PDA

Επιστροφή στο Forum : Liver Detoxifier & Regenerator (NOW)



Lao
12-10-11, 15:02
http://images.iherb.com/m/NOW-02449-0.jpg



Liver Support
Clinically Developed
Comprehensive Formula
GMP Quality Assured
A Dietary Supplement

NOW Liver Detoxifier & Regenerator is a proprietary blend of herbs and nutrients designed to support healthy liver function. This product contains milk thistle extract, which has been shown in clinical and non-clinical studies to support the liver, as measured by standard liver enzyme laboratory tests. In addition, this formula contains N-Acetyl Cysteine and Methionine, two amino acids known to enhance the production of glutathione in the liver. Glutathione, a major cellular antioxidant, plays an essential role in liver detoxification mechanism. Also included are other herbs (Schisandra, Bupleurum, and Scute) that have been shown in non-clinical studies to support healthy liver function.




Suggested Use

As a dietary supplement, take 3 capsules daily, preferably with food. Consider taking this product in combination with NOW Detox Support, Modified Citrus Pectin and Triphala.




Supplement Facts

Serving Size: 3 Capsules
Servings Per Container: 60
Amount Per Serving % Daily Value

Calories 10
Total Carbohydrate 1 g <1%*
Dietary Fiber 0.7 g 3%*

Vitamin C (from ascorbyl palmitate) 12 mg 20%
Milk Thistle (Standardized Extract) (Seeds) (Silybum marianum) (min. 80% Silymarin) 300 mg †
Proprietary Herbal-Nutrient Blend:
Artichoke (Cynara scolymus) (Leaf), Beet (Beta vulgaris) (Leaf), Black Radish (Raphanus sativus) (Root), Bladderwrack (Fucus versiculosus) (Whole Plant), Raspberry (Rubus idaeus) (Leaf), Phosphatidyl Choline (soy), Pancreatin (Pancreatic Enzymes), Blue Flag (Iris versicolor) (Root), Cleavers (Gallium aparine) (Aerial parts) 250 mg †
L-Glutathione (Free-Form) (Reduced) 100 mg †
N-Acetyl Cysteine (NAC) 100 mg †
Bupleurum (4:1 Concentrate) (Root) (Bupleurum chinense) 100 mg †
Grape Seed (Standardized Extract) (Vitis vinifera) (min. 80% polyphenols) 100 mg †
Dandelion (4:1 Concentrate) (Root) (Taraxacum officinale) 100 mg †
L-Carnitine Base 50 mg †
Scute (4:1 Concentrate) (Root) (Scutellariae baicalensis) 50 mg †
Pueraria (4:1 Concentrate) (Flower) (Pueraria thunbergiana) 50 mg †
Schisandra (fruit) (Schisandra chinensis) 50 mg †
Barberry (Root Bark) (Berberis vulgaris) 30 mg †
Turmeric (Root) (Curcuma longa) 30 mg †
L-Methionine 20 mg †

Για πείτε γνώμες...

primordial
12-10-11, 15:05
Το έχω ξεκινήσει από την Παρασκευή.... το παίρνω το πρωϊ μαζί με Super EPA (Now).....είμαι πολύ περίεργος ν ακούσω κ εγώ κάποια σχόλια για το εν λόγω συμπλήρωμα... Έχω διαβάσει αρκετά θετικά σχόλια....

beefmeup
12-10-11, 15:07
αυτο το περνω αρκετα..αμα βρω την μεγαλη συσκευασια των 180,κ εχει κ μικρη με 90..
σε καποια εχει μικρες ποσοτητες,αλλα ακομα καλυτερα θα ειναι αν το στακαρεις με λιγη NAC.

jannous44
12-10-11, 15:11
τι διαφορα εχει απο το απλο το liver τις now foods?:unsure:

Lao
12-10-11, 15:56
Μόλις παρήγγειλα το 180άρι. ;)

karpoutzidis
12-10-11, 16:29
Ελλαντα ειναι Παρααααα Πολυ ακριβοοοοοο

Rourke
12-10-11, 16:52
To έχω δοκιμάσει και είδα μετά από blood test ότι δουλεύει.....:thumbup:

sofos
12-10-11, 19:08
To έχω δοκιμάσει και είδα μετά από blood test ότι δουλεύει.....:thumbup:

απ το liver 52 ειναι καλυτερο τουτο δω?

Rourke
12-10-11, 20:00
Και τα δύο είναι πολύ καλά απλά το liv52 μερικούς τους στέλνει στην τουαλέτα... :green:Τα έχω δοκιμάσει και τα δύο και είναι πολύ καλά αλλά πιο είναι καλύτερο δεν ξέρω να σου πω. Το liv52 είναι επίσης πολύ φτηνό. Αυτό δεν θυμάμαι πόσο το πήρα.

jannous44
12-10-11, 20:22
Και τα δύο είναι πολύ καλά απλά το liv52 μερικούς τους στέλνει στην τουαλέτα... :green:Τα έχω δοκιμάσει και τα δύο και είναι πολύ καλά αλλά πιο είναι καλύτερο δεν ξέρω να σου πω. Το liv52 είναι επίσης πολύ φτηνό. Αυτό δεν θυμάμαι πόσο το πήρα.

