PDA

Επιστροφή στο Forum : Κρεατίνη και αλκοολ



toubanix
26-02-08, 00:30
Γεια σας παιδιά.Μια απλή ερώτηση θέλω να κάνω...Παίρνω κρεατίνη εδώ και 3 εβδομάδεσ.Δίχως φόρτομα 8γρ. την ημέρα.Όμως τη προσεχές παρασκευή θα πάω καπου όπου πρέπει να πιω.ΕρώτησΗ:Μπορώ να σταματήσω τη λήψη κρεατίνης μια μέρα πριν και να πιο κανονικά εκείνο το βράδυ?ή δεν κάνει καθόλου?

RUHL
26-02-08, 00:51
Για ποιο λογω περνεις κρεατινη με αλκοολ ρε γκας μηπως εχει καμια ερευνα για ψαξε :P :green: :lol:

γιατι να παρεις την κρεατινη την νυχτα τις μερες που δεν προπονησε την περνεις το πρωι για να εχεις καλυτερα αποτελεσματα

αλλα ακομα και να την παρεις μετα προπονετικα και προπονησε αργα και μετα απο καμια ωρα βγαινεις κανενα προβλημα

ρε μηπως εχει τιποτα το αλκοολ και δινει boost :lol: γκας :P :P



α και κανεις δεν κανεις υπερπληρωση στο τελος του μηνα εχεις τα ιδια αποτελεσματα αρα δεν τρεχει τιποτα :awesome:

Gasturb
26-02-08, 04:59
toubanix συνεχισέ την ώς έχει αλλα πες μας λίγο τί δοσολογία ακολούθησες από την αρχή του κύκλο σου?

Άλεξ με 7 θερμίδες ανά gr, μείωση πρωτείνοσύνθεσης, αύξηση οιστρογόνων κ πτώση επιπέδων τέστο κ IGF1 μην περιμένεις να πάνε μαζί αλκοόλ κ bodybuilding. Στην περίπτωση της κρεατίνης δυσχεραίνει ακόμα περισσότερο το έργο της γιατι αφυδατώνει (το αλκοόλ) τα μυικά κύτταρα οπότε κ μειώνει το αναβολικό περιβαλλον.

Gt

toubanix
26-02-08, 19:49
Από την αρχή που ξεκίνησα έπινα 5 γρ το πρωί ή πριν τη προπόνηση και 2.5 γρ μετά τη προπόνηση μαζί με τη πρωτείνη.οπότε αν εκείνη τη μέρα που πιο αλκοολ δεν πάρω κρεατίνη δεν εχω πρόβλημα ε?και μετα την αλλη μερα συνεχίζω κανονικά..

Gasturb
26-02-08, 22:06
Από την αρχή που ξεκίνησα έπινα 5 γρ το πρωί ή πριν τη προπόνηση και 2.5 γρ μετά τη προπόνηση μαζί με τη πρωτείνη.

γιατί δεν έκανες φόρτωμα?
γιατί 5 κ μετά 2.5 γρ?
γιατί κρεατίνη μαζί με την πρωτεϊνη?

για μια ημέρα που θα πιες αλκοολ μην διαταράσει την δοσολογία, συνεχισέ την ώς έχει

Gt

RUHL
26-02-08, 22:39
δλδ τι θα παθεις αμα πιεις κρεατινη και μετα απο 3 ωρες πιεις αλκοολ?επηρεαζει τιποτα?

deluxe
11-07-11, 01:10
Ξερει κανεις κατι παραπανω; Θα παω διακοπες σε λιγες ημερες και σκεφτομαι να συνεχισω να παιρνω τα εξης συμπληρωματα :

Microwhey,Casein,Πολυβιταμινη,DCP,Caffeine Pills (200mg), Omega3.

Ξερει εαν μαζι με το αλκοολ υπαρχει καποιο προβλημα; Κυριως για το DCP ρωταω.

TEFAAtzis
11-07-11, 01:13
Ξερει κανεις κατι παραπανω; Θα παω διακοπες σε λιγες ημερες και σκεφτομαι να συνεχισω να παιρνω τα εξης συμπληρωματα :

Microwhey,Casein,Πολυβιταμινη,DCP,Caffeine Pills (200mg), Omega3.

Ξερει εαν μαζι με το αλκοολ υπαρχει καποιο προβλημα; Κυριως για το DCP ρωταω.

περιε???;)

deluxe
11-07-11, 23:34
Δε θα παω 5 ημερες σε νησι για να πινω αυτο που επινα εδω και μηνες. Θα το μαμησω στο αλκοολ!! Τελος!

TEFAAtzis
11-07-11, 23:42
Δε θα παω 5 ημερες σε νησι για να πινω αυτο που επινα εδω και μηνες. Θα το μαμησω στο αλκοολ!! Τελος!

το συκωτακι μην μαμησεις μονο,οχι τπτ αλλο δεν θα μπορεις και να το φας μετα εχει και υψηλη αξια σε πρωτεινη:)

deluxe
12-07-11, 18:28
Ενταξει χαλαρωστε.. Αλλο ρωτησα ομως εγω. :unsure:

TEFAAtzis
12-07-11, 18:34
εγω δεν θα το διακυνδινευα παντως.Σκεψου πρωτεινη+αλκοολ+ολα τα αλλα+πρωτεινη απο το φαι

sTeLaKoS
12-07-11, 18:38
Ενταξει χαλαρωστε.. Αλλο ρωτησα ομως εγω. :unsure:




Άλεξ με 7 θερμίδες ανά gr, μείωση πρωτείνοσύνθεσης, αύξηση οιστρογόνων κ πτώση επιπέδων τέστο κ IGF1 μην περιμένεις να πάνε μαζί αλκοόλ κ bodybuilding. Στην περίπτωση της κρεατίνης δυσχεραίνει ακόμα περισσότερο το έργο της γιατι αφυδατώνει (το αλκοόλ) τα μυικά κύτταρα οπότε κ μειώνει το αναβολικό περιβαλλον.

Gt


Η απάντηση του gasturb σε καλύπτει;

deluxe
13-07-11, 14:51
Εγω αναφερομαι στο DCP, την κρεατινη την εχω κοψει εδω και καιρο. Η πρωτεϊνη δε πιστευω να πειραξει. Απο το να τρωω πιτογυρα, καλυτερη ειναι.

manos_
13-07-11, 16:58
ε δεν παθαινεις τιποτα αλλα ακυρωνεις τα αλλα που περνεις με τα ξυδια και προσθετεις φορτο στο συκωτι σου.Πιες κανα δυο ποτα.

Kaloutsikos
13-07-11, 17:36
ε δεν παθαινεις τιποτα αλλα ακυρωνεις τα αλλα που περνεις με τα ξυδια και προσθετεις φορτο στο συκωτι σου.Πιες κανα δυο ποτα.

Αμα κάνεις ένα καλό γεύμα και μετά από 1 ώρα ποιείς 2 ποτά,
θα ακυρωθεί η πρωτεΐνοσύνθεση?

deluxe
14-07-11, 02:35
Δεν ειπα οτι θα το παιρνω και καπακι ποτα. Το βραδυ θα πινω. Μεχρι και το απογευμα θα το παιρνω, δλδ θα υπαρχει διαφορα τουλαχιστον τριων ωρων.

manos_
14-07-11, 14:21
Αμα κάνεις ένα καλό γεύμα και μετά από 1 ώρα ποιείς 2 ποτά,
θα ακυρωθεί η πρωτεΐνοσύνθεση?

τα παντα ακυρωνει το αλκοολ ορμονες,νευρικο συστημα,πρωτεινοσυνθεση, κατακρατηση αζωτου κτλ κτλ.

manos_
14-07-11, 14:22
Δεν ειπα οτι θα το παιρνω και καπακι ποτα. Το βραδυ θα πινω. Μεχρι και το απογευμα θα το παιρνω, δλδ θα υπαρχει διαφορα τουλαχιστον τριων ωρων.

θα το χεις και την επομενη μερα το αλκοολ στο αιμα σου μην το ψαχνεις πιες ρε παιδι μου σιγα μην τρελενεσαι απλα μην το ξεσκισεις.

amateur666
14-07-11, 21:26
εχω απο τ χειμωνα που τ εχω κοψει...περνω κανενα red bull k ειμαι οκ!...αντε στο τσακιρ κεφι βαραω κ δυο σφηνακια τεκιλα :green:

Niiick
14-07-11, 21:40
εχω απο τ χειμωνα που τ εχω κοψει...περνω κανενα red bull k ειμαι οκ!...αντε στο τσακιρ κεφι βαραω κ δυο σφηνακια τεκιλα :green:

Με φορειο σε γυρνανε σπιτι ε:green:


Που σε ρε μανο τσακαλε:welcome:

deluxe
15-07-11, 02:53
εχω απο τ χειμωνα που τ εχω κοψει...περνω κανενα red bull k ειμαι οκ!...αντε στο τσακιρ κεφι βαραω κ δυο σφηνακια τεκιλα :green:Κεφι με το red bull φτιαχνεις; :P