PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορίες σχετικά με συμπληρωματα



Δανάη
23-09-11, 16:07
γεια σας και καλως σας βρηκα,διαβαζω καιρο το φορουμ σας και τωρα που σας χρειαστηκα ειπα να γραφτώ :rolleyes:

Απορια 1η:
Εχω ξεκινησει ληψη κρεατινης και αυτη τη στιγμη ειμαι σε περιοδο φορτώματος που τελειωνει το σαββατο.Την δευτερα θα φυγω για επαγγελματικο ταξιδι εκτος εδρας, εκει δεν θα μπορω να γυμναζομαι καθολου.Τι να κάνω; να διακοψω τελειως την κρεατίνη; ή να περνω μια μικρη δοση το βραδακι;δυστυχως δεν έχω ιδεα ποσες συνολικα μέρες θα μεινω εκτος έδρας :unsure:



Απορια 2η:
απευθυνομαι σε οσους εχουν δοκιμασει την πρωτεϊνη 100% WHEY GOLD STANDARD της on .Εχω διαβασει γενικα τα καλυτερα γι'αυτο και την αγορασα.Η γευση που επελεξα ειναι η double rich chocolate η οποια ειναι σχεδον unflavored!!εχει μονο μια απειροελαχιστη γευση που θυμιζει σοκολατα,ειναι δυνατον;ειναι μακραν η πιο άγευστη πρωτεινη που εχω δοκιμασει!! η συσκευασια λέει οτι λήγει τον μάιο του 2013 και την αγορασα απο τον αντιπρόσωπο της On στην Ελλάδα.Εκτος αυτου μου προκαλει και ενα μικρο φουσκωμα στο στομαχι καθε φορα
Yρ.δεν ειναι η Natural 100% WHEY GOLD STANDARD,ειναι η κλασσική 100% WHEY GOLD STANDARD με το κοκκινο αυτοκόλλητο.


σας ευχαριστώ εκ προοιμίου!

den23
23-09-11, 17:23
γεια σας και καλως σας βρηκα,διαβαζω καιρο το φορουμ σας και τωρα που σας χρειαστηκα ειπα να γραφτώ :rolleyes:

Απορια 1η:
Εχω ξεκινησει ληψη κρεατινης και αυτη τη στιγμη ειμαι σε περιοδο φορτώματος που τελειωνει το σαββατο.Την δευτερα θα φυγω για επαγγελματικο ταξιδι εκτος εδρας, εκει δεν θα μπορω να γυμναζομαι καθολου.Τι να κάνω; να διακοψω τελειως την κρεατίνη; ή να περνω μια μικρη δοση το βραδακι;δυστυχως δεν έχω ιδεα ποσες συνολικα μέρες θα μεινω εκτος έδρας :unsure:



Απορια 2η:
απευθυνομαι σε οσους εχουν δοκιμασει την πρωτεϊνη 100% WHEY GOLD STANDARD της on .Εχω διαβασει γενικα τα καλυτερα γι'αυτο και την αγορασα.Η γευση που επελεξα ειναι η double rich chocolate η οποια ειναι σχεδον unflavored!!εχει μονο μια απειροελαχιστη γευση που θυμιζει σοκολατα,ειναι δυνατον;ειναι μακραν η πιο άγευστη πρωτεινη που εχω δοκιμασει!! η συσκευασια λέει οτι λήγει τον μάιο του 2013 και την αγορασα απο τον αντιπρόσωπο της On στην Ελλάδα.Εκτος αυτου μου προκαλει και ενα μικρο φουσκωμα στο στομαχι καθε φορα
Yρ.δεν ειναι η Natural 100% WHEY GOLD STANDARD,ειναι η κλασσική 100% WHEY GOLD STANDARD με το κοκκινο αυτοκόλλητο.


σας ευχαριστώ εκ προοιμίου!

όσον αφορά το πρώτο σκέλος, συνεχίζεις κανονικά τη λήψη της κρεατίνης με το πρωινό...

για το δεύτερο δεν έχω ιδέα, δεν έχω δοκιμάσει την εν λόγο πρωτεΐνη...

ginus
23-09-11, 17:36
συνεχιζεις πλεον με ληψη συντηρησης....θα υποθεσω 5 γρ μονουδρικη...οσο αφορα την πρωτεινη αν δεν σου αρεσει η γευση και σου προκαλει φουσκωμα αλλαξε την..υπαρχουν πολλες καλες πρωτεινης και πιο εγευστες

Hercules
23-09-11, 17:51
γεια σας και καλως σας βρηκα,διαβαζω καιρο το φορουμ σας και τωρα που σας χρειαστηκα ειπα να γραφτώ :rolleyes:

Απορια 1η:
Εχω ξεκινησει ληψη κρεατινης και αυτη τη στιγμη ειμαι σε περιοδο φορτώματος που τελειωνει το σαββατο.Την δευτερα θα φυγω για επαγγελματικο ταξιδι εκτος εδρας, εκει δεν θα μπορω να γυμναζομαι καθολου.Τι να κάνω; να διακοψω τελειως την κρεατίνη; ή να περνω μια μικρη δοση το βραδακι;δυστυχως δεν έχω ιδεα ποσες συνολικα μέρες θα μεινω εκτος έδρας :unsure:



Απορια 2η:
απευθυνομαι σε οσους εχουν δοκιμασει την πρωτεϊνη 100% WHEY GOLD STANDARD της on .Εχω διαβασει γενικα τα καλυτερα γι'αυτο και την αγορασα.Η γευση που επελεξα ειναι η double rich chocolate η οποια ειναι σχεδον unflavored!!εχει μονο μια απειροελαχιστη γευση που θυμιζει σοκολατα,ειναι δυνατον;ειναι μακραν η πιο άγευστη πρωτεινη που εχω δοκιμασει!! η συσκευασια λέει οτι λήγει τον μάιο του 2013 και την αγορασα απο τον αντιπρόσωπο της On στην Ελλάδα.Εκτος αυτου μου προκαλει και ενα μικρο φουσκωμα στο στομαχι καθε φορα
Yρ.δεν ειναι η Natural 100% WHEY GOLD STANDARD,ειναι η κλασσική 100% WHEY GOLD STANDARD με το κοκκινο αυτοκόλλητο.


σας ευχαριστώ εκ προοιμίου!

καλυτερα να μην συνεχισεις κρεατινη εφοσον εκει πουα θα πας δε θα γυμναζεσαι.την πρωτεινη με νερο την πινεις η γαλα?αν συνεχισει να σε φουσκωνει αλλαξε μαρκα.

ginus
23-09-11, 17:53
καλυτερα να μην συνεχισεις κρεατινη εφοσον εκει πουα θα πας δε θα γυμναζεσαι.την πρωτεινη με νερο την πινεις η γαλα?αν συνεχισει να σε φουσκωνει αλλαξε μαρκα.

και το φορτωμα παει?και δεν μετα δεν θα χει προιον για να κανει σωστο κυκλο..καλυτερα να συνεχισει και να προλαβει τις προπονησεις μετα..παρα να διακοψει και να ξανασυνεχισει θα ναι σαν να μην εχει κανει τπτ...φυσικα αν δεν γυμναστει για παρα πολυ καιρο το αφηνει και ξανακανει κυκλο απο την αρχη..

Hercules
23-09-11, 18:00
και το φορτωμα παει?και δεν μετα δεν θα χει προιον για να κανει σωστο κυκλο..καλυτερα να συνεχισει και να προλαβει τις προπονησεις μετα..παρα να διακοψει και να ξανασυνεχισει θα ναι σαν να μην εχει κανει τπτ...φυσικα αν δεν γυμναστει για παρα πολυ καιρο το αφηνει και ξανακανει κυκλο απο την αρχη..

τι νοημα εχει το φορτωμα αφου εκ των πραγματων δεν θα γυμναζεται?και οπως λεει δεν ξερει ποτε θα επιστρεψει..απλα εγω προτεινω να την αφησει προς το παρων και οταν με το καλο επιστρεψει πχ.σε ενα μηνα,ξεκιναει νεο loading..η αποφαση της κοπελιας (με τα ωραια ποδια):green:

average_joe
23-09-11, 18:03
δεν νομιζω πως υπαρχει λογος να την συνεχισεις απο τη στιγμη που δεν ξερεις ποτε θα ξαναγυμναστεις.

παει τζαμπα το φορτωμα αλλα τι να γινει. αν την συνεχισεις χωρις να προπονεισαι χανεις το λογο χρησης του συμπληρωματος.

μολις εχεις σταθεροτερο πλανο την ξανααρχιζεις.

για την πρωτεινη, σιγουρα εχει αρκετα ελαφρια γευση.
τωρα δεν ξερω τι ειχες δοκιμασει πριν και την βρηκες τοσο αγευστη.
ισως επισης να την αραιωνεις πολυ...

Δανάη
24-09-11, 01:50
σας ευχαριστώ πολυ ολους για τις απαντησεις.

εχω δοκιμασει αρκετες πρωτεινες την nitro isolate,met-rx,labrada κ.α ειδικα η labrada pro v60 που επινα τωρα τελευταια ηταν σαν να επινα λιωμένο παρφε παγωτο σοκολάτας...ανυπομονουσα ποτε θα ερθει η ωρα για να πάρω την προτεινη :green:

το θεμα ειναι οτι εχω διαβασει τους απιστευτους διθυραμβους για την WHEY GOLD STANDARD οχι μονο για το αποτελεσμα αλλα και για την γευση,γι'αυτο και παραξενευτηκα με την γευση.Κατα την διαρκεια της ημερας την παιρνω συνηθως με γαλα, το βραδυ μετα την προπονηση με νερο,την εχω αραιωσει μεχρι και με 150 ml νερου και παλι γευση δεν "ειδα".Σε αυτο το σημειο θελω να τονισω οτι δεν με απασχολει το γεγονος οτι δεν εχει γευση...με απασχολει αν ειναι αλλοιωμένη η πρωτεινη!!!!

Roid Rage
24-09-11, 03:03
Oχι, ετσι ειναι, "αγευστη". Εγω ευτυχως πηρα απο γνωστο (και μελος του φορουμ) καποια ποσοτητα και δοκιμασα πριν και ετσι δεν την πηρα.

Δανάη
24-09-11, 11:49
Oχι, ετσι ειναι, "αγευστη". Εγω ευτυχως πηρα απο γνωστο (και μελος του φορουμ) καποια ποσοτητα και δοκιμασα πριν και ετσι δεν την πηρα.


σε ευχαριστω πολύ Roid Rage ;)

beefmeup
24-09-11, 12:04
:rolleyes:

Απορια 1η:
Εχω ξεκινησει ληψη κρεατινης και αυτη τη στιγμη ειμαι σε περιοδο φορτώματος που τελειωνει το σαββατο.Την δευτερα θα φυγω για επαγγελματικο ταξιδι εκτος εδρας, εκει δεν θα μπορω να γυμναζομαι καθολου.Τι να κάνω; να διακοψω τελειως την κρεατίνη; ή να περνω μια μικρη δοση το βραδακι;δυστυχως δεν έχω ιδεα ποσες συνολικα μέρες θα μεινω εκτος έδρας :unsure:




αν υπολογιζεις οτι μπορει να μεινεις εκτος για πανω απο 4-5 μερες κοψτη..τσαμπα παει.
κ μετα που θα γυρισεις ξανακανεις φορτωμα,η την αρχιζεις κ χωρις με 5γρ ανα μερα..δεν τρεχει.

primordial
24-09-11, 12:12
αν υπολογιζεις οτι μπορει να μεινεις εκτος για πανω απο 4-5 μερες κοψτη..τσαμπα παει.
κ μετα που θα γυρισεις ξανακανεις φορτωμα,η την αρχιζεις κ χωρις με 5γρ ανα μερα..δεν τρεχει.

+1..

Τσέκαρα λίγο για την pro-V60 που ανέφερες... Είναι τίγκα η συγκεκριμένη σε υδατ. κ λίπη.... Εν γνώση σου αυτό, ή απλά έκατσε κ είπες να την δοκιμάσεις....
(Sorry για το off, απλά μου έκανε εντύπωση...:unsure:)

beefmeup
24-09-11, 12:13
εχω δοκιμασει αρκετες πρωτεινες την nitro isolate,met-rx,labrada κ.α ειδικα η labrada pro v60 που επινα τωρα τελευταια ηταν σαν να επινα λιωμένο παρφε παγωτο σοκολάτας...ανυπομονουσα ποτε θα ερθει η ωρα για να πάρω την προτεινη :green:



παρε whey shake(syntrax),με κλειστα τα ματια.

Δανάη
24-09-11, 15:14
παιδια την gold standard να συνεχισω να την παιρνω; μπορει να την συνηθισει το στομάχι μου τις επόμενες μέρες; μου προκαλει φουσκωμα στο στομαχι και δεν μπορω να φάω οπως ετρωγα πριν (καθε 3 ωρες),πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο με πρωτεινη,η ξανθια πήρα την συσκευασια των 5 lbs και λυπαμαι να την δώσω αλλου :-|

@primordial
ενταξει δεν ειναι και τιγκα! τα 6 gr απο τα 40 gr ειναι υδατανθρακας.Η gold standard παιζει απο 1,8 - 4 gr υδατανθαρακα (αναλογα με την γευση) στα 31 gr

@beefmeup

ευχαριστω πολύ για τις συμβουλες ;)

beefmeup
24-09-11, 15:16
παιδια την gold standard να συνεχισω να την παιρνω; μπορει να την συνηθισει το στομάχι μου τις επόμενες μέρες; μου προκαλει φουσκωμα στο στομαχι και δεν μπορω να φάω οπως ετρωγα πριν (καθε 3 ωρες),πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο με πρωτεινη,η ξανθια πήρα την συσκευασια των 5 lbs και λυπαμαι να την δώσω αλλου :-|



συνεχισε λιγες μερες κ σπασε τις δοσεις..μισο-μισο δλδ το σκουπ καθε φορα.
πολυ πιθανο να την συνηθισει το σωμα σου,αλλα μπορει κ οχι...αυτο πρεπει να το δεις στην πορεια.

average_joe
24-09-11, 15:26
@δαναη μηπως εχεις καμια δυσανεξια στη λακτοζη και σε πειραζει?

γιατι η μια πρωτεινη που επαιρνες παλιοτερα ηταν iso, η αλλη blend (για met- rx δεν κοιταξα).
γιατι η on ειναι καθαρα ορογαλακτικη και ισως αυτο ειναι το θεμα οσον αφορα το φουσκωμα.

Δανάη
24-09-11, 16:26
@δαναη μηπως εχεις καμια δυσανεξια στη λακτοζη και σε πειραζει?

γιατι η μια πρωτεινη που επαιρνες παλιοτερα ηταν iso, η αλλη blend (για met- rx δεν κοιταξα).
γιατι η on ειναι καθαρα ορογαλακτικη και ισως αυτο ειναι το θεμα οσον αφορα το φουσκωμα.

Γαλα πινω απο τοτε που γεννηθηκα,οταν ημουν μικροτερη υπηρχαν μερες που μπορει να επινα μεχρι και 2 λιτρα την ημερα,τωρα πίνω σχεδον καθε μερα 2 μεγαλα ποτηρια(εξαιρωντας τα shakes της πρωτεινης),ουδεποτε σε καμια φαση της ζωης μου δεν με πειραξε το γαλα,ισα ισα ενα ποτηρι γαλα το βράδυ με κανει να κοιμαμαι σαν πουλακι

θα κάνω αυτο που ειπε ο beefmeup και αν δω βελτίωση,θα την σταματησω

Roid Rage
24-09-11, 17:01
Εμενα οι δυο πρωτες πρωτεϊνες που πηρα με πονουσαν στο στομαχι (μια sportpharma και μια mesotech). Μαλιστα ειχα υπολογισει οτι μιση ωρα ακριβως μετα τη ληψη ερχοταν ο πονος. Οπότε την επινα μιση μιση αλλα και παλι υπηρχε προβλημα και τελικα την επινα γουλια γουλια σε ενα μπουκαλι. Νομιζω ομως οτι αμα τις ξαναπαρω τωρα δε θα εχω προβλημα.. εχω βαλει τα μυρια οσα στο στομαχι μου..