PDA

Επιστροφή στο Forum : Complete Oats (Warriolab)



beefmeup
09-10-11, 19:06
32166

πηρα για δοκιμη αυτο εδω απο τον χορηγο..100% βρωμη σε σκονη(πουδρα βασικα).
καμια φορα λογω ελειψης χρονου το πρωι,τρεχω να προλαβω το πρωινο κ αυτο με βολευει..πεταω την βρωμη μες την πρωτεινη κ ειμαι οκ..
πολυ ευδιαλυτη(εως τελεια θα ελεγα),κ γινεται ενα με την πρωτεινη..
αν το αφησεις για ωρα αφηνει λιγο υπολειμα στον πατο αλλα λογικο ειναι..
θα την ξαναπαρω μιας κ αυτη η φορα ηταν δοκιμαστικη αλλα εμεινα απολυτα ικανοποιημενος.

Giannistzn
09-10-11, 19:14
Σε τιμη αξιζει αντι του παππου? Γιατι εγω παιρνω κουακερ και το "σπαω" στο μπλεντερ. Ακομα και σε σκονη παντως, διαλυτοτητα 0 εχει του μπαρμπα

Tasos Green
09-10-11, 19:14
ενα γρήγορο και εύγευστο γεύμα θα έλεγα... και ειδικα αν η πρωτεΐνη ειναι πολλών πηγών ακομα καλύτερα πιστεύω λογο κορεσμου.

beef δεν πήζει κάπως το σεικ και γίνετε πιο χορταστικό?

gsisr
09-10-11, 19:16
πολυ καλή φάση το προιόν αλλά με χαλάει μόνο και μόνο που είναι της wariorlab..

beefmeup
09-10-11, 19:16
τασσο ναι γινεται μια χαρα,σε γεμιζει κ με λιγα λιπαρα γινεται μπομπα..:weights:

γιαννη ακριβοτερο απο τον μπαρμα,αλλα κανει δουλεια..δεν εχει καμια σχεση με τον μπαρμπα στο μπλεντερ.

sTeLaKoS
09-10-11, 19:18
Λέει επάνω τι προέλευσης είναι;

edit. ακριβότερο απ' τον μπάρμπα; Χμ... bulk wins.

beefmeup
09-10-11, 19:21
Λέει επάνω τι προέλευσης είναι;

κοιταξα μια τωρα την σακουλα..δεν γραφει τπτ περαν του οτι εισαγεται,κ παρασκευαζεται στην ιρλανδια..οπως ολα το λοιπα του πολεμιστη.

ειναι του κιλου,οποτε σου βγαινει καπου 1.50-2 ευρω ακριβοτερο απο του μπαρμπα ανα κιλο..
μπαλκ δεν αγοραζω καθολου,οποτε...

sTeLaKoS
09-10-11, 19:23
Θα 'ναι μαλακία αν εισάγεται από Αμερική γιατί εκεί επιτρέπονται τα μεταλλαγμένα, ενώ στην Ευρώπη όχι. :unsure:

sobral
09-10-11, 19:24
πολλά λεφτά φίλε beef. Δεν αξίζει. Εγώ παίρνω χύμα βρώμη κ μόλις πάρω τα σακουλάκια (μισό κιλό έκαστο) τα κάνω σκόνη στο διαβολομίξερ που έχω:green: κ τα φυλάω στα κουτάκια του μπάρμπα-κουάκερ που έχω κρατήσει;) Το μιξεράκι που έχω δεν αφήνει τίποτα γίνεται σκόνη τελείως.

leftis
09-10-11, 20:02
πολλά λεφτά φίλε beef. Δεν αξίζει. Εγώ παίρνω χύμα βρώμη κ μόλις πάρω τα σακουλάκια (μισό κιλό έκαστο) τα κάνω σκόνη στο διαβολομίξερ που έχω:green: κ τα φυλάω στα κουτάκια του μπάρμπα-κουάκερ που έχω κρατήσει;) Το μιξεράκι που έχω δεν αφήνει τίποτα γίνεται σκόνη τελείως.

Και πάλι η διαλυτότητα δεν είναι ίδια. Το ένα γίνεται ένα με το σεικ και το άλλο αφήνει κομματάκια και τα μασουλάς καθώς πίνεις την πρωτείνη.

Eddie
09-10-11, 20:33
Λέει επάνω τι προέλευσης είναι;

edit. ακριβότερο απ' τον μπάρμπα; Χμ... bulk wins.

+1 :thumbup:

Δεν υπαρχει καλυτερη λυση απ τα bulk για βρωμη.

sobral
09-10-11, 22:18
Και πάλι η διαλυτότητα δεν είναι ίδια. Το ένα γίνεται ένα με το σεικ και το άλλο αφήνει κομματάκια και τα μασουλάς καθώς πίνεις την πρωτείνη.

δεν έχεις πιει βρώμη από το διαβολάκι μου γι αυτό :P:turtle::turtle::turtle: χαχα!μια χαρά την κάνει δεν μένει τίποτα..αλλά κ να έμενε πρώτον έχω φάει τσουβάλια βρώμη κ δεν με ενοχλεί κ last but not least δεν θα εδινα τόσα λεφτά για αυτή την ποσότητα βρώμης.

beefmeup
10-10-11, 16:16
βασικα μπαλκ δεν αγοραζω πλεον,οποτε το να πληρωσω 20 ευρω μεταφορικα για μια σακουλα αλεσμενη βρωμη απο κει που στοιχιζει 10 ευρω καταλαβαινετε οτι ειναι λιγο ατοπο..:green:
κ το αλλο ειναι οτι στο πρωτο ποστ εγραψα "καμια φορα" οσον αφορα τον τροπο χρησιμοποιησης της..βρωμη τρωω κανονικα απο τον μπαρμπα,απλα αυτη την θελω για 2-3 φορες την βδομαδα..
εν τελη για καποιον που δεν περνει μπαλκ η απο εξωτερικο η δεν εχει διαβολακι :evil2:ειναι μια καλη εναλακτικη..:turtle:

pizzass
10-10-11, 16:42
διαλυεται καλα δλδ μεσα στο σεικερ ε? γτ μια φορα ειχα παρει απο μπαλκ και δεν διαλυοταν με την καμια..btw δεν το βρηκα απο xtr στο σιτε :unsure:

Giannistzn
10-10-11, 16:45
Εδω (http://www.xtr.gr/eidika_proionta/11701/COMPLETE_OATS__1000_gr_(WARRIORLAB).htm)

pizzass
10-10-11, 16:50
εισαι ωραιος thanks :thumbup:

andrikos3kala
02-04-12, 14:01
Πολυ καλή , τη χρησιμοποιώ δυο φορές τη μέρα γιατί την παίρνω και στη σχολή και γίνεται ενα με τη πρωτείνη και σε καλή τιμη για μένα.

vaggos@
04-06-12, 22:30
παιδια επιδει την εχω παρει και οντως διαλιονταν τελεια υπαρχει περιπτωση να εχει φαει επεξεργασεια γιατι αν ειναι ετσι δεν αξιζει ρε παιδια...

Konstantinos5
20-06-12, 11:14
Εγώ παιδιά το χρησιμοποιώ εδώ και κάνα μήνα περίπου μαζί με το γιαουρτάκι και ένα σκουπ πρωτεϊνης για δεκατιανό και μπορώ να πώ ότι μου αρέσει πολύ περισσότερο από του μπάρμπα γιατί διαλύετε και ενσωματώνεται με το όλο μιξ πολύ καλύτερα και δεν χρειάζετε να το μασουλάω.

oldhiphop
04-11-12, 14:57
παιδες Ενημεροτικα ειδα οτι εχει σπεσιαλ οφερ 6 ευρω το κιλο απο extreme.
Για οπιον εδιαφερετε. αλα ακομα πιστευω οτι ειναι πολλα.

billy89
04-11-12, 15:03
Ενημερωτικά στη Θεσσαλονίκη κέντρο έχει ήδη εξαντληθεί εδώ και μέρες. Εγώ παρήγγειλα ονομαστικά και περιμένω!

billy89
09-11-12, 01:58
Πήρα 2 σακούλες και μόλις γέμισα το σέικερ μου για αύριο... Οπτικά δε μου γεμίζει καθόλου το μάτι... Δε δείχνει να διαφέρει σε τίποτα από τη βρώμη που χτυπάω στο μούλτι, η οποία κλασσικά αφήνει πολύ πράγμα στον πάτο.

Όταν διάβασα πούδρα βρώμης περίμενα σκόνη σαν την πρωτείνη!

Αν έχουν κάνει κάτι για τη διαλυτότητα και με εκπλήξει αύριο τι να πω... Μακάρι να κάνω λάθος γιατί αλλιώς τσάμπα τα λεφτά!

lila_1
09-11-12, 10:11
ΔΙαλύεται πολύ καλύτερα, δεν έχει σχέση με την αλεσμένη βρώμη στο μούλτι

πάντως αν αφήσεις το shake κανα 10 λεπτο θα αρχίσει να κατακάθεται

billy89
09-11-12, 12:46
Τα παίρνω όλα πίσω, ΑΡΙΣΤΗ διαλυτότητα, ομοιόμορφη υφή στο σέικερ, πραγματικά εντυπωσιάστηκα!:thumbup:

souezass
31-03-14, 09:23
ΓΙΑ ΟΠΙΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ. ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ. COMPLETE OATS 2Χ1000gr, WARRIORLAB (ΠΑΚΕΤΟ ΤΩΝ 2) ΣΤΟ [ extreme stores ]

82202

Αρχική τιμή: ***€
Τιμή Μετρητοίς: ***€

Giorgos29114
18-04-14, 11:01
πανάκριβο είναι. εγώ παίρνω τα Texas περίπου 2 ευρω

raiden
14-01-15, 20:22
Πολλη καλη πηγη υδατανθρακα . Προσωπικα την βαζω πρωι και κανα διωρακι πριν την προπονηση σαν σνακ με μελι και γιαουρτι και με βολευει πολυ .Στο σεικερ με πρωτεινη κατακαθεται αν το αφησεις ωρα αλλα με ενα κουνηματακι επανερχεται η ομοιογενεια του μειγματος

sobral
15-03-15, 12:07
Πήρα ένα σακουλάκι για δοκιμή.Την προσθέτω στο γιαούρτι συνήθως μαζί με διάφορα άλλα όπως ξηροκάρπια κ φρούτα και είναι πολύ βολικό στη χρήση. Υφή πολύ ψιλή σαν πούδρα και γεύση όπως η γνωστή βρώμη. Καλή λύση και για ορισμένους που θέλουν πρόσθετες ποιοτικές θερμίδες.

NASSER
15-03-15, 22:53
Ήδη υπάρχει στο eshop της σελίδας (αθλητής) και είναι μια πολύ καλή λύση για όσους αναζητούν σύνθετο υδατάνθρακα σε συνδυασμό με πρωτεΐνη για γρήγορο γεύμα!!

Παραθέτω και την περιγραφή:
To WarriorLab’s Complete Oats είναι ο ιδανικός τρόπος να ξεκινήσεις την ημέρα σου, να γεμίσεις με ενέργεια τους μυς σου ή απλά να κάνεις το πρωτεϊνικό σου ρόφημα ακόμα πιο πλήρες. Περιέχει καθαρή βρώμη ολικής αλέσεως σε σκόνη, ώστε να έχουμε τη δυνατότητα είτε να το λάβουμε με κάποιο ρόφημα είτε ακόμα σαν ένα θρεπτικό και νόστιμο επιδόρπιο, μαζί με γάλα, φρούτα κ.τ.λ.
Συσκευασία: 1000 gr

πηγή: http://www.bodybuilding.gr/athlitis

LEGPRESS
15-03-15, 23:43
πολυ καλη λυση για το ροφημα πρωτεινης η μεσα σε γιαουρτι...μακαρι να βγει και σε 2κιλη σακουλα σαν τις πρωτεινες...

Metalhead|T|
11-05-15, 18:32
Προστεθηκε στα πολεμοφόδια μιας και ηταν δώρο με 1kg complete whey (της warrior) ...θα stack-αριστεί το πρωί και ίσως και πριν τον ύπνο...εχω ακουσει καλα λογια,δεν την εχω δοκιμασει,(μονο την αλλη της myprotein) ...:welcome:

vagdim
02-11-15, 10:26
Πολυ πρακτικό.Εγω το βάζω μέσα στο ρόφημα πρωτεΐνης το πρωί, γιατί το μάτι πρωί πρωί δεν ανοίγει για να μασήσω δημητριακά. Πίνεται ευχάριστα.
Το πήρα απο το e-shop, δώρο μαζί με την complete 8.

stalker92
17-02-16, 17:22
Του μπαρμπα μονο 2 ευρω το μισοκιλο πιο οικονομικη και πιο ποιοτικη,250 ml σε ενα ποτηρι γαλα με μελι και στο σεικερ ξεχωριστα 200 ml γαλα με νερο και whey και εχεις τελειωσει για πρωινο και αν θες τρως και ταχινι με μαυρο ψωμι ;)

Metalhead|T|
17-02-16, 21:48
Του μπαρμπα μονο 2 ευρω το μισοκιλο πιο οικονομικη και πιο ποιοτικη,250 ml σε ενα ποτηρι γαλα με μελι και στο σεικερ ξεχωριστα 200 ml γαλα με νερο και whey και εχεις τελειωσει για πρωινο και αν θες τρως και ταχινι με μαυρο ψωμι ;)

1oν φίλε μου,εδω κανουμε κριτική για το συμπλήρωμα,όχι κατάκριση...Το αν ειναι ποιοτικότερη η κουακερ δεν ειμαστε μέσα για να το ξέρουμε...

2ον Η warrior στο πουλάει στα ράφια με τα συμπληρώματα..ειναι λογικο να εχει αλλη τιμη..οταν βγαινει σε προσφορά ή δώρο με αλλα συμπληρώματα φυσικα συμφέρει...και θα σου πω το γιατι...γιατι 2 ευρω δεν κοστιζει παντα η βρωμη στο σουπερ μαρκετ...σε αλλα μαγαζία (χυμα πχ) φτανει και τα 2.50...αρα 2.50+2.50 = 5...βάλε και τον κόπο σου να την κανεις ''αλευρι'' (οπως ειναι η warrior) ,τοτε τα πιασε τα λεφτα της...

Δεν ξερω αν την εχεις δοκιμασει ,κ εκφερεις την αποψη σου,παντως εμενα με εχει βολεψει παρα πολυ,καθως διαλύεται εξαιρετικα ικανοποιητικά,και ειναι το ιδιο ποιοτικη και σε συνταγές...

τωρα αν χρειάζεσαι ΤΟΝΟΥΣ βρώμη,προφανως δεν κανει για σενα,αρα μένεις στο κλασσικο ''φθηνη βρωμη''

Παντα φιλικα :toast:

stalker92
20-02-16, 12:05
Εντάξει ο καθένας έχει την αποψή του,εμένα δεν με ενδιαφέρει αν ειναι σκόνη ή οχι,προτειμώ την λιγότερο επεξεργασμένη βρώμη του παππού που μου βγαίνει και πιο φθηνή,μου φτάνουν τα υπόλοιπα συμπληρώματα που πέρνω απο τα γνωστά καταστήματα,για μενα μια χαρά κανει την δουλειά της χρόνια τώρα(του παππού),σεβαστή η άποψή σου αλλά δεν την συμμερίζομαι.

Noel
23-02-16, 11:28
Όταν έβγαλε αυτό το σκεύασμα η Warrior δεν νομίζω ότι είχε στο νου της να γεμίσει όλα τα supermarkets και να πετάξει εκτός την Κουάκερ.
Για τον λόγο όμως που πιστεύω ότι έχει φτιαχτεί αυτή η βρώμη, δηλαδή για να μπαίνει μέσα στο ρόφημα πρωτεΐνης, είναι τέλεια λύση.
Εγώ ας πούμε πρωί –πρωί βαριέμαι να μασάω κουάκερ ή να κάνω διάφορες προετοιμασίες. Οπότε μου είναι η εύκολη λύση και το παίρνω σχεδόν κάθε μέρα. Στοκάρω όποτε το βγάζουν σε προσφορά, καμιά φορά το παίρνω και δωρεάν όποτε το δίνουν μαζί με άλλο σκεύασμα, οπότε όλα καλά.

orck
24-12-16, 09:53
Εχει δοκιμασει κανεις αλευρι βρωμης; Ειναι το ιδιο πραγμα με αυτο το προιον;

Metalhead|T|
27-12-16, 14:33
Το συγκεκριμένο προϊόν είναι καθαρη βρώμη πολύ καλά αλεσμένη.. Το αλευρο βρώμης λογικά έχει υποστεί κι άλλη επεξεργασία και ίσως περιέχει και άλλα πρόσθετα μέσα.. Εκτός αν είναι βιολογικό και σε συμφέρει κ η τιμή του! Αλλιώς κοιτα και της NLS Τo wholegrain oats που είναι επίσης πολύ καλά αλεσμένο

NASSER
27-12-16, 16:14
Το αλεύρι βρώμης έχει διαφορετική επεξεργασία περισσότερη ίσως από ότι το συγκεκριμένο προϊόν. Το αλεύρι δεν μπορεί να διαλυθεί, έχει τις ίδιες ιδιότητες με το αλεύρι σίτου που χρισημοποιούμε στην μαγειρική. Από εμπειρία το αναφέρω :P