PDA

Επιστροφή στο Forum : Protein Freak (Pharma Freak)



Tasos Green
01-10-11, 16:13
31679
31680

Φαίνεται αρκετα καλη.. ειναι πολλών πηγών με καλό προφίλ αμινοξέων.

Η τιμη της ειναι σχετικα καλη. Αν την εχει δοκιμάσει κανεις ας κανει ενα review γιατι σκέφτομαι να την παρω.

GREEK POWER
01-10-11, 16:19
Για την πρωτεινη δεν ξερω να σου πω:green: , αυτο ομως που βλεπω απο την καινουργια φωτο στο αβαταρ μου λεει οτι μαλλον συνεχιζεις γραμμωση:unsure:

beefmeup
01-10-11, 18:44
τασσο συστατικα εχουμε,απο πουθενα??
οταν λεμε "πολλων πηγων" ποσες δλδ εννουμε κ ποιες??:green:

sobral
01-10-11, 18:53
Την είδα κι εγώ μιας κ προχθες ανέβασα 2-3 προϊόντα της εταιρίας, αλλά δεν έγραφε πηγές σαν συστατικά. Μόνο αυτά βρήκα (από την περιγραφή του προϊόντος):
Superior Protein Sources found in PROTEIN FREAK:
• Whey Protein Isolate
• Whey Protein Concentrate
• Whey Protein Hydrolysate
• Micellar Casein
• Egg Albumin

θα έπρεπε να τα έχει πάντως από κάτω να βλέπουμε μήπως εχει κ κάποια λιπαρά, τι είδους μπορεί να είναι αυτά, γλυκαντικά κτλ. Κάτι ξέχασαν οι κύριοι στην PharmaFreak :green::green:

Tasos Green
01-10-11, 20:30
τασσο συστατικα εχουμε,απο πουθενα??
οταν λεμε "πολλων πηγων" ποσες δλδ εννουμε κ ποιες??:green:

ναι σα να εχεις δικιο... δεν τα ποσταρα...

thanks sobral..:thumbup:

πραγματικα τα ingredients δεν τα βρίσκω πουθενα...

Tasos Green
02-10-11, 16:46
καλα εχει φαει ηδη ακυρο η πρωτεινη... 7 σφραγιστο μυστικό τα ingredients... πουθενα ομως.

Devil
02-10-11, 16:56
καλα εχει φαει ηδη ακυρο η πρωτεινη... 7 σφραγιστο μυστικό τα ingredients... πουθενα ομως.

λιγοτερο απο 75% πρωτεινη εχει.... αν δεν εχει καλη τιμη δεν νομιζω οτι αξιζει...

Tasos Green
02-10-11, 17:16
ουτε φτηνή ουτε ακριβή... στα ιδια με myofusion και muscle infusion ειναι περίπου.

δεν ειχα προσέξει κιολας οτι δεν αναγράφει συστατικά το ειχα δεδομένο... παλι καλα που το ανέφεραν.

γουρουνι στο σακι που λενε...

sofos
02-10-11, 17:27
ουτε φτηνή ουτε ακριβή... στα ιδια με myofusion και muscle infusion ειναι περίπου.

δεν ειχα προσέξει κιολας οτι δεν αναγράφει συστατικά το ειχα δεδομένο... παλι καλα που το ανέφεραν.

γουρουνι στο σακι που λενε...

αμα την παρεις θα δεις τι περιεχει ακριβως,κανε εσυ την αρχη :green::turtle:

Tasos Green
02-10-11, 17:51
αμα την παρεις θα δεις τι περιεχει ακριβως,κανε εσυ την αρχη :green::turtle:

εχει φαει ηδη αφαίρεση απο το καλάθι... τζαμπα χαίρεσαι...:green:

Anithos
04-10-11, 08:16
τα συστατικά τα εχει το σαιτ gigasnutrition.

sobral
04-10-11, 10:23
Protein Complex (Whey Protein Concentrate, Whey Protein Isolate, Micellar Casein, Whey Protein Hyrtolysate, Egg Albumin, Sodium Caseinate), Amino Complex (L-Glycine, L-Glutamine, L-Leucine, L-Isoleucine, L-Valine), Cacoa. 10DE Maltodextrin, Lipid Compley (Sunflower Oil, MCT, Mono and Diglycerides, Flax Seed Oil Powder, Lecithin, Tocpherols), Fiber Complex (Inulin, Apple Pectin, Xanthan, Cellulose and Guar Gums, Carageenan), Bromelain, Natural and Artificial Flavourm Sucralose, Axesulfame Potassium, Tri-Calcium Phosphate.
Allergy warning: contains ingredients derived from milk, egg and soy.

το διόρθωσα λίγο γιατι οι γερμαναράδες είχαν ορθογραφικά. Ευχαριστούμε Anithos!;)
(το sodium caseinate τι το ήθελαν...οι υπόλοιπες πηγές πρωτεινης καλές είναι)

sofos
04-10-11, 10:53
εγω απορω γιατι πολλες φτηνες πρωτεινες βαζουν μεσα εξτρα γλυκινη :unsure::unsure:

Tasos Green
05-10-11, 21:31
thanks Anithos... :thumbup:

Anithos
06-10-11, 08:24
thanks Anithos... :thumbup:
τιποτα...αμα την παρει κανεις ας γραψει εντυπωσεις

Anithos
29-06-12, 13:27
τιποτα...αμα την παρει κανεις ας γραψει εντυπωσεις
επειδη εγω την πήρα πρωτος....μπορω να πω οτι ειναι κορυφαια σε γευση ,διαλυτοτητα ,δυνατη γευση ,ελαφρος πηχτο το μιγμα βγαινει με νερο ( οχι οπως η Μυοφουσιον,πιο αραιο) ,με βραβειο για την καλύτερη γευση το 2011 μαλλον στον Καναδα, χανετε αν δε την δοκιμασατε,την συνιστω ανεπιφυλακτα.

mazas
30-09-13, 20:49
σκεφτομαι να την αγορασω εχει καλη τιμη σε ελληνικο site ...αξιζει ομως?

fani_boi
10-10-13, 17:54
επειδη εγω την πήρα πρωτος....μπορω να πω οτι ειναι κορυφαια σε γευση ,διαλυτοτητα ,δυνατη γευση ,ελαφρος πηχτο το μιγμα βγαινει με νερο ( οχι οπως η Μυοφουσιον,πιο αραιο) ,με βραβειο για την καλύτερη γευση το 2011 μαλλον στον Καναδα, χανετε αν δε την δοκιμασατε,την συνιστω ανεπιφυλακτα.

Πόσο περίπου την αγόρασες εσύ?
Σαν αρχή έχω την Phd & BSN για γεύση και τις ΟΝ για τιμή...

Προς το παρόν μόνο τη CreaFreak έχω πάρει της συγκεκριμένης εταιρείας...

Anithos
11-10-13, 07:56
ο χορηγος την ειχε και 50 ευρω ,τωρα την βρισκεις 54 και δωρακι ,ειναι καλη τιμη ,τοσο περιπου την ειχα παρει και γω.

Nikosportara
01-03-14, 17:07
αυτες τις μερες βγηκε και η iso αυτης της εταιρειας πολυ καλυτερη απο αυτην πιστευω

sobral
01-03-14, 18:25
http://cdn.sscontent.com/products/510/pharma-freak_protein-freak-2-kg_1.jpg

Protein Freak is created specifically for bodybuilders and athletes who are looking to maximize and enhance muscle growth and recovery! Protein Freak’s advanced protein formula provides your body with the highest possible quality, amino acid-rich protein needed to stimulate new muscle growth – fast!

Features

Superior quality protein for maximum muscle growth and recovery!
25 grams of high-BCAA and essential amino acid whey protein!
Less than 2 grams of fat per serving
Ultra-low in carbs and sugar!
Mixes easily
Tastes great!


Container Size: 2000g
Serving Size: 1 Scoop (30g)
Servings Per Container: 67

Nutritional Information Per Serving
Total Calories: 117
Protein: 25 g
Carbohydrate: 2 g
Sugars: 1 g
Fat: 1.2 g
Saturates: 0.7 g
Dietary Fibre: 0.2 g
Sodium: 29 mg

Whey Protein Concentrate, Maltodextrin, Defatted Cocoa Powder, Flavouring, Thickener (Guar Gum, Carboxymethyl Cellulose), Sweetener (Sucralose).

Αν εννοείς αυτή, δεν είναι ISO αλλά απλή concentrate.;) Έπρεπε να έχει άλλο όνομα κανονικά γιατί παραπλανεί. Η άλλη είναι πολλών πηγών ενώ αυτή όχι. Να σημειώσω ότι αυτή έχει φτιαχτεί μόνο για την ευρωπαϊκή αγορά προς το παρόν τουλάχιστον.

Nikosportara
01-03-14, 19:22
ναι φιλε μου αυτη εννοω και απο οτι ειδα ειναι και σε αρκετα καλη τιμη..ελαχιστοι υδατανθρακες κε λιπαρα .. νομιζω πως αξιζει!

Nikosportara
01-03-14, 19:25
δεν ξερω γτ αλλα αυτη η εταιρεια μου θυμιζει την promera sports

sobral
01-03-14, 20:04
δεν ξερω γτ αλλα αυτη η εταιρεια μου θυμιζει την promera sports

λόγω χρωμάτων μάλλον:green::green:

Nikosportara
02-03-14, 16:44
οχι μονο αυτο απλα και οι δυο εταιριες βγαζουν μονο υδροχλωρικη κρεατινη :p:P :P

Nikosportara
07-06-14, 20:25
πως την βλεπεις την εταιρεια σαν συνολο ??sobral τη θεωρεις εμπιστη ???

mazas
07-06-14, 22:17
ναι φιλε μου αυτη εννοω και απο οτι ειδα ειναι και σε αρκετα καλη τιμη..ελαχιστοι υδατανθρακες κε λιπαρα .. νομιζω πως αξιζει!

Ποσο τη βρισκεις στην Ελλαδα?

sobral
07-06-14, 23:57
πως την βλεπεις την εταιρεια σαν συνολο ??sobral τη θεωρεις εμπιστη ???


@nikosportara κοίτα..τους ανθρώπους που την έχουν τους διαβάζω γενικά κ δείχνουν αρκετά καλοί γνώστες του αντικειμένου. Επίσης, με έναν άνθρωπο που είναι στο μάρκετινγκ της εταιρίας κ έχουμε μιλήσει, μου έδωσε την εντύπωση πως έχουν ποιότητα στα προϊόντα τους. Γενικά είναι στις επιλογές κ την θεωρώ καλή σε μερικά προϊόντα. Σε άλλα πάλι παίζει πολύ underdosed. Δεν την απορρίπτω κ πιστεύω αξίζει μια δοκιμή σε ορισμένα προϊόντα της. Ειδικά από την κρεατίνη της σε όσους την έχω προτείνει, έχουν μείνει ευχαριστημένοι. Κάτι κακό δεν έχω ακούσει προς το παρόν, όταν ακούσω με ξέρετε εδώ θα είμαι να σας ενημερώσω.:green: