PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν ξέρω τη να πάρω



vasillis13
25-09-11, 23:18
Γεια σας θέλω να μου προτίνετε μια πρωτείνη με κανένα 40αρι ευρώ....
Χρησιμοποιούσα την super nitro whey αλλά μου τελιώνει και δεν έχω παραπάνω λεφτά.:(

thegravijia
25-09-11, 23:20
με 40αρη δεν εχω με 30αρι αν θες
για μενα οι πολυ καλες ειναι syntha6 και myfusion

vasillis13
25-09-11, 23:29
αυτές είναι για όγκο ε?

sobral
25-09-11, 23:44
με 40αρη δεν εχω με 30αρι αν θες
για μενα οι πολυ καλες ειναι syntha6 και myfusion

από ποια άποψη καλές?:unsure: η syntha έχει (επισήμως) αυξημένα βαρέα μέταλλα, αρκετή ζάχαρη (μπορεί και παραπάνω από αυτή που αναγράφει γιατί η γεύση της είναι milkshake μιλάμε κάνει για cheat meal τόσο ωραία που είναι:green:)και επίσης έχει πρωτείνες με πηγές εκτός από whey και από soy.Η άλλη (ανεπισήμως) πιθανότατα έχει λιγότερη πρωτείνη από αυτή που αναγράφει. Επίσης μιας και από την ερώτηση του φίλου παραπάνω, καταλαβαίνω ότι θέλει απλά μια πρωτείνη και δεν παίρνει άλλα συμπληρώματα, το καλύτερο θα ήταν μία whey για μετά την προπόνηση, οπότε syntha και myofusion δεν κάνουν. Και αν ειναι να δώσει 40 ευρώ ας πάει στην καλύτερη λύση δηλ. μία isolate. Βασίλη από Ελλάδα ψωνίζεις? για να δω τι να προτείνω στα λεφτά που διαθέτεις.

vasillis13
25-09-11, 23:53
από ποια άποψη καλές?:unsure: η syntha έχει (επισήμως) αυξημένα βαρέα μέταλλα, αρκετή ζάχαρη (μπορεί και παραπάνω από αυτή που αναγράφει γιατί η γεύση της είναι milkshake μιλάμε κάνει για cheat meal τόσο ωραία που είναι:green:)και επίσης έχει πρωτείνες με πηγές εκτός από whey και από soy.Η άλλη (ανεπισήμως) πιθανότατα έχει λιγότερη πρωτείνη από αυτή που αναγράφει. Επίσης μιας και από την ερώτηση του φίλου παραπάνω, καταλαβαίνω ότι θέλει απλά μια πρωτείνη και δεν παίρνει άλλα συμπληρώματα, το καλύτερο θα ήταν μία whey για μετά την προπόνηση, οπότε syntha και myofusion δεν κάνουν. Και αν ειναι να δώσει 40 ευρώ ας πάει στην καλύτερη λύση δηλ. μία isolate. Βασίλη από Ελλάδα ψωνίζεις? για να δω τι να προτείνω στα λεφτά που διαθέτεις.


περνώ και κρεατίνη και αμινοξέα...ναι από ελλάδα απλά θα επερνα αυτή που έχω
αλλά δεν έχω τόσα λεφτά...εσύ ποια έχεις να μου προτίνεις φίλε μου?

vp2
25-09-11, 23:54
Σορρυ για το off topic αλλά από που προκύπτει ότι η myfusion έχει λιγότερη πρωτείνη;;;:unsure::unsure::unsure:

sobral
25-09-11, 23:59
Σορρυ για το off topic αλλά από που προκύπτει ότι η myfusion έχει λιγότερη πρωτείνη;;;:unsure::unsure::unsure:

Είπα ανεπίσημα αν δεν το είδες. Μπες στην αξιολόγηση να δεις έχει πάρα πολλές σελίδες στις οποίες περιλαμβάνονται και οι φήμες που την συνοδεύουν...

beefmeup
26-09-11, 00:02
φιλε vasillis13,μπορεις να παρεις κ την COMPLETE WHEY (WARRIORLAB) για τα λεφτα που λες.
ψαξε λιγο στην αξιολογηση..

sobral
26-09-11, 00:02
περνώ και κρεατίνη και αμινοξέα...ναι από ελλάδα απλά θα επερνα αυτή που έχω
αλλά δεν έχω τόσα λεφτά...εσύ ποια έχεις να μου προτίνεις φίλε μου?

τα αμινοξέα είναι bcaa ή EAA? ποια παίρνεις βασικά? ρωτάω για να δω που τα βάζεις πριν, μέσα ή μετά την προπόνηση. Αναλόγως μετά πάει και η επιλογή της πρωτείνης. Αν είναι να παίρνεις ΕΑΑ αμινοξέα μετά την προπόνηση δεν χρειάζεται να δώσεις τόσα λεφτά για isolate.

vasillis13
26-09-11, 00:07
τα αμινοξέα είναι bcaa ή EAA? ποια παίρνεις βασικά? ρωτάω για να δω που τα βάζεις πριν, μέσα ή μετά την προπόνηση. Αναλόγως μετά πάει και η επιλογή της πρωτείνης. Αν είναι να παίρνεις ΕΑΑ αμινοξέα μετά την προπόνηση δεν χρειάζεται να δώσεις τόσα λεφτά για isolate.



τα αμινοξέα που περνώ είναι τα bcaa complex 2200

sobral
26-09-11, 00:10
φιλε vasillis13,μπορεις να παρεις κ την COMPLETE WHEY (WARRIORLAB) για τα λεφτα που λες.
ψαξε λιγο στην αξιολογηση..

γιατί να πάει στην warriorlab και να μην πάει σε μία πιο (κατα ένα βαθμό) πιο αξιόπιστη?:unsure: 32 ευρώ κάνει στον χορηγό, δεν είναι λίγα. Στα ίδια λεφτά υπάρχουν της reflex, dymatize κτλ.

thegravijia
26-09-11, 00:10
από ποια άποψη καλές?:unsure: η syntha έχει (επισήμως) αυξημένα βαρέα μέταλλα, αρκετή ζάχαρη (μπορεί και παραπάνω από αυτή που αναγράφει γιατί η γεύση της είναι milkshake μιλάμε κάνει για cheat meal τόσο ωραία που είναι:green:)και επίσης έχει πρωτείνες με πηγές εκτός από whey και από soy.Η άλλη (ανεπισήμως) πιθανότατα έχει λιγότερη πρωτείνη από αυτή που αναγράφει. Επίσης μιας και από την ερώτηση του φίλου παραπάνω, καταλαβαίνω ότι θέλει απλά μια πρωτείνη και δεν παίρνει άλλα συμπληρώματα, το καλύτερο θα ήταν μία whey για μετά την προπόνηση, οπότε syntha και myofusion δεν κάνουν. Και αν ειναι να δώσει 40 ευρώ ας πάει στην καλύτερη λύση δηλ. μία isolate. Βασίλη από Ελλάδα ψωνίζεις? για να δω τι να προτείνω στα λεφτά που διαθέτεις.

απο την αποψη οτι μπορουν να αντικαταστησουν γευμα
ειναι πολλων πηγων
ειναι φθηνες σχετικα
εχουν πολυ καλη γευση

οσα για το οτι δεν κανουν για μετα την προπονηση
πραγματικα πιστευεις οτι ειναι θα δει καμια διαφορα αμα παρει whey μετα σε σχεση με καποια αλλη?

μην απαντησεις τα εχουμε χιλιοσυζητησει αυτα απλα την αποψη μου ειπα

vasillis13
26-09-11, 00:14
σκέφτομαι να πάρω την gain fast που έχει 35 με 40 ευρώ...τη λέτε κάνει?

beefmeup
26-09-11, 00:14
γιατί να πάει στην warriorlab και να μην πάει σε μία πιο (κατα ένα βαθμό) πιο αξιόπιστη?:unsure: 32 ευρώ κάνει στον χορηγό, δεν είναι λίγα. Στα ίδια λεφτά υπάρχουν της reflex, dymatize κτλ.

α,οκ..δεν ξερω τις τιμες στην ελλαδα για αυτες που αναφερεις αλλα αν ειναι οντως στα ιδια λεφτα(30 ευρω) παω πασο.
γα την ρηφλεξ γνωμη δεν εχω οσον αφορα τις πρωτεινες γιατι δεν τις εχω δοκιμασει,οποτε..
η warriorlab παντως που την εχω δοκιμασει μια χαρα ηταν,χωρις να λαβουμε υποψιν την εμετικη διαφημιση/σπρωξιμο που πεφτει..

sobral
26-09-11, 00:20
τα αμινοξέα που περνώ είναι τα bcaa complex 2200

της met-rx ή της dymatize? τα βάζεις πριν την προπόνα? Όπως και να χει επειδή οι επιλογές από Ελλάδα είναι λίγες θα σου πρότεινα micro whey (reflex), instant whey (reflex), elite whey (dymatize), iso 100 (dymatize), whey isolate (cytosport), whey isolate (scitec), whey protein (top secret). Oι τελευταίες είναι από τον χορηγό, αν τυχόν ψωνίσεις από εκεί.

vasillis13
26-09-11, 00:21
φίλε sobral έχεις να μου πρωτίνεις καμία της raflex

vasillis13
26-09-11, 00:23
της met-rx ή της dymatize? τα βάζεις πριν την προπόνα? Όπως και να χει επειδή οι επιλογές από Ελλάδα είναι λίγες θα σου πρότεινα micro whey (reflex), instant whey (reflex), elite whey (dymatize), iso 100 (dymatize), whey isolate (cytosport), whey isolate (scitec), whey protein (top secret). Oι τελευταίες είναι από τον χορηγό, αν τυχόν ψωνίσεις από εκεί.

τα αμινοξέα είναι της dymatize

sobral
26-09-11, 00:26
απο την αποψη οτι μπορουν να αντικαταστησουν γευμα
ειναι πολλων πηγων
ειναι φθηνες σχετικα
εχουν πολυ καλη γευση

οσα για το οτι δεν κανουν για μετα την προπονηση
πραγματικα πιστευεις οτι ειναι θα δει καμια διαφορα αμα παρει whey μετα σε σχεση με καποια αλλη?

μην απαντησεις τα εχουμε χιλιοσυζητησει αυτα απλα την αποψη μου ειπα

ναι ρε συ όλα καλά:) απλά ειδικά τις συγκεκριμένες δεν τις προτείνω λόγω των παραπάνω που ανέφερα. Δεν είναι λίγο να έχει αυξημένα βαρέα μέταλλα η πρωτείνη και από την στιγμή που το ξέρουμε γιατί να την επιλέξουμε? και στο λέω ενώ (δυστυχώς) παλαιότερα είχα πάρει μία syntha. Διαφορά δεν θα δει αλλά γιατί να μην πάρει την βέλτιστη επιλογή αφού μπορεί...Άσε που καζείνη βρίσκει παντού (γάλα, γιαούρτι κτλ) ενώ τα πλεονεκτήματα της whey δεν θα βρίσκει σε τροφή. Όπως και να το κάνουμε η σωστή επιλογή μετά την προπόνηση είναι η ορού γάλακτος.

sobral
26-09-11, 00:27
φίλε sobral έχεις να μου πρωτίνεις καμία της raflex

τις πήρες τις προτάσεις μου μόλις:green:

vasillis13
26-09-11, 00:41
Σας ευχαριστώ :)