το liv βγαινει λιγο πιο ακριβο αλλα νομιζω αν στο γραψει καποιος γιατρος(το "νομιζω" παει στο οτι καποια ταμεια δεν το καλυπτουν) πληρωνεις μονο την συμμετοχη.. οποτε εκει συμφερει παρα πολυ!!:thumbup:

Panosss
14-02-13, 01:43
Ψάχνοντας αρκετά τον τελευταίο καιρό, έχω ακούσει σχεδόν διθυραμβικά σχόλια για το συγκεκριμένο. :bowdown:
Το μόνο άσχημο είναι οτι... είναι πολύ δύσκολο να το βρεις!!! :unsure:

COBRA_STYLE
14-02-13, 01:55
ποιος ειπε οτι ειναι δυσκολο να το βρεις?Μια χαρα το βρισκεις και Αγγλια κ Αμερικη.

Lao
14-02-13, 12:57
ποιος ειπε οτι ειναι δυσκολο να το βρεις?Μια χαρα το βρισκεις και Αγγλια κ Αμερικη.

Και είναι και φτηνό. ;)

Mikekan
14-02-13, 23:35
Κάποιο pm για το που το βρίσκουμε παρακαλώ!

kilias
02-03-13, 12:40
Αν μπορεί κάποιος ένα link και σε εμένα.

Mikekan
08-05-13, 23:49
Να ρωτήσω κάτι, για να τρέξουμε ένα τέτοιο προϊόν καλό θα ειναι να έχουμε σταματήσει οτι άλλο παίρνουμε π.χ. Πρωτεΐνη, κρεατινη, Γιοχιμβινη κτλ. ή δεν έχει σημασία και μπορούμε να τα παίρνουμε παράλληλα?

Lao
09-05-13, 01:09
Να ρωτήσω κάτι, για να τρέξουμε ένα τέτοιο προϊόν καλό θα ειναι να έχουμε σταματήσει οτι άλλο παίρνουμε π.χ. Πρωτεΐνη, κρεατινη, Γιοχιμβινη κτλ. ή δεν έχει σημασία και μπορούμε να τα παίρνουμε παράλληλα?

Εγώ πάντως παράλληλα με διάφορα άλλα το έπαιρνα. Δεν βλέπω να μπερδεύεται άσχημα με κάτι.

Mikekan
09-05-13, 07:14
Thanks man!

Ace
09-05-13, 20:48
Οι now foods θεωρουνται top brands και εχουν αυτα που λεει η ετικέτα τους . Δεν εχω δοκιμασει το συγκεκριμενο .
Οσο για το liv52. To απλο κοστιζει 11 ευρω(100 χαπια). και το DS (60 χαπια, διπλασια ποσοτητα συστατικων ανα χαπι) κοστιζει 12.5 €. Στα ελληνικα online φαρμακεια. Το εχω δοκιμασει , δουλευει.

Lao
09-05-13, 23:33
Οι now foods θεωρουνται top brands και εχουν αυτα που λεει η ετικέτα τους . Δεν εχω δοκιμασει το συγκεκριμενο .
Οσο για το liv52. To απλο κοστιζει 11 ευρω(100 χαπια). και το DS (60 χαπια, διπλασια ποσοτητα συστατικων ανα χαπι) κοστιζει 12.5 €. Στα ελληνικα online φαρμακεια. Το εχω δοκιμασει , δουλευει.

Γουστάρω γενικά την NOW, έχω πάρει και εξακολουθώ να παίρνω αρκετά προϊόντα της. Είναι από τις εταιρείες που εμπιστεύομαι, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν κρατάω και μια επιφύλαξη.

Πάντως, κάνει και τσιπιές και, επίσης, marketing tricks, όπως όλοι...

isis
12-05-13, 14:00
Μερικοί λόγοι για τους οποίους είναι σπατάλη χρημάτων το συγκεκριμένο και για την συγκεκριμένη χρήση (αποτοξίνωση και αναγέννηση των ηπατοκυττάρων) :

1) H γλουταθειόνη , πέραν του ότι η ποσότητά της είναι αστεία , καταστρέφεται από τα γαστρικά υγρά και δεν απορροφάται , τουλάχιστον όχι με την συγκεκριμένη μορφή σύνθεσης.
2) Η παγκρεατίνη επίσης καταστρέφεται από τα γαστρικά υγρά και πηγαίνει χαμένη. Γι' αυτό τα αξιοπρεπή σκευάσματα την έχουν εντεροδιαλυτή.
3) Η σιλιμαρίνη , εκτός του το ότι το συγκεκριμένο σκεύασμα έχει πολύ μικρή ποσότητα , έχει μία αξιοπρεπή βιοδαθεσιμότητα σε άλλες μορφές σύνθεσης , όπως με τα emulsion.
4) Οι ποσότητες των NAC , μεθειονίνης , Grape Seed , Καρνιτίνης και Βιταμίνης C είναι επίσης αστείες , τουλάχιστον γι' αυτό που υποτίθεται ότι κάνει το συγκεκριμένο συμπλήρωμα.
5) Δεν περιέχει βιταμίνες Β και τριμεθυλγλυκίνη.
6) Δεν περιέχει χολίνη , λεκιθίνη και λοιπά εν γένει φωσφολιπίδια , πέραν από μίας μικρής ποσότητας φωσφατιδυλοχολίνης.

Προσωπικά , δεν θα στηριζόμουν στα βότανα που περιέχει , για να αποτοξινώσω το ήπαρ μου.