PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποδοσφαιράκι



AU77
13-09-11, 08:15
Μήπως υπάρχει κανένας εδώ που να του αρέσει?

Δεν το θεωρώ άθλημα κυρίως χόμπυ αλλά μου αρέσει πολύ.
Έχω και σπίτι αλλά τελευταία δεν παίζω και πολύ.

Αυτό έχω στο σπίτι.
Μάρκα FAS Ιταλικό

http://www.faspendezza.it/calcio_gettoni/mundial.jpg

SOSTARAS
13-09-11, 08:24
αυτο με την καμια εγω ειμαι του κλασικου ξυλινου !!!

Jumaru
13-09-11, 08:27
Εμείς λιώναμε στο 'ξύλινο' , το πιο παλιό. Με αυτό δε νομίζω να μπορείς να σφηνώσεις τη μπάλα στα πόδια του παίχτη και να κοπανήσεις αλύπητα.
Για αυτό μιλάω

http://94.246.113.66/images/images/14/1428873084.jpg

Jumaru
13-09-11, 08:28
αυτο με την καμια εγω ειμαι του κλασικου ξυλινου !!!

Με πρόλαβες , χαχαχα την ίδια φώτο σηκώσαμε , την έψαχνα πόση ωρα να φάινονται τα πόδια στους παίχτες καλά.

SOSTARAS
13-09-11, 08:34
ναι ρε φιλε αμα δεν σφιξεισ !!!!και σε αυτα γινεται νομιζω που λεει ο φιλοσ αλλα αν δεν ακουσ εκεινο το θεικο κτακ στο ξυλο!!

Jumaru
13-09-11, 08:35
Μόνο μην ακούσεις το Ζντάκ απο το γκόλ και την ξεράσει πάλι έξω !! χαχαχα τρελό σπάσιμο !

SOSTARAS
13-09-11, 08:40
ναι ρε φιλε ασε πω τι μου θυμησεσ τωρα!!

Saldi
13-09-11, 09:27
Μπαλάκι!!!!!!!!!!!!!ο μπαλάκι μου αρέσει και εμένα...Τι πιο ωραίο απο οταν εσφηγκες απο άμυνα ελεγες legs up...και ακουγες εκεινο τον θορυβο της μπαλας στ ποδια...μετα ενα σσσσσσσσσσ απο τον αέρα στα καπάκια ενα γκλουυυυυυπ και μετα την μπάλα να τσουλάει απο την μέσα μεριά και ο άλλος full ξενερωμένος σκύβει για την επόμενη μπάλα!:D
Παίζατε και εσείς να να φανσταστώ με κανόνες??Δεν εχει (προφανως)φουρφουρια...με πεντάδα δε μετράει το γκόλ ή μετράει για τον αντίπαλο και με την τριάδα μπορεί μόνο με τον μεσαίο!

SOSTARAS
13-09-11, 09:31
ναι ακριβωσ και απο την 3αδα οι ακριανοι μονο με την μια !!!

Jumaru
13-09-11, 09:32
Ναι αυτοί ακριβώς οι κανόνες αλλα μετρούσε και γκόλ απο τους αμυντικούς πίσω αν έβρισκες τρύπα και μετρούσαν και οι κόντρες 5άδα.
Η μόνη διαφορά ήταν εμέις λέγαμε "σήκωσε" στο συμπαίχτη επειδή παίζαμε Ελλάδα και όχι 'legs up' :P:P

SOSTARAS
13-09-11, 09:35
χαχαχαχα ναι σωστοσ σηκωσε χαχαχαχα!!!!ναι αυτοι ηταν οι κανονεσ !!!

AU77
14-09-11, 08:02
Μπράβο από ότι βλέπω είναι αρκετά δημοφιλές.

Στην Κύπρο πάντως είναι χωρίς κανόνες.

Όσο για το θόρυβο υπάρχει και λαμαρίναι μέσα στο τέρμα και κάνει και αυτό χαρακτηριστικό θόρυβο.
Παλαιότερα και εγώ σε ξύλινο έπαιζα.
Οι παίκτες όμως ήταν ίδιοι με αυτούς που έβαλα.

SOSTARAS
14-09-11, 08:18
αα απο κυπρο εισαι ημουν 9 μηνεσ εκει !!!35 μκ σταυροβουνι

AU77
23-09-11, 13:56
αα απο κυπρο εισαι ημουν 9 μηνεσ εκει !!!35 μκ σταυροβουνι

Ωραία!

Εγώ στο Μηχανικό έκανα τη θητεία μου 26 μήνες.
Είχα πολλούς φίλους στις καταδρομές - 31 & 32 μοίρες.

Και για κάτι που αναφέρθηκε πιο πάνω ναι μπορείς να΄κλειδώσεις την μπάλα κάτω από τον παίκτη (pin shot) αλλά θέλει αρκετή εξάσκηση γιατί ο παίκτης από κάτω είναι οθογώνιος

Saldi
23-09-11, 18:03
Ωραία!

Εγώ στο Μηχανικό έκανα τη θητεία μου 26 μήνες.
Είχα πολλούς φίλους στις καταδρομές - 31 & 32 μοίρες.

Και για κάτι που αναφέρθηκε πιο πάνω ναι μπορείς να΄κλειδώσεις την μπάλα κάτω από τον παίκτη (pin shot) αλλά θέλει αρκετή εξάσκηση γιατί ο παίκτης από κάτω είναι οθογώνιος
pin shot??Αυτό είναι να φανταστώ αυτό που λέμε εμέις σφήξιμο?υπάρχουν πάρα πολλά κόλπα τα οποία τα μαθάίνει με τον καιρό..ΠΧ να δώσεις πάσα στον παίκτη σου χωρίς να περάσει απο οποιονδήποτε παικτη...την βαράς λίγο λοξά απο εναν παίκτη στο άκρο και γλιστραει στο σιδερο ποθ έχει και περνάει...Βεβαια με ενα σωστό χτύπημα την σωστή ώρα η μπαάλα μπορεί να πάει στον αντίπαλο...

vaggan
11-03-12, 13:39
εμεις απαγορευαμε τις κοκορετσαδες η κοκορετσια, απαγορευαμε το γκολ με τους δυο ακριανους της μπροστα τριαδας τους αποκαλουσαμε τσατσους ρουφιανους και πουστηδες:P:Pαπαγορευαμε το γκολ απο πενταδα εκτος και αν δεν γινοταν σκοπιμο σουτ για γκολ επιτρεπαμε γκολ με αμυντικους τερματοφυλακα και τον κεντρικο της τριαδας.αυτα οταν παιζαμε σοβαροι παικτες οταν πηγαιναμε με γκομενες γινοταν της πουτανας:turtle::turtle::rolf::rolf::green:κοκορετσια και φευγαν τα μπαλακια δεξια και αριστερα.:turtle::turtle:θυμηθηκα μια γκομενα που της ειχα πει βαλε το δαχτυλο σου εδω να δεις πως καιει και με το που το βαζει γυρναω μια τον τερματοφυλακα της μαγκωνω το δαχτυλο και της σπαω το νυχι τρελλα γελια :P:P:P:rolf::rolf::rolf::rolf:

Predator1995
12-06-13, 00:26
εμεις απαγορευαμε τις κοκορετσαδες η κοκορετσια, απαγορευαμε το γκολ με τους δυο ακριανους της μπροστα τριαδας τους αποκαλουσαμε τσατσους ρουφιανους και πουστηδες:P:Pαπαγορευαμε το γκολ απο πενταδα εκτος και αν δεν γινοταν σκοπιμο σουτ για γκολ επιτρεπαμε γκολ με αμυντικους τερματοφυλακα και τον κεντρικο της τριαδας.αυτα οταν παιζαμε σοβαροι παικτες οταν πηγαιναμε με γκομενες γινοταν της πουτανας:turtle::turtle::rolf::rolf::green:κοκορετσια και φευγαν τα μπαλακια δεξια και αριστερα.:turtle::turtle:θυμηθηκα μια γκομενα που της ειχα πει βαλε το δαχτυλο σου εδω να δεις πως καιει και με το που το βαζει γυρναω μια τον τερματοφυλακα της μαγκωνω το δαχτυλο και της σπαω το νυχι τρελλα γελια :P:P:P:rolf::rolf::rolf::rolf:

ετσ παιζουμε και εμεις ποδοσφαιρακι :green: και καλα με κανονες οχι κοκορετσια χαχααχαχ :P :P
ολη την 2 λυκειου στα ποδοσφαιρακια την εβγαζα τα απογευματα :green:
μαγκωτες το καλυτερο μου αμα εβρησκα αντιπαλο ανετα θα επεζα ;)