PDA

Επιστροφή στο Forum : Oι Καλύτερες γεύσεις πρωτεϊνών σε σκόνη



Σελίδες : [1] 2 3 4

RUHL
05-03-08, 20:50
Αν ηδη εχεις καποια εμπειρια στον χωρο θα ξερεις οτι με τις πρωτεινες δεν εχεις αποτελεσμα ειναι μονο σαν υποκοταστατο των αυγων και δεν θα δεις καμια διαφορα ειτε περνεις ειτε δεν περνεις εφοσον καλυπτεις τις αναγκες σου σε πρωτεινη απο το φαγητο σου.
Και επειδη ολες οι πρωτεινες ειναι ιδιες απο εταιρια σε εταιρια μονο 1-2 γραμ πρωτεινης-υδατανθρακα-λιπος κατω η πανω και συστατικα πολυ συχνα βαζουν ενα μοιγμα whey protein concentrate και whey protein isolate
Αρα το μονο κρητηριο επιλογης που μενει ειναι η γευση για αυτο καναμε αυτο το τοπικ.

Δεστε και τι ψωνηζουν τα μελη του φορουμ

Ποιες εταιρίες συμπληρωματων προτιματε;; (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5341)

Ποια κατα την γνωμη σας εινα καλυτερη γευση
περιγραψτε ολες οσες εχεται πιει μαρκες και γευσεις απο την καλυτερη εως την χειροτερη
Κατι ακομα αμα θελεται γραψτε απο διπλα διαλητοτητα αλλα μην επηρεαζεστε αυτο το τοπικ ειναι μονο για γευση και ας το κουνας και 5 λεπτα το σεικερ :green: :P

Αρχιζω πρωτος απο την καλυτερη εως την χειροτερη



1 EAS 100% Whey chocolate
προσφατα την ανοιξα η καλυτερη σοκολατα που εχω πιει εως τωρα μου θυμιζει κακαο της νεογαλ εντονη γευση σοκολατας και ΛΙΓΟ γλυκια ολα αυτα με νερο με γαλα σκετη απολαυση διαλυτοτητα 8.5/10

2 Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey strawberry
η μυρωδεια της θυμιζει παγωτο φραουλα και σχεδον φτανει το μιλκ σεικ αμα την χτηπησεις με γαλα συμπαθητικη γευση αρκετα με νερο οση ποσοτητα και να βαλεις γινετε λιγο νερουλη να το πω οχι τοσο πικτη οσο η IDS banana αλλα οκ πινετε διαλυτοτητα 9/10


3 Reflex Nutrition Instant Whey chocolate
σχετικα καλη γευση θυμηζει σαν ζαχαρι λιωμενη-ψημενη ειδικα οταν την πιεις αφηνει τετοια γευση στο στομα οχι δεν ειναι πολυ γλυκεια απο διαλυτοτητα αρκετα καλη 9/10

4 Reflex Nutrition Instant Whey φραουλα
σχετικα καλη γευση ειναι λιγοτερο νερουλη απο την ON αλλα λιγοτερη γλυκη απο αυτη ενω το κουτι οταν το ανοιξεις θυμηζει εντονα παγωτο φραουλα διαλυτοτητα αρκετα καλη 9/10

5 Dynamize cafe moca
γευση θυμηζει καθαρα καφε μοκα η νες καφε κρυο σαν να εβαλες ελαχιστο γαλα μεσα ελαχιστο και ολα αυτα με νερο μου αρεσε παντως ειναι κατι διαφορετικο απο τα συνηθησμενα και οποιος γουσταρει να πηνει καφε του το προτηνω ειναι ιδια η γευση στο νερο κιολας διαλυτοτητα σχεδον τελια 9,5/10 (αν και οι κακες γλωσες λενε οτι εχει λιγοτερη πρωτεινη απο οσο γραφει δεν πηραζει λιγο σκονη παραπανω και ενταξη εισαι)
Σε γαλα την εβαλα και χανει την εντονη γευση της μοκας-καφε και γηνετε κατι σαν σε κακαο αλλο οχι τοσο νοστημω προσωπικα την προτημω με νερο.

6 Performance Whey σοκολατα
Διαλυτοτητα πολυ καλη 9/10 αλλα βγαζει αρκετο αφρο(οχι υπερβολικα πραγματα)απο γευση ενταξη πηνετε αν και πριν λιγο την ηπια δεν αφηνει after taste για λιγο χειρωτερη απο την reflex θα ξαναγραψω ρεβιιου εδω 5 κιλα εχω απο αυτη.

7 IDS Multi Pro Whey Isolate banana (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1834)
Aλλαγη εγινε την αλλαξαν διαλυτοτητα 8/10)


8 Optimum 100% Casein Protein Chocolate Supreme
αρκετα καλη γευση καπως περιεργη με την καλη ενοια δλδ δεν μπορεις να την πεις γλυκια ουτε μεσαια οπως η MRM αν και γινετε πικτο το μοιγμα με νερο (ολες οι καζεινες ετσι ειναι) ενω η διαλυτοτητα μας τα χαλαει 5-6/10



9 Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey chocolate
αρκετα καλη σοκολατα διαλυτοτητα 9/10



10 MRM Metabolic Whey chocolate
καλη προς μετρια ηπια σοκολατα με λιγοτερο εντονη γευση απο της ΟΝ αλλα διαλυτοτητα 10/10

11 Met-rx whey μπισκοτα και κρεμα
αν και πρωτη φορα την πηρα αλλα αντεχει στον χρονο(δλδ να την πηνεις αρκετο καιρο) μπορεις να την πηνεις γηνετε αρκετα πηχτη(ποιο πηχτη δεν εχω πιει) οπως το λεει και η ονομασια κρεμα διαλυτοτητα 8/10 ενδιαφερουσα-διαφορετικη γευση παντως μπισκοτα και κρεμα θυμηζει οπως λεει και το ονομα

12 Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey Double Rich Chocolate
σοκολατα αλλα με μια τροποποιηση καπως την εκαναν σαν να βαλαν λιγο κανελα μεσα κατι τετοιο που ελαχιστα την πικριζει και δεν λεει και πολυ με νερο ενω διαλυτοτητα 9/10 αλλα γινετε νερουλο καπως δεν ξερω ισως ειναι γενικο στην ΟΝ αυτο το φενομενο δλδ και καλη ποσοτητα να βαλει δεν γινετε πιχτο

13 IDS Multi Pro Whey Isolate chocolate
μετρια γευση παρα πολυ γλυκεια ειναι σαν να βαζεις στην σοκολατα της ΟΝ 3-4 κουταλιες ζαχαρη διαλυτοτητα 8/10

14 Performance Whey βανιλια
Γευση μετρια καπως περιεργη την δοκημασα με νερο διαλυτοτητα 7,5/10.Θα γηνει update οταν την δοκημασω με γαλα

15 Peak body whey shake and take γευση φραουλα
μονο φραουλα δεν ηταν κατι σαν bulk γαλα θυμιζε καμια σχεση με φραουλα αλλα πινετε πιο ευκολα απο τις κατω ενω η διαλυτοτητα ειναι πολυ καλη 9/10(consetraite σκετη ειναι)

16 Reflex Nutrition Instant Whey banana
γευση μπανανα μου θυμησε κατι σιπορια με γευση μπανανα απο φαρμακειο ενα τετοιο πραμα ναι με μερικες γουλιες ακομα πηστηκα ιδια ειναι(οχι και τοσο καλη οσο η IDS μερα με νυχτα κατα την γνωμη μου) διαλυτοτητα καλη εως αριστη 8,5/10
θυμιζει και λιγο φαρμακηλα να το πω παντως ουτε μιλκ σεικ θυμιζει ουτε ειναι πολυ γλυκια ουτε πικρη ενδιαμεσα

17 Nutrisport 90+ Protein φραουλα
Διαλυτοτητα πολυ καλη 8,5/10 Γευση η καλυτερη της εταιριας nutrisport δεν συγκρηνετε φυσικα με τις πανω φραουλες ^ αλλα για τετοια λεφτα ειναι καλη πηνετε εχει παλι αυτη την "χαρακτηριστικη-πικρη-χαλια" γευση αλλα πολυ ποιο περιορησμενη αρκετα σε σχεση με τις κατω στην αρχη.Για αυτους που θελουν ακριβα συστατικα πολυ χαμηλη τιμη και γευση... ε να πηνετε να την παρετε την συνηστω.Προσωπικα αν παρω αλλη φορα τετοια θα ειναι μονο φραουλα.

18 Nutrisport 90+ Protein μπανανα
Διαλυτοτητα πολυ καλη 8,5/10 καμια σχεση με την κατω απο γευση δεν λεει και πολλα στο τελος αφηνει και ενα after taste ασχημο κατι σαν νερο που επληνες πιατα ΑΛΛΑ πινετε ειδικα για την τιμη του οτι πρεπει(μια εναλακτικη ειναι να βαλεις 7 γραμ ΟΝ καζεινη μεσα για το 50-50 και αλαζει η γευση προς το καλυτερο)


19 Nutrisport 90+ Protein chocolate
ουτε καν μετρια πιο κατω πικριζει η γευση της και δυσκολα πινετε σοκολατα υγεια θυμιζει :rabbit: παλι καλα πηρα 900γραμ μονο. διαλυτοτητα 6.5/10

20 Peak body whey shake and take γευση σοκολατα
μου θυμισε κατι πρωτεινες του 2000 που δεν ελεγαν απο γευσεις πολλα τοτε ουτε οι top εταιριες το μονο καλο που ειχε η διαλητοτητα 9/10 μακρια απο αυτη

Περιεργα μιγματα μεταξυ πρωτεινων
Optimum 100% Casein Protein Chocolate + IDS Multi Pro Whey Isolate banana = γευση μετρια πινετε αλλα δεν το απολαμβανεις + οτι γινετε αρκετα πιχτο το μοιγμα θελει εχτρα νερο μετα


Optimum 100% Casein Protein Chocolate + Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey strawberry = απο τα καλυτερα μοιγματα πολυ καλη γευση απολαυση + οτι λιγο πιχτο το ενα νερουλο το αλλο ταιριαζουν απολυτα και γινετε ενα απολαυστηκο ροφημα
Ειχα χρησημοποιησει πολυ παλια και all stars αλλα δεν θυμαμε πλεον πως ηταν :rabbit:



Tις 3 πρωτες τις προτηνω ανεπιφυλακτα σε ολους

Vson
05-03-08, 23:20
2 Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey chocolate αρκετα καλη σοκολατα διαλυτοτητα 9/10

συμφωνω κ επαυξανω, ακουστε κ εμενα που παιρνω muscletech nitro η οποια δεν πινεται :P αλλα κανει πολυ καλυτερη δουλεια,τη μισω ομως καποιος να μου δωσει ψυχολογικη βοηθεια να αντεξω τη γευση της.....:(

RUHL
05-03-08, 23:54
Aman αυτη η νιτροτεκ εχει παρει εντελως την κατω βολτα και ακριβη ειναι και δεν βαζουν ακριβα συστατικα και εχει μαπα γευση τι την περνετε ρε :lol: :lol: :lol: :rolf: :rolf: :green:



Κατι ακομα εγω δεν λεω να επιλεξετε απο τις γευσεις που εχω εγω οτι εχετε δοκημασει και bulk ακομα πειτε εντυπωσεις

απο τον βοςς θα ηθελα να ακουσω κανενα ρεβιου εχει πιει θαλασα ολοκληρη απο πρωτεινες και πολλες εταιριες ετσι ακουσα :chinese: :shifty: :green:

billys15
06-03-08, 00:23
1. ΟΝ 100% whey double rich chocolate-->Πολυ καλη η γευση,αν και αφηνει ενα "καπως" απο αυτο που λενε "aftertaste",αλλα ειναι ΟΚ.Επισης διαλυτοτητα εχει πολυ καλη.

2.EAS vanilla-->Κι αυτη πολυ καλη γευση και διαλυτοτητα.

3.Nitro-tech chocolate-->Μετρια γευση και μετρια διαλυτοτητα

4.Elite mocha-->Επισης μετρια γευση,καλη διαλυτοτητα.

5.Elite chocolate-->Μαπα γευση,καλη διαλυτοτητα.

6.Aminovit chocolate-->Μαπα γευση (διορθωνεται ομως κατα πολυ με σκονη κακο :) ),χαλια διαλυτοτητα.

Antonio
06-03-08, 10:21
1) whey της inkosport με γεύση ινδοκάρυδο
2) mesotech σοκολάτα.

Δεν ξέρω αν πλέον έχουν τις ίδιες γεύσης,ούτε κάν αν πωλούνται ακόμη... :P

RUHL
06-03-08, 23:41
το 2ο. Είχα πάρει κανα δυο 2κιλα κουτία. Δεν ενθουσιάστηκα!
Τώρα που θυμάμαι από διαλυτότητα ήθελε αρκετό χτύπημα και ήταν πιχτή

Aυτη τι λεει ρε? πες ολες που εχεις δοκιμασει

Antonio
07-03-08, 11:01
Συμπαθητική απο θέμα γεύσης πάντα.

Τώρα για τις υπολοιπες δεν έχει νόημα να αναφερθώ γιατί πάνε αρκετά χρόνια και είτε θα έχουν αλλάξει γεύση είτε δεν θα βγαίνουν πλέον!!

H πρώτη εταιρία που είχα δοκιμάσει και έπερνα για τα πρώτα 2 χρόνια ήταν η mlo. Δεν θυμάμαι κάν πως λεγόταν οι πρωτείνες που είχα πάρει αλλα είχα δοκιμάσει 2-3 σίγουρα. Πλέον η mlo έχει σβήσει σαν εταιρία. Παλια βέβαια ήταν No1.
Μετά νομίζω πήρα ένα gainer της prolab το n-large. Το οποίο είχε τις πιο μεγάλες περιεκτικότητες από τα gainer που κυκλοφορόυσαν (35% protein).
Μετά το γύρισα στην universal την οποία και συμπαθώ αρκετά σαν εταιρία γιατι είναι από τις πιο παλιές, με ευρία γκάμα συμπληρωμάτων που κρατιέται ακόμα στην αγορά.
και φυσικά δοκιμασα και nitrotech.Ναι ναι δεν το κρύβω :P

Από θέμα γεύσης πάντως δεν θυμάμαι καμμία από τις 2 που ανέφερα στο παραπάνω ποστ να μου κάνει εντύπωση.

SOLID
07-03-08, 14:40
EAS-CHOCO=πολυ καλη γευση και ευκολοδιαλυτη!!!!


MAXIMUSCLE=πολυ καλη διαλυτοτητα με λιγο κατωτερη γευση απο εας!!!

TWIN LAB=πολυ καλη γευση αλλα θελει καλο χτυπημα για να διαλυθει!!!


MET RX=τρομερη γευση αλλα ζορι στη διαλυτοτητα!!!!


MESO TECH=φοβερη γευση αλλα επησης ζορι στην διαλυτοτητα σβολιαζει και θελει αρκετο χτυπημα!!!!



Μετα στην ιδια κατηγορια πανω κατω βαζω optimum bsn nitro !!!!
Ολες παντα σε σοκολατα (αιωνια βασσιλισα των γευσεων!!!!!!)
Maximuscle και met rx παντως εχουν εχουν κατι καλες σε μπανανα και βατομουρο αντιστοιχα!!!! :P

RUHL
07-03-08, 14:42
τελικα τοπ 5 η τοπ 8-10 γευσεις ποιες εχεις ασχετα με την διαλυτοτητα?

SOLID
07-03-08, 17:05
Σε μπερδεψα ρε τρελε??? :drunken: :drunken: :drunken:
Λοιπον ειναι λιγο δυσκολο αλλα μαλλον θα ελεγα!!!

1)EAS
2)MET RX
3)MESO TECH
4)TWIN LAB
5)MAXIMUSCLE


Ολες μου αρεσουν πολυ απλα τις βαζω με αυτη τη σειρα!!!Παντως αλλη μια με πολυ καληγ γευση ειναι η εταιρια του Lee Labrada!!!!Δοκιμασε την αν σου πεσει ποτε στα χερια σου!!!! :P :P

pikolo
10-03-08, 23:53
Λοιπον εγω

1)designer βανιλια καραμερλα
2)eas φραουλα
3)nutrisport φραουλα

KATERINI 144
11-03-08, 01:15
ON'S gold standard σοκολάτα, πολύ καλή γευση+πολύ καλή διαλυτότητα

EAS σοκολάτα, πολύ καλή γεύση, οχι τοσο καλή διαλυτότητα σαν την on's

NITROTECH σοκολάτα, μάπα γεύση.:puke: πολύ καλή διαλυτότητα.

Gasturb
13-04-08, 21:12
H αλήθεια είναι ότι ποτε δεν ασχολήθηκα σοβαρά με τις γεύσεις πέραν της Dymatize που είχα πάρει όλη την σειρά. Γενικά δεν 'κολλάω' σε μία εταιρεία (ομολογώ όμως ότι η συμπαθεία μου ειναι η Reflex :green: ) αλλα κάθε φορά παίρνω κ διαφορετική επιμένοντας συνήθως σε 3 γεύσεις - strawberry, banana κ choco. Kαταγράψω κάποια στοιχεία που μου έχουν μείνει.

- Γεύση pina colada της dymatize κ σταφύλι (!) της Primaforce μακρυά.. :thumbdown:
- Γεύση mocha της dymatize η καλύτερα for me όλης της σειράς της dymatize
- Γεύση banana της reflex whey έφερνε αναγούλα σε ένα φίλο μου αλλά όχι σε μένα
- Οι γεύσεις τις Core Nutritional παραμένουν οι καλύτερες για μένα :thumbup:
- ΔΕΝ έχω δοκιμάσει σε whey τις πιο πολυδιαφημιζόμενες εταιρείες όπως ON, Muscletech κ ΕAS οπότε δεν ξερώ να πω
- Δοκίμασα όμως την καζεινη της ΟΝ που αν την συγκρίνω με την καζεινη της Reflex δεν.. η Reflex την ρίχνει κ σε γεύση, κ σε διατροφικά χαρακτηριστικά κ σε τιμη.

Όλες οι υπόλοιπες γενικά ήταν καλές κ όχι έντονες εντυπώσεις είτε θετικές είτε αρνητικές

Gt

RUHL
13-04-08, 21:18
Γεύση banana της reflex whey έφερνε αναγούλα σε ένα φίλο μου αλλά όχι σε μένα

:rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: για να δουμε τι θα πουν και τα πειραματοζωα αχχαχαχα ερε γελια θα ενημερωσω απο εβδομαδα

KATERINI 144
13-04-08, 21:20
ξέχασα του yates τις πρωτεΐνες, πολύ καλές γεύσεις, σοκολάτα μπανάνα και φράουλα,

από διαλυτότητα δεν ξέρω, άλλοι τις χτύπαγαν :D (στο σεμινάριο που'χα πάει με τον μάστερ)

RUHL
13-04-08, 21:23
Ρε γκας την
δοκιμή οπότε για την ώρα έχω της 'bodytronics' την ειδα αυτη αλλα δεν την πηρα τελικα δεν ειχε καλα ρεβιους τι λεει αυτη ? :???:

KATERINI 144
13-04-08, 21:26
με αυτή θα γίνεις γομάρι ρε, παρ την. :geek:

Gasturb
13-04-08, 21:26
A! Nα μην ξεχάσω κ την παλιά μου αγάπη :love: (to be honest im still in love with it!) :love:

SOY 80+ PROTEIN (φράουλα!)

http://i149.photobucket.com/albums/s55/gasturb/weider-soy-80-protein-800g-pack.jpg

20 λίρες τα 800 gr :thumbdown:

RUHL
13-04-08, 21:27
ξέχασα του yates τις πρωτεΐνες, πολύ καλές γεύσεις, σοκολάτα μπανάνα και φράουλα,

από διαλυτότητα δεν ξέρω, άλλοι τις χτύπαγαν :D (στο σεμινάριο που'χα πάει με τον μάστερ)

Ποσες ηπιες ρε αλητη :lol: :lol: :lol: :lol: το κλησατε το μαγαζι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:





Αυτη την εβδομαδα θα δοκιμασω μερικες εταιριες και γευσεις :moderator: παντως :moderator:

Gasturb
13-04-08, 21:28
Ρε γκας την
δοκιμή οπότε για την ώρα έχω της 'bodytronics' την ειδα αυτη αλλα δεν την πηρα τελικα δεν ειχε καλα ρεβιους τι λεει αυτη ? :???:

was ok get it boy :clown:

KATERINI 144
13-04-08, 21:29
5-6 αλεξ, (ο Γιάννης ήπιε καμιά 10αρια :green: )

RUHL
13-04-08, 21:29
Τι οκ βαλε μετρο συγκρισης με την reflex επειδη θα παρω τωρα οπου νανε :P τι γευση πηρες?






Φωτη :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

Gasturb
13-04-08, 21:33
Τι οκ βαλε μετρο συγκρισης με την reflex επειδη θα παρω τωρα οπου νανε :P τι γευση πηρες?

τώρα σώθηκες....! μια normal whey (νομίζω choco) όπως κ οι άλλες οπότε για σένα 7.6 :clown:

Το πιο σημαντικό ειναι ότι δεν ειναι χάλια οπότε για ενα testing μια φορά ειναι μια χαρα

Eimai_fetes
24-07-08, 23:16
ΟΝ Whey 100 standard ---> Καλη διαλυτοτηα (8/10), συμπαθητικη γευση (8/10) αλλα δυστυχως δεν μου πολυδουλεψε εμενα οπως περιμενα. Δεν ειδα αμεσες αλλαγες. στο σωμα μου, ενω πρεπει να ομολογησω οτι μετα απο λιγες μερες που την ξεκινησα ειδα μια αποτομη κ αυξημενη ταση να βαζω κιλα (στο γυμναστηριο)

Dymatize ISO-100 ---> Πανακριβη αλλα πιστευω πως αξιζει τα λεφτα της. Εχει φανταστικη,πολυ εντονη κ ΓΑΜΑΤΗ γευση (η σοκολατα) (9,5/10). Η διαλυτοτητα της (αλλωστε ειναι isolate) ειναι ακριβης (10/10), κ δεν μενει τιποτα μεσα στο σεικερ, εκτος απο λιγο αφρο στα τοιχωματα (ειπαμε ειναι isolate).

Προς το παρων αυτες εχω χρησιμοποιησει...συντομα ομως ετοιμαζω μια καλη παραγγελια απο εξω, κ θα επιστρεψω δρυμητερος!

msdmn
25-07-08, 23:53
εμένα της ids η σοκολάτα όπως έχω ξαναπεί και στον ruhl μάρεσε πολύ :p

από κει και πέρα και η ΟΝ choco είναι πολύ καλή και η prolab!

χάλια μαύρα είναι της universal ultra pro whey -> εκτός από μούφα διαλυτότητα έχει και μέτρια και κάτω γεύση και μια παράξενη μυρωδιά σε σημείο που να ανοίγεις το tube και να βρωμάει όλο το δωμάτιο μετά (όχι, δεν ήταν ληγμένη)

slaine
28-07-08, 13:51
Elite Dymatize σοκολάτα και φράουλα καλή γεύση και διαλυτότητα
Universal Ultra Whey Pro vanilia μέτρια γεύση-διαλυτότητα αλλά πολύς αφρός
ΣΕ ΓΕΥΣΗ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΟΛΩΝ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΥΤΗ ΤΟΥ DISCOUNT!!!!!!!!!!!!! (sorry δε θυμάμαι όνομα) σαν να πίνεις λιωμένο πλαστικό!!! ΑΗΔΙΑΑΑΑ!!!!!!!!!! με νερό δεν πίνεται με τίποτα, με γάλα οριακά δεν ξερνάς.... διαλυτότητα ψιλοκαλή. Τουλάχιστον η φράουλα που δοκίμασα αλλά μάλλον και οι άλλες γεύσεις.... :thumbdown:

έχει δοκιμάσει κανένας την isolate της synthrax τη nectar; σκέφτομαι να την πάρω και μου είπαν ότι έχει ωραία γεύση

Muscleboss
28-07-08, 14:16
έχει δοκιμάσει κανένας την isolate της synthrax τη nectar; σκέφτομαι να την πάρω και μου είπαν ότι έχει ωραία γεύση

τα σπάει... ίσως ότι πιο γευστικό έχω δοκιμάσει από πρωτείνη, αν και πάνε κανα δύο χρόνια από την τελευταία φορά που τη χρησιμοποιήσα, μουχε κάνει τρομερή εντύπωση... :awesome:

ΜΒ

Parakelsos
29-07-08, 23:45
Η Nektar ειναι απλα.....η καλυτερη isolate-low carb πρωτεινη out there....απιστευτη διαλυτοτητα και γευση...στη τιμη ομως τσουζει....

slaine
30-07-08, 01:41
τα σπάει... ίσως ότι πιο γευστικό έχω δοκιμάσει από πρωτείνη, αν και πάνε κανα δύο χρόνια από την τελευταία φορά που τη χρησιμοποιήσα, μουχε κάνει τρομερή εντύπωση... :awesome:

ΜΒ

και επί τη ευκαιρία τη γεύση προτείνεις;

slaine
07-08-08, 23:05
Μάγκες μόλις πήρα τη Nectar της Syntrax 2.2lbs γεύση ice-tea λεμόνι. Ωραία γεύση σίγουρα και διαφορετική από τα συνη8ισμένα, θα της έβαζα 9 στα 10. διαλυτότητα δεν το συζητάμε, 10 στα 10! θα δοκιμάσω και άλλες γεύσεις και θα σας πω. Εκτός από τις κλασσικές γεύσεις υπάρχουν και οι:
Apple Ecstasy, Twisted Cherry, Roadside Lemonade, Strawberry Kiwi, Fuzzy Navel, Crystal Sky, Lemon Tea or Caribbean Cooler

enjoy! :D

Muscleboss
08-08-08, 11:17
εγώ κάτι σε πράσινο μήλο είχα δοκιμάσει τη Nectar ... :roll:

ΜΒ

slaine
08-08-08, 11:27
δοκίμασα και τη Nectar chocolate truffle και η γεύση ήταν πολύ καλή αλλά δε με ξετρέλανε. διαλυτότητα κι εδώ άριστη.
ακόμα δοκίμασα και την Infusion της SAN με casein, isolate, concentrate με διαλυτότητα 8,5 στα 10 αλλά από γεύση πολύ μέτρια.... κάπου στο 4-5 θα έβαζα.

200sx
09-08-08, 12:31
1η EAS Original και Deluxe Σοκολάτα
2η EAS 100% Whey Σοκολάτα

Οποιαδήποτε άλλη πρωτείνη έχω δοκιμάσει δεν κατάφερα ποτέ να τελειώσω το κουτί και την πέταξα..

agios
30-08-08, 18:34
Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey

Τα σπάει, είναι σαν παγωτό.

Βέβαια υπάρχει εδώ και ο κλασικός μύθος όσο πιο άσχημη γεύση τόσο πιο καλή πρωτείνη (θεωρώντας ότι για να έχει καλή γεύση μια πρωτείνη έχει επεξεργαστεί παραπάνω και τις προσθέτουν γλυκαντικές ουσίες). Πάντως κάτι τέτοιο εγώ δεν έχω προσέξει ποτέ

slaine
17-09-08, 19:58
micro whey -Reflex Nutrition γεύση φράουλα:
γεύση 8 στα 10, διαλυτότητα πολύ καλή, ελάχιστος αφρός

syntha-6 BSN γελυση φράουλα:
8 στα 10 (μυρίζει λίγο σαν φάρμακο), διαλυτότητα αρκετά καλή, λίγος αφρός

gym mind
17-09-08, 21:04
optimum whey καθαρη extreme milk chocolate κ η γευση cookies..Tα σπανε,δεν τις αλλαζω με τιποτα!! :lift2hand:

slaine
17-09-08, 23:03
φράουλα έχω δοκιμάσει του discount, syntha-6, elite, micro. η καλύτερη από αυτές γευστικά είναι η elite!!! πήρα και ΟΝ να δοκιμάσω φράουλα αλλά την έχω στην αναμονή :P

ruhl σίγουρα δε θα απογοητευτείς (αφού έχεις δοκιμάσει εστέρα :P :P :P )

tezaman
17-09-08, 23:10
thundercat πηρα και εγω reflex φραουλα τωρα περιμενω να ερθει μηπως εχεις δοκημασει καμια ον φραουλα η καπια αλλη εταιρια να μας πεις περιπου ποσο καλη ειναι?

:? ρε συ RUHL έχεις κάποιο φετίχ με τις πρωτεΐνες:???: :???: :affraid:

πόσες πρωτεΐνες έχεις σπίτι σου?? :rolf:

οπότε να μην την φοβάμαι την συγκεκριμένη προτείνει?? γιατι με έψησε πολυ η γεύση μπανάνα!!! αν έχει και κάλιο μέσα μια χαρά! αχαχαχα :thumbsup:

RUHL
18-09-08, 00:27
Θα βαλω σε καμια εβδομαδα καμια φωτο οχι δεν εχω φετιχ υψηλες απαιτησεις τωρα το βλεπω τι ζορι ειναι να τρως αυτη την σκονη που επηνα(ξεμηνα τελιως) 25 ασπραδια(μεγαλα αυγα)την ημερα καταναλωνω τωρα :puke:


Απο ελιτ τι πηρες εγω πηρα μια cafe moca τωρα για λεγε?

slaine
29-09-08, 22:54
δοκίμασα την (extreme) milk chocolate της ON. καλή αν και με νερό πικρίζει. με γάλα καλύτερη αλλά και πάλι πικρίζει κάπως. διαλυτότητα καλή.
γεύση 8/10

gym mind
29-09-08, 22:59
δοκίμασα την (extreme) milk chocolate της ON. καλή αν και με νερό πικρίζει. με γάλα καλύτερη αλλά και πάλι πικρίζει κάπως. διαλυτότητα καλή.
γεύση 8/10
Αυτη πινω εγω τωρα κ μου αρεσει πολυ σαν γευση!!Επισης κ η cream&cookies τα σπαει(της ιδιας εταιριας) :thumbsup:

RUHL
30-09-08, 00:10
δοκίμασα την (extreme) milk chocolate της ON. καλή αν και με νερό πικρίζει. με γάλα καλύτερη αλλά και πάλι πικρίζει κάπως. διαλυτότητα καλή.
γεύση 8/10
Κατσε καλα ρε φιλε πικριζει και 8/10 :spank:

gym mind
30-09-08, 00:16
Εμενα μ'αρεσει,εχω γλυκια γλωσσα μαλλον... :P :P

slaine
30-09-08, 00:17
πικρίζει λίγο που δεν το περίμενα σε milk choco αλλά δεν είναι άσχημη. κάθε άλλο. μου άρεσε αρκετά ειδικά με γάλα. προσωπικά εκεί θα την κατέτασα. πίνεται πολύ ευχάριστα.

RUHL
30-09-08, 00:23
θα κανω ρεβιου σε 4-5 γευσεις ακομα χουχουχου διαφορες μαρκες :inandout:

tezaman
30-09-08, 03:25
αφού τις δοκιμάζεις να τις στέλνεις σε εμένα :green: ο πονηρός :P

slaine
21-10-08, 14:37
Δοκίμασα την cookies της ΟΝ και είναι πολύ καλή! 9/10 και διαλυτότητα επίσης πολύ καλή.

ανακάτεψα της ΟΝ cookies και milk choco παιδιά και... :shock: ήθελα να πιώ όλο τον κουβά! απλά Τ_Ε_Λ_Ε_Ι_Α!!!!!!!!!! 10/10!!! :green: δοκιμάστε το. αναλογία που έκανα εγώ ήταν περίπου 1/4 cookies 3/4 milk choco, την επόμενη φορά 50-50

tezaman
21-10-08, 15:23
Slaine βάλε μισό σκούπ cookies σε ένα γιαουρτάκι 2% ανακατεψε το, βάλε και 10 καρυδάκια μέσα και απόλαυσε! :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

eas2000
20-11-08, 01:41
H γευση rocky road της ON gold stanard whey δεν παλευεται με τίποτα.

NASSER
20-11-08, 01:47
H γευση rocky road της ON gold stanard whey δεν παλευεται με τίποτα.

Ειναι γεγονος, οπως ολες οι νεες γευσεις της ΟΝ

slaine
20-11-08, 01:55
Nectar γεύση μήλο (ξινόμηλο για την ακρίβεια) της SYNTRAX μου την είχαν περιγράψει σαν "ότι πιο γευστικό υπάρχει σε πρωτείνη", μέσα σε αυτούς και πολλοί από εδώ μέσα.

ένα έχω να πω.... απλά :puke: :puke: :puke:

διαλυτότητα μέτρια, πααααααααρα πολύς αφρός, γεύση άθλια και επίσης δημιουργεί πρήξιμο... τη ρεύομαι μετά από 1,5 ώρα... έλεος!!! :thumbdown:

σημείωση τη δοκίμασα μόνο με νερό

slaine
24-11-08, 17:21
instatized ultramyosyn 100% whey MET-Rx vanilla

συμπαθητική γεύση αν και δεν έχω δοκιμάσει άλλη βανίλλια για να μπορώ να κάνω σύγκριση. πίνεται ευχάριστα με νερό που τη δοκίμασα. δεν κάνει αφρό και διαλυτότητα καλή.

slaine
25-11-08, 19:31
iso sensation 93 ULTIMATE NUTRITION chocolate fudge

τίποτα το ιδιαίτερο με νερό που το δοκίμασα αλλά συμπαθητικό (6,5/10), ελαφριά γεύση, πολύ καλή διαλυτότητα, με γάλα θα λέει περισσότερο φαντάζομαι

slaine
25-11-08, 23:22
Γενικά παίρνω μικρά κουτιά (του ενός κιλού)από πολλές γεύσεις-εταιρείες για δοκιμή μέχρι να κατασταλλάξω στις 2-3 που προτιμώ. και μετά τέρμα οι αξιολογήσεις! :nana:
το καλύτερο έιναι να πάρετε μερικές και να τις αναμοίξετε :idea:

slaine
25-11-08, 23:36
NATURE"S BEST zero carb isopure 100% whey isolate cookies and cream

γεύση 8/10 πολύ καλή, ελαφριά γεύση (σε αντίθεση με της ΟΝ που είναι κάπως πιο έντονη), καλή διαλυτότητα, αφρός λίγος

με γάλα ακόμα καλύτερη που τη δοκίμασα αλλα και με νερό μία χαρά

embrance
26-11-08, 13:33
Whey Maxx.Δοκιμασμενη με νεορ και γαλα.Με γαλα καπως καλυτερη γευση,με νερο σου βγαζει μια ελαχιστη πικρα.Βανιλια δεν εχω δοκιμασει,δεν ξερω καν αν υπαρχει.Εγω πηρα Triple Chocolate.Διαλητοτητα καλης ως πολυ καλη,σχεδον καθολου αφρος.8,5/10.

Τωρα περιμενω να μου ερθει απο Boditronics που εχω διαβασει τα καλυτερα γι αγευσεις.Για να δουμε...

embrance
05-12-08, 18:20
Παιδια μου ηρθε πριν κανα 2ωρο μια Bodytronics Cocοnut...Ενα θα πω:Παραλιγονα φαω ολο το κουτι!!!Σε ολα 10/10 με εξερεση την γευση που ειναι..15/10!!!Γινετε σαν μιλκσεικΑλλο πραγμα παιδια.Δοκιμαστε το!

tezaman
06-12-08, 23:06
εγώ καταστάλαξα! ένα σκούπ βανίλια παγωτό της ΟΝ με μισό σκούπ φράουλα της ρίφλεξ σε 400 μλ άπαχο γάλα!! απλά :lift2hand:

slaine
07-12-08, 01:07
γενικά ένας καλό συνδοιασμός έιναι σοκολάτα με μπισκότο. τα σπάει!

embrance
07-12-08, 06:48
Ειχα ξεχασει οτι ειχα εδω και κιρο ενα κουτι Six Star Mass Gainer.Ενα θα πω:Απλα απαιδιο.Χαλια γευση,δεν διαλειετε με ΤΙΠΟΤΑ,κολαει η σκονη στο τοιχωμα του σεικερ,δεν βγαινει ουτε μετα απο 100 πλησιματα!Ελεος...παιδια,γινετε σαν μια πιχτη τουχτα σε νερο.Απλα απαισιο.-15/10

Kntrns_MD
08-12-08, 18:14
syntrax nectar έχει δοκιμάσει κανένας? κοκτειλ κανονικό!

Αν το αναφέρατε νωρίτερα sorry :D , εγώ αυτή θα ψήφιζα

slaine
08-12-08, 19:21
η νέκταρ είναι καλή για το πρώτο σέικερ. είναι κάτι διαφορετικό αλλά για να πιείς ένα κουτί προσωπικά δεν την παλεύω

Muscleboss
10-12-08, 12:59
BSN synthra 6, έχει και υδατάνθρακες μέσα, αλλά από γεύση είναι μέσα στις καλύτερες που έχω δοκιμάσει.

ΜΒ

slaine
31-12-08, 04:34
instant whey Reflex Nutrition

σοκολάτα με νερό που δοκίμασα 7/10 πίκριζε με λίγο νερό, με περισσότερο κάπως καλύτερα. έφερνε λίγο σε EAS αλλά κάπως χειρότερη γεύση.

φράουλα πάλι με νερό ουδέτερη γεύση κάπως καλύτερη από τη σοκολάτα 7,5-8/10. περιέργο γιατί η micro η φράουλα ήταν καλύτερη και μου κάνει εντύπωση συνήθως οι isolate είναι χειρότερες.

διαλυτότητα συμπαθητική και οι 2 αλλά η σοκολάτα άφησε κάτι υπολείματα που δεν έφευγαν εύκολα απο το σέικερ. αφρός μέτρια.

thegravijia
31-12-08, 17:52
η καλυτερη ειναι η mass tech με γαλα αλλα μην κανει κανενας τη μαλακια να την παρει .ειναι τιγκα στους υδατανθρακες-ζαχαρες.

tezaman
31-12-08, 22:33
BSN synthra 6, έχει και υδατάνθρακες μέσα, αλλά από γεύση είναι μέσα στις καλύτερες που έχω δοκιμάσει.

ΜΒ

+1 για τσίτ μίλ μου κάνει η γεύση της 8)

RAMBO
07-01-09, 20:19
πηρα mass tech και ειναι σκετη αηδια η σοκολατα ειναι πολυ γλυκια και δεν πινεται.ευτυχωσ την πουλησα σε ενα φιλο αλλα ειμαι πολυ διστακτικοσ για την επομενη μην ειναι τα ιδια.ψαχνω η κατι σε φρουτα ωστε να το ανακατεψω σε χυμο για να με ξεγελασω.θα ηθελα παντοσ να παρω την εασ 100% σοκολατα αλλα σκεφτομαι μην ειναι τα ιδια.τι λετε??? :bowdown: :bowdown: :bowdown:

slaine
07-01-09, 20:22
διάβασες το τόπικ? διάβασε και θα δεις ότι οι περισσότεροι συγκλίνουν σε κάποια προιόντα.

RUHL
07-01-09, 20:56
john(rambo lol ) παρε εας και ανακατεψε με νερο δεν θα χασεις :thumbup:

mantus3
07-01-09, 21:02
eas κ on ειναι με διαφορα μπροστα απο τις αλλες σε θεμα γευσεις... εχω ακουσει και καποιες αναφορες (απο καποιον φιλο) σε καποια champion - σοκολατα που φιμες λενε ειναι σαν "καοτονικ".... :puke:

slaine
07-01-09, 21:32
μια κι έχω γράψει για κάμποσες είπα να τις βάλω σε μία σειρά μπας και βοηθήσω και κανέναν. με κριτήτριο μόνο τη γεύση σε νερό. έχουμε και λέμε ξεκινάμε από την καλύτερη και κατεβαίνουμε στη χειρότερη:

1)elite Dymatize strawberry
2)syntha-6 BSN strawberry
2)whey gold stanadrd 100% ΟΝ cream and cookies
3)whey gold standard 100% ON milk chocolate
4)micro Reflex Nutrition strawberry
5)isopure Nature's Best cream and cookies
6)whey gold standard 100% ON rich chocolate
7)instatized ultramyosyn 100% whey MET-Rx vanilla
8)instant whey Reflex Nutrition φράουλα
9)100% whey EAS chocolate
10)ultra whey pro Universal vanilla
11)instant whey Reflex Nutrition chocolate
12)iso sensation 93 ULTIMATE NUTRITION chocolate fudge
13)nectar Syntrax ice tea
14)nectar Syntrax chocolate truffle
15)nectar Syntrax ξινόμηλο
16)essence Syntrax chocolate
17)Infusion της SAN
18)discount whey blend strawberry

με μπλε θα έλεγα σε όλους να πάρουν
κόκκινο συμπαθητικές
πορτοκαλί έτσι κι έτσι
πράσινο μακριά

προτείνω να πάρετε μία σοκολάτα και μία κρέμα μπισκότο και να τις αναμείξετε. το έχω κάνει και είναι απίστευτος συνδοιασμός

tezaman
07-01-09, 23:26
φέρε και από εδώ καμία ρε αλήτη, πάει το σακί της ρίφλεξ :|

tezaman
12-01-09, 19:52
ένα φακελάκι syntha 6 της bsn γεύση βανίλια με μισό σκούπ ρίφλεχ φράουλα..

αποτέλεσμα = ΚΟΛΑΣΗ!!!! :bowdown: :bowdown: :bowdown:

slaine
12-01-09, 19:55
γενικά syntha6 μπισκότο και φράουλα δεν παίζονται

tezaman
12-01-09, 19:56
τόσο καλό που είναι, έχω ενοχές ότι κάνω τσίτ μίλ :oops:

peris
12-01-09, 20:06
τόσο καλό που είναι, έχω ενοχές ότι κάνω τσίτ μίλ :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ενα ασχετο

της reflex η μπανανα γαμ@ει απλα :green:

slaine
12-01-09, 20:09
πέρη δοκίμασες και άλλα από ρίφλεξ ίνσταντ? για βάλε σε σειρά τις γεύσεις ίνσταντ να δούμε τι παίζει γιατί εμενα σοκολάτα-φράουλα δε με ενθουσιάσανε

peris
12-01-09, 20:11
πέρη δοκίμασες και άλλα από ρίφλεξ ίνσταντ? για βάλε σε σειρά τις γεύσεις ίνσταντ να δούμε τι παίζει γιατί εμενα σοκολάτα-φράουλα δε με ενθουσιάσανε

οχι μονο τη μπανανα εχω δοκιμασει εως τωρα αρα και η φραουλα μου εχουν πει αξιζει

νταξει ειναι και γουστα αυτα πχ αυτος που δοκιμασε τη φραουλα ειπε εχει ωραια γευση

tezaman
12-01-09, 20:36
εμένα μαρέσει η φράουλα της ρίφλεξ γιατί σε 500μλ άπαχο δίνει μια ελαφριά γεύση ( 1 σκούπ ) και δεν με κουράζει, αν είναι πολύ δυνατή η γεύση μπορεί να μ'αρέσει στην αρχή όμως μετά να την μπουχτίσω

βέβαια μεγάλο βαθμό παίζει αν την βάζει σε νερό η γάλα ^_^ εγώ σε νερό με τίποτα!!

peris
12-01-09, 20:53
βασικα σε νερο τη βαζω εγω νταξει σε γαλα λογικα θα ειναι πιο ευχαριστη η γευση

slaine
12-01-09, 20:58
εμένα μαρέσει η φράουλα της ρίφλεξ γιατί σε 500μλ άπαχο δίνει μια ελαφριά γεύση ( 1 σκούπ ) και δεν με κουράζει, αν είναι πολύ δυνατή η γεύση μπορεί να μ'αρέσει στην αρχή όμως μετά να την μπουχτίσω

βέβαια μεγάλο βαθμό παίζει αν την βάζει σε νερό η γάλα ^_^ εγώ σε νερό με τίποτα!!

ένα σκουπ? δηλαδή 10 γρ πρωτέινης? :lol: :lol: :lol:

tezaman
12-01-09, 21:11
δεν είναι πρωτεΐνη όγκου Νίκο :lol: :lol:

slaine
12-01-09, 21:14
χρίστο αμα χρησιμοποιείς το σκουπάκι της ίνσταντ η δόση που λέει είναι 2 σκουπάκια. άντε γεια :wave:

RUHL
13-01-09, 00:42
χρίστο αμα χρησιμοποιείς το σκουπάκι της ίνσταντ η δόση που λέει είναι 2 σκουπάκια. άντε γεια :wave:

Ναι σημαντικη λεπτομερια χεχε το ειχα παραβλεψει ενα διαστημα επηνα μονο 20 γραμ αντι για 40 μετα την προπονηση ομως δεν επαθα τιποτα :lol: ειχα πλασεμπο οτι επερνα παραπανω :joker: :joker:

slaine
13-01-09, 00:48
χρίστο αμα χρησιμοποιείς το σκουπάκι της ίνσταντ η δόση που λέει είναι 2 σκουπάκια. άντε γεια :wave:

Ναι σημαντικη λεπτομερια χεχε το ειχα παραβλεψει ενα διαστημα επηνα μονο 20 γραμ αντι για 40 μετα την προπονηση ομως δεν επαθα τιποτα :lol: ειχα πλασεμπο οτι επερνα παραπανω :joker: :joker: :1laugh: :1laugh: :1laugh:

tezaman
16-01-09, 01:32
το έχω δεί ότι λέει 2 μεζούρες, αλλά το σκουπάκι είναι ίδιο με της ON

+ ότι την πίνω με 500 μλ γάλα οπότε έχω και από εκεί πρωτεΐνη

slaine
16-01-09, 02:46
σκουπάκι ίδιο με της ΟΝ? ωχ καλά την ανοίξανε βάλανε χέμο πετάξανε κι ενα σκουπάκι απο απορυπαντικό και στη στείλανε!!! :lol: :rabbit: :1laugh:

tezaman
16-01-09, 02:53
το ίδιο έχε στο σακί που έχω πάντως :roll: το μεγάλο σκουπακι το κλασικό που έχουνε όλες οι πρωτεΐνες, δεν ήξερα καν πως υπάρχει άλλο μέγεθος :lol:

slaine
16-01-09, 02:57
όλες οι ριφλεξ που έχω πάρει εγώ και φίλοι έχουν σκουπάκι των 12,5 γρ με 10 γρ πρωτέινη αυτό μέσα.
σκουπάκι επίσης μικρό έχω βρει σε κρεατίνες των 5 γρ

tezaman
16-01-09, 03:05
α όχι ρε τώρα θυμήθηκα ότι χρησιμοποιώ το σκουπάκι την ον, της ρίφλεξ δεν το έχω βρει στο σακί ακόμα και έχει μείνει λιγότερο απο 1 kg μέσα :lol: :lol: :lol:

peris
16-01-09, 12:06
όλες οι ριφλεξ που έχω πάρει εγώ και φίλοι έχουν σκουπάκι των 12,5 γρ με 10 γρ πρωτέινη αυτό μέσα.
σκουπάκι επίσης μικρό έχω βρει σε κρεατίνες των 5 γρ

η κρεατινη παντως της reflex εχει μια μεζουριτσα 5 γρ πρεπει να ειναι :P :P :P :P

slaine
16-01-09, 15:29
εννούσα οι ίνσταν πρωτείνες. οι μίκρο πχ έχουν μεζούρα των 10 γρ

eas2000
16-01-09, 23:43
Εχει δοκιμασει κανενας την tropical punch της ΟΝ?

KM2909
17-01-09, 19:09
κ εγω την ιδια απορια εχω. την εχουν κ 15ε φθηνοτερη σε σχεση με τις αλλες γευσεις, μαλλον για λογους προωθησης...

RUHL
17-01-09, 19:18
Η λογους μη πωλησης εξετιας της γευσης :puke:

KM2909
17-01-09, 19:23
χαχα:green: :green: :green: παιζει κ αυτο το σεναριο:P :P :P

slaine
17-01-09, 20:03
η δε φεύγει ή λήγει άμεσα ή έληξε

JohnyB
18-01-09, 18:45
Εχει δοκιμασει κανενας την tropical punch της ΟΝ?


!!!!!!!!!!!!!!!!!! :green: :green: :green:
ΚΟΡΥΦΗ!!!!!!
Εγω τετοια παιρνω και Φραουλομπανανα!!!!!! :green:

JohnyB
18-01-09, 18:45
η δε φεύγει ή λήγει άμεσα ή έληξε

Ωχ αυτο δεν το κοιταξα!!!!! :???:

slaine
18-01-09, 18:46
άντε κάνε κανα ριβιού ρε! βάλε κανά βαθμό και σύγκρινε μεκαμία γνωστή να πάρουμε καμία ιδέα

slaine
18-01-09, 18:48
κ εγω την ιδια απορια εχω. την εχουν κ 15ε φθηνοτερη σε σχεση με τις αλλες γευσεις, μαλλον για λογους προωθησης...
αν πρόκειται να αγοράσεις μέσω νετ ρώτα πότε λήγουν αυτά που θέλεις να παραγγείλεις. αν σου πουν καλή ημερομηνία παρήγγειλε αλλά κράτησε το μέιλ τους μέχρι να σου έρθουν τα πράγματα. εγώ έτσι κάνω και κάποια στιγμή που μου ήρθε ληγμένο τους το είπα και το αντικατέστησαν αμέσως χωρίς κόστος ενώ κράτησα και το ληγμένο το οποίο το ξέσκισα :drunken:

JohnyB
18-01-09, 18:51
Σε σχεση με το punch της nutrabolics δεν υπαρχει συγκριση!!!!!
Αλλα γενικα τα της nutrabolics δεν πινοντε!!!!
Εγω που τα παω καλα με τα φρουτα(δεν περνω ποτε σοκολατοιδη σε ροφιμα) μου αρεσει παρα πολυ και με νερο και με γαλα και με 2-3 χυμους που την εχω παρει(πορτοκαλι-μπανανα)!!!!

pentax
03-02-09, 15:19
παιδια σημερα παρελαβα την πρωτεινη τις ΟΝ την 100αρα...
ειχα παρει σαν γευση την douple rich chocolate και τωρα
μου εστειλα απλα σοκολατα...απαισια δν πινεται παιδια...
η προηγουμενη 1000 φορες καλυτερη...να δω πως θα την πιω :shock:

goutsos
05-02-09, 22:39
να ρωτησω απο μρμ κανα ρεβιου εχμε?εκτος απο τη σοκολατα τ ρουλ?

goutsos
05-02-09, 23:17
:???: :???: :???:

RUHL
05-02-09, 23:59
καλα περιμενε :joker: :joker:




παρε σοκολατα τελιωνε :rocking:

Piratis
06-02-09, 00:53
Dymatize iso-100 ---> 8/10

On gold standard ---> 8,5/10

On serious mass ----> 8,5/10

Reflex instant whey -----> 9/10

Prolab N-Large2 ------> 9/10

tezaman
06-02-09, 04:51
Η ρίφλεξ η μπανάνα είναι φοβερή! δίκιο είχε ο Πέρις :awesome:

μόνο στην διαλυτότητα μας τα χαλάει γιατί σβολιάζει αρκετά σε αντίθεση με την φράουλα :|

RUHL
06-02-09, 11:59
nectar γευση φραουλα kiwi
διαλυτοτητα 7/10 αφηνε κατι κοκους και εκανε και αφρο και δεν επεφτε ο αφρος :rabbit:
γευση :clown: παλι καλα που ηταν δειγμα αυτο εχω να πω καμια σχεση με τις πρωτεινες που ξερετε απο οποιαδηποτε εταιρια ποιο πολυ θυμηζε κατι νιτρικα με γευση(αν και χειρωτερη γευση) μην την παρετε :sneaky:
φραουλα ουτε στο ελαχιστο δεν θυμιζε μονο λιγο την γευση wiki Καταλαβενες :drunken:







ΥΓ ρε μαυρογενη(Piratis) αυτα τι ειναι?που εβαλες εκει ,τοπικ γευσεων ειναι
το ονομα του τοπικ δεν το ειδες? :idea: :idea:

RUHL
07-02-09, 19:27
elite 12HR MRP γευση βανηλια

Διαλυτοτητα 6.5/10 αλλα ενα περιεργο πραμα βαζουν και κατι σαν καρυδια μεσα? :? :? :drunken: ισως για αυτο να σβολιαζει και εχει λιγο ξηρο καρπο μεσα
Απο γευση παντως λεει :thumbsup: απο τις καλυτερες βανιλιες που εχω πιει θυμηζει παρα πολυ φρουτοκρεμα η γευση the best :clapping:




#pirati τελιωνε να τον παιζεις τι υποτηθετε οτι ειναι αυτα τα νουμερα που εβαλες? τα νυχια μας θα μυρισουμε?

slaine
07-02-09, 19:33
#pirati τελιωνε να τον παιζεις τι υποτηθετε οτι ειναι αυτα τα νουμερα που εβαλες? τα νυχια μας θα μυρισουμε?

ρε ρούλη πως μιλάς έτσι? αυτή η λεπτότητά σου....
αφού είμαστε σε ΄τοπικ με γεύσεις προφανώς αναφέρεται σε γέυση. καλό θα ήτνα να μας πει και αν είναι μπανάνα/σοκολάτα/φράουλα κλπ

Piratis
07-02-09, 19:45
#pirati τελιωνε να τον παιζεις τι υποτηθετε οτι ειναι αυτα τα νουμερα που εβαλες? τα νυχια μας θα μυρισουμε?

:cry:


συγνωμη RUHL δεν ηξερα οτι θελεις ειδικη επεξηγηση για rating πανω σε γευσεις σε τοπικ που αφορα γευσεις!!

slaine παραλειψη μου , σοκολατα παντα.

RUHL
07-02-09, 20:19
#pirati τελιωνε να τον παιζεις τι υποτηθετε οτι ειναι αυτα τα νουμερα που εβαλες? τα νυχια μας θα μυρισουμε?

ρε ρούλη πως μιλάς έτσι? αυτή η λεπτότητά σου....
αφού είμαστε σε ΄τοπικ με γεύσεις προφανώς αναφέρεται σε γέυση. καλό θα ήτνα να μας πει και αν είναι μπανάνα/σοκολάτα/φράουλα κλπ
ελεος ρε μεχρι και 8 και 10 γευσεις πανε μερικες εταιριες :lol: :lol: απιθανο να αναφερετε σε γευση

αντε να δουμε :clown2: :clown2:


σοκολατα παντα.
Δηλαδη ολα τα νουμερα ειναι για γευση σοκολατα?

manos_
07-02-09, 20:21
για τις χειροτερες υπαρχει τοπικ? Α απο οτι βλεπω τα γραφετε εδω. Οκ η Βanana ice cream της on.Δεν ειναι οτι δεν πινετε απλα δεν εχει γευση.

RUHL
07-02-09, 20:34
καλυτερη εως χειρωτερη το γραφω στο 1ο ποστ :idea: :chinese:

Piratis
07-02-09, 21:20
σοκολατα ναι , την on whey την εχω δοκιμασει και σε βανιλια , πολυ καλη και επισης πιο καθαρη , αλλα παντα ειχα προτιμηση στη σοκολατα.

mantus3
07-02-09, 21:31
εγω παλι την σοκολατα δεν την παω μια... δεν ξερω γιατι αλλα μου κοβει την ορεξη κ με μπουκονει...

RUHL
07-02-09, 21:57
ON vanilla ice cream δεν λεει και πολλα χωρις τοσο εντονη γευση βανιλιας(σαν γαλα λιγο θυμηζει) διαλυτοτητα 9/10

kyriakos23
08-02-09, 01:48
εχω μια απορια επηδει ακομη δεν δοκιμασα καθαρη πρωτεινη.
οι πρωτεινες ογκου και καθαρες,της ιδιας μαρκας ενοω εχουνε την ιδια γευση η διαφερουν?
π.χ πινο μια μαρκα για ογκο κ περνω ακριβως την ιδια μαρκα σε καθαρη εχει την ιδια γευση η διαφερει επιδει εχει αλλα συστατικα?

slaine
08-02-09, 01:54
εχω μια απορια επηδει ακομη δεν δοκιμασα καθαρη πρωτεινη.
οι πρωτεινες ογκου και καθαρες,της ιδιας μαρκας ενοω εχουνε την ιδια γευση η διαφερουν?
π.χ πινο μια μαρκα για ογκο κ περνω ακριβως την ιδια μαρκα σε καθαρη εχει την ιδια γευση η διαφερει επιδει εχει αλλα συστατικα?
:wink:

goutsos
08-02-09, 02:47
ρουλ η ελιτ 12 ειναιμε καζεινη ε?

RUHL
08-02-09, 12:46
oχι εχει σχεδον ολες τις πηγες που γραφω στο αρθρο μου παιζει να εχει και γαλα που μου ξεφυγε :green:

skrwz21
08-02-09, 14:06
guys, η reflex instant whey με την reflex micro whey τι διαφορες εχουν ξερει κανεις και σε θεμα συστατικων και γευσης... η μικρο παντως ειναι καπως τσιμπημενη στην τιμη και δεν ξερω αν αξιζει (επειδη ειναι isolate) να δωσω τοσα χρηματα.. καποιος που την εχει τεσταρει ? τι γευση να προτιμησω ?

RUHL
08-02-09, 14:14
σταματα να ποσταρεις την ιδια ερωτηση σε διαφορα τοπικς λες αν ειχε παρει καποιος να μην σου ελεγε?

ενα θα σου πω πριν καθαρηστει και αυτο το τοπικ εγω σε λιγο καιρο θα κανω γραμμωση και θα βαλω
reflex instant whey :idea:

Piratis
08-02-09, 15:44
σημερα παντως με το που τελειωσα την γυμναστικη ειχα φερει μαζι μου το shaker και η instant whey δεν διαλυθηκε καλα..επινα κομματια και σπαστηκα πολυ..

RUHL
08-02-09, 16:02
^^ η θα εβαλες πολυ λιγο νερο η θα εχεις καμια ληγμενη αλλη εξηγηση δεν μπορω να δωσω εχω φαει πανω απο 10 κιλα απο αυτην την μαρκα και εχω αλλα 5 που με περημενουν και δεν συναντησα τιποτα τετοιο

Piratis
08-02-09, 23:16
μπορει να μην την ανακατεψα πολυ καλα..τι να πω :(

NASSER
08-02-09, 23:27
σημερα παντως με το που τελειωσα την γυμναστικη ειχα φερει μαζι μου το shaker και η instant whey δεν διαλυθηκε καλα..επινα κομματια και σπαστηκα πολυ..

ειχε γυμναστηριο ανοιχτο Κυριακατικα?

RUHL
08-02-09, 23:29
σημερα παντως με το που τελειωσα την γυμναστικη ειχα φερει μαζι μου το shaker και η instant whey δεν διαλυθηκε καλα..επινα κομματια και σπαστηκα πολυ..

ειχε γυμναστηριο ανοιχτο Κυριακατικα?
Πολυ καλη παρατηρηση και δεν φτανει αυτο δυσφημη την καλυτερη πρωτεινη που ειναι σκετο αναβολικο :green:

Piratis
08-02-09, 23:43
το joe weider ειναι ανοιχτο συνεχεια ουτε γιορτες καταλαβαινει ουτε τπτ που λεει ο λογος :P

δεν την δυσφημω ρε συ RUHL απλα πηγα να πνιγω!!

RUHL
08-02-09, 23:53
φορα τα μπρατσακια αλλη φορα :lol: :lol: :lol:

tezaman
09-02-09, 00:15
εγώ με την instant whey της reflex απο άποψη διαλιτότιτας η φράουλα ήτανε μια χαρά, απο την άλλη η μπανάνα τίνει να σβολιάζει αρκετά, αλλά απο γεύση και η δύο ήτανε πολύ καλλές αλλα η μπανάνα μ'αρεσει ποιο πολύ

mantus3
09-02-09, 00:20
το joe weider ειναι ανοιχτο συνεχεια ουτε γιορτες καταλαβαινει ουτε τπτ που λεει ο λογος :P


για ρωτα αμα προκειτε να ανοιξουν κανενα κ στον ευοσμο...

μια που ακουστικε κατι για "σβολιασμα" performance κ η μπιλια παει συνεφο

peris
09-02-09, 00:21
ρε χρηστο μπας και βαζεις λιγο νερο? :unsure: εγω τη γευση μπανανα που ειχα της reflex μια χαρα διαλυτοτητα ειχε :bowdown: :rocking:

tezaman
09-02-09, 01:14
σε κρύο γάλα την βάζω :P

peris
09-02-09, 01:15
σε κρύο γάλα την βάζω :P

ε μπας και βαζεις λιγο κρυο γαλα? :P :P :nana: :nana:

tezaman
09-02-09, 01:42
όχι ρε γιατί στην ίδια ποσότητα με την φράουλα δεν είχα πρόβλημα :green:

kyriakos23
09-02-09, 07:46
και στην κρητη ανοιγει και κυριακη αυτο που πηγενω.. :bodybuilder1:

mantus3
09-02-09, 13:46
και στην κρητη ανοιγει και κυριακη αυτο που πηγενω.. :bodybuilder1:

καλα στην κρητη, στο ηρακλιο ειχα βρει γυμναστιριο να ειναι 24ωρες ανοικτο! κ φυσικα αλοι εκαναν μαντραπιδα για να πανε σε κανενα μπαρακι κ αλλοι για να πανε βολτα στο γυμν... :inandout:

blackgym
10-02-09, 18:58
μια απο τις ποιο ευκολες σε διασπαση και μια απο τις καλυτερες γευσεις ειναι και τις PROLAB η καινουργια πρωτεινη τιν εχω δοκιμασει λιγο ακριβη 90 ευρω γιατι τα 2,2 κιλα

slaine
10-02-09, 19:08
λιγο ακριβη 90 ευρω γιατι τα 2,2 κιλα
:shock: :affraid:

slaine
12-02-09, 16:21
ProBody Whey Protein Isolate chocolate ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει με πολύ καλή διαλυτότητα

slaine
12-02-09, 17:33
Ον φράουλα μάπα... 7-7,5 θα έβαζα κι έχω κί ενα σακί :banghead:

skrwz21
12-02-09, 17:38
παρασυρθηκα απο καποιους εδω μεσα και παρηγγειλα μπανανα της ρεφλεχ.
κατι ειδα για 'φαρμακειο!!!'' :doh:

θα δουμε ομως, μην το κακομελετω απο τωρα μπορει να μου κατσει

slaine
12-02-09, 17:48
ειλικρινά δεν κατάλαβα το σχόλιο σου

skrwz21
12-02-09, 17:55
16 Reflex Nutrition Instant Whey banana (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3531) γευση μπανανα μου θυμησε κατι σιπορια με γευση μπανανα απο φαρμακειο ενα τετοιο πραμα ναι με μερικες γουλιες ακομα πηστηκα ιδια ειναι(οχι και τοσο καλη οσο η IDS μερα με νυχτα κατα την γνωμη μου) διαλυτοτητα καλη εως αριστη 8,5/10
θυμιζει και λιγο φαρμακηλα να το πω παντως ουτε μιλκ σεικ θυμιζει ουτε ειναι πολυ γλυκια ουτε πικρη ενδιαμεσα

RUHL
12-02-09, 17:56
παρασυρθηκα απο καποιους εδω μεσα και παρηγγειλα μπανανα της ρεφλεχ.
καποιοι λενε για 'φαρμακειο!!!'' :doh:

θα δουμε ομως, μην το κακομελετω απο τωρα μπορει να μου κατσει
Nα ακους τους ποιο εμπειρους τοτε :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: κοιτα που την εχω στην καταταξη ΜΟΥ :lol:




Και παρατηρητε και αλλο φενομενο πρωτοφανες καποιος δεν διαβαζει απο την αρχη τα τοπικς :lol: :lol: καλα να παθεις ρε :lol: :lol:

peris
12-02-09, 17:59
γουστα ειναι αυτα του ruhl δε του αρεσε η γευση για μενα μια χαρα ηταν και ο τεζας που τη πηρε παλι μια χαρα γευση ειπε εχει σε ενα ποστ πιο πανω σε οποιον δεν αρεσει ας τη στειλει κατα πατρα μερια σε μενα που μου αρεσει :lol: :lol: :lol: :^^:

skrwz21
12-02-09, 18:01
καλα θα δουμε, και αμα ειναι και δε μαρεσει, θα στην φερω σε 2-3 βδομαδες που θα κατεβω για το καρναβαλι ! :D

tezaman
12-02-09, 18:21
η τραυματική εμπειρία του ρούλη με το φάρμακο φταίει :)

εμένα μου θυμίζει ένα παλιό παγωτό σε σχήμα μπανανόφατσας με σοκολάτα και μπανάνα, γούστα είναι αυτά :green:

gk
24-02-09, 19:36
Παιδια να ρωτησω κατι?? Δεν ξερω αν ειναι το καλταλληλοτερο θεμα, αν οχι πειτε μου..

Λοιπον, συνηθως τη whey την πινεις αμεχως μετα την ασκηση. Ειναι νομιζω το καταλληλοτερο χρονικο σημειο, σωστα?

Ομως, υπαρχει προβλημα με την ποιοτητα και την "αντοχη" των συστατικων αν φτιαχνω το ροφημα πριν φυγω για το gym και το σιγοπινω ολη αυτη την ωρα? (να το εχω στο μπουκαλι τουλαχιστον καμια ωρα δηλαδη) Πειραζει? "Χαλαει" κατι?

vagg
24-02-09, 21:14
οχι δεν χαλαει σε τοσο λιγο χρονο

Exci
10-04-09, 00:18
ON Φραουλα + γαλα = cheat meal. Mεινετε μακρια!! :green:8-):affraid::bowdown:

RAMBO
10-04-09, 17:02
δοκιμασα την ηρακλησ σοκολατα και η γευση τα σπαει ηταν η καλυτερη που εχω πιει μεχρι τωρα:bowdown:

slaine
10-04-09, 18:34
μια κι έχω γράψει για κάμποσες είπα να τις βάλω σε μία σειρά μπας και βοηθήσω και κανέναν. με κριτήτριο μόνο τη γεύση σε νερό. έχουμε και λέμε ξεκινάμε από την καλύτερη και κατεβαίνουμε στη χειρότερη:

1)elite Dymatize strawberry
2)syntha-6 BSN strawberry
2)whey gold stanadrd 100% ΟΝ cream and cookies
3)whey gold standard 100% ON milk chocolate
4)micro Reflex Nutrition strawberry
5)isopure Nature's Best cream and cookies
6)whey gold standard 100% ON rich chocolate
7)instatized ultramyosyn 100% whey MET-Rx vanilla
8)instant whey Reflex Nutrition φράουλα
9)100% whey EAS chocolate
10)ultra whey pro Universal vanilla
11)instant whey Reflex Nutrition chocolate
12)iso sensation 93 ULTIMATE NUTRITION chocolate fudge
13)nectar Syntrax ice tea
14)nectar Syntrax chocolate truffle
15)nectar Syntrax ξινόμηλο
16)essence Syntrax chocolate
17)Infusion της SAN
18)discount whey blend strawberry

με μπλε θα έλεγα σε όλους να πάρουν
κόκκινο συμπαθητικές
πορτοκαλί έτσι κι έτσι
πράσινο μακριά

προτείνω να πάρετε μία σοκολάτα και μία κρέμα μπισκότο και να τις αναμείξετε. το έχω κάνει και είναι απίστευτος συνδοιασμός

οι 3 καλύτερες σε γεύση (σοκολάτα αλλά και γενικά) είναι
-hercules
-sci mentor whey isolate
-pro body

και μετά ακολουθεί ο από πάνω κατάλογος.

KATERINI 144
10-04-09, 20:51
καλο αυτο, και γω τετοια θα παρω τωρα ραμπε.

slaine
11-04-09, 01:18
ανάμεσα σε:

-Nutrisport 90+ Protein
-Nutrisport Whey Protein Isolate
-Atlas All Whey

ποιά προτείνετε μόνο από πλευράς γεύσης?

Niiick
11-04-09, 01:32
οχι τη πρωτη ρε φιλε αμαρτια εισαι νεο παιδι πιες αμμο καλυτερα

slaine
11-04-09, 02:20
οχι τη πρωτη ρε φιλε αμαρτια εισαι νεο παιδι πιες αμμο καλυτερα

:rolf::rolf::rolf:

traffic
11-04-09, 12:11
Πάντος εγώ δοκιμασα την ΗΡΑΚΛΗΣ βανίλλια και εχει τρομερή γεύση....απο διαλυτοτητα παει λιγο πισω...αλλα αξιζει!!!

tezaman
12-04-09, 20:50
ανάμεσα σε:
-Atlas All Whey



και το ρωτάς?:thumbup::thumbup:

slaine
12-04-09, 21:14
και το ρωτάς?:thumbup::thumbup:

έχει καλή γεύση δηλαδή? ή σου αρέσει το όνομα? :P γιατίάμα δεν έχει θα στη....

gk
15-04-09, 17:53
τελικα λεει κ πολλα και απο γευση η Ηρακλης ε.. μπραβο..
μετα τη φραουλα της ΟΝ που εχω ακομα, ερχεται και ο περιβοητος σοκολατενιος σοκολατενιος Ηρακλης να τον δοκιμασουμε επιτελους κ αυτον.. ;)

RAMBO
15-04-09, 21:47
εγω απο την eas που εχω παρει σοκολατα και φραουλα δεν τρελαθηκα αυριο παω για την βανιλια.για να δουμε...

Geo84
16-04-09, 17:29
Μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει τρεις.

Maximuscle Promax (Μπανάνα): Ουδέτερη γεύση και τέλεια διαλυτότητα.

Maximuscle Promax Extreme (Σοκολάτα): Τέλεια γευση (σχεδόν milko) μέτρια διαλυτότητα

Nitro-Tech Hardcore (Σοκολάτα): Αν και μετα που την αγόρασα διάβασα ότι δεν πίνεται και νόμιζα ότι θα κλείνω τη μύτη μου για να την κατεβάσω έχει πολύ καλή γεύση σαν πολύ γλυκό κακάο όμως ελεεινή διαλυτότητα.Τι σβωλάκι και κακό είναι αυτό.Με βλέπω να παθαίνω κράμπες από το χτύπημα.

Anithos
17-04-09, 19:29
επειδή εχω δοκιμασει παρα πολλες μαρκες απο πρωτεινες θα ελεγα οτι τις καλύτερες ως προς γευση και διαλυτοτητα κατ΄εμε ειναι τις ΕΑΣ -ΡΕΦΛΕΧ-ΟΝ και για την ΗΡΑΚΛΗΣ θα ελεγΑ ΟΤΙ ειναι εφαμιλλη των παραπανω μυριζει αιγοπροβειο αγνο γαλα ,διαλυτοτητα παρα πολυ καλη,αν και στο πανω μερος στο μιγμα οταν το χτυπας αφηνει ενα αφρο και καποια κομματακια αδιαλυτου μιγματος ,το υπολοιπο κατα τ αλλα ειναι για ελληνικη πρωτεινη και πρωτη φορα -αψογο.

thomaslar
22-04-09, 22:10
παιδια εγω παιρνω την whey gourmet της pvl.καπιοι μου προτειναν να παρω πρωτεινη που περιεχει και κρεατινη.να παρω καποια με κρεατινη η να παρω μια που ειναι ''καθαρη''?

billys15
23-04-09, 01:56
Παρε μια "καθαρη" οπως λες και μια κρεατινη για να κανεις καλυτερα την δουλεια σου.

thomaslar
23-04-09, 14:31
http://img4.imageshack.us/img4/7669/dsc00721ned.th.jpg (http://img4.imageshack.us/my.php?image=dsc00721ned.jpg) τελικα πηρα αυτη.μπορει καποιος να μου πει την δοσολογια της?

RAMBO
26-04-09, 17:27
πηρα και την βανιλια τησ eas και τελικα αποδειχτηκε η καλυτερη απο ολεσ μετα η σοκολατα :bbbiceps:

billys15
26-04-09, 19:48
http://img4.imageshack.us/img4/7669/dsc00721ned.th.jpg (http://img4.imageshack.us/my.php?image=dsc00721ned.jpg) τελικα πηρα αυτη.μπορει καποιος να μου πει την δοσολογια της?

Παιρνεις 1-3 την ημερα απο 1 scoop.Δεν ειναι στανταρ η δοσολογια,αναλογως τι χρειαζεσαι για να συμπληρωσεις την πρωτεϊνη σου,ποσα χρηματα εχεις και τι διατροφη κανεις/ποσο νερο πινεις ωστε να μην εχεις την παραμικρη επιβαρυνση.

Κωστα την εχω δοκιμασει στο παρελθον,ειναι κορυφαια.

goutsos
29-04-09, 14:11
Ας κάνω και εγώ ένα ρεβιού από τα λίγα που δοκίμασα μήπως βοήθήσω κανένα λοιπόν:

Οι πρώτες δυο αλλά δεν πιάνονται γτ έχουν υδατάνθρακα μέσα:
1)bsn syntha 6 cream n cookies
2)bsn syntha 6 vanilla ice cream

και μετά


1)on gold whey strawberry ωραία φράουλα π.καλή διαλυτότητα
2)mrm chocolate αν κ δεν ειμαι φάν της σοκολάτας αυτή μ άρεσε
3)dymatize cafe mocha π.καλή γεύση,ακριβώς αυτό π λέει καφέ μοκα
4)eas myoplex deluxe vanilla
5)mrm strawberry banana με κρύο νερό αρκετά καλή
6)ids banana χάλσε λίγο η γεύση,άρχισε να πικρίζει
7)on gold whey extreme milk choco σκέτη δεν με ενθουσίασε ίσως καποιο μιξ
8)reflex chocolate orange καλούτσικη μέτρια διαλυτότητα
9)eas myopro vanilla
10)vp2 vanilla :puke:
11)reflex chocolate δέν μ άρεσε αφήνει μια γεύση σαν άμμο...είμαι περίεργος μάλλον
12)nitrotech chocolate ουτε κάν

μ άρεσε και η ηρακλής σαν μυρωδιά κ υφή αλλά σαν γεύση πίκριζε λίγο η βανίλια




πρός δοκιμή:
dymatize rich chocolate,dymatize gourmet vanilla,isopure cream n cookies

Levrone
01-05-09, 22:06
γράφτηκε και πιο πάνω και το γράφω και εδω..δοκίμασα την INKOSPOR τη whey σοκολάτα και απλα εχω μεινει χαζος..δεν υπαρχει αυτη η γευση!!!

σα μαρκα την πηρα πρωτη φορα, εχω ακουσει παρα πολυ καλα λογια σαν ποιοτητα αλλα παιδες αυτη η γευση ηταν απο αλλο πλανητη..απ οσες γεύσεις εχω δοκιμασει νομιζω μακραν οτι καλυτερο εχω δοκιμασει. σαν καραμελωμενη σοκολατα ενα πραμα..ουτε πικρα στο στομα, ευκολοδιαλυτη και σουπερ..

απο αλλες τωρα πολυ καλη η berry iso της Dymatize και εασ, ον κλασσικα..επισης πολυ καλη η μπανανα αλλα και η σοκολατα της IDS..Αυτη που εχει μαπα γευσεις ειναι η ELITE 12 της Dymatize..κατι vanilla και κατι blueberry muffin και banana nut ειναι μουφες..αν κανεις παρει elite 12 να παρει μονο σοκολατα..

peris
04-05-09, 11:45
11)reflex chocolate δέν μ άρεσε αφήνει μια γεύση σαν άμμο...είμαι περίεργος μάλλον

μπα δεν εισαι περιεργος και εγω αυτη εχω τωρα και απλα:puke::puke::puke::puke::dooreek:περιμενω πως και πως να τελειωσει το τσουβαλι να παρω αλλη ευτυχως οπου να ναι τελειωνει:green::green::turtle::turtle:

KATERINI 144
04-05-09, 12:24
καλο αυτο, και γω τετοια θα παρω τωρα ραμπε.
άκυρο, εας πήρα πάλι.

skrwz21
04-05-09, 12:36
reflex ειπαμε, φραουλα και μπανα μονο, οι υπολοιπες ειναι μπγιαχχχ οπως λετε

peris
04-05-09, 12:43
reflex ειπαμε, φραουλα και μπανα μονο, οι υπολοιπες ειναι μπγιαχχχ οπως λετε

το ειπαμε αλλα αργησαμε να το πουμε και νατα τωρα:lol::lol::lol::eleph::eleph::turtle::turtle::green:

bergos
14-05-09, 13:32
το ειπαμε αλλα αργησαμε να το πουμε και νατα τωρα:lol::lol::lol::eleph::eleph::turtle::turtle::green:

Exei dokimasei kanenas thn Pharma Whey PhD? Poli kaliteri kai apo ON kai apo Syntha kai sigoura apo EAS.



***γράφε με ελληνικά ειναι κανόνας του φορουμ***

Paco
15-05-09, 09:00
Mια πολύ ωραία γευση που δοκίμασα ήταν της Dymatize,η ISO100,με γευση gourmet vanillia,υπέροχη γευση,τελεια διαλυτότητα !!



http://www.healthy2day.gr/product.asp?catid=452#

1765

sam9
26-05-09, 10:09
Αν ηδη εχεις καποια εμπειρια στον χωρο θα ξερεις οτι με τις πρωτεινες δεν εχεις αποτελεσμα ειναι μονο σαν υποκοταστατο των αυγων και δεν θα δεις καμια διαφορα ειτε περνεις ειτε δεν περνεις εφοσον καλυπτεις τις αναγκες σου σε πρωτεινη απο το φαγητο σου.
Και επειδη ολες οι πρωτεινες ειναι ιδιες απο εταιρια σε εταιρια μονο 1-2 γραμ πρωτεινης-υδατανθρακα-λιπος κατω η πανω και συστατικα πολυ συχνα βαζουν ενα μοιγμα whey protein concentrate και whey protein isolate
Αρα το μονο κρητηριο επιλογης που μενει ειναι η γευση για αυτο καναμε αυτο το τοπικ.

Δεστε και τι ψωνηζουν τα μελη του φορουμ http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1946

Ποια κατα την γνωμη σας εινα καλυτερη γευση
περιγραψτε ολες οσες εχεται πιει μαρκες και γευσεις απο την καλυτερη εως την χειροτερη
Κατι ακομα αμα θελεται γραψτε απο διπλα διαλητοτητα αλλα μην επηρεαζεστε αυτο το τοπικ ειναι μονο για γευση και ας το κουνας και 5 λεπτα το σεικερ :green: :P

Αρχιζω πρωτος απο την καλυτερη εως την χειροτερη



1 EAS 100% Whey chocolate (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2281)προσφατα την ανοιξα η καλυτερη σοκολατα που εχω πιει εως τωρα μου θυμιζει κακαο της νεογαλ εντονη γευση σοκολατας και ΛΙΓΟ γλυκια ολα αυτα με νερο με γαλα σκετη απολαυση διαλυτοτητα 8.5/10

2 Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey strawberry (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1360) η μυρωδεια της θυμιζει παγωτο φραουλα και σχεδον φτανει το μιλκ σεικ αμα την χτηπησεις με γαλα συμπαθητικη γευση αρκετα με νερο οση ποσοτητα και να βαλεις γινετε λιγο νερουλη να το πω οχι τοσο πικτη οσο η IDS banana αλλα οκ πινετε διαλυτοτητα 9/10


3 Reflex Nutrition Instant Whey chocolate (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3531) σχετικα καλη γευση θυμηζει σαν ζαχαρι λιωμενη-ψημενη ειδικα οταν την πιεις αφηνει τετοια γευση στο στομα οχι δεν ειναι πολυ γλυκεια απο διαλυτοτητα αρκετα καλη 9/10

4 Reflex Nutrition Instant Whey φραουλα (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3531) σχετικα καλη γευση ειναι λιγοτερο νερουλη απο την ON αλλα λιγοτερη γλυκη απο αυτη ενω το κουτι οταν το ανοιξεις θυμηζει εντονα παγωτο φραουλα διαλυτοτητα αρκετα καλη 9/10

5 Dynamize cafe moca (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1012)γευση θυμηζει καθαρα καφε μοκα η νες καφε κρυο σαν να εβαλες ελαχιστο γαλα μεσα ελαχιστο και ολα αυτα με νερο μου αρεσε παντως ειναι κατι διαφορετικο απο τα συνηθησμενα και οποιος γουσταρει να πηνει καφε του το προτηνω ειναι ιδια η γευση στο νερο κιολας διαλυτοτητα σχεδον τελια 9,5/10 (αν και οι κακες γλωσες λενε οτι εχει λιγοτερη πρωτεινη απο οσο γραφει δεν πηραζει λιγο σκονη παραπανω και ενταξη εισαι)
Σε γαλα την εβαλα και χανει την εντονη γευση της μοκας-καφε και γηνετε κατι σαν σε κακαο αλλο οχι τοσο νοστημω προσωπικα την προτημω με νερο.

6Performance Whey σοκολατα (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2483) Διαλυτοτητα πολυ καλη 9/10 αλλα βγαζει αρκετο αφρο(οχι υπερβολικα πραγματα)απο γευση ενταξη πηνετε αν και πριν λιγο την ηπια δεν αφηνει after taste για λιγο χειρωτερη απο την reflex θα ξαναγραψω ρεβιιου εδω 5 κιλα εχω απο αυτη.
7 IDS Multi Pro Whey Isolate banana (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1834) Aλαγη εγηνε την αλαξαν διαλητοτητα 8/10)


8 Optimum 100% Casein Protein Chocolate Supreme (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1514)αρκετα καλη γευση καπως περιεργη με την καλη ενοια δλδ δεν μπορεις να την πεις γλυκια ουτε μεσαια οπως η MRM αν και γινετε πικτο το μοιγμα με νερο (ολες οι καζεινες ετσι ειναι) ενω η διαλυτοτητα μας τα χαλαει 5-6/10



9 Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey chocolate (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1360) αρκετα καλη σοκολατα διαλυτοτητα 9/10



10 MRM Metabolic Whey chocolate (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=18018#18018) καλη προς μετρια ηπια σοκολατα με λιγοτερο εντονη γευση απο της ΟΝ αλλα διαλυτοτητα 10/10

11Mt-rex whey μπισκοτα και κρεμα (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=54221#5422110)αν και πρωτη φορα την πηρα αλλα αντεχει στον χρονο(δλδ να την πηνεις αρκετο καιρο) μπορεις να την πηνεις γηνετε αρκετα πηχτη(ποιο πηχτη δεν εχω πιει) οπως το λεει και η ονομασια κρεμα διαλυτοτητα 8/10 ενδιαφερουσα-διαφορετικη γευση παντως μπισκοτα και κρεμα θυμηζει οπως λεει και το ονομα

12 Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey Double Rich Chocolate (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1360)σοκολατα αλλα με μια τροποποιηση καπως την εκαναν σαν να βαλαν λιγο κανελα μεσα κατι τετοιο που ελαχιστα την πικριζει και δεν λεει και πολυ με νερο ενω διαλυτοτητα 9/10 αλλα γινετε νερουλο καπως δεν ξερω ισως ειναι γενικο στην ΟΝ αυτο το φενομενο δλδ και καλη ποσοτητα να βαλει δεν γινετε πιχτο

13 IDS Multi Pro Whey Isolate chocolate (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1834) μετρια γευση παρα πολυ γλυκεια ειναι σαν να βαζεις στην σοκολατα της ΟΝ 3-4 κουταλιες ζαχαρη διαλυτοτητα 8/10

14 Performance Whey βανιλια (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2483).Γευση μετρια καπως περιεργη την δοκημασα με νερο διαλυτοτητα 7,5/10.Θα γηνει update οταν την δοκημασω με γαλα

15 Peak body whey shake and take γευση φραουλα μονο φραουλα δεν ηταν κατι σαν bulk γαλα θυμιζε καμια σχεση με φραουλα αλλα πινετε πιο ευκολα απο τις κατω ενω η διαλυτοτητα ειναι πολυ καλη 9/10(consetraite σκετη ειναι)

16 Reflex Nutrition Instant Whey banana (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3531) γευση μπανανα μου θυμησε κατι σιπορια με γευση μπανανα απο φαρμακειο ενα τετοιο πραμα ναι με μερικες γουλιες ακομα πηστηκα ιδια ειναι(οχι και τοσο καλη οσο η IDS μερα με νυχτα κατα την γνωμη μου) διαλυτοτητα καλη εως αριστη 8,5/10
θυμιζει και λιγο φαρμακηλα να το πω παντως ουτε μιλκ σεικ θυμιζει ουτε ειναι πολυ γλυκια ουτε πικρη ενδιαμεσα

17 Nutrisport 90+ Protein φραουλα (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1960).Διαλυτοτητα πολυ καλη 8,5/10 Γευση η καλυτερη της εταιριας nutrisport δεν συγκρηνετε φυσικα με τις πανω φραουλες ^ αλλα για τετοια λεφτα ειναι καλη πηνετε εχει παλι αυτη την "χαρακτηριστικη-πικρη-χαλια" γευση αλλα πολυ ποιο περιορησμενη αρκετα σε σχεση με τις κατω στην αρχη.Για αυτους που θελουν ακριβα συστατικα πολυ χαμηλη τιμη και γευση... ε να πηνετε να την παρετε την συνηστω.Προσωπικα αν παρω αλλη φορα τετοια θα ειναι μονο φραουλα.

18 Nutrisport 90+ Protein μπανανα (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1960).Διαλυτοτητα πολυ καλη 8,5/10 καμια σχεση με την κατω απο γευση δεν λεει και πολλα στο τελος αφηνει και ενα after taste ασχημο κατι σαν νερο που επληνες πιατα ΑΛΛΑ πινετε ειδικα για την τιμη του οτι πρεπει(μια εναλακτικη ειναι να βαλεις 7 γραμ ΟΝ καζεινη μεσα για το 50-50 και αλαζει η γευση προς το καλυτερο)


19 Nutrisport 90+ Protein chocolate (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1960)ουτε καν μετρια πιο κατω πικριζει η γευση της και δυσκολα πινετε σοκολατα υγεια θυμιζει :rabbit: παλι καλα πηρα 900γραμ μονο. διαλυτοτητα 6.5/10

20 Peak body whey shake and take γευση σοκολατα μου θυμισε κατι πρωτεινες του 2000 που δεν ελεγαν απο γευσεις πολλα τοτε ουτε οι top εταιριες το μονο καλο που ειχε η διαλητοτητα 9/10 μακρια απο αυτη

Περιεργα μοιγματα μεταξυ πρωτεινων
Optimum 100% Casein Protein Chocolate+IDS Multi Pro Whey Isolate banana = γευση μετρια πινετε αλλα δεν το απολαμβανεις + οτι γινετε αρκετα πιχτο το μοιγμα θελει εχτρα νερο μετα


Optimum 100% Casein Protein Chocolate+Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey strawberry = απο τα καλυτερα μοιγματα πολυ καλη γευση απολαυση + οτι λιγο πιχτο το ενα νερουλο το αλλο ταιριαζουν απολυτα και γινετε ενα απολαυστηκο ροφημα
Ειχα χρησημοποιησει πολυ παλια και all stars αλλα δεν θυμαμε πλεον πως ηταν :rabbit:



Tις 3 πρωτες τις προτηνω ανεπιφυλακτα σε ολους

paidia polu kali episis proteini einai kai tis weider i prenium whey......

**** Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες.ειναι κανονας του φόρουμ.Mods Team ****

eas2000
26-05-09, 14:16
Reflex whey raspberry μακράν η χειρότερη σε γεύση που εχω δοκιμάσει.

Η EAS μπανάνα με απογοήτευσε επισης.

Η ΟΝ cookies and cream πολυ καλή όπως και η BSN syntha 6 σοκολάτα.

Αυτά απο μενα


Εκανα μια παραγγελία ΟΝ Mocha Capuccino, την έχει δοκιμάσει κανείς;

KATERINI 144
27-05-09, 11:53
τα μηνύματα για την LAMBERTS Weight Gain Whey protein μεταφέρθηκαν εδώ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4644

James
27-05-09, 13:29
Εμενα μου εχει αρεσει πολύ και η βανίλλια της Ηρακλης,πραγματικα μυρίζει σαν κρέμα μωρού!Σου βγαζει την αίσθηση της φρεσκότητας και με καταπληκτικο αρωμα.

Paco
02-06-09, 12:35
^ +1000 !Πολύ καλή γευση η βανίλλια !!

Athanasios2104
05-06-09, 02:05
Παίδες, τις προάλλες που πήγα για ON, μου είπε ο πωλητής ότι βγήκε μια νέα γεύση "Rocky Road" αν θυμάμαι καλά, "με γεύση τούρτας" :-? . Βέβαια δεν ρώτησα "τι τούρτα" (πχ. σοκολάτα, παγωτό, φράουλα, ανανάς κτλ), άλλα μου κίνησε την περιέργεια. Την έχει δοκιμάσει κανείς; Επίσης θα ήθελα γνώμες και για τα Cookies.

Προς το παρόν η Double Rich Chocolate (Whey) και η Dutch Chocolate (Soy) της ON είναι super, η Dutch είναι βέβαια πιο γλυκή και αρωματική (και επίσης έχει σαφώς μικρότερη διαλυτότητα από τις Whey), η Double Rick σε γάλα είναι ακριβώς όπως το Nesquick :rolf:, πίνεται με όλα (αλμυρά και γλυκα) και διαλυτότητα τέλεια.

skrwz21
05-06-09, 04:06
Παίδες, τις προάλλες που πήγα για ON, μου είπε ο πωλητής ότι βγήκε μια νέα γεύση "Rocky Road" αν θυμάμαι καλά, "με γεύση τούρτας" :-? . Βέβαια δεν ρώτησα "τι τούρτα" (πχ. σοκολάτα, παγωτό, φράουλα, ανανάς κτλ), άλλα μου κίνησε την περιέργεια. Την έχει δοκιμάσει κανείς; Επίσης θα ήθελα γνώμες και για τα Cookies.

Προς το παρόν η Double Rich Chocolate (Whey) και η Dutch Chocolate (Soy) της ON είναι super, η Dutch είναι βέβαια πιο γλυκή και αρωματική (και επίσης έχει σαφώς μικρότερη διαλυτότητα από τις Whey), η Double Rick σε γάλα είναι ακριβώς όπως το Nesquick :rolf:, πίνεται με όλα (αλμυρά και γλυκα) και διαλυτότητα τέλεια.

η cookies ειναι μουφα δεν θα στην προτεινα εγω, τωρα για τουρτα δε ξερω τι να σου πω !

παρε ρεφλεξ να γουσταρεις ρε ειναι και πιο φτηνη και γαματη γευση(φραουλα)

kostas82
05-06-09, 11:32
B.S.N.cookies and cream,optimum rich chocolate,twinlab strawberry.
γ......τες γεύσεις!!!

Georges
05-06-09, 11:49
reflex ειπαμε, φραουλα και μπανα μονο, οι υπολοιπες ειναι μπγιαχχχ οπως λετε

Η βανίλια μια χαρά είναι φίλε. Τη δοκίμασες και έχεις άποψη;

Archon
11-06-09, 16:38
1)EAS σοκολατα
2)ΕΑS βανιλια
3)ΟΝ σοκολατα
Ολες ειναι whey

skrwz21
12-06-09, 01:01
Η βανίλια μια χαρά είναι φίλε. Τη δοκίμασες και έχεις άποψη;
ναι την εχω ανοιξει πριν 2 μηνες και τωρα ειναι κρυμενη, δεν την παλεψα..

eas kai on για σοκολατα, reflex για φραουλα οι κορυφαιες κατ εμε

kyriakos23
12-06-09, 01:31
δοκιμασα της ON πριν λιγες μερες.
απλα απιθανη.(σοκολατα)

Anithos
12-06-09, 17:55
εχοντας δοκιμασει παρα μα παρα πολλες εταιρίες και επειδη ειμαι λιγο δυσκολος στις γευσεις θα πω οτι για το δικο γούστο ,απο τις καλύτερες που δοκιμασα ηταν οι τελευταίες :
1- η sci mentor whey isolate τελεια σε γευση διαλυτοτητα και πολύ ευπεπτη, κανει ομως αφρο τον οποίο σου ερχεται να τον φας με το κουταλι
2-και του Gaspari Myofusion η οποία ειναι λιγο πιο "βαρια" σαν πρωτεινη, πιο γεματη γευση ,τελεια ,ουτε καν λιγο αφρο δεν κανει.

και να πω και κατι αλλο που παρατηρησα τωρα τελευταία περνοντας αγγλικες πρωτεινες ,μπορω να πω οτι ειναι ελαφρως καλυτερες απο τις αμερικανικες τουλαχιστον σε γευση και λιποδιαλιτοτητα,ακομα και τησ ΟΝ που θεωρείται Νο 1 νομιζω η ΡΕΦΛΕΧ ειναι ενα κλικ πιο πανω σε ολα,κατ'εμέ παντα ολα αυτα.

Niiick
12-06-09, 20:33
στις αναλογες γευσεις πχ βανιλια με βανιλια σοκολατα με σοκολατα η ρεφλεξ παιζει να την κοντραρει την ον γουστα ειναι αυτα..σε δυαλητοτητα δυσκολο απο οτι εχω δει

anjelica
12-06-09, 22:58
Παίδες, τις προάλλες που πήγα για ON, μου είπε ο πωλητής ότι βγήκε μια νέα γεύση "Rocky Road" αν θυμάμαι καλά, "με γεύση τούρτας" :-? . Βέβαια δεν ρώτησα "τι τούρτα" (πχ. σοκολάτα, παγωτό, φράουλα, ανανάς κτλ), άλλα μου κίνησε την περιέργεια. Την έχει δοκιμάσει κανείς; Επίσης θα ήθελα γνώμες και για τα Cookies.

Προς το παρόν η Double Rich Chocolate (Whey) και η Dutch Chocolate (Soy) της ON είναι super, η Dutch είναι βέβαια πιο γλυκή και αρωματική (και επίσης έχει σαφώς μικρότερη διαλυτότητα από τις Whey), η Double Rick σε γάλα είναι ακριβώς όπως το Nesquick :rolf:, πίνεται με όλα (αλμυρά και γλυκα) και διαλυτότητα τέλεια.

Τωρα πινω "Rocky Road",δεν μου αρεσει καθολου:thumbdown:,εχει γευση πικραμυγδαλο,αλλα υπερβολικα γλυκια.Καμια σχεση με τουρτα!!!

kyriakos23
13-06-09, 00:45
thanks anjelica κ θα την αγοραζα..
παντος σοκολατα ειναι σκετη καυλα.

eas2000
13-06-09, 00:58
Τωρα πινω "Rocky Road",δεν μου αρεσει καθολου:thumbdown:,εχει γευση πικραμυγδαλο,αλλα υπερβολικα γλυκια.Καμια σχεση με τουρτα!!!


Η συγκεκριμένη γευση είναι όντος απαίσια.
Πηρα την moca capuccino ειναι σαν να πινω καφέ. Δεν μου άρεσε. Εχει βγάλει πολλες γευσης η ΟΝ.
Την καλυτερω που εχω δοκιμασει ειναι η cookies and cream

Athanasios2104
13-06-09, 01:03
Τωρα πινω "Rocky Road",δεν μου αρεσει καθολου:thumbdown:,εχει γευση πικραμυγδαλο,αλλα υπερβολικα γλυκια.Καμια σχεση με τουρτα!!!
:rolf:
Συγγνώμη για το γέλιο, άλλα... πικραμύγδαλο, 3 lol και 1 rofl δηλαδή. Ακού να δεις, πικραμύγδαλο.

Σε κάποιες πρωτείνες παλιά έδιναν σακουλάκια για να την δοκιμάσεις πριν πάρεις τον κουβά, ισχύει αυτό τώρα σε κανένα κατάστημα; Η Optimum ας πούμε έχει 16 γεύσεις (http://www.bodybuilding.com/store/opt/whey.html), δεν μπορείς να ρισκάρεις κάθε φορά:

Banana Cream
Caramel Toffee Fudge
Chocolate Malt
Chocolate Mint
Cookies & Cream
Delicious Strawberry
Double Rich Chocolate
Extreme Milk Chocolate
French Vanilla Creme
Mocha Cappuccino
Orange Cream
Rocky Road
Root Beer Float
Strawberry Banana
Tropical Punch
Vanilla Ice Cream

skrwz21
13-06-09, 01:43
:rolf:


Σε κάποιες πρωτείνες παλιά έδιναν σακουλάκια για να την δοκιμάσεις πριν πάρεις τον κουβά, ισχύει αυτό τώρα σε κανένα κατάστημα; Η Optimum ας πούμε έχει 16 γεύσεις (http://www.bodybuilding.com/store/opt/whey.html), δεν μπορείς να ρισκάρεις κάθε φορά:



αυτα μονο στην αμερικη φιλε δυστυχως ποιος θα κανει τετοιο πραμα εδω μεσα ? δυσκολο !!

cookies & cream εμενα δεν μου αρεσε καθολου..

kyriakos23
13-06-09, 02:15
εκτος αν εισαι εξυπνος και αγωραζεις απο εξωτερικο ποιο κατω και απο την μιση τιμη και σ στελουνε κ ενα σωρο δωρα:P

mantus3
13-06-09, 19:44
:rolf:
Συγγνώμη για το γέλιο, άλλα... πικραμύγδαλο, 3 lol και 1 rofl δηλαδή. Ακού να δεις, πικραμύγδαλο.



τι ειναι το rofl???

μπορει να βγαζει 16 γευσεις αλλα το θεμα ειναι οτι κανενας δεν εχει κ τις 16...

Athanasios2104
13-06-09, 23:13
rolf = rolling on the floor :rolf:

τυπογραφικό το rofl (προφανώς)


Από ποιο Online κατάστημα σου στέλνουν δώρα με αγορά συμπληρώματος; Και τι είδους δώρα;

Exci
14-06-09, 00:25
rolf = rolling on the floor :rolf:

τυπογραφικό το rofl (προφανώς)
Παλι λαθος τα εγραψες :green:


Φραουλα ON, νομιζω εχω ξαναγραψει: Αριστη διαλυτοτητα, ελαφρια γευση.

mantus3
14-06-09, 20:14
Φραουλα ON, νομιζω εχω ξαναγραψει: Αριστη διαλυτοτητα, ελαφρια γευση.


+100000000 ισως η ποιο νοστιμη πρωτεινη που εχω πιει ποτε

deluxe
17-06-09, 15:44
cookies & cream εμενα δεν μου αρεσε καθολου.. Απιστευτη γευση!! Την ψαχνω, αλλα δεν υπαρχει στα extreme!! Ακομα και με το νερο ειχε τελεια γευση! Καλα με το γαλα δε παιζοταν!!!

Piratis
19-06-09, 21:18
SYNTHA-6 γιατι πολυ απλα..δεν υπαρχει σαν γευση...ειναι σαν να πινεις toblerone.. προσωπικα εχω δοκιμασει σοκολατα..αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα και για την γευση mochachino

10/10 χωρις δευτερη σκεψη

gym mind
19-06-09, 21:33
ON extreme milk chocolate k cookies χτυπημενες με γαλα,δεν υπαρχουν!!!!

sctp
22-06-09, 12:22
reflex instant whey choco-orange 9/10 :thumbup:

narta
02-07-09, 12:24
Xtreme Formulations Ultra Peptide 2.0 Choco/Strawberry

asdf
08-07-09, 01:19
Καλα τοσο καιρο δεν εχετε βαρεθει να γραφετε για γευσεις :turtle:? Αν εχετε καταλαβει δεν εχετε αφησει και καμια που να μην ειναι χαλια..... Αnyway το θεμα ΓΕΥΣΗ ειναι κατι το τελειος υποκειμενικο και ξεχωριστο για τον καθενα οποτε αμα δεν δοκιμασεις δεν θα μαθεις :toast:

Levrone
08-07-09, 01:35
οχι το πιο ωραιο ειναι που ακους κατι απιστευτες μαρκες..κατι ακυρες! που τις ακους πρωτη φορα και λες θα παρω και 8α ειναι σκονη ή αλευρι..??????:turtle:

Niiick
08-07-09, 02:30
το ερωτημα ειναι αλευρι η ζαχαρη οχι σκονη η αλευρι!:green:

fivos
08-07-09, 07:38
Καλημερα παιδια.
Εχω παρη την Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey strawberry
ειναι η πρώτη φορα που δοκιμάζω πρωτεΐνη και μπορώ να πω πως ειναι
φανταστική ακομα δεν εχω δει αποτελεσματα μια και εχει δυο μερες που την πίνω
όμως απο γευση δεν παίζετε απο εδω και περα μαλλον μόνο αυτη θα περνο η την EAS
που εχω ακουση πολλα καλά λόγια.

ΓΙΑΝΝΗΣ
08-07-09, 09:47
εγω παντωσ πριν μια βδομαδα χτυπησα την ΜRM γευση μπανανα φραουλα,και λογω γευσησ μια μερα ηπια 5 δοσεισ!!!!

eas2000
08-07-09, 11:08
Η σοκολάτα Ηρακλής τι λέει;

GZ84
08-07-09, 11:25
Το ίδιο έχω ρωτήσει στο topic της ανάλογης πρωτεΐνης. Εγώ έχω δοκιμάσει βανίλια και φρούτα του δάσους. Η πρώτη είναι φανταστική και η δεύτερη με ψόφια γεύση.

skrwz21
24-07-09, 22:29
καμια καλη hydrolized protein ξερει κανεις να μας προτεινει , εχετε δοκιμασει
καποιος ?

vAnY
30-07-09, 12:09
πριν καμια εβδομαδα τελειωσε η ΟΝ 100% double chocolate και πηρα παλι της ΟΝ 100% vanilla
...πωπωπω επαθα πλακα ειναι ΠΟΛΥ ωραια :turtle:!! ειδικα ανακατεμενη με παγωμενο νερο, και βρωμη η κορνλεικς μεσα σε μπολακι....το ΤΕΛΕΙΟ πρωινο!;)

NASSER
30-07-09, 12:17
πριν καμια εβδομαδα τελειωσε η ΟΝ 100% double chocolate και πηρα παλι της ΟΝ 100% vanilla
...πωπωπω επαθα πλακα ειναι ΠΟΛΥ ωραια :turtle:!! ειδικα ανακατεμενη με παγωμενο νερο, και βρωμη η κορνλεικς μεσα σε μπολακι....το ΤΕΛΕΙΟ πρωινο!;)

Οντως ειναι το καλυτερο πρωινο χειμωνα καλοκαιρι. Μπορεις να προσθετεις και ξερα φρουτα στο μηγμα.

vAnY
30-07-09, 18:58
Οντως ειναι το καλυτερο πρωινο χειμωνα καλοκαιρι. Μπορεις να προσθετεις και ξερα φρουτα στο μηγμα.

ακριβως, αλλα το καλοκαιρι ειναι ιδιαιτερα δροσιστικο με παγωμενο νερακι...
προσθετω ξερα φρουτα η αγοραζω ενα μιγμα muesli που ταχει ολα;)

NASSER
30-07-09, 22:59
Αντε και για να μαθαινετε.. ενα πολυ καλο και ευχαριστο γευμα ειναι το ρυζαλευρο με πρωτεινη. Και ναι το ρυζαλευρο που βρισκουμε στις βρεφικες τροφες στα σουπερ μαρκετ. Εχει και πολλα μεταλα και βιταμηνες. :food:

billys15
31-07-09, 03:13
Οντως πρεπει να δινει ωραια γευση!

flowin_through
31-07-09, 12:52
Whey protein και φαριν λακτε ή/και μουσλι . Η καλυτερη ρωτεΐνη ογκου/ meal replacemnt/ πρωινο ή οπως αλλιως θελετε να το πειτε που υπαρχει. Το ειχα ανακαλυψει παλιοτερα μονος μου διαβαζοντας τα συστατικα των παιδικων τροφων στο σουπερ μαρκετ.

NASSER
31-07-09, 16:57
Whey protein και φαριν λακτε ή/και μουσλι . Η καλυτερη ρωτεΐνη ογκου/ meal replacemnt/ πρωινο ή οπως αλλιως θελετε να το πειτε που υπαρχει. Το ειχα ανακαλυψει παλιοτερα μονος μου διαβαζοντας τα συστατικα των παιδικων τροφων στο σουπερ μαρκετ.


Πρωτεινη με γαλα και μπισκοτα εχεις δοκιμασει. Κορυφη! Αλλα δεν μας ενδιαφερει γιατι αναφερομαστε σε διαιτικα γευματα και αποφυγη ζαχαρων. :green:

Catamaran
01-08-09, 17:29
Παιδιά οι καλύτερες και οι περισσότερες γεύσεις είναι της Scitec

******************

****Απαγορευονται τα λινκς άλλων καταστηματων πλην των χορηγων.Mods Team****

Geo84
03-08-09, 11:57
Η Ηρακλής βανίλια με γάλα απλά τα σπάει.

Exci
03-08-09, 14:48
Η Ηρακλής βανίλια με γάλα απλά τα σπάει.
Τα σπαει με οτι κ αν τη βαλεις :green: Με γαλα οντως ομως γινεται σαν milkshake

Polyneikos
03-08-09, 16:35
Η Ηρακλής βανίλια με γάλα απλά τα σπάει.

+ 1000.Mιαμμμ !!

eas2000
04-08-09, 00:34
και εγώ ξεκίνησα με τις καλύτερες των διαθέσεων για τη βανιλια ηρακλής αλλά ρε παιδιά δεν πίνεται με τίποτα. Μυρίζει πολύ εντονα τραγίλα που λένε και οι άλλοι και δεν διαλύεται και ευκολα σε σχέση με τις άλλες.

κρίμα γιατί νομίζω οτι είναι πολύ ποιοτικό προιν και από καλής ποιότητας γάλα και χωρίς "διάφορα" μεσα για γεύση κλπ. Αν έβαζαν λίγο περισσότερο βανίλια ίσως να ηταν μια λύση. Πέρα από τη γεύση συμφωνω΄πως ειναι πολύ ποιοτικό προιν.

Η σοκολάτα είναι καλή; για να δουμε μηπως μου κανει αυτή

Polyneikos
04-08-09, 07:58
H γευση τελικα καταληγω ότι είναι υποκειμενικη άποψη και αναλογα τις προτιμησεις του καθενος στην γευση και στο άρωμα.....Σε καποιους αρεσει παρα πολυ σε καποιους αλλους όχι...Παντως η διαλυτότα δεν ξερω αλλα χτυπωντας την στο σεικερ για καποια δευτερολεπτα (λιγο νευρικα ε;;:green:) εμενα μου διαλυεται τελεια(και εχω βαλει μεσα δεξτροζη και μαλτο υπόψην)...Τωρα μονο με την δοκιμη της σοκολατας θα καταλαβεις αν σου κανει ή όχι...

vAnY
04-08-09, 09:22
εγω την πρωτενη μου την ανακατεβω με το μιξερακι χειρος αυτο που φτιαχνουν το φραπε...μια χαρα ανακατεβει!!:thumbup:

eas2000
04-08-09, 10:24
H γευση τελικα καταληγω ότι είναι υποκειμενικη άποψη και αναλογα τις προτιμησεις του καθενος στην γευση και στο άρωμα.....Σε καποιους αρεσει παρα πολυ σε καποιους αλλους όχι...Παντως η διαλυτότα δεν ξερω αλλα χτυπωντας την στο σεικερ για καποια δευτερολεπτα (λιγο νευρικα ε;;:green:) εμενα μου διαλυεται τελεια(και εχω βαλει μεσα δεξτροζη και μαλτο υπόψην)...Τωρα μονο με την δοκιμη της σοκολατας θα καταλαβεις αν σου κανει ή όχι...


Ναι σωστά, αλλά μόνο εγώ μυρίζω αυτή την άσχημη μυρωδιά; δεν ειναι γεύση τεχνητη αυτό αλλά η μυρωδιά του γάλακτος.

Επίσης ως προς τη διαλυτότητα δεν κανω λάθος, συγκρινόμενη με την ΟΝ (την οποία χρησιμοποιούσα καιρό και έχω σημείο αναφοράς) ειναι πολύ χειρότερη. Μενουν κομματια ολόκληρα.

Πάντως το μονο σίγουρο ειναι οτι πρόκειται για αγνό προιον από φρέσκο γάλα.

Polyneikos
04-08-09, 10:27
Δεν μπορω να επιμεινω,εγω την σπαω με νερο ,τρωει 5-6 νευρικα χτυπηματα και δεν μου μενει τίποτα.Anyway,είναι τι κολλαει καλυτερα στον καθενα..

Geo84
04-08-09, 10:55
Φίλε μου νομίζω κάτι δε κάνεις καλά.

Πρώτον...πλένεις καθόλου το σεικερ σου με απορρυπαντικό η το ανοίγεις κάθε φορά για να πιεις την πρωτείνη και το κλείνεις πάλι?

Δευτερον...να μου έλεγες για τα φρούτα του δάσους ναι έχει γευση τραγίλας που εσένα μπορεί να μη σου αρέσει (εμένα μ αρέσει πολύ) η βανίλια ρε φίλε δεν έχει καθόλου τραγίλα.

Τρίτον όπως με τον πολυ έτσι και με μένα με 2 σκουπ και αλλα δυο γλυκόζη-μαλτο διαλύεται με 5-6 δυνατά χτυπήματα.Πάρε ένα σεικερ της προκοπής και βάζε και το διχτάκι.

billys15
05-08-09, 03:22
Προσωπικη αποψη ειναι παντως οτι η supreme whey της met-rx σε σοκολατα δεν αξιζει,θα εβαζα 5/10.Αυτο μιας και μιλαμε για γευσεις :)

ktsam
05-08-09, 09:10
Gaspari Myofusion. Πολλαπλών πηγών πρωτείνη. ϊσως η καλύτερη γεύση που έχω δοκιμάσει (σοκολάτα ή βανίλια). Μου αρέσει περισσότερο και από τη σοκολάτα της ON.

Raja
05-08-09, 14:55
Gaspari Myofusion. Πολλαπλών πηγών πρωτείνη. ϊσως η καλύτερη γεύση που έχω δοκιμάσει (σοκολάτα ή βανίλια). Μου αρέσει περισσότερο και από τη σοκολάτα της ON.
συμφωνω κ εγω σε αυτο!!!
παλιοτερα μου αρεσε παρα πολυ η γευση απο τις πρωτεϊνες της chemical nutrition που εβγαζε ο Ντοριαν γεϊτς αλλα αυτη της γκασπαρι ειναι εξισου πολυ καλη!!!

KATERINOULA
13-08-09, 01:45
Μωρέ εγώ το κακόμοιρο όταν έκανα προπόνηση μια πρωτεϊνούλα έπαιρνα της Inkospor αν δεν κάνω λάθος 95% και ήταν ......ΑΓΕΥΣΤΗ!
Περιττό να σας πώ πως την έπινα σε γάλα και ήταν μια αηδία. Ειδικά αν έμενα κανα γρομπαλάκι μέσα πάθαινα εγκεφαλικό. χαχαχα

Levrone
13-08-09, 01:49
της Inkospor αν δεν κάνω λάθος 95% και ήταν ......ΑΓΕΥΣΤΗ!


ναι αλλα ποιοτητα ΜΠΟΜΠΑ, οχι αστεια!!!

willy
20-09-09, 13:24
Παίδες την Iso Tech 94 την έχει δοκιμάσει κάποιος από σας?

Σκέφτομαι να την αγοράσω. ;)

The Rock
22-09-09, 22:59
Απόψεις κανείς για τα παρακάτω προϊόντα ?
- Peak Body Whey Protein Isolate 100
- Nutrisport Whey Isolate

- Peak Body Whey Protein 80
- Peak Body Peak Whey
- Optimum Health Ultimate Whey Protein
- Garnell Performance Whey
- Interactive Nutrition Whey Pro XL

Ευχαριστώ !

Georges
23-09-09, 01:32
Phd chocolate cookie φοβερή γεύση, άψογη διαλυτότητα :thumbup:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5111&stc=1&d=1253658703

willy
24-09-09, 13:40
Προχθές αγόρασα την Iso Tech αλλά ΔΕΝ μου άρεσε η γεύση (σοκολάτα) :( της!

Kolorizos
24-09-09, 13:50
μια ειναι τιμη-επιδοση
ηρακλης
mutant pro σε δευτερη θεση

flexakis
29-09-09, 19:13
ULTIMATE NUTRITION ISO SENSATION 93 Γευση cafe brazil.
Τα σπαει!

kutsup
29-09-09, 21:15
Τι είναι αυτή η Reflex instant whey σοκολάτα; Έχει μια μυρωδιά σαν ιχθυάλευρο και από γεύση και μη χειρότερα. Τι κακάο έχουν στο UK τέλος πάντων;
Πήρα μία Reflex, μία ΟΝ (αυτές παίρνω πάντα) & μια Dymatize σοκολάτα για να κάνω σύγκριση γεύσεων. Καλή βγήκε η Dymatize μπορώ να πω ισάξια με την ΟΝ.

-beba-
30-09-09, 11:40
Μyofusion - Gaspari Noutrition γεύση βανίλια. Και μόνο που το σκέφτομαι μου τρέχουν τα σάλια. Τέλεια τέλεια τέλεια. Με κρύο νερό στο σεικερ γίνεται σαν μιλκ σεικ. Με χλιαρό νερό και κουάκερ γινεται ένα θεϊκό πρωινό. Τις άλλες γευσεις δεν τις έχω δοκιμάσει γιατί η σοκολάτα γενικά δεν μου αρέσει και η φράουλα φαντάζομαι θα έχει έντονο άρωμα.

cebolitas
23-10-09, 15:28
paidia egw xrhsimopoiw elite kalh h kakh eimai katw apo 18 kai mou proteinane mono ka8arh proteinete mou mia!!

**** Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,είναι κανονας του φόρουμ.Mods Team ****

spirospros
29-10-09, 19:49
Syntrax top και σαν πρωτεΐνη και σε γεύση

alextg
29-10-09, 23:17
Μyofusion - Gaspari Noutrition γεύση βανίλια. Και μόνο που το σκέφτομαι μου τρέχουν τα σάλια. Τέλεια τέλεια τέλεια. Με κρύο νερό στο σεικερ γίνεται σαν μιλκ σεικ. Με χλιαρό νερό και κουάκερ γινεται ένα θεϊκό πρωινό. Τις άλλες γευσεις δεν τις έχω δοκιμάσει γιατί η σοκολάτα γενικά δεν μου αρέσει και η φράουλα φαντάζομαι θα έχει έντονο άρωμα.

Εγω πειρα τη σοκολατα της Gaspari Myofusion και εχω μεινει μ@λ@κ@ς .... απιστευτη γευση ... και εχω δοκιμασει πολλες πρωτεινες !

sTeLaKoS
06-11-09, 02:18
Μyofusion - Gaspari Noutrition γεύση βανίλια. Και μόνο που το σκέφτομαι μου τρέχουν τα σάλια. Τέλεια τέλεια τέλεια. Με κρύο νερό στο σεικερ γίνεται σαν μιλκ σεικ. Με χλιαρό νερό και κουάκερ γινεται ένα θεϊκό πρωινό. Τις άλλες γευσεις δεν τις έχω δοκιμάσει γιατί η σοκολάτα γενικά δεν μου αρέσει και η φράουλα φαντάζομαι θα έχει έντονο άρωμα.


Τη δοκιμασα σήμερα στο σπίτι ενός φίλου. Τρομερή γευση:thumbup: