PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτεινες



fooda
23-09-11, 21:48
Καλησπερα παιδια, στο site μπηκα μολις 15 λεπτα πριν. Δημητρης ονομαζομαι , 16 χρονων.
Εδω και λιγες μερες ( 2 βδομαδες ) εχω ξεκινησει γυμναστηριο, γυμναζομαι εκει καθε μερα χωρις καμια εξαιρεση.
Το κακο ειναι ομως οτι ενω βλεπω προοδο , δεν βλεπω ογκο. Τι ενοω; Γυμνασμενα ( μη φανταστειτε παρα πολυ ) χερια ( μπρατσα ) αλλα παραμενουν λεπτα , δεν εχουν ογκο δηλαδη. Ρωτησα ενα γνωστο μου και μου ειπε πως οι πρωτεινες ειναι ειδικες σε τετοια θεματα, γι αυτο ρωταω λοιπον.
Καταρχας ειμαι 16 οπως ειπαμε, κανει να παρω? Δηλαδη μη παθω και τιποτα :shock:
Κανουνε καλη δουλια? Ευχαριστω , οι απαντησεις σας θα με βοηθησουνε .... οπως καταλαβατε ειμαι κενουργιος οπως ειπα γι αυτιο αν ειναι σε λαθος section συγνωμη.

72K
23-09-11, 21:50
LMAO :bowdown:

Αντωνης
23-09-11, 21:51
fooda λεει:rolf::rolf::rolf::bowdown:

franky94
23-09-11, 21:56
Ξεκινησε να διαβαζεις και να φτιαξεις την διατροφη σου φιλε μου και κατα την γνωμη μου να παρεις συμπληρωμα αν τυχη να μην μπορεις να φας!ειναι ομως μια πρακτικη λυση!!!

TheWorst
23-09-11, 22:24
Παρεις , δε παρεις τη διαφορα θα τη δεις μονο στη τσεπη σου :thumbup:

Roid Rage
24-09-11, 00:03
Kαλα, γυμναζεσαι 2 βδομαδες και δεν εχεις παρει ογκο;

al1975
24-09-11, 21:46
Πρώτον γιατί κοροιδεύετε τον νέο;
Για να μην ξανάρθει...;
Έκανε μια ερώτηση πρωτάρη, δεν κατανοώ τις απαντήσεις...:thumbdown:

Λοιπόν Δημήτρη καταρχήν διάβασε τα υπάρχοντα φόρουμ και κυρίως υπομονή και επιμονή.

Φάε σωστά και αν δεν βλέπεις αυτά που θέλεις να δεις σε βάθος χρόνου τότε αναζήτησε τα συμπληρώματα που θα σου κάνουν. Μέχρι τότε keep working out!!!

tolis93
24-09-11, 23:13
δε θελω να σε στεναχορεσ αλλα ογκο θα δεις σε αρκετο καιρο.αν ηταν να τουμπανιαζαμε ολοι με 2 βδομαδες γυμναστηριο θα μασταν ολοι τερατα.φανταστειτε πως θα ταν μετα ο σβατζενεκερ:green: καθαρη διατροφη και εντατικη ασκηση αλλιως δεν θα δεις τπτ.

Tasos Green
24-09-11, 23:24
ριξε μια ματια στο φορουμ να ενημερωθείς.

για να πάρεις ογκο θέλει:

1) σωστή διατροφή (αρκετο φαγητο δηλαδη και οχι μονο συμπλήρωμα πρωτεινης)
2) σωστη προπόνηση
3) καλο ύπνο
4) υπομονή

το καθε ενα απο τα παραπανω τα εχουμε συζητήσει σε διαφορα θεματα οπου μπορείς να διαβάσεις... εκτος απο την υπομονη...

Polyneikos
25-09-11, 09:15
Καλησπερα παιδια, στο site μπηκα μολις 15 λεπτα πριν. Δημητρης ονομαζομαι , 16 χρονων.
Εδω και λιγες μερες ( 2 βδομαδες ) εχω ξεκινησει γυμναστηριο, γυμναζομαι εκει καθε μερα χωρις καμια εξαιρεση.
Το κακο ειναι ομως οτι ενω βλεπω προοδο , δεν βλεπω ογκο. Τι ενοω; Γυμνασμενα ( μη φανταστειτε παρα πολυ ) χερια ( μπρατσα ) αλλα παραμενουν λεπτα , δεν εχουν ογκο δηλαδη. Ρωτησα ενα γνωστο μου και μου ειπε πως οι πρωτεινες ειναι ειδικες σε τετοια θεματα, γι αυτο ρωταω λοιπον.
Καταρχας ειμαι 16 οπως ειπαμε, κανει να παρω? Δηλαδη μη παθω και τιποτα :shock:
Κανουνε καλη δουλια? Ευχαριστω , οι απαντησεις σας θα με βοηθησουνε .... οπως καταλαβατε ειμαι κενουργιος οπως ειπα γι αυτιο αν ειναι σε λαθος section συγνωμη.

