e-shop. :toast:


Κανόνες Atlas Challenge

1. Όλοι οι αθλητές πρέπει να ακολουθήσουν τους κανόνες διαφορετικά θα αποκλειστούν απο την κριτική επιτροπή.
2. Η ζύγιση των αθλητών θα πραγματοποιηθεί 1 ώρα πριν την έναρξη του Atlas Challenge.
3. Επιτρέπονται ζώνες και ιμάντες, αλλά όχι φόρμες powerlifting (lifting suits).
4. Κάθε αθλητής θα έχει 1 προσπάθεια ανά κατηγορία συμμετοχής, εκτός από τις OPEN που θα έχουν 2 προσπάθειες ανά κατηγορία.
5. Ο μηρός του αθλητή στην κίνηση του σκουατ πρέπει να είναι χαμηλότερος ή παράλληλος με το έδαφος αλλιώς ο αθλητής θα ακυρώνεται.
6. Στην περίπτωση ισοπαλίας νικητής θα είναι ο αθλητής με το μικρότερο βάρος.
7. Στην κίνηση bench press η μπάρα στο χαμηλότερο σημείο της πρέπει να ακουμπάει στο στήθος, ενώ στο ψηλότερο σημείο της πρέπει οι αγκώνες να είναι σχεδόν τεντωμένοι.

Ενημέρωση θέματος:

Όσοι αθλητές δηλώσουν τη συμμετοχή τους μέχρι τις 19 Νοεμβρίου, θα έχουν δώρο ένα μπλουζάκι που θα βγεί αποκλειστικά για το event.

33295

giannis64
09-09-11, 19:55
αυτα ειναι γουστα..:toast:

αλλη μια κενοτομια..:clap:


αλλα εμεις θα το χασουμε. κριμα..:(

Polyneikos
09-09-11, 20:18
Aντε εσκασε η βόμβα :thumbup::thumbup:

Devil
09-09-11, 20:57
Αρκετα ενδιαφερον.....:green:

μπραβο...:clap::clap::clap:

beefmeup
09-09-11, 20:59
καλη φαση:thumbup:

Polyneikos
09-09-11, 20:59
Θα εχουν αρκετοι την ευκαιρια να αποδείξουν τα γραφωμενα τους :P:P
Εννοείται ότι ειναι μια ευκαιρια συναντησης και για όσους δεν θελουν να συμμετασχουν,απλα για να γνωριστουμε,to know us better :P:P

Qlim4X
09-09-11, 21:10
Αν και θα ειμαι σε διαιτα θα παρεβρεθω μιας και ειναι στο γυμναστηριο μου και μπορει να να συμετασχω απλα για την εμπειρια.

RAMBO
09-09-11, 21:13
Ερχονται οσοι θελουν -μενουν οσοι μπορουν και αντεχουν(λεγαμε στο στρατο).ηρθε ο καιροσ να λυγισω κανα σιδερο:welcome:

Polyneikos
09-09-11, 21:14
Αν και θα ειμαι σε διαιτα θα παρεβρεθω μιας και ειναι στο γυμναστηριο μου και μπορει να να συμετασχω απλα για την εμπειρια.

Aλεξ θα είναι ακριβως μια εβδομαδα ΜΕΤΑ το Κυπελλο της WABBA,εχουμε προβλεψει ότι μπορεί καποιοι αθλητες-μελη του φόρουμ να θελουν συμμετασχουν,δεν θα τους βαζαμε σε τετοια διαδικασία πανω στην δίαιτα.Ίσα-ίσα θα εχεις φαει κιόλας ;):squat:

jackaction
10-09-11, 00:21
με βλεπω σαν τουσ φυλακισμενους στις ταινιες να κανω μονο παγκο καθε μερα και διαιτα μεχρι να πεσω 84μισο:P:P
πολυ δυνατο event αλλα οι κατηγοριες μου φενονται λιγο καπως

tolis93
10-09-11, 00:27
μεχρι δεκεμβριο θα εχω καταφερει να παρω αλλα 6 κιλα...ελπιζω.ετσι να παω 84 ρε! μπαρα τι διαολο θα εχω ανεβει.οποτε...ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ!!! ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΗ ΨΥΧΗ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ!!!

BODYMPAL
10-09-11, 00:29
αρκετά καλό!!!:clap::clap:Το αστείο είναι οτι 3 δεκ. εχω γενέθλια!!! :P:P:P

COBRA_STYLE
10-09-11, 02:26
we''ll be there...to know us better only:turtle::P

TheWorst
10-09-11, 02:29
Πω , πω , καλη φαση , γουσταρω να δω και κανα βιντεακι καποιος απτο φορουμ πως ζορισεται να συκωσει την μπαρα :turtle::turtle::turtle::green::green:

GREEK POWER
10-09-11, 09:17
Εχει και κατηγορια παππου plus να λαβω και γω μερος ? :green::P

MusclesOfShadow
10-09-11, 10:36
Mακαρι να ειχα αμαξι:turtle:

Polyneikos
10-09-11, 10:38
που μενεις;Δεν μπορείς να ερθεις με καποιον απο εδω μεσα;

MusclesOfShadow
10-09-11, 10:57
Δυστυχως ειναι πολλα που δεν θα μαφησουν να ερθω (σχολειο, γονεις, αποσταση). Μακαρι να ζουσα και γω αυτη την εμπειρια. Να γνωρισω και τα μελη απο δω. Θρακομακεδονες μενω...

SOSTARAS
10-09-11, 11:22
ενασ φιλοσ μου απο εδω (χαλκιδικη)σπουδαζει αθηνα αν ολα πανε καλα ισωσ κατεβω για ενα σ.κ. να χαζεψω λιγο !!:turtle::turtle::turtle:

sTeLaKoS
10-09-11, 11:22
Υπέροχα νέα :clap::clap:

Θα προσπαθήσω να είμαι εκεί :thumbup:

tasos2
10-09-11, 12:36
Που ειναι το γυμναστηριο του σπυρου μπουρναζου? Οταν λετε μια ωρα πριν θα γινουν οι μετρησεις εννοειτε στις 17.00 ή κανονικα στις 18.00 και στις 19.00 θα γινει ο διαγωνισμος??
Μακαρι να εχω χρονο να ερθω. Και τι συμπτωση... Πεφτει μερα σαββατο και σαββατο ειναι η μερα που κανω στηθος :weights: :bbbiceps:

TheWorst
10-09-11, 13:06
Παιδια , αυτοι που δε θα μπορεσουν να παρευρεθουν , θα μπορεσουν να δουν κανα βιντεακι απτον διαγωνισμο ? :green:

Polyneikos
10-09-11, 13:14
Που ειναι το γυμναστηριο του σπυρου μπουρναζου? Οταν λετε μια ωρα πριν θα γινουν οι μετρησεις εννοειτε στις 17.00 ή κανονικα στις 18.00 και στις 19.00 θα γινει ο διαγωνισμος??
Μακαρι να εχω χρονο να ερθω. Και τι συμπτωση... Πεφτει μερα σαββατο και σαββατο ειναι η μερα που κανω στηθος :weights: :bbbiceps:

Tο γυμναστηριο ειναι Πατησιων και Τροιας 28,στο ύψος της Κυψελης.
Οι μετρησεις όπως το σκεφτόμαστε να γινουν στις 17:00 για να ξεκινησουμε στις 18:00.

aqua_bill
10-09-11, 13:22
Oooooo καλοοοοοοοο. Πολυ ωραία πρωτοβουλία ελπίζω να μην το χάσω. Μπράβο σας παιδια

ggeorge
10-09-11, 14:58
Εγω που δε σηκωνω 80 κιλα ουτε μια φορα θα με αφησετε να συμμετεχω; :P :bbbiceps:

sofos
10-09-11, 15:13
κριμα που γινεται τοσο μακρυα :(

pepeismenos karga
10-09-11, 16:08
ψηνομαι να παρεβρεθω...πολυ ωραιο εβεντ φενεται....και το σκουωτ πολυ δελεαστικο....χμμ....θα δουμε...μπραβο παντως για την κενοτομια...

TRIANTAFYLLOU
10-09-11, 18:01
πολυ καλα νέα , αυτα γινόταν τακτικά παλια , θυμάμε μέσα στο άγχος είμασταν να κερδίσουμε , πολυ καλό ιβέντ και όσο για το μακρυα όπου και να γινόταν για κάποιους μακρυα θα είναι .
μια ευκαιρία να αποδείξουν και κάποιοι τις δυνατότητές τους και γιατι όχι να έχουν και κάποια διάκριση :toast::toast::toast:

No Cash
10-09-11, 21:25
the best!!!γαμω τις φασεις μπραβο!!!

NASSER
10-09-11, 23:24
Εννοείται θα είμαστε όλοι εκει. Πέρα απο το διαγωνισμό είναι μια καλη ευκαιρία να συναντηθουμε οι φίλοι του φόρουμ :thumbup:

Υ.Σ. Νατουραλ κατηγορία δεν θα έχει? :green: Να δώσουμε και τσίσα για έλεγχο... :green: :rolf:

Polyneikos
11-09-11, 09:00
:rolf::rolf::rolf:Ποιον θα εχουμε να τα δοκιμαζει;; :turtle::turtle:

Διακογιαννης Γιαννης
11-09-11, 15:15
Τελεια ιδεα, που θα πραγματοποιηθει στο τελειο μερος

Polyneikos
11-09-11, 15:28
Kαι με τον Γιαννη Διακογιαννη να μας κανει την τιμη να παρευρεθεί ως κριτης :thumbup:

tasos2
11-09-11, 16:44
Δηλαδη θα εχουμε να επιλεξουμε 1) bench 80/90 2)σκουοτ 85/95 3)bench μαξ ρεπ 4)σκουοτ μαξ ρεπ ενα απο ολα αυτα ?? Ή οποιος κανει το 1) θα κανει και το 3) και οποιος κανει το 2) θα κανει και το 4)

Muscleboss
11-09-11, 23:24
Δεν είναι υποχρεωτική καμία συμμετοχή. Ο καθένας επιλέγει την κατηγορία του και παίζει. Μπορεί να παίξει από μόνο 1 κατηγορία, για παράδειγμα μέγιστες επαναλήψεις στήθους, μέχρι και τις 4 κατηγορίες.

ΜΒ

Hercules
23-09-11, 03:38
θα λαβουν μερος μονο ερασιτεχνες ασκουμενοι η κ επαγγελματιες bbers?γιατι αν ειναι το δευτερο τοτε δεν εχουμε τυχη..

Polyneikos
23-09-11, 07:43
Επαγγελματιες Bbers δεν θα μπορουσαν να συμμετασχουν,γιατι αλλιως θα επρεπε να φερουμε τον Κεφαλιανο να παίξει, η τον Καραμανλακη...:green:
Ακομα και μελη της ομαδας του site δεν θα διαγωνιστουν,για τον ίδιο λόγο.Φαντασου να ησουν με τον Ηλία να πιεσετε τα ίδια κιλα.:liftheavy::affraid:
Αν εννοείς αγωνιστικους αθλητες,ναι,μπορεί να ερθουν να παίξουν,τουλαχιστον εμεις δεν αποκλείουμε καποιον.
Ο λόγος που βαζουμε όμως και τα κιλα ως κατηγορίες (-85 & + 85 κιλα ) ειναι αυτος,καθως και ο λογος που δεν κανουμε αποκλειστικα την αρση με τα μεγιστα κιλα αλλα και με επαναλήψεις,για να ενισχυσουμε ουσιαστικα τη νσυμμετοχη μιας μεγαλης γκαμας..
Εξαλλου δεν ειναι αυτοσκοπος η νικη αλλα η συμμετοχη σε ενα event που πραγματοποιεί το φόρουμ:thumbup:

Hercules
23-09-11, 18:03
μπραβο παντως για την πρωτοβουλια παιδες..παντα τετοια event να προσπαθειτε να διοργανωνετε :clap:. οι συμμετεχοντες θα κερδισουν καποιο αναμνηστικο για να θυμουνται τη συμμετοχη τους?πχ κανα μπλουζακι η καμια κονκαρδα?

Muscleboss
24-09-11, 10:45
^ Ναι Hercules, κάτι ετοιμάζουμε. :thumbup:

ΜΒ

COBRA_STYLE
24-09-11, 11:39
Aντε αντε να ερθει η μερα:green:

Dreiko
24-09-11, 11:40
εσυ τι χαιρεσαι???δεν εχει κατηγορια test booster.....:P:P:P:green:

COBRA_STYLE
24-09-11, 12:00
αντε ρε:Pθελω να μαζευτουμε ολοι να γνωριστουμε καλυτερα;):turtle:

tolis93
24-09-11, 20:52
+1. ψοφαω πολυ να δω απο κοντα αυτους που με διδαξαν οσα ξερω για το θεμα.ειναι σα να ετοιμαζεσαι να δεις καποιο διασημο που αποτελει προτυπο για σενα.τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.γιατι κακα τα ψεματα.το 1 3ο της μερας μου εδω το περναω και εχω ανταλλαξει αποψεις με πολυυυυ κοσμο

thanos col
24-09-11, 21:38
ωραιο event!αλλα δεν θα ειμαι ελλαδα εκεινη την περιοδο :( θα ερχομουν για ενα καφε :)

Giannis12
24-09-11, 21:56
Πόσο μα πόσο πολύ ψήνομαι να έρθω,στο κατάλληλο μέρος με τα κατάλληλα άτομα,θα'ταν πολύ ωραία..
Παίζει να χωρίσετε και κατηγορίες ηλικιακά αν μαζευτούν πολλοί διαγωνιζόμενοι; Θα έχει περισσότερο ενδιαφέρον έτσι!

Eddie
24-09-11, 22:10
Θελω να πιστευω οτι το σαραβαλιασμενο σωμα μου θα ειναι ενταξει μεχρι τοτε ωστε να μπορεσω να ερθω για το χαβαλε τουλαχιστον κι ας μη δωσω το 100%.Θα ναι καλη εμπειρια :)

Polyneikos
24-09-11, 22:11
Εχω να προτείνω το εξης:
Μπορείτε να στελνετε πμ σε μενα,ως εκδήλωση ενδιαφεροντος οσοι θελετε να συμμετασχετε
Δεν ειναι δεσμευτικο και δεν σημαινει ότι αν ερθει καποιος τελευταια στιγμη και δεν ειναι στην λιστα πως δεν θα παίξει.
Απλα θα μας βοηθησει να ξερουμε πανω κατω ποσος κόσμος θα συμμετεχει και να επιταχυνθουν τόσο οι διαδικασίες αλλα και καποιες αλλες ενεργειες που θα πρέπει να γινουν οργανωτικα εκ μερους μας.
Αυτο που θελω εγω είναι:
Ενα όνομα (όχι επώνυμο),βαρος και ηλικια και αν ειναι δυνατον σε ποιες ασκησεις θα δοκιμασετε.
Παραδειγμα Νικος -24 χρ.- 80 κιλα - Θα διαγωνιστω στα σκουωτ και στον παγκο (επαναλήψεις) + Σκουωτ (μεγιστα κιλα)

Polyneikos
24-09-11, 22:55
Η εκκίνηση εγινε με την πρωτη συμμετοχη :thumbup::clap::clap:

COBRA_STYLE
24-09-11, 22:56
Κωστα εσυ θα συμμετασχεις?:P

Polyneikos
24-09-11, 23:01
Εγω θα το ηθελα αλλα θα πρεπει να τρεχω με τα διοργανωτικα,ισως ειναι δυσκολο να γινονται παραλληλα.Ισως εκτός συναγωνισμου ;)

luckyseven
24-09-11, 23:58
Σαν απλοί παρατηρητές δεν μπορούμε να έρθουμε πρέπει να συμμετέχουμε αναγκαστικά?:unsure:

tolis93
25-09-11, 00:00
Σαν απλοί παρατηρητές δεν μπορούμε να έρθουμε πρέπει να συμμετέχουμε αναγκαστηκά?:unsure:

lucky ελα τωρα αφου εχεις ψηθει.στη τελικη τι εχεις να χασεις?

COBRA_STYLE
25-09-11, 00:18
Σαν απλοί παρατηρητές δεν μπορούμε να έρθουμε πρέπει να συμμετέχουμε αναγκαστικά?:unsure:

οχι ρε,δεν ειναι αναγκαστικο να συμμετασχεις....πολλοι ειναι αυτοι που θα πανε απλα για να δουν,και γω να δω θα παω

luckyseven
25-09-11, 00:25
οχι ρε,δεν ειναι αναγκαστικο να συμμετασχεις....πολλοι ειναι αυτοι που θα πανε απλα για να δουν,και γω να δω θα παω

Οκ θα δω μήπως και έρθω με έναν φίλο απο το τζιμ απλά τα κιλά δεν τα έχω ακόμα...μόνο άρσεις έχω πανω απο 100+κιλά γιαυτό ρώτησα.;)

SilverMan
25-09-11, 15:25
μενω σχεδον διπλα απο το γυμναστηριο,οποτε οποιος μενει εδω γυρω και θελει να παει ας στειλει ενα pm να παμε μαζι(εχω μηχανη).

Kazmaier
27-09-11, 15:17
ρε παιδια οταν λετε στο παλιο γυμναστηριο του μπουρναζου,αν θυμαμαι καλα ειναι σχετικα μικρος χωρος για τοσα ατομα

NASSER
27-09-11, 16:07
ρε παιδια οταν λετε στο παλιο γυμναστηριο του μπουρναζου,αν θυμαμαι καλα ειναι σχετικα μικρος χωρος για τοσα ατομα

Πόσοι υπολογίζεις να μαζευτούν?

Kazmaier
27-09-11, 18:49
Πόσοι υπολογίζεις να μαζευτούν?

e kamia 30aria δεν θα ναι

NASSER
27-09-11, 19:13
e kamia 30aria δεν θα ναι

Έχω πετύχει να γυμνάζονται μέχρι 40 άτομα. Επομένως τα 30 θα χωράνε άνετα ;)

Kazmaier
28-09-11, 03:34
Έχω πετύχει να γυμνάζονται μέχρι 40 άτομα. Επομένως τα 30 θα χωράνε άνετα ;)

νασσερ, το θεμα δεν ειναι απλα να στοιβαχτουμε μεσα 40 50 η 60 ατομα, δεν γινονται αυτα τα πραγματα, αμα θελετε να προσελκυσετε μεγαλους αθλητες(οπως ο γραφων :thumbup:) πρεπει να εξασφαλισετε και τις αναλογες συνθηκες , δεν μπορουν αθληταραδες παγκοσμιου βεληνεκους να στιβαζονται με την πολυκοσμια , φανταζομαι το αντιλαμβανεσαι ετσι, δλδ και ενα κοκκινο χαλι να απλωθει απο την εισοδο μεχρι τον παγκο δεν θα θεωρηθει υπερβολη απο μερους μου, αντιθετως θα με πεισει πως οι διωργανωτες παιρνουν στα σοβαρα το εβεντ προκειμενου να σκασουν μυτη σκληροι αθλητες που θα καθαρισουν το παιχνιδι μονομιας;)

NASSER
28-09-11, 21:19
Δεν γνωρίζω ποτε επισκέφτηκες το γυμναστήριο τελευταία φορά, απλ΄πλέον είναι πολύ προσεγμένο, με μεγάλο χώρο σαλονιού και ο χόρος τόσο του σκουωτ όσο και του πάγκου είναι άνετοι. Έπειτα σκέψου πως οι αθλητες θα διαγωνίζονται ένας ένας και πρώτα θα τελειώνει ο διαγωνισμός σε μια άσκηση και μετα θα προχωράμε στην επόμενη. Δηλαδη ο κάθε διαγωνιζόμενος θα λαμβάνει τη προσοχή όλων όσων θα παρευρίσκονται στην εκδήλωση. Και ειλικρινά, και 50 άτομα να μαζευτουν θα κάθονται με άνεση και πιστευω θα υπάρχει όσο το δυνατον πεισσόερη επικοινωνία μεταξυ απο τα μέλη. Δυστυχως στις περισσότερες συναντησεις του φόρουμ δεν είναι δυνατη η επικοινωνία με όλους σε κέντρα διασκέδασης. Ισως τωρα πετύχουμε κάτι καλύτερο!

Polyneikos
28-09-11, 21:39
Θα ερθουν πολλα κοριτσια από το φόρουμ και σας βολευει να ειναι στεναχωρα,θα κανετε και "κολλητηρι" :idea::idea:

Dreiko
28-09-11, 21:42
εγω θελω να κανω κολλητηρι με τον νασσερ...:eleph::eleph::eleph:

COBRA_STYLE
28-09-11, 21:45
Θα ερθουν πολλα κοριτσια από το φόρουμ και σας βολευει να ειναι στεναχωρα,θα κανετε και "κολλητηρι" :idea::idea:

γιουπιιιιιιιιι:banana:

NASSER
28-09-11, 21:50
εγω θελω να κανω κολλητηρι με τον νασσερ...:eleph::eleph::eleph:

Ναι να κάνουμε κολλητήρι.. το θέλω και εγω... το κορίτσι των γενεθλίων που θα μου έστελνες, δεν έχει έρθει ακόμα :sneaky::sneaky::sneaky:

Dreiko
28-09-11, 22:24
Ναι να κάνουμε κολλητήρι.. το θέλω και εγω... το κορίτσι των γενεθλίων που θα μου έστελνες, δεν έχει έρθει ακόμα :sneaky::sneaky::sneaky:

δεν εχει online tracking???καπου θα κολλησε το δεμα.....:P:P:P

Muscleboss
30-09-11, 12:36
Όσοι αθλητές δηλώσουν τη συμμετοχή τους μέχρι τις 19 Νοεμβρίου, θα έχουν δώρο ένα μπλουζάκι που θα βγεί αποκλειστικά για το event.;)

MB

tolis93
30-09-11, 14:17
Να προσθέσουμε ότι προυπόθεση συμμετοχής στο 1o Atlas Challenge είναι οι αθλητές να είναι εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ μας. Εξαίρεση αποτελούν οι κατηγορίες OPEN Squat MAX και OPEN Bench Press MAX.

Όσοι αθλητές δηλώσουν τη συμμετοχή τους μέχρι τις 19 Νοεμβρίου, θα έχουν δώρο ένα μπλουζάκι που θα βγεί αποκλειστικά για το event.;)

MB

εχω δηλωσει συμμετοχη εδω και μερες:green::green::green:

Muscleboss
25-10-11, 23:47
H αφίσσα του event που φιλοτέχνησε το μέλος μας Tasos Green :thumbup:

Όποιος θέλει, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου με πμ να του στείλω το αρχείο για εκτυπωση... να το βάλει και στο γυμναστήριό του. ;)



33258

drago
26-10-11, 00:24
μπράβο παιδιά πολύ καλή φάση!!!!

Tasos Green
26-10-11, 00:28
ωραια πραγματα!!! :clap:

Polyneikos
26-10-11, 07:43
H αφίσα τα σπάει!Μπραβο στον Τασο που καλλιτεχνησε για αλλη μια φορα.See you there :thumbup:

gym
26-10-11, 10:59
μπραβο στον τασο και μπραβο γενικα για αυτην την ιδεα του αγωνα...μακαρι να μπορεσουμε να ειμαστε και εμεις εκει...:toast:

COBRA_STYLE
26-10-11, 11:06
περιμενουμε πώς και πώς τη μερα!:)

GREEK POWER
26-10-11, 11:11
Καλητεχνης ο Τασος ! :thumbup: Τοσα κιλα ομως στην αφισα :unsure: μου κοπηκαν τα ποδια:(:green:

LION
26-10-11, 11:37
H αφίσσα του event που φιλοτέχνησε το μέλος μας Tasos Green :thumbup:

Όποιος θέλει, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου με πμ να του στείλω το αρχείο για εκτυπωση... να το βάλει και στο γυμναστήριό του. ;)



http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=33258


Ωραία αφίσσα!!!:thumbup::thumbup::thumbup:

Μην πειράξετε τα κιλά:shock:,αφήστε τα μόλις τελειώσετε για να κάνω δικέφαλα!!!:):):)

No Cash
26-10-11, 12:48
γαματη αφισσα ευγε

asterix33
26-10-11, 19:41
Θα παρουν φωτια τα νιτρικαααααα

tolis93
26-10-11, 20:42
ουτε νιτρικα ουτε τπτ.4 καφεδες απανωτους να τρεμουν τα δαχτυλακια και να τσιτωνουν οι φλεβιτσες:green: βασικα επιτρεπονται τετοια?εννοω διαφορα pre-work νιτρικα κ ιστοριες τετοιες

Polyneikos
26-10-11, 21:26
Τα παντα επιτρεπονται ,ακομα και νεφτι :P

tolis93
26-10-11, 21:45
Τα παντα επιτρεπονται ,ακομα και νεφτι :P

ok καταλαβα...νεφτι απο τη μια 8απλη δωση καφε απο την αλλη....20 ρεντμπουλ κ βλεπουμε:turtle:

GREEK POWER
26-10-11, 21:55
ok καταλαβα...νεφτι απο τη μια 8απλη δωση καφε απο την αλλη....20 ρεντμπουλ κ βλεπουμε:turtle:

Μονο να προσεξεις οταν ζοριστεις μη σου φυγει καμια φιγουρα:P

tolis93
26-10-11, 21:58
Μονο να προσεξεις οταν ζοριστεις μη σου φυγει καμια φιγουρα:P

και παρει φωτια το γυμναστηριο λογω τ νεφτη ε?καλα λιγο πιο ον τοπικ τρ πως κ πως περιμενω την εκδηλωση.η αφισα βγαινει σε καλη μεγαλη αναλυση?να τη βαρεσω ενα ποστερ στο γυμν...

Polyneikos
26-10-11, 22:10
Την αφίσσα μην την κατεβασεις από εδω.Ζητησε την από τον Πανο να σου την στειλει σε υψηλη αναλυση για να μην χαλασει αν βγει σε μεγεθος αφίσσας.:welcome:

Galthazar
26-10-11, 22:13
μπραβο στον Τασο για την αφισα και μπραβο σε ολα τα παιδια για την ιδεα!

Ευχομαι απο του χρονου να ειμαι σε θεση να παρευρεθω και γω, ειτε σαν θεατης ειτε σαν διαγωνιζομενος θα δειξει

tolis93
26-10-11, 22:15
μπραβο στον Τασο για την αφισα και μπραβο σε ολα τα παιδια για την ιδεα!

Ευχομαι απο του χρονου να ειμαι σε θεση να παρευρεθω και γω, ειτε σαν θεατης ειτε σαν διαγωνιζομενος θα δειξει

γιατι οχι φετος????:unsure:

Galthazar
26-10-11, 22:18
γιατι οχι φετος????:unsure:

γιατι φετος δινω και δεν με βολευει το ωραριο και το προγραμμα. ασε που εχω μεινει πισω στα κιλα γιατι δεν κανω πλεον οσο συχνα εκανα.

tolis93
26-10-11, 22:19
γιατι φετος δινω και δεν με βολευει το ωραριο και το προγραμμα. ασε που εχω μεινει πισω στα κιλα γιατι δεν κανω πλεον οσο συχνα εκανα.

κριμα.εστω σα θεατης ωραια θα ηταν παντως.ξεφευγεις κ απο το προγραμμα.τι να κανουμε υπομονη φιλτατε.σιγουρα θα γινει κατι και του χρονου

Kazmaier
26-10-11, 23:13
ελπιζω ο χωρος να αεριζεται καλα γιατι οταν μετακινω βουνα παιρνω τρομερες ανασες και δεν ξερω αν θα μεινει τπτ για εσας να αναπνευσετε:thumbup:

Polyneikos
26-10-11, 23:16
Κααααλα:weights:

Muscleboss
27-10-11, 01:38
Anti-dopping δε θα κάνουμε πάντως :dooreek::turtle:

ΜΒ

procop
28-10-11, 14:41
για να καταλαβω,αν θελω καποιος μπορει να παρει μονο μερος στο bench press??ετσι ομως στο συνολο δεν θα χασει??
ευχαριστω

tolis93
28-10-11, 14:44
για να καταλαβω,αν θελω καποιος μπορει να παρει μονο μερος στο bench press??ετσι ομως στο συνολο δεν θα χασει??κοστος συμμετοχης υπαρχει?
ευχαριστω

λεει εισοδος δωρεαν οποτε δε πληρωνεις κατι.και απο οτι καταλαβα θα υπαρξουν ουσιαστικα αυτες οι θεσεις
1ος 85- κιλα σε σκουωτ,παγκος,αναμεικτο
10ς 85+ κιλα σκουωτ,παγκος,αναμεικτο
1ος μαξ κιλα σκουωτ
1ος μαξ κιλα παγκο

procop
28-10-11, 18:53
λεει εισοδος δωρεαν οποτε δε πληρωνεις κατι.και απο οτι καταλαβα θα υπαρξουν ουσιαστικα αυτες οι θεσεις
1ος 85- κιλα σε σκουωτ,παγκος,αναμεικτο
10ς 85+ κιλα σκουωτ,παγκος,αναμεικτο
1ος μαξ κιλα σκουωτ
1ος μαξ κιλα παγκο

βασικα ειναι πολλοι αθλητες κατω απο 85 κιλα και θεωρω καπως περιεργο των διαχωρισμο σε κατηγοριες,δεν ξερω ποια η λογικη,καποιος π γνωριζει περαιτερω ας απαντησει καθως με ενδιαφερει να παρω μερος

tolis93
28-10-11, 18:55
βασικα ειναι πολλοι αθλητες κατω απο 85 κιλα και θεωρω καπως περιεργο των διαχωρισμο σε κατηγοριες,δεν ξερω ποια η λογικη,καποιος π γνωριζει περαιτερω ας απαντησει καθως με ενδιαφερει να παρω μερος

μωρε πιστεψε με δε θα ναι ολοι κατω απο 85.αν σου ερθει καποιος 92-93 κιλα και εσυ εισαι 78 η 82 γιατι να παιξετε στην ιδια κατηγορια?ας μας διαφωτισουν οι μοντς βεβαια γιατι κ εγω απλα εχω καταλαβει δε κοβω κ το λαιμο μ οτι ειναι ετσι

Polyneikos
28-10-11, 19:42
βασικα ειναι πολλοι αθλητες κατω απο 85 κιλα και θεωρω καπως περιεργο των διαχωρισμο σε κατηγοριες,δεν ξερω ποια η λογικη,καποιος π γνωριζει περαιτερω ας απαντησει καθως με ενδιαφερει να παρω μερος

Οι κατηγορίες-κλασεις θα εχουν ως εξης:

1. Squat -85 σ.β. Max επαναληψεις με 85 κιλα στην μπαρα

2. Bench press -85 σ.β. Max επαναληψεις με 80 κιλα στον Παγκο


Εδω θα υπαρξουν νικητες αυτων των κινήσεων καθως καποιος μπορεί να δηλωσει μονο squat ή μονο παγκο αλλα και ενας Γενικος Νικητης ,για όσους επιλεξουν και τις 2 ασκησεις,αρθροιζωντας τις επαναληψεις των 2 ασκησεων


2. Squat +85 σ.β. Max επαναληψεις με 95 κιλα στην μπαρα

4. Bench press +85 σ.β. Max επαναληψεις με 90 κιλα στον Παγκο


Εδω θα υπαρξουν νικητες αυτων των κινήσεων καθως καποιος μπορεί να δηλωσει μονο squat ή μονο παγκο αλλα και ενας Γενικος Νικητης ,για όσους επιλεξουν και τις 2 ασκησεις,αρθροιζωντας τις επαναληψεις των 2 ασκησεων

Τελος θα υπάρχει μια ανοικτη κατηγορία για καθε κίνηση με σκοπο την 1 Μεγιστη Επαναληψη

5. Οpen Squat 1 επ. MAX

6. Open Bench Press MAX



Η λογικη ειναι παιδια να δημιουργηθοουν κατηγορίες που ουσιαστικα να δινουν κινητρο και ενδιαφερον σε μια μεγαλη γκαμα αθλουμενων.
Ποιο θεωρείτε δυσκολο;Να υπαρχουν πολλοι κατω από 85 κιλα ή πολλοί πανω από 85;
Οταν καποιος ειναι στα 75 κιλα και ειναι προπονημενος μπορεί να κοντραρει καποιον που ειναι μεχρι τα 85.Αλλα αν ο 75 κιλα τους πεις ότι θα ειναι καποιος με 100 κιλα,χαίρετε.
Εμας μας ενδιαφερει να ερθει κόσμος να διαγωνιστει και να περασουμε καλα.
Οτι δεν ειναι κατανοητο πεστε να το εξηγησουμε

tolis93
28-10-11, 19:46
Οι κατηγορίες-κλασεις θα εχουν ως εξης:

1. Squat -85 σ.β. Max επαναληψεις με 85 κιλα στην μπαρα

2. Bench press -85 σ.β. Max επαναληψεις με 80 κιλα στον Παγκο


Εδω θα υπαρξουν νικητες αυτων των κινήσεων καθως καποιος μπορεί να δηλωσει μονο squat ή μονο παγκο αλλα και ενας Γενικος Νικητης ,για όσους επιλεξουν και τις 2 ασκησεις,αρθροιζωντας τις επαναληψεις των 2 ασκησεων


2. Squat +85 σ.β. Max επαναληψεις με 95 κιλα στην μπαρα

4. Bench press +85 σ.β. Max επαναληψεις με 90 κιλα στον Παγκο


Εδω θα υπαρξουν νικητες αυτων των κινήσεων καθως καποιος μπορεί να δηλωσει μονο squat ή μονο παγκο αλλα και ενας Γενικος Νικητης ,για όσους επιλεξουν και τις 2 ασκησεις,αρθροιζωντας τις επαναληψεις των 2 ασκησεων

Τελος θα υπάρχει μια ανοικτη κατηγορία για καθε κίνηση με σκοπο την 1 Μεγιστη Επαναληψη

5. Οpen Squat 1 επ. MAX

6. Open Bench Press MAX



Η λογικη ειναι παιδια να δημιουργηθοουν κατηγορίες που ουσιαστικα να δινουν κινητρο και ενδιαφερον σε μια μεγαλη γκαμα αθλουμενων.
Ποιο θεωρείτε δυσκολο;Να υπαρχουν πολλοι κατω από 85 κιλα ή πολλοί πανω από 85;
Οταν καποιος ειναι στα 75 κιλα και ειναι προπονημενος μπορεί να κοντραρει καποιον που ειναι μεχρι τα 85.Αλλα αν ο 75 κιλα τους πεις ότι θα ειναι καποιος με 100 κιλα,χαίρετε.
Εμας μας ενδιαφερει να ερθει κόσμος να διαγωνιστει και να περασουμε καλα.
Οτι δεν ειναι κατανοητο πεστε να το εξηγησουμε

ok οποτε και εγω καλα το καταλαβα. και οσο για το οτι κοιταμε πρωτα να περασουμε καλα.αυτο εννοειται:).κατα τη γνωμη σας θα εχει περισσοτερους ανω των 85 η κατω των 85? ενημερωτικα παντα

Polyneikos
28-10-11, 19:50
Μεχρι στιγμης ειναι μοιρασμενοι αυτοι που εχουν πει ότι θα ερθουν,τωρα να δουμε τι θα προκύψει :weights:

Tasos Green
28-10-11, 19:55
Μεχρι στιγμης ειναι μοιρασμενοι αυτοι που εχουν πει ότι θα ερθουν,τωρα να δουμε τι θα προκύψει :weights:

εγω λεω να μην ερθω... μην σας ξενερωσω.... καταλαβαινεις.. (:P) ανταγωνιστειτε μεταξυ σας να εχει σασπενς :green:

Polyneikos
28-10-11, 19:56
εγω λεω να μην ερθω... μην σας ξενερωσω.... καταλαβαινεις.. (:P) ανταγωνιστειτε μεταξυ σας να εχει σασπενς :green:

Τασο υπάρχει περίπτωση να παρεις τον λύκο και να έρθετε;;)

Tasos Green
28-10-11, 20:02
Τασο υπάρχει περίπτωση να παρεις τον λύκο και να έρθετε;;)

καθολου απιθανο εγω ουτος η αλλος 14 δεκεμβριου εχω παρουσιαση στην αθηνα πρεπει να κατεβω... θα τον πριξω στην παρλα, ποσο να αντέξει? :green:

οποτε καθολου απιθανο...

procop
28-10-11, 20:02
Οι κατηγορίες-κλασεις θα εχουν ως εξης:

1. Squat -85 σ.β. Max επαναληψεις με 85 κιλα στην μπαρα

2. Bench press -85 σ.β. Max επαναληψεις με 80 κιλα στον Παγκο


Εδω θα υπαρξουν νικητες αυτων των κινήσεων καθως καποιος μπορεί να δηλωσει μονο squat ή μονο παγκο αλλα και ενας Γενικος Νικητης ,για όσους επιλεξουν και τις 2 ασκησεις,αρθροιζωντας τις επαναληψεις των 2 ασκησεων


2. Squat +85 σ.β. Max επαναληψεις με 95 κιλα στην μπαρα

4. Bench press +85 σ.β. Max επαναληψεις με 90 κιλα στον Παγκο


Εδω θα υπαρξουν νικητες αυτων των κινήσεων καθως καποιος μπορεί να δηλωσει μονο squat ή μονο παγκο αλλα και ενας Γενικος Νικητης ,για όσους επιλεξουν και τις 2 ασκησεις,αρθροιζωντας τις επαναληψεις των 2 ασκησεων

Τελος θα υπάρχει μια ανοικτη κατηγορία για καθε κίνηση με σκοπο την 1 Μεγιστη Επαναληψη

5. Οpen Squat 1 επ. MAX

6. Open Bench Press MAX



Η λογικη ειναι παιδια να δημιουργηθοουν κατηγορίες που ουσιαστικα να δινουν κινητρο και ενδιαφερον σε μια μεγαλη γκαμα αθλουμενων.
Ποιο θεωρείτε δυσκολο;Να υπαρχουν πολλοι κατω από 85 κιλα ή πολλοί πανω από 85;
Οταν καποιος ειναι στα 75 κιλα και ειναι προπονημενος μπορεί να κοντραρει καποιον που ειναι μεχρι τα 85.Αλλα αν ο 75 κιλα τους πεις ότι θα ειναι καποιος με 100 κιλα,χαίρετε.
Εμας μας ενδιαφερει να ερθει κόσμος να διαγωνιστει και να περασουμε καλα.
Οτι δεν ειναι κατανοητο πεστε να το εξηγησουμε
ωραια!τωρα καταλαβα απολυτα!απλα λογω τραυματισμου στο ποδι ειμαι πολυ εκτος στα καθισματα,και αν επαιρνα στο μεικτο τοτε θα επρεπε να αρχισω αυτο το μηνα καθισματα και ισως επιδεινωθει το θεμα!αλλα αφου ειναι ετσι θα παρω μερος στο -85κιλα(αφου ειμαι 77κιλα) μονο στον παγκο,και στο open max αλλα και στο οσες κανω τα 80 κιλα!

Polyneikos
28-10-11, 20:12
ωραια!τωρα καταλαβα απολυτα!απλα λογω τραυματισμου στο ποδι ειμαι πολυ εκτος στα καθισματα,και αν επαιρνα στο μεικτο τοτε θα επρεπε να αρχισω αυτο το μηνα καθισματα και ισως επιδεινωθει το θεμα!αλλα αφου ειναι ετσι θα παρω μερος στο -85κιλα(αφου ειμαι 77κιλα) μονο στον παγκο,και στο open max αλλα και στο οσες κανω τα 80 κιλα!


Όσοι αθλητές δηλώσουν τη συμμετοχή τους μέχρι τις 19 Νοεμβρίου, θα έχουν δώρο ένα μπλουζάκι που θα βγεί αποκλειστικά για το event.;)

MB

Να σε υπολογίσουμε λοιπον;Στειλε πμ αν θες με ονομα (μικρο και ηλικια);)

Eddie
28-10-11, 20:15
καθολου απιθανο εγω ουτος η αλλος 14 δεκεμβριου εχω παρουσιαση στην αθηνα πρεπει να κατεβω... θα τον πριξω στην παρλα, ποσο να αντέξει? :green:

οποτε καθολου απιθανο...

Αν δεν ειμαι κι εγω εξωτερικο θα κατεβω,αλλα δε ξερω που θα παρω μερος..μαλλον μονο παγκο γιατι σκουοτ εχω πανω απο μηνα να κανω και δε προβλεπω μεχρι τελος του χρονου κανονικα..

tolis93
28-10-11, 20:17
Να σε υπολογίσουμε λοιπον;Στειλε πμ αν θες με ονομα (μικρο και ηλικια);)

υπαρχει καποιο σαιτ με ενα χαρτη π ειναι ακριβως το γυμναστηριο?εχω φαει τον τοπο στο νετ κ δε μ το βγαζει

Polyneikos
28-10-11, 20:29
33393

tolis93
28-10-11, 20:32
33393

ευχαριστω!!!!

pepeismenos karga
28-10-11, 21:32
οπα δεν το ξερα οτι θα εχει τετιες κατηγοριες εγω νομιζα μονο οπεν...οποτε ψηνομαι να λαβω και εγω...στα +85...τα 95 κιαλ στο σκουωτ τα εχουμε....ε και παγκο κατι γινεται υποθετω....

Καραφλό Ακτινίδιο
28-10-11, 21:53
Μια απορια γιατί δεν το κατέχω πολυ.. όταν λεμε 90 κιλα στην μπαρα εννοουμε 90 κιλα πλακες +20 κιλα η μπάρα? Και από περιεργια , ένας αθλητης των 90 κιλων ας πουμε ποσες επαναληψεις θεωρουνται ικανοποιητηκες?

Καραφλό Ακτινίδιο
28-10-11, 21:55
Α και καάτι ακόμα (για τους μεγαλυτερους) Σουπερμαντολινη επιτρέπεται να πάρουμε? :P:P:P

Polyneikos
28-10-11, 22:18
Μια απορια γιατί δεν το κατέχω πολυ.. όταν λεμε 90 κιλα στην μπαρα εννοουμε 90 κιλα πλακες +20 κιλα η μπάρα? Και από περιεργια , ένας αθλητης των 90 κιλων ας πουμε ποσες επαναληψεις θεωρουνται ικανοποιητηκες?

90 κιλα συνολικα μαζι με τη μπαρα.

Polyneikos
28-10-11, 22:19
οπα δεν το ξερα οτι θα εχει τετιες κατηγοριες εγω νομιζα μονο οπεν...οποτε ψηνομαι να λαβω και εγω...στα +85...τα 95 κιαλ στο σκουωτ τα εχουμε....ε και παγκο κατι γινεται υποθετω....

οκ Μητσο.Σε βαζω στην λίστα.

Adinamos
29-10-11, 00:42
Aμα μπορεσω θα ερθω και εγω.

Ariel
29-10-11, 00:55
nice.....:rolf:

rodvailer7
29-10-11, 01:51
καλα ρε μαγκες αρσεις θανατου γιατι δεν εχει?τη νο1 ασκηση δυναμης να σας σκισω..μονο στηθος-squat..lol

Eddie
29-10-11, 02:28
καλα ρε μαγκες αρσεις θανατου γιατι δεν εχει?τη νο1 ασκηση δυναμης να σας σκισω..μονο στηθος-squat..lol

Δε πειραζει αδερφε..φαε διπλη μεριδα κοκκαλο κι ελα να μας σκισεις στα υπολοιπα :P

pepeismenos karga
29-10-11, 03:11
ωραια απο αυριο ξεκιναω προπονηση στα 95 κιλα σκουωτ να δω μποσες μπορω να βγαλλλω και ποσες μπορω να φτασω ...εντυ ασε τα κοκκαλα και τα κεσεδια...ελα και εσυ για σκουωτ...να σκουωταρουμε παρεα.....

Eddie
29-10-11, 03:13
ωραια απο αυριο ξεκιναω προπονηση στα 95 κιλα σκουωτ να δω μποσες μπορω να βγαλλλω και ποσες μπορω να φτασω ...εντυ ασε τα κοκκαλα και τα κεσεδια...ελα και εσυ για σκουωτ...να σκουωταρουμε παρεα.....

Με τι μεση ρε αδερφε?Θα δω..μπορει να παιξω για κανενα 12αρακι ετσι για το σασπενς αν δε με ενοχλει η μεση..αλλιως μονο παγκο.

tasos2
29-10-11, 10:32
Με τι μεση ρε αδερφε?Θα δω..μπορει να παιξω για κανενα 12αρακι ετσι για το σασπενς αν δε με ενοχλει η μεση..αλλιως μονο παγκο.


A θα ρθεις και εσυ και ο πεπεισμενος? Ε τοτε μη κανουμε τον κοπο οι υπολοιποι, να ρθουμε σαν θεατες μονο...:green:

Polyneikos
29-10-11, 11:00
A θα ρθεις και εσυ και ο πεπεισμενος? Ε τοτε μη κανουμε τον κοπο οι υπολοιποι, να ρθουμε σαν θεατες μονο...:green:

Ειστε σε αλλη κατηγορία;)

Stefanos Koufos
29-10-11, 13:28
Πολυ ωραια σκεψη παιδια....Εκει θα ειμαστε ........

pepeismenos karga
29-10-11, 16:02
εκαναι σημερα και την πρωτη προσπαθεια με τα 95 κιαλ στο σκουωτ καλα πηγε...να κανω ομως μια ερωτηση το σκουωτ θα ειναι βαθυ ή παρλληλο? γιατι πεζει ρολο...

Muscleboss
29-10-11, 16:05
^Διαβασε κανονισμούς προσεχτικά ;)

ΜΒ

RAMBO
30-10-11, 16:10
ξερουμε αν θα υπαρξουν γυναικειες συμμετοχες?και αν γινει και μαζευτουν υπαρχει περιπτωση να δημιουργηθει ειδικη κατηγορια?

RAMBO
30-10-11, 16:31
τελικα αποφασισα θα παρω και εγω μερος:army2:δηλωνω την συμμετοχη μου:bbbiceps:

COBRA_STYLE
30-10-11, 17:53
Βαζω στοιχημα ο,τι εχω και δεν εχω οτι αν γινοταν εξαιταση αιματος,η creatine+beta alanine θα βαραγανε κόφτες:turtle::green::green:

NASSER
30-10-11, 18:42
Βαζω στοιχημα ο,τι εχω και δεν εχω οτι αν γινοταν εξαιταση αιματος,η creatine+beta alanine θα βαραγανε κόφτες:turtle::green::green:

Άσε τις συκοφαντίες και έλα να συμμετάσχεις. Δεν έχεις να χάσεις τιποτα. ;)

COBRA_STYLE
30-10-11, 19:25
Άσε τις συκοφαντίες και έλα να συμμετάσχεις. Δεν έχεις να χάσεις τιποτα. ;)

χαχα....θα ερθω να δω μονο:green:για την παρεα:)

noz1989
30-10-11, 20:40
χαχα....θα ερθω να δω μονο:green:για την παρεα:)κοτοπουλο:P:P:P

Polyneikos
31-10-11, 22:42
κοτοπουλο:P:P:P

Παικταρα μου πονταρω πανω σου:P
Να σε περιμενουμε;;)

Polyneikos
31-10-11, 22:48
τελικα αποφασισα θα παρω και εγω μερος:army2:δηλωνω την συμμετοχη μου:bbbiceps:

Κυριοι μόλις ελαβε τελος η ελαφρια κατηγορία :lift2hand::P:lift2hand:

Qlim4X
31-10-11, 22:51
εγω θα ερθω με το Μ3 μου :bbbiceps:

NASSER
31-10-11, 23:16
εγω θα ερθω με το Μ3 μου :bbbiceps:

τι είναι το Μ3 Αλέξη?

sofos
31-10-11, 23:18
τι είναι το Μ3 Αλέξη?

το πρωινο του κεντερη και της θανου :P πλακα κανω αυτο εδω ειναι http://www.google.gr/search?hl=el&q=bmw+m3&gs_sm=e&gs_upl=438l4174l0l4281l14l8l3l0l0l1l354l1658l0.3.3.1l11l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1366&bih=667&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi btw δικο σου ειναι αλεξ?:green::turtle:

Qlim4X
31-10-11, 23:26
8-):chinese:



το πρωινο του κεντερη και της θανου :P πλακα κανω αυτο εδω ειναι http://www.google.gr/search?hl=el&q=bmw+m3&gs_sm=e&gs_upl=438l4174l0l4281l14l8l3l0l0l1l354l1658l0.3.3.1l11l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1366&bih=667&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi btw δικο σου ειναι αλεξ?:green::turtle:

μακαρι καποτε...

NASSER
31-10-11, 23:30
Για μαζευτείτε γιατι θα πάτε ομαδική βόλτα... και χωρίς πρωινό...:spank:

Qlim4X
31-10-11, 23:38
Για μαζευτείτε γιατι θα πάτε ομαδική βόλτα... και χωρίς πρωινό...:spank:

γιατι δεν σου αρεσυ το αμαξι μου? :green:

noz1989
31-10-11, 23:46
Παικταρα μου πονταρω πανω σου:P
Να σε περιμενουμε;;)Μαλλον!;)

beefmeup
01-11-11, 15:13
αυτα ειναι:bbbiceps:
αντε να μαζευτουμε κ απο κοντα..
αν κ ενα warm up θα ναι κ στους αγωνες πριν..;)

noz1989
01-11-11, 16:14
τωρα που πες warm up... το ζεσταμα πριν τον διαγωνσιμο για καθε παιδι δεν θα ειναι ενα θεμα...???

NASSER
01-11-11, 16:29
τωρα που πες warm up... το ζεσταμα πριν τον διαγωνσιμο για καθε παιδι δεν θα ειναι ενα θεμα...???

Όλοι θα έχουν τοπ χρόνο να ζεσταθουν. Το καλό είναι πως έχει αρκετους πάγκους και επιλογές για ζέσταμα.

Polyneikos
01-11-11, 17:41
Θα φροντίσουμε το γυμναστηριο εκεινη την ημερα από τις 17:00 που ξεκιναμε να ειναι αποκλειστικα αφιερωμενο στο event,χωρις πελατες δηλαδη.
Εξοπλιστείτε και με ψηφιακες καθως μια επίσκεψη στο γυμναστηριο του Μπουρναζου ειναι σαν να πηγαινει καποιος σε μουσείο bodybuilding...
Καθε γωνιά κρύβει μια ιστορία,καθε μηχανημα εχει φιλοξενησει δεκαδες πρωταθλητες και αποτελουν μερος προετοιμασίας του Σπύρου Μπουρναζου και όλων των θρύλων του αθλήματος.:bowdown::bowdown:


http://www.youtube.com/watch?v=35Bszd3seOk

Eddie
01-11-11, 18:11
Παντως στην αρχη ειχα την εντυπωση οτι θα συμμετασχουν μονο αυτοι που ειναι μελη στο φορουμ και οχι ασχετοι :roll:

TheWorst
02-11-11, 00:39
Ελπιζω σε κανα βιντεο απτο γεγονος να δουμε αν εχουμε κανα δυνατο μελος :P

Οι mods εννοειται οτι δεν επιτρεπεται να πεφτουν κατω απο 300 κιλα παγκο και 450 σκουωτ :green:

daisuke
02-11-11, 02:27
Μία ιδέα προς τους διοργανωτές.
θα μπορούσε ο αγώνας να γίνει μεταξύ των κλάσεων - κατηγοριών με ποσόστωση κιλών π.χ (ανά 10kg σωματικού = αβάντζο 2,5kg ή 5kg στην μπάρα ). έτσι πιστεύω θα υπάρχει συμμετοχή (μεγαλύτερη) και από άτομα κάτω και από τα 70kg (σωματικού βάρους) , ακόμα και από γυναίκες - θα μπορούσαν επίσης να συμμετάσχουν με ποσόστωση ( ευνοϊκότερη ) ακόμα και στην ίδια κατάταξη όλοι οι συμμετέχοντες.

Polyneikos
02-11-11, 12:06
Παντως στην αρχη ειχα την εντυπωση οτι θα συμμετασχουν μονο αυτοι που ειναι μελη στο φορουμ και οχι ασχετοι :roll:

Βασίλη η αρχικη μας σκέψη ηταν αυτη.Ο σκοπός είναι το γεγονος να εχει επιτυχια με αρκετα ατομα.Αν καποιος θελει να συμμετασχει στο γεγονος,αρκει και μια απλη εγγραφη στο φόρουμ,χωρις να εχει κανει καποιο ποστ,αρα το θεμα είναι μαλλον τυπικο.Εγω πιστευω πως τα μη μελη θα ειναι οι εξαιρεσεις.
Για αυτο ζηταω και απο τον κοσμο να εκδηλωσει το ενδιαφερον του στελνωντας μου πμ έτσι ώστε να εχουμε μια εικονα των συμμετεχόντων.
:thumbup:

Polyneikos
02-11-11, 12:11
Μία ιδέα προς τους διοργανωτές.
θα μπορούσε ο αγώνας να γίνει μεταξύ των κλάσεων - κατηγοριών με ποσόστωση κιλών π.χ (ανά 10kg σωματικού = αβάντζο 2,5kg ή 5kg στην μπάρα ). έτσι πιστεύω θα υπάρχει συμμετοχή (μεγαλύτερη) και από άτομα κάτω και από τα 70kg (σωματικού βάρους) , ακόμα και από γυναίκες - θα μπορούσαν επίσης να συμμετάσχουν με ποσόστωση ( ευνοϊκότερη ) ακόμα και στην ίδια κατάταξη όλοι οι συμμετέχοντες.

Αυτο που προτείνεις είναι λιγο δυσκολο καθως θα γινει ολοκληρος αλγόριθμος για την τελικη καταταξη:shock::shock:

Ειμαστε ευελικτοι γενικα ακομα στα διαδικαστικα θεματα και πρωτο ρόλο παίζει το ενδιαφερον του κοσμου.
Αν βρεθει δηλαδη και ενας ικανοποιητικος αριθμος συμμετεχοντων και κατω από -75 κιλα (οπότε μιλαμε και για μικρες ηλικίες) τοτε δεν το αποκλειουμε να σπασει και μια κατηγορία.:toast:

sTeLaKoS
05-11-11, 13:55
Όσοι σκοπεύουν να παρευρεθούν στο Atlas Challenge είτε σαν αθλητές είτε σαν θεατές και έχουνε λογαριασμό facebook μπορούνε να δηλώσουνε τη παρουσία τους στο παρακάτω λινκ. :thumbup:
http://www.facebook.com/event.php?eid=233811673347836

Ά (http://www.facebook.com/event.php?eid=233811673347836)ντε να έρθει η μέρα!! :toast:

COBRA_STYLE
05-11-11, 14:36
το εκανα:green:θα ειμαι observer:P

pepeismenos karga
05-11-11, 23:09
τη δηλωσα και εγω την παρουσια μου....

Polyneikos
06-11-11, 09:56
Για να μπαίνουμε λίγο στο κλίμα του Atlas Challenge...
Επιβλέπωντας τις τελευταίες λεπτομερειες στον χωρο που θα εκτελεστουν τα squat υπό την επίβλεψη του Σπύρου Μπουρναζου :thumbup::thumbup:

33792

33793


33842

GREEK POWER
06-11-11, 10:33
ΜΠΡΑΒΟ :thumbup: Ωραιο κινητρο..............;)

Dreiko
06-11-11, 14:22
κωστα ετοιμο σε βλεπω.....:turtle::green:

Ευρης
06-11-11, 16:38
με βλεπω να δηλωνω σημμετοχη....εχω ψηθει ασχημα!

Qlim4X
06-11-11, 16:52
παντος αν πεχτουνε σοβαρα κηλα δεν υπαρχη προστασια. ουτε γαντζοι ουτε ρακ να σταματιση την μπαρα. και δεν νομιζω να φτανουνε 2 σποτερ να τα σταματισουν

Eddie
06-11-11, 16:52
πωωωωωω καλη φαση...θα ναι πενα εκει μεσα,σοκ και δεος!!!!!!!:bowdown:

Βαλε και καμια φωτο απ το μπακο ρε συ Κωστα αν σου δωθει ευκαιρια!



παντος αν πεχτουνε σοβαρα κηλα δεν υπαρχη προστασια. ουτε γαντζοι ουτε ρακ να σταματιση την μπαρα. και δεν νομιζω να φτανουνε 2 σποτερ να τα σταματισουν

Μια χαρα γινεται με 2 ατομα ρε συ..και 200 κιλα να μπουν,απο 100 ο ενας σε καθε μερια δεν ειναι ευκολο να τα κρατησεις.Αρκει αυτος που θα κολλησει να κολλησει κατω..γιατι αν ειναι στη μεση πχ εκει θα ναι μανικι.

Polyneikos
06-11-11, 17:01
παντος αν πεχτουνε σοβαρα κηλα δεν υπαρχη προστασια. ουτε γαντζοι ουτε ρακ να σταματιση την μπαρα. και δεν νομιζω να φτανουνε 2 σποτερ να τα σταματισουν

Αλεξ αν οι σπόττερς ειναι εμπειροι,προλαβαινουν την κατασταση.Φυσικα παντα μιλαμε αυτος που τα εχει τα κιλα να μην τα παρατησει πανω τους τελειως, να μπορεί να κρατησει και ενα 30% των κιλων στην προσπαθεια που ειναι ανεπιτυχημενη.Ειδαλλως εχει υπερεκτιμησει τις δυναμεις του αν δεν μπορεί να το κανει αυτο.

Αρα μιλαμε για συνεση στα κιλα που προσπαθουμε να παιξουμε και όχι να ερθουν παιδια να δοκιμασουν "καινουργια" κιλα σε αυτο το event.:thumbup:

Polyneikos
06-11-11, 17:12
Αναφορικα με τις πιεσεις παγκου παρέλειψα να βγαλω καποια φωτογραφία τον παγκο,την επόμενη φορα.;)
Να ενημερωσω παντως ότι θα υπαρχουν 2 βοηθητικοί για τα απαραίτητα ζεσταματα,όπως επίσης και όλος ο χωρος και τα μηχανηματα του γυμναστηριου θα ειναι αποκλειστικα αφιερωμενος για το event,δεν θα παραμεινει ανοικτό δηλαδη για τους πελατες :thumbup:

Qlim4X
06-11-11, 17:14
Αλεξ αν οι σπόττερς ειναι εμπειροι,προλαβαινουν την κατασταση.Φυσικα παντα μιλαμε αυτος που τα εχει τα κιλα να μην τα παρατησει πανω τους τελειως, να μπορεί να κρατησει και ενα 30% των κιλων στην προσπαθεια που ειναι ανεπιτυχημενη.Ειδαλλως εχει υπερεκτιμησει τις δυναμεις του αν δεν μπορεί να το κανει αυτο.

Αρα μιλαμε για συνεση στα κιλα που προσπαθουμε να παιξουμε και όχι να ερθουν παιδια να δοκιμασουν "καινουργια" κιλα σε αυτο το event.:thumbup:


πχ εγω 1RM δεν εχω παιξει ποτε. με τους μαθηματικους τυπους ειμαι πανω απο 200 κηλα αλλα δεν θα εχω δοκιμασει ποτε τοσα σε βαθη. + οτι θα πρεπει να αλαχτη πολυ η τεχνηκη.


ασχετο dl δεν θα εχουμε?

Eddie
06-11-11, 17:18
πχ εγω 1RM δεν εχω παιξει ποτε. με τους μαθηματικους τυπους ειμαι πανω απο 200 κηλα αλλα δεν θα εχω δοκιμασει ποτε τοσα σε βαθη. + οτι θα πρεπει να αλαχτη πολυ η τεχνηκη.


ασχετο dl δεν θα εχουμε?

Καλα...ασε τους μαθηματικους τυπους και καλυτερα δοκιμασε μια φορα να δεις που βρισκεσαι,και κατα τη γνωμη μου υπολογισε μερικα μειων γιατι με τοσο κοσμο απο πανω σου να κοιταει καποιος κιαρατας θα σε ματιασει.. ;)

Polyneikos
06-11-11, 17:40
Κατ΄αρχην η open squat κατηγορία και οι πιεσεις παγκου θα ξεκινησουν από σχετικα χαμηλα κιλα.Θα το κανουμε καπως σαν την αρση βαρων.
Δηλαδη αυτοι που θα δηλωσουν για αυτες τις κατηγορίες θα θεσουν και το σημειο εκκινησης.
Αν δηλαδη ειναι 5 ατομα και πει καποιος κανω 140,αλλος 150 και ο τρίτος 160 κιλα για ΜΙΑ επαναληψη,αφετηρια στα κιλα θα ειναι τα 140 κιλα,όπου θα πρεπει να τα πιεσουν όλοι.
Και μετα θα ανεβαινουν τα κιλα,μεχρι να βρεθει ο ενας που θα πιεσει τα περισσότερα για μια επαναληψη ενω οι αλλοι θα αποτυχουν.
Αν βρεθουν 3 ατομα και πιεσουν από 150 κιλα για 1 επαναληψη και στην επόμενη αποτυχουν τελειως και οι τρεις ,νικητης θα βγει αυτος που πίεσε τα 150 κιλα και εχει το μικρότερο σωματικο βαρος.

