PDA

Επιστροφή στο Forum : το μπεργκερ της γραμμωσης.υδατανθρακες?ξερω γω...μηδεν μου λεει εμενα:green:



tolis93
28-09-11, 13:11
οκ οκ τωρα ολοι θα λετε τι διαολο τι γραφει κτλπ.λοιπον αρκει να σας αρεσουν τα μανηταρια στο μπεργκερ.βλεπετε.οταν τρως μπεργκερ ολα ειναι πολυ οκ μεσα σε αυτο.μοσχαρι η κοτοπουλο.ντοματα μαρουλι τυρι χαμηλων λιπαρων κτλπ ολοι φτιαχνουμε ενα πολυ καλο υγειινο μπεργκερ.η μαγκια ειναι στα ψωμακια.τη γευση δε τη πολυκαταλαβαινεις οταν τα μασας ολα μαζι εξαλου.δοκιμαστε αυτο λοιπον
αντι για ψωμακια βαζουμε 2 μανηταρια πορτομπελο.τα μεγαλα δλδ.χωρις τα κοτσανια.η γευση ειναι σα μπεργκερ οντως.δεν εχει διαφορα.τα υπολοιπα υλικα ειναι τα γνωστα.να και μια φωτο
ΥΓ.αν θελετε και πατατουλες μαζι απλα βαλτε στο φουρνο και 2 γογγυλια κομμενα σα πατατες.εχουν ολοιδια γευση.αλλα καρμπς νο...αν πχ το θελετε για βραδυνο.γιατι οκ.τσιτ μιλ καθε φορα π εχει ταινια η μπαλα δε γινεται οποτε...

AntwnhsSs
28-09-11, 13:25
:bowdown::bowdown::bowdown: τρελενομαι για μανιταρια και δεν ικσερα πωσ να τα βαλω στι διατροφι μου τα ετρωγα ειτε σε ομελετα η με μακαρονια ι κοτοπουλο δεν ειχα σκευτει να τα κανω "burger"

Gianna
28-09-11, 22:06
Ρε συ, τι ιδέα είναι τούτη;;;;;;;;;;;;;;;;Τύφλα να χει ο Μαμαλάκης!!!Πολύ καλό.:thumbup: Θα μας πεις πώς τα φτιάχνεις τα μανιτάρια;; Μ' αρέσουν, αλλά δεν πολυπαίρνω. Π.χ έξω τρώω τα πλευρώτους σχάρας με μπαλσάμικο.

tolis93
28-09-11, 22:15
Ρε συ, τι ιδέα είναι τούτη;;;;;;;;;;;;;;;;Τύφλα να χει ο Μαμαλάκης!!!Πολύ καλό.:thumbup: Θα μας πεις πώς τα φτιάχνεις τα μανιτάρια;; Μ' αρέσουν, αλλά δεν πολυπαίρνω. Π.χ έξω τρώω τα πλευρώτους σχάρας με μπαλσάμικο.

τα βαζω στο φουρνο γυρω στα 20-25 λεπτα μεχρι να γινουν σχεδον στεγνα.να κρατανε ομως λιγο νερο για να ειναι αφρατα κ να χουν εντονη γευση.η απλα τα περναω στη τοστιερα για 4-5 λεπτα ιδια δουλεια κανει. νταξει οταν εισαι σε κετο κ πεινας ειναι σα να εισαι ναβαγος σε νησι κ να θες να φυγεις.θα ψαξεις πολλες εναλακτικες.ετσι κανω κ κατι σα τορτιγιες με φυλα απο λαχανο η μαρουλι...παντως για να βγει καλο το μπεργκερ καλο ειναι να βαλεις τα μπιφτεκια π οκ θελουν καμια ωρα.κ στο μισαωρο να βαλεις κ τα μανηταρια στο φουρνο.μωλις κλησεις το φουρνο απλα βαλε το τυρι πανω απο το μπιφτεκι κ το μπιφτεκι οπως ειναι πανω απο το μανηταρι.μετα δενει κιολας κ δε διαλυεται οπως μ γινε στη φωτο να τρεχουν τα υλικα:green:

TheWorst
28-09-11, 22:22
Για πες λιγο ολα τα υλικα , ειμαι σε περιοδο ογκου , οποτε δε με πειραζει να βαλω ψωμι ;d
Και πως τα φτιαχνεις , δλδ πρωτα ψηνεις το κοτοπουλο / μοσχαρι , κτλ ή οταν φτιαξεις το μπεργκερ ? Πωωω ψηνομαι πολυ να φτιαξω :P

good job :clap:

tolis93
28-09-11, 22:34
Για πες λιγο ολα τα υλικα , ειμαι σε περιοδο ογκου , οποτε δε με πειραζει να βαλω ψωμι ;d
Και πως τα φτιαχνεις , δλδ πρωτα ψηνεις το κοτοπουλο / μοσχαρι , κτλ ή οταν φτιαξεις το μπεργκερ ? Πωωω ψηνομαι πολυ να φτιαξω :P

good job :clap:

κοιτα οτι θες απο μασα εδω.με το φαγητο μου δε παιζω!!!
λπν. τα μπιφτεκια τα κανω με ντοματα κ κρεμμυδι στο μουλι χωρις ψωμι κτλπ.βαζω και 1 κ σουπας μπεικιν παουντερ(για 200-300 γρ μπιφτεκι μιλαμε δλδ 2 μικρα τα κανεις) και στο φουρνο σε ενα πυρεξ με λιγο νερο κατω για να μη γινουν σα κεφτεδακια γιατι συρικνονωνται κ παιρνουν υψος.θελουν 45 λεπταμ ε καμια ωριτσα.βαζω κ δυοσμο μεσα αλλα αν ειναι για μπεγκερ λεει στεγνο αντε με λιγο μουσταρδα το πολυ!
αν τα κανεις με μανηταρια οπως ειπα.αφου ψηνονται μιση ωρα τα μπιφτεκια βαζεις τα μανηταρια κ τα αφηνεις αλλη μιση ωρα.κλινεις το φουρνο βαζεις το τυρι πανω στο μπιφτεκι κ αυτο πανω στο μανηταρι.τωρα αν το κανεις με ψωμακια βαλτα τα τελευταια 5 λεπτα με το τυρι κ το μπιφτεκι στην ιδια σειρα.εγω προσθετω μουσταρδα κετσαπ κοκκινη πιπερια πικλες κ ντοματα.κ κρεμμυδι καμια φορα.η φτιαχνω σως με γιαουρτι σως σογιας μπαλσαμικο ξυδι κ λιγο μαγιονεζα(κετο λεμεεε εσυ παρε τη λαιτ με 3% λιπαρα κ δεινε πονο αφοβα)
αν θες κ καμια πατατα αλλα το χεις παρα κανει με τα καρμπς.απλα.10 λεπτα στο φουρνο 2 γογγυλια κ εισαι αρχοντας

marpi
29-09-11, 02:00
κοιτα οτι θες απο μασα εδω.με το φαγητο μου δε παιζω!!!
λπν. τα μπιφτεκια τα κανω με ντοματα κ κρεμμυδι στο μουλι χωρις ψωμι κτλπ.βαζω και 1 κ σουπας μπεικιν παουντερ(για 200-300 γρ μπιφτεκι μιλαμε δλδ 2 μικρα τα κανεις) και στο φουρνο σε ενα πυρεξ με λιγο νερο κατω για να μη γινουν σα κεφτεδακια γιατι συρικνονωνται κ παιρνουν υψος.θελουν 45 λεπταμ ε καμια ωριτσα.βαζω κ δυοσμο μεσα αλλα αν ειναι για μπεγκερ λεει στεγνο αντε με λιγο μουσταρδα το πολυ!
αν τα κανεις με μανηταρια οπως ειπα.αφου ψηνονται μιση ωρα τα μπιφτεκια βαζεις τα μανηταρια κ τα αφηνεις αλλη μιση ωρα.κλινεις το φουρνο βαζεις το τυρι πανω στο μπιφτεκι κ αυτο πανω στο μανηταρι.τωρα αν το κανεις με ψωμακια βαλτα τα τελευταια 5 λεπτα με το τυρι κ το μπιφτεκι στην ιδια σειρα.εγω προσθετω μουσταρδα κετσαπ κοκκινη πιπερια πικλες κ ντοματα.κ κρεμμυδι καμια φορα.η φτιαχνω σως με γιαουρτι σως σογιας μπαλσαμικο ξυδι κ λιγο μαγιονεζα(κετο λεμεεε εσυ παρε τη λαιτ με 3% λιπαρα κ δεινε πονο αφοβα)
αν θες κ καμια πατατα αλλα το χεις παρα κανει με τα καρμπς.απλα.10 λεπτα στο φουρνο 2 γογγυλια κ εισαι αρχοντας

κ απο που τα παιρνεισ αυτα τα μανιταρια??? δεν εχω βρι εγω τοσο μεγαλα καπου..

thegravijia
29-09-11, 02:07
ρε μαν τι μανιταρια ειναι τουτο
σαν δηλητηριοδη μ φαινονται ...λολ

βαλε κ αλλες συνταγες απο κανα γλυκο αν εχεις γιατι ολο με cheese cake τι βγαζω

--
ασχετο αλλα βλακεια κανεις που κανεις διαιτα

tolis93
29-09-11, 08:03
Καλημερες.τα μανηταρια αρχικα τα παιρνω απο σκλαβενιτη κ οποτε δν εχουν απλα ΑΒ πορτομπελο λεγονται.παντως κ με πλευρωτους η λευκα γιγας τη βολευεις ανετα.για γλυκα εχω ανεβασει μια συνταγη για μαφιν κ θα μπουν κ αλλα στη πορεια.καθομαι απογευματα κ πειραματιζομαι.οσο για το θεμα διαιτα.δε σκοπευω να το τραβηξω πολυ.απλα θελω να με δω εστω κ μια φορα με 6 πακ κ οχι με 4 πακ.απλα μ την βαρεσε επειδη τοσο καιρο το παλευω κ το λιπος γυρω απο τη κοιλια δε φευγει ευκολα

thanasis76
29-09-11, 08:09
το λιπος απο την κοιλια θα φυγει σε βαθος χρονου με σωστη διατροφη και γυμναστικη... μην βιαζεσαι...:P:P
κατα την γνωμη μου δωσε στο σωμα σου φαγητο να ανεβεις και κοιτα να ειναι οσο πιο καθαρο... και οι 6πακ θα ερθουν και αυτοι....
:thumbup::thumbup:

Gianna
29-09-11, 22:20
Ευχαριστούμε για τα φώτα σου!!! (άντε και σύντομα με 6πακ:green:)

tolis93
29-09-11, 22:27
Ευχαριστούμε για τα φώτα σου!!! (άντε και σύντομα με 6πακ:green:)

ελπιζω.θεεεενκς παντως:):):)