PDA

Επιστροφή στο Forum : Tribulus Maximus (Biotech)



demaio13
18-10-11, 03:02
32832
32833

Kalispera paidia,exw paraggeilei kai perimenw tis epomenes 1-2 meres na mou erthei to TRIBULUS MAXIMUS.To tsekara sto internet kai se sigrish me ta upoloipa proionta tribulus fenetai na einai apo ta polu kala.Periexei 1500 mg tribulus ana kapsoula,otan ta perissotera exoun 500-650 mg.Episis,se kapoio site pou epsaksa eida oti exei 90% saponinh,pou ap oti kserw einai polu kalo (polla exoun 45-60%).Eimai 21 xronwn,proth fora pairnw tribulus.Kapoious pou rotisa pantws mou eipan na min perimenw fovera apotelesmata apo to tribulus stin ilikia pou eimai,kathws ta epipeda testosteronis einai idi psila.Eseis ti pisteuete?Kai episis se ti dosologia to proteinete kai gia poso xroniko diastima?Kai ti apotelesmata akrivws na perimenw apo to tribulus?

Devil
18-10-11, 03:20
καταρχην γραφε με ελληνικα ειναι κανονας του φορουμ...

αν εκανες ενα search στο φορουμ θα εβλεπες οτι δεν το πολυ συμπαθουν πολλοι το tribulus εδω μεσα... γιατι πολυ απλα δεν κανει τιποτα...

γνωμη μου ειναι οτι δεν αξιζει τα λεφτα του αυτο το συμπληρωμα...

COBRA_STYLE
18-10-11, 12:27
απο αυτη τη μ@λ@κι@ να περιμενεις γυναικομαστια στις μεγαλες δοσεις...στα >3γρ χοντρικα....ε λογικα μια αυξηση στη λιμπιντο μπορει να δεις με 1 ταμπλετα,αν ειναι καλη και η ποιοτητα.

την τεστο παντως δεν την επηρεαζει,αυτο να ξερεις.

demaio13
18-10-11, 12:36
δηλαδή πιστεύετε ότι γενικά τα συμπληρώματα tribulus είναι άχρηστα?δε μένει παρά να περιμένω αποτελέσματα:weights:

COBRA_STYLE
18-10-11, 12:59
ναι...γιατι δεν κανουν αυτο για το οποιο πωλουνται....μερικοι το βαζουν και στο pct παντως για libido support...εγω δε θα το κανα...γενικα δεν θα το προτιμησω ποτε το τριβολο;)

demaio13
18-10-11, 13:07
οπου και να βοηθήσει καλό είναι:P
λες να πήγαν τζάμπα τα 20 ευρώ??πφφφφ

COBRA_STYLE
18-10-11, 13:11
νταξει μη βαλεις και τα κλαματα...ξεκινα το και κανε ενα review μετα απο καποιο καιρο(ετσι για τα ματια του κοσμου):green:

Spylak
18-10-11, 22:22
Ωχ... και εγω χθες το παρηγγηλα , οποτε μια απο τα ιδια ειμαι, μαλλον θα σου κανω συμπαρασταση, αυτο για την γυναικομαστια τι ακριβως μπορει να προκαλεσει στο στυθος?

manos_
18-10-11, 22:26
Ανεβαζει ρε απλα οχι οσο περιμενετε.Την lh ανεβαζει που ξεκιναει απο τον υποθαλαμο και δινει εντολη στους ορχεις(sic) να παραγουν περισοτερο τεστοστερονη.Για να βγαλεις οιστρογονα τοσα ωστε να εχεις θεμα ξεχασε το δεν παιζει αντε να βαλεις λιγο νερα.Εγω ειχα βαλει νερα με το t-up της nutrex το οποιο πραγματικα δουλευει d aspartic acid γαρ.

demaio13
19-10-11, 13:15
Ωχ... και εγω χθες το παρηγγηλα , οποτε μια απο τα ιδια ειμαι, μαλλον θα σου κανω συμπαρασταση, αυτο για την γυναικομαστια τι ακριβως μπορει να προκαλεσει στο στυθος?

οχι ενταξει,για οιστρογονα και τετοια δεν παιζει να υπαρχει θεμα.ποτε κανενας που το επερνε δεν εχει δει τετοια αποτελεσματα(απο αυτους που ξερω τουλαχιστον).ειναι και θεμα ηλικιας οσο αφορα τιν τεστο,ποσο χρονων εισαι?

COBRA_STYLE
19-10-11, 21:51
οχι ενταξει,για οιστρογονα και τετοια δεν παιζει να υπαρχει θεμα.ποτε κανενας που το επερνε δεν εχει δει τετοια αποτελεσματα(απο αυτους που ξερω τουλαχιστον).ειναι και θεμα ηλικιας οσο αφορα τιν τεστο,ποσο χρονων εισαι?

αυτο δεν ειναι επιχειρημα:banghead:...υπαρχουν αρκετοι που δεν ξερεις που το παρακανανε με τις δοσεις(3-4γρ) και ισως ηταν και prone to gyno και το πεταξανε το βυζι

beefmeup
20-10-11, 15:50
ρε παιδια μου φενεται πολυ περιεργο,κατι που εχει αποδειχθει οτι δεν επειρεαζει τις ανδρογονες ορμονες να μπορει να προκαλεσει γυναικομαστια..
κ μια μελετη που να λεει οτι ανεβαζει τα οιστρο εχουμε?

Devil
20-10-11, 16:18
ρε παιδια μου φενεται πολυ περιεργο,κατι που εχει αποδειχθει οτι δεν επειρεαζει τις ανδρογονες ορμονες να μπορει να προκαλεσει γυναικομαστια..
κ μια μελετη που να λεει οτι ανεβαζει τα οιστρο εχουμε?

αυτο ειχα δει πριν καιρο...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15454201

εχει κανει μια καλη αναλιση ο jerry brainum για το tribulus...

beefmeup
20-10-11, 16:23
ουσιαστικα δλδ μιλαμε για ΜΙΑ αναφορα δλδ σε ενα ατομο που μπορει κ να μην ηταν τελικα κ απο δαυτο?
γιατι δεν μπορω να δω,αναλυτικα την περιπτωση,δεν φαινεται στο λινκ..

ο τυπος αυτος γραφει αυτο..


Given that tribulus can raise estrogen, it’s not surprising that there’s at least one case study on record of a young bodybuilder who acquired gynecomastia, or male breast formation, after using a tribulus supplement.

αυτο εδω που γραφει οτι μπορει να γινει,που το εχει δει?
το υποθετει απλα,απο την μια αυτη περιπτωση που αναφερει σαν παραδειγμα?:unsure:

απο πανω γραφτηκε κατι για "αρκετες περιπτωσεις"..αυτες που υπαρχουν να τις δουμε?

giannis64
20-10-11, 17:31
απο αυτη τη μ@λ@κι@ να περιμενεις γυναικομαστια στις μεγαλες δοσεις...στα >3γρ χοντρικα....ε λογικα μια αυξηση στη λιμπιντο μπορει να δεις με 1 ταμπλετα,αν ειναι καλη και η ποιοτητα.

την τεστο παντως δεν την επηρεαζει,αυτο να ξερεις.

και πως γινεται γυναικομαστια χωρις να επηρασει την τεστο?
απο που προερχετε η γυναικομαστια?:unsure:

beefmeup
20-10-11, 17:50
καποια ποστ πηγαν εδω
Στην αλάνα με τα χαλίκια............ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5486-%CE%A3%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B1-%CF%87%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CE%BA%CE%B9%CE%B1............)

isis
20-10-11, 19:33
Για pct αναποτελεσματικό , για άλλες ιατρικές χρήσεις ίσως : http://uploader.ws/upload/201110/Uno.jpg http://uploader.ws/upload/201110/Duo.jpg http://uploader.ws/upload/201110/Tre.jpg

isis
20-10-11, 19:49
Μιας και το έφερε η συζήτηση : Για συμπληρώματα πάντα : http://uploader.ws/upload/201110/a.jpg http://uploader.ws/upload/201110/b.jpg

beefmeup
20-10-11, 19:56
ποιο συμπληρωμα ηταν?
το αναφερει πουθενα,η εσυ το εσβησες..?

isis
20-10-11, 20:04
ποιο συμπληρωμα ηταν? το αναφερει πουθενα,η εσυ το εσβησες..? me!

Kazmaier
21-10-11, 20:32
isis , οι παραπομπες απο ποιο βιβλιο ειναι? κυκλοφορει σε pdf να το βρουμε και εμεις?

Devil
22-10-11, 05:03
ποιο συμπληρωμα ηταν?
το αναφερει πουθενα,η εσυ το εσβησες..?

το novedex xt ειναι.... θυμαμαι ο willoughby το ειχε τεσταρει... και το 6oxo ο ιδιος...


isis , οι παραπομπες απο ποιο βιβλιο ειναι? κυκλοφορει σε pdf να το βρουμε και εμεις?

το ιδιο θα ρωτουσα και εγω....:green:

demaio13
24-10-11, 15:58
ναι...γιατι δεν κανουν αυτο για το οποιο πωλουνται....μερικοι το βαζουν και στο pct παντως για libido support...εγω δε θα το κανα...γενικα δεν θα το προτιμησω ποτε το τριβολο;)

φιλε αυτο που λες το εχω ακουσει απο πολλους εδω περα αλλα δε το καταλαβαινω...δηλαδη οτι υποστηριζουν πως το tribulus δεν βοηθαει σε αυξηση τεστοστερονης,αλλα βοηθαει ομως στη σεξουαλικη ζωη και στην αηξηση της libido.Πως γινεται αυτο?Πως η libido αυξανεται και ενισχυεται αφου δεν ανεβαινουν τα επιπεδα τεστοστοστερονης?

Devil
24-10-11, 16:05
φιλε αυτο που λες το εχω ακουσει απο πολλους εδω περα αλλα δε το καταλαβαινω...δηλαδη οτι υποστηριζουν πως το tribulus δεν βοηθαει σε αυξηση τεστοστερονης,αλλα βοηθαει ομως στη σεξουαλικη ζωη και στην αηξηση της libido.Πως γινεται αυτο?Πως η libido αυξανεται και ενισχυεται αφου δεν ανεβαινουν τα επιπεδα τεστοστοστερονης?

δεν παιζει ρολο μονο η τεστο.... και δεν ειναι το ιδιο πραγμα...
με πολυ χαμηλα επιπεδα οιστρογονων παλι μειωνετε η libido... ειναι πολλοι παραγωντες που την επιρεαζουν...

demaio13
24-10-11, 16:19
δεν παιζει ρολο μονο η τεστο.... και δεν ειναι το ιδιο πραγμα...
με πολυ χαμηλα επιπεδα οιστρογονων παλι μειωνετε η libido... ειναι πολλοι παραγωντες που την επιρεαζουν...

και τοτε τι ειναι αυτο που ανεβαζει τη λιμπιντο?

Devil
24-10-11, 16:25
και τοτε τι ειναι αυτο που ανεβαζει τη λιμπιντο?

μερικα testbooster το κανουν... απο εκει και περα σου ειπα οτι η λιμπιντο εξαρταται απο πολλους παραγωντες δεν ειναι μονο η τεστο...
η τεστο ισως ειναι ενας απο τους βασικους αλλα η ψυχολογια πχ ειναι βασικοτερος...

murder
04-12-11, 18:21
απο αυτη τη μ@λ@κι@ να περιμενεις γυναικομαστια στις μεγαλες δοσεις...στα >3γρ χοντρικα....ε λογικα μια αυξηση στη λιμπιντο μπορει να δεις με 1 ταμπλετα,αν ειναι καλη και η ποιοτητα.

την τεστο παντως δεν την επηρεαζει,αυτο να ξερεις.

γυναικομαστεια με τιποτα ρε παιδια .....:bowdown:

beefmeup
04-12-11, 18:23
+1.
ξερω ατομα που με 7-8γρ ανα μερα κ δεν ειχαν προβλημα πουθενα..
εγω στα 3-4γρ κ ουτε που καταλαβα τπτ..