Deadlifts δεν θα εχουμε,όχι αυτη την φορα τουλαχιστον ;)

Eddie
06-11-11, 17:49
ααααα δηλαδη φιρι φιρι να μας ξετιναξετε ε? :P
Αυτο φανταζομαι θα γινει και στα σκουοτ,η οχι?Επισης,καλο ειναι να ξεκαθαρισετε λιγο τι εννοουμε παραλληλο γιατι αλλα καταλαβαινει ο ενας αλλα ο αλλος..Παραλληλα το πανω μερος του μηρου η παραλληλο το κατω μερος??

Στον παγκο ειπαμε ακουμπαει στο στηθος η μπαρα..ενταξει,εκει θα ειναι ευκολο ωστε να μην υπαρχει disqualify.

TheWorst
06-11-11, 17:59
πχ εγω 1RM δεν εχω παιξει ποτε. με τους μαθηματικους τυπους ειμαι πανω απο 200 κηλα αλλα δεν θα εχω δοκιμασει ποτε τοσα σε βαθη. + οτι θα πρεπει να αλαχτη πολυ η τεχνηκη.


ασχετο dl δεν θα εχουμε?

Πως τα βγαζεις τα 200+ κιλα ? :shock: Δλδ κανονικα κανεις πανω απο 180 για 12-15 ρεπς ?

Polyneikos
06-11-11, 18:33
Αν δηλαδη ειναι 5 ατομα και πει καποιος κανω 140,αλλος 150 και ο τρίτος 160 κιλα για ΜΙΑ επαναληψη,αφετηρια στα κιλα θα ειναι τα 140 κιλα,όπου θα πρεπει να τα πιεσουν όλοι.
Και μετα θα ανεβαινουν τα κιλα,μεχρι να βρεθει ο ενας που θα πιεσει τα περισσότερα για μια επαναληψη ενω οι αλλοι θα αποτυχουν.


Λαθος πληροφορία σας έδωσα:
Για τις open κατηγορίες squat και πιεσεων παγκου ισχυει το εξης:
Ο καθε αθλητης θα εχει δικαιωμα ΤΡΙΩΝ (3) συνολικα προσπαθειων στα κιλα που θα ορίσει :thumbup:

COBRA_STYLE
06-11-11, 19:43
Πως τα βγαζεις τα 200+ κιλα ? :shock: Δλδ κανονικα κανεις πανω απο 180 για 12-15 ρεπς ?

καλα μην τρελενεσαι...στο gym μου,ενα παλικαρι 25 ετων που 8α κατεβει στους αγωνες τωρα το Νοεμβρη εκανε πριν 1 βδομαδα 250kg σκουοτ για 4-5:welcome:

Eddie
06-11-11, 19:53
Λαθος πληροφορία σας έδωσα:
Για τις open κατηγορίες squat και πιεσεων παγκου ισχυει το εξης:
Ο καθε αθλητης θα εχει δικαιωμα ΤΡΙΩΝ (3) συνολικα προσπαθειων στα κιλα που θα ορίσει :thumbup:

Δηλαδη εαν εγω ευελπιστω να πιασω πχ τα 10 κιλα θα εχω 3 προσπαθειες στα 10 η θα μπορω να κανω και τα 9 που τα εχω σιγουρα ωστε να εχω μια εγκυρη προσπαθεια για καβατζα?

Ευρης
06-11-11, 19:53
Πως δηλωνω συμμετοχη παιδες???

Polyneikos
06-11-11, 19:57
Πως δηλωνω συμμετοχη παιδες???

Μου στελνεις σε πμ: Ηλικια,ονομα (μικρο),σωματικο βαρος και σε ποιες κινησεις θα διαγωνιστεις:thumbup:

Muscleboss
06-11-11, 20:02
Δηλαδη εαν εγω ευελπιστω να πιασω πχ τα 10 κιλα θα εχω 3 προσπαθειες στα 10 η θα μπορω να κανω και τα 9 που τα εχω σιγουρα ωστε να εχω μια εγκυρη προσπαθεια για καβατζα?

Βασίλη, για τις OPEN κατηγορίες θα έχει κάθε αθλητής ΣΥΝΟΛΙΚΑ 3 προσπάθειες.

π.χ. μπορεί να ξεκινήσεις 1η προσπάθεια στα 100 κιλά για να έχεις ένα μαξιλάρι, να κάνεις τη 2 κοντά στα μέγιστά σου, και την 3η για μια υπερβαση.

Θα παίξει ρόλο και η τακτική των αθλητών.

Μπορεί κάποιος να ξεκινήσει από τα 150 και να μη τα βγάλει (τα κιλά στο γυματήριο του Σπύρου ειναι πραγματικά!), και μετά η μπάρα δεν ξανακατεβαίνει. Ακριβώς όπως στην άρση βαρών, τότε αυτός θα μπει στην κατάταξη πιο κάτω από αυτόν που έκανε τα 100 γιατί στην ουσία είναι σαν να μηδενίστηκε.

Θα ξεκινησουμε από τα 100 κιλά και θα ανεβαίνουμε κατα 5, όσοι θέλουν θα μπαίνουν κάθε φορά.

ΜΒ

Eddie
06-11-11, 20:09
Οκ,μια χαρα θα ειναι ετσι.Τhanks Πανο :clap:

141004
06-11-11, 20:17
θα εειαμαιι κ εγω εκειιι ;)

Polyneikos
06-11-11, 20:20
θα εειαμαιι κ εγω εκειιι ;)

Θεατης η συμμετεχων;;)

Polyneikos
06-11-11, 20:24
Οποιος θελει την αφίσσα σε υψηλή αναλυση, είτε για το προσωπικο του αρχείο λογω συμμετοχής είτε για να την βαλει στο γυμναστηριο του, να επικοινωνησει μαζι μου να του την στειλω.

--------------------------

Επίσης υπενθυμίζουμε ότι αναμνηστικο μπλουζακι ,ειδικα τυπωμενο για το event,θα παραλαβουν όλοι όσοι δηλωσουν συμμετοχη σε εμενα με προσωπικο μηνυμα εως και τις 19 Νοεμβρίου (Για να εχουμε περιθωριο τυπωσης τους )
Φυσικα βασικη προυποθεση για να παραλαβει το μπλουζακι θα είναι να παρευρεθει στο Atlas Challenge.:welcome:

TheWorst
06-11-11, 20:31
καλα μην τρελενεσαι...στο gym μου,ενα παλικαρι 25 ετων που 8α κατεβει στους αγωνες τωρα το Νοεμβρη εκανε πριν 1 βδομαδα 250kg σκουοτ για 4-5:welcome:

Αρκετα δυσκολο να το πιστεψω :shock:

Muscleboss
06-11-11, 20:48
Αυτο φανταζομαι θα γινει και στα σκουοτ,η οχι?Επισης,καλο ειναι να ξεκαθαρισετε λιγο τι εννοουμε παραλληλο γιατι αλλα καταλαβαινει ο ενας αλλα ο αλλος..Παραλληλα το πανω μερος του μηρου η παραλληλο το κατω μερος??


Το μηριαίο οστό, άρα το πάνω μέρους του μηρού για να είσαστε σίγουροι.

Μπορείτε να βρείτε πληροφορίες για το ακριβες βυθισμα εδώ:

http://www.usapowerlifting.com/newsletter/06/novice/novice.html

ΜΒ

Eddie
06-11-11, 20:58
Οκ,καταλαβα.Καλα εκανες και εβαλες το διαγραμμα γιατι δε νομιζω οτι κατεβαινουν πολλα ατομα τοσο χαμηλα,πρεπει να προετοιμαστουν.

Qlim4X
06-11-11, 21:01
Οκ,καταλαβα.Καλα εκανες και εβαλες το διαγραμμα γιατι δε νομιζω οτι κατεβαινουν πολλα ατομα τοσο χαμηλα,πρεπει να προετοιμαστουν.

deep as fuck που λενε και οι αγγλοι :P

Muscleboss
06-11-11, 21:04
Για να το ξεκαθαρίσουμε λοιπόν:

Η θέση που δείχνει το παρακάτω διάγραμμα, είναι ΟΡΙΑΚΑ δεκτή και είναι στην κρίση την επιτροπής αν θα μετρήσει την προπάθεια μιας και ειναι στο όριο:

33849


για να ειναι η προσπαθεια του σκουατ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ και να ειναι άμεσα δεκτη απο τους κριτές, πρέπει να ειναι στη θέση που δείχνει το παρακάτω διάγραμμα:

33851

pepeismenos karga
07-11-11, 01:40
να κανω και εγω μια πιο χαζη ερωτηση?ας πουμε ενταξει το βυθισμα ειναι αρκετα βαηυ...οκ κανενα προβλημα το ανεβασμα μπορει να μην ειναι μεχρι το τεντωμα του τετρακεφαλου?δηλαδφη πχ ενας να κανει βαθυ,να ξαναανεβαινει μεχρι τη μεση και μετα παλι κατω...και οχι μεχρι επανω και παλι κατω....

Eddie
07-11-11, 01:50
να κανω και εγω μια πιο χαζη ερωτηση?ας πουμε ενταξει το βυθισμα ειναι αρκετα βαηυ...οκ κανενα προβλημα το ανεβασμα μπορει να μην ειναι μεχρι το τεντωμα του τετρακεφαλου?δηλαδφη πχ ενας να κανει βαθυ,να ξαναανεβαινει μεχρι τη μεση και μετα παλι κατω...και οχι μεχρι επανω και παλι κατω....

Αυτο που λες βολευει στις πολλες ρεπς με τα 95 γιατι θα κανεις πιο γρηγορα,αλλα δε νομιζω να γινεται γιατι και στον παγκο πχ λενε ενα κλικ πριν το κλειδωμα,δηλαδη τεντωμενα.Αν δεις παγκο στο utube υπαρχουν ατομα που κανουν τα 100 κιλα 60-70 επαναληψεις ετσι..αλλα ειναι πολυ μικρη κινηση.

Εσυ φανταζομαι θα εννοεις οπως εκανε ο coleman σκουοτ!

TheWorst
07-11-11, 02:07
κανονικα σε αγωνες αρσεις βαρων γινονται παντα ολοκληρωμενες κινησεις

Muscleboss
07-11-11, 03:45
και στον παγκο πχ λενε ενα κλικ πριν το κλειδωμα,δηλαδη τεντωμενα.

Ακριβώς το ίδιο ισχύει και στο squat παιδιά, ολοκληρωμένη κίνηση. Στην κατηγορία των επαναλήψεων επιτρέπεται μικρή παύση στην όρθια θέση.

ΜΒ

immort
07-11-11, 14:13
Γεια σας και από εμένα.
Συγχαρητήρια για την προσπάθεια. Είμαι από Θεσσαλονίκη και λαμβάνω συνεχώς μέρος στους αγώνες powerlifting που γίνονται εδώ και κάποια χρόνια.
Σας εύχομαι καλή επιτυχία και χωρίς προβλήματα προπάντων , γιατί στην πράξη δυστυχώς ο χρόνος που απαιτείται για όλες τις προσπάθειες είναι πολύς.
Εμείς εδώ για 30-40 αθλητές από 3 προσπάθειες με 3 κινήσεις , χρειαζόμαστε τουλάχιστο 7-8 ώρες. Αν μπλέξουν και οι επαναλήψεις φοβάμαι μην σας κουράσει πολύ το όλο εγχείρημα.
Επίσης καλό θα ήταν να διευκρινίζεται και λίγο παραπάνω η κίνηση του πάγκου . Π.χ. σήκωμα μέσης,κεφαλιού, ποδιών, χτύπημα της μπάρας στο στήθος είναι πράγματα που απαγορεύονται στο powerlifting . Αν το κάνετε πιο ελεύθερο σε κανόνες θα είναι πιο εντυπωσιακό αλλά για αποφυγή παρεξηγήσεων καλό θα ήταν να λέγονται αυτά απο πριν.

Φιλικά Θόδωρος.

Αντωνης
07-11-11, 22:30
Π.χ. σήκωμα μέσης,κεφαλιού, ποδιών, χτύπημα της μπάρας στο στήθος είναι πράγματα που απαγορεύονται στο powerlifting .


Ε?:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:
Ολες oι bench press εκτελεσεις στους pl αγωνες με ολα αυτα τα σηκωματα γινονται.Λολ.
Εδω εχουμε φτασει σε σημειο να κανει ο αλλος τοσο λυγιστο arch που νομιζεις πως θα σπασει στα 2....

TheWorst
08-11-11, 09:30
Κανονικα πρεπει τα ποδια να πατανε κατω.Ο κορμος να μη λυγιζει ,παυση 1 δευτερολεπτο οταν ακουμπαει στο στηθος λογω της αδρανειας και αυτα..

Muscleboss
08-11-11, 13:13
Γεια σας και από εμένα.
Συγχαρητήρια για την προσπάθεια. Είμαι από Θεσσαλονίκη και λαμβάνω συνεχώς μέρος στους αγώνες powerlifting που γίνονται εδώ και κάποια χρόνια.
Σας εύχομαι καλή επιτυχία και χωρίς προβλήματα προπάντων , γιατί στην πράξη δυστυχώς ο χρόνος που απαιτείται για όλες τις προσπάθειες είναι πολύς.
Εμείς εδώ για 30-40 αθλητές από 3 προσπάθειες με 3 κινήσεις , χρειαζόμαστε τουλάχιστο 7-8 ώρες. Αν μπλέξουν και οι επαναλήψεις φοβάμαι μην σας κουράσει πολύ το όλο εγχείρημα.
Επίσης καλό θα ήταν να διευκρινίζεται και λίγο παραπάνω η κίνηση του πάγκου . Π.χ. σήκωμα μέσης,κεφαλιού, ποδιών, χτύπημα της μπάρας στο στήθος είναι πράγματα που απαγορεύονται στο powerlifting . Αν το κάνετε πιο ελεύθερο σε κανόνες θα είναι πιο εντυπωσιακό αλλά για αποφυγή παρεξηγήσεων καλό θα ήταν να λέγονται αυτά απο πριν.

Φιλικά Θόδωρος.

Θόδωρε ευχαριστούμε για την παρέμβασή σου :thumbup:

Η αλήθεια είναι οτι υπάρχει ένα πλήθος κανόνων και διαδικασιών για να είμαστε 100% σωστοί στο powerlifting, και καλά κάνεις που αναφέρεις κάποια από αυτά. Τα οποία θα επαναλάβω και εγώ:

Δεν επιτρέπονται στις πιέσεις πάγκου:

- σήκωμα μέσης και κεφαλιού
- σήκωμα πελμάτων απο το έδαφος
- χτύπημα της μπάρας στο στήθος (η μπάρα πρέπει να κάνει μια μικρή παύση στο στήθος και μετά να συνεχίζει την κατακόρυφη κίνηση της, ιδανικά δίνεται σήμα απο τους κριτές)

Απλά να επισημάνω οτι ο αγώνας δεν είναι κάποιος επίσημος αγώνας Powerlifting που θα αναδείξει κάποιον "πρωταθλητή" και ούτε εμείς είμαστε κάποιος φορέας που μπορεί να δώσει έναν τέτοιο τίτλο για αυτό και δεν επιμένουμε ιδιαίτερα στην επισημανση των κανονισμών. Μια ενημέρωση στους αθλητές που θα συμμετάσχουν θα γίνει και πριν την έναρξη του event.

ΜΒ

immort
08-11-11, 13:23
Θόδωρε ευχαριστούμε για την παρέμβασή σου :thumbup:

Η αλήθεια είναι οτι υπάρχει ένα πλήθος κανόνων και διαδικασιών για να είμαστε 100% σωστοί στο powerlifting, και καλά κάνεις που αναφέρεις κάποια από αυτά. Τα οποία θα επαναλάβω και εγώ:

Δεν επιτρέπονται στις πιέσεις πάγκου:

- σήκωμα μέσης και κεφαλιού
- σήκωμα πελμάτων απο το έδαφος
- χτύπημα της μπάρας στο στήθος (η μπάρα πρέπει να κάνει μια μικρή παύση στο στήθος και μετά να συνεχίζει την κατακόρυφη κίνηση της, ιδανικά δίνεται σήμα απο τους κριτές)

Απλά να επισημάνω οτι ο αγώνας δεν είναι κάποιος επίσημος αγώνας Powerlifting που θα αναδείξει κάποιον "πρωταθλητή" και ούτε εμείς είμαστε κάποιος φορέας που μπορεί να δώσει έναν τέτοιο τίτλο για αυτό και δεν επιμένουμε ιδιαίτερα στην επισημανση των κανονισμών. Μια ενημέρωση στους αθλητές που θα συμμετάσχουν θα γίνει και πριν την έναρξη του event.

ΜΒ

Ωραία. Μπορεί να μην είστε φορέας αλλά θα συμβάλετε σημαντικά στο να γίνει ακόμη πιο γνωστό το άθλημα.
Καλή επιτυχία. :clap:

Eddie
08-11-11, 14:29
Σοβαρα μιλαμε?Θα ισχυσουν αυτα τα πραγματα?Μηπως χανουμε καπου το νοημα λεω γω..atlas challenge by bodybuilding.gr λεγεται,δηλαδη ενα event που θα φιλοξενησει τα μελη αυτης της διαδυκτιακης κοινοτητας,μια ευκαιρια να ξαναγνωριστουμε και να συναγωνιστουμε για καποιο επαθλο συναισθηματικης αξιας.Πρωτα λετε οτι οχι μονο τα μελη του φορουμ,δηλαδη η παρεα μας,αλλα οποιοσδηποτε που απλα μπορει να μπει στο site και να κανει μια εγγραφη εχει το δικαιωμα να παρει μερος,και τωρα λετε οτι για να συμμετεχουμε θα πρεπει να γνωριζουμε και τους κανονες powerlifting.Τεσπα..polynikos,διεγραψε με απο τη λιστα.Αν μπορεσω θα ερθω να σας δω :clap:

Muscleboss
08-11-11, 15:33
Σοβαρα μιλαμε?Θα ισχυσουν αυτα τα πραγματα?Μηπως χανουμε καπου το νοημα λεω γω..atlas challenge by bodybuilding.gr λεγεται,δηλαδη ενα event που θα φιλοξενησει τα μελη αυτης της διαδυκτιακης κοινοτητας,μια ευκαιρια να ξαναγνωριστουμε και να συναγωνιστουμε για καποιο επαθλο συναισθηματικης αξιας.Πρωτα λετε οτι οχι μονο τα μελη του φορουμ,δηλαδη η παρεα μας,αλλα οποιοσδηποτε που απλα μπορει να μπει στο site και να κανει μια εγγραφη εχει το δικαιωμα να παρει μερος,και τωρα λετε οτι για να συμμετεχουμε θα πρεπει να γνωριζουμε και τους κανονες powerlifting.Τεσπα..polynikos,διεγραψε με απο τη λιστα.Αν μπορεσω θα ερθω να σας δω :clap:

Αtlas challenge by bodybuilding.gr. Συμφωνοι Βασίλη, αλλά κανόνες δεν πρέπει να υπάρχουν για να αποφύγουμε παράπονα; Εσύ εξάλλου επιβραύεσες την ξεκαθάριση που κάναμε στο Squat. Δε καταλαβαίνω τι σε ενόχλησε.

Μην ξεφέυγουμε από το θέμα μας, δεν είναι ένα επίσημος αγώνας και δεν κολλάμε ιδιαίτερα σε κανόνες αλλά πρέπει να υπάρχει μια γραμμή, είναι η πρώτη φορά που γίνεται και περιμένουμε μικρή συμμετοχή η συντριπτική πλειοψηφία της οποίας θα είναι από το φόρουμ και μάλιστα νέοι αθλητές. Σκοπός του event δεν είναι να αναδείξει νικητές αλλά να υπάρξει μια μάζωξη στο ιστορικό γυμνατήριο του Σπύρου Μπουρνάζου που θα κάνουμε χαβαλέ και θα περάσουμε καλά. Αν δεν έρθεις Βασίλη πιστεύω πραγματικά ότι εσύ θα χάσεις ;)

ΜΒ

ελμερ
08-11-11, 15:45
πολυ ωραια πρωτοβουλια το event αυτο,εχω ψηθει να ερθω (οχι να διαγωνιστω γιατι ειμαι ψωφιος σ αυτες τις ασκησεις :green: ) αλλα για να δω και για την παρεα.....(αν βολεψει με τις βαρδιες θα ρθω)...:welcome::welcome:

Eddie
08-11-11, 16:13
Αtlas challenge by bodybuilding.gr. Συμφωνοι Βασίλη, αλλά κανόνες δεν πρέπει να υπάρχουν για να αποφύγουμε παράπονα; Εσύ εξάλλου επιβραύεσες την ξεκαθάριση που κάναμε στο Squat. Δε καταλαβαίνω τι σε ενόχλησε.

Μην ξεφέυγουμε από το θέμα μας, δεν είναι ένα επίσημος αγώνας και δεν κολλάμε ιδιαίτερα σε κανόνες αλλά πρέπει να υπάρχει μια γραμμή, είναι η πρώτη φορά που γίνεται και περιμένουμε μικρή συμμετοχή η συντριπτική πλειοψηφία της οποίας θα είναι από το φόρουμ και μάλιστα νέοι αθλητές. Σκοπός του event δεν είναι να αναδείξει νικητές αλλά να υπάρξει μια μάζωξη στο ιστορικό γυμνατήριο του Σπύρου Μπουρνάζου που θα κάνουμε χαβαλέ και θα περάσουμε καλά. Αν δεν έρθεις Βασίλη πιστεύω πραγματικά ότι εσύ θα χάσεις ;)

ΜΒ

Εχεις δικιο Πανο,εγω επιβραυευσα την ξεκαθαριση γιατι αυτο ειναι κατι που θα καθορισει το κλεψιμο η οχι.Οπως επισης συμφωνω με την κινηση του παγκου,ακουμπημα της μπαρας και μεγαλο ευρος κινησης,αλλα αυτο με τη μεση,το κεφαλι,η απαγορευση bounce και το σταματημα της μπαρας για ενα sec μου φαινονται υπερβολικα,οχι φυσικα για εναν αγωνα powerlifting αλλα για τη δικη μας περιπτωση.

Εσενα θα σε ικανοποιουσε το γεγονος να ερχοταν ατομα για να παρουν μερος που θα τους γνωρισεις για πρωτη φορα και δε προκειται να τους ξαναδεις ειτε απο κοντα ειτε γραπτως??Εμενα δε θα με ικανοποιουσε παντως..

Τεσπα,δε νομιζω να υπαρχει λογος για εκταση στο θεμα,εσεις βαζετε κανονες κι οποιος θελει ακολουθει.Εγω θα προσπαθησω να ερθω να σας δω παντως και να κανουμε χαβαλε.

Υ.Γ.Μ αρεσει ο τροπος που γραφεις :thumbup:

jGod
08-11-11, 16:19
αν ερθουν απλα μελη του φορουμ..που απλα πανε γυμναστηριο και πορωνονται και ισχυσουν απολυτα οι κανονισμοι νομιζω πως το 80% τουλαχιστον αυτων..θα αποκλειστουν ,εφοσον ..ισχυσουν οι κανονισμοι! μια ωραια κινηση του φορουμ..που ελπιζω να μην μετατραπει σε φιασκο :P παρτε το λιγο πιο χαλαρα να το χαρειται ολοι..μην κανουμε σαν 15χρονα και ας ΜΗΝ νικησει ο καλυτερος δεν εγινε τπτ !:welcome:

Muscleboss
08-11-11, 17:10
αν ερθουν απλα μελη του φορουμ..που απλα πανε γυμναστηριο και πορωνονται και ισχυσουν απολυτα οι κανονισμοι νομιζω πως το 80% τουλαχιστον αυτων..θα αποκλειστουν ,εφοσον ..ισχυσουν οι κανονισμοι!

Εγώ από την άλλη πιστεύω οτι το πολύ να υπάρξει 1 ακύρωση. Οι κανονισμοί είναι απλά ένας μπούσουλας, η πλειοψηφία των συμμετεχόντων δεν είναι Powerlifters και δε μας νοιάζει η απόλυτη τήρηση τους. Σκοπός μας είναι με τους κανονισμούς να αποκλειστουν ακραίες τεχνικές (τραμπολίνο στο στήθος και τόξα που βγάζουν μάτια) ώστε να υπάρχει μια ομοιομορφία στις εκτελέσεις.

Η κριτική επιτροπή (Μπουρνάζος, Διακογιάννης, Γκόλιας) δεν είναι τίποτα κολλημένα άτομα και ούτε προκειται να ακυρωσουν κανέναν πιστεύω επειδή σήκωσε λίγο το κεφάλι από τον πάγκο. Δεν παίζεται ούτε κανένας τίτλος ούτε κανα πολύτιμο έπαθλο για να μετράμε με το χάρακα και το χρονόμετρο τις κινήσεις.


μια ωραια κινηση του φορουμ..που ελπιζω να μην μετατραπει σε φιασκο :P παρτε το λιγο πιο χαλαρα να το χαρειται ολοι..μην κανουμε σαν 15χρονα και ας ΜΗΝ νικησει ο καλυτερος δεν εγινε τπτ !:welcome:

Μόνο και μόνο η παρουσία των αθλητών με ιστορία και διακρίσεις στο Bodybuilding, στον ιστορικό χώρο του γυμναστηρίου, και τα μέλη του φόρουμ που θα παρεβρεθούν για να κανουμε χαβαλέ και να περάσουμε καλά, οι φωτογραφίες που θα βγάλουμε και η ενδεχόμενη συνέχεια που θα ακολουθήσει αποκλείει εξ αρχής την πιθανότητα φιάσκου. Τα μεγέθη συμμετοχής και "κιλών" στη μπάρα έρχονται σε 2η μοίρα.

ΜΒ

LION
08-11-11, 20:03
Εγώ από την άλλη πιστεύω οτι το πολύ να υπάρξει 1 ακύρωση. Οι κανονισμοί είναι απλά ένας μπούσουλας, η πλειοψηφία των συμμετεχόντων δεν είναι Powerlifters και δε μας νοιάζει η απόλυτη τήρηση τους. Σκοπός μας είναι με τους κανονισμούς να αποκλειστουν ακραίες τεχνικές (τραμπολίνο στο στήθος και τόξα που βγάζουν μάτια) ώστε να υπάρχει μια ομοιομορφία στις εκτελέσεις.

Η κριτική επιτροπή (Μπουρνάζος, Διακογιάννης, Γκόλιας) δεν είναι τίποτα κολλημένα άτομα και ούτε προκειται να ακυρωσουν κανέναν πιστεύω επειδή σήκωσε λίγο το κεφάλι από τον πάγκο. Δεν παίζεται ούτε κανένας τίτλος ούτε κανα πολύτιμο έπαθλο για να μετράμε με το χάρακα και το χρονόμετρο τις κινήσεις.



Μόνο και μόνο η παρουσία των αθλητών με ιστορία και διακρίσεις στο Bodybuilding, στον ιστορικό χώρο του γυμναστηρίου, και τα μέλη του φόρουμ που θα παρεβρεθούν για να κανουμε χαβαλέ και να περάσουμε καλά, οι φωτογραφίες που θα βγάλουμε και η ενδεχόμενη συνέχεια που θα ακολουθήσει αποκλείει εξ αρχής την πιθανότητα φιάσκου. Τα μεγέθη συμμετοχής και "κιλών" στη μπάρα έρχονται σε 2η μοίρα.

ΜΒ





34027


Eμείς πάντως είμαστε έτοιμοι!Ο πέλεκυς βαρύς!Τελειώσανε τα αστεία!

Θα υπάρχουν λέιζερ οριζόντια με τη μύτη και με το που θα σηκώνεται το κεφάλι,θα κόβεται αυτό χωρίς δεύτερη ευκαιρία!!!:shock::shock::shock:

Αν σηκώσει τη μέση,θα πριονίζεται στα δύο!:jason:

Στα ημικαθίσματα υπάρχει πιο αυστηρή ποινή ,που δεν μπορώ καν να την αναφέρω! :) :) :)


Λοιπόν παιδιά,ευελπιστούμε να είναι ένα ωραίο "happening",με κατανόηση και σεβασμό στις προσπάθειες όλων κι εμείς από την πλευρά μας θα κοιτάξουμε να εξασφαλίσουμε την ευγενή άμιλλα και ανταγωνισμό,χωρίς να θέσει σε κίνδυνο κάποιος την υγεία του,από υπέρμετρο ενθουσιασμό ή εγωισμό της στιγμής!
"Εξοπλιστείτε" με καλή διάθεση και δύναμη κι ελάτε να το διασκεδάσουμε!:thumbup:

Polyneikos
08-11-11, 21:31
:rolf::rolf::P
Ωραιο ποστ Χρήστο,τα λεμε στο Ατλας !:clapping::clapping::clapping:

Hercules
08-11-11, 23:10
παιδια προτεινω να πληρωσετε και κανα γιατρο να ειναι παρων κατα το event..δεν ξερετε τι μπορει να τυχει αν κ πιστευω θα το εχετε κατα νου

Muscleboss
09-11-11, 00:03
παιδια προτεινω να πληρωσετε και κανα γιατρο να ειναι παρων κατα το event..δεν ξερετε τι μπορει να τυχει αν κ πιστευω θα το εχετε κατα νου

Έχει κανονιστεί ήδη. Μείνε ήσυχος :thumbup:

ΜΒ

Ηλαπ
09-11-11, 00:10
Παιδια ποσο περιπου λετε να διαρκεσει????

ελμερ
09-11-11, 00:45
οπωσδηποτε να κανονιστει και αναμνηστικη photo με τα μελη ολα μαζι (μαζι με Σπυρο Μπουρναζο στο κεντρο :thumbup:) και ευκαιρια να γνωριστουμε και καποια μελη....(μακαρι να παει πολυ καλα και στο μελλον να κανονιστει αναλογη συγκεντρωση με καποιο σεμιναριο με ομιλητες Μπουρναζο,Διακογιαννη,Τριανταφυλλου και αλλους γνωστες ...εγω θα πληρωνα ευχαριστα και ενα εισητηριο για κατι τετοιο (σορρυ για το off μια ιδεα μου ειπα...) :welcome:

THEOFILP
09-11-11, 01:22
σε περιπτωση που κατεβω, αλλα επειδη και αλλοι θα εχουν λογικα την ιδια απορια,
στα σκουατ επιτρεπεται το γνωστο μαδερι που σηκωνει τις γαμπες?

Muscleboss
09-11-11, 11:25
Παιδια ποσο περιπου λετε να διαρκεσει????

Δε μπορουμε να υπολογίσουμε με ακρίβεια, αλλά πιστεύω σίγουρα μετά τις 9. Θα εξαρτηθεί και απο την προσέλευση των αθλητών. Υπολογίζουμε μεταξύ των κατηγοριών επαναλήψεων και powerlifting να υπάρξει ένα καλό διάλλειμα για όσους πάρουν μέρος και στα δύο.


σε περιπτωση που κατεβω, αλλα επειδη και αλλοι θα εχουν λογικα την ιδια απορια,
στα σκουατ επιτρεπεται το γνωστο μαδερι που σηκωνει τις γαμπες?

Όχι. :welcome:

ΜΒ

GURU S.
10-11-11, 12:43
Γεια σας!Πρωτη φορα γραφω εδω.Λοιπον θα ηθελα να πω οτι η γνωμη μου ειναι οτι το καλυτερο και το πιο δικαιο ειναι ο διαγωνισμος να γινει :σωματικο βαροs x επαναληψεις .Δηλαδη καποιος με σωματικο βαρος π.χ 80 να προσπαθησει στα 80 κιλα κ.ο.κ.Αν καποιος εχει ενδιαμεσο βαρος η μπαρα να πηγαινει πιο κοντα στον στρογγυλο αριθμο κιλων π.χ αυτος που ειναι 83 να διαγωνισθει με βαρος στη μπαρα 85 ,αυτος που ειναι 81 με βαρος 80.Απλο,σωστο δικαιο.Ευχαριστω.

Διακογιαννης Γιαννης
11-11-11, 00:24
Εγώ από την άλλη πιστεύω οτι το πολύ να υπάρξει 1 ακύρωση. Οι κανονισμοί είναι απλά ένας μπούσουλας, η πλειοψηφία των συμμετεχόντων δεν είναι Powerlifters και δε μας νοιάζει η απόλυτη τήρηση τους. Σκοπός μας είναι με τους κανονισμούς να αποκλειστουν ακραίες τεχνικές (τραμπολίνο στο στήθος και τόξα που βγάζουν μάτια) ώστε να υπάρχει μια ομοιομορφία στις εκτελέσεις.

Η κριτική επιτροπή (Μπουρνάζος, Διακογιάννης, Γκόλιας) δεν είναι τίποτα κολλημένα άτομα και ούτε προκειται να ακυρωσουν κανέναν πιστεύω επειδή σήκωσε λίγο το κεφάλι από τον πάγκο. Δεν παίζεται ούτε κανένας τίτλος ούτε κανα πολύτιμο έπαθλο για να μετράμε με το χάρακα και το χρονόμετρο τις κινήσεις.



Μόνο και μόνο η παρουσία των αθλητών με ιστορία και διακρίσεις στο Bodybuilding, στον ιστορικό χώρο του γυμναστηρίου, και τα μέλη του φόρουμ που θα παρεβρεθούν για να κανουμε χαβαλέ και να περάσουμε καλά, οι φωτογραφίες που θα βγάλουμε και η ενδεχόμενη συνέχεια που θα ακολουθήσει αποκλείει εξ αρχής την πιθανότητα φιάσκου. Τα μεγέθη συμμετοχής και "κιλών" στη μπάρα έρχονται σε 2η μοίρα.

ΜΒ

Φιλτατε Παναγιωτη μιλας πολυ ωριμα και και δεν αφηνεις κανενα κενο η ερωτηματικο να πλαναται και να δημιουργει αμφιβολιες.Κανενας απο τους συμμετεχοντες δεν πρεπει να νοιωθει αβολα ,ουτε να εχει αγχος.Σε γιορτη θα ελθουν.Ακομα και απο συμπτωση αν συνατηθουν μερικοι αθλητες μεσα σε καποιο γυμναστηριο,σιγουρα μετα απο λιγο θα κανουν και λιγο προπονηση και με πειραγματα και ευθυμια θα κανουν και καμμια ψιλοκοντριτσα.Τα πραγματα ειναι πολυ απλα.Σιγουρα θα περασουμε πολυ καλα, και σιγουρα αυτη η καταπληκτικη ιδεα θα καθιερωθει.Παρολο που η συναντηση ειναι ξεκαθαρα φιλικη,επειδη εμεις οι αθλητες ειμαστε παθιασμενοι, καλο ειναι να εχουμε καποιους κανονισμους, γιατι λογω ακριβως του παθους μας, μπορει να γινει ,ισως, καποια παρεξηγηση.Ωραια το εξηγεις Παναγιωτη μου, οτι δε θα κανει κανενας κριτης τιποτα το υπερβολικο ,διοτι δεν υπαρχει κανενας λογος για κατι τετοιο.Αν θελει καποιος αθλητης να διευκρινησουμε κατι, για το οποιο αμφιβαλει, ας μας δειξει στον αγωνα (πριν αρχισουν οι επισημες αρσεις) τι ακριβως θελει να κανει, και το φοβαται μηπως ειναι ακυρο.Αφου ειμαστε μια παρεα, ειναι δυνατον να μη μπορεσουμε να συνεννοηθουμε για κατι απλο;Ειναι πολυ σπανιο γεγονος να γινει αγωνας με πραγματικη αμιλλα ,χωρις ιντριγκες ,τιμιος ,φιλικος,χωρις να διαχωριζονται οι αθλητες σε κολωνακιωτες και φτωχαδακια.Οποιος εχει πονεσει στους αγωνες ,σιγουρα θα καταλαβαινει ποσο μεγαλη αξια εχει ενας πραγματικα τιμιος, φιλικος και ΣΥΝΤΡΟΦΙΚΟΣ αγωνας.Ας μην χασουν οι φιλοι μας αυτη την ωραια συναντηση η οποια πιστευω οτι θα ειναι αρχη ενος θεσμου που θα μονιμοποιηθει οποσδηποτε.

LION
11-11-11, 12:52
Οι κανονισμοί και οι κανόνες είναι απαραίτητο να υπάρχουν,για να μπορεί να υφίσταται διαγωνισμός!

"Πιστή εφαρμογή" δεν θα υπάρξει,από τη στιγμή που μπορούν να διαγωνιστούν και άτομα ,που δεν είναι αποκλειστικά αθλητές στο συγκεκριμένο άθλημα.

Ενδιαφέρει κυρίως η εφαρμογή σωστής τεχνικής της άσκησης,όσο είναι δυνατόν,για ισονομία μεταξύ των αθλητών και αποφυγή τραυματισμών.

Κάποια άλλα,μπορούν να "ρυθμιστούν" κι εκείνη τη στιγμή,ύστερα από συνεννόηση,όπως αναφέρει ο κ.Διακογιάννης παραπάνω και με τη σύμφωνη γνώμη όλων!

LION
11-11-11, 19:20
Και μία φωτογραφία για να μπούμε στο "κλίμα",από το 1993! :) :) :)



34147


....Με τη διαφορά ότι θα έχουμε 2 σποττερ για βοήθεια!

tolis93
11-11-11, 19:23
Και μία φωτογραφία για να μπούμε στο "κλίμα",από το 1993! :) :) :)



34147

πωπωπωπωπωπω ετσι να τη βρισκουμε.καλα ποσα σηκωνει εδω?

GURU S.
11-11-11, 19:33
πωπωπωπωπωπω ετσι να τη βρισκουμε.καλα ποσα σηκωνει εδω?

165 Η 175 ΚΙΛΑ.

sofos
11-11-11, 19:47
αυτα ειναι :thumbup: χαμηλο bf και πολλα κιλα στη μπαρα :clap:

Polyneikos
11-11-11, 19:49
Και μία φωτογραφία για να μπούμε στο "κλίμα",από το 1993! :) :) :)



34147


....Με τη διαφορά ότι θα έχουμε 2 σποττερ για βοήθεια!

Δημητρης Ασημομύτης,πολυ καλος αθλητης Χρηστο :thumbup:

GURU S.
11-11-11, 20:09
Αν υπαρχουν συμμετοχες θα ηταν ωραιο να ειχε και Κατηγορια MASTER OVER 40 να εχουν και οι "παλιοι" ελπιδα.

Eddie
11-11-11, 20:52
Γαματη φωτο!!!!!!!!:clap:

Οι πλακες ειναι 10αρες?

GREEK POWER
11-11-11, 20:53
Πλακα κανεις ε ? :green:

Eddie
11-11-11, 20:55
Πλακα κανεις ε ? :green:

Σε μενα το λες? :unsure:

GREEK POWER
11-11-11, 20:57
Σε μενα το λες? :unsure:

Nαι , μου φανηκε οτι κανεις πλακα. Εγω βλεπω να εχει γινει τοξο η μπαρα , με δεκαρες δε νομιζω.

Eddie
11-11-11, 21:01
Nαι , μου φανηκε οτι κανεις πλακα. Εγω βλεπω να εχει γινει τοξο η μπαρα , με δεκαρες δε νομιζω.

Και το 10 που γραφει η πλακα πανω τι ειναι,η ωρα?Η το 10 το καλο? :green:

Ειναι χοντρες οι πλακες αλλα δε νομιζω οτι το γραφουν για πλακα.Τα κιλα οντως φαινονται πολλα και η μπαρα κανει μια ψιλη κουρμπα,αλλωστε pl και 100 κιλα παγκος ειναι κοροιδια..χαχα.

GREEK POWER
11-11-11, 21:04
10 οκαδες ειναι :rolf::rolf::rolf::P

Dreiko
11-11-11, 21:04
ρε σεις εχω την εντυπωση οτι ειναι τα ολυμπιακα κιλα που εχουν ολα την ιδια διαμετρο αλλα αλλαζει το βαρος....

GREEK POWER
11-11-11, 21:06
Τωρα μας μπερδεψες περισσοτερο, δλδ ποσα κιλα ?:unsure:

Dreiko
11-11-11, 21:09
δε μπορω να υπολογισω....
βγαινουμε οφ ομως....ας απαντησει καποιος που ξερει και να το ληξουμε....:thumbup:

GURU S.
11-11-11, 21:40
δε μπορω να υπολογισω....
βγαινουμε οφ ομως....ας απαντησει καποιος που ξερει και να το ληξουμε....:thumbup:

Oι πρωτες ειναι 2,5 κιλα, οι δευτερες 10αρες ,οι τριτες 20αρες, και οι τεταρτες μαλλον 25αρες.Συνολο μαζι με τη μπαρα 175.

Αντωνης
11-11-11, 21:41
Παντως μονο οι πρωτες πλακες φαινονται διαφορετικες απ τις αλλες,που λογικα ειναι 20κιλες.
Κατα πασα πιθανοτητα τα κιλα πρεπει να ειναι 140-150(2 20κιλες-25κιλες και 8 10κιλες),παντως σε καμια περιπτωση δεν πιστευω να ειναι 165-175 που αναφερθηκε παραπανω,η μπαρα θα λυγιζε πολυ περισσοτερο

Σορρυ για το οφ:green:

LION
11-11-11, 21:46
Nα ρωτήσουμε τον κ.Μπουρνάζο που ήταν παρών!!!:green::turtle::turtle::turtle:


175κιλά είναι.

25κιλά η κόκκινη-20κιλά η μπλε-10κιλά η μαύρη, και 25 η μπάρα. :)


Εντιτ:25 η μπάρα μαζί με τα βιδώματα.
δεν είδα και τις κίτρινες +5κιλά σύνολο


180 κιλά!

Αντωνης
11-11-11, 21:48
Α 25κιλη ειναι η μπαρα?Για αυτο λυγιζει ελαχιστα με τοσα κιλα:)
Πολυ δυνατο το παλικαρι:thumbup:

Polyneikos
11-11-11, 22:24
Mια τυπικη προπονηση Μπουρναζου από τα παλιά,ετσι για να μπαινουμε επισης στο κλίμα...


Πιεσεις παγκου με 150-160 κιλα (Δεν ξερω αν ειναι 10αρα ή 20αρα η μπαρα,οι πλακες ειναι σιγουρα στα 140 κιλα)

34152



Το ρεκορ του Σπύρου απ΄οσο γνωρίζω στον παγκο ηταν 200-210 κιλα.Καπου εκει κινουταν και ο Γιαννης Κωστογλακης.
Oι δισκοι αν παρατηρησετε γραφουν πανω Κωστογλακης καθως ο ίδιος συνεργαζόταν με χυτηριο όπου τα κατασκευαζε ο ίδιος και εξοπλιζε το γυμναστηριο του με όργανα όπως και αλλα γυμναστηρια.


Καμψεις δικεφαλων με 90 κιλα

34153

:thumbup::thumbup:

Muscleboss
11-11-11, 22:38
Και μία φωτογραφία για να μπούμε στο "κλίμα",από το 1993! :) :) :)

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=34147

....Με τη διαφορά ότι θα έχουμε 2 σποττερ για βοήθεια!


Mια τυπικη προπονηση Μπουρναζου από τα παλιά,ετσι για να μπαινουμε επισης στο κλίμα...


Πιεσεις παγκου με 150-160 κιλα (Δεν ξερω αν ειναι 10αρα ή 20αρα η μπαρα,οι πλακες ειναι σιγουρα στα 140 κιλα)

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=34152

Το ρεκορ του Σπύρου απ΄οσο γνωρίζω στον παγκο ηταν 200-210 κιλα.Καπου εκει κινουταν και ο Γιαννης Κωστογλακης.
Oι δισκοι αν παρατηρησετε γραφουν πανω Κωστογλακης καθως ο ίδιος συνεργαζόταν με χυτηριο όπου τα κατασκευαζε ο ίδιος και εξοπλιζε το γυμναστηριο του με όργανα όπως και αλλα γυμναστηρια.


Καμψεις δικεφαλων με 90 κιλα

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=34153

:thumbup::thumbup:

Το φωτογραφικό υλικό αποτελεί πηγή έμπνευσης... ευχαριστούμε :clap:

ΜΒ

141004
11-11-11, 23:04
Θεατης η συμμετεχων;;)

16 ειμαιι..προς το παρον θεατης...;)

Polyneikos
14-11-11, 21:22
Προς το παρον εχουν δηλωσει 8 μέλη συμμετοχη στην -85κ. και αλλα 5 μελη στην +85.
Η open κατηγορία εχει 5 ατομα συμμετοχή,και από τις 2 κατηγορίες.
Προμηνύεται καλη κόντρα,περιμενουμε και αλλους :squat::squat:
Τελος υπενθυμιζω ότι μπλουζακι που θα τυπωθει αποκλειστικά για το Event θα δοθεί σε όσους δηλωσουν εως και τις 19/11 !!

procop
14-11-11, 22:47
Προς το παρον εχουν δηλωσει 8 μέλη συμμετοχη στην -85κ. και αλλα 5 μελη στην +85.
Η open κατηγορία εχει 5 ατομα συμμετοχή,και από τις 2 κατηγορίες.
Προμηνύεται καλη κόντρα,περιμενουμε και αλλους :squat::squat:
Τελος υπενθυμιζω ότι μπλουζακι που θα τυπωθει αποκλειστικά για το Event θα δοθεί σε όσους δηλωσουν εως και τις 19/11 !!

λιγοι ειναι παντως,εν μερη καλο για να μην διαρκεσει πολλες ωρες,αλλα απο την αλλοι αν ολοι ειναι τερατα δεν εχω ελπιδα:P

gym
14-11-11, 22:51
μεγαλη πορωση οι φωτο παιδια αλλα και το οτι θα βρεθειτε στο γυμναστηριο του Κ.Μπουρναζου και θα εχετε την ευκαιρια να τον γνωρισετε απο κοντα ειναι μεγαλη εμπειρια...

πραγματικα λυπαμαι που δεν θα μπορεσω λογω υποχρεωσεων να παραβρεθω εκτος απροοπτου βεβαια...(ποτε δνε ξερεις...:green:)...

εγω θα ελεγα σε ολα τα μελη να περασουν μια βολτα να γνωριστειτε και με την ομαδα του ββ.γρ και θα δειτε ποσο διαφορετικα θα ειστε μετα εδω μεσα...;)

Καραφλό Ακτινίδιο
14-11-11, 22:54
λιγοι ειναι παντως,εν μερη καλο για να μην διαρκεσει πολλες ωρες,αλλα απο την αλλοι αν ολοι ειναι τερατα δεν εχω ελπιδα:P

Ρε συ , μη μασας , εγω που είπα πως θα παρω μερος και ειμαι οριακα στην 85+ με το ζορι 7-8 θα βγαλω, απλα για να γνωρίσω κόσμο από το site θα πάω

procop
14-11-11, 23:08
Ρε συ , μη μασας , εγω που είπα πως θα παρω μερος και ειμαι οριακα στην 85+ με το ζορι 7-8 θα βγαλω, απλα για να γνωρίσω κόσμο από το site θα πάω

ναι ρε,και εγω για τον ιδιο λογο,αν και κανω παραπανω επαναλ!:P
επισης και για να γνωρισω και αλλα παιδια,και κατι θα κερδισουμε ολοι στην τελικη απο αυτο!

Kaskani Konstantina
15-11-11, 00:46
Προς το παρον εχουν δηλωσει 8 μέλη συμμετοχη στην -85κ. και αλλα 5 μελη στην +85.
Η open κατηγορία εχει 5 ατομα συμμετοχή,και από τις 2 κατηγορίες.
Προμηνύεται καλη κόντρα,περιμενουμε και αλλους :squat::squat:
Τελος υπενθυμιζω ότι μπλουζακι που θα τυπωθει αποκλειστικά για το Event θα δοθεί σε όσους δηλωσουν εως και τις 19/11 !!


Θα συμμετέχεις????????? Για να αποφασίσω αν θα συμμετέχω!!!!!!!!!!!!!!!!

Polyneikos
15-11-11, 09:23
Τοτε ναι!Θα συμμετέχω :P:P

xristosgaz
15-11-11, 10:55
Ερωτηση σημαντικη πιστευω:

κανει καποιος στην + 85 με 95 squat για max reps κανει 10 επαναληψεις και στην 11η κανει μια ακυρη,ακυρωνεται ολο το σετ η απλα δεν μετραει η ακυρη προσπαθεια και συνεχιζει μεχρι να κανει σωστη;Θα συμβει σιγουρα πιστευω.........
Επισης αν ειναι πολλες οι συμμετοχες δε θα ηταν καλο να υπαρχει και διαχωρισμος σε ατομα που αγωνιζονται γενικοτερα η οχι;

GURU S.
15-11-11, 11:02
Ερωτηση σημαντικη πιστευω:

κανει καποιος στην + 85 με 95 squat για max reps κανει 10 επαναληψεις και στην 11η κανει μια ακυρη,ακυρωνεται ολο το σετ η απλα δεν μετραει η ακυρη προσπαθεια και συνεχιζει μεχρι να κανει σωστη;Θα συμβει σιγουρα πιστευω.........
Επισης αν ειναι πολλες οι συμμετοχες δε θα ηταν καλο να υπαρχει και διαχωρισμος σε ατομα που αγωνιζονται γενικοτερα η οχι;


Σιγουρα δεν θα πρεπει να ακυρωνεται το σετ, θα μετραν οσες σωστες επαναληψεισ θα γινουν .
Πολλοι διαχωρισμοι καλο ηταν να γινουν και πρωτα απο ολα ηλικιας αλλα απαιτουνται νομιζω πολλες συμετοχες.

xristosgaz
15-11-11, 11:04
Αυτο πιστευω και εγω αλλα ας απαντησουν οι διοργανωτες (mods) για να ξερουμε .........επηρρεαζει πολυ την προπονηση που θα κανεις αυτο πιστευω

Muscleboss
15-11-11, 11:38
Ερωτηση σημαντικη πιστευω:

κανει καποιος στην + 85 με 95 squat για max reps κανει 10 επαναληψεις και στην 11η κανει μια ακυρη,ακυρωνεται ολο το σετ η απλα δεν μετραει η ακυρη προσπαθεια και συνεχιζει μεχρι να κανει σωστη;Θα συμβει σιγουρα πιστευω.........
Επισης αν ειναι πολλες οι συμμετοχες δε θα ηταν καλο να υπαρχει και διαχωρισμος σε ατομα που αγωνιζονται γενικοτερα η οχι;

Δεν ακυρώνεται όλο το σετ αν κάνεις την τελευταία άκυρη. Μετράν όσες σωστές έκανες.

Παιδιά ο διαχωρισμός των κατηγοριών είναι αυτός που έχουμε πεί. Αν υπάρξει σημαντικός αριθμός αθλητών για να δικαιολογήσει και άλλους διαχωριμσούς θα το εξετάσουμε εκείνη τη στιγμή με τους κριτές. Επαναλαμβάνουμε ότι είναι ένας διαγωνισμός που έχει κυρίως σκοπό τη διασκέδαση μας και δεν είναι τίποτα απόλυτο. :thumbup:

ΜΒ

apostolos78
17-11-11, 09:26
Mια τυπικη προπονηση Μπουρναζου από τα παλιά,ετσι για να μπαινουμε επισης στο κλίμα...


Πιεσεις παγκου με 150-160 κιλα (Δεν ξερω αν ειναι 10αρα ή 20αρα η μπαρα,οι πλακες ειναι σιγουρα στα 140 κιλα)

34152



Το ρεκορ του Σπύρου απ΄οσο γνωρίζω στον παγκο ηταν 200-210 κιλα.Καπου εκει κινουταν και ο Γιαννης Κωστογλακης.
Oι δισκοι αν παρατηρησετε γραφουν πανω Κωστογλακης καθως ο ίδιος συνεργαζόταν με χυτηριο όπου τα κατασκευαζε ο ίδιος και εξοπλιζε το γυμναστηριο του με όργανα όπως και αλλα γυμναστηρια.


Καμψεις δικεφαλων με 90 κιλα

34153

:thumbup::thumbup:
Μόνο και μόνο που βλέπω τόσο ανοιχτή λαβή νιώθω τράβηγμα στους δελτοειδείς μου!Δηλαδή αν έπιανε πιο κλειστά πόσα θα σήκωνε :shock: !!
Μπράβο για τη φωτό φίλε,μας δίνεις κίνητρο.
Καλημέρα!

tasos2
17-11-11, 11:20
Μόνο και μόνο που βλέπω τόσο ανοιχτή λαβή νιώθω τράβηγμα στους δελτοειδείς μου!Δηλαδή αν έπιανε πιο κλειστά πόσα θα σήκωνε :shock: !!


Με ανοιχτη λαβη ειναι πολυ πιο ευκολο γιατι χρησιμοποιεις πολυ στηθος και δελτοειδεις και λιγοτερο τρικεφαλους που ειναι πιο αδυναμοι και μειωνεις και την αποσταση που πρεπει να καλυψεις. Και στους αγωνες παουερλιφτινγκ με ανοιχτα κανουν για να σηκωσουν οσο το δυνατον περισσοτερα

GREEK POWER
17-11-11, 11:37
Φιλε Τασο νομιζω εισαι λαθος εδω, αν δοκιμασεις να κανεις πους απς με ανοιχτα χερια θα βγαλεις τις μισες αποτι με κλειστα. Αν καταλαβα βεβαια μιλατε για τις πιεσεις στηθους στο παγκο.

apostolos78
17-11-11, 13:41
Με ανοιχτη λαβη ειναι πολυ πιο ευκολο γιατι χρησιμοποιεις πολυ στηθος και δελτοειδεις και λιγοτερο τρικεφαλους που ειναι πιο αδυναμοι και μειωνεις και την αποσταση που πρεπει να καλυψεις. Και στους αγωνες παουερλιφτινγκ με ανοιχτα κανουν για να σηκωσουν οσο το δυνατον περισσοτερα
Τάσο υπάρχει ένα σημείο πέρ'απ'το οποίο αν ανοίξεις τη λαβή σου οι ώμοι σου κλειδώνουν σε αφύσικη θέση και δεν μπορείς να σηκώσεις,επειδή ουσιαστικά απομονώνεις το στήθος και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τους τρικέφαλους καθόλου.
Άσε που είναι εύκολο να τραυματιστείς.
Οι πιέσεις πάγκου είναι σύνθετη άσκηση,πρέπει να βρεις τη χρυσή τομή ώστε να χρησιμοποιείς δελτοειδείς ΚΑΙ τρικέφαλα.Οποιαδήποτε λαβή δε σ'αφήνει να χρησιμοποιήσεις μια απ'τις δυο μυικές ομάδες(πολύ κλειστή/πολύ ανοιχτή) δε βολεύει αν θες να σηκώσεις πολλά κιλά.

Μιας και μιλάς για powerlifting δες βίντεο του Konstantinovs πώς κάνει πιέσεις πάγκου.

Αντωνης
17-11-11, 21:30
Τάσο υπάρχει ένα σημείο πέρ'απ'το οποίο αν ανοίξεις τη λαβή σου οι ώμοι σου κλειδώνουν σε αφύσικη θέση και δεν μπορείς να σηκώσεις,επειδή ουσιαστικά απομονώνεις το στήθος και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τους τρικέφαλους καθόλου.
Άσε που είναι εύκολο να τραυματιστείς.
Οι πιέσεις πάγκου είναι σύνθετη άσκηση,πρέπει να βρεις τη χρυσή τομή ώστε να χρησιμοποιείς δελτοειδείς ΚΑΙ τρικέφαλα.Οποιαδήποτε λαβή δε σ'αφήνει να χρησιμοποιήσεις μια απ'τις δυο μυικές ομάδες(πολύ κλειστή/πολύ ανοιχτή) δε βολεύει αν θες να σηκώσεις πολλά κιλά.

Σωστος:thumbup::thumbup:

Μιας και μιλάς για powerlifting δες βίντεο του Konstantinovs πώς κάνει πιέσεις πάγκου.

Eδω ομως ειναι ατυχες το παραδειγμα,ο Konstantinovs δεν βρισκει χρυση τομη,εχει σχετικα κλειστη λαβη σε σχεση με την πλειοψηφια των powerlifters.Δυσκολη λαβη,πρεπει τα τρικεφαλα να ειναι σουπερ για να κατεβαινεις σε αγωνες με τετοιο grip;)

apostolos78
17-11-11, 23:16
Eδω ομως ειναι ατυχες το παραδειγμα,ο Konstantinovs δεν βρισκει χρυση τομη,εχει σχετικα κλειστη λαβη σε σχεση με την πλειοψηφια των powerlifters.Δυσκολη λαβη,πρεπει τα τρικεφαλα να ειναι σουπερ για να κατεβαινεις σε αγωνες με τετοιο grip;)
Όχι ρε συ,δε τον αναφέρω σαν υπόδειγμα,απλά σαν περίπτωση κορυφαίου αθλητή που δεν χρησιμοποιεί ανοιχτή λαβή.

Για να μην δημιουργηθεί πάντως σύγχυση,να σημειώσουμε ότι ο Konstantinovs έχει μακριά χέρια(ειδικά πήχεις) ακόμα και για το ύψος του.Εκεί αναγκαστικά θα πιάσει πιο κλειστά,επειδή στο κατώτατο σημείο oι βραχίονές του θα'ναι σχεδόν κατακόρυφα.Αν λοιπόν με κατακόρυφα τους βραχίονες διαλέξει ανοιχτή λαβή,πολύ δύσκολα θα μπορέσει να ξεκολλήσει τα κιλά.Αναγκαστικά λοιπόν πιάνει λίγο πιο κλειστά ώστε στην εκκίνηση να χρησιμοποιήσει τους τρικεφάλους του.
Το παρακάνει βέβαια,αλλά απ'τη στιγμή που τα τρικέφαλά του είναι ...caterpillar κανένα πρόβλημα! :)

GURU S.
17-11-11, 23:55
Η λαβη εχει σχεση με τον σωματοτυπο και με το ποια μυικη ομαδα ειναι πιο δυνατη.Αν ειναι οι τρικεφαλοι τοτε η λαβη πρεπει να ειναι πιο κλειστη.Επισης η κλειστη λαβη ειναι πιο ασφαλης για το στηθος.

Steel Fighter
18-11-11, 12:04
Ωραία κίνηση!
Θα θελα να έρθω, ελπίζω να βολέψει. :clap::clap:

Muscleboss
18-11-11, 17:11
Να σημειώσουμε ότι μεταξύ των κατηγοριών επαναλήψεων και OPEN θα υπάρξει διάλειμμα αρκετό για να ξεκουραστούν οι αθλητές που θα πάρουν μέρος και στις δύο κατηγορίες.

Το διάλειμα αυτό δε θα είναι coffee break, όπως συνιθίζεται στις μη-αθλητικές συναντήσεις, αλλά θα έχουμε κάποιο αθλητικό ρόφημα να κεράσουμε.... "protein break" ή "NO break" ας πούμε :green:

MB

ελμερ
18-11-11, 17:21
να κανονισουμε και μια ομαδικη photo να βγαλουμε....:welcome:

sofos
18-11-11, 17:24
να κανονισουμε και μια ομαδικη photo να βγαλουμε....:welcome:

βασικα και βιντεο να βγαλετε,για εμας που δε θα μπορεσουμε να ερθουμε :(

Polyneikos
18-11-11, 17:27
Θα υπάρχουν επαγγελματικη ψηφιακη αλλα και καμερα,by :bodybuildinggr: :welcome:

sofos
18-11-11, 17:30
Θα υπάρχουν επαγγελματικη ψηφιακη αλλα και καμερα,by :bodybuildinggr: :welcome:

ωραια τοτε :):thumbup: