PDA

Επιστροφή στο Forum : 2o Twinlab Energy Club Challenge (12.11.2011-Καλαμάτα)



NASSER
07-10-11, 13:49
Στη Καλαμάτα και φέτος θα πραγματοποιηθεί το Πανπελοποννησιακή Grand Prix για το 2011.
Guest Posers απο ότο γνωρίζω θα είναι η Κωνσταντίνα Κασκάνη!!

32047

Polyneikos
07-10-11, 13:53
Nασσερ ευχαριστουμε για την ενημερωση.Από οτι καταλαβαινω αποτελει συνεχεια του περσινου 1st Twinlab Energy Club Challenge (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?10429-1st-Twinlab-Energy-Club-Challenge-26-09-2010) με διοργανωτη την εταιρία Twinlab;

NASSER
07-10-11, 13:58
Nασσερ ευχαριστουμε για την ενημερωση.Από οτι καταλαβαινω αποτελει συνεχεια του περσινου 1st Twinlab Energy Club Challenge (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?10429-1st-Twinlab-Energy-Club-Challenge-26-09-2010) με διοργανωτη την εταιρία Twinlab;

Η εταιρεία Twinlab είναι ο μεγάλος χορηγός του αγώνα, όπως και το 2010. Οι διοργανωτές ήταν ικανοποιημένη απο την προσέλευση αθλητων και θεατών και με χαρά διοργανώνουν ξανα το Grand Prix. To ευχάριστω για τους αθλητές είναι πως πραγματοποιείται χρονικά σε καλή ημερομηνία.
Προσωπικά θα προσπαθήσω να παρευρεθώ στη Καλαμάτα.

barbell
09-10-11, 08:54
Παιδια περυσι ο αγωνας ηταν πολυ επιτυχημενος και ελπιζω το ιδιο και φετος.Οι συμμετοχες παντως απο Καλαματα θα ειναι τουλαχιστον 8 ατομα απ'οτι γνωριζω εως τωρα,oσοι εχουν σκοπο να διαγωνιστουν ας ποσταρουν εδω και κατηγορια(με ενδιαφερει να συγκεντρωθουν ατομα για κατηγορια bodyfitness)

Kaskani Konstantina
25-10-11, 00:17
33186

NASSER
25-10-11, 09:37
Κατόπιν ενημέρωσης Guest Poser θα είναι και ο Μιχάλης Κεφαλιανός, ενώ σημαντικό είναι πως την κριτική επιτροπή θα την απαρτίζουν αξιόλογοι άνθρωποι του χώρου του αθλήματος. :thumbup:

TRIANTAFYLLOU
25-10-11, 19:28
ευχόμαστε να έχει την ίδια και μεγαλύτερη επιτυχία απο πέρυσι και μόνο που θα ποζάρει ο μιχάλης δίνει μια ξεχωριστη νότα στην διοργάνωση :clap::clap::clap:

Polyneikos
25-10-11, 20:07
Καλη επιτυχια σε διοργανωτες και συμμετεχοντες.

Madd_Chadd
25-10-11, 20:39
Μπραβο για τη διοργανωση και καλη επιτυχια σε ολους!!!!:clap::clap::thumbup:

NASSER
11-11-11, 18:00
Καλή επιτυχία αύριο σε διοργανωτές και αθλητές!!! Όποιος μπορεί, θα ήταν ευχάριστο να παρευρεθεί!! :toast:

barbell
11-11-11, 20:15
Φυσικα και θα ειμαστε ολοι εκει,η Καλαματα αγαπαει το αθλημα...

PMalamas
11-11-11, 22:00
Θα ειμαι εκει, οποιος ερθει απο το φορουμ και θελει ας επικοινωνισει μαζι μου να συναντηθουμε!

Polyneikos
11-11-11, 22:30
Παιδια όσοι παρευρεθουν ας μας φροντίσουν με καμια φωτογραφία του αγωνα :green::green::green::green:

Kaskani Konstantina
11-11-11, 23:31
Παιδια όσοι παρευρεθουν ας μας φροντίσουν με καμια φωτογραφία του αγωνα :green::green::green::green:


Θα το ""φροντίσω"" ;)

Muscleboss
11-11-11, 23:36
Θα το ""φροντίσω"" ;)

Εσύ για όλα φροντίζεις :love:

ΜΒ

Polyneikos
11-11-11, 23:43
Θα το ""φροντίσω"" ;)

Aυτα κανεις και μας κακομαθαινεις:P:P

Kaskani Konstantina
11-11-11, 23:47
Aυτα κανεις και μας κακομαθαινεις:P:P


Γιαυτό τα κάνω μωράκι :turtle::turtle::turtle:μου αρέσουν τα κακομαθημένα!!!!!!!

Kaskani Konstantina
11-11-11, 23:50
Εσύ για όλα φροντίζεις :love:

ΜΒ

Σας εχω αδυναμία :love: κύριε Βossaki :turtle::turtle:

Polyneikos
11-11-11, 23:54
Γιαυτό τα κάνω μωράκι :turtle::turtle::turtle:μου αρέσουν τα κακομαθημένα!!!!!!!

:love::love:

Kaskani Konstantina
12-11-11, 00:11
:love::love:

Aχχχ αυτά μου κάνεις ... κ εκτος απο το φωτογραφικό υλικό θα σου φέρω κ σοκολατάκια καρδούλες απο την Καλαμάτα!!!!

PMalamas
13-11-11, 13:25
http://www.youtube.com/watch?v=c6ObXkn41Ag

Αυτη ειναι η κατηγορια Fitness με τον Ηλια Λαμπρινεα, διστυχως οι υπολοιποι διαγωνιζομενοι στην κατηγορια του δεν κατεβηκαν στον αγωνα.

Polyneikos
13-11-11, 13:47
Γενικός Νικητής ο Γιαννης Αλιμπέρτης,της χαμηλής κατηγορίας bb !!

34213

Συντομα φωτογραφιες....

barbell
13-11-11, 14:14
O Ηλιας ειναι φιλος μου και τον συγχαιρω για το αποτελεσμα,κυριως γιατι ξερω πολυ καλα(αφου ειμαι διπλα του)οτι βασιζεται αποκλειστικα στην σκληρη προπονηση και στην καλη διατροφη ενω τα 3τελευταια χρονια δεν εχει ξεπερασει ποτε το 9% σε σωματικο λιπος...Ο Πολυκανδριτης φοβερος απλα απαιχτος οπως και το παιδι στους ψηλους.Η απογοητευση μου ηταν για τα μεγαλα ονοματα της Καλαματας οπου σχεδον κανεις δεν πετυχε αγωνιστικη φορμα,πηραν τον αγωνα πολυ αψηφιστα..Απο κει και περα μεγαλη αδικια στα junior ενω το mrΜεσσηνια το κερδισε ο Βεργης λογω ονοματος καθως ο Γκουζος ηταν σε πολυ καλυτερη φορμα(ισως και μοναδικος Καλαματιανος φορμαρισμενος)

Polyneikos
13-11-11, 16:52
Κανωντας μια σύνοψη του αγωνα από τους παρευρισκόμενους στο 2o Twinlab Energy Club Challenge που με ενημερωσαν,επρόκειτο για ένα πολυ καλα διοργανωμενο grand prix το οποίο ειναι η 2η χρονια που διοργανωνεται (σε συνέχεια του 1oυ Twinlab Energy Club Challenge (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?10429-1st-Twinlab-Energy-Club-Challenge-26-09-2010)που πραγματοποιήθηκε περυσι,το 2010) από τον Τριπίλα Γιώργο,Ιδιοκτήτη καταστηματων Energy Club στην Καλαμάτα καθώς και τον Νίκο Παγώνη,αντιπρόσωπο της εταιρίας συμπληρωματων Twinlab.

Πολλοί ήταν οι επίσημοι προσκλεκλημένοι στο event,παλαιοι αλλα και νεοι πρωταθλητες,οι οποιοι τίμησαν με την παρουσία του το grand prix.

Tην κριτική επιτροπή αποτελουσαν :

Μπουρνάζος Σπύρος - Κεφαλιανος Μιχαλης - Κατσένης Βασίλης - Πλαγιανός Δημητρής - Κασκάνη Κωνσταντίνα- Περδικεας Γιωργος - Γιαννης Αναγνωστου - Μηνίδης Τάσος


Guest Poser o Mιχάλης Κεφαλιανος !!

34219


34220

Τα αποτελέσματα του αγωνα (αναφερονται οι 3αδες)


JUNIOR

1ος ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΠΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
2ος ΣΓΟΥΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΠΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
3ος ΣΚΟΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΠΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

FITNESS:

1ος ΛΑΜΠΡΙΝΕΑΣ ΗΛΙΑΣ ΑΠΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ (ΑΝΕΥ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ)

BODY FITNESS

1ος ΓΙΑΝNΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟ ΠΥΡΓΟ
2ος ΣΙΝΟΥΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ
3ος ΜΟΥΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΠΟ ΑΡΓΟΣ

MASTERS

1ος ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ
2ος ΜΑΝΟΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ
3ος ΣΤΑΥΡΙΑΝΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ

BB Xαμηλή κατηγορία

1ος ΑΛΙΜΠΕΡΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟ ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ ΑΘΗΝΑ
2ος ΓΚΟΥΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΠΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
3ος ΜΑΣΤΡΟΚΟΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ

BB Μεσαία Κατηγορία

1ος ΒΕΡΓΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
2ος ΛΕΟΝΤΑΡΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

BB Ψηλή κατηγορία

1ος ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
2ος ΤΣΙΤΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΠΟΑΘΗΝΑ
3ο ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ



ΜR ΜEΣΣΗΝΙΑ


1ος ΒΕΡΓΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΠΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ


Γενικός Τίτλος

1ος ΑΛΙΜΠΕΡΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
2ος ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
3ο ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟ ΠΥΡΓΟ


34216


Ας ξεκινησω λοιπόν με καποιες φωτογραφίες του Γενικου Τίτλου όπου ενδιαφερουν αρκετους ώστε να παρουν οι αναγνώστες μια γευση από τους νικητες των κατηγοριων και το αγωνιστικό επίπεδο του grand prix και σιγα σιγα θα ξετυλίξουμε την ροη του αγωνα ανα κατηγορίες

34214




34217


34215

34218


Υ.γ. Να ευχαριστησουμε ως φόρουμ και εγω προσωπικα τους Σπύρο Μπουρναζο,Κωνσταντίνα Κασκανη (μου τό είχε τάξει άλλωστε ;) ) & Βασω Γιαννιώτη για την λήψη των φωτογραφιων αλλά και την ταχύτατη αποστολή τους για να καλύψουμε άμεσα το ρεπορτάζ του αγωνα.:clap::clap:

magic
13-11-11, 17:32
καλησπερα παιδια και απο εμενα μιας και ειμαι απο την καλαματα ολα ηταν τελεια,επισης και ο κεφαλιανος τελειος και τεραστιος :shock:
οπως και ο γενικος νικητης Αλιμπερτης τον ειδα απο κοντα ηταν φανταστικος!

Polyneikos
13-11-11, 17:51
Κατηγορία Juniors

1ος ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
2ος ΣΓΟΥΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
3ος ΣΚΟΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

34221


Kατηγορία Fitness

ΛΑΜΠΡΙΝΕΑΣ ΗΛΙΑΣ

34222


Κατηγορία BodyFitness


1ος ΓΙΑΝNΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
2ος ΣΙΝΟΥΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
3ος ΜΟΥΛΑΣ ΜIΧΑΛΗΣ

34223

34224



34226

34227

34225

Polyneikos
13-11-11, 18:23
Kατηγορία Masters

1ος ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ
2ος ΜΑΝΟΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ
3ος ΣΤΑΥΡΙΑΝΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ

(Aν και από ότι βλεπω απεικονίζεται και ο αθλητης Βεργης Παναγιωτης σε αυτες τις φωτο που δεν έπαιξε Masters,συμφωνα με τα αποτελεσματα διαγωνιστηκε στην μεσαια και στην Mr Μεσσηνία ,επιφυλάσσομαι)

34229

34228


34230


BB Xαμηλή κατηγορία

1ος ΑΛΙΜΠΕΡΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
2ος ΓΚΟΥΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
3ος ΜΑΣΤΡΟΚΟΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ


34231

BB Μεσαία Κατηγορία

1ος ΒΕΡΓΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
2ος ΛΕΟΝΤΑΡΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ


34232



BB Ψηλή κατηγορία

1ος ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
2ος ΤΣΙΤΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
3ο ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ


34233

Kaskani Konstantina
13-11-11, 19:41
34235

Muscleboss
13-11-11, 20:11
Ωραίο φωτορεπορτάζ. Ευχαριστούμε! :clap:

Ο Αλιμπέρτης φαίνεται απο τις φωτογραφίες άξιος νικητής παρότι δεν ήταν στο 100%, έχει ακόμα περιθώρια βελτίωσης για τον αγώνα της WABBA στις 27/11.

Να κάνω μια ιδιίατερη αναφορά στον αθλητή και φίλο Χρήστο Μαλτέζο από την Πάτρα που μετά από 10 χρόνια απουσίας απο τις αγωνιστικές σκηνές επέστρεψε (είχε κερδίσει αν θυμάμαι καλά την κατηγορία -90 της WABBA-ΠΕΣΔ στο κύπελλο του 2001).

Όσο για τη Κασκάνη, με μπλουζάκι playboy ταραξε τα νερά της κριτικής επιτροπής :turtle:

ΜΒ

Polyneikos
13-11-11, 20:31
More Photos by Konstantina Kaskani ;)


Juniors



34236

34237

Fitness

34238



Body Fitness

34239

34240


34241

Polyneikos
13-11-11, 20:41
Να κάνω μια ιδιίατερη αναφορά στον αθλητή και φίλο Χρήστο Μαλτέζο από την Πάτρα που μετά από 10 χρόνια απουσίας απο τις αγωνιστικές σκηνές επέστρεψε (είχε κερδίσει αν θυμάμαι καλά την κατηγορία -90 της WABBA-ΠΕΣΔ στο κύπελλο του 2001).



ΜΒ

Masters


34248



34242


34243


34247


34245


34246

Polyneikos
13-11-11, 21:02
ΒΒ Χαμηλή


34249

34250


34251


34252


34253


34254


34255

Polyneikos
13-11-11, 21:56
Mεσαία κατηγορία bbing


34256

34257

34258

34259


34260

Polyneikos
13-11-11, 22:01
Ψηλή κατηγορία bbing

34261


34262


34263


34264


34265


34266

Polyneikos
13-11-11, 22:12
Κεφαλιανός Μιχαλης !!

34269

34270


34268

34267

barbell
13-11-11, 23:40
Οντως ο Αλιμπερτης(που απο βλακεια μου τον εγραψα Πολυκανδριτη..)ηταν αξιος νικητης.Πολυνικε ο Βεργης επαιξε πρωτα masters,βγηκε 4ος και για να παρει θεση ξαναπαιξε μεσαια που στην ουσια δεν ειχε ανταγωνισμο..Γενικα παντως οι Μεσσηνιοι επρεπε να δειξουν σεβασμο στον αγωνα που γινεται διπλα απο το σπιτι τους,δεν επιτρεται να ειναι σε πολυ καλυτερη αγωνιστικη κατασταση αθλητες που ερχονται απο μακρια και πληροφορηθηκαν τον αγωνα πολυ αργοτερα...

Kaskani Konstantina
14-11-11, 00:44
Οντως ο Αλιμπερτης(που απο βλακεια μου τον εγραψα Πολυκανδριτη..)ηταν αξιος νικητης.Πολυνικε ο Βεργης επαιξε πρωτα masters,βγηκε 4ος και για να παρει θεση ξαναπαιξε μεσαια που στην ουσια δεν ειχε ανταγωνισμο..Γενικα παντως οι Μεσσηνιοι επρεπε να δειξουν σεβασμο στον αγωνα που γινεται διπλα απο το σπιτι τους,δεν επιτρεται να ειναι σε πολυ καλυτερη αγωνιστικη κατασταση αθλητες που ερχονται απο μακρια και πληροφορηθηκαν τον αγωνα πολυ αργοτερα...


O Βεργης είναι ενας πολύ καλός αθλητής κ καλά εκανε (αφου επιτρέπεται) κ δοκίμασε τον εαυτο του κ σε αλλες κατηγορίες!!Οι Μεσσήνιοι εδειξαν ΠΟΛΥ ΣΕΒΑΣΜΟ κ ηταν πάρα πολύ φιλόξενοι κ αν κάποιοι δεν ηταν στην καλύτερη της φόρμα ..... επαιξαν κ πρωτοεμφανιζόμενοι κ πέρα απο αυτό δεν γίνεται πάντα να πιάνουν ολοι οι αθλητές το 100%!!

barbell
14-11-11, 06:52
O Βεργης είναι ενας πολύ καλός αθλητής κ καλά εκανε (αφου επιτρέπεται) κ δοκίμασε τον εαυτο του κ σε αλλες κατηγορίες!!Οι Μεσσήνιοι εδειξαν ΠΟΛΥ ΣΕΒΑΣΜΟ κ ηταν πάρα πολύ φιλόξενοι κ αν κάποιοι δεν ηταν στην καλύτερη της φόρμα ..... επαιξαν κ πρωτοεμφανιζόμενοι κ πέρα απο αυτό δεν γίνεται πάντα να πιάνουν ολοι οι αθλητές το 100%!!

Konstantina,κατανοω αυτο που λες και εχεις απολυτο δικιο...Εγω ομως επειδη ζω εδω απλα γνωριζω πως καποιοι δεν ''προετοιμαστηκαν'' καν και βασιστηκαν στο ονομα με την λογικη πως ενα απλο grand prix ειναι.Αυτο δεν ειναι σεβασμος προς την ''πιστα''.Αλλο να προσπαθησεις και κατι να μη σου παει κατι καλα.Οι Μεσσηνιοι γενικα τιμησαμε με την παρουσια μας την προσπαθεια(αν και ελειπαν πολλοι ιδιοκτητες γυμναστηριων/αθλητες)Επετρεψε μου να κλεισω λεγοντας πως παρολο που δεν ποζαρες:(η παρουσια σου ηταν εκρηκτικη

xristosgaz
14-11-11, 10:14
Μπραβο στους νικητες ολων των κατηγοριων πολυ καλος αγωνας.Χωρις να θελω να θιξω τους κριτες και τον αθλητη οι θηλες του νικητη δεν εχουν περιεργο σχημα;Αυτο δεν βαθμολογειται αρνητικα;Κατα τα αλλα το σωμα του ειναι τελειο μπραβο του!

NASSER
14-11-11, 11:41
Συγχαρητήρια σε όλους!!! :thumbup:

Kaskani Konstantina
14-11-11, 11:56
Konstantina,κατανοω αυτο που λες και εχεις απολυτο δικιο...Εγω ομως επειδη ζω εδω απλα γνωριζω πως καποιοι δεν ''προετοιμαστηκαν'' καν και βασιστηκαν στο ονομα με την λογικη πως ενα απλο grand prix ειναι.Αυτο δεν ειναι σεβασμος προς την ''πιστα''.Αλλο να προσπαθησεις και κατι να μη σου παει κατι καλα.Οι Μεσσηνιοι γενικα τιμησαμε με την παρουσια μας την προσπαθεια(αν και ελειπαν πολλοι ιδιοκτητες γυμναστηριων/αθλητες)Επετρεψε μου να κλεισω λεγοντας πως παρολο που δεν ποζαρες:(η παρουσια σου ηταν εκρηκτικη


Καλημέρα, σε αυτή την ζωη λίγο πολύ ολοι μας παίρνουμε αυτό που μας αξίζει ;) κ απο τα λάθη μας μαθαίνουμε, αυτοί λοιπόν που βλέπουν τα λάθη τους κ θέλουν να πετύχουν αγωνίζονται προσπαθούν κ βελτιώνονται, αυτοί που δεν..... δεν... γιαυτό δεν μπορουν ολοι να είναι πρωταθλητές!!;) Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, εγω πέρασα υπέροχα η διοργάνωση ηταν αψογη, οσο για τον Γιώργο Τριπίλα είναι χρυσό παιδί κ ''σκίστηκε" να μας ευχαριστήσει τον ευχαριστώ πολύ!!Η Καλαμάτα υπέροχη!!

Kaskani Konstantina
14-11-11, 12:10
Μπραβο στους νικητες ολων των κατηγοριων πολυ καλος αγωνας.Χωρις να θελω να θιξω τους κριτες και τον αθλητη οι θηλες του νικητη δεν εχουν περιεργο σχημα;Αυτο δεν βαθμολογειται αρνητικα;Κατα τα αλλα το σωμα του ειναι τελειο μπραβο του!

Χρήστο το γνωρίζει ο αθλητής κ δεν ηθελε να αγωνιστεί ωσπου να ολοκληρώσει την θεραπεία για το στήθος του, παρόλα αυτά τελευταία στιγμή το αποφάσισε γιατί είδε οτι ηταν σε αριστη φόρμα, οσο για την κριτική επιτροπή ναι το βαθμολογεί αρνητικά αλλά οταν ο αθλητής ειναι μακραν απο τους αλλους αθλητές που διαγωνίζεται δεν μπορεί να τον αδικήσει κ να τον ""κρεμάσει"" αλλωστε αν πρόσεξες ηταν πολλοί οι αθλητές στον αγώνα που είχαν το ιδιο ""θέμα"" ;) Η προετοιμασία του Αλιμπέρτη ολοκληρώνεται στις 27 Νοεμβρίου που θα αγωνιστεί στην Wabba ας του ευχηθούμε κ για αυτόν τον αγώνα καλή επιτυχία

Polyneikos
14-11-11, 13:40
34279

34287

34286

34285


34284



34283


34282


34281



34280


34288

magic
14-11-11, 18:04
Οντως ο Αλιμπερτης(που απο βλακεια μου τον εγραψα Πολυκανδριτη..)ηταν αξιος νικητης.Πολυνικε ο Βεργης επαιξε πρωτα masters,βγηκε 4ος και για να παρει θεση ξαναπαιξε μεσαια που στην ουσια δεν ειχε ανταγωνισμο..Γενικα παντως οι Μεσσηνιοι επρεπε να δειξουν σεβασμο στον αγωνα που γινεται διπλα απο το σπιτι τους,δεν επιτρεται να ειναι σε πολυ καλυτερη αγωνιστικη κατασταση αθλητες που ερχονται απο μακρια και πληροφορηθηκαν τον αγωνα πολυ αργοτερα...


φιλε μου ειμαι απο καλαματα ειδα τους αγωνες θα μου επιτρεψεις να συμφωνησω μαζι ,σου γυμναζομαι στο ιδιο γυμναστηριο με ολους και θα πω
οτι περιμενα να ηταν πιο ανταγωνιστικοι σε σχεση με τα παιδια απο την Αθηνα.Παντως συγγνωμη που θα το πω αλλα το αποτελεσμα αρκετοι την περιμεναν.
ενα μπραβο σε ολους παντως για την οργανωση.

Y.Γ barbell απο καλαματα εισαι?

barbell
14-11-11, 18:13
^^^^Nαι φιλε μου απο Καλαματα ειμαι

polioudakis
14-11-11, 19:32
itane makran kaluteros se ola ta alla epomenos den krithike o agonas se auto to simeio!!!!

NASSER
14-11-11, 19:41
itane makran kaluteros se ola ta alla epomenos den krithike o agonas se auto to simeio!!!!

Γιάννη καλησπέρα. Γράφε φίλε με ελληνικούς χαρακτήρες (κανόνας του φόρουμ) και διατύπωσε καλύτερα αυτό που θέλεις να πεις γιατί δεν βγάζουν οι αναγνώστες νόημα. :toast:

Polyneikos
14-11-11, 21:04
Και 2 ωραίες φωτογραφίες από τους προσκεκλημενους του event,μια ωραία παρέα :thumbup::thumbup::thumbup:

34312


34313

Dreiko
14-11-11, 21:06
^^^αυτα ειναι τα καλυτερα....:clap::toast:

energyclub
16-11-11, 14:56
Καλησπερα σε ολους!!!καλιο αργα παρα ποτε....!ειμαι Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΠΥΛΑΣ και σας ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!με βοηθησατε ο καθενας με τον τροπο του που ηταν μοναδικος!αυτο βεβαια ισχυει και για το Bodybuilding.gr που με την σειρα του συνεβαλε στην επικοινωνια του αγωνα σε ολη την ελλαδα.

Polyneikos
16-11-11, 15:31
Καλησπερα σε ολους!!!καλιο αργα παρα ποτε....!ειμαι Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΠΥΛΑΣ και σας ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!με βοηθησατε ο καθενας με τον τροπο του που ηταν μοναδικος!αυτο βεβαια ισχυει και για το Bodybuilding.gr που με την σειρα του συνεβαλε στην επικοινωνια του αγωνα σε ολη την ελλαδα.

K. Tριπύλα καλησπερα σας και καλως ήρθατε στο φόρουμ μας.
Θα θελαμε να μας κανετε μια αναφορα σχετικα με τις 2 διοργανωσεις που εχετε πραγματοποιησει,τις δυσκολιες που αντιμετωπίσατε,τις εντυπώσεις σας,πως το δέχτηκε το κοινο του τόπου σας κτλ.Παντως απο τους προσκεκλημένους σας εχουμε ακουσει τα κάλύτερα λόγια για τις προσπαθειες σας..:thumbup:

Kostas95
16-11-11, 23:19
Πολυ ωραια διοργανωση και ειναι πολυ ωραια που υπηρχαν τοσες συμμετοχες σε περιοδο κρισης!!Ο Μιχαλης Κεφαλιανος ητανε ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!!!!!!!!Ολοι οι αθλητες ητανε πολυ καλοι και νιωθω περηφανος που ο πηχης του ελληνικου ββ εχει ανεβει τοσο ψηλα..Πολυ καλοι ολοι οι αθλητες πραγματικα εντυπωσιαστικα..Νιωθω περηφανος για τον γυμναστη μου Χρηστο Μαλτεζο για την θεση που πηρε και την κατασταση που κατεβηκε στους αγωνες...

Τελος εχω μια απορια,χωρις παρεξηγηση αλλα οι ρωγες του Αλιβερτη γιατι ηταν ετσι?δεν εχω κατι με τον αθλητη ουτε θελω να πω κατι κακο για αυτον απλα το εχω απορια..

Muscleboss
17-11-11, 02:08
Πολυ ωραια διοργανωση και ειναι πολυ ωραια που υπηρχαν τοσες συμμετοχες σε περιοδο κρισης!!Ο Μιχαλης Κεφαλιανος ητανε ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!!!!!!!!Ολοι οι αθλητες ητανε πολυ καλοι και νιωθω περηφανος που ο πηχης του ελληνικου ββ εχει ανεβει τοσο ψηλα..Πολυ καλοι ολοι οι αθλητες πραγματικα εντυπωσιαστικα..Νιωθω περηφανος για τον γυμναστη μου Χρηστο Μαλτεζο για την θεση που πηρε και την κατασταση που κατεβηκε στους αγωνες..

Ο Χρήστος πάνω από όλα είναι ωραίος τύπος και να του ευχηθούμε καλή επιτυχία και στη συνέχεια. Πιστεύω ότι θα τον δούμε και στην WABBA.



Τελος εχω μια απορια,χωρις παρεξηγηση αλλα οι ρωγες του Αλιβερτη γιατι ηταν ετσι?δεν εχω κατι με τον αθλητη ουτε θελω να πω κατι κακο για αυτον απλα το εχω απορια..

Επειδή σε γνωρίζω και ξέρω οτι δε ρωτάς κακοπροαίρετα, και επειδή δεν κρύβομαι πίσω απο το δάχτυλό μου, να σου απαντήσω ότι αυτό το φαινόμενο είναι συνήθως αποτέλεσμα λανθασμένης χρήσης φαρμακευτικών βοηθημάτων που χρησιμοποίησε ο αθλητής. Όπως σημειώθηκε παραπάνω, βαθμολογείται αρνητικά από τους κριτές, αλλά όπως απάντησε πολυ σωστά και η Κωσταντίνα Κασκάνη ο αθλητής ήταν στους υπόλοιπους τομείς με διαφορά καλύτερος από τον συναγωνισμό.
Τα υπόλοιπα από κοντά στο Bodybuilding Center του Βολικού.:thumbup:

ΜΒ

Kostas95
17-11-11, 14:46
Ο Χρήστος πάνω από όλα είναι ωραίος τύπος και να του ευχηθούμε καλή επιτυχία και στη συνέχεια. Πιστεύω ότι θα τον δούμε και στην WABBA.



Επειδή σε γνωρίζω και ξέρω οτι δε ρωτάς κακοπροαίρετα, και επειδή δεν κρύβομαι πίσω απο το δάχτυλό μου, να σου απαντήσω ότι αυτό το φαινόμενο είναι συνήθως αποτέλεσμα λανθασμένης χρήσης φαρμακευτικών βοηθημάτων που χρησιμοποίησε ο αθλητής. Όπως σημειώθηκε παραπάνω, βαθμολογείται αρνητικά από τους κριτές, αλλά όπως απάντησε πολυ σωστά και η Κωσταντίνα Κασκάνη ο αθλητής ήταν στους υπόλοιπους τομείς με διαφορά καλύτερος από τον συναγωνισμό.
Τα υπόλοιπα από κοντά στο Bodybuilding Center του Βολικού.:thumbup:

ΜΒ

Ευχαριστω πολυ Παναγιωτη με καλυψες πληρως,ευχαριστω για την απαντηση..

nikosalexiou
17-11-11, 22:24
Καλησπέρα σε όλους ...

εδώ μπορούμε να δούμε όλο το show ...

(να σημιώσω οτι διατίθενται dvd + φωτο απο τον αγώνα , ολα μαζί στα 25 e
e mail : ctntelevision@yahoo.com kai facebook : nikos alexiou )

πρωτο μερος


http://www.youtube.com/watch?v=N26S6_PQ7XQ

δευτερο μερος


http://www.youtube.com/watch?v=ypdzYWrg1HU

τριτο μερος



http://www.youtube.com/watch?v=VBCmjHpBzjY


καλη τηλεθεαση ! :)

Polyneikos
17-11-11, 22:58
Φιλε Nίκο καλησπερα.Εχουμε ξαναμιλησει,δεν ξερω αν το θυμασαι.
Σε ευχαριστουμε για την διαθεση του υλικου σου στο νετ.
Όπως πάντα,κοντα στον χωρο του bodybuilding (και όχι μονο..) :thumbup:

nikosalexiou
19-11-11, 13:35
Για σου φίλε Polyneikos ... Θυμαμαι , βεβαια ... σ ευχαριστω για τα καλα λογια οπως παντα ... :)

Polyneikos
20-11-11, 15:45
Ενα μικρό δείγμα της φωτογραφησης του Νικου Αλεξίου από τον συγκεκριμενο αγωνα:

Juniors

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/313664_2606909930590_1190169456_33061383_688801935_n.jpg


http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/379126_2606911610632_1190169456_33061386_251079013_n.jpg


Body Fitness

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/386731_2606920450853_1190169456_33061410_110735088_n.jpg


http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/380985_2606921890889_1190169456_33061412_1436385418_n.jpg



http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/387644_2606924650958_1190169456_33061421_924354674_n.jpg



http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/390841_2606925130970_1190169456_33061422_877445297_n.jpg



Masters

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/314472_2606929091069_1190169456_33061433_1036001873_n.jpg


Short bb


http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/379737_2606935091219_1190169456_33061448_388702492_n.jpg



http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/313224_2606935851238_1190169456_33061450_1785689472_n.jpg




http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/381143_2606937011267_1190169456_33061458_1396058418_n.jpg



http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/300757_2606942691409_1190169456_33061471_1788841009_n.jpg

Polyneikos
20-11-11, 15:51
Tall bb

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/315802_2606953491679_1190169456_33061499_165995618_n.jpg



http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/302673_2606954331700_1190169456_33061501_2147479005_n.jpg



Mr Μεσσηνία

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/312282_2606960771861_1190169456_33061514_247452709_n.jpg


http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/297781_2606962411902_1190169456_33061516_1506407257_n.jpg



Οverall


http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/312108_2606967612032_1190169456_33061530_1777073628_n.jpg


http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/387176_2606972252148_1190169456_33061541_1530665893_n.jpg

Polyneikos
20-11-11, 15:58
Και ορισμενες με τους προσκεκλημενους Onstage

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/387490_2609941206370_1190169456_33063868_1574116751_n.jpg


http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/306410_2609944166444_1190169456_33063876_816886052_n.jpg


http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/392314_2609948966564_1190169456_33063885_2146457672_n.jpg



http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/308697_2609949566579_1190169456_33063886_1349243914_n.jpg


http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/379065_2609950206595_1190169456_33063887_1273420378_n.jpg


http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/383041_2609962366899_1190169456_33063914_1751927292_n.jpg


http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/309084_2609964486952_1190169456_33063919_2120956761_n.jpg



http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/380144_2609982727408_1190169456_33063968_1671677014_n.jpg


http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/380827_2609983527428_1190169456_33063970_398644609_n.jpg

beefmeup
20-11-11, 16:46
πολυ ποιοτικες φωτο φιλε νικο:clap:

m3ssias
20-11-11, 22:47
Αυτον τον Αλιμπερτη πρωτη φορα τον βλεπω και εχω παθει πλακα.....πολυ μεγαλες μαζες, και πολυ δουλεμενος... μπραβο στο παλλικαρι, φοβερος bodybuilder... υπαρχει καποιο thread που να αφορα αυτον τον αθλητη, να δουμε παραπανω φωτος και να μαθουμε γι αυτον περισσοτερα?

Polyneikos
20-11-11, 23:05
Αυτον τον Αλιμπερτη πρωτη φορα τον βλεπω και εχω παθει πλακα.....πολυ μεγαλες μαζες, και πολυ δουλεμενος... μπραβο στο παλλικαρι, φοβερος bodybuilder... υπαρχει καποιο thread που να αφορα αυτον τον αθλητη, να δουμε παραπανω φωτος και να μαθουμε γι αυτον περισσοτερα?

Χρηστο τους αγωνες που θυμαμαι πρόχειρα και υπάρχουν αναφορες στο φόρουμ για τον Αλιμπέρτη είναι

WABBA Mr Ελλας 2008

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1902-WABBA-ΠΕΣΔ-Πρωτάθλημα-25.5.2008&p=61778&viewfull=1#post61778

WABBA Mr Aιγαίο 2009

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3622-WABBA-ΠΕΣΔ-Mr-Αιγαίο-24.5.2009-Παρος&p=78051&viewfull=1#post78051


WABBA Mr Ελλας 2009

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3483-WABBA-ΠΕΣΔ-Πρωτάθλημα-14-Ιουνίου-2009&p=83640&viewfull=1#post83640

RAMBO
23-11-11, 03:20
πολυ ωραιο υλικο απο τον αγωνα με αρκετα ενδιαφερον τοσο απο αθλητες οσο και παρευρισκομενους:clap:

morbit_killer
18-12-11, 18:18
Καλησπέρα σε όλους ...

εδώ μπορούμε να δούμε όλο το show ...

(να σημιώσω οτι διατίθενται dvd + φωτο απο τον αγώνα , ολα μαζί στα 25 e
e mail : ctntelevision@yahoo.com kai facebook : nikos alexiou )

πρωτο μερος


http://www.youtube.com/watch?v=N26S6_PQ7XQ

δευτερο μερος


http://www.youtube.com/watch?v=ypdzYWrg1HU

τριτο μερος



http://www.youtube.com/watch?v=VBCmjHpBzjY


καλη τηλεθεαση ! :)

το παλικάρι με το μπλέ μπλουζάκι είναι ο νίκος θεωδορακόπουλος? αν ναι τα χαιρετίζματά μου τακις απο ατει πειραιά