PDA

Επιστροφή στο Forum : "Αναβολικη" Διαιτα



billys15
14-03-08, 18:30
Λεγωντας "αναβολικη" εννοω την διατροφη που περιεχει αρκετο λιπος,μετρια/πολυ πρωτεϊνη,χαμηλους υδατανθρακες.Εχετε δοκιμασει ποτε κατι τετοιο? Ειναι καλο λετε? Αναφερομαι σε περιοδο αποκτησης μυικου βαρους,οχι σε γραμμωση.

RUHL
14-03-08, 18:46
ελα σε πιασαμε και εχασα το στοιχημα τελικα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

λεγε τι κυκλο κανεις :geek: :wave: :rabbit:



δεν ξερω παντως πιο ειναι το σκεπτικο αυτης της διετας ογκου αμα δεν εχεις ενεργια πως θα αποδοσεις στο γυμναστηριο και θα βγαλεις την υποληπη μερα?



κατι πηρε το αυτι μου για τετοιο πραμα αλλα ηταν για υπερληρωση με λιπος πριν τους αγωνες μερικες μερες

Antonio
14-03-08, 18:57
αμα δεν εχεις ενεργια πως θα αποδοσεις στο γυμναστηριο και θα βγαλεις την υποληπη μερα?

Η συγκεκριμένη φράση είναι μεγάλη παπάτζα όταν λέγεται για τους υδατάνθρακες. Συγνώμη δλδ εσύ αν τρώς 7 φορές την μέρα 1 πιάτο σαλάτα με 1/2 στήθος κοτόπουλο +5-10 γρ λάδι δεν έχεις ενεργεια?
Ενώ αν φάς 7 φορές μακαρόνια θα τρέχεις πάνω κάτω από τις σπίντες??

Ε Λ Ε Ο Σ!!

billys15
14-03-08, 18:58
Το σκεπτικο ειναι οτι το περισσοτερο λιπος θεωρητικα θα βοηθαει περισσοτερο με τις ορμονες.Αλλα ναι κι εμενα με προβληματιζει το απο που θα βρισκεις ενεργεια.




ελα σε πιασαμε και εχασα το στοιχημα τελικα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:cursing: Το χαβα σου εσυ :cursing: :green: :green:

RUHL
14-03-08, 19:23
αμα δεν εχεις ενεργια πως θα αποδοσεις στο γυμναστηριο και θα βγαλεις την υποληπη μερα?

Η συγκεκριμένη φράση είναι μεγάλη παπάτζα όταν λέγεται για τους υδατάνθρακες. Συγνώμη δλδ εσύ αν τρώς 7 φορές την μέρα 1 πιάτο σαλάτα με 1/2 στήθος κοτόπουλο +5-10 γρ λάδι δεν έχεις ενεργεια?
Ενώ αν φάς 7 φορές μακαρόνια θα τρέχεις πάνω κάτω από τις σπίντες??

Ε Λ Ε Ο Σ!!

σαλατα=υνοδεις υδατανθρακες και ναι οταν τροω 7 φορες μακαρονια στον ογκο τωρα για παραδειγμα εχω πολυ περισσοτερη ενεργια και δυναμη για να αποδωσω καλυτερα στο γυμνστηριο

δεν ειπα πουθενα οτι δεν θα μπορεις να παρεις τα ποδια σου η καθολου δεν μπορεις να σηκωσεις ουτε ενα 5κιλο αλτηρα αμα εχεις χαμηλους υδατανθρακες η αποδοση στο γυμναστηριο πεφτει κατακορυφα

τετοια εκανα στην γραμμωση Low carb και 0 carb :banghead: πηγαινα παλι στο γυμναστηριο αλλα η αποδοση δεν ηταν ιδια οσο ειναι τωρα που τροω πολυ υδατανθρακα


τωρα αμα κανεις αναβολικη διετα με αναβολικα :P :P :P :lol: τοτε και με λιγους υδατανθρακες τρεχεις πανω κατω ολη μερα :D :green: :lol:

RUHL
14-03-08, 19:27
και εχουν VS τωρα απο τον αντονιο

7 γευματα σαλάτα με 1/2 στήθος κοτόπουλο +5-10 γρ λάδι VS 7 γευματα ρυζακι βρωμη πατατα και μακαρονια

ποια ειναι καλυτερα για αποδοση στο γυμναστηριο

copy paste

Ε Λ Ε Ο Σ!! + πια :lol: Noob :drunken:





βιλλ ολο το ονομα σου βλεπω τελευταια να συσχετιζεται με τα αναβολικα αναβολικες ιδιοτητες διετες αναβολικες :lol: προσεχε :P :lol:

Antonio
14-03-08, 20:05
Εμένα πάντως μεγάλες ποσότητες υδατάνθρακες με παχαίνουν τρελλά (εννοείτε με χάλια κιλά) χωρίς να έχω παρόμοιο όφελος σε θέμα ενέργειας.
Το να βάλεις 10 κιλά πάνω σου και από αυτά τα 8 να είναι λίπος για να σηκώσεις π.χ. 105 κιλά αντί για 100 δεν το βλέπω και πολύ έξυπνο...
Στην τελική δεν είμαι αρσιβαρίστας. Δεν με ενδιαφέρει τι κιλά θα κάνω. Με ενδιαφέρει να έχω όμορφο σώμα. :idea:

RUHL
14-03-08, 20:18
Στην τελική δεν είμαι αρσιβαρίστας. Δεν με ενδιαφέρει τι κιλά θα κάνω. Με ενδιαφέρει να έχω όμορφο σώμα. :idea:


xaaxaxaaxaxaxxaxaxaax :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: θα ποσταρω κατι αναλογω αργοτερα σε ενα νεο τοπικ τοπ 10 ποιο χαζα πραγματα που εχω ακουσει να λενε οι bbers πηγη musclemag :lol: later later :lol: αυτο που ειπες νομιζω βγηκε τοπ 4 :clown:


"Εμένα πάντως " εδω μηλας καλα ναι στους ενδομορφους ετσι ειναι ο υδατανθρακας παχαινει τους εκτομορφους και μεσομορφους οχι ομως τοσο

και στην τελικη ολο το σκεπτικο σου ειναι λαθος :wave: 8 κιλα λιπος 2 μυις κτλ κτλ
αμα ηταν 5 κιλα διαφορα χαχαχααχ δεν θα μιλουσαμε καν ειναι πολλα περισοτερα δεν εχεις προσοπικη εμπειρια να μας πεις?

εγω εχω παγκος 85 κιλα για 8 στην γραμμωση και 110 για 11 στον ογκο (με βαση τα παλια μου κιλα που ειχα μετραω πριν μπω στην γραμμωση)

Antonio
14-03-08, 21:00
τοπ 10 ποιο χαζα πραγματα που εχω ακουσει να λενε οι bbers πηγη musclemag later later αυτο που ειπες νομιζω βγηκε τοπ 4


Φαντάζομαι οτι την νικητήρια 10αδα την έχεις κλείσει με δικές σου ατάκες...




εγω εχω παγκος 85 κιλα για 8 στην γραμμωση και 110 για 11 στον ογκο

Το οτι έπεσες 30% στα κιλά σε περίοδο γράμμωσης δεν οφείλεται ΜΟΝΟ στην μείωση των υδατανθράκων.
Οφείλεται σε ένα σύνολο παραγόντων τους οποίους θα έπρεπε να είχες σκεφτεί πρωτού να γράψεις...
-Οφείλεται καταρχάς στο έλλειμα ενέργειας που έχεις λόγο του ότι βρίσκεσαι σε γράμμωση. Και το έλλειμα αυτό δεν οφείλεται μόνο στην μείωση υδατανθράκων. Αλλά στην μείωση όλων των διατροφικών στοιχείων που τρώς.
Δλδ,για να στα κάνω λιανά, όταν κάνεις όγκο έχεις ούτως η άλλως περρίσια ενέργειας στον οργανισμό σου εφόσον ο στόχος σου είναι η αύξηση των κιλών το οποίο μεταφράζεται σε περισσότερη δύναμη-->περισσότερα κιλά. Αυτή η ενέργεια υπάρχει από όπου και αν προέρχεται.Ακόμα και από γαριδάκια. :P

και σε σχεδιάγραμμα μπας και καταλλάβεις... :P

Αρα Γραμμωση-->Μειωση εισερχόμενης ενέργειας(από όπου και αν προέρχεται -οχι μονο από υδατάνθρακες)-->αρνητικό θερμιδικο ισοζύγειο-->μειωμένη δύναμη-->λιγότερα κιλά στις ασκήσεις.

Η αντίστοιχη λογική ακολουθείται στον όγκο μόνο που εκεί έχεις Θετικό θερμιδικό ισοζύγειο -->........--> ΑΡΑ πολλά κιλά στις ασκήσεις!

-Ενας δεύτερο λόγος για τον οποίο οι επιδόσεις σου είναι καλύτερες στον όγκο είναι η μειωμένη συχνότητα αερόβιας προπόνησης.
Με το ίδιο σκεπτικό με το παραπάνω,το οποίο ελπίζω να κατάλαβες :P , η αυξημένη αερόβια του καλοκαιρίου καταναλώνει επιπλέον θερμίδες από το μειωμένο εισερχόμενο σύνολο ρίχνοντας τις επιδόσεις σου ακόμα πιο κάτω...

- Ενας τρίτο λόγος είναι η περίοδος που επέλεξες να κάνεις γράμμωση. Είμαι σίγουρος πως ήταν καλοκαίρι. Όπως θα ξέρεις λοιπόν το καλοκαίρι λόγο της αυξημένης θερμοκρασίας οι επιδόσεις μειώνονται για πολλούς λόγους τους οποίους βαριέμαι να εξηγήσω.

ΆΡΑ:

Η μείωση των επιδόσεων σου από την περίοδο όγκου σε περίοδο γράμμωση δεν οφείλεται μόνο στην μείωση των υδατανθράκων. Στην τελική δεν σου δίνουν ενέργεια μόνο οι υδατάνθρακες. Και αν δεν κάνω λάθος αυτό ακριβώς ρώτησε και ο βασιλης. Αν έχουμε δοκιμάσεις τέτοιες δίαιτες οι οποίες υπάρχουν και εφαρμόζονται.

jiujitSu
14-03-08, 21:43
Λεγωντας "αναβολικη" εννοω την διατροφη που περιεχει αρκετο λιπος,μετρια/πολυ πρωτεϊνη,χαμηλους υδατανθρακες.Εχετε δοκιμασει ποτε κατι τετοιο? Ειναι καλο λετε? Αναφερομαι σε περιοδο αποκτησης μυικου βαρους,οχι σε γραμμωση.

The anabolic diet !

LOLZ

Αρχισε απο εδω..
http://www.mesomorphosis.com/articles/incledon/diet-01.htm
http://www.mesomorphosis.com/articles/incledon/diet02.htm

ή σκεψου αν εχεις δει ποτε καποιον που να ακολουθει τον ATKINS και να εχει φτιαξει σοβαρο σωμα.

Ναι η τεστοστερονη φτιαχνεται απο χοληστερολη αρα αμα φαω πιτογυρα φουλ στην χοληστερολη θα ανεβασω και ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗ ! :moderator:

Niiick
14-03-08, 22:31
βιλλ εχεις διαβασει το anabolic solution?αναλυνει κ υποστιριζει αυτη τη διαιτα εγς δν την εχω κανει οποτε κ δεν την στηριζω ρε ελεγε μια λιστα με τροφες με protein k fat κ ειχε μπεικον :porc: κ τετοια.παντως εχει μια λογικη αν θυμαμαι οταν το χα διαβασει

KATERINI 144
14-03-08, 23:20
Ναι η τεστοστερονη φτιαχνεται απο χοληστερολη αρα αμα φαω πιτογυρα φουλ στην χοληστερολη θα ανεβασω και ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗ ! :moderator:

ε γιαυτό λενε ο έρωτας περνάει απο το στομάχι :idea: αν σε ταΐσει καλά θα φάει και καλά :rabbit:

RUHL
15-03-08, 00:20
Λεγωντας "αναβολικη" εννοω την διατροφη που περιεχει αρκετο λιπος,μετρια/πολυ πρωτεϊνη,χαμηλους υδατανθρακες.Εχετε δοκιμασει ποτε κατι τετοιο? Ειναι καλο λετε? Αναφερομαι σε περιοδο αποκτησης μυικου βαρους,οχι σε γραμμωση.

The anabolic diet !

LOLZ

Αρχισε απο εδω..
http://www.mesomorphosis.com/articles/incledon/diet-01.htm
http://www.mesomorphosis.com/articles/incledon/diet02.htm

ή σκεψου αν εχεις δει ποτε καποιον που να ακολουθει τον ATKINS και να εχει φτιαξει σοβαρο σωμα.

:moderator:

+1

αντωνιο δλδ ακουλουθεις αναβολικη διετα και εσυ? με λιγους υδανθρακες στον ογκο για πες ?
η τα λες απλος για να διαφωνεις μαζι μου :lol: :lol: :lol:

Antonio
15-03-08, 11:13
η τα λες απλος για να διαφωνεις μαζι μου
Βασικά ναι... :P

Όχι δεν ακολουθώ τέτοια δίαιτα αλλά δεν θα έλεγα όχι στο να την δοκιμάσω μιας και οι υδατάνθρακες με παχαίνουν σαν να τρώω λίπος!!!
Ε αν είναι να παχαίνω τουλάχιστον να το φχαριστιέμαι.. :P
Από την άλλη τόσες βλακίες εχω δοκιμάσει τόσα χρόνια που κάνω γυμναστική. Μια παραπάνω δεν χάλασε ο κόσμος!

billys15
15-03-08, 12:19
The anabolic diet !

LOLZ

Αρχισε απο εδω..
http://www.mesomorphosis.com/articles/incledon/diet-01.htm
http://www.mesomorphosis.com/articles/incledon/diet02.htm

ή σκεψου αν εχεις δει ποτε καποιον που να ακολουθει τον ATKINS και να εχει φτιαξει σοβαρο σωμα.

Ναι η τεστοστερονη φτιαχνεται απο χοληστερολη αρα αμα φαω πιτογυρα φουλ στην χοληστερολη θα ανεβασω και ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗ ! :moderator:

Ε καλα ειπα κι αλλη μια βλακεια,δεν εγινε και τιποτα! :banghead: :banghead: Ακομα μαθαινουμε... :rolf: :green:

RUHL
15-03-08, 12:39
:sneaky: :sneaky: :sneaky: :sneaky: :sneaky: :sneaky: :box1: :spank: :spank: :spank: :spank: :1laugh:

Sourlas
15-03-08, 16:22
Δουλεύει... Την έχω δοκιμάσει στην μορφή της CKD. Ανά 7 μέρες φόρτομα. Αλλά όχι για bulk καταστάσεις. Για δίατα κάνει σοβασή δουλειά/

giorgos_xania
15-03-08, 16:32
ckd?