Φιλε μου αν σε 2 εβδομαδες εβλεπες όγκο (δηλαδη με ζητημα 10 προπονησεις) εγω θα επρεπε να ημουν Mr Olympia στην θεση του Ηeath,καθως γυμναζομαι και περισσότερα χρονια από εκεινον:P:P
Το νεαρο της ηλικιας σου σε οδηγουν σε λογικες απορίες,το θεμα ειναι ειναι ποιους ρωτας και τι σου απαντανε.
Στην ουσία αυτο που αναζητας κατ΄αρχην θελει ΧΡΟΝΟ.
Κατόπιν θελει σωστη προπονηση και όχι να πηγιανουμε και να σηκωνουμε ότι βρουμε μπροστα μας.Αρα θελει μελετη.
Δευτερον για να βαλεις ποντους στα χερια π.χ. πρεπει να εχεις προσθεσει καποια κιλα συνολικα σωματικου βαρους,δεν μπορείς δηλαδη να πεις θα παρω ενα κιλο και θα παει όλο στα χερια.Αρα εδω εμπλεκεται ο τομεας διατροφης σωστης με πλουσια θρεπτικα συστατικα και στις σωστες αναλογίες.
Οποτε καταληγω ότι πρεπει να αποκτησεις βασεις σε αυτα τα πράγματα.Μην ακους τον καθεναν γιατι δεν μπορείς να αξιολογησεις ποιος ξερει και ποιος δεν ξερει.
Εδω μπορείς να βρεις αυτες τις πληροφορίες που ζητας.Μελετη λοιπον.

Kostas95
25-09-11, 09:58
:welcome::welcome:

Kaloutsikos
25-09-11, 12:43
ριξε μια ματια στο φορουμ να ενημερωθείς.

για να πάρεις ογκο θέλει:

1) σωστή διατροφή (αρκετο φαγητο δηλαδη και οχι μονο συμπλήρωμα πρωτεινης)
2) σωστη προπόνηση
3) καλο ύπνο
4) υπομονή

το καθε ενα απο τα παραπανω τα εχουμε συζητήσει σε διαφορα θεματα οπου μπορείς να διαβάσεις... εκτος απο την υπομονη...

:thumbup:

xrisbud
25-09-11, 15:02
Καλησπερα παιδια, στο site μπηκα μολις 15 λεπτα πριν. Δημητρης ονομαζομαι , 16 χρονων.
Εδω και λιγες μερες ( 2 βδομαδες ) εχω ξεκινησει γυμναστηριο, γυμναζομαι εκει καθε μερα χωρις καμια εξαιρεση.
Το κακο ειναι ομως οτι ενω βλεπω προοδο , δεν βλεπω ογκο. Τι ενοω; Γυμνασμενα ( μη φανταστειτε παρα πολυ ) χερια ( μπρατσα ) αλλα παραμενουν λεπτα , δεν εχουν ογκο δηλαδη. Ρωτησα ενα γνωστο μου και μου ειπε πως οι πρωτεινες ειναι ειδικες σε τετοια θεματα, γι αυτο ρωταω λοιπον.
Καταρχας ειμαι 16 οπως ειπαμε, κανει να παρω? Δηλαδη μη παθω και τιποτα :shock:
Κανουνε καλη δουλια? Ευχαριστω , οι απαντησεις σας θα με βοηθησουνε .... οπως καταλαβατε ειμαι κενουργιος οπως ειπα γι αυτιο αν ειναι σε λαθος section συγνωμη.


είναι άκυρο να μπαίνεις και να ζητάς τέτοια πληροφόρηση μεγάλε. είσαι εντελώς φάουλ.
Η συμβουλή μου, φαί, ύπνος, ξεκούραση, γυμναστική και διάβασμα (ο εγκέφαλός σου ακόμα αναπτύσεται)