PDA

Επιστροφή στο Forum : Free Test (Applied Nutriceuticals)



sofos
01-10-11, 04:49
http://www.nutraplanet.com//photos/21005/free_test_large.jpeg

http://s4ddaca47867c2.img.gostorego.com/802754/cdn/media/s4ddaca47867c2/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/f/r/free_test_1.png

Free Test: Turbo-Charges Free Testosterone Output!

What’s better than a Pro-Hormone? FREE TEST™!!!

The prohormone ban has come and gone. Yeah, there are a few still out there…the ones nobody wants because they don’t work. There might be a few dirty compounds floating around the internet from some shady companies too – and they’re not even remotely worth the risk. So what’s a guy who looking for REAL, HARDCORE gains supposed to do NOW?

Enter the era of the hANh (Hybrid Anabolic / Near Hormonal); which is defined as a product that engages a synchronization of natural and exogenous factors to produce a pronounced anabolic and hormonal response. The distinct advantage of a hANh is that the user is able to obtain maximal physiological benefits comparable to that of fully hormonal products while minimizing potential side effects and disruption of endogenous factors post-usage. Applied Nutriceuticals pioneered this product category with HGHup‚ and now takes it a step further with FREE TEST.

FREE TEST cranks your testosterone levels like no other product because it hits the problem from two separate directions: On one hand it focuses on decreasing the body's mechanisms that lower endogenous (natural) testosterone production - the most prominent one being cortisol. On the other hand it increases the testicular output of testosterone. The net result? An exponential improvement in the Anabolic / Catabolic Ratio (the proportion of Testosterone vs. Cortisol) - and even more importantly - it targets increases in the amount of FREE (direct) TESTOSTERONE, which is unbound and readily available to exert its anabolic effects on your body! And THAT, my friends, is what directly leads to huge increases in massive, rock-hard muscle. (Not to mention your sex life will go on turbo as well you can thank us for that later!)

Here's the best part: FREE TEST IS NOT A PROHORMONE nor does it convert to any hormone - so it is completely safe.

So, if you were bummed when the prohormone ban went down don't be. W'eve got you covered.
Here's a little of the techie stuff about how it works:

FREE TEST positively alters 7 homeostatic mechanisms of action that effect free and total testosterone output:
Contains a natural suicide inhibitor of aromatase, and will improve the Testosterone : Estrogen (T:E) profile while concurrently increasing testosterone levels
Increases NO/cGMP levels, which leads to increases in lutenizing hormone (LH) and greater endogenous testosterone production.
Increases testicular Acetyl L-Carnitine (ALCAR) levels. High testicular ALCAR levels are conducive to heightened spermatogenesis.
Lowers levels of cytokines IL-6, IL-1, and TNF-alpha- cytokines, which inhibit endogenous testosterone production by reducing levels of LH.
Lowers cortisol levels and heightens Testosterone : Cortisol (T:C) ratio via competitive inhibition processes.
Increases cAMP levels, which also increase LH levels.
Influences/Increases androgen receptor (AR) binding via altering receptor electro-negativity.
After 8 weeks of usage of FREE TEST, test subjects were observed to have increased levels of free testosterone ranging from 50-200% over baseline. Impressive results for any product - especially one with no negative side effects!

Furthermore, the subjective feedback from the FREE TEST beta testers was nothing short of amazing. Within the first week users experienced feeling more motivated and assertive with shirt-splitting pumps, big-time strength increases, and revved up libido all within the first week!


σχεδον ιδιο με το core test,αλλα δε λεει ποσοτητες.....

ginus
01-10-11, 10:26
δυνατο προιον οντως αλλα νταξει αυτο με τις ποσοτητες ειναι ενα θεμα...και δεν ξερω τι μπορει να παιξει με στομαχικες διαταραχες με δαυτο..και εννοω το
Forslean δλδ εαν ειναι πειραγμενο Forskolin...μπορει και να κανω λαθος..απο την αλλη η πρωτη παραγραφος ειναι οτι να ναι..ειπαμε να προμοταρουμε το προιον αλλα οχι και ετσι

thanasis76
01-10-11, 10:52
χωρις να εχω αποψη για το προιον και τα στοιχεια του, γραφω γιατι θελω να πω οτι πριν καμια 15αρια μερες σε συζητηση στο γυμναστηριο
μου το ανεφερε καποιος που το περνει λιγες μερες τωρα....
μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο, και τον εχει ανεβασει πολυ στην προπ.
και δεν μιλαμε για ατομο οπως τα περισσοτερα απο εμας, γνωστης του ΒΒ και με σωμα τοιχο....:green::green:
για παρενεργειες που τον ρωτησα μου ειπε οτι δεν εχει κατι...

COBRA_STYLE
01-10-11, 12:00
χωρις να εχω αποψη για το προιον και τα στοιχεια του, γραφω γιατι θελω να πω οτι πριν καμια 15αρια μερες σε συζητηση στο γυμναστηριο
μου το ανεφερε καποιος που το περνει λιγες μερες τωρα....
μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο, και τον εχει ανεβασει πολυ στην προπ.
και δεν μιλαμε για ατομο οπως τα περισσοτερα απο εμας, γνωστης του ΒΒ και με σωμα τοιχο....:green::green:
για παρενεργειες που τον ρωτησα μου ειπε οτι δεν εχει κατι...

ναι οκ πες του:green:

thanasis76
01-10-11, 12:19
ναι οκ πες του:green:

αν πανε ολα καλα και τον δεις στους επομενους αγωνες, πηγαινε πες του το....:green::green:

Rourke
01-10-11, 12:32
To Drive της ίδιας εταιρείας είναι πολύ καλύτερο. Για εμένα είναι το κορυφαίο τους συμπλήρωμα. Το παίρνω 2-3 φορές τον χρόνο στα 4+4 καψούλια για 30-40 μέρες εδώ και 2 χρόνια. :thumbup:

COBRA_STYLE
01-10-11, 13:03
αν πανε ολα καλα και τον δεις στους επομενους αγωνες, πηγαινε πες του το....:green::green:


χααχα...ρε φιλε μας δουλευεις?

κανει προετοιμασια για αγωνες και το απο πανω συμπληρωμα ειναι αυτο που τον ανεβασε ε?:green:μπραβο μπραβο τοτε:rolf:

τη δικια σου νοημοσυνη υποτιμαει,κανενος αλλου;)

thanasis76
01-10-11, 13:16
χααχα...ρε φιλε μας δουλευεις?

κανει προετοιμασια για αγωνες και το απο πανω συμπληρωμα ειναι αυτο που τον ανεβασε ε?:green:μπραβο μπραβο τοτε:rolf:

τη δικια σου νοημοσυνη υποτιμαει,κανενος αλλου;)

πολλες φορες λεμε οτι θελουμε για ατομα που δεν ξερουμε η στην καλητερη περιπτωση ξερουμε μεσω φορουμ...
καποια στιγμη πρεπει να μαθουμε να δεχομαστε κατι που δεν ξερουμε η δεν εχουμε δει....
δεν εχει λογο να μου πει κατι για να προσβαλει την νοημοσυνη μου...
αν πανε ολα καλα και δεν εχει τραυματισμο θα τον δεις σε αγωνες συντομα... και θα στο θυμησω!!!!
μιλαμε για αντρα 1.60-165 περιπου, 92 κιλα, 7% λιπος.:thumbup::thumbup:
τωρα μιας και θα θελεις να χωσεις κι αλλα δωσε.... θα τα δω μετα, γιατι τωρα παω gym.:welcome::welcome:

sobral
01-10-11, 14:07
πολλες φορες λεμε οτι θελουμε για ατομα που δεν ξερουμε η στην καλητερη περιπτωση ξερουμε μεσω φορουμ...
καποια στιγμη πρεπει να μαθουμε να δεχομαστε κατι που δεν ξερουμε η δεν εχουμε δει....
δεν εχει λογο να μου πει κατι για να προσβαλει την νοημοσυνη μου...
αν πανε ολα καλα και δεν εχει τραυματισμο θα τον δεις σε αγωνες συντομα... και θα στο θυμησω!!!!
μιλαμε για αντρα 1.60-165 περιπου, 92 κιλα, 7% λιπος.:thumbup::thumbup:
τωρα μιας και θα θελεις να χωσεις κι αλλα δωσε.... θα τα δω μετα, γιατι τωρα παω gym.:welcome::welcome:

δηλ άμα κατέβει σε αγώνες πάει να πει πως το παραπάνω σκεύασμα τον έκανε κομμάτια και έτσι θα μας αποδείξεις πως είναι καλό? παίρνει ΜΟΝΟ αυτό για να κατέβει σε αγώνες?πλάκα κάνουμε μάλλον. Συμφωνώ με cobra! Μην υποτιμάται την νοημοσύνη σας. Ξεκολλήστε από τους "τοίχους" του γυμναστηρίου, όπως τους αποκαλείς κι εσύ. Το "έχω σωματάρα κ είμαι ο τεραστιος του gym" δεν σημαίνει ούτε πως ξέρω από διατροφή τα πάντα ούτε από γυμναστική ούτε από εργοφυσιολογία. Κάντε λίγη έρευνα ή αν βαριέστε βρείτε κάποιον που να ξέρει στ' αλήθεια το αντικείμενο. Σόρρυ για το οφφ.

thanasis76
01-10-11, 16:22
επιδη βγαινουμε εκτως θεματος, και δεν γουσταστω βλακιοδες αντιπαραθεσεις... δεν το συνεχιζω...
οτι θελετε διαβαζεται και οπως τα θελετε...:bowdown::bowdown::bowdown:

Devil
02-10-11, 17:05
ρε παιδια γ@μω το κεφαλι μου δηλαδη ποσο δυσκολο ειναι να μεινουμε ον τοπικ????? :banghead:

παμε στο συμπληρωμα....

τα συστατικα του αρκετα καλα φαινοντε.... το κακο ειναι οτι ειναι blend...

εχει το κλασσικο ΑΙ 3,7-keto-dhea (αυτο που εχει και η pes στο erase) δλδ λιγο ΑΙ λιγο anticortisol..

forslean... αυξανει cAMP... και απο ερευνες και απο bloodworks που εχω δει αυξανει την τεστο....

carnitine και cysteine δεν μου λενε πολλα.....

resveratrol και quercetin... κυριως γιατι εχουν θεμα με τη βιοδιαθεσιμοτητα... η piperine ισως να κανει κατι αλλα δεν νομιζω οτι αυξανει κατα πολυ τη βιοδιαθεσιμοτητα τους...