PDA

Επιστροφή στο Forum : Λιποδιαλυτες και χασιμο λιπους



teoulis69
08-03-08, 22:23
καλως με στην παρεα του φορουμ!!οπως καταλαβατε ειμαι νεος στο φορουμ αλλα ασχολουμαι καιρο με γυμναστηριο και γενικα με τον αθλητισμο εδω και 15 χρονια!!ειμαι 21 χρονων και 1.87 υψος και γενικα το σωματοτυπο μου και η σωματικη μου διαπλαση ειναι σε πολυ καλο σταδιο!!καποια στιγμη ειχα φτασει περιπου στο 9% ποσοστο λιπους!!θελω να χασω καποιους ποντους απο την περιοχη της κοιλιας και αυτο γιατι εχω ενα στρομα λιπους που με ενοχλει αν και οι κοιλιακοι μου φαινονται κανονικα!!μπορειται να μου προτεινεται καποιο λιποδιαλυτη για ν μπορεσω να το χασω!!εχω διαβασει οτι το hydroxycut κανει δουλεια!!thanks προκαταβολικα!!

RUHL
08-03-08, 23:15
9% :green: :P και ζητας συμβουλες απο μας? νατυραλ η ανατυραλ :green: :P

δοκιμασε πρασινο τσαι και καφεινη η σιντα και επιτα εφεδρινη :chinese: :chinese: ktl ktl

ασε την muscletech απο τοτε που βγαλανε την εφεδρινη απο αυτο το συμπληρωμα που ειπες δεν κανει τιποτα πλεον

TRIANTAFYLLOU
09-03-08, 00:25
ολα τα λιποδιαλυτικά δουλεύουν σε συνδιασμό με την διατροφη και την προπόνηση αν κάνεις ακραία πράγματα τότε μπορεί να χασεις και μυικό ιστο πραγμα που δεν θα το ήθελες εκείνο που πρέπει να κάνεις γιατί είσαι μικρος και ο μεταβολισμός σου βρίσκετε σε καλό επίπεδο και αφου εχεις φτάσει σε 9% σωματικο λίπος(βέβαια δεν ξέρω αν ειναι αξιόπιστη η λιπομέτρηση) πάει να πει οτι μπορείς να το ξανακάνεις αλλα να το κρατήσεις είναι το ζητούμενο σωστη διατροφη με πολλα και μικρα γεύματα για τον μεταβολισμο λιγότερους υδατάνθρακες το βράδυ προπόνηση κανονικά με βάρη σε συνδιασμο με αεροβια και πολύ νερο τα βασικά συμπληρωματα για διατήρηση των μυών και απο λιποτροπικά επειδή τωρα αυτα τα λεγόμενα δυνατα που είχαν εφεδρίνη τωρα λόγω νομοθεσίας δεν υπάρχουν ενα που το έχω δει να δουλεύει ,πιθανόν και αλλά , αλλά αυτό το εχω δει σε αθλητές να κανει δουλεια είναι ενα αγγλικό προιόν της PEAK BODY της εταιρίας του jon citrone και λέγετε τhermaslim .

teoulis69
09-03-08, 12:16
καταλαβα!!αυτα ολα με το νερο και το πρασινο τσαι τα κανω καθε μερα!!πινω και ενα βοτανο λουιζα λεγεται και με εχει βοηθησει πολυ!νερο πινω 3 μπουκαλια την ημερα!το θεμα ειναι οτι οταν ειχα 9% λιπος δεν ειχα αυτο το στρωματακι λιπους στην κοιλια αλλα τωρα που λογικα εχει ανεβει το ποσοστο περιπου στο 11% θελω να το χασω!!επισης ειναι το μονο σημειου του σωματος που εχει εμφανες λιπος!!το θεμα ειναι οτι ακολουθω καθημερινα προπονηση και διατροφη και δεν βλεπω μεγαλη διαφορα και εχω απογοητευτει λιγο!!ξερω βεβαια οτι ο μεταβολισμος μου βρισκεται σε πολυ καλο επιπεδο και δεν περνω παραπανησια κιλα το λιπος ομως δεν καιγετα στο συγκεκριμενο σημειο!!!γιαυτο λεω πως αμα παρω κανενα λιποδιαλυτη θα με βοηθησει να το χασω πιο γρηγορα!!

RUHL
09-03-08, 12:51
(βέβαια δεν ξέρω αν ειναι αξιόπιστη η λιπομέτρηση) .

billys15
09-03-08, 13:23
Ναι εχει γινει σιγουρα λαθος στην λιπομετρηση.11% με "στρωμα λιπους" δεν γινεται με τιποτα.

RUHL
09-03-08, 15:26
και ο πικολο πηγε 11% λιπος (στην φαντασια του :lol: :lol: :lol: γιατι η μετρηση ηταν λαθος :lol: ) :P :green:

Sourlas
09-03-08, 22:08
TRIANTAFYLLOU :thumbup: :thumbup: :thumbup:


Γνώμη μου είναι να φτιάξεις πρώτα διατροφη και προπόνηση και μετα ,αρκετα μετά βάλε λιποδιαλύτη. Βασικά δεν τους πολυ εμπιστεύομαι αλλά 2 που έχουν κάνει αποδεδειγμένα δουλειά είναι το Lipo6 και το ΗοtRox.Ακριβα μεν, αλλά ότι πληρώνεις πέρνεις λέει ο λαός.

teoulis69
10-03-08, 14:57
ναι σιγουρα πανω απολα ειναι η διατροφη και η προπονηση!!θα το εχω παντως υποψη για τα σκευασματα που μου ειπες!!ευχαριστω για την βοηθεια!!

Spyro D
31-03-08, 16:11
παιδια ποιους λυποδιαλυτες πιστευετε οτι ειναι οι καλυτεροι της αγορας??

billys15
31-03-08, 19:19
Εκτος απο την εφεδρινη που οντως δουλευει-και οχι,σε νορμαλ δοση δεν ειναι επικινδυνη-μετα καλα σχολια ακουγονται για lipo6,hot-rox extreme,animal cuts (που το δοκιμασα και ειναι ΟΚ) κλπ.

Gasturb
09-04-08, 10:45
και γενικα με τον αθλητισμο εδω και 15 χρονια!!ειμαι 21 χρονων
:unsure:


Ναι εχει γινει σιγουρα λαθος στην λιπομετρηση.11% με "στρωμα λιπους" δεν γινεται με τιποτα.